Adını Sen Koy 297. Bölüm Analizi (”ASLI”) 6 Mart 2018 Salı

Burak 07 Mar 2018 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 297. Bölüm 6 Mart 2018 Salı

Ayşe odasında annesinin günlüğünü okudu. Onun da çok acılar çektiğini anladı ama bizi terk edip gitmesini mazur göstermez diyerek kutuyu Zehra ya vermek ve sahibine iade edilmesini istedi. Tam Zehra ya götürürken abisi Ayşe diye seslenince elinden kutu düştü içindekiler yere dağıldı.

Abisi yardım etmek istedi defteri aldı Ayşe de korktu anlayacak diye içinde onun çok sevdiği arabası da vardı çünkü. Ve Ömer kendisine ait o çok sevdiği arabasını görmedi görseydi anlardı anlamadı. Kutunun Ayşe ye ait olduğunu düşündü ve daha önce bir kere daha Asya’nın elinde gördüğü defteri Ayşe ye vererek bu kişisel eşyalarını ortada bırakma dedi. Ayşe de daha dikkatli olurum diyerek defteri aldı.

Korktuğu başına gelmemişti. Yerde bir resim kalmıştı Ömer onu eğilerek aldı baktı çocukluklarına ait annelerinin de olduğu resimdi bu. Ömer annesine kızgındı öfkeliydi ama Ayşe’nin bunda bir kabahati yoktu o nedenle resmi Ayşe ye geri verdi. Çalışma odasına geçti.

Ayşe’nin hala unutmadığını anladı. İçinden ben geçmişin izlerini silmeye çalışırken sen unutmuyorsun, unut Ayşe diyerek annesinin evden gittiği o anı hatırladı. Arkasına bile bakmadan çekip giden, arkada iki küçük masum yüreği yaralı iki küçük çocuk bırakıp giden bir anneydi anneleri ona ait bir iz istemiyor unutmak istiyordu Ömer.

Ayşe de hemen Zehra’nın yanına giderek kutuyu ona verdi ve bu kutu evde kalmamalı o bu evde sana, bana, abime zarar veriyor dedi kutuyu bıraktı gitti.

Asya dayısının yanına koşarak geldi ve elinde olan çikolatayı açmasını istedi kendisi açamamış. Dayı sen büyüksün, güçlüsün, kocaman ellerin var sen açabilirsin dedi. Ömer de evet büyük ellerim var, açmalıyım değil mi? diyerek kahvaltı yapıp yapmadığını sordu.

Asya da yumurtamı yedim, bir sürü zeytinde yedim, sütümü de içtim deyince hak ettin o zaman diyerek çikolatayı açtı verdi  Asya ya. Asya da dayısına küçük bir parça koparıp verdi ödüldü çikolatayı açtığı için teşekkürdü de ve dayısı teşekkür ederek aldı yedi.

Asya sen de kahvaltını yapmıştın değil mi? yoksa annem sana da kızar deyince, Ömer de evet yaptım, bir sürü zeytin yedim, peynir yedim, sütümü de içtim dediğinde benim yediklerimin aynısı dedi Asya. Siz aynı anda aynı masada kahvaltı yapmıyor musunuz? Sahi yine ailecek yenilen sabah kahvaltıları, akşam yemekleri unutuldu gitti. herkes bir yerlerde dağıldı gitti.

Zehra telefonunu çalışma odasında unutmuş, telefon çaldı Asya da aldı dayısına verdi odadan çıktı. Ömer de baktı telefona arayan Mehmet beydi görüntülü arıyormuş. Ne cüretle ararsın görüntülü dedi kendine çeki düzen verdi ve açtı telefonu. Mehmet bey de Zehra hanımı aramıştım deyince, Ömer farkındayım şuan müsait değil, bir notunuz varsa ben ileteyim dedi.

Mehmet beyde bir yerde yer ayırtmış yemeğe davet edecekmiş Ayşe ile Zehra yı iş görüşmesi için ve daha önce yapamadıkları kutlamayı da yapacaklarmış. Ömer bunu duyunca daha da kıskançlık krizine girdi. Eşim biraz rahatsız gelebilmesi pek mümkün değil diyerek görüntü gidiyor sanırım diye numara yaparak adamın suratına telefonu kapattı Ömer.

Seni gidi numaracı kıskanç Ömer seni, eşi Zehra yı nede çok severmiş de başka erkeklerle görüşmesini, yemeğe gitmesini istemezmiş, haklısın paşam eşin Zehra bir tek seninle görüntülü konuşmalı, bir tek seninle dışarı yemeğe çıkmalı. Peki ama senin eşin bir iş kadını onu ne yapacağız Ömer? iş toplantıları olacak, iş yemekleri olacak, sen hep böyle davranırsan iş hayatı nasıl devam edecek? Bunu hiç düşündün mü Ömer. sen yoksa eşinin çalışmasını istemeyecek misin? gidişat onu gösteriyor Ömer.

Annem annem Ömer çok öfkeli, neydi bu şimdi hadsiz, iş yemeği imiş, sen onu benim külahıma anlat nerde bu telefonun ayarları diyerek Zehra’nın telefon ayarlarında görüntülü konuşmaya müdahale etti. Adam bir daha Zehra yı görüntülü arayamayacak. Vay uyanık Ömer vay, çok tatlısın bu kıskanç halinle Ömer ve bir o kadar da komik 🙂

Zehra yı bir tek eşi Ömer görüntülü arama hakkına sahip başkası değil.

Nihat toplantı yaptı ve bu toplantıda önemli bir bilgi paylaştı. Yeni bir iş için yeni bir ihaleye gireceklermiş. Bilgi güvenliği için bu ekip dışında kimse bilgi sahibi olmayacak dedi. ekip de Özge olunca bilgi çoktan kuş olup uçar. Onu dışardan kontrol eden bilgi alan biri var. Ona mesaj attı yakında size müjdeli haberlerim olacak diye. Düşman Özge bakalım ne zaman anlaşılacak yaptıkları.

İdil’in Sabah’a söylediklerini kendi kulakları ile duyan Kerem, İdil’e çok kızdı ve Sabah dan özür dilemesini istedi. İdil özür dilemedi. Kerem gitmek isteyen gözü yaşlı ağlayan Sabah’ı durdurdu. Kendisi özür diledi, hem de İdil adına da özür diledi. Arkadaşlığına inandım güvendim sorduğu sorulara cevap verdim o kadar yoksa senin hakkında bilgi vermedim dedi Kerem. Ve idili dükkandan kovdu çoktan hak etmişti bunu İdil. Çok pişman olacaksın diyerek gitti İdil. Niye pişman olacakmış? kaybeden sensin İdil.

Ayşe bir anne ve kızı Asya ya sarılarak ondan bir gün bile ayrı kalmak istemezken, kendi annesi yıllarca evlatlarından ayrı kalmıştı. Bu onun kendi tercihiydi. Ayşe annesini az biraz anlamaya çalıştı ve kutuyu kendisi vermek istedi. Zehra dan kutuyu aldı buluşma yerine Ayşe kızı Asya ile birlikte gitti.

Zehra Asya dan telefonunun dayısında olduğunu öğrendi. Almak için çalışma odasına gitti ve telefonunu sordu Ömer duymazcalıktan geldi. Numara yapma Ömer duyuyorsun çalışıyorum diyerek telefonu sakladığın yerin bulunamayacağınımı sanıyorsun?

Zehra telefonum burada mı diye bir kere daha sordu. Ömer den tık yok, telefonda dile geldi. O söylemiyor ama ben buradayım Zehra, Ömer beni dosyanın altına sakladı sesime gel diye telefon dile geldi çalmaya başladı. Zehra da telefonu buldu. Ya Ömer öyle işte sen istediğin kadar sakla cep telefonu dile gelir böyle seni ele verir. 🙂

Arayan Mehmet beymiş. Zehra hasta olduğu için merak etmiş, ne alaka, ne ilgi bu Mehmet bey? Zehra bu sayede Ömer’in bir yalanını daha ortaya çıkarmış oldu. Gördün mü bak Ömer, neymiş yalan söylememiz gerekiyormuş. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar diye boşuna dememişler. Senin mumun yatsıyı bile beklemedi söndü Ömer.

Ömer bu kadar kıvranacağına açıkça Zehra ya söylesene ben Mehmet beyden haz etmedim. Daha az görüşün diye. Ben seni ondan kıskanıyorum seni çok seviyorum desene Ömer, neden saklıyorsun duygularını? Hadi duygularını kaleme al dök içini yaz eşine bir şiir Ömer.

*****

Sen bu gönlümün sultanısın, Derdimin dermanısın

Bu güçsüz, zayıf, çaresiz, halsiz beden ve ruhun canı sensin

Tek dermanı sensin.

Benden bir başkasına bakma, benden bir başkası ile ilgilenme

Beni sensiz bırakma, kıskanırım seni ben, kaybetmekte istemem

Bunu sakın unutma

Kimse seni sevemez, benim seni sevdiğim kadar.

Aslı

******

Ömer süt dökmüş kedi gibi masum masum başını öne eğmiş Zehra ya bakıyor. Bakma öyle gelirsem oraya yanaklarını sıkarım senin 😀 adam çok tatlı ya. Tam ısırmalık yanakları. Ben şimdi böyle diyorum yanına gitsem hiç de böyle söylediklerimi yapamam, hem yapmaya kalksam adam beni oracıkta azarlar herhalde sen ne yapıyorsun? diye, ben seni uzakta seviyorum Ömer sakın kızma bana.

Zehra telefon konuşmasından sonra Ömer’e hasta olduğumu bilmiyordum öğrendiğim iyi oldu neydi bu şimdi açıklar mısın dedi. Ömer de kem küm etti. Şey dün çok yorulmuştun bugün de dinlen istedim dedi. küçük yaramaz çocuk Ömer.

Asya elime telefonu tutuşturunca seni düşündüğüm için ilk aklıma geleni söyledim dedi. Ömer doğruyu söylüyor Asya verdi dayısına telefonu Ömer açmadı.

Zehra gidiyordu ki, Ömer otur konuşmak istediğim bir konu var dedi. lansman ne zaman yaparız dedi? Yani ürünleri halka tanıtacakları son aşama reklamlar tanıtımlar vesaire işte o olduğunda Mehmet beyle iş bitecek sanıyor Ömer de iş öyle olmuyor. Zehra daha yolun başındayız bir yıl sürer bu iş dedi. Haklı Zehra, çizimler olacak, onlar için keçe ve süs malzemeleri olacak, onlar üretilecek, satışa hazır hale gelecek, satışa sunulacak öyle. Bir sürü aşama, bir sürü zaman, emek lazım bu da ancak 1 yılda olur.

Ömer de 1 yıl mı diye tepki gösterdi. Mehmet bey ile geçecek 365 gün Ömer asla dayanamaz buna kıskançlıktan ölür. Zehra gittikten sonra kendi kendine adam resmen hayatımıza çöreklendi 1 yıl dedi. şükret Ömer 2 yıl değil 😀

Halit amca mahallenin büyüklerinden birisi Aysel hanımında dayısı. Salim amcanın dükkanına torunu için iş bul demeye gelmiş. Biraz unutkanlığı var. Alzheimer hastalığı sanırım ilk başları.  Atiyi de komutanı sanıyor kendisini de asker ve asker selamı veriyor Ati yi ne zaman görse. Allah tüm hastalarımızın yardımcısı olsun.   

Ömer her an Zehra gözünün önünde olsun istiyor. Odaya saat alma bahanesi ile gitti. Zehra da Mehmet bey için eski çizimlerinin içinden çizim ayırt ediyordu. Bunu duyunca yine kıskançlık damarı kabardı Ömer’in hele bir de telefon çalınca Mehmet bey aradı sandı ama arayan halasıydı. Ömer bu gidişle iş yapamaz hale gelecek çok rahatsız oluyor Mehmet beyden. Söyle Ömer sende ne işkence ediyorsun kendine.

Kıskanç biri daha var o da Cevriye hala, Aysel hanımı kıskanıyor. Pastanede o kadar pastanın içinde nasıl böyle zayıf kalabiliyor diye cep telefonundan resmine bakarak konuşuyor. Ben olsam o pastanede 19 litrelik damacana gibi yuvarlana yuvarlana giderim yokuştan aşağıya dedi. kendini damacana da yaptın ya Cevriye hala, sende iyisin, güzelsin, güler yüzlüsün, ben seviyorum seni.

Hediye ablada geldi o da gördü resmi çok beğendi. Allah’ı var çok güzel bayan, Allah sevdiğine bağışlasın dedi. Cevriye hala belli etmese küplere bindi. Salim amcaya yar olacak diye çok korkuyor Cevriye hala.

Zehra kek yapmış, tarçınlı elmalı. Ömer’in yumurtaya olan alerjisini unutmamışlar. Ömer’e alerji hapını içtin mi kek yumurtalı dedi Zehra. Ömer de içtiğini söyledi, hatırlatıcı not vardı telefonda sende su bardağının yanına ilacı bırakmışsın içtim dedi.

Mehmet bey Zehra ya mail göndermiş. Bunu duyunca Kek Ömer’in boğazında kaldı. İçinden sakin ol bu adam hayatımızda olduğu sürece bana huzur yok dedi. cep telefonundan cevaplaması zor olur benim bilgisayardan bak, hatta istersen şifresini bana ver ben bakayım dedi. Uyanığa bak hele cin oldun da adam mı çarpacaksın Ömer? mailden de engel koyup Zehra ya ulaşmasını engelleyeceksin demi seni gidi kıskanç koca Ömer seni.

Hırsını kekten çıkardı hızlıca yedi. Bir dilim daha istedi. Aklı sıra Zehra mutfağa gidince telefona bakacak ne yazmış okuyacaktı olmadı Zehra kendi kekini verdi. Ömer’in de planı suya düştü.

Jülide’nin yeni kocasının adı Ercan mış, Şoförü Muhsin bey dedi. kendim için endişelenmiyorum ama sizin için endişeleniyorum dedi. kocasından habersiz çocuklarını görüyor Jülide ona yardım edende özel şoförü.

Zehra yı beklerken Ayşe kızı Asya ile birlikte geldi. Jülide de çok sevindi buna. Zehra’nın gelmesi tehlikeli abim duyarsa çok kızar onun için ben geldim dedi. Asya bankta oturuyordu anne kızda biraz uzakta konuştular.

Ayşe kutuyu verdi ve bir daha hayatımıza girmeyin dedi. Jülide de nasıl girdiysem hayatınıza öylede sessizce giderim benim yüzümden düzeniniz bozulmasın dedi. tam gidiyordu ki Ayşe anne gitme diye bağırdı koşarak annesine sarıldı. Duygu dolu anlar yaşanırken Asya da gördü bu olanları yanlarına geldi neden ağladığını sordu. Ayşe de Asya yı anneannesi ile tanıştırdı.

 

Bahşende yi görünce saklanan Asya, jülideden kaçmadı saklanmadı. Hatta neden bizim eve gelmedin uzakta mıydın? diye sordu. Sevmişti anneannesini Asya. Ayrılırkende gitmesini istemedi. Ayşe ile arasını düzeltmişti torununu da görmüştü Jülide sırada Ömer vardı. Onunla nasıl karşılaşacaktı acaba?

Ömer ile Zehra çay içerken Bahşende hanım Hediye abla ile haber göndermiş. Zehrayı kahve içmeye bekliyormuş. Ömer de dikkatli ol, seni sadece kahve içmeye çağırmıyor, bir şey olursa haberim olsun ben senin hep yanındayım dedi. Zehra içeri geçti.

Kerem Sabah için özel bir harita yapmış birlikte dünya turuna çıktıkları gezecekleri yerler yazılı. Bir yeri yazmamış Hawai onu da yazalım dedi elinde çiçekten yapılmış bir taç ile ve onu Sabah’ın başına koydu çok yakıştı güzel Sabah’a.

Özge Koray’a hediye almak istiyor. Selinden yardım istedi. Yardım ederken mesaj geldi Özge ye her zamanki kişiden Selinde bizden habersiz sevgilin mi var diye sordu. Özge de üniversiteden arkadaşlar watsap grubu kurmuştuk ordan mesajlar dedi yalana bak sen. senin foyan ne zaman? Nasıl ortaya çıkacak bakalım Özge.

Zehra Bahşendenin yanına salona geçince, ben senin ne yaptığını biliyorum onunla buluşuyorsun. Ne yaptığının farkında değilsin bu zannettiğin kadar basit bir mesele değil dedi.

Zehra konuşamadan Asya ile Ayşe geldi ve Asya biliyor musunuz ben bugün anneannemi gördüm dedi. Boşuna dememişler çocuktan al haberi diye. Ömer de duydu sanırım çünkü, o da salona gelmişti, bakalım şimdi neler olacak?

KISKANIRIM SENİ BEN

Saçın yüzüne değse, Tenini kıskanırım 
Birine söz söylesen, Dilini kıskanırım
Kıskanırım seni ben, Kıskanırım kalbimden
Bu nasıl aşk Allah’ım, Öleceğim derdimden 

Sakın takma göğsüne, Gülünü kıskanırım 
Seni saran kemerden, Belini kıskanırım

Kıskanırım seni ben, Kıskanırım kalbimden 
Bu nasıl aşk Allah’ım, Öleceğim derdimden 

Deli ediyor beni, Gezinir her yerini 
Okşadıkça her yerini, Elini kıskanırım

Muazzez ERSOY

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 297. Bölüm Analizi (”ASLI”) 6 Mart 2018 Salı” üzerine 34 yorum

 1. Rada dedi ki:

  Iyi aksamlar. Asli hic bir yerde yok. Nerdesin kiz bi ses versen merak ettim seni 4gun oldu hala yoksun.

 2. Anonim dedi ki:

  Bilen varmi arkada$lar,298 bölüm neden yok?

  1. Göker dedi ki:

   297. bölümden sonra analiz gelmedi. Aslıya mail attım henüz dönüş yapmadı.

 3. Aysel dedi ki:

  Teşekkür ederim Xanım azerim bende seni çok özlemişim diziyi izlemedim malesef misafirlik deyim izleyemedim aslında bu hafta izleyemedim diziyi

 4. xanim azeri fan dedi ki:

  ayselim hos geldin nasilsin birtanem sana dogum gunu sayfasinda cevab yazmisdim kiz ozlemisim seni burnumda tutuldun vallahi 8 Mart bayramin mubarek sevdiyinen nice mutlu senelere ha bu arada diziye baktinmi yazdiklarimdan sen neler dusunuyon

 5. xanim azeri fan dedi ki:

  hayirli aksamlar aslim nasilsin birtanem 8 mart beynelxalq kadinlar bayramini kutlarim optum seni allaha emanet ol

 6. Aysel dedi ki:

  İyi akşamlar Radacım nasılsın canım seninde 8 mart kadınlar günün kutlu olsun canım senide çok seviyorum

 7. Aysel dedi ki:

  İyi akşamlar Aslım analiz her zaman ki gibi harika olmuş eline sağlık kaç gündür diziyi izleyemiyorum senin sayende izlemiş kadar oldum çok teşekkür ederim canım. 8 mart kadınlar günün kutlu olsun Aslım seni seviyorum

 8. xanim azeri fan dedi ki:

  hayirli aksamlar radam kiz nasilsin ben burdayimda diger arkadaslarimi da ozledim 8 Mart qadinlar bayramin mubarek hep iyi mutlu ol yuzunden gulucukler eksik olmasin iyiki varsin canim arkadasim seni cok seviyorum gelelim diziye mehmete acayib sinirliyim ben hep bahsendeye sinirlenirdim ama mehmete acayib sinirliyim yahu haddini korkuyorum buda zehraya asik olur nazmisden her sey bekliyorum bize mutluluk haram bide julide meselesi var tabiki omer zehranin bildiyini oyrenirse isler yine karisacak gibi umarim yine zorba olmaz hamiyyetnen sukrana cok sinirleniyorum salim amca istemiyor ayselnen evlenmeyi bunlar inadina yapiyorlar of koray kiznan carpisdi kiz iyi insana benziyor bence bu kiza asik olucak sen ne dusunuyorsun

 9. Rada dedi ki:

  Ey site ehalisi tatile mi ciktiniz? Neden kimse gelmiyor?

 10. Rada dedi ki:

  Iyi aksamlar. Sitenin guzel ve degerli bayanlari kadinlar gununuz kutlu olsun. Aslim analizin muhtesem olmus omere cok guldugun bolumdu. Okuyunca bile guluyorum tesekkur ederim.

 11. K.Azeri. dedi ki:

  Deyerli hanimlar.kadinlar günûnüz kutlu olsun. Mutluluklar dilerim hepinize.

 12. Zehmer dedi ki:

  Ömer in ne zaman yerlere düştüğünü gördünüz ki hep biznnes klas da uçuyor adam deyim yerindeyse hiç aşağılara inmedi ki o yüzden sürekli egosu tavanda zaten bence biraz aşağılara inse iyi olacak malum kış mevsimi sonra kafası üşüyüp zehra ya saracak sebep te malum jilet jülide :):)

 13. xanim azeri fan dedi ki:

  saka kusum ayseli merak etme novruz bayrami gelir deyene isleri varmis islerini o da bitirir gelir inanki bende onu cok ozledim burnumda tutuyor zaten aytacda gelsin telefon sorunu hall etsin insallah onunla konusmayi cok ozledim ayrica sabahin babasida gelicek qaliba ortalik yine karisacak tatil planlari suya dusucek

 14. xanim azeri fan dedi ki:

  hayirli aksamlar pericim evet dediklerine katiliyorum mehmet denen adam benim sinirimi bozuyor hikayenin sonunda kahramanimiz yine omer oldu hosuma gitdi mehmetede oh olsun

 15. Saka kuşu dedi ki:

  Dediklernin heqsne katılıyorum perı aynen öyle

 16. Saka kuşu dedi ki:

  Xanim ben de diğer siteye gremyorum aytac dağlmayin dedi ama dağldık aysel de yok biz de arada gelyoruz bu iyi değil. Zaten idil özur diliecek kerem af etcek mecburen sabah da af etcek iğrenc olcak. Gûya dün sabahın babası ğelyordu neyse iyiki gelmedi gelmsin

 17. peri dedi ki:

  Arkadaşlar haklısınız mehmetbay gerçekdan haddini aşdı,sabah iki kere aramışdı,yeni tanışdigin kadinin evine haber vermadan gelib bide al öpmalar falan,ömer hislarinde yanılmamş,belki ömerin dedigi gibi bi niyeti yok ama adam fazla rahat.bida mehmetın annatdigi hikayenin sonunda kahraman yine ömer oldu çok hoşuma gitti.

 18. xanim azeri fan dedi ki:

  betul haklisin devami aysenin sucu ayse demeseydi adam gideceti

 19. Zehmer dedi ki:

  Mehmet in eve gelmesi olmamış belki ama devamı da ayşe nin suçu birazda sanırım yemeğe ayşe davet etti yanlış hatırlamıyorsam eğer ömer ayşe için arada sen olmasan demişti galiba yanlış hatirliyorsam biri beni duzeltsin lütfen

 20. xanim azeri fan dedi ki:

  saka kusum canim hos geldin ben iyi diyilim hemde ben diger siteye giremiyorum bi bak istersen neler yapiyorsun gunun nasil gecti

 21. Saka kusu dedi ki:

  Dün mutluluktan uçuyordum keremi af etmstim ama bu gün, idilin her halindn anlasılıyoq özür dileyeceği. Simdi mehmet bey idile, ömer sabaha, zehra da kereme benzemiş. Ben hani kereme (yani zehraya) kızgnım cünkü idile (mehmete) yùz veryor. İdile (mehmete) zaten kızgnım. Sabaha da (yani zehraya da) kzgnım cünkü bır sey yapmıyor anlyacniz aynı durumdayız off su gciko nazmyeyi sokakta görsem sacını basını yolarım

 22. Saka kuşu dedi ki:

  İyi akşamlar site sakinleri sana da merhaba xanimcim bu aralar kmseyi bulamiyorum nerdler acaba canım sikkın dün de öyleydi sznle konusamaynca kendmi kötü hssediyorum

 23. xanim azeri fan dedi ki:

  hayirli aksamlar arkadaslar nasilsiniz betulum hos geldin kiz neredeydin ozledim seni vallahi canim bu gunku bolumde nedense en cok bahsende cadisina diyilde mehmet beymidir nedir ona cok kizdim ve sinirlendim betul senin dediyin gibi kadinan yada islerini internet uzerinde satislari hall ede bilirdi ama soz konusu nazmisse ona guven olmaz adamin sinirini bozuyor mehmet bey gercekden haddini asdi is ortagisan ofisde konusursunuz eve gelmek elini opmeler nedir yahu omer onu bu gidisle dovecek adam hakli resmen omer kadin is ortaglarini eve getirmedi samimi olmadi ama mehmet bey konusunda gercekten adam hakli

 24. Zehmer dedi ki:

  Bence de zehra çalışmasın yemeklere gitmesin ama ömer geçmişi yüzünden parasına takıntılı biri malesef yarın öbür gün zehra ya demeyecek mi oturup benim para mi yedin diye aslında zehra sadece bayan ortamında çalışabilir ama malesef şimdiki devirde de böyle bir şey çok zor ama teknoloji ilerledi tıpkı şimdiye kadar yaptığı gibi internet üzerinden satış yapmaya devam edebilir yani illâ biri ile çalışması şart değil eğer çok lazımsa mehmet yerine bir bayan gelebirdi bir de tam tersini düşünelim ömer de bir iş adamı biraz afersiniz kazma bir tarafı var ama allah için yakışıklı oda o zaman bayanlarla çalışmasın olsun bitsin

 25. xanim azeri fan dedi ki:

  hayirli aksamlar aslim nasilsin birtanem analize bayildim bu bolumde aysenin annesi ile sarilma sahnesinde agladim anne hasreti gercekden zor ve sarki cok guzel olmus bayildim optum seni allaha emanet ol

 26. Anonim dedi ki:

  Allah belanı versin senen gibi ademin pislik çık git aramızdan seninle asla gonusmucaz geldin yazacaksın geldin gonusacaksin gizlar hece kimse bu adı adama ne olursa olsun cevap vermesin.

 27. PERIYAAA dedi ki:

  AĞA ÇOOOKK guzell.idi bir tane de çuban
  Çikartdi.
  Memet bey nerden kene oldu yapişdi bu
  Gunu gara omerin boğazindan?

 28. K.Azeri. dedi ki:

  Te$ekkürler Asli hanim.her zamanki gibi.

 29. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

  Teşekkürler arkadaşım eline yüreğine sağlık çok güzel yazmışsın Muazzez en çok sevdiğim ses sanatçılarındandır onun içinde ayrıca teşekkürler

 30. Anonim dedi ki:

  Merheba peri ,ozgeye koray nihat omer tuzak hazirlamislar onun icin omce koray bu isi yapan disaridan biri oldugu kanaetinde oldugunu soyledi sonrada nihat ozgeyi inandirsin diye yeni bi projeyi ve bu projeden herkesin kar payi alacagini soyledi ,selinde her zaman ki gibi isin icinde ,muge konusunda nasil nohata yardim ettiyse oyle ozge konusundada yardim ediyor sirkete selin,cok yakinda ozge yakalanir. IR

  1. peri dedi ki:

   Merhaba ir abi,cevab yazdıgın için teşekkurler,yorumların çok dogru tamaman sana katılıorum.ban sadece korayın bildigini sanmışdım tuzak fikri daha mantıklı geldi.

 31. Anonim dedi ki:

  Kimse bu dusunceyi insanlarin aklina sokmussaki seven insan kiskanir ayle dusmani ,bati kulturunun hemde olumsuz kulturunun yaycisi dir ,erkek sevdigi icin diyil namusu oldugu icin , sevmese bile kimsenin namusuna yan gozle bakmasin ,dokunmasin diye kizar ,bati keferesi durumu yumusaltsin diye ayle temelini yiksin , kadinlari kullanikli hale getirsin diye ve ote yandan erkeke bi fren yerlesdirsin diye bu mefkureyi yaymis , dogu ve o cumleden islam dunyasinda kimse karisini baskasiyla sevgisini isbat etmek icin paylasmaz ,cogu erkeler karsini sevib sevmedigini bilmiyor ve ya sevgi mefkuresinin hic bi onemi yokdur ama karisin diyil kiskanmak baskalari goz dikerse parcalar .bu ne bicim dusuncedir?kocanin seni sevdigini anlamak istiyorsan onu kiskandir ,neyle kiskandiriyorsan oyle yap ,yok oyle bi gercek,onuru gururu ,namusu olan kadin baskalariyla cicek , fuar ,lansmanlara katilib kocasinin yureginde yara acmaz.

 32. peri dedi ki:

  Aslı hanım bu guzel analiz için çok teşekkurler,şarkıyı sevdim eline saglık.ömer fazla kiskanclık yapior,kendi soyladi mehmetin adını duyunca resman dagilior,sonu nasıl olucak bilmiorum.özge konusunda kiz resman iki yuzlu hayın çıkdı umarım başarılı olmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.