Adını Sen Koy 277. Bölüm Analizi (“ASLI”) Star Tv 6 Şubat 2018 Salı

Burak 07 Şub 2018 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 277. Bölüm 6 Şubat 2018 Salı

Mahallede Zehraların evinde kız evi, oğlan evi akşam yemeği yiyecek kaynaşacaklardı. Babaanne olarak Bahşende hanım ilk başta bu yemeğe katılmayacağını, kendisini iyi hissetmediğini söylüyordu. Ancak konağa Ömer adına boşanma celbi gelince işin rengi değişti.

Ev halkı bu boşanma olayını bilmiyorlardı. Bunu da babaanne biliyor ve Zehra yı tüm ailenin önünde zor durumda bırakmak istediği için çantasında boşanma celbi ile mahalleye gitti. Zehra açtı kapıyı şaşırdı beklemiyordu.

Ömer de bu esna da avukat ile telefonda konuşuyor. Celp kağıdının adrese teslim edildiğini öğreniyordu. Bunu öğrendiği an karşısında babaannesini gören Ömer, babaannesinin neden sonradan yemeğe katıldığını anladı celp kağıdı onun eline geçmiş boşanmadan haberdar olmuştu o sebeple de yemeğe sonradan katılmış Zehra yı zor durumda bırakacaktı.

Ama Ömer buna izin vermedi. Konuşmak istediği an babaannesine yemekten sonra konuşursun diyerek engel oldu ve hangi ara konuştu ise babaannesi ile konuşan Ömer aileye boşanma konusunu anlatmaması gerektiği konusunda sert bir dil ile sonuçlarına katlanırsın diyerek uyardı.

Bahşende hanımın hevesi kursağında kalmış oldu. Mahalleye ne için gelmişti? sonuç ne oldu? emeline ulaşamadı aileye bu boşanma konusunu anlatamadı babaanne.

Cevriye hala da babaannedeki bu değişimi fark etti ve kafasına bir şey mi düştü acaba diye içinden geçirdi. Ne düşecek? Var gücü ile Ömer düştü kafasına.

Zehra da Bahşende hanımın hem eve gelince, hem de masadaki halinden oldukça gerildi. Yemekten kalkıp mutfağa gitti. Cevriye hala da durumu fark etti arkasından da o gitti. kısa bir konuşma yaptılar orada.

Masaya geri dönünce Cevriye halamız, Salim amcaya torunlarınız olunca bu masa yetmeyecek ama deyince, Salim amca da o gün gelsin de ben tüm aileyi toparlayacak yeni bir masa yaparım dedi. Çocuk meselesi havada uçuyor. Her evli çiftten beklenen bebek Zehra ve Ömer den de bekleniyor. Ancak vuslat gerçekleşmedi ki bebek gelsin.

Ayşe de Asya için o yalnız kalmasın diye bir kuzen istediğini söyledi. Zehra da Ömer de birbirlerine baktılar. Herkesler onlardan bebek bekliyordu. Elma, armut, meyve, sebze değildi ki bir koşu gidip manavdan market den alıp gelsinler. Çocuktu istedikleri her evli mutlu çiftin Allah’ın izni ile sahip olduğu, olmak istediği ailenin anne ve babanın dünya meyvesiydi.

Kimseler bilmiyordu ki yaşananları olanları her evlilik gibi düşünüyorlar akışdaki sırada olan olması gerekeni çocuğu istiyorlardı. Canan da demez mi kız olursa adını Canan koyun diye. Kızım sen bir sus annesi babası karar versin çocuklarının adına. Ki zaten bu konu daha önce geçtiğinde Asya ile oyun oynarlarken her ikisi de bir kızları olursa adını ne koyacaklarına karar vermişlerdi. Zehra: Burcu demiş, Ömer ise; Duru ismini düşünmüştü. Onlarda çocuk istiyor hatta kız çocuğu istiyor isimleri bile hazır. Belli mi olur? şu keçi inatlarını bir kır kırar gerçekten karı koca olduklarında, ikiz çocukları, kızları olur birinin adı Duru, diğerinin adı da, Burcu olur. 

Bu gidiş ile biraz zor ama imkansız değil. Senaristin kalemi ne yazgılar yazarsa artık onu yaşayacak Ömer ve Zehra.

Zehra daha fazla dayanamadı bu psikolojik baskıya, kendini dışarı attı. O da çocuk istiyordu ve düğün gecesi aklına geldi. Gözyaşlarına engel olamadı sel oldu aktı. Ne güzel de düğün yapmışlardı bu bahçede, ne kadar da heyecanlıydı Zehra o gece ama sonu kötü bitti. Vuslat gerçekleşmedi Ömer yüzünden.

Nasıl çocukları olsun. Ayrılmayı düşünürken, boşanma lafı ki bir yuva yıkılmamalı, yıkılmamak üzere kurulan bir yuva şuan yıkılma aşamasında zor duruyor ayakta.

O düğün gecesinde nasılda söz vermişlerdi birbirlerine ellerini bırakmayacaklarını, sen bıraksan bile ben senin elini bırakmayacağım diyorlardı birbirlerine ama şuan her ikisi de birbirlerinin  ellerini bırakmak üzereler.

Ömer de dayanamadı baskılara o da kendini dışarı Zehra’nın yanına attı. Konu çocuk olunca akla onunda düğün gecesi geldi. Ve hayatımın en güzel gecesini kendi ellerimle mahvettim dedi Ömer ağlayarak.

Ömer de çok pişman yaptıklarına ama zaman akıp gitti. geriye dönüş yok. Bir ok gibi acı sözler ağızdan çıkıp sevgi dolu çarpan kalbe değdi onu yaraladı kanattı kan kaybetmesine hayattan kopmasına neden oldu.

Zehra da Ömer’e yüzünü dönerek, insan cenneti de, cehennemi de aynı anda yaşayabiliyormuş öyle demiştin dedi ekledi. O gece o kadar kalın duvarlar ördün ki aramıza ne sen benim sesimi duydun, nede ben sana sesimi duyurabildim dedi.

Ömer de sesi titreyerek, eğer biz şuan bu durumda olmasaydık, bir çocuğumuz olsun istermiydin diye sordu?

Zehra ağlıyor, gözyaşları sel olmuş akıyordu. Nasıl cevap verebilsin ki bu soruya şimdi. Çok öncelerden cevabını vermiş kızı olursa adı Burcu olsun istemişti Zehra. Ama şimdi bu soruya verecek cevabı yoktu ayrılmanın eşiğinde olan biri nasıl çocuk düşünebilir ki?

Ömer, seni üzmek istemedim diyordu. En çok da sen üzdün Zehra yı Ömer. Her ne kadar farkında değilsen de Zehra ya hayatı zindan ettin. Yine iyi dayandı Zehra başkası olsa Zehra gibi davranmaz beklemez dayanmazdı.

Zehra senin onca yaptıklarına dayandı sabretti seni sevdiği içindi. Ama sevgi de bir yerden sonra bazı şeyler için yeterli olamadı. Sen aynı hataları tekrar edip durdun değişen hiçbir şey olmadı ve bugün bu noktaya senin yaptıkların, söylediklerin yüzünden gelindi Ömer.

Zehra ağlıyor, Ömer dayanamıyor. Ağlama Zehra ne olur diyerek sıkıca sarılıyor, bırakmıyordu Zehra yı. Zehra ise Ömer’e aşık teslim olmak istemese de o da kendini onun kollarına bırakıyor sarılıyor ağlıyor kalp atışını dinliyordu.

İçer de ise, Zehra’nın Salim amca tarafından ne kadar iyi bir şekilde yetiştirildiğini anlatıyor Asya nın da ilerde Zehra ablası gibi bir genç kız olmasını istediğini söylüyordu Ayşe ve duygusal anlar içerde de yaşanıyordu.

 Yemek bitmiş ayrılma vakti gelmişti. Salim amca kızına büyük bir ailen iki evin var diyerek önce Allah’a sonra da birbirlerine emanet etti gençleri. Herkes evine geçince hemen odalarına çekildiler.

 Ömer babaannesinden celp kağıdını istedi aldı ve odasına gitti. celp kağıdını cebinden çıkararak bir kağıt parçasının canımı bu denli yakacağını tahmin etmezdim dedi. senin Zehra’nın canını yaktıklarına say Ömer.

Ömer pişman Ömer üzgün. Zehra ya yaşattıkları için, söylediği sözler için çok pişman. Yaptığı hatanın farkında ve karşılığının da olmadığının farkında Ömer. Zehra ya söylediği sözler yüzünden her gün ayrı ayrı azap çektiğini söyledi Ömer.

Böyle olmamalıydı aramıza bu kağıt parçası girmemeliydi dedi Ömer. Zehra da ben elimden geleni yaptım olmadı dedi. Ömer de aşkımdan cesaret alarak söylüyorum senden boşanmayacağım buna kararlıyım deyince,

Zehra da bende boşanmakta kararlıyım dedi.

Canan dayısına yeni iş den bahsetti. Başınıza bela açmada Canan.

Kerem liseli aşıklar gibi sucuk kızartayım derken yaktı. Önceden alışverişte yapmamış dolap tam takır kuru bakır, karnı da aç , yemekte yok evde, çareyi Sabah da aradı onunla telefonda konuştu. Sabah da dolap da ne var bana söyle dedi ve eldeki malzemelerle telefondan tarif vererek simitli yumurta yaptırdı Kerem’e. Sabah olmasa aç kalmıştı Kerem.

Akşam olup yatma vakti gelince Ömer’i uyku tutmuyor. Boşanmak üzere, Zehra ellerinin arasından kayıp gitmekte ve Ömer bunu istemiyor. Zehra odadan çıkacakken onu kolundan tutup kendine çekti ve hakime ne diyeceksin? Bu adam beni sevmiyor mu? Seni sevmediğimi söyleyeceksin diye ısrarla sordu Zehra da hayır öyle değil dediği an Ömer Zehra ya sarıldı sımsıkı ve bırakmadı Zehra ne kadar bırakmak istese de Ömer bırakmadı.

Sabah olduğunda bütün bir gece koltukta uyumadan Zehra yı izleyen bir Ömer vardı odada. Zehra uyuyordu. Ömer izliyordu sevdiceğini. Zehra uyandı ve Ömer bütün gece boyunca düşündüm beni seviyor musun? Diye sordu.

Zehra başını öne eğdi cevap veremedi. Ömer, beni sevmediğini söylersen gitmene engel olmayacağım dedi. Zehra da, vereceğim hiçbir cevap sonucu değiştirmeyecek dedi. Ömer de seviyorum diyemiyorsun öyle mi? diye ısrarla sordu.

Ömer odadan çıktı. Zehra da ağlayarak Ömer den habersiz ben seni çok seviyorum, hem de canımdan bile çok seviyorum dedi.

*****

BENDE SENİ SEVİYORUM AMA SÖYLEYEMİYORUM

Sen anla, ben demesem bile sen anla bakışlarımdan boynumu büküşümden

Gözlerimden akan yaşlardan sen anla.

Biz birbirimizi çok seviyoruz sen ve ben bir türlü biz olamıyoruz.

Ayrı dünyaların insanı gibiyiz ama aynı kalp içinde bir sevgi için çarpıyoruz.

Ayrılamıyoruz.

Vakti zamanında konuşmak istedim sen dinlemedin

Şimdi sen dinlemek istiyorsun ben konuşmuyorum

Ben az konuşurken hatta hiç konuşmazken seninle sen beni çok anla.

Çünkü ben yoruldum kendimi sana anlatmaktan

Ben anlatmadan sen beni anla.

Aslı

*****

Özge Koray ile barışmak ondan özür dilemek için kahve ve kuruvasan almış ama kendi veremedi. Bir arkadaşı kahveyi almak isteyince söyledi ben onu Koray için aldım diye. Koray da duydu ve kahveyi alıp içti. Özrün kabul edilmiştir dedi. Bunlarda aşık birbirine.

Salim amcanın dükkanına Canan’ın bahsettiği adam geldi. Konuştular karar verdiler kaparoda verdi adam Salim amca bir aksilik çıkmaz işe iş yapacak.

Ömer’i avukatı aradı Zehra’nın avukatı boşanma konusunda konuşmak istediğini söylemiş. Ömer ben sizi sonra ararım diyerek telefonu kapattı. Zehra‘nın yanına gitti. Gitmeden önce de celp kağıdını buruşturup çekmeceye attı.

Ömer odasına gitti ve Zehra ya bundan sonra sen ne istiyorsan o olacak. Madem boşanmayı bu kadar çok istiyorsun, boşanmayı kabul ediyorum dedi. Zehra’nın eli ayağı boşaldı elindeki telefonu yere düşürdü. Gitti canım telefon. Canı sağolsun Ömer anladı Zehra da istemiyor boşanmayı ama diretip duruyor Zehra.

İçinden de hadi bakalım Zehra hanım dedi. Ömer bir oyun peşinde bakalım sonu nereye varacak bu oyunun?

Avukatını ara söyle toplantı ile zaman kaybetmeyelim. İşini zorlaştırmaya niyetim yok, sen ne istiyorsan öyle olacak dedi ve ekledi celp kağıdı çalışma odasında çekmecede dedi Ömer.

Ayşe de Nihat’ın evde unuttuğu bir dosyayı ararken çekmece de buruşturulmuş celp kağıdını buldu tam açarken abisi girdi odaya bakalım neler olacak?

GİDEMEM

Bazen daha fazladır her şey 
Bir eşikten atlar insan
Yüzüne bakmak istemez yaşamın
O kadar azalmıştır anlam 

O zaman hemen git radyoyu aç bir şarkı tut 
Ya da bir kitap oku mutlaka, iyi geliyor
Ya da balkona çık bağır, bağırabildiğin kadar
Zehir dışarı akmadan yürek yıkanmıyor 

Ama fazla da üzülme, hayat bitiyor bir gün
Ayrılıktan kaçılmıyor
Hem çok zor hem de çok kısa bir macera ömür
Ömür imtihanla geçiyor 

Ben bu yüzden hiç kimseden gidemem gitmem 
Unutamam acı tatlı ne varsa hazinemdir
Acının insana kattığı değeri bilirim küsemem
Acıdan geçmeyen şarkılar biraz eksiktir 

Ben bu yüzden hiç kimseden gidemem gitmem 
Unutamam acı tatlı ne varsa hazinemdir
Acının insana kattığı değeri bilirim küsemem
Acıdan geçmeyen şarkılar biraz eksiktir 

Bir şiirden, bir sözden 
Bir melodiden, bir filmden
Geçirip güzelleştirmeden can dayanmıyor
Yıldızların o ışıklı fırçası azıcık değmeden
Bu şahane hüzün tablosu tamamlanmıyor 

Ama fazla da üzülme, hayat bitiyor bir gün
Ayrılıktan kaçılmıyor
Hem çok zor hem de çok kısa bir macera ömür
Ömür imtihanla geçiyor

Ben bu yüzden hiç kimseden gidemem gitmem
Unutamam acı tatlı ne varsa hazinemdir
Acının insana kattığı değeri bilirim küsemem
Acıdan geçmeyen şarkılar biraz eksiktir

Ferhat GÖÇER

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 277. Bölüm Analizi (“ASLI”) Star Tv 6 Şubat 2018 Salı” üzerine 66 yorum

 1. Aytac azəri fan dedi ki:

  Asli merhaba canim nasilsin yine harika çok guzel bir analiz yazmsin çok tesekkur ederim

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba canım Aytaccım ben iyiyim çok şükür inşaallah sende iyisindir.

 2. Gozel dedi ki:

  Lalam sana kocaman aferin bu gun zehracylarla tek başyna mujadele etmişsin kusurmuza bakma gelebilmedik anjak karadenizi bitirip geldik

 3. Gozel dedi ki:

  Aslim buny yazan ellerine guzel gonlune saglyk canym cok guzel cok iy olmuş teşekkurler allam muradyna erdirsin canym

  1. aslı dedi ki:

   Amin inşallah canım benim sağ olasın Gözelcim.

 4. Lale turkmen dedi ki:

  Ir abi size yazdigim Betulin yazisinin ardinda yalnislik olmus. Siz bularsiniz artik.
  Aslim affedersin canim sana yazamiyorum

  1. aslı dedi ki:

   Lalecim sen rahat ol, öptüm seni bir tanem görüşürüz

 5. Aysel dedi ki:

  Hayırlı akşamlar Aslım nasılsın inşallah iyisindir? Analiz için çok teşekkür ederim çok güzel olmuş Ferhat göçer şarkılarını bende çok seviyorum inşallah yakında kitabında çıkar görüşürüz canım

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar Ayselcim, çok şükür iyiyim sağ olasın umarım sende iyisindir. Ferhat Göçeri bende severim. İnşallah bakalım kısmet. ön hazırlıkları tamam olmak üzere

 6. IR dedi ki:

  Hos bulduk xanim tesekkur ederim , diger sayfada oldugunuz biliyorum ama biz burada tatli tatli atisiyoruz , tabi ki sorun cikmaz sa.

 7. IR dedi ki:

  Ha Bu arada zehranin aldigi parayi salim iade etti zehrada ayse icin yapdigini iyilik olarak saymadik , sozlesme boyunca baska seylere daynmasindan bahs ediyoruz , bende tam bunu demek istiyorum zehra da bi insan kendine ayit problem ve sorunlari var ama sizin omer bunu bile anlamakda aciz , gorusuruz.

 8. xanim azeri fan dedi ki:

  hayirli aksamlar ir abim hos geldin nasilsin insallah iyisindir abicim dediklerine bende katiliyorum agzina saglik vallahi

 9. IR dedi ki:

  Endiselenme lale , kirilmam , konusma dizi yuzunden oldugunu bende anliyorum , evet bende dirilis izliyecem ama simdilik ozet veriyor ,yeni bolum baslayinca bende izliyecem, bir de tavsiye gibi kabul et yazigini bi kere daha okursan iyi olacak, zehrani suclamak yerine savunuyorsun, hem bi kadin ne olursa olsun , ne yasar sa yasasin sirf kocasi zengin ve ya yardim etmis diye susacak diye konusmak digru diyil , otur oturdugun yerde demek dogru olmuyor , zehra sabri ,temkini , asaleti, merhemeti vicdaniyla cok seyi sineye cekdi ama ne yazik ki goreviymis gibi algilanmis anlasilan .yarin yazirsin artik.

 10. IR dedi ki:

  Hay agzina saglik betul , bende tam bunu soylemisden gecenlerde , yahu omer kendi sucunu biliyor lalede sucundan dolayi uzur diledigini soyliyor ama hala direnmeleri bi tuhaf, madem sucludur onda neden savunuyorsunuz ? Ne yani ? Kimse ne isterse yapib sonra uzur dilerse aff olmasi gerekir diye bi kural mi var ? Bu mu yani ? Bu duzgunmu? O zaman her kes,bildigini yapsin sonrada bi uzurle toparlasin oylemi?

  1. Anonim dedi ki:

   merheba IR abi ozel olarak sizi çok
   Seviyorom yalnişi olan insan gorevi nedir ? uzur dilemekden sonra ne
   Yapalim ? hocam seni dinlirem……….

 11. Zehmer dedi ki:

  Ağırdan bodoslama dalamak istemedim ir abi zaten ömer’in vukaatlarinin tamamina girecek olursak istanbul boğaz köprüsünü bile geçer hem ömer bile kabul edip nihata itiraf etti ilk sucum degil diye ömer ci ler hâlâ kurek çekiyorlar:):)

  1. Anonim dedi ki:

   Canim ben onun icin diyorum Omer adam gibi adam sucunu kabulda eder pasalar gibi ozrunide diler diye.

   1. Lale turkmen dedi ki:

    Abi ben zehrayi savunmuyorum hele onumizdeki bir kac gundede savunucagimida heeec dusunmiyorum. Ben adil olarak yaziyorum. Zehra gibi Omer hec bir seyin arkasina saklanmiyor. Sucu neyse sucunu anladigi zaman kabulleniyor yalnis yapdigini boyun aliyor. Baska sorularinizada yarin cevap yazarim artik kusura bakmayin acelam var

 12. IR dedi ki:

  Ne tesviki ya ,betul ? Neden yalan soylemesini direk isteyib yalan soylemege zorladi demiyorsun? Lale bizim diziyi izlemedigimizi dusunur , ama oyle diyil, laf olsun diye bir sey soyluyor sonrada saklaniyor , konusmak isterse bizim elimiz yemek yemeye gitmemis ,onlarda biliyorlar uzun konusurlarsa daha cok batakliga girecekler cunku kervan hanidaninin savunacak bir seyleri yok , lale nereye kayb oldun?

 13. Zehmer dedi ki:

  Konuş ir abi konus arkandayim sizin o iyilik dediginiz seyleri omer sirf zehra konakta ki gorevine odaklansin diye yaptı ömer i tek bir konuda savunurum oda sevimin zehra nın oz annesi olmadigini öğrenince ailesini gormesine izin verdi onun dışında korumadan cok gardiyan gibiydi evlendiklerinden bu yana ömer den fırsat buldumu ki dogrulari söylesin o da ne yapsin alisti yalana alismis kudurmustan beterdir derler afedersiniz:):) yani yalana da ömer tesvik etmiş oldu bir yerde

 14. IR dedi ki:

  Lalenin adil olma anlayisi cok adilce oldu, gozlerim yasardi dogrusu, omerin fanlarida kendisi gibi bir tek kendilerinin dusunduklerini onemsiyorlar ,bulasici olmus anlasilan , yahu omerin salime yapdigi iyilik diyildi anlasmaydi ,anlasma karsiliginda para verdi., ama hatirlatirim anlasmayi bir tarafli uyfulayib zehranin tum varligini dandi ,duygularini , aylesini , haklarini ,dusuncesini bile dandi ,oysa zehranin
  sorumlulugu sozlesme boyunca iyi es rolu yapmak ve baska bir sey diyildi ,omer her seyi anlamadigi gibi iyi es rolunu nasil oynayacaginida bilmedigine gore yuku zehraya yuklendi , omerin zehrayi kurtardigi dedigin omer odununun sorululugu cunku alti ay boyonca tum zehranin sorumlulugu onun ozerineydi ,onun yuzunden zehrayi kacirdilar ,silah bagladilar ,bomba bagladilar, cukura dustu, vs ,simdi gecib karsimiza kahramanlikda bulundunuzu soyliyorsunuz, ne biliyim vallah ,dunyanin tersine dondugunu duymusdum ama bu kadarini dusunmemisdim, uzun zaman konusmamamizin sebebi senin ortada olmaman ve benim de dizi yuzunden hevesimin olmamasi ,hem bi tek bu site diyil sosyal medyada da durgunlok var , kimsenin icinden dizi hakda yazmak gelmiyor ,fan sayfalarinin cogusu kapanmis ,yani anlayacagin nazmiyenin kotuluk hastasi olmasi diziyi kotu etkiledi , birsel hanim devr etmekde bunca insana hayatinin en buyuk kotulugunu yapdi ,ben sahsim adina nazmiyenin yerine illa kotuluk yapcam diziyi ozatacam diye otaniyorum ,bu insanlar kotulugu ne zamana kadar izleyecekler ? Ney anlatmak istiyorsun nazmiye hatun? Bir iki uc kere oldu yeterli ,yoksa birinden kurtul o birine gec ,.ne onemi var , neden insanlarin zevkiyle oynuyorsun ?ayip Diyil mi?

  1. Lale turkmen dedi ki:

   Ir abi benim bir yere kayboldugum yok ama simdi dirilis zamani benim icin. Size yarin uzun uzun ceval yazirim. Salimin ameliyati icin Omerin verdigi para anlasma icin olsa o zaman Zehranin aysenin iyilesmesi icin yapdigida anlasmanin bir parcasidi alin size adalet o zaman.

   1. Lale turkmen dedi ki:

    Ir abi ben dizi yuzunden sizin kalbinizi kirmakdan korkuyorum. Bakin Omer yenerin elinden Zehrayi 2 kez kurtardi yasemini 1 kez. Korayin babasinin adamlari kacirdigindada yaseminle korayi kurtardi. Zehraya bomba baglanmis tamam anliyorum. Zehra kendi basina buyruklugu yuzunden Omeri hep tehlikeye atdi. Omerin dusmanlari yuzundende Zehranin hayati bir kac kez tehlikeye girdi. Ama Zehraninda sorunlari bitmek tukenmek bilmiyor ya. Hem ben Omer Salime yardam etdi hayatini kurtardi dedigimde marangoz isleri iyi gitmediginde yardam etdi demir ile. Onumizdeki bolumlerdede Salim icin yene insan dovdi. SIMDI BOSANSINLAR. ZEHRA BENI SINIRLENDIRIYOR COK KIZGINIM ONA.Ayni cumlelerle bosanicam bosanicam diye diye sevimsizlesmeye basladi benim icin.

 15. Lale turkmen dedi ki:

  Ir abicim nasilsiniz. Cokdandir konusamiyorduk. Adil olali ikimizde degilmi. O evlilikde sadece Aysenin hayati soz konusuymis gibi yazmissiniz. Omerde salimin hayatini kurtardi hani o nerde. Omer 10 belki 15kez Zehranin hayatini kurtardi bataklikdan cikardi. 1mln lira parayi sirf Mehtap balik agizin yerine gelen Canan balik agizin hayatini kuratarmasi icin verdi. Omer odun magara adami kervan suren falan filan diye lakap takiyorsunuzda Miy miy Zehraya,aylesine yapdigi sayisiz iyligi unutuyorsunuz. Bu yazdiklarimda sadece size degil butun Zehracilara. Omer adam gibi adam. Her zaman yapdigi hatanin farkina variyor pisman oluyor. Adam gibi ozurunide diliyor. Sizin Zehranizin hayati Omere yalan soylemekle geciyor be. Evlendiklerinden tutun Taki omer her seyi yalnis anlayana kadar hep yalan soyleyip Omere yutdurmaya calisdi. Simdide bosanicam bosanicam…Omerde sizin dediginiz gibi Zehraaa Zehraaa diyip duruyor. Ne soyliceksen soylesene adinimi ezberliyorsun. Ara sira Omerde yalvarmanin yolunu yordamini unutup sinirimi bozuyor.Birde su Sabah var gitsene senem Cananlarda kal yalniz korkuyorsan. Ne isin var bekar erkegin evinde.
  Haa adil olucam dedim bunu soylemeden gecemem dunki bolumde cok guzel olmusdu Zehra, giydikleride cok yakismisdi. Goze hitap ediyordu. Telefondan izliyorum ya ben onun icin Zehranin konusdugu sahnelerde sesini tamamen kisip zevkle izlerim. Bu gun oyle yapicam. Hadi hepimize iyi seyirler.

 16. Zehmer dedi ki:

  Ir abi ye katılıyorum eğer ayşeyi düşünmemiş olsaydı zehra zaten simdiye kadar boşardı neyse simdilik bu kadar daha fazla detaya girmeyecegim ömer ciler benden daha sinirli malum 🙂

 17. K.Azeri. dedi ki:

  In$allah olur canim.o da olur.

 18. IR dedi ki:

  Gerci lelenin yazdigina cevab vermek gerekmiyor ama adil olmak nima soyleyelim dedim ,zehra iki senedir o bicimsiz ,dusuncesiz omer denen insalikdan iyilikden anlamayan hoduk yuzunden kisisel hayatindan , aylesinden ,isinden gucunden oldu sirf omer denen gicik kardesini kurtarsin diye olmazin acisini cekdirdi ,zehra omeri insana cevirene kadar daglarin kari iki kere eridi, halada adam olmamis ,olsaydi karsisindakinin de bi insan oldugunu ve onunda haklarinin oldugunu ve saygiyi hak ettiyini dusunurdu ,zehra babasinida ayseyide baskalarinida dusunmek hakli cunku o omer denen kendini beyenmis gibi baskalarinin duygularini hice saymiyor , zehra gitmeden once bu is yoluyla yordamiyla hall olmasina caba gosteriyor ,elbet basaramazsa cekib gidecek ,gidiyordu da engel oldu , ama sevinmek yerine omerin ne kadar ileri giderek baskasini onemsemeye uzulmeniz gerekirdi, bosanma iki tarafin rizasi olmadan olmuyor ve dilekceyi imzalak gerekir yoksa zehra sarayi terk edenden sonrada omer pisligi uzatana kadar yinede madur olup hayati asili veziyyete kalacak ,bunu dusunmek icin cokda zor olmamasi gerek.

 19. Hanim abla dedi ki:

  Iyi günler K.Azeri.Sizin istediyinizi hepimiz istiyoruz.çok güzel olur.Allah nasib eder inşallah.

 20. Lale turkmen dedi ki:

  Omerin bosanmayi kabul ediyorum demesinden baska her sey bosdu. Izlenesi bir yani yokdu benim icin. Zehranin miy miyindan bikdim. Yasemin gitdi yerini zehraya teslim etmis. Bosanmak istemiyor yinede 2 lafinin biri bosanicam. Bosanicaksan cek git delirtme beni. Er gec bosanicaksin kafana koymussun niye hala konakdasin miy miy Zehra. Aysede babanda 1 hafta once bildiler ya da bosandigin gun bildiler ne fark eder. Babasi ile ayseyi dusuniyormus. Bunun neresi onlari dusunmek ya. Onlari dusunen insan her seye katlanir bosanmaz omeri affeder. Sen affetmek istemiyorsun bosanmak istemiyorsun, saf insanlarida oyunlarina alet ediyorsun. Bosanicam bosanicam bikdirdin beni. Bosan gitsene ya. Omer hala senin, babanin hayatinizi kurtarmakla mesgul. Sen miy miy bosanicam sarkinla. Offf zehra son 2 bolumdir senin sozlerini duymak istemiyorum. Gercekden. Hep ayni cumleler. Bu gunki bolumde Omer uyurken cekip babanin evine gitsene sen. Sevincden dans ederim ben o zaman.

  1. aslı dedi ki:

   Lalem dolmuş taşıyor.
   Zehra seviyor Ömer’i gitmek öyle kolay olmaz. Kalbine gömecek sevgisini dile gelmeden, yaşayamadan özgürce sevgisini gidecek Zehra kolay değil.

 21. xanim azeri fan dedi ki:

  kiz betul tabiki bizim sultan zehramizdir bahsendeden ciksa o ancak cadi olur soyadini seven cadi kervenci oglu

  1. aslı dedi ki:

   Cadımı Bahşende mi? süpürgeli cadı oldu bastonlu cadı.
   Allah kendisi hakkında bu yazılanları okusa bastonu ile kovalar herhalde aman canını seven kaçsın 😀

 22. Zehmer dedi ki:

  Vayyy asli ya bakın siz sultanlık tacını zehra ya verdi bahsende ye kaptırmadı helalll olsun 🙂

  1. aslı dedi ki:

   Tabiki de sultanlık tacını Zehra ya vereceğim Zehra ya yakışır.
   Ben haksızlığa tahammül edemem yiğidi öldür hakkını ver demişler.
   Bahşendeye sultanlık yakışmaz. Hak etmiyor o sultan olmayı.

   Sultan olmak yakışır Zehra ya sultan gibi kız. Kıymetini bilemediler o kadar.

 23. Zehmer dedi ki:

  Tabi zehra nin elinden telefon gider ömer de bal gibi biliyor zehra nin ne sazan olduğunu fırsatını buldu dalga geçiyor zehrayla nazmiye Zehra yi sazan haliyle seviyor malesef yapacak bir şey yok hemen oltaya geliyor zehra da hem daha önce de bosamaya kalktı ömer i becerebildi mi tabi ki hayır

  1. aslı dedi ki:

   Zehra’nın elindeki o telefon gerçek değildir değil mi? gitti mi canım telefon. yere düşüp kırılana kadar bana verseydi Zehra işe yarardı.

   Zehra da ömer’i kaybetme korkusunu bir kere daha yaşasın. öyle boşanacağım boşanacağım demekle olmuyor. Ömer boşanmaz boşanmasında.
   yoksa bir düğün daha yapar bunlar ayrı kalamazlar birbirlerinden.

 24. Zehmer dedi ki:

  Evet bence de bahsen de den olsa olsa cesnici başı olur

  1. aslı dedi ki:

   😀 😀 😀
   sakın duymasın Bahşende hanım bastonunu vurur yere okkalısından

 25. K.Azeri. dedi ki:

  Ellerinize,yüreyinize sagliq Asli hanim.$iir için de ayrica te$ekkür.yazdiklarinizi kitap halinde çikarmanizi çok istiyorum ben.

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim K.Azeri, inşallah bende çok istiyorum bakalım nasip kısmet. Bu konuda eğitim almak istiyorum başvurumu yaptım bakalım elimden tutan olur yol gösteren olursa inşallah kitap çıkarma düşüncem var. Allah bir yürü ya kulum derse olur. Ben elimden geleni yapıyorum çünkü. Ve bazı şeyler beni aşıyor.

 26. Zehmer dedi ki:

  Ömer de akıllı olsun ben onu kral bile yaparım asli sen merak etme 🙂

  1. aslı dedi ki:

   Vayyy benim paşam kral mı olacak mış? Kral Ömer 🙂
   hadi hayırlısı

 27. Zehmer dedi ki:

  Kiz asli paşa paşa deyip durma su ömer e yahu sonra kendini kaptırıyor sadrazam zannediyor kendini bahsende de mihrimah sultan 🙂

  1. aslı dedi ki:

   Derim derim yakışır benim yakışıklı Ömercime paşalık. Bahşende den sultan olmaz kabul etmiyorum Ömer de etmez. Sultan olacak biri varsa o da Zehra dır. Ömer’in sultanı Zehra dır.

 28. Zehmer dedi ki:

  Prens miş azeri fan ömer den asya nin dediği kurbağa prens bile olmaz nazmiye varken 🙂

  1. aslı dedi ki:

   sende hiç bir şeye layık görmüyorsun paşamı

 29. Zehmer dedi ki:

  Rada bence beşinci mevsim onlara az nazmosu kesmez onlara bu saatten sonra ancak ondördüncü bahar olur bence :):)

  1. aslı dedi ki:

   Çok tatlısınız 😀 😀 😀

 30. Rada dedi ki:

  Betulum omerden olsa olsa romantik odun olur. Ara sira omerle dalga gecmezsen keyfim yerine gelmez. Odunun zehrasizliga nasil dayanacagini merak ediyorumda o yuzden patlattim onlar icin bir sarki besinci mevsim.. Bunlar anca besinci mevsim olursa kavusurlar bu gidisle. Tabi nazmos izin verirse

  1. aslı dedi ki:

   Ne yaptın ettin gene odun ettin benim paşamı canın sağolsun Radacım.
   oduna da ihtiyaç var ısınmak için. sıcacık.
   Zehra Ömersiz ne yapacak görelim Ömer boşanacağım kabul ediyorum dediğinde kocaman telefon gitti elinden düştü. Zehra çok seviyor Ömer’i. siz ne kadar sevmesenizde kızınız seviyor.

   5. mevsim yok ki bunlar kavuşamayacak o zaman. 29 şubat gibi 4 yılda bir olan bir mevsim olsa da buluşsalardı. o da yok

 31. Hanim abla dedi ki:

  İyi günler Aslım.İyi olmana çook sevindim,çok şükür.Gönlüne saglık.analiz de güzel şiir de.Sanki 275.analizdeki şiirin 2.bölümüdür.Şarkı da güzeldir.Acı çekmek istemesek de acıların insana verdiyi aşkar.”Acıdan geçmeyen şarkı eksikdir”Bu, şiir için de geçerli.Sana şiir sanat yolunda böyük ugurlar diliyorum.Hoşca kal güzel kızım.

  1. aslı dedi ki:

   iyi günler Teşekkür ederim canım ablacım.
   olabilir farkında değilim şiirlerimi günlük dizinin bana hissettirdiği duyguya göre yazdığım için.
   Ama dış göz olarak sizler daha iyi anlıyorsunuz devam niteliğinde oluyor bazı yazılar dizi gibi. duygunun devamı geliyor.
   Evet kimse bu hayatta acı çekmek istemez ancak hayatın vazgeçilmez bir gerçeği tatlı olduğu kadar acı da var bu hayatta.
   sanat yolu için güzel dileğin için de ayrıca teşekkür ederim inşallah Rabbim yürü ya kulum desin bende yürüyeyim inşallah.

 32. xanim azeri fan dedi ki:

  merhaba radacim kiz nasilsin cok ozledim seni neredeydin sen yahu betulum sen nasilsin sende haklisin zorba omeri prens etdi yahu

  1. aslı dedi ki:

   Ne o hep Zehracılar Ömer’i kötüleyecek diye bir kaide kural mı var? İyi yaptın Radacım sağol canım arkadaşım.

   Ömer’in zorba olduğu kadar romantik yakışıklı bir prens olduğu gerçeği hep var.

 33. Zehmer dedi ki:

  Eline sağlık asli çok güzel olmuş rada kiz nerelere kayıp oldun yine günlerdir yoksun rada birde bana kiziyorsun ömer i savundum diye sen adamı bir şiir le romantik prens ilan etmiş sin

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Betülcüm,
   sağol bir tanem.
   Radanın eklediği şarkıya laf yok elleşme Ir abi bile vakti zamanında Ömer için güzel şeyler yazmışken bırak Rada da eklediği şarkı ile romantik prens ilan etsin ki zaten romantik benim paşam. Dokunma Radama vede Paşama.

 34. Rada dedi ki:

  Aslim o guzel yuregine yazan kalemine saglik. Yine guzel analiz ve ferhat gocer. Tesekkurler
  Omerden zehraya gelsin benden
  BU YAZ AYRILMAYALIM SAKIN
  HAZIR DIYILIM KI YALNIZLIGA
  KISIN SENSIZ COK USURUM MALUM
  MAHAL VERME BOYLE BIR HAKSIZLIGA
  Zehradan omere
  SANKI YILLARDIR GORUSMEMIS GIBI
  SARIL BANA HER SEFERINDE
  BIR DAHA KALA BILIRMIYIM
  IZIN VERIRSEN YUREGINDE?

  1. aslı dedi ki:

   Hoş geldin Radacım,
   eklediğin şarkıyı bilmiyordum. Şimdi dinledim güzel beğendim. Bir analizim de kullanacağım sağol bir tanem.
   Sen ilk defa böyle bir şey yapıyorsun teşekkür ederim.

 35. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

  Teşekkürler Aslı hanım çok güzel kaleme almışsınız elinize yüreğinize sağlık

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim sağ olasın.

 36. xanim azeri fan dedi ki:

  merhaba aslim canim benim nasilsin analiz cok guzel olmus bayildim oh mis helede sarkiyi bende beyendim

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba canım,
   ben iyiyim çok şükür sende iyisindir inşallah. Ferhat Göçer sevdiğim bir sanatçı ayrıca kendisi doktor.

 37. peri dedi ki:

  Aslı hanim eline yuregine saglık,yine çok guzel olmuş,bu bolumde ban bahşendenin ömerden çok korkdugunu fark etdim yemekdan sonra soylarsiniz lafi sosmasına yetdi,sonrada sonuçlarina katlanırsaniz dediginde konakdan kovulmasını kast etdi herhalde.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Peri,
   Teşekkür ederim. Evet babaannesi Ömer den biraz çekiniyor. Korkuyor korksun da önceden olaylar yaşamışlar ki bu noktaya gelmiş ve sonuçlarına katlanırsınız diye 2. kere söyledi Ömer.
   Demek ki önceden bir olay olmuş sonucuna da katlanmış Bahşende hanım.
   aralarında şifreli konuşma bu bence ve bu sayede biraz da olsa frenliyor babaannesini de yinede durduracağını sanmıyorum bildiğini okuyor çünkü. Acıması yok bahşendenin.

 38. Tatlıcı Ülker dedi ki:

  Aslım ellerine sağlık. Özlemişim seni ya… Hem seni, hemde sohbetlerini…

  1. aslı dedi ki:

   Ülkercim sağol bir tanem. Sen gel sohbet ederiz biz. Ben hep buralardayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir