Adını Sen Koy 247. Bölüm Analizi (“ASLI”) 26 Aralık 2017 Salı

Burak 27 Ara 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 247. Bölüm 26 Aralık 2017 Salı

Ömer’in babaannesi, Ömer den Zehra dan ayrılmasını istedi. Gerekçe olarak da Zehra’nın aileye uygun yakışır gelin olmadığını söyledi. Annesini de uygun görmezmiş o da evi terk edip gitmiş.

Peki Bahşende hanım, sen çocukları bırakıp gitmedin mi? giden Ömer’in annesine evi terk edip gitti diye sen kızarken senin yaptığın ne oluyor o zaman?

Ömer’e, sen eşini seviyorsun, sevdiğini sanıyorsun. Zehra seni annen gibi terk edecek yapmaz deme o ikisinin hamurları aynı dedi.

O zaman Ömer’in annesi mecbur kaldığı için gitti. gitmek zorunda olduğu için gitti. senin hamurun nece Bahşende hanım? Sende küçücük çocukken bırakıp gitmişsin. Yıllar sonra geliyorsun söz sahibiyim diyorsun.

Hiç kusura bakma hanım ağa, yıllar sonra çıkıp ben geldim diyeceksin. Evin düzenine karıştın ama Ömer’in hayatına karışamazsın. Nerden belli Annesini senin göndermediğin?

 Sonun baban gibi olacak deyince Ömer, çocukluğuna o ana gitti. üzüldü Ömer.

Zehra da Ömer ile şirkete gitmek istedi. Bugün şirkete hesapları incelemek için polisler gelecek orada olmak istedi Zehra ama Ömer izin vermedi buna. Başını belaya sokma, konaktan dışarı çıkma dedi.

Ömer şirkete kendisi araba kullanarak gitti. giderken de yolda hep babaannesinin söyledikleri vardı aklında o yüzden de neredeyse kaza yapacaktı Ömer. son anda fark etti arabayı diğer arabaya çarpmadan durdurabildi.

Bahşende illa bir şeylere kızacak sinir küpü. Suzan kahve yapıp getirmiş teşekkür edeceği yerde masaya koymalısın kimse öğretmedimi diye kızdı Suzana.

Ayşe ile olan konuşması ise güzeldi. Evlilikleri geçip giden mevsimlere benzetti.  Her mevsimin kendine göre zorlukları vardır dedi. Evlilik bazen ilk bahardır bazen de son bahar. Bazen sıcacıktır, bazen de ayaz çıkar üşürsün.

Evlilikte en çok kadınlar zorluk çeker. Biz Kervancıoğlu kadınları, hep güçlüyüz, ailemize sahip çıkarız dedi.

Sen ve Ayşe Kervancıoğlu ise, Zehra da öyle o da o ailenin bir parçası ve o da Ömer ile olan evliliğine sahip çıkıyor ve dediğin gibi en çok da acıyı bir kadın, bir eş olarak Zehra yaşıyor.

Ayşe annemiz gittiğinde neden sizde dedi o zaman Bahşende hanım, bazen gitmek gerek, şartlar bunu gerektirdiği için dedi. Geçmiş defterleri açıp seni üzmek istemem dedi. açın o defterleri de bilelim.

Madem şartlar o gün gitmeyi gerektirdi bakalım neymiş o iki küçük masum çocuğu kimsesiz bırakıp gitme sebepleriniz? Ve yıllar sonra neden hiçbir şey olmamış gibi geldiniz? Hangi yüzle, hangi sıfatla, hangi nedenle? Onca yıl yoktunuz, şimdi neden ortaya çıktınız? Anlatın da bilelim sır perdeleri aralansın yeter artık sırlarla dolu bir geçmiş ve onun izlerinde yaşandığı bir hayat.

Ömer şirkette polis de öyle ve şirket hesapları incelenmeye başlandı. Zehra nın bankadan ortak hesaptan çektiği para görünecek. Her ne kadar sonradan Ömer’e ödese de ve sonra dan istediği 1 milyon tl de görünecek hesaplarda ve Zehra’nın başı derde girecek. Hele bir de Canan dan bahsetmezse tamam.

Ömer Zehra yı aradı ki, benim bilmediğim gizli bir hesabın varsa söyle Polise söyleyelim sonradan sıkıntı yaşanmasın dedi. Zehra da yok dedi. Çanta işi yaparken hesabına para yatırdıkları hesap da biliniyorsa sorun yok.

Ömer şirket masasının çekmecesinde eski konakta çekindikleri ilk resmi buldu. Ben hep soruyordum ilk çekindikleri resim nerede diye şimdi çıktı ortaya Ömer şirkete götürmüş. Ayşe çekmişti ve ilk başbaşa resimleri idi o. Özel bir anısı var Ömer ve Zehra için.

O resme baktı geçmişe o güne gitti Ömer sonra da aklına bir şey geldi. Resmi koydu kapattı çekmeceyi sıkıca yine sinirli Ömer.

Teoman Sabah’a canlı çiçek almış. Onu verirken Kerem de arabası ile yeni gelmişti o da gördü. Çiçeği Sabah kabul etmez diye düşündü ancak hiç de düşündüğü gibi olmadı. Sabah Kerem’in getirdiği canlı çiçekleri seve seve kabul etti.

Kerem de buna çok şaşırdı. Sabah geçmişi ile yüzleşmekten, gerçekleri öğrenmekten kaçtığı için bu şekilde davranıyor. Yaşananları duyduklarını yok sayıyor. Bunu Kerem de biliyor. Bir önceki şoku başka bir şok geçirir diye düşünüyor. İyi edeyim derken daha kötü yapma Kerem ve Kerem bu durumda nasıl davranacağını bilmiyor.

Sabah da zaten saçlarını bağlamıyor, öncekine bakarak farklı davranıyor. Kabullenmiyor reddediyor bu çok normal. Yıllarca anne ve baba bildiğin insanları bir gün gerçek ailen olmadığını öğreniyorsun kolay değil.

Zehra akşam yemeği için hazırlanmış, Ömer de şu klasik mavi takımını giymiş. Babaannen nasıl görmüyor kolundaki olmayan düğmeyi Ömer miadı doldu artık o takımın giyme. 

Mavi sana yakışıyor iyi hoş da bu takım artık eskidi yerine yenisini al. Koskoca holding patronusun düğmesiz geziyorsun. Hiç yakışık alıyor mu? İnsanları arkandan söylettireceksin git adam akıllı yeni bir mavi takım elbise al çok mu zor senin için Ömer?

İçindeki yelek bile dar patladım patlayacağım diyor. Kesimi dar tamam da sana da olmuyor artık küçülmüş arkadaş değiştir şu takımı artık yeter.

Ömer Zehra’nın odaya gelişine öyle hayran kaldı ki, kol düğmesini takıyordu takamaz oldu. Elinden düşürdü. Aşık Ömer. Her geçen gün biraz daha aşık olurken Zehra ya, bir yandan da ondan uzaklaşıyor yaşanan olaylar yüzünden. Mehter takımı gibi bir ileri iki geri Ömer Zehra ya karşı.

Zehra yerden aldı düğmeyi bakıştılar her zaman ki gibi siz konuşmadan bakışarak daha iyi anlaşıyorsunuz. Sonra kendi kıyafetine baktı Zehra, ayakkabısını beğenmedi olmamış dedi gitti değişmeye koşarak ve yine geldi Ömer’in yanına koşarak ve ayağı burkuldu tam düşecekti ki Ömer onu iki kolu ile sardı sarmaladı düşmesine engel oldu.

Yine o sevgi ve aşk dolu bakışlar dakikalarca sürdü. Sonra ikisi de kısa süreli rüyadan uyandılar ve birlikte yemeğe indiler.

Zehra diyor ki,

Hep böyle sarsan beni, tam düşecekken tutsan ve düşmeme engel olsan, yanımda canımda olsan hep. Sevgi dolu bakışların hep olsa bana karşı. Arada sigortaların atmasa elektrikler kaybolmasa, biz karanlıkta kalamasak olmaz mı Ömer?

       

Ömer akşam yemeğinde çorba yemek istemedi. Zehra da eşine servis yapmak istedi neyle başlamak istersin diye sorunca tam Ömer cevap verecekti ki, Hanım ağa devreye girdi. Servis yapmak bayanların görevi değil erkeklerin görevidir dedi. Lokantada mıyız? Yemek siparişi verildi de servis edilmesini mi bekliyoruz?

Aile ortamında evde yemek yiyoruz e mübarek hanım ağa. Sen doğduğun günden beri adap erkanla mı büyüdün e mübarek? İşin iyice suyunu çıkarma istersen hanım ağa. Müzeyyen hanım senden daha naif di. Ömer’in annesini de kesin sen kaçırmışsındır.

Ömer de ben karımın ilgisinden memnunum dedi. sana kırmızı çok yakıştı Hanım ağa yanaklar kırmızı oh aldın mı havanı 😀 öyle iştahını keserler senin. Evde iç savaş var sanki. Taraflar Ömer ve hanım ağa karşı karşıya kim kazanacak bakalım bu iç savaşı? Tabiki Ömer.

Yemekten sonra odalarına geçtiler. Zehra’nın ayağı topallıyor, buna rağmen Ömer’in pijamalarını getirdi. Ömer de teşekkür etti. Zehra da üzerini değişip gelince, Ömer topallıyorsun ayağın ağrıyor mu diye sorunca,

Zehra da üzerine basınca ağrıyor dedi. Ömer de hemen buz getirmeye gitti.

Zehra da bu arada kitabının arasında ki ilk resimlerine baktı. O günler bugünlerden daha iyimiydi ne? Ömer gelince odaya Zehra yı resme bakarken gördü. Bugün Ömer de şirkette aynı resme bakmıştı. Kalp kalbe karşı işte bir elmanın iki yarısı biri ne yaparsa diğeri de onu yapıyor.

Zehra Ömer’in geldiğini anladığı an resmi yere düşürdü. Ömer memnun bir halde resmi aldı verdi.

Zehra’nın ayağına da soğuk buz uyguladı Ömer, şişmesin ağrısını alsın diye. Ve koltukta kitap okurken uyuya kalmış Ömer.

Zehra ise rüya görüyor hemde öyle güzel bir rüya ki, gönlünden geçen olmasını istediği ama bir türlü olmayan sadece rüyalarda olacak olan güzel bir kahvaltıyı Ömer Zehra için hazırlamış, yüzünü elleri ile okşayarak uyandırıyor Zehra yı Ömer.

Günaydın dedi Ömer, senin için kahvaltı hazırladım ekmekte kızarttım hadi soğumadan tereyağını sür deyince, Zehra hali ile şaşkın ben çok şaşırdım dedi. Ömer de ellerini iki elinin arasına aldı ve ben bugüne kadar sana çok büyük haksızlık ettim istemesem de söz telafi edeceğim, sevdiğim kadını asla ama asla incitmeyeceğim dedi Ömer.

Zehra bilinç altında bunun olmasını çok istediği için böyle bir rüya gördü. İlerde gerçekleşebilir de bu rüya.

Zehra Ömer’e sarıldı ben bu anı çok uzun zamandır bekliyordum. O kadar mutluyum ki dedi Zehra ve uyandı anladı ki bu bir rüya.

Ayşe için güzel bir kahvaltı tepsisi hazırladı Zehra ve odasına götürdü. Ayşe bir şey yemedi Nihat ile araları kötü olduğu için yemek istemiyor. İştahı yok Ayşe’nin.

Zehra da, Ayşe ye, Nihat seni ve kızını korudu ben kendi gözlerimle gördüm dedi. Ömer de tam Ayşe’nin odasının kapısının önüne geldi bu andan sonra Zehra’nın Ayşe ye söylediklerini duydu Ömer.

Nihat seni çok seviyor Ayşe, birinin diğerini çok sevdiğini nasıl anlarsın biliyormusun? 1. Onu korumak için her şeyi göze alıyorsa, onun için canını bile feda etmeye hazırsa, o üzülmesin diye, hayatını, hatta geleceğini etkileyeceğini bilse bile, doğru bildiği şeyi yapıyorsa, bazen sandığı gibi gitmiyor işler insanın.

Hiç düşünmediği kadar sarpa sarabiliyor ama ne olursa olsun onları o korumaya çalıştığı insanı çok sevdiği için yapıyor. Nihat da öyle yaptı o seni çok seviyor Ayşe dedi Zehra. bütün bunları da Ömer duydu.

Hanım ağa Ömer ile konuşmak için Ömer’in çalışma odasına girdi. Verdiği kararı çok merak ediyordu. Ömer de kararını açıkladı. Zehra’nın Ayşe ye söyledikleri de bu karar da etkili olmuştu.

Ömer yüzüğünü yeniden parmağına takarak, ben karımı asla bırakmayacağım, karımdan asla vazgeçmeyeceğim dedi Ömer. Afferim paşam sana da bu yakışırdı bırakma karını. Ama onu da anla ve incitme kırma kalbini yeter Zehra yı üzdüğün, Zehra’nın gördüğü rüya gerçek olsun.

RÜYA

Değmeyin feryadıma,
Figanıma değmeyin
Eğer sevda bu demekse
Ben vazgeçtim
Beni sevmeyin

 

Garipliğim kader değil
Geçici gülmeyin
Bu kışta efkarlıyım
Bahara Allah kerim

 

Hadi yüreğim ha gayret
Hele sıkı dur hele sabret
Başını eğme dik tut
Bu bir rüyaydı farzet

Hadi hadi yüreğim ha gayret…
Hele sıkı dur hele sabret
Başını eğme dik tut
Bu bir rüyaydı farzet
Hadi hadi yüreğim ha gayret

Sertab ERENER

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 247. Bölüm Analizi (“ASLI”) 26 Aralık 2017 Salı” üzerine 17 yorum

 1. Anonim dedi ki:

  Ben 248 bolomu beyendim cun ku biseylar ortaya cikmaya basladi. Hediye omerun annesinun iyi biri oldugunu soyladi. Benca anne cocuklarin ve kocasin gaynana uzunnan birakmaz ya dostlar yazdigi gibi bahsandanun pilanlari varmis ya cok ihtimalnan hilmi yilmazun tahdidlarinun yuzunnan ailasin korumagicin cakib gedib.

 2. Anonim dedi ki:

  Saraylı nene Ömerin odasında broşunu düşürünce eyvah dedim.Geçen yılkı broş meselesesini yazamışlar diye.Zehranın üzerine atılmasından korktum.Ama neyseki zehra buldu neneye verdi rahatladım.Ama yinede bu senaristlerden korkuyorum.İnşallah bu broştan yine bir şeyler türetmezler.

  1. peri dedi ki:

   Bende sizin gibi korkdum amazehrada ziyade hizmetçilarin uzerine kalir diye duşundum çunku bu kadin oyle uluorta bi kervancıoghlunu suçliamaz herhalde.

 3. Ceyda dedi ki:

  Aslıcım analiz mükemmel olmuş eskiden çok ğüzel tüyolar oluyordu artık neden verilmiyor ben MURAT konserin zehrayı korumak için ğöz altına aldığını düşünüyorum dandik bir nedenle çünkü suçlu bulsa direk hapse ğirmesi ğerekmezmi birde Peri arkadaşa katılıyorum bahşendeyi müzeyyen ğöndermiş ola bilir ama ben müzeyyen nin de bu işte parmağı var diye düşünüyorum önce iş birliği yapıp sonrada çıkar catışması olmuş ola bilir yada belki bahşende nin hiç ğünahı yok kadın baştan beri ön yarğılı birt tip bellide bazı olayları Ömer ğibi alğıladı bellide ğerçek suçlu müzzeyyendi yani böyledir kadın öyle kolay kolay o Konak’tan ğitmez ben Ömer’in annesinde çıkıp ğelecek diye düşünüyorum belki bujilide hanımın ğidiş hikayesinde fedakarlık vardır ve bahşende hanım çok utanacaktır ğerçek ortuya çıkınca

 4. A L I (^„^) DAMLA dedi ki:

  su damlasi

  Seherin xeyir ugur huzur

  Içinde olasan..

  Nasilsi? iyimisin ?

  Dun seni …. ozlemişi

  Valla nigaran galdi m

  gule gule

 5. A L I \\\ A S L I dedi ki:

  GUN AYDIN ASLI cim

  Ellerine ureyine saglik

  Analiz harika ve

  Mohteşem. başarilar dileri

 6. Gozel dedi ki:

  Teşekkur ederim cok guzel analiz ellerine tum durkuna saglyk bitanem Zehranyn ruyasy enşalla tez zamanda gercek olur yoksa hanym aga Zehrany hemen postalajak anlaşylan anneside hanym aganyn kurallaryndan bezip zayyflygy yuzunden gitmişdir mejbur olsada annesinin yapdygy dogry dil
  Aslim canym benim cok minnetdarym iyki varsyn allam kem kozlerden korusun

 7. aylin dedi ki:

  bu bahşende her kese cin işgencesi yapiyo ama bir kimse qikini bile cikartamiyor sikildim ya sinirlerim bozuluyor allah aşkina bu ixdiyari gonderin ya gorunce sacini başni yolub eşek sudan gelince dovesim geliyo bu pis kariyi

 8. peri dedi ki:

  Banim asil merak etdigim konu muzeyyenle bahşendenin arasinda ne geçmiş ki boyle bi kadin meidanı muzeyyen ve aleve bırakib gitmiş,belkı ömerin annesini gidişile ilgili sırı muzeyyen hanim örenmiş.

  1. Anonim dedi ki:

   Cok iyi dusundunuz.oyle da olabilir

 9. Mersinli ELA ❤️❤️❤️ dedi ki:

  HAYIRLI AKŞAMLAR KIZLAR NASILSIN İYİ MİSİN İNŞALLAH İYİSİNDİR
  KENDİNİZE İYİ BAKIN ALLAHA EMANET OLUN GÖRÜŞÜRÜZ

  AYTAÇCIM CANIM BENİM HOŞ GELDİN NASILSIN İYİ MİSİN İNŞALLAH İYİSİNDİR
  İYİ GECELER TATLI RÜYALAR
  ..

 10. xanim azeri fan dan bitanecik aytacima dedi ki:

  iyi aksamlar aytacim ureyim canim arkadasi m ben cok iyim seninde iyi olmana sevindim ayt acim sen neler yapiyor sun canim

 11. Aytac azəri fan dedi ki:

  Iyi aksmlar xanım azəri inşallah canım bakalim ilerleye bölümler de berki her sey ortaya cikar omer anesine çok kizyor ama berki de kadicazin hiç bir sucu yokdur mecbur kaldigi için gitmisdir su bahsen de hanim kim bilir omerin anesine neler yapmisdir ki oda cekip gitmis simdide zehrayi kacrmaya calsiyor ama zehara omeri asla birkmaz yani bu ça seye ramen birkmadysa bu da sonra hiç birkmaz kendi oğlunu aylesini dağıtdı yetmedi simdi de gelmis omeri aylesini dağıtmağa calsiyor ama avcunu yalycak o bahsen de hanim kunki ne zəhra omerin anesine benzyor ne de omer babasina kimseni gücün yetmez zehom ayrmaya ilik ALLAH da sonar da nazmiye hanim da bask kimse onari ayrmaz kalem nazmiye hanim eli de zehom də bosycak deyil her hal de ülkər sana da hayirli aksmlar canım nasledie sin anonim kardes sana da hayirli aksmlar

 12. Anonim dedi ki:

  Elinize sağlık Aslı hanım çok güzel bir analiz olmuş

 13. Tatlıcı Ülker dedi ki:

  ELİNE SAĞLIK ŞANS MELEYİM:-)

 14. xanim azeri fan dedi ki:

  iyi aksamlar aslicim nasi lsin birtanem analizin her zamanki kimi cok guzel olmus eline saglik aytacim bende sana katiliyorum ALLAH BILI R SU C ADI KADIN OMER IN ANNESINE NELER YAPMIS ORTADA BI SIR VAR INSALLAH YAKINDA CIKAR

 15. Aytac azəri fan dedi ki:

  Iyi aksmlar aslicim nasilsin canım eline gonlune saglik yine çok guzel bir analiz yazmisin çok tesekkur ederim bitanem bence de omerin anesi masum berki de kadicaz bu bahsen de hanim yuzun den gitmek zorun da kalmisdir izleyip gorucez hiç sevmedim bu baba aneyi bu gün ki bölümde de hediye ablayi kirdi çok sinir oldum ALLAH dan omer ler arasi bozuk yoksa kim bilir daha neler yapar oh olsu baba aneye omer her zeferin de zehrayi savunyor baba anenin ezmesine izin vermiyor iside bu yüz de çok sevyoruz omer nekdar zorba olsa da yine de sevyoruz zehranin ruyasi da çok guzel di sagol sun nazmiye hanim gerceyini ne zehom ne de bize gostermiyor hep ruyalar hep ruyalar ne yapalim simdilik ruya lar la idare edelim berki bir ihtimal ilerleye bölüm ler de gerceyini goruruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir