Adını Sen Koy 263. Bölüm Analizi (“ASLI”) Star Tv 17 Ocak 2018 Çarşamba

Burak 18 Oca 2018 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 263. Bölüm 17 Ocak 2018 Çarşamba

Zehra, Ömerden boşanmakta kararlı, Ömer de Zehra dan boşanmamakta. Zehra yı avukat arayıp Ömer bey anlaşmalı boşanmaya yanaşmıyor, bu iş uzar siz konuşup ikna edin dedikten sonra, Zehra mahalleye babasının yanına giderek olanları anlatmak istedi ama Ömer buna izin vermedi. Odadan çıkmak üzereyken Zehra yı kolundan tuttuğu gibi kendine çekti Ömer.

Gitme dedi. Zehra diretti. Ömer de ben önce Ayşe ile konuşayım sen sonra baban ile konuşursun dedi. Zehra bu söz üzerine az da olsa sakinleşti. Gitmekten vazgeçti. Ömer azda olsa zaman kazanmıştı.

Ömer çalışma odasında ne yapacağını düşünürken Nihat geldi yanına şirkette tersanelerden birinde sorun çıkmış Ömer’in şirkete gelmesini istedi ama Ömer’in Zehra yı düşünmekten iş yapacak gücü yok ben gelemem siz halledin dedi.

Nihat da oturup Ömer ile kısa bir konuşma yaptı. Bu konuşmada Zehra’nın boşanmak için kararlı olduğunu ve bunu da Ayşe ye söylemek istediğini öğrendi Nihat. Ayşe’nin bunu öğrenmesinin doğru olmadığını, bunu öğrenirse Ayşe’nin çok üzüleceğini, yıkılacağını söyledi. Boşanmanın olmaması için bir şeyler yapmalıyız dedi Nihat.

 Ayşe de Zehra’nın yanına elinde büyük bir çanta ile girdi. Aile fotoğrafı varmış onu çıkarıp gösterdi Zehra ya. Resim de Ömer, Zehra, Ayşe, Nihat ve Asya var. Ben bu aile fotoğrafını taaaa 1. Sezonda istemiştim evin hiçbir yerinde böyle aile fotoğrafı yoktu. Geçte olsa bu aile fotoğrafının olması iyi oldu teşekkür ederim.

Ayrıca bu resim neden siyah beyaz? Renklisi olsaymış daha iyi olmazmıydı? Kendi hayatlarını, yaşadıklarını yansıtır gibi, renksiz, siyah ve beyaz, gri resim. Bu resmi odasına asacakmış Ayşe. Ömer abisini çok sevdiğini resimde nasılda kol kanat gerdiğini gördüğünü ve abisinin çok iyi bir baba olacağından bahsetti Ayşe sonra da odadan ayrıldı Ayşe.

Bu resimden bir tane de Ömer ve Zehranın odasında küçük ebatta olsa çok güzel olurdu. Ayşe onu da düşünüp ayarlasa ve Zehra ya hediye etseydi masalarının üzerine koysalardı çok güzel anlamlı olurdu.

Nihat, Ömer ve Zehra başbaşa kalsınlar oturup konuşsunlar, bu boşanma işinden vazgeçsinler diye dağ evine gitmeyi düşündü. Ayşe ile Zehra ya söyledi bayanlar tamam deyince Nihat durumu Ömer’e anlattı.

Görünürde 4 ü Ayşe, Nihat, Zehra ve Ömer gideceklerdi. Ama Nihat, Ömer ve Zehrayı başbaşa kalsınlar diye önden gönderdi. Arkadan da onlar gideceklerdi.

Konaktan ayrılmadan önce Ayşe evdekilerle vedalaştı babaanne önceden haber verseydin bende gelirdim dedi. Cevriye hala da biz yaşlıların gençlerin yanında ne işimiz var diyerek otur oturduğun yerde demeye getirdi.

Gerçekten de otur oturduğun yerde ne işin var dağ evinde. Sonra bir ara tüm aile gidersiniz. Gerçi hiç gitmiyorlarda benimkisi de hayal işte. Dağ evini seviyorum mümkün olsa da orada 10 bölüm çekseler ama nerde buna da şükür. Hiç yoktan iyidir.

Zehra hazırdı ama saçları çantasının kulpuna sıkışmıştı Ömer yardım etti Zehraya ve Ömer takım elbiselerinden kurtulmuş, spor giyinmişti. Bu dağ evi onlara iyi gelecek. Şimdiden takımlardan kurtardı Ömer’i çok iyi oldu. Normal zamanlarda Ömer’e evde spor kıyafet giydirseler ne güzel olur. Elinden gelse takım elbise ile yatacak zaten yattı da.

Ayşe tek araba gideceklerini düşünüyordu. Nihat 2 araba gideceğiz. Alış veriş yapacağız, dağ başı 2 araba olsa iyi olur dedi ne olur ne olmaz diyerek. 2 araba ile yola çıktılar. İlk mola yerinde buluşacaklardı.

Zehra yolda fenalaştı araba tutmuştu Zehra yı Ömer Arabayı bir piknik alanına çekti. Orada biraz oturdular. Elini yüzünü yıkadı Zehra. Yine bir şey yememiş aç halde yola çıkmış Zehra bayılmadığına şükür.

Biraz dinlendiler Ömer geri dönelim mi? doktora gidelim mi diye sorunca Zehra da gerek yok iyiyim dedi. tekrardan yola koyuldular.

  

Ama Nihat telefonu evde unutmuş numarası yaparak konağa geri döndü.

Geri dönünce de fırsat bu fırsat midesini üşütmüş numarası yaparak arabada bekleyen Ayşe yi içeri girdirmeyi ve dağ evine gitmemeyi başarmıştı Nihat.

Numaradan hasta olmuş gibi davrandı Nihat.  Ayşe de buna inandı dağ evine gitmediler.

Ömer ve Zehra dağ evine vardılar. Bir önceki gidişlerinde köyde olan ama şimdi orada olan emektar çalışanlar karşıladı onları. Fazlı abi tanıttı kendini Zehra ya. Sonra da eşi Serpil hanım yemek yapıyormuş mutfakta Tanışmış oldular bu sayede.

Dağ evi çok güzel huzur dolu bende çok seviyorum bu dağ evini. Ne var sanki yazın sıcağında da çekseler birkaç sahne, hep soğukta geliyorlar. 3. Gelişleri yada 4. Gelişleri yazın sıcağında olsun. O zamanlar çok daha güzel olur oralar. Mis gibi açık alan.

Ömer odun kırdı bu sayede biraz olsun rahatladı. Zehra da Ömer’i izledi pencereden.

Salim amcanın işleri yoğun ve yetişemiyor. Bunu da kardeşi biliyor. Şükran teyzeden yardım alarak Korayı aradılar ve vaktin varsa gel de Salim amcana yardım et dediler. Koray’ın da şirkette çok işleri vardı. Özge Korayı işi yetiştirsin diye sıkıştırıyordu.

Koray hem bu baskıdan kurtulmak hem de Salim amcaya yardım etmek için işleri hemen bitirdi. Şirketten ayrılıp marangoz haneye geldi Salim amcasına yardım etti Koray.

Kerem de Sabah’ı akşam yemeğine davet etti. Bu yemekte Sabaha açılmayı düşünüyor Kerem. Sabah da bu yemeğe katıldı. Canan da Sabah’ın en azından bir ruj sürmesini istedi başarılı olamadı.

Şu Teoman da nereden çıktı? Kerem ile çocukluk arkadaşıyız bizim barışmamıza yardımcı ol diye Sabah dan yardım istedi. Birlikte Keremin evine gittiler. Ne alaka şimdi onlar ne güzel yemek yiyeceklerdi.

Zehra yürüyüş yapmak için tek başına ormana girmek istedi. Emektar bey izin vermedi buralarda tek başınıza dolaşmanız uygun olmaz, kurdu, köpeği, çakalı var karşınıza çıkarsa ne yaparsınız? Yalnız gitmeyin dese de inatçı keçi Zehra bildiğini okudu.

Allah dan Ömer temkiniydi de takip etti Zehrayı. Ama bir süre sonra Zehra tarafından fark edildi Ömer.

Gelme dedim, niye bırakmıyorsun peşimi diye tersledi Ömer’i. Ömer de, kurdu var, çakalı var, karşına ne çıkacağını bilemezsin dese de inatçı Zehra ben başımın çaresine bakarım, yalnız kalmak istiyorum dedi.

Ömer de koskoca ormanda nereye gideceksin? Sahi sen nereye gidiyorsun? diye sorunca, Zehra da senin olmadığın bir yere gidiyorum dedi.

Ömer de bu söz üzerine tamam o zaman bende gidiyorum diyerek ayrıldı Zehradan ve bir çalılığın arkasına saklandı Ömer. Nede olsa güvende değildi Zehra ve onu öylece bırakıp gitmek olmazdı.

Zehra da biraz yol aldı köpek havlamaya başlayınca çok korktu Zehra. Ömer de onu izliyordu söz dinlemezsen böyle korkarsın işte inatçı keçi dedi. inatçı keçi Zehra dağ kaçmış bir diğer inatçı keçi de Ömer onu takipte kurda kuşa yem etmeyecek sevdiceğini Ömer.

Zehra da arkasına bakıyor Ömer var mı diye. Olmasını o kadar çok istiyor ki Zehra, git dersen tabi gider dedi, çok korkuyor Zehra. Korkuyorsun da ne işin var senin ormanın içinde ya kaybolsan, ya düşüp bileğini incitsen yürüyemesen kalsan orada ne olacak inatçı keçi Zehra? bir de koruyucu meleğin Ömer’i de istemedin yanında iyice kork müstehak sana inatçı keçi Zehra ne olacak.

Orada at binmesi ne güzel olurdu? ah olsa da binsek, ata binseler Ömer ile Zehra ne güzel olur.

Ah Zehra ah dolaşmaya mı? yürüyüşe mi çıktın sen? Yoksa korkudan ödünün patlamasına neden olacak korku ormanına mı girdin belli değil. Bir köpek havlama sesi daha duydu Zehra üzerine de Ömer dokununca omzuna çok korktu olduğu yerde sıçradı Zehra.

Ömer’i karşısında görünce de sıkıca sarıldı kurtarıcı meleği eşine Zehra. hem istemezsin, hem sevmediğini söylersin sonrada başın dara düşünce böyle Ömer’e sığınır sarılırsın Zehra. sarıl sarıl bende seviyorum sizin bu hallerinizi. Çocuk gibisiniz. Hem istemem, hemde çok severim sizinki tamda bu işte.

SIĞINDIĞIM LİMANSIN SEN

Gece demez gündüz demez her derdime koşandın sen

Bir o kadar da başıma dert açan.

Nasıl oluyor bu deme bana, oluyor işte

Sana her ne kadar sevmediğimi söylesem de

Ben seni çok seviyorum.

Sen benim en zor zamanlarımda sığındığım limanımsın

Çaresizim, yalnızım, kimsesizim ama sen olunca

Ben her şeye sahibim

Çünkü, sen benim en zor zamanlarda sığındığım limanımsın.

Aslı,

Ömer ve Zehra dağ evine geçince onların evine arka kapıdan dağ kekikleri satan yaşlı bir teyze geldi. Kekik almak istermisiniz dedi. Zehra kokladı kekikleri mis gibi kokuyordu. Su istedi susamıştı teyze ve Zehra su getirmeye gidince kapının oraya oturmak istedi teyze, Ömer izin vermedi içeri buyur gel ısınırsın dedi ve içeri girmesine şöminenin ordaki koltuğa oturmasına yardımcı oldu Ömer.

Öyle duygulandım ki bu sahnede. Gün gelecek bizlerde yaşlanacağız, o yaşta bile çalışıyor. Eşi can yoldaşım yatalak hasta yatıyor, ona bakıyorum dedi. Bir zamanlar bizde sizin gibiydik bir yastık da kocadık dedi.

Siz siz olun birbirinizin kıymetini bilin, Allah size, sağlıklı, mutlu, huzurlu bir ömür nasip eder inşallah dedi. Ömer de amin inşallah amin teyzecim dedi. bana göre çok duygusal anlamlı özel bir sahneydi. İki aşık, Ömer ve Zehra hayır dua aldılar teyzeden.

Ömer teyzenin bütün kekiklerini satın aldı. Biz büyük bir aileyiz, karımda beğendi kekiklerinizi dedi. öylelikle Ömer cebinden 200 tl çıkardı verdi. teyzemde o para çok diye almak istemedi. Onun o hali ağlattı beni. Ömer de Zehra da çok iyi davrandılar teyzeye yemeğe kalmasını istediler de teyze kabul etmedi.

Olur mu teyzecim sen o kadar emek sarf edip topladın kuruttun onları şimdi de satıyorsun senin hakkın o para dedi Zehra Ömer de destekledi öylelikle aldı parayı teyzem yoksa almıyordu.

Teyzeyi kapıya kadar Ömer götürdü. Kekikler onlarda kaldı. Zehra ve Ömer başbaşa şöminenin başına yere oturdular konuştular. Ömer ben burada olduğum için çok mutluyum sen yanımdasın dedi.

Zehra da, eskiden bende öyle hissediyordum ama sen her şeyi yıktın, bizim eski güzel dönme gibi bir imkanımız yok dedi.

  

  Ömer’inde morali bozuldu dışarı çıktı hava almak için. O esna da da Nihat dan mesaj geldi. Ayşeyi hasta olduğuma ikna ettim. Her şey yolunda artık top sende, Zehra yı bu akşam ikna edersin artık kolay gelsin yazıyordu

Bu mesajı Zehra okudu Ömer’in kendisine oyun oynadığını düşündü. Yandı Ömer, Zehra’nın elinden çekeceği var.

İKİ AŞIK

 Zor
Hangisi kolay ki?
Her veda bırakır izini
Aşktı bir hata değildi.
Sadece zamanımız tükendi 

Sevdik sonunu bile bile sevdik
Gençtik tabi kolay yolu seçtik
Acıyıp geçtik

Sevdik sonunu bile bile sevdik
Daha gençtik tabi kolay yolu seçtik
Acıyıp geçtik 

Biz iki aşık kafaları karışık
Bir sağa çarptık bir sola çarptık
Nasıl bitti bizde şaşırdık
Kime sorsan çok yakışırdık

Ersay ÜNER 

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 263. Bölüm Analizi (“ASLI”) Star Tv 17 Ocak 2018 Çarşamba” üzerine 132 yorum

 1. www.http// azerbaycan wwwwwww A Y A N dedi ki:

  Ayan adres senin yorumundan aşği
  Duşub. www . Http// azerbaycan

 2. Anonim dedi ki:

  Zehra yüzünde diziyi izleyemez olduk uyuz gibi yine yazmisinizya zehra hamileliğine gerçek bi karı koca olarakmi göstermek ama siz bunu yapacak potansiyele sahip deyilsiniz siz kim bunu yapacak kapasite yok bizler size hiç inanmiyoruzyalan olsa hemen yaparsınız biz artik diyoruzki adini yalancılar koyduk yalancılar başladı yalancılar bitti diye hitab ediyoruz dedimuz gibi simdide ayase zehranin uyuzlugune kadar soguk suratsiz bi kadın içimizi kararti zehra donyag gibi buz gibi kadin icimizi dondurdu calla izlerken baska ksnallara kayyoruz icimiz urperfi artikdizi artik sarmiyor baska kanalara geçemeye basladik artik bakacaz zehrayi hamile yapabilecekmisiniz gorucez budsmi yalan oldunu mu gorucez biz dedik ki buda yalan bekliyoz bekleyip gore-tex yalan sizin isiniz

 3. HICRAN SESI dedi ki:

  tera jedi efsane ouku/ GiT ARTIK ALTINDA
  G IT ARTIK YAZZN GIDECEM BIR AZ SEBIRLI
  Ol men ozumu toparliyim.. SENE NEDEN
  Haber yaydilar ? sen onlarin elin yetmedi meni vurdun.. SENDE AZARAK ANURMALSAN
  Ona gore ozunden muvazib ol
  Zindeganlig ayni bu olaylar bundan beter
  ***************************
  Hicran sesiyem sesiyem

  Sesiyem men dilimin

  Sesiyem.. men dilimin

  Gurbaniyam. B I R ~ MILLETI

  Istesen ulduresen onun

  Dilini alsan elinden

  O millet yox olar..

  Eslinde biz konuşan dili

  Emperyalar parçalamişlar..

  Bir az ereb+ fars + orta asya

  ++ rus

  Bugun buna deyirik azeri

  Turkiye dili osmanli donemi

  Kamilen fars ereb turk

  Fars dilinde yazilmiş..

  Incelik var aşiri ..farslar

  Şimdi o inceliyi taşimirlar

 4. Zehmer dedi ki:

  Yeşilçam ‘in kötü adamı gaddar ve zalim yani

 5. Zehmer dedi ki:

  Ir abi sende beni iyice erol taş a cevirdin yani

  1. IR dedi ki:

   Ya betul bu erul tas kim ?ben bunu internetten arasdirdim sonuc olarak cok unlu ve basarili bi sanatciymis ,neden o rahmetlinin adi kotuye cikmis?ama ben sizden kordugum icin oyle yazdim.

 6. Aylin dedi ki:

  Ohhhhhh nihayet nihayetki bir yalan ortadan kalkti . Afferin Nazmiyye bak yavas yavas duzeltiyorsun diziyi . Ama bak simdi seni ovdum diye Aysenin tavirlarini uzatibda sinirlerimizi bozma . Tadinda kalsin . Aysede bence cok uzatmamali . Sonucta bu gun Omer ne aci yasiyorsa bunun bir sebebide Ayse . Bence Ayse Zehrayada Omerede minatdar olmali. Her serde bir hayir vardir . Ayse ogrendi ama Buda bizimkilerin arasini sicaklasdircaq Insallah

 7. IR dedi ki:

  Cikan fragmana gore numaradan davranislar devam ediyor ,perinin dediyi gibi temelli barismalarina neden ola bilir ama yine ortada olan zehraya olacak cunku omer odununu yalniz birakmak istemiyor ,bosanma simdi olmaz diyor ,alin bu da size kapak olsun aylin le asli , yine sizin oglanin kurtulusu bizim kizin elinde ,bu arada nihatin kurtulisu olmayacak ,sonucda sd yi
  kayb eden o ,ama bence bi iki gun tavir yapar sonra her sey ortaya cikdigina gore konusar hall ederler onemli olan ikilinin istegi , gecmisde ne yasanmissa yasanmis ,ayse oturub yesekkur etmelidirki bu vesiyleyle iki yildir ayleleri mutlu olmus ,ortada haklarindan gecen omer ve zehra ,bi otak bi yatakda uyuduklarina ragmen hep bir birilerine karsi cile cekdiler ,ortada yalanda yok ,cunku her kesin gozu onunde nikah kiyildi ,kari kocalikarai surecdede bi sikinti yasatmadilar geride kalani teferruat,ayseyi sevmem o yuzden net sekilde soyleyim abartmasa iyi olur.

  1. Aylin dedi ki:

   Ne Ovup duruyorsun abi bu kizi . Hele birde gelsin Boyle bir durumda bosanacagim diye tutdursun . . Tabisi yapmasi gereken bu . Oda bu yalana ortak . Eger yaptiklari sucsa ikside birliktde Ayseni inadirmalilar gerceklere

 8. peri dedi ki:

  Arkadaşlar fragman çikmış,iyi oldu bunlarin haggindan anca ayşe gelir,şimdi ayşeye birbirlarini sevdiklarine isbatlama derdine duşmuşlar.ama keşke bahşende örenmasa.ay kiyamam ya zehra biz gerçekdan evlandik diyemio da,once sahteydi sonra sanin istadigin şeye donuşdu dio ayşeye.

 9. IR dedi ki:

  Ben yeni geldim yoldaydim diziyi izlememisim once fragmani sonra bolumu izleyim paytaht baslayana kadar donerim.

 10. IR dedi ki:

  Pes yani rada ?ben ne zaman omere hak verdim ?sadece acidim o kadar ,betulle senin hic mi insafiniz yok ?

 11. Zehmer dedi ki:

  Ben demistim ama bu ömer zehra yi karısı değil annesi zannediyor diye sürekli ilgi şefkat bekliyor adam çocuk gibi

 12. Zehmer dedi ki:

  Evet rada yalancının mumu yatsıya kadar yanar mış ömer’in numarası yine elinde patladı bir de üstüne ayşe geldi tam saatli bomba gibi oldu

 13. Rada dedi ki:

  Iyi aksamlar. Aylin hadi kiz atsana havani. Kiz nazmos beni duyuyor. Omerin numarasi cok cekmedi oh olsun

  1. Aylin dedi ki:

   Bizede bir gun kader guler guler Insallah .☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

 14. Hanim abla dedi ki:

  Merhabalar her kese.Aylincim(ay parçası),Radacım hoş gününüz olsun.Sizler iyi olun.Biz Allahın kömeyi ile geçinip gidiyoruz,çok şükür.Amcanın çok selamları var.Allah amanında.

  1. Aylin dedi ki:

   Tessekurler

 15. Anonim dedi ki:

  sayin yonetmen lutfen sinirli gartal

  Mesajin meslehet olmadi kaldirin .. teşekkrler

 16. Aylin dedi ki:

  Merhaba Hanim.ablam nasilsin . Iyisindir insallah . .

 17. Aylin dedi ki:

  Keski bu sefer Zehra hata yapsa . O zaman gorecegim siz . Beni duyun artik . Zehrayada hata yaptirin . Ne olur ne olur. Bende biraz hava atiyim .

 18. Rada dedi ki:

  Hayat Hanim abla hosgeldiniz. Nasilsiniz?
  Ir abi merak etme yaziyorum bir kenara. Omerin ilk hatasinda sen kacamaya basla bence. Aslinda simdiden kacamaya basla cunki omer kesin hata yapacak. Ovmege hak vermeye baslamissin Su aralar omere hak vermek sende aliskanlik yapti. Yoksa sen sevmeye mi basladin o sevimsizi? Eyvah yakinda buyuk firtina olucagi kesin. Uzulen zehra olucak. Bakalim o zaman aciya bilecekmis omerin haline

 19. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Hayat,hoş geldin.nasılsın,Ayna nasıl?Geçen ay 3 yaşı oldu,tebrik ederim.Ayın 15-de onu tebrik etmiştim,hatta şiire benzer bir şeyler da yazdım.bilmem okudunmu.İşlerin yogun galiba,gelemiyorsun.Yine görüşürüz inşallah.

 20. Zehmer dedi ki:

  Ir abi bu seferlik görmezden geliyorum ikincisi olursa gözüme görünmeden pasaportunu hazırla silkelen ve kendine gel ir abi sen bir zehracisin bunu unutma özüne dön rada görmesin…

 21. IR dedi ki:

  Oyle diyorum aylin ama betulla rada bu sefer beni olkeden kovacaklar bu aralari acik verdigim icin ,son zamanlar zehradan cok omeri kolluyorum .

  1. Aylin dedi ki:

   Vallahi abi korurum ben sizi deyicegim ama kendimi koruyan lazim

 22. Hayat dedi ki:

  Merhabalar arkadaslar nasilsiniz . Sizleri çoook ozledim. Umarım sitededeki sorun çozulmustur sizinle özkan giderebilmek için . Sizleri çok özledim . Görüşmek üzeri hayirli gunler

  1. Aylin dedi ki:

   Hos geldin Hayat . Nasilsin canim

 23. Zehmer dedi ki:

  Yedi yirmi dort açığız ir abi musaitim yani

 24. IR dedi ki:

  Betul valla ben hala seni cozemedin hep bi sayfa geriden geliyorsun ,saatini bilsem anlarim ama bi denli saatinda yok hangi saat musayitsin hangi saat diyilsin .

 25. IR dedi ki:

  Ya ne bosanmasi ?kizginlikla verilmis bi karar ,zehrada biliyor dogru olmadigini ,her defasinda bosanmak istiyorum lafinda omerin reaksiyonunu bekliyor gozunun ucuyla ,kirgin oldugu bes belli. Koyalim tadini cikarsin.

  1. Aylin dedi ki:

   Tatli intikam diyirsunuz yani . Yapsin bakalim nereye kadar . Sonunda Omerin babaanesi duycak Omer uzerinde baski yapacak olanlar olacak .

 26. IR dedi ki:

  Gecmis olsun aylin ,hos gorduk ,zehranin yardim severliginden sophenmi var ,omer ayakdaysa zehra sayesindedir ,kendi cani ,kardesinin cani ,yeginin cani ,mali mulku sirketi hepsi zehra sayesinde ayakd yoksa hastalik kardesini ,alev yeginini ,hilmi yilmaz kendi canini ve sirketini alevle bir olub coktan mahv etmisti ,ben sizin yerinizde olsam direnmem ,kac kere kurtarmis oldu zehrayi evet ama onunla beraber kendi hayrina cevrildi ,ben birazdan yine yolcu olcam allahin izniyle kismet olursa gorusuruz .

  1. Aylin dedi ki:

   Tessekurler . Sizide iyi yolculuqlar . Gorusuruz insallah . Yok supem yokta . Simdi Omere kizqin ve kirqin . O yuzden soyluyorum . Gerci Zehra omere hip kizqin va kirqin . Dusunuyorumda Dizide hic bi mutlu an olmaz . Ya bunlari sinir hastasi edecek nazmiye . Vallahi korkarimki Dizide bunlari bu kadar didistiriyor ya nazmiya ,acaba gercek hayatda iliskileri nasil . Korkarim gercek ilgilerinede bu sorunlar yansir . Yazik gund be artik bunlarinda yuzu gulsun . Soyle dizide mutlu anlar yasansin .bebek sevinci yasansin . Nazmiye mutluluk dusmani qaliba

 27. Zehmer dedi ki:

  Sıcak su torbası koymuştu bu sefer anlarsa cehennem kazanın da kaynatir o ömer i

 28. Zehmer dedi ki:

  Zehra ömer e pure yedirmisti bu sefer anlarsa allah bilir ne yedirir zehra yi dusunmuyorsan bir ömer ci olarak ömer in sonunu düşün bari

  1. Aylin dedi ki:

   Bizim oglan. Aski icin cenemde yanmaya hazir .

   1. sizin oğlan dedi ki:

    Renosans’dan once papalar cenneti erse

    Kibi bolub satiblar zaten banz cennet’de

    Yer galmamiş cehennemin ortasi bana
    yetişmiş (ben yalniş duşunsem once uzur dilerim)

    1. Aylin dedi ki:

     Oncelikle sizin ogalan demekde maksadinizi anliyamadim . O sadece Omerdir . Boyle bir deyimi bende duydum . Ama cennet ve ceheneme kimin girecegi allahin elindedir.

 29. Zehmer dedi ki:

  Aylin ömer hastalığı uzatsin diyorsun üzgünüm ama sana bir hatırlatma yapmak zorundayım geçen sezon ki uçak kazası vakasini hatırla zehra nin intikamı fena olmuştu bence ömer aklının ucundan bile gecirmesin

  1. Aylin dedi ki:

   Haklisin ben onu unutmusum . Ama yenide olsun ya Zehra en azindan anlar Omer onun icin ne kadar kiymetli . Anlarki Omerin cani yandiginda Zehraningi daha cok yaniyor . Ve bosanma kararini bir daha gozden gecirir

 30. Zehmer dedi ki:

  Rada bu sefer aylin hakli bu nazmiye ne yapiyorsa bizi sinir etmek icin yapıyor baksana biz ne dersek habire tersini yapıyor kadın

 31. IR dedi ki:

  Rada neden imali yaziyorsun ?cekinesi bi durummu var ? Aylin sana ne oldu ,kayb oldun yine ,bakiyorum siteye gire bilmeyenle gire bilenlerden daha cok ,bu durumda is gokere duser ,sitenin sorunu ne iyae cozmesi gerekir , turkmen yazarlar giremiyor ,azeriler yaziyor gonderemiyor ,gondere biliyorsa cikmiyor ,iki aya yakin bir zamandir ugrasdigini soyliyor sonuc gorunmiyor ,bir an once cozulur insallah.

  1. Aylin dedi ki:

   Geldim abicim burdayim . Ben biraz hastaliga yenik dusdumde . O yuzden bu saate kadar uyuyordum . Benim internetle sorunum yok bu aralar . Oluyor tabi bazan yorumum cikmiyor ,ama olsun ne yapalim bende yeniden yaziyorum

 32. Rada dedi ki:

  Vay eli sopali Ayan ve Gozelim de gelmis. Hosgeldiniz ozlettiniz kendinizi. Kiz Betul ay benimi dilimi essek arisi soksun. Ben bu omer sakin kaza yapmasin hastalik numarasini cekmem dedim. Adam gitti ayagini burktu. Simdi aman hastayim yuruyemiyorum zehra gel tutuniyim sana diye firsat bu firsat kendini affettirir zehraya. Bakalim ayse her seyi ogrenince ne kiyamet kopacak. Bu cd i bahsendenin ekmegine yag surucek.

  1. Aylin dedi ki:

   Merhaba rada. Bak sen uzulmusun ,ama ben mutlu oldum . Omerin ayaginin burkmasima bu kadar sevinecegim hic aklima gelmezdi . Iste simdi Zehra gosterin yardimseverligin . Ben Omer uztsinda uztsin bu burkma meselesini .askta her yol mubahdir

 33. Rada dedi ki:

  Selam. Betulum hokus pokus olmadim. Sabah uzun uzadi bir yorum yazdim tam gonderecekken ucak gecti internet durdu yorum cop oldu. Aslinda suc bende. Bana soyleyen lazim uzun uzun yazmak senin neyine. Aslim analiz cok guzel olmus. Sarki ve siir tam bizim kafasi karisiklar icin. Gercekten komik bi bolumdu benim icin. Bu ask dusmani nazmos var ya dag evinde bile izin vermedi bu saskinlar bas basa kalsinlar. Fazli serpil yasli teyze birde diger 2kisiyi soktu o dag evine. Nazmos bununla demek istedi ki ben yasadigim sure size rahat vermiyecek kavusamazsiniz. Ayni sey keremle sabah icinde gecerli. Ir abi buralarda oldugunu gayet iyi biliyorummmm. Sen ne demek istedigimi anladin

 34. Zehmer dedi ki:

  Ir abi dağ havasi yaramis işte beyinlerine oksijen gitmiştir ondan dir o ama ben tahmin etmiştim o odunun başına bir şey geleceğini bu seferde kendine baktirmak için ayağını kırdı ömer bu arada rada yine nerde acaba bu kiz hokus pokus oldu yine neyse gelir herhalde akşama

 35. Zehmer dedi ki:

  Hepinize hayirli cumalar arkadaslar Aynen ya aytac bazı sacmalayanlar yüzünden site buzdolabına dönmüş bakiyorum bakiyorum kimse yok akşam girip bir bakayım dedim in cin top oynuyor ortalık da

 36. IR dedi ki:

  Son haftanin reytingleri yuksek ama son bolumun reytingi bayagi yuksek ,demek dag evinin havasi izleyiciye iyi gelmis ,herkes dag evi bolumlerini keyfle izliyor nedeni o ki bizimkiler basbasa kalinca birbirilerine olan asil sevgi yuzlerine vuruyor ,yuze cikiyor ,tatli tatli atisiyor zor zamanlarda destek oluyorlar hem komik hem duygusal sahneler yaranir ,basarilari dayim olsun ,aylin ,rada ,nerdesiniz ? Ya aytac seni uzgun goruyorum sanki abi asker getmis sen kimsesiz kalmissin gibi ,seni uzen ne ?soyle yardimci olalim ,site iste bazi zamanlar aktiv olur bazi zaman durgun ,herkesin siteden baska kendi hayati da onun pesinde kosuyorlar ,o yuzden nazen kimse olmuyor ,ama kim nereye giderse gitsin yeni sayfa acilinca aksam olunca buraya toplanir sende uzme kendini , ayan gelmis gitmis ben duymamisim ,trsekkur ederim ayan buralarda oldugum sayilir ama yogun oluyorum islerim olur giremiyorum bazen .

 37. Aytac azəri fan dedi ki:

  Səlam arkdaslar nasiliniz ayna yalvarmak ne demek canım oyle konsma sen sorsan ben soylerdim zaten sitenin adını yazmam ama sen eski de oraya yazyordun bazen oğuz beyin sitesi gülay abla felan var di ya orda hatrladin mi iste o site hatrymadin sa soyle ben yazarim sana

 38. Asena dedi ki:

  gunaydin aşk ayilesi herkese mutlu cumalar bugun haftanin son gunu 1 haftayidaha dizimizde geride biraktik fiagman iki gunuktu firagmandaki butun sahneler biti acaba bugun neler olucak bugun firagmanda olmadigina gore suprizler bizi bekliyo merakla bekliyorum bence aleve inan micak alevin oyunlarindan biridi diye dushunucek yada viduo hepsini izlemicak

  1. Aytac azəri fan dedi ki:

   Günaydın asena sana da hayirli cumalar ben de çok merak diyorum bugun ki bölümü inşallah ayse o cd izlmez tabiki devam bir gün bilcek ama simdi olmasin

 39. Anonim dedi ki:

  Valla bazilari burda hic yokdu ama bu site hep buyle dolup tasirdi ,kimsr siteyi kendine bagamli biliyorsa kendi sorunu , iki kisi yasindigina goremi sitenin sakin olmasi ?hayir oyle diyil iki kisi geder yerine baska iki ve ya uc hatta daha fazlasi gelir , gedenlerin amaci sow yapmak , birisi geldigi gunden gediyorum gettim bir daha donmem diye hep soow yapdigini gorduk digerinide kaleye alinmadigin gordu simdo gizli idimli her gun ilgi cekmek istoyor ,bir tek aytac ozliyor badka kimse umursamiyor, dite donmrk istiyorsun daha neden duygu sumrusu yapiyorsun , ilginc olan o ki gizli isimle girib ayline mesaj gonderiyor kendini davet ettiriyor , aylinin bu gunlerde morele desege ihtiyaci oldugunu bilerek . Site kimsenin diyil yoneticisi ve sahibi belli ,baskalarini ilgilendirmiyor kim geldi kim getti , o kisiler once kaliteli siteydi ,darma duman ettiler ,bir zamanlar fadima teyze diye bi ag sacli anamiz bile dillendi ama kimse kemdine gelmedi , bi yolda yururken kimseye sen buradaysan ben bu yolda yurumem deyemez ,yurumezsen yurume ,daha neden kendini acindiriyorsun .bi asli bi aylin her kesden onemli bu site icin ,baskalarida kendileri kadar onemli ama kimsenin nazini cekmeye gerek yok.

  1. Aylin dedi ki:

   Teesekur edirem.ama bende uzuluyorum iste arkadaslarin bu durumuna . Yardimci ola bilmek isterim . Ama yinede donub donmemek olarin karari . Ben arkadaslarimin hepsine sevgi ve sayqi duyuyorum

 40. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Ülkercim.Hanım ablaya selam sagol yokmu?Yoksa kırgınlık banamı?Sevdacım acil şifalar.kendine iyi bak.Xanım kızım abin daha iyimi?geçmiş olsun.Diger siteye ulaşa bilmiyorum..İnşallah görüşürüz.

 41. Bayan Papatya dedi ki:

  Hmmm aslında hayla küsüm haberiniz olsun sadece yazıp çkıcam…

  Aytacım bana yazdığın tüm yorumları okudum. İnanki bende seni çok özledim. Ama gel görkü sitede rahatsız olduğum insanlar var. Gerçekten kalbim çok kırıldı. Su damlamında aynen öyle. İkizimin kalbini o kadar kırmışlarki, Su damlası ismini braktı artık. Başka isimle yazıyor. Her gün yazıyorum ona. Bende ismimi böyle yazmayı tercih etdim. Diyer ismimin benim için anlamı büyük. Və onu bazı insanların adının yanında görmek istemiyorum. Sevda ablaya gelince bu yaşananlardan sonra fenalık geçirdi. Geceyle hastaneye kaldrdılar. Tam 2 gün çocuklarından uzakta-hastanede kaldı. Şu an ilac içiyor.
  Vallahi diyer sitede çok mutluyum. Gece saat ikilere, üçlere kadar muhabbet ediyoruz. İşimize Karışan, bizi sinir eden, gereksiz cümleler kuran insanlarda yok:-) Biliyormusun bu gün Şule ablanın doğum günü… Tabi başka haberlerde var. Mesala Oğuz abi bir süreliyine köye gidiyor. Ferize ablada Almanyaya evine dönüyor. Az önce vedalaşdı… NURUNDA yarın sınavları varmış. İşte böyle tatlım. İnşallah sende gelirsin… Sen tekrar, tekrar dene illaki alınacak… Seni çok seviyorum, kendine iyi bak…

  AYAN hoş geldin canım, baklava mı dedin sen. Şimdi nede güzel yerdim onu. Eh benim yerimede sen yersin artık. Ama önce söyle bakalım bu kadar zaman içinde nele yaptın? Nereler gitdin? Vallahi iyiki gelmişsin. Umarım daha uzun süre gitmezsin:-)
  sen SEVİYORTUM:-)

  AYSELİ bırtanem iyi akşamlar. Ne haber canm. Ya kuzum buraya yazmamış ola bilirim, ama yorumlarınızı takip ediyorum. Ben ararsan her gün diyer sitedeyim. Su damlamda öyle. İnşallah her şey güzel olur… Amin, Amin…

  Gözelim tebrik ederim sonunda siteye ulaşa bilmişsin:-)

  AYLİNİM senide çook çok seviyorum.

  Hadi neyse hasta olduğum için fazla yazamyorum. Her kese iyi geceler. Hoşcakalın. Görüşmek üzere:-)

  1. Anonim dedi ki:

   papatiyam
   Naz eyleme
   Seni seven
   Oldu

  2. Aytac azəri fan dedi ki:

   Merhaba canım arkdasim çok tesekkur ederim yazdığın için su damlam la senin adina çok uzldum ben de siz çok ozlyorum diger siteye girmeye calsyorum inşallah gire bilirim sevda ablam için de çok uzldum çok gecmis olsun kendisin uzmesin onu çok sevdiyim çok ozlediyim sole kendisine iyi baksin diger site de huzurlu bir sekil de konsyorsunuz ne guzel su damlam gozel abla da orda ben de gelmye calscam siz kendiniz iyi bakin bende ordaki butun arkdaslar çok selam soyle bu yorumuma cevap uyazma isder sen oku yeter ha yakin da benim doğum günüm untmayin sakin doğum günüm bu yıl sizler burda kutluycam diye okadr mutlydum ki ama hepniz gitniz ne yapalim boyle kismet mis berki diger siteye gire bilirim ozman kadar kendine iyi bak siz çok sevyorum dostluğumuz asla untmycam siz le tatli tatsiz bir çok anlarmiz oldun çok tesekkur ederim hepinize iyiki siz tandim su damlam da səlam soyle onun da çok sevyorum gorusuruz inşallah 🙂

  3. Aytac azəri fan dedi ki:

   Selam ir abi nasilsin iyisdir inşallah evet abi ya biraz uzgunum son zamnlar bazi arkdaslar siteye girmyor ama isleri olduğu için deyil bazi kotu yazlan yorum lar yuzun de ben de çok alsdim arkdaslarima site de onarin gormeynce biraz uzldum umarim dediyin gibi olur yakin da doner ler bir de yakin da benim doğum günüm arkdaslarim la burda kutlycaz diye çok sevyordum ama bir çok arkdas gitin olusun ne yapalim saglik olsun çok tesekkur ederim ir abi yazdiklarin bana iyi geldin artik uzlmycem inşallah diger arkdaslarim da doner rentig konsun da da haklisn maşallah çok guzel rentig ler alyor dizimiz son zaman lar inşallah boyle devam eder dağ evi hem zehra omer hem de biz izleycilere çok iyi geldin geliyor keski 5 10 bölüm daha orda kalsalar çok guzel olur du ama ne yazik ki bu mümkün deyil neyse ir abi təkrar çok tesekkur ALLHA emanet ol

  4. Aytac azəri fan dedi ki:

   Selam ir abi nasilisin iyisdir inşallah evet abi ya biraz uzgunum son zaman lar bazi arkdaslar siteye girmyor artik ama isleri olduğu için deyili bazi kotun yazlan yorum lar yuzun den ben de çok alsdim onara site de gormeynce birez uzldum bir de yakin da benim doğum günüm burdaki arkdaslarim la kutlycam diye çok sevyordum ama bazi arkdaslar yok biraz da ona uzldum ne yapalim saglik olsun umarim seni dediyin gibi olur yeni sayfa ciknca doner ler yazdklarin çok iyi geldin uzlmycem artik umarim diger arkdaslar da doner çok tesekkur ederim ir abi rentig konsun da da çok haklisn çok guzel rentig ler alyor dizmiz son zaman lar inşallah boyle devam eder dağ evi hem zehra omer hem de biz izleycilere çok iyi geldi keski 5 10 bölüm daha orda kalsalar ne guzel olur du ama malesef bu mukun deyili neyse ir abi tekrar çok tesekkur ederim ALLHA emanet ol

  5. Aylin dedi ki:

   Bayan papatya hos geldin . Teesukur ederim . ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤ bende seni ve tum arkadaslarimi cok seviyorum

  6. Aytac azəri fan dedi ki:

   Merhaba betul nasilsin evet akşam ben de bakdim siteye kmse yok herkez bir yerlere kayip oldu dagldik resmen ne guzel eskiden omrciler zehracilar tatli tatli atsuorduk konsyorduk simdi gerye sen ben aylin rada ir abi bir de kaç arkdas qaldı zehraci lar bir anda kayip oldun su damlam ülkər xanım azəri aysel yok gerye biz kaldik ALLHA bizim de bu site de sonmuz hayirli eder inşallah ir abi selam nasilsin iyisdir inşallah sana iki defa cevap yazdım ama cikmadin bir yerlere takldin kaldi her halde bu da cikmaz sa dismi kircm vallah evet abi biraz uzgunum bazi arkdaslar yok lar site de ama isleri olduğu için deyil kotun yazlan yorum lar yuzun de ben de çok alsdim arkdaslar site de gormeynce insde isdmez insan uzlyor inşallah seni dediyin gibi olur yeni sayfa ciknca doner ler bir de çok yakin da benim doğum günüm arkdaslar la burda kutlycam diye çok sevyordum biraz da ona uzldum ama herkez bir yerlere dagldin olsun ne ypalm saglik olsun çok tesekkur ederim ir abi yazdklarin iyi geldi rentig konsun da da haklisn maşallah çok guzel rentig ler alyor dizmiz son zaman lar inşallah boyle devam eder dağ evi hem zehra omere hem de biz izleycilere iyi geldin gelyor keski 5 10 bölüm daha orda kalsalar ama bu mumkun deyili malesef neyse abi sana iyi yolculuklar ALLHA emanet ol gorusuruz inşallah

  7. sinirli gartal dedi ki:

   ben verdiyim papatiyalari geri gaytarsin

   Cehennemin ortasi sicak . meni yandirar

   Rica edirm beni ora gondermesinler

   Papalar cennet’de erse satirlar ben

   Biraz para bulub papadan erse alacam

   Sen cehennemuva bir ayrisini bularsan

   \ alvida

  8. SINIRLI GARTAL dedi ki:

   mesaj

   1. GİT ARTIK dedi ki:

    Galiba akbaba demek istedin çünkü o dediğin kuş çok asil bir kuş ondaki beynin onda biri sende yok anladınız o kuşa deseydik insan ol olurdu bir türlü sen bunu başaramadin insan ol adam ol haddini bil karşındakiler bayan saygılı ol insansan eğer gururun varsa çekip gidersin yok gururum yok dersen sana diyecek lafım yok Allah bildiği gibi yapsın seni.ben bir Türk olarak utanıyorum senden evet türküm ben gurur duyuyorum milletimle senin gurur duyacağınız bir milletin varmı eminim vardır ama onlar senle gurur duymazlar neden onların şerefini ayaklar altına alıyorsun sen torunun yaşındaki kızlardan laf yiyorsun utan ne biçim insansın sen laf anla git artık sevilmiyorsun bitti eskisi gibi olmaz unut insanları rahatsız etmeyi bırak vazgeç buradaki insanların senin sevgine ihtiyacı yok herkesin nişanlısı eşi var sana ne yorum yapacaksan dizi hakkında ona sözümüz yok herkes gibi izle eleştir yorum yap burası dizi sitesi arkadaş sitesi değil derken arkadaşta olur ama senin gibi adamdan ne arkadaş olur ne dost olur ne abi olur ne baba ne de kardeş bu saatten sonra anladınmı bırak çek git daha fazla rezil etme bir erkek olarak utanıyorum karakterlerinden madem Türkleri çok seviyorsun ikide birde yazıyorsun anlaşılmaz Türkcenle bende sana git diyorum turk
    Olarak anladınımi ali bey daha fazla kendini rezil etme.

    1. Anonim dedi ki:

     Aslı merhaba tekrar. bana gerçek isminle yaz demiştin o yüzden yazıyorum yakında olacak tanışacagiz ama önce siteden bazı sorunların hal olması lazım onları sende biliyorsun yukardakinide ben yazdım kim bu dersen. Dediğim gibi türküm ben zamanı geldiğinde sana herşeyi anlatacağım bana hak vereceksiniz bu konuda tamam. sana iyi akşamlar şimdilik.

     1. hicran neğmesi dedi ki:

      men yazani
      Olay lamadi
      Istemirem
      Zul edem
      Dua işini
      Gorer

    2. gartal dedi ki:

     evimi yixdin yazixsan
     Evin yixilar. sene
     Dedim yazixsan

     1. TERAJEDI EFSANE OYKU/HICRAN dedi ki:

      bağimda bostanimda gormemişem damlani

      Yalan palan evi talan

      Sev memişem bir kesi

      Oykudan oyanmişam

      Sevgiye inanmişam yalanidi

      Toziydi ebes sozidi

      Orek bulandiran cehennemin

      Ozidi…ay parepare oldu

      Gunu yuzu dutuldu

      Gargalarin sesleri…

      Bulbulumun şiveni..

      Ne yar ne dos heramin

      Olsun senin çekdiym

      zehmetlerim etdiyim
      hormetlrrim umud verib

      Almadim senin kimi
      gulmedim. damla olub goz

      Yaşina çonmedim.. bu gun

      Buracan yeter…

 42. Anonim dedi ki:

  Ya bu arada dağevindeki kadının yazması sabahla kereme çocuğunu bırakan kadının yazması aynı galiba aynı yazma cimri bu yapımcılar bi yazmayıda değiştirmemişler

 43. Hanim abla dedi ki:

  Iyi akşamlar.Hoş geldiniz kızlar. Ayan,Gözel ne iyi etdiniz de geldiniz.SU damlası Ülker siz de donün artık.Burası bizim baba ocagımız.Arada gelin baş çekin.Fatiden Aslınurdan Nurbanudan Könülden hiç haber yok. Biliyoruz yüreginiz bizimle.Sizi çok özlüyoruz.

 44. Ayan dedi ki:

  Ilahi Zehmer bir az morelimi açdin.
  Aytacim sen ne diyor sun?
  ALLAH ASKINA lütfen geri dönün canlarim.
  Aytacim ben Ülker hangi sitede bilmiyorum lütfen yardim et diger arkadaslarimizi bulalim. Bunun için hiç yapmadigim seyi yapiyorum. Sana yalvariyorum yardimini esirgeme. Zaten 2018 bana hiç iyi gelmedi. Daha ilk günü kedim öldü 10 gün üzüntü içerisinde agladim. Simdide arkadaslarimi yitirmek bana tam travma olur yardim edin de diger arkadaslarimizi bulup burada hep birlikde Aytacin dogum gününü kutlayalim.
  Aytac su güzel haberin bir az iyi geldi. INSALLAH yakinda siteye dönerlerde onlarin dügününü hep birlikte yapariz.
  Aslim güzel laflarin için tesekkürler.
  Simdi ben gidiyorum. Bir kaç gün yine olmayacagim. Ama kalbim hep sizinle.
  IYI GECELER TATLI RÜYALAR.

  1. Aytac azeri fan dedi ki:

   Ayan kendin için çok uzldum canım sen uzme kendini bizim elmiz de bir sey gelmaz su damlam la ulkeri kisa zaman da donceyini hiç sanmyorum çok krlmislar ama inşallah doner ler sen eski de yazdığın siteye girer sen orda bulur su su damlam la ulkeri benim doğum günüm untmamsin sevindim bana söz vermişdi doğum günüm için hikaye yazcakdi untmadin dimi çok az qaldı doğum gunme ogun seni burda gormek isdyorum omarim burda olursun ilik defa doğum günüm sabrsizlik la bekliyordum siz arkdaslarim la kutlycam diye ama bazi arkdaslarim yok ama olsun berki onar da doner su damlam cesur abi berber ama henuz dugun haberi yok inşallah oda olur sen bir kaç gün de burda olmycak sin demisin islerin var her halde kolay gelsin sana işini bitirdon seni çok sevyorum çok opdum ALLHA emanet ol gorusuruz inşallah

  2. www.http// azerbaycan dedi ki:

   selam sen bu adres ‘lere bax ve serch

   Ele . : ADINI SEN KOY GULAY ALBASAN—
   bolum nomresin yaza bilersen.

   Birde yonetmen oğuz dere nezere

   Al.. tatlici 100% orda olar… inşalllah

   Taparsiniz.. bana deyer verdin allah

   Razi olsun.. ad yazmiram anonim

   Virusu yere goye hemle edir dost

   Duşmen tanimir.

   1. Anonim dedi ki:

    senden dost olsa ne olur lan papagan bile senden daha iyi konuşur daha yeni başlıyacağım senle sen türkleri tanımamışsın daha bekle sen bekle ötmene devam et insanları rahatsız etmeye devam et ben sana git demiştim değilmi iyilikten anlamıyorsun büyüğümüzdür dedik saygı duyduk ama sen neyse zaten senin kendine saygın kalmamışki bizlere olsun buradan gidene dek katlana katlana üzerine geleceğim rezil edeceğim seni buradaki kızlara.

    1. allah senin aduvla \ Hicran \ dedi ki:

     deyerli anomin sen deyirse

     Men gedim cehenneme vallah yorgunam

     Billah yorgunam . bir az vicdanin

     Olsun insan birinden incir gozlerinin

     Ikisinde yumub dişinin dibinden çixani

     Demez farslar demişler : heddi saxla

     Hem dosta hem duşmana .. mende

     Siğinmağa bir yer aradim mealesef

     Belaye tuş geldim bir azda inatlig var

     Hegarete tabim yox .. tabii insanlarin

     Çevresi gardaşi namzedi bunlari

     Gerek nezaret altina alirdim kotu

     Uluşturucu derler ya site bene bu

     Tur alişkanlig olub rica edirem mene

     Buradan gutulmaga bir az zaman

     Lazim… birbirimiz neden rezil edek

     Birisi bilmedi bir taş saldi delike

     ( kuyu ) hamu tekrar etmez… rica

     Edirem yenede tekrar rica ..

     Men duygularimi boşaldirdim yeniden

     Başlamiyin men hamidan utaniram

     OLmadi gederi yazan boyle yazmişdir

     Ne çare ulur yazini gaytarmak olarmi ?

     1. Anonim dedi ki:

      Ya ali kardeş ben seni tanımam sen beni tanımazsın ikimizde insanız adam gibi konuşalım sen buraya alıştım diyorsun kardeş buraya ait değilsin sen buraya yazamazsın dilin farklı yasin farklı yaşayasın farklı düşüncelerin farklı cinsiyetin farklı buradaki arkadaşlar senden farklı neden anlamıyorsun buradaki bir kişi sana git dese haklısın ama 10 kişiden 9 u sana git diyor yazma diyor sende artık bırak anla istenmiyorsun yazık etme kendinede buradaki insanlarda bırak git sen kendi yoluna onlar kendi yoluna bu saatten sonra seni bir daha aralarına almazlar git başka sitelerde şansını yeniden dene burada kapılar kapandı sana tamam’ı ali kardeş inşallah başka yerde dostça karşılaşır arkadaş oluruz ama burada değil tamam’ı yazma kimseyi rahatsız etme.sana iyi akşamlar bu dediklerimi iyice düşün.

 45. aslı dedi ki:

  Herkese iyi geceler arkadaşlar

  1. ali _ WWWWW __ANONIM dedi ki:

   T A M A M GARDAŞ / YOLLARINIZ AÇIG OLSUN

   Sağ olun . var olun . allah razi olsun

   1. Anonim dedi ki:

    Tesekkurler alı abı yolun acık olsun gule gule

  2. H I C R N dedi ki:

   deyerli anonim
   A s L i y – iyi gunlr
   teşekkurler
   H I CR A N

 46. Zehmer dedi ki:

  Hoşgeldin ayan ben seni buhar olup uçtun zannettim uzun zamandır yoktun neyse dönmene sevindim tekrar hoşgeldin

 47. Aytac azəri fan dedi ki:

  Iyi aksamlar aslicm nasilsin canım analiz çok guzel olmuş hele o yazdığın siyrleri çok ama çok guzel eline gonlun saglik canım arkdasim çok tesekkur ederim bu bölüm de çok guzel di çok ozlmisdim dag evi sahnelerini bir de su zehrani keci inadini kira bilsek çok daha guzel olcak ama omer de zehra da ikisi de inaci keci bir birlerin dinmyorlar ki artik hiç umdum qalmadı asli surekli bir sorun cikyor kendimi okadar kapdirdim ki zehom askina kotu bir sey olca çok uzlyorum zehom le berber benim de kalbim çok acyor

  1. aslı dedi ki:

   iyi akşamlar Aytaccım,
   uykum var şuan gözlerim kapanıyor. uyuyacağım birazdan.
   yazdıklarımı beğendiğin için teşekkür ederim canım.
   Dağ evini bende çok seviyorum, 10 bölüm daha da olabilir o dağ evinde çekilse çok güzel olur.

 48. Gozel dedi ki:

  Aytaccym bitanem bende şuan girebildim ve cok sevindim sizi okadar ozledimki nasylsyn ablacym iymisin tamam soylerim su damlam oraya gelyor anlatarym ulkere soylerim ama hanym azeri dunden beri yok merak etdik ony tamam canym opdum seni

  1. Aytac azəri fan dedi ki:

   Çok tesekkur ederim gozel ablacim ben de seni çok ozledim siteye gire bilmen çok sevindim ne yalan soyleyeyim abla biraz uzgunum su damlam yok ülkər yok xanım azəri yok demek su damlam la ülkər diger siteye yazyor demek ki bu siteye girmyorlar ben de orya girmyorum oğuz abiye de soyle deki aytac siteye girmyor ordakı arkdaslarim da ozledim herkese çok selam soyle tekrar çok tesekkur ederim çok opdum ALLHA emanet ol iyi geceler tatli ruyalar

 49. Aytac azəri fan dedi ki:

  Gozel ablacim canım ablam hos geldin ya ben seni çok ozledim bu siteye girmyormusun diger site de de gormedim seni bir turlu nasilsin iyisdir inşallah ablacim seni çok sevyorum çok opdum ablacim ben diger siteyə girmyorum seni giryorsndur haberi var mi su damlam ulkerim xanım azəri orda mi oraya yazı yorlar mi eyer ordaysalar soyle onarin çok ozledim bu siteye de yazsinlar ben o siteye girmyorum soyle o siteye girmediyim burya da yazsin lar ayselim canım benim sakin hiç bir yer gitem canım ben burdayim diger arkdaslar da gelcek merak etme seni çok sevyorum canım arkdasim nasilsin iyisdir inşallah çok opdum

 50. Ayan dedi ki:

  Aylinim tesekkür ederim.
  Basina gelenlerin azicik kismindan haberim vardi. Aslinda ben taaa. O zaman sana geçmis olsun demistim ama o sayfa kayip mi olmustu? Yoksa yorumum mu çikmamisti hatirlamiyorum. Senden cevap alamamistim galiba. Ama ben yine yaziyorum.
  Hayat yalnizca erkeklerden dolayi kurulmadi. Yani onlar ne istediklerini bilmiyorlar bazen. Tabi içlerinde iyileride var. Ama kötüleri daha çok. Demem su ki. bir kiymetsizden dolayi kendini bu kadar salma. Dogru ben senden küçügüm bunlari söylemem dogru olmaz ama ben yine söyleyeyim. O sana sirt çevirdiyse eger bu onun körlügüdür. Yani o insan o kadar kör ki. arkasinda ne kadar büyük bir elmasi birakdiginin farkinda bile degil.
  Sende ireli bakip Geri adim atmazsan sen kazanirsin.
  SENI ÇOK SEVIYORUM.

  Bu arada ben 2017 yilinin bitmesi ile kötü anonimlerinde biteceyini umuyordum. Ne yalan söyleyeyim.
  Ama görülen o ki istegim olmamis.
  Sen su anonimlere bakma HICRANIN SESI. Aramiza hos geldin, sefalar getirdin.

  1. Aylin dedi ki:

   Tessekurler Ayanim . Allah razi olsun . Evet canim hayat iste . Bende kabulendim . Unturum demiyorum . Cunki acilar unutulmaz . Ama alisirim zamanlar . Yanimda sevdikkerim benim kararimi destekleyen ailem ve sizin gibi tesseli veren arkadalarim olduktan sonra her seye goğus gelirim allhin yardimiyla. Saq ol bitanem

 51. Aysel dedi ki:

  Aslım analiz cok guzel olmus tesekkur ederim. Bu benim son yorumum seni cok sevdiyimi soylemeden gitmek isdemedim Allaha emanet ol canim rabbim yuzunu hep guldursun seni seviyorum

  1. aslı dedi ki:

   Ayselcim,
   güzel duaların için çok teşekkür ederim. Bende seni seviyorum. gitmeseydin kalsaydın bizlerle, giden arkadaşların zamanla gelirler.
   Ben buralardayım ne zaman istersen yaz geçde olsa görünce cevap yazarım.

 52. Aytac azəri fan dedi ki:

  Ayan inanmyorum canım arkdasim gelmisin çok sevndim hos geldin bitanem nasilsin ben iyim çok şükür ama biraz moralim bozuk senin yoklugun da siteye bazi viruslar girdi biz rahatsiz edcek yorum lar yazldi tatlic ülkər su damlam xanım azəri onar yazmyor artik bir çok kişi siteyi terk eti gozel abla siteye girmyor o diger siteye yazyordun biz seni o tatli hekayələri çok ozledik ben de siteye girmyorm çok biraz islerim var diger kizlar da yok simdi vakit buldum bir siteye gireyim dedim seni gördüm okadar çok sevindim ki iyiki geldin ben de seni çok sevyorum canım benim malesef su damlam la da konsmyoruz ülkər de burdaki arkdaslar da birine kirlmis kime onu bilmyorum tek guzel haber var oda cesur abi ile su damlami arası çok ŞÜKÜR iyi cesur abi sonu da su damlamin ikna eti yani beraber ler inşallah yakin da dugun haberlerin aliriz inşallah sen de iyisdir təkrar hos geldin seni çok opdum kocaman kocaman da sarliyorum malesef bizim dostlugumuza nazar deydi herkez giti sevda ablamiz var di aysel vardı yeni arkdasimiz xanım su damlam ulkerim onar yok artik ben de çok uzgunum her gün bu site de toplanip sohbet edyorduk omerciler zehraclar tatli tatli tartsyorduk ama bazi viruz lar yuzun de simdi arkdaslarim siteye girmez oldun neyse canım iyi geceler tatli ruyalar ALLHA rahatli versin

  1. aslı dedi ki:

   Canım sen canını sıkma gelirler zamanla, Ülker keyfine takılıyor, su damlası çalışıyor işleri çok yoğun, azeride yanlış hatırlamıyorsam abisi hastaydı onun yanına gitmişti.
   kendileri söylemişti. işlerini bitirince gelirler.

 53. Gozel dedi ki:

  Hayyrly akşamlar arkadaşlar nasylsynyz
  Aslim her zamanky gibi cooook guzel haryka muhteşem olmuş teşekkurler bitanem
  Ayanym gelmiş bende geldim canym iymisin

  1. aslı dedi ki:

   hoş geldin gözelcim, teşekkür ederim canım benim.
   sen nasılsın?

 54. Aylin dedi ki:

  Arkadaslar nerelerdesiniz. Kimseden ses soluk yok . Bakin simdi Her yerde Ulkerin yeri gorunuyor . O ve diger arkadaslarin sayesinde site dolub tasiyordu . Vallahi cok ozledim hepsini . Donseler kesku .

  1. aslı dedi ki:

   Ülker mi? kim di o? aslınur gibi çekip gitti. paşa gönlü bilir.

   1. Aylin dedi ki:

    Hmmm Aslicim anladim sen kusmusun Ulkere . Ama oda burda bazi arkadaslara cok kirilmis . Onu bazi hos olmayan laf demisler . Cok incinmis . Keski olmasaydi . Ben ikna etmeye calisdim ama olmadi . Duger sitedeler

    1. aslı dedi ki:

     ben ülkere küsmedim, küsmemi gerektirecek bir durumda yok, sadece neyse bende kalsın

 55. Zehmer dedi ki:

  Eline sağlık aslı analiz güzel olmuş bu seferkini tam üç kere okudum …

  1. aslı dedi ki:

   iyi akşamlar canım, üç kere mi hayırdır inşallah.

 56. Aysel dedi ki:

  Herkese iyi akşamlar. Burdan giden arkadaslarima sesleniyorum ben sizi bekledim cok bekledim gelmediniz ben cok uzuluyorum ben buraya sizin icin gelmisdim siz yoksaniz bende yokum hepiniz hoscakalin umarim beni unutmazsiniz ben kimseyi unutmiyicam sevdim bir kere unutamam beni cok uzduyunuzu bilmenizi isderim arkadasligimiz bozulmaz sanmisdim ama siz gitdiniz kalbimi cok kirdiniz şuan cok kotuyum cok uzgunum sizi hep ozliyicem Allaha emanet olun

 57. Ayan dedi ki:

  Bu gün 18 ocak 2018.
  Canim arkadaslarim sizi 18 gündür konusmaya gelmeyen arkadasiniz olan Ayan geldi.
  Su kötü arkadasinizi hatirliyormusunuz? Bilmiyorum. Ama benim kalbimin en güzel yerinde hep siz varsiniz.
  Canlarim ASLIM, AYTACIM, SU DAMLAM, CESUR ABIM, HANIM ABLAM, IR ABIM, AYLINIM, AYTOSHUM, ÜLKERIM, A.S.K HASTASI, GÖZEL ABLAM, LALECIM, HAYATCIM, ASLINURUM, MERSINLI ELACIMMM, VE DIGER ARKADASLARIM.
  Hepinizi çok seviyorum.
  Aslim analizlerini okumaya çalisiyordum hep. Ama çok yükleniyorum kendime. Bazen çalisma odamda uyuya kaliyorum. O kadar çok sinav; ders var ki… Ohooo…
  Matematik sorusu çözmekten kafamda koca-koca rakkamlar kosuyor.
  Ülkerim su an ne yapsak begenirsin?
  Su an halamla azeri baklavasi yapiyoruz. Yardima kosuyorum.
  Aytacim, su damlam ayri kalmaz ikili siz nerelerdisiniz?
  Cesur abim nasilsin?
  Ask konusunda ireli gide biliyor musun? Yoksa 1 ireli, 2 geri mi gidiyor hâlâ. Ben bir az zaman oldu yokum. Konuya hakim degilim.
  Radacim sen nasilsin? Öpüyorum seni kocamannn…
  Ir abim, nerelerdesin?
  Peki yüzü gibi kalbi güzel GÖZEL ABLA nerede?
  Topragim ELAcim nasilsin? Umarim iyisindir.
  Hanim ablam canim ablam. Kalbinin güzelligini kagita döken ablam. Kaç zamandir yokum. Senin, Aslinin güzel yazi, ve siirlerine hasret kaldim dogrusu. Keske kitaplariniz çiksaydi.
  AYTOSHUM ve ASLINURUM iki güzel kardeslerimin hiç biri yok.

  Simdi baklavalar firindan çikiyor. Ben bunlari yemezsem gece uyuyamam. Bir tadayim. Yine size döneceyim.

  1. Aylin dedi ki:

   Merhaba Ayan hos geldin . Canim kusura bakma benimde basim cok doluydu zamanlar daha simdi kendime geliyorum . Bu arada sana afiyet olsun .

  2. aslı dedi ki:

   Ayancım hoşgeldin canım,
   dikkat et kendine. o yoğun tempodan kaynaklı uyuyakalmaları çok iyi bilirim bende bazen yazı yazarken uyuya kalıyorum bilgisayar başında.

 58. Göker dedi ki:

  Dolu dolu çok güzel bir analiz olmuş. Emeğine sağlık Aslıcım.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar Göker abi sağ olasın elimden geleni yapıyor içimden geldiği gibi yazıyorum.

 59. Anonim dedi ki:

  Teşekkürler Aslı hanım anlizde şiirde süper elinize yüreģinize sağlık

  1. aslı dedi ki:

   Ben de size teşekkür ederim.

 60. K.Azeri. dedi ki:

  $iirler de çok güzel.Geleceyin yazari.

 61. K.Azeri. dedi ki:

  Analiz çok güzel Asli hanim. her zamanki gibi.ellerinize saglk canim.

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim. Siz her zaman beğenerek okuyorsunuz ne mutlu bana.
   Demek geleceğin yazarıyım inşallah o sizin güzel görüşünüz teveccühünüz.
   çok teşekkür ederim. sağ olun.

 62. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba.Analiz her zamankı gibi mükemmel.Yüregine saglık.Şiirin de güzel,şarkı da.Emeyine saglık,çok sag ol kızım.Hallice ne demek anlamadım ama.Bu defa kısa yazdım ki çıksın,yine geri döndu hızlı diye.En iyisi ad yazmayım.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar hanım ablacım,
   ben sana iç güveysinden halliceyim yazmıştım. nasılsın diye sorduğun soruya cevap olarak yazdım anlamı ise şu ablacım,

   iç güveysinden hallice : İdare eder. Durumu şöyle böyle.
   yani sen bana nasılsın diye sorduğunda ben sana idare ederim, demek istedim.

   mevcut halin pek de iyi olmadığının mizahi ifadesi. Durumu kötünün iyisi olan insanlar nasılsın sorusuna böyle cevap verirler ablacım.

 63. HICRAN SESI dedi ki:

  iyi yakşamlar. ASLI ben

  Sixilmiş sarsilmiş üzülmuş

  vurulmuş paramparça olmuş

  kalbin sesiyem.

  mensuru dargin insanlar

  dara çekdiler suçu

  esrari faş etmek.

  esrar ne demek ? esrar

  aşkida olan sirridir .

  bana ulan cefa , sitem

  aşiri derece . size başarilar

  hepinize sağlik dilerim

  bu ses hicranin oz doal

  sesi. parçalanmiş guneşin

  sesi \ alvida

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar hicranın sesi,
   anladığım kadarı ile siz Hallacı Mansurdan bahsediyorsunuz aşkı o çok güzel anlatır yaşamıştır çünkü aşkı, onun yaşadığı aşkı bu zamanda bulmak çok zor. Hatta imkansız.

 64. Aylin dedi ki:

  Iyi aksamlar Aslicim . Canim ellerine yuregine saqlik. Inatci Zehranin inadi ne zaman gececek acaba . Zavali Omer sonunda iflas edecek Zehrayla ugrasmaqdan . Aslinda iyiki izlememisim diziyi . Yoksa teyzi gorunce bende aqlardim . Okurken bile gozlerim doldu . Boyle seyler gorunce yuregim yaniyor . Bence yaslilar hic bir zaman noyle zor bir durumda kalmamamali . Onlarin gozel ve sicak ilgiye ihtiyaclar vardir. Allah yardimcilari olsun butun yaslilar. Omeri gozumde daha bi yukseldi . Bakin gorun simdi Benim savundugum Omeri . Onu bu yaptigi iyilik bike Zehranin onu aff etmesine yeterli olmaliyfi bence. Gunumuzde Ir abiminde dedigi gibi zengin seklide yasamis cocuklar boyle degerleri bilmezler . Ama Omer her ne kadar oyle zengin ve anne babadan terbiye almadan yasamis olsada kendi degerlerini unutmamis . Kocaman Afferin Omere. Vallahi ben ilk basindan Nihati cok seviyorum . Cok yuregi temiz bir insan . Ve iste Zehra hanimin yanlis anlama hikayesi basladi. Gordunmu Zehra hanim insanlar bazan yalnis anliya bilirler .

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar Aylincim,
   inatçı Zehra’nın inadı ne zaman geçer bilmiyorum ama birbirlerini çok sevdiklerini biliyorum.

   kekik satan teyzenin olduğu sahnelerde ben ağladım çok duygu yüklüydü. eşini düşünen ondan önce ölmek isteyen onun ölümüne dayanamayacağına inanan bir yastıkta geçen bir can yoldaşı ve onun için kekik toplayıp satan bir eş.

   Ömer de Zehra da ona karşı çok iyi davrandılar. yemek yemesini istediler çekindiği için istemedi biran önce eşinin yanına gitmek istedi.
   Ömer kendine has özel biri, Zehra da öyle. Ömer’e karşı sevgim her geçen gün biraz daha artıyor.

   dediğin gibi büyüklerimizin hep sevgiye ilgiye ihtiyaçları var.

 65. aslı dedi ki:

  İyi akşamlar hicran sesi,
  aşk hiç bir zaman hata değildir. Aşk çok özeldir. güzeldir. kutsaldır. değerlidir. aşkı kelimelere sığdıramazsın o sol kürek kemiğinin içinde adı kalp olan aslı yürek olan da saklıdır. Kalp başka, yürek başkadır. Kalp her insanın sahip olduğu kalp bir elini yumru yaptığında aldığı şeklin büyüklüğü kadardır.
  Yürek ise hiç bir yere sığmayan ama bir insanın kalbine sığan içine dünyaları alan insan için çok özel bir aşkın sahip olduğu yaşandığı hissedildiği yaşam kaynağıdır.

  1. Anonim dedi ki:

   Çok güzel ağzına sağlık. Gerçekten.

   1. aslı dedi ki:

    Hayırlı akşamlar, ben teşekkür ederim bir anda içimden geçenlerdi yazdım.

    1. Aylin dedi ki:

     Aslim aska inaniyormusun . Ozel digilse eger cevaplaya bilirmisin ?aski tatdinmi hic. O kadar gozel anlatmisin ki aski . Ben eskuden dunyanin askla guzesecegine inan birisiydim . Ama simdi digil . Baksan artik diziler bile aski anlatamiyor . Ben ask icin ne dusunoyorum biliyormusun . Belkide Kahraman Tazaoglunun Vazgectim kitabindan bir kac kelimeye anlatiyim .” Insan solunda tasidigini sonunda bulamasa ne hale gelir bilirmisin ,ne acidir ölümüne severken diri diri gömek . Belkide hata bende . Ask yalanci bir sürme. Agliycagimi bile bile cekdim gözlerime ” bu dunyada ask icin her fedakarligi yapibda sonunda mutlu olan varmi acaba . Ben hep aci cekenleri gordum ama ?

    2. Anonim dedi ki:

     merhaba aslı o kadar güzel anlatmışsın ki
     hayran oldum beni tanımassın teşekkür ettiğin kişide bendim yukarıda yazdıklarınızı okuyorum sadece dışardan izliyorum ama bundan sonra sizinle tanışmak isterim.tabi sizde ister kabul ederseniz.iyi günler.

     1. aslı dedi ki:

      Merhaba anonim,
      öncelikle hoşgeldiniz. bu zamana kadar dışardan izleyip bugün buraya yazma kararı almışsınız hayırlı olsun.
      ama lütfen bundan sonraki yazacağınız mesajlarınızda size nasıl hitap etmemizi isterseniz öyle yazın.

      yoksa diğer anonimlerle sizi ayırt edemeyiz.
      anlayışla karşılayacağınızı umuyorum size de iyi günler.

      Aylincim sana yazmıştım ama çıkmamış zamanla çıkar

     2. Aylin dedi ki:

      Aslicim zamana birkmissak cikmiycak . Bu saate kaderde cikmamis . Ama bu konuda fikrini gercekten merak ediyorum . Tabi Omer ve Zehra askini izledigin icin aska insncin vardir demekdir . Ama ben yenide bu konuda baska bir yorumun oldugunu dusunuyorum

 66. HICRAN SESI dedi ki:

  yaraniş olmazdi aşk olmasaydi

  Guneş doğmazdi aşk olmasaydi

  Gūller açmazdi aşk olmasaydi

  Bulbul şiven etmezdi aşk olmasaydi

  Turkuler ~ ozanlar ~ şairler ~

  Aşkin sesi alemin her

  Nogtasin burumuş sakin

  Bir deniz kibi . yazsam

  Uzunir.. asli ellerine ureyine

  Sağlik..

 67. Anonim dedi ki:

  Bunlarda suç yok gerçi hep şu luzümsuz senaritler bizi de geriyorlar ekran başında

 68. Anonim dedi ki:

  Artık çok sıktılar bunlarda sevgiyi aşkı ama gerçek aşkı sevgiden bahsediyorum dolu dolu yaşamak gerek ama nerde bizim inatçılarda o yürek

 69. HICRAN SESI dedi ki:

  evet aşk bir hata deyil

  Aşk dirilişin sesi.
  Aşk bū alemin sesi.

  Aşk mugeddes Asli
  ellerine saglik.

  1. Anonim dedi ki:

   Belli oluyor en yukarıda söylemişsin zaten salak.

   1. HICRAN SESI dedi ki:

    deyerli ANONIM lutfen oz adini yazmakla ozunuze deyer verin.. hirsizlar kibi davranma siteni deyerden salma vesselam. bugeder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.