Adını Sen Koy 28 Şubat Analizi 117. Bölüm Özeti

Güven “O Bunu Yapmaz” demek değildir. Güven “O Bunu Yaptıysa Bir Bildiği Vardır” Diyebilmektir.

 

Bazen Susmak Altındır. Bazen de Konuşmak. Altının Kıymetini Ancak Kuyumcu Anlar.
“Susmak bazen asalet, bazen nezakettir,
Hele de incitmekten korkuyorsan sevdiklerini,
Susmak o zaman ebedi zerafettir.”

Mehtap yaptı yapacağını ve Zehra’yı abisi Yener’in yanına hastaneye gönderdi ve oradayken Betonda Zehra ve Yener’in resmini çekti. Betonda bu resmi Mehtap’a gönderdi. Mehtap da şirkette olan Ömer’e bilgisayarına yolladı resmi.

Ömer bu resmi gördüğün de ilk önce çok şaşırdı o anda yanın da Alev vardı. Alev, Ömer’in rahatsızlık duyduğunu fark etti, nedenini sordu Ömer’e.. Ömer de bu konuyla alakalı bir açıklama yapmadı. Kendince bir şeyler söyledi Alev’e.

Ömer, Alev’in Şirketin ihale dosyasında değişiklik yaptığını fark etti ve bu ihale için Alevle birlikte yeniden çalışmaya başladılar.  Çalışma esnasında Ömer’in bir gözü bilgisayarda Zehra ve Yener’in resminde.

Zehra aradı Ömer’i ancak Ömer resimden sonra Zehra ile konuşmak istemediği için telefonu açmadı. Alev de Ömer’e biz seninle eskiden sadece bir iş arkadaşı değildik, konuşurduk, paylaşırdık dedi ve Ömer de ben artık evliğim ve eşimle paylaşıyorum diyerek Alev’e kendisinden biraz olsun uzak durması gerektiği sinyalini verdi. Alev bunu anladı mı bilinmez? Demek ki Ömer Alev’i onayladığına göre geçmişte Alev ile çok şeyleri paylaşmış.

Ömer senin Alev’e söylediğin çok güzel olan bu sözü sen gerçekte ne kadar uygulayabiliyorsun çok merak ediyorum? Gönlünden Zehra ile her şeyi paylaşmak geçiyor, dilin bunu söylüyor, “gönülde ne varsa dilde de o vardır”. İyi hoşta bir de bu söylediğini uygulamalı olarak sen yaşasan da bizde görsek olmaz mı? Daha Yener’in intihar ettiğini Zehra ya söyleyemediğini, annesinin gerçek annesi olmadığını söyleyemediğini, bu konularda sustuğunu, bu suskunluğunu da Zehra yı üzmemek adına yaptığını ben anlıyorum ancak gerçekleri artık Zehra’nın öğrenmesi gerekli Ömer haberin olsun.

Zehra Ömer’i bir kere daha aradı açmadı Ömer. Zehra da Ömer ile konuşmak için şirkete gitti.

Salim usta aynı hiçbir değişiklik yok. Koray konuşmak istedikçe onu dükkandan kovmaya devam ediyor. Ve Koray’ın hala Yasemin ile görüşüp görüşmediğini anlamak için Yasemini kontrole gitti.

Leyla’nın teyzesi ile komser Tayfunun arası çok iyi, teyzemiz şimdide ona ev ayarladı mahallede.

Ömer şirkette odasında, Zehra’nın ondan habersiz Yener’in yanına gitmesi ağırına gitti. Demir geldi ve Ömer’in öfkesine şahit oldu. Demir, Ömer’e Artık Zehra ya güvenmeyi öğrenmelisin dedi.

Güven “O Bunu Yapmaz” demek değildir. Güven “O Bunu Yaptıysa Bir Bildiği Vardır” Diyebilmektir.

Zehra şirkete geldiğinde Mehtap la konuştu, abin annemle ilgili hiçbir açıklama yapmadı ne yapıyorsun? diye sordu. Mehtap ta abim senin için ölecekti bir geçmiş olsun demek bu kadar mı zor geldi dedi.

Zehra Ömer’in yanında, Ömer ise Alev ile iş üzerinde dosyalarla ilgileniyor. Zehra yı görünce Ömer neden geldin ? diye sordu. Zehra da eve birlikte gideriz diye düşündüm dedi tam çıkacaklardı ki Alev elinde Amerika dan arkadaşının getirdiği ve Ömer’inde çok sevdiği bir şeyi ikram etti ancak Ömer almadı. Alev işimiz vardı çalışmayacakmıyız dediğinde Zehra ile eve gitmeyi tercih etti Ömer.

Alev ve Zehra’nın arasında kalan Ömer, tarafını tercihini Zehra dan yana kullandı. Alevde benim arabam serviste bende sizle geleyim dedi. Kara kedi gibi yine aralarına girmeyi başardı Alev.

Ömer, Zehra’nın kendisine Yener ile alakalı bir açıklama yapmasını beklerken, Zehra hiçbir açıklama yapmadı. Bunun üzerine Alevde elindekiyle gelince önce kabul etmediğini Zehra dan bir açıklama gelmeyince kabul etti. Sırf Zehra yı kıskandırmak onu sinir etmek için yaptı bunu Ömer.

Şirket yemeği varmış ve Alev bu  yemeğe Ömerle birlikte gitmek istediğini söyledi. Zehra da odalarına çıktıklarında bana neden söylemedin? diye sordu Ömer’e.. Ömer de ben yalnız gideceğim dedi. Çalışma odasına indi. Zehra da neden Yener le olanları söylemedim diye kendine kızdı ve Ömer ile konuşmak için çalışma odasına Ömer’in yanına gitti.

Zehra, Yener’in intihar ettiğini hastanede olduğunu Ömer’e söyledi. Ömer de hiç bilmiyormuş gibi davranarak dinledi onu. Tam herşeyi anlatıyordu ki Zehra, kara kedi Alev geldi yine ve konuşmaları yarım kaldı.

Ömer en azından Zehra’nın bu konuşmasıyla gerçekleri ona söylemesinden memnun oldu ancak bunu dile getirmedi. İş için çalışmaları gerekiyordu Alev ile…

Ve Zehra kapıdan çıkarken Ömer’e, Ömer de Zehra ya baktı öylece. Alev ise yine kendi kendine gelin güvey olma yolunda planlar kuruyor kendince.

Zehra odasında yatacak ama yatamıyor Ömer’in sabaha kadar çalıp çalışmayacağını merak ediyor. Tam gidip bakacakken Ömer’in sesini duyup kendini yatağa atıyor. Ömer odaya geldiğinde Zehra’nın yatağı ayırmadığını fark ediyor, önceki olaydan temkinli olarak yorganı açıyor Ömer. Zehra ise uyumamış. Ömer Böylemi uyuyacaksın? dedi Zehra da Alev gelirse diye düşündüm dedi.

Ve Zehra Ömer’e hastaneye neden gittiğini anlattı. Ömer de onu sakince dinledi. Ömer resmini görmüştü, hastaneye gittiğini biliyordu ama neden gittiğini bilmiyordu. Zehra nedenlerini anlattı, Ömer’in onun hastaneye gittiğinden haberi olmadan. Bu da Zehra’nın ona yalan söylememesi Ömer’in hoşuna gitti. Ben senin gittiğini biliyorum demedi. Annesi ile ilgili söylediklerindeyse Ömer susmayı tercih etti ve sustu.

“Susmak bazen asalet, bazen nezakettir,
Hele de incitmekten korkuyorsan sevdiklerini,
Susmak o zaman ebedi zerafettir.”

Alev oyunun bir parçasını daha Nazan la devreye soktu. Eskiden Ömer ile çekilmiş bir resmini Ömer’in eşyalarının arasına koymasını sağladı. Bu resmi ilk Ömer gördü ve kitabının arasına koydu. Koyarken de Zehra gördü ve gidip baktı resmi gördü. Alev’in de istediği buydu.

Ömer’in Alev ile olan ilişkisi iş ilişkisi olsa bile Alev açısından bu durum hiç de öyle değil. Buna sebep ne acaba ? Sabah erkenden uyanan Ömer Zehra yı uyandırmadan aşağı inmiş ve Alev ile iş üzerinde çalışmaya başlamış. Zehra uyanıp da aşağıya inince Ömer ile Alev’i çalışırken gördü. Alev dubai den gelecek misafirleri için bir yer ayarlamış, yemek yiyeceklermiş orada bunun üzerine konuşuyorlardı. Zehra bunu yanlış anladı.

Salim amca Yaseminin dershaneye gitmediğini dershaneden aradıklarında öğrendi ve Yasemini Koray ile buluştuğunu kendisine yalan söylediğini bizzat kendisi görünce  Yasemini köye gönderme kararı aldı ve uygulamaya koydu.

Yasemin de bu evden gideceksem köye değil Koray’ın yanına giderim dedi.

Hazırlığını yaptı ve şükran teyzenin yemek yapıp getirdiği kapları bahane ederek evden çıktı ve Koray’ın yanına gitti.

İşler iyice içinden çıkılmaz bir hal almaya başlayacak gibi görünüyor.

Demir Leyla şirkete gelmeyince evinde ziyaret etti ve teyzesi ile tanıştı.

Bakalım Şükran teyzemiz Tayfunla tanıştı onu sevdi. Demir ile de tanıştı onu da sevebilecek mi? Ve Leyla’nın gönlünün Demirde olduğunu anlayacak mı?

Anlarsa neler yapacak?

Zehra Ömer’e Yenerden gelen mektubu göstermek için odadan çıkıyordu ki, telefonu çaldı arayan Yenerdi. Zehra açmadı telefonu mesaj çekti Yener.

“Artık özgürüm Zehra kurtuldum seni almaya geleceğim”

Zehra hiç beklemiyordu böyle bir şeyi ve Ömer geldi odaya Zehra’nın korkusunu, endişesini fark etti bir şey mi oldu diye sordu?

Zehra Ömer’e mutlaka söylemelisin bu mesajı ve mektubu da göstermelisin. Ömer de ne yapması gerekiyorsa yapmalı. Sen bu Yener ile tek başına mücadele edemezsin. Bu konu da birlikte hareket etmelisiniz. Gerçek bir evli çift gibi birbirinize sahip çıkıp korumalısınız birbirinizi. Bunun içinde senin her şeyi mektubu ve mesajı Ömer’e göstermen gerekiyor Zehra.

dizibilgi google play

Adını Sen Koy 28 Şubat Analizi 117. Bölüm Özeti (13 Yorum)

 1. Selam nasılsınız? Gurupumuz bölündü sanırım.Aslı Ülker siz nerelerdesiniz? Buraların hiç tadı yok.Aylin canım nasılsın napıyorsun?

  • Methane canim biraz canim sikildi aslidan Heber yok acaba nerde analizde yapmamis .can nadilsin

  • Aylinim Vefam sizleri seviyorum arkadaşlar.
   her ikinizi de öptüm ve sıkı sıkı sarıldım sizlere canlarım benim 🙂

 2. ULKEREOOMM BEN VE EYLULUM SURVIVOR SAYFASINDA yaziyos …bazen vaktim olunca iki yabancidada yaziyom …b.g.a. yazmak istemedim ….çünki (……..) bence sen anladin hadi öptüm kipp bayyyy 🙂

 3. ULKEROM !!!!!!!
  Nassin ya cokk teşekkür ederim ..evetya midem felaketti ….iki büklüm olmuştum ..dün iyice beter oldum bugün iyiyim ama ….ayy canim ya fikran zekiceymis çok beğendim …hmm ben 20 yasimdayim trkmenistanliyim ..turkde azeride değilim …sanada çok gecmiscikler olsun …benim annem bana nazar değmiş olmasin felan diyo çünki daha önce hic öyle olmamıştım ..ayy annemde bi alem beni kim napsinda nazar etsin ayol ……seninde annen benimki gibi galiba bazen agrilarimi annemin evhamina tercih ederim srf evham yapiyo diye bazen gizliyom da bunun gizlenek yani kalmadi oyuzden …ya ara sira konusak ya ..çok iyi geliyo bana ……kizz elaktirkomuz cokkk iyi tuttu …..seni kocccamann opyuyorum bybyyy …..

  Aylin CINARE canlaeim çok teşekkür ederim ay ALLAH kimseye hastalik vermesin …ikinizede çok tesekurler ederim ..kendinize iyi bakin …
  Aylin y.b. basladiginda yazcan dimi oraya ?????

 4. Arkadaşla hani yener pisliği olyodu. Ölüm döşeğinde bile ömer ve zehranin arasını açtı uyuz omere bak ömer seni çok sevyorum ama lutfe. Zehramizi uzme ,

 5. Ben bu bolum kizqinim aleve kizqinim ,zehraya kizqinim ,omere her kesden con kizqinim aleve bu kadar yuz vermemeliydi ,zehraya kizqinim her seyi anlatmasi gerekirdi , Aleve qurursuz oldugu icin kizqinim . Evli bir adama bu kadar asilmaq sadece qurursuz kadinin isi

 6. İR geri dönmene o kadar çok sevindim ki. Yazdığın bazı konularda sana hak veriyorum. Evet Ömer bazen düşüncesizlik yapa bilyor. Zehranın kalbini kırıyor. Nedeni ise şu. Ömer her şeye kendi cephesinden bakıyor ve kendince yanlış anlyor. Diyer nedenise Ömer sert karakterdir. Kalbindekileri kolay-kolay dile getiremez. Ama tabiki bu onun her konuda haklı olduğu anlamına gelmiyor. Zaman zaman bazı hatalar yapdı. Ama neyseki geç olmadan bazı hatalarının farkına vardı. Dediyim gibi sadece bazılarının.

 7. Merheba , cok hormetli asli hoca , oygon gorerseniz benim size iki cift lafim olacak , omarim ozen gosterib dinleyib aciklama yaparsiniz , evvla ben cok ograsdim bo dizi hakinda yorom yazmayim ama son bir kere yazmayi tercih etdim conko sebeplerim vardi ve bazi seyler cok agrima gediyor ve cildirmak hale geldim, hocam siz erkan merici sevdiyiniz icin omerin hatsini ort bastir edib ostonden geciyorsonoz bo anlasilandir bende erksn merici seviyorom hatta omeride dorost oldogo icin vicdanli,namoslo , giyretli, semimi, fedakar oldogo icin sizin kadar seviyorom , bo baska, ama karakter olarak siz neden omerin haksizligina isare etmiyorsonoz? Omer bo oyonon icinde zehradan omacagi nedir ? Ayse motlo olmaktan baska beklentisi ne? Ayse motlo olson diye bir insani kapali bir yerde sert korallarla totob aylesini , gecmisini, geleceyini , yasadigi mahalleyi, orda olan anilari , bagimliklari hece saymak ne kadar dozgondor? Zehra omerin nesi oloyor? Evet omer zehranin ihtiyaci oldogondan ve bono bilmediyi halde ono yanlis anlayib hakaret ederek bo oyona mahkom edib ve bi sozlesme yapdi , en basindan sert korallariyla ve bin bir azab eziyyetle oyon oynsmaya mecbor etti ve ozonon ozerine doseni yapmayarak zehrani socladi , alevi dordormak evezine hep zehraya tepki verdi , bi torlo bo adam alev konosona bi cozom bolamadi , ne yapib edib zehrayi kiskirtti, 187000 tl ye gore bi inssnin hayatini korlamak hangi vicdana sigar? Zehra o paranin karsiliginda 6 aydan fazla omere katlanmamismi? Simdi sore dolmos 6 ay kortarmak ozere , simdi hangi hakla zehrani oz haline birakmiyor ve simdimi anladi alev gibi bir gozeni oldogono? Zehra yenere dilekcemi yazdi gel bana asik ol diye ? Hadi diyelim onceden omer bilmiyordo , simdiki her sey ortaya cikmis ve zehranin gereginden fazla ve aldigi ocratin bin misli hem omere hem ayse ve asya ve diyer ayle ozvlerine iyilik yapmis karsiligi totsak olmakmidir? Yani zehra kendi meseleleri iyle ilgilenemayacekmidir? Diyelimki omer sore doldokdan sonra da zehrayi yaninda gormek istiyor( elbette kendine gore) aya bono zehraya soylemismi? Soylemisse bo isin adini ne koyoyor? Sizce zehra omer gibi biriyle bir yola cikmaya hazirmidir? Bonlar bo yolda motlo ola bilirmi? Zehra yener tehlikisini ve o comleden annesinin doromono ve babasina olan hislerini hall etmese agibeti ne olor omer bonlari dosonormo? Bi kere yasemin konosonda bi fedakarlik yapib canini ortaya koydo ve zehraya olan ozor borcono yerine yetirdi , bononla zehranin hayatini rehinmi aldi?, madem zehra bir yanlis yapib yenere gitdi bonon cozom yolo sosmak ve tavir yapmakmidir ? Yani arayib sormak bo kadarmi zordor? Kos koca istanbolda bir sakin bir kose yokmodor omer karvanci oglo sevib soyleyemediyi bir adami cekib telefono kapatip yoreyinin sozono soyleyib ve imkanlarindan yararlanib yeneri , alevi , mehtabi yerine otortson ? Kos koca holdingin patronon odasinin kapisi yokmodor her gelen daliyor ve ya zeng geliyor her bir sey yarim kaliyor ve bonlarin hepsinin socloso zehra oloyor,.. ya omer zehrani hozorla yaninda totmanin yolono bolacak ya da oz haline birakib olaylara katlanacak bo kadar basit , omer ne kendi yol boloyor ne demirin dediyini anliyor temamen soco zerada goroyor , varmi boyle bir sey? Aff edersin , icimi dokdom

  • Merhaba Ir yeniden aramıza katılmana sevindim.
   Mesajını yeni okuyabildim ancak cevap yazabiliyorum. Lütfen kusuruma bakma elimde olmayan nedenlerden dolayı böyle olmak zorunda oldu ve sana geç cevap yazdım.

   Evet ben Ömer’i seviyorum doğru, Erkan’a da saygı duyuyorum. Ömer’in hatalarını gördükçe yazdığım bölümler olmuştur.

   Sadece Zehra da gördüklerimi yazmıyorum. Hatta yeri geldiğinde dizinin ekibine çekim hataları yaptıklarını yazdığım olmuştur.

   Ömer eskiden sizin bahsettiğiniz gibiydi, gerçekleri öğrendikten sonra değişti.
   Aslında roller değişti.
   Şimdi de Zehra eski Ömer gibi oldu. Bütün bunlar birbirlerini daha yakından tanımaları için bir süreçti onlar için.

   Şimdi Zehra da Ömer de her ikisi birbirlerine haksızlık ettiklerinin farkındalar. Ve değişiyorlar.

   Ömer Alev’e karşı şuan iyi niyetli yaklaşıyor ancak daha ilerleyen zamanlarda Alev’in de hakkından gelecektir Ömer.
   Şu şirket dosyası meselesi ile baş verecek ve arkası çorap söküğü gibi gelecek diye düşünüyorum.

   Eğrisiyle doğrusuyla hem Ömer’in, hem de Zehra’nın hataları oldu. Olmadı demiyorum ki.
   Farkına vardıklarında artık ikisi de değişiyor. Eskiden Ömer leyla yı istemezken eve yemeğe kendisi davet ediyor. Ailesine mahallesine o bırakıyor alıyor Zehra yı. Yiğidi öldür ama hakkını da ver değil mi? ama..

   eski Ömer den çok az eser kaldı. Daha ne olsun. Bu yazdıklarımdan yine Ömer’in tarafını tuttuğumu söyleyebilirsiniz, ama baksanıza artık Ömer Zehra nın düşüncelerine önem veriyor. Onun için endişeleniyor. Eski Ömer böyle değildi ki, çok acımasızdı. Katı kuralları vardı.

   Evet herşey Ayşe için başladı ancak iş şimdi Ayşe olayı olmaktan çıktı. Senaryoyu yazanlar başka yönlerden çiftimizi birbirlerine tanıtmaya yaklaştırmaya çalışıyor.

   Yener olayı mesela, Ömer ilk başlarda onu Zehra’nın işbirlikçisi olarak bilirken düşünürken, şimdi Yener’in kötü birisi olduğunu Zehra’ya zarar vereceğini biliyor ve Ömer Zehra için endişeleniyor. Ama eskiden öyle değildi.

   Ömer artık Zehra’nın ailevi sorunlarını çözmesinde Zehra ya yardımcı olmaya başladı. Onu yalnız bırakmıyor kendisi mahalleye götürüp kendisi alıyor kimselere görünmeden yapıyor bunları.

   Eskiden gidemezsin diye yasaklar koyuyordu artık o yasaklar yok Zehra için.
   Sözleşme bittikten sonrası için aralarında bir konuşma geçtiğini ben hatırlamıyorum. O zamana kadar köprünün altından çok sular geçer ve Zehra ile Ömer gerçek evlilik yolunda ilerlerler.
   Sözleşme bittiği gün ne olur? derseniz onu o zaman göreceğiz.