Adını Sen Koy 249. Bölüm Analizi (“ASLI”) Star Tv 28 Aralık 2017 Perşembe

Adını Sen Koy 249. Bölüm 28 Aralık 2017 Perşembe

Asya, Annesinin, dayısının ve yüzü karalanmış bayanın resmini, annesinin çocukluk resmini görmüş ve o resme bakarak Zehra ablası ile birlikte resim çizmek istemişti. Zehra kahvaltıdan sonra çizelim dediği için resim çizme işi ertelenmiş odaya hizmetli bayan geldiği için resmi apar topar saklamıştı Zehra.

Sonra da odadan çıkarken resmi düşürdüler. Düşürdüklerinin de farkında değiller. Sonra Zehra odaya yalnız girince gördü ve resme bakarken Ömer girdi odaya. Zehra ya kızdı.

Ömer sende anlamadan dinlemeden asıp kesmede usta oldun. İyisin hoşsun da bazen o kadar boşsun ki Ömer. Resmi Asya alıp geldi odanıza resim yapmak için. Zehra ya boş yere kızıyorsun.

Nedenini sor, o resim nasıl eline geçmiş öğren, ondan sonra kes cezasını ama yok illa kalp kıracaksın ya, üzeceksin ya Zehra yı. Senden başkası üzemez ya Zehra yı sonuna kadar bu hakkı kullanıyorsun Ömer. Beni de sinir ediyorsun Ömer.

Ömer resmi aldı, mahremiyete saygı göster, benim ve alemin geçmişinden de uzak dur dedi. iyi de siz karı kocasınız nasıl uzak duracaksınız? Doğruya sizin evliliğiniz sahteydi. Yo aslında sahte değil gerçek evlilikte, oyunla başladığı için size göre gerçek olmayan ama gerçek bir evlilik resmiyette evlisiniz. Arap çorbasına döndü bu iş.

Sahi Cevriye hala konak ta bir gün arabaşı yapsana 🙂  şu Bahşende hanımı iyice bir sinir etsene, senaryoyu ben yazsaydım kesin böyle bir sahne eklerdim.

Nihat da Ayşe’nin kendisini affetmesi için peşinde koşuyor ancak ne mümkün. Ayşe bir türlü affetmiyor Nihat’ı. Kırılan bir cam gibi, kırılan kalbin onarılması da zaman alır diyor Ayşe. Kırılan bir kalbi onarmak, yitirilen güveni kazanmak öyle kolay değil dedi.

Haklı Ayşe. Güven çok değerli bir mücevher gibidir. Onu bulması çok zordur. Hassastır. Nadide bir parçadır. Düştümü elden kırılır ve yeniden eski haline gelmesi çok zordur.

Piton izbe bir yerde patron dediği Ömer’in şirketine sürekli gelen ve Ömer ile ortak olmak isteyen dost görünümlü düşman ile buluştu. Beni yurt dışına gönderecektin deyince, sen benim istediklerimin dışında hareket ettin sonuçlarına da katlanacaksın bundan sonra beni arama dedi.

Böyle adamlar işleri bitinceye kadar iyi davranır sonra da postalarlar. Sacit beyde öyle yaptı. Ben niye bey diyorsam bu adama?

Kerem, Sabah’ın anne ve babasının gerçek anne ve babası olmadığını öğrendiği için bir tepki vermesini gerçeği kabul etmesini istiyor ancak Sabah bunu kabul etmiyor, yokmuş gibi davranıyor. Oysa içinde ne fırtınalar kopuyor Sabah’ın.

İşte Sabah’ı bu durumdan kurtarmak için kendince yöntemler bulmaya çalışan kerem bir şok etkisi yaratırsam kurtulur düşüncesinde o yüzden de Sabah’ın dükkanını dağıttı. Temizlik hastası Kerem için bunu yapmak hiç de kolay olmadı Sabah iyileşsin diye yaptı bunu.

Ama istediği sonucu alamadı Kerem, Sabah onun titizlik hastalığından kurtulduğunu düşündüğü için normal karşıladı durumu.

Baktı olmuyor, Ati den yardım aldı Kerem, onu çok kötü azarladı, azarlamaya başlamadan önce de uyardı sessiz ol tepki verme diye Atiyi. Sabah da gördü Kerem’in Atiye kötü davrandığını, bunu da Kerem’in temizlik takıntısında kurtulmak için yaşadığı asabiyete yordu Sabah.

Kerem ne yaptıysa olmadı.

Zehra, Ayşe ile Nihat hakkında konuşarak azda olsa onu rahatlatmayı başardı. Nihat da Ömer ile konuştu. Ondan yol göstermesini istedi. Sıkıntısını anlattı Nihat, Ömer de ona; geçmişi değiştiremezsin. Güven duygusu, en güvendiğin, sonsuz güvendiğin kişi tarafından kırıldıysa güvenin onu tamir etmesi çok zordur dedi. bir nevi kendinden bahsetti Ömer.

Geçmişi değiştiremeyeceğinin farkında ve annesi en güvendiği insan tamiri çok zor bir hasar bırakmış Ömer’e. anlayanlar anlamıştır Ömer’in burada bu konuşmayı yaparken biraz da olsa kendinden bahsettiğini.

Ömer, Nihat’a; güven kaybolursa seven insanın hayata dair, aşka dair, hiçbir inancı kalmayabilir. Sana söyleyebileceğim, Ayşe’nin yeniden güvenini kazanmalı asla vede asla güvenini kaybetmemelisin dedi.

Güvenmek, öyle kolay değildir. Zaman ister, emek ister, sabır ister. Güvenmek, güven vermekle elde edilir. Her şeyden önce güven ister insan. Güvenirse yola çıkar. Güven duygusunu var etmek çok zordur ama kaybetmek çok kolaydır. Kaybettiğin güveni yeniden kazanmak ise zaman ister. Kolay olmaz kaybedilen güveni yeniden kazanmak. 

Zehra odasındaydı ve Ömer odaya gelince, onunla konuşmak istedi. Kısa bir zaman ayırdı Ömer, Zehra da; o fotoğrafı ben almadım. Bana inanmıyorsun, güvenmiyorsun, her fırsatta bana haksızlık yapıyorsun. Olaylara sadece kendi pencerenden bakıyorsun dedi Zehra.

Ömer daha fazla dinlemek istemedi ayrıldı odadan.

Piton, Sacit den yardım alamayacağını anlayınca kendi işini kendi bildiği gibi halletmek istedi. Birilerinden silah temin etmiş. Kervancıoğlunun işini kendi bitirecekmiş.

Asya, annesi için bahçeye sürpriz kahvaltı masası hazırlıyor babası ile birlikte, babası hava soğuk içeri olsun mu deyince, Asya olmaz annem burada hep içim açılıyor diyor dedi. Annesinin üzüldüğünün farkında Asya onun içinde ona böyle bir sürpriz hazırladı.

Ve annesini gözlerini kapatarak elinden tutarak getirdi Asya. Masayı beğendin mi babamla hazırladık, garsonunuz olarak size ben hizmet edeceğim dedi bilmiş bıcırık. Bebeğini getirmeye gitti.

Asya gidince, Ayşe de Nihat’a böyle bir oyuna gerek yoktu dedi. Her şeyi Nihat planladı sanıyor ama yanılıyor Ayşe.

Bahşende hanım konakta kalmaya karar verdiğini birilerine telefonda söylüyor o kim acaba? Konağı eski haline geri getirecekmiş. Dağdan gelip bağdakini kovmada Bahşende. Hem bunca sene yoktun neden geldin ki sen?  senin varlığından bile haberdar değildik biz.

Bu konuyu Ömer ile konuşan Bahşende hanım, Ömer ile konuşurken Müzeyyen hanım yüzünden gittiğini söyledi. Nedeni de Ömer’in babasının Ömer’in annesinden sonra Müzeyyen hanım ile 2. Bir hata yapmasını kaldıramamış.

Şimdi bu durum da Müzeyyen hanım, Ömer ve Ayşe’nin üvey annesi olmuş oluyor. Ben yanlış hatırlamıyorsam Müzeyyen hanım Alev’in teyzesiydi. Şirkette hisseleri vardı ama babası ile evli oldukları hiç bahsedilmemişti. Haksızmıyım?

Ömer de, Müzeyyen annesini korudu, Ayşe ile yakından ilgilendi evlendiğinde de, Asya doğduğunda da hep yanındaydı dedi.

O benim annem onun bir adı var, Müzeyyen hanım dedi.

Bahşende hanım da konakta kalmak istediğini söyleyerek izin istedi Ömer de tabi kalabilirsiniz dedi.

Bunu duyar duymaz odasında, bahçede hemen değişiklik yapmak istediğini söyledi. Ökkeş amcanın yerine birini alalım deyince, Ömer itiraz etti. Hediye ablanın acısı daha taze olmaz dedi.

Bahşende hanım da kendisinin işlerine bakacak sadece ona özel bir görevli istedi Ömer de tamam dedi. sonra da salona geçip ev halkına Ayşe hariç babaannesinin konakta kalacağını söyledi. Ayşe Nihat ile kahvaltı yapıyor bahçede. Ve Zehra dan da evin hanımı olarak babaannesinin odasının hazırlanmasıyla ilgilenmesini istedi Ömer.

Şirkete gitmek için izin istedi. Zehra da eşini yolcu etti. Bahçede konuştular yağmur altında. Babaannesi konusunda Zehra yı uyardı. Senin üzerinde hakimiyet kurmak için elinden geleni yapacaktır. Buna sakın ama sakın izin verme anladın mı beni derken Zehra hiç yüzüne bakmıyordu Ömer’in.

Ömer de bir şey söylemeyecek misin diye sorunca, Zehra da; sen bana inanmıyorsun, güvenmiyorsun, söylediklerim bir duvara çarpıp geri dönüyor. Bu durumda konuşmanın ne anlamı var ki deyince,

Ömer, sessizliğini silah olarak kullanacaksan söylenecek hiçbir şey yok dedi gitti.

Zehra, odasına geçince Şükran teyze aradı mahalleye gelmesini istedi. Zehra da kibarca dışarı çıkamayacağını söyledi. Şükran teyzede Sabah hakkında olanları telefonda anlattı.

Sabah’ın durumuna üzülen Zehra hemen Sabah’ı aradı buluşup konuşalım dedi.

Bir parkta oturup konuştular. Zehra insan gerçek ailesini merak eder deyince, Sabah da beni terk edip giden bir anne – babayı neden merak edeyim ki? benim başka anne-babam yok, annem beni doğurmadığı halde annelik, babam onun kanından olmadığım halde bana babalık yaptı dedi.

Pitonda belinde silah ile bir taksiye atladığı gibi Ömer’in şirketine gitti. şirket yakınlarında taksiden inerken şoför silahı gördü ve hemen polisi arayarak ihbar etmiş Pitonu.

Komiser Murat kamera kayıtlarına baktı ve hemen Ömer’in yanına şirkete giderek uyardı. Eşinize veya size arkada delil bırakmamak için zarar verebilir dedi.

Ömer hemen Zehra yı aradı ulaşamayınca Hediye ablayı aradı, Zehra’nın dışarı çıktığını öğrendi. Şirketten hızlıca ayrıldı Ömer.

Ayda, Kerem ve Sabah’ı ziyarete geldi. Gelirken de küçük hediye almış. İşten izin alıp gelmiş. Teşekkür için. Onların sayesinde evinde rahatmış, işi varmış. Çocuğuna kavuşmuş. Kerem ile Sabah Ayda ya yardım etmeseymiş çocuk esirgeme kurumuna verecekmiş.

Kim evlat edinirdi Allah bilir? Kan bağı olmayan insanlara anne baba diyecekti evladım derken, Sabah kendi halini düşündü.

Acaba annesi ve babası da böyle zor bir durumda kaldığı için mi Sabah başka birilerinin yanında büyüdü?

Piton şirketten istediği sonucu alamayınca konağın önüne pusu kurmuş. Zehra’nın gelmesini bekliyor. Ömer şirketten ayrılır ayrılmaz yola koyuldu ve Zehra yı arayarak nerede olduğunu sordu.

Tam Zehra yı Piton hedef almıştı ki, Ömer gördü ve telefonda dikkat et diye uyardı Zehra yı.

SEVGİLİYE KURŞUN

Sen varken düşlerimde

Sen varken özlemimde

Yaralı Yaralı bıraktın beni sen

Ah.. Ağladım Kırıldı kanadım

Kalbim yaralı Gönlüm yaralı

En güzel yarınlarla ah..

Sen açtın aramı

Senin yokluğunda ne acılar çektim ben

Gözlerimde çiğ damlası

Gözlerimde umut haresi

Hani bir Gün sende gelirde seversin diye

Bırakıp gittiğin Günden beri Yaralı kalbimle

Öylesine seni beklemekteyim

Hani bir gün sende gelirde

Bir gün olur seversin diye.

Murat GÖĞEBAKAN

 

dizibilgi google play

Adını Sen Koy 249. Bölüm Analizi (“ASLI”) Star Tv 28 Aralık 2017 Perşembe (68 Yorum)

 1. Benim gönlü güzel Murad abim gelmiş hoş gelmiş.
  hepden gelebilseydin bir mesajla da olsa haberini aldım ya buna da şükür.

  O kadar güzel dua etmiş dileklerde bulunmuşsun ki amin inşallah diyorum.

  Seninde yeni yılın kutlu olsun sana bir ömür sağlıkla mutlulukla huzurla geçecek bir ömür diliyorum Murad abi.

  Sen bana ameliyat olmak için gideceğini yazmıştın sonra da döneceğini.
  Ama dönemiyorsun inşallah biran önce iyileşir dönersin. Bende binmedim uçağa araçla gelsen yol uzak seni yoracak biliyorum bir çaresi olmalı mutlaka.

  Murad abim, annene ve babana Allah dan rahmet diliyorum mekanları cennet olsun.

  benim de abim yok anlaşırız sen merak etme. ben senin kardeşin, sende benim abimsin.

  sende Alalh’a emanetsin. Rabbim seni korusun ve tez vakitte şifa versin dön abicim kal sağlıcakla güzel haberlerini almak dileği ile unutulmayacaksın güzel haberlerini bekliyorum Murad abi.

 2. Su Damlam beni hayata baglayan kizim seni coook seviyorum.Benin yureyimde yerin bawkadir.Wirine gure tewekkur.Eline yureyine saglik cok sevdim ve beyendim .Dileylerin qarwisinda ne soyleyeceyimi bilmem.Sevincden havalardayim.Allahim senide daim mutlu etsin.Baban annen sana bakib sonsuza kader mutlu olsunlar.Hep yuzunuz gulsun.Amin.Iyiki varsiniz !Opub qucaqliyorum.Goruwuruz.

 3. Sevgili kardeşim,merhaba nasılsın?İyiyim de iyi olasın.Yeni yılın kutlu olsun.Allahdan isterim bu yılda kalbinin en derim köşesinde kendinden bile gizlediyin dileklerin gerçek olsun inşallah.Sevdiklerinle mutlu ol daima.
  Bilmem sana yazmıçtım ya yok,ben 6 yıl önce annem babamla kaza geçirdik,onları itirdim,ben de bu halde yarımcan kaldım.Şimdi de bu yorgun yüregim bana ihanet ediyor,döne bilmiyorum,uçak yasak.Allahdan umud kesilmez,dönürüm belki bir gün.O zaman çok daha güzel şeyler baresinde konuşacayız seninle.
  Benim çok akıllı,çok güzel kardeşim,yüzüne gülen her anın tadını çıkar.Ben tek evlad oldugum için bacım,kardeşim yok.Sen benim sevimli,küçük kardeşimsin.Belki ruh benzerliyi vardır, ondandır.Novruzda yine gelen olacak,yazarım yine,saglık olsun.Allaha emanetsin,canım kardeşim.

  • MURAD arkadaşım durumunuza çok üzüldüm. Doğru anne, babamı kayb etmedim kayb etme duyqusunun ne olduğunu biliyorum, çünki o hissi bir zat yaşadım. O yüzden inanki acını anlaya biliyorum. Bu tatlıcıdan sana tavsiye asla isayan etme arkadaşım. Rabbim en çok sevdiyi kullarını daima imtahan eder. Seninde imtahanın annenle, baban olmuş. Bu imtahandan anlı açık çkmak istiyorsan SABR edeceksin. Unutma ki, annenle, baban hepimizin bir gün gideceyi yere gitmiş. Biliyormusun tesadüf diye bir şey yok. Rabbim hepimizin kaderini önceden yazmış. Yani annenle babanın ömrü öldükleri ana kadarmış ve belkede bu dünyaya sana hazrlanmış imtahanın bir parçası olmak için gelmiştir. Dünyaya gözünü açtığı gün annesini ve zamanla babasını kayb eden insanları düşünürsek sen şanslısın. Sonuçta aile duyqusunun ne olduğunu anlamışsın.
   2018-de yüzünün daima gülmesi dileyile yeni yılın kutlu olsun Murad arkadaşım…

  • Iyi aksamlar murad abi biz iyiz çok ŞÜKÜR inşallah sen de iyisdir sen bize kardesin diyorsun ben de sana abi diye itap etmek isdyorum ilik once hos geldin murad abi guzel dilklerin için çok tesekkur ederim ALLAH razı olsun senin de yeni yıl kutlu olsun nice nice saglikli mutlu huzur lu yilara inşallah anen baban için ben de çok uzldum ALLAH rahmet etsin meknlari cenet olsun seni çok iyi anyorum murad abi kunki 2 yıl bundan once ben de babamı kayip etim senin acını çok iyi anyorum ama ulkerimin de dediyi gibi bu bizim bir imtahnimiz sabir etmeliyiz RABBIM büyük dur o hiç bir kuluna tasymycagi bir acyi vermez ulkeri yazdklarina ben de katliyorum ALLAH komeyin olsun mutlu yilara

 4. Aytacim canim evdeyim is yok tum ozel sirketler gibi bizde kapatdik tatile ciktik hm bile birazdan arkadaşlarla cikip yili kutluyoruz aksam yokum burda abine iletirim mesajini tesekkur ederim dun yazmisti bu aralar annesi yaninda o yuzden onunla vakit geciriyor. Ben iletirim merak etme opdum iyi bak kendine seni cok seviyorum gorusuruz

  • Tamam canım size iyi eylenceler dondugun de konsuruz senin o arkdaslarin çok sansli kunki isdedikleri zaman seni le gorsuyor lar bir biriniz goruyorsunuz konsuyor sunus ne guzel siz adiniza çok sevindim inşallah RABBIM bir gün bize de nasip eder canım guzel gozlum seni çok sevyorum çok tesekkur ederim cesur abiye ben de çok da selam soyle anesi donmus ne guzel onu adına çok sevindim çok ozlmisdir simdi hasret gider sinler görüşürüz prensesim

 5. Tesekkur ederim ALLAH RAZİ OLSUN canim ablam SEVDAM menim kiz op nerden istersen guzel dileklerine katiliyorum amin evet ben cikicam birazdan gorusuruz gule gule seni cok seviyorum .

  Urek ele alisib senin sesine
  Bir gun esitmesem deli olaram
  Men dustum sevdamin en delisine
  Sensiz bi an bile men yasamaram

  Baci deyip her kese konul vermerem
  Urek baglamaram canim demerem
  Sen bir SEVDA gulusen dustun qelbime.
  Sene konul vermesem hec sevinmerem
  SEVDA bitanem seni cok seviyorum. Bu gun meni siz dile getirdiz tesekkur ederim ALLAH RAZİ OLSUN

 6. Xanim Canim yureyim senin bitanecik abla deyen diline kurban olum.Ablacim guzel dileylerin icin tewekkur.Yurekden katilib karwiliklidi.dualarin.Tum sevdiklerinle nece bele mutlu yillara.Yeni yil yeni guzellikler getirsin hayatiniza.Ablan seni cooook seviyor.Opucukler.Bu arada yeni sahifa gelmiw goruwuruz yenisinde.

  • Selam sevda ablacim nasilisin canım evdkiler nasillar hepiniz iyisnizdir inşallah bir kaç gündur seni le de hiç konsmadik çok ozledim seni sizin le konsmayin canım ablam senin de yeni yıln kutlu olsun sana aylen le seviklerin le bilik de uzun ömür can sağlığı dilyorum 2018 sana ve aylen düşərli olsun ürəyin də nə arzun isdeyin var sa hamsi yeni ilde heyat kecsin inşallah sana saglikli mutlu huzur lu ruzulu sevgi dolun çok guzel bir yıl dilyorum ALLHA da dileyim her sey her zaman gonluce olsun canım ablam iyiki var sin SENI ÇOK SEVYORUM çok opdum

 7. Hadi ya yine telli duvakli gelin konusu acildi ?.tesekkur insallah once sen tum dileklerin kabul olsun insallah onumuzdeki yili kendi evinde karsila amin. Ya kimse yok her kes dagildi bazen giriyorum bakiyorum kimse yok cikiyorum. Bende hep beraber olalim istiyorum ne guzel di eskiden hepimiz beraberdi. Aslinin isi oluyor o yuzden her gun yazamiyor vakit bulunca hemen geliyor. İr abi gitti ve cok arkadaşlar gitti yenileri geldi. Ben konul sulu goz gunay bunlari ozledim gercekden saglik OLSUN isleri var her halde kiz seni cok ozledim seni cok seviyorum ablasinin prensesim

  Tanri qelem cekib senetkar yigib.
  Bu urek sevgine bir tilsim cixib
  Dayana bilmirem dunyaya sigib
  Damlanam tenseyem su sen sen gulum
  Hemise zirvede bil sen sen gulum
  Canim aytacim .men seni cok istiyirem opdum

  • Canım benim çok tesekkur ederim bitanem ben de seni çok ozliyorum çok haklisin eski de daha çok arkdasimiz var din simdi bir kokun yok ama senin de dediyin gibi isleri var dir oyuz de girmyorlar dir iyi olsunlar o bize yeter aslimizin isleri var evet ama çok alsdik bir birmize ozluyor insan neyse biz burdayiz ya inşallah onlar da doner sen evdmisin yoksa isdemi cesur abin tatil verdimi yeni yıl için sana dun oda bana yazmış gormemisim bugun okdum

 8. Su Damlam ben bilmiyordum gozler ayrilik getirir.Allah etmesin ben yanaklarindan operim.Allah hic bi zaman ayirmasin.Annenin Babaninda yeni yili kutlu olsun.Tum yakinlarinla sevdiklerinle hep guzel kecsin.Iyi eylen bitanem.Abin eluykum selam diyor.Kendine dikkat et.Guzel kutla donunce goruwuruz.Opucukler coxlu.

 9. merhaba sevda ablam nasilsin canim benim cocuklar nasil insALLAH IYISINIZDIR YENI ILIN KUTLU OLSUN AILENEN NICE MUTLU YILLARA SENI COOOOOOOK SEVIYORUM KENDINE COK IYI BAK ALLAHA EMANET OL

 10. Kiz opme gozlerimden gozler aryilik getirer deyirler gel bi yanaktan op tesekkur ederim canim ablam yorqunsun o yuzden canin sikilmis ben ne gune duruyorum burdayim yani kalbinde sana bakiyorum. Bu ne guzellik diyorum ne kadar temiz kalbin. Varmis bayildim kalbine .ben evdeyim oylesine oturmusum dun yil basini ailem annem babam. Ben ucumuz kutladik bu gun de is arkadaşlar la cikip kutlayacağim iste boyle. Bu yilada girdik saglik mutluluk getirsin bu yeni yil .sen bana cok iyi geliyorsun bende seni cok seviyorum gul yanaktan opuyorum cocuklara selam abimede selam soyle gorusuruz

 11. Su Damlam Suyum Havam tewekkur.Canim benim iyiki sen varsin.Bilmem yorkunlukdan neden oylesine canim sikilir.Amma seni gorunce huzurum yerine geliyor.Ya siz olmasaydiz ben ne yapardim.Sen hep burda yani kalbimde ol olurmu.Oyle bi bag yaranibki sizinle benim aramda oyle cokdan taniyormuw gibi.Ablasinin gozeli bende qucaqladim guzel gozlerinden opdum.Seni seviyorum.

 12. Selam SEVDAM menim canim ablam nasilsin kimide bulmazsan ben burdayim TESEKKUR EDERİM ALLAH RAZİ OLSUN bu guzel dileklerine katiliyorum cani gonulden amin diyorum .seninle birge kocanla cocuklarla nice mutlu senelere opdum kendine iyi bak SENi cok seviyorum kocaman sarilayim canim ablam tesekkur ederim iyiki varsin

  • Aytac azeri fan canım su damlam bitanecik arkdasim SƏNI ÇOK SEVYORUM dedi ki:

   Çok tesekkur ederim bitanem evet ya konsmyoruz bir kaç gündür çok ozledim siz le sohbet etmeyi bir kaç gün vayfay bağıidi ona görə gire bilmirdim siteye dunen açıldı bu sayfa da xeberim yoxuydun bayağ gördüm olur mənim telim de her de yeni aclan sayfalar düşmür axır vaxdlar heremiz bir yere dagldik asli eskisi gibi girmyor artik siteye ir abi giti digerleri de bazen giryor geriye sen ben ülkər xanım azəri ali abi sevda abla kaldin biz de olmasak adını sən koy sayflarin boş kalcak iyiki yeni arkdaslarimiz geldi de site boş qalmadı artik yeni yila girdik hepimiz toplanalim eskisi gibi büyük ayle olalim yine canım arkdasim bən de seni ÇOK SEVYORUM bitanem dun ilik yeni yilimiza girdik hep berber darsi diger yilara bu benim kiz olarak girdigim son yilidi 2019 za artik evli bir olarak kendin evim de gircem inşallah bu yıl benim için çok guzel çok ozeldin siz sayeniz de inşallah bundan sonraki bütün ylarin hep berber oluruz amin e darsin senin basina sen beni burdan teli duvakli gelin gocrduk den sora zamanin gelince de ben seni telin duvakli gelin gocurcem inşallah amin

 13. Iyi gunler hepinize!Yeni gununuz yeni yiliniz kutlu olsun.Hepinize duwerli olsun.Tum hayir kapilari yuzunuze acik olsun.Amin.Hepinizi cooook seviyorum.Opdum.

 14. Selam peri hos geldin yeni yilin kutlu olsun evet var bu gun adini sen koy son anda bi deyisiklik yapmazlarsa var bence yapilmaz yani aksam dizimiz var

 15. Merhaba arkadaşlar,bu gun dizimiz var mi?tatilden dolayı kanalların yayinakışı deyişmiş oyuzden sordum.

 16. Hele cok sukur ben seni. Buldum kiz aytacim biz kovalacami oynuyoruz?
  Hayirli sabahlar nasilsin iyim ben seni cok ozledim dun aksam bana yazmissin bende simdi okudum tesekkur ederim ALLAH RAZİ OLSUN tum dileklerini kabul etsin ALLAH tum dileklerine katiliyorum .yeni ilin mubarek olsun ALLAH bu yeni yilda seni tum arzularina kavustursun canim PRENSESİM seni cok COK SEVİYORUM ozledim seni kac gun oldu dogru durust konusamadik ozledim valla iyisin insallah .

 17. Selam Cesur abicm ben iyim çok ŞÜKÜR sən nasilşin inşallah sən də iyisdir guzel dilklerin için çok çok tesekkur ederim kusura bakma cesur abi dun ben bu sayfayin gormemisim simdim bakdim herkes burdaymis benim haberim yok ben diger sayfaya yazyordum senin de yeni yilin kutlu olsun saglikli mutlu huzurlu sevgi dolu bir yıl dilyorum sana inşallah 2018 sana da uğur getir sin islerin de de basarliar dilyorum hep çok mutlu olun kalbinzdeki bütün dilkleriniz bu yıl gercek olsun anenin de elerin den opyorum yeni yila kutlu olsun RABBIM uzun saglikli ömürler versin inşallah amin iyiki var sin benim abim olduğun için çok mutluyum sana sevdiklerinle bilk de çok guzel bir yıl dilyorum

 18. Herkeslere günaydın,
  hepinizi seviyorum arkadaşlar.
  Hanım ablacım senin o güzel yazıların beni mest ediyor çok teşekkür ederim. Seni de çok seviyorum ablacım canım benim.

  • Sana da günaydın aslicim nasilsin canım yeni yıln kutlu olsun sana da saglikli mutlu huruz lu çok guzel bir yıl dilyorum inşallah bu yıl kalbin de ne azrun dileyin var sa hepsi hercek olsun amin iyiki var sin biz de seni çok sevyoruz analiz için de çok tesekkur ederim eline emeyine saglik çok guzel olmuş her zaman ki gibi

 19. Merhaba arkdaslar nasilsiniz canarim benim hepinizin yeni yilin kutlu olun inşallah 2018 hepimize düşərli olur saglikli mutlu huzur sevgi dolun bir yıl dilyorum bütün dünya halkina ayancim canım benim hos geldin nasilsin senin de yeni yilin kutlu olsun sana saglikli butlu huzur lu bir yıl dilyorum inşallah 2018 sana da düşərli olsun basarilarin da dolayı seni tebrik ederim seni adına çok sevindim canım arkdasim iyiki dondun çok ozlemsdik seni o guzel hikayelerini de keski diger arkdaslarimiz da burda olsa ydilar

 20. Yilin ikinci gunaydin mesaji benden hepinize hayirli sabahlar gununuz aydin olsun yeni iliniz mubarek olsun
  Ulkerim canim gunaydin seni cok seviyorum opdum

 21. Tatlıcı Ülker ***2018in**ilk**sabahında**her**kese**kocaman**günaydın** dedi ki:

  2018 yılının ilk sabahında her kese kocaman günaydın:-)
  Karşıda bizi içinde ne olduğunu, ne süprizlerin beklediyini bilmediyimiz koca 364 gün bekliyor… Bu günleri mutluluk ve huzurla yaşamak dileyile her kese tekrar günaydın:-)

 22. 2018 yılının ilk sabahında her kese kocaman günaydın:-)
  Karşıda bizi içinde ne olduğunu, ne süprizlerin beklediyini bilmediyimiz koca 364 gün bekliyor… Bu günleri mutluluk ve huzurla yaşamak dileyile her kese tekrar günaydın:-)

 23. ayancim simdi turkiyenin 2018 -Ci yili geldi kutlarim seni canim arkadasim guzel dualarin icin cok sag ol kiz baban kopek almis sana cok guzel hediye bende hayvanlari cok seviyorum kendine cok iyi bak ALLAHA EMANET OL

 24. Hos geldin 2018.
  Ülkemize, sitemize, ailelerimize, arkadaslarimiza mutluluk getir. Bu sene bir tane bile sehit vermesin ülkemiz.
  Terör ürgütlerinin hepisi mahv olsun.
  Su an babamin bana verdigi hediyeyi açdim içinden köpek çikti. O kadar tatli ki ben hayvanlarimin sayini her yil artiriyorum.

  HOS GELDIN YENI YIL.

 25. Güle güle 2017.
  Getirdiğin vede götürdüklerin ile, aldıkların vede verdiklerin ile her şey için teşekkür ederim.

  Ömrümden geçip giden bir 365 güne daha şahit oldun 2017. Geldin ve gidiyorsun güle güle elveda 2017.

  Ne zaman geldi? ne zaman geçti? bir bir kopup gitti takvim yaprakları gibi ömrüm. bir güldüm, bir ağladım, tıpkı, ilk baharla, son bahar gibi.
  Kara günler de geldi kara kışlar gibi
  yazıda gördüm bir yağmur sonrası çıkan gökkuşağı gibi.

  Hepsi renk kattı hayatıma ve bir bir ömür eritti günleri.

  Şimdi, yeni yaşanmak üzere 365 gün bizi, beni bekliyor. Bakalım hepsini yaşayabilecek miyim? bilmiyorum?

  2018
  Yeni bir yıl gelirken, yaşanacak olan 365 günü getirirken sağlıkla gel, mutlulukla gel, huzurla gel, sevgi ile, aşk ile gel, barış ile gel, ağlamak değil, gülmek istiyorum artık, yüzümü güldürecek güzel günlerle gel, karşıma iyi insanları çıkar, yoruldum artık yaşamaktan, ağlamaktan gözyaşı dökmekten, yorma beni artık olur mu hayat bu 2018 yılında.

  Hoş geldin sefalar getirdin. 2018
  Neler neler getirdin kim bilir? hepsini yaşayarak göreceğiz.

  Herkese güzel bir yıl diliyorum
  dizibilgi ailesi, Göker abi ve adını sen koy ailesi Erkan Meriç ve Hazal subaşı ve dizide emeği geçen herkese huzurla sağlıkla, mutlulukla barışla dolu kazasız belasız hayırlı bir yıl diliyorum hepinizi seviyorum iyi ki varsınız.

  Hoş Geldin 2018.

  • Günaydın Aslı hanım bu ailede sizi çok seviyor çok güzel bir yeni yıl mesajı olmuş teşekkür ederiz sizede mutlu yıllar

   • Günaydın hayırlı sabahlar 2018 yılının ilk gününden herkese sevgiler saygılar.

    bende bu aileyi, siteyi, arkadaşlarımı hele hele Erkan kardeşimi çok seviyorum gerçi onun bundan haberi yok ama olsun 🙂

 26. Sitedeki bütün arkadaşların en içten dileklerle yeni yılını kutlarım aslıcım analiz çok ğüzel ayrıca Analizlerin sonuna yazdığın şiirlerinde çok beğeniyorum Hüseyin Nihan adsızın bir şiiri var aşkı çok ğüz el anlatan şiirin ismi geri gelen mektup okumanı tavsiye ederim beğeneceğim düşünüyorum

 27. Su damlam dogru nihayet geldim. Ama kendimle basari getirdim bir sürü.
  Sizede bu basarilardan diliyorum.
  Ve sabirsizlikla 2018 yilini bekliyorum. Hadi 15 dakika geç. Çünkü her kesin bana özel hediyesi var.
  Yeni yiliniz kutlu olsun!

 28. Ayanim minik prensesim gelmis hos geldin canim nasilsin ..
  Yeni yil bize geldi az kaldi simdi sizede gelicek simdiden kutluyorum saglik mutluluk getirsin bu guzel yil sana bu yilda basarilar dilerim sana biz seni cok ozledik sonunda geldin

 29. Xanimcim iyiyim.
  Sinavlar süper.
  Size yeni yil geldi ama bize gelmesine tam 33 dakika var. Simdiden hos geldin yeni yil.

 30. iyi aksamlar ayancim canim nasilsin seni coooook ozledim kiz sen neyapiyon sinavlar nasil gidiyor cok merak etdim seni insALLAH IYISINDIR YENI yilin kutlu olsun ailenen nice mutlu yillara

 31. Iyi, GÜZEL, MUTLU BIR YIL DILEGI ILE…
  Iyi geceler canim ailem.
  Size yaziyorum ama içimde bir korku var. Beni “hain” diye bilirsiniz. Ama su aralar çok yogunum ve bu sebeple hiç siteye giremiyorum.
  Ama bu gece yilin son gecesi. Ve bu gece içimde ufak bir umut olarak size yazdim. Belki arkadaslarim beni aff eder.
  Canlarim beni kabul edirmisiniz? Bilmem.
  Ama yine yaziyorum.
  SIZE TÜM SITE HALKINA:
  BIR YIL BOYU SAGLIK, MUTLULUK VE HUZUR DILIYORUM.
  Siz mutlulugu hâk ediyorsunuz ve bu zirveye kalkmanizi çok istiyorum.
  Hepiniz INSALLAH bu yil bir önceki yillarda elde edemediginiz tüm zaferler sizin olsun.
  Bu sitede çalisan, lise, okul okuyan, ve ya okumayan bir sürü arkadasimiza hep ugur dilerim.

  NICE MUTLU YILLARA ABILERIM…
  ABLALARIM…
  KARDESLERIM…

 32. HERKESIN YENİ YILINI KUTLUYORUM
  ÜLKERCIM SENİ ÇOK ÖZLEDİM YENİ YILINI KUTLAR,SEVGİLERİM I ARZ EDERİM SANA TATLIM❤❤
  YENİ YIL ÖMERLE ZEHRAYA DA MUTLULUK GETIRSIN ❤❤

  • DERİNCİM inanmyorum ya. Gerçektende sensin. Ben seni bir daha gelmez sanmışdım. İsmini gördüm çok mutlu oldum. Hoş geldin birtanem. Kız seni gerçektende çok özledim ya. Bu 2018-in de kutlu olsun. Sana tahmin ve hayel bile edemiyiceyin mutluluk ve başarılar dilerim.

 33. Cesur abi Naunu selamini catdirdim.Eleykum selam.Dualarin karwiliklidi.Guzel duallarin tewekkur bi daha.Sizlerde hep sevdiklerinizle birlikde mutlu olun.Amin

 34. İyi aksamlar her kese
  XANİM AZERİ FAN ULKER.SEVDA HANİM.
  cok tesekkur ederim ALLAH RAZİ OLSUN sizlerden beni sormussunuz iyim cok sukur selam ve dilekleriniz icin cok tesekkur ederim
  XANİM sag ol GUZEL KARDESİM dualarina amin diyorum tum dileklerin kabul olsun.
  ULKER. Sag ol ben seni hep soruyorum da bi kerede şaka yap abine yeni yilin kutlu olsun ne dilersen ALLAH kabul etsin.
  SEVDA HANİM,iyi aksamlar cok tesekkur ederim ALLAH RAZİ OLSUN bu guzel dileklerinize amin diyorum yeni yilinizi kutluyorum saglik huzur ve mutlu. Bi yil dilerim size lutfen benden Naun beye selam soyleyin .HEPİNİZE sayqilarimla yil basiniz kutlu olsun HOSCA KALİN

 35. Mersinli Elam Kralicam wukur olsun bende iyiyim.Seni gordum cok iyi oldum.Yeni yilinda kutlu olsun.Sana olan dileylerim sonsuzdur.Sene ve yakinlarin yeni yilda mutluluklar dilerim.Hepiniz yuzunden gulucukler daim olsun Opdum seni yureyim

 36. Su Damlam yureyim Cesur abi iyi akwamlar .tewekkurler size.Iyi ki tanidim sizleri cok mutluyum.2018 de sizinde mutlulugunuz sonsuz olsun.Ablaniz size sonsuza kader saf muqeqqdes awk dileyirem.Bi daha yeni yiliniz kutlu olsun.

 37. Aslim bitanem yine guzel yazmiwsin.ellerine saglik.Yeni yilin kutlu olsun.Yeni yilda ne dileyin varsa hepsi gercek olsun.Amin.

 38. iyi aksamlar rzalim canim nasilsin seninde yeni yilin kutlu olsun ailenen nice yillara canim benim

 39. CESUR abim merhaba. Kuşlar dediki ben sana selam vermediyimi görüb beni sormuşsun. Oysa abi ben sana selam vermiştim ama görmemişsin. Bende senin yazdığını görmemiştim. O yüzden merak etme:-)
  Bu arada yeni yılın kutlu olsun. Rabbim 2018-de gönlünlündeki insanı daha erkendir desede eşin olarak görmeyi bize nasip etsin. AMİN, AMİN, AMİN, AMİN…

 40. Rzali hos geldin canim nasilsin? Tum dileklerini kabul olsun yeni ilin mubarek olsun ALLAH tum arzu ve isteklerine catdirsin duserli olsun yeni ilin huzurlu mutlu saglikli bi yil dilerim opdum kendine iyi bak

 41. Yeni iliniz kutlu olsun canim arkadaslarim 2018-ci il size bol şans ve ugur getirsin.butun dilenleriniz heyata kecsin insallah.
  2017-ye elveda 2018-e merhaba demek icin son 6 saat 47 deqiqe

 42. merhaba aslicim nasilsin canim benim insALLAH IYISINDIR ANALIZIN COOOOOOK GUZEL OLMUS ELINE SAGLIK BITANEM YENI YILIN KUTLU OLSUN AILENEN NICE MUTLU YILLARA IYIKI VARSIN SENI COOOOOK SEVIYORUM ASLIM

 43. Sevgili Aslım.Nasılsın kızım,işler yogun galiba.Teki canln sag olsun.Bizi analizsiz bırakmadıgın için çok sag ol.Emeyine,kalbine saglık.Yeni ilin de kutlu olsun,gelişi ile hayatına yeni sevincler getirsin.Dilerim hiç zaman güvenin kırılmasın ve sen onu hiç zaman kaybetmeyesen.Allah amanında.

 44. merhaba cesur abim gelmis hos geldin sefalar getirdin canim abim benim ben coook iyim sen nasilsin inSALLAH IYISINDIR SENINDE YENI YILIN KUTLU OLSUN ANENIZ VE SUDAMLAMLA NICE MUTLU YILLARA MUTLULUGUNUZ DAIMI OLSUN Allah butun isleri nde yardimcin olsun kendine cooooook iyi bak ALLAHA EMANET OL

 45. Teşekkürler Aslı hanım çok güzel analiz olmuş elinize yüreğinize sağlık yeni yılda da analizlerinizi bekleriz yeni yılınız kutlu olsun herkes için sağlıklı mutlu ve huzurlu güzel bir yıl olur inşallah

 46. Her kese merhabalar aski ailesi nasilsiniz?
  AYTAC GUZEL KARDESİM nasilsin hayirli gunler Yeni yilin kutlu olsun nice mutlu huzurlu yillara cani gonulden kutluyorum saglik mutluluk getirsin bu yil sana ailen sevdiklerinle beraber..MUTLU yillar

  XANİM AZERİ FAN guzel kardesim nasilsin yeni yilin kutlu olsun ALLAH tum dileklerini kabul etsin.

  ULKER..SEVDA HANİM..RADA.. AYAN.VE diyer arkadaşlar hepinizi bu gun nedeniyle kutluyorum yeni yiliniz kutlu olsun yila mutlu huzurlu baslamaniz dileğiyle 2018 HEPİNİZE duserli olsun ALLAH tum dualarinizi dileklerinizi kabul etsin ….

  ASLİ hanim yil basiniz kutlu olsun .huzurlu mutlu saglikli bi yil dilerim size bu guzel analiz icin cok tesekkur ederim ALLAH RAZİ OLSUN.. Elinize guzel gonlunuze saglik..