Adını Sen Koy 284 Bölüm Analizi (“ASLI”) Star Tv 15 Şubat 2018 Perşembe

Burak 17 Şub 2018 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 284. Bölüm 15 Şubat 2018 Perşembe

Ayşe abisi ve Zehra’nın boşanmak istediklerinden habersiz sevgililer günü için akşam yemeği organize etti. Abisinden rica etti mekanı Ömer seçti. Yemeğe Zehra da gelsin istedi ama Zehra bir gün sonrasında boşanacakları için bu yemeğe gelmek istemediğini söyledi. Ömer de boynu bükük, kanadı kırık bir halde tek başına yemeğe gitti.

Giderken de gelebilme ihtimaline karşı aldığı hediyeyi yanında getirdi masanın yanına koydu Ömer. Abisinin tek gelmesine bir anlam veremeyen Ayşe Zehra yı sordu. Ömer tam Zehra gelmeyecek derken Nihat öksürerek söylemesine engel oldu. bir iki derken Zehra kapıda göründü.

Zehra son anda fikrini değiştirmiş yemeğe katılmıştı. Ayşe Zehra yı görünce çok mutlu oldu. Ömer de daha çok mutlu oldu şaşırdı da gözlerini Zehra dan alamadı Ömer.

Zehra mekanı beğendiğini söyledi. Ömer seçmişti zevkli Ömer. Zehra ya eğilerek minnettar olduğunu, geldiği için yanında olduğu için mutlu olduğunu söyledi Ömer.

Ayşe yi dansa kaldırdı Nihat ama Ayşe bu dans için abisinden izin istedi. Abisi de bu izni verdi. Ayşe dans ederken gözü hep abisindeydi onu mutlu görmek Ayşe yi de mutlu ediyordu. Ömer Zehra ya aşk ile bakarken içinden onu çok sevdiğini söylüyordu. Aynı şey Zehra içinde geçerli idi. Zehra da içinden seni seviyorum diyor her ikisi de zamanın durmasını istiyor dil ile bunu söyleyemiyorlardı.

Her ikisi de bir birini çok seven iki aşık ama dillendiremiyor içlerinde yaşıyorlar. Nihat Ayşe ye aldığı broş iğneyi verdi. çok beğendi Ayşe. Ayşe de Nihat için çok istediği tamir takımını almış büyük olduğu için getirmemiş evdeymiş. Nihat da buna sevindi. Tamir işlerini seviyor Nihat.

Ömer de Zehra ya hediyesini verdi. Zehra acele olduğu için ben sana hediye alamadım deyince, Ömer de senin benim yanımda olman benim için en güzel, en büyük hediye dedi. Zehra hediyesini açtı. Elma şekeri çıktı kutudan.

Bu elma şekerinin yeri Zehra da bir başka.

Ne zaman yaşandı ise artık, Ömer ve Zehra bir gece vakti kahve içerken mutfakta Zehra mahalleden geçen zerzevatçıların taklidini yaptı. Eskiden mahalle arlarında dolaşır satış yapardı bende bilirim o güzel günleri ama Ömer bilmiyor hiç duymamış, görmemiş Ömer için onların taklidini yaptı Zehra.

Çok da güzel yaptı. Ömer ile Zehra yı ilk kez bu kadar mutlu gördüm. Zehra ilk önce Nayloooon, nayloncuuu nayloncu geldi diyerek laylon leğen satan satıcıları taklit etti. Eski kıyafet verir mandal yada laylon sepet, leğen alınırdı eskiden öyleydi ne güzeldi o yıllar. Dert yoktu tasa yoktu çocuktun her şeyden mutlu oluyordun. Öyle işte geçmiş güzel günlere götürdüler beni.

Sonra patates, kuru soğan. Patates kuru soğan diye bağırdı tabi bu yazarak anlatılabilecek durum değil bu sahne mutlaka görülmeye değerdi. O kadar sıkıntı arasında bu güzellikleri hatırlamak iyi geldi.

Ömer daha önce hiç duymadığı için bu neydi şimdi? diye soruyor gülümseyerek Ömer o an öyle tatlıydı ki yanaklardan tam öpmelikti.

Son bir kere daha dedi Ömer, Zehra da son kez tabakçı, bardakçı dedi ama böyle yazıldığı gibi değil. Tibakçı, birdakçı birde bunu bağırarak söylediğini düşünün harikaydı ben beğendim bu sahneyi. Ömer de tatlı tatlı gülümsüyor. Kahkaha atmamak için kendini tutuyor gibiydi. Sonunda Zehra bastı kahkahayı gülmek te yakışıyor ikisine. İçten güldüler gülümsediler bu sahnede onlarda mutlulardı bu sahnede.

Sonra Zehra sesleri duyduğunu anlamadığını dışarı çıktığını elma şekeri gördüğünü söyledi. Ömer’e de sen bunu da bilmezsin dedi. Kırmızı elma şekeri masallardaki gibiymiş ama parası olmadığı alamamış. Tam 15 yıl olmuş elma şekeri yemeyeli bunu Ömer öğrenirde durur mu durmaz. Sevgililer günü hediyesi olarak elma şekeri hediye etti Ömer yanında da bir küpe. Zehra çok duygulandı.

Ömer şimdiye kadar Zehra ya toka hediye etti. Küpe hediye etti. Kolye hediye etti ama hep kolyelerde sıkıntı yaşadı. Bakalım bir sonraki hediyesi ne olacak? Tek taş yüzüğü de hediye etti ama Zehra takmıyor, tokayı da takmıyor, kolyeyi de Zehra Ömer’in verdiği hiçbir hediyeyi kullanmıyor, dolap bekçisi yapıp saklıyor.

Ayşe ile Nihat bir arkadaşının evindeki davete katılmak için kalkıp gittiler. Ömer ile Zehra başbaşa kaldılar. Zehra ağlayarak, gelmeyecektim, gelmeyeceğimi söylemiştim bunu bile bile bu hediye deyince, Ömer; bir umut dedi.

Ben uzun zamandır bir umuda tutunarak yaşıyorum. Beni affedeceğin. Seni kaybetmeyeceğim, bir umuda tutunarak dedi. Zehra ağlıyordu. Gözyaşlarını silerek ne olur ağlama dedi Zehraya Ömer.

Pasta geldi. Ayşe gitmeden önce söylemiş masaya geldi ve mesaj da geldi Ayşe den video istedi pasta keserken. Ömer de garsondan rica etti o anları cep telefonuna kayıt etti. Düğünde pasta kesip birbirlerine yedirememişlerdi şimdi onu da gerçekleştirdiler Garson istedi pastanın tadı nasıl olmuş diyerek.

Videoyu izleyip öyle gönderdiler. Zehra videoyu izlerken, Ömer de Zehra yı izledi.

Ömer Zehra ya garson ile not gönderdi not da benimle dans eder misin? yazıyordu. Ömer Zehra yı dansa kaldırdı dans ettiler. Ömer teşekkür etti. Bu gece son gecemiz kendini bana bırak dedi Zehra da kendini Ömer’in güçlü omuzlarına, kollarına bıraktı. İçinden de bana elma şekeri hediye eden bu adam olmadan ben nasıl yaşayacağım? dedi.

Zehra da Ömer den ayrılmak istemiyor. Bir ömür böyle omzunda kalsam, gözlerime bir daha böyle bakmayacak mısın? Deler gibi, yakar gibi derken, Ömer de ellerini ellerimden hiç çekmesen, bir daha boynuma hiç dokunmayacak mısın? Diyordu içinden. Böyle dans ettiler.

Gecenin sonunda Ömer Zehra yı Sabah’ın dükkanına bıraktı. Sabah kendine yer yatağı yapmış çoktan uyumuştu. Zehra Sabah’ın yeni aldığı siyah pardösüyü giyip gitmiş.

Yarın her şey bitecek, Allah’ım bana dayanma gücü ver dedi. Ömer de üzülmesin  acı çekmesin diye dua etti Zehra.

GÖZLERİN KAL DİYOR

Buna nasıl ayrılık bu nasıl veda
Gözlerin kal diyor dudakların git
Bakışın anahtar gözlerin kilit
Ellerin aç diyor dudakların git

Ayrılık dönüşü olmayan nehir
Yalnızlık yıkılmış bomboş bir şehir
Kaç sevda kül oldu böyle kim bilir?
Göz yaşın kal diyor dudakların git.

Gidersem bir daha dönmeyeceğim
Kalırsam kalbime yenileceğim
Çözemedim seni delireceğim
Gözlerin kal diyor dudakların git

Duvardan insin mi resimlerimiz
Yabancı olsun mu isimlerimiz
Ya o deli dolu gecelerimiz
Anılar kal diyor dudakların git

Bu romanda biter belki birazdan
Ne aşklar yıkıldı gururdan nazdan
Ağlıyor besteler yine hicazdan
Şarkılar kal diyor dudakların git

AHMET SELÇUK İLKAN

Kerem de Sabah için kendi dükkanında küçük bir akşam yemeği hazırlamış. Film seyredeceklerdi. Kerem Sabah’a hayal planlama ajandası hediye etti. Sabah hayal kuran bir insan değilmiş. Benimle başlayacaksın o zaman dedi Kerem.

İnsanın hayallerini bile çalarlarsa insan nasıl hayal kursun ki?

Ömer tek dönünce konağa Bahşende sevindi. Git gözüm görmesin seni. Ömer odasına geçince gözü Zehra’nın valizine takıldı. İyi de Zehra valizini aldı gitti. bu ne valizi şimdi? Ömer oda içinde dolaşırken valiz yok oldu. Şeytan aldı götürdü satamadan getirdi olacak. Ah ah. ekiptekiler Çok dikkatsizsiniz çok.

Gece bitmiş sabah olmuştu. Ömer’i kendi avukatı aradı Zehra’nın avukatı ile ön görüşmeleri varmış. Zehra’nın avukatının ofisinde. Ömer masadaki resme bakarak ben senden boşanmayacağım senden asla vazgeçmeyeceğim dedi.

Cevriye hala da Salim amca ile telefonda konuştuktan sonra boşanacaklar diye kendi kendine konuşurken Hediye abla duydu hemen dışarı çıktı parkta birisi ile buluştu.

Zehra avukatının yanında durum değerlendirmesi yaparken ağlamaya başladı. İstemeye istemeye boşanıyor Zehra. Ömer geldi avukatı yoktu. Zehra’nın avukatı sorunca da benim avukata ihtiyacım yok dedi sert bir dil ile.

BU GECE SON

Bu gece son biraz sonra 
Bu kapıdan son kez çıkıp yine kendimi
Vuracağım yollara
Kim bilir kaç kere ıslanacak yüzüm
Elimi tut düşman olma
Ne olur parça parça olmasın içimiz 

Mutlu ol iyi bak kendine 
Ne olur gözüm arkada kalmasın
Uzun uzun seneler var önünde
Gün gelir sevgilim
Acıya alışırsın alışırsın
Bu gece son…

Levent YÜKSEL

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 284 Bölüm Analizi (“ASLI”) Star Tv 15 Şubat 2018 Perşembe” üzerine 21 yorum

 1. Rada dedi ki:

  Hayirli pazarlar. Aslim cok guzel olmus gonlune eline saglik. Ne guzel zehranin taklitleri sen gecmise goturmus. Bende merak ettim bunlar ne zaman boyle mutlu oldular.Galiba dugunden once olmus. Gulmek gercekten yakisiyor onlara.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı pazarlar canım, evet şöyle bir geçmişe gidip geldim. her gün izleyen ben bile görmedim ne zaman böyle olmuşlar. Ama güzel sahneydi. Dediğin gibi düğünden öncedir büyük bir ihtimal.

   Gözelcim, ayrıca Ömer’in annesi güzel bir bayan yıllar ve yaşadıkları onu yıpratmamış. Zehra ya benziyor. Biraz da Ömer’e. iyi bir seçim olmuş bence. bazı insanlar yıllar geçsede yaşlanmazlar Ömer’in annesi de o istisnai durumda olanlardan.

 2. Gozel dedi ki:

  Aslim ellerine saglyk canym cok guzel olmuş ay şuan 5 bolumi izleyip bitirdim bu bolumdeki mutfak sahnesi coook guzel bu sahne dilde dogal halleri gibiydi ben her zaman Erkanyn ses tonuna bayylyrdym ama bu sahnede Hazalynda ses tonuny sevdim neydi o oyle ya ikiside bir birinden iy bir oyuncy ikiside cok yakyşyorlar .arasyra oyle sahnelere cok ihtyyajymyz var buny enşalla ekip duyar .bide omerin annesinin gitmesine enaz omer kadar kyzgynym ama iy biri saf temiz birine benziyo yuz ifadeside soguk dildi ben bu kadyny sevdim
  Aslim cok teşekkur ederim minnetdarym bitanem

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Gözelcim mutlu pazarlar canım. Maşallah sana 5 bölüm izleyecek kadar zamanın var demek. O zamandan birazda bana versene ben yetişemiyorum da.
   Evet mutfak sahnesini herkes beğendi beğenemeyen yoktur.
   Ben Erkanın her şeyine bayılıyorum Rabbim özenmiş de yaratmış maşallah. Hazala komedi daha çok gider gibi geliyor bana.
   kızı sürekli ağlatıyorlar biraz gülse ne güzel olur. dert bitseki gülse dert bitmiyor ki. benim gibi garip Zehra.

 3. Zehmer dedi ki:

  Eline sağlık asli sanırım bu bölüm de hepimizin beğendiği sahne mutfak sahnesi olmuş zehra nin satıcı gibi bağırdığı an benim gülmekten koptuğum an oldu zaten eğri oturup doğru konuşmak lazım allah için senarist in rüya sahneleri ve geçmişi canlandırma sahne performansı bir harika bugüne kadar fragman lar da da hep bu yüzden hevesimiz kursağımızda kaldı ya zaten neyse :):)

  1. aslı dedi ki:

   Aynen öyle canım, Ömer ile Zehra’nın mutfaktaki kahve ile birlikte sohbeti çok keyif vericiydi.
   Hazal komedi oynasa daha etkili olur gibi gülmek yakışıyor her ikisine de. biraz gülseler böyle hep ağla hep ağla nereye kadar insan biraz da gülmek istiyor, hayat çok mu acımasız bir güldürürse bin ağlatıyor?

 4. Aytac azəri fan dedi ki:

  Iyi aksamlar xanım azəri nasilsin bitanem en son cikna sayfa da da yazdım nede siteye yazmadigim bugun çok yogum bir gün du bütün günün temzlik yapdim her haftani bu giunusu ışim çok olyor başım kasycak vakit bulmadim bugun bir ara oyle bir yorulmsum ki uzandim bir de gözümü açdığım da bakdim saat 5 sonar da siteye girdim ben de siz çok ozledim burdayim konsuruz yine evet ya dizi miz yok ben de çok sikildim çok alsmisiz bu dizi ye benim için de vaz keclmez bir dizi hata dizi de daha fazlasi bili yor musun sirif 2 gün cabuk bitsin diye bütün islerim hafta sonlarina birkyorum mizafir mi gidlcek birlerine onu da hafta sonlarin saklyorum kunki bizi nezman misafir gitsek bizi 8 de 9 da once birkmyor lar ben eve gelin ce de dizi bitmis olyorz oyuz de bütün haletme gerken seylerin hafta sonarina sakliyorum hem dizi mizi kacrmada izlyorum həm de 2 gün cabuk bityor bak sen bize ya dizi bizi ne hale sokdu boşuna demyor lar ask insanin gozunu kor edyor diye

 5. xanim azeri fan dedi ki:

  aslim senin iyi olmana cok sevindim kiymetlim bende cok iyim evet sarki ve siir zehra ile omeri anlatiyor resmen neyse canim sende hep iyi mutlu ol rabbim butun islerinde yar ve yardimcin olsun seni cok seviyorum opdum seni

 6. xanim azeri fan dedi ki:

  merhaba aytacim kiz nerdeydin cok ozledim seni yahu canim arkadasim sana katiliyorum bu bolum hosuma gitmisdi mutfak sahnesinde qirildim oldum gulmekden ya sonu ise daha deme bende duyqulandim resmen agladim bu gun dizimiz yok ya cok sikildim bu dizi benim icin vazgecilmezimdir bagimlilik yapti

 7. Aytac azəri fan dedi ki:

  Merhaba aslicim eline emeyine sagliki canım yine çok guzel bir analiz olmus tesekkur ederim bir tanem bu bölüm de çok guzel di mutvak sahnesin de çok güldüm simdi okur ken de gözümün onune geldi yine guldum çok guzel bir sahne ydi keski yine oyle sahneler olsa ama danış sahne sin de se çok duygulandim göz yaşlarımı tutmadı benim için harika bir bölüm du təkrar tekrar izledim bu bölümü

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Aytaccım,
   sağol bir tanem. evet bende bu bölümde mutfak sahnesini çok sevdim. çok doğaldılar rol yapmıyor gibiydiler ben beğendim. içten gülmeleri de ayrıca güzeldi.

   1. Aytac azəri fan dedi ki:

    Rica ederim aslim evet gercek de rol yapmyor gibydi ler sanki hazal erkan cekim lere bir mola vermis kafe kefi yapar ken konsup gulyor du harika bir sahneydi benim için de

 8. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi günler Asli hanim.her zamanki gibi mükemmel.siir de güzel.

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim K.Azeri, iyi akşamlar görüşürüz.

 9. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

  Teşekkürler Aslı hanım çok güzel yazmışsınız elinize yüreğinize sağlık

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim iyi akşamlar iyi hafta sonları

 10. xanim azeri fan dedi ki:

  merhaba aslim canim arkadasim kiymetlim nasilsin insallah iyisindir sana iyi mutlu hafta sonlari dilerim analiz cok guzel olmus bayildim siirini ve sarkiyi beyendim oh mis gibi

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim canım ben iyiyim çok şükür sende iyisindir umarım.
   Sana da güzel bir hafta sonu diliyorum canım.
   evet şiir ve şarkıyı bende seviyorum bir bütün oldular. Ömer ile Zehra yı anlatıyor sanki

 11. peri dedi ki:

  Aslı cim analiz çok guzel olmuş,bu bolum huzunlu ama guzeldı bir kere daha izlamiş gibi oldum.sagol

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar peri bu bölümü bende sevdim. İlk kez mutfakta içten güldüler. Çok güzeldi orada Ömer ile Zehra

 12. zehra ÇÀRE YOK ACILARA alişmak gerek.. elvida kelmesini son kez yazmak gerek... ELVIDA SEVGILIM ELVIDA ,,,,ELVIDA.... dedi ki:

  xezan yapragi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir