Adını Sen Koy 289 Bölüm Analizi (“ASLI”) Star Tv 22 Şubat 2018 Perşembe

Burak 25 Şub 2018 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 289. Bölüm 22 Şubat 2018 Perşembe

Zehra Ömer’in annesi ile kafe de buluşup konuşacaktı bunun içinde Ömer Zehra yı kafe ye bıraktı ama kiminle görüşüp konuşacağından hele ki annesi ile konuşacağından haberi yok Ömer’in. Sabah ile buluşacak sanıyor Ömer. Zehra yı kafeye bıraktıktan sonra yolda giden Ömer’in arabasında bir telefon sesi Zehra telefonunu arabaya düşürmüş Salim amca da kızını arıyor. Ömer hemen geri döndü Zehra yı bıraktığı yere geldi. Zehra camdan gördü. Annesi Jülide de gördü oğlu Ömer’i. Ömer onları görmedi.

Zehra hemen dışarı çıktı. Ömer’in yanına gitti. Ömer Zehra’nın telefonunu verdi ve gitti. Zehra da içeri geçti. Oturup konuşmaya başladılar. Jülide oğlunu gördüğü için biraz duygusallaştı. Ömer’in çocukken de çok hassas düşünceli biri olduğunu söyledi. jülide gitmek zorunda olduğu için çocuklarını bırakıp gittiğini bu durumdan da çocuklarının çok etkilendiğini, sarsıldıklarını, yaralandıklarını söyledi.

Jülide evden gitmiş bile olsa eli, kolu, gözü, kulağı uzaktan da olsa çocuklarının üzerindeymiş konuşmasından bu anlaşılıyor. Dışarda bir adam gördü tedirgin oldu jülide, belki de o adam kocasıydı, geçen onu takip eden de oğlu yani demem o ki Ömer ile Ayşe’nin bir erkek kardeşleri var. Belki de özel şoförüdür.

Zehra, jülidenin bu birden gitmesine bir anlam veremedi. Arkasından öylece baka kaldı.

Salim amcalarda da Cevriye hala Aysel hanımı gönderdikten sonra kadının arkasından keyif çayı içti Salim amcanın bu kadınla evlenmesini istemiyor. Ama çay içerken bile dönüp dolaşıp konu yine bu evlilik konusuna geliyor. Şükran teyze ile Hamiyet hanım kararlılar bakalım Salim amca ne diyecek bu işe?

Salim amcadan önce kardeşi Hamiyet hanım, Salim önceki evliliğinden çok çekti, mazlum Salim sesi çıkmaz ben ön ayak oluyorum bir de bu da kötü olursa üzülürüm deyince, Cevriye hala haklısınız bende onu diyorum evlilik bu manavdan domates almaya benzemez dedi.

Emlak dükkanında da Sabah ile Kerem konuşurlarken idil aradı ve Kerem gitti. Canan geldi olanları duyunca kızdı. Nasıl gitmesine izin verirsin? Siz sevgilisiniz. Sevgililer gününü birlikte kutladınız. Madem bu kadar mühimmiş bunca zaman neden görüşmemişler. Neden siz erteliyorsunuz? Neden sen bir alakan yokmuş gibi davranıyorsun diye sorunca Sabah dayanamadı dükkandan dışarı çıktı.

Özge yaptığı hatanın farkında ve Koray’ı yaptığı işten dolayı tebrik etti. Özür dilemedi Koray da yüzüne bile bakmadı. Selinde Özge ye özür dileyip dilemediğini sordu. Koray’ı yemeğe çıkarmasını orada özür dilemesini söyledi. bakalım yemeğe çıkaracak mı?

Zehra konağa dönmüş. Jülidenin ani gidişini adamı düşünüyor. O adamın resmini mi çizecekti acaba Zehra çekmeceleri karıştırıp çizim defterini alırken eline Ömer girdi odaya Sabah ile iyi vakit geçirip geçirmediklerini sordu.

Tabi bu arada Zehra’nın eli ayağı birbirine dolanmış her şeyi yere düşüren bir Zehra vardı. Ömer fark etti. İyi misin? sanki kafan bir şeylere takılmış gibi ben bu halini biliyorum, sen sıkıntılı olunca böyle oluyor, panik oluyorsun çekmeceyle şuan savaşıyor gibisin dedi.

Yere düşen eşyaları Ömer aldı verirken elleri temas etti hissettiler birbirlerini bu hoşuna gitti Ömer’in. Sonra da Ayşe kahve içmeye çağırdı dedi. Zehra hazırlanmaya gitti Ömer de Zehra’nın albümünden Zehra’nın bir resmini aldı tam cebine koyarken yakalandı Ömer.

Zehra sordu ne yapıyorsun? Cebine ne koydun? deyince fotoğraf aldım dedi. Zehra da bakmak istedi hangi fotoğraf diye. Ömer de çıkardı gösterdi. Zehra neden benim fotoğrafımı aldın? diye sorunca, Ömer de ben artık misafir odasında kalacağım ya orada yanımda sana ait bir şey olsun istedim dedi.

Tam odadan çıkacakken Ömer bir saniye dedi ve Zehra’nın ceketinin yakası kıvrılmış onu kendi elleri ile düzeltti ama o kadar hassas ki Ömer pamuk gibi elleri ile çok naif bir şekilde düzeltti yakasını şimdi oldu dedi ve çıktılar odadan. Ömer çok hassas davranıyor Zehra ya karşı. O eski zorba Ömer yok bir daha da gelmez umarım.

 Salona geçtiler Ayşe, Nihat, Ömer ve Zehra kahve içerken bir yandan da bu yeni şirket için logo tasarımı hakkında konuşuyorlar. Ancak Zehra bedenen onlarla birlikte olsa bile aklı başka yerde. Jülide de. Annelerinin bu kadar yakınlarında olduklarını bilseler, Ayşe ye mi söylesem ne yapsam diye içinden kara kara düşünüyor Zehra.

Sonra yorgunum dinlenmek istiyorum diyerek odasına çekildi Zehra.

Mahallede de Salim amca işten eve gelince, Şükran teyze bir şekilde konuyu evleneceği bayanın bugün eve misafir olarak geldiğini Cevriye hanımın da tanıştığını söyledi. Kardeşi de Aysel hanım ile tanışmasını yüzyüze görüşmesini istedi.

Salim amca da bu yaşta size çöpçatanlık yakışıyor mu? Hem ben evlenmek istemiyorum deyip kestirip attı Salim amca. Şükran teyze de bu işler hemen olmaz öyle yada böyle kabul ettireceğiz dedi.

Hediye abla mutfakta yemek yaparken, Zehra geldi yanına su içme bahanesi ile jülide hanımı tanıyıp tanımadığını sordu. Jülide hanım konağa gelin geldiğinde Hediye abla oradaymış. Eski emektarlardan. Gittiğinden beri hç haber almadınız mı? çocuklarını çok özlemiştir deyince neredeyse elini kesiyordu Hediye abla. bu konuyu konuşmasak adını anmak bu evde yasak senin de canın yansın istemem dedi.

Bakalım Ömer annesi ile nasıl karşılaşacak? O an neler hissedecek?

Benim anladığım, Hediye abla yıllardır Jülide hanıma bilgi vermiş görüşmüş konuşmuş ama bunu gizliden gizliye yapmış.  Jülide hanımın konaktaki gözü kulağı olmuş Hediye abla bence öyle. Çok şeyler biliyor sır küpü Hediye abla ama o sır sandığını açmıyor bakalım ne zaman açacak sır sandığını?

Hediye abla dalmış derin düşüncelere Bahşende hanım gelince elindekini düşürdü hali ile de kırıldı. Bahşende hanım yemeğe katılmayacağını söylemeye gelmiş. Odasına bir kase çorba istedi o kadar.

 Koray evde Kerem’i bekledi gelince de neden Sabah’ı üzdüğünü sordu. Kerem de yemeğe gidecektik ama İdil’in annesi arayınca gidemedik dedi. başka zaman gitseymiş şart mıydı o gün gitmesi Kerem deseymiş bugün benim randevum var başka zaman gidelim diye. Demek ki İdili hala seviyor Kerem. Peki Sabah ne oluyor Kerem. Çantada keklik mi?  Koray da dedi Sabah bunu hak etmiyor diye.

Sabah bekledi ne gelen vardı, ne soran, nede bir haber veren gitti odasına çekildi Sabah.

Gün ağarıp yeni bir gün başlayınca Kerem de dükkana gelince onu yanına çağırdı ve idili hala seviyor olabilir misin? diye sordu.

Gece olmuş yatma vakti ve Zehra odasında bir kere daha Jülide yi aradı telefon kapalı. Ömer geldi odaya biraz konuşmak istediğini söyledi. mahkemede birden karar değiştirdin bu beni mutlu etti ama seni üzen bir şey var. Karı koca ilişkimizi bir süre askıya almış olabiliriz ama ben son nefesime kadar senin yanında olacağım bunu bil istedim dedi.

İyi de paşam siz hiç karı koca olmadınız ki, hep tartıştınız, kavga ettiniz, sadece kağıt üzerinde evlisiniz o kadar. Askıya alınmış bir durum yok.

Ömer saatini Zehra’nın odasında unutmuş. Zehra görür görmez hemen götürüp Ömer’in yanı başına bıraktı. Oraya varmışken de üzerini örttü Ömer’in ve koltukta da uyuya kaldı Zehra.

Bırakıp gidemedi, gönlünün yarısı Ömer deyken nasıl gitsin ki Zehra. Bütün bir geceyi Ömer’in yanında sandalyede üstü açık olarak uyudu Zehra. Sabah’a doğru Ömer bir kere uyandı ve Zehra yı gördü elektrikler gitti herhalde korktuğu için geldi diye düşündü Ömer.

 

*****

Hoş Geldin Kadınım

Hoş geldin kadınım benim, hoş geldin
Yorulmuşsundur, nasıl etsem de yıkasam ayacıklarını
Ne gül suyum ne gümüş leğenim var
Susamışsındır buzlu şerbetim yok ki ikram edeyim
Susamışsındır.
Acıkmışsındır sana beyaz keten örtülü sofralar kuramam
Memleket gibi esir ve yoksuldur odam
Acıkmışsındır.  

Hoş geldin kadınım benim, hoş geldin
Ayağını bastın odama, kırk yıllık beton çayır çimen şimdi
Güldün, güller açtı penceremin demirlerinde
Ağladın avuçlarıma döküldü inciler
Gönlüm gibi zengin, hürriyet gibi aydınlık oldu odam
Hoş geldin kadınım benim, hoş geldin 

Nazım Hikmet Ran

*****

Sabah Zehra Ömer den önce uyandı uyuyanın üzerine kar yağar derler donmuştur Zehra. bir kaç kere benim de başıma geldi böyle oturur halde uyumak çok fena bir durum.

 Zehra giderken Ömer de uyanmıştı ama uyuyor numarası yaptı. Yaramaz Ömer. Zehra’nın yanında olması mutlu etti onu.

Ömer çalışma odasındayken Ayşe geldi yanına ve şirkete gitmeden önce seni görmek istedim özlüyorum seni dedi. Ömer’in dikkatini çanta çekti annesinin çantası sandı ama annesinin değilmiş. Bunu bilmeden Ayşe yi üzdü Ömer.

Zehra Hediye abla ile mutfakta sohbet ediyor. Yine Jülide hanımı soruyor Zehra çocuklarını bırakıp gidecek bir anne değil ki dedi, hatta canını bile verecek kadar çok seviyordu çocuklarını dedi Hediye abla.

Zehra da Ömer bilmeli annesi ile konuşup görüştüğümü dedi ama Ömer den Önce Ayşe ile konuşacak belli oldu. Annen ile ilgili söyleyeceklerim var dedi. bakalım neler olacak?

HOŞ GELDİN

Bir gün dost bir gün düşman 
Vazgeçilmeyen deli savaş
Yar aman yavaş

Yok ki aslında aşk gibisi
Kim yola gelmemiş gelmez ki
Sil eskileri bu yenisi
Sen gel gelir gerisi

Hoş geldin dünyama hoş geldin dünyama
İyi ki sen sen varsın boş verdim dünyaya 

BENGÜ

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 289 Bölüm Analizi (“ASLI”) Star Tv 22 Şubat 2018 Perşembe” üzerine 30 yorum

 1. Zehmer dedi ki:

  Salim zehra nın dayisi olduğuna göre cevriye hala da olsa olsa cici yenge olur bu durumda bence

 2. saka kusu dedi ki:

  tunaydin arkadaslar meraba nasilsniz iyi miğsiniz

 3. Zehmer dedi ki:

  Nazmiye teyze nin elinin ayarı Yok ki asli vur deyince öldür anlar o

  1. aslı dedi ki:

   ayarı olacak vur dediysek de öldür demedik. süründürsün yeter.

 4. Zehmer dedi ki:

  Kız öyle deme asli ömer zorbalasmasin hep böyle kedi modunda dolassin bence ortalıkta sonra olan zehra ya oluyor kötüye bir şey olmaz yani bahsen de ye bir şey olmaz kabak hep zehra nin başında patlıyor ömer kendini hep zehra üzerinden deşarj ediyor Ben zehra yi düşünüyorum yalnış anlama olmasın

  1. aslı dedi ki:

   Bende seninle aynı fikirdeyim Zehra ya zorba olmayacak, kimseye de karısını ezdirmeyecek Ömer. ama dışardan ailesine zarar veren herkese de haddini bildirecek Ömer kedi gibi olmasın dışarı aslan kaplan olsun. Zehra ya kedi olsun olacaksa.
   kötünün hiç canı yanmaz canı yanan hep iyiler olur bu olmasın işte yeter biraz da kötülerin canı yansın.

 5. Zehmer dedi ki:

  Eline sağlık asli analizi okurken sanki diziyi tekrar izlemiş gibi oluyorum

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba canım, teşekkür ederim. diziyi tv de izleme imkanı olmayanlar için bu kadar ayrıntılı yazıyorum yoksa kısa keserim ama onlar izleyemedikleri için onlara özel oluyor analizler.

 6. xanim azeri fan dedi ki:

  gozel abliskom hos geldin nasilsin canim benim bencede gulidenin ozel soferi aman allah bilir kocasi mafya bascisi ola bilir hemde fan sayfalarinda baktim 2 erkek yeni oyuncu daxil olmus birinin tipini hic beyenmedim zaten qaliba aksiyonlu bolum bizi bekliyor radanin en sevdiyi

 7. Gozel dedi ki:

  Aslim cok guzel ellerine saglyk canym teşekkurler bence Julidenin yanyndaky adam kocasy dil ozel şoferi sadyk biri galyba .guzel gonlune saglyk canym

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Gozelcim, doğru diyorsun canım. kocası değil, şoförüdür.

 8. azerii dedi ki:

  ellerine yureyine sağlik asli hanim sizin elleriniz duzu mocizedir her analizde bir yenilikler goze çarpir yeni başarilar dilerim

  1. aslı dedi ki:

   teşekkür ederim azerii

 9. Saka kuşu dedi ki:

  Muhtesem olmus aslı byıldım sen zaten cok güzel yazyorsux yaramaz ömer lafını beğendım keLeme dediklerne yine katlıyorum cuma gününün analizini sbırszlhkla bekliyoqum

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim saka kuşu,
   benim söylediğim sözleri cümleleri dizi de kullanmıyorlar zaten bakalım bunu ne zaman kullanacaklar.
   cuma gününün analizini de gönderdim canım.

   1. aslı dedi ki:

    kullanıyorlar yazacaktım.

 10. Aysel dedi ki:

  İyi akşamlar Aslım yine çok güzel analiz olmuş çok teşekkür ederim eline sağlık inşallah zorba ömer geri dönmez ben bu ömeri çok sevdim çok tatlı

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Ayselcim,
   teşekkür ederim. hepiniz bu aşık Ömer’i çok sevmişsiniz bende seviyorum ama zorba Ömer de iyi kötülere karşı zorba Ömer gelsin. Zehra ya karşı aşık Ömer kalsın zorba olmasın o ince çizgiyi Nazmiye hanım korusun.

 11. xanim azeri fan dedi ki:

  hayirli aksamlar aslim nasilsin canim arkadasim analiz tek kelime ile muhtesem olmus umarim zorbacik omer olmaz artik nazmis varken pek guvenmiyorum malesef umarim bu sefer sevincimizi kursagimizda birakmaz cevriye hala ile salim aski baya komik oldu mutlu olurlar bi de siir ve sarki mukemmel olmus oh mis gibi optum seni

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Canım,
   teşekkür ederim iyiyim inşallah sende iyisindir.
   Bence gerektiği yerde gerektiği zaman Ömer zorba olsun haddini bilmeyenlere haddini bildirmesi için bu şart.
   bende sana sarıldım canım benim görüşürüz.

 12. TOLGA dedi ki:

  Aslı eline sağlık mükemmel olmuş tesekkur iyi akşamlar size.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Tolga nasılsın? teşekkür ederim. benim tolga isminde arkadaşım vardı senin ismini her gördüğümde o aklıma geliyor. yıllardır görmedim ne yapıyorsa artık.kulakların çınlasın arkadaşım.

   1. TOLGA dedi ki:

    Merhaba aslı teşekkür ederim iyiyim demek arkadaşını hatırlatıyorum.umarım iyi izlenimler bırakan bir arkadaşıtir.kusura bakmazsan bir soru soracağım Azeri misin yoksa türkmusun merak ettim o yüzden. Sana kolay gelsin görüşürüz.

    1. aslı dedi ki:

     Merhaba Tolga ben Türküm. Arkadaşım benim çok eski çocukluk arkadaşımdı iyi birisiydi güzel anılarımız var onunla ama okul bitince koptuk bir daha da karşılaşmadık nerde kendisi bilmiyorum.

     1. TOLGA dedi ki:

      Teşekkürler aslı.

 13. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi geceler.Yine çok güzel olmu$ Asli hanim.te$ekkürler canim.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba K.Azeri teşekkür ederim. hayırlı günler haftalar. görüşürüz.

 14. K.Azeri. dedi ki:

  Yine çok güzel olmu$ Asli hanim.te$ekkürler canim.

 15. Aytac azəri fan dedi ki:

  Hayirli aksamlar aslicim eline emyne saglik canım tek kelime yine harikasin çok tesekkur ederim bitanem bu guzel analiz için inşallah zorba omer geri donmez ben ce donmycek ama yine emin deylim senaristi kalemi ne yazcak sa o olcak cevriye hala çok tatli oldu hem de çok komik salim amcanin da gonlu var cevriye hala da bakalim nasil bir ask olcak hayirli inşallah

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Aytaccım,
   teşekkür ederim. Nasılsın iyisindir umarım.
   zorba Ömer Zehra ya karşı dönmesin ama babaannesine karşı dönsün. hak eden cezasını çeksin. Bunun için Ömer zorba olacaksa olsun hiç acımasın canını yakanları affetmesin Ömer.

   Cevriye hala çok güzel bir hanım beğeniyorum Salim amcada gönlü var bakalım Zehra’nın cici annesi olur mu olur Cevriye hala gerçi gerçek babası değil Salim amca ama olsun o büyütmüş baba gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.