Adını Sen Koy 27 Şubat Analizi 116. Bölüm Özeti

”Uğraşma boşuna, seni ancak gördükleri ve duydukları kadar anlayacaklar. Kimse, bir sen daha olmayacak bu dünyada. Kimse tam anlamıyla sende seni bulmayacak. Gücün yetmeyecek herhangi bir dilde kendini anlatmaya, gördükleri ancak kendi anladıkları kadar olacak.”

Herkesin kafası karışık.
Leyla’nın yanına Gitsem mi? Kalsam mı? Demir.
Demir’e Aşıkmıyım? Değilmiyim? Leyla

Söylesem mi? Söylemesem mi? Zehra ve Ömer.
Ömer çalışma odasında kendisine gelen telefonla konuşuyor. Telefondaki kişi Yener’in intihar ettiğini ölmediğini, yaşadığını, şuan hastanede olduğunu söyledi. Ömer bu telefondan sonra Yener ile olan konuşması aklına geldi ve kendi kendine bir daha asla Zehra’nın yüzünü göremeyeceksin dedi.

Senin haberin yokken Zehra Mehtap’ın tuzağına düştü ve Yener’i görmeye hastaneye gitti bile sen daha söylemelimiyim diye düşün dur. Ömer sen Zehra ya bu telefondan bahsetseydin bunlar olmazdı.

Sonra da bunu ona söylemelimiyim diye kendi kendine sordu Ömer beyimiz? Ömer beni duyuyorsan söylemelisin dedim ben sana, seni izlerken ama sen beni hiç duymadın.

Zehra da odasında kendisine Yenerden gelen mektubu okuyor. O mektupta Yener Ömer’in annesini gönderen kişi olmadığını yazmış. Zehra mektubu okuduktan sonra çok pişman oldu, geçmişte Ömer’e bu konuyla alakalı söylemediğini bırakmamıştı. Annemin gidişiyle hiçbir ilgisi yokmuş. Zehra ne yaptın sen diye kendi kendine üzülüyor.

Eee Zehra hanım vakti zamanında Ömer çok dil döktü sana annenin gitmesiyle benim bir ilgim yok dedi. Ancak sen ona inanmadın. Bir zamanlar sen Ömer’e dil dökmüştün de o sana inanmamıştı. Şimdi sende yaşadın onun yaşadıklarını. Pişmanlık duygusunu. Nasıl bir hismiş anladın mı şimdi ?

Ömer, Sen bu konudan, sana gelen telefondan  Zehra ‘ya bahsetmezsen, Zehra da sana, kendisine gelen mektuptan bahsetmezse siz hayatta bir birinizi doğru bir şekilde anlayamazsınız. Öylede oldu. Birbirinizi yanlış anladınız. Bu kez tek taraflı değil 2 taraf karşılıklı birbirini yanlış anladı. Şimdide karşılıklı pişman oluşunuzu izleyeceğiz de ne zaman Allah bilir.

Önce Ömer tek taraf yanlış anladı  Zehra’yı pişman oldu.

Sonra Zehra tek taraf yanlış anladı Ömer’i pişman oldu.

Şimdi çift iki taraf birbirini yanlış anlıyor Ömer Zehra’yı, Zehra Ömer’i.

Bu son bitti artık, taraf falan kalmadı. Herkes her şekilde birbirini yanlış anlayabileceği kadar yanlış anladı.  Hadi artık karşılıklı birbirinizden, birbirinizi yanlış anladığınız için özür dileyin de bu yanlış anlama konusu kapansın artık.

“İnsanlar seni yanlış anladığında dert etme, duydukları senin sesin fakat aklından geçirdikleri kendi düşünceleridir.”

Akşam yemeği için köşkte bir araya gelen aile bireyleri, Tayfun ile Leyla’nın arasını yapmaya çalışıyorlar. Cevriye hala kızım sana söylüyorum gelinim sen anla sözü gibi ortaya söylüyor, söylediği yerde Leylaya bakıyor.

Cevriye hala, Leyla ya senin çıtın çıkmadığına göre sende bir şey yok dediği an Demir ve evlilik yüzü şeklinde parmağa takılan biber aklına geldi. Leyla Demir’i seviyor ve onunla evlenmek istiyor da bunu dillendiremiyor geçmişinde yaşadığı ilişkisi yüzünden.

Bunlar olurken Demir de şirkette aklı Leyla da ve yemekte. Gitmek istedi ancak başaramadı. Demir iyide terzi kendi söküğünü dikemiyor işte inat etmede konuş Ömer le bilsin artık senin Leyla’yı sevdiğini.

Zehra odasında Leylaya Yenerden gelen mektubu gösterdi. Pişmanlığını dile getiren Zehra ben ne yapacağım dedi. Leylada git konuş onunla dedi. Ömerde yavaş yavaş odaya geliyor onları yemeğe çağırmak için ve tam kapının önüne geldiğinde içerden Zehra’nın konuşmasını duydu Ömer.

Zehra, Leylaya Yener bana büyük bir iyilik yaptı kesinlikle onunla konuşmam lazım dediğini duydu.

Duydu da yanlış anladı.

Anlamak istediği şekilde anladı. Ömer Zehra’nın Yener’le konuşmak istediğini anlarken, Zehra bu konuşmasında Ömer ile konuşmaktan bahsediyordu.

Konuşmanın başını ve içeriğini bilmediği için Ömer kendince bir anlam çıkardı. Çıkardığı bu anlamsa çok yanlıştı. Adam gibi doğru düzgün bir iletişim kuramadınız gitti. Ağlayacağım artık sizin bu yanlış anlamalarınızdan dolayı yeter da el insaf ..

“Düşündüğünüz, söylemek istediğiniz, söylediğinizi sandığınız, söylediğiniz, karşınızdakinin duymak istediği, duyduğu, anlamak istediği, anladığını sandığı, anladığı arasında farklar vardır. Dolayısıyla insanların birbirini yanlış anlaması için en az 9 ihtimal var.

Mehtap, Beton ile emlakçıda çalışıyorlar ve Mehtap’a bir telefon geliyor. Arayan kişi abisinin intihar ettiğini şuan hastanede olduğunu söylüyor. Apar topar çıkıyorlar           Betonla. Ben hala dünkü bölümde Beton kime “Mehtap çıktı” diye mesaj attı anlamadım?

Köşkte kahve içen aile bireyleri, Cevriye hala nın evlilik sohbetini dinliyorlar. Ömer3in eşinden ayrı oturduğunu görünce hemen yanına gitmesini Ayşe ile yer değiştirmesini istedi. Ömer Zehra’nın yanına oturduğunda içi içini kemiriyordu ve içinden soruyordu; senin ne işin olur? ne zaman konuştun onunla ne zaman? Bunu içinden değil de dışından sorsana Ömer.

Zehra da Ömer’in kahvesinin yanındaki lokumu aldı yedi. Sen sevmiyorsun zaten diyerek. Lokumu bahane ederek yaklaşmaya çalışıyor Zehra Ömer’e. Ortamı arasını yumuşatmaya çalışıyor da, Ömer’in içinde kopan fırtınadan haberi yok, kızılca kıyamet kopması yakındır. Fırtına öncesi sessizlik. Ömer zoraki de olsa gülümsedi ama çok sinirli Ömer 🙁

Bir baba evladına niye geldin der mi? Salim amca Yasemin’e dükkana gelince dedi.  Yaseminde özür diledi ve gideyim o zaman deyince, biran Salim amca evden gitmeyi düşündü. Bunu anlayan Yasemin eve deyince beraber dükkandan çıktılar eve giderken yolda mahalle sakinleriyle yolda karşılaştılar. 2 kadın onlara bakıp konuştular.

El insaf sizene, bilip bilmeden insanlar hakkında konuşuyorsunuz, üstünüze vazife olmayan işlerden sizene. Milletin ağzı torba değil ki büzesin. Siz utanın o sözleri sarf ettiğiniz için bir de mahallede komşu olacaksınız. Nerde o eski komşuluk ilişkileri, bağları. İnsanların işi gücü dedikodu.

Tayfuna ev bulma sözü veren teyzemiz Leyla’nın teyzesiymiş. Hasret giderdiler de Leyla geleceğini bilmediği için evde ses duyunca çok korktu. Tayfunla neler olacak bakalım.

Annem ne oluyoruz Ömer odaya geldiğinde sakindi, biran Yener’in Zehra ile buluşmak için bir oyun yaptığını düşündü ve gözlerindeki o bakış gitti. İçinde kopan fırtına dışarıya yansıdı hırsını öfkesini yastıktan, yorgandan, yataktan çıkardı. Yok ben istemem böyle bir Ömer.

Çok korktum biran, Zehra ya bir şey yapacak mı? söyleyecek mi? diye yok sessiz kaldı. Nasıl yatak çekmekti o Ömer.

Siz iki inatçı keçi konuşmayın emi.. Hiç konuşmayın, kafanızdaki soruları kendi kendinize sorup kendi kendinizi yiğip bitirin. Ömer Zehra yı iyice seviyor, aşık ona. Zehra yı kıskanıyor. Zehra sordukça sert bir dille hayır diyor Ömer ve Yener aklına geldikçe nefes alıp vermesi kalp atışları sinirden öfkeden artıyor.

Yapacağınız çok basit, Zehra mektubu çıkarıp Ömer’e gösterecek. Ömer de kapıdayken duyduklarını doğrumu diye Zehra ya soracak. Ama yok nerde inatlaşmada kim birinci gelecek yarışı yapıyorlar sanki. İki inatçı keçi Ömer ve Zehra ne olacak keçisiniz işte, hemde en inatçısından.

Günaydın Ömer bey, sabah şerifleriniz hayır olsun. Geceki siniriniz geçti inşallah. Sabah güne Zehra’nın yastığında, onun kokusunu hissederek uyanmak nasıl? Hemen de yokluğunu fark ettin. Nereye gitti bu diye soruyorsun. Sürpriz sana kahvaltı tepsisi hazırlamaya gitti birazdan gelecek.

Ömer’i Yener’in sağlık durumu iyi yakında hastaneden çıkacak bilginiz olsun diye aradılar. Ömer intiharın gerçek olup olmadığını sordu? Zehra da kahvaltı tepsisi ile geldi. Ömer çok şaşkın buna ne oldu dünden beri diye içinden soruyor. Bu ilgiyi hak edecek ne yaptım dedi?

Zehra da gerçeği içinden söyledi annesinin Ömer’in göndermediğini öğrendiği (şu iç sesleriniz artık dış ses olsun ) ve bu güne kadar sana yaptıkları için pişmanlık duyan Zehra işte sana minnettar ve teşekkür için bunları yapıyor sana Ömer bey.

Ayşe de gelince, Ömer Zehra’ya kendi elleriyle reçelli ekmek yedirdi. Ayşe için yaptı bunu. Ömer bir gün gerçekten bunu yapar inşallah. Zehra’yı Yasemin arayınca apar topar gitti. Ömer de emin olmak için Zehra dan habersiz Zehra’nın mahallesine gidip kapısının önünde bekledi. Gördüğünde de Güveni tazelendi ve hiç kendini belli etmeden oradan ayıldı Ömer.

Güven duygusu bir kere kaybedilir ve sonrası hep şüphedir.

Koray birkere daha Salim ustanın dükkanına gitti. Konuştular. Salim usta yine git dedi. Koray da giderken Salim usta onu durdurdu kasada kalan parasını verdi. Ancak Koray parayı almadan gitti. Paradan daha değerli şeyler olduğunu o parayı almayarak Koray göstermiş oldu. Gitti sonra yine geldi ve bu gelişinde Koray Yasemin ile evlenmek istediğini söyledi.

Mehtap, Zehra ya kurduğu tuzağa, Zehra’yı düşürmek için emlak ofisine çağırdı. Abisinin başına gelenleri anlattı. Abisinin Zehra yı görmek istediğini vs. şeyler söyledi ve Zehra Yener’i görmeye hastaneye gitti.

Ömer iş yerinde ofisinde Zehra ile ilgili kafasındaki sorulara cevap bulmak isterken Zehra ile konuşma kararı aldığı bir anda, bilgisayarına gelen Zehra’nın Yener le hastanede olduğunu belgeleyen resmi gördü. Bunu yapan Mehtap resmi çekende Betondur. Ömer de kafasındaki sorulara bu resim sayesinde yanlış cevapları buldu. Yarın neler olacak bakalım.

dizibilgi google play

Adını Sen Koy 27 Şubat Analizi 116. Bölüm Özeti (10 Yorum)

 1. AYGUL VIVIM BENIM MERHABA NASILSIN ALLAHDAN WEFA DILERIM SANA CABUK IYLEW DE DON BURAYA TATLIM

 2. Onlarin kafasi karisdi bizimkide katana karidik oldu .Ama ben bir sey fark etdim Omer boyle bir cumle soyledi ‘zehrayi but daha said goremiyeceksin asla’ demeki Omer kendinr bile itiraf etmesede Zehraya olan askindan emin ,zehrayi yenere birakmayacagina emin. Omer kiskanclik kirizlerine girdi ,adam resmen yastiklarla , yatanda kalqaya girisdi . Zehrada bu have soylemiyecegim diye duwundu, nerden bilsin kiz zatan senin soylemediklerin icin kizqin . Omre sabah uyandi,and ne Uyanma zehranin kokusuyla cok guzel ,sanki Omer Zehrayi gorunce bir an her seyi unuduyor s onra fine hatirliyor kiskanclik basliyor .kiskanclik o kadarki ,zehranin pesinden mahelleye gelmis . Koraya con uzuldum he cocuk ne haldeydi oyle , ama salim amcaya nasil bir sey soyledi oyle ,ama bence salim amca dahada ofkelenecek . su mehtapin second basini yolacaqim ben kiz abisini aratdi ya omeri delirtmeyi basardi ama kendi sonunu hazirliyor gibi

 3. MERHABA NASILSIN ULKERCIYIM CANIM BENIM OZLEIWIM YA SENI EVET OMER BU SEFER HAQLI CIKDI AMA ZEHRA YINE YAPDI YAPACAQINI GITDI YENERIN YANINA OMER BU SAFER COK KIZACAK ZEHRAYA KALIBA

 4. Resül abi yemin ederim cansın. Ayy yinede Erkan Meriç resimi koymuşsun. Sanki içimizi okuyorsun. Ay ben onun bakışına, duruşuna, gülüşünə, Zehra deyişinə kurban olurum.

  VEFACIM hoş gəldin. Canısı Zehra saf diyilki, sadecə iyi kalbinin kurbanı.

  ÇİNARƏM haklısın. Ömer kalbindeki sözləri dile getiremiyor. Ama çok güzel söyledi dimi, “bir daha asla Zehranın yüzünü görmiceksin” diye.

  ASLI Tatlı Delim nerdesin. Bize küstünmü, yoksa bilmeden kalbinimi kırdık niye gelmiyorsun? Niye yoksun? Hem unuttunmu Tatlı Deli olmazsa Tatlıcı Ülkerde olmaz. Biz bir birimizi tamamlayan tatlı ikiliyiz. Hadi beni yarım brakma geri dön. SENİ ÇOK ÖZLEDİM YAAA…
  Nolur dön…

  • Mereba ÜLKER nassin ..ben biraz hastayim ama girip slm beriyim dedim ..b.g.a. yazmiyon …neyse iyisen herşey yolundaysa o yeter ..aylinede smlmimi soyle hadi sağlıcakla kalin hayırlı günler 🙂

  • Ülkercim ben geldim canım. Ben size hiç küsermiyim aşk olsun, beni kırmadınız. Bende çok özledim sizleri. sadece elimde olmayan sebeplerden dolayı uzak kaldım o kadar.

   Ülkercim, Resul abimiz bir tane, Allah ona sağlıklı uzun ömürler versin inşallah. o bizleri mutlu ediyor Allah da onu mutlu etsin inşallah. Amin.

 5. vay canina ne cabuk cikdi wu analizder ya aferin ya size aa ben Omeri oyle kizinca awkina cok seviyorum oyle daha da Guzel oluyor evet iwte awik adam bu seven erkek bu kiskaniyor ne yapsin diwari cikartamiyor icine vuruyor zaten subutda etdi bir sozu ile Zehranin yuzunu bir daha goriyeceksin

 6. Gene olaylar karıştı epeyice …Şimdi bu yener ölmüyormu? Ya Zehraya çok kızıyorum.Saf bu kız saf gerçektende.Başına o kadar olay geldi.Apaçık o evde düşmanlar olduğunu bildiyi halde mektubu dım dızlak ortalıkta bırakıyor..Yahu kızım olanlardan hiçmi ders almazsın?! Ömer kaç sefer uyardı seni dikkatli ol diye.Açık verme, koz verme şu Alev cadısının eline.Ya biri görse okusa o mektubu.Sonrada Ömere kızıyoruz Zorba diye.Adam ne yapsın.Bu kız ifla olmuyorki.Niye saklıyorsun Ömerden mektupu? Niye hastahaneye gitdiyini söylemiyorsun.Öfff sıkıldım.Çok kızgınım Zehraya..