Adını Sen Koy 236. Bölüm Analizi (“ASLI”) 11 Aralık Pazartesi 2017

Burak 12 Ara 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 236. Bölüm 11 Aralık 2017 Pazartesi

Zehra Ömer den Cananın hayatını kurtarmak için 1 milyon tl para istedi. Neden  istediğini söylemedi. Bu da Ömer’in garibine gitti. Eşi elbetteki para ister ama neden istediğini de söyleseydi Zehra bu kadar zor durumda kalmazdı. Eşler arasında ne sır olmalı, nede para konusu sorun olmalı.

Bir evlilikte eşler arasında sır olacaksa, para sorunu yaşanacaksa, eş olmanın iyi günde kötü günde birlikte yan yana olmanın ne manası var ki? evlenme o zaman bekar evinde otur. Sırrında senin olsun, kazandığın paranda. Evlilikte ne demektir senin paran benim param?

Evlilikte sen, ben yok biz vardır. Bizim paramız vardır artık. Bizim evimiz, bizim yuvamız vardır. Ve o yuvada iyi günde olur, kötü günde. Önemli olan iyi günde nasıl yanındaysan kötü günde de eşinin yanında olmalısın. Ben onu dokuzu bilmem bunu bilirim. Bir yuva kolay kurulmuyor, kolayda yıkılmamalı.

Ömer’e şirketten 2 telefon geldi Ömer bu telefon konuşmalarını yaptı bir yandan da gözleri ile Zehra yı izledi Ömer. Telefon konuşması bitince de Zehra ya bu parayı neden istediğini bir kere daha sordu.

Zehra da şimdi sana bir şey söyleyemem bana güven, benim sana güvendiğim gibi sende bana güven dedi. Ömer de açıklayamadığına göre asıl sen güvenmiyorsun, benden daha fazla koparabilmek için çektiğin parayı getirdin. Bu defa olmayacak dedi Ömer.

Zehra da, ben senin sandığın gibi biri değilim dedi ağlayarak, Ömer de, Ayşe’nin doktoru üzüldüğünde yeniden eski haline dönecek demeseydi diyerek kaldı. Zehra da ben senin güvenini kaybedecek bir şey yapmadım. Bir gün anlayacak ve çok pişman olacaksın dedi.

Ömer hep böyleydi zaten. Sonunda Zehra ya yaptıklarına, söylediklerine hep pişman olan, üzülen, acı çeken taraf oluyordu. Bir sezon boyunca bunu gördük. Şimdi de göreceğiz bu kez çocukluk yarasının iyileşmesi için göreceğiz. Öncekiler derinlerde saklı olan Ömer’i bulup gün yüzüne çıkarmak ona sevdayı aşkı öğretmek içindi. Şimdi ise, Ömer’e güvenmeyi öğretmek için, sevdiğine güvenmeyi öğrenmesi gerektiği için yaşıyor Ömer bütün bunları.

Zehra ağlayarak odadan çıktı. Ömer ne bulduysa fırlattı öfkeden gözü döndü bir an. Sonra masasına oturdu ve yaşadıklarını düşündü. Zehra nın aldığı parayı getirmesi ve şimdi aldığından daha fazla para istemesi. Nasıl bir oyunun içerisindeyim gözyaşları da o kadar gerçekti ki dedi.

Zehra’nın gözyaşları gerçek. Ve Ömer sen yine çok pişman olacaksın böyle konuştuğun için. Sen de suç var. Sende ki suç güvenmişsin neden sorguluyorsun? Demek ki tam güvenmemişsin ki sorguluyorsun.

Zehra da da suç var, adamlar ne derse desin, Canan bir gömlek dışarıda, eşin ise seninle bir hayatı paylaşacak insan ve sen nasıl olur da söylemezsin?. Ne olursa olsun mutlaka söylemeliydi Zehra Ömer’e olanları.

Evet bilirim derin acılar dilsizdir. Onlar konuşmazlar. Bazen sevdiklerin üzülmesin, acı çekmesin diye bazı şeyleri söylemezsin sağlık gibi mesela öleceğini bildiğin halde bunu söylemezsin. Söyleyemezsin. Ama Zehra nın durumu başka bunu eşine söylemeli ondan yardım almalıydı.

Ömer Zehra ya öyle kırgın ve kızgın ki düğün gecesi boynundan çekip aldığı kolyeyi cebinden çıkarıp, kalbimde kalan son kırıntıları da söküp atacağım bunu yapacağım dedi. Sen o kötü hatırası olan kolyeyi at yeter Ömer.

Sabah, Şükran teyze ve Kerem mezarlıktan döndüler. Kerem ile Şükran teyze Sabah ı bıraktıktan sonra konuştular.

Konakta da işler pek yolunda gitmiyor Müge yüzünden. Ayşe Nihat ile telefonda konuşurlarken biran da üstüne sıcak ıhlamuru döktü Müge. Ayşe de ona kendi elbiselerinden birini verdi onu giydi. Nihat almış o elbiseyi Ayşe ye.

Akşam sinemaya gidecekleri bu telefon konuşmasında duyunca kendi içtiği uyku ilacından Ayşe’ye gizlice içirdi. Müge kendiliğinden uyuyamıyor ilaçlarla uyuyor. Durumu vahim.  Ayşe ilacın etkisi ile uyuya kaldı Nihat’ın yanına gidemedi. Müge gitti Nihat’ın yanına.

Zehra, Ömer den para alamayacağını anlayınca Canana bir şey olmasın diye bankadan para çekmek istedi. Bankadan telefonla bilgi alan Zehra kendisinden teminat istenince, teminat gösteremeyince kaldı öylece. Bankadan da para alamıyor Zehra.

Ayşe de abisinin çalışma odasına girdi ve onunla biraz sohbet etti. Her şey Ayşe için ama maşallah hiç Ayşe ile zaman geçirdikleri yok. 1. Sezonda aynıydı 2. Sezonda aynı anca dillerinde her şey Ayşe için.

Ne doğru düzgün yemek masasında yemek yedikleri var, ne dışarı çıkıp gezip dolaştıkları var. Ömer Ayşe Zehra Nihat bu dörtlü kaç kere yanyana gelerek hep birlikte bir şeyler yaptı biri bana söyleyebilir mi ben hatırlamıyorum da. Bir tek hatırladığım 1. Sezonda Alev ile birlikte sinemaya gitmişlerdi Hala da vardı. Ma aile sinemaya gitmişlerdi.

Şükran teyze, Kerem ile bir bahçenin bankında oturup konuştular. Zeynep ve Arif çocukları olmayan evli bir çiftmiş. Zeynep yetiştirme yurdunda çalışarak çocuk özlemini giderirken bir sabah namazına giderken Arif bey Sabah’ı kapılarının önünde kundağa sarılı halde bulmuşlar.

Bu sırrı da Şükran teyzeden başka kimse bilmiyor. Şükran teyze Zehra’nın gerçek ailesini annesini de biliyordu. Sır küpü Şükran teyze.

Kerem, bunu Sabah’ın bilmesi gerek saklamayalım dediğinde Şükran teyze itiraz etti. Kendini onun yerine koy, bildiği her şeyin yalan olduğunu öğrenecek bunu ona yaşatmayalım dedi.

Canan gözü yaşlı Pitonun elinde esir. Aklı sıra Zehra yı kaçıracaklardı kendisi kaçırıldı. Zırıl zırıl ağlıyorken beni öldürmeyin dediğinde Piton insan sarrafı olmuş Cananın nasıl bir insan olduğunu bilircesine seni öldürünce dünya bir pislikten kurtulur dedi. Haklı Piton.

Canan Zehra ya yaptıklarının bedelini ödüyor şuan da.

Piton Zehra ya Cananın resimlerini gönderip mesaj da da, süren daralıyor cenaze işlemlerine başlasan iyi olur deyince, Zehra ne yapacağını şaşırdı. Tek çare ve son çaresi takılarının hepsini çantasına doldurup adamlarla buluşmaya gitti Zehra.

Giderken de Can gördü ben bırakayım gideceğiniz yere dese de Zehra ben gideceğim dedi. Ömer de camdan onun gidişini gördü. Evi terk edip gittiğini düşündü emin olmak için odaya girdi. Çekmece açıktı ve takı kutuları boştu.

Ömer, yine yanlış sonuca ulaştı. Benden daha fazla para koparamayacağını anladığı için takıları alıp gitmiş. Babamın düştüğü duruma düşmeyeceğim diyerek o çocukluk anına babası ile annesinin konuşmalarını duyduğu ana geri gitti Ömer.

Ömer bütün kadınları annesi gibi olduğunu düşündüğü için bunca zaman gönül kapısını hiçbir  bayana açmazken, şimdi Zehra ya gönül kapısını açmışken bu son yaşadıkları Zehra’nın da diğer kadınlar dan annesinden farkının olmadığını düşünmesine neden oldu.

Ama Ömer yanılıyor. Zehra annesi gibi değil. Belki de annesi de düşündüğü gibi bir değil. Ömer hep gördükleri ve duydukları ile hareket etti bunca zaman ve her seferinde de yanıldı. Kim bilir belki de annesin de de yanılmıştır.

Ve boş yere çocukluğunu annesine öfke ile geçirmiştir. Bu da yakında ortaya çıkar. Çok üzerinde duruluyor çünkü. Açıklanması lazım. Ömer’in annesi gerçekte neden evi terk edip gitti? şimdi nerede? Bunları bilmek istiyorum ben.

Zehra buluşma yerine tek başına gitti. Adamlar geldi onu aldı dolmuşa bindirdiler. Gözünü bağlamak isteyince kendisi bağladı onların kendisine dokunmasına izin vermedi. Piton Zehra yı görünce Ömer’in şanslı adam olduğunu söyledi.

Ömer şanslı da şansını kullanamıyor, elindekinin kıymetini bilmiyor ki. Piton parayı istedi. Zehra Cananı sordu görüntüsü yoktu ama sesi vardı Cananın.

Zehra para yerine takılarını getirmişti Onları çantasından çıkardı masanın üzerine koydu. Piton çok sinirlendi. Cananı gözü kapalı getirdiler. Açmadılar gözlerini silah doğrulttu Canana ne kadar ciddi olduğunu anlasın diye.

Zehra çok korktu. Eli ile Silahı indirmesi için hafifçe Pitonun koluna dokundu Zehra. Pitonda Zehra’nın parmağındaki yüzüğü çıkarıp aldı.

Zorla Zehra yı gönderdiler.

Zehra eve gelince odasında ağlıyordu. Asya girdi odaya ve neden ağladığını sordu. Zehra da Asya ya bir gün ben çok uzaklara gidersem sen üzülme olur mu derken Ömer kapının önünde konuşmayı duydu ve Zehra’nın kendisini terk edeceğini düşündü.

Zehra kendisini terk edip gitmesin diye istediği parayı ona vermek istedi Ömer.

Kerem’in dükkanında şükran teyze konuşuyorlar. Sabah evlatlık olduğunu öğrenmesin derken Sabah kapıda onları duydu da ne kadarını duydu evlatlık olduğunu öğrendi mi bakalım?

Ömer Zehra yı yanına çağırttı ve bir çanta dolusu parayı ona göstererek al hadi. Her şey para için değilmiydi? Hastalık numaraların, bayılmaların, banka hesabından çektiğin parayı geri getirmen, yönetim kurulundan istifa etmen, sen bu parayı hak ettin.

En başından beri öyle güzel bir oyun sergiledin ki bu senin emeğinin karşılığı, ama şunu da bil benim gözümdeki perde indi artık. Oyun bitti. Dedi.

La havle vela kuvvete illa bilahil  aliyyil azim. 

Anlamı: Yüce Allah’ım! Senin sonsuz yardımın olmadan ben asla bir şey başaramam. Ve bu aciz kulunun senden başka dayanacağı, yardım dileceği bir şeyi yoktur.

 Zehra için ancak bunu dileyebilirim. Ömer yine çok pişman olacak bu söylediklerine.

AH SEN BİLMEDİN

Ansızın bir sabah öyle çekip de gittin

Umutları darmadağın edip de gittin

Yüreğimi kederlere salıp da gittin

Yandı gönül yandı böyle ah sen bilmedin

Çektiğim derdi cefayı sen görmedin

Hasretin yağmura döndü ah silmedin

Zamansız gülüşler büyür şimdi kentimde

Yalnız hatıralar kaldı ellerimde

Bulutlar yağmura döndü gözlerimde

Beni uzaklaştırmaya çalışırken

Aklından geçenleri seviyorum

Bizden büyük tanrısı yok yalnızlığın

Getirdiğin hevesi götürdüğün imkanı seviyorum..

Zafer GÜLER

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 236. Bölüm Analizi (“ASLI”) 11 Aralık Pazartesi 2017” üzerine 67 yorum

 1. Aytac azəri fan dedi ki:

  Merhaba gozel ablacim hos geldin nasilsin canım ablam cok ozledim seni her sey yoludadir inşallah vakit bulca yaz seni cok sevyorum cok opdum ALLAH emanet ol

 2. Tatlıcı ülker CESUR ABİ dedi ki:

  CESUR abim bek pişik konusuna hiç girmesem iyi olucak. En iyisi sen SU DAMLAMA sor. O seve seve anlatr.

 3. Aytac azəri fan dedi ki:

  Rica ederim cesur abicim ne ne demek ben cok yardimci olmadim sana ama hep sizin bir ardan olmasını cok istedim biz hepimiz sizi adiniza cok sevindik Cok duvan etik cok ŞÜKÜR RABBIM duvalarimzi kabul eti neyse cok haklisin ozel konlari konsmlayalim insanari rahatsiz olmasi tekrar hos gedlin benim simdi cikyorum sonar konsuruz sana kolay gelsin cesur abi seni de ALLAH emanet ol canım piresnesim bitanem okdum mesajını cevap da yazdim cok tesekkur ederim yüz gibi kalbi de guzel benim arkadasimi cok sevyorum cok cok da opdum guzel gozlum sevda ablacim sana da günaydın hayirli sabhlar ben iyim cok tesekkur ederim sen nasilisin canım ablam cok ozledim seni cocuklarin nasillar hepiniz iyisnizdir ınşallah ALLAH emanet olun siz cok sevyorum gorusuruz

 4. xanimazerifandansevda naun ablama dedi ki:

  gunaydin sanada sevd a naun ablacim gelmis hos gelmis nasilsin bitanem cok ozledim se ni bu arada toy nasil gecti naun ve mehin nasil insALLAH IYIDIRLE R KENDINE COK IYI BAK ALLAHA EMANET OL

 5. xanimazerifan dedi ki:

  sudamlam ben cok iyim Sen nasilsin dualarim h ep seninle ALLAHDAN DI LERIM SENI KOTULUKLE RDEN KORUSUN BENIM BITANECIK CANIM ARKA DASIM Allaha emanet o l

 6. cesur AYTAC. dedi ki:

  Hos bulduk canim kardesim AYTAC hayirli sabahlar tesekkur ederim iyim cok sukur evet dondum ama zaman olmasada yazmaya hep aklimdasinizccok Cok tesekkur ederim bu güzel dualarin icin nasil ikna etdim sizin aşka inanciniz oldu guc verdi bana bide burda benim oyretmenim var onun bana desteyi oldu ben bunu hic bi zaman unutmuycam ne ozel konuda fazla konusmuyoruz kimseyi rahatsiz etmiyeyim Cok tesekkur ederim guzel kardesim AYTAC bende seni cok seviyorum ozledim seni burda olucam bu gun vakit olsa yazacagim hosca kalin Allaha emanet ediyorum seni

 7. Sevda Naun dedi ki:

  Gunaydin hepinize nasilsiniz?Hicde gec deyil YUREYIM SU DAMLAM SEN HANKI VAKIT YAZSAN KONLUMUZ HOW OLUR.HUZUR VE MUTLULUGUN KRALICASI NASILSIN ?COK OZLEDIM SENI.AYTACIM GUZELIM KIZIM SEN NASILSIN ?HEP IYI OL GUZEL GOZLUM.XANIMIM BITANECIK CANIM SEN NASILSIN?MERSINLI ELAM KALPLERIN KRALICASI SEN NASILSIN? ULKERIM TATLIM YUZUMUZU GULDUREN ALLAH SENI HEP GULDURSUN SEN NASILSIN?BETUL CANIM GUZELIM NE NASILSIN ?RADAM BITANEM SEN NASILSIN COCUKLARI OP BENIM ICIN
  VE HEPINIZ TANIWAMADIKLARIM SIZLER NASILSINIZ HEPINIZI COK SEVIYORUM VAR OLUN SAG OLUN COK YAWAYIN

 8. Sevda Naun dedi ki:

  Umutlarimi darmadagin edip de gittin.Allahdan dileyim hic zaman hic bi halda kimsenin umutlari darmadagin olmasin Amin.Aslicim bitanesin yureyine saglik.Allah anene sifa versin.Tum sevdiklerinle Allaha emanet ol.Opdum.

 9. su damlasi dedi ki:

  Ohay sabah sabah bu ne hiz bi gun uya kaldim sitede her kes toplanmis .gunaydin mesaji yazmadim hepinize hayirli sabahlar arkadaslar nasilsiniz? Aytacim prensesim yazdim sana diyer sayfada tesekkur ederim bu güzel dualarin icin bende seni cok seviyorum

  ULKERİM canim hayirli sabahlar tesekkur ederim bu şaka oldurdu beni hala siritiyorum opdum kocaman sariliyorum sag ol ..
  Xanim azeri canim hayirli sabahlar nasilsin? Dualarin icin cok tesekkur ederim iyi ki varsin
  GOZEL ablam hayirli sabahlar nasilsin bitanem? Cumleten hayirli sabahlar arkadaslar

 10. cesur sonmez dedi ki:

  Hos bulduk Xanim azeri tesekkur ederim dualarin icin var ol canim kardesim. Bir islerim var ama bu gun burda olmaya calisacagim tesekkur ederim iyi ki varsin kardesim

  Ulker kiz şakaci selam hos bulduk iyim ya ben anlamadim siz pisik neye diyorsunun ? Beni neden pisik diye. Cagiriyorsun?.evet haber aldim ozlemis beni kardeslerim bende geldim

 11. Tatlıcı ülker dedi ki:

  GÜNAYDIN pisiy abi ay pardon CESUR abi özletdin kendini yaa. Hoş geldin. Bakyorumda kuşlar haber uçurmuş sana:-)
  Evet ismin baya geçtdi burda. Sayende baya gülduk. Teşekkür ederim:-)

 12. xanimazerifandan cesur abime dedi ki:

  gunaydin arkadaslar nasilsiniz kimleri goruy orum burda cesur abim gelmis hos gelmissin ben cok iyim sen nasilsi n bide size mutluluklar dilerim sizin adiniza ok adar dua etdim ki sizin icin sonunda gercek oldu hadi abim SANA ISLERINDE KOLAY GELSIN ALLAHA EMANET OL

 13. cesur sonmez dedi ki:

  Gunaydin hayirli sabahlar arkadaslar nasilsiniz? Duydum ki. Bi kac gundur ismim geciyor burda kardeslerim beni ozlemis bende hepinizi cok ozledim is guc derken yazamadim bi turlu Şimdi telafi ediyorum kusuru bakmayin lutven

  Aytac güzel kardesim hayirli sabahlar nasilsin? Beni sormussun aldim selamini tesekkur ederim sen iyimisin? Abin seni cok ozledi canim kardesim hep mutlu ol annene cok selam sayqilarimi ilet ALLAH yardimcin olsun güzel kardesim gorusuruz hayirli sabahlar

  GOZEL ablam nasilsin hayirli sabahlar yeni gunun hayirli olsun seni cok ozledim canim ablam ellerinden opuyorum

  XANİM AZERİ Fan güzel kardesim hayirli sabahlar nasilsin? Ben iyim selaminida aldim tesekkur ederim ALLAH ibadetlerini kabul etsin canim kardesim yazmaya firsat olmasada hep aklimdasiz

  Ulker şakaci kiz hayirli sabahlar nasilsin? Her sey yolunda dimi? Sizi unutdugumu nerden cikardin alacagin olsun hic abide kardeslerini unuturmu valla 2 saat oldu geldim burdayim ..her kese tesekkur ederim ben yoken beni sormus selam soylemissiz ALLAH razi olsun arkadaslar .hosca kalin gorusmek uzere

  1. Aytac azəri fan dedi ki:

   Ay ben kimi goruyorum burda cesur abim gelmis sana da hayirli sabhlar hos geldin cesur abicim ben iyiym cok tesekkur ederim sen nasilsin iyisndir inşallah ben de abim cok ozledim ne guzel dönüşün cok sevindim abicim seni tebrik ederim ne yapdin etin su damlam ikna etin ikinizi de adına cok cok cok sevindim cok mutlu oldum RABBIM siz cok cok cok mutlu etsin ben hep diyor dum her sey kismet su damlam da seni kismetin mis ne guzel RABBIM cok ŞÜKÜR olun inşallah her zaman her sey seni de su damlam da gonluyce olsun siz cok sevyorum su damlam da sen de benim için cok deyerlisiniz aleykum selam selamin anem iletrim cok tesekkur ederim ALLAH razı olu ALLAH enamet olun gorusuruz

 14. Tatlıcı ülker__GÖZEL ABLAMA__ dedi ki:

  Günaydın GÖZƏL ablam:-) Bizler iyiyiz. Sen nasılsın?

 15. Tatlıcı ülker__ SU DAMLAMA ÖZƏL__ dedi ki:

  Sabahın xeyir NUR DAMLAM:-)
  Dediyim kimi lətifələ hazırdı.
  Keyifli oxumalar:-D

  “Mən həyatımda heç haram pul yeməmişəw, heç halal pulda yeməmişəm. Adamda heç pulu yeyər”

  “Tozsaran satıcısı qapını döyür. Bir qadın qapını açr. Papı açılan kimi satıcı bir vedrə təzəyi tökür evin ortasına. Deyir ki, bu tozsoranla buranı beş dəqıqəyə təmizləməsəm təzəylərin hamısını yeyəcəm. Qadın:
  üstünə kepçup istəmirsiz? Çünkü işıqlar yanmır:-P”

  “Ər arvad birliktə qorxulu kinoya baxırlar. Birdən qadın ekranda vanpir görür. Ay mama deyip qışqırır.
  Kışidə:
  düz deyirsən doğurdanda mamana oxşuyur”

  “Bilirsiz heyatda kimə paxıllığım tutur. Arielin reklamında özünü palçığa atıp evə gələndə döyülməyən uşağa”

  “Bir serxoş yas məclisinə gəlir. Görürkü molla danışır. Bunnan məzələnmək üçün giç gic suallar verir.
  Deyir:
  Molla əmi mən oruc tuturam ama aça bilmirəm. Orucum koda düşüm. Açılmırki açlmır. Molla heç özünü itirmir. Və cavab verir.
  Mənim balam burda çətin nə varki. Ulduz iki xurma, bir istəkak su diyes yes yığ açılacaq”

  “oğlanla qız evlenir. 9 aydan sonra bunların uşaqları olur ama qaprdqara neqr. Oğlan soruşurki bu uşaq niyə qaradı. Qızda bunu aldadıb deyir ki, biz retdoma gedəndə qabağımdan qara pişik keçip ona görə uşağda qara olub. Bizim ağllıda buna inanır. Müəyyən vaxtdan sonra uşağı nənə babasının yanına aparırlar. Baba neqr uşağı görüb soruşur. A bala sen ağ mən ağ bu uşağ niyə neqrdı. Oğlan qızın danışdğlarını atasınada danışır.
  Bunları eşidəndən sonra kişi arvadına deyir. Arvad yadına sal sən retdoma gedəndə qabağından qoyun keçməmiştiki”

  “iki nəfər cəhənnəmdə görüşür. Biri o birindən soruşur bura necə düşmüsən. Deyirki:
  işdə olanda zeng vurdular ki, arvadın evə kişi gətirib. Qaçdım evə hər yerə baxdım. Heç kimi tapmadığım üçün sevindiyimdən ürəyim partladı öldüm.
  O biri ölü:
  ayə kül sənin başına əyər soyducuya baxsaydın ne sən ölərdin nədə mən”

  “bir gün zoologiya dərsindən imtahan keçrilir. Hər partanın üsünə bir mikrarkop, onunda altına bir böcəyin ayağını qoyurlar. Məllim deyirki bu ayağa baxıb hansı böcəyə aid olduğunu tapın. Bilməyən imtahandan kəsiləcək. Bir uşağ ayağa baxıb əsəbleşir. Deyir axı mən bunu nece tapım. Paaay atonan deyib yenə əsəbleşir. Axrıda dözə bilməyib durub sinifdən çxır. Müəllim arxasıycan qışqıraraq deyir. Adını soy adını de yazım. Sən imtahandan kəsildin. Uşağ əsəbi halda içəri girir və deyir. Müəllim bax ayağıma adımı soyadımı tap”

 16. Gozel dedi ki:

  Gunaydynlar ask ayilem Aslim,Aytaccym,Radam,Su damlam,Ulkercym,Betul,Ir Abi,Cesurcum ismini yazmadyklam hepinizin gununuz hayyrly olsun
  Hanym ablacym nasylsyn coluk cocuk iymi amjam nasyl

 17. Anonim dedi ki:

  T

 18. xanimazerifan dedi ki:

  sudamlam sanada iyi g eceler tatli ruyalar yarin gorusuruz

 19. su damlasi dedi ki:

  Hadi her kese hayirli aksamlar arkadaslar ALLAH rahatlik versin yarin gorusuruz ben uyuyorum iyi geceler

 20. su damlasi ULKERİM canim dedi ki:

  Hi hi hi agez qoy bi el calim he men oyretdim cekirem cezami nedi menin cezam soyle?

 21. Tatlıcı SU DAMLAM dedi ki:

  Ay çox qorxdum:-)
  Ayə qoymuyun pisiy gelir. Ay sican məni bu ada sen öyrəştirdin indi çek cəzanı:-)

 22. su damlasi dedi ki:

  GOZEL ablam hayirli aksamlar

  ULKERİM sican deyip dalga gecme bak pisiye haber ucururum valla

 23. Gozel dedi ki:

  Aslim bitanem cok guzel ellerine gonlune saglyk canym teşekkur ederim

 24. Tatlıcı ülker Su damlam dedi ki:

  Hmmm belə dedə. Deyirəm axı bu siçan durduğ yerə küsməz.

 25. su damlasi ULKERİM canim dedi ki:

  Tamam balaca alaram kustummu? Yok kostum yazdim hani beni cagirdin ya diyer siteye. Şaka icin kusmustum yaparim dedin bekliyorum yarini

 26. Tatlıcı ülker SU DAMLAM dedi ki:

  SU DAMLAM sabirabad boyda istemirəm. Balaca bol kremli tort istiyirəm:-) Birdəki niyə küstün?

 27. Çalıkuşu dedi ki:

  Hayırlı geceler aslı hanım elinize yüreğinize sağlık analiz çok güzel olmuş

 28. su damlasi ..XANİM AZERi canim dedi ki:

  Ureksen XANİM AZERİ tesekkur ederim hep yanimdasiniz bende opdum seni cok ozledim seni cok seviyorum kocaman sariliyorum Allaha emanet ediyorum seni canim arkadasim opdum

 29. su damlasi dedi ki:

  Soz verirem insallah bi gun gorusmek nasip olsa sene sabirabad boyukluyunde tort alacam kostum bile

 30. xanimazerifandan cani m sudamlama dedi ki:

  sudamlasi aff edersin s eni ozldegimden yorum u tekrar yazmisim ne yapayim seni cok ozlem isim ondan parti cok gu zel olmus diyorsun sen olan yerde her sey cok guzel neseli oluyor ben olmasamda yaninda sen her zaman kalbimd esin senicok seviyorum benim bitanecik arkadasim opdum seni

 31. Tatlıcı ülkert XANIMA dedi ki:

  XANIM səndə gəl:-) Burda tək qalma. Ciciquş hamını gözlüyür. AXRINCI SƏYFƏDƏ TOPLANMIŞIQ:-)*

 32. Tatlıcı ülkert XANIMA dedi ki:

  XANIM səndə gəl:-) Burda tək qalma. Ciciquş hamını gözlüyür. AXRINCI SƏYFƏDƏ TOPLANMIŞIQ:-)

 33. Tatlıcıt ülker SU DAMLAM dedi ki:

  SU DAMLAM küsmək zarafat idi:-) Sənin siçanan axı necə küşüm hmmm. Ama mənə söz ver nə vaxtsa Allah nəsib etsə görüşsək mənə tort alacaqsan.
  Sənə bir sürü lətifə yığmışam ama yazmağa başlasam CİCİKUŞUMA ayb olacaq. Bizim üçün qəhve hazrlıyıb. Sənde gəl birliktə içek. Leyla abla, Gülay abla, Ferize ablada var. Sana söz yarın sen gelmeden sakaların burda olucak. Hadi şimdi koş diyer siteye. Kahveler soumasın.

 34. su damlasi ..XANİM AZERi canim dedi ki:

  XANİM AZERİ canim yazdigim yorum okumadinmi ya burdayim seni cok ozledim

 35. xanimazerifandan bitanecik sudamlama dedi ki:

  sudamlam gelmis hos g elmissin nasilsin arkada sinin dogum gunu parti si nasil gecti cok ozledi m seni

 36. su damlasi ..XANİM AZERi canim dedi ki:

  XANİM AZERİ iyi aksamlar tesekkur ederim. Beklemissin tahminimlerden biri sensin opdum dogum gunu Cok guzel gecdi kiz kiza toplandik eylendik super gecdi kiz kalbimde goturmustum ya sizi eylenmedinizmi hic? Bitanem tesekkur ederim

 37. xanimazerifandan bitanecik sudamlama dedi ki:

  iyi aksamlar bitanem cok ozledim seni dogum gunu partisi nasil gecti

 38. Tatlıcı dedi ki:

  4 dakikaya dönüyorum. Bir yere gitme canını okurum:-)

 39. Tatlıcı ülker dedi ki:

  Buna baxeee…

 40. su damlasi dedi ki:

  Bekledinde ne yapdin bide kusdum diyor giderken ne istedim senden? Löplöp oturmedim kendimle getirdim pastayi sizsiz gecmedi. Bogazimdan hani nerde benim sakam ben kusum sana ,
  🙁

 41. Tatlıcı ülker SU DAMLAM dedi ki:

  Ben, ben, ben, ben bekledim. Hatta gelir bulamazsın diye daha analizi bile yazmadım:-) Ee parti nasıl geçti. Bensiz löp löp ötürdün pastayı mideye dimi? İnsan arkadaşınıda düşünür yani dimi? Sen tatlıcıyı nasıl tatlı getirmezsin? Küsüm sana:-(

 42. su damlasi dedi ki:

  Hayirli aksamlar geldim kim bekledi beni haydi elleri goreyim

 43. alara dedi ki:

  bu dizi cok sevildi cunku senario harika baska dizilerde tum hikaye ilk bolumde bitiyor ama adini sen koyun senariyosu iliklerimize kadar isledi bizler bu diziye oyle alisdi ki sanki hayatimisin bir parcasi gibi lutfen senaristleri bu kadar agir elesdirmiyelim cunku bize bu hayali yasatan onlar.

 44. iR dedi ki:

  Goker bey merheba ,cildiriyorum ,su aslinin anakizini bir an once eklermisin ?asli allah anneannene acil sifalar versin bir an once bu bolumun analizini ozenle ama yazarmisin ben televizyondan uzak kaldim instagramdan hic bi sey anlayamadim sinir tsvan yapiyor .

 45. Anonim dedi ki:

  Konu hakkında yorumunuzu buraya yazabilirsiniz.

 46. Aytac azəri fan dedi ki:

  Su damalm ben burdayim seni bekliyorum cok ozledim bitanecik arkdasimi gelicek yaz

 47. Aytac azəri fan dedi ki:

  Iyi aksamlar asena ben de seni gibi dusnuyordum fragram izledim guzel di inşallah her sey yolun da gider zehom basır artik cok uzluyorum zehraya omer barsinar mutlu olunar artik tabiki yine de kotu seyler olsun kotuluk ve kotu karkter olma dan dizi de olmuyor ne yazik ki ama ne olur sana olun zehom ayrı olması yakin da baba ane de geliyor bakalim baba ane ne yapcak

 48. Aytac azəri fan dedi ki:

  Evet fati fragram çıxmış bence de oyle olcak anonim karde yarin zehra vurlmuyca serbest kalick omeri işi anasmasini pozucak omer yine kizcak sonra fepo olayi da sonir beriki bir ihtimal omer zehraya inanır kesin demyorum baska bir sey de olabirli izliyip gorcez

 49. anonim dedi ki:

  Fragman çikmiş,guzel,ömerle zehra mafyalarla dergir,bence fragmandakiler hepsi cuma gunune ayit.sanirim ömeri kaçirib zehrayı annaşmayi ibtal etmek için zorliolar.

 50. Fati dedi ki:

  Asena yeni fragman cikdimi?

 51. asena dedi ki:

  merhaba ashk ayilem ben bugun gercektem ama gercekten galiba duzelinceye kadar diziyi birakacaktim yani omer o mektubu okumadan yaktiya o mektupla birlikde bende yandim bide ustune o adamin zehraya omerin ishini batiracaksin dediginde benim icin hershey biti ama firagman beni geri dondurdu ben boyle dushunuyorum galiba omer mektubu yaktiginda son anda sonunu okudu zehranin peshinden giti bakalim nolucak sonumz alahim bena sabir ver sabir edede sabir tashi olduk

 52. Aytac azəri fan dedi ki:

  Iyi aksamlar hos geldin aslicim nasilsin bitanem cok ozledik seni sonu da geldin dizi hiç iyi gitmiyor ama seni analizin her zaman ki gibi cok guzel elerine o guzel gonlune saglik cok tesekkur ederim canım arkadasim cok opdum

 53. xanimazerifan dedi ki:

  iyi aksamlar aslicim nasilsin anaannen hastalanmis gec mis olsun simdi nasil insALL AH IYIDIR ACIL SIFALAR DI LERIM

 54. asena dedi ki:

  bide shiir efsane olmush tam zehomu anlatiyo

  1. aslı dedi ki:

   Zafer Güler güzel şarkıları var. Ben dizi ye uygun düşenleri ekliyorum ne güzel ki beğeniyorsunuz teşekkür ederim asenacım.

 55. asena dedi ki:

  marhaba ash ayilem aslicim mutish olmush ederine saglik omer nezaman bu kapi dinlemelerinden vaz gecicek anlamiyorum bigunde kapi dinlemesin ya bize kapi dinlemek ayipdir diye ogretile ama mashalah bu dizide herkes kapi dinliyo ayiptanda saymiyorlar bi gun omer kapi dinlemese dishimi kiricam yahu kapi dinlemek ne demek arkadash.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba asenacım,
   kapı dinlemek ayıp ancak yapacak bir şey yok taaa çocukluktan kalma bir olay bu Ömer için.

 56. xanimazerifandan aslima dedi ki:

  merhaba aslicim seni diger safyada yorumunu gordum cok sevindim nihayet geld in bitanecik aslim seni cok ozledim bu arada dunku bo lum sinirli olsada ama anal izin cok guzel olmus eline s aglik bitanem

  1. aslı dedi ki:

   Canım benim çok teşekkür ederim. İnşallah daha çok sizlerle birlikte olabilmek için elimden geleni yapıyorum nasip kısmet artık.

 57. GÖKER İPEK abiye dedi ki:

  GÖKER abi 13 arlık çaşanba fraqmanı sayfasına Melek ablanın sorununun ne olduğunu yazdım. Lütfen ilgilenip cevap yazarmısın. Melek abla sabahtan beri bekliyor:-(
  Burda bekliyor olucam.

  TATLICI ÜLKER

 58. su damlasi dedi ki:

  Vay vay vay mucizem mucizelerin geri donusu muhtesem oluyor hos geldin ..bu bolumde hem sinir oldum hem mutlu .canan cetinin yuzune tukurdu ya oh olsun dedim zehraya cok uzuldum yazik onca hakaret kiyamam o zorba nasil kiyiyor tesekkur ederim eline saglik bitanem

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba su damlam bugün sizlerle olmayı çok istedim ama olamadım

 59. Anonim dedi ki:

  Teşekkürler Aslı hanım

  1. aslı dedi ki:

   Bende size teşekkür ederim

 60. Tatlıcı ülker dedi ki:

  ASLIM inanmyorum ya gerçekdende sensin. Diyer sayfada yorumunu gördüm. Geri dönüşüne çok sevindim. Analizler tamam güzelde ama o güzellikleri sihirli kalemiyle yaratan ASLI olmadan okumak gelmiyor içimden:-( Bak adını gördüm büyük bir hevesle okudum analizini hadi öptüm.

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar ülkercim,
   Sizleri çok özledim. Geri dönmeyi sizlerle birlikte olmayı bende çok istiyorum ama elde olmayan nedenlerden dolayı olamıyorum.

   Sağlık sorunları yüzünden hastane ev arasında mekik dokuyorum. Anneannem rahatsız onunla ilgileniyorum derken siteye girme zamanım olmuyor. bugün biraz zamanım vardı girdim çıktım. geri gelecektim anarnemin yanına gidince gelemedim. şimdi eve geldim canım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.