Adını Sen Koy 270. Bölüm Analizi (“ASLI”) Star Tv 26 Ocak 2018 Cuma

Burak 29 Oca 2018 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 270. Bölüm 26 Ocak 2018 Cuma

Müge yatırıldığı akıl hastanesinden bir yolunu bulup kaçmış, Ayşe yi takibe almıştı. Onunla konuşmak istediği an Ayşe ruhsal anlamda iyi değildi. Alev’in giderken bıraktığı cd den abisi ile Zehra’nın gerçekten evli olmadıklarını öğrenmiş dünyası başına yıkılmıştı. Birde eşi Nihat’ın bunu bildiğini öğrenmiş hep den yalnız kalmıştı Ayşe.

İşte bu ruh hali içerisinde kendini konaktan dışarı atan Ayşe yolda Müge ile karşılaştı.

Ve birden bayıldı. Mügede fırsattan istifade edip bir taksiye atlayıp Ayşe yi eve götürdü. Ayşe yi orada rehin tuttu. Uyku ilaçlı çay içirdi bir gece ailesinden ayrı kalmasını sağladı. Sonraki zamanda Ayşe bir yolunu bulup eşi Nihat ile konuştu. Arkadaşında kaldığını eve geleceğini söyledi.

Müge de bunu duydu Ayşe yi bağladı evden gitmesine engel oldu. Ayşe yi olduğu yerden almak için arayan Ömer’in telefonuna Müge cevap verince Ayşe’nin Müge tarafından kaçırıldığını anladılar. Komiser Murat dan yardım aldılar. Ömer ve Zehra hastaneye gidip orada bir bayan dan anahtar ve evin adresini öğrendiler oraya gittiklerinde Müge Ayşe yi binanın çatısına çıkarmıştı.

Çatıda Ayşe, Müge, Ömer ve Zehra vardı. Polislerde sonradan adrese geldiler Nihat da geldi. Zehra Mügenin dikkatini bak Nihat da gelmiş diyerek dağıtmayı başardı. Ömer de Ayşe yi Mügenin elinden çekip almayı başardı.

Ama Müge boş durmadı Ayşe yoksa Zehra vardı onunla bir süre cebelleşti ve Müge dengesini kaybedip çatıdan aşağıya düştü. Zehra ise son anda duvardan tutmayı başardı. Ama gücü giderek tükeniyordu. Ömer diye bağırdı. Ayşe de abisinin ağzının bağını çözünce abisini uyardı.

Ömer düşmek üzere olan Zehra yı son anda kolundan tutarak var gücü ile yukarı çekerken Zehra da ayakları ile duvardan destek alıp kendini yukarı itiyor bu şekilde Ömer’e yardımcı oluyordu. Aşağıya düşmesi an meselesi olan Zehra, Ömer’in çaba ve gayreti ile aşağıya düşüp yaralanmaktan son anda kurtuldu.

Ömer ve Zehra birbirlerine sarıldılar Ayşe de onlara katıldı Ömer aynı anda hem sevdiği eşi Zehra ya, hem de canından çok sevdiği kardeşi Ayşe ye sarılıyor onlara kol kanat geriyordu. Zehra güçlü kızmış vesselam. Ben onun yerinde olsaydım Ömer beni kurtardığı an dizlerimin bağı çözülür ayakta duramaz olur, olduğum yere yığılır kalırdım.

ELLERİMİN ARASINDA BİR HAYAT

Tutarsam, tutunursan bana, bu hayat devam edecek

Ya ya tutamazsam, tutunamazsan bana, kayıp gidersen düşersen

Bir hayat sona erecek gözlerimin önünde

Her şey nasılda boş ve anlamsız, Kavgalar, gürültüler.

Şuan sen ellerimden tutuyor hayata tutunuyorsun. 

Ya gücün biterse, ya tutamazsan ellerimden kayıp gidecek düşeceksin, 

Göz göre göre kaybedeceğim seni.

Bu Son bir bakış, son bir veda, son bir söz olmasın gitme.

Beni terk etme, beni sensiz bırakma bu yer yüzünde.

Tut elimden sıkıca, hayata tutun sımsıkıca

Aslı

Asya annesini çok özlemiş, öyle ki Ayşe konağa varınca Asya annesine koşarak sarıldı. Dayısı annen biraz yorgun uyusun deyince, beraber uyuyalım söz sen uyurken ses çıkarmam deyip odaya koştu Asya. Ayşe de kızı ile vakit geçirmek istediği için odasına gitti.

Şirkette işleri Özge yürütmeye çalışıyor ancak pek de başarılı değil, hata üstüne hata yapıyor ve sil baştan başa sarıyor. Koray da incelediği dosya da bir hata bulup getirince ben hepsine nasıl yetişeceğim dedi. Koray da izin ver yardım edeyim iki koldan yapalım dedi. Zamana karşı yarıştığı için Özge kabul etti Koray’ın teklifini.

Bahşende hanım, Ayşe’nin iyi görünmemesinden dolayı nesi olduğunu öğrenmek istedi bunun içinde Nihat ile Ömer’i salona çağırdı açıkça neler olduğunu sordu. Ömer de Ayşe’nin Müge tarafından kaçırıldığını söyledi.

Bahşende de Nihat’a kızdı. insan hiç böyle bir insanı hayatına sokar mı? diye. Ömer de Nihat’ı koruyarak sen zor bir gün geçirdin dinlen diyerek gönderdi. Sonra da babaannesine kızdı Ömer.

Siz Ayşe yi seviyorsanız, eşine daha dikkatli davranmalısınız, Ayşe’nin en zor günlerinde Nihat Ayşe’nin yanındaydı diyerek korudu Nihat’ı Ömer.

Ömer’in bu sahnede kullandığı kravatını lütfen bir daha kullanmayın. Ekranda çizgi çizgi göz alıcı, yorucu çizgiler oluşuyor. Çizgili kıyafetler, kumaşlar kullanılmasa iyi olur. Çekim yaparken ekranınızda bunları görmüyor musunuz? Sizi rahatsız etmiyor mu bu tür görüntüler? Gözünüzü yormuyor mu o çizgiler? Bir bölümde de Cevriye halanın giydiği elbise böyle göz yormuştu. Başkasını bilmem ama benim gözüm yoruldu hipnoz oluyormuş gibi sevmedim. Biraz daha dikkat lütfen.

Zehra odasında saçını tararken yaşadıkları geldi aklına ağlamaya başladı. Ayşe’nin başına gelenlerden kendini sorumlu tutuyor. Ömer odaya gelince ona da söyledi bunu. Daha fazla acı çekmemek için Ayşe ye her şeyi anlatmalıyız dedi Zehra.

Birbirini seven iki aşık da Kerem ve Sabah ama bunu birbirlerine söylemedikleri için bilmiyorlar. Sabah odasında babasının resmine bakarak konuşuyor. Gitmek istemediğini, Kerem’in de kalmasını onunda gitmesini istemiyor Sabah.

Kerem ise eşyalarını toparlamak için gelmişti. Kapıdan bakan Kerem, Sabah’ın buralardan gitmek istediğini, kök salmak istemediğini öğrendi. Oysa biraz daha kalsaydı kendisinin de gitmesini istemediğini duyacaktı. Sabah Kerem’in gitmesini istemiyor.

İnsan gitmek istemese de bazen gitmek zorunda kalır.

Vakit tamam olmuştur çünkü. Zaman ayrılık zamanıdır.

Her ayrılık için erken dense de

Hiç gitmeyecek, hiç bitmeyecek gibi düşünülse de

Gitmek için gelmiştir insan. Gelir ve gider. Zaman biter.

Ay karanlık bu gece. Gönlüm gibi

Oysa ben ne hayaller kurmuştum çocukluğumda

Böyle mi olacaktı gençliğim

Ben böyle hayal etmedim. Ben artık hiçbir şey istemiyorum

Ben sadece sessizce gitmek istiyorum.

Aslı

Kerem üzgün, Kerem’in gözleri yaşlı nedeni Sabah’ın gidecek olması.

Ayşe de üzgün uyku tutmuyor onu da salonda otururken Ömer geldi yanına oturup konuştular ve abisi Ayşe ye her şeyi anlattı. Hastalığının tekrarladığını, Zehra ile nasıl tanıştıklarını, evlendiklerini, hepsini anlattı Ömer. Ayşe de duyduklarına inanamadı. Özellikle de yeniden hasta olması onu sarstı. Ama Ömer şuan çok iyi olduğunu hastalığı yendiğini, eğer hastalığı yenmiş olmasaydın böyle rahat konuşabilir miydim seninle, sen Zehra sayesinde iyileştin bu evlilik sana iyi geldi.

 

Sana iyi geldiği gibi bana da iyi geldi. İlk başta direndim ama bende Zehra yı çok sevdim dedi Ömer.

Zehra da geldi salona Ömer’i gördü ve yaptığının doğru olduğunu, bunu bir gün bir şekilde öğrenecekti en doğrusu senden öğrenmesi iyi oldu. Ayşe seni anlayacak, onun için yaptığın fedakarlığın farkına varacak diye destek oldu Ömer’e.

Hani Ayşe için eve psikolog gelmişti, Hani Ayşe ile o da konuşacaktı ne oldu? unutuldu mu? Ayşe psikolog ile konuşmayacak mı?

Ömer Zehra yı çatıdan aşağıya düşecekken kurtardığı o anı hatırladı. Ömer Zehra yı kaybetme korkusunu çok derinden yaşadığı için bütün gece boyunca gözünü bile kırpmadan takım elbisesini değişmeden Zehra’nın yanına yatağa uzandı ve Zehra ya sarılarak sabaha kadar onun yanında olduğunu, yaşadığını iliklerine kadar hissetti Ömer.

Sabah olunca da Zehra da uyandı Ömer’in kendisine sarıldığını gördü ses etmedi onunda hoşuna gitmişti bu durum.

Ayşe Nihat ile abisinin kendisi ile yaptığı konuşma hakkında konuştu. Nihat tam Ayşe ye abisinin sözleşmeli evlilik yaptığını, gerekirse abin senin için canını bile verir dediği an kapıda Asya ile Bahşende vardı ve bu sözleşmeli evliliği bahşende duydu. Artık o da biliyor bu evliliği.

Kerem gitmekten vazgeçti.

Ve Ayşe abisini de Zehra yı da affetti.

BU HAVADA GİDİLMEZ

Beni bırakıp gitme bir yere 
Gidersen unutursun
Dilerim böyle olmaz

Bu havada gidilmez
Güneşli günde gidilmez
Aslında hiç gidilmez

Son günüme kadar
Kalp durana kadar
Aşk mezara kadar
(sakın haa gitme)

Beni unutma
Unutama inşallah

Unutursan kahrolurum 
Dilerim öyle olmaz

Bu baharda gidilmez
Yağmurlarda gidilmez
Aslında hiç gidilmez

Son günüme kadar
Kalp durana kadar
Aşk mezara kadar
(sakın haa gitme)

Nazan ÖNCEL 

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 270. Bölüm Analizi (“ASLI”) Star Tv 26 Ocak 2018 Cuma” üzerine 78 yorum

 1. Evil pager dedi ki:

  Very nice post. I certainly appreciate this site. Keep it up!

 2. Jan Siker dedi ki:

  Hm,.. amazing post ,.. just keep the good work on!

 3. Gal Straman dedi ki:

  Top ,.. I will save your website !

 4. Gal Jerman dedi ki:

  Top site ,.. amazaing post ! Just keep the work on !

 5. Tatlıcı Ülker dedi ki:

  Aynen tatlım. Bu arada yeni dizi başladı Sen Anlat Karadeniz. Sen onu izliyormusun.

 6. K.Azeri. dedi ki:

  Ben de dogum gününûzü tebrik ederim,Aytac hanim.

 7. aslı dedi ki:

  Aytaccım,
  doğum günün kutlu olsun canım sevdiklerinle birlikte daha nice senelere

 8. Aysel dedi ki:

  Aytacım doğum günün kutlu olsun aylenle sevdiklerinle Nişanlınla gecireceyin koca bir ömrün olur inşallah hep mutlu ol gülen yüzün hiç solmasın sağlıklı huzurlu nice senelere bitanem iyiki doğdun iyiki varsın seni çok seviyorum canım arkadaşım

 9. Lale turkmen dedi ki:

  Aytaccim DOGUM GUNUN KUTLU OLSUN! Hayatin hep mutlulukla gecsin. Saglikli huzurlu neseli nice senelere canim. Kalbinden gecen guzel dileklerin hepsi gercek olsun.

 10. xanim azeri fandan birtanecik canim arkadasim iyiki dogdun aytacim dedi ki:

  gunaydin benim birtanecik deyerli arkadasim iyiki dogdun iyiki hayatimdasin yuzunden gulucukler hic bir zaman eksik olmasin hayatda ne arzularin varsa gercek olur insallah nisanlinan yani gelecek hayat yoldasinla hep mutlu mesut olursunuz sevdiklerinen nice mutlu yillara

 11. Hanim abla dedi ki:

  Sevgili Aytac,dogum günün kutlu olsun.Sevdiklerinle birlikte nice mutlu senelere.Sana saglıklı uzun ömür,kadın seadeti diliyorum.Yüzünden tebessüm hiç eksik olmasın.Hayat arkadaşınla beraber sevgi dolu bir ömür yaşayasınız.Ad günün mübarek.

 12. IR dedi ki:

  Nihayet gozledigimiz gun geldi,bu gun 30 ocak deyerli,semimi,sevecen,sicak kanli ,herkesi seven, alcak gonullu,kalbi temiz,kimseyi kirmayib incitmeyen ve herkese kendine arzulagini arzulayan aytac azeri fan kardesimizin dogum gunu, tebrik eder kutlarim,buyuk kiz olmussun,nisanlanmissin,anne adayi olmussun,sevdiklerinle,ayilenle mus mutlu yasamani isterim ,nece senelere insanllah ,ilahiden ozon omur ,yasadiginda hep mutlu ,huzurlu,kendine ve baskalarina deyerli ve faydali olmani dilerim ,pastayi arkadaslar getirir ben onceden tebrik edeyim ki kimse unutmasin senin bu ozel gununu,bir daha tebrikler.

 13. IR dedi ki:

  Hocam kolay gelsin,ister yazar ol ister baska bir sey,onemli olan yazdiklarinin okunub begenilmesi ki bunca okurlar her gun yazdiklarini okuyor begeniyorlar,sen yorum yazanlarin az olmasina bakma ,okiyanlarin sayisi kat kat ustundur , cogulari okuyorlar ama yazmiyorlar ,bunu hepimiz Biliyoruz, yazmadiklarinin nedeni burada yazanlarin yetrli oldugunu dusunmeleri,gerci yazarlarsa hicd Fena olmaz,benim hakda yazdigin abartilmis sanirim, ben kim yonlendirmek kim? Illa kitap yazmak sart diyil onemlisi ne yazdigin, gozel oluyor ,insallah istedigin gibi vuldugun yonteme devam edersin.ben yazdiklarim kimseyi sikmasin bezdirmesin yeter.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Ir abi,
   teşekkür ederim, evet çok kişi sonradan katıldı bizlere ve okuduklarını ama yazmadıklarını söylemişlerdi. doğru.
   Bak burada bile bana yol gösteriyorsun yardımcı oluyorsun. haklısın kitap yazmak şart değil, bu siteden de sizlere ulaşabiliyorum.
   sağ olasın iyi geceler.

  2. SELAM IYI YAKŞAMLAR IR ABI SIZDEN BIR DUNYA TEŞEKKUR EDIREM ALLA HEP SIZI KÖTU'LERDEN KORUSUN .. rebbime emanet olun . ya hekk dedi ki:

   dost

 14. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aslım,nasılsın kızım.Durum yine kötünün iyisimi?Elimden de bir şey gelmiyor.Sen beni bir gün Kayseriye getiriceksin galiba.
  İki gündür siteye gire bilmiyorum.tamamdır dedim, buraya kadarmış.Az önce bilgisayarı açtım,baktım ki her şey yolunda.Göker bey de sag olsun.Hepimiz bir-birimize çok baglandık,o üzden bizim için ayrılmak çok zor.
  Aslıcım rahatsız olman analizin okunaklı olmasına mane olmamış,şiirler bir az keder katmış o kadar.teşekkürler,eline saglık.kendini kedere kökleme ve pessimist fikirleri yakın bırakma.Omuz sorun degil,orası senindir.269.analizde yazmıştım.Kendine iyi bak ve Allaha emanet ol güzel kızım.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, öncelikle 269. bölümdeki şiirini okudum çok teşekkür ederim sağ olasın var olasın. benim için çok değerli önemlisin. seni seviyorum iyi ki varsın.
   Sen nasılsın inşallah iyisindir?
   evet ablacım durum aynen öyle, benimde elimden bir şey gelmiyor. bugün dışarı çıktım hava almak dolaşmak için yolda kaçkere durdum Allah bilir ayaklarım gitmedi kalakaldım ben eskiden böyle değildim. buna da elhamdülillah.
   buyur gel ne zaman istersen misafirim ol beklerim 🙂

   Siteye kimse giremedi ablacım. ne çok alışmışım ben sizlere.
   her zaman bana ait beni bekleyen bir omuzun olduğunu bilmek güzel. görüşebilmek dileği ile iyi geceler ablacım.

 15. H I C R A N dedi ki:

  NAZAN : AŞK MEZARA KADAR

  HICRAN : aşk bu dunyada galasi ….sularin akişi kuşlarin neğmesi gullerin açişi baxişi

  Insanlarin güluşü .. mehebbeti .. Güneşin işigi sicaği / Aşk bu dunyada galasi

 16. Gozel dedi ki:

  Aslim cok guzel cok teşekkur ederim allam seni fenasynda aman saklasyn bu şirlen,syyah yazylaryn beni buyuleyor
  Ben sadeje sessizje gitmek istiyorum
  Ama ben hic gitmek istemiyorum

  1. aslı dedi ki:

   iyi akşamlar Gözelcim,
   Amin inşallah canım benim.

 17. aslı dedi ki:

  Merhaba Ir abi,
  ben elimden geldiğince fırsat buldukça yorumları okuyor ve cevap yazmaya gayret gösteriyorum.

  evet ben hep kendime yaptıklarıma bakar öz eleştiri yaparım. Kendime mümkün olduğunca bir dış göz olarak bakmaya çalışır, hep yaptıklarımı kıyaslar değerlendiririm.

  analizleri o an ki ruh halimle, sağlık durumumla alakalı iyi kötü işte yazıp gönderiyorum. günlük dizi çünkü. oturup da bekleyeyim olmuyor. sağlığım el verdiği süre içerisinde bir sonra ki bölüm gelmeden önce yazmalıyım ki yeni bölümden etkilenmemeliyim.

  bazen geçmişe dönüp yazdıklarımı okuyorum. bazen bunları ben mi yazmışım iyi diyorum. bazende yazdıklarımı beğenmiyorum daha iyisi olabilirdi diyorum. o an ki ruh halim, ortam yaşadıklarım yazmama engel oluyor öyle olunca da diğerlerinden farklı analiz ortaya çıkıyor.
  devamlı takip eden arkadaşlar biliyor artık farkı. sende biliyorsun farkı.

  sende bana yol gösterenlerdensin bunun içinde teşekkür ederim Ir abi sağ olasın.
  inşallah abi dediğin gibi olur. ben şuan bunun eğitimini almamın daha doğru olduğunu düşündüğüm için araştırdım buldum.

 18. iR dedi ki:

  Merheba rada, simdilik iyiyiz,bolumi izlememisim hala, bi izleyip sonra karar veririm, zehranin dusdugu durum kolay diyil, bir terfden seviyor bir tarafdan ysadiklarini hak etmediyi icin fena kirilmis unutamiyor,bahsendenin ortaya cikaracak bir seyi yok zaten anlayacagi gereken kisiler oyrenmis,zehra taradan onemli insanlar oyrenmis,omer tarafdan da onemlo olan ayseydi ki her seyi oyrenmis, ortada olan sorun bahsendenin kullanacagi bir sey diyil, omer destek alarak zehrayi inandirmali,trapistin yapacagi sey zehranin kirilan kalbinin nasil tamir edilmesi , bu yonde oneri yapmali,omer zehrayi seviyor ,zehrada ayni,bi tek yasanan olumsuz seyler zehrada yara acmis,kapanmasi icin omerin ozel gece ve ya bas basa kalmak icin yapdiklari etkili olmayacak,cunku sevgi ve itiraf ,acilmak gibi asamalari cokdan gecmisler,sevgileri hakda bi noksan yok tek noksan guven problemi,zehranin dedigi gibi keske sevmek cozum yolu olsa ,ama olamiyor,nedeni omerde diyil,gecici olarak vuslata ugramak ise yaramaz nece ki yaramiyor ,omerinde simdilik tek aklina geldigi vuslat ve zifaf gecesi , her firsatta bir an once zifaf gecesi yapmak istiyor ,buda omerin baska cozumu olmadiginin gostericisi, bana gore zehra govenmek icin omer vuslat disinda bi adim atmali, once herkesin icinde her seyi ama herseyi aciklamali ve baski yapmamali ,kiskandirmak zehra tarafindan ise yaramayacak,ters tepecek,ama aciklayib kendinin bilinc alti sorununu herkes o cumleden zehraya soylemesi ve annesi yuzundn hata yapdikini soylerse inandira bilir zehrada her zaman k gibi destek olur.

 19. Aytac azeri fan dedi ki:

  Hayirli aksmlar xanim azeri iyi olmana sevindim canim cok sukur ben de iyim tesekkur ederim evet yarin misafrlerim var tebrik icin de cok teekkur ederim bitanem iyiki varsniz o yeni gele kiza daha dogrusu gelicek olan kiza hic takilma omer zorba morba ama zehradan baskasina bakmaz kor kotuk aski bizim kiza ayrica omer baska bir kiza bakar sa dizi biter bu kes butun fanlar sete gidip o seti nazmiyenin basina yikar bence kizin gelmsei iyi olcak bu saye de zehom barsicak usdune bir de zehra omeri kiskanir sa cok komik guzel bolum ler izlycez bashende cadisina ben de kicik oluyorum nefret edyorum onda ama onu da bir sonu var diger kotu karkder ler gibi yakin da onu da geldiyi yere postalycaz insallah

 20. peri dedi ki:

  Şu kizin adini bide defne koymuşlar,valla ömer iplikçinin [kiralık aşk] defnesı vardı,ömer kervancıoglunun zehrası var.

 21. Zehmer dedi ki:

  Bence fragman da geleceği soylenen evlilik terapisti kesin bayan çıkacak bahsende’nin terapisti kullanacağı söyleniyor başka türlü nasil kullanacak ki terapisti bu doktor milletini de hic anlamıyorum hipokrat yeminleri yok mu bunların mesleklerine ihanet etmeyeceklerine dair bahsende gibilerinin oyunlarına nasil alet oluyorlar peri zehra nın ailesi konusunda benimde gerçekten kafam karıştı o konuyu köy de kapattıklarını düşünmeye başlamıştım son zamanlarda iyice umudumu kesmiştim yâni acaba zehra nın ailesini bahsende mi ortaya çıkaracak ki kimbilir belki alevin beceremedigi işi bahsende becerir aslında öğrendikten sonra bahsendenin yüzünün seklini de merak ediyorum doğrusu

 22. xanim azeri fan dedi ki:

  iyi aksamlar aslim ben cok iyim ve senden kiz vallahi senden guzel senarist cikar

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim

  2. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim xanim azeri fan

 23. xanim azeri fan dedi ki:

  iyi aksamlar aytacim canim ben cok iyim kiz sen nasilsin insallah iyisindir demek dogum gunu misafirlerin olucak simdiden seni kutlarim seni cok seviyorum bu gunku bolum guzeldide bende senin dediklerine katiliyorum bahsende cadiya bak sen defne qiciki bulmus omere vallahi su kadindan biktim ya ikinci alev gibi her seye karisiyor ya onu gorunce sacini basini yolasim geldim

 24. Rada dedi ki:

  Iyi aksamlar. Aslim tesekkur ederim siyah yazilarim yuregime dokundu. Cok guzel olmus. Kizim senden guzel yazar gormedim. Nazmosun senarist ekipi senin eline su dokmege bile yaramaz. Ir abi nasilsin? Tum bunlardansa zehrayi oldur daha iyi. Ucaktan tekne hepsini dusurub batirdin. Bence senin onu oldurmen daha acisiz olur zehra icin. Kervancilar aci aci vere olduruyorlar.

  1. aslı dedi ki:

   iyi akşamlar Radacım,
   sağ ol bir tanem benden çok daha iyi yazarlar var. ben daha yolun başındayım içimden geçenleri kaleme dökebiliriyorum çok şükür, yürekden gelen bir başka yüreğe kolayca gidebiliyor çok şükür. daha iyisi olsun istiyorum. çünkü daha iyisi olabilir buna inanıyorum.

   bakmışın bir gün Nazmoşun senaryo ekibine girerim belli mi olur 🙂
   Erkan kardeşimle de tanışırım vay Ömer paşam diye sarılırım da.
   hayaller hayaller 🙂
   güzel hayaller. gerçekleşmesi biraz zor ama imkansız olmayan hayaller 🙂

 25. peri dedi ki:

  Benim kafam karışdı,şimdi bahşende araştırinca yetimhanede alevin buldugu kayıtları mı bulucak?ordan bi şey çikmadı isim benzerligı dedilar.yada salime ulaşirsa ozaman bu ki sizi kandırmış diye ortalıkda dolaşir boylece zehranin ailesi oldugunu ve dugun yapdiklarini soylarlar.

  1. aslı dedi ki:

   İzleyip göreceğiz bakalım senarist nerden neyi nasıl bağlayacak?
   cd cd dedik, Ayşe evliliği öğrendi bu nasıl sonuçlanacak?

 26. Aytac azeri fan dedi ki:

  Iyi aksmlar canim arkdaslarim nasilsiniz kusura bakmayin iki gundur yazmyorum dun siteye nekadar girmeye calsdim ama olmadi girmedim bugun de vayfa baglandi internet paketik yukledim hem de cok isim vardi bugun hic vakit bulamadim siteye bakmaya yarin da misafrlermiz var ama siteye gircem siz cok sevyorum cok ozledim vayfay aclsin daha cok yazcam internet paketi ile siteye cok girmyorum neyse hoca kalin yine yazcam aslim canim nasilsin bu analiz de diger yazdigin analiz lerin de harika olmus hepsin bir birin de guzel elerine gonlune saglik canim cok tesekkur ederim gercek de sen de cok guzel yazar olur ben senin yazdigin her yaziyi sevrek sevkle okyorum hepiz cok guzel ir abi hanim ablacim gozel ablacim rada tatlici ulkerim su damlam xanim azeri betul aylin aysel mersinli elam ve diger arkdaslarim hepinize iyi aksamlar hepiniz iyisinzdir insallah yeni gelen arkdaslar siz de hos geldiniz bu ara da bugun ki bolum cok guzel di ama sonu da zorba yapdi yine yapcagini iki guzel soz soyledi cicek ler bezedi bir elbise aldi diye hemen opcuk isdyor ah omer biz ne yapcaz senin le bilmyorum ki zehra iyi atik omeri oda da ma bizim zehrayi da hic anmyorum madem bosanyorsun ne diye gidip danis edyorsun gulyosun hic bir sey olmamis gibi davranyor sun isde ben de bunu anmyorum baklaim daha irerde neler gorcez

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim Aytaccım,
   işlerinde kolay gelsin sana görüşürüz.

 27. Tatlıcı Ülker dedi ki:

  Aslım tabikide senden yazar olur. 🙂 Hatta süper yazar olur. Ben bir dönem kitap işine girişdim. Ama kitabıma başladıktan 3 ay sonra benim kitabımla aynı ismi taşıyan dizi başladı. Sonra vakit bulamadım. 🙁 Annicağın yarım braktım. Ama dediyim gibi senden güzel ve zeki yazar olur 🙂

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim Ülkercim. sağ olasın. sende ismini değiştirip devam edebilirsin kitabına sorun olmaz devam et yarım bırakma başlamışsın sonunu getir.

 28. Zehmer dedi ki:

  Ömer e kiz getirirler ömer i süpermen ilan ederler hep ömer ömer ömer ne dört dörtlük mükemmel hanedanmis yahu maşallah hiç falsolari yok ideal sarayzadeler maşallah :):):)

 29. elçin dedi ki:

  Evet kizlar şimdi şimdi yeni bölüm izliyorum

 30. Zehmer dedi ki:

  Zehra yi ezikleyip aşağılamak ömer in egosunu kaldırmak varken hiç ömer için rakip getiri mi nazmiye hanım o zaman zehra nin gururunu kurtarmış olur tam tersi ömer e kiz gelsin ki zehra yi ömer in peşinde koşturup biraz daha ezsinler vazgeçilmez kervancilar :):):):)

 31. Anonim dedi ki:

  Ya zehar ve Ömer çok seviyorum

 32. IR dedi ki:

  valla betul asil olduklarini bimiyorum ama bi cogu imsanin nefretine sebep olduklarini iyi bilirm,az kalsin bu hanidanin yuzunden erkan merice bile nefret beslemis oluyoruz allah korusun.

 33. iR dedi ki:

  merheba hocam,sizin okuyacaginizi tahmin etmemisim ,aff edersin,yoksa daha olumlu yazardim,bi baska arkadasa uz elistiri yapdiginizi yazmssin, bak bu tempoda gidersiniz gelismeleriniz hep one dogru olcak , baskalari sizin kendinizi elistirdiginizi gordukde bazi yetersizlikleri size aktirir ve gittikce zirveye dogru yurumrnizi saglayacak ve sonucda hayal ettiginiz gibi nasarili bi yazar olursunuz.

 34. Anonim dedi ki:

  Kızlar nerdesin

 35. Zehmer dedi ki:

  Sen çok yasa ir abi aynen kervancilar asil aile oldukları için nazmiye hanım in gözünde dokunulmazlıkları var kadın o yüzden bütün belalari zehra nin kafasında patlatıyor sonra da her aşın içinden zehra çıkıyor diyorlar kızın tek suçu var fazla saf olması bir de ömer e kiz gelecekmiş sacmaliga bakın

 36. elçin dedi ki:

  Canım aslı teşekkür ederiz yardimci oldun için nasılsın aslı canım

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkürler elçin, sende iyisindir inşallah. site normale döndü sorun yok. inşallah diğer arkadaşlar içinde sorun yoktur.

 37. elçin dedi ki:

  Merhaba kızlar ya site giriyorum neden böyle

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba elçin,
   sitede bakım vardı o yüzden kimse siteye giremedi. şuan için sorun yok sanırım.

   1. TOLGA dedi ki:

    Aslı iyi akşamlar nasılsın elçin denen isim sahte ali yazıyor onları kız kılığına girerek aranıza sızmaya çalışıyor bilgin olsun görüşürüz iyi akşamlar.

 38. xedice xatun dedi ki:

  Ben sadece sessizce gitmek istiyorum iste benim mucizem var ol birtanem bu analizin. Cok guzel olmus eline gonlune emeyine saglik tesekkur ederim

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba canım,
   o şiiri yazarken ne fırtınalar kopuyordu yüreğimde bir bilsen. daha devamı var ama gerisi bende saklı Nazan önceli dinlediğim yerde yazdım o satırları.
   bir gün gelecek sessizce gideceğim ben. kimse anlamayacak, kimse hissetmeyecek gittiğimi ve bir gün fark edecekler yokluğumu.

 39. Anonim dedi ki:

  Teşekkürler Aslı hanım analiz süp olmuş elinize yüreğinize sağlık

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim anonim.
   ah sizin bir isminiz olmadı ya ona yanarım.

   1. Anonim dedi ki:

    Asli o anonim ali adamın tuzağına düşme

    1. aslı dedi ki:

     uyarı için teşekkür ederim. buldular benim gibi saf garibanı kandırmak istiyorlar desenize.

     1. TOLGA dedi ki:

      Anonim tolgaydı kusura bakma unuttum sözüm söz hala dikkate aldığına sevindim

    2. ilgar verib ilgarindan donen yar/ dost evini ber bad edib yixan yar ../ sen ne yar nedost hormetini bilmedin.. dedi ki:

     np

   2. Anonim dedi ki:

    Ben ne Aliyim ne Tolga Aslı hanım kesinlikle hiçbir ark niyetim yok amacım kimseyi rahatsız etmek değil edebiyat ve şiiri severim dadece sayfaya yazdklarınızı beğendiğimi ifade etmek verilen bir emeği takdir etmek için yazıyorum benim ismim şudur diye başka bir isimde yazmak istemem bu bana ters sizi rahatsız etmeyecekse şimdilik anonim olsun

    1. TOLGA dedi ki:

     Kusura bakmayın sizin ali olmadığınızı biliyorum anonim yazınca karışıklık oldu yazdığınıza saygım sonsuz özür dilerim siz bu işin disindasiniz

   3. Anonim dedi ki:

    size yazdığım cevap Tolga nın altında çıktı oradan okuyabilirsiniz

    1. aslı dedi ki:

     peki teşekkür ederim. Ben sadece diğer anonimlerle ayrı olmanızı istemiştim tabiki rahatsız olmam. sizin iyi niyetli olduğunuzu biliyorum bende iyi niyetliyim ve hep iyi niyetimden dolayı da canım yanar. o sebeple sizde arada kaynamayın istemiştim.

     Madem edebiyatı ve şiiri seven birisisiniz sizin içinde uygunsa anonim yerine Edebiyat ve Şiir sever olsun mu isminiz? illa isim yazmanız gerekmiyor. ben sadece ayırt etmek istiyorum. ve bende sizin gibi şiirleri severim.

     Tolga gibi o da anonim di bir zamanlar şimdi ayırt ediliyor beni de anlayacağınızı umuyorum.

     Ayrıca göstermiş olduğunuz ilgi ve alakaya teşekkür ederim sağ olun iyi akşamlar görüşürüz inşallah.

     1. Anonim dedi ki:

      İsmimi yazmamamın böyle bir polemik konusu yaratıpda sizi zor durumda bırakacağını bilemezdim çok özür dilerim sizinde yazanın kim olduğunu bilmek istemeniz doğru onuda ben düşünemedim sizin yazdığınız isim olsun bende beğendim iyi akşamlar

 40. K.Azeri. dedi ki:

  Siz hep iyi olun canim.

  1. aslı dedi ki:

   sizde hep iyi olun inşallah

  2. aslı dedi ki:

   iyi akşamlar, anlayışınız için çok teşekkür ederim. Beni anlamanıza ve gösterdiğiniz anlayışa teşekkür ederim.
   Size uygun gördüğüm ismi beğenmenize de sevindim 🙂 görüşmek üzere hoşça kalın iyi geceler.

 41. Tatlıcı Ülker dedi ki:

  Hayatda dünyanın en tatlı yazarının elinden çkmış tatlı analizi okumakdan güzel bir şey olamaz bence :-):-D Çok seviyorum seni yaaa :-*

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Ülkercim,
   kız, aslı yazar mı olmuş? ben hiç kendimi yazar gibi hissetmiyorum ama?
   Bak bir şey söyleyeyim mi? bu yazar aslı çok hoşuma gitti 🙂
   vay olur mu ki? o günleri görür müyüm ki?
   hele birde dizi ekibine dahil oluyormuşum ki değme keyfime 🙂
   ne hayaller, ne hayaller olsun hayal etmesi de güzel.
   bende seni seviyorum görüşürüz canım

 42. FATMA dedi ki:

  ASLIM ANALİZİN İÇİN TEŞEKKÜRLER KALEMİNE SAGLIK ALLAH HİÇ BİR KEDER VERMESİN YOLUN AÇIK OLSUN ŞİİRLERİN ÇOK GÜZEL

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim Fatma amin inşallah. ben elimden geleni yapıyorum Allah da izin verirse yürü ya kulum derse çok daha mutlu olacağım.
   sizler için daha iyisini yazabilmek için eğitim de alacağım inşallah daha iyisini yazabilmek için hatalarımı gidermek için elimden geleni yapacağım yapıyorum da, daha iyisi olsun istiyorum bilmediklerimi de öğreneceğim inşallah.

 43. IR dedi ki:

  Diyer sayfada 295 bolumde surpriz olacakmis yaziyor,her olay zehranin basina catladigi gibi diger akila gelen asamalari asdigimiza gore kesin ya zehranin oldugu ucak yere dusecek ve ya zehranin bulundugu tekne denizde batcak,nede olsa kervanciogullari dokunulmazlardir,nazmiye nin kervancillarla ne bagi varsa artik,onca olay zehranin basina gelmis bastirdikca bastiriyor ,omer bicimsizinin iki gun aci cekdigini tahammul edemeyib hemen cozum yolu bulub yeni bi gelin adayi getirmek fikrine dusmus,ama sorun diyil zehranin.cikdifi yil hak yoludur elbet sonunda kazanan hak terefde olan olur ,bu hayatin kanunu,gerci bi baskasi gelse kurtulsa bu bes para etmez omerden, daha yakisikli,guzek,zengin ve en onemlisi insan olanini hak ediyor zehra,rahmetli haydar eliyev isa kanbere dediyi gibi ,madem senin sevgin bi ise yaramiyor sevede bilirsin sevmeyede bilirsin,seviyorum demekle olmuyor.zehraya uzel yemek ayarlamak diyil ekmek peynir olsun ama anlayis olsun ,karsilikli,yoksa isine gelmeyince yanlis anlayib suclama hakret etmekle olmuyor.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Ir abi,
   Yazdıklarında haklısın, Ömer artık yaşadıklarından ders alan yaptığı hataları tekrar etmeyen bir karakter olsun. yazan senarist neye göre? kime göre yazıyor anlamıyorum bazen. insan hiç mi ders almaz yaşadıklarından Zehra nın da Ömer’in de mutlu olduğu günleri görelim hep dert, hep göz yaşı

 44. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi günler Asli hanim.çok güzel her zamanki gibi.te$ekkürler cani gönülden.

  1. aslı dedi ki:

   İyi günler K.Azeri,
   teşekkür ederim. sizler beğendikçe mutlu oluyorum sağolun. arada kendi kendime öz eleştiride yapıyorum daha iyisi olabilirdi diye.

 45. xanim azeri fan dedi ki:

  merhaba aslim ilk yorum benden canim nasilsin insallah iyisindir analiz cok guzel anlamli olmus hele sirrin cok guzel oh mis gibi

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba xanim azeri fan,
   Allah’a çok şükür iyi olmaya çalışıyorum nefes alıp veriyorum hala 🙂
   şiirler içimden geçenlerdi beğenmene sevindim.
   inşallah sende iyisindir görüşürüz canım.

   1. merheba/ şehameti olmayan yaltag insanlar toplumu ve insanlari bir birine vurarlar bundan ona ondan buna. dedi ki:

    hetta gorxudan taninmamag için anonim

    Elbisesi kullanarlar.. duze zaval yoxdur ..

    Nifag yaradan hirsiz kotu dolandirici

    Ister ozunden bir iz burakmasin olar

    Anonim . Mafiya medeniyyeti toplumu

    Tanimaz her yerde her iş gorer

    Anonim kuçuk Mafiya başarsa terror

    Eder. rehmisiz yer altindan çalişan..( ALI )

    1. GUN AYDIN /uğurlu huzurlu olasiz/ incimiş olana insanlardan uzur dilerim / çalişacam siteden siteden uzak duram .. dedi ki:

     anolarla savaşmadan onlari kirmadan uzgunum ben bu site isminde

     Olan sigarani terk edebilsem iyi olar

     Ozume insanlara sağlam olar . hepinizden donedone uzur isterim

     Sağ olun . iyi gunler _(^„^) A l i (^„^)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.