Adını Sen Koy 241. Bölüm Analizi (“ASLI”) 18 Aralık 2017 Pazartesi

Ömer ve Zehra bir depoda Piton ile karşı karşıyalar. Zehra kafasına silah dayanmış bir halde Pitonun elinde esir. Ömer ise, eşini Pitonun elinden kurtarma derdinde. Ömer Zehra yı seviyor hem de öyle böyle değil çok seviyor. Ölmesine izin vermeyecek, kendi hayatını onun hayatını kurtarmak için feda edecek kadar çok seviyor Ömer.

Zehra içinde aynı durum geçerli, kendisi için ölümü göze alan Ömer’in canının yanmasını istemeyen Zehra, Ömer’e bir şey olacak korkusu yaşıyor, ona bir şey olmasın diye de kendini feda etmeye, sen git kendini kurtar diyecek kadar kendinden önce kocasını düşünen bir eş Zehra.

Ömer, Pitona kafa tutup resmen meydan okuyor. Adamlarına mı güvenerek adamsın sen diyerek can damarına basan Ömer, savunmasız masum bir kadın üzerinden mi hesap yürüteceksin? Sen bu kadarlık mı adamsın diyerek erkekliğine laf edince Piton çok kızdı.

Ömer, Pitona psikolojik baskı uygulayarak, etraftaki onca eli silahlı adamı devre dışı bırakmayı etkisiz hale getirmeyi sadece karşısında duran Piton ile iş bitirmeyi başardı Ömer. Silahtan daha etkiliydi sözleri devirdi etraftaki bütün eli silahlı erkekleri.

Pitonun da üzerine sözleri ile giden Ömer, gerçekten söylediğin gibi erkeğim diyorsan kozlarımızı erkek erkeğe halledelim bırak karımı gitsin, delikanlılığın kitabında bir erkeği karısı ile tehdit etmek yazıyor mu? Diyerek daha çok kışkırtıyordu Ömer.

Pitonda delikanlılığıma laf edeni yaşatmam diyerek adamlarını kendisi de devre dışı bırakarak Ömer ile tek kendisi hesap görmek istedi. Pitonun tek söylediği doğru söz bizim çiftin çifte kumrular olması sözüydü. Elin mafya adamı bile 2 günde olayı çözdü. Bizim çift çifte kumruydular. Ne kadar bizimkiler anlamasalar da öyle.

Zehra Ömer’e bir zarar vermesin diye Pitonun kolundan tutarak dengesini bozunca, Piton Zehra ittiği an Zehra yere düştü. Ömer de hemen Pitonun üzerine atladı boğuşmaya başladılar. Silah yere düştü. Polis sirenleri çalınca, Piton ve adamları polisden kaçtılar.

Ömer hemen Zehra yı yerden kaldırdı. Zehra iyi misin sen? derken Zehra korkudan Ömer’e sıkı sıkı sarıldı. Ömer şaşkın beklemiyordu ve o da kayıtsız kalamadı sarıldı Zehrasına.

Komiser Murat geldi ekibi ile kendini tanıttı Ömer ve Zehra ya. Zehra Ömer’in elini öyle sıkı sıkı tutuyor ki Ömer bile farkında bu durumun. Can’a teşekkür etti polise haber verdiği için. İfadelerini imzaladılar Artık eve gitme vakti. Komiser Murat, Ömer’i iş yerinde ziyaret edeceğini söyledi. Can da Hediye ablayı arayarak geç geleceklerini işlerinin uzadığını söyledi.

Müge denen psikopat manyak da Ayşe için çok kötü bir tuzak kurdu. Geriden seyrederken, garson çay mı kahvemi her ne getirdiyse Mügenin dizine biraz döktü, kafasından aşağıya boca etse ne olurdu? şöyle cayır cayır yansaydı Müge ne güzel olurdu olmadı.

Ayşe, Nihat ile birlikte bir bayanı sarmaş dolaş, yanağından öperken görünce, esas kaynar su Ayşe’nin başından aşağıya döküldü. Ağlayarak uzaklaştı oradan Ayşe, gördüklerine inandı abisi gibi oysa görünen göründüğü gibi değildi. Bir Ömer Zehra yanlış anlama meselesi Ayşe ve Nihat arasında yaşanmaya başlandı.

 Kerem emlak dükkanını boşaltıyor. O esnada uzun zamandır görmediği bir arkadaşı geldi. Adı: Teoman, yakınları teo dermiş ona. Sabah da gelince yanlarına tanıştılar. Teo sanki sabah dan hoşlandı gibime geldi.

Hamiyet hala, Salim amcanın evinde salonda Kur’an-ı Kerim okuyor, bu çok güzel örnek bir davranış. Teşekkür ederim. Salim amcadan, Zehra dan ve Mevlid kandilinden sonra ki o Mevlid kandili kandil günü yapılan bölüm çok güzeldi, biri daha Kur’an okudu. Kur’an okurken kapı çaldı. Normal sıradan bir kitapmış gibi sehpanın üzerine koydu. Kur’an-ı Kerim belden aşağıya konulmaz. Saygı göstermek gerek. Onun içerisinde Allah’ın adı ve ayetleri yazıyor. Okunmasını istediğim gibi saygıda gösterilmesini istiyorum.

Zaruret halinde, çanta içinde olduğu takdirde belden aşağı vaziyette tutmakta, taşımakta bir mahzur olmaz. Bu şekilde taşımak Kur’an’a bir hürmetsizlik sayılmaz. Ancak elbette ki en güzeli imkan nispetinde Kur’an’ı belden yukarıda tutmak ve taşımaktır. 

Ömer ve Zehra konağa döndüklerinde hemen odalarına geçtiler. Ömer çok yorgun halsiz, bitkin. Zehra Ömer’in koluna pansuman yapmak için malzeme getirdi. Pansumanı yaptı ve hayatını kurtardığı için Ömer’e teşekkür etti Zehra.

Zehra odadan çıkınca da, Ömer yaşadıklarını Zehra’nın o anlarda nasıl Ömer diye çırpındığı anları düşündü. Doluya koyuyor almıyor, boşa koyuyor dolmuyordu. Ömer ne düşüneceğini bilemez bir noktada. Zehra gerçekten Ömer’i seviyor muydu? Yoksa para için oynanan bir oyun muydu bu? bir türlü karar veremiyor Ömer.

 Böyle düşüne düşüne uyuya kalmış yatakta Ömer ve Zehra onun için sandviç hazırlamış getirdiğinde odaya gördü Ömer’in uyuduğunu. Ve yanına giderek Ömer’i izledi bir süre Zehra. Ömer’in depodayken Pitona ve kendisine söylediklerini hatırladı. Ömer’e bir şey yapsalardı, bir şey olsaydı Ömer’e Zehra yaşayamaz ölürdü. Bunu dile getirdi Zehra ağlayarak tabi Ömer uyuduğu için duymadı bunları.

Orada başka bir Ömer vardı beni seven, diyerek Ömer’in şimdi başka, orada başka olduğunu dile getirirken, Ömer uyurken sessizce bir buse kondurdu alnına uyanmadı Ömer.

Zehra Diyor ki;

Ben seni senden habersiz, sen uyurken severim. İzlerim seni öylece hayaller kurarım geleceğimize dair. Seni sevdiğimi söylerim, buna da şahit tutarım ay ve yıldızları gecenin zifiri karanlığında.

Sana sarılınca geçer sandım tüm acılarım ama geçmiyormuş, senden ayrı olunca sen yanımda olunca acı yok da, sen yanımda olmayınca acılarım o kadar çok ki. kalp yaralı, kalp kırık, kalp paramparça gel de tamir et varlığınla. Ben seni kaybetmek istemiyorum. Yine eskisi gibi olalım istiyorum, zaman geçiyor ömür bitiyor. Hadi söyle benim seni sevdiğimi söylediğim gibi sende bana söyle beni sevdiğini Ömer.

Aslı.

Sabah olunca Zehra’nın eli Ömer’in yaralı kolunun üzerine değdi canı yanarak uyandı Ömer. çekmek istedi Zehra bırakmadı o acı ile yarası kanadı Ömer’in sesi çıkmadı. Ömer bir süre çalışma odasında yaşadıklarını düşündü. Sonra  da Asya ile oyun oynarken Zehra geldi yanlarına. Sonra da Cevriye hala ve onları böyle görünce kendi çocuklarınızla da böyle oynarsınız deyince, Zehra Ömer’e baktı. Normal her evli çiftin çocuklarının olması ama bizimkiler henüz o aşamada değiller.

Ya ben bu senaristin ne yapmaya çalıştığını bir türlü anlamıyorum. Anlayamıyorum. Bir bakıyorum Ömer çok iyi biri, bir bakıyorum bir dakika önce iyi olan Ömer o değil sanki. Şimdi de çalışma odasında kendisi ile konuşmak isteyen Zehra ya ceza verdi.

Boyundan büyük iş yaptığı o adamlara bulaştığı için evden dışarı çıkmayacak Zehra. bir yandan iyi tehlikeden uzak kalır Zehra da o anlaşma için daha fazla teklif ettiler mi demesi Ömer’in bu çok kötü.

Komiser Murat şirkete gitti ve Ömer ile konuştu Pitonun ve adamlarının her an yakalanacağını işte o zaman işin renginin değişeceğini söyledi Komiser ve şüphelendiği biri olup olmadığını sordu. Ömer de var ancak yeterli kanıtım yok dedi. kim acaba Ömer’in şüphelendiği kişi?

Konakta sürpriz bir misafir kapıyı çaldı. Yıllar sonra ilk kez evine geliyordu yanlış anlamadıysam bahşende ben dedi. değişik bir isim.

Zehra elinde Ömer için hazırladı sandviç tepsisi olunca gelen hanım Zehra yı evin hizmetçisi zannetdi. Kendisinin geldiğini Ayşe ye ve Ömer’e haber vermesini söyledi. biraz önce Ömer şirketteydi ışık hızı ile şirketten konağa ışınlanacak herhalde Ömer.

Ayşe geldi salona babaannesini gördü hoş geldin deyince, Zehra öğrendi babaanneleri olduğunu elini öpmek için eğilirken bir bardak su istedi. Zehra da su getirdi. Burada biraz Zehra suçlu kendini tanıtmadığı için, biraz da babaanne sen kimsin diye sormadığı için.

Her kapıyı açan hizmetli olacak diye bir kural yok. Ayrıca hizmetli olmak da ayıp değil. Herkes alın teri ile ekmeğinin peşinde.

Zehra suyu getirdi suyunu içti. Ayşeye de sarılmasını söyledi. Zorla sarıldı Ayşe ve olması gerektiği gibi hanım efendi olduğunu söyledi Ayşe ye babaanne. Bakalım neler ortaya çıkacak bu otoriter babaanneden?

Zehra dan arabadaki çantalarını getirmesini istedi. O an da Ömer gelmişti salon kapısının önünde olanları izliyordu. Eşine sahip çıkacak Ömer.

HAKSIZLIK

Haksızlığa karşı haksızlık yapmak istersin

Ama bazen haksızlık yaptı diye vazgeçemezsin sevmekten.

Senin canını yakanın canını yakmak istersin

Ama sonunda yaktığında o canı asıl haksızlık ona bu kadar üzülmeden edemezsin.

Haksızlığa uğrayan adam bir daha haksızlığa uğramamak için kapar kendini;

Taa ki bir daha istese de bir şey hissedemeyene dek.

Haksızlığa uğrayınca bir kere en zoru inanmaktır yine kendine,

Hakkı yenen adam öfkeli değildir sırf utanır, utanır bütün bunlara izin verdiğine. Haksızlıktan değil utancını kapasın diye karar verir kötü olmaya.

Başkalarının umutlarına saplar hançerini Çünkü; korkar kendi umutlanmaya.

Asıl haksızlık ihanet değildir, ihanetle aydınlığı kapamaktır, umutları öldürmektir.

Taa ki hayat kendi nefesini sana ödünç verene dek,

Taa ki bir daha aynaya bakmaya cesaret edene dek.

Şimdi herkes sevdiğinin ona gelmesini bekliyor.

Herkes mutluluğu kendi hakkı biliyor.

Herkes onca acının sonunda karşılığını istiyor.

Peki bu hikayede kim sonunda mutlu olmayı hak ediyor?

Haklı olmak yeterli değildir her zaman. Olur mu?

Her şeye rağmen zayıfları ezen kocaman kötülere rağmen

Küçük mucizeler olur mu hayatta?

İyiliklerinden başka hiç bir şey kuşanmamış küçücük savaşçılar

Hak ettikleri mutluluğa kavuşacak mı sonunda?

Bu sefer herkes hak ettiği bulsun.

Bu sefer içlerinden biri ölsün, biri kurtulsun istiyorsun.

Tuncel KURTİZ

 

dizibilgi google play

Adını Sen Koy 241. Bölüm Analizi (“ASLI”) 18 Aralık 2017 Pazartesi (30 Yorum)

 1. Merhaba ablacım,
  en çok seven sevdiğini üzermiş de ondan sanırım.

  Doğrudur Kuran’ı Kerime saygısızlık olmasın diye Kur’an olan odada ayak uzatılarak uyulmaz. bende öyle biliyorum. ekmek de büyük bir nimet aynı saygıyı oda görüyor.

 2. Merhaba Aslıcım,analiz için çok sag ol,eline saglık.Merak ediyorum neden dizide sevenlerin demek olar ki hepsi sevdiklerine zarar veriyorlar.Bu nasıl sevgi,bu nasıl aşık olmak.Her zaman böyle duyduk ki seven kalp daha zarif,daha ince,daha şefkatlı oluyor.Ama son illerin dizilerinde bunu göremiyoruz.Daha bir yenilik ise kötülerin iyileri sıkıştırıp arka pilana geçirmesi,kendilerinin önde,gündemde olmalarını saglamalarıdır.
  Aslıcım,bizim yerde Kur’an olan odada uzanmak olmaz diyorlar.Bir de ekmeye aynı saygı gösteriliyor.Allaha emanet olun.

 3. İyi akşamlar Sevdacım,
  bu hayatta küçük mucizeler var mı ben bilmiyorum.?
  ben hiç görmedim. Ama sen evladında görmüşsün maşallah sana. hep iyi günler yaşayasın inşallah.
  Hastalarım iyi olacaklar inşallah o en kötü nefes darlığı gitti. o en kötü ağrılı sancılı süreç bitti. yine sıkıntılar var onlarda geçecek inşallah.

  Sevdacım güzel duan için çok teşekkür ederim.
  mucizeye ihtiyacım var doğru.
  Benim ömrüm hep hastalıkla hastaneyle geçti geçiyor da benimde imtihanım bu buna da elhamdülillah. kaldıramayacağım yükleri Rabbim omuzlarıma, omuzlarımıza yüklemesin amin.

 4. Kucuk mucizeler olurmu heyatda ?Aslim bitanem peki sen ne soyluyorsun.Bence olur.Mesela bu gun cocugumla bagli tam mucize baw Verdi.Iyi bi gun oldu benim icin.Hastalarin nasil?Allahdan daha bi mucize hastalarina isterim.Allah seninde yuzunu daim guldursun.Hastalikla imtahana cekmesin.Allah tum yakinlarini korusun.Amin.Amin.

 5. AYTACİM prensesim gelmis hos geldin nasilsin? Diyer sayfada yazdigini okudum buraya yazarim ben iyim isdeyim aksam yazacagim aytacim ozledim seni nerde idin bu gun kiz yoksa bizi birakip gitmekmi istiyorsun? Bi sorun yok dimi? Merak ediyorum seni. Boyle pat diye kayp olma opuyorum canim kocaman sariliyorum Allaha emanet ediyorum seni gorusmek uzere

 6. Eline sağlık aslıcım analiz çook güzel olmuş özellikle Kur’an olan bölüm aynı şeyi bende yeğenime söylemiştim oda yapıyorlar bari adam gibi yapsın lar demişti tekrar teşekkür ediyorum bu güzel yorumun için iyi günler

  • İyi akşamlar Lalecim,
   haklısın bir şey yapılıyorsa tam yapılmalı. Ancak hiç olmamasından iyidir. ufak hatalar zamanla düzelir.

 7. Hmmm tam kvamında analiz olmuş. Bir tadına bakayım. Hmmm mamamiyya. Enfes olmuş ustam… Ama bir itirazım var. Vallah şekeri çok katyorsun:-P

 8. Merhaba aslicim nasilsin canım yine harikasin analiz muhdesem olmuş bayldim sen gercekde de dunyanin en guzel en tatli muczesi sin iyiki var sin canım hakını helal et bize sana qatliyorum omer nekadar zehrayi uzse krsa canını yaksa da onu cok cok sevyorum zehra omer içi cok deyerli ayni sekil de omer de zehra için cok deyerli ortada cok büyük bir yansi anlasilma oldu oyuz de zehra ve omer simdi bu halde inşallah cok yakin da bu yanis anlasilma otradan kalqar zehom de eskisi gibi cok mutlu olur bakalim bunda sonra neler olcak son zamalar ben en cok ayseye uzluyor aysenin uzlmesini aglmasini hiç isdemyorum evet zehom dana cok aclar cekdi hala da cekiyor ama ayse uzulunc ben daha cok kotu oluyorum ayse cok masum cok iyi bir kiz omer zehara gibim ben de ayseye kiymyorum nasil olsa her sey ayse için ayse ayse canım ayse sen hiç uzulme nazmiye hanim lutfen bizim aysemizi de zehramizi da daha fazla uzme ağlatma biraz da kotu leri uz mesela mugeyi setpmi nemi onu çetini canani ne biliyim biraz kotuler uzulsun aslicim canım bu guzel analiz için cok tesekkur ederim cok opdum kocaman da sarildim sana ALLAH emanet ol görüşürüz

  • İyi akşamlar Aytaccım,
   Teşekkür ederim umarım sende iyisindir?
   yanlış anlaşılma 1. sezonda da vardı. sonuca ulaşılmıştı. bu sezonda aynı yanlış anlaşılma devam ediyor.

   Ayşenin üzülmesini bende istemiyorum. kızı zorla hasta edecekler sonunda.

   bende sana sarılıp kocaman öptüm canım görüşürüz

 9. ASLIM analiz muhteşem ,ellerine sağlık .Aslı benim yazılarım siliniyor nasıl oluyor anlayamadım .Aslı Zehranın hamile haberini biz nasıl anlayacağız ,başka yerde yazılanlara da inanamiyorum amma kafamı karıştırmaya yetti .Bilgin ,fikrin varsa paylaşır mısın .Artık aşık bir Ömer görmek istiyorum ,amma tutkulu bir koca ,kadınına kavuşmuş bir eş .Bu ailenin adını koymak isterim .Aslı yeni analizlerinde görüşürüz .

  • İyi akşamlar nesrincim,
   nasıl anlamadım mesajların nasıl siliniyor? yazdıkların mı çıkmıyor?
   Zehra nasıl hamile kalsın şu aşamada bu imkansız.
   Ömer için söylediklerinde haklısın sezon sonu belki diyeceğim şu aşamada zor gibi görünüyor. bir mucize olmalı ki Ömer Zehra ya bağlansın.
   görüşürüz canım

  • Teşekkür ederim, o kadar çok anonim var ki her birinizi diğerinden ayıramıyorum kusura bakmayın

 10. merhaba aslim nasilsin insALLAH IYISINDIR CANIM BU ARADA ANALI Z COK GUZEL OLMUS ELI NE SAGLIK SAG ol var ol canim benim

  • İyi akşamlar xanimazerifan,
   iyiyim çok şükür bu aralar biraz uykuya yenik düşüyorum o kadar 🙂
   uykucu kız oldum 🙂

 11. Merhebalar. Zehranin ben seni senden habersiz sen uyurken severimi 1sezon zorba omerin gizlin gizlin zehra uyurken onu sevmesini hatirlatti. Guzel analiz icin eline yuregine saglik. Onca sey yasadilar adam hala bu oyunlar para icin diyor. Pitonun adamlarindan biri keske bir tane sunun kafasina indirseydi benim yerime. Su babaanneni hic sevmedim belli ki ne ayse ne omer sevmiyorlar su bahsendeyi. Zehraya da cektireceyi var su kadini. Kusur bulmakta 1numara birine benziyor.

 12. ASLI herzamanki gibi analizin cok guzel olmus bende senaristin ne yapmiya calistigini anlamiyorum basrol oyunculara verdigi isimlerin hepsi kutsal isimler ve bu isimleri kendince doldurmus gibi gorunuyor mesela ayse ismi muminlerin annesidir zehra hz fatimatul zehra el betul temizligi safli sebbolize eder omer adaleti sembolize eder ama burdaki omer cok adaletsiz diger isimler ismin enerjisini hemen hemen veriyor ama omer bunu yansitmiyor omer tarihler boyunca adaleti sembolize etmis bir isimdir bu isme bukadar haksizlik yakismiyor ama yinede senaristte tesekkurler basrollere bu guzel isimleri verip bilic altimizdaki guzel insanliga hizmet etmis insanlarin ismini gundeme getirdigi icin belki insanlar cocuklarinin isimlerini sahne ismi gibi isimler koymaktan vazgecip bu ismleri yeniden koyarlar enazindan buna hizmet etmis olurlar

  • Merhaba Anonim, haklısınız o isimler tarih boyunca çok şey görüp yaşadılar.
   yeni nesil bu ismi sever sevdirmiştir Erkan Meriç Ömer ismini.

 13. Tesekkur ederim mucizem eline saglik canim ne guzel demis TUNCEL KURTİZ . BU SEFER HER KES HAKK ETDİGİNİ BULSUN BU SEFER İCLERİNDEN BİRİ OLSUN BİRİ KURTULSUN İSTİYORUM. TESEKKUR ederim

  • sağ ol su damlam, Tuncel Kurtizin sesini çok beğenirim şiire hayat verir. Şiirler de çok güzel ben seviyorum