Adını Sen Koy 24 Mayıs Özeti 178. Bölüm Detaylı Analizi

Burak 25 May 2017 Adını Sen Koy  0

Sana Dilsiz, Dudaksız Sözler Söyleyeceğim Bütün Kulaklardan Gizli Sırlardan Bahsedeceğim Bu Sözleri Sana, Herkesin İçinde Söyleyeceğim ama Senden Başka Kimse Duymayacak Kimse Anlamayacak, Çünkü Bu Benim Sana Olan Aşkım Olacak.  Şimdi Sorarım Sana, Hangi Aşk Daha Büyüktür? Anlatılarak Dile Düşen mi, Anlatılmayıp Yürek Deşen mi?

Ökkeş amcanın bahçeden topladığı papatyalar, önce Cevriye halaya, ondan da Zehra ya geçti, Ömer’in odasına koyması bütün bir gün baktıkça Zehra yı hatırlaması için Cevriye halamız çok ısrar etti ve Zehra çiçekleri Ömer’in çalışma odasına götürünce, Ömer telefonda Demir ile konuşuyordu.

Ömer Demir’e, yüzüğü verdim, verirken de her şeyi mahvettim. Kafamdakiler yerine başka şeyler söyledim. Oyun dedim, Alev dedim saçmaladım, bir türlü yüzüğü senin için aldım diyemedim dedi. Bu konuşmayı duydu Zehra benim için mi? diyebildi sessizce.

Ömer telefonda konuşmasına devam etti. Zehra da onu dinlemeye.

Ömer; benim ne hissettiklerimle ilgili en ufak şüphem yok, daha fazla saçmalamadan, doğru bir şekilde olsun istiyorum. Bir hata daha yapmak istemiyorum dedi.

Zehra, elindeki çiçekleri koridordaki masanın üzerine koydu, şaşkın bir halde, ne dedi öyle? benim için almış.

Evet senin için aldı, sonunda anladın o yüzüğün bir oyun için değil de, gerçekte senin için alındığını. 

oh be rahatladım. Bak Ömer sana ne diyor Zehra.

Sen benim bu hayatta tanıdığım en özel insansın. Gönlü güzel, yüzü güzel, huyu güzel olansın. Çünkü sen benim ilk Aşkımsın Zehra. 

Bu yüzük de sana olan aşkımın bir sembolü olarak benden sana bir hediye. Kabul eder ve izin verirsen bu yüzüğü parmağına takmak ve hep parmağında görmek istiyorum Zehra.

Ayşe gördü, kahve içmeye çağırdı. Çiçekleri odaya koyup geliyorum dedi ve odasına geçti Zehra.

Yere göğe sığamıyor, oturamıyor da, duyduklarına inanamıyor da. bir dur, sakin ol Zehra. Leyla haklıymış beni seviyor, bana söylerse ben ne diyeceğim? Nasıl ve ne zaman söyleyecek? İç sesi de heyecandan sesim kısıldı dedi.

Ah bunu bir Ömer de fark etse, sesinin kısıldığını da, sana kendi elleri ile sıcak bir içecek hazırlayıp getirse ve sen onu içsen sesin düzelse ama nerde Ömer bunu düşünecek de, yapacak da, bende göreceğim.

Ölme eşeğim ölme, yaz gelsin de sana arpa buğday vereyim 😀 Eh Kasap sevdiği deriyi yerden yere vururmuş. Bende Ömer’i seviyorum ve burada onu yerden yere vurdum ne yapayım silkelensin de kendine gelsin diye 🙂

Ömer geliyormuş yanıma, sen beni nasıl silkelersin, bak öyle olmaz böyle olur diye, beni silkeleyiveriyormuş, bende buhar olup uçuyormuşum 😀  Canım benim, Ömercim bana kıyamazsın sen öyle değil mi? bende sana kıyamam ama ne vardı Zehra ya bir sıcak içecek hazırlayıp versen ne olurdu.

 Asya küçük prensesim gelmiş, Zehra ablasına sarıldı. Bende sana sarıldım Asyacım güzel prensesim. Zehra ablasına yüzüğünü de gösterirmiş, o tombiş ellerini severim ben senin. Dayısı almış.

Ömer’e kocaman bir afferim, hem de ayakta alkış. 

Biraz önce yerden yere vurduğum kişiyi Ömer’i şimdi yüceltme takdir etme zamanı. Asya’ ya verdiği sözü tuttuğu için. Ona söz vermişti Zehra için aldığı yüzüğü ondan alırken, sana bu yüzüğün daha güzelini alacağım diye.   

Çocukların hafızasında ve duygularında taşıdıkları bir defter vardır ve hepsini not alırlar. 

Asya da o dayısının sözünü not almıştı. Dayısı sözünü yerine getirmeseydi. Asya ona bir daha güvenmeyecekti. Ömer Asya ile arasında çok güçlü bir güven bağı kurdu Afferim Ömer sana. Öptüm o yanacıklarından yakışıklı paşam 🙂

Asya beğendin mi? diye sorunca Zehra daldı gitti, kendi yüzüğünü düşündü ve o yüzük için yüreğinden geçenleri özgürce Asya ya söyledi.  

Evet, çok güzel, çok beğendim, dayın güzel yüzük almayı biliyor dedi. bu sözler Ömer’in Zehra için aldığı yüzük için söylediği sözlerdi. Asya da nereye bakıyorsun öyle diyerek Zehra yı daldığı derin sevda denizinden çıkardı.

Ömer de çalışma odasın da kıvranıp duruyor, Zehra ya yüzüğü nasıl vereceğini düşünüyor. Ömercim bir dur sakin ol, aşk nasıl bir şeymiş böyle, her ikinizi bambaşka hallere soktu. Sanki doğuma girmiş eşini bekleyen eş gibi, bir oraya bir buraya volta atıp duruyorsun. Zehra bebek dünyaya getirmek için doğuma girse, sen ne hale gelirsin Allah bilir? Şimdi böylesin, o zamanı düşünemiyorum bile 🙂

O yüzüğü bu defa doğru bir şekilde vereceğim. Olması gerektiği gibi dedi ve odasına çıktı Ömer.

Asya’nın da dikkatini çekti neden sürekli dolanıp duruyorsun? diye soruyor. Hadi ver cevabı Zehra. Çok oturdum biraz da dolaşayım diyor. Hadi canım sende, Ömer’in aşkından içim kıpır kıpır enerji doluyum yerime sığamıyorum desene Zehra.

Küle döndüysen eğer, yeniden Gül’e dönmeyi bekle Zehra. Ve Geçmişte kaç kere Küle dönüştüğünü değil. Kaç kere küllerin arasından doğrulup yeni bir Gül olduğunu hatırla Zehra.

Asya parmağındaki yüzüğü çıkarıp, Zehra ablasının takmasını istedi. Canım benim Zehra ablasını nede çok severmiş içine de sinmezmiş onunda takmasını istermiş. Ama o yüzük çok küçük Zehra ablanın parmağına olmaz ki prenses.

Zehra da aynı benim gibi söyledi ve ekledi bu yüzüğü dayın sana almış diyerek Asya’nın parmağına taktı.

Asya durur mu, sen de dayımın sana aldığı yüzüğü tak dedi. hadi buyur Zehra hanım, çekmeceden kendi yüzüklerinden birini taktı, ikna olmadı Asya, Ömer geldi odaya hemen parmağındakini çekmeceye attı Zehra.

Asya dayısına, hani sen derken Zehra konuşmasına izin vermeden diğer kapıdan annesinin yanına götürdü. Ömer olanlardan bir şey anlamadı.

Ömer de Zehra’nın çekmecesinden yüzüğü aldı ve bu defa her şey çok güzel olacak, bu yüzüğü hak ettiğin gibi takacaksın deyip yüzüğü aldı cebine koyup odadan çıktı.

Her hakiki aşk hikayesi umulmadık dönüşümlere yol açar. Aşk bir milat demektir. Birini seviyorsan onun için yapabileceğin en anlamlı şey değişmektir.  Aşk Ömer’i çok değiştirdi.

Oy benim prensesim, annesine, babaannesine, anneannesine, tek tek gösterdi dayısının ona aldığı yüzüğü.

Bir tek dayısına teşekkür ederken şöyle Asya ya sarılıp öperken göstermediler, o sahnede olsa çok güzel olurdu. 

Dayıcım bana aldığın yüzük için teşekkür ederim deseydi Asya, Dayısı da kucağına alsa sıkıca büyük bir sevgi ile sarılıp, yanağına bir öpücük kondursaydı çok güzel olurdu. Ah hayaller ah.

Babaannesi, Asya’ya bunu dayın aldığı için mi takıyorsun yoksa beğendiğin için mi? diye sorunca, Asya; hem dayım aldığı için, hem de çok beğendiğim için takıyorum dedi. Öperim ben senin o tombiş yanaklarını.

Zehra ablama da aldı, o da çok güzel. Çocuktan al haberi 😀

Herkes merak etti görmek istedi amma velakin yüzük Zehra’nın parmağında yok, Ayşe bakmak isteyince göremedi elinde.

Kahveler geldi de biraz zaman kazandı Zehra.

Ömer çalışma odasında, Mert aradı, tamda yüzüğe bakıyordu Ömer. Mert, Hilmi Yılmaz’ın yakalandığını, sorguya alınacağını, gizli bir tanığın olduğunu, kurtulmasının nerdeyse imkansız olduğunu söyledi.

Ömer, gizli tanığı merak etti. Mert de benim dedi. Hilmi Yılmaz bu sonu hak etti derken Alev duydu kapıda bir süre Mert’i dinledi. Nihat da Alev’i gördü. Alev yakalandı. Ancak yine bir yalan uydurup kurtuldu cadı.

Ömer, Alevden şüphelendiği için Nihat’a dikkatli olmasını söylemiş sanırım. Çünkü; Nihat, Ömer haklı Alev bir işler çeviriyor dedi.

Alev de iş yerindeki odasında kendi kendine konuşuyor, ya tutuklandıysa? Ya benim adımı verdiyse? Nerden bulaştım bu adama? Hep o varoş gülü yüzünden hayatımı mahvetti diyerek masum Zehra yı suçladı her zaman ki gibi.

Alev, kendin ettin kendin buluyorsun. Hiç Zehra ya suç atma. Önce suçu kendinde ara. Unutma, kötülüğü önce sen ettin.  Şimdi de kötü düşeceksin. Sen Ömer’e kuyu kazdın, kazdığın o kuyuya şimdi sen kendin düşeceksin.

Herkes yüzüğü görmek istediğini bir kere daha söyleyince, Zehra; yüzük biraz genişti o yüzden ama isterseniz yine de gösterebilirim dedi. tabi herkes görmek istedi. Ömer nasıl bir yüzük almış herkes merak ediyor. Ömer den hiç beklenilmedik bir davranış en nihayetinde.

Zehra’cım kuyumcuda daraltılacak deseydin bu kadar zora girmezdin be güzelim.

Zehra odasında, kıvranıp duruyor. Hemen gidip göstersem gelsem, ama ya onlara gösterirken görürse? İlk başta yüzüğü reddet, bir ton laf söyle ondan sonra tak eline herkese göster yok diyor.

Sesi de çok kötü, eh be Ömer bir sıcak çay bir şey hazırlamadın ilgilenmedin ya Zehra ile alacağın olsun.

Zehra ya kötü bir sürpriz çekmece de yüzük yok.

Her yerde yüzük aramaya başladı Zehra. O mu aldı? Nasıl soracağım? Yüzüğümü soracağım birde diye diye odanın içinde dört dönüyor Zehra. Bir panik bir panik Allah Zehra yanmış bitmiş kül olmuş yüzük yok. Ömer’e soramıyor, bulamıyor, içerde merakla yüzüğü bekliyor herkes.

Ömer çalışma odasında, O da Zehra dan farksız, kendi kendine; Demir ile konuşurken kolaydı, bakalım eline yüzüne bulaştırmadan nasıl konuşacaksın? Derken Zehra geldi kapıyı çaldı.

Ömer gel dedi, Zehra yı görünce içinden geldi, sakin ol Ömer sakin diyor.

Eski Ömer nerede? Şimdi ki Ömer nerede? Nerden nereye Ömer. Zehra yanına geliyor diye heyecanlanan bir Ömer vay aşkın gücü bakalım daha neler yaptıracak bu aşk Ömer’e?

Zehra, odanın içini gözleri ile tarıyor, öylesine geldim diyor Ömer’e. sen ve Ömer’in yanına öylesine gelmek hayatta inanmam Zehra 😀

Ömer, güzel, bir şey söylemeyecek misin? Otur o zaman. Zehra odanın içinde dolaşıyor, Ömer de onu takip ediyor, Zehra oturmayacağım, sana bir şey soracaktım dedi ve Ömer sor dedi.

Zehra, herkese bitki çayı yapacaktım da sende ister misin?

Ömer, senin bir sakinleştirici çayın vardı melisa ondan yap derken Zehra Ömer’in oturduğu yerden arkasından geçti yere, etrafa baka baka ve Ömer’in dikkatinden kaçmadı bu ve bir çayda kendine yap dedi.

Zehra’nın tedirgin olduğunun ve sakinleşmeye ihtiyacı olduğunu fark etti de şu sesini fark edemedi Ömer. Zehra’nın arkasından o muzur gülüşü ile baktı Ömer.

Zehra da salona geçti, Cevriye hala görelim şu meşhur yüzüğü deyince. Zehra maalesef yüzük yok, parmağıma göre küçültülecekmiş.

Müzeyyen hanım da, ah işte erkekler, oğlumda olsa, hiçbir şey değişmiyor, sürpriz yapacaksın anlıyorum da, şu yüzüğün ölçüsünü almak bu kadar mı zor onu anlamıyorum dedi.

Siz Ömer’in o yüzük ölçüsünü alırken neler yaşadığını bilmiyorsunuz ki? hem Ömer ölçüyü tam aldı da parmağına takmayı Zehra kabul etmedi. Şimdi de yüzüğü takamıyor Zehra Ömer den çekindiği için. Hem de yüzük Ömer de.

Alev, Nihat dan Mert’in nesi olduğunu, bir sorun olup olmadığını sordu. Nihat da, babası gözaltına alınmış, ifadesini alacaklarmış, tutuklanacakmış mert emin deyince morali iyice bozuldu Alev’in ve odasına gitti.

Nihat da Ömer’i aradı, Alev buradaydı tam da dediğin gibi bu işleri kurcalamaya başlamış bile dedi.

Zehra odasında yüzük arıyor, daha doğrusu aramıyor, odayı talan ediyor yüzük bulacağım diye. Ömer geldi odaya ve odayı o halde görünce şaşırdı haliyle.

Ömer; yüzünde tatlı bir ifade ile ne yapıyorsun?

Zehra; temizlik dedi. 😀

Zehra nerede görülmüş temizliğin öyle yapıldığı Allah aşkına söyler misin bana 😀

Ömer de, temizlik yaptığına emin misin? Daha çok dağıtılmışa benziyor burası dedi. haklısın Zehra dağıttı paşam, senin ona aldığın yüzüğü bulmaya çalışıyor da, bulamıyor nede olsa yüzük sende.

Zehra, bu bahar temizliği, önce böyle çıkarıyorsun, dip köşe temizlemek için, bahar temizliği böyle oluyor.

Zehracım, su damlam, hani nerede kovada suyun? Elinde toz bezin? Temizlik için gerekli malzemelerin nerede kuzum senin? 😀 bahar temizliği böyle malzemesiz, susuz, bez olmadan mı oluyor? Şaşkın aşık Zehra.

Ömer, sen niye yapıyorsun ki? hediye abla yapar dediği an, Ömer’i göstermeden bak sesinde düzelmemiş daha dedi. bu söz sonradan eklenmiş gibi geldi bana bunu eklerken bir sahne çekseydiniz doğaçlama o an çok güzel olurdu.

Ömer hala bitki çayında, sen bu haldeyken senden çay istemek olmaz, Zehra da ne çayı dedi ve unuttuğu yapacağını söylediği melissa çayını hatırladı. tam yapmaya gidiyordu ki Ömer hayır diyerek durdurdu. Yemek saati yaklaştı yemekten sonra diyor.

Hazal’ın gerçek olan hastalığını güzel bir sahne ile Ömer’in eşine ilgisini gösterecek şekilde çekemediler. offf.

Asıl senin Zehra ya çay yapman lazım Ömer sesi kısık olan o sen değilsin.

Akşam Alev’i Hilmi’nin avukatı aradı, şuan gözaltında, sorgusundan sonra tutuklanırsa sizi de dışarda bırakmayacak bunu bilmenizi istedi dedi. kapattı. Alev de her şeyin sorumlusu onun oğlu ben suçsuzum ben bir şey yapmadım dedi.

Sonun geldi Alev.

Alev başına gelecekleri bildiği için teyzesi ile konuşmak ondan yardım almak istedi. Birileri beni bazı şeyler için suçlayacak, benim hiç kötü bir niyetim yoktu, ben sadece Ömer’i korumaya çalıştım.

Teyzesi de; kimden koruyorsun deyince, Alev; o sinsi varoş gülünden dedi. ve teyzesi isyan etti.

Yeter Alev, bundan sonra söylediğin hiçbir söze inanmıyorum derken Cevriye hala geldi köşeden konuşmaları duydu.

Seni defalarca uyardım, artık her ne yaptıysan artık ben yanında yokum dedi. ne yaptıysan git biran önce düzelt, aksi takdirde bu evde yaşayamazsın, Ömer buna izin vermez dedi.

Teyzesi bile artık Alev’i yalnız bıraktı. O kadar kötülüğün bedelini böyle yalnız kalmakla ödersin Alev. Karanlıktaysan gölgen bile seni yalnız bırakır kimsesiz kalırsın Alev. Kendi kendini karanlığa, yalnızlığa sürükledin kendini Alev. Oysa etrafında ne güzel insanlar vardı kıymetini, değerini bilemedin ve ellerinle kaybettin hepsini Alev. Kazanmak zor ama kaybetmek çok kolay Alev.

Zehra Ömer’e çayı hazırladı çalışma odasına götürdü, niyeti o çayı Ömer’in üzerine dökmek ve o odada yokken yüzüğü aramak. İstediğini yaptı, çayı Ömer’in üzerine döktü Ömer üzerini değiştirmeye gitti. Zehra da yüzüğü aradı buldu parmağına taktı.

Yüzüğün kutusunu çekmeceye koydu kapak açıktı, Ömer geldi Zehra çekmeceye bir gol attı şut ve gol top kalede çekmecenin kapısı kapandı. 😀

Yüzük parmakta, saklamak da Zehra da, Ömer iyimisin diye sordu eh nede olsa farklı davranıyor Zehra bir gariplik var çözemiyor Ömer.

Zehra da uykusuzum erken yatsam iyi olacak diyerek odasına gitti.

uyumak ne mümkün aklı yüzük de, çekmeceden çıkardı parmağına taktı hayran hayran bakıyor.

Hani istemiyordun yüzüğü? hani takamazdın sen onu Zehra? onu senin parmağına ilk Ömer takmalıydı. Ama sen ondan önce davrandın tek taşını kendin taktın. Tek taşımı kendim alırım, tek taşımı kendim takarım mı oldu bu? Biraz öyle oldu 🙂 neyse hoş görelim aşıksın ya Ömer’e ve ilk aşkını yaşıyorsun ya onunla ondan.

Yüzük parmağa takıldı, çok güzelmiş diye hayran hayran bakıldı ve Ömer’e yakalanıldı. El saklanıldı yastığın altına.

Ömer bir şey mi oldu? Zehra; su alacaktım da sen o tarafa geçiyorsan getirir misin dedi ve Ömer suyu getirdi, verdi suyu içinden de keşke yüzüğü vermekte bu kadar kolay olsa, cesaret vermiyorsun, sadece küçük bir işaret görsem dedi.

Su verenlerin çok olsun yakışıklı paşam, su gibi aziz olasın inşallah. Merak etme yüzüğü vermekte o suyu vermek gibi kolay olacak sen ilk adımı at gerisi gelir. Önemli olan ilk adım da, senin vermene gerek kalmadı ki, Zehra çoktan yüzüğü taktı bile parmağına. Sen görmüyorsun o kadar 🙂

Zehra sabah erkenden uyanmış, Ömer uyuyor, saçına toka takmış, Ömer’in aldığı tokayı taksaydın, çekmecedeki yüzüğü aldı ve odadan çıktı.

Havuz başında olan aile bireylerinin yanına gitti Cevriye hala dünden beri ölüyoruz yüzük diye görelim dedi. herkes baktı. Halamız takmak istedi taktı, bende çok korktum havuza düşecek diye.

Aman Allah korusun havuza düşseydi Zehra bakmak için eğilse ve o da havuza düşseydi Ömer uykusundan çığlık seslerine uyanırdı. Koşar gelir bakar ki Zehra havuzda hemen atlar çıkarırdı sevdiceğini. Ona bir şey olacak korkusunu da yaşardı bir kere daha Allah dan olmadı böyle bir şey. Ömer şu sevdiceğine yüzme öğretsene paşam.

Ömer uyandı, aynanın karşısında bu defa hata yapmak yok, bana ufacık bir işaret versen, dedi.

Cevriye halada Zehra ya dua etti. Bir ömür böyle, sağlıkla, huzurla, aşkla Ömercimle beraber, yaşlanın bu yüzüğü de bir ömür tak inşallah dedi.

Zehra da amin dedi.

Odaya geçeyim diyerek, Ömer’in çalışma odasına gitti, yüzüğü kutusuna koyarken Ömer girdi odaya ve Zehra yı yüzüğe bakarken gördü.

Al sana işaret Ömer.

Günaydın dedi gülümseyerek Ömer. Zehra açıklama yapmaya çalışınca, anlayışla karşılayıp onu, beklediği işareti aldığı için Zehra dan çok acıktığını, kahvaltı yapmak istediğini söyledi Ömer.

Zehra odadan çıkınca, böyle yakalanırsın işte diye gülüyor. Sende işaret, işaret diye çırpınıyordun, ne güzel sana işaretin alasını verdi Zehra daha ne istiyorsun. Hamle sırası sende hadi bakalım Ömer bey yap sürprizini de görelim.

Sonunda Hilmi Yılmaz hak ettiği yere girmiş hapiste, Alev bunu öğrendi. Ömer’e Nihat telefon açtı, Mert konuştu. Ömer de öğrendi. Senin tanıklığın olmasa olmazdı dedi.

Alev, Hilmi benim adımı vermeden ben buradan gitmeliyim. Her şey den vaz mı geçeceğim bana ait olan her şeyden diyor. Bir hayal dünyasında yaşıyordu şimdi uyanma vakti Alev için.

Eve geçti eşyalarını topluyor Alev.

Zehra Ömer ile konuşmak istediğini söyleyince,

Ömer de benim de sana söyleyeceklerim var içeri geçelim mi dedi ve çalışma odasına geçtiler.

Alev, resimlere bakıyor.

10 yıl öncesinden yaşadıklarından bahsediyor. Ömer ile milanoya gitmişler, Ömer onu bir mağaza da gelinlik denerken görmüş, evleneceklerinden o kadar eminmiş ki, Ömer’in hayatında kimse yokmuş, kimsede olmamış. Benimsin sanıyordum, evlenip şirketi birlikte yöneteceğimizi, bir Kervancıoğlu olarak hayatımı sürdüreceğimi, Alev Kervancıoğlu olmak benim hakkımdı.  Benim hayalim olan her şeyi Zehra ya sundun. Benim senden başka şansım yok, kaybedecek bir şeyimde yok, ya kazanacağım, ya kazanacağım dedi konuşmak için Ömer’in odasına gitti.

Sen kaybeden taraf olacaksın Alev.

Zehra Ömer ile konuşuyordu, yüzüğü neden aldığını anlatmıştı. Ömer yüzüğü beğenip beğenmediğini sordu. Alev girdi odaya. Konuşmak için ısrar edince Zehra çıktı. Alev eski günlerden girdi sen ve ben dedi, Zehra hayatımıza girmeden ne güzel günlerimiz varmış deyince.

Ömer çok kızdı,

seni Zehra hakkında konuşmaktan men ederim, Zehra benim karım onunla ilgili konuşurken sözlerine dikkat edeceksin derken Zehra odaya doğru geliyordu konuşmayı duydu.

Alev benim sana olan duygularımı biliyorsun dediğinde Ömer daha fazla konuşmasına izin vermedi susturdu Alev’i geri dönüşü olmayacak sözler söyleme, Zehra benim karım onun hakkında tek bir kötü söz söyleme buna müsaade etmem diyerek Zehra ya bir kere daha sahip çıkıp onu korudu ve Zehra da bunu duydu. Hem mutlu hem de şaşkın Zehra.

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 24 Mayıs Özeti 178. Bölüm Detaylı Analizi” üzerine 28 yorum

 1. A.S.K hastasi dedi ki:

  Selam her kese hayirli cumalar. Bu gun son gun diye kimse heyecandan yazmiyor galiba

 2. aslı dedi ki:

  Resul abi, hayırlı cumalar hayırlı Ramazanlarımız olsun inşallah. Son analizi gece geç gönderdim biliyorum:)
  yayınlar mısın? mümkünse.

 3. Anonim dedi ki:

  Men etmək. Nə demək ??bilen varsa yazzsın lütfəən

  1. Aylin dedi ki:

   Yasak etmek , yasaklamak ,engel olmak demek

 4. Aylin dedi ki:

  Lalecim yazıyorum canim .
  ÖMER VE alevin konustuklarini Zehra duymus .yine heyacan tavan yapmis . Kendini bahceye atmis . Ve kendi kendine soyuluyor . Beni savundu karim dedi . Sakin ol Zehra sakin ol . O benimle konuşmaya yaptığında ne yapacağım ? Bizim kiz inanamıyor .yoksa Aleve rolmu yapıyordu, ola bilirmi böyle bi şey . Sonra Omerin odasina bakti ve Omer onu gördü . ZEHRA yine ” gördü beni baktığımı gördü .of Zehra nasıl kendini rezil ediyorsun tamam bakma bakma . dedi .Omer de onu izliyor . Zehra Kendini tutamadı yine bakti ve Ömerinde ona baktığın gorunce acaleyle içeri girdi ve odasına gitdi . Omer yinede çekmeceden yüzüğü götürdü açtı bakti . Sonra: benim biseyler yapmam lAzım dedi. Alev bile duygularını böyle kolay söylerken ,gerçi söyledikleri sacmalikdi ,ama cesaret etti . Benim konuşmam lazım . Sonra internetden bi yerlere bakti .denizli bir yermi ,dağ evimi yoksa , orman manzaralimi olmali dedi . Sonra zehranin ona evlilik teklifinin nasil yapilacaqi konusundaki soylediklerini dusundu . Bu arada Omeri sekreter aradi Omere mail atmis . Is adamlari gelecekmi misafir edeceklermis . Misafirleri aqirlayacak yerlerin listesini atmis . Omer bakti bunlar benim buldugum yerlerden daha iyi dedi . Ve leptopinda alib odaya geldi Zehra terasta hala sakin ol Zehra diyor . Omer ben sana bu şey soracaktım .Dedi. Zehra efendim dedi .Omer oturdu Zehrayida yer gösterdi . Leptopdaki yerleri gösterdi . Bana yardım edermisin dedi Zehrada benmi? ,Omerde evet yani sen dışarıdan bakınca , Zehra teker ediyor ,dışarıdan bakınca Omerde evet sen olsan hangisini secerdin . Zehrada bir resmi beğendi Balonlar , filan olan yer . Omer oraya gitdigini sordu, Zehrada hayir dedi ama televizyindan filan gormustum .Zehra dediki oraya atlar ulkesi diyorlar Atlar oluncada masallar ülkesi oluyor. Insan orda yasarsa butun hayelleri gercek olacakmis gibi geliyor dedi . Omerde hic oyle dusunmisdim . Zehra ben kalkiyim dedi Omerde bi saniye dedi Zehra oturdu Omerde yardım için tessekur ederim dedi Zehrada yüzündeki hafif gülümsemeyle karşılık verdi . Alev odasında ağliyor . Omer bunları bana nasıl soyledin diye canim çok yaniyor ,ama en cokta sen yaktın canim Omer ( oh cokta guzel yaptı ) . Omer odasına gelmiş Zehranin beğendiği yere rezervasyon yaptırıyor . Görevli size kiral daire ayırtacağım dedi . Omerde tek kişilik ama iki yataklı bi oda olmasını istede . Gorevli de sevgilinizlemi geleceksiniz dedi Omerde hayır Eşimle geleceğim dedi . Sonra görevli isterseniz size bal ayı paketide suna biliriz .ve size indirimli olur Omerde o nasıl olacak dedi . Gorevli sabahları manzara eşliğinde kahvaltı ,geceleri kenan eşliğinde sam yemeği ve bir iki şeyde saydı pakete dahilmis. Omerde peki dedi . Sonra Omer bide balonlar olsun dedi balon gezmelerinede yer ayirin dedi, ama her gün olacak . Sonra Omer buda tamam dedi . Ve Zehra için elbise seçmeye başladı . Omer modaciyi aradı. Adım için bir elbise almak istiyorum dedi . Modacida nasıl bi şey gerek dedi ,Omer bu turulu nasıl bu şey istediğini soyleyemedi . Sonra modacı siz nasıl bi sey istiyorsanız bana tarif edin bende ona göre hazirlayim . Omer çok eskilere Zehranin gelinlik denemesi anlarına getdi . Sonra modaciya ilk başta duru olması lazım sade ve hemde beyaz olsun dedi . Evet bude tamam . Alev neyi var neyi yok satiyor .hiselerinide satiyor . Kacacak qaliba . Birilerini aradi butun qayri menkulerimi satiyorum dedi . Cabuk satilsin zamanim yok . Nihat tam duymasada alevin bu şeyler satmak istediğini duydu ve Omere haber verdi . LEYLADA AMERKAYA Demirin yanına gidecekmiş. Teyzesi buna çok sevindi . Leylaninda yerine koray gelecekmiş qaliba . Zehra bahcede papatya topluyor . Omer bunu gördü ve Zehranin yanına geldi . Omer Zehraya yarın benimle iş görüşmesine gelirmisin dedi . Zehrada bilmem eslim Dedi . Omerde evet dedi, Zehra gelmem lazimdi dedi , Omerde evet dedi, Zehrada o zaman papatyata soralım o ne derse o olur . Omerde o nasıl olacak dedi . Zehrada sakin bana duymadım deme . Omerde duymadım gibi bu işaret yaptı . Zehrada tabi senin gibi bi adamın böyle şeyleri bilmemesi normal . Omerde ama ben öğrenmeye yatkın insanim, sen ogret . Zehra elindeki cicekleri Omere verdi Papatyanin birini ayirdi ve gitmem gerekmi, gitmeme gerkimi ,diye papatyani koparmaya başladı. Omer birden dur dedi Zehra ne oldu dedi . Omerde bunu benim sormam gerekmiyormu dedi . Ve papatyayi gelecekmi ,gelmeyecekmi diye koparmaya basladi . Omer uckagatcilik yapti ,gelmeyecek dusecegini gorunce ,Papatyanin iki lecegini kopardi . Ve gelecek dusdu . Zehra neden oyle yapiyorsun dedi Ikisini cekdin dedi .Omerde hayir yok oyle bi sey dedi . Konaga karqo gelmis . Hemde cok guzel hediye pakati. Kapiyi Hediye abla acti ve hediye paketini aldı ,Omer beye catacakmis . Hediye abla Omerin calisama odasına geldi Omer orda yok ,hediye ablay yatak odalarina apardi ,Zehra aldı . Yatağın üzerine koydu . Içinde ne var diye merak ediyor . Bir o tarafına geçidi , bakıyor ,bir bu tarafına ,sanki içinden fare çıkacak gibi . Hediye abla Omere paketin geldiğini, Zehraya biraktigini söyledi Omer kosarak odaya geldi . Zehra açmak istiyordu vaz geçti . Omerde geldi bende bunu bekliyordum dedi . Sonra Zehraya vermek istedi vaz geçti . Paketide alib çıktı . Çalışma odasında açtı bakti . Guluyor . Zehrani merak çatlatıyor . . Kahfe yapmış Omere getirmiş . Bu gun icmemissin dedi . Kahveyi verdi oturdu . Kutunun kapağını parmağıyla kaldırıyor. . Omer Sen hazilanmaya basladinmi dedi Zehrada hayır dedi . Omerde o zaman hazırlanmaya basla dedi yarın gideceğiz dedi .Omer Zehranin kutuda ne olduğunu merak ettiğini biliyor ve guluyor . Zehra odasında çizim yapıyor Yasemen aradı . Biraz konuştu . Içimdeki bahar çiçeklerini öldürdü .. Alevde odasında mucevehrelirini topluyor . Bi tane kupeyi aldı ve haritalara daldı . Teyzeside salonda Alevin fotoğraflarına bakarak hatiralara dalmis . Zehra odasinda Omerin gozlerini cizmis qaliba . Ve elini cizimin uzerinde gezdirdi . Omer odaya geldi Zehrada cizdigini saklamaya calisdi . OMERDE sen bir seymi sakliyorsun dedi ve Zehranin elindeki cizime elini uztatdi . Bitdii . Lalecim gordugun gibi bu günde ask itirafı yok . Ne yapalım 1 yıl beklmesiz 1 günde bekliyelim .

  1. Lale turkmen dedi ki:

   Aylincim ellerine saglik cok guzel anlatmişsin arasina azerice sozlerde yaziyorsun ya boyle biraz azerice de ogrenicem.
   Aşk itirafini son bolume sakliyorlarsa hem de başka şehirde oraya gitdilerini gostericekler daha yasemin gercekleri ogrenicek alev gitmekden vaz gecicek ayşenin sonuclari alinicak guzel haber paylaşilacak. Bunca şeyi 1 bolume nasil sigdiricaklar merak etdim dogrusu.
   Papatiya ve hediye paketi sahneleri guzelmiş:) Aylincim yasemin sinavi kazanmişmi?. 179 bolumde kayiplar bir bir cikmaya başlamiş ne zamandir mahalledekiler dizide yokdu.

   1. aslı dedi ki:

    Günaydın Lalecim, gönül isterdi ki, Ömer ve Zehra kapadokya ya gitsin orada güzel sahneler çekilsin ama olmayacak sanırım. Olursa çok büyük bir sürpriz olur benim için.
    Senin saydığın bir çok şeyi bence bir bölüme sığdıramazlar.
    Canım, Yasemin daha sınava girmedi ki kazandığı belli olsun:) önce sınava girmesi lazım ama sınava girmek içinde kimlik lazım, kimliğini kaybetti Yasemin bulamıyor.

    1. Lale turkmen dedi ki:

     Gunaydin Aslicim Kapadokya ya gitmecekler yani sadece sozde o oda ayirtmalar balayi paketi:) dogru soyliyorsun gitseler banada surpiz olurdu. Hatirlarsan Ayşelerin evlilik yil donuminde Zehra omere sen git ben yaseminin sinavi vardi onu sorucagim arayip 1 dakika bile surmez deyip sac makiyaz yapip salona variyor ya. Ben o yuzden sinava girdi saniyordum yasemini. Hala girmedimi o kiz:((( 9 aydir sinav diye diye başimin etini yedi. O zaman onumizdeki sezon 6 ay sonra diye gostericekler ya o vakit unverisite de okuyor olucak. Bunca sinav diye bizi bikdirdikdan sonra sinav sevincini gosterseydiler bari

     1. aslı dedi ki:

      Hala girmedi sınava canım, bu gidişle de giremeyecek gibi. Sen üniversiteyi kazandırdın da okuttun bile:)
      ben bu gidişle giremez diye düşünüyorum 🙁 Çünkü kimliği yok kayıp.

 5. Lale turkmen dedi ki:

  Aylincim nasilsin? Icmeli ilacin olsa ic, surmeli merhemlerini sur ve 178 bolumdir bekledigimiz aşk itirafini 179 bolumde izleycegiz sanirim sevinmeye hazir ol guc topla iyi bir sevinc icin:). Bende senin ozetini okumaya şimdiden hazirim

  1. Lale turkmen dedi ki:

   Aylincim pardon boyle yazincada emirvaki yapmiş gibi his etdim kendimi ozet konusunda. Senin sagligin her şeyden onemli kendini yormayacaksan yaz.

   1. Aylin dedi ki:

    Canim yazdim bile . Sen keyfine bak ve oku

 6. A.S.K hastasi dedi ki:

  Aa benim yorumum anonim cikmis

 7. Aylin dedi ki:

  Aslicim yuregine sağlık guzel olmus analizin . Bölümde guzeldi . Gerçi ben O kadarda tayini cikaramadim ama , en azından Zehranin,Omerin tatli heyecanları beni mutlu etdi. En çok sevdiğim sahneyse Omerin Zehrayi yakalaması oldu . Alevin bu hallerini izlemek de bana zevk veriyor. Alevin ne kadar hırçın ve yüzsüz olduğunu bilsem bile ,her defasında Beni sasirtmayi beceriyor . Utanmadan Evli adama askini ilan ediyor . Hemde Omerin onu sürdürmesine ramen . Ve Omerin Aleve ” seni Zehrayla ilgili konuşmaktan men ederim .Zehra benim karım onun hakkında kötü bir sey söylememe müsade etmem demesi,Omer beni savunoyrumus gibi Cok mutlu etdi . Zehranin bütün konuşulanları duyması başka bi zevk .

  1. aslı dedi ki:

   Sağ ol bir tanem, tatlı yaramaz aşıklar Ömer ve Zehra, iyi alışmışım bu diziye ve sizlere.
   Alev, kendisi de dedi ya benim kaybedecek bir şeyim yok diye, kaybedecek bir şeyi olmayan insan her şeyi yapar Alev gibi.
   Ömer’in Zehra yı savunması ve sahiplenmesi çok güzel. Zorba Ömer olsaydı hayatta yapmazdı bu davranışı.

   1. A.S.K hastasi dedi ki:

    Aslicim zorba omer de zehrayi savunuyordu aleve karsi o zaman icinden geldiyi icin diyil alevi bu evliliye inandirmak icin yapuyordu. Simdi sevdiyi icin yapuyor

    1. aslı dedi ki:

     Ömer’in Sevdiği için yapması çok güzel. o zaman içtenlik yoktu, şimdi içtenlik var.

 8. aslı dedi ki:

  Ömer nede güzel çok hassas bir şekilde Zehra’nın omzundan tutmuş ne diyecek bakalım?

 9. Anonim dedi ki:

  Canim benim analizin mukemmel. Guzel bolumdu zehranin o hallerine o kadar guldumki. Kizin asktan feleyi sasmis. Ben hep soylerim ask iste bu adama hic bir zaman asla yapamam dediyin seyleri yaptirir.O zaman ne halde oldugunu neler yaptigini fark etmiyorsun asktan. Yillar kecince geri donup baktiginda aman allah tum bunlar ben mi yapmisim diye kendi kendine gulersin. Simdi olsaydi yapmazdim diyorsun. Omer zehranin yuzugu aradigi biliyordu zehra odayi dagitdigina omer odaya girince once zehranin yuzugu koydugu cekmeceyi acik gordu anladi zehranin neyi aradigini o zaman yuzunde gulumseme olustu. Kaski omer yuzugu zehranin parmaginda gorseydi. Evet erkekler hep kadinlardan onlari cesaret verecek isaret bekliyorlar. Omerde isareti gordu bakalim ne olacak simdi insallah her sey beklediyimiz gibi olur.Aksilik cikmaz insallah

  1. aslı dedi ki:

   Beğenmenize sevindim teşekkür ederim. Zehra da, Ömer de ilk kez aşık oluyorlar bu halleri çok tatlı her ikisininde. Ömer parmağındayken görmedi de kutuya bakarken gördü bu bile Ömer’in yüzünün gülmesine beklediği işareti almasına yetti.

   1. A.S.K hastasi dedi ki:

    Sen analiz yaparsinda ben beyenmezmiyim.

    1. aslı dedi ki:

     Öptüm seni bir tanem:)

 10. Lale turkmen dedi ki:

  Aslicim analizin başinda yazdigin siyah olan cumlelere bayildim. Tek kelime ile muhteşem.

  1. A.S.K hastasi dedi ki:

   Lalecim sana bir sey soyleyim ben aslinin tum analizleri telefonumun hafizasina kayit ediyorum. Sonra okumak icin.

   1. aslı dedi ki:

    Vay gizli bir hayranım mı var benim? 🙂
    teşekkür ederim A.S.K hastasi.

  2. aslı dedi ki:

   Canım o söz Mevlana’nın hocası Şems-i Tebrizi ye ait. Beğenmene sevindim canım.

 11. Anonim dedi ki:

  Aslicim analizin başinda

 12. aslı dedi ki:

  Artık son günler, geriye sayım başladı son 2 bölüm. Güzel günler geçirdik hep birlikte, acısı, tatlısıyla ve her başlangıcın bir sonu olduğu gibi bu dizinin de sezon finali geldi çattı.
  Ayrılık zamanı geldi çattı. 3 ay bir ayrılık olacak ve sonra yeniden başlayacak deli oyun. bizi neler bekliyor olacak yaşayıp göreceğiz.

  Bu tatil zamanında dizinin tekrarları olur mu bilemem ama ben özleyeceğim, diziyi Erkan ve Hazalı..

  bu dizi ile tanıştığım bu siteyi ve siz değerli arkadaşlarımı.. Şuan kulağımda kulaklık deli oyun dinliyorum biraz hüzün, biraz umut, biraz huzur var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.