Adını Sen Koy 276. Bölüm Analizi (“ASLI”) Star Tv 5 Şubat 2018 Pazartesi

Burak 06 Şub 2018 Adını Sen Koy  0

 

 

Adını Sen Koy 276. Bölüm 5 Şubat 2018 Pazartesi

Zehra daha fazla dayanamadı Bahşendenin sözlerine ve eve de boşanma için dosya gelmişti onu Ömer’e götürüp imzalada bu iş bitsin dedi Zehra.  Zehra’nın Ömer den boşanmak istemesi kendi isteği olduğu kadar Bahşende babaannenin söylediklerinin de etkili olması. Ağır sözler söyledi çünkü Bahşende Babaanne. Zehra da onurlu, gururlu bir bayan netice de bu sözleri hak etmiyor Zehra.

Ömer’in annesine de böyle konuştu, psikolojik baskı uyguladı ve konakta dirlik, düzen, huzur bırakmadı ise Zehra gibi çekip gitmek istemiş ve gitmiştir Ömer’in annesi. Ve Hem Ömer, hem de Ayşe babaanneleri yüzünden annesiz kalmışlardır. Ömer annesinin babaannesi yüzünden gittiğini öğrenirse hayatta affetmez Bahşende babaannesini ve bir dakika yanında durdurmaz durdurmasın da zaten. Zehra da gitmek istiyor Ömer engel oluyor.

 

Zehra boşanmak istiyor, Ömer istemiyor. Biraz tartıştılar çalışma odasında kendi aralarında Zehra imzala diyor, Ömer imzalamam ben seni bu kadar severken senden boşanmak istemiyorum diyor.    Ekliyor Ömer her şey yolunda Ayşe gerçekleri öğrendi, ailelerimiz tanıştı herkes mutlu deyince,

Zehra; sence ben mutlu muyum? Bu kadar hayal kırıklığı yaşamışken bu evliliği sürdüremiyorum anlamıyor musun diye sordu?   Ömer de kendi ellerimle sonumuzu hazırlamayacağım dedi. Zehra da o zaman bende babamla konuşurum diyerek boşanmakta ne kadar kararlı olduğunu göstermek istedi.

 

Zehra kendince haklı, o kadar hak etmediği sözleri Ömer den duydu şimdi de babaanneden duyuyor. Zehra bu kadar ağır sözleri işitmeyi hak etmiyor. Özellikle düğün gecesinde yaşadıklarını hiç hak etmedi Zehra.

Hamiyet halasını aradı babasını sordu. Aslında Zehra da boşanmak istemiyor, bu konuyu babası ile konuşmak istemiyor. Gerçekten babası ile konuşmak istese direk babasını arar nerede olduğunu ona sorar ben geliyorum derdi. Öyle yapmadı Zehra, halasını aradı onunla konuştu.

Sabah ve Kerem arasında aşk başlarken yavaş yavaş. Kerem Sabah’a aşkını Sabah uyurken ilan etmişken, Kerem Sabah’ın duyduğundan habersiz çok keyifli, mutlu bir şekilde şarkı söyleyerek kahvaltı hazırlıyor.

Sabah ise uyku mahmurluğunu üzerinden atınca dün geceyi hatırlıyor, Kerem’in ona söyledikleri aklına geliyor ve sessizce kaçmak gitmek istiyor Sabah. Sabah da aşık Kerem’e ama bunu itiraf edemiyor kendine ve kaçıyor. Kimden nereye kaçıyorsun Sabah? Önce Zehra şimdi sen aşıksınız ikinizde ve ikinizi de seven bir erkek var hayatınızda.

Sabah kaçarcasına gitmek isterken, masadaki çantasını alırken Kerem’in kendi elleri ile topladığı deniz kabuklarının olduğu tabağı düşürdü. Kere geldi gitmek üzere olan Sabah’ı gördü.

Sabah yere düşenleri toplarken Kerem onları nasıl topladığını anlattı sonra da yerden ayağa kalkması için elini Sabah’a uzattı. Bu sahne bana Ömer’in her seferinde Zehra ya elini uzattığı anları hatırlattı. Ömer’in elleri daha güçlü, daha kuvvetli, daha sevgi dolu bana göre daha iyi, bir gün bana da öyle Ömer’in ki gibi bir el uzanır mı bilmem?

 

Ati artık Salim amcanın atölyesinde çalışıyor ondan sanat öğreniyor. Emek ister, sabır ister sanat öğrenmek hadi hayırlısı bakalım.

Salim amca Ömer’i aradı dün akşamki yemek için teşekkür edecekti.  Ömer’in biran eli ayağına dolandı Zehra babası ile konuştu boşanacaklarını söyledi onun için arıyor zannetti çok korktu Ömer ama işin aslı öyle değildi. Konuşunca anladı akşamki yemek için aradığını ve mümkünse bizde sizi ağırlamak isteriz dedi Salim amca.

Ömer de geliriz dedi ve bana göre Ömer, fırsat bu fırsat yemek bu akşam olsun istedi. Zehra böyle boşanmaktan bahsederken babası ile konuşmaktan bahsederken bu yemeğin iyi olacağını düşündü Ömer. Zehra dan habersiz böyle bir konuşma yaptı Salim babası ile. 

Ve Zehra konaktan dışarı çıkacakken son anda kolundan tutup durdurdu ve salona gelmesini konuşmak istediğini söyledi. Zehra ilk başta kabul etmese de sonradan kabul etti. Ömer’in bu kadar gizemli olmasını boşanmayı tüm ev halkına açıklayacak olmasına bağladı ve bu kadar zor olacağını düşünmediğini kendi içinden kendi kendine söyledi Zehra, bir kere daha anlaşılıyordu ki Zehra Ömer den boşanmak istemiyor.

Ömer tüm ev halkı salondayken, akşam yemeğine Salim amcalara davetli olduklarını söyledi. ev halkı ilk başta yeni görüştükleri için sık boğaz etmeyelim istedilerse de Cevriye hala onlar öyle insanlar değil dedi. Zehra da Ömer’e bunu sen yaptın der gibi baktı konuşmadan.

Cevriye halada Hamiyet hala için motif yapıyordu onları veririm dedi kahvesini de höpürteterek içti. Tabi bundan babaanne rahatsız oldu. ohhhhh canıma değsin höpürdet halacım höpürdet bu babaanneye bu müstehak, nanik babaanne nanik

Surata bak surata sirke satıyor. Senin sirkeleri bedava versen kimseler almaz. Hasta edersin sen adamı babaanne.

Hamiyet  hala ile Şükran teyze yaprak sarıyorlardı Salim amca geldi. Akşama Ömer ve ailesi gelecek sarmaları çok sarın dedi.

Hamiyet hala da çok endişe etti yemekler aşama yetişmeyecek diye. Ana yemeğe karar veremediler hemen Zehra yı arayıp sordular. O an Ömer de odadaydı ve telefon gelmeden önce Zehra ile yemek konusunu konuşuyorlardı.

Telefon gelince Ömer ne dediğini duymak için Zehra ya yaklaştı sessizce dinliyordu Zehra fark etti Ömer dedi. Ne var Zehra? dinliyor işte Allah Allah ya. Şu tap tatlı kocana yeter eziyet etme. Tam yanaklardan öpmelik.  Ömer de öp gitsin Zehra. Sen öpmezsen sonunda ben öpeceğim o güzel yanaklardan ha. Tabi kardeşçe. Çok tatlı Ömer tam yanakları sıkmalık çocuk gibi bir de ellerini önde bağlaması yok mu el pençe divan duruyor işte önünde Zehra yapma artık vazgeç şu keçi inadından inadın tutmasın yine inatçı keçi Zehra.

 

Ömer siz ne yaparsanız yapın seveceklerdir benim gibi siz rahat olun dedi Ömer.

Babaanne akşam yemeğine katılmayacağını kendisini iyi hissetmediğini söyledi. Cevriye  halada mahalleye kız evine yardım etmeye gitti. Yeni nişanlanan çiftler olur ya onlar gibiler. Gerçi o zamanlar cicim ayları olurda bizimkiler de hiç görmedik şu cicim sevdim aylarını.

Zehra odasında çizim yaparken Ömer arkasını giymiş kravatına karar verememiş bir halde odaya girdi. Yaramaz çocuklar gibi Zehra’nın çizimine zorla bakmak istedi Ömer sonunda da baktı beğendi çizimini.

Ve Zehra dan bir konuda yardımına ihtiyacım var diyerek yardım istedi. Hangi kravatı takayım karar veremedim deyince Zehra içerden yeni bir kravat getirdi bunu tak dedi. Ömer de Zehra dan kravatı takmasını istedi. İlk başta takmaya başlayan Zehra sonra bıraktı sende takabilirsin diye öyle birbirlerini seviyorlar ki kravat bağlarken bile heyecanlanıyor ikisi de. Şaşkın aşık bunlar.

Mahallede kız evinde hummalı çalışma devam ediyor. Akşam için masa kuruluyor. Cevriye hala peçetenin eksik olduğunu fark etti. Hamiyet hala da evde kalmamış diyerek Cananı arayacaktı ki ne Cananı aradığını gördük, nede Cananın peçete alıp geldiğini. En önemlisi de masa da yemek yediklerini görmedik. Peçete güme gitti.

Canan da iş yerinden tam çıkacakken bir adam geldi. İnşaat deki binalarının satışı için bir emlakçı arıyormuş. Ufak tefek marangoz işi kalmış. Canan buna çok sevindi. Hem kendilerine, hemde dayısına iş çıktığı için çok mutlu Canan.

Konaktakiler de hep birlikte mahalleye yemeğe gidiyor babaanne hariç. Salim amcalar gelirken ev baklavası getirmişlerdi bunlar eli boş gitti. Ben görmedim bir şey götürmediler. Salim amca kadar düşünceli olamadılar.

Ömer Zehra ve Ayşe Nihat aynı araçla gittiler. Ayşe bizimkilere şaşkın aşık dedi. Nedeni de Zehra’nın Ayşelerin aracı ile gitmek istemesi üzerine Ömer’in beni yalnız bırakmayacaksın değil mi sözü neden oldu, şaşkın aşıklar demesine.

Onlar konaktan gidince Ömer’e bir zarf geldi. Evdeki bayan aldı. Ondan da babaanne kime gelmiş diyerek aldı baktı ve Ömer ile Zehra nın boşanacağını öğrendi. Bunu öğrenir de durur mu? Durmaz. Hemen mahalleye gitti babaanne.

Niyeti Ömer ile Zehra yı zor durumda bırakmak.   

 

Koray Özge nin masasına bir özür çiçeği bıraktı. Ama Özge o çiçeği çöpe attı. Koray da gördü bunu özür dilediği için de tekrardan özür diledi. Özür dileyerek hata yaptığını düşündü Koray. Özrüne özür diledi ve Özgenin odasından ayrıldı Koray.

Özge yaptığına pişman olsa da kalbi kırıldı Koray’ın. İnsanlık edip özür dilemişti bunu hak etmedi Koray.

Neden hep iyi insanlar hak etmedikleri muameleyi görür bu hayatta?

Ömer ve Zehra mahalledeki evdeler ve herkesler içeri geçince onlarda içeri geçeceklerdi. Zehra’nın paltosunu alan Ömer Zehra’nın şalına dolanmış düğmesi sarmaş dolaş olmuşlar. Çok tatlılardı. Tam öpmelik yok arkadaş ben bugün bu Ömer’i öpücük manyağı yapacağım çok tatlı şirin çocuklar gibi gözüküyor gözüme tabi saçları biraz daha dağınık olur yapışmaz ise daha iyi olacak bence.

Ben bunları dedim diye Ömer den bi ton laf işitirsem ki işitirmiyim ? olur mu olur. Sende bu kadar tatlı şeker çocuk olmasaydın paşam ne yapayım çok tatlısın 🙂

Onlar o haldeyken Canan geldi gördü itfaiye lazım mı diye takılıyor. Yürü git işine Canan.

Ömer ve Zehra dolandıkları gibi açıldılar ve içeri geçtiler. Tüm aile bir aradaydı güzel sohbet ediliyordu. Ömer’e bir telefon geldi. Boşanma celbi adresinize teslim edildi diye.

Kime teslim edildiği değil, kimin eline geçtiği önemli Ömer. babaannenin eline geçti ondan da soluğu mahalle de kız evinde aldı. Yandı gülüm keten helva. Keyfine diyecek yok babaannenin boşanacaklarını öğrendiği için bir zil takıp oynamadığı kalmış.

DOLANA YAR DOLANA

Kebaba köz istersin
Güzelsin naz istersin
Bir canım var vereyim
Bilmem ki ne istersin

Dolana ay dolana
Dolana gül dolana
Şirin canım vereyim
Bana yari bulana

Bağa girdim nar için
Gül kopardım yar için
Diyar diyar dolaştım
Kara gözlü yar için

Dolana ay dolana
Dolana gül dolana
Şirin canım vereyim
Bana yari bulana

Tuğba HATUN

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 276. Bölüm Analizi (“ASLI”) Star Tv 5 Şubat 2018 Pazartesi” üzerine 21 yorum

 1. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aslıcım.teşekkür ederim yazıların için,onlara sevgini katdıgın için,bizi sevindirdiyin için.Hepimiz seviniriz iyileşdiyin için.O gün de bir gün gelecektir inşallah. Ne garip taleyi vardır Ömerin.Yıllar önce annesi terk etdi onu.şimdi de eşi terk etmek istiyor.Zaman yaraları iyileştirir diyorlar,ama iyileşmek zamanın nasıl geçmesine baglıdır bence.bazen iyileşemiyor.Ömerle Zehra ayrı da,birlikde de olsalar bir-birinden asla vazgeçmicekler.Sonda zafer aşkın olacakdır.Çünkü “Dur” şiirinde deyildiyi gibi Böyle buluşmalar yüzyılda bir olur.Görüşürüz.

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın hayırlı sabahlar ablacım nasılsın? Polad amcam nasıl?
   Canım ablacım çok teşekkür ederim sağ olasın. şimdi daha iyiyim çok şükür sağlık gibisi yok. en büyük hazine servet bu dünyada sağlık. kimse bu serveti kaybetmez inşallah.

 2. FATMA dedi ki:

  ANALİZLERİNE BAYILIYORUM HELE ŞİİRLERİN ÇOK GÜZEL

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın hayırlı sabahlar Fatmacım çok teşekkür ederim ilgin için sağ olasın.

 3. xanim azeri fan dedi ki:

  aslim insallah senin karsina seni seven adam cikar insallah seni cok seviyorum canim arkadasim

  1. aslı dedi ki:

   Canım benim sağ olasın amin inşallah. sen de hep mutlu ol.

 4. Aysel dedi ki:

  Hayırlı akşamlar Aslım nasılın? Analiz çok güzel olmuş çok teşekkür ederim inşallah seninde karşına elinden tutup kaldıracak hastalık da sağlık da yanında olup seni çok sevecek biri çıkar çok mutlu olursun canım

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın hayırlı sabahlar Ayselcim,
   ben iyiyim çok şükür inşallah sende iyisindir?
   Amin inşallah ne güzel dualar ediyorsunuz arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim. Amin inşallah hayırlısı ile sende sevdiklerin ile bir ömür mutlu olursun canım sağ olasın.

 5. Gozel dedi ki:

  Aslim anlatyrda guzel olmazmy tabyky guzel haryka muhteşem olmuş teşekkurler birtanem allamdan hep dua ederimki seni kuvet ile tutajak kollary olan insan ile yollaryn kesişsin diye hakkyny helal et guzel kardeşim

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın hayırlı sabahlar Gozelcim.
   Teşekkür ederim bir tanem.
   O güzel duana da amin diyorum hayırlısı nasip kısmet inşallah.

 6. xanim azeri fan dedi ki:

  hayirli aksamlar aslim analiz cok guzel olmus eline yuregine saglik

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın hayırlı sabahlar teşekkür ederim xanim.

 7. Aytac azəri fan dedi ki:

  Hayirli aksamlar aslicim bir guzel analiz daha gelmis yuregine sagliki canım çok tesekkur ederim çok guzel harika olmuş

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın, Hayırlı sabahlar Aytaccım sağolasın nasılsın neler yapıyorsun?

 8. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi geceler her kese. Asli hanim te$ekkür size.in$allah size de ellerinizi bir ömûr boyu birakmayacak,bir elin nasib olmasini samimi kalpden isterim Rabbimden.in$allah.

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın hayırlı sabahlar K.Azeri
   Güzel duana amin diyorum. Hayırlısı ile sağlıkla bir ömür geçireceğimiz ve hiç bir zaman birbirimizin elini bırakmayacağımız bir el olur umarım hayatımızda sağ olasın. Nasip kısmet Teşekkür ederim.

 9. Anonim dedi ki:

  Teşekkürler Aslı hanım her zamanki gibi çok güzel yazmışsınız elinize yüreğinize sağlık iyi akşamlar

  1. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

   İsim

  2. aslı dedi ki:

   Günaydın hayırlı sabahlar.
   Teşekkür ederim Edebiyat ve şiir sever. ayrıca isim konusunda gösterdiğin hassasiyet için de ayrıca teşekkür ederim.

 10. Göker dedi ki:

  Youtube kanalımız açıldı arkadaşlar. Sürpriz tüyolar için abone olun.

  https://www.youtube.com/watch?v=xRzK9KTb4w8

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın Hayırlı olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir