Adını Sen Koy 248. Bölüm Analizi (“ASLI”) 27 Aralık 2017 Çarşamba

Burak 28 Ara 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 248. Bölüm 27 Aralık 2017 Çarşamba

Ömer babaannesinin isteği olan eşinden biran önce ayrıl o ailemize zarar verecek sözlerine karşılık olarak, ben asla karımı bırakmayacağım diyerek karşılık verdi. Bahşende hanım namı diğer hanım ağa sen nasıl eşine sahip çıkıyorsan bende bu aileye sahip çıkmak zorundayım dedi.

Geçmişin tekrar etmesini istemiyormuş, o yüzden de Ömer’in Zehra dan biran önce ayrılmasını istiyor hanım ağa. Sebep de Zehra ile Ömer’in aynı kumaştan olmamasıymış. Yapısı, görgüsü, kültürleri çok farklıymış. Farklı olsun ne olur ki?

Ayşe Zehra sayesinde iyileşti. Hani o çok sevdiğin torunun Ayşe var ya Bahşende hanım, işte o Zehra sayesinde hayatta.  Sevginin gücü ile ayakta. Senden, sizlerden farklı olduğu için Zehra Ayşe bugün hayatta. Bulaşma Ömer ile Zehra ya.

Ömer’i derinlerden çekip çıkaran Zehra. Ömer’in kalın duvarlarını yıkan Zehra. hala da yıkmaya çalıştığı duvarları var Ömer’in o yüzden bu birbirini içten içe seven ama bir türlü ile getiremeyen sadece rüyalarda mutlu olan bu çifte dokunma.

Ömer, babaannesine karşı Zehra yı korudu ve Zehra bu aileye zarar vermez, bu konuda ona kendimden bile çok güveniyorum dedi.

Babaanne odadan çıkarken bir takısını düşürdü farkında değil. Zehra ile karşılaştılar o çıktı Zehra girdi Ömer’in yanına. Ve Zehra Ömer den Ayşe ile konuşmasını istedi.

Bir erkeğin bakış açısından olayı değerlendirildiğini görmek Ayşe’nin Nihat’ı affetmesine neden olabilir düşüncesinde Zehra. Ömer de işe gitmeden konuşacağını söyledi.

Nihat Ayşe ile konuşmak istedi ama Ayşe konuşmak istemedi. Müge yi en başından bana anlatmalıydın dedi eşine. Nihat haklısın dese de olan olmuştu. Nihat işe gitti.

Ayşe de çekmecesinden bir kutudan bir resim aldı ona baktı iç geçirdi.

Annesinin ve abisinin de kendisinin de olduğu bir resim. Çocuklar çok mutlu ama annenin yüzü karalanmış. Büyük bir ihtimal Ömer yapmıştır bunu annesinin gitmesinden dolayı çok üzülen Ömer, annesinin yüzünü unutmak istediği için böyle yapmış anlaşılan ben öyle tahmin ediyorum bakalım ne kadarı doğru?

Asya geldi ve o da resme bakmak istedi. Ayşe de gösterdi. Asya uyuyunca yanında, resme bakarak ağladı ve ben kızımı senin gibi terk etmeyeceğim dedi.

Terk edilen annesiz büyümenin ne demek olduğunu çok iyi bilen Ayşe bu acıyı Asya ya yaşatmak istemiyor. İyi de yapıyor. Ömer girdi odaya ve ağlayan kardeşini gördü. Sebebi resimdi. Resmi gördü Ömer.

İçi kan ağlarken bunu Ayşeye belli etmedi Ömer. bunlar yarayı kanatmaktan başka bir işe yaramıyor, o arkasına bile bakmadan, senin ona anne gitme demene aldırış etmeden çekip gitti. Sen günlerce gözyaşı döktün. Bahçede yer yapmıştın o gelecek diye orada bekledin dedi.

Ayşe de abisine, ben annemi affettim bizleri bağrına bastığı günler hatrına, sende affet bu öfke çok ağır bir yük dedi. Ayşe doğruyu söyledi. Affetmediğiniz sürece sırtınız hep kambur kalacaktır taşıdığınız bu yük sırtınızı kambur eder.

Doğru nefes alamaz olursunuz, sırtınız daki yük giderek ağırlaşır ve altında ezilirsiniz.

Ömer de, iki tane küçücük çocuğu para için pul için terk edip giden kadını affedemem dedi.

Ömer, bugüne kadar hep sen yanıldın Zehra konusunda ve hep bir pişmanlık yaşadın. Olayların iç yüzünü öğrendiğinde, hiç de senin düşündüğün gibi olmadığını anladın.

Annenin gitmesi konusunda senin ve Ayşe’nin bilmediği nedenler olabilir. Bunca yıl kendine boş yere işkence yapmış olabilirsin Ömer. Annen masum olabilir, giderek sizi terk ederek belki de sizin hayatınızı kurtarmış olabilir.

Ömer kardeşine sıkıca sarıldı ve ona üzülme ben yanındayım, seni hiçbir zaman bırakmayacağım diyerek sıkıca sarıldı kardeşine Ömer.

Zehra odada Babaannenin düşürdüğü takıyı bulmuş onu kendisine verdi. annesinden yadigarmış. Zehra yanına gelmeden önce de Ömer’in söylediklerini düşünüyordu. Ömer de babası gibi bir kenar mahalle dilberine gönlünü kaptırmış. Bunu hazmedemiyor hanım ağa.

Zehra yı kıskanıyor olacak işmi ? oluyor işte.

Zehra benden istediğiniz bir şey var mı diye sorunca kızıyor. Bu senin görevin değil bir hizmetlinin sorması gerekir, Kervancıoğlu soyadına yakışır bir şekilde davranmalısın diyor. Lahavle vela kuvete. Ne soyadıymış arkadaş takıntı boyutunda soyadı sevdalısı babaanne.

Sen önce insan ol, bir gönül alda, bir gönülde yer et de o soyadın bak nasıl nam salıyor her yere.     

Ömer geldi ve duydu bunları eşini alarak dışarı çıkıp yürümek istedi Ömer. sıkıldım seninle yürümek bana iyi gelecek diyerek karısını aldı bahçeye çıktılar. Biraz yürüdüler. Babaannenin göz hapsindeler Zehra fark etti bunu da.

Hemen söyledi Ömer’e babaanne bakıyor diye. Ömer de, Zehra ya sarıldı ve başından öptü. Ellerini tuttuğu an üşüdüğünü fark etti Zehra’nın ve içeri gir üşüme ben şirkete gideceğim dedi.

Zehra da Ayşe ile konuşmak için içeri girdi.  Ömer şirkte gitti.

Zehra Ayşeyi odasında bir resme bakarak ağlarken gördü ve yanına oturarak sohbet etmeye başladılar. Resimdeki küçük Ömer’in çok mutlu olduğunu, gözlerinin içinin güldüğünü söyledi Zehra.

Ayşe de doğruladı, abim çok mutlu bir çocuktu, bu konak onun kahkahası ile inlerdi. Ben daha sessizdim. Abim annem gidince kendini odaya kapattı günlerce çıkmadı, çıksın diye elimizden geleni yaptık.

Geceler boyu onun ağlama sesini duydum. Bir gün odadan çıktı bana öyle bir baktı ki, ben o zaman anladım annesiz kaldığımızı dedi Ayşe.

Ve annesinden geriye hiçbir şeyin kalmadığını abisinin her şeyi yaktığını söyledi. bir tek Zehra ya verdiği atkı örgü kalmış. Ayşecim nasıl unutursun annenin gelinliğini o da sende. Hatta abin ile Zehra evlenirken Alev yüzünden Asya depoda kilitli kalınca, Zehra onu kurtarmak için bodruma girmişti de gelinliği mahvolmuştu.

Sende düğün ertelenmesin diye sakladığın o gelinliği çıkarıp vermiştin de Zehra onu giymişti. Abinde ertesi gün yatağın üzerinde o gelinliği görmüş Zehra ya çok kızmıştı. Annenin gelinliği sende Ayşe.  

Babaanne yine yaptı yapacağını, Hediye abla kahvenin yanına lokum koymadı diye azarladı hediye ablayı. Birde iyi kahve yapamadığını söyledi kalbini kırdı.

Yok bu babaannede geçmişten gelen bir yara var ve bu şekilde davranarak onu örtmeye kapatmaya çalışıyor.  Kendi kayınvalidesinin kendisine yaptıklarını mı yapıyor Zehra ya ve Ömer’in annesine yapmış da olabilir. Kesin bir iş var bu babaannede.

Zehra da ben yaparım kahveyi dedi. Hanım ağada izin vermedi. Sertçe bastonunu yere vurdu erkek gibi. Otur böyle yaparak düzeni bozuyorsunuz, sonrada  böyle insanlara kim olduklarını hatırlatmak zorunda kalıyorsunuz diyerek iyice üzdü Hediye ablayı.  

Zehra da bu evde yaşayan herkes bu büyük ailenin istisnasız bir üyesi. Öyle davranılıyor. Bende bu evin hanımı olarak yeni geldiğiniz için en iyi şekilde ağırlamak isterim dedi. kahvenizi kendi ellerimle ben yapacağım diyerek mutfağa gitti.

Cevriye hala da kahvesini höpürtete höpürtete içti. Babaannenin suratı o an görülmeye değerdi. Afferim Cevriye hala çok güldüm bu sahnede 😀 😀 😀

Ömer şirkette, polis memuru ziyaretine gelmiş. Konuşup tam ayrılacakken Sacit bey geldi. Dost görünümlü düşman. Piton bunun adamı Ömer’i içten çökertmeye çalışıyor. Önceden Hilmi Yılmazdı şimdi de bu Sacit.

Polisi uğurlarken polis de fark etti durumu güvenmiyorsunuz ona dedi. Ömer ilk kez doğru bir karar vermişti. İş konusunda başarılı da Zehra ya gelince tıkanıp kalıyor Ömer.

Saciti Piton aradı. Fare gibi köşeye sıkıştığını söyledi. Sacit de bekle seni yurt dışına kaçıracağım dedi. bir de Ömer’e ortaklık teklifinde bulunuyor. Seninle ortak iş yapmak mı? hadi ordan iki yüzlü şirketimi çökerteceksin?

Ömer de düşüneceğim diyerek kibarca reddetti.

Zehra Hediye abla ile mutfakta konuşurlarken, Bahşende hanım hep böyle miydi diye sordu. Hediye abla da hayır sadece julide hanıma karşı öyleydi. Bir türlü sevemedi onu. Oysa o çok iyi bir anneydi çocuklarına çok düşkündü dedi.

Bu işte bir iş var. Ömer’in ve Ayşe’nin annesi bir şekilde birileri tarafından zorla tehdit edilerek evden gitmesi sağlanmış bence öyle, izleyip görelim bakalım çok yakında bu konuda işlenir.

Bir de annesi seneler sonra çıkıp geliyormuş ki, babaanne gibi seyreyle o zaman gümbürtüyü.

Sabah da gün geçtikçe daha da güzelleşiyor. Bana öyle geliyor. Salim amcalarda yemekli misafir oldu Sabah.

Duvara çöp sokmam lazım Ömer inşallah dedi. Zehra ile Ayşe hakkında konuşurlarken söyledi. Ömer giderek adam oluyor hadi hayırlısı.

Bir de dua ettiğini görseydim. Kardeşi o kadar hasta oldu hiç dua etmedi. Hani hep ortalık da Zehra vurulacak sözü dolaşıyordu belki o zaman dua eder ona bir şey olmasın diye.

 Ömer ve Zehra’nın sabah ilk misafirleri Asya, resim yapmak istemiş dayısından istedi işe gideceği için Zehra ya verdi bu görevi. Asya, dayısının çocukken çekindiği annesinin yüzünün olmadığı resmi çizmek istediğini resmi göstererek söyledi.

Zehra da biran şaşırdı. Kahvaltıdan sonra yapalım dedi. birlikte odadan çıkarken resim yere düştü. Daha sonra Zehra odaya girince resmi yerde gördü aldı. Arkasından da Ömer geldi Zehra’nın elinde resmi gördü. Yine kızacak Ömer.

ANNE

İçimde bir sızı var

Göğsümde büyür anne

Koskoca bir şehirde

Yalnızım yine anne

Kavgalardan küslüklerden

Yalanlardan dolanlardan

İki yüzlü dostluklardan

Yoruldum artık anne

Bu şehir hüzün kokar

Kaybolmuş tüm sokaklar

Hepimiz yıldız gibi

Yalnızız yine anne

Barış AKARSU

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 248. Bölüm Analizi (“ASLI”) 27 Aralık 2017 Çarşamba” üzerine 18 yorum

 1. Gozel Aytacyme dedi ki:

  Meraba Aytaccym iymisin canym bu tatly guzel haberin icin gel bi sirilip opeyim canym gercekdenmi itiraf etdiler ay cok mutluyam enşalla haklarynda hayyrlysy olur Erkan Hazaly cok yakyşdyryorum cokda sevyorum hep mutly olurlar enşalla benim yorumumy hatyrlamagyna sevindim bitanem sende hep mutly ol bu haber bana yeni yyl hediyesi oldy teşekkur ederim ablacym

 2. Gozel dedi ki:

  Aslim ellerine sagltk bitanem cook guzel cok iy kac defa okuyorum izlemiş gibi olyorum buni yaşatdygyn icin minnetdarym canym

 3. Anonim dedi ki:

  Ya dikatimibir şey cekti ekrandaki bazı diziler adını sen koy yün bazı replik ve sahnelerini kullanıyor ve burda yaptığımız yorum ların ve tavsiyeleri dikkate alıyorlar mesela her şerde hayır var repliği şu sıra ekranda çok duyuyorum ve şu Ömer’in zehranın fermanını çekme sahnesi ve Asya’nın masal sahnelerinde Ömer’in ve Zehra nın anlattıkları masalda kendilerine pay çıkarmaları bir çok dizide ğörmiye başladım arkadaşlar birde ekran yavaş yavaş erkekleşmiş kadın tipinden daha ben kadınım kimliğine geçmeye başladı ve ekran Ömer karakterinden sonra hepimizin alışık olduğu ata Erkin erkekmodeli boy ğöstermiye başladı yani batı modeli kadın ğibi davranan yada napıcağını bilmeyen erkekler siliniyor sanki babamı öyle ğelmiye başladı yoksa bizim diziden sizlerde izler buluyormusunz eğer öyleyse lütven burdan senariste sesleniyorum lütven bize ait davranışları yazın ve lütven eleştirdiğimiz şeyleri dikkate alın bize ait olanı verirseniz bu size reytiğ olarak döner lütven iyileri daha ön pilana çıkarın tabi ğüzel olan şeyleride

 4. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aslıcım.İyileşdinmi canım kızım.Üç gündür yoktum.Analızleri yazıyorsun çok şükür.Çok da güzeldirler.her şey artık yolunda.Rabbim sana yar olsun.
  “Aşıka bülbüli-şeyda demeyimbesnedeyim
  Sevdiyim dilbereLeylademeyimbesnedeyim
  Lütf eyledi dilber bize bu çaresizligi
  Iztırapla dolu gönlüm,buna sevda demeyim bes ne deyim?

 5. peri dedi ki:

  Genelde bahşende gibi kadinlarin yaninda huyunu bilen sadik hizmetkarları ölur,ban bahşendeyi yalniz gorunce şaşirmışdim meyerse hanim aga kalmaya karar vermemişmiş,şimdi nazandan beter birinı bulur ortalik karişdırmak için.yine de biz umudu kesmialim inşallah alevden fazlasını yapamaz.bide bu gun polisin performansı fena degildı,gerçe ömerle zehrayı yakindan korumaları gerekır ama bunada şukur.

 6. Ceyda dedi ki:

  Sanada iyi ğüzel bir akşam dilerim ülkercim

 7. Tatlıcı Ülker ******CEYDACIM****** dedi ki:

  CEYDACIM iyi akşamlar:-)

 8. (A L I) dedi ki:

  e’llerine saglik A S L I cim

  Analiz mohteşem olmuş

 9. Ceyda dedi ki:

  Arkaşlar Zehra nın yeni kuması cümlemize hayırlı uğurlu olsun her dizideolmazsa olmazişlenecek ve babaanne Ömer’in koynuna birini sokacak bu ğün temeli atıldı yani bundan sonra senarist sanırım Ömer ve Zehra hiç bir şey yaşanmadan boşayacak Ömer ikinci evlisini babaannesinin istediği kişiyle yapacak ama unuttukları bir şey var biz evlik seven bir milletiz bubüyü bozulduğu anda bu seneryo mide bulandırıcı olacak tır zaten senaristin ğirdiği yolda başrolden tiksindirip ğözden düşürmek yeni baş rol kim olacak acaba

 10. senna dedi ki:

  diyorumki acaba alev bahşendenin kizimi cooooooooooooox benziyorlarda allah akil versin ya bu aileye akil sorunu yaşiyorlar

 11. Aytac azəri fan da canım xanım azəri fan arkdasima dedi ki:

  Merhaba xanım azəri mutluluk da danis edigini bilyorum küçük ben de tipki seni gibim okadar butlu oldum ki sevinc de yer goke sigmiyorum sarki söyləyib danis edyorum gülmək də ağzım kulakralima catin ben bu günün hazeri sevgililer gününü elan etim bu günü hiç unutmuycam bu günü beni için çok ozel bir gün artik bir tək benim için degil bütün ask aylesin için çok ozel bir gün ÇOK ŞÜKÜR RABBIM duvalarimizi kabul etin inşallah bir ömür çok mutlu olur lar hal inanmyorum hazerin sevgilin olduğunu tahmin edyordum ama kendi larin de duymak çok guzel bir his hazal la erkan klassik maqazine roportas vermiş diler 1 ocak da cikcak mis derginin yuzun de erkan la hazalin resmi var o resmin üstün de bir ask daha gercek oldun yazlmis simdi ocak ayın da verdigileri roportas cikcak hazal la erkan instagram sayfalarin da size suprizimiz var diyorlar di o supriz bu supriz mis ya çok mutluyum

 12. xanim azeri fan dan canim aytacima dedi ki:

  merhaba aytacim ben cooooooooook mutluyu m nihayet erkan ve hazal sevgili olduqlarini acikladilar ve ALLAHA HEP DUALAR EDIYORUMDUM VE DUALARIM KABUL OLDU SONUNDA AYTACIM inan iyormusun mutlulukdan evde dans ediyorum

 13. Aytac azəri fan dedi ki:

  Merhaba selin cim evet doğur ben zehomun fan sayflarin da gördüm her kes çok mutlu her kes hazal la erkani tebrik edyor sonu da itiraf ediniz gibim yorumlar yaziyorlar hazal la erkan klassik maqazine roportas ver mis diler ocak ayın da cikcak surekli erkan la hazal size suprizimiz var diyorlardin o supriz sevgilin olduuklari iyimis ben tahmin etmisdim zaten erkanin instagram sayfasina girdim bütün fanlar mutluluk da ucuyor her çok mutlu olun hiç ayrılmayın ALLah tamamini erdirsin diye bir suru yorum yazmışlar ben instagram sayfam yor ben gogula adını sən koy instagram yazyorum bir kaç tane adını sən koy instagram sayfasi geliyor bazilari acmiyor bazilari acyor ben açan birin girmyorum orda zehomun resmimlerinin altına adın sən koy erkan meric hazal subaşı yazilari var adını sən koy yazlana tikliyorum zehomun bütün fan sayfalarin goryorum ben orda okdum doğuru haber

 14. xanim azeri fan dedi ki:

  merhaba aslicim nasilsin canim insALLAH IYISINDIR CANIM ARKADASIM ANALIZ COK GUZEL OLMUS ELINE SAGLIK BITANEM

 15. SELİN dedi ki:

  İlk önce aslı eline sağlık çok güzel olmuş analiz aytaç fan azeri doğru mu yazdıkların nerden öğrendin

 16. Aytac azeri fan dedi ki:

  Merhaba aslicm nasilsin canım elin emeyine o guzel gonlune saglik yine her zaman ki gibi çok guzel bir analiz yazmış sin çok tesekkur ederim bitanem çok opdum seni kocaman da sarildim

 17. Aytac azəri fan dedi ki:

  Ask aylesi mujdemi isderim sonu da erkan la hazal sevgili olduqlarını itraf etiler yani zehom aski gercek oldun sonu da duvalarimiz kabul oldun coooooooooooooook coooooooooooooook mutluyum okadar çok butluyum ki anlatma suna qanadım olsa gok de ucarim yeni yilin en guzel hediyesini aldım ben hazer de söz veryorum bun da sonra dizi de ne olur sa olsun hiç sikayet edmiycem en büyük hayelerim de bir iyidi bu haberi duymak sonu da bu hayalim gercek oldun ya inanmyor biri beni cim ciklesin ruyar deyil dimi ben dogru gördüm bosuna dememis ler sabah gördüyün ruyar gercek olur diye ben dun akşam sabah kadar hazeri gördüm ruyam da iki sevgili gibi zehom deyil hazeri göruyordum ruyam gercek oldun gozel ablacim hatirli yor musun ben bir keresin de siteye erkanin abis sinanlanmis diye bir yorum yazmışdim sen de bana inşallah bir gün hazal lar erkani mujdeli haberi veri sin demisdin isden sana hazal la erkanin mujdeli haberi gercek de berber lermis simdilik sevgili haberin veryorum inşallah çok yakin da nişan dugun haberini vermek de nasip olur ALLAHIM sen bizim hazeri kotu gözler de nazarlar da korun sonsuzan kadar hep berber olsun nar hic ayrlmasinlar amin amin amin e bu haber kim sevindi eleri goreyim

 18. Anonim dedi ki:

  Çok güzel analiz olmuş Aslı hanım ellerinize sağlık teşekkür ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.