Adını Sen Koy 26. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)

Burak 09 Tem 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy da 180. Bölüme Kadar Ömer ve Zehra Neler Yaşadılar
26. Bölüm
Zehra Ömer İzin Vermediği Halde Mahalleye Gitti. Yeni evlerinin Adresini Öğrendi. 

Koray İle Yasemin Kaza Geçirdi.Leyla Zehra ile konuşmak istediği için konağı aramış ailesinin taşındığını, mahallede kimsenin de nereye gittiğini bilmediğini söylemişti ki, Leyla. Ömer mutfağa geldi ve Zehra’nın elinden telefonu alıp kapattı. Dinlemedi kim olduğunu öğrenmedi bile. Hemen yukarı çıkmasını söyledi Zehra ya.

Leyla da telefonun neden kapandığını anlamadı.Zehra odada Ömer’e olanları anlatmak istedi ama Ömer dinlemedi. Zehra’nın Ailesi hakkında tek bir kelime duymak istemiyor Ömer ve 6 ay boyunca da buradan başka bir hayatın yok senin dedi ve Zehra ya kahvaltı için hazırlanmasını söyledi Ömer.

Zehra da kendisini iyi hissetmediğini, inmek istemediğini söyledi. Ömer de bugün Pazar ve senin böyle bir lüksün yok kahvaltını yap dinlen dedi.
Ömer için Zehra’nın ne hissettiği, nasıl olduğunun hiçbir önemi yok.  Gel dedi mi gelecek, git dedi mi gidecek birini istiyor Ömer. Olur başka bir arzunuz. Zehra’nın da duyguları var, canı var. O da etten kemikten yaratıldı. Bir makine yada robot değil Zehra. Bunu anla artık Ömer asabımı bozma.

 

Zehra da banyoya kapattı kendini. Sonra Ömer peşinden geldi öfkeyle sanki bir köprü üzerinde kafa kafaya toslaşacak iki inatçı keçi gibiydiler. Neyse ki frene zamanında bastı ikisi de, son gaz gelen öfke araçları bir kaza yapmadı.
 
Zehra ya karşı bu kızgın, öfkeli hallerinde çok çirkin oluyorsun Ömer. Hiç yakışmıyor sana. Alev’e karşı böyle ol ama Zehra ya yapma bunu.

Salim amcalarda ev yerleşme işi devam ederken Sevim eski Sevim olmuş yine. Zehra yı merak eden Salim amcaya burada da bir kızın var onunla da ilgilen dedi. evsiz

parasız kaldık diye dert yanıyor.Çanta dolusu paran var, daha para diyorsun, ne gözü doymaz insanmışsın sen Sevim.

Yasemin beni karıştırma dedi. Sevim de isyan bayrağını kaldırdı. Sevim konuşmasın, sussun, ölsün bu Sevim, o da kurtulsun sizde kurtulun dedi.Sevim hanım, senin o kötü huyun yok mu? O kötü huyun, işte o ölsün. Para hırsın ölsün. Zehra ya kötü davranan yanın ölsün senin de iyi bir insan ol. Olabilirsen tabi.

 

Bahçede hazırlanan Pazar kahvaltı sofrasına oturmak için Zehra geldiğinde Ömer ona çok büyük bir sevgi ile bakıyordu. Zorba morbasın da, Zehra yı içten içe seven, ona her geçen gün giderek aşık olan ama bunu kendine itiraf edemeyen bir Ömersin sen Ömer.
Zehra Ömer’in yanına geldiğinde izin istedi mahalleye gitmek için ama Ömer izin vermedi.

Demir konağa geldi. Yangınla ilgili önemli gelişmeler olmuş acil şirkete gitmeleri gerekiyormuş, güvenlik şirketinden kayıp kayıtları bulmuşlar. Bu kayıtlar Mehtap’ın çekmecesindeydi.
Ömer kahvaltı yapmadan Demir ile şirkete geçti. Giderken de Hediye ablaya başlasınlar bizi beklemesinler 2 saate döneriz dedi onlar çıktı.

Zehra da 2 saatim var gider gelirim diye düşünürken Ayşe’ye yakalandı. Evden çıkamadı kahvaltısını yaptı. Sonra çıkarken evden Ökkeş amcaya yakalandı. Yürüyüşe gidiyorum diyerek konaktan ayrıldı Zehra.

Nazan da yine Zehra’nın odasında bir şeyler arıyor. Çekmecelerden birinde Zehra’nın tahlil sonuçlarını buldu.

Konak bahçesinde Pazar keyfi devam ediyor. Asya için çok güzel bir ev yapmışlar, o evde ilk misafiri Zehra ablası olsun istiyor. Annesine ve babasına siz sonra gelin dedi cimcime çok bilmiş Asya 🙂

Ayşe de Zehra ya bakmaya odasına çıktı bulamadı. Ökkeş amcadan yürüyüşe gittiğini öğrendi. Asya Zehra ablası gelene kadar anne ve babasını misafir edecek, o çok güzel saray gibi evinde.

Yener de kardeşi Mehtap la ofiste kahvaltı yaparken bir yandan da Zehra için yeni planlar yapıyorlar. Yener’in derdi iyilik değilmiş, Salim amcalara yaptığı her şey Zehra yı elde etmek içinmiş. Kendi söyledi. Yener, Zehra seni asla sevmedi sevmeyecekte.

 

Mehtap da abisine akıllar veriyor. Bir süre uzak dur Zehra dan ilgilenmiyormuş gibi yap. Sanki ailesini düşünüyor onlara iyilik yapıyormuş gibi görün dedi.

Yener’inde bu aklına yattı.

Funda Yasemini telefonla arayıp ders çalışmaya çağırmış Sevim de o kızın ne oturduğu belli, nede kalktığı onunla mı ders çalışacaksınız? demişti kızına vede haklı çıktı. Funda ders çalışmak için değil, bir ajansla bağlantı kurmuş, fotomodel olmak için çağırıyorlarmış. Onun için buluştu Yasemin Funda ile.

Funda ya göre, Yasemin elbise ayarlayacak ve makyaj yaptı mı bu iş olurmuş.

 

Funda ile Yasemin’in buluştuğu yer 100. Bölümde patlamanın olduğu yer. O bölümde Yasemin evine gidememişti parası olmadığı için oysa evine yakınmış o yer yoksa Funda ile neden evden çok uzak bir yerde buluşsun ki Yasemin.

Dizi ekibinin bu unutkanlığı evlerden uzak olsun inşallah. 2. Sezonda da böyle hatalar devam ederse diziyi izlemeyi bırakacağım, karar verdim. Oyuncuların iyi olması, senaryonun iyi olması beni bu dizi de tutuyor yoksa hayatta seyretmezdim bu diziyi, bu ne canım yazık günah. bütün emeği çekim hataları ile mahvediyorlar.

Dizi ekibinin oyuncuların sahnelerinin en son nerede, nasıl kaldığını takip edecek, iyi bir asistana ihtiyaçları var. Bu çekim hatalarını yapanları dize getirecek iyi bir asistan lazım, yada hata yapmayacak bir ekip lazım bu diziye. Yoksa gerçekten bırakacağım diziyi izlemeyi. Ömer hata kabul etmeyen bir karakter maşallah dizi hatadan geçilmiyor. bu ne yaman çelişkidir böyle.

Ömer de Şirkette Demir ile birlikte kahvaltı yapmadan geldiğine pişman Ömer. Demir de huzurlu bir kahvaltı sofrasını bırakıp gelmek ve burada beklemek sende haklısın dedi.

Ömer de huzur mu? Huzur yokmuş Ömer’e göre. Zehra yı sürekli kontrol eden bir Ömer var burada. Zehra ya arkası döndüğünde Zehra’nın, Ömer’in başına iş açıyor olması Ömer’i sürekli diken üzerinde oturmasına sebep oluyor.

Ve yine Zehra Ömer den habersiz gitti. Ömer haklı çıktı yine. Zehra dediğim dedik illa kafasına koyduğunu yapacak yapmazsa olmaz.

Zehra Leyla ile birlikte Yener’in dükkanına gitti, ailesinin nerede olduğunu o biliyordur diye.

Evet Yener biliyor çünkü onlara evi o buldu. İlk başta zorluk çıkarsa, birlikte gidelim dese de sonunda Zehra Yenerden adresi almayı başardı ve Leyla ile birlikte yeni evine gitti Zehra.

 

Sevim açtı kapıyı ve büyük bir sevgi ile Zehra annesine sarılırken. Sevim, sevimsiz soğuk bir nevale gibi hiç sarılmadı Zehra ya. Salim amca geldi o çok içten ve sevgiyle sarıldı kızına.

Salim amca evlat ayırımı yapmıyor da, ondan hatta Yasemin den bile Zehra yı çok seviyor diyebilirim. Zehra ya daha hoş görülü davrandığı zamanlar oldu çünkü.

Baba yüreği kızının yaşadığı zorlukları biliyormuş gibi konuştu. Rengin solmuş, zayıflamışsın dedi. Zehra ölümlerden döndü de ondan Salim amca.

Sevim, Zehra ya demediğini bırakmadı. Sana kalsak ortalıkta kalırdık, senin beğenmediğin Yener var ya değince, Zehra onun derdi benim, niyeti belli. Evi almanın bir yolu yok mu? Diye sordu.

Çünkü Yener’e hiçbir şekilde borçlu kalmak istemiyor Zehra. leyla da avukat arkadaşı olduğunu dava açarız dedi.

Ömer den habersiz gelen Zehra Ömer den önce konakta olmak istediği için hemen oradan ayrıldı.

Ömer kayıtları bulamadığı için çok kızgın. Yine Zehra ya kızıyor her şey onun yüzünden diye. Zehra yı günah keçisi yapmaktan vazgeç artık Ömer. Sen Zehra yı o depoya kapatmasaydın, bugün kayıt peşinde koşuyor olmazdın, birazda hatayı kendinde ara Ömer.

Ayşe abisini aradı dönmediniz, ne zaman geleceksiniz? diye. Ömer birazdan çıkacaklarını söyledi. Neler yaptıklarını sorunca, Ayşe Zehra’nın yürüyüşe çıktığını söyledi. Ömer bunu duyarda şirkette durur mu hemen eve gitti Ömer.

Zehra mahalleden ayrılırken Yenerle karşılaştı. Yener ev meselesini açtı Zehra ya ev almaktan, tapusunu üstüne yapmaktan bahsetti. Zehra da ailemden de, benden de uzak dur, ben senden bir şey istemiyorum paranı ödeyeceğim dedi ayrıldı.

Taksi ile konağa dönerken yolda Ömer’i gördü Zehra. ondan önce evde olmak zorunda yoksa kızılca kıyamet kopacak yine.

Yasemin de Fundadan sonra Koray ile karşılaştı motoru ile dolaştılar ve Koray arkadaşı ile karşılaştı. Dönerken de kaza yaptılar.

Ömer konağa geldi. Alev ile ihale hakkında konuştular. Asya geldi dayısına evini göstermek için elinden tutup götürdü. Ömer gördüğüm en güzel prenses evi dediği an Zehra o evin arkasından çıktı. Ömer yine o öldürücü bakışları ile içten gelen bir sevgi ile Zehra ya bakıyor.

Asya Zehra ablasına sarıldı. Ömer Zehra yı bulmayacağını düşünürken çok kızmak için hazırlanırken karşısındaydı Zehra ve Asya Zehra ablasının yırtılan pantolonunu gördü. Zehra da üzerini değişmeye gitti.

Giderken de Hediye abla Zehra ya gelen telefonu verdi. Arayan Leyla idi. Avukatla görüşmüş. Vekalet falan derken Ayşe geldi mutfağa, Zehra’nın haberi yok. Avukat 45 bin istiyormuş. O kadar parayı bulmayacağını, ondan isteyemem dediklerini Ayşe duydu.

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 26. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)” üzerine 18 yorum

 1. Aslınur dedi ki:

  Anonim , temelli kalkmadı dizi
  Yukarıda da belirttiğimiz gibi☝️ , bu hafta cumartesiye kadar full 15 Temmuz programları olacak
  Dizimiz sadece bu haftalık yayınlanmayacak , cumartesiye kadar

  Pazar günü inşallah yayınlanacak ve biz seyredeceğiz:)

  Eğer yine merak edersen TRT 1 yayın akışına bakabilirsin:)

 2. Anonim dedi ki:

  Dizi yokmu artık tv ağaç oldum zehraaaaa
  (Lütfen cevap verin bari işime bakayım

  1. aslı dedi ki:

   Hayır yok beklemeyin.

 3. Anonim dedi ki:

  Dizi yokmu artık tv ağaç oldum zehraaaaa

  1. Anonim dedi ki:

   Bugün yok

 4. aslı dedi ki:

  Allah’ım o yakışıklı ekranda olmasa bu kadar hataya ben bu diziyi izlemezdim. ah o gözler ah. Maşallah.

 5. ayse .c dedi ki:

  aslicim butun analizlerini merakla bekliyor ve okuyorum evimde sinirsiz internet var tekrarlarini kliplerini istedigim kadar izleyebiliyorum ama senin analizlerinin tadi baska tekrar tekrar okuyorum sakin aksini soyleyenlere kulak asma opuyorum aslicim

  1. aslı dedi ki:

   Çok teşekkür ederim ayşecim bende seni öpüyorum:)

 6. beyza dedi ki:

  Çok yakışıklı ömerim benim

  1. aslı dedi ki:

   Maşallah Allah nazarlardan saklasın inşallah.

 7. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba kızlar.Bir hata da ben söyleyim.26.bölümde Zehra babasının yeni evinde oldugu zaman takmış oldugu küpe ile dönerken hele takside iken küpesi farklıdır.

  1. aslı dedi ki:

   Haklısın ablacım, giderken başka dönerken başka.

   bunları kim yapıyor böyle Allah aşkına izliyorlar mı acaba tekrarları? ve görüyorlar mıdır yaptıkları hataları? da 2. sezon için önlem alıyorlar mıdır?

 8. Anonim dedi ki:

  Sana ne.

 9. Aylin dedi ki:

  Aaaaaaa yeni bir sayfa . Zehra robot diyilde ,Omer isgence makinesi . Adam her seye kiziyor . Iyeyede kotuyede . Ama sen dur. Omer bey seninde pamuk gibi yumusuyacak günlerini göreceğiz.. Ama bu bölümde Zehrayla birlikte bende o kadar çok heyecan yapmisdim ve korkmusdumki , Zehra zamanininda yetisimiyecek diye . Ama neyseki Zamanında geldi . Omer Zehranin huzurunu elinden almış ola bilir ,ama Omere huzur veren tek kisi oda . OMERDE ICTEN IÇE BUNUN FARKINDA . Bakislarindan beli . Gerçekten Omerin o ilk bolumlerdeki bakışlarında baska bir sey vardi . Çok etkileyici bakıyordu . Her halde sonradan oda çekim hatalarından siklmiski ,bakışları soguklasmis .Ama her haliyle guzel bakiyor .

  1. aslı dedi ki:

   Ömer’in o zorbayken ki halleri bakışları çok daha etkili bunu sende fark etmişsin.
   birde o zamanlar daha zayıf.

   sonraki bölümlerde biraz kilo aldı iyi oldu da bakışları da değişti. o bakışlarda güzel. de de si var işte.

 10. Anonim dedi ki:

  şu unutma beniyi yayınlayın

 11. Anonim dedi ki:

  Zaten kimsede yorum yapmaya zahmet etmemiş kimse izlemiyorsa ne diye yayınlayıp yer kaplattırıyorsunuz ki tamamen boş Resul ağbi yazdığın şeylere yazık

  1. Lale turkmen dedi ki:

   Anonim biz bu dizinin tekrar bolumlerinide bu yazilan analizleride heycanla bekliyoruz, izliyoruz, okuyoruz o yuzdende buradayiz:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.