Adını Sen Koy 274. Bölüm Analizi (“ASLI”) Star Tv 1 Şubat 2018 Perşembe

Burak 03 Şub 2018 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 274. Bölüm 1 Şubat 2018 Perşembe

Zehra’nın ailesini araştıran Bahşende babaanne araştırması için tuttuğu kişiden Zehra’nın yetimhanede büyümediğini bir ailesi olduğunu öğrendi ve onların evine davetsiz misafir oldu. kimse bilmiyordu onun böyle bir araştırma yaptığını. Salim amca evdeydi ve kapı çalınınca o açtı kapıyı karşısında bugüne kadar hiç görmediği bir bayan duruyordu.

Bahşende hanım kendini tanıttı. Ömer’in babaannesi olduğunu söyledi. Salim amca da kusura bakmayın daha önce tanışmadığımız için diyerek içeri buyur etti. Ev hali içerde de Hamiyet hala yün yastıkların kılıfını yıkıyormuş salonun ortasına yünleri dökmüş tiftikliyorken Bahşende hanım girdi salona gördüğü manzara pek hoşuna gitmedi.

Kış günü de yapılacak iş değil de işte yapmış hala, hele yünleri salonun ortasına dökmekte ne demek? her yer tüy olacak banyoda yapılır bu işler benim bildiğim öyle işte.

Hamiyet hala ve Canan kendilerini tanıttılar. Salim amca ne içmek istersiniz? Diye sorunca, Babaanne bir kahve istedi. Ev hali kahve kalmamış Canana bir koşu git al derken annesi, babaanne çayda olur dedi.

Babaanne gülümserken daha güzel oluyor. Aslında özü temiz biri gibi gülüşü güzel ancak her ne hikmetse otoriter görünmek istiyor. Belki de otoriter bir aileden geldiği için böyle olabilir. 

İçinden de ailemize layık gördüğün dünürlere bak ah Ömer ah dedi.

Ne varmış iyi insanlar işte. Sadece senin kadar zengin değil, bir de marka kıyafet giymiyor, altlarında arabaları yok ama vicdanları var, merhametleri var, insanlıkları var. Alın teri ile kazandıkları helal lokma yedikleri işleri var, azıcık aşım kaygısız başım dedikleri akşam olunca başlarını sokacakları sevgi dolu bir yuvaları, mutfaklarındaki ocakta kaynayan aşları var bundan daha iyisi sağlıkları yerinde daha ne olsun. Aç değil açık da değiller. Sadece senin gibi konaklarda yaşamıyor mahalle de yaşıyorlar o kadar.

Bahşende hanım Salim amcaları ma aile akşam yemeğine davet etti. Niyeti Zehra yı Ayşe ye vede diğer ev halkının önünde yalancı durumuna düşürmek. Çünkü, Ayşe Zehra’nın bir ailesi olduğunu bilmiyor. Yetimhane büyümüş olarak biliyor. Konaktakiler de akşama misafir geleceğini biliyor ancak kimin geleceğini bilmiyorlar.

Bu Bahşende babaanneninde kendine özel şoförü, ahçısı var oh ne ala mualla. Sen yıllarca ortalıkta görünme, yıllar sonra bir gün çık gel konakta çok lüks bir hayatı istediğin şekilde yaşa neden? Kervancıoğlu soyadını taşıyor diye.

Kimseleri de beğenme olacak iş mi? oluyor, insanın cebinde parası olunca demek ki oluyor.

Oy benim paşam oy, bakalım durumumuz ne diye durum değerlendirmesi yapan terapist hanım, ilk önce Ömer’in defterine baktı. Defter bomboştu hiçbir şey yazmamıştı Ömer. Ödevini yapmayan yaramaz öğrenci gibi biraz da suçlu halde bakıyor Ömer. Tam yanaklardan sıkıp ısırmalık yaramaz çocuk olmuş Ömer. Öğretmeninin verdiği ödevi yapmadığı için biraz üzgün Ömer.

Ömer’in defteri komple boştu.

Zehra’nın defterinde ise birkaç yazılmış satırlar vardı ama onların da üzeri karalanmıştı. Terapist onlara, birbirinizi üzecek, sinirlendirecek hiçbir şey yapmadınız öyle mi? diye sordu.

Cevap alamadı birbirine bakıp duruyordu iki aşık Ömer ve Zehra. Terapist bu durumda onlarla tek tek konuşmak istedi. İlk önce Ömer ile konuştu.

Mahalleye dadanan hırsızı Sabah görmüştü. Çığlık atarak etraftan yardım isteyen Sabah’ın sesini Kerem duymuş yanına koşarak gelmiş hırsızın birini etkisiz hale getirmişti. Hırsız tek değildi yanında arkadaşı da vardı. Onun da elinde bıçak vardı. O bıçağı çekti Kerem’i elinden yaraladı.

Sabah’ın sesine diğer mahalle sakinleri de koştu ve iki hırsız mahalleli sayesinde etkisiz hale getirildi. Atinin de suçsuz olduğu bu sayede anlaşıldı.

Konak da Ayşe ve Nihat Cevriye halanın geri dönmesine çok sevinmiş salonda sohbet ediyorlar. Ömer ve Zehra’nın içerde terapist ile konuştuklarını öğrenince ne gerek var ki dedi hala.

Ayşe de sen hiç bunalıma girmedin mi? aşk acısı çekmedin mi deyince, halamız bizde genç olduk dedi. Ayşe de Nihat da Halasının aşk acısı çektiğini söyledi. kabul etmese de beden dili gençken aşk acısı çektiğini söylüyor halamızın. Eh nede olsa 3 koca eskitmiş kim bilir 4. Kocası da Salim amca olur belli mi olur.

Belki de halamız Salim amca ya aşık bile olmuştur ne dersiniz?

Ömer ile tek konuşan Terapist hanım, Ömer’e güven den bahsediyor ve Zehra hanım kuruntumu yapıyor? Yoksa sizin ona güvenmediğiniz konusunda haklı mı? sorusuna Ömer haklı diye cevap verdi.

Eşinize güvenmiyor musunuz? Sorusuna güveniyorum diye cevap verdi Ömer. bu iki cevap dan hem güvenen, hemde güvenmeyen eş ortaya çıkıyor. Bu nasıl oluyor? Ömer de bu konuya açıklık getiriyor.

Ben yanlış anladığım bir konuşma için onu suçladım. Güvenini sarsacak çok büyük hatalar işledim dedi.

Ömer yaptıklarının farkında ve pişman.

Terapist de Zehra hanım kendisine güvenmediğinizi düşünmekte haklı dedi ve derinlere bu sorunların asıl kaynağına inmeye başladılar. Hayatınızda gözü kapalı, koşulsuz, güvendiğiniz bir kadın oldu mu hiç? Sorusuna çok ciddi bir şekilde Ömer annem diye cevap verdi ve şuan nerede? Ne yapıyor? Hiçbir fikrim yok dedi.

Sonra da kendi aralarında uzunca konuştular biz duymadık ne konuştular. Ama benim anladığım Ömer içindeki o kendisini içten içe kemiren, hasta eden, zehri dışarı atmayı başardı. Artık Ömer’in iç dünyası temizlenmiş oldu. Sadece zamanla o yaranın kapanması kaldı geriye.

Çünkü, Ömer terapiste çocukluğunda annesi ile babası arasındaki duyduğu gördüğü konuşmayı, annesinin gidişini, kardeşi ile yalnız kaldıklarını yaşadıklarının hepsini anlattı rahatladı Ömer.

Terapist de, Ömer’in annesinden sonra ne sevgili, nede arkadaş olarak bir kız arkadaşı olmadığı kanaatine vardı ve ilk duygusal anlamda yaklaştığı insan Zehra idi. Ömer de bunu itiraf etti. Zehra bu anlamda bir ilkti. Onu da yaraladım, sarstım, hırpaladım, ben çok büyük hatalar yaptım dedi çok pişman olmuştu Ömer.

Terapistin Ömer’i anlaması annesi yüzünden bir travma yaşadığını ve onu ayrıca incelemek istemesi ve bugünde yaşanan bir konuşmanın tamamını dinlemeden Zehra ya yaşattıkları. İki konu üzerinde durması ve güven inşa edebilmek için kendisine anlattıklarını Zehra ya anlatmasını istemesi Ömer’in omuzlarında taşıdığı ağır yükü boşaltması içindi.      

Zehra Ömer’in kendisine neden bu şekilde davrandığını bilmiyordu. Ömer’in bugün terapiste anlattıklarını Zehra ya anlatacak olması, Ömer’in Zehra ya neden böyle davrandığını anlaması için gerekliydi.

Zehra da geldi ve yeni bir yola başvurdu Terapist hanım. Bu iki sevgili hiçbir şekilde duygularına sansür uygulamadan uzun mektuplar yazıp yüzleşecekler. Ömer kabul etti yazmayı hatta Zehra isterse ona da okurum dedi.

Zehra da yazmaya çalışırım dedi. Terapist konaktan ayrıldı. Bu iki aşığın birbirine sözle dile getiremediklerini, söyleyemediklerini, açık ve net bir şekilde dile getirme yolu mektup olacak.

Zehra ağlamaya başladı. Bir yanı gitmek istiyor, diğer yanı kalmak. Her şey bu kadar zor olmak zorunda mı? dediğinde Ömer de biraz sabredeceğini söylemiştin dedi.

Zehra da sabır kalmadı.

Odaya giden Zehra’nın peşinden giden Ömer, Zehra ya iyi görünmediğini söyledi. Zehra da o mektubu yazamayacağını söyleyince, Ömer biz bu terapi seanslarını Ayşe için yapacağız dedi. la havle vela kuvvete. Hala Ayşe diyor Ömer. Oğlum evladım terapist hiç sana Ayşe dedi mi? Ayşe için bunu yap dedi mi hayır. Önce kendiniz için evliliğiniz için bu seanslar. Aklını başına topla Ömer. Neyi neden yaptığını bil. Tamam Ayşe buldu getirdi terapisti eve doğru ama bunu sizin iyiliğiniz için evliliğiniz için yaptı.

Zehra, ben Ayşe’nin karşısına geçip biz boşanacağız diyemem deyince, Ömer de; bu konuşmayı Ayşe için mi? yoksa ufacık da olsa başka bir nedeni yok mu diye sordu. Ve cebinden bir kalem çıkarıp Zehra’nın avucuna koydu.

Bu mektubu Ayşe için değil ikimiz için yazmanı istiyorum. Dışardan bir göz olarak baktığında anlayacaksın, dilin ile kalbinin farklı söylediğini dedi.

Hele şükür Ömer sonunda anladı bu terapi Ayşe için değil onlar için, onların evlilikleri için.

Kerem, Ati için Salim amcanın dükkanına gidip konuştu. Ati artık Salim amcanın yanında çalışacak.

Sabah da Zehra’nın onu araması ile Zehra’nın yanına konağa gitti. Zehra sabah uyandığın da Ömer’i yanı başında görmekten mutlu olduğunu söylüyor ama yaptıkları ve söyledikleri aklıma gelince öyle canım yanıyor ki bende açtığı yara kapanmıyor keşke kapansa bir yolu olsa dedi.

Sabah da kendini suçluyor, düğün gecesi seninle o konuşmayı yapmasaydık şimdi dünyanın en mutlu çifti olacaktınız dedi ağlayarak. Zehra da sorun seninle konuştuklarımız değil, sorun Ömer’in bana güvenmemesi dedi.

Sabah, Zehra dan sonra biraz da Ömer ile çalışma odasında konuştu Zehra ne yaparsa yapsın, ne söylerse söylesin sen vazgeçme dedi ve konaktan ayrıldı. Ömer kapıya kadar geçirdi Sabah’ı ve burada bir abin olduğunu sakın unutma dedi.

Sabah’ı merak eden Kerem resmen dokuz doğuruyor. Başına bir iş geldiyse diye. Telefonun şarjı da bitince ulaşamamış çok korkmuş Kerem.

 

Ömer Zehra’nın yanına odaya geçince, Zehra’nın ağladığını gördü. Gitmek isteyen Zehra ya sıkıca sarılıp ben senin gitmene asla izin vermem bu ihanet olur. Ben sana da bize de ihanet edemem dedi.

Zehra’nın dışarı çıktığı bir zaman da telefonu çaldı Ömer baktı konuştu kiminle konuştuğu bilinmiyor. Tahmini olarak Bahşende hanımın akşam yemeğine davetini kabul ettiklerini söylemek için evden birileri Zehra yı aramıştır.

Zehra odaya geldiğinde telefon konuşması bitmişti. Ve Zehra hiç iyi görünmüyordu Ömer de fark etti iyimisin diye sordu. Zehra da biraz başının ağrıdığını ilaç aldığını söyledi. ateşine baktı Ömer. ateşi yoktu Zehra’nın.

Akşam olmuş yemek vakti konağın misafirleri gelmişti Zehra karşısında babasını ve ailesini görünce çok şaşırdı.

YALNIZLIK

Sen öğrettin bir çok şeyi
En kötüsü kenarda kalmak
Düşünmemek hiçbir şeyi
Sensizken içten içe yanmak

Canım olsa vermez miydim
Sermez miydim yollarına
En sevdiğindir bilirim ezip geçmek
Hadi kır kalbimi defalarca
Hadi vur son şansın çarpıyorken kalbim tek başına

Yalnızlık dört bir yanımı sarmış olsa da
Sensizlik yolarımı tutmuş olsa da
Zamansız bir depreme tutuldu kalbim
Tutulsun sensiz ölmek zamanı şimdi

Ah yangın kor ateşler beni sarsa da
Sensizlik yollarıma yağmış olsa da
Zamansız bir ölüme seyirci kaldım
Alkışla sensiz ölmek zamanı şimdi

Bir şeyler ilk aşkımı hatırlatsa da
Son aşkım sendin asla anlamasan da
Zamansız bu ölüme sebep sen oldun
Kabullen yok olmamı bir tebessümle

Ah yangın kor ateşler beni sarsa da
Sensizlik yollarıma yağmış olsa da
Zamansız bir ölüme seyirci kaldın
Alkışla sensiz ölmek zamanı şimdi

ÖZGÜN

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 274. Bölüm Analizi (“ASLI”) Star Tv 1 Şubat 2018 Perşembe” üzerine 25 yorum

 1. Anonim dedi ki:

  Günaydın

 2. H I C R A N dedi ki:

  ö z G Ŭ N ; sensizlik yollarima yağmiş olsada
  alkişla sensiz olmek zamani şimdi

  H I C R A N ; kõnlŭmde açan guller solsada

  Hicran derdi bağrimi delmiş olsada

  sensizlik yollarima yağmiş olsada

  alkişla sensiz olmek zemani şimdi.

  ***** *******
  boran olsa gar olsa

  ğem leşkeri yūŗuse

  dostun çönub taş olsa

  eller sene yad olsa

  felek sene kec olsa

  dağlar çemende-ki guller

  çeşmeler çaylar benovşeler

  soracaklar ; ūnutdun mu dostunu ?

  edaletin durnasi

  eleskerin yaylasi

  azaflinin õz yari

  ciğa telin sozleri

  yanix kerem od oldu

  duşdu menim canima

  ALIKIŞLAYIN A DOSLAR OLMEK ZEMANI ŞIMDI

 3. xanim azeri fan dedi ki:

  hanim ablam ne kusuru teki sen iste sana allah rahatlik versin iyi geceler tatli ruyalar

 4. Hanim abla dedi ki:

  İsterim kızım.kusura bakma sana da zahmet oluyor.teşekkürler.

 5. xanim azeri fan dedi ki:

  hanim ablam sari gilabmi dedin canim benim merak etme akrabamizdan bilgi alarim sana sonra soylerim tabi istersen canim ablam benim

 6. Hanim abla dedi ki:

  İyi akşamlar Xanım kizim.Bu kendlerden birinde duyduguma göre sarı gilabı var.Eger varsa hasıl elde etmek olar.kend harada yerleşir.melumat almak isteyirem.salamat kal.

 7. xanim azeri fandan birtanecik hanim ablama dedi ki:

  hayirli aksamlar hanim ablam gelmis cok ozlemisim seni nasilsin polad amcamin iyi olmasina sevindim sagliki hep iyi olsun ablam zire kendlerini taniyiram ama hokmeli kendi hakkinda melumatim yok neden sordun ablam merak etdim seni cok seviyorum kendine cok iyi bak allaha emanet ol opdum seni

 8. Hanim abla dedi ki:

  Teşekkürler.Dogru diyorsun Aslıcım.Allah korkusu önemli.Dünyanın tüm insanlarında olsaydı.yaşamak hayal olurdu.
  Her kese merhaba.Nasılsınız arkadaşlar.Hepinizin selamını amcanıza yetirirem.çok sag olun.O da size selam gönderir.Xanıncım Zire ve Hökmeli kendleri birbirinden uzaktamı,melumatın varmı?Hoşca kalın.

 9. xanim azeri fan dedi ki:

  iyi aksamlar sudamlam canim nasilsin cok ozledim seni insallah iyisindir aytacim sen nerdesin seni de cok ozledim artik gel

 10. xanim azeri fan dedi ki:

  iyi aksamlar aslim canim iyi olmana sevindim ne sorunlarin varsa allahin izniyle her sey duzelir canim benim hep boyle mutlu neseli ol arkadasin olarak hep senin yanindayim bunu unutma seni cok seviyorum kendine cok iyi bak allaha emanet ol

 11. Xedice Xatun dedi ki:

  Selam mucizem cok tesekkur edirem bu guzel analiz icin gercekden cok guzel olmus meni cok etkiledi yalnizlik
  Gercekden cok zor yalnizlik ALLAH kimseyi yalniz birakmasin .
  Omer icin zor zehra icin cok zor ama onlar bunu. Basaracaklar onlari ask kurtaricak
  Su bahsende olmasa her sey cok guzel olurda ama ne yapalim dikensiz gul olmaz .eline saglik gonlune saglik ALLAH her daim yardimcin olsun

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba iyi akşamlar canım,
   evet yalnızlık çok zor. hele bir de onca kalabalığın içinde seni anlayan bir tek insan olmadığında yaşadığın yalnızlık daha da ağır.
   Allah kimseyi onca kalabalığın içinde yalnız bırakmasın amin. Ömer eşi Zehra yı Bahşendeye ezdirmemek için elinden geleni yapıyor. bunu da seviyorum Bahşende ne umdu ne buldu ortada.

 12. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aslıcım.nasılsın.bir hafta daha döz,sonra iyi olucaksın inşallah. Analizler bir-birinden güzeldir maşallah.gönlüne,emeyine saglık.Çok sag ol.
  Bana göre bir insanın vicdanı varsa ona iyi insandır demek olar.Eger onun saglıgı da yerindeyse o,zengin insan sayıla biler.
  Vicdanı olan kötülük yapa bilmez,gönlü izin vermez,hem de utanır.Yaşlı başlı kadında hiç utanma hissi olmadımı Zehraya zarar vermek için konaktan mahalleye kadar gitti.Kmseyi beyenmeyen biri boyle cılız,ucuz hissleri kendine nasıl yakıştırdı? Vicdanı olmadıgı için ola bilirmi?Görüşürüz güzel kızım.Şiir de şarkı da çok güzeldi.Allah amanında olasın.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım,
   çok şükür sende, polad amcam da iyisinizdir inşallah.
   doğru diyorsun vicdan önemli, hele ki Allah korkusu hepsinden daha önemli. İnsanın Allah korkusu varsa kötülük yapamaz vicdanı buna izin vermez.
   Allah korkusu olmayan insandan her şeyi bekleyebilirsin.
   Bahşende de vicdan yok. Cebinde parası var. Zehra ve ailesi kendileri gibi zengin olsaydı işin rengi değişirdi. Zengin olmadığı için Zehra bu muameleyi gördü Bahşendeden. Zengin olsaydı yapmazdı.

 13. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

  Teşekkürler Aslı hanım çok güzel yazmışsınız elinize yüreğinize sağlık nasıl oldunuz biraz daha iyisinizdir inşallah

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim biraz daha iyiyim çok şükür. sizde iyisinizdir inşallah.

 14. peri dedi ki:

  Asli hanim işallah iyisinizdir,analiz her zamanki gibi yine guzel,eline saglık.salimin evinde olanlar ev hali olabilir ama yinede senarist neden bahşendenin gözuna sokmak istadi ki zatan kimseyi bayanmio.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Peri çok şükür, sende iyisindir inşallah.
   Kim bilir belki de Bahşende hanım Bir kervancıoğlu olmadan önce böyle bir aile etrafından gelmiştir. olamaz mı? neticede o da bir gelin olarak gelmiş Kervancıoğlu olmuş. hem bu Kervancıoğlu soyadında ne var ki? bir kervancıoğlu olmak Zehra için neden zor? alt sınıf, üst sınıf statü farkı bunları gösteriyor herhalde. aynı ailede biri ezerken ezen babaanne diğer tarafta seven sayan insan yerine koyan makamına mevkisine cebindeki parasına bakmadan insanlığına değer veren Ayşe, ömer, cevriye hala, Nihat var.

  2. aslı dedi ki:

   Merhaba Peri çok şükür, sende iyisindir inşallah.
   Kim bilir belki de Bahşende hanım Bir kervancıoğlu olmadan önce böyle bir aile etrafından gelmiştir. olamaz mı?

 15. K.Azeri. dedi ki:

  Selam her kese.Nasilsiniz Asli hanim?Analiz için de te$ekkür.çok güzel her zamanki gibi.haqqinizi helal edin canim.

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim K. Azeri. sizde iyisinizdir inşallah.

 16. Aysel dedi ki:

  Aslım canım seni çok merakediyorum nasılsın iyleşe bildinmi? Analiz için çok teşekkür ederim eline sağlık bakıyorumda ömer yine paşalığa terfi etmiş dünkü bölümde yapdıkları çok iyi oldu bahşendenin pilanı elinde patladı. Canım duaların hep seninle inşallah çabuk iyleşirsin Allaha emanet ol seni seviyorum

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Ayselcim, tam olmasa da iyiyim çok şükür. o en kötü halim geçti. İnşallah sende iyisindir?
   Evet Ömer yeniden paşalığa terfi etti. Babaannesine istediğini vermedi.
   duaların için çok teşekkür ederim sağolasın. görüşürüz.

 17. xanim azeri fan dedi ki:

  merhaba canim aslim nasilsin insallah iyisindir gunun hep mutlu huzurlu gecer insallah bu arada analiz cok guzel olmus eline yuregine saglik

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba xanim azeri fan
   çok şükür daha iyiyim, amin inşallah. Bir günüm çok yoğun, dolu dolu tempolu geçiyor. bazen yetişemiyorum bile. Ve çok yoruluyorum dinlenmeye vakit bile olmuyor o derece. Hayat böyle geçiyor bir gün nasıl bitiyor anlamıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.