Adını Sen Koy 295. Bölüm Analizi (”ASLI”) 2 Mart 2018 Cuma

Burak 05 Mar 2018 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 295. Bölüm 2 Mart 2018 Cuma

Zehra Asya yı kreşe götürürken yolda Asya parka girelim mi deyince Zehra Asyayı kırmadı ve parka girdiler.

Jülide de Hediye abladan öğrenmiş nerede olduklarını o da geldi parka, Asya yı uzaktan gördü. Ayşe de Zehra yı aradı Asya’nın kıyafetini evde unutmuş onu vermek için geliyorum deyince Zehra biz parktayız dedi. Ayşe de parka geldi. Annesi ile karşılaştı ama tanımadı. Yanından geçti. Jülide çok üzüldü. Ayşe kızı Asya ya sarılırken uzaktan izledi onları ve daha fazla orada kalmadan ayrıldı.

Parkın dışında bir köşede ağlayarak bekledi. Zehra geldi yanına konuştu onunla ve Ayşe de sizi özlüyor tıpkı sizin gibi dedi. Jülide bunu duyunca biraz olsun sakinleşti rahatladı ve Zehra şirkete geçti.

Mehmet bey ile toplantıları olduğu için Ayşe direk holdinge geçti Zehra ya da geç kalma dedi. Zehra Asya yı kreşe bırakıp öyle geçecek şirkete ve konakta Ömer Zehra yı arıyor. Önce Hediye ablaya sordu, sonra da Nihat’ı arayıp şirkete geldi mi diye sordu.

Nihat da, Ayşe burada ama Zehra daha gelmedi gelir birazdan Mehmet bey ile sözleşme imzalayacaklar dediğinde Ömer yine mi Mehmet bey diye Zehra yı kıskandı. Kıskanç Ömer de çok güzel oluyor. Ne güzel seviyor eşini Ömer. Seven insan kıskanır.

Kıskanmak sevginin en güzel ispatıdır. Bir yerde okumuştum, erkeğe adamlık, kadına hanımlık, erkeğe kıskanmak, kadına nazlanmak yakışır diyordu ki, çok doğru bir söz bence. Ancak herşey dozunda olacak. Azı karar çoğu zarar diyenin hesabı kıskanmanın da nazlanmanın da dozu olacak. Doz aşımı ilişkiyi bozar efendim.

 Ömer öyle bir dağıldı ki, elinde olan biraz önce konuşma yaptığı telefonu armaya başladı. Ben telefonu nereye koydum ki diyerek Hediye ablaya sordu. Hediye abla da telefon elinde ya oğlum dedi. Ah aşk ah insanın aklını başından alan aşk. Böyle bir aşk yaşayan var mı acaba? Ben yaşamadım da, görmedim de anca masallarda, filmlerde.

Kerem Sabah ile konuşmak istiyor ama Canan buna engel oluyor. Sebep Kerem’in Sabah’ı üzmesi, benim adım Canan oda Can diyerek Kerem’i uyardı sen Sabah’ı üzüyorsun günlerdir senin yüzünden böyle dese de, Kerem ben Sabah’ı üzecek bir şey yapmam dedi.

 Sen belki farkında değilsin Kerem ama sen Sabah’ı çok üzüyorsun. İnsan bazen farında olmadan can yakabiliyor. Tıpkı şuan senin yaptığın gibi. Sabah’ın gözü önünde Sabah’a seni seviyorum dedikten sonra, aniden çıkıp gelen eski sevgilin ile Sabah’ın gözü önünde yaşadıkların onu çok üzüyor. Sen eski sevgilini arkadaşın olarak görürken, İdil seni arkadaş olarak görmüyor, o seni hala bir sevgili olarak görüyor ve senden habersiz Sabah ile konuşup onun canını bile bile yakıyor. Sende buna göz yumuyorsun Kerem.

Canan da sen eski sevgilin ile konuş bakalım Sabah’a neler söylemiş diyerek gözünü açtı. Kerem de Sabah’ı görmeden ayrıldı oradan.

İdil’i aradı yanına gelmesini kendisi ile konuşmak istediğini söyledi. olayı birde İdilden dinlemek istedi Kerem. İdil geldi ayak üstü yalanları sıraladı. Sabah dünya turuna çıkacak da diyerek Kerem’in Sabah’ı unutmasını istedi. Ve biz seninle eskiden sevgiliydik bunu söyledim ona dedi. daha ne olsun idil? Sabah’ın bütün hayallerini yıktın. Kerem’in hala seni sevdiğini düşünmesini sağladın.

Kerem de Sabah ile konuştu. Olanları kendi açısından anlattı. Kerem Sabah dan gitmemesini istedi. Ama Sabah İdil den bahsettiğini düşündü yanlış anladı Kerem’i. Hala İdil’i sevdiğini düşündü. Oysa Kerem, İdil’i değil, Sabah’ı seviyordu.

Ömer şirkete Zehra dan önce vardı arkasından da Zehra geldi ve birlikte Ömer’in odasına geçtiler. Ömer sabah evden erken çıkmışsın söyleseydin birlikte çıkardık deyince, Zehra da Asya yı kreşe ben bıraktım ve bir işim vardı onu hallettim dedi.

Ömer de kahvaltı yaptın mı? diye sorunca, Zehra da yapmadığını söyledi ve Ömer birlikte kahvaltı yapalım dediği an Mehmet bey ile Ayşe geldi. Mehmet bey biran önce imzaları atalım ve kutlama yemeğine gidelim çok açım dedi. Ayşe de toplantı odasına geçelim deyince, Ömer imzayı burada atın ben de tanıklık etmiş olurum dedi.

Ayşe de evrakları orada orayı hazırlatmıştım ben deyince, Ömer de aldırırız dedi.

Ömer bazen aklın hiç çalışmıyor oğlum, yakışıklısın iyisin hoşsun da bazen çok boşsun be Ömer. Evrakları odaya getirtene kadar sen gitsene iki adımlık yol fizana gitmeyeceksin. Şirket içinde olan toplantı salonuna gideceksin düzen kurulmuş, ne düzeni bozuyorsun elemanları yoruyorsun? Bazen bu patronları anlamıyorum keyfe keder iş yapıyorlar lüzumsuz. Kendileri yorulacağına elemanlar çalışsın yorulsun istiyorlar. Revamı bu? Sana benden bu davranışın için eksi puan Ömer.

Ve evraklar, Ömer’in istediği şekilde onun odasına geldi. Tam oturdulardı ki, Nihat geldi 10 dakikadır seni aşağıda bekliyorum Ticaret odasına gidecektik dedi Ömer mecburen kalkıp gitmek zorunda kaldı.

En azından sen diğer salona geçseydin Ömer imzanın atılmasına tanık olurdun. Boşa geçti 10 dakika.

Ömer giderken Mehmet beyle tokalaştı ve elini sıkıca sıktı haddini bil onun kocası var der gibiydi Ömer. Zehra da masadan kalkınca Ömer eşini yanağından öptü ve kendini fazla yorma karıcım diyerek Nihatla birlikte dışarı çıktı.

İmzalar atıldı ve Mehmet bey Selinden bu anı ölümsüzleştirmesini istedi. Telefon Mehmet beyin telefonu sanırım. Ömer bunu görse kesin kızardı. Senin telefonunda benim karımın resmi neden var diye. Ayşe, Zehra ve Mehmet bey üçü birlikte resim çekindiler.

Mehmet beyin duruşu ben bu konuya hakimim, bilgi sahibiyim uzman kişiyim duruşu. Ayşe ve Zehra’nın duruşu ise, hoş görü içerisinde olduklarını ve Mehmet beyi dinlemeye hazır olduklarını, birlik beraberlik içerisinde hareket edeceklerini gösteriyor. Ama Ömer’i unutuyorlar.

Toplantıdan sonra Zehra Ayşe ile konuştu ve eğer istersen anneni görebilirsin, annen seninle buluşmak için heyecanla bekliyor dedi. Ayşe hiç beklemediği bir anda yıllar sonra annesinin kendisini görmek istemesine bir anlam veremedi. Nede olsa o terk edip gitmişti. Ayşe yemeğe gelemeyeceğini söyleyip bir taksiye bindi ve konağa gitti.

Zehra da Mehmet beyi aradı yemeği iptal ettirdi.

 Cevriye halada Salim amcayı düşünmekten kendisi için gelen kahveden haberi olmadı. Salim amcanın Aysel ile evlenmesini istemiyor, bu evliliği engelleyecek yollar arıyor. Kimsede fark etmiyor Cevriye halanın Salim amcaya olan ilgisini bakalım neler olacak? Bu işin sonu nereye varacak? Hele bir de Aysel ile Salim amca evlenmek isterse vah ki ne vah Cevriye hala o zaman ince hastalığa tutulur yada memleketine dönmek isteyebilir. Ayırmasa bari senaristlerde en azından onlar kavuşsa birbirini seven iki insan en nihayetinde ama açılamıyorlar birbirlerine o ayrı mesele.

Sonra da Aysel ile konuşmaya gitti. giderken yolda Salim amca ile Aysel’i konuşurlarken gördü. Saklandı onların kendisini görmesini istemedi. Sonra da Aysel’in yanına dükkana gitti.

Özge şirkette yaptığı işlerin anlaşılmaması için önemli bir dosyayı bütün bilgisayarlardan silmiş. Bulamıyorum dedi. Koray da bilgi işlemdekiler bulur dedi. Özge de kimin için çalışıyorsa o kişiyi arayarak bilgi verdi. Alev gibi bu kızda. Bakalım arkasından kim çıkacak? Koray’ın babası çıkar mı acaba?

Bir zamanlar Salim amcanın yanında işe başladığı için yapmadığını bırakmamıştı. Şimdi de Ömer’in şirketinde işe başladı rakip firma oldu kim bilir olur mu olur.

Ömer şirkete gelince Selinden Zehra yı sordu. Yemeğe gittiklerini öğrendi. Mesaj atmak istedi vazgeçti aramak istedi ama Ayşe yi aradı. Ayşe konakta ağlıyordu sesi kötüydü Ömer fark etti neyin var diye sorunca da nezle grip olacağım sanırım ben kendimi kötü hissedince yemeğe gitmedim ama Zehra yemeğe gitti dedi. oysa Zehra yemeği iptal ettirmişti kimsenin haberi yok.

Zehra Ayşe’nin odasına gitti ve konuştu onunla Ayşe de ağlayarak yıllar önce iki küçük çocuğunu bırakıp gitti, şimdi hangi yüzle dönüyor? Hangi anne bunu iki küçük çocuğuna yapar? Diye soruyor. Ayşe’nin en doğal hakkı bu soruyu sormak.

Zehra da ben seni çok iyi anlıyorum beni de annem bırakıp gitti. şimdi annen ile konuşarak aklına takılan bütün soruların cevabını bulabilirsin dedi. Ayşe de ben bunu yapamam diyerek tavrını koydu.

*****

Anne

Seni hiç görmedim, yüzün, sesin nasıl bilmiyorum

Kokunu hiç içime çekmedim. Dizinde hiç uyumadım.

Anne özlemi ile yandım tutuştum ama sen yoktun

Hiç anne diyemedim. Sensizlik çok zor be anne.

Şimdi nerdesin? Gökyüzünden beni görüyormusun?

Geceler çok soğuk üstümü sevgi ile örten biri yok anne

Mezarını bile göstermediler sen nerdesin anne.

Neden beni bırakıp gittin bu yalan dünyada

İnsanlar çok acımasız zalim ve gaddar anne

Beni koruyan kimse yok anne

Aslı

*****

Ömer konağa gelip de Zehra yı odada görünce çok şaşırdı. Sen yemekte değilmiydin diye bir soru ile başladı ardı arkası kesilmedi soruların. Neden erken kalktın? Nesini beğenmedin? Yemeklerimi? Masadaki insanları mı? manzarayımı hangisi? Seni üzecek bir şey mi oldu? hey Allah’ım Ömer Mehmet beyle Zehra’nın tek başına yemek yediğini düşünüp onca soruyu ondan sordu.

Zehra da bir anlam veremedi sonunda anladı Mehmet bey ile yemek iptal oldu deyince Zehra, Ömer de harika dedi. içi rahatlayan Ömer Ayşe’yi görmeye gidecekti ki, Zehra engel oldu Ayşe’nin yanındaydım uyuyacağını söyledi dedi.

Zehra Jülide ile buluşacak ama Ömer, Mehmet bey ile buluşacağını düşünüyor. Öyle düşündüğü içinde Zehra yetişemesin hatta gitmesin diye yapmadığı numara kalmadı. Hediye ablanın hazırlayıp getirdiği ayran ile sandviçi yemeyen Zehra Ömer bir ayranı aldı Zehra’nın üzerine boca etti.

Ayağım takıldı diyerek de kaza süsü verdi. Zehra da inandı gitti üzerini değişti. Ömer büyük bir keyif ve iştah ile sandviçini yedi. Zehra odada yokken de telefonunu kendi ceketinin altına sakladı işi garantiye aldı aklı sıra.

Zehra hazırlanıp hemen odaya gelinde Ömer şaşkınlıktan neredeyse boğulacaktı Zehra ayranı uzattı da kendine geldi Ömer.

Zehra inşallah yetişirim diyerek çıktı. Ömer de arkasından inşallah yetişemezsin dedi. hayda ben Ömer inşallah desin diye dilimde tüy biterken adam bu güzelim kelimeyi beddua için kullandı. Çok kötüsün Ömer kıskanç Ömer.

Zehra, Jülide ile bir park da buluştu. Ayşe gelecek diye beklerken Ayşe’nin gelmediğini gördü üzüldü Jülide. Ama onları da anlıyordu. Sağlıkları yerinde olsunda, hayatta olsunlarda benii görmek istemeselerde olur, onları uzaktan da olsa görsem bana yeter derken Ayşe’nin geldiğini gördü ve ona doğru yürüdü Ayşe kızım dedi Jülide.

Annem

Mazide kalan hatıra gibi
Şefkatli kollarını aç bana anne
Geceler çok soğuk, sessiz ve karanlık
Üşüdüm, üstümü örtsene anne

Anne, anne, anneciğim

 

Uyandım uykudan aradım seni
Sağıma soluma bakındım anne
Geceler çok soğuk, sessiz ve karanlık
Üşüdüm, üstümü örtsene anne

Anne, anne, anneciğim

 

Yanımda olmanı ne çok isterdim
Dizine yatıp da uyurdum anne
Dilimde dua gözümde rüyasın
Seni çok özledim hasretim anne

Anne, anne, anneciğim

 

Dilek ARMAN

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 295. Bölüm Analizi (”ASLI”) 2 Mart 2018 Cuma” üzerine 28 yorum

 1. Günel dedi ki:

  Adını Sen Koy Dizisinin Analiz Seyfesi Gözeldi Yaradıçısına Teşekür Ediriz Ane Şarkısı Cox Gözeldi İfacısına Teşekür Ediriz Ane Övlad üçün Mükedesdi Bütün Heyatımızı Ane Işıklandırır Bu Işık Üstümüzden Eksik Olmasın Amin Dizi Gözel Sanki Aşk Ailesine Düşürsen Bir Anlık Baxanda Zehra ve Ömer Aşkı Birde Ane Aşkı Gözel Yaradılıb Dizide

 2. aptallig dedi ki:

  gun aydin yoldaş yoxsan? indi o zemadi yixilani
  ezib taşa çalib gedirler. sende olardansin ?

 3. nesrin dedi ki:

  Selam Aslı doğum günü tebriğini beğendim sen benim güzel kuzum sun ,zorbalığına şu yakışıklı Ömere sensiz nasıl katlanırdım düşünemiyorum .Analizlerin o yüzden benim için çok önemli göremediğimi görmek anlayamadığımı anlamak .Ömer bence isteğine ulaşacak ,Zehra kıskanma ben zaten sadece seni sevdim diyecek ve huysuz Ömere bunu gösterecek ,kanıtlayacak .Olur mu olur .Bahşendenin de suyu kaynamaya başladı .BU konakta kutlanacak çok olay olacağa benziyor.Aslı emeğine güzel yazına teşekkür ediyorum .

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın hayırlı sabahlar Nesrincim, doğum günün için yazdıklarımı beğenmene sevindim canım. ne güzel kuzum demişsin çok hoşuma gitti çok teşekkür ederim.

   Ömer’i bende seviyorum Ömer her hali ile güzel onu yazmak anlatmak bana keyif veriyor ne güzel ki duygularımı kaleme dökebiliyorum ve size de bu yansıyor. sizde seviyorsunuz benim gibi bu yakışıklı kıskanç Ömer’i.

   Evet dediğiniz gibi olacak inşallah Ömer istediğine ulaşacak.
   ben teşekkür ederim yazdıklarıma verdiğin değer için, kalsağlıcakla yeniden görüşebilmek ümidi ile hoşçakal.

 4. Zehmer dedi ki:

  Selam biz bu ikisinin bebeği olsun dedik nazmiya ömer i bebek yapti 🙂

 5. Rada dedi ki:

  Selam. Nasilsiniz arkadaslar? Aslim 3 bir arada analiz siir ve sarki coook guzel olmus eline saglik bitanem. Peri al benden de o kadar. Resmen bunaldim omerin tavirlarindan

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim bir tanem iyi akşamlar görüşürüz.

 6. peri dedi ki:

  Her kase merhaba,işallah iyisinizdir,ban artık gerçekdan çoooook sıkıldım,biz karı koca beklarkan nazmiş tavır yapan kuçuk ömer bide her akşam sut içirib ustunu örten anne zehra yaratmış,bizde hâla saf saf izlioruz.

 7. sessiz dedi ki:

  gun aydin ay bacim sesime ses ver lutven
  Uzledim

 8. Hayat dedi ki:

  Ellerine sağlık aslicim. Çok güzel analizin için teşekkürler. Dizini seyredemiyorum ama analizlerinle izlemiş gibiyim. Çok saol canim

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın arkadaşlar.
   Hayatcım gelmiş hoş geldin nasılsın kaç zamandır yoktun.

   olmayanların listesini mi yapsam ben acaba?
   Aylin, lale, Hanım abla, fati, Ayşe, arada rada, ır abi, Hatice, tolga, saysay bitmez liste uzar gider nerdesiniz arkadaşlar?

   1. Hayat dedi ki:

    Hos bolduk canım. Evet kac zamandır yokum. Sadece yorum yazamıyorum. Senin analizlerini mutlaka okuyorum

 9. Zehmer dedi ki:

  Eline sağlık asli bence de uckagitci ömer kafası hep hinlige çalışıyor bu adam çocukken yapamadığı ne kadar olay varsa şimdi hepsini zehra ya yapıyor o anlamda yani ben onu kastettim galiba yanlış anlamadiysam arkadaş lar da öyle demek istemişler sanırım ancak ben kimsenin adına konusmayayim ben öyle anladim demek istedim

  1. aslı dedi ki:

   Sağolasın canım benim, Ömer ne yapsın aşık oldu eşine, kendisi de anlam veremiyor yaptıklarına, Zehra ya nazlanıyor Ömer. aşk işte insana hiç yapmam dediği şeyler yaptırır örnek Ömer.

 10. ILGIN dedi ki:

  Asli HANIM düzenbaz derken bilerek ayrani dokmesini kastettim. Açıkçası Zehra ve Ömer bu hayatta gördüğüm en facia çift. Mecburiyetten zorla izlemek zorunda kaliyorum izlemesem de dinliyorum etraftan virüs gibi bulaştı hayatıma bu dizi. Tamamen kurtulmak”NA MÜMKÜN “

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ILGIN, anladım ben kelime anlamından yola çıkarak söylediğinizi düşünmüştüm yanlış anlaşılma olmuş aramızda açıkladığınız için teşekkür ederim.
   Ayranı dökmesi komikti. Küçük yaramaz çocuklar gibiydi Ömer.

   siz izlemediğiniz için size zor geliyor sürekli etrafta bu dizi hakkında konuşan birileri olunca ister istemez konuya dahil oluyorsunuz.

 11. xanim azeri fan dedi ki:

  hayirli aksamlar aslim nasilsin canim arkadasim analiz cok guzel olmus bu bolumde omere cok guldum ya kiskanmasi guzelde ama senin dediyin gibi dozunda olucak omer zehranin uzerine ayran dokmesi oldum gulmekten yahu ama elbise guzeldi mahv etdi zehranin arkasindan bed dua etdi benim hosuma gitmedi kiskanclikdan gozu donmus omerin anne hakkinda siir yazmissin cok duyqulandim eline saglik sarkida aynin bayildim kendine cok iyi bak allaha emanet ol

  1. sessiz dedi ki:

   xanim
   ayrilarin nezaretindesen hormetli
   Saygili kizim anladinmi? dikket et. hayirli akşam

  2. aslı dedi ki:

   İyi geceler, xanim azeri fan.
   teşekkür ederim iyiyim inşallah sende iyisindir?
   Ömer’in Zehra yı kıskanması güzel komik sahneler izlememize neden oluyor. Ayranı döktüğü an bende çok güldüm Allah dan kafası üstüne yere düşmedi ha birde yere düşseydi o şekilde daha komik olur Zehra kendini unutur Ömer ile ilgilenirdi.

   evet Ömer inşallah’ı kötü kullandı onu bende sevmedim.
   şiiri beğenmene sevindim. sende kendine iyi bak Allah’a emanet ol görüşürüz. iyi geceler tatlı rüyalar.

 12. K.Azeri. dedi ki:

  Ben te$ekkûr ederim canim.

 13. peri dedi ki:

  Yine mutiş olmuş,aslı hanım yuregine saglık,yolun hep açık olsun.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar peri,
   Amin inşallah. sizlerin duası ile kapalı olan kapılar açılacak inşallah. Rabbim hayırlı yollarda, hayırlı insanlarla yürümeyi nasip etsin ve hep iyi niyetli insanları çıkarsın karşımıza, hayırlı kapılar açsın inşallah hepimize buna gerçekten çok ihtiyaçım var, ihtiyacımız var.

 14. K.Azeri. dedi ki:

  Asli hanim.ellerinize yûreyinize sagliq.çok güzel her zamanki gibi.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar K.Azeri, çok sağolasın daimi takipçimsin çok teşekkür ederim vefalı arkadaşım benim.

 15. ILGIN dedi ki:

  Düzenbaz ömer adam ne kıskanç çıktı anacim 😛 😀

  1. aslı dedi ki:

   Ömer mi düzenbaz ne kusurunu gördün? eşini çok seviyor kıskanıyor ne güzel ben seviyorum Ömer’in kıskanç hallerini. vakti zamanında Zehra ya az çektirmemişti şimdi kendisi kıskanarak özlesin Zehra yı da anlasın kadrini kıymetini.

 16. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

  Teşekkürler arkadaşım tam başım ağrımaya başlıyordu ki ilacım geldi çok güzel olmuş eline yüreğine sağlık

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar sadık dostum, aman dikkat et kendine baş ağrısı zordur. Allah şifa versin. Kimseye de yaşatmasın zor. Çok şükür ilaç zamanında yetişmiş. bir an kendimi sağlıkçı gibi hissettim. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.