Adını Sen Koy 259. Bölüm Analizi (“ASLI”) Star Tv 11 Ocak 2018 Perşembe

Burak 12 Oca 2018 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 259. Bölüm 11 Ocak 2018 Perşembe

Yeni bir günün sabahında Ömer Zehra ile konuştu. Paris’e gidersek yeni bir başlangıç yapmış oluruz bize iyi gelir vize işlemlerini hemen yapalım deyince, Zehra gerek yok ben Paris’e gelmeyeceğim. Ben boşanmak istiyorum dedi.

Ömer şok oldu hiç beklemiyordu. Hayır olmaz izin vermem dese de Zehra kararlıydı. Boşanmak istiyordu Ömerden.

Ömer beni terk mi edeceksin? Diye sordu ki, bu Ömer’in korkulu rüyası Ömer babası gibi olmak istemiyor, babası gibi terk edilmek Ömer’in en büyük korkusu.

Zehra da sen beni terk ettiğin için gidiyor olma ihtimalimi hiç düşündün mü diye sordu. Zor bir soruydu Ömer için ve anlamadı Ömer ben mi seni terk ettim? diye sordu. Vah saf garip Ömer vah. Yaptıklarının farkında bile değil.

Zehra da, her zaman giden terk ediyor gibi görünse de aslında böyle olmuyor, bizim durumumuz işte tamda böyle dedi.

Giden mi? yoksa kalan mı daha çok acı çeker?

Giden mi? yoksa kalan mı suçludur?

Aslı

Ömer sen hiçbir zaman Zehra ya inanmadın, güvenmedin, her seferinde yanılan pişman olan özür dileyen ve bir daha yapmayacağım diyen sendin. Ama yine de bu huyundan vazgeçmedin.

Ne gördüklerin, nede duydukların doğruydu. Başını sonunu dinlemeden sadece kendince kesik kopuk cümlelerden, görüntülerden yola çıkarak, bir hüküm verdin astın, kestin, biçtin sonra da çok pişman oldun yine de bu kötü huyundan vazgeçmedin bildiğini okudun.

Sen hiç bir zaman Zehra yı karşına alıp konuşmadın kafandaki sorulara Zehra ile konuşarak cevap bulmadın. Bu sebeple Zehra yı terk eden sendin, yanındaydın ama hiçbir zaman gerçekten yanında olmadın. Yanında değildin. Başkaları içindi hep sevgin göstermelikti sahteydi.

Şimdi ise sevdiğini söylüyorsun, geçmişi unut diyorsun, yaşadıklarımızı bir daha yaşamayacağız diyorsun. Diyorsun da diyorsun. Ama artık bunlara dayanacak biri yok karşında.

Gerçekten pişman olmuşsan göster, ispatla, kanıtla, göster, inandır gerçekten Zehra yı sevdiğine, inandır değiştiğine.

Hani yukarda sormuştum ya giden mi daha çok acı çeker kalan mı? diye tabi ki giden daha çok acı çeker. Kim suçlu? Giden mi suçlu? Kalan mı ? tabi ki de kalan suçlu.

Küçük iskender’in dediği gibi

Git gidebildiğin yere kadar.
Bu liman da kaybettiğim ilk gemi sen değilsin.
Ama şunu unutma!
Rıhtımda kalanı değil,
Çekip gideni vurur fırtına.

Ömer Zehra ya geçmişte yaşadıklarımızı bir daha yaşamayacağız, biz yeniden başladık dese ve Zehra’nın yüzüne saçlarına dokunmak istese de Zehra engel oldu Ömer’e ve Ömer’in elini nazikçe indirdi.

Ömer de, bağır, çağır, kız, öfkelen istediğini yap dedi.

Aklın alıyor mu Ömer bu iş bağırmakla, kızıp öfkelenmekle halledilebilir mi? vakti zamanın da Zehra bağırdı, çağırdı, kızdı, öfkelendi, kırdı döktü yatak odasında ama ne değişti? Sen yine aynı sen, değişmedin.

Sen iyi bir dersi hak ettin Ömer.

Zehra da, bugüne kadar bir çok şeyi sineye çektim ama artık yaptıklarını yok sayamam diyerek içinde hep var olan ışıldayan umudun artık olmadığını o umut ışığının söndüğünü söyledi Zehra.

Umut yoksa hayat da yok demektir. Umudunu yitirirse insan her şeyini yitirir. Bunu en iyi umudunu kaybeden insan anlar. Zehra yı anlıyorum.

  UMUT IŞIĞI

Bir odada dört mum sessizce yanıyordu. O kadar derin bir sessizlik hüküm sürüyordu ki odada, aralarında fısıltı şeklindeki konuşmaları bile rahatlıkla işitiliyordu.

1. Mum ‘Ben Barış’ım’ dedi. “Ancak kimse benim sürekli yanık kalıp, etrafıma ışık saçabilmeme yardımcı olmuyor. Artık sönmek üzereyim…” Ve sessizce karanlığa gömülü verdi.

2. Mum ‘Ben İman’ım der. “Ama artık gerekli olduğuma inanmıyorum.. Yanık kalmamın da bir kıymeti kalmadı..” diye eklerken hafif bir esinti ışığını söndürüverir.

3. Mum çok üzgündür. ‘Ben Sevgi’yim  ama etrafıma ışık verecek gücüm kalmadı. İnsanlar beni hep kenara itiyorlar. Kendilerine en yakın olanları bile sevmemeye başladılar”. Sessizce söner gider Sevgi mumu…

O sırada içeri aniden bir çocuk girer. 3 mumun söndüğünü görünce sebebini sorar ve niçin sonuna kadar yanmadıklarına hayıflanarak ağlamaya başlar.

4. Mum, yumuşak ve yatıştırıcı sesi ile çocuğa ağlamamasını söyler. ” Korkma ben etrafıma ışık saçtığım sürece diğerleri yeniden yanarlar ve onlar da aydınlatmaya devam ederler. Zira, Ben UMUT ’UM ! “ der.

Gözleri parlayan çocuk umut mumunu alır ve diğerlerini sevgiyle teker teker yakar.

İçinizdeki umut mumunun saçtığı ışığı asla söndürmeyin. Küçük çocuk gibi diğer sönmek üzere olan üç mumun da sürekli yanık kalmaları için çaba harcayın. Çaba harcayın ki diğer mumlar da yansın hayat devam etsin.

Ömer şirkete geçti. Şirkette toplantı yapılacak Nihat toplantıya çağırmak için odasına girdi ama Ömer de toplantıya girecek güç kuvvet yok. Bensiz devam edin deyince, Nihat iyi görünmüyorsun dedi.

Ömer de Zehra benden boşanmak istiyor diyerek durumu anlattı. Ben ondan asla ayrılmam ama o affetmemekte kararlı deyince, Nihat da; Zehra seni çok sevdiği için kırılmış, bu kırgınlıkla aldığı bir karar. Değişebilir kararı ve senden boşanmak istemeseydi o zaman sevgisinden şüphe edebilirdin ama bu durumda sevgisinden şüphe edemezsin

Seni sevdiği için bunu yapıyor, en az senin kadar onunda canı yanıyor dedi.

Sanırım Ömer Nihat’a Ayşe’nin hastalığından bahsetmiş, iyileştiğini söylemiş. Nihat Ömer’e kızıyordu bu durumu benden nasıl saklarsın diye. Ömer de karşısına geçip oturdu ve sakince önce özür diledi sonra da neden bu durumu kendisinden sakladığını anlattı.

Ayşe hastalığını bilmemeliydi, sende bilseydin durumu güçlü olamazdın, senin Asya ve Ayşe için güçlü olman gerekiyordu. Bilseydin üzülecek belli edecektin her ne kadar saklamaya çalışsan da Ayşe anlayacak soracak sende cevap verecektin. Ayşenin gözümüzün önünde her gün eridiğini görecektik dedi Ömer.

Kolay değildi Ayşe’nin gözlerinin içine bakarak hiçbir şey yok muş gibi davranmak. Ömer için çok zordu ve bunu Zehra ile başardı Ömer. Bunun da farkında Zehra ya yaptıklarından dolayı kaç kere gitmek istedi Zehra ama gitmedi Ayşe için kaldı.

Nihat da Zehra Ayşe ye iyi geldi dedi.

Ömer de, Zehra sadece Ayşe ye değil bana da iyi geldi güç verdi bana. Umutsuzluğa kapıldığımda, düştüğüm anlarda elimden tutup kaldırdı beni. Bana ve yaptıklarıma katlandı Ayşe iyi olsun diye kaç kere gitmek istedi ama Ayşe kötü etkilenmesin diye gitmedi bana katlandı.

Şimdi ise, Ayşe iyileşti ve Zehra da boşanmak istiyor yaptıklarım yüzünden dedi. eğer Ayşe iyileşmemiş olsaydı Zehra yine kendini feda eder bu evliliğe devam ederdi deyince, Nihat duyduklarına inanamadı ve bir ömür boyu sana ve Zehra ya minnettar kalacağım dedi.

Kolay olmadı, kolay mıydı öleceğini bilerek yaşamak?

Kolay mıydı bir gün sonsuza kadar ayrılacağını bilmek?

Ve bunu bile bile her şey yolundaymış gibi davranmak?

Güçlü görünmek, için kan ağlarken yüzünün gülmesi kolay mı sanıyorsun?

Kimse bilmez sen neler yaşarsın içinde ne fırtınalar kopar yüreğinde,

Kimse bilmez, kimse anlamaz seni.

Ne zor bu şekilde yaşamak, her gün güçten düşmek.

Kolay olmuyor ölmek. Öleceğini bile bile yaşamak.

Aslı.

Hamiyet halanın bir yakını vefat etmiş onun için memlekete gitmesi gerektiği için Zehra yı arayıp haber verdi. Zehra da baba evine geldi babası ile sohbet etti.

Yasemin ile Koray’ın ayrılığını böyle bir şey yaşamamız gerekiyormuş yaşadık. Diyerek olumlu karşıladı. Yasemin derslerinde çok başarılıymış bölüm birincisi olmuş.

Sanki Zehra’nın da ayrılacağını bilircesine, sen de içinde seni üzen olaylar yaşarsan, birileri üzülecek diye içine atma, ağır yüklerin altına girme bu benim sana baba nasihatım hatta vasiyetim dedi.

Ekledi, sen ne karar verirsen ver ben senin yanındayım, sen mutlu isen ben mutluyum. Hiç bir şeyi içine dert etme, canını sıkma sırtına yük etme dedi.

Ömer de konağa gelmiş her yerde Zehra yı arıyor. Salonda babaannesi gördü. Kimi arıyorsun? diye sorunca Zehra ya bakmıştım dedi. O da dışarı  çıktı ama nereye gittiğini söylemedi dedi. Ömer de o bir yetişkin dedi ayrıldı.

Bahşende de arkasından görgüsüz yetişkin dedi. sen görgülüsün de ne oluyor ? herkes senden korkuyor. Görgü korkmak demek mi?

Ömer Zehra yı aradı. Mahallede babasının yanında olduğunu, gece de orada kalacağını söyledi. Ömer durur mu hemen o da mahalleye eve gitti. Zehra neden geldin diye soruyor damadı değil mi gelir Zehra sende.

Ömer de hasta ziyaretine geldim dedi geçti içeri. Mutfakta çay yapan Zehra ile konuşmak istedi bu boşanma hakkında Zehra sonra dedi. çayı şekersiz içen Ömer şeker istedi Zehra yı görebilmek içindi bu numara.

Gece de orada kalmak istedi Zehra yarın işe gideceksin yedek kıyafetin yok dediğinde, Ömer de Cana söylerim o getirir. Buraya birkaç gömlek getirsem deyince Salim amca da getir evladım dolaba koyarız dedi.

Kerem de hastalanmış, Koray Sabah’ı çağırdı igilensin diye.

Ömer de Salim amcalarda kalıyor ve onun pijamalarından birini giymiş çok komikti. Ömer’i o halde görünce Zehra da güldü de belli etmedi.

Ömer’i o halde görünce hemen aklıma bir çizgi film geldi Red Kit 🙂 orada dalton kardeşler vardı. Ömer onlardan en uzun olanına benzemiş burada çok güldüm 😀

Avarel Ömer 😀

Yemek düşkünlüğü ve saflığı averelin belli özelliği tıpkı Ömer gibi.  Ömer Zehra ya affet beni dedi Zehra hiç oralı olmadı lambayı kapatıp yattı.

Sabah olduğundaysa ilk uyanan Ömer oldu Zehra’nın üzerini örttü ve sen ne yaparsan yap senden asla vazgeçmeyeceğim dedi. sıcak simit poğaça almaya gitmiş, geldi. Salim amca dükkana gitti. Canan işe ve Ömer ile Zehra yalnız kaldılar.

Ömer konuşmak istedi. Benim fikrimi sormadan bir karar aldın ama ben boşanmak istemiyorum, çok büyük hatalar yaptım, o hatalar bile bu aşkı bitirmeye yetmez dedi.

Zehra düğün gecesi boynundan koparılan kolyeyi hatırladı kaçarcasına evden ayrıldı bir parka gidip bir banka oturdu Zehra, ağladı. Sonrada birini aradı ben boşanma davası açmak istiyorum. Ömer Kervancıoğlundan boşanmak istiyorum dedi.

FERYAT

Kaderimle başbaşa bin bir dertle doluyum 
Böyle mahsun perişan hayatın mahkumuyum.
Yazık çok geç anladım bu hayat böyle geçmez
Bak yıllar nasıl geçti ömür bitti dert bitmez.

Yarabbim feryadımı artık duysan diyorum
Senden ya bin sabır ya bir ümit bekliyorum

Ben bu sonsuz karanlık yolların yolcusuyum
Yetmez mi çektiklerim bende Allah kuluyum.
Hatıramdan hayalin gözümden yaş silinmez
Acının böylesini aşka düşmeyen bilmez

Yarabbim feryadımı artık duysan diyorum
Senden ya bin sabır ya bir ümit bekliyorum

Emel SAYIN                                                         

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 259. Bölüm Analizi (“ASLI”) Star Tv 11 Ocak 2018 Perşembe” üzerine 134 yorum

 1. KIZLAR EN SON ÇKAN SAYFAYA GELİN:-) dedi ki:

  Tatlıcı Ülker

 2. Tatlıcı Ülker dedi ki:

  GÖKER abi onuda nerden çkardın. Ama üzgünüm görümcemi çok seviyorum. Artık siteye desteyimi Ukraynadan gösteririm. Hem Oğuz abi kafayı bana takmış evlen, evde kaldın diyor.

  1. Göker dedi ki:

   Oğuz Abi diyorsa bir bildiği vardır o zaman bişey diyemem. Öğretmen adam sonuçta 🙂 .

 3. Göker dedi ki:

  Ülker’i evlendirmeyin sakın. Sİteyle ilgilenmez sonra

 4. Tatlıcı Ülker dedi ki:

  AYSEL düyün için daha erken. Benim Z- ni (su damlamın abisi) daha tanımam gerekiyor.

 5. Aysel dedi ki:

  Geldim su damlam burdayim 🙂

  1. su damlasi .◀goker beye▶ dedi ki:

   Goker bey ben size bu sayfada kaç tane yorum yazdim okumadinizmi?
   Allah aşkina bu virusu temizleyin sayfadan adam da ne vicdan varmis arkadaş git diyorus hâla burda size kolay gelsin .iyi gelelec

   1. Göker dedi ki:

    Yorumlara şimdi bakabildim bu gün yoğundu biraz kusura bakma. Yorunları temizledim.

 6. Nur.. dedi ki:

  Xanim salam senide kiz tarafi olaraq secdim hadi bakiyim ulkerimizi ala bilirlermi bizden 😛

 7. Nur.. dedi ki:

  Ayselnen men kiz eviyik bi dusunelim bakiyim verelimmi kizi
  Kiz ulker sende hemen razilasma bi taniyalim bariiii

 8. xanim azeri fan dedi ki:

  iyi aksamlar nurcum gelmis hos geldin kiz canim biz iyiz sen nasilsin ulkerimizi evlendiriyoruz hayirli ugurlu mutlu olurlar hele sudamlam kimi baldizi varken cok sansli ALLAH HER KESE BOYLE BALDIZ KISMET EDER INSALLAH

 9. Nur.. dedi ki:

  Ulker evlenirsen demeli hemde bizim su damlamiz baldiz olur eee bizde geliriz iyi olur vallahi kiz aysel kina isleri bizlik ulkerimizin kinasinda iyice yapariz dimi
  Ya bi sey aklima geldi simdi su damlamnan ulker qaynana mahnisina oynuyur 🙂 🙂

 10. Aysel dedi ki:

  Duyun ne zaman:)

 11. Aysel dedi ki:

  Nurum hos geldin canim ben iyiyim sen nasilsin iyisindir insallah

 12. Tatlıcı Ülker dedi ki:

  NUR, AYSEL gəlin, gəlin evlənən mənəm. Bəyimizdə İKİZİMİN qardaşıdı.

 13. Aysel dedi ki:

  Bogazinda qalsin qubanin almasi armudu

 14. Tatlıcı Ülker dedi ki:

  Ay mama mən şok! Yəni bu qədər oxşarlığ ola bilər. Məndə dovğanı buz kimi xoşlayıram. Əsasda bu gün bişib sabah yeyilən dovğa off. Sən 45 kilo olma gözdə mən 48 kilo olum:-) Birdəki nə varki burda lap arağçında qoyaram o inəyin başına, oların yad planetli inəylərindən nəyi əskikdi. Yaxşı eliyib mürəbbə aparmısan. Mən olsam o avsiantın başına oyun açardım. Hə yeri gəlmişkən onsuzda cehiz yoxdu. Mənim zəhləm gedir cehiz yığmağdan.

  1. su damlasi dedi ki:

   Hee bu kadar benzer yonumuz var menim de cehiz yigmagdan zekkeyi zehlem gedir anam ele alir yigir deyirem annem. Ne bunlar neynirsen deyir senindi ikizim 3 otaga sigmayan cehizi men hara sigisdiracan yaxsi sen gel 48 kq ol
   Men dovgani gece bisirrem qoyuram soyducuya seheri gunu icirem off nece qeşey olur az afisant bir yana butun otel mene gulur hele bir defe acmstim hava limaninda corek yeyirdim

   Ayselim men su damlasi ulkere taliben onu abime aliyorum

   Nur hos geldin birtanem cok tesekkur ederim burdayim kocaman sariliyorum sana opdum uzulme

 15. Nur.. dedi ki:

  Kimi evlendirirsiz bana da soyleyin neden haberim yok ne yaramazlik yapiyorsunuz aranizda hmmmm ask olsun 🙁

 16. su damlasi dedi ki:

  Gel ayselim gel ulkere talip ciktim abime aliyorum onu 🙂

 17. Nur.. dedi ki:

  Yaa arkadaslar gitmemissiniz su damlam iyiki dondun seni cok seviyorum gitmene cok uzulmusdum dun yaza bilmedi telefon bir tullu acilmadi ama sen ir abiye gidiyorum yazmisdin cok korkdum gittin diye hep burda ol nolur seni cok ama cok seviyorum
  Ulkerim ayselim rada betul ir abi asli merve ela ve diger arkadaskarim nasilsiniz adlarini unuttuklarim lutfen affedin hepinize mutluluk dilerim

 18. su damlasi♥ikiz♥ikiz♥ikiz♥ikiz♥ dedi ki:

  Allah seni guldursun kiz hee milli inekler bide milli paltar geydirersen arağcin da qoyarik basina tamam olar he qarnimi dusunurem inansan bir defe isvece gedende ozumle ciyelek murebbesi birde evde bismis corek aparmstim orda otelde yeyirdim afisant mene baxip gulurdu neye guldursen dedim siz yaxsi yemek bisirseydiniz men ordan bura murebbe getirmezdim ikizim onlar her yemek yeyende makaron yeyiller ona gore cop kimi qaliblar valla soktayam 45 kq sen ay mende 48 kq .men biraz ariglayip sene catam gerem .hmm dovgani mende cok sevirem .hele de buz kimi olur aa onda cox dadli olur kiz canim cekti

 19. Aysel dedi ki:

  Duyunumuz var benim haberim yok ask olsun 🙂

 20. Tatlıcı Ülker *İKİZ*İKİZ*İKİZ*İKİZ*İKİZ* dedi ki:

  İlan???
  Iyyy:-(
  Mən dovğa xəstəsiyəm. Dovğa görəndə nə nişanlı heç dədəmdə yadıma düşmür. Ona görədə ağlıma ilk gələn inəy oldu. Yevropoiski inəydən nə dovğa? Bizim milli inəylərdən gərəy 2, 3 dənə tapıb aparım. Birdəki niyə təcüblənirsən biz ekiziy. Yəni qarnımızı düşünməyimiz normaldı:-) Bu dəqiqə 45 kiloyam, ora getsem 5 kilo qalacam. Yəni sümüylərin ağrlığı.

 21. su damlasi♥ikiz♥ikiz♥ikiz♥ikiz♥ dedi ki:

  İkizim ben yazdim yine asagi da cikmis 19 54 de

 22. Tatlıcı Ülker *İKİZ*İKİZ*İKİZ*İKİZ*İKİZ* dedi ki:

  Buna baxee indidən baldızdığ eliyirir.
  Hmmm deməli aramızda 8 yaş fərq var, ömür boyu ukraynada yaşamağ, üstə gəl dəli baldız. Yəni düşünməyə dəyər.
  Uff çaşki bakıda yaşayaydı. Ukraniyalılarda kitaylar kimi ilan qurbağadan başqa heçnə yemirlər. İnəyləridə yad planettilərə oxşuyur.

 23. su damlasi♥ikiz♥ikiz♥ikiz♥ikiz♥_ dedi ki:

  Heeeeri ciddiyem 🙂
  Hemde deliyem ziiir deli he bakida di nece bi karakterdi az delidi biraz agilli .saka adamdi da 27 yasi var mesleği reklam meneceridi evvelde dedim isi ukranyada oldu gu icin orda yasiyacsksan mende yaz tetilinde size gelecem biraz baldizlig yapicam sana ayyyy hayali bile meni mutlu etdi insallah seni de cok mutlu ederi

  1. su damlasi♥ikiz♥ikiz♥ikiz♥ikiz♥_ dedi ki:

   İkizim ureksene menim kimi birinci qarnini fikirlesirsen mende eleyem xarice geden kimi ilk fikirlestiyim ay allah men orda ne yeyecem bezen meyve siresiyle kaliram he biraz fikirles ben indiden baldizlig ederim ama yaxsi anlamda hem doyerem hem severem .qorxma ukranya da ilan yeyirler ama menim abim toyuq eti yeyir olmadi yemeye menide yeye bilersen. Cok da dadli diyilim ama idare eder

 24. Tatlıcı Ülker NEŞE KAYNAĞINDAN XANIMA dedi ki:

  XANIM sensiz düyün mü olur? Tabikide davetlisin, ama bakalım iş olucak mı? İş olursa yazın düyün var:-)

 25. xanim azeri fan dedi ki:

  ulkerim nese kaynagim canim kiz nasilsin evleniyormusun yoksa SIMDIDEN SANA MUTLULUKLAR DILERIM EVLENENDE BIZLERI UNUTMA OLURMU

 26. Tatlıcı Ülker *İKİZ*İKİZ*İKİZ*İKİZ*İKİZ* dedi ki:

  Vallahi sen delisin ya:-) Demek ciddi, ciddi beni abine alyorsun ha. Bak seeen bide Baküdeymiş:-) Söyle bakalım nasıl bir karaktere sahip, kaç yaşında ha bide mesleği ne? Madem evlenicez tanıyalım dimi Deli İKİZİM:-)

 27. su damlasi♥ikiz♥ikiz♥ikiz♥ikiz♥ dedi ki:

  İkizim sana yazdim biraz asagi dustu 18 58 de

 28. Tatlıcı Ülker *İKİZ*İKİZ*İKİZ*İKİZ*İKİZ* dedi ki:

  İKİZ tamam kızma Ukraynaya gidicem. Ama merak etddim nişanlım dediyim şahsın Ülker diye bir kişinin varlığından haberi var mı? Yoksa Zehra gibi evlendikten sonra beni sevmesini mi beklicem. Yani ölme eşeyim ölme:))

 29. Tatlıcı Ülker dedi ki:

  AYTACIM Oğuz abinin sitesine sorunsuz giriyorum. Ama yazmyorum. Akşam moralim bozuktu. Nette öyle gezinirken bir site buldum. Tanıdık arkadaşlar vardı diye yazıyım dedim. Aynı günde Demetde geldi. Birlik olup Oğuz abiye şaka yapmak istedik. Oda anladı ve şakanın resmen suyunu çkararak Demetin siteye girişini engelledi:-( İkimizde ona küsdük. Bide baktık oda ne. Oğuz abi hiç üşenmemiş, arkamızca siteye gelmiş. Onu görünce şok olduk. Bu adam yerimizi nerden öyrendi diye düşündük. Sonra her şey annaşıldı. Deme bu siteler kardeşmiş. Admin Cihan abi, Oğuz abiyi tanıyormuş, bizi görür görmez Oğuz abiye ispionlamış. Demet siteye döndü. Ama ben akşam dönmeyi düşünüyorum. Eee kolay mı, Tatlıcının kuyusunu kazmak. Bu arada orda gerçek tatlıcı buldum.

 30. su damlasi♥ikiz♥ikiz♥ikiz♥ikiz♥ dedi ki:

  İkizim ne ukranya ya getmirem deyrsen sen meni esitmirsen baldizin get deyirse get demek pastani ye ya allah duz yola

  1. su damlasi♥ikiz♥ikiz♥ikiz♥ikiz♥ dedi ki:

   İkizim merak etmiyorum zaten gideceksin bi kere varligindan haberi var hatta bi haftadi nisanlin bakude di simdi bull. Bakalim neden gelmis hmmm .yok ya evlilik dediyin askla olucak allah korusun zehra kimi evlilkk yapmayi . .sen valizini topla gel ha bu arada ben cehiz falan istemem bitek rica edicem sağdişin sevda olucak kabul ediyorsansa seni aliyorum:)))

 31. su damlasi dedi ki:

  AYSELİM Xanim ve AYTACİM canim arkadaşlarim cok tesekkur ederim ellerinize saglik ama bence o pastayi ulker hakk ediyor her sey icin cok tesekkur ederim ben sizleri cok seviyorum allah bizleri ayirmasin
  İnsallah sevda da tez geler cok ozledim onu allah acil sifalar versin sevda birtanem sana

 32. Tatlıcı Ülker dedi ki:

  AYSELCİM pastadır, börektir, çörektir ellerinizden öper:-) Vallahi hiç uğraşamam.

 33. su damlasi♥AYTACİM HOS BULDUK BENDE SENİ COK SEVİYORUM♥ dedi ki:

  İyi aksamlar AYTACİM canim benim hos bulduk cok tesekkur ederim hic sizi kirarmiyim ben verdiyim sozu tuturam uzulme tamami su an mutlu olmana cok sevindim okudum merak etme yazdigin yorumu var ol hep mutlu ol gozel gozlum benim sen de. Benim hayatimin neşe kaynagisin canimsin duana amin diyorum. Birtanem tamam soz sana burdayim kocaman sariliyorum opuyorun ohh mis gibi allah seni hem mutlu etsin

  1. su damlasi♥ikiz♥ikiz♥ikiz♥ikiz♥ dedi ki:

   İkizim iyi aksamlar hep yuzun gulsun canim benim cok sevindim sevda iyi olsun onu cok ozledim cabuk gelsin
   Ben ne yapayim oyle yapip hirsiilik etmeseydim bunlar bana yemek vermezdi seni cok seviyorum

 34. Tatlıcı Ülker dedi ki:

  SEVDA ABLANI MERAK EDENLERE: İnşallah yakında iyleşecek. Az önce öyle bir şey yapdıki, gülme krizine girdim resmen. Tüm derdimi unutdum. Hakkını nasıl öderim bilmiyorum. SİZLERİ ÇOK SEVİYOR HABERİNİZ OLSUN:-)

 35. xanim azeri fan dedi ki:

  iyi aksamlar ulkerim stalicni ben getiriyorum pastayi aytacim getirecekmis ne guzel ben de cok seviyorum SUDAMLAMIZIN GELISINI KUTLUYCAZ NE GUZEL BEN DE GELDIYI ICIN COK MUTLUYUM ZATEN SEVDA ABLAMDA GELIR INSALLAH DAHADA COK MUTU OLUCAM DOSTLUGUMUZ DAIMI OLSUN SIZLERI COK SEVIYORUM

 36. Aysel dedi ki:

  Hos geldin aytacim iyi olmana sevindim canim demek pasta senden uzerinede su damlamiz hos geldin yazdir evet su damlasi dondu iyiyim simdi Sevda ablamizda biran once iylesir gelir insallah. Ulkerim sen tatlicisin diye tatliyi sen getir demisdim ben sen nasil oldun iyimisin Sevda ablamiz nasil oldu biraz iylese bildimi bak herkesi bekliyorum sofra hazir 🙂

 37. Aytac azəri fan dedi ki:

  Ha bir de ülkər sen oğuz abinin sitesine gire bilyormusun canım ben girmedim bugun

 38. Aytac azəri fan dedi ki:

  Ha bir de ülkər sen oğuz abinin sitesine gire bilyormusn canım ben girmedim bugun

 39. Tatlıcı Ülker dedi ki:

  Çuş yani!
  Hepinizi bir araya topladım, bide üstüne pasta mı istiyorsunuz. Açıkcası ben pastayı sizden bekliyordum. Hele İkize ne lafı çalmış hırsız ikiz:-)
  Bu arada staliçnini kim yapmışdı. Ben staliçniye hastayım:-)

  1. Aytac azəri fan dedi ki:

   Iyi aksamlar canım ulkerim nasil oldun daha iyisdir inşallah sen yapcagini yapdi zaten pasda da bende olsun pastayi da ben getryorum

 40. Aytac azəri fan dedi ki:

  Su damlam ablcim bitanem benim yazdığım yorum biraz aşağı düşdü biraz aşağı bakarsaniz gorursunuz siz çok sevyorum ayselim aşağı da yazdığın yorum simdi okdum uzulme gerek yok bak su damlamiz döndü ben inanyorum ki sevda ablamiz da çok yaki da donce o biz birkmaz beni sormus çok şükür su damlam donu sevda ablamiz da donsu ozman çok daha mutlu olcaz inşallah

 41. Aysel dedi ki:

  Su damlam hemen getiriyorum hatta aksam ben yemek getiriyim xanim salat getirsin ulkerde tatli getirsin senin donusunu kuayalim kizlar ne diyosunuz yapallimi:)

  1. Aytac azəri fan ayselim dedi ki:

   Ayselim iyi aksamlar canım çok guzel dusnmusun ben de varim ozman ben de pasta getryorum hep berber su damlamizin donsunu kutlayalim 🙂

 42. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar,nasılsınız.buradan gitmek böyle kolay olsaydı şimdiye ben çoktan gitmiştim.3-4 defa helallık isfedim gidiyorum diye,yine döndüm.Biz artık ayrılmaz olduk.SU damlası geldi,Sevda da inşallah sagalınca gelicek.Çünkü biz varız,olacayız, kalacayız,artacayız inşallah.(D.Q,)
  Ülkercim sen sagaldınmı,Ukrajnaya gidiyormuşsun.tez dön ama.önümüzde ad günleri var.Bir de 15 ocakta N.Hikmetin anadan ol.115 il-dir.Göker beyle konuş,belki bir şiir falan.ola bilirmi?Ben yanmasam,sen yanmasan,biz yanmasak Nasıl çıkar karanlıklar aydınlıga.(Nazim Hikmet)

  1. Aytac azəri fan hanim ablam dedi ki:

   Iyi aksamlar hos geldin hanim ablcim çok ŞÜKÜr biz iyiz sen de iyisdir inşallah çok haklisin hanim ablcim biz burdan ayrı kalmyoruz çok alsdik artik bir birmize bir gün girmynce çok ozlyoruz bir birmiz inşallah hiç bir zaman bir birmiz de ayrlmariz eleri de opdum ablcim kendine iyi bak ALLHA emanet ol

   1. Tatlıcı Ülker dedi ki:

    HANIM ABLACIM iyi akşamlar. Ablacım şimdi daha iyiyim. Ukraynaya gitmiyorum. N.Hikmet konusunuda düşünücem.

 43. xanim azeri fan dedi ki:

  sudamlam kiz o ne laf oyle ALLAH SENI GULDURSUN BUYUR GEL SENSIZ BI LOKMA BOGAZIMDAN GECERMI HADI SENDE GEL SALAT YIYELIM

  1. su damlasi dedi ki:

   Şuna bak kendimi yandirmasaydim bana salata falan vereceyiniz yoktu iyi bari gelip yeyeyim alirsiniz elimden sonra ac kalirim ahh bu arada ellerine saglik xanim canim benim şahane olmus tesekkur ederim

 44. su damlasi dedi ki:

  Xanim ve ayselim eyer o yemekden mene vermesez ozumu benzin tokup yandiracam men bu usulu
  ULKERDEN oyrenmisem

 45. su damlasi dedi ki:

  İkizim evet bi caniz yorumumuz ayni anda cikmis 🙂
  Cok seviyorum seni dileyim senden kiizzzz aksam ilk ucakla ukranya ya gidiyorsun seni orda bekliyorlar
  Merak etme suphem yok benimde evet dun hastanedeydim ikiziz ya illahda ayni seyi yapacagiz ..sag ol sevda dan haber verdin soyle ona ben onu bekliyorum iylewip gelsin opdum bende yapisarak oh miss gibi .

  AYSELİM bende seni cok seviyorum .
  AYLİNİM iyim birtanem yok kotu bi sey abimle iyigili gitmistik cok sukur kotu hic bisey yok sordugun iygin icin cok tesekkur ederim allah razi olsun

  XANİM AZERİ benim var ya canim arkadaşim dualarin icin cok tesekkur ederim allah seni mutlu etsin opdum

  Ve arkadaşlar yeni sayfa cikmis AYLİNİM oraya kacmis hadi bizde gidelim 🙂

  1. Aylin dedi ki:

   ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 46. xanim azeri fan dedi ki:

  canim sag ol sende hep iyi ol gonlu guzel arkadasim yemekmi yapiyorsun bende paytaxt salati yapicam

 47. xanim azeri fan dedi ki:

  ayselim canim yemekmi yapiyorsun bende paytaxt salati yapicam

 48. xanim azeri fan dedi ki:

  ayselim iyi olmana sevindim bende paytaxt salati yapicam

 49. Aysel dedi ki:

  Hep iyi ol canim benim ben evdeyim birazdan yemek yapicam

 50. xanim azeri fan dedi ki:

  ayselim canim evet bende sevda ablam gelende ben cok iyi olucam ablam gelmeyende ben kendimi boslukda hiss ediyorum seninde iyi olmana sevindim canim sen neler yapiyorsun

 51. Aysel dedi ki:

  Xanim bitanem su damlam dondu simdi iyiyim Sevda ablam donunce cok daha iyi olucam sen nasilsin iyimisin kendine dikkat et canim aslinda bi yorum yazmisdim ben kizlarin nasil oldugunu sormusdum ama cikmamis

 52. xanim azeri fan dedi ki:

  sudamlam iyi olmana cok sevindim hep burda ol bizim yanimizda INSALLAH ARKADASLIGIMIZ SONSUZ OLSUN SENI COK SEVIYORUM RADAM KIZ NASILSIN BENDE SENIN DEDIKLERINE KATILIYORUM DEVE OMER CEZASINI CEKMEL I HAKK ETDI BUNLARI AYSELIM CANIM SEN NASILSIN BENDE SENI COK SEVIYORUM

 53. Rada dedi ki:

  Selam oh be burasi virusdan temizlemis. Aslimda burdaymis. Omerciler bir arada. Aslim sen omer cezayi hak etti diyorsun ama sag ve sol kollar aylin ve lale bunu kabul etmiyorlar. Omer icin en agir ceza zehradan bosanmak.Aylin sizin o kara oglanla evli oldugu icin zehranin rengi degismis. Bekarken beyaz pamukdu. Bizde bir ata sozu vardir. Ati atin yaninda baglasan hemreng olmasanda hemxasiyyet olur. Bunlarda aksi olmus hemreng olmuslar.

  1. Aylin dedi ki:

   ☺☺☺☺☺☺☺☺☺yok ya O oyle digil . Zehra evlendikden sonra makyaji akmis . O yuzden karasi cikmis . Hem erkek dedigin zatan kara olur .

 54. Tatlıcı Ülker dedi ki:

  CANIM İKİZİM beni kırmayıp geri döndün ya dile benden ne dilersen. Kördüğümdeki yorumunuda okudum. Bana olan sevginden zerre şüpem yok merak etme. Seni çok seviyorum. Hastaneye gitmişsin. Görüyor musun ikizler her şeyi hiss ede. Sen hastayken, bende hastaydım. İyleşdimde denemez aslında. Bu arada birtanem SEVDAMın çok ateşi var. Telefonu bile zar zor kaldryor. İyleşdiyi andaca Vallahi geri dönücek. Sana öpücüklerini gönderdi. Bende hem onun yerine, hemde kendi yerime her iki yanağından yapışarak öpüyorum:-)

 55. Aysel dedi ki:

  Su damlam bende hepinizi cok seviyorum donduyune cok sevindim canim bidaha bizi birakma:) Ulkerim gecmis olsun canim simdi iyimisin?seni cok seviyorum herkese sikica sarilip opuyorum canlarim 🙂

 56. su damlasi dedi ki:

  Xanim azeri AYSELİM AYLİNİM cok tesekkur ederim bende sizleri cok seviyorum gidemiyorum ki biraksanizda taksini parasini vermiyorsunuz ayselim hic cekinme ben diyer sayfasa o vicdansiza yazdim kuf etdim oh icim rahatladi ..yeni gelmene baxma ureyime bi guzel oturdun insallah daha yakindan tanisiris opdum uzulme tek istediyim sevda naun geri gelsin bu gun men onu gozluycem

  Xanim canim gozum cok ozledim bende seni iyim merak etme abim ile iygili dun tum gunu evet hastanedeydim iyi kotu bi durum yok uzulme .seni cok seviyorum .

  eee men geldim gozluyurem Sevda seni gozum yolda qaldi gel.
  Hos bulduk arkadaşlar

  1. Aylin dedi ki:

   Su damlasi canim gecmis olsun . Neden hastaneye gitdin . Kotu bir sey yokdur insallah . Bu arada Sevda arkadasimizda hastaymis . Acil sifalar dilerim . Insallah bir an once saqligina kavusub geri doner

 57. Tatlıcı Ülker dedi ki:

  Arkadaşlar geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim.

 58. Aysel dedi ki:

  Xanim hos geldin bitanem nasilsin iyimisin?

 59. Aysel dedi ki:

  Aslim analiz her zamanki gibi cok guzel kalbinin guzelliyini yazdiklarinda hiss ede biliyorum Umut isigi cok guzeldi canim omerle zehrayi cok iyi anlatiyosun ikisi icinde zor bir durum canim eline yureyine salik kendine dikkat et kendini cok yorma seni seviyorum

  1. Aytac azəri fan hos geldin evine su damlam biz seni çok sevyoruz dedi ki:

   Iyi aksamlar canım arkdaslarim naslsiniz bakyorum herkez burda bir ben yokum malesef bugun çok fazla isim var di oyuz de siteye çok girmedim ama simdi çok mutluyum su damlam da donmus suan mutluluk da uca bilirim su damlam canım ureyim menim çox sagol ki bizi kirmayim geri döndü beni ve diger arkdaslarmizi nekdar çok mutlu etin tahmin bile edmesin iyiki döndü prensesim sen ve diger arkdaslarim benim için çok deyerlisiniz ben de seni çok çok çok çok sevyorum heyatimin nesesi sozunu tutuguz için de çok tesekkur ederim bitanem bir daha gerksiz insanlar yuzun de kendini uzme bu son olsun bir daha gidyorum diye yorum yazma hiç biriniz gitmeyin sensiz bu site olur mu hiç herkesiz yeri ayri ozel burda seni de diger arkdaslarim da kalbim de çok büyük çok ozel yeri var siz coooooooooooooook sevyorum kimse bizim aylemize arkdasligimiza zarar vermyce RABBIM de izniyle isde simdi çok mutluyum 🙂 🙂 🙂 inşallah sevda ablam da donsu ozman çok daha mutlu olcam sevda ablam canım sen de geri don seni de çok sevyoruz sen bizim ablamiz deylmisin bizi birkma boş ver kotu yorum yazanlari biz seni çok sevyoruz onarin yuzun de biz birkma

 60. Aysel dedi ki:

  Aytacim pekde iyi sayilmam burayi boyle gordukce cok uzuluyorum sen nasilsin canim iyimisin ?Ulkerim canim gecmis olsun simdi iyimisin kendine dikkat et bitanem .Aylin canim sen nasilsin iyimisin ?

 61. xanim azeri fan dedi ki:

  merhaba arkadaslar nasilsiniz sudamlam gelmis hos gelmis nasilsi n canim arkadasim kiz niye hastaneye gitdin bir seymi oldu merak etdim seni inanki seni goremeyince cok ozluyorum seni sensiz buranin dadi duzu olmuyor benim cok deyerli arkadasim seni cok seviyorum ulkerim sen nasilsin sanada cok gecmis olsun sevda ablam hastalanmis kiyamam ben ona hep bu adamin yuzunden ablami hasta etdiler benden ablama deyersenki COK GECMIS OLSUN ALLAHDAN ONA COKLU ACIL SIFALAR DILERIM ONU COK SEVIYORUM INSALLAH IYILESIR DONER ARAMIZA

 62. Aysel dedi ki:

  Su bamlam bende seni seviyorum sen gidersen tabiki uzulurum o pisliyi parcalamak isdiyorum dunyasini basina yikmak isdiyorum bence o virusun 58 yasi yok o yasda olan biri gider torunlariyla oynar ayni bizim komsu gibi adam telefonun konusmakdan basqa ne ise yaradigini bile bilmiyo bu mikrop daha genc takintili biri bildiyin hasta kac defa icimden ona bi guzel saydirmak geldi ama Allahdan korkdugum icin yapmadim sonucda benden buyuk o nekadar kotude olsa ona soylediyim sozlerin gunahi bana yazilacakdi ama artik dayanamiyorum nefret ediyorum ondan ismini gordukce deliye donuyorum seninde nekadar sinirlendiyini biliyorum o mikrobun yapdiklarinin suclusu sen deyilsin boyle dusunme Sevda ablanin gitmesininde suclusu sen deyilsin biz seni cok seviyoruz sensiz Sevda ablasiz buralarin hic tadi yok bizi uzmeyin

 63. Aylin dedi ki:

  Merhaba canim Aslim . Nasilsin . Evet sende aramiza katlinca eski gunlerdeki gibi oldu. Ir abi bana kusmemis ama Biraz daha Omeri savunursam kusecek . Allah korusun . Valahi cok uzulurum oyle olursa . Ulkercim canim hos geldin . Gecmis olsun bitanem ne oldu neyin var ?kendine dikkat et . Su damlasi sende hos geldin . Insalah Sevda arkadasimizda geri doner . Sizi rahatsiz edenleri dikkati etmeyin konusub konusum kendileri yorulacaq lar .

 64. aslı dedi ki:

  ben hanım ablama yazdım çıkmadı çıkar inşallah.
  benim işlerim var akşama görüşürüz arkadaşlar. su damlam, ülkerim selam ve hoşçakalın.

 65. aslı dedi ki:

  Merhaba Hanım ablacım nasılsın? Polad amcam nasıl?
  Bu kez yağmur değil kar hemde tipi şeklinde çok kötü tuttu ablacım.
  ama yerleri kar tutmadı.
  evet ablacım çok üzüldüm çok acı çektim çok canım yandı ama pes etmedim. yılmadım. hala ayaktayım hayattayım vazgeçmiyorum.
  umut ışığı bazen sönecek gibi oluyor son anda yetişip sönmesin diye gayret gösteriyorum.

  Ömer ve Zehra nın boşanmasını bende istemiyorum. Ayrılık kısa süreli ama o da çok sürmesin. birbirlerini çok seviyorlar çünkü.

  sende kendine iyi bak o güzel yanalarından öptüm bir güzelde sarıldım sana ve yaşam enerjimi de aldım güçlendim ben bu güç ile akşama kadar idare ederim artık.

  ben kaçar akşama görüşürüz herkes kendine iyi baksın. gidenler gelsin bir selam versin hepinizi seviyorum arkadaşlar.
  nede çok mesaj yazmışım ard ardına bu kız deli diyecekler varsın desinler arkadaşlarımla konuştum geç de olsa onlara cevap yazdım ben 🙂
  hepinizi seviyorum görüşürüz.

 66. Tatlıcı Ülker *İKİZ*İKİZ*İKİZ*İKİZ*İKİZ* dedi ki:

  Ayy OLEY, OLEY İKİZ DÖNMÜŞ. SANA ANLI ŞANLI YORUM YAZICAM. AMA ŞU AN GELDİYİNİ SEVDAMA SÖYLEMEM GEREKİYOR. BELKE BU ONA İYİ GELİR. BU ARADA YORUMLARIMIZ YİNE AYNI ANDA ÇKMIŞ CANSIN İKİZ:-)

 67. Tatlıcı Ülker dedi ki:

  Kızlar merhaba. Canlarım Sevda abla gerçekten iyi diyil. İyleştiyinde geri dönücek. Su damlamın ona iyi geleceyini biliyorum. Ama oda inat edip gelmiyor.

  1. Anonim dedi ki:

   Konu hakkında yorumunuzu buraya yazabilirsiniz.

 68. su damlasi dedi ki:

  Hepinize selam arkadaşlar .ne oluyor.allah askina gorende beni sitenin admini falan sanacak sizin hic biseyden haberiniz yok dimi ben dun sitede olmadigim halda benim ismim hallanmis guya o anonimler işik kanatsiz kus. Bu isimler bana ait siz sayfalara bakmadiniz her halde belki bana inanmayacaksiniz ama yinede soyluyorum ben dun sitede son yorumu ulkere yazdim sabah saatlerinde ve ciktim tum gunu hastanedeydim bunu rada da biliyor ve aksam gelip siteye baktigimda ir abi saka bile olsa yazdigi yorumu gordum diyer sayfalarada baktim tek suclu benim evet benim en buyuk sucum o alçaga insan bilip selam verdim .ve yine bi yorum okudum dikkat cekmek icin guya siteden gidiyoruz hayir bu boyle diyil ben diyer sitede soyledim burrada ben cok ta buyuk biri diyilim sadece. Bi dizi yorumcusuyum bu mesajiniza cevab vermeye bilmezdim ki cunki bana yazanlar benim icin cok deyerli insanlardi belki dis bi gozle okuyanlara garip gelicek su aptallara bak bi su damlasinin ucundan tutup gidiyorlar onlarda yaniliyor ben size hep deyer verdiyim icin simdi siz beni ariyorsunuz tesekkur ederim

  Ulker menim canim ekizim cok gecmis olsun rabbim acil sifalar versin ben sozumu tuturam siz meni cagiranda gelirem incimesin sevda men ona siteden getmemesini soylemistim ama dunen bir mesajla bu qeder deyip getdi oysa ki soz vermisti men ona burda qalma sebebim sensen demistim indi mene gore xestelenim cok uzuldum ama demek ki menim onun ucun deyerim bi mesajla cekip gidecek qedermis .men ondan siteye ne vaxtsa deyil indi geri donmesini istiyirem
  Sene gelek ulker men gozumde deyerin olmadigini dusunursense yanilirsan eyer deyersiz olsaydin men diyer sitede sehere qeder yuxusuz qalip seninle sohbet etmezdim sabah azanina senle qulak asmazdim meni namazdan donene kadar gozlemedin.birlikte cuma duasi yazmazdig .meni ise yola salmazdin indi ozun fikirles menim iicin deyersizsin ya yox .senin kimi gelini hec. Bir yerde tapa bilmerem lazim deyil ukranya ya getme men cok uzagda deyilem ekizler canda olar qanda olar men de caninda qanindayam ve hec bi sey icin uzulme uzulmeyini istemediyim icin belke oxumadin ama men bu gun kordugum sayfasina sene bi mesaj yazdim .xayis ederim get hekime hec bir sey icin de uzulip stres cekirme aglayiram deysen a o gozundeki su damlalari da menem deyerimi bil aglama ureyim

  Aytacim sozumu tuturam aglama oldurerem seni men hemise senin prensesin olarak kalicam sevdanin gedisine uzulurem ben de seni seviyorum sen menim icin cok deyerlisen ureyimde her yere goturduyumsen

  Ve aysel burdayan canim benim uzulme men sizin haminizi cox sevirem bax her defe gedirem deyende bi adam kimi buraxmadizki gedem siz nece varliksiz .ve goker bey elinden ne geliyorsa yapiyor sadece o alcag vicdansiz ali her yazdigi mesaji ayri ayri telfonlarla yazir men bunu rahat gora bilirem belkide meslegimden ireli gelen bisey ama ben bunu gore bilirem allah onun belasini versin
  Sevda naun ger don sen gedersen mende yoxam axi sene dedim getme cok gecmis olsun rabbim acil sifalar versin yastigin yungul olsun birtanem men seni burda gozluyurem

 69. aslı dedi ki:

  merhaba Peri yüzük konusunda haklısın Bu babaannenin bir planı var kafasında bakalım ne çıkacak bunun altından?

 70. aslı dedi ki:

  Aylin Rada ve Lalem eski günlerdeki gibisiniz maşallah size aman nazar değmesin. Bir Ömer ci olarak paşamı yalnız bırakmıyorum ama suçlu cezasını çeksin Ömer boşanma olmasın ama

  Aylincim gördün mü bak, Ir abi sana küsmemiş ne güzel sohbet ediyorsunuz maşallah size Allah muhabbetinizi artırsın.
  Selam Ir abi.

 71. aslı dedi ki:

  Merhaba Anonim, size bir isim bulsak ne güzel olacak 🙂 hep takip ediyor yazıyorsunuz teşekkür ederim ama diğer anonimlerden ayrı tutmak isterim sizi bunu bilin istedim. görüşmek üzere iyi hafta sonları

 72. aslı dedi ki:

  Merhaba K.AZERİ,
  amin inşallah güzel duaların için teşekkür ederim. Hiç kimsenin umudu kırılmasın, yok olmasın umudsuzluk çok kötü çünkü.
  içtenliğimi hissetmenize sevindim görüşürüz kendinize iyi bakın iyi hafta sonları

 73. aslı dedi ki:

  Merhaba xanim azeri fan, bir iyi bir kötü yuvarlanıp gidiyorum şu yalan dünya da canım.
  inşallah sende iyisindir?

 74. aslı dedi ki:

  Arkadaşlar biraz sakin olun lütfen herkes burada yine bir arada olacak.
  biz güçlü sağlam bir aileyiz bizi öyle kolay kolay yıkamazlar.
  Su damlam da gelecek, Sevda da bu kadar kolay olmamalı arkadaşları terk edip gitmek. hatırlarsınız bende gitmiştim bir zamanlar ama sonra geri geldim üzenler kıranlar incitenler çok ne yazık ki, ama onlara hiç bir zaman istediklerini vermeyeceğiz. ben ki gidip geldiysem su damlam da , Sevda da gelecektir.
  biz öyle kolay kolay dağılmayız değil mi sevda? değil mi su damlam?

  Adını Sen Koy dizisini, Zehra yı ve Ömer’i bırakmayız onlar bizi bırakmadıkları dizi bitmediği sürece hadi gidenler gelsin bir selam versin.

  kendilerini seven bekleyen merak eden arkadaşlarından bir selamı esirgemez su damlam ve Sevda kardeşim.
  esirgemezsiniz değil mi arkadaşlar?

  1. Aytac azəri fan dedi ki:

   Merhaba canım aslim hos geldin nasilsin iyisdir inşallah çok haklisin hiç kimse bu ask aylesini dagitmycak sevda abla da su damlam da docek inşallah iyiki yazdin seni yazdiklarin okuyunca hep çok iyi gelyor bana canım seni çok sevyorum analiz için de çok tesekkur ederim her zaman ki gibi çok guzel olmuş gonlune saglik dizimiz çok guzel çok sevliyor çok guzel retgler alyor ne olur sa olsun sonun kadar dizimizin arkasdayim bunca zaman birkmadim bunda sonra da asla birkmycak keski zehra yla omer bir birlerine verdikleri söz tutsalar ozaman isler bu hale gelmez di evet omer boyun da büyük bir hata yapdi bunu bedelini de odmeli ama bosanmak ne dmek kukdarin da pes diyorum hani zehra omer ben seni cok da af etim çünki seni co sevyorum hep de sevdim hiç bir sey bunu deysdirmedi her seye ramen sevmeye devam etim dedi bir de omer ben asla seni kadar acmasiz olmyca demsdi sen bir gün elmi birksa bu kes de ben brkmycam demsdi evet sözünü tutü omer zehranin elin birkdigin da zehra tutu ama simdi nede birkyor omer onca seye rama asla zehra da bosanmayi dusnmedi ama zehra bosanma davası acyor ikisi de bir birine verdigi söz tutmyor oyuz de ikisi de hep uzlen acı ceken taraf olyor omer çok büyük bir hata yapdi simdi de ayni hatayi zehra yapyor zehra da omer de her iki si de suçlu benim kafam yine karsdi çok uzlyorum ya bir doğru düzgün ask yasmyorlar biz de bir gulyoruz bir aglyoruz ozaman da omer çok kizmisdim ama sen bana yazca benim bütün kizginigim kecdi omeri anmya çalışdım sanirim yine de seni aklina yazdiklarin ihtyacim var sen hep oylesin bana huzur veryor sakinlesdiri yorsun yazdiklarin la

 75. aslı dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar, Asenacım, dediğin gibi 1. sezonun tekrarı başka bir versiyonu gibi. ve senaristler ne yazdıklarını unutuyorlar 1 değil, bir kaç kişi yazınca böyle oluyor sanırım. tek kalemden çıkmadığı belli. düzelir umudundayım.
  Ömer iyi bir dersi hak ediyor ama boşanmak bir yuvayı yıkmak olmamalı ki Ömer de istemiyor bunu.

 76. Aytac azəri fan dedi ki:

  🙁 🙁 🙁

 77. Aytac azəri fan su damlam sevda ablam :(:(:( dedi ki:

  Sevda abla su damlam siz gitmenizi isdmyorum

 78. Aytac azəri fan dedi ki:

  Aysel merhaba canım nasilsin ben de çok uzldum tam olrak bir şey anlmadim ama sevda ablam la su damlamin gitmesine çok uzlyorum inşallah doner ler uf ya ben de sevinmis dim ask aylemiz buycek diye

 79. Aytac azəri fan dedi ki:

  Su damlam la sevda ablamin gitmesine nede olna her kim se onu ALLHA heval edyorum ALLAHIN da bul ne yapdik biz size ah ben sevda ablam su damlam boyle insanlar yuzun de mi biz brkdiniz onara inat dönün su damlam duyyor musun beni sevda abla lutfen ama sevda abla su damlam size seslenyorum ses verin bak kuserim size bir daha konsmam siz le sevda abla sen beni neden birkyorsu simdi kim olcak benim ablam su damlam sen nasil birkirsin beni benim prensesim kim olcak siz siz olmaz burasi

 80. Aysel dedi ki:

  Su damlasi Sevda abla lutfen geri donun ask aylesi sisziz olmaz biz cok uzuluyoruz sizi cok ozledik gereksiz adamlar icin bizi uzmeyin bakin siz yoksunuz bir kisi bile kalmadi burda ask aylesi herkes olunca guzel birliyimizi kimsenin bozmasina izin vermeyin lutfen geri donun biz sizi cok seviyoruz

 81. Aytac azəri fan su damlam sevda ablam donu ne olur ;(;(;(;( dedi ki:

  Ya nolyor burda ben 1 gün siteye girmedim su damlam sevda ablam nereye giti ülkər merhaba canım nasilisin çok gecmis olsun ALLHA sifa versin iyilsmedin mi sen hal ne oldu burda boyle herkes nerde su damlam bitanem hani şə bana söz vermisdi beni asla birkmycak di simdi nede giti ben çok uzlyorum lutfe geri don bana verdigi söz tut ben sana verdigim söz tutum hiç bir yer gitmedim hep burda oldum seni ve diger arkdaslarimi asla birkmadim bunda sonra da asla birkmycak nede kotu yorum yaznlar uzlup gidyorsun ki onar bizim dostlugumuz kiskanyorlar biz cekmyorlar sen de onarin isdediyini yapyorsun seni seven deyer ver arkdaslarini birakip gidyorsun olmaz oyle sey bilyorum sen de sevda abla da yazmasaniz da burdasiniz yazdklarimiz okyorsunuz lutfe bir se verin geri donu lutfe sevda abla su damlam bak alycam simdi he bu ilik defa olmyor ki daha once de seni le benim ülkər le rzalinin arasini vurmaya calsdilar aman basrmdilar simdi de bizim ask aylesini dagitmaya calsyorlar biz buna izi vermemeliyiz ozaman da gitmek isdedin biz izin vermedik simdi de vermyoruz lutfe donu sevda abla su damlam ben siz çok sevyorum lutfe lutfe lutfe donu benim uzlmemi isdmez siniz dimi ;( ;(;( ;(:(:(:(:(:)

 82. Tatlıcı Ülker *İKİZ*İKİZ*İKİZ*İKİZ*İKİZ* dedi ki:

  SU DAMLAM lütfen geri dön. Sevda abla, çok fena hastalandı. Nani ve Mehinde aynı şekilde. Sevdam seni sitede görmedikce bu hasta daha çok üzülüyor. Lütfen dön nolur. Bu arada Sevda senin yüzünden diyil o adam Naninin ismini yorumunun içinde kullandığı için gitdi. Sevda abla dediki o adam gitdiyinde siteye tekrar dönücem. Bizi azcık olsa sevyorsan döneceksin. Dönmüyorsan demekki senin için bir deyermiz yokmuş.

 83. Anonim dedi ki:

  Konu hakkında yorumunuzu buraya yazabilirsiniz.

 84. SU DAMLASINA: XAİŞ ELİYİRƏM BUNU MÜTLƏQ OXU: Tatlıcı Ülker *İKİZ*İKİZ*İKİZ*İKİZ*İKİZ* dedi ki:

  SU DAMLAM BİLİRƏM Kİ, BU YAZDIĞLARIMI GÖRÜRSƏN. CANIM MƏN ƏSLİNDƏ BİR MÜDDƏT BURA YAZMIYACAĞDID. AMA BİR NƏFƏR SƏNİN ÜÇÜN XAİŞ ELƏDİ. BİLİRSƏN O KİMDİ? SEVDA NAUDU. BU SƏHƏR YAZDI ÇOX PİS XƏSTƏLƏNİB. QALIXIB İŞ GÖRƏCƏK BELƏ HALI YOXDU. GÖRÜNÜR BU OLANLAR, SƏNİN GEDİŞİN ONADA, MƏNƏDƏ TƏSİR ELƏDİ. BİLİRSƏN SEVDAM DEDİKİ SU DAMLAMA DE GERİ QAYITSIN. ONU SİTƏDƏ GÖRMİYƏNDƏ LAP PİS OLURAM. BİRDƏ DEDİKİ “MƏN ONA GÖRƏ YOX, O ADAMA GÖRƏ, O ADAMIN OĞLUMUN ADINI YORUMUNDA YAZDIĞI ÜÇÜN GETDİM. O ADAM SİTƏDƏN TƏMİZLƏNƏN SONRA GERİ QAYIDACAM.”
  SEVDANI BU GÜNƏ KİMİ AZDA OLSA SEVMİSƏNSƏ, ONUN SAĞALMAĞINI İSTİYİRSƏNSE GERİ QAYIT. DÜŞÜNMƏKİ SƏNİ GERİ QAYTARMAĞ ÜÇÜN YALAN DANIŞIRAM. ƏMİN OLKİ SEVDA BACININ HALI DOĞURDANDA PİSDİ. YAZIĞIN ƏLİNİ TƏRPƏDƏCƏK HALI YOXDU. HƏLƏ MƏNİ DEMİRSƏM. AXI BİZ EKİZİY. SƏN SULU GÖZSƏN. MƏNDƏ SULU GÖZƏM. AXŞAM O QƏDƏR AĞLADIM Kİ… GECƏ SAAT DÖRTDƏ YATMIŞAM. YATANA QƏDƏR DEMET MƏNƏ ÜRƏY DİRƏY VERDİ. ODA OLMASA BƏLKƏ MƏNİMDƏ ÜRƏYİM PARTLAYARDI… SƏNİN GETMƏYİNDƏ MƏNİMDƏ PAYIM VAR. NOLAR QAYITDAA. ÇOX DARIXIRAM SƏNSİZ. SƏN GƏLMƏSƏN MƏNDƏ YAZMIYACAM. HƏMDƏKİ BƏYƏM BİZ EKİZLƏR DEYİLDİK. HEÇ EKİZLERDƏ AYRI QALAR? BİR BİRİNNƏN AYRI EKİZ OLUR. MADAM BİR GÜN ÇXIB GEDƏCƏYDİN ONDA NİYƏ GƏLDİN? ÜRƏYİMİZİ YARALAMAĞA? GƏLİB BİZƏ DOST DEDİN, ÜRƏYİMİZƏ YOL TAPDIN, CANIMIZ, QANIMIZ OLDUN. ÇOX BAĞLANDIQ SƏNƏ. SƏN QAYIT MƏN SƏNİN XƏTRİNƏ UKRAYNADA BELƏ YAŞAYARAM. YETƏRKİ QAYIT. SƏNSİZ ÇƏTİNDİ VALLAH. QILDIĞIN AND VERİRƏM QAYIT. HƏM MƏNİM KİMİ BALDIZINA İKİNCİ BELƏ YALVARAN GƏLİN GÖRMÜSƏN? BAŞQA GƏLİN OLSAYDI DEYƏRDİKİ GEDİŞİN OLSUN GƏLİŞİN OLMASIN. AMA BİZ ELƏ DEYİLİK. BİR BİR ÜRƏYİY. ALLAH İKİMİZƏ BİR ÜRƏY VERİM. İNDİ SƏN GETMİSƏN, ÜRƏYİMİDƏ APARMISAN BƏS MƏN NECƏ YAŞIYIM. BAX İSRƏNDƏ DİŞ HEKİMİNDƏYDİM. DEDİKİ DİŞLERİNİN AĞRIMASINA STRES SƏBƏB OLUR. DƏRMANDA YAZDI AMA TAPILMADI. SEVDA BACI XƏSTƏ, SƏN DEYİRSƏN GƏLMİYƏCƏM, İNDİ DÜŞÜN MƏN NECƏ STRESDƏN UZAĞ OLUM. BU GÜNƏ QƏDƏ FƏRQİ YOXDU YA SEVDA BACINI, YA MƏNİ, YADA DİGƏRLƏRİNİ AZDA OLSA SEVMİSƏNSƏ ONDA GERİ QAYIT.
  ƏYƏR BUNADA CAVAB VERMƏSƏN GÖZLƏMƏKİ YAXŞI OLUM.
  ÜRƏYİNİN SƏSİNƏ QULAĞ AS. ƏN DOĞRUSUNU O DEYİR…
  QAYITMASANDA BİLKİ ÜRƏYİMDƏ, ÜRƏYİMİZDƏ HƏMİŞƏ SU DAMLASININ YERİ VAR. İSTƏDİYİ VAXT GƏLİB YERİNİ TUTA BİLƏR.
  SENİ ÇOK SEVİYORUM İKİZ.

 85. Lale turkmen dedi ki:

  Aylincim gunaydin. Senin sitede bizim grupdan tek basina oldugunu bilseydim kesin gelirdim. Karaoglan lafina verdigin cevap beni cok guldurdi. Dogru soyliyorsun onlar kizini yazin gorsunler. Artik bende kara zehra derin 3.4 ay sonra siz bekleyin.
  Radacim biz dagilmadikki sadece islerimizden dolayi giremiyoruz. Omerdende hec vaz gecmeye niyetimiz yok.

  1. iR dedi ki:

   Bi kerede kabullenin yahu , omer kervanci oglu sucunu kabullendi cezasini cekiyor ama ben sizlere hayranim , bizim kizi herkes ,bahsende bile beyendiginden catliyor siz neden bu kadar camur atmaya calisiyorsunuz ben anlamiyorum. Gun gibi kiz ,gunun yuzune leke surmekle yuzunu orte bilersinizmi ?hayir ortemezsiniz.

   1. Aylin dedi ki:

    Merhaba Lalecim canim hos geldin . Seni bursa gormeme ne kadar mutlu oldum anlatam . Evet Ir abi ve Rada Kara kizlarini savunuyorlar . Abi sen beni yalnis anlamissin ama . Ben asla Zehraya leke surmedimki . Ben Omerin suclu oldugunu defalarca yazdim . Ama siz kizinizin tamamen sucsuz oldugunu tek suclu Omeri goruyorsunuz . OMER boyle bir tavir almisa bunun sebebi Zehra .Zehranin hareketleri boyle dusunmeye yol acmis Omerde. Bizlerin soyle bir sozu vardir . Bana Arkadasini goster sana kim oldugunu soyleyim . Omerin Zehra hakkindaki bu tavirlarina yol acan zehrani ilk defa Yenerin arabasinda gormesi oldu . Son donemlerde olan olaylardasi ben hic bir zaman Zeheayi suclamadim . Tabiki Omer suclu Omer bunca yasananda sonra Zehrayi boyle suclamanaliydi . Bizim soylemek istedigimiz Zehranin tavrinin asiri olmasi . Zehra hani mucadele ediyordu .Omerden vaz gecmiycekdi . Simdi bosanmada neyin nesi . Benim derdim aslinda biliyormusunuz ne ?korkuyorumki Zehrayi Omerden bosayipda baska biriyle evlendirirler Omeride ayni sekilde . Yani bunu istemiyorum . Dizinin masumiyetinin itmesini istemiyorum . Zaten yeterin kadar ucuzlasdirdilar diziyi . Omeri mantiksiz biri yaptilar . Kos koca sirket yoneten adam her seferinde ayni hatayi yapmazki . Bu adamin mantigi yokmuki . Aman neyse zaten benim derdim bana yeter. Zehra hanim bosanmak oyle kolay digildir .

 86. Anonim dedi ki:

  HANIM ABLA SELAM

  MEN ALIYEM VEZIFEM

  SIZE SELAM VERMEK DUZ

  Çoreki itirmemek senede

  Demirem mene cevab

  Ver .. feget galmişi şokda iy allah goresen

  Menden ne xeta uz verdi ?

 87. Hanim abla dedi ki:

  M.A.Çok güzel.gönlüne saglık.roman gibi.hem de hüzünlü.Yenemi yagmur.Umut ışıgı aglattı beni.hele şiirler.Bu genc yaşta çok üzülmüşsün canım kızım.Senin yazılarını güzel eden odur.Dert insanı yonur,daha zarif,anlayışlı ediyor ve bu, düşünce tarzında,yazıda,dahili kültür ves.gösteriyor.
  Zehranın boş-k istem-ne sebeb zahirde Sab-n söyledik.olsa da aslında aylarca bilinc altta yıgılan acılardı ve bir gün bestir,yeter deyilmeliydi.o gün bu gün oldu.Bakıyorum Ömerde yanlışanlama Zeh-da yaptıgını gizleme verdiş oldu.(dava açtı,söylemedi) Artık nereye kadar.Ama boşanmasınlar. sadece ayrı kalsalar iyi olur.Zehra yurtdışına okumaga gitsin mesela.Çünkü ayrılık rüzgar gibi.güçlü sevgıleri alevlendirir,zaifleri söndürür.E.Sayın muhteşem.Kendine iyi bak kızım.

 88. iR dedi ki:

  Takip edermisin paytahti aylin?

  1. Aylin dedi ki:

   Evet abi takib ediyorum . Severim Oyle tarihi dizileri . Diriliside takib ediyorum . Ama bu hafta malasef izleyemedim .

 89. Aylin dedi ki:

  Ay abi ne guzel . Ben Bakidayim ve haliyle akrabalarin evinde misafirim o yuzden utaniyorum kanali degistirin abdulhamidi izliyelerim . Onlarinda kendi dizileri . Artik eve gedince internetden izlerim

 90. iR dedi ki:

  Ben paytaht abdulhamit izliyorum aylin o yuzden yokum.

 91. Aylin dedi ki:

  Arkadaslar nerelerdesiniz . Burasi boyle sakin olurmuydu hic

 92. peri dedi ki:

  Ben demişdim bu bahşende neden sakin,deme yilan taktik deyişdiriomuş,şimdi bu yuzuk broş meselesı gibi mi olucak?bu sefer inanmian ömer degil ama herkesin yaninda zehrayı zor duruma duşurucek belkı daha beter eve misafer falan çagirir ve yuzuku takmasını ister,ya da sahte yuzuk vermiş,biri bunu fark edar yine zehra çok zor durumda kalir.bu mesele bani boşanmadan daha çok uzdu.resmen çok sevdigim diziden soyudum.

 93. Anonim dedi ki:

  Teşekkürler Aslı hanım çok güzel analiz olmuş okumadığım günler eksiklik hissediyorum elinize yüreğinize sağlık

 94. Sınıfçı dedi ki:

  Midemmmm almıyor artıkkkkkk.nazmiye hanım çok şımardııı .artık saçmalıkları diz boyuuuuu .olmuyorrrrr artıkkk dayanamıyorum seviyemin altındaaaa izlemiycemmmmm.izliyenlere Allah kolaylık versin

 95. Aylin dedi ki:

  Rada sen bizim Oglanin soyadinami taktin . Baksana ne gozelde sesleniyor Kervancioglu . Siz bide soyadi Kaya olanlara bakin . Zehra Kaya kaya gibi tas soguk nevani .ha bizim oglan Mecnun olsa bile Sizin kizinda Leyliden asagi kalir yani yok . Hem bizim oglan karada sizin kizsanki beyaz pamuk . Oda kara kiz .

 96. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi geceler Asli hanim.analiz çok güzel içten,her zamanki gibi.in$allah sizin içinizdeki i$ik da hayat yolunuzu her zaman nura boyasin.yolunuz hep açik olsun.Umutlariniz heç bitip tükenmesin.Amin.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba K.AZERİ,
   amin inşallah güzel duaların için teşekkür ederim. Hiç kimsenin umudu kırılmasın, yok olmasın umudsuzluk çok kötü çünkü.
   içtenliğimi hissetmenize sevindim görüşürüz kendinize iyi bakın iyi hafta sonları

 97. Sınıfcı dedi ki:

  Nzmiyeeeeeeeeeeeeeeeeeee delirtttttiinnnnen son da biziiiiiiii

 98. Tatlıcı Ülker İKİZ*İKİZ*İKİZ*İKİZ*İKİZ* dedi ki:

  SU DAMLAM canım İKİZİM lütfen dön. Nolur. İnsan arkadaş dediyini brakmazki. Bir gün bu Tatlıcını özlersen, öldü mü, kaldı mı, diye sormak istersen mail adresime yazarsın. Her iki admin, ha bide Gülay abla adrersimi biliyor. Bilyorum bu yazdığımı okuyorsun, nolur beni, bizi brakma…
  Benden bu kadar canım İKİZİM.

 99. xanim azeri fan dedi ki:

  iyi aksamlar aslim canim nasilsin INSALLAH IYISINDIR CANIM ANALI Z COK MUHTESEM ELINE GONLUNE SAGLIK CANIM ARKADASIM

 100. Asena dedi ki:

  Aslicim elerine saglik analiz mutishyine ay bu firagman cok kotu ya ben hecanlamadim bozuk pilak gibi basha sariyo dizi zehra bence kendinde degil boşamayi bende omer gibi red ediyorum tamam anliyorum onun cektiklerine hic kimse dayanamaz sonuna kadar hakli ama boshanma haric nasi ya sen bu adama ben sensiz yashiyamam olurum benim kalbim senin icin atacak demiyomuydun hani sen acimasiz olmucaktin omer gibi zehra sen onan gadar ciktin omer resmen sahilde agliyodu oyle bi bagirdiki benim icim inledi zzzzzeeeeehhhhrrrrrrraaaaaaaaaa diye omer hersheyi haketse boshamayi haketmiyo zehra nasil 1.5 yilik evliligi bi kalemde siler anlamiyorum 1 ay onceki zehrayla shimdikini kiyasliyamyorum sanki omere karsi ic bi hisi yokmush gibi sanki hic bishey yashamamish gibi davraniyo ama omer hakediyo dedigim gibi boshamak haric aslinda bishey var bu senaristler ne yazdiklarni unutuyorlar zehrayla omeri tam ayarsiz yaptilar ama boyle gitmez 1 gun mutlu oluyoralar 1 yil mutsuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.