Adını Sen Koy 27. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)

Burak 09 Tem 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy da 180. Bölüme Kadar Ömer ve Zehra Neler Yaşadılar?
27. Bölüm
Alev Zehra’nın Hamile Olmadığını Öğrenir. Koray Kendi Evine Hırsız Gibi Girer.

Ayşe Zehra İçin Şirket Hesabından Zehra için Gerekli Parayı Alır. Ama Muhasebeciye de Tembihte Bulunur Abim Bilmesin Diye.
Asya’nın Parmağı Kesilir. Zehra Nihat ile Asya yı Hastaneye Götürür. Döndüklerinde Ömer Görür ve Yine Her şeyi Yanlış Anlar.

Zehra telefonda Leyla ile konuşuyor ve avukatın istediği 45 bin tl den bahsederken Ayşe Zehra’nın bu konuşmasını duymuştu. Ve Zehra ya abim demi bilmiyor dedi. 
 Ayşe bize söylemeliydin deyince,

Zehra her şeyi açıklayacağım derken Ömer geldi ve yine her şeyi yanlış anladı.
Artık doktor ünvanını vermek lazım bu çocuğa, Zehra yı yanlış anlama da doktora yaptı çocuk. Nede olsa her şeyi yanlış anlamada profesör olan koskocaman bir Ömer var karşımızda.

Ömer Zehra’nın pantolonunu değişeceğim diye yanından ayrılmış olmasına rağmen üzerini değişmediğini fark etti.
Zehra da bunu fark etti ve hemen odasına kaçtı. Arkasından da Ömer odaya geldi Ayşe seninle konuşmak istiyor diye.
Zehra Ayşe’nin her şeyi öğrendiğini düşünüyor ve abisine söylemesinden çok korkuyor. Bahçeye Ömer ile birlikte Ayşe’nin yanına gittiler. Ama Ayşe konuşmadı.

Nazan Zehra’nın odasında bulduğu tahlil sonuçlarını gösterdi ve Alev Zehra’nın hamile olmadığını öğrendi ve yine bunun içinde Nazan’a kızdı Alev.
Tam bir komedi tiyatrosu izler gibiyim, hey yarabbim ya, Alev Nazan’a senin ipin ile inen de kabahat zaten, seni dinleyip neredeyse Zehra yı öldürecektim 
diyecekti de sadece neredeyse  diyebildi.
Burada Nazan’nın ne suçu var Alev? 

Sen kendin doktor arkadaşın Pervin’e gidip ilaçları sen kendin gösterdin. Zehra’nın hamile olduğunu Nazan söylemedi sana, senin arkadaşının sana söylediklerinden yola çıkarak sen Zehra yı hamile zannettin. 
Yok arkadaş bunların hepsi unutkan oooffff. Yakında isyan bayrağını kaldıracağım ama.

Alev, Filmi başa sardı, hamile değilse Ömer neden evlendi Zehra ile ? sana ne, sana ne evlendi mi evlendi. Hadi git sende birini bul evlen, yeter Ömer’in neden Zehra ile evlendiğini kurcaladığın Alev.

Koray ve Yasemin kaza yapmışlardı. Durumları iyi, motor bozulmuş, Koray onu tamir edip Yasemini evine bıraktı.

Ayşe de abisi ile konuşmak istedi ama konuşamadı. Zehra’nın da içi içini yiyor. Ayşe’nin abisi ile konuşmasından korkuyor. Alev de Zehra ya cicim aylarınız çabuk bitmiş diye laf soktu.

Sabah olunca Ayşe abisi ile bir kere daha konuşmak istedi ve bahçeye çıkıp konuştular.

Ayşe abisine çok zor sorular sordu.

Zehra ile siz birbirinizi seviyor musunuz? Seviyoruz dedi Ömer gösteremesem de seviyorum dedi.

Bu söylediği gerçekti Ömer’in belki de bir itiraftı Ayşe ye. Ömer gerçekten Zehra’yı seviyor ve bunu gösteremiyordu, bunun farkındaydı Ömer ve Ömer gerçekten doğru söylüyordu bu konuda.  

Ayşe bir diğer zor sorusunu daha sordu;

siz Zehra ile birbirinizi anlıyor musunuz? Her şeyi paylaşıyor musunuz? Ayşe bu soruyu sordu çünkü, abisini sınıyordu Ayşe.

Ömer; evet dese de, Ayşe abisine bu konu da hiç inanmadı. Zehra ile abisi Ayşe’ye göre her şeyi paylaşmıyorlar ve birbirlerini anlamıyorlardı.

Birlikte yaşamak ne güzeldir. Birlikte yaşamak; aynı havayı solumak, aynı gökyüzünü görmek, kuşların sesini dinlemek, hayatı paylaşmak. Bizde seninle birlikte çıktık bu yola havayı soluduk, gökyüzünü gördük, kuş seslerini dinledik, hayatı paylaşalım dedik ama koca bir yalan oldu. Benimle yaşamak bu kadar zor muydu?

 

Evet Ömer, seninle yaşamak bu kadar zordu. Çünkü; sen zor bir adamsın, Zorlaştıran da senin yanlış anlamaların ve zorba olduğun zamanlardı. Onun haricinde Ayşe’nin yanında bir melektin sen, benim yanımda da bir melek olsaydın ne güzel olurdu.

Zehra Ömer ile Ayşe’nin yanına bahçeye giderken Nihat geldi salona ve Zehra ile evliliğinin nasıl gittiğini, iş başvurusu için geldiğin şirketin patronu ile evlendin, hem de bir anda, ben vesile oldum tanışmanıza, her ne kadar yanlış anlaşılmayla olsa da dedi. Sırrın bende güvende derken Ömer gördü onları.

Yine her şeyi yanlış anladı. Profesör Doçent Doktor Yanlış anlama uzmanı Ömer Kervancıoğlu 🙂

Nihat Ömer’i görür görmez onun hışmına uğramamak için Ayşe’nin yanına gitme bahanesiyle kaçtı. Kaç kaç Zehra yı o zorba ile orada bırak kaç Nihat. Nede olsa erkekliğin on da dokuzu kaçmaktır. Kaç kurtar kendini Ömer den.

Allah yardımcısı olsun Zehra’nın. Zorba ile kaldı mı baş başa.

Ömer Zehra ya ne konuştuklarını sordu. Zehra da hiç dedi.

Ömer, gözümün içine baka baka yalan söylüyorsun, zamanında olanları unutmadım diyor. Tövbe yarabbim. Ne oldu Ömer bey söylesene ne oldu? Zehra’nın kolu Ömer den çok çekti.

Yasemin Funda ile ders çalışacağım yalanı ile evden çıktı. Çıkmadan önce Sevim, Yasemine, oku üniversiteyi kazan, çevreni değiştir, zengin biri ile evlen hayatını kurtar dedi.

Yasemin elbise aldı hem de en pahalısından ablam ödeyecek diyerek. Zehra’nın haberi bile yok.

 

Ayşe de Zehra yı odasına götürdü ve orada konuştular. Ayşe Zehra ya sen Ömer’in eşisin, bir kervancıoğlusun.

Abime söylemedin, abim ile aranıza para girmesini istemiyorsun. Arkadaşının istediği parayı ben vereceğim. Sende arkadaşına verirsin dediğinde, Zehra bu parayı kabul edemeyeceğini söyledi.

Ama Ayşe bunu kabul etmedi o parayı Ayşe verecek Zehra ya. Parayı almak için birlikte şirkete gideceklerdi ki, Asya son anda Zehra ablasının imdadına yetişti. Çünkü; Zehra şirkete gitmek istemiyordu. Asya evde kalmasını isteyince Zehra evde kaldı. Ayşe şirkete yalnız gitti.

Şirkette de Ömer Nihat’a kızdı. Dosya da bazı bilgiler eksikmiş. Nihat da daha fazla yanlış anlama suçlamalarına dayanamadı eve gitti.

Nasıl oldu ise, Hilmi Yılmaz’a gidecek olan dosya Ömer’in şirketine gelmiş. Bunu da Alev buldu ve Hilmi Yılmaz’ın ihale için teklif dosyasının olduğu zarfı Ömer’e göstermeye gitti.

Ömer, Alev’e çok kızdı. Daha önce dubai de bileğinin gücü ile kazanamadığın ihaleyi, şimdi bu şekilde hile ile kazanmayı mı düşünüyorsun? Biz bu güne kadar böyle bir iş, hile yapmadık dedi ve Alev’in teklifini kabul etmedi. Dosyayı açıp da bakmadı bile Ömer.

Alev’e sen benim rakibimin ayağını kaydırmamı istiyorsun, ben böyle bir şeyi yapar mıyım? Dedi.

Ömer zorba morba ama adaletli bir patron. Hile ile iş yapmak istemiyor. Kazanacaksam bileğimin hakkı ile kazanayım istiyor Ömer. İyi de yapıyor.

Büyüklerimiz ne demiş, hile ile iş yapan mihnet ile can verir. Yani;  Başkalarını aldatan, işlerini hile ile gören kişi, azap içinde ölür. Kul hakkı hem bu dünyada, hem öte dünyada cezayı gerektirir.

 

 

Ömer bunu bildiği için hile ile iş yapmak istemiyor afferim Ömer. Birde Zehra ya adaletli davransan üzmesen Zehra yı 10 numara, 5 yıldızlık yakışıklı, karizmatik bir eş olacaksın da zorbasın işte. Yakışıklı zorba 🙂

Koray da arkadaşının yardımıyla bir eve hırsız gibi girdi. Bana göre girdiği bu ev babasının evi. Koray kendi evine hırsız gibi girdi. Oradan aldığı ile Yasemine cep telefonu alıp verdi.

  

Asya da oyun evinde oynarken parmağını kesti ve Zehra onu hastaneye götürmek için koşarken, Nihat geldi ve birlikte hastaneye gittiler. Hastaneden sonra da dondurmacıya ve Zehra çok huzursuz oldu eve geç kaldıkları için.

Ömer’in haberi yoktu olanlardan ve konağa kardeşi ile birlikte ilk Ömer geldi Ayşe ile birlikte.

Asya için oyuncak almışlar onu araba da unuttuk deyince Ayşe, Ömer arabadan oyuncağı alırken Nihat geldi arabayla ve Zehra arabadan indi Ömer de gördüğü bu manzara karşısında öfkelendi. Yine yanlış anladı.

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 27. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)” üzerine 15 yorum

 1. A.S.K hastasi dedi ki:

  Aslicim omerin eski bakislarinin etkisi evet haklisin son bolumlerde bir az soguktu bakislari. Hetta o zaman ben yorumda yapmistim omerin zehraya bakislari eskisi kadar heraretli diyil diye. Etkileyici bakislar sonradan etkisi biraz kaybetti. Belki ayni bakisma sahneleri biktirdi galiba omeri. Aslicim sicaktan tatil yapamadim 1hafta dayanamadim sehire geri dondum.Iyi tarafi coktan gormedigim akrabalari gormem oldu.

  1. aslı dedi ki:

   Tatil yapamasan da sevdiklerini görmüşsün. özlem gidermişsin o da iyi gelmiştir sana.

   2. sezonda inşallah Ömer’in o etkileyici bakışlarını görebiliriz.

 2. aslı dedi ki:

  Yukarı da Zehra Ayşe ile konuşurken ki, resmi çok güzel, yapma bebek gibi çıkmış orada elbisesi çok yakışmış, resimde gözüme çok güzel göründü yandan duruşu, saçı, elbisesi, ayakkabısı, zarif vede narin yapısı tam bir yapma bebek gibi çıkmış Zehra çok güzel çok beğendim.

 3. A.S.K hastasi dedi ki:

  Gunaydinnnnnn. Nasilsiniz arkadaslar? Sizleri cok ozledim. Bir sure memleketde oldugum icin yazamiyordum ama tum analizleri yorumlari tek tek okuyordum.Aslicim okudugum her analiz icin tek tek eline, yuregine, emegine saglik. Her zamanki gibi muhtesemsin. Kiz diger sayfada ayakkabi hatasindan sonra telefon hatasina kafayi takmissin. Hatalar 180 bolum devam etti.Umariz 2sezonda burdan cektiklerini ordan unutmazlar yonetmenler. Hanim ablanin soylediklerine katiliyorum omerin kizginligi kendine. Ilk kez bir kadinin gozlerinin icine baktiginda kayboluyor o gozlerde. Zehranin gozlerine baktiginda sanki tum ofkesi yok oluyor. Ben boyle zorba yanlis anlama professoru omerli bolumleri gorunce bombali bolumleri ozluyorum. En azindan zehraya isgence yapan kotu davranan omer yok orda.

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın canım hoş geldin.
   Biz iyiyiz çok şükür, sende iyisindir inşallah.
   canım sağ ol tatilinde bile zaman ayırıp okuduğun için.

   Dizi de o kadar çok hata var ki, ama meteryaller hep aynı, ya ayakkabı, ya telefon, küpe, bitmiyor ki hataları.
   bu kadar hata yapmayı nasıl başarıyorlar anlamış değilim?

   Ömer’in Zehra ya zorba olduğu zamanlardaki gözlerinde ki o etkileyici bakış, o bombalı bölümlerde o kadar etkili değil.
   Ömer yine güzel bakıyor Zehra ya ama bana o ilk bölümlerdeki gibi etkileyici gelmiyor gözlerinde ki o bakış.

   Ya Erkan dan, yada Ömer karakterinden kaynaklı bir şey eksik o bölümlerde Ömer’in o gözlerinde bakışlarında bir eksiklik var, adını koyamadığım tarifini yapamadığım beni eskisi kadar etkileyemiyor o bakışları nedenini bilmiyorum?

   bunu sadece ben mi hissediyorum yoksa sizde böyle hissediyor musunuz?

 4. Lale turkmen dedi ki:

  Aslicim ellerine yuregine saglik canim gune senin analizinle başladim ve yine senin analizinlede kapatiyorum:) her zaman morel veren analizlerini okumak huzur veriyor. Ben bir roman okuyor gibiyim her bolumde bir sayfa gibi. Kitap okumaya başladigimiz zaman hec birakmak istemiyoruz ya heleki konusu aşk olunca surekli devamini merak ediyoruz işte benimde analiz okumam onun gibi surekli devamini okumak istiyorum. Canim senin yazdiklarin okunup okunmadigini kendin cok iyi biliyorsun. Bunu yazilan yorum sayisi degilde yeni katilan arkadaşlar ispatliyor. Gizli hayranlarin ve seni seven arkadaşlarin icin zamanin olunca yazmaya devam et. Opuyorum seni canim, iyi geceler.

  1. aslı dedi ki:

   Çok teşekkür ederim Lalecim o güzel düşüncelerini paylaştığın için. Bu kadar değer verdiğin içinde ayrıca teşekkür ederim.
   O güzel romanın baş kahramanları Ömer ve Zehra onlara hayat veren Erkan ve Hazal onlar senin okuduğun o romanı güzelleştiren iki insan. Ömer olmasa Zehra olmasa bu roman olmazdı. Erkan ve Hazal yerine bir başkası olsaydı bu kadar etkili olmazdı bu roman, bu analizlerde.
   onlar var bu roman ve bu analizler vede siz değerli arkadaşlarım var.

   Bende seni öpüyorum bir tanem:)

 5. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba.Maşallah Aslıcım.Artık her kes nasıl alışmışsa merakla analiz bekliyor.Allah yardımcın olsun.Düşünürüm ki Ömerin Zehraya her şey için kızması aslında bir kadına karşı kendi istemeden yumuşadıgını hiss ederek kendine kızmasıdır.Zehraya yalancı düzenbaz dese de onun temiz bir ruha sahib oldugunu görüyordur.Ancak içindeki huzursuzluk onu hırçınlaşdırıyor ve yanlış yapmaya neden oluyor,bence.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, teşekkür ederim, amin inşallah.

   Ömer hakkında yazdıklarında çok haklısın ablacım, Ömer Zehra ya kızarken kendine de kızıyor.

 6. Aylin dedi ki:

  Şimdi okudum analizi . Aslicim bu Omerin zorbaliklarini ,yalnis anlamalarını yaza yaza yorulacaksin bitanem . Bir diyil iki digil . Adam kos koca 6 ayi yalnis anlamayla geçirdi . Arkasinsanda pişman oldu . Ama pişmanlığını arkasından hiç özür gelmedi . Canim Zehra ya kiz bir tarafta bu zorbaya katlanıyor ,diğer tarafta ailesinin sorunlarıyla bas etmeye çalışıyor.

  1. aslı dedi ki:

   Ömer özür dilesin, teşekkür etsin diye kaç kere yazdım ben bölümlerin o zaman yayınlandığında yorumlara,

   en sonunda diledi özrü de bende rahatladım. Ömer için özür dilemek ve teşekkür etmek nede zor iki kelime.
   ah Ömer ah.

   daha neler neler yazdık burada.

 7. Aylin dedi ki:

  Aslicim bu ne hız . Vallahi bravo . Henüz okumadım analizi ama siteye girince yeni sayfayi gorunce şaşırdım . Eminimki her zamanki gibi mukkemel

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın canım sağ ol bir tanem öptüm.

 8. Aslınur dedi ki:

  Ay Aslı valla bu ne hız ya

  Analizler birikti , hepsini okumak için can atıyorum , daha okumadım
  Okumadan bi teşekkür edeyim dedim
  Allah razı olsun canım , sağ ol yazdığın için:)

  Maşallah diyeyim bozulmasın
  Kocaman bi MAŞALLAH:)
  Vay be eski günlerdeki gibi her gün günlük analiz
  Neyse neyse analizleri okuyayım ben:)

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın canım, tv benden hızlı bu hıza bende yetişmeye çalışıyorum her gün 2 bölüm anacım beni geçecek tv. 🙂
   Maşallah aman nazar değmesin
   dizi başladığında da böyleydi değil mi vay ne günlerdi o günler. yine gelecek inşallah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir