Adını Sen Koy 242. Bölüm Analizi (“ASLI”) 19 Aralık 2017 Salı

Burak 20 Ara 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 242. Bölüm 19 Aralık 2017 Salı

 ( Ömer’in babaannesinin ve annesinin durumunu belki de en iyi bu yazı anlatır )

ÇARESİZLİK

En karanlık gününde en çaresiz anında kendini ortaya atıyorsan eğer en umutsuz anında kendin için değil çocukların için kendini çare diye sunuyorsan eğer, yüreğinde çocuğunun sevgisini tutan hiç kimse çaresiz değildir. Tüm kapılar üstüne kitlenmiş de olsa birinin kalbinde yer tutan hiç kimse tutsak değildir kendi kafesine…

Çaresizlik;

Aradığın çarenin belki tam önünde olması
Ama onu bulacak vaktin olmamasıdır çaresizlik

Çaresizlik
Cevapsız kurak bir ıssızlık değildir.
Dışarıda devam edecek hayattır asıl engel.
Asıl engel sana geçit vermeyen
Seni umursamayan
Seni yutan hayattır asıl engel.

 

Asıl çaresizlik
Derdin devasız olması değil
Birini iyi edecek şeyin
Diğerinin kadehine zehir olmasıdır.

 

Bir zamanlar gençken
Sıktığım kurşunu avucumda
Ezerim sanıyordum
Ama şimdi yaşlandım
Önümde geçilmez bir dağ
Çok da az vaktim var.

 

İki çocuğum var benim.
Birini ben yoktan var ettim
Onun gözlerinde ölüm var
Diğerini ise hiç görmedim
Ama biliyorum onun peşinde ölüm.

Ben Ramiz Karaeski
Hep iyi olmasa da
Uzun bir hayat var arkamda
Önümde ise iki kapı
Ama bir tek çıkar yol var.

 

Her seçim bir çaredir aslında
Asıl çaresizlik verdiğin seçimin
Zehirli meyvesidir.
Elinden bir şey gelmeyince
Kabullenmek kolaydır.

Asıl çaresizlik
Kendine elimden geleni Yaptım mı? diye sormaktır.
Çünkü asıl çaresizlik
Çareyi geçirmişken eline
Avuçlarının içinden kaçırmaktır.

Tuncel KURTİZ

Ömer’in babaannesi yıllar sonra konağa geldi ve ona ilk kapıyı açan Zehra oldu. Onu da evin hizmetkarı olarak düşündü. Arabadan çantalarını isterken Zehra dan Ömer duydu. Zehra’nın yanına gelerek sıkıca Zehra’nın elini tuttu Ömer. Zehra şaşkın, Ömer den böyle bir davranış beklemiyordu Zehra.

Ömer babaannesine, Zehra benim karım doğal olarak ta bu evin hanımı diyerek tanıttı ve düğüne gelseydiniz tanırdınız dedi. ve gelmeden önce haber etseydiniz dedi.

İyi de ilk düğünü kimseciklere haber vermeden yapan sendin Ömer. ikinci düğünde ise kız kardeşin Ayşe bile yoktu ki, babaannen nasıl gelsin düğüne? Hem küssün hem düğüne gelseydin diyorsun, kendinle çelişme Ömer. Ömer değil senarist. Kızım sana söylüyorum gelinim sen anla oldu bu iş.

Ve insan kendi evine gelirken haber verir mi? demek ki vermesi gerekiyormuş Ömer’in gözünde öyle.

Babaanne çok üzgün Ömer’e olan bakışlarında çok büyük bir hüzün vardı. Gelmeden önce haber vermedim çünkü, kimsenin rutin hayatını bozmak istemedim dedi. Ömer’e ulaşamayan babaanne Ayşe ile konuşarak özlem hasret gidermeye çalıştı.

Ömer ile de konuşmak istedi ancak Ömer bir adım geri çekilerek bu konuşma isteğini reddetti. Çalışma odasına geçti. Babaanne üzgün belli etmese de yüreği yanıyor babaannenin.

Ömer annesi ile babasının ayrılmasında babaannesini sorumlu tutuyor anlaşılan ve çekip gittiği için annesi ona çok kırgın kızgın Ömer. Geçmişi bir türlü geçmişte bırakamıyor. İçinde çok büyük fırtınalar kopuyor Ömer’in.

Çalışma odasında düşündü bir kere daha çocukluğuna annesinin evden gittiği ana gitti. Bildiğiniz en iyi şey gitmek, Gittin yıllar sonra neden döndün? Diye kendi kendine soruyor Ömer. Bu soruyu babaannenin yüzüne kendisine sorman gerekiyor Ömer.

Ayşe ile konuşan babaanne, Asya yı çok merak ediyor. Resimlerini görmüş Ayşe ile babaanne konuşuyorlar mıydı ki? Asya nın resimlerini görmüş?. Cevriye hala ile Asya konağa geldiler. Asya korktu babaanneden ve Cevriye halanın arkasına saklandı. Halada o kadar candan içten hoş geldiniz diyerek sarıldı ki kadın şaşırdı alışık değil böyle şeylere. Otoriter biri kendisi.

Asya yaklaşmadı saklandı halanın arkasına. Sabah konağa geldi Zehra ile odasında konuştular.

Nihat da Selinden yardım istedi. Müge hakkında araştırma yaptılar birlikte.

Yemek masası hazırlanıyorken misafir takımını sermesini istedi hala, babaannede ben misafir değilim dedi. Evin sahibi en nihayetinde yıllar sonra gelmiş olsa bile. Herkes yemeğe otururken Zehra Ömer’i de yemeğe çağırdı.

Ömer çalışma odasında çalışırken gelmeyeceğini söyleyerek sen git dedi. Ömer kırgın, kızgın ve aynı masada oturmak istemiyor. Kendince haklı sebepleri var. Ancak Zehra Ömer’e sen kendince haklı olabilirsin, kırgında ama bu evin reisi sensin dedi. Haklı Zehra.

 Küçük bir çocuk gibi kendini odaya kapatmamalısın, kapatmaman gerekir dedi. Ömer artık bir çocuk değil doğru ama ruhunda gönül aleminde yaşattığı çocuk yaralı yarası ilk günkü gibi taze o yüzden masaya oturmak istemiyor Ömer.

Zehra, Ömer’e sen bu evin direğisin o masada olmak zorundasın babaannen ile aranda ne yaşandıysan diğer aile bireylerini cezalandırman hiç adil değil dedi. Ömer ikna oldu Zehra haklıydı. Ömer masaya oturdu hep birlikte yemek yediler.

Zehra ya çok iyi davrandı Ömer. Önceden Ayşe içindi, şimdi de babaanne için. Ne zaman Zehra için Zehra ya iyi davranacak bu Ömer? Zehra ölünce mi?

Masa da sohbet ediyorlar, babaanne evi dolaştım da mutfak dışında her şey aynı değişmemiş deyince, Ömer de babamın anıları hariç her şeyi çöpe attım dedi. babaannesini de çöpe atmış Ömer.

Ömer çalışma odasında çalışırken Ayşe geldi abisinin yanına konuştular bir süre. Ağladı Ayşe abisinin onu hiç yalnız bırakmadığı için ve hiç yalnız bırakmayacağı için abisine teşekkür etti Ayşe.  Abi olarak Ömer kardeşini çok seviyor ona kol kanat geriyor ve sen hiç yalnız değilsin dedi. Asya var, ben varım, Nihat var deyince, Ayşe duraksadı aldatıldığını düşünüyor da yanılıyor.

Ayşe evde huzursuzluk yaşanmasından çok korktuğunu söyledi abisine, Ömer de ben seni üzecek bir şey yapmam dedi. Ömer Ayşe yi üzecek hiçbir şey yapmaz. Zehra yı üzecek her şeyi yapar.

Sabah Kerem’in evine anahtar almaya gitti ancak gece orada kaldı. Gündüz kahvaltıyı yaptılar Sabah evden ayrıldı. Ayrılırken de Teo gördü. Sabah’ı diğer kızlar gibi düşünüyor. Sabah diğer kızlar gibi değil.

Konakta gece oldu artık uyuma vakti. Dışarda fırtına var ve elektrikler gitti bir anda Zehra karanlıktan korktuğu için hemen Ömer’in kolunu tuttu. Ömer Zehra’nın karanlıktan korktuğunu bildiğini söyledi.

Mumları yaktılar. Bir süre birbirlerine baktılar konuşmadan. Sonra da yatıp uyudular. Sabah olduğundaysa Zehra elbise giymiş, saçını toplamış, Ömer bir yere mi gideceksin diyerek sordu. Zehra da evde olduğunu bir yere gitmeyeceğini söyledi.

Ömer’in kolu için pansuman malzemesi getirmiş Ömer’in koluna pansuman yaptı Zehra.

Ömer odadan gitti. Zehra da o kadar giyindim hiç fark etmedi bile dedi. Zehra, Ömer sana bir yere mi gideceksin? diye boşuna sormadı fark etti sen merak etme.

 Zehra salona geçtiğinde babaanne çoktan kalkmış kahvesini içiyordu. Evdekilerin geç kalkmasından yakındı. Zehra da üstüne gelince Zehra ya yüklendi babaanne. Babam, üstüne güneş doğan evin beti bereketi olmaz derdi.

Evde kuralları babam koyar annemde uygulardı dedi. ondan böyle otoritersiniz hanım efendi babaanne, biraz yüzünüz gülsün aslında siz de böyle olmaktan rahatsızlık duyuyorsunuz. Asya bile çekiniyor sizden.

Ömer geldi Zehra’nın alnından öperek günaydın dedi. hazırmısın hayatım dedi ne oluyoruz dedim içimden hepsi bir oyundan ibaret, elinden sıkıca tutarak çıktılar. Şirkete gidiyorlar.

Ömer ve Zehra şirketteler. Ömer komiserin sorduğu sorulara dikkatli cevap ver, ağzından bir şey kaçırırsan başın ağrıyabilir dedi.

Komiser geldi yanlarına birkaç soru sordu. Zehra da Ömer’i kurtarmak için onun yerine geçtim yoksa bütün aileye zarar vereceğini söylüyordu dedi.

Zehra ifade verirken neden Canan dan ve ondan istedikleri paradan bahsetmedi? Konuştularda ben uyuduğum için duymadım mı?

Müge Nihat’ın kendisini hapse attırmakla tehdit etmesi sonucu Asyayı saklambaç oynayacağız diye bodruma kapattı. Psikopat manyak Müge.

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 242. Bölüm Analizi (“ASLI”) 19 Aralık 2017 Salı” üzerine 73 yorum

 1. Emine dedi ki:

  Bizleri fazla hafife aldiniz bizleri cook güzel harniz sesimizi duyuramadık bizi adam yerine koymadiniz hep ses verdik dinlemediniz yorumları dikatte almadiz hafife aldınız bizleri ahmak yerine koydunuz yalanlarasınız bizi artik ama yeter artık fazla rezil olmayın kendinize yazık etmeyin insan size inammiyor insznlati fazla kandırıyorsunuz hic bi doğru sözünüz yok bu insanlara zehra omeride bitirdiniz ne olacak dimdi insan zehra omer icin sizin yaninizda mi olacak iste burda yznildoniz neyse ne söylesek bos bizden bukadar arkadaslar bixler sesimizi duyuramadik sizde fuymadix kusura bakmayin hoscakalin

 2. Anonim dedi ki:

  Lütfen yarışın omer zehra ömeride başkasıyla evlendirsin amam bizene ne ydpaesaniz yspin bizdizi bitirdik yeni dizilerimiz basliyor artik bu dizinin adını nile duymaya tahammulumuz yok yeter size verdiniz emekler internetimiz yorumlar size destek verdi el attı size tavan yaptırdık haram olsun gözünüze dizinize durdursun sagi diyordunuz ya hakimiz haram olsun insanları aldattiniz yalanlarınız la haklarına girdiniz insanlarin hakkı haram olsun okadar guzel yalan soyleyip oynuyosunuzya ustunuze ne elip senarist tazan cizen yok starida kiniyoruz bulgaristan sanıyorduk yaxiklar oldun kınıyoruz başkada diyecek kelime bulamıyoruz bilmem anlata bidikmi siz zehra ömeri aynı odadan çıkarmasanızda artik bi değeri yok bitikartik bi bu diziden bize guluyorlar inanabiliyorum onu mu izliyosunuz bi bebe kac bolum oldu kacirilacak ayni yerinde sayiyor ömer zehra daha kağıt üstünde evliler karı koca bile olmadılar kısır döngü sizin gibi salaklar izler diyorlar artik bizlerde doğru diyoruz diziyi bitirmeye karar verdik biz diziyi hep savunduk bu diyenler haklıymış be kardesiminsanlarin duygularıyla oynamamiza halkımız iyi ders verir iste buna inanıyorum herşeyimiz yalan bi baba anne bu kelimeyi kullanacağına inanmıyoruz halk size güle güle deme zamanı gelmiş de geçiyor umamayız bu yazılanları dikkata alırsın insanlarla oynamayınız diyoruz öyle baba anna olursada halk derdini verir o kadını oyuncu diyemi getirdiniz oyunculukla alakası yok kendini saygın kültürümü sanıyor yazık kendini rezil etti haberi yok siz böyle devam edin yeni diziler başlıyor suyunuz ısındı bizlerde o suyu dokeriznolur biter

 3. Cicek dedi ki:

  Haklisin rada ogretmeninden bi ogretmeni o kadar wikayetci biriki bu cocuk daha birde okuyor uyum saglamasi yaziyi serbets yazmasi zaman aliyor.evet ogretmen cekinmeli cocuk ama cekinmiyor sirada birak oturmayi resmen uzaniyor bide arkada oturduyor boyle cocugun bence goz onunde oturmasi lazimki bide zayif goruyor gozluk takiyor.evet oyun oynamakla heveslendiriyorum bugun ona dersini yaz saklanmac oynuyalim dedim yazdi iki sayfayidi yazisi birini aksam yazsam olurmu dedi olur dedim tv ozlemesine izin verdim birazdan da oyun oynicaz.yanliw yapmiyorum dimi asli?

 4. Rada dedi ki:

  Iyi aksamlar. Cicek ayni sorunu bende buyuk oglumla yasiyordum simdi biraz azaldi. Ogretmenden cok sey asili. 2Yil bir ogretmeni oldu. O cok yuz veriyordu ayni seninki gibi oturamiyordu dersde. Surekli sinifda durub dolasiyordu. Bu yil 3cu sinifda ogretmeni degisti. Ogretmeninden oyle bi cekiniyor ki nefes alamaya bile izin istiyor.uslandi resmen. Ben bir ogretmen olarak bas edemiyordum. Durmuyordu bir yerde.

 5. aslı dedi ki:

  Merhaba Cicekcim,
  Canım elimden geleni her zaman yaparım. onun dikkatini toplamasında renkli kalemler de işe yarar. okulda öğretmeni de bunu kullanabilir. evde sen 10 ar dakika ile ara ver okulda öğretmeni 20 dakika ile ara versin.
  oğlundan sınıf içerisinde bir şeyler getirip götürmesini istesin, tebeşir eski de kaldı ama hala kullanıyorlarsa onu getirip götürmesini isteyebilir. aralardan sonra yeni bir derse başlayınca renkli kalemleri öğretmende kullanabilir dikkatini toplar kalemler.

  ve oturmak için ne istersin diye sor onun rızası ile olsun her şey zamanla düzelecektir.

  Yaptıkların iyi. Ancak arkadaşlarından önde olmak onu sıkabilir yeni bilgiler öğrenmesi gerekir.

  yemek yiyeceği saatler, televizyon izleyeceği, ders çalışacağı saatler iyi organize edilmeli, iyi planlanmalıdır. Her şey ne kadar iyi planlanır, organize edilirse o kadar iyi hareket edebilir. Çünkü; önceden ne yapacağını bilmesi gerekiyor. Anne olarak çocuğunun, bir saat sonra ders çalışmaya başlayacaksın, bu saatte tv izleyeceksin diyerek uyarman gerekli.

  Seni dinlediğini söylediğini anladığını anlamak için senin söylediğini ondan tekrar etmesini iste.
  tekrar ettiğini de yapmasını sağla.

  verdiğin bir görevi ya da sorumluluğu yerine getirdiğinde, bunu ne kadar iyi yaptığı söyleyip, davranış sonlandığında onu öv, takdir et.

  Daha sormak istediklerin olursa sor ben cevap yazarım canım benim.

 6. Cicek dedi ki:

  Tamam aslicim yapicam dediklerini uygulicam mutlaka aslin oglu zeki bi cocuk okulla gitmeden harifleri bilmeden oncede isimleri yaziyirdum yaziliw sekilinden kimin ismi biliyordu okulla gitmeden daha 100 kadar rakamlari taniyordu hafizasi iyidir.evde o isleri yapdiriyorum ona elbiselerini kendini degiwtirmesini istiyir duzenlemesini istiyorum yapiyor.yemek masasinda kurmaya yardim eder cantasina kendi defter kitablarini yigmasini istiyorum yapiyir tenbel bi cocuk deyil tek sorun oturmamak ve yazi yazmamak.onlarida Allahin yardimi ile senin tavsiyelerinle insAllah duzelir.tekrar tesekkur canim o kadar iwinin gucunun arasinda yorgun halinle bide ben yordum seni hakkini helal et lutfen.seni seviyorum kocaman sarilib opuyorum.

 7. su damlasi dedi ki:

  Hayirli gunler AYTACİM prensesim iyim cok sukur sen nasilsin bitanem? İsdeyim birazdan eve gidiyorum yazarim sana kocaman sarilayim kendine iyi bak boncuk goz

  Sevda naun nerdesin? Ozledim seni cok gel artik bekliycem

 8. Anonim dedi ki:

  Geçen yılki senaryonun aynısını uyguluyorlar ya Asyanın depoya bodroma kapatılması ve kaçırılmasından sonra sırada şu meşhur broş meselesi var.Kesin babaannenin değerli bir şeyi kaybolacak ve bu olay da Zehranın üzerine kalacaktır.Gelsin sonra Zehranın Ömer tarafından biryerlere kapatılmasına.babaanne de zaten Zehrayı sevmedi.Ömer desen güvensizlikte tavan yapmış, gel de bu senaryoyu izle.

 9. Aytac azəri fan dedi ki:

  Günaydın hayirli sabhlar bütün ask ayleme nasilsiniz canarim benim hepnize hayirli uğuru güner dilyorum su damlam sana da günaydın nasilsin prensesim ben də SENI COK SEVYORUM cok opdum iyi güner xanım azəri ben de seni cok ozledim bitanem sən nasilsin inşallah sən de iyisdir səni de COK SEVYORUM tatlici ulkerim canım arkadasim sana da hayrli sabhlar hayirli gunler kolay gelsin gozel ablacim sevda ablacim rada hanim ablacim mersinli elac nur cicek ali abi və digerleri size de günaydın hayirli sabhlar hepiniz COK SEVYORUM cok opdum ALLAH emanet olun gorusuruz

 10. su damlasi....ULKERİM dedi ki:

  Gunaydin hayirli sabahlar ULKERİM kolay gelsin sana

 11. su damlasi.... ....XANİM AZERİ. bitanesin dedi ki:

  Tesekkur ederim XANİM AZERİ valla kac gun oldu kosa kosla kendimi bile unutdu cok sukur duzene girmis islerimi .canim sende kendine iyi bak havalar da iyice soyudu .hadi kacar diyorum henuz Burdayim opdum XANİM

 12. xanimazerifandan bitanecik sudamlama dedi ki:

  gunaydin sudamlam be n cok iyim seninde iyi ol mana sevindim canim hadi sana islerinde kolay gelsin sende isde bi seyler yeginen kend i sagligini ihmal etme he de daha guclu olarsan annene babana bende n selam soyle kendine cok iyi bak seni cok sevi yorum benim bitanecik sudamlam

 13. Tatlıcı ülker dedi ki:

  Günaydın canlarım hepinize yeni günde günaydın.
  Xanımım məndə sizin üçün çox darıxıram. Dünən gördüm gəlmirsiz məndə Aylinle telefonda yazıştım.
  Neyse canlarım ben işe kaçar akşam görüşürüz:-)

 14. su damlasi dedi ki:

  Gunaydin hayirli sabahlar arkadaslar.
  AYTACİM prensesim hayirli sabahlar nasilsin? SENİ COK SEVİYORUM.
  XANİM AZERİ gunaydin nasilsin? Tesekkur ederim ben iyim evet dun hastaneye gidmisdim o yuzden fazla yazamadim dualari kabul canim agzina saglik ALLAH yardimcin olsun XANİM opdum kocaman sariliyorum.
  Cumlemizin sabahi aydin olsun ben işe kaciyorum zaman bulup yazacagim hosca kalin

 15. xanimazerifan dedi ki:

  hayirli geceler arkadaslar nasilsiniz nihayet geldiniz aytacim sudamlam tatlici ul kerim ya ben sizleri cok oz ledim ya dunen sizleri gorm eyince yalniz kaldim bekle dim sizleri gelemeyince ben de erken uyudum aytacim ALLAHA COK SUKUR BEN IYI M SEN NASILSIN?SUDAMLAM KIZ SEN NASILSIN INSAllah iyisindir teyzenin yanina gi tmissin durumu simdi nasil MERAK ETME KIZ UMUDUNU ASLA KAYB ETME ALLAHDAN UMUD KESILMEZ DUALARIM HEP SENINLE CANIM SENI COK SEVIYORUM TATLICI U LKERIM KIZ SEN NASILSIN

 16. aslı dedi ki:

  Bu mesajı 244. bölüm sayfasına yazmıştım okumazsan diye buraya da yazıyorum.

  Asla çocuğuna kızma, bağırma, azarlama, sert davranma, ses tonunu yükseltme, şiddete başvurma, dövme.

  Ona ev işlerinde görev ver. Yemek masasını kurma da ona ekmek taşımasını, kaşıkları masaya düzgün bir şekilde koymasını sağlamalısın.

  okulda neler yaptığını sana anlatmasını iste ve sabırla onu dinle. o bunu anlatırken aynı anda yemek yemesini bunu da oturarak yapmasını iste aynı anda hem sana bir gününü anlatacak hem de yemek yiyecek oturarak yapacak bunu

  odasının duvarına renkli bir haftalık tablo yap neler yapacağını resimlerle bilsin ve kendisi yapsın.

 17. aslı dedi ki:

  Asla çocuğuna kızma, bağırma, azarlama, sert davranma, ses tonunu yükseltme, şiddete başvurma, dövme.

  Ona ev işlerinde görev ver. Yemek masasını kurma da ona ekmek taşımasını, kaşıkları masaya düzgün bir şekilde koymasını sağlamalısın.

  okulda neler yaptığını sana anlatmasını iste ve sabırla onu dinle. o bunu anlatırken aynı anda yemek yemesini bunu da oturarak yapmasını iste aynı anda hem sana bir gününü anlatacak hem de yemek yiyecek oturarak yapacak bunu

  odasının duvarına renkli bir haftalık tablo yap neler yapacağını resimlerle bilsin ve kendisi yapsın.

 18. aslı dedi ki:

  iyi geceler cicekcim,
  7 yaşında ki bu tatlı mı tatlı oğluşun için özel bir program hazırlamalısın evde bir düzen kurmalısın. Elimden geldiğince sana yardımcı olmaya çalışayım. bu biraz zaman alan bir süreç hemen olmaz bunu belirteyim.

  Öncelikle çocuğun ile göz hizasında konuşmalısın. onun boyuna inerek senin gözlerin onun gözlerine değecek şekilde gözlerinize bakarak konuşmalısın.

  2) onun istediği bir spor dalına yönlendirmelisin onu fazla enerjisini bu şekilde dışarı atabilsin. benim tavsiyem ya Ata binmek yada yüzmeye gitmesi.
  öncelikle çocuğun ile birlikte bu konu hakkında konuş. birlikte mekana gidip bakın at mı yüzmemi buna karar verin okul saatleri dışında belirlediğiniz bu sporla ilgilensin.

  3) Ve kendisine oturarak yaptığı ödevler için ödül vereceğini söyle. ve bu ödülü kendisinin belirlemesini sağla. küçük ama etkili olsun heves ettiği sahip olmak istediği ne var mesela çikolata, defter üzerine yapıştırılan çıkartmalar bunu almak için ödevlerini oturarak yapması gerektiğini söyle.

  4) ödevlerini düzenli olarak yapacağı mekanı evin içerisinde birlikte kararlaştırın odasının neresinde ödev yapmak ister ona sor o karar versin.

  Ödevlerini kısa süreli olarak parçalara bölerek yapmasını sağla. 10 ar dakikalık ara ile mola vere vere ödev yapmasını sağla.

  Ödev yaparkende yüksek sesle ne yaptığını söylemesini iste. ilkinde sesini yüksekten duymak istediğini, ikincisinde sesini biraz alçatmasını iste bunu sen ona yaparak göster. 10 dakika da bir masadan kaldır. oturduğu her 10 dakika içinde o kararlaştırdığınız ödülü ona ver. tamamlamazsa ödülünü verme.

 19. aslı dedi ki:

  cicekcim,

  iyi geceler cicekcim,
  7 yaşında ki bu tatlı mı tatlı oğluşun için özel bir program hazırlamalısın evde bir düzen kurmalısın. Elimden geldiğince sana yardımcı olmaya çalışayım. bu biraz zaman alan bir süreç hemen olmaz bunu belirteyim.

  Öncelikle çocuğun ile göz hizasında konuşmalısın. Onun boyuna inerek senin gözlerin onun gözlerine değecek şekilde gözlerinize bakarak konuşmalısın.

  2) onun istediği bir spor dalına yönlendirmelisin onu fazla enerjisini bu şekilde dışarı atabilsin. benim tavsiyem ya Ata binmek yada yüzmeye gitmesi.
  öncelikle çocuğun ile birlikte bu konu hakkında konuş. birlikte mekana gidip bakın at mı yüzmemi buna karar verin okul saatleri dışında belirlediğiniz bu sporla ilgilensin.

  3) Ve kendisine oturarak yaptığı ödevler için ödül vereceğini söyle. ve bu ödülü kendisinin belirlemesini sağla. küçük ama etkili olsun heves ettiği sahip olmak istediği ne var mesela çikolata, defter üzerine yapıştırılan çıkartmalar bunu almak için ödevlerini oturarak yapması gerektiğini söyle.

  4) ödevlerini düzenli olarak yapacağı mekanı evin içerisinde birlikte kararlaştırın odasının neresinde ödev yapmak ister ona sor o karar versin.

  Ödevlerini kısa süreli olarak parçalara bölerek yapmasını sağla. 10 ar dakikalık ara ile mola vere vere ödev yapmasını sağla.

  Ödev yaparken de yüksek sesle ne yaptığını söylemesini iste. ilkinde sesini yüksekten duymak istediğini, ikincisinde sesini biraz alçatmasını iste bunu sen ona yaparak göster. 10 dakika da bir masadan kaldır. oturduğu her 10 dakika içinde o kararlaştırdığınız ödülü ona ver. tamamlamazsa ödülünü verme.

  Asla çocuğuna kızma, bağırma, azarlama, sert davranma, ses tonunu yükseltme, şiddete başvurma, dövme.

  Ona ev işlerinde görev ver. Yemek masasını kurma da ona ekmek taşımasını, kaşıkları masaya düzgün bir şekilde koymasını sağlamalısın.

  okulda neler yaptığını sana anlatmasını iste ve sabırla onu dinle. o bunu anlatırken aynı anda yemek yemesini bunu da oturarak yapmasını iste aynı anda hem sana bir gününü anlatacak hem de yemek yiyecek oturarak yapacak bunu

  odasının duvarına renkli bir haftalık tablo yap neler yapacağını resimlerle bilsin ve kendisi yapsın.

 20. Gozel dedi ki:

  Ulkercim nerede fragman sayfasyndamy konuşyorsun ya neden gelemiyor anlamadym

 21. Aytac azəri fan dedi ki:

  Evet gozel ablacim uzgunuz ama yapcak bir sey yok hayati kanunu bu her guzel ruyanin bir sonu var malesef bu gunumuzu tadini cikartalim en azın da bu güner dayir guzel anlarimiz hatiralarimiz kalsi gerde neyse ablacim ben cikyorum yarın gorusuruz bütün ask aylem hepinize iyi geceler tatli ruyalar siz cok sevyorum ALLAH rahatlik versin ALLAH emanet olun

 22. Tatlıcı ülker dedi ki:

  Yaaa niye kimse yok:-(?

 23. Aytac azəri fan dedi ki:

  Sana da iyi aksamlar bitancik tatlici ulkerim nasilsin canım elacim seni de iyi olmana cok sevindim hep iyi ol bir tanem guzel dilek leri için cok tesekkur ederim guzel kardesim cok opdum seni kendine iyi bak ALLAH emanet ol iyi geceler tatli ruyalar ALLAH rahatlik versin yarın gorusuruz inşallah

 24. Tatlıcı ülker dedi ki:

  GÖZEL ablacım iyi akşamlar:-) Ablacım LALE kayb olmadı ben onunla konuşuyorum. Canım arkadaşım su çiçeyi çkarmış o yüzden uğramyor buralara:-(

 25. Gozel dedi ki:

  Aytaccym bende uzgunum gitdikleri icin Lalede bi sinirlendi kayp oldy
  Haklysyn bende sizden ayry kalmak istemiyorum cok sevyorum canym ablacym

 26. Aytac azəri fan dedi ki:

  Cok ŞÜKÜR canım hep iyi olsunar inşallah ve aleykum selam benim de annem uyuyor sabah soylerim eleri den opup simsiki da sarilirim cok tesekkur ederim ben de buralardayim henuz uyumyorum yatama uzanmis yalanc bahar dizisini izliyorum sen ne yapyorsun

 27. Mersinli ELA ❤️❤️❤️ dedi ki:

  ÜLKERİM NARTANEM
  İYİ OLMANA ÇOK SEVİNDİM HEP İYİ OL GÜZEL YÜZÜN HEP GÜLSÜN CANIM İYİ GECELER TATLI RÜYALAR

  DAMLAM NADİDE GÜLÜM
  CANIM İÇİ İYİ OLMANA ÇOK SEVİNDİM HEP İYİ OL GÜZEL YÜZÜN HEP GÜLSÜN CANIM DAİMA MUTLU OL
  BENDE SENİ ÇOKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKK SEVİYORUM
  YILDIZIM ❤️❤️❤️❤️
  KENDİNE İYİ BAK ALLAHA EMANET OL GÖRÜŞÜRÜZ ❤️❤️❤️
  BU KALPLER SENİN İÇİN
  KALBİ GÜZEL ARKADAŞIM
  DAMLAM ❤️❤️❤️❤️❤️
  ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
  AYTAÇCIM CANIM BENİM HAMD OLSUN BEN DE İYİYİM SENİNDE İYİ OLMANA ÇOK SEVİNDİM HEP İYİ OL GÜZEL YÜZÜN HEP GÜLSÜN CANIM BENDE SENİ ÇOK SEVİYORUM KENDİNE İYİ BAK ALLAHA EMANET OL GÖRÜŞÜRÜZ
  ….
  SEVDAM GÜLÜM
  ALİ KARDEŞİM
  GOZEL .. FATİ CİM
  NESRİN… RADACIM
  NUR…. HANIM ABLA
  LALECİM… DEMETCİM
  ÇİÇEK
  ….
  İYİ GECELER TATLI RÜYALAR

 28. Tatlıcı ülker dedi ki:

  İyi akşamlar millet:-)

 29. Aytac azəri fan dedi ki:

  Canım gozel ablacim nasilsin iyisdir inşallah seni de cok sevyorum sana da kocman simsiki sarliyorum cok opdum gozel ablacim sen berak etme ben simsiki sarliyorum ama suyunu cikarcak kadar da deyil ne yapayim cok ozliyorum sizi bir gün siteye giremiyince oyle cok korukuyorum ki bir gün dizimiz bitince her kes cikip gidicek bir daha donmycek diye sizler benim için cok ama cok deyerlininiz sizin dostlugunuz siz asla kayip etmek isdmyorum siz cok sevyorum iyini var siniz ne olur hiç biriniz gitmeyin avtoş ayan könül azeri giti bir daha donmediler simdi ir abi de giti herkes cekip gidyor ben bu siteye geldiyim de bisur arkadasimiz var di ama simdi hiç bir yok malesef bir geden bir daha donmuyor 🙁

 30. su damlasi dedi ki:

  Ve aleykum selam kiz şaka yapdim kocaman saril bi sey olmaz bana iyi annem de babamda cok sukur soylerim ama Şimdi uyuyorlar yarin sende selam soyle annene kocaman saril benim yerime op ellerinden bitanem .benim .yorqunsan dinlen istersen ben lazim olsam buralardayim opdum opdum opucuk manyagi

 31. Aytac azəri fan dedi ki:

  Canım prensesim ben de SENI COK SEVYORUM merak etme nekadar sımsıkı sarilsam da asla sana zarar vermem sen benim canım bitanem sin sen de bana cok iyi geliyorsun inşallah teyzen en kisa zaman da iyilesir duvalrim hep sizinle anen baban nasilar inşallah onar da iyidir ben de cok selam soyle anene eleri de opuyorum ben de o guzel yanak lara opucuk ler koduryorum 🙂

 32. Gozel dedi ki:

  Bende sizi cok ozledim Su damlam,Aytacym ya Aytaccym bi dur suyuny cykarsan senin canyny okuyjaklar vardyr

 33. su damlasi....... dedi ki:

  SENİ COK SEVİYORUM ay ay dur kiz o kadar simsiki sarilma bogarsin beni suyum cikti resmen cooook sukur iyisin yarin gelip dayin gile vayfay hatti cektirecem. Ben de iyim ya bu gun bende fazla yazmadim bura teyzemi hastaneye yatirduk onun yanindayim yeni geldim eve tesekkur ederim dualarin icin insallah her sey iyi olur evet ya hic konusamadik bu aralar ozledim kiiiiiiz seni gel kocaman sariliyorum o gul yanaktan opucuk de kondurdum ooh mis mis sen bana cok iyi geliyorsun opucuk manyagi optu SENİ

 34. su damlasi....... dedi ki:

  HAYİRLİ AKSAMLAR GOZEL ablam HOS geldin nasilsin? OZLETDİN KENDİNİ.

  MERSİNLİ ELAM canim HOS geldin nasilsin? BEN İYİM BİTANEM GECENİN YİLDİZİ GELİRDE BEN İYİ OLMAZMİYİM ? BU KALPLERİN ÖLDURDU BENİ TESEKKUR ederim iyi ki varsin GECENİN KARANLİĞİ NİYÇİNDİ GECENİN YİLDİZİ GELSİN DİYE OYLE İYİ GELİYORSUN Kİ BANA OPDUM kocaman sariliyorum Allaha emanet OL SENİ COK SEVİYORUM

 35. Aytac azəri fan bitanecik prensesim dedi ki:

  Hos bulduk canım cok ŞÜKÜR bir sorun yok ben de iyiym cok tesekkur ederim prensesim sen nasilsin inşallah sen de iyisdir bir tanem ben de seni cok cok ama cok ozledim bugun evde deyldim dayım gile gitmisdik orda vayfay yok oyuz de siteye girip yazmadim bir sorun yok cok ŞÜKÜR merak etme teyzen nasil oldu daha iyidir inşallah RABBIM sifa versi inşallah kisa zaman da iyilesir canım benim bitanem seni okadar cok ozledim ki anlatama 2 gündür doğru düzgün konsmadik seni cok sevyorum cok opdum kocaman kocman da sarliyorum

 36. su damlasi....... dedi ki:

  Hayirli aksamlar canim sen nerdesin ya ben cok ozledim seni hos geldin iyimisin? Hayirdir bi sorun yok dimi ? Prensesim benim .ozledim seni opdum kocaman sariliyorum burdayim

 37. Aytac azəri fan dedi ki:

  Aslicim canım sana da hayırli aksamlar nasilsin bir tanem inşallah iyisdir analiz her zaman ki gibi cok cok cok guzel muhtesem olmuş eline gonlune saglik cok tesekkur ederim sagol var ol seni cok sevyorum ALLAH emanet ol cok opdum iyi geceler

 38. su damlasi dedi ki:

  Hayirli aksamlar canim sen nerdesin ya ben cok ozledim seni hos geldin iyimisin? Hayirdir bi sorun yok dimi ? Prensesim benim .ozledim seni opdum kocaman sariliyorum burdayim

 39. Aytac azəri fan dedi ki:

  Hayirli geceler canım arkadslarim nasilsiniz ne yapyor sunuz herkes iyidir inşallah bana yazan arkadaslarim kusuruma bakmayin bugun siteye yazmadim ama siz hiç untmadim hep aklmdaydiniz siz cok ozledim canım aylem hepinizi cok cok cok cok sevyorum cok opdum su damalm tatlici ulkerim xanım azəri hanim ablacim gozel ablacim sevda ablacim ali abicim betul rada mersinli ela nur cicek nesrin ve diger arkadslarim siziler nasilsiniz inşallah sizler de iyisnizdir peri arkadasim selam nasilsin sen de hos geldin ask aylemize inşallah senin le de cok iyi arkadaş oluruz 🙂

 40. Gozel dedi ki:

  Aslim bitanem iki analizinde cok ama cok guzel muhteşem teşekkur ederim onjeden omer zehrayy cok sevyor diyip duşunyordum şimdi sevgisine şuphelenmeye başladym ooh omer her kesi kendine cevirdi şupheci oldum artyk

 41. Tatlıcı ülker ELOŞUM dedi ki:

  ELOŞUM hoş geldin:-P Nasılsın NURTANEM? 🙂

 42. Mersinli ELA ❤️❤️❤️XANİM AZARİMMM ❤️❤️❤️ dedi ki:

  XANİM AZARİMM HOŞ BULDUK HAMD OLSUN İYİYİM SEN NASILSIN İYİ MİSİN İNŞALLAH İYİSİNDİR
  BENDE SENİ GÖRDÜGÜME ÇOK SEVİNDİM HEP MUTLU OL
  KALBİ GÜZEL ARKADAŞIM
  SENİ ÇOK ÇOK SEVİYORUM AZERİMMM
  HAYIRLI AKŞAMLAR ❤️

  1. Mersinli ELA ❤️❤️❤️ÜLKERİM NARTANEM ❤️❤️❤️ dedi ki:

   ÜLKERİM NARTANEM HAMD OLSUN İYİYİM SENİNDE İYİ OLMANA ÇOK SEVİNDİM
   İYİ GECELER TATLI RÜYALAR

   DAMLAM NADİDE GÜLÜM
   CANIM İÇİ BENDE SENİN MESAJINI GÖRDÜGÜM ZAMAN
   MOREL OLUYOR BANA
   İYİ OLMANA ÇOK SEVİNDİM HEP İYİ OL GÜZEL YÜZÜN HEP GÜLSÜN CANIM
   MUTLULUGUN DAİMA OLSUN
   HAMD OLSUN BEN DE İYİYİM
   BİRTANECİK DAMLAM
   SENİ ÇOK ÇOK SEVİYORUM
   İYİ GECELER TATLI RÜYALAR
   BU KALPLER GÜZEL SENİN İÇİN ❤️❤️❤️❤️KALBİ GÜZEL ❤️❤️❤️❤️ YILDIZIM
   ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

   AYTAÇCIM CANIM BENİM HAMD OLSUN BEN İYİYİM SENİNDE İYİ OLMANA ÇOK SEVİNDİM
   GÜZEL YÜZÜN DAİMA GÜLSÜN CANIM
   KENDİNE İYİ BAK ALLAHA EMANET OL GÖRÜŞÜRÜZ

   SEVDAM GÜLÜM
   ALİ KARDEŞİM
   GOZEL .. FATİ CİM
   BETÜL .. RADACIM
   HANIM ABLA
   NUR… ÇİÇEK
   NESRİN…

   KENDİNİZE İYİ BAKIN ALLAHA EMANET OLUN GÖRÜŞÜRÜZ İYİ GECELER TATLI RÜYALAR

 43. xanimazerifandan bitanecik mersinli elama dedi ki:

  hayirli aksamlar sanad a mersinli elam hos gel din seni gorduyume cok mutlu oldum guzel gozlum nasilsin seni cok ozledim kendine cok iyi bak ALLAHA EMANET OL

 44. Mersinli ELA ❤️❤️❤️ dedi ki:

  TATLIM KUZUM PRENSESİM HAMD OLSUN BEN İYİYİM SEN NASILSIN İYİ MİSİN İNŞALLAH İYİSİNDİR
  KENDİNE İYİ BAK ALLAHA EMANET OL GÖRÜŞÜRÜZ

 45. Mersinli ELA ❤️❤️❤️ dedi ki:

  HAYIRLI AKŞAMLAR NASILSINIZ İYİ MİSİNİZ İNŞALLAH İYİSİNİZDİR
  KENDİNİZE İYİ BAKIN ALLAHA EMANET OLUN GÖRÜŞÜRÜZ

  PERİ HOŞ GELDİN .

 46. xanimazerifan dedi ki:

  iyi aksamlar pericim na silsin bitanem bu babane de ancak zehr aya laf sokuyor ama o mer cevriye hala ayse zehrayi oyle ovuyorlar ki babane yuzu mosmor oldu bi de zeh ra omere mugeden bahs edince subhelerim var diyor ama zehrayi inanmiyor muge asyayi kacirsinda onda bakali m ne yapicaksin omer

 47. peri dedi ki:

  Bu babaanne hangi zamanda yaşio,hala babam dio,kocam dese annicam,babası sanirim sultan suleimanin hasodabaşimiş.

 48. Rada dedi ki:

  Iyi aksamlar. Aslim zehra cok kotu hasta olsa bile omer iyi oynuyorsun der. Yada kendi kendine gercekten hastami yoksa beni etkilemeye calisiyor diye dusunur. Zehra ne yapsa yaranamaz bu adama. Desene babaanne alev gibi yakinlastiracak sunlari. Ama ne fayda. Omerde bu kafa olduktan sonra zor. Zehra aysanin kacirmasini haber verseydi onu da zehradan bilecekti

 49. Cicek dedi ki:

  Tamam Aslicim ne zaman musait olursan o zaman yazarsin cnm.

 50. Tatlıcı ülker dedi ki:

  Ha, ha demek hayla burdasın. Gel sana bir tatlı tatlı sarılayım ASLICIĞIM. ÖPÜLDÜM KOCAMAN:-)

 51. Tatlıcı ülker dedi ki:

  Kız ASLI seni çok seviyorum.

 52. Cicek dedi ki:

  Aslicim analiz muhtewem izlememiwdim iyi oldu okudum merakimi giderdim:)Aslicim sana 244 bolum sayfada cevap yazdim okuyub gorusunu yazarsan sevinirim.simdi diyeceksinki iwim bawimdan awkin bu kizda tuturmuw ama wimdi cevap yazmasanda olur ne zaman vaktin olursa yazarsin.senin onerilerin benim icin onemli.

  1. aslı dedi ki:

   merhaba cicekcim
   akşam yemeğini hazırlamaya gidiyorum şimdi. sonrada diziyi izleyeyim yazdığına bakar cevap yazarım bugün evde değildim hastaneden geldim bu sayfaya girdim diğerlerine bakamadım şimdi de çıkıyorum görüşürüz canım.

 53. Anonim dedi ki:

  Aslicim analiz muhtewem izlememiwdim iyi oldu okudum merakimi giderdim:)Aslicim sana 244 bolum sayfada cevap yazdim okuyub gorusunu yazarsan sevinirim.simdi diyeceksinki iwim bawimdan awkin bu kizda tuturmuw ama wimdi cevap yazmasanda olur ne zaman vaktin olursa yazarsin.senin onerilerin benim icin onemli.

 54. nesrin dedi ki:

  Aslı diziye mucize şart oldu .Analiz için teşekkür yine özel ve tadında olmuş okudukça kendime geliyorum .Rada arkadaşın da yorumlarını beğendim .Sanki gelecek bölümlerde Zehra daha aktif olacak şu an onun zeminini hazırlıyorlar .ALLAHA EMANET OLUN .

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba nesrincim,
   mucizeler sadece dizilerde olur değil mi? olsun bakalım nasıl bir mucize olacak?
   ben teşekkür ederim zaman ayırıp okuduğun ve düşüncelerini paylaştığın için sağ olasın.

 55. Anonim dedi ki:

  Elinize yüreğinize sağlık Aslı hanım teşekkürler

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim.

 56. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aslıcım,analiz her zamankı gibi çok güzel.Ne deyim bu Müge kötülerin başına taç oldu artık.Alev Asyayı kaçıranlara kılına zarar gelmesin diyordu hiç olmazsa.Müge kendisi zarar veriyor çocuga.İnsanlar başkasına ait olana göz tikmeselerdi keşke.hoşca kalın.Allah amanında.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, Müge çok kötü tedavi görmüş fayda etmemiş. bu tür insanlar öğretmen olmasın.
   Polad amcama sevgiler saygılar

 57. ali ______________/''ulker ______ dedi ki:

  ulkerim nasilsin? işlerden dolayi yorulmiyasiz … dersimiz
  Gutuldumu? yasaklardan
  Gutuldum ?

 58. Rada dedi ki:

  Selam. Aslim tek kelime ile MUHTESEM.. ekledigin siir guzel. Kiz yorgun ruhumuzu dinlendiriyorsun. Tesekkurler. Aslim sen o soruyu omere versene ne zaman zehra icin zehraya iyi davranacaksin? diye. Adam psikopat kafasina tas dusse zehradan bilecek. Ama var ya babaanneyle omerin atismasi eglenceli olucak. Arada zehrayada iyi davraniyor hazirmisin heyatim deyince zehranin felegi sasti. Kiyamam ben sana. Ama omer kiyiyor. Dizide iki kisinin psikolojisi bozulmaz 1zehra 2 aysa. Senaristler bayiliyorlar bu ikisinin uzerinden oynamaga. Yazik diyil mi kucuk cocuga. Muge manyagi bu kez kesin seni oldururum.

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar canım, Ömer Zehra ya hayatım deyince ben de çok şaşırdım. ne oluyoruz dedim babaanne yakınlaştıracak bunları o yüzden sevdim ben babaanneyi.
   Mügeyi bende sevmiyorum.

   Zehra çok kötü hasta olsa da Ömer vicdan azabından deliye dönse.ama nerde etmedğini demediğini bırakmıyor kıza.

 59. xanimazerifan dedi ki:

  merhaba aslim nasilsin canim benim insALLAH IYISINDIR ANALIZ COK GUZEL OLMUS ELINE SAGLIK BITANEM BU BO LUMDE Zehra komisere canan meselesini niye anlatmadi bide ben bu babanneyi hic beyenm edim soyuk nevaleye benziyor yahu

  1. aslı dedi ki:

   iyi akşamlar canım,
   gerçeği söyleyeyim mi her yerim ağrıyor ortalığın salgınına bende yakalanacağım sanırım.

   Zehra neden anlatmadı bilmiyorum? belki sonra işlenecek o konu.
   babaanne otoriter

 60. Anonim dedi ki:

  Bu Zehra niye komisere Canan ve Çetin gerçeğiile resimler ve verdiği birmilyonu anlatmadı.Daha doğrusu senaristler neden anlattırmadılar.yoksa bundan daha çok gereksiz malzemeler mi çıkaracaklar.9-10 senarist geçen yılki senaryonun aynısından başka bir şey bulamadılar mı Asyayı bodruma kapattırdılar.Gerçekten çok yaratıcılar!

  1. aslı dedi ki:

   belki daha sonra açığa çıkar. Canan anlatsa Ömer’e ne güzel olur.

 61. su damlasi dedi ki:

  ASLİ canim eline saglik. Cok guzel anlatmissin.bu bolumda bana gizli kalan seyler cok oldu neden zehra ifade verirken cananin kacirildigini soylemedi? Ya soyledide bizmi gormedik? Komisser Murat neden sormadi bu adamlara nerde bulastin diye?
  Bananne Bahşande hic gozum tutmadi o kadini bence zehrayla omerin hayatini kurcaliyacak…
  Beyenmediyim bi sey daha yahu bunlarin hic kiş kiyafetleri yokmu? Aksam zehranin giydiyi ne idi sanki haziran ayindayiz…son zamanlar ayiseye mugenin giydiyi kiyafetleri giydiriyorlar pantalon falan ..
  Muge bu bolumde sinir etdi beni arkadas bu oyretmen diyilmi madem isden kovdun kapiya kadar eslik edip gitdiyinden tam emin olsaydin ya. Bazi sahnelerde mantik yok…
  Ama yine senin siyah yazilarin oldum dirildim resmen. … ….ASİL ÇARESİZLİK KENDİNE ELİMDEN GELENİ YAPDİMMİ DİYE SORMAKDİR CUNKİ ASİL ÇARESİZLİK ÇAREYİ GEÇİRMİSKEN ELİNE AVUCLARİNİN İCİNDEN KAÇİRMAKTİR ….. Gercekden cok guzel. Eline o guzel gonlune saglik. Tesekkur ederim

  1. aslı dedi ki:

   senin sorduğun soruları bende sordum canım

 62. Tatlıcı ülker dedi ki:

  İlk yorum benden:
  Hıç beyenmedim, katiyen güzel olmamış, çirkin duruyor, hiç bir şey anlamadım, ıyyyy derdim, ama hiç öyle diyilki…
  Bu bildiyin kokusu siteyi saran, Kalb fırınından yeni çkan, dumanı daha üstünde tüten, üstü sevgi şekerli bir kektir. Allah aşkına ağzınızın suyunu aktmayın. Kimseye vermem. Dokunanın bacaklarını, ay pardon parmaklarını krarım:-) Şimdi işim var. Bu nefis keki buraya souması için brakyorum. Geldiyimde burda görmezsem hırsızlık, aşırı nefis, aç gözlülük suçuyla hepinizi içeri tktırırım:-( Döndüyümde hepinize azar azar vericem. Ama Bensiz yiyenin burnundan gelsin…

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Ülkercim,
   hastaneden geldim şimdi mesajı okumaya başladım Allah Allah diyorum hiç Ülker böyle yapmazdı nesini beğenmedi derken beğenmek ne kelime bayılmış resmen ilahi Ülkercim öptüm seni canım 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.