Adını Sen Koy 280. Bölüm Analizi (“ASLI”) Star Tv 9 Şubat 2018 Cuma

Burak 11 Şub 2018 Adını Sen Koy  0

 

 

Adını Sen Koy 280. Bölüm 9 Şubat 2018 Cuma

Canan yüzünden Salim amcanın başına bela olan Abidin’in neler yaptığını Canan Zehraların mahalledeki evinde sabah kahvaltısı için gelen Ömer’e sonra da kızlara olanları anlattı. Ömer kahvaltı yapmadan acil bir işim çıktı diyerek evden ayrıldı. Üç kızda Ömer den sonra yola koyuldular Abidinin işyerine gittiler.

Salim amca onlardan önce varmış Abidin ile konuşmaya başlamıştı. Emeğinin karşılığını hakkı olanı almaya gitmişti oraya ama adam ben senden alacaklıyım diyerek Salim amcaya şiddet uygulayacakken Ömer geldi ve adamın havadaki elini tuttuğumu gibi köşeye sıkıştırdı.

Adam şaşırdı sen kimsin diye sordu Ömer de oğluyum dedi. Zehra ve kızlarda gelmişlerdi onlarda duydular Ömer’in oğluyum deyip adamı durduğunu gördüler.

 

BABAMIN OĞLUYUM

Neden kalbin kırıldı
Aşka küstün sen öyle
Neye kızdın darıldın
Dumana düştün böyle

Ben babamın oğluyum
Osmanlı Torunuyum
Yanlışa yer yok bende
Ankara Doğumluyum

 

Seviyorum ben seni
Vazgeçemedim senden
Ne olur üzme beni
Kalbimi alma benden

Ben babamın oğluyum
Osmanlı Torunuyum
Yanlışa yer yok bende
Ankara Doğumluyum

 

Geçmişlerin canına
Yarıların hayrına
Hiç akıl yok mu sende?
Daldın yalan dünyaya

Ben babamın oğluyum
Osmanlı Torunuyum
Yanlışa yer yok bende
Ankara Doğumluyum

Ankaralı Meçhul

Abidin denen kendini beğenmiş cin olmadan adam çarpmaya çalışacaktı ama Ömer izin vermedi. Yakasına yapıştı. Yapman gerekeni yap dediğinde Abidin de sen kimsin ki benim mekanımda bana emir veriyorsun? dedi.

Ömer de, kısık sesle Ömer Kervancıoğlu diyerek kendini tanıttı. Ömer öyle sıradan bir iş adamı değildi. Bir namı vardı ve bu namı ismini duyanı hizaya getirmeye yetecek kadar güçlü idi. Ve Ömer’i tanımayan yoktu. Ömer’in de tanımadığı yoktu. Gerekirse isterse Abidini piyasadan silerdi bunu da söyledi.

Eğer dediğimi yapmazsan seni piyasadan silerim, yok olursun. Bunu duyan Abidin o Kervancıoğlu dedi ve bir yanlış anlaşılma olmuş diyerek Salim amcaya parasını ödedi. Ömer de bir şey unutmadın mı deyince, Abidin Salim amcanın önünde el pençe divan durarak ne olur kusurumuza bakmayın bir hata ettik, büyüklük edin bizi affedin dedi.

Madem parasını ödeyecektin ne diye dövdün Salim amcayı? Ömer olmasa parasını da ödemezdin. Ama Ömer den korktuğun için ödedin. Oh olsun sana.

Salim amca da, bu sana ders olsun bir daha kul hakkı yemezsin inşallah, kul hakkı iki cihanda da yakana yapışır dedi. Doğru da söyledi. Allah bile ne olursa olsun, ne ile gelirsen gel, kul hakkı ile huzuruma gelme diyor. Allah korkusu yoksa bir insan da hem dünya da, hem de ahirette kazandığını düşünürken kaybeder. Allah hiçbir kulunu yalnız bırakmaz.

Şüphesiz Allah azizdir, her şeye galiptir, intikam sahibidir, kimsenin yaptığını yanına bırakmaz. Mazlumun duası geceleri yol alır ve Allah’a ulaşmak için hızla ilerler. Zalimi ihmal etmeyen ama imhal (mühlet) veren Allah, vakti saati gelince zalime yaptıklarının cezasını verir. Çünkü, Allah imhal eder ama ihmal etmez.

O sebep ile kimse kimsenin hakkını yemesin cezası tahmin ettiğinden de ağır çünkü. Tabi anlayana.

 

Parasını alan Salim amca Canan ile Sabah’ı görünce sizin ne işiniz var diye sordu. Canan da seni merak ettik de dedi ve oradan ayrıldılar. Bir bela daha böylelikle bertaraf edildi. Zehra çıkışta Ömer’e teşekkür etti. Ömer de bir evladın babası için yapması gereken ne ise onu yaptım dedi. Afferim Ömer. Salim amcanın hakkını aldığın için.

Zehra da içinden boşanma konusunu babasına nasıl söyleyeceğini düşünüyor. Boşanma Zehra. konağa gelen terapist nerelere kayboldu? Verdiği ödevi neden kontrol etmiyor. Mektupları okuyup okumadıklarına, yazdıklarına neden bakmıyor? Yine bir konu işlendi yarım kaldı. Böyle yarım kalan sonuca bağlanmayan konulara sinir oluyorum.

Terapist güya Ayşe için gelecekti ona iyi gelecekti. Ayşe konuşmadı Ömer Zehra konuştu. Sonu gelmedi.

Ömer kızları emlak dükkanına bıraktı. Kızlar kahve içecekler Ömer’i de davet etti Canan ama Ömer kalmadı. Zehra bir kere daha teşekkür edince, Ömer de senin baban benimde babam teşekkür etmene gerek yok rahat ol dedi. Salim amcayı dükkana bıraktı.

Bahşende hanımda elinde boşanma sözleşmesi eğer Zehra yı biraz tanıyorsam bu sözleşmeyi imzalar, Ömer’in gözünde itibar kazanmak için yapacak bunu dedi.

Bir zamanlar Ömer’e Cevriye hala baston yutmuş diyordu. Asıl bastonu Bahşende yutmuş. Öyle dik oturuyor çünkü. Ve onun odası gibi gösterilen yer de yatak da yok çok küçük bir alan salondan bahçeye geçilen kapının olduğu yerde kalan aralık sanırım orası bu şekilde Bahşende ye oda olmuş. 

Ve Bahşende hanım asla Zehra senin düşündüğün gibi Ömer’i etkilemek için imzalamaz o kağıdı. Senin paranı, Kervancıoğluna ait hiçbir şeyi istemediği paragöz biri olmadığı için imzalar Zehra o kağıdı.

 

Bahşende hanım, çekmeceden bir kutu aldı içine baktı ne var acaba o kutuda? Ne plan yapıyor kafasında Bahşende? Ömer’in annesinin resmimi var acaba?.

Ömer, Salim babasını atölyeye bırakınca Salim amca Ömer’e; benim için damat dan ötesin, bugün gerçekten evladınmışsın gibi gurur duydum seninle dedi. Ömer de memnun oldu ve ben görevimi yaptım diyerek, vaktiniz var ise sizin ile özel vede önemli bir konu konuşmak istiyorum dedi.

Salim amca da tamam dedi. Ati geldi onu karnını doyurması için biraz para vererek gönderdi. Ati ninde karnı acıkmış zaten nerden bildin karnımın acıktığını? dedi Ati iyi bir çocuk. Ömer ile Salim amca yalnız kaldılar. Ömer Salim amcanın karşısına oturdu ve konuşmaya başladı.

Söze nerden nasıl başlayacağını bilmiyordu bunu da söyledi ve bir yerden başladı Ömer. Kolay değildi. Kızınız benden boşanmak istiyor demek ama başardı Ömer. Zehra benden boşanmak istiyor.  Benim yüzümden, ben çok büyük bir hata yaptım ama ben Zehra dan vazgeçmek istemiyorum diyerek olanları Salim amcaya anlattı. üzgün olduğunu söyledi.

Emlak dükkanında da üç kız kahve içerek sohbet ettiler. Konu bu son yaşananlar ve Ömer. Canan Zehra ya çok şanslı olduğunu, Ömer gibi bir adam herkese nasip olmaz dedi doğruda söyledi. Allah sahibine bağışlasın Ömer’i.

Nasılda sahip çıktı sevdiği kadının babası sonuçta diyerek Ömer’in yaptıklarını anlattı Canan. Sabah da, Ömer seviyor Salim amcayı değer veriyor diyerek Canana hak verdi. Zehra da; Ömer sevdiğinde belli eder söylemesine gerek kalmaz bakışları ile anlatır ama sevmediğinde köşeleri keskindir dedi. yani herkes Ömer den ve yaptıklarından memnun. Sabah da tam bir Ayhan Işık desene deyince, Canan da bir bıyıkları eksik dedi. bana göre Ömer, Ayhan Işık dan daha yakışıklı bu benim fikrim.

Kızlarla sohbet eden Zehra yı Bahşende hanım aradı konuşmak için yanına çağırdı. Zehra da durumu haber vermek için Ömer’i aradı Ömer açmadı. Bir taksiye binip hemen konağa gitti Zehra.

Ömer de Salim amcadan sonra Zehra yı almaya gitmiş ama Zehra Ömerden önce çıktığı için görüşememişlerdi. Ömer Zehra’yı aradı açmadı. Canan da Zehra’nın neden gittiğini söyledi. Ömer’e minnettar olan Canan kahve ısmarlamak istedi, kahveleri söylemek için gitti Canan Ömer de çok merak etti babaannesinin Zehra ile konuşmak istediği konuyu Cananı beklemeden Ömer de konağa geçti.

Zehra Bahşende hanımın yanında hemen konuya girdi ve boşanma sözleşmesinden bahsetti. Boşanma sürecinde olduklarını bildiğini, ailesini korumak istediğini bu sözleşmeyi de onun için imzalaması gerektiğini söyledi.

Zehra şaşırdı, neyden koruyacaksınız diye sordu ki bunu öğrenmek Zehra nın hakkı. Babaannede, sizin gibi ekonomik durumları denk olmayan çiftlerin evliliklerinde bu tür anlaşmalar yapılır diyerek. Ömer koruması altına aldığı ailesi olarak gördüğü insanlara nasıl davrandığını biliyorsun. Hediye ye bak, Cevriye halaya bak, Ömer sevdiği insanları himayesi altına almak ister. Ömer seni kırmak istemiyor onun için bu iş bana düştü dedi.

Ömer için Zehra’nın yeri başka. Zehra eşi, Hediye abla ve Cevriye hala ise büyükleri ve biri çocukluğundan beri yanında olan bir büyüğü, diğeri ise kardeşinin kocasının halası onlarla Zehra yı bir tutması kıyaslaması çok yanlış.

Zehra da Ömer’in geçmişte kendisine para avcısı dediği ve konaktan baba evine gittiği ama sonra geri geldiği için Ömer den işittiği sözleri hatırladı üzüldü. Bu sözleşmeyi de Ömer’in hazırlattığını düşündü nede olsa geçmişte Ömer Zehra ya oyundan elde ettiklerini bırakmak zor gelmiştir, eski hayatın, eski mahalleni görünce de döndün, bu kez beni yanıltırsın, yaptığının arkasında durursun sandım ama senin gibi bir para avcısından onurlu bir davranışı beklemek olmazdı dediğini hatırladı.

Hiç düşünmeden, okumadan Bahşendenin hazırladığı boşanma sözleşmesini imzaladı Zehra. para avcısı olmadığını, kendince kanıtlamıştı Zehra. ve hala anlamadınız değil mi? dünya da her şeyin maddiyat dan oluşmadığını, herkesin para peşinde koşmadığını, sevgi, şevkat, vicdan gibi, merhamet gibi  para ile satın alınamayacak değerlerle mutlu olur. Ama sizin bunu anlayacağınızı sanmıyorum diyerek bir küçük hayat dersi vererek ayrıldı Zehra.

Boşanma sözleşmesini imzalattığı için keyfine diyecek yok Bahşendenin. Keyif kahvesi istedi Hediye abladan ve akşama yemek hazırlama torunlarımda yemeği dışarda yiyeceğim dedi.

Ayşe de öğle yemeği için şirkette ki çalışma arkadaşları ile Koray, Selin ve Özge ile yemeğe çıkmışlardı. Nihat Ayşe yi arayarak acil şirkete gelmen lazım bir imzan lazım sizin şirket için dedi. Ayşe de yemek yemeden şirkete geçti diğerleri yemeklerine devam etti. Tabi Özge her zamanki gibi fevri davranıyor.

Ömer konağa gelir gelmez babaannesi ile konuştu ve babaannesinin Zehra ya boşanma sözleşmesini imzalattığını gördü öğrendi. Kağıt elindeydi Ömer’in ama yırtık atmadı bu kağıt da imzada geçersiz diyerek yırtıp atamadı Ömer. Demek ki bu kağıt daha çok iş yapacak ki imha edilmedi. Ayşe görsün o kağıdı o da bu sayede öğrensin abisinin boşanacağını tam olsun. Bir de mahkemeye gidilsin orada da işleme konsun bu kağıt bunlar olacak diye mi yırtılıp yok edilmedi bu kağıt parçası? 

Ömer sertçe, kesin bir dil ile ben sizi daha önce uyardım ama bu kez çizgiyi aştınız. Arzu ettiğiniz olmayacak Zehra ile olan evliliğim devam edecek ben Zehra yı bırakmayacağım bunu anlaşanız iyi edersiniz dedi ve odasına gitti Ömer.

Zehra odasında ağlıyor olanları anlamaya çalışıyor, Ömer’i tanıyamadığını söylüyordu. Bir yanda babası için yaptıkları, diğer yanda boşanma sözleşmesini hazırlatması iki farklı Ömer olduğunu düşünüyor ve biran önce boşanmak istediğini babası ile konuşmak istiyordu bunun için tam giderken Ömer girdi odaya.

Zehra yaklaşmasına izin vermedi. Ömer konuşmak istedi her şeyi bildiğini söyledi ama Zehra dinlemek istemedi. Ömer’in hazırlattığını düşündüğü o boşanma sözleşmesinden sonra bir dakika daha bu evde kalamayacağını, ne bu evde, nede Ömer’in hayatında yeri olmadığını anladığını, boşanmakta ne kadar haklı olduğunu söyledi Zehra.

Ömer de onu benim hazırlattığımı nasıl düşünürsün? Bu yargısız infaz, evet ben çok hata yaptım ama şimdi aynı hatayı sen yapacaksın dedi.  Zehra da gitmek istedi. Ömer durdurdu. Zehra gitmek istediğini, buna hakkı olmadığını bırakması gerektiğini yaptığının zorbalık olduğunu bitti bu iş deyince,

Ömer bıraktı Zehra yı açtı kapıyı peki gidebilirsin diyerek gönderdi Zehra yı. Zehra gitti. Ömer de arkasından kapıyı kapattı ve gitmen hiçbir şeyi değiştirmeyecek, ben senden asla vazgeçmeyeceğim dedi.

***** 

SENİ ASLA BIRAKMAYACAĞIM

Her sabah uyandığımda ilk görmek istediğim kişi sensin

Her gece uyumadan önce görmek istediğim son kişi de sensin

O sebep ile ne olursa olsun seni bırakmayacağım

Biz acıyı da, tatlıyı da paylaştık seninle

Güldük de, ağladık ta bu dünya denilen yerde

Öyle ise öyle hemen gitmek olmaz hele başkaları bunu istedi diye

Asla olmaz seni asla bırakmayacağım.

Seninle kurduğum hayalleri başkası ile yaşayacak değilim

Seni sevdiğimi söylerken ciddiydim laf olsun diye söylemedim

Şimdi de laf olsun diye söylemiyorum, sen beni bıraksan bile

Ben seni asla bırakmayacağım. Çünkü ben seni çok seviyorum.

Hayatımın geri kalan kısmını seninle geçirmek istiyor

Seninle bir yastık da yaşlanmak istiyorum.

Aslı

*****

Canan, dayısının başına gelenleri evdekilere anlatınca üç bayan öğle yemeğini hazırlayıp atölyeye gittiler konuştular öğle yemeğini orada yediler.

Nihat Ayşe yi imza için çağırmıştı ama işin aslı öğle değilmiş. Öğle yemeğini başbaşa yemek istemiş işi hayırlı olsun demek için böyle bir sürpriz hazırlamış Nihat. Ayşe kendisi için özel hazırlanan bu sürprizi çok sevdi eşine sarıldı. Nihat Ayşe ye yüzük almış onu hediye etti.

Diğer çalışma arkadaşları öğlen yemeklerine devam ediyorlar. Özge her şeye itiraz ediyor. Çok gergin.  Selin arkadaşlarını görüp onların yanına gidince Koray ile Özge başbaşa kaldılar. Kahve söyledi Koray, içerken üzerine döküldü Özgenin ve çok gerildi. Neden kahve söyledim ki? ne gerek vardı ki diyerek gerildi.

Koray da biraz sakin olmasını söyledi. Özge çok mükemmeliyetçi birisi o sebep ile o kolay kolay memnun olacak birisi değil.  Belki de hayatında çok zorluklar yaşamış o sebeple de kendisine bir duvarda örmüş olabilir?

Koray, son zamanlar da beni mutsuz eden şeyler yaşadım, bir şekilde toparlamaya çalışıyorum, umudu yitirmemek, hayata bir yerden tutunmak gerek dedi. O da kahve içerken üzerine döktü. Özge de gülümsedi. Ha şöyle gül biraz dedi Koray.

Hediye abla mutfakta diğer arkadaşı ile çay içerek sohbet ediyor, geçmiş güzel günlerden bahsediyordu. Sen o yılları bilmezsin biz buradan denize girerdik, çoluk çocuk sahil inerdik, akşama kadarda dönmezdik, derken Bahşende geldi ne yaptıklarını sordu?

Hediye abla da işlerimizi bitirdik sohbet ediyorduk dedi. Bahşende de; sohbet ettiğinize göre akşam yemeği hazır herhalde dedi.

La havle sen akşam yemeği yapma biz dışarda yiyeceğiz dedin ya fikrini değiştirdiysen Hediye ablanın ne suçu var? ne kızıyorsun insanlara hep sana hizmet edecek değiller ya onlarda dinlenecek, sohbet edecek, çay içecek, insan onlar robot değil.

Bahşende hanım morali bozuk bir şekilde, iğneleyici bir dilde sizin içinde bir mahsuru yoksa akşama kadar menü eksiksiz olsun dedi. Hediye abla da tamam dedi. Demese kızılca kıyameti koparacak huyunu biliyor Bahşendenin. Hediye abla sır küpü bir küpü dökse içinden ne sırlar çıkacak Allah bilir diyeceğim de bu işi ancak senarist bilir.

Bahşende aklı sıra bayram yapacaktı torunu Ömer’i boşandırdığı için ama umduğunu bulamadı. Hediye ablada boynu bükülen suratı asılan arkadaşına birilerine kızmış hırsını bizden çıkarıyor dedi haklı Ömer’e kızdı boşanmayacağını söylediği için.

Ömer çalışma odasında derin düşüncelere dalmış Zehra yı düşünürken Nihat geldi yanına Zehra’nın babasının yanına gittiğini, boşanmak istediğini söyleyecek ama ben de ayrılmamakta kararlıyım dedi Ömer.

Zehra da Ömer’in dediği gibi mahalleye babasının yanına atölyeye gitti ve zorda olsa gözleri yaşlı bir şekilde ben boşanmak istiyorum dedi.

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 280. Bölüm Analizi (“ASLI”) Star Tv 9 Şubat 2018 Cuma” üzerine 39 yorum

 1. aslı dedi ki:

  Teşekkür ederim Reyhan, ben şimdi uyumaya gidiyorum iyi geceler herkese, yarın yoğun bir gün olacak benim için.

 2. Zehmer dedi ki:

  Eline sağlık asli bu akşam ki bölüm e gelecek olursak şimdi izledim resmen sinirimden ellerim titriyor bir kez daha anladim nazmiye teyze bana kanıtladı salim amca dan değil zehra ya baba olmak şam babası bile olmaz baba dediğin damada değil kendi evladina sahip cikar ömer e verdiği şansı zehra ya vermedi salim amca lafı resmen agizina tıkadı kızın neyse daha fazla konuşup sinirlenip günaha girmeyeceğim zaten barışma ya çalışıyorum nazmiye teyze ile bu arada bence hediye abla nin konuştuğu kişi ömer in annesi jülide olabilir ama zehra yi gizli gizli takip eden kimdi onu anlayamadım

 3. aslı dedi ki:

  Merhaba Anonim,
  Ankaralı Meçhul bir şair değil. Şarkıcıdır. Ben analizlerin sonuna klip ekliyorum. Bazı arkadaşlar o klipleri telefonlarının özellikleri nedeni ile göremiyorlar. Diğer gören arkadaşlar var ve ben o göremeyen arkadaşlar için klipteki şarkının sözlerini yazıyorum.

  Daha öncesinde çoğunlukla Can Yücel’in şiirleri kullandım yazdım analizlere, Mevlana nın sözlerini de bölüme uygun düşen şiir şarkı ekliyorum o an ne geçerse içimden. Ayrıca diğer altında Aslı yazan siyah yazılı şiirler sözleri tamamı bana aittir.

  Sizin bahsettiğiniz şairi evet onları biliyorum onlardan diziye uygun şiir olursa yazarım. ancak Fuzulinin sözleri bu dizi için ağır gelir

  1. Anonim dedi ki:

   hocam çok teşekkur edirem . elave etmeg

   Lazimdir azerbaycanin bu edeb xezinelerin goruyub saxllamag bizim ilk

   Gorevimizdi . yeni yetme nesil oz
   Zengin rişelerini gormeden sokub atir
   Dunya emperyasi bunu tebliğ edir
   Ama allahin yardimiyla başarili ola bilmez . sumurgen emperya mentege
   Ve dunyada geri oturdu . başarili olmadi
   Leyli mecnun payemalarindan yardim
   almag Olar. ellerinize yureyinize sağlik .
   Tekrar teşekkur edirem.

 4. Rada dedi ki:

  Selam. Nasilsiniz arkadaslar? Aslim kiz eline saglik guzelin otesi olmus. Bu nazmosda omer super vahraman yapti adamin kendine hayiri yok hic olmazsa salime hayiri dokundu. Odun omer galiba dugun gecesi yaptiklarini da anlatti salime. Gerci yaptiklarini anlatacak kadar cesareti var mi? Su koris de yasemini cabuk unutmus. Ir abi nasilsin? Gecenlerde omere dovmekten beter saydirmissin. Birde omere bir iki tane isim de takmissin agzina saglik. Lale duymasin yine oduna isim taktin diye fena kizacak.

  1. aslı dedi ki:

   Selam Radacım, sende Ömer’i iyiden iyiye cesaretsiz yaptın. Bir hata yaptı hatasının da farkında düzeltme imkanı yok. sadece bundan sonra aynı hatayı yapmaması gerekir. Ömer’in gerçekten pişman olduğunu göstermesi ancak böyle olur. yoksa inandırıcılığı kalmaz.
   Ömer Salim amcanın parasını geri almakla çok iyi yaptı.
   Yasemin Koray ı istemiyorsa elbetteki unutacak. Diyeceksin ki Zehra da Ömer’i istemiyor Ömer de Zehra yı unutsun yok iş öyle değil, sizin kız bizim oğlanı çok seviyor onsuz hayatı istemiyor da inat etti bir kere boşanacağım diye. Ömer de ondan inat boşanmayacağım diyor iki inatçı keçi karşı karşıya

 5. aslı dedi ki:

  Reyhan aramıza hoşgeldin. nasılsın? sende yamadan okuyanlardansın sanırım şimdi yazmaya başladın tekrardan hoşgeldin.

  1. Anonim dedi ki:

   asli hocam selam . poyemalar edebiyyat
   Şiir eski zamanlardan birbirine bağlantisi
   Var . neden bize eskilerden buyuk şaiirlerden yazmirsiz? edebiyyat dunyasi o
   kadar kuçulub bizler adi gulagimiza
   Deymemiş yazarlari okumaliyiz ?
   Hani nizami ? hani fūzuli hani yuzlerce dev eserler kusura bakma
   Burda yazilan şiirlerin fazlasin şiir
   Hesablamag olmaz. şiirin gafiyesi vezni
   Olmali. bir tane buyuk şairlerimizde
   Şiir okumaya hesret galdim. bu yani
   Ne ( ankarali mechul) oz buyuk

   Insanlarimizi kayb etmişik yabancilari
   Ariyoruz . men fuzuliden vahidden
   Istirem bir kelam . ellerine yureyine

   Sağlik . K U S U R A bakmiyin tengid her

   Insan için hayirlyidir.

   1. aslı dedi ki:

    Merhaba Anonim,
    Ankaralı Meçhul bir şair değil. Şarkıcıdır. Ben analizlerin sonuna klip ekliyorum. Bazı arkadaşlar o klipleri telefonlarının özellikleri nedeni ile göremiyorlar. Diğer gören arkadaşlar var ve ben o göremeyen arkadaşlar için klipteki şarkının sözlerini yazıyorum.

    Daha öncesinde çoğunlukla Can Yücel’in şiirleri kullandım yazdım analizlere, Mevlananın sözlerini de bölüme uygun düşen şiir şarkı ekliyorum o an ne geçerse içimden. Ayrıca diğer altında Aslı yazan siyah yazılı şiirler sözleri tamamı bana aittir.

    Sizin bahsettiğiniz şairi evet onları biliyorum onlardan diziye uygun şiir olursa yazarım. ancak Fuzulinin sözleri bu dizi için ağır gelir

  2. Reyhan dedi ki:

   Hoşbulduk iyim sen nasılsın aslı abla aynendedingibi

 6. Anonim dedi ki:

  10 : 00 gun aydin .
  Mutlulug dolu gunlerin olsun

 7. Anonim dedi ki:

  Günaydın

 8. Anonim dedi ki:

  Asli hanim ellerinize yureginize

  Sağlik ya siyah yazilarin çoook incedir
  .
  başarilar dilerim

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim. sağ olun.

 9. Anonim dedi ki:

  gun aydin her kese . mutlu gunler
  Dilerim .

  1. aslı dedi ki:

   Benden de size tünaydın.

 10. Gozel dedi ki:

  Aslim ellerine saglyk birtanem bu guzel gonlune kurban olurum canym coook teşekkurler muhteşem olmuş syyah yazylaryn insanyn kalbyna dokunya resmen.Salim amja Omere ne diydiki ajaba cok merak etdim kaşka gosterseydiler ama omer goz onune getirmesi ile gostermekde olabilir hady hayyrlysy ya canym tekrar teşekkurler cok minnetdarym

  1. aslı dedi ki:

   Gozelcim, sağol bir tanem,
   ilerleyen zamanlarda belki gösterirler bilmiyorum.

 11. IR dedi ki:

  Cok fenasin asli hocam,salim amcayi oyle savunmussun sanki salim senin akraban , orada olsaymissan sanki omer diyil sen dovecekmissin abdini ,cok guldum ya bu sinirli zamanimda .

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Ir abi,
   gerekirse döverim, tersim fenadır. haksızlığa tahammülüm yok benim, o kadar erkeklerle iş yapmış insanım tersime denk gelmesinler sonları fena olur. Allah’ın izni ile postalarım hepsini.

 12. FATMA dedi ki:

  ASLI ANALİZLERİNİ ÇOK BEGENİYORUM ELLERİNE SAĞLIK ŞİİRLERİN BİR HARİKA

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim FATMA sağolasın.
   bizim buraya eskiden fatıma diye bir arkadaşımız yazardı seni görünce o geldi aklıma nerelerde yok kaç zamandır?

 13. Aysel dedi ki:

  Hayırlı akşamlar Aslım nasılsın canım inşallah iyisindir? Teşekkür ederim bu güzel analiz için Seni asla bırakmayacağım çok güzel yazmışsın emeğine sağlık sen olmasan analizlerin olmasa biz ne yapardık bilmiyorum iyi ki varsın canım seni seviyorum

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Ayselcim teşekkür ederim, yazdığım şiiri beğenmene sevindim. ne güzel sizlerden olumlu yanıtlar almak. sende sizlerde iyiki varsınız.

 14. peri dedi ki:

  Aslıcım yazdiklarin harika olmuş,çok teşekkurler.o sozlaşmayı ömer imzalarsa geçerli olur ama bande ayşenin eline geçmasinden korkuyorum zatan geçmassa bile bahşende en ufak bi barışma sinyalı gordugunde ayşenin örenmasini saglicak,ozaman da ayşenin ömere yapdiklarından dolayı hiç guvanı kalmaz,al sana yeni bi gerilim ve mutsuz bi ortam,bi daha okonakda hiç bi şey esgisi gibi olmaz,kusura bakmayin arkadaşlar bu nazmiş yuzunden kara kara senaryolardan başka duşunamiorum artık.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Peri sağolasın teşekkürler.
   Ömer imzalamaz o boşanmak istemiyor. Ama senaristin sağı solu belli olmaz Ömer’in tepesi atarsa imzalar. Yoksa şimdiye o kağıt yırtılıp atılırdı. Atılmadığına göre daha işi görevi var o kağıdın bir Ayşe kaldı öğrenmedik o da öğrensin sır kalmasın aralarında. Nasılsa öncekileri öğrendi bunu da öğrensin Ayşe.

 15. Aytac azəri fan dedi ki:

  Iyi aksamlar aslicim nasilsin canım yine çok guzel bir analiz yazmsin elline emeyine yureyine sagliki canım arkdasim gercek de diziyin izledyimiz de daha çok sevk alyoruz analizi okur ken dizi izler ken kotu karkderleri gorup hep sinrlenyozu bir ağız tadi ile dizi izlymyoruz bu bölüm de çok zehom sahnesi yok du ama analiz harika olmsu çok tesekkur ederiz bitanem

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Aytaccım, teşekkür ederim canım, iyi diyelim iyi olsun, yoğunum sen nasılsın? diziyi izlerken bende kaptırıyorum kendimi bakalım bu hafta neler olacak?

 16. K.Azeri. dedi ki:

  Te$ekkürler Asli hanim.ellerinize saglik.yüreyiniz her zaman gülsün,güldürsün sizi.heç zaman derd görmeyin in$allah.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba K.Azeri,
   ne kadar güzel dua etmişsiniz öyle canı gönülden AMİN AMİN AMİN İNŞALAALLAH diyorum çok teşekkür ederim bu güzel dua için sağolasın. inşallah Rabbim sizide hep mutlu eder yüzünüzü güldürür ağlatmaz inşallah amin görüşmek üzere hoşakalın.

 17. guzelll dedi ki:

  Asli ellerine yureyine sagliq canim tesekkur ederiz diziyi bize izlediyimizden daha guzel anlatiyorsun opuyorum canim

  1. aslı dedi ki:

   elimden geleni yapıyorum güzell teşekkür ederim gösterdiğin ilgi için.

 18. xanim azeri fan dedi ki:

  hayirli aksamlar aslim nasilsin bitanem analiz cooooook guzel olmus eline yuregine saglik ayrica sirride cok beyendim seni cooook seviyorum yarin isin varmis insallah o da cozuler dualarim hep seninle

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba xanim azeri fan,
   çok yoğun bir tempoda koşturuyorum. Teşekkür ederim şiiri ve yazımı beğendiğin için. Bende seni seviyorum.
   daha çözülemedi öğleden sonra ya kaldı sıkıldım artık git gel ertelemelerinden ya bugün oldu oldu olmadı keyifleri bilir.
   benimde kendime göre işim gücüm var, zamanım kıymetli benim dakikaların hesabını yaparken onların keyfine göre iş yapıp duruyor sevmem ben öyle işleri ya oldu oldu olmadı onlar kaybeder bana ne cidden sıkıldım.
   neyse sen bana bakma elbet bunda da vardır bir hayır diyelim ne diyelim.

 19. xedice xatun dedi ki:

  Seni asla birakmiyacagim

  Mucizem bu muhtesemin de otesi olmus. Ya oldurdu beni bu siyah yazilarin cok cok ama cok guzel olmus eline gonlune saglik tesekkur ederim .

  1. aslı dedi ki:

   Ben teşekkür ederim canım benim.
   içimden geliyor anlık yazıyorum düşünmeden içimden ne geçerse o. beğenmene sevindim canım. Tabi yazdıranı da unutmamak gerek.

 20. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

  Gözlerimiz yollarda kaldı yazınızı beklemekten Aslı hanım bağımlılık yaptı çok güzel olmuş elinize yüreğinize sağlık

  1. Reyhan dedi ki:

   Ellerinize sağlık aslı hanım analiz herzamanki gibi harika olmuş adını sen koyu herzaman izleyemiyorum ama okuyunca izlemiş kadar oldum çok sağol canım benim

  2. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim. sıkı takipçimsin sağolasın Edebiyat ve şiir sever

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir