Adını Sen Koy 26. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)

Burak 09 Tem 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy da 180. Bölüme Kadar Ömer ve Zehra Neler Yaşadılar
26. Bölüm
Zehra Ömer İzin Vermediği Halde Mahalleye Gitti. Yeni evlerinin Adresini Öğrendi. 

Koray İle Yasemin Kaza Geçirdi.Leyla Zehra ile konuşmak istediği için konağı aramış ailesinin taşındığını, mahallede kimsenin de nereye gittiğini bilmediğini söylemişti ki, Leyla. Ömer mutfağa geldi ve Zehra’nın elinden telefonu alıp kapattı. Dinlemedi kim olduğunu öğrenmedi bile. Hemen yukarı çıkmasını söyledi Zehra ya.

Leyla da telefonun neden kapandığını anlamadı.Zehra odada Ömer’e olanları anlatmak istedi ama Ömer dinlemedi. Zehra’nın Ailesi hakkında tek bir kelime duymak istemiyor Ömer ve 6 ay boyunca da buradan başka bir hayatın yok senin dedi ve Zehra ya kahvaltı için hazırlanmasını söyledi Ömer.

Zehra da kendisini iyi hissetmediğini, inmek istemediğini söyledi. Ömer de bugün Pazar ve senin böyle bir lüksün yok kahvaltını yap dinlen dedi.
Ömer için Zehra’nın ne hissettiği, nasıl olduğunun hiçbir önemi yok.  Gel dedi mi gelecek, git dedi mi gidecek birini istiyor Ömer. Olur başka bir arzunuz. Zehra’nın da duyguları var, canı var. O da etten kemikten yaratıldı. Bir makine yada robot değil Zehra. Bunu anla artık Ömer asabımı bozma.

 

Zehra da banyoya kapattı kendini. Sonra Ömer peşinden geldi öfkeyle sanki bir köprü üzerinde kafa kafaya toslaşacak iki inatçı keçi gibiydiler. Neyse ki frene zamanında bastı ikisi de, son gaz gelen öfke araçları bir kaza yapmadı.
 
Zehra ya karşı bu kızgın, öfkeli hallerinde çok çirkin oluyorsun Ömer. Hiç yakışmıyor sana. Alev’e karşı böyle ol ama Zehra ya yapma bunu.

Salim amcalarda ev yerleşme işi devam ederken Sevim eski Sevim olmuş yine. Zehra yı merak eden Salim amcaya burada da bir kızın var onunla da ilgilen dedi. evsiz

parasız kaldık diye dert yanıyor.Çanta dolusu paran var, daha para diyorsun, ne gözü doymaz insanmışsın sen Sevim.

Yasemin beni karıştırma dedi. Sevim de isyan bayrağını kaldırdı. Sevim konuşmasın, sussun, ölsün bu Sevim, o da kurtulsun sizde kurtulun dedi.Sevim hanım, senin o kötü huyun yok mu? O kötü huyun, işte o ölsün. Para hırsın ölsün. Zehra ya kötü davranan yanın ölsün senin de iyi bir insan ol. Olabilirsen tabi.

 

Bahçede hazırlanan Pazar kahvaltı sofrasına oturmak için Zehra geldiğinde Ömer ona çok büyük bir sevgi ile bakıyordu. Zorba morbasın da, Zehra yı içten içe seven, ona her geçen gün giderek aşık olan ama bunu kendine itiraf edemeyen bir Ömersin sen Ömer.
Zehra Ömer’in yanına geldiğinde izin istedi mahalleye gitmek için ama Ömer izin vermedi.

Demir konağa geldi. Yangınla ilgili önemli gelişmeler olmuş acil şirkete gitmeleri gerekiyormuş, güvenlik şirketinden kayıp kayıtları bulmuşlar. Bu kayıtlar Mehtap’ın çekmecesindeydi.
Ömer kahvaltı yapmadan Demir ile şirkete geçti. Giderken de Hediye ablaya başlasınlar bizi beklemesinler 2 saate döneriz dedi onlar çıktı.

Zehra da 2 saatim var gider gelirim diye düşünürken Ayşe’ye yakalandı. Evden çıkamadı kahvaltısını yaptı. Sonra çıkarken evden Ökkeş amcaya yakalandı. Yürüyüşe gidiyorum diyerek konaktan ayrıldı Zehra.

Nazan da yine Zehra’nın odasında bir şeyler arıyor. Çekmecelerden birinde Zehra’nın tahlil sonuçlarını buldu.

Konak bahçesinde Pazar keyfi devam ediyor. Asya için çok güzel bir ev yapmışlar, o evde ilk misafiri Zehra ablası olsun istiyor. Annesine ve babasına siz sonra gelin dedi cimcime çok bilmiş Asya 🙂

Ayşe de Zehra ya bakmaya odasına çıktı bulamadı. Ökkeş amcadan yürüyüşe gittiğini öğrendi. Asya Zehra ablası gelene kadar anne ve babasını misafir edecek, o çok güzel saray gibi evinde.

Yener de kardeşi Mehtap la ofiste kahvaltı yaparken bir yandan da Zehra için yeni planlar yapıyorlar. Yener’in derdi iyilik değilmiş, Salim amcalara yaptığı her şey Zehra yı elde etmek içinmiş. Kendi söyledi. Yener, Zehra seni asla sevmedi sevmeyecekte.

 

Mehtap da abisine akıllar veriyor. Bir süre uzak dur Zehra dan ilgilenmiyormuş gibi yap. Sanki ailesini düşünüyor onlara iyilik yapıyormuş gibi görün dedi.

Yener’inde bu aklına yattı.

Funda Yasemini telefonla arayıp ders çalışmaya çağırmış Sevim de o kızın ne oturduğu belli, nede kalktığı onunla mı ders çalışacaksınız? demişti kızına vede haklı çıktı. Funda ders çalışmak için değil, bir ajansla bağlantı kurmuş, fotomodel olmak için çağırıyorlarmış. Onun için buluştu Yasemin Funda ile.

Funda ya göre, Yasemin elbise ayarlayacak ve makyaj yaptı mı bu iş olurmuş.

 

Funda ile Yasemin’in buluştuğu yer 100. Bölümde patlamanın olduğu yer. O bölümde Yasemin evine gidememişti parası olmadığı için oysa evine yakınmış o yer yoksa Funda ile neden evden çok uzak bir yerde buluşsun ki Yasemin.

Dizi ekibinin bu unutkanlığı evlerden uzak olsun inşallah. 2. Sezonda da böyle hatalar devam ederse diziyi izlemeyi bırakacağım, karar verdim. Oyuncuların iyi olması, senaryonun iyi olması beni bu dizi de tutuyor yoksa hayatta seyretmezdim bu diziyi, bu ne canım yazık günah. bütün emeği çekim hataları ile mahvediyorlar.

Dizi ekibinin oyuncuların sahnelerinin en son nerede, nasıl kaldığını takip edecek, iyi bir asistana ihtiyaçları var. Bu çekim hatalarını yapanları dize getirecek iyi bir asistan lazım, yada hata yapmayacak bir ekip lazım bu diziye. Yoksa gerçekten bırakacağım diziyi izlemeyi. Ömer hata kabul etmeyen bir karakter maşallah dizi hatadan geçilmiyor. bu ne yaman çelişkidir böyle.

Ömer de Şirkette Demir ile birlikte kahvaltı yapmadan geldiğine pişman Ömer. Demir de huzurlu bir kahvaltı sofrasını bırakıp gelmek ve burada beklemek sende haklısın dedi.

Ömer de huzur mu? Huzur yokmuş Ömer’e göre. Zehra yı sürekli kontrol eden bir Ömer var burada. Zehra ya arkası döndüğünde Zehra’nın, Ömer’in başına iş açıyor olması Ömer’i sürekli diken üzerinde oturmasına sebep oluyor.

Ve yine Zehra Ömer den habersiz gitti. Ömer haklı çıktı yine. Zehra dediğim dedik illa kafasına koyduğunu yapacak yapmazsa olmaz.

Zehra Leyla ile birlikte Yener’in dükkanına gitti, ailesinin nerede olduğunu o biliyordur diye.

Evet Yener biliyor çünkü onlara evi o buldu. İlk başta zorluk çıkarsa, birlikte gidelim dese de sonunda Zehra Yenerden adresi almayı başardı ve Leyla ile birlikte yeni evine gitti Zehra.

 

Sevim açtı kapıyı ve büyük bir sevgi ile Zehra annesine sarılırken. Sevim, sevimsiz soğuk bir nevale gibi hiç sarılmadı Zehra ya. Salim amca geldi o çok içten ve sevgiyle sarıldı kızına.

Salim amca evlat ayırımı yapmıyor da, ondan hatta Yasemin den bile Zehra yı çok seviyor diyebilirim. Zehra ya daha hoş görülü davrandığı zamanlar oldu çünkü.

Baba yüreği kızının yaşadığı zorlukları biliyormuş gibi konuştu. Rengin solmuş, zayıflamışsın dedi. Zehra ölümlerden döndü de ondan Salim amca.

Sevim, Zehra ya demediğini bırakmadı. Sana kalsak ortalıkta kalırdık, senin beğenmediğin Yener var ya değince, Zehra onun derdi benim, niyeti belli. Evi almanın bir yolu yok mu? Diye sordu.

Çünkü Yener’e hiçbir şekilde borçlu kalmak istemiyor Zehra. leyla da avukat arkadaşı olduğunu dava açarız dedi.

Ömer den habersiz gelen Zehra Ömer den önce konakta olmak istediği için hemen oradan ayrıldı.

Ömer kayıtları bulamadığı için çok kızgın. Yine Zehra ya kızıyor her şey onun yüzünden diye. Zehra yı günah keçisi yapmaktan vazgeç artık Ömer. Sen Zehra yı o depoya kapatmasaydın, bugün kayıt peşinde koşuyor olmazdın, birazda hatayı kendinde ara Ömer.

Ayşe abisini aradı dönmediniz, ne zaman geleceksiniz? diye. Ömer birazdan çıkacaklarını söyledi. Neler yaptıklarını sorunca, Ayşe Zehra’nın yürüyüşe çıktığını söyledi. Ömer bunu duyarda şirkette durur mu hemen eve gitti Ömer.

Zehra mahalleden ayrılırken Yenerle karşılaştı. Yener ev meselesini açtı Zehra ya ev almaktan, tapusunu üstüne yapmaktan bahsetti. Zehra da ailemden de, benden de uzak dur, ben senden bir şey istemiyorum paranı ödeyeceğim dedi ayrıldı.

Taksi ile konağa dönerken yolda Ömer’i gördü Zehra. ondan önce evde olmak zorunda yoksa kızılca kıyamet kopacak yine.

Yasemin de Fundadan sonra Koray ile karşılaştı motoru ile dolaştılar ve Koray arkadaşı ile karşılaştı. Dönerken de kaza yaptılar.

Ömer konağa geldi. Alev ile ihale hakkında konuştular. Asya geldi dayısına evini göstermek için elinden tutup götürdü. Ömer gördüğüm en güzel prenses evi dediği an Zehra o evin arkasından çıktı. Ömer yine o öldürücü bakışları ile içten gelen bir sevgi ile Zehra ya bakıyor.

Asya Zehra ablasına sarıldı. Ömer Zehra yı bulmayacağını düşünürken çok kızmak için hazırlanırken karşısındaydı Zehra ve Asya Zehra ablasının yırtılan pantolonunu gördü. Zehra da üzerini değişmeye gitti.

Giderken de Hediye abla Zehra ya gelen telefonu verdi. Arayan Leyla idi. Avukatla görüşmüş. Vekalet falan derken Ayşe geldi mutfağa, Zehra’nın haberi yok. Avukat 45 bin istiyormuş. O kadar parayı bulmayacağını, ondan isteyemem dediklerini Ayşe duydu.

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 26. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)” üzerine 118 yorum

 1. Fb9 dedi ki:

  Neat blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere? A theme like yours with a few simple tweeks would really make my blog jump out. Please let me know where you got your theme. Thanks

 2. Interesting blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere? A theme like yours with a few simple tweeks would really make my blog jump out. Please let me know where you got your theme. With thanks

 3. Hi! This is my first visit to your blog! We are a team of volunteers and starting a new initiative in a community in the same niche. Your blog provided us beneficial information to work on. You have done a outstanding job!

 4. Hi, i read your blog from time to time and i own a similar one and i was just wondering if you get a lot of spam responses? If so how do you reduce it, any plugin or anything you can suggest? I get so much lately it’s driving me insane so any help is very much appreciated.

 5. Greetings! I’ve been following your site for a long time now and finally got the courage to go ahead and give you a shout out from Porter Tx! Just wanted to tell you keep up the fantastic job!

 6. I am forever thought about this, thanks for putting up.

 7. Alfatihah school dedi ki:

  I was recommended this blog by my cousin. I’m not sure whether this post is written by him as no one else know such detailed about my trouble. You are amazing! Thanks!

 8. I¦ve learn several just right stuff here. Definitely worth bookmarking for revisiting. I surprise how so much effort you put to create the sort of magnificent informative site.

 9. This design is steller! You definitely know how to keep a reader entertained. Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well, almost…HaHa!) Great job. I really enjoyed what you had to say, and more than that, how you presented it. Too cool!

 10. Good post. I be taught something tougher on different blogs everyday. It’ll always be stimulating to learn content material from other writers and practice somewhat something from their store. I’d favor to use some with the content material on my weblog whether you don’t mind. Natually I’ll give you a link on your internet blog. Thanks for sharing.

 11. Enjoyed reading this, very good stuff, regards. “Shared joys make a friend, not shared sufferings.” by Friedrich Wilhelm Nietzsche.

 12. paket tour Bali dedi ki:

  I think this is among the most important information for me. And i’m glad reading your article. But should remark on few general things, The web site style is perfect, the articles is really great : D. Good job, cheers

 13. Do you mind if I quote a couple of your posts as long as I provide credit and sources back to your website? My blog is in the very same area of interest as yours and my visitors would really benefit from a lot of the information you present here. Please let me know if this ok with you. Cheers!

 14. 747 Live dedi ki:

  Hello my friend! I want to say that this article is amazing, great written and include almost all significant infos. I?¦d like to peer extra posts like this .

 15. hackers for hire dedi ki:

  What¦s Taking place i am new to this, I stumbled upon this I have found It positively useful and it has helped me out loads. I’m hoping to contribute & assist different customers like its helped me. Great job.

 16. 747 Live dedi ki:

  I conceive this website has some really wonderful information for everyone. “A kiss, is the physical transgression of the mental connection which has already taken place.” by Tanielle Naus.

 17. excellent post.Ne’er knew this, regards for letting me know.

 18. Glad to be one of the visitors on this awful website : D.

 19. Way cool, some valid points! I appreciate you making this article available, the rest of the site is also high quality. Have a fun.

 20. 747 Live dedi ki:

  Just desire to say your article is as astounding. The clarity in your submit is just excellent and that i could think you are knowledgeable in this subject. Well together with your permission allow me to grab your RSS feed to stay updated with coming near near post. Thanks 1,000,000 and please carry on the enjoyable work.

 21. Of course, what a magnificent blog and instructive posts, I definitely will bookmark your site.Best Regards!

 22. loker depok dedi ki:

  I have recently started a blog, the information you offer on this website has helped me greatly. Thank you for all of your time & work.

 23. I cling on to listening to the news broadcast talk about receiving boundless online grant applications so I have been looking around for the most excellent site to get one. Could you tell me please, where could i find some?

 24. Excellent blog here! Also your site loads up fast! What web host are you using? Can I get your affiliate link to your host? I wish my website loaded up as quickly as yours lol

 25. An interesting discussion is worth comment. I think that you should write more on this topic, it might not be a taboo subject but generally people are not enough to speak on such topics. To the next. Cheers

 26. pinguim dedi ki:

  My coder is trying to persuade me to move to .net from PHP. I have always disliked the idea because of the costs. But he’s tryiong none the less. I’ve been using WordPress on a number of websites for about a year and am anxious about switching to another platform. I have heard very good things about blogengine.net. Is there a way I can import all my wordpress posts into it? Any kind of help would be greatly appreciated!

 27. I always was concerned in this subject and still am, appreciate it for putting up.

 28. I really appreciate this post. I’ve been looking everywhere for this! Thank goodness I found it on Bing. You’ve made my day! Thank you again!

 29. I’ve read several good stuff here. Definitely worth bookmarking for revisiting. I surprise how much effort you put to make such a excellent informative site.

 30. Zlata model dedi ki:

  An interesting discussion is worth comment. I think that you should write more on this topic, it might not be a taboo subject but generally people are not enough to speak on such topics. To the next. Cheers

 31. hiperflixtv dedi ki:

  I have not checked in here for a while since I thought it was getting boring, but the last few posts are good quality so I guess I will add you back to my everyday bloglist. You deserve it my friend 🙂

 32. max serie dedi ki:

  I went over this internet site and I conceive you have a lot of good info , saved to fav (:.

 33. printing dedi ki:

  I like what you guys are up too. Such clever work and reporting! Keep up the excellent works guys I have incorporated you guys to my blogroll. I think it will improve the value of my website :).

 34. filmes online hd dedi ki:

  Woh I like your articles, saved to my bookmarks! .

 35. Woah! I’m really loving the template/theme of this blog. It’s simple, yet effective. A lot of times it’s hard to get that “perfect balance” between user friendliness and visual appearance. I must say you’ve done a fantastic job with this. Also, the blog loads extremely quick for me on Firefox. Excellent Blog!

 36. I¦ve recently started a site, the info you provide on this web site has helped me tremendously. Thank you for all of your time & work.

 37. I like the valuable info you provide in your articles. I’ll bookmark your weblog and test once more here regularly. I’m somewhat sure I’ll be told plenty of new stuff proper here! Good luck for the next!

 38. pasir kuarsa dedi ki:

  My wife and i felt now excited when Ervin managed to conclude his research because of the ideas he gained using your site. It is now and again perplexing to simply continually be making a gift of tricks which often people may have been trying to sell. And we all see we have got the blog owner to be grateful to for this. The illustrations you’ve made, the straightforward web site menu, the relationships you can give support to promote – it is most unbelievable, and it’s really assisting our son in addition to the family imagine that the topic is fun, which is incredibly indispensable. Many thanks for everything!

 39. I couldn’t resist commenting

 40. kbc lottery 2023 dedi ki:

  This really answered my problem, thank you!

 41. jackpot168 dedi ki:

  Outstanding post, I think website owners should larn a lot from this web blog its really user genial.

 42. 777luckyslot dedi ki:

  Fantastic beat ! I would like to apprentice even as you amend your web site, how can i subscribe for a blog website? The account aided me a appropriate deal. I have been tiny bit acquainted of this your broadcast provided vibrant clear concept

 43. What i don’t understood is in fact how you’re no longer actually a lot more well-preferred than you might be right now. You are so intelligent. You recognize therefore considerably relating to this matter, made me personally consider it from so many varied angles. Its like women and men are not fascinated except it is something to do with Lady gaga! Your own stuffs great. All the time deal with it up!

 44. I have not checked in here for some time because I thought it was getting boring, but the last several posts are great quality so I guess I¦ll add you back to my everyday bloglist. You deserve it my friend 🙂

 45. Its excellent as your other posts : D, regards for posting.

 46. Nice read, I just passed this onto a colleague who was doing a little research on that. And he just bought me lunch as I found it for him smile Therefore let me rephrase that: Thanks for lunch! “The capacity to care is what gives life its most deepest significance.” by Pablo Casals.

 47. sakura88 dedi ki:

  Some truly nice and utilitarian info on this site, besides I believe the design and style holds excellent features.

 48. melati88 dedi ki:

  I was examining some of your blog posts on this internet site and I think this internet site is really informative ! Keep posting.

 49. galaxy77 dedi ki:

  Hello. Great job. I did not imagine this. This is a fantastic story. Thanks!

 50. You really make it seem so easy together with your presentation but I in finding this matter to be really something that I think I’d by no means understand. It kind of feels too complicated and very huge for me. I’m looking forward on your next submit, I?¦ll try to get the cling of it!

 51. cemara99 dedi ki:

  There are actually loads of details like that to take into consideration. That is a great level to convey up. I provide the thoughts above as basic inspiration but clearly there are questions just like the one you bring up where the most important factor will probably be working in trustworthy good faith. I don?t know if best practices have emerged round issues like that, but I’m sure that your job is clearly identified as a good game. Both girls and boys feel the impression of only a second’s pleasure, for the remainder of their lives.

 52. juragan89 dedi ki:

  I am constantly thought about this, thankyou for putting up.

 53. Thanks for another informative blog. Where else could I am getting that type of information written in such a perfect manner? I’ve a undertaking that I am simply now working on, and I have been on the look out for such info.

 54. garuda99 dedi ki:

  Great amazing things here. I am very satisfied to look your article. Thanks a lot and i am having a look ahead to touch you. Will you kindly drop me a e-mail?

 55. osaka138 dedi ki:

  Hi there! This post couldn’t be written any better! Reading through this post reminds me of my previous room mate! He always kept talking about this. I will forward this article to him. Pretty sure he will have a good read. Thank you for sharing!

 56. Some really nice and useful information on this web site, as well I think the style and design contains great features.

 57. Attractive part of content. I just stumbled upon your website and in accession capital to assert that I acquire in fact enjoyed account your weblog posts. Anyway I will be subscribing on your feeds or even I achievement you access consistently rapidly.

 58. Ginette Mcgowan dedi ki:

  I used to be more than happy to find this internet-site.I needed to thanks for your time for this excellent learn!! I definitely having fun with each little little bit of it and I have you bookmarked to check out new stuff you weblog post.

 59. I like this website its a master peace ! Glad I discovered this on google .

 60. agen slot777 dedi ki:

  I?¦ve recently started a site, the information you offer on this website has helped me greatly. Thank you for all of your time & work.

 61. CS para teste dedi ki:

  I am continually looking online for articles that can aid me. Thx!

 62. Kampung Inggris dedi ki:

  I think this web site has some rattling good info for everyone. “Good advice is always certain to be ignored, but that’s no reason not to give it.” by Agatha Christie.

 63. armas para caça dedi ki:

  Some genuinely nice and useful info on this site, as well I think the style and design contains fantastic features.

 64. Irvin Freemon dedi ki:

  Hey there, You have done an incredible job. I will definitely digg it and personally recommend to my friends. I am confident they’ll be benefited from this web site.

 65. This site is mostly a walk-by means of for all of the info you wanted about this and didn’t know who to ask. Glimpse right here, and you’ll positively uncover it.

 66. I discovered your blog site on google and check a few of your early posts. Continue to keep up the very good operate. I just additional up your RSS feed to my MSN News Reader. Seeking forward to reading more from you later on!…

 67. b2b ppa dedi ki:

  In the awesome scheme of things you get a B- for hard work. Exactly where you confused me was first on your particulars. As people say, the devil is in the details… And it could not be much more accurate here. Having said that, permit me inform you what did deliver the results. The text is certainly incredibly powerful which is most likely the reason why I am making an effort to opine. I do not make it a regular habit of doing that. Second, although I can see a leaps in reasoning you make, I am definitely not confident of how you appear to unite your details which produce the final result. For right now I will subscribe to your issue but wish in the near future you link your facts much better.

 68. Great line up. We will be linking to this great article on our site. Keep up the good writing.

 69. Nice post. I was checking continuously this blog and I am impressed! Very useful information specifically the last part 🙂 I care for such info a lot. I was seeking this particular info for a very long time. Thank you and best of luck.

 70. I really appreciate this post. I’ve been looking everywhere for this! Thank goodness I found it on Bing. You have made my day! Thank you again!

 71. Very interesting info !Perfect just what I was searching for!

 72. I really appreciate this post. I¦ve been looking everywhere for this! Thank goodness I found it on Bing. You’ve made my day! Thank you again

 73. Would you be eager about exchanging links?

 74. สิวผด dedi ki:

  Can I just say what a relief to find someone who actually knows what theyre talking about on the internet. You definitely know how to bring an issue to light and make it important. More people need to read this and understand this side of the story. I cant believe youre not more popular because you definitely have the gift.

 75. As I web-site possessor I believe the content matter here is rattling magnificent , appreciate it for your hard work. You should keep it up forever! Good Luck.

 76. I have recently started a blog, the information you offer on this web site has helped me greatly. Thanks for all of your time & work.

 77. This blog is definitely rather handy since I’m at the moment creating an internet floral website – although I am only starting out therefore it’s really fairly small, nothing like this site. Can link to a few of the posts here as they are quite. Thanks much. Zoey Olsen

 78. Hello, i believe that i noticed you visited my weblog thus i came to “return the desire”.I am trying to to find issues to improve my website!I assume its ok to make use of some of your ideas!!

 79. Would love to constantly get updated outstanding site! .

 80. Thanks for ones marvelous posting! I definitely enjoyed reading it, you’re a great author.I will always bookmark your blog and will come back someday. I want to encourage you to definitely continue your great writing, have a nice holiday weekend!

 81. I appreciate, cause I found exactly what I was looking for. You’ve ended my four day long hunt! God Bless you man. Have a great day. Bye

 82. Loving the information on this internet site, you have done outstanding job on the content.

 83. We are a group of volunteers and starting a new scheme in our community. Your web site provided us with valuable information to work on. You have done an impressive job and our whole community will be grateful to you.

 84. shangri la slot dedi ki:

  Hello, Neat post. There is an issue with your website in web explorer, could check this?K IE nonetheless is the market chief and a huge element of other people will pass over your wonderful writing due to this problem.

 85. I have recently started a website, the info you provide on this web site has helped me greatly. Thank you for all of your time & work.

 86. That is really interesting, You’re an excessively professional blogger. I have joined your feed and stay up for in the hunt for more of your fantastic post. Additionally, I’ve shared your web site in my social networks!

 87. Wow, awesome blog format! How lengthy have you ever been blogging for? you made running a blog glance easy. The whole look of your site is great, let alone the content!

 88. I like what you guys are up too. Such smart work and reporting! Keep up the excellent works guys I’ve incorporated you guys to my blogroll. I think it will improve the value of my site :).

 89. Aslınur dedi ki:

  Anonim , temelli kalkmadı dizi
  Yukarıda da belirttiğimiz gibi☝️ , bu hafta cumartesiye kadar full 15 Temmuz programları olacak
  Dizimiz sadece bu haftalık yayınlanmayacak , cumartesiye kadar

  Pazar günü inşallah yayınlanacak ve biz seyredeceğiz:)

  Eğer yine merak edersen TRT 1 yayın akışına bakabilirsin:)

 90. Anonim dedi ki:

  Dizi yokmu artık tv ağaç oldum zehraaaaa
  (Lütfen cevap verin bari işime bakayım

  1. aslı dedi ki:

   Hayır yok beklemeyin.

 91. Anonim dedi ki:

  Dizi yokmu artık tv ağaç oldum zehraaaaa

  1. Anonim dedi ki:

   Bugün yok

 92. aslı dedi ki:

  Allah’ım o yakışıklı ekranda olmasa bu kadar hataya ben bu diziyi izlemezdim. ah o gözler ah. Maşallah.

 93. ayse .c dedi ki:

  aslicim butun analizlerini merakla bekliyor ve okuyorum evimde sinirsiz internet var tekrarlarini kliplerini istedigim kadar izleyebiliyorum ama senin analizlerinin tadi baska tekrar tekrar okuyorum sakin aksini soyleyenlere kulak asma opuyorum aslicim

  1. aslı dedi ki:

   Çok teşekkür ederim ayşecim bende seni öpüyorum:)

 94. beyza dedi ki:

  Çok yakışıklı ömerim benim

  1. aslı dedi ki:

   Maşallah Allah nazarlardan saklasın inşallah.

 95. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba kızlar.Bir hata da ben söyleyim.26.bölümde Zehra babasının yeni evinde oldugu zaman takmış oldugu küpe ile dönerken hele takside iken küpesi farklıdır.

  1. aslı dedi ki:

   Haklısın ablacım, giderken başka dönerken başka.

   bunları kim yapıyor böyle Allah aşkına izliyorlar mı acaba tekrarları? ve görüyorlar mıdır yaptıkları hataları? da 2. sezon için önlem alıyorlar mıdır?

 96. Anonim dedi ki:

  Sana ne.

 97. Aylin dedi ki:

  Aaaaaaa yeni bir sayfa . Zehra robot diyilde ,Omer isgence makinesi . Adam her seye kiziyor . Iyeyede kotuyede . Ama sen dur. Omer bey seninde pamuk gibi yumusuyacak günlerini göreceğiz.. Ama bu bölümde Zehrayla birlikte bende o kadar çok heyecan yapmisdim ve korkmusdumki , Zehra zamanininda yetisimiyecek diye . Ama neyseki Zamanında geldi . Omer Zehranin huzurunu elinden almış ola bilir ,ama Omere huzur veren tek kisi oda . OMERDE ICTEN IÇE BUNUN FARKINDA . Bakislarindan beli . Gerçekten Omerin o ilk bolumlerdeki bakışlarında baska bir sey vardi . Çok etkileyici bakıyordu . Her halde sonradan oda çekim hatalarından siklmiski ,bakışları soguklasmis .Ama her haliyle guzel bakiyor .

  1. aslı dedi ki:

   Ömer’in o zorbayken ki halleri bakışları çok daha etkili bunu sende fark etmişsin.
   birde o zamanlar daha zayıf.

   sonraki bölümlerde biraz kilo aldı iyi oldu da bakışları da değişti. o bakışlarda güzel. de de si var işte.

 98. Anonim dedi ki:

  şu unutma beniyi yayınlayın

 99. Anonim dedi ki:

  Zaten kimsede yorum yapmaya zahmet etmemiş kimse izlemiyorsa ne diye yayınlayıp yer kaplattırıyorsunuz ki tamamen boş Resul ağbi yazdığın şeylere yazık

  1. Lale turkmen dedi ki:

   Anonim biz bu dizinin tekrar bolumlerinide bu yazilan analizleride heycanla bekliyoruz, izliyoruz, okuyoruz o yuzdende buradayiz:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir