Adını Sen Koy 239. Bölüm Analizi (“ASLI”) 14 Aralık Perşembe 2017

Burak 15 Ara 2017 Adını Sen Koy  0

Piton yüzünden Zehra zor durumda. Öncesinde Cananı kaçıran ve karşılığında da para isteyen Piton şimdi de Ömer’in şirket anlaşmasını iptal ettirmesi için Zehra dan Ömer’i ikna etmesini istiyor. Bunu isterken de Ömer’e kendisinden bahsetmemesini istiyor. İki ucu keskin bıçağı elinde tutuyor Zehra.

Ne yapar, ne eder bilinmez Ömer’e olanları anlatmadan Ömer için, şirket için önemli olan bu anlaşmadan vazgeçmesini istiyor bunun içinde elinden geleni yapıyor Zehra. Ömer ise bir anlam veremiyor buna.

Anlaşmaya şerh koyarak iptal ettirmek isteyince Zehra, Ömer hemen Zehra’nın istifasını işleme koyuyor ki şerh koymasın anlaşma da sorun yaşanmasın diye. Ömer Zehra ya bu anlaşma imzalanırsa senin için kaybedeceğin şey çok değerli olmalı değil mi? diye sordu.

Zehra ağlayarak, evet herkes den, her şeyden daha değerli dedi. Değerli olan Ömer, ancak Ömer bunu bilmiyor. Zehra için değerli olduğunu, bunu onun hayatını kurtarmak için yaptığını bilmiyor Ömer.

Ömer’e göre, Zehra için değerli olan para. Ama iş öyle değil işte. Ömer Zehra ya senin için o çok değerli şeyi kaybedeceksin dedi. Kaybedeceği şeyin maddi değeri yok. Bir insana nasıl değer biçilebilir ki? biçilemez.

Ömer’e göre Zehra’nın gizli bir hesabı varmış onun gerçekleşmemesi için bu anlaşma bugün imzalanacak dedi ve gitti Ömer.

Zehra yıkıldı üzüldü. Göz göre göre Ömer’i ölüme götürdüğünü düşünüyor Zehra. Piton Zehra yı bu konuda çok uyarmış tehdit etmişti. Zehra’nın dizlerinde güç kuvvet kalmadı. Sandalyeye oturdu ağladı. Gözde gelince gördü Zehra yı ve hemen bir bardak su getirdi. Onu içti biraz toparladı Zehra.

Ömer’i görmek istese de Ömer buna izin vermedi. Sekreteri Seline kesin talimat vermiş Ömer. Zehra hiç dinlemedi Ömer’i görmekte ısrar etti. Ömer de bu esna da Can ile konuşuyor, Zehra nın attığı her adımdan, gittiği her yerden haberi olsun istiyordu. Can gitti. Zehra girdi Ömer’in yanına.

Ömer’e bu anlaşma olursa neler olacağını anlatacağı sırada bir mesaj geldi Zehra ya şirkette Ömer’in odasında olduğunu yazıyordu ve bu sırdan bahsederse Ömer’i kurşun yağmuruna tutacağını yazmıştı. Anlaşmanın olmasını istemiyor. Bunu isteyen de geçenlerde Ömer’i ziyarete gelen adam. Dost kılıklı düşman

Zehra bu anlaşmayı imzalama hayat memat meselesi dedi. Ömer saçmaladığını düşündü. Zehra da ağlayarak Ömer’in elini tutarak önünde diz çökerek yalvardı anlaşmayı imzalama istersen ertele ama imzalama diye yalvardı Zehra.

Ömer de yine yanıltmadın beni hiçbir şey söyleyemiyorsun kimi korumaya çalışıyorsun sen diye soruyor. Cevap yok. Ben söyleyeyim seni Ömer seni koruyor Zehra. Ömer Zehra yı yerden kaldırdı. Sen benim soyadımı taşıyorsun bir daha bu konuyu açma diyerek Canı odasına çağırdı Zehrayı konağa bırakmasını istedi.

Sacit bey de Ömer’i ziyarete geldi. Pitonu tutan Cananı kaçırtan, Zehra ya şantaj yapan bu adam. Ömer’in attığı her adımdan haberdar. Bakalım bu adamın içerdeki adamları kim? Ömer’in ekmeğini yiyen ona ihanet eden dost görünümlü düşman kim çıkacak? Hem evde hem şirkette olup bitenleri haber veren kim?

Anlaşma bu adam için neden bu kadar önemli? Neden bozmak istiyor? Derdi neymiş? Anlayalım bakalım.

Kerem Sabah’ın ailesini bulmak için Ayhan beyle birlikte araştırma yapıyor. Buldukları ile bir adrese ulaştı. Gitti konuştu tanımıyorlarmış.

Canan Sabah’ın yanına giderken yolda Çetin ile karşılaştı. Çetin Zehra yı kötüledi. Koynunda yılan besliyorsun dedi. hiçbir şey gördüğün gibi değil dedi. bu kez Canan inanmadı Çetine.

İnanmasında zaten Zehra Cananın hayatını kurtardı. Bunu bir kenara iter gider Çetine inanırsa yazık hem de çok yazık.

Sabah’ın yanına gidince de, Sabah Canana annenin kıymetini bil, onunla geçirdiğin her anın değerini bil. Duasını aldığın, nefesini hissettiğin için Allah’a şükret dedi. Kendi annesini çok özlediğinden yanında olmasını çok istediğinden bahsetti.

Bazı şeylerin değerini kıymetini sahip olduğumuz an bilmiyoruz. Sevdiklerimizi kaybetmeden kıymet verelim, sevgimizi gösterelim. Kaç yaşında olursanız olun zordur bir annenin ve bir babanın yokluğu. Çocuk hep çocuktur annesinin gözünde yaşı kaç olursa olsun evlat anne ve baba özlemi, hasreti çeker. Annelerin, babaların gözünde hiç büyümez çocuklar.

İnsan sevdi mi çok sevebilmeli, sevdiklerine dürüst olabilmeli, arkasından iş çevirmemeli, saygı duyabilmeli, anlayabilmeli, değer verebilmeli. En önemlisi de kaybetmeden elindekilerin kıymetini, değerini bilebilmeli.    

Sabah ve Canan kahve içtiler. Kerem geldi yanlarına sonra kendi ofisine geçti Kerem. Sonra da hep birlikte balık ekmek yemeğe gittiler.

Orada iki genç bebe diyeceğim artık. Sabah’a sarkıntılık yapınca Sabah sopasını alıp yanlarına gitti pekmezinizi akıtırım terbiyenizi takının dedi. Sonra Kerem gördü bunları gençlerin yanına geldi. Çekti kenara konuştu. Sonra gençler gelerek Sabah dan özür diledi yenge diyerek.

Zehra Ömer’i ikna edemeyince, Ömer’e zarar vermesinler diye yeni bir plan yapmış aklı sıra kendini adamlara esir aldıracak, ona göre de Ömer den adamlar anlaşamadan vazgeçmesini isteyecek böylelikle de anlaşma yapılmayacaktı. Zehranın planı bu.

Adamlara Pitona bunu yüz yüze söylemek için telefon açıp görüşmek istediğini söyledi. Piton da tamam dedi. sonra da asıl patronları Sacidi arayarak olanlardan haberdar etti Piton.

Ömer ah bir öğrence bu Sacidin ne mal olduğunu, hem evde, hem şirkette ona çalışan bir pisliğin olduğunu öğrense de icabına baksa ekmek yediği kaba pislik yapan şehir eşkıyasının haddini bildirse Ömer.  

Zehra konaktan kaçar gibi çıkarken kapının önünde Can’a yakalandı. Ömer abinin kesin emri var sizi ben nereye isterseniz götüreceğim dedi. mecbur Can’la birlikte konaktan ayrıldı Zehra. Yolda durup Ömer’e bilgi veren Can, o esnada dışarı çıkıp hava almak istedi Zehra ve Can telefonda konuşurken bir taksiye binip oradan uzaklaştı Zehra.

Can da o an Ömer ile konuştuğu için hemen olanları Ömer’e anlattı. Ömer takip etmesini istedi kendisi de peşlerinden geleceğini söyledi. oh çok şükür Ömer şirketten sonunda dışarı çıktı. Zehra’nın peşine düştü.

Zehra taksi ile giderken hep arkasını kontrol etti Can ona görünmeden takip etmeyi başardı. Ömer Zehra yı aradı açmadı Zehra. sonra taksiden indi Pitonun adamlarının olduğu dolmuşa bindi. Can bunları hep gördü Ömer’e telefonda haber verdi. peşinden hiç ayrılmadı Can.

Balık ekmek yemekten dönen Kerem Sabah ve Canan. Keremi Ayhan bey arayınca bayanlar dükkana geçti. Canan araba da bir eşyasını unutmuş onu almak için arabaya giderken Kerem’in konuşmasını duydu

Kerem, Ayhan abisine Sabah’ın gerçek ailesini bulmak istediğini bunu ona borçlu hissettiğini söyledi. Canan da bu sözleri duydu.

Zehra gözleri bağlı bir şekilde yine Piton un yanında. Zehra planını anlattı. Pitonda bu plan karşısında, senin kocanı ölümüne çok sevdiğin açık da, bakalım kocan senin onu sevdiğin kadar seviyor mu? Ya yok der basarsa imzayı o zaman ne olacak?

Zehra da o zaman önce beni öldürün onun ölümünü görmeye dayanamam dedi ağlayarak. Piton da, senin için kılını bile kıpırdatmayan birine sen canını vereceksin büyük aşk diyerek alkışladı.

Zehra da teklifimi kabul ediyor musunuz onu söyleyin dediği an arkada Ömer gizlice Zehra yı ve adamları izlemeye başladı o da oraya gelmişti. Bakalım Ömer neler yapacak?  Bunca zaman bekledik. Çok kısa sahnelerle oldu bittiye getirmesinler aksiyonsa görelim bakalım ne kadar aksiyon olacak?

 BEN HEP SENİ DÜŞÜNÜRÜM

Aşktan yana söz duyunca Ben hep seni düşünürüm.

Uçsuz hayaller boyunca Ben hep seni düşünürüm.

Yıldızlar kayar geceden Renkler sıyrılır yüceden

Yüreğim sızlar inceden Ben hep seni düşünürüm.

Aklın ucu değer hiçe Yol ararım içten içe

Kainat uyur sessizce Ben hep seni düşünürüm

Rüzgar eser ilden il’e Sağlık da bitmez bu çile

Vardan öte yokta bile Ben hep seni düşünürüm

Korkunun bittiği yerde Haz duyarım ince ince

Bir mezar görsem bir yerde Ben hep seni düşünürüm

Zaman hep sonsuza akar Meyve dökülür dal kalkar

Çiçeklere bakar bakar Ben hep seni düşünürüm.

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 239. Bölüm Analizi (“ASLI”) 14 Aralık Perşembe 2017” üzerine 30 yorum

 1. Gozel dedi ki:

  Aslim bitanem yorgun halynle bizi duşunup yazdygyn analizin kiymetini bende sor tarypyna kelime bulamyyorum canym inan
  Cok cok teşekkur ederim allam bahtyndan guldursun bitanem

 2. ali Razile dedi ki:

  razila dostumuz
  Xoş geldin
  Iyi yakşamlar iyi cumalar
  Oreyine ellerine saglik
  Mutlu huzurlu olasan
  Hoşca kal

  1. Rzali dedi ki:

   Ali arkadasim cok sag ol.

 3. ali ___ azeri dedi ki:

  xanim azerifan selam saygilar
  Iyi yakşamlar iyi cumalar
  Nasilsiniz?
  Bugun oyleden sonra darixmali oldu
  Iyi ki geldiniz .
  Helelik hoşca kalin

 4. Sevda Naun dedi ki:

  Oylemi Tatlim ben bakanda cikmamiwdi.Cok sevindim.Seni cok seviyorum.Su Damlam Aytacim Xanimim Mersinli Elam eeee nerdesiniz?Onda bende gitdim .Ozletdiz kendinizi

 5. Tatlıcı ülker_SEVDA ABLAM_ dedi ki:

  SEVDA ablam iyi aksamlar. Ablacım diyer sitede yorumun çkmış okudum. Teşekkür ederim. Ablacım oraya yorum yazman için mail adresine gerek yok. Yazılan tüm yorumlar yayınlanıyor. Dilediyin an yorum yaza bilirsin:-) Öptüm.

 6. Rada dedi ki:

  Iyi aksamlar. Benim gonlu guzel arkadasim yorgun uykusuz haliyle yine guzel analiz yazmayi basarmis. Helal kiz sana. Ne kadar tesekkur etsek az. Sonda ekledigin ben hep seni dusunurum. Siir mi sarki mi? Siirse kim yazmis?Sarkiysa kim okuyor? Cok guzel ya. Bayildim. Canan heyatinda ilk defa dogru sey yapti cetin pisligine inanmadi. Inansaydi var ya Gozel gibi saclarini koyub kaslarini yolardim sunun. Omerle zehradan konusmaya deymez. Yine eski hamam yine eski tas olucak her sey. Dost kilikli sacide fena gicik kaptim. Hilmi daha iyiydi. Dusmandi dusman gibi davraniyordu. Bu sacid gibi uzde gulub arkadan is cevirmiyordu. Sirkete dinleme cihazi mi yerlestirmis? Neden anladi piton zehra omerle konusacak? Selin kostebek bence.

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar canım benim, teşekkür ederim elimden geleni yaptım.
   ben şiir versiyonunu daha çok seviyorum.
   yazmayı unutmuşum
   Söz: Abdurrahim Karakoç
   Müzik: Hasan Sağındık

 7. Sevda Naun dedi ki:

  Eline yureyine emeyine saglik.Aslim bitanem.Ulkerim tatlim.Mecuburen buraya yazdim.Okudum tatlim anilizini sana yazdim.Ama yaziklarimi Kabul etmiyor fraqman TV.E mail adresimi aciyim ben ona gosterecem ne imiw o gostermiyor Tatlima yazdiklarimi.Howca kalin goruwuruz

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkürler Sevdacım,

 8. xanimazerifan dedi ki:

  merhaba aslim nasilsin anal iz cok guzel olmus eline sa lik bitanem bu bolumun son kisminda omer duydu zehr anin sozlerini umarim yanli s anlamaz senaristler artik guzel seyler olsun bi kered e sasirtin bizi ya

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim canım, idare ediyorum. daha iyi olacağım inşallah. sende iysindir umarım

  2. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim canım iyi olmaya çalışıyorum.

 9. Tatlıcı ülker*HANIM ABLAM* dedi ki:

  Hanım ablam 15 aralık sayfasında sana yazdığım yorumu gördün mü?

 10. Anonim dedi ki:

  Süper yorum süper şiir herzamanki gibi teşekkürler Aslı hanım

  1. aslı dedi ki:

   Bende size teşekkür ederim zaman ayırıp okuduğunuz için iyi akşamlar.

 11. Anonim dedi ki:

  Dizi gene yanlış anlama ömer gene duyması gerekeni duymadı çünkü zehraya gene şüpheci bir bakmaya bakıyor fragmanda yeter ya hep entrika biraz nefes aldırın

 12. peri dedi ki:

  Evet haklısıniz anonim kardeş,ömer yine yalniş annadı,ama zehrayıda orda birakacak degil,hanı yener zehrayı kaçırıb yuzuk takarken ömer görmuşdu ya,adamlae õmeri farkedince zehranin kafasına silah tutucak ömer ne kadaer ikilimde kalsa da yine zehra için ortaya çikicak,sonrasini da fragmanda gorduk ama polis onlari kurtaracak.bu tiyo bence dugrudur.

 13. Rzali dedi ki:

  Önce her kesin Cumasi hayirli olsun.Aslicim ellerin yorulmasin.cok guzel yazmişsin vallahi helal olsun sana.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı cumalar Rzalim nasılsın iyimisin kaç zamandır yoktun.
   Amin inşallah canım

 14. Anonim dedi ki:

  Ömer zehranın adamlarla pazarlık yaptığı kısmı duydu bence.Tabii yine yanlış anlayacak Zehraya yine hakaretler edecek.Pitonla zehranın önceki konuşmalarını duymadı.Zehranın Ömerden önce beni öldürün dediklerini Ömer duymadı.Sadece pazarlık bölümünü duydu bu da Ömer için yeterli zaten Zehraya çektirmesi için.Göreceksiniz bu durum hep böyle devam edecek.Ömer hep Zehrayı gizli bir gündemi var diye yargılayacak.Çok sinir bozucu ya.Ama ne yapalım yinede izlemekten vazgeçemiyoruz.Allah sonumuzu hayır eylesin.

  1. aslı dedi ki:

   izleyip göreceğiz.

 15. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aslıcım,nasılsın.Analiz çok güzel,eline saglık.Yorum yazdım,iki defa yazdım çıkmadı.Ya uzun oldugu için,ya da fikirlerim filtrenin hoşuna gitmedi.Hoşca kal kızım.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, biraz yorgunum uykusuzum düzelecek inşallah.
   Yazdıkların çıkar inşallah. Polad amcama selamlar

 16. Hanim abla dedi ki:

  Selam Aslıcım.Bu çocuklar hep böylemi yaşayacaklar?Beş gün öyle,üç gün böyle.Zehranın huyudur bu,her işi kendisinin hall etmek istemesi.Düşünürüm bu marifet ona Sevimdendir.Bir anne olarak kızın hanki işine el atdı ki.Her şeyi Zehra tekbaşına yoluna koyuyordu,verdiş etdi o üzden.Her kese yardım etmek isteyi,sanki Rabbim yaratdıklarını ona tapşırmış.Her kes onu seviyor,ama hayatında en önemli kişiyi çok sevdiyine bakmayarak çok zaman darbe altında koyuyor, kendisi omuzunu o darbenin altına verse de.Bu kadar sade bir kız murekkeb karaktere sahip.
  Bazen sinirlensek de biz bu diziyi çok sevdik.Kendi adıma söylüyorum,izlemesem dayanamam.Teki saglık olsun,güzel kızım.Çok uzun oldu yine,çıkmayacak.

 17. peri dedi ki:

  Aslı hanim yine her zamanki gibi harika olmuş,yazdınız şiirlre insanin içine işlio,çok teşekkurler,bide hatırlatmak istadim okizin adı gözde degil özge.

  1. aslı dedi ki:

   iyi akşamlar Peri,
   Teşekkür ederim şiirlerin bazıları bana ait bazıları da başkalarına beğenmenize sevindim.
   Ayrıca isim de yanlışlık yapmam çok normal çünkü nasıl yazdığımı bende bilmiyorum uykusuz geçen bir kaç günün içerisinde bilgisayar başında uyuyarak yazılan analiz ancak bu kadar oluyor. Bu isim de o yüzden.

  2. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar, teşekkür ederim. uykulu halde yazdığım için isimde öyle olmuş.

 18. Tatlıcıcı ülker dedi ki:

  ELİNE SAĞLIK SANS MELEYİM:-)

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim meleğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.