Adını Sen Koy 296. Bölüm Analizi (“ASLI”) 5 Mart 2018 Pazartesi

Burak 06 Mar 2018 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 296. Bölüm 5 Mart 2018 Pazartesi

Zehra, Jülide ile bir park da buluşmuştu. Ayşe gelecek diye beklerken Ayşe’nin gelmediğini gördü üzüldü Jülide. Ama onları da anlıyordu. Sağlıkları yerinde olsun da, hayatta olsunlar da beni görmek istemeseler de olur, onları uzaktan da olsa görsem bana yeter derken Ayşe’nin geldiğini gördü ve ona doğru yürüdü Ayşe kızım dedi Jülide.

Ayşe için zordu oraya gelmişti ama nasıl geldiğini bilmiyordu. Jülide kızım diye sarılırken Ayşe tepkisizdi sarılamıyordu bile. Ömrünün en güzel çocukluk yıllarında anne sevgisinden, sıcaklığından mahrum kalmıştı. Şimdi biri gelmiş karşısına geçip sarılıyor anne sevgisini sıcaklığını vermeye çalışıyordu. Ayşe için hiçbir önemi anlamı yoktu bu sarılmanın o sebeple de sarılamıyordu annesine Ayşe.

Jülide nin yıllardır yanından ayırmadığı kızı Ayşe ait bir küçük toka elinden düştü yere Ayşe gördü yerden aldı, tanıdı tokasını, toka aynıydı ama Ayşe küçük bir kız çocuğu değildi, büyümüştü tokasız ve anne sevgisinden mahrum büyümüştü Ayşe. Şimdi o toka yıllar öncesine çocukluğuna götürse de, çocukluğunu, annesiz geçen yıllarını geri veremeyecekti Ayşe ye.

Konakta da Asya iş başında Annesinin odasında çekmecesinden bir kutu çıkardı. İçine baktı ve içinden bir defter ile mavi bir patiği alarak doğru dayısının yanına gitti. Ömer eline alıp baktığında bunlar benim desede sonra Asya bunlar sana olmaz, bana bile olmaz bebek için bu dedi.

Her nedense çocuklar, büyüklerin de bir zamanlar bebek olduğunu, çocuk olduğunu anlayamazlar. Çocukların gözünde büyükler her zaman büyüktür. Şimdi Asya nın dayısına dediği gibi bu patikler sana olmaz dedi. Ömer o patiklerin kendisinin olduğunu düşünmüştü ama Asyanın sözünden sonra vazgeçti. Ömer çok tepkisizdi bu konuda hem patikleri tanıdı hemde kendisinin değilmiş gibi davrandı. Bu sahnede bir eksiklik vardı ama ne bilemedim. Ömer de duygu yoktu. Sanki biraz önce patikleri tanıyan Ömer o Ömer değildi sanki.

Patikleri Asyanın bebeklik patikleri olarak düşündü. Bu sahne pek olmamıştı bana göre öyle.  Asya bulduğu defteri gösterdi içinde masal olduğunu düşündü dayısından okumasını istedi. Ömer de okudu Ayşe’nin günlüğü olarak düşündü ve Asya ya bunları okuyamayız annen üzülür, hemen aldığın yere götür koy dedi. Ne patik, nede defter Ömer için bir anlam ifade etmedi. Ayşe’nin günlüğü, Asya nın bebeklik patiği olarak düşündü Ömer.   

Ömer, Asya ya senin annen dünyanın en iyi annesi dediğinde, Asya da senin annen kötümüydü diye sordu. Ömer de benim annem yok dedi. ne zordur bu kelimeyi kullanmak. Yürek yakar, yürek yanar kor alevler içinde benim annem yok demek dile kolayda yüreğe çok zordur.

Asya da, ama annemin annesi var o senin annen değil mi? Müzeyyen anarnem seni, Cevriye babaannem de babamı doğurmamış öyle mi dayı? diye sordu. Yani Asya annesini Müzeyyen hanımın doğurduğunu düşünüyor. Çocuğunda kafası çok karıştı. Ömer de daha fazla konuşmak istemediği için benim çok işim var bunları da doğru aldığın yere götürüyorsun dedi. bu konu da burada kapandı.

Ayşe parkta hala Jülide ile konuşuyor, bizi size en çok muhtaç olduğumuz bir zamanda bir adam için terk edip gittiniz dediğinde, Jülide hanım olay öyle değil, bilmediğin şeyler var dedi. Ayşe de anlatın o zaman dedi. sustu konuşmadı Jülide.

Bahşende hanımda Zehra’nın peşine taktığı adamdan resimler istemişti. O resimler bir kurye ile geldi. Ama resimler Bahşende nin istediği gibi net değildi anlaşılmıyordu Zehra’nın yanında kim vardı?

Bahşende adamını aradı kızdı bana net resimler gönder yoksa anlaştığımız gibi olmayacak dedi. adamda Ayşe Zehra ve jülide nin birlikte olduğu konuştukları anın net resmini çekti. Bu resimle tanıyacak Bahşende Jülide yi.

Ayşe gitmek istedi. Annesi Jülide kalmasını istedi ve özür diledi. Ayşe de buna çok üzüldü. Geçip giden çocukluğu, annesizliği bir kuru özür ile telafi etmek mümkün değildi. Ayşe de kabul etmedi zaten. Abimi, şakacı hayat dolu o çocuğun siz gittikten sonra neye dönüştüğünü siz biliyor musunuz ha? Diye hesap sordu Ayşe.

Hesap sorsa ne olacak? Ömer’in o güzel çocukluğunu, kaybettiği günlerini, yıllarını geri getirecek mi asla. O sebeple hiçbir özür, hiçbir af dileme kabul edilebilir değil. Her ne olursa olsun, sebep her ne olursa olsun, yitip giden iki küçük çocuğun çocukluk yılları,  güzel yılları zehir oldu. Ne için? Kim için? Sebep neydi? Açıklayamazmış, ister açıkla, ister açıklama geçip giden yılları geri getirmeyecek senin açıklaman, yürekte açılan yarayı kapatmayacak senin açıklaman o sebeple boş vede anlamsız Ayşe nin karşısına geçip özür dilemen.

Ayşe de ağlayarak ayrıldı. Zehra da Ayşe ile birlikte konağa döndü. Zehra Ömer’i şimdi daha iyi anlıyor, yaralarını sarmak istiyordu. Saramazsın Zehra. Ayşe konağa gelince Zehra ya nasıl tanıştıklarını sordu. Zehra da o beni buldu dedi.

Ayşe de abim ile aranızın bozulmasını istemem o sebeple annem ile bir daha görüşme bunu öğrenirse çok kızar biliyorsun abimin tavrını dedi. Ayşe yatağın üzerinde kutuyu gördü, sordu ne diye Zehra da açıkladı bakmasını istedi. İlk başta Ayşe bakamam dese de sonradan baktı ve defteri okudu. Annesinin de çok acı çektiğini anladı.

Cevriye halada boş durmuyor. Aysel’in dükkanına giderek onunla Salim amca hakkında konuşacaktı ki, Şükran teyze ile Hamiyet hanım geldi dükkana. Siz nerden çıktınız diye sordu? Ben cevap vermek istiyorum, şapkadan çıktı Cevriye halacım, civciv çıkacak kuş çıkacak derken şapkadan Şükran teyze ile Hamiyet hanım çıktı.

Kerem sonunda anladı. Sabah’ın onu yanlış anladığını, Sabah Kerem’in idil’in gitmesini istemediğini düşünüyor. Oysa Kerem Sabah’ın gitmesini istemiyor.

Koray şirkette Özgenin yaptığını düşündüğü ama ispatlayamadığı ihale dosyasındaki fiyat değişikliği için kaybolan önemli bir dosyanın şirketin bilgi işlem bölümünden bekapını istedi yani yedeğini. Adam gibi yedeğini deseniz ne olur? Biz Türkiye de yaşıyoruz yurt dışı değil burası dilimiz Türkçe, İngilizce değil.

 Ve çıkacağı için dosyayı Selinin almasını istedi. Madem bu o kadar önemli bekle al ve evine götür incele ne diye Seline al diyorsun? Özgede dışarda bu konuşmayı duydu takibe aldı ve Koray gidince, Selin dosyayı alıp koyunca hemen Koray’ın odasına girdi dosyalar arasında değiş tokuş yaptı.

Ömer Zehra ile salonda otururken Ömer cep telefonundan kendi Zehra ve Ömer olarak resimlerine bakarken Zehra gördü ve bunları sanki gözüm bir yerden ıssırıyor, romantik dedi. Ömer de kim dedi ve içinden de sakın o adamın adını söyleme fena olur dedi.

Dervişin fikri neyse zikri de odur. Ömer de sürekli Mehmet beyi düşündüğü için Zehra’nın ondan bahsettiğini düşündü. Oysa Zehra resimlerdeki kendilerinden bahsediyordu.

Ömer Mehmet beyi düşünürken, Zehra ya Mehmet beyden çiçek geldi. Ömer de kıskandı. İçinden adama bak ya benim karıma çiçek gönderiyor dedi. ne o Ömer göndermez mi? onlar iş yapıyor ve yemeğe gideceklerdi gidemediler onun için. Not da vardı ve not şöyleydi:

“sizin ile güzel başlangıçlara “

Nereye çekersen oraya gider. Zehra Ayşe ile bana dedi. çiçeği Ayşe ye göstermeye gitti. Ayşe üzgündü sarıldı Zehra ya. Zehra da annenin bu evden neden gittiğini öğrenmelisin dedi. çiçek unutuldu. Adı bile geçmedi. Nihat geldi ve Zehra odadan çıktı.

Ayşe Nihat’a anlatmış olmalı biz görmedik. Nihat Ayşe ye ben çok küçükken annemi kaybettim. Halam büyüttü beni onun sayesinde güzel bir çocukluk gençlik geçirdim ama ne olursa olsun annenin yeri başka dedi.

Her şeyin yeri doluyor ama annenin yeri dolmuyor dedi. bu hayatta ne kadar varız? Ne kadar beraberiz hiçbir şey belli değil dedi. çok da doğru dedi Nihat. Bugün varsak yarın yokuz. Hayat bu.

Hediye abla Ömer için kakaolu süt ile kurabiye hazırladı. Ömer çok severmiş Zehra götürdü. Ömer şaşırdı Zehra da benim kuşlarım var arada senden haber verirler bana dedi. Ömer de mutfak kuşu olmasın deyince, Zehra da evet Hediye abla dedi.

Ömer içmek istemedi bahaneler üretti Zehra ne kadar yanında kalırsa o kadar kardı. Süt olmamış soğuk dedi. tadına bile bakmamıştı Ömer. sonrada içti yeter ki Zehra yanında olsun. Mehmet bey öyle kafasını karıştırmış ki saçmaladı Ömer. O da farkındaydı saçmaladığının.

 Ömer sütü içti. Zehra da Ömer’in ağzının kenarlarını sildi. Bebek gibi, birbirlerine dokunmak için bahaneler üretiyorlardı. Öp gitsin işte eşin sonuçta ama yok. Olmaz.

Sabah olunca şirkette Nihat toplantı yaptı ve Koray dan incelemesini istediği dosya hakkında bilgi aldı. Koray da şirketten biri olmadığına inandı. Evet şirketten biri değildi. Dışardan içerdeki Özgeyi yöneten her istediğini yaptıran kişi. O kişi kim? Ne zaman ortaya çıkacak bakalım?

İdil de, Sabah’ın yanına giderek çok ağır konuştu. Senin yüzünden Kerem ile aram açıldı dünden beri konuşamıyoruz dedi ekledi. Kerem sana acıyor, evin yok, kalcak yerin yok, hastalandın sana bakacak kimsen yok, bir ailen bile yok, evlatlıkmışsın Kerem sana acıyor, onun hayatındaki yerin bu işte diyerek kimsesizliğini yüzüne vurdu, ağlattı kızı İdil.

Alacaksın duvara çarpacaksın böyle insanları. Sana ne kızın kaderini Allah öyle yazdıysa Sabah’ın suçu ne? O istermiydi annesiz, babasız, evsiz barksız kalmayı? Allah seni bildiği gibi yapsın İdil.

Kerem de duydu bu konuşmayı. Duysa ne olacak? kıran kırdı, döktü saçtı.

Ömer Zehra’nın odasına gitti ve orada vazoda duran Mehmet beyin çiçeklerini gördü. Sinir oldu. numaracı Ömer çocuk gibisin var ya, çiçeğe alerjim var, nefes alamıyorum demeye başladı. Zehra da senin polenlere alerjin var buna yok dese de Ömer oyununu devam ettirdi.

Zehra banyoya gidince de vazoyu küçük yaramaz çocuklar gibi eli ile hiç o değilden iterek yere düşürdü. Vazo kırıldı. Zehra geldi ne oldu iyimisin deyince , Ömer elim çarptı nasıl oldu anlamadım dedi.

Zehra da çiçeği aldı. Ömer çöpe atarlar elleme deyince de izin vermedi Zehra olan canım vazoya oldu çiçek sağlam ayakta. Vazo öldü. Allah rahmet eylesin. Gitti canım vazo.

Ayşe odasında annesinin günlüğünü okudu. Onun da çok acılar çektiğini anladı ama bizi terkedip gitmesini mazur göstermez diyerek kutuyu Zehra ya vermek ve sahibine iade edilmesini istedi. Tam Zehra ya götürürken abisi Ayşe diye seslenince elinden kutu düştü içindekiler yere dağıldı.

Abisi yardım etmek istedi defteri aldı Ayşe de korktu anlayacak diye içinde onun çok sevdiği arabası da vardı çünkü.

SOL YANIM ACIYOR ANNE

Merhaba anne, yine ben geldim
Merak etme okuldan çıktım da geldim.
Anneler de babalar gibi merak eder mi bilmiyorum ama,
Ali “okula gitmezsem annem çok kızar merak eder” demişti de onun için söylüyorum.
Geçen hafta öğretmen sağ elimde sarımsak,
Sol elimde soğan dedirte dedirte
Öğretti sağımı solumu.
Ben biliyorum artık anne, sağım neresi solum neresi,
Ağrıyan yanımın neresi olduğunu şimdi iyi biliyorum anne…
Hani geçen geldiğimde, şuram acıyor, şuram işte demiştim de,
Bir türlü söyleyememiştim ya acıyan yanımı anne,
Bak şimdi söylüyorum.
Şuram işte sol yanım çok acıyor anne,
Hem de her gün acıyor anne, her gün…


Dün sabah annesi Ayşe’nin saçlarını örmüştü.
Elinden tutup okula getirdi.
Yakası da danteldi. Zil çalınca öptü, hadi yavrum sınıfa dedi…
Bende ağladım… Ağladım işte utanmadım.
Öğretmen ne oldu dedi. Düştüm dizim çok acıyor dedim.
Yalan söyledim anne,
Dizim acımıyordu ama sol yanım çok acıyordu anne!
Bu gün bende saçım örülsün istedim.
Babam ördü ama onunki gibi olmadı.
Dantel yaka istedim, babam ben bilmem ki kızım dedi
Bari okula sen götür dedim.
Kızım iş dedi. Bende bana ne dedim ağladım.
Kızım ekmek dedi babam.
Sustum ama okula giderken yine ağladım anne.
Ha bide sol yanım yine çok acıdı anne…

 

Herkesin çorapları bembeyaz, benimkiler gri gibi.
Zeynep “annem beyazlara renkli çamaşır katmadan yıkıyormuş” dedi.
Babam hepsini birlikte yıkıyor,
Babam çamaşır yıkamasını bilmiyor mu anne?
Of babam, her gün domates peynir koyuyor beslenmeme.
Üzülmesin diye söylemiyorum ama,
Arkadaşlarım her gün kurabiye, börek, pasta getiriyor.
E biliyorum babam pasta yapmasını bilmez anne.
Hava kararıyor, ben gideyim anne,
Babam bilmiyor kaçıp kaçıp sana geldiğimi?
Duyarsa kızmaz ama çok üzülür biliyorum.

 

Kim bozuyor toprağını, çiçeklerini kim koparıyor!
İzin verme anne, ne olur toprağına el sürdürme!
Eve gidince aklıma geliyor, bide bunun için ağlıyorum anne.
Bak kavanoz yanımda, toprağından bir avuç daha alayım.
Biliyor musun anne, her gelişimde aldığım topraklarını,
Şu kavanozda biriktirdim,
Üzerine de resmini yapıştırıp baş ucuma koydum.
Her sabah onu öpüyor, kokluyorum.
Kimseye söyleme ama anne, bazen de konuşuyorum onunla.
Ne yapayım seni çok özlüyorum anne.
Ha unutmadan! Öğretmen yarın
Anneyi anlatan bir yazı yazacaksınız dedi.
Ben babama yazdıracağım,

 

Öğretmen anlarsa çok kızar ama, bana ne,
Kızarsa kızsın. Ben seni hiç görmedim ki, neyi nasıl anlatacağım anne,
Senin adın geçince, sol yanım acıyor anne, Hiçbir şey yutamıyorum.

Bazen de dayanamayıp ağlıyorum. Kağıda da böyle yazamam ya anne.
Ben gidiyorum anne, Toprağını öpeyim, sende rüyama gel beni öp,
Mutlaka gel anne. Sen rüyama gelmeyince,
Sol yanımın acısıyla uyanıyorum anne
Sol yanım açıyor anne. İşte tam şurası,
Sol yanım… Çok acıyor anne.
Seni çok özledim, çok…anne…
Bedirhan Gökçe

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 296. Bölüm Analizi (“ASLI”) 5 Mart 2018 Pazartesi” üzerine 44 yorum

 1. Rada dedi ki:

  Selam. Ir abi bu ne sinir bu ne ofke. Aksam sen oldugunu biliyordum. Belki ismini yazmak istememissin diye bende anonim dedim sana. Sonda koydugum noktalar sen oldugunu biliyorum demekti

 2. xanim azeri fan dedi ki:

  merhaba ir abicim nasilsin yine sinirlenmissin dun yorumunu gordum mehmet beyi sende benim kimi sinirlendin

  1. Anonim dedi ki:

   Merheba ,mehmet beye sinirli diyilim zehraya kizginim ,daha dogrusu senarist ,yapimci ,yonetmen ,kanal ,eski koye yeni adet getiriyorlar hemde bati keferesinin mide bulandiran ,medya araciligiyle kendi ucuzlarini pahaliya satar gibi matah olmayan adetlerine kizginim ,kadinlara her ne kadar baska erkeklerle cok ilgilenirsiniz daha cok kiskanilirsiniz ,sanki kadin kiskanilirsa mutlu olur gibi .

 3. I dedi ki:

  Don geceden azi on yorum yolladim cikmadi ,ayanin dedigi gibi ,yeter ama ,admin bey her yorum cikmadikda sinirler tarima cekiliyor anliyacagin , iR , iR , iR , iR

 4. IR dedi ki:

  Admincim benim yorumlar aksamdan beri cikmiyor

 5. peri dedi ki:

  Ban bu özge para ihtiyacı için mecburan bi şey yapmış sanmışdım,ama kız resman iki yuzlu bi hayın çıkdı.işallah koray geregini yapar.

 6. peri dedi ki:

  Aslıcım yine çok guzel yazmışsin,teşekkurler.

 7. yoldaş dedi ki:

  sesime ses ver

 8. A-P dedi ki:

  gun aydin A E S I M E — S E S — V E R — I — BACI

 9. sessiz dedi ki:

  GUN aydin hayirli mutlu gunler
  Gell ay baci yalgiz galan gunlerimdi.. senden
  Sore bir kesim tok.. felayin elleri sinsin ayrilig
  ustasidi .. her gun yollarina goz tikirem ay baci
  Aci sozlerin beni oldurur ay baci
  sen olmasan uzulerem.. bextin açik olsun
  Guli rengin saealmaain.. ALLAH penahin olsun iy baci

 10. (ALI) dedi ki:

  iyi akşamlar her kese
  Dun guneçen bir mal omer derdi çekirdim
  şimdi kiskanma ona çoxaldi.. bundan sonra
  Complex bir insan var kiskanc mal omer
  Zehra galdi bu complexin elinde omer
  Zeranin patronuna alerji tapar sonra
  Kirizler zehra bundan sonra elfatiha meesselevat….zehracilar bundan sonra zehranin
  Xoş gunun gorebilmezler . bexşende bundan
  Sonra planlari hizli suretde yerine oturacak
  Hani complex omer onun sozune baxar..

 11. IR dedi ki:

  Anonim benim

 12. IR dedi ki:

  Ismimi yazmayi unuttum ,bir yorumum da cikmadi.

 13. Rada dedi ki:

  Anonim baya sinirlenmissin….

 14. Anonim dedi ki:

  Adamin cicek yollamasi onemli diyil onemli olan zehra yuzsuzunun zevkden paniklemesi ,nerde duracagini bilmemesi ,koklayib bitiremedi memetinin cicegini ,az kalsin omeri dovecekdi neden mehmet beyimin telefununa cevap bermissin diye ,cocuk karisi olan kadina baskalariyla ilgilenme demege korkuyor ,yanlis anlasilmaya neden olmuyormu ?

  1. IR dedi ki:

   Adimi unuttum

 15. Rada dedi ki:

  Xanim sen 1kova su hazir et bahsos icin fazla su israfi yapma. Adam ortagini goruntulu aramis neden omer gibi illada altinda bir sey ariyorsunuz. Ortalik serefine cicek yollanmis ne var burda. Abartmayin. Nazmos keremle sabah icin masraftan kacinmaz.

 16. IR dedi ki:

  Ne yazacagimi bilemiyorum ,elistiriyorsak oylesine elistiriyorlar diyorlar , bir sey bulamayinca kiyafet sac basi elistiriyorlar diyorlar senarist gurubu ,ama gercekden diziyi izleyici icin cekmiyorlar mi ?cekiyorlarsa izleyicinin dusuncesi gorusu onemli olmali, hala merakla izleyicisi bol olan dizi diye baska gunluk dizi ve programlara meydan okuyan dizi gibi goruyorlarsa ozelligi defalarca soylenildigi gibi baska dizilere programlara benzemeyib deyerlere onem verilmesindendir bunu iki sezon boyu soyledik ,cizgileri asmayan dizi dedik ,geleneklere deyerlere onem veren dizi dedik ,aylenin ,evlilig,fedakarligin ,ahlaki deyerlerin onem verdigi dizi dedik ama ne deyerlerden nede ahlaktan eser kaldi ,evli kadinlara aff edersiniz siz baskalariyla ne kadar cok ilgilenirseniz esiniz sizi daha cok kiskanir ve bu kiskanclik sizi cok sevdiginin gostergisidir mesaji mi veriyor acaba ?gozel ,o zaman her kari kocaya birer tane alternativ koyalim her kes esinden baska baskasiyla daha cok ilgilensin o zaman ayle temeli daha mohkem olur ,pes dogrusu ,ne diyeceyimi bilemiyorum ,evli kadina bi baskasi cicek yoluyor normalde kocasi kizmasi gerekirken karisina korkudan kirirlmasin terk etmesin diye bir sey soyleyemiyor ,bu mu ayle ?bu mu kari koca ? Zehra mehmet beyden gelen cicegin sevincinden dort kose olmus ,kokla kokla overek bitiremedi mehmet beyi ,elinde cicek odadan odaya girdi ,once salon sonra aysenin odasi sonra yatak odasi sonra mutfak daha neler neler ,kocasina vakit ayiramazken mehmet beyin cicegi aramasi meyli yuzunden kurabiyesini yemege bile vakti kalmadi ,oysa ki biz zehrayi baska nedenlerden dolayi sevdik ,fedakar ,durust ,temiz ,nayif ,yardimsever ,dusunceli oldugu icin ,yoksa is kadini olub aylesini unutan biri olarak diyil,zehrayi ornek davranisiyla daha da sevimli yapmak yerine dusuncesiz ,kafasi calismayan ayleye deyer vermeyen biri yapdilar ,biz bu zehranin nesini sevelim ?,beyenmiyorsan izleme diyorlar ,evet biz izlemeyiz ama siz kotu ornek gosterdiginizin farkindmisiniz ? Birde nazmiye hanim hacidir diyorlar ,kadin bi asamada dusunmek icin bi karari erteledi kocasida kadini kayb etmesin diye karara uydugunu soyledi ,hatta kadinin istegiyle odasini ayirdi ,hala cocuk kivraniyor bu kadin beni kabullendi mi ,sevdimi yoksa baskalarini bana tercih mi etti ,dogru mu bu ? Kadin ayleye evlilige olan sorumlulugunu unuttu mehmet bey asagi mehmet bey yukari ,ne olacak bu cocuk ?saygisizlik dusuncesizlik bundan fazla olurmu ?once kocanla olan durumu deyerlendir ,kararini acikla sonrada uzerine dusen sorumlulugu yerine getir,kocan onaylarsa is dunyasinada girersin yoksa hesapda olmadan mehmet beyin le bi sene is yapmayi sen kendin karar veremezsin ,bir de kadin kocasini baska erkekle kiskandirmasi sart mi?

 17. Saka kuşu dedi ki:

  Dedklernin heqsine katılıyorum xanimim ben de sabkerin dünya turuna chkcağna inanmyorum mehmet beyin görntlü konuşması çiçeğinden snrlendm

 18. xanim azeri fan dedi ki:

  radam kiz bahsendenin gidisine 1 Kova nedirki 2 3 kova su dokerim vallahi teki cadi gozluklu bahsende gitsin sabahnan keremin dunya turuna gezmeyi inanmiyorum nazmis gondersin bununda altindan nese cikar bide mehmet beyi iyi adam saniyorsun benim bi turlu su mehmet beyden gozum tutmadi cicek gondermek goruntulu konusma ben bunlari hic sevmedim o adami goruyorum dovesim gelir yahu

 19. Saka kuşu dedi ki:

  Bence de öyle haklsniz.

 20. xanim azeri fan dedi ki:

  aytacim canim evet dunku bolumde omer resimlere bakanda zehra romantik deyince erkan ve hazalin resimleri aklima geldi sahne guzeldi kusum bende idilin kovulmasina sevindim oh olsun ona sinir bozucu idil

 21. Rada dedi ki:

  Kiz aytac bizim gozumuz hep odun omeri gordugu icin mehmet gibi centlemen gorunce karsimizda sarlatan niyyeti bozuk saniyoruz. Gerci paranoyak odun saniyor. Bence gayet duzgun biri mehmet bey. Benim tahminim beni yaniltmaz.

 22. Rada dedi ki:

  Xanimcim o yuzden soyluyorum omeri dovmeyi ihmal etmeyelim yine firsati bulunca sinirini zehradan cikaracak. Sen bir kova su hazirla bahsosun gidisi yakindir kafa dokucem anca gecer yangini. Aytac hosgeldin mehmet isini yapiyor kiskanc odun abartiyor her seyi. Galiba kendine guveni yok. Zehrani elinden alicak diye kendini yiyib bitiriyor. Nazmosa bak keremle sabahi dunya turuna cikaracak galiba. Zehrayla omeri istanbul disina cikaramadi gozdelerini dunya turuna gonderecek. Canan lap gozumu yasartiyor.

 23. Saka kusu dedi ki:

  Aytac, Zehraya kızgnım iste. Ömer zehranın jülideyle görstnü öğrenince zehraya kzmakta haklı zehra omern acısını madem bilyor nedn hala ömere acı cektiryor? Ömere iyi davransn ki ömer hersexi öğrenince zehraya kzmasn odalar birlessn artık ya biktım ben

 24. Saka kuşu dedi ki:

  Aytacım ben hani bır ara sabaha kizyodum ya kereme bi sey dmyor dye, smdı de aynı sey zehömde. Zehra yüz vermezse bır şey olmaz ben zehraya kızgnım. Aaa inanmcksnız ama ömere de kzgnım kıskanıyr ama söylemyor mehmet beyi gözüm tutmadı dsn nye dmyor ama idıl kovldu hah hah ha

 25. Aytac azəri fan dedi ki:

  Ya bi de dun ki sahne de omer telefon da resim ler bakyordu ya zehra da bunari bir yerden gözüm isryor çok ramantik ler dedin omer de biz mi zehra da biz deyi fotarf dakile deynce benim aklima erkan hazal geldin sanki zehra diyor ki biz deyil onar erkan hazal romantik e doğru soyledin zehra o resim ler erkan hazal ayid zehra omer deyil omer le zehranin resim cekcek vakdi mi var sanki isde o sahneyi ben çok beyendim omer son zaman lar çok tatli komik oldu ama yarın da itrabern bir sure duyğusal uzgun yaralin bir omer izlycez

 26. Aytac azəri fan dedi ki:

  Hos bulduk kizlar çok şükür ben iyiym tesekkur ederim siz de iyisnzdir inşallah ben buraya yazip diger siteye keçdim simdi de buraya geldim yazdik lariniz ben de katlyorum ben de omer gibi takldim kaldim mehmet beye iyice kicik oldum ya iki de bir aryor mesaj yazyor cicek goderyor hatsiz omer kalsa o cicek leri cok da yedirtmis di na ama zehra için bir şey yapmyor bu gün ben de ən çok idile guldur oh olsun benim de ıçim de dika cikdi sanki ayşe və juliden sahen şin de ben çok duyglandim ağladım ama en çok omer julide sahne lerin de aglycaz kaliba

 27. Saka kuşu dedi ki:

  İKİ saattir ki snirdn yorumum cıkmyor dye ağlyorum burda aynı yorumu bide uzun dfalarc tekrarladım aslnda biraz skntılym

 28. Saka kusu dedi ki:

  Ben burda snir krzi gecroyum iki kere uzun yorum yazdhm çıkmadı özgeye mehmete ve zıt pıt mesajlasan zehraya kızgnım ayse ve jülideye ağladım ağladhm. Dün kmse yoktu mutluluğmu paylasamamısdm cok mutluyum o yüzsùz gurursuz ahtapot ıdlin yüzünü gördunuzmu oh cnıma dğsn cok mutlyum xanimim sana sabhtandır cvp yazıorum ckmıyor aytacım hos geldin galiba bugün herkes ağladı film izlrken ozelkle ben. Kereme aqtık kelem dmicem onu af etdım ben. Zehraya gerçktn kzgınım

 29. xanim azeri fan dedi ki:

  hayirli aksamlar aytacim gelmis hos geldin nasilsin canim arkadasim telefon sorunun insallah cozuler neler yapdin bu gun diziye baktim aysenin annesine sarilma sahnesinde vallahi icim sizladi agladim resmen bide mehmet beye cok sinirliyim bu adami hic sevmedim sen kimsinki goruntulu konusuyorsun heleki 1 Yil demedi zehra omer cok bozuldu komik oldu

 30. Aytac azəri fan dedi ki:

  Iyi aksamlar aslicim nasilsin canım her 2 analiz de çok ama çok guzel olmus her zaman ki gibi harikasin eline emeyen saglik bitanem çok tesekkur ederim omer son zaman lar çok komik oldu ama ansilan omer anesin bilnce çok duyğusal sahne ler izlycez ayşe anesin af edi baklim omer nasil af edcek

 31. Aytac azəri fan dedi ki:

  Iyi aksamlar canım arkdaslarim nasilsiniz benim isimim kecdi sanki site de ben de siz çok ozlyorum hiç aklim dan cikmyorsunuz ama elim de bir şey gelmyor sadece siteye deyil internet bile girmyorum az once nisanlim burdaydi simdi gidi telefon sorunumu hal edicek az kaldi biraz daha sabır arkdaslar inanain ben de siteye yazmada daynmyorum inşallah yakin da doncem fragram izlediniz mi nasil di omer zorba olmamsdir inşallah ben izlymyorum malesef resim de gördüm zehra omer sarlmis di ama frgram iyi mi kotu mu bilmedim

 32. Saka kusu dedi ki:

  Ohh cvp yazdiğn için sağol xanimim ben bugün jülide ve ayseye o sahneye ağladim ağlyarak izledim dün kmse yoktu sevncimi kmseyle paylasamadhm ama dün ve bugün mutlyum cok mutlyum yüzsüz gurursuz ahtapotun o halini gördünz mü muhtesemdi ama zehraya snirlyim ne o öyle ikide bir mesajlsıyor özge nedn kötü ki bugün cok mutlyum keremden idil ahtapotuna tokat atmasnı beklerdim ama bu da iyi sen ağlamadınmı ayse ve jülideye

 33. Saka kusu dedi ki:

  Ohh cvp yazdiğn için sağol xanimim ben bugün jülide ve ayseye o sahneye ağladim ağlyarak izledim dün kmse yoktu sevncimi kmseyle paylasamadhm ama dün ve bugün mutlyum cok mutlyum yüzsüz gurursuz ahtapotun o halini gördünz mü muhtesemdi ama zehraya snirlyim ne o öyle ikide bir mesajlsıyor özge nedn kötü ki bugün cok mutlyum keremden idil ahtapotuna tokat atmasnı beklerdim ama bu da iyi sen ağlamadınmı ayse ve jülideye

 34. xanim azeri fan dedi ki:

  saka kusum hos geldin kiz canim ben iyim sen nasilsin aytacin telefon sorunu vardi onu hall eder doner insallah ayselimin isleri var hall edince doner diziye baktinmi

 35. xanim azeri fan dedi ki:

  hayirli aksamlar radam kiz nasilsin bu gunku bolume baktim Mehmet beyin 1 Yil calismasi konusunda omerin yuz haline bayildim cok komikti de gulide cikti ortaya omerin yine anlasilan triblerini izliycez qaliba sonucta kolay diyil annesinin yillar once onlari birakib gitmesi ama fragmana baktim sinirini yine neden zehradan cikariyorsun hemde bahsende cadisininda foyasi cikar ortaya bakalim onda ne yapicak bastonlu cadi ya kiz seni cok ozledim

 36. Saka kuşu dedi ki:

  İyi aksamlar iyi aksamlar olmsına da Artık kimse gelmyor nedn gelmyor cok özledim hepnizi gelin lütfn xanim en azından sen burdasn dger arkadaslrin yerini biliyorsan söylermisn aytac hala telefonunu tamir ettrmedi dimi unutmsum aslı analizïn her zamanki gbi mükemmel olmuş basarılarinın dvamını dilerm

 37. Rada dedi ki:

  Iyi aksamlar. Aslim sana kocaman alkis guzel olmus. Nazmos ilk kez omerin haraketleriyle beni guldurmeyi becerdi. Ama yine vazoya yazik etti odun. Bu kirdigi 2 vazo. Kurnaz odun alerjisi varmis cicege yalana bak. Bugunde mehmet sarlatan yapti adama bak asyani alet etti oyununa. Omerin 1yil mi lafina baya guldum. Tam bir nazmosa laf sokmayi birakacaktim ki aysel hanimi yine salimle yuzlestirdi moralimi bozdu. Vazgectim nazmosu sovmeye devam. Bahsos fena korkuyor julidenin ortaya cikmasini omerin ogrenmesinden. Foyasi ortaya cikacak diye odu kopuyor bastonlu cadinin

 38. K.Azeri. dedi ki:

  $iir için ayrica te$ekkür canim.Annemin mezarina gedirken ben de bu $iiri hep söylüyorum.

 39. xanim azeri fan dedi ki:

  hayirli aksamlar canim aslim nasilsin birtanem analiz cok guzel olmus cok duyqulandim anne sirri cok guzeldi eline saglik canim arkadasim optum seni

 40. K.Azeri. dedi ki:

  Te$ekkûr Asli hanim.elleriniz dert görmesin.haqqinizi helal edin canim benim.

 41. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

  Teşekkürler arkadaşım döktürmüşsün gene eline yüreğine sağlık sen uzun yazdıkça benim okuma sürem kısalıyor çabucak bitiyor 🙂

 42. Anonim dedi ki:

  Asli hanim analiz harika olmus cok tesekurlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.