Adını Sen Koy 25. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)

Burak 09 Tem 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy da 180. Bölüme Kadar Ömer ve Zehra Neler Yaşadılar? Neler Yaşamadılar ki.
Alev Yüzünden Zehra İle Ömer’in Başına Gelmedik Olay Kalmadı. Şimdi de Alev Yüzünden Ömer Ölümle Burun Buruna.
25. Bölüm

Ömer’in Pişmanlığı 3
Ömer Zehirlenir. 
Zehra Eşi Ömer’e Gözü Gibi Bakar Ve Onu İyileştirir. Buna Rağmen Ömer Zehra ya Kötü Davranmaya Devam Eder. Çünkü, Evde Olmadığını Düşünmektedir. Ömer Hediye Abladan Kendisi Düştüğünde Bütün Gün Evde Yanında Olduğunu, Onunla İlgilendiğini Öğrenince 3. Pişmanlığını Yaşar.  

Aktarcı bayan konağa gelmiş ilacı istiyor, onu kimseye içirmeyin, o çok zehirli bir ilaç, biri ölecek olursa vebali büyük, bana kadar sıçrar bu iş diyor.
Alev de kadını gönderme derdinde. Kadının söylediklerinden çok korkan Alev, Zehra’nın öleceğini düşünüyor.
Ne o Alev Zehra’nın ölmesi seni üzer mi? insafa mı geldin? Vicdanın mı rahatsız oldu ne oldu?  Vicdanının sesi sana ağır mı geldi Alev?

Dağ gibi yakışıklı paşamı bir fincan çay ne hale getirdi. Dağ gibi adam dakikalar içinde kendini kötü hissetmeye başladı. İlaç etkisini göstermeye, Ömer’in damarlarında ki kanda dolaşmaya başladıkça Ömer giderek kötü olmaya başladı.
Boyun posun devrilsin emi Alev. Sen içeydin o zehirli çayı da, sen zehireneydin. Ne istedin benim yakışıklı zorbamdan pis cadı. Gitti dağ gibi adam.

Alev, Nazan’a kızıyor. Git çayı getir diye. Nazan da şaşırdı artık ne yapsa yaranamıyor Alev’e. bir şeyi de doğru düzgün yap diye kızıyor. Sen bunu da beceremezsin beceriksiz diyor.
O şeyleri söyleyen sensin zaten Alev. Sen ne dersen onu yapıyor Nazan. Sen o bir şeyleri doğru düzgün söyle de kız doğrusunu yapsın o zaman, suç senin Alev. Sensin beceriksiz. Beceriksiz Alev. Beceriksiz Alev oh canıma değsin 😀
Ömer’in hali hal değil, giderek kötüleşiyor. Zehra odaya gelince, durumu fark etti, iyi görünmediğini söyleyip, ne yediğini sordu. Ömer iyi olduğunu söyledi.

Neren iyi senin Ömer? Azrail ile dans ediyorsun şuan, farkında değilsin. 
Alev, Zehra’nın bebeği düşsün diye “olmayan bebeği”, zehirli çay verdirdi Nazan’a, sende o zehirli çayı içtin haberin olmadan. Zehirlendin sen Ömer.
Zehra, Ömer’in iyiyim demesine aldırmadan kravatını gevşetti. Gömleğinin yakasını açtı Ömer rahat nefes alsın diye.

 

Alev de yukarı Zehra ya bakmaya çıktı. Ölecek diye beklediği Zehra, Ömer’in kravatını çözüp, gömleğinin düğmesini açıyor.

 

Zehra nasıl hamile kaldı? Bebek nasıl oldu ise, Alev’in gözünde, şimdi de bu manzara karşısında başka şeyler düşündü Alev. Alev’in kafası da hep başka işlere çalışıyor. Tövbe yarabbim git Alev, git işine git. Yürü. Senin o düşündüğün şeyler kapı açıkken yapılmaz La havle, Alev’in haline kahkahalarla gülüyorum var ya ne hale düştü Alev. 😀

Ömer senin yüzünden canı ile pençeleşiyor. Sen Zehra yı öldürmekten korkarken, o çok sevdiğin Ömer’i öldürüyorsun haberin yok pis cadı.

Ömer’in giderek gücü kalmıyor. Kendini gücün yatağa attı. Zehra’nın ona yardım etmesine de izin vermiyor. Keçi inadın tutmasın yine, hiç sırası değil Ömer.

Sevim de yeni eşyaları görünce dili çözüldü konuşmaya başladı. Salim amca haklıymış eşyalar onu iyileştirdi

Alev de odasına gitti. O ezik Ömer’e dokunuyordu diye delleniyor. Eee Alev hanım sen Zehra yı hamile zannediyorsun ya, bebek gökten zembille inmedi herhalde, eşi tabi ki de dokunacak Zehra Ömer’e. 

Yoksa sen mi dokunmak isterdin? Bir dene istersen, yakarım o ellerini senin.

Zehra evdekilere haber vermek ve Ömer’i hastaneye götürmek isterken. Ömer, Zehra yı durdurdu evdekilere bir şey söylemesine izin vermedi.

Ayşe geldi o esnada ve Zehra, Ayşe’yi oyalayıp odaya girmesine izin vermedi. Ayşe de Zehra ile biraz konuştu ve onu görmenin rahatlığı ile aşağıya indi. Abisini sormadı bile.

Zehra odaya gelince, Ömer hala kardeşini düşünüyor. Ayşe ile kalmalıydın derken, Zehra Ömer’in alnına dokunarak ateşinin olduğunu fark ediyor ve ateşini düşürmek için havlu ile su getiriyor.

Zehra, Ömer’in yeleğinin düğmelerini çözüyor, biraz daha rahatlasın diye, ağrın var mı? diye sorunca da

Ömer ağrısının olmadığını kendisini rahat bırakmasını istiyor.

Şimdi böyle davran sen Zehra ya, sonraki zamanda da hasta olmadığın halde, hastaymış gibi davranıp ondan ilgi bekle. Oh ne ala mualla Ömer bey. 

Bırak kız seninle ilgilensin de iyileştirsin seni de ayağa kaldırsın. 

Madem doktora gitmiyorsun, şuan senin doktorun Zehra. O ne derse o, itiraz etmeyi bırak artık, kız işini yapsın. 

İnatçı keçi, inat damarın tutmasın yine.

Zehra Ömer’in onca azarlamasına aldırmadan ateşi düşsün diye, Ömer’in alnına ıslak havlu koydu ama Ömer kaldırıp attı. Aksi Ömer, aksi damarı tuttu yine. Zehra da havluyu alırken fincanı fark etti.

Mutfağa götürdü boş fincanı. Ve mutfakta olan Alev ile Nazan Zehra yı elinde boş fincanla görünce hortlak görmüş gibi oldular. Zehirli çay içilmiş fincan boş, Zehra sapasağlam nasıl oldu bu iş diye birbirlerine bakıyorlar.

Ne olacak sizin yüzünüzden o çayı Ömer içti ve yukarıda odasında hasta yatıyor.

Zehra da onların göz hapsinde Ömer’e bitki çayı hazırladı.

Alev Nazan ile bahçeye geçti orada konuşuyorlar. Ne yapsam olmuyor diye hayıflanıyor ve her zaman ki gibi Nazan’a kızıyor Alev. Alev’in işi gücü de Nazana kızmak bir tek ona gücü yetiyor.

Zehra hazırladığı çayı odaya götürüp Ömer’in içmesini istiyor ama nafile içmiyor Ömer.

Zehra, Ömer’i kendi silahı Ayşe ile vurdu.

Ya çayı içecekti Ömer yada Ayşe gelecekti odaya. Ömer de tek çare çayı içmek olarak gördü ve Zehra’nın elinden çayı içti.

Şifa olsun yakışıklı inatçı, aksi, zorba Ömer.

Mehtap şirkette kendisine yüz vermeyen Nihat’a neden görüşemediğini soruyor. Nihat da böyle olmasını istediğini söyleyip çıkıyor.

Evli barklı adamla senin ne işin var Mehtap düş Nihatın yakasından artık.

Zehra da Ömer’in ateşini düşüremiyor. Banyoya götürüp duşun altına soksa biraz olsun ateşi düşer de taşıyamaz ki Zehra Ömer’i.

Yardım da istetmiyor Ömer.

Zehra da Hediye abladan kantaron yağı istedi. Ömer de o sırada kendine geldi. Zehra odaya girince nereye gittiğini sordu. Zehra da ateşi için yağ almaya gittiğini söyleyince, Ömer den yine azarı işitti. Zehra da kimseye bir şey söylemediğini, yağı kendisi için istediğini söyledi.

Ömer kalkmak istedi ama gücü yok kalkamadı.

Zehra suyun içine o yağdan damlatıp Ömer’e içirdi. Ömer’in içmek istemiyorum deme gibi bir lüksü yoktu Zehra’nın gözlerine bakarak içti suyu.

Koray ile Yasemin de yeni evdeki ilk pencere konuşmasını yaptı. Dışarda köşe başında buluştular. Yasemin Koray’a aşık oldu. çok hızlı bu gençler.

Sevim de yeni evine yavaş yavaş alışıyor. Çantasını neden kucağında sıkıca tuttuğu anlaşıldı. Sen ne kirli çıkıymışsın Sevim. Dünya kadar paran var. Buzdolabın bomboş o parayı dünyada yemezsen ne zaman ahirette mi yiyeceksin? ama orada para geçmiyor ki, senin bu paraların orada geçmez, hükümsüzler, o sebeple var ye şimdi. Var yemez olma.

Müzeyyen hanım Hediye ablaya nerede olduğunu soruyordu ki, Alev geldi, sen hasta değilmiydin? Deyince Hediye abla düştüğünü söyledi yoksa söylemeyecekti kimseye.

 

Alev bir kere daha burada Zehra ya yardım etti haberi olmadan.

Alev bilse ki, Zehra ya yardımcı oluyor yaptıklarıyla, ağzını açıp da tek kelime etmezdi. Şimdi Zehra’nın nerede olduğunu herkes öğrenecek Alev sayesinde.

Ömer’in ateşi hala düşmedi. Telefonu çaldı kaç kere Ömer baksın diye Zehra telefonu Ömer’in yanına götürdü ama Ömer uyuduğu için Zehra açmak zorunda kaldı. Arayan Demirdi.

Zehra olanları Demir’e anlattı. şimdi uyuyor dediği an Ömer uyandı. Zehra’nın yine Yenerle konuştuğunu düşünüyor Ömer.

Zehra’nın işi gücü yok senin telefonundan Yener’i arayacak çok kötü düşünüyorsun Ömer. Biraz iyi şeyler düşün şu Zehra hakkında. Ama sen dur 3. Pişmanlığını yaşaman yakın sen hele bir iyileşte.

Ömer sinirli bir şekilde telefonu kendisine vermesini istedi. Zehra da verdi. Telefonda Yener’i beklerken Ömer. Demir’in sesini duydu. Bir kere daha Zehra hakkında düşüncelerinde yanıldığını anladı Ömer.

Ne oldu yakışıklı, ya ya ya işte böyle beklediğini bulamazsın. Artık Zehra ya güvenmeyi öğren. Söyle bakayım yakışıklı bundan sonra sen, Zehra ya güvenmeyi öğrenecek misin?

Sana güvenmemeyi güvendiğin insanlar öğretmişler. Zehra ile yeniden öğreneceksin güveni, güvenmeyi Ömer.

Hediye abla Zehra’nın hep yanında olduğunu, onunla ilgilendiğini söyledi. Ayşe’nin de, annesinin de hoşuna gitti bu durum. Ayşe annesine, Zehra tam senin gelinin, müşfik, ince, yardım sever.

Bunu birde Ömer anlayabilse Ayşecim. Abinin kulağını çeksene Ayşe belki Zehra ya iyi davranır abin.

Ömer Demir ile konuştuktan sonra ayağa kalkmak ve banyoya gitmek istedi. Zehra da yardım etmek istedi Ömer izin vermedi yardımını kabul etmedi. Kapıdan çıkarken çok sert baktı Ömer Zehra ya.

Ömer bir daha öyle bakma çok çirkin oluyorsun, tüm yakışıklılığın gidiyor. Dağ gibi Adamı Alev ve Nazan zehirli bir fincan çayla devirdi. Zehra da tek başına Ömer ile ilgilenerek onu yeniden ayağa kaldırdı Aferim Zehra sana zor olanı başardığın için.

 

Zehra bir gül idi, Ömer de o gülün dikeni.  Gül dikene katlandı güzel kokuları etrafa yaydı.

Alev Nazan’ı Ömer’in odasına zorla gönderdi. Nazan da içeri girdi. O esnada Zehra yatağı topluyor, Ömer de duştan çıkmıştı.

Nazan hemen Alev’in odasına gitti. Alev de Nazan’a ne gördüysen dümdüz anlat yorum falan yapma dedi. Nazan da gördüklerini olduğu gibi söyledi, yorumsuz.

Nazan; Zehra hanım yatağı topluyordu, Ömer beyde duştan çıkmıştı. Bunları duyan Alev’in ateşi başından püskürüyor.

Ömer ile Zehra’nın evli bir çift gibi gelin ile güvey olduklarını düşündü. Allah kahretsin diye elindekini fırlattı. Alev’in bu halleri beni kahkahalarla güldürdü 😀  La havle sana ne Alev, evli bir çiftin yatak odasında ne yaptıkları, seni ne ilgilendiriyor?

Ayşe de aşağıda, annesine abisinin gelmişte odasına çekilmiş eşini özlemiş dediği anlar ve abisinin bu halinden mutluluk duyan bir Ayşe var.

Herkes de bugün Ömer’in yatak odasına takmış kafayı, Ayşe mutlu bu durumdan. Alev ise küplere bindi mutsuz.

Ömer iyileşmiş yine zorbalıklarına başlamış vaziyette. Hastalığında onu yalnız bırakmadığı için, iyileşmesinde yardımcı olduğu için teşekkür edeceğine, Ömer’i hasta edenin Zehra olduğunu, bunu da bugün nereye gittiğini örtmek için yaptığını düşünüyor Ömer.

 

Pes artık Ömer Pes. Bekle sen bekle akşam yemeğinde pişman olacaksın bu söylediklerine sen.

Bu yakışıklı Özür dilemesini de, teşekkür etmesini de bilmiyor. Beni de sinir ediyor. Bunları bilmediği içinde yakışıklılığı beş para etmiyor. Zorba Ömer ne olacak.

Zehra da en sonunda benim gibi patladı Ömer’e.

Sözleşmede beni ölüme götürmek var mıydı? İftira atmak, hakaret etmek, sahipsiz, annesiz, babasız bıraktın, kardeşimi ailemi yok saydın. Dedi ağlayarak söylediklerinde sonuna kadar haklıydı Zehra.

Ömer sen kardeşin Ayşe yi güldürürken, yaşatmaya çalışırken, Zehra yı ağlatıyor, günden güne onu öldürüyorsun bilmem farkında mısın?  Zehra da Ayşe gibi bir bayan bunu sakın unutma Ömer bey.

Ayşe abisini merak etmiş tam odasına çıkacaktı ki Ömer ile Zehra birlikte salona geldiler. Ayşe de abi sen cezalısın dedi ver cezasını Ayşe iyi bir cezayı hak ediyor abin.

Alev Kıbrıs’a gidiyormuş. Aynanın karşısında kendine bundan sonra duygularımı değil aklımı dinleyeceğim oyunun kuralları değişecek dedi.

Hiç Akıllanmayacak bu Alev.

Akşam yemek servisini Hediye abla yaparken Zehra yardım etmek için ayağa kalkınca Ömer gözleri ile otur dedi. Müzeyyen anne de Hediye ablanın düştüğünü söyledi. herkes geçmiş olsun dediğinde Hediye abla bütün gün Zehra hanım benim yanımdaydı dedi.

Ömer de Zehra ya, pişman gözler ile bakıyor, onca söylediğin sözleri Zehra hak etmiş mi Ömer elbette ki hayır. Böyle pişman olursun işte.

Gördün mü Ömer bey Zehra senin düşündüğün gibi sevgilisi Yener’in yanına gitmemiş. Hem o senin düşündüğün gibi Zehra’nın sevgilisi değil anla bunu artık.

Zehra yemekten sonra Ömer den telefonunu istedi.

İMDAAAATTTT BİRİ BANA YARDIM ETSİN BU DİZİ DE ÇOK ÇEKİM HATASI  BENİ ÖLDÜRECEK. 17. BÖLÜMDE ÖMER ZEHRANIN TELEFONUNU CAMDAN AŞAĞIYA ATMADI MI? ATTI NE ZAMAN TELEFON ALINDI? ZEHRA YA DA ŞİMDİ ÖMER ÇALIŞMA ODASINDAN ÇEKMECEDEN TELEFON ALIP ZEHRA YA VERMEYE GİDİYOR.? BEN NE KAÇIRDIM? BİLEN BİRİ BANA SÖYLEYEBİLİR Mİ? BEN NERELERE GİDEM?. İMDATTT YETER ARTIK. BENİM DE AKLIM İFLAS EDECEK BUNLAR YÜZÜNDEN. 🙁

Leyla mahallede Salim amcalara ulaşamayınca Zehra’ yı konak telefonundan aradı. Ömer de Zehra yı yine telefonda konuşurken yakaladı.

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 25. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)” üzerine 29 yorum

 1. ayka azeri dedi ki:

  Hayir Asli vermicem cunku hak etmiyo zaten Ben ona telefonumu her zaman veriyorum ama kismet bilen kimmmmyaa o yuzden hak etmiyo tewekkur bile cok goruyo o yuzden mi vericem aytaca teli asla. ama sen bunu cimrlik olarag duwunursen saygi duyarim cimrilikle alakasi bile yok sadece kiymet bilen yokkkkkk

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba aykacım,
   Sonuçta senin telefonun saygı duyarım. Benimki si sadece bir öneriydi.

   Sen özgür bir birey olduğun için kendinle vede eşyalarınla ilgili son kararı sen vereceksin, buna da saygı duyarım ben canım.

   Sen kardeşini seven birisin, kardeşinde seni seviyor. bunu birbirinize belki direk söylemiyorsunuz ama daha önce telefonunu verdiğini söyledin, ondan bir teşekkür beklediğini ama sana teşekkür etmediğini buradan anlıyorum canım.

   onun seni sevdiğini ve sana saygı duyduğunu da ve iyi ki de bir ablam var düşüncesine sahip olduğunu biliyorum.

   bunu sen nereden bileceksin ki dersen, aytaç bir keresinde buraya giremediğini söylemişti, senin wifi ni açtığın için buraya senin sayende girebildiğini, bunun içinde sana sağolsun demişti,

   “şimdi kardeşim olmasa ben burada olmazdım sağ olsun ”
   dedi.
   bu sözler senin kardeşine ait. haberin belki yoktur.

   Bu sözlerden sonra her ne kadar anlaşamasanız da bazı konularda, birbirinizin kıymetini bildiğinizi biliyorum ben 🙂
   Kardeşin senin kıymetini biliyor sana söylemediği için bilmiyor olabilirsin ama bize söyledi.

   1. ayka azeri dedi ki:

    Tamam annladim

    1. aslı dedi ki:

     Teşekkür ederim, aykacım.
     şimdi gördüm kardeşine telefonunu vermişsin sağ ol.

 2. ayka azeri dedi ki:

  Merhaba arkadawlar benim Azeri ayka tanrsiniz Beni nasilsiniz? iysinizdir neyse size bi wey soylicem iyi haber Azeri aytac varya benim kardewim olan o bi da artik bu sayfaya yorum yazamicak bu iyi haberi sizlerle paylawmak istedim nerden bilyorum diye sorrarsaniz kardewiz iwte evden bilyorum kullandi tel paramparca olduda o yuzden bi daha sizler gubi yorum yaza micak Wuan yanimda aytac cok uzugun ama Ben mutluyum yorum yazan kiwiden bi kiwi eksildi icin… neyse sozu fazla uzatmiyim boyle yani

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ayka, biz iyiyiz de aytaç iyi değildir şuan? geçmiş olsun aytaçcım
   üzüldüm.

   nasıl oldu da paramparça oldu o telefon? bilmiyorum ama kardeşine ablalık yapıp yeni telefon alınana kadar kendi telefonunu onunla paylaşmalısın.

   1. ayka azeri dedi ki:

    O nasil olucak ki??

    1. aslı dedi ki:

     Aykacım, sende uygun görürsen,

     Kardeşine yeni telefon alınana kadar, yada telefonu tamir edilene kadar, günde bir yada yarım saatliğine telefonunu kardeşine vereceksin o kullanacak ve sonra yine sana verecek.
     Tabi sen uygun görürsen olacak bu, netice de telefon senin. Sen olmaz dersen olmaz.

     Hem ablalar ne günler içindir değil mi ama 🙂
     Sadece burası için değil, diğer zamanlarda da zor zamanlarda ablalar kardeşlerine destek olur, kardeşini yalnız bırakmazlar. o şimdi çok üzülüyordur.

 3. aslı dedi ki:

  Bir insan hastayken bile yakışıklı olur mu ya, şuna bak alnında ıslak havlu dünyalar güzeli yakışıklısı bir adam yatıyor orada.
  Gözleri kapalıyken bile güzel maşallah.

 4. Aylin dedi ki:

  Merhaba arkadaslar nasilsiniz . Gallatin benim her kes beni ariyormus . Kalplerimimi ozlemissiniz . Alin size kucak dolusu kalpler ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤. Arkadlar son zaman hiç keyfim olmuyor . Malum keyfim olmuyuncada yazmak gelmiyor icimden. Bu hu biraz iyiyim . Aslicim canim nasılsın diye soracaktım . Bakiyorumda iyisin çok sukur . Artık Omer pasan olduğu için keyifler yerinde . Biliyormusun ben dizinin tekrarladığı izledikçe daha çok özlüyorum onlar canim analizin beni cok güldürdü . Yazmissinki Alev senin düşündüğün şeyler kapı açıkken yapılmaz da . Bunların kapısı hiç kilitlenmediki . Onların odasına giren görene zaten . Asya desen zırt pir odaya dalıyor . Ayse ondan beter. Alev zaten Onlarin yakın koruması. Nazan bu onlarla yatmadigi kalmış .Muzeyyen tanımında yaptığı tek bir iyi sey var , oda odaya dalmamasi . Ama Alevin o halari bsna gercetden muthis bir zevk veriyor .bizim Bu yakisikli Zorba daha çok pişman olacak . Ben unutum sayısını zate.

  1. Lale turkmen dedi ki:

   Aylin geldi kalpler geldi. Nasilsin canim niye keyfin yok. Ozledik seni

   1. Aylin dedi ki:

    Merhaba canim . Iyiyim çok sukur . Sen nasılsın . Ya ne biliyim. Kendimde nedenini anlamıyor . Ama her olay beni derinden etkiliyor . O yuzden .

  2. aslı dedi ki:

   Merhaba canım hoş geldin, biraz moralin bozuk muş hayırdır inşallah yapabileceğimiz bir şey var mı?

   Analizimin seni güldürmesine sevimdim:)
   biraz olsun iyi gelmiştir sana.

   yokluğun hissediliyor buralarda hemen arananlar listesinde yerini alıyorsun.

   1. Aylin dedi ki:

    Teesekkur ederim canim . Varlığıniz yeter .evet cok iyi geldi . Ellerine saglik

  3. Könül Azeri dedi ki:

   Merhaba Aylin neden keyfin yok yapa bileceyimiz bişey varsa söyle iyi günler öpüyorum♡♡♡♡♡

   1. Aylin dedi ki:

    Merhaba canim . Hiç ışte öylesine keyfim yok . Ama tessekur ederim ilgilenmeniz bile yeterli . Opucukler içinde teşekkürler . Bende seni öpüyorum ☺❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 5. Nurbanu dedi ki:

  Herkese merhabalar. İlk olarak neden yorumlarım çıkmıyor. Her neyse ablacim yine bir bölümü daha çok güzel ozetlemissin . Ellerine ve emeğine saglik. Ay bu bölüm ne kadar güzeldi. Zehra bizim yakışıklı için ne kadar endiselendi. Ona şifalı otlardan çay yaptı ve kendi elleriyle içirdi. İzlediğim zamanda söylemiştim Zehra Ömer’in kravatını gevsettigi zaman omerin ona hayranlıkla bir bakışı vardı ve bu bakistan sonra Ömer değil Ömer değil Ömer’in feriştahı gelse Zehra’nın ayrılamaz. Ha ablacim evet çok fazla çekim hatası var ama bu telefon yerinde çekim hatası yoktu. Nasıl yoktu söyleyeyim. Ömer zehra ile evlendikten sonra Zehra’nın telefonunu aldı ve Zehra’nın telefonunu ona hiç vermedi. Ömer beyimiz kendi parasıyla Zehraya telefon aldı. Zehra’nın telefonla konuştuğunu görünceye kırdı. Bu 25. bölümde Zehraya vereceği telefon Zehra’nın kendi parasıyla aldigi telefondu. İnşallah anlata bilmisimdir. Kendinize iyi bakın Allah’a emanet olun.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Nurbanu:)
   Yazdığın yorumlar inşallah çıkar arada teknik sorun yaşanıyor, nedenini bilmiyorum?

   Evet bu bölüm güzeldi.
   Ömer öncesinde yangında Zehra için endişelenirken, şimdi de Zehra Ömer için endişelendi. her ikisi de birbirlerini içten seven ve birbirlerine zarar gelmesini istemeyen ilk iyileşmesi içinde yanında olan inatçı insanlar. hal ve hareketleri aynı Zehra’nın yangın sonrasında revirde yaptıklarıyla aynı Ömer’in. eklediğim videoyu seyredince bu daha net anlaşılıyor.

  2. aslı dedi ki:

   Nurbanucum,

   Gelelim telefon mevzusuna, Zehra’nın kendi telefonunu Yener Zehra’yı kaçırdığında 8. bölümde arabadan atıp kırmıştı.

   11. bölümde Ömer ile Zehra evlendiler ve ben bu bölümler arasında hiç Ömer’in Zehra’nın telefonunu aldığını görmedim çünkü; Zehra’nın eski telefonu Yener tarafından imha edildi 8. bölümde.

   13. bölümde Zehra kendi kardeşini gizli numaradan aradığında anca telefon alabildim dedi. yani Ömer Zehra’nın telefonuna el koymadı ve yeni bir telefon almadı.

   Zehra bu 13. bölümde Annesi ile konuşurken Ömer geldi. aldı telefonu kendisi aradı Zehra kiminle konuşuyor diye ve telefonu Ömer o zaman aldı Zehra’nın elinden karşısına Yener çıkınca da aldı.

   14. bölümde yine Zehra yı konuşurken gördü. ve benim hatırladığım Ömer telefonu çalışma odasında çekmeceye koymuş ve Zehra çalışma odasından çekmeceden telefonunu aldı taksi çağırdı gidiyordu yolda Ömer’e yakalandı.

   15. bölümde Zehra ile Alev’i otelden almaya giderken Zehra yı arabaya hapsetti ve telefonunu aldı. Alev ile arabaya gelince mesaj gelince telefonu geri verdi Zehra ya

   AL GÜLÜM VER GÜLÜM ÇOK OLDU BU TELEFON DA

   15. bölümde Zehra babası ile konuştu mahalleye gitti. Yener Yasemin’i esir aldığı için onun yanına gitti Zehra. telefonu kendindeydi.

   16. bölümde Yener esir aldı. sonra ondan kurtuldu çantası ile telefonunu alıp kaçtı şarjı bitmişti telefonun.

   17. bölümde Zehra telefonu şarj etti. sonra Yener Yaseminin telefonuna el koydu ve o telefondan Zehra yı aradı. Ömer açtı o telefonu karşısında yine Yener vardı.

   Zehra girdi odaya Yasemin mi diye seslenince Ömer öfkeyle telefonu camdan aşağıya attı telefon paramparça oldu.

   Şimdi senin bana yazdığın bu mesajda yazılan telefon mevzusunu çürütmüş oldum ben.

   Üzülerek söylüyorum ama gerçekler bunlar Nurbanucum.

   Hata hata hata çok hata var dizide çok.

   1. Lale turkmen dedi ki:

    Aslicim maşallah. Başarilarin devamini dilerim. Dizinin her bolumindeki hatalari, hangi bolimde neler oldugunu her aytintisina kadar hatirliyorsun bence bunun icin ozel sirin var senin cok başarilisin tebrik ederim.

    1. aslı dedi ki:

     Canım sağolasın 🙂
     bu dizideki her şeyi bana hatırlatan bana eskisi gibi yazı yazdıran kişi onun haberi olmasa da Erkan Meriç.
     işin sırrı o canım hayatıma mucize gibi girdi. haberi yok paşamın.

  3. Isimsiz dedi ki:

   O telefonu yener zehrayi kaçırırken arabadan atmıştı ben bu telefon dan hiç bir şey anlamadım sonra telefon ömrin çekmecesinde çıktı

   1. aslı dedi ki:

    Aynen öyle Yener attı kırıldı telefon ve dizi ekibindekiler unuttu bunu,

    bizim de unuttuğumuzu düşünüp aldılar o telefonu oradan hoooooopppp kuşş olup uçtu uçtu konağa kadar, sonra da Ömer’in çalışma odasındaki çekmeceye geldi yerleşti.

    Ömer abim beni buradan alsın diye kaç bölüm orada mışıl mışıl uyudu, sonrada o derin uykusundan uyandı telefon da ben izin vermedim buna bozdum oyunu 😀
    ben oyun bozanım 😀

 6. ZehÖm dedi ki:

  Zehra ömer in gömleğinin düğmelerini açtığı zaman o bakışlar ne idi ömer bey ya öyle ama zehra da sırıl sıklim aşık in zehra da ne iyi ya bir şey olmasından cook korktu yerem sizi ben

  1. aslı dedi ki:

   Ömer ve Zehra her ikisi de birbirlerine bir şey olmasını istemeyen iki inatçı keçiler. ama çok tatlı inatçı keçiler 🙂

 7. IR dedi ki:

  Asli ben bordayim , her yeni cikan analizi yurumlariyla birlikde okuyurom ama yurum yazmiyurom, birde onceden anlatmisdim sayfalarda sorun var , onu aslinur , aytac ve diyer arkadaslar da anlatmisdi o suron bende hala duruyor yani bende sayfa hala 15 di yeni sayfalari dalanlardan gecerek bola biliyurum , ama sen tam gazla yazmaya devam et , okuyan olmaz diye vaz gecme , hem baksan birinci defa ismini duydugomuz kisiler zaman zaman giriyur sayfalara ve fikir paylasiyurlar , o yuzden sana zehmet olucak ama devam edersin seviniriz , ha bide arkadaslar bence internet hizi monasib olan arkadaslar birer tane instagram hesabi acsin ve dizi ve oyuncular ve fanlar hakkinda ve acayip yurumlarla iyi vakit gecirmek icin ve yeni gelismeler hakda bilgi sahibi olmak icin acmaniz sart , cokda kolaydir , hem acmasi hem kollanmasi, bir dukunusla tum dizi ve etrafimda olan olaylar seyrcilerin , fanlarin , oyuncularin her ani goz gabaginda bolunuyur .istediyin bolumun istediyin kismina en kisa zamanda olas , kisa ve deyerli parcalar bolounuyur ,istedinyin oyuncularla konusa bilirsin en azindan fikrini ona yaza bilirsin , benim hayran oldugum aylin ve ask hastasi ne zamandi yoklar ama olsun yolu yarilamisiz nasil olsa eylulde bi araya tuplasiriz.

  1. aslı dedi ki:

   Hoş geldin Ir abi, elimden geleni yapacağım analizler konusunda ve 84. bölümü de yazıp bırakmayı düşünüyorum diğer bölümlerin devamı burada var.

   ayrıca bir arkadaşımız ben hastanedeyken yazamadığım analizleri bulamadığını yazmıştı.
   o bölümler tv de yayınlanınca seyredip analizini de o zaman yazmayı düşünüyorum 118, 119 ve 120. bölümler
   böylelikle 1. sezon 180 bölüm analizi dizibilgi sitesinde var olmuş olacak inşallah. Allah izin verirse böyle yapmayı düşünüyorum bakalım zaman ne gösterecek 🙂

 8. Lale turkmen dedi ki:

  Aslicim bu cekim hatasi aldi başini gidiyor hemde koşarak tutabilene aşk olsun. Senaryonu yazanlar, Zehraya omerden telefon soratanlar bir kac bolum once omere telefony kirdiran onlar degil gibi. Ara sira senaristlerin biri evine iş goturmişde eşide ay kocam cok yorgun geldi uyuya kaldi ben elimden geldigince yazayim diye yazmiş gibi tutarsizlar var dizide. Cekim hatasina bir mazaretde uyduramiyorum:( surekli her bolum o hatalari kim ne maksatla yapiyor belli degil. Aslicim seninde o hatalari siyah olarak yazman cok iyi ben diyordum ya senin analizlerini ekipden birileri okuyor diye bazen dizideki dioloklardan anlaşiliyor. Yine okusunlarda akillari başlarina gelsin 2.sezon hatasiz dizi izletsinler bizlere.

  1. aslı dedi ki:

   Lalecim, canım şimdi hadi diyelim ki, senarist yazdı, çeken insanlar demiyor mu biz telefonu camdan attık kırdık kayıtları var elimizde düzeltin bunu çekmiyoruz.

   Birbirlerinden habersiz mi iş yapıyor bunlar? ne yaptıklarının, ne çektiklerinin bilincinde vede farkında değiller mi?

   Oyuncularda demiyor mu biz bunu böyle yapmıştık, böyle çekmiştik.

   Hepsi birbirine bağlı zincirin bir halkası gibi. Ama gördüğüm kadarı ile herkes birbirinden bi haber. Zincirin halkası çoktan kopmuş, herkes kafasına göre takılıyor. Oyuncularda onlara ne verilirse onu yapıyor onların hiç suçu yok burada.

   TENCERE TAVA HERKES BİR HAVA

   Ben bu çekim hatalarından çok sıkıldım. Şimdi bütün hatalarını yazıyorum okusunlar da ve tekrar yayınlanan bölümleri dikkatli izlesinler de 2. sezonda aynı hataları yapmasınlar diye.

   Artık Ömer ve Zehra bu diziyi bunca hatasına rağmen zirveye taşıyan isimler.
   ve hala Erkan ve Hazal’a laf eden olursa önce kendi yaptıklarına baksın derim.
   Bir dizi de bir hata olur, hadi 2 bu ne canım sürekli hata hep de aynı meteryaller üzerinden, ayakkabı, telefon vs. gibi.

   2. sezonda bir şans daha vereceğim ekibe, bakacağım ne değişmiş? ne değişmemiş?

   Aynen devam ederse ve bir değişiklik olmaz ise ben bunda bir kasıt ararım iyi ve başarılı olan oyuncular üzerine oynanan kötü bir oyun, gençlerin kariyerlerini böyle mahvedeceklerini düşünüyorlarsa, oyuncuların kariyerine değil, kendi kariyerlerine zarar veriyorlar.

   TRT asla buna izin vermemeli. TRT ye de zarar veriyorlar.

   Yurt dışında da izleniyor bu dizi ve insanlar demez mi, bunlar ne yaptıklarını, ne çektiklerini bilmiyorlar mı? onlar demeden ben söyleyeyim de biran önce gerekli önlemleri alsınlar.

   Yoksa kum torbasını yumrukladığım gibi bu diziyi de yumruklayıp ipini çekip çöpe atacağım bunda da ne Erkan, nede Hazal etkili olmayacak bu diziyi çeken ekip bundan sorumlu olacak.

   Niyetleri geleceği parlak Erkan ve Hazal’a böyle bir zarar vermekse hiç kusura bakmasınlar seyirci her şeyin farkında. Erkan ve Hazal ellerinden gelenin en iyisini yaparak seyirciyi ekranda bunca zaman tutmayı başardı.

   Kıymetini bilsinler, onların ipini değil kendi iplerini çekiyor dizi ekibi, oyuncu ona ne veriliyorsa onu oynuyor. Senaryo ne ise, onu oynuyor, kıyafet ne ise onu giyiyorlar, oyuncuların hiç bir suçu yok burada, artık bunun farkına varsınlar. YETER.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir