Adını Sen Koy 29. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)

Burak 12 Tem 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy da 180. Bölüme Kadar Ömer ve Zehra Neler Yaşadılar?
29. Bölüm
Ömer’in Pişmanlığı 5

Koray 2. Kez Kendi Evine Hırsız Gibi Girdi.     Ömer Zehra ile Yeni Bir Sayfa Açmak İstiyor.
Ömer ile Zehra Tekneye Gittiler ve Orada 2 gün Geçirdiler. Zehra Kamarada Kaldığında Kapının Kilidi Sıkıştı. Ömer Kapıyı Üstüne Kilitledi Diye Düşündü.

Zehra Ömer’in Telefon Yüzünden Değil de Fotoğraf Çekimi İçin Tekneye Geldiklerini Anladı.

Ömer Zehra ile birlikte konaktan ayrılıyorlar. Ayrılma sebepleri, konakta bir dergi için Müzeyyen hanımla röportaj yapacak olmaları. Ömer Zehra ile birlikte resim çektirip dergide görünmek istemediği için evden kaçıyor.
Alev gördü onları giderken sordu nereye? diye, Ömer de ceo toplantısı için gidiyoruz önemli dedi. Alev de bu programdan neden benim haberim yok diye kendi kendine soruyor. Bir kere de bir şeyi bilme Alev.

Zehra da Ömer’in kendisini cezalandırmak için yine bir yere götürdüğünü düşünüyor. Yangın olayı gibi kendisini yine bir yerlere kapatacağını düşünüyor. Yapmasın diye de telefon olayını açıklamaya çalıştı Ömer’e ama olmadı. Ömer aldı götürdü Zehra yı.
Alev de bir arkadaşını aradı bu toplantıya senin patronun katılıyor mu? diye. Alev Ömer’i kontrol etti.

Alev’in Ömer’i kontrol ettiği gibi, bir günde olsun Ömer Alev’i kendisi kontrol etmedi.
Alev Ömer yalan söylüyor da neden diye merak ediyor. Meraklı melehat sana ne.
Koray ile Yaseminde bir yerde konuşuyorlar. Yasemin cast ajansına gideceklerini bunun onların hayali olduğunu, orada çalışmaya başlayınca, mahalleden kurtulacağı hayalini anlatıyor Koray a Yasemin.

Ömer tekneye geldiklerinde Zehra ya tekneye gelmesini istedi Zehra tekneye gitmek istemedi. Ömer onu zorla bindirdi. Ölmedin gördün mü diye espride yaparak. Espri yapmasını da biliyormuş Ömer beyimiz.
Zehra ya burada kalacaksın dedi. Zehra da tek başına kalamayacağını gece korkacağını söyledi. Ömer de Zehra’nın geceleri korktuğunu öğrenmiş oldu.

Rahatlasın diye yalnız kalmayacaksın dedi.
Ama Zehra Ömer’in kendisini cezalandırdığını düşündüğü için çok tedirgin korkuyor Zehra başına ne geleceğini bilmediği için.

Aşağı kamaraya indiriyor ve burada kalacaksın diyor Zehra ya battaniye verdikten sonra kendisi yukarı çıktı. Zehra neden burada kalıyoruz dediğinde. Ömer, Zehra ya da senin yapman gereken tek şey geceyi sessizce burada geçirmek diyor kapıyı kapatıp gitti Ömer.

Zehra bir süre sonra kapıyı açıp dışarı çıkmak istedi ama olmadı kapı sıkışmış açılmıyordu. Zehra Ömer’in onun üzerine kapıyı kilitlediğini düşündü.. Aynı depoda olduğu gibi kilitli kaldığını düşündü Zehra ama durum hiç de öyle değildi.

Sadece kilit sıkışmış o sebeple de açılmıyordu kapı.

Ama Zehra o korku dolu depo anlarını hatırlayınca çok panik oldu çok korktu. Yine onun gibi başına bir iş gelmesinden korkan Zehra kapıyı yumruklayıp kapıyı açmasını istedi Ömer den.  Bu sırada elini yaraladı. Ama Ömer sesini duymadı Zehra’nın.

Zehra var gücü ile bağırdı, yalvardı sonunda Ömer sesini duydu ve aşağıya indi. Zehra neden kilitledin kapıyı diye sorunca kilitlemedim sıkışmış dedi Ömer ve açmak için elinden geleni yaptı Ömer.

Zehra da sıkışmış olduğunu öğrenince panik atak geçirdi. Ömer açtı kapıyı ve Zehra koşarak çıktı oradan.

Yaseminin elbise aldığı kişi de elbisenin parasını, para yoksa elbise yi ver diye Yasemin’in evine gitti. Yaseminde elbiseye kahve döktüğünü, parasını birkaç gün sonra getireceğini söyledi.

Zehra’nın bundan haberi yok değil mi? sen neden aldın o elbiseyi? diye sorarken   Sevim geldi. Kız gitti. Onun ne işi olduğunu Yasemine sordu. O da internetle ilgili bir şey sormaya gelmiş dedi.

Zehra yukarı çıkınca Ömer arkasından geldi ve ilaçlarını alıyor musun? Olanların sorumlusu ben değilim dediğinde,

Ömer ile Zehra arasında karşılıklı bir yüzleşme yaşandı.

 Zehra, senin yüzünden buradayım deyince, Ömer; başına her gelenden beni sorumlu tutamazsın dedi.

Zehra da, her fırsat da sende beni suçlarsın değil mi?

Ömer; seninle bir anlaşma yaptık sonuçlarına da katlanacaksın deyince, Zehra; katlanıyorum zaten dedi ve ekledi. Senin yüzünden ailemle görüşemiyorum, nasıl canımı acıttığını, kolumu kanadımı nasıl kırdığını, Bunlarda yetmiyor sana dedi.

Ömer, karşıma çıktığın o gün beni bir yalanın içine sokan sendin. Senin yüzünden yaşanıyor bütün olanlar dedi.

Zehra itiraz etti Ömer’e, senin yanlış anlamaların yüzünden, dinlemiyorsun, senin gözünde her şeyin suçlusu benim. Ömer de evet öylesin diye onay verdi.

Zehra, eğer zamanım olsaydı imzayı atmadan önce metni okur ve asla o şartların olduğu kağıda imza atmazdım dedi. çünkü istediğin şartlar bir insan için olamaz. Karşılığında para verdin ama paranın da satın alamayacağı değerler var diye konuştu.

İstersen dünyaları ver, annemin, babamın, kardeşimin bir tırnağı bile olamaz dedi. sustu Zehra.

Bu konuşmanın üzerine Ömer Zehra’nın elinin kesildiğini fark etti. Ömer Zehra’nın canı yansın istememişti.

Bu tekne ve bu konuşma onlara iyi geldi içlerini döktüler birazda olsa rahatladılar.   Boşuna dememişler tebdili mekanda ferahlık vardır diye.

 

Açık deniz havası, başbaşa olmak, konuşmak ikisine de iyi geldi. 

Zorba Ömer gitti yerine anlayışlı Ömer geldi. Zehra’nın eline pansuman yaptı. Nede olsa cankurtaranlık yapmıştı Ömer 🙂

Ayşe abisini aradı, daha öncede aramış ulaşamadığını söyleyince, Ömer toplantıdaydık dedi.  Gerçekten de Ömer Zehra ile esaslı bir toplantıdaydı. Zorluda geçse toplantı her iki taraf içinde güzel oldu.

Ayşe Zehra ile de konuştu. Ömer içinden Ayşe mutlu önemli olanda bu dedi.

 

Peki Ömer beycim, sen kardeşinin mutluluğunu düşünüyorsun da, onu mutlu eden Zehra yı neden mutlu etmeyi düşünmüyorsun? Senin kardeşin onun sayesinde mutlu bilmem farkında mısın? Asya da öyle tüm aile Zehra yı sevdi. Sen neden şu inadını kırıp biraz olsun Zehra yı mutlu etmek için çaba göstermiyorsun?

Zehra mutlu olsun bak o zaman Ayşe yi nasıl daha mutlu edecek.

Ömer, Zehra ya; eğer yaptığın hataları tekrarlamazsan bende her şeyi geride bırakırım. Senden tek bir şey istiyorum bundan sonra bana yalan söylemeyeceksin. Bana söz vermeni istiyorum dedi.

Zehra da, senin beni mecbur ettiğin yalanlar dışında hiç yalan söylemedim şimdiye kadar dedi. Ömer de buna inanmamı mı bekliyorsun? dediğinde, Zehra evet gerçek bu dedi.

Sevim de kızı Yaseminin odasında eşyalarını karıştırıyor. Parasız pulsuz birine gönlünü kaptırmasından korkan Sevim, Yasemin’i zengin biri ile evlendirmek istiyor, üniversiteyi kazansın okusun mahalleden kurtulsun kendisi gibi olmasın istiyor.

Elbiselerin arasında Zehra ya ait elbiseyi Yasemine geçen gelen kız verdi zannedip onun çalıştığı dükkandan aldı zannedip kızın evine gitti elbiseyi orada bırakıp geldi Sevim.

 

  

Funda ile buluşan Yasemin, funda ya ajanstan gelen telefonla gidince kafe de tek kaldı ve onun hesabını ödemek zorunda kaldı Yasemin. Parası da olmayınca Koray dan yardım istedi ve öylelikle oradan dışarı çıkabildi Yasemin.

Ömer Zehra ya bir şey olmasını istemiyor. Teknede dengesini kaybeden Zehra ya dikkat et, otur oraya dedi düşünceli eş Ömer.

Demir Ömer’i arayınca konuşmalarını duyan Zehra, tekneye kendisinin telefon konuşması yüzünden Ömer’in onu cezalandırmak için getirmediğini, aslında konakta bugün fotoğraf çekimi olduğu ve Ömer de bundan kaçtığı için tekneye geldiklerini öğrendi Zehra.

Koray da Yasemine para konusunda yardımcı olmak için 2. Kez kendi evine, kendi odasına hırsız gibi girdi. Biraz para alıp çıktı. Çıkarken de evin hizmetçisine yakalandı Koray ona sus dedi.

Ve geldiği yoldan gitti Koray.

Yaseminin borcunu ödedi onu oradan çıkardı.

Ömer ve Zehra tam tekneden inip gideceklerdi ki, yan tekneden tanıdık birileri Ömer diye Ömer’e seslendi.

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 29. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)” üzerine 26 yorum

 1. Anonim dedi ki:

  zehra seni cok seviyorum iyiki varsin

 2. A.S.K hastasi dedi ki:

  Kizlar yine omeri koruma ve savunma moduna almissiniz. Omer pismanligi benim keyifle izledigim sahneler. Pisman oldugunda yuzunun aldigi ifade benim icin unutulmaz anlar. Aylin sen merak etme bu kafayla omer 5 kere diyil 55 kere pisman olacak. Asli saymaga baslamis pismanliklari. Sayi 100 ciksa sasirmam. Aslicim yeni analizin yok mu. Dunden beri bekliyorum analizini. O kadar alismisiz ki analiz olmadan sanki eksik seyler varmis gibi heyatimizda. Analizinle her sey tamamlaniyor gibi.

 3. SaHil dedi ki:

  Ben bunun için demiştim asli abla bunu sen mi yazdın??? Eski analizlerden farklı geldi bana

  1. aslı dedi ki:

   Evet canım ben yazdım.

 4. IR dedi ki:

  Kesin bilgiye olasamadim , fan sayfalarinda , resmi hesap sayfasinda trt haberin vapurda cay simit sohbet adli programi bizimkileri davet etmis ben o programin sayfasina baktim ama kesin bilgi alamadim , hazalin fanlari resmi sayfasinda programa katilmalarini istemisler ama haberin kaynagini bolamadim , omarim resol bey bilgiye olasinca deyerlendirir , bilginiz olsun istedim . Aylin oyretmenim savonun ne kadar savona bilirsiniz son geldiginiz yer bizim kapi olacak o zaman bizimde iki cift lafimiz olacak

  1. aslı dedi ki:

   Erkan ve Hazal daha öncesinde bir canlı yayına katılmışlardı çok güzeldi onları ekranda görmek.

   Bakalım vapurda çay simit sohbet o programda da onları konuk edecekler mi?

   Öyle bir şey olursa mutlaka haber verir Resul abimiz inşallah.

 5. Aylin dedi ki:

  Merhaba ‘arkadaşlar . Son analizlerimizin temel noktası Omer beyimizin pişmanlığı . OMER beyimiz 5 kez pişman olmus . Aslında atalar 3 den demis ,ama bizim oglan 5 farkina vardı Zehrayla biraz anlayışlı konuştu . Birazda olsa Zehraninda acılarının farkına vardı . Zehra içinde içinde durumun zor olduğuna biraz olsun inandı . Gördüm omer neyimiz konuşarak cozulmeyen hiç bir sorun yoktur . Ama siz ilimizde katır inadını olduğu için bunun farkına sadece 175 ki bölümlerde anladınız . Ama en azından anladınız . Aslında bu bölümde ben sanki baska bir Omeri görüyordum . Hiç görmediğimiz yönleriyle Omer karvancioglu konuşmayı beceren, karşısındakine konuşmak için müsade eden . Neyse ben çok konusmayim ir abim diyecek ki ,yine başlamışlar Zorbayi savuaya .ama ne yapalim ,Zorbalarin padişahı o . Biricik tatli Zorba ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤ kalpleri koymayı ihmal etmeyeyim . Sizler için .

  1. Aslınur dedi ki:

   Eveeeeet öyle , hiç kusura bakma IR Abi
   Zorba morba ama tatlı , pişman olunca da ayrı bir tatlı oluyor
   Boncuk Gözlü Ömer`im o benim

   1. iR dedi ki:

    tamam , olayi kan davasina cevirmeyin , elbet bizede gon dugacak

  2. aslı dedi ki:

   Merhaba canım benim, Ömer pişman olmasına oldu da, bundan sonra olacaklarda yine zorba, ve yine pişmanlık. Hiç akıllanmıyor Ömer kırıp döküp sonrada pişman olmaktan yaşadıklarından.
   Her seferinde yanılan kendisi. Pişman olan yine kendisi.

   Dediğin gibi bu bölümde bambaşka bir Ömer vardı. Zorba Ömer yoktu. Açık hava, deniz havası, yeni yüzler görmek, onların Zehra hakkındaki sözleri, Zehra’nın onlara verdiği cevaplar. Kimse olmadığı halde Zehra’nın yaptıkları Ömer’i etkiledi. Yemek yapması, yemeğe onsuz başlamaması beklemesi, sonrasında ortalığı toplaması, çay yapması ve güzel bir sunumla Ömer’e sunması.

   Karşılıklı konuşmalarında birbirlerini dinlemeleri ve anlamaya çalışmaları ve az da olsa Ömer’in Zehra yı anlaması güzeldi.

 6. ayse .c dedi ki:

  aslicim iyimisin son iki analiz sanki senin kaleminden cikmamis gibi… yorumlara cevapda yazmiyosun hasda olmandan endise ettim bizleri habersiz birakma canim opuyorum

  1. aslı dedi ki:

   Ayşecim, sağol, iyi diyelim iyi olsun.
   Artık yazdıklarımdan nasıl bir ruh halimde olduğumu anlıyorsunuz. Dokunsanız ağlarım öyleyim işte.

   1. Zehra dedi ki:

    Caaan aslicim kiyamam ben sana hep mutlu ol canim hep iyi ol insAllah

   2. Lale turkmen dedi ki:

    Aslicim sana bir sir verimmi!? Ben 3 senedir annemi gormiyorum. Cok ozledim ama her şeyin bir mutlu sonu vardir. Onu duşundigim, bildigim icin mutlu olmayi başariyorum. Kendime mutlulugu kendim sagliyorum yoksa başka turli morelim iyi olmasi mumkin degil. Hayat bence her kes icin yeterince zor buna ragmen mutlu olmamiz gerekiyor. Cunki biz bunu hak ediyoruz. Bana baksana canim hangi sorundan haytdaki zorlukdan soz acilsa altindan ben cikiyorum. Cocuklukdaki şiddetden, anne baba ayriligindan. Cocuklarin gozunin onunde annesini doven babadan başlayip taki bu gune kadar neler yaşadim neler yazsam dram eser olur. Onca zorluklarin icinden mutlulugu bulmaya calişdim. Her zorluklara dayanmaya calişiyorum. Galiba başariyorum:)
    Her zaman mutlu ol canim arkadaşim. Opuyorum seni.

    1. aslı dedi ki:

     Lalecim canım benim, hayat sana güzel günlerini sona bırakmışa benziyor.

     Hayat bazen herkese gülerek hayata başlama şansı vermiyor, onlardan biri de sen olmuşsun. Çok zorluklar görmüş, geçirmişsin. İnşallah hepsi geçmişte kaldı, o kötü zor günler. Allah’ın izni ile de geçmişte kalsın.

     Bundan sonrasında, bir daha ömrünün sonuna kadar acı çekmeyeceğin, üzülmeyeceğin, gözyaşı dökmeyeceğin güzel günler görür ve yaşarsın inşallah canım.

     Rabbim seni eşinle güldürsün, evladınla güldürsün ağlatmasın inşallah.
     Ağlarsanda sevinç gözyaşı olsun.

     Annenle de en kısa zamanda görüşürsünüz inşallah.

     Hayat bu bazen iyi, bazen kötü, bazen acı, bazen tatlı, bazen güneşli, bazende yağmurlu her halinden güzellikler görüp kendine mutlu olacak, güzellikleri görecek bir pay çıkarmışsın ne mutlu sana canım.

     Sen zor olanı başarmışsın canım benim sen çok güçlüsün bu gücün giderek artsın ve artık hayatının her günü güneşli geçsin gökkuşağı gibi renkli olsun hayatın.

     Hiç kara gün görmeyesin inşallah. canım öptüm seni Allah’a emanet ol. o ki en iyi emanet koruyucusudur Rabbim korusun seni.

 7. Aslınur dedi ki:

  Aslımm sağol yazdığın için
  Bu analiz çabuk bitti valla
  Öteki analizleri iple çekiyorum canım
  Tabi kendi yormadan , dinlene dinlene , kendini iyi hissettiğinde yaz canım
  Bizi analizsiz bırakmayacaksın diye de kendini uykusuz yorgun bırakma tamam mı:)

  1. aslı dedi ki:

   Canım yazmak istediğim zaman yazıyorum başka türlü olmuyor zaten. yazamıyorum.

 8. Zehra dedi ki:

  Ya zehraya cok uzuldum canim benim nasilda korkmus yangin olayindan sorna omerin pasuman yapmasi cok guzel sahneydi

  1. aslı dedi ki:

   Evet Zehra o yangından çok etkilendi. Etkilendiği sadece yangın değildi. Yapmadığı vede asla yapmayacağı bir şey yüzünden suçlanması ve cezalandırılmasıydı.
   Ömer’in Zehra ya pansuman yapması güzel. Ömer teknede bir başka Ömer di zorba yoktu orada.

   2. sezonda yine bir tekne sahnesi olsa ne güzel olur.

 9. Lale turkmen dedi ki:

  Sonunda beklenen analizimiz cikdi, Aslicim eline saglik her zamanki gibi cok guzel. Zamanin olunca yaz bizi analizsiz birakma

  1. aslı dedi ki:

   Analizleri sabırsızlıkla bekleyen güzel insanlardan biri daha, Teşekkür ederim Lalecim. Öptüm seni canım:)

 10. Zehra dedi ki:

  Yessss yeni ozet cikdi.cok tesekkurler aslicim resul abi com tesekkur ederim uyumaya gidiyodum dedim bi siteye bakiyim ozet gelmismi diye baktim gelmis com mutlu oldum okumadim dedim tesekkur ediyim sonra okuyum.okuyum yazicam

  1. aslı dedi ki:

   Yüzümü güldürdün teşekkür ederim Zehra:)

   1. Zehra dedi ki:

    Canim hep yuzun gulsun Rabbim her zaman yuzunu guldursun yuzunu guldurmene sevindim canim sende ozetlerinle beni bizlerin yuzunu gulduruyosun ikyi varsin

 11. Hayat dedi ki:

  Ellerine sağlık Asli cim çok guzel. Malum daglik bölgede olduğum için internet çekmiyor. Yorumda yazamıyorum net hızlı diyl. Sadece çok yavaş çalıştığı zaman guzel arkadaşımın kaleminden çıkan kanatlı cümleleri okumaya calisiyorum. Teşekkürler aslicim

  1. aslı dedi ki:

   Hayatcım çok teşekkür ederim. Senin canın sağolsun. İyi ol da gerisi sorun değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir