Adını Sen Koy 235. Bölüm Analizi (“ASLI”) 8 Aralık Cuma 2017

Burak 09 Ara 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 235. Bölüm 8 Aralık 2017 Cuma

Ölmek İçin Doğmuştur İnsan. Doğum ve Ölüm İkisi Arasında Geçen Zamandır Hayat. Dünyaya Geldiğin An, Dünyadan Gitmeye Başladığın Andır. Doğum ile Başlayan Ölüm ile Biten İnce Çizgide Geçen Zamandır Hayat. O ince Çizgide Yaşarsın Kimi Zaman Gülerek, Kimi Zaman Ağlayarak. Bir İmtihandan Geçersin. Sınavı Geçtiğin An Cennet İle Müjdelenirsin. Sonsuz Hayatına Orada Devam Edersin. Aslı.

Canan ile Çetin ortak iş yaparak Piton denen eşkıyaya Çetinin borcunu ödemek için Zehra’yı kaçırma planı yaptılar. Ama işler umdukları gibi gitmedi. Zehra yerine Cananı kaçırdılar. Zehra Canan diye çok bağırdı adamlar iki kişiydi Zehra yı iterek yere düşürdüler Zehra yı.

Cananı da dolmuşa zorla bindirerek götürdüler. Canan aradığınız kişi ben değilim dese de piton silahla susturdu onu. Zehra polisi aramak istediği an Piton aradı Zehra yı polise gidersen, kocandan yardım istersen kuzenini ölmüş bil dedi.  Canan için Zehra dan para, sonra Zehra için Ömer den para. Hem Zehra dan, hem Ömer den epeyce bir para koparma derdinde bu Piton.

Piton Cananı sevmedi, pek sevilecek yanın yok diyerek gerçeği dile getirdi. Zehra kuzenin seni ne kadar seviyor görelim dedi. Zehra Cananı sever de, Canan Zehra yı sevmez. Sevseydi bunları ona yapmazdı pis Canan. Birilerinin en yakınının kuyusunu kazmak istedi o kazdığı kuyuya kendisi düştü Canan.

Kazarsan kuyu, kazarlar kuyunu Canan.

Cananı eve götürürken alıp kaçırdılar. Babasına halasına ne söyleyecekti Zehra? mahalleye gitti ancak evin kapısından içeri giremedi. Ömer’i arayıp tam ondan yardım isteyecekken babası evden çıktı kızını gördü sarıldılar.

Adamlardan mesaj geldi. 1 milyon tl para istiyorlar. Zehra nereden bulacak o kadar parayı? Yoksa Cananı öldüreceklermiş. Yeri ve zamanı onlar söyleyecekmiş. Zehra tek başına nasıl baş edecek onlarla mutlaka Ömer’e anlatmalı olanları.

Zehra kuzenine kıyamaz Ömer ile konuşup bu işi kökünden halletmeli Zehra, yoksa çok can yakacak bu Piton.

Eve girmeden ayrılan Zehra yolda yürürken, parayı nasıl bulacağını, bulamayacağından bahsederken, Can dolmuş ile geldi Zehra korktu. Kendini toparladı ve araca binerek konağa geldi Zehra.

Sabah bebeğe öyle bağlanmış ki ondan geride kalan patiği bulunca kokladı hasret giderdi. Çantasına koyarken anne ve babası ile olan resmini gördü. Onlar öleli tam 6 yıl olmuş. Mezarlarına ziyarete gidecek. Şükran teyzede gelecek onunla Kerem de telefon konuşmasının üzerine gelince o da gidecek onları Kerem götürecek mezarlığa.

Şirkette Ömer’i Sacit isminde biri ziyarete geldi. Ömer’in kimseye söylemediği bu iş anlaşmasını nereden, nasıl örendiyse, onun hakkında konuşmaya gelmiş. Sacit bey giderken Gözde yi de gördü. Konuştular. Ömer için bu anlaşma çok önemli. Bakalım işin sonu nereye varacak? Bu Sacit bey Ömer’i ziyarete boşuna gelmedi. Gözde ye Ömer Sacit bey gittikten sonra sordu anlaşmadan yönetim kurulunun dışında kimlerin haberi var? Cevabı duymadım. Ama Sacit Beye haber uçuran kuşlar var Ömer’in şirketinde bu kişi de büyük bir ihtimal Gözdedir.

Sacit bey imalı sözler söyledi. böylesi büyük bir birleşmeden rahatsız olacaklar bu işe çomak sokacaklar, ayak oyunu yapacak insanlar olacak. Sen dikkatlisin bu konuda diyerek Ömer’in kulağına su kaçırdı ama Ömer ne kadar anladı tartışılır.?

Önceden Alev di şirketi içten dışarıya ele veren bakalım bu kez kim ben Özge diyorum. Ömer çok zarara uğrayacağa benziyor. Kimsenin haberi yokken Sacit beyin haberinin olması da bunu gösteriyor.

Akşam olunca, herkes salonda toplandı. Su damlasının yorgun bitkin hali dikkatinden kaçmadı Cevriye halanın. Ayşe ve Nihat yarın akşam için sinemaya gidecekler ve Zehra ya teklif ettiler. Zehra Ömer’in yoğun olduğundan bahsetti. Ömer de üstüne geldi. Zehra nın söylediklerini duyunca eşim yine çok ince düşünmüş diyerek bende ona uyuyorum dedi. sinemaya bizimkiler gitmiyor.

Zehra Ömer ile konuşarak ondan para istemeyi düşündü tam çalışma odasının kapısının orada fikrini değiştirdi. Ondan para istemem onun güvenini yeniden kaybetmem demek, diyerek içeri girmedi.

Cevriye halada oradan geçerken Zehra yı gördü. Biraz konuştular, Zehra odasına giderken başı döndü ve sendeledi düşecek gibi oldu. Hala da gördü bunu önce bebek olduğunu düşündü. Bebek yok dedi Zehra. yorgunluktan hala Zehra nın odasına gidene kadar koluna girdi. Yatağına uzandırdı. Pijamalarını verdi.

Su getirmeye gidince, dönüşte Ömer ile karşılaştı. Ömer’e Zehra’nın biraz rahatsız olduğunu doktor istemediğini, bu halde bile Ayşe yi düşündüğünü ona bir şey söylememesini istediğini söyledi. Ömer de doktor istemiyorsa hastaneye gidelim dedi. halada dinlensin iyi olmazsa o zaman doktora gidersiniz al şu suyu karının yanına git bekletme dedi.

Ömer de suyu aldı ve odaya geçti Zehra uyuyordu. Ömer suyu masaya bıraktı ve Zehra’nın yanına diz çökerek oturdu. Gerçekten iyi görünmüyor, ağlamış belki de benim yüzümden dedi.

Ömer Zehra ya ne kadar acı çektirdiğinin farkında. Böyle olacağını düşünmeden öylece konuşuyordu Ömer. Şimdi kendi gözleri ile gördü. Zehra sı üzgün bitkin yorgun ve Ömer Zehra nın böyle olmasından kendini suçluyor.

Zehra’nın bu halde olması Ömer’in yüzünden değil Cananın yüzünden . birde rahatlıkla Ömerden para isteyemiyor olmasından.

Gece bitip Sabah olunca, Ömer Zehra ile birlikte uyumuş onun ellerini tutarak kıyamam sevdiceğine bir şey olacak korkusu sarmış Ömer’i. Zehra Ömer den önce uyandı. Gözlerini açar açmaz sevdiğini görmek öyle iyi geldi ki Zehra ya. İçinde Ömer’e ne olur beni bırakma ben sensiz yaşayamam, elimi hiç bırakma ne olur dedi uyuyan Ömer’e bakarak.

Ömer de uyandı bir süre hiç konuşmadan bakıştılar. İlk Zehra kalktı üzerini değişmemişsin rahat uyuyamamışındır deyince, Ömer de doğruldu düne göre nasılsın diye sordu. Zehra da iyiyim dedi. Şuan için her şey yolunda gibi duruyor.

Ömer kol düğmesi eksik, içindeki yeleği dar gelen mavi dar takımı yine giydi. Kıyafetllerden sorumlu arkadaş lütfen artık şu takımın miadı dolmuş giydirmeyin yeni bir takım alın artık şu Ömer’e koskoca holding sahibi Ömer’in giydiği takıma bak hiç yakışıyor mu? Geçen sezon Zehranın sitiletto ayakkabısıydı bu sezonda Ömer’in defolu mavi takımı. Erkan da mı fark etmiyor darlığını, düğmelerin yokluğunu söylemiyor mu anlamadım ki nedir bu ısrar bu şekilde neden giydiriyorlar Ömer’i?

Ömer, Zehra ya kendini nasıl hissediyorsun, kötü hissedersen doktora gidelim, Ayşeye hissettirmeden de hallederiz kendini kötü hissedersen haberim olsun dedi.

Ömer gittikten sonra Zehrayı piton aradı. Canan konuştu ağlayarak, kurtar beni dedi. sonra da Piton konuştu.

Ömer çalışma odasında Zehra yı düşünüyor. Benim yüzümden mi hasta oldu acaba? diye kendini suçluyor. Sen de çok üzdün Zehra yı da, o Canana çok üzüldü ondan böyle hasta oldu senin yüzünden değil Ömer.

 Ömer çalışma odasında Zehra yı düşünürken karı koca oyununu sürdürdüğümüze göre bu kolyeyii de üzerinde taşımalı dedi. düğün gecesi boynundan çekip aldığın o kolyeyi hiç takacağını sanmıyorum. Şimdi hasta etmedin ama o kolyeyi tak dediğin an hasta edersin sen Zehra yı Ömer yapma.

 

Kerem, Sabah ve Şükran teyzeyi mezarlığa götürdü arabası ile. Sabah anne ve baba olarak bildiği insanlar için üzülüyor gözyaşı döküyor. Oysa onlar Sabah’ın gerçek ailesi değilmiş. Ne fark eder ki, doğuran değil büyüten emek verendir ailen. Sabah’ında büyümesinde emei olan bu insanlar ve bu insanları Sabah ailesi olarak biliyor.

Mezarlık bambaşka bir dünya orası başka bir alem. Gidenin geri gelmediği, bir selam, bir haber dahi vermediği bir dünya orası, Mezarlığın kokusu başka, havası başka, başka bambaşka bir yer orası. Sessiz ev sahibi onlar.

Arada giderim dolaşır gelir bir gün bende sizler gibi buraya geleceğim derim. Onlar da bana taşlarda yazan yazılarla cevap verirler sanki Ecel şerbetin bir gün sende içersin, yalın ayak baş açık bu dünyadan göçersin. Var mıdır dünyaya gelip de kalan, sürüp baştan başa muradını alan? Bunun gibi nice yazılar çıkar mezarlıkta karşınıza.

Toprağın altı ve toprağın üstü. Altındakiler üstündekilerden haberdar ama ya üstekiler onlar hiç ölmeyecekmiş gibi koşturup duruyorlar. Nereye kadar? Sonunda varış çizgisi o musalla taşı ve dört kolla taşınan bir tahta tabut içinde küçük bir toprağa gömülmek ve vakti saati beklemek değil mi? daha dün gibi yaşayanlar bugün hepsi o toprağın altında değil mi?

Dünyada tükenmez murat var imiş
Ne alanı gördüm ne murat gördüm
Meşakkatin adın murat koymuşlar
Dünyada ne lezzet ne bir tat gördüm

Ölüm var dünyada yok imiş murat
Günbegün artıyor türlü meşakkat
Kalmamış dünyada ehl-i kanaat
İnsanlar içinde çok fesat gördüm

Nuşveranı Adil nerede tahtı
Süleyman mührünü kime bıraktı
Resul u Ekrem’in kanunu haktı
Her ömrün sonunda bir feryat gördüm

Var mıdır dünyada gelip de kalan
Gülüp baştan başa muradın alan
Muradı maksudu hepsi yalan
Ölümlü dünyada hakikat gördüm

Dönüyor bir dolap çarkı belirsiz
Çağlayan bir su var arkı belirsiz
Veysel neler satar narhı belirsiz
Ne müşteri gördüm ne hesap gördüm

AŞIK VEYSEL KARANİ

Bir sır daha açığa çıktı. Sabah’ın öz anne ve babası olmadığını kim bilecek derken Kerem duydu bunu. Sen biliyorsun gerçek ailesi kim Sabah’ın? Yaşıyorlar mı? neredeler? Sır küpü bu Şükran teyzede mahallede ne kadar sırlı olay var hepsinin altından Şükran teyze çıkıyor.

 Zehra Ömer den çalışma odasında Canan için, onun adını söylemeden ben bunu yapmak istemezdim ama mecbur kaldım, bu hayat memat meselesi, benim acil olarak 1 milyon liraya ihtiyacım var dedi Zehra.

Sen hayat boyunca benim sevdiğim kalacaksın 
Ben nefes aldıkça her an benimle olacaksın
Sen benim alnımda değişmez yazım
Sen gönül telimi inleten sazım
Sen benim alnımda değişmez yazım
Sen gönül telimi inleten sazım
Dünyaya bir daha gelsem yeniden
Rabbimden bin kere seni isterdim
İnan ki ölümden korkmazdım bir an
Son nefeste bile seni severdim
Dünyaya bir daha gelsem yeniden
Rabbimden bin kere seni isterdim
İnan ki ölümden korkmazdım bir an
Son nefeste bile seni severdim

Ben seni bütün ömrümce bıkmadan seveceğim 
Sen özlemesen de beni aşkınla öleceğim
Attığım her adım sana geliyor
Dilimde her dua seni diliyor
Attığım her adım sana geliyor
Dilimde her duam seni diliyor
Dünyaya bir daha gelsem yeniden
Rabbimden bin kere seni isterdim
İnan ki ölümden korkmazdım bir an
Son nefeste bile seni severdim
Murat KURŞUN

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 235. Bölüm Analizi (“ASLI”) 8 Aralık Cuma 2017” üzerine 35 yorum

 1. su damlasi dedi ki:

  ALİ deyerli dostum iyi aksamlar. Nasilsin ben seni diyer sayfada ariyor yorum yazdim burdasin ne guzel seninde gecen ugurlu mutlu olsun hayirli aksamlar ALİ eh ben senin bu sican
  Pisik yorumunu anlamadim biraz. .nasilsin iyimisin? Ben iyim cok sukur deyerli dostum tesekkur ederim bu anlayisli dostlugun icin ALLAH razi olsun hayirli aksamlar

 2. ali dedi ki:

  xanim azerifan ve sudamlasi tekrar selam ve saygilarimi iletiyorum .
  Vallah duzu acil suretle siteye vardim . her tur yalnişliğa özur isterim . geceniz hayirli uğurlu . fi eman ul lah . innellah ve ila turceun. hoşca kalin

 3. ali dedi ki:

  selam doslar . Axşaminiz xayirli olsun . xanimAzerifan size minnet daram .
  Uzleriz hemeşe gulsun . hayat da ne edim ne deyim demiyesiz inşallah .
  pişik heç donem siçani karton filmilerinde tuta bilmiyib her donem başi divara çarpardi . insallah siçan
  belke ureyine rehm otura?! hoşca kalin. *ALI*

 4. xanimazerifan dedi ki:

  sevda naun ablacim cok guzel dileklerin icin sag ol bitanem bende seni tanidig im icin cok mutluyum bide simdi atamdan guzel haber aldim qohummuz bu gun ni sanlanib cok sevindim aytacim bitanem sen nerde kaldin cok ozledim seni?

 5. Sevda Naun dedi ki:

  Soylediklerin inan bana tum samimiyetimle soyluyorum qarwiliqdi.Iyiki tanidim sizleri.Mutlu haberlerinizi dort gozle bekliyorum.Ben sandimki avar reqsi o zonadansin.Oyle diyorsun hatirasi var ne guzel iwte.Bizim ise dostlarimiz Avar.var Balakenden onun icin bende onlarin reqsini severim.Dogru Aytacim kizimdan haber yok iyidir inwallah.Bide burda yorum cok oldugunda siteile bagli sorun yawiyor.oyle soylemiwdi dun.Bitaneciklerim iyi olun hep.nerde olsaniz ve mutlu.

 6. su damlasi dedi ki:

  Arkadaslar benim bi kac satlik isim var disari cikiyorum babamin ilaci bitmis alip geliyorum ben yazmazsam beni merak etmeyin gorusmek uzere hosca kalin

 7. su damlasi...sevda naun canim ♥ dedi ki:

  Sevda naun canim insallah gozel haberleri once sizle paylasirim soz tesekkur ederim evet oynarsin ben gittdiyim toylarda bi avar mahnisi oynarim bende hatirasi var canim ablam mene xosdu sizleri tanimak belki hic gormedik bir birmizi ama ben sizi kalbimin gozuyle goruyorum ureksen hemde ciceysen

  Bu AYTACİM prensesim harda kaldi merak dan catladim valla

 8. su damlasi..XANİM AZERİ dedi ki:

  ALLAH kabul etsin insallah sevabina yazilsin XANİM AZERİ evet aklima senin bura geldiyin ilk gun geldi ne mutlu bana ohn kizim masallah pek hamaratmissin .nazar deymesin

 9. su damlasi..XANİM AZERİ dedi ki:

  Tesekkur ederim XANİM AZERİ canimsin ve aleykum selam diyerim soz ya bele mutlu olmaniz beni cok duygulandirdi ben sizin icin ne kadar deyerliysem o kadar da siz benim icin deyerlisiz ureksen sen ay XANİM AZERİ ya gel ablan sana kocaman sarilsin var opdum

 10. xanimazerifandan sudamlama dedi ki:

  sudamlam QURAN derslerim cok iyi gediyor ben bugun Quran dersine gitdim SAAT 10da sonra geldim temizliy yapdim yemek yedim sonra ise emim gile gitdim simdi evdeyim evet biliyorum sen bana ilk defa hos geld in demisdin hic unuturmuyu m bende seni tanidigim icin cok mutluyum seni cok sev irem canim arkadasim

 11. Sevda Naun dedi ki:

  Canim ablacim Su Damlam biliyormusun mawallah sen huzur verirsen hepimize .Xanim canim da ilk senle taniw olub.All a him ne mutlu bize senin guzelle taniwdik.Duyun dileylerin icin tewekkur.Gun o gun olsun senin multlu gunun sedasini ewitey.Amin.Tamam oynuyacam duyunde .Sende kalbinde guzel yerlere goturecem Opucukler yurekler gelsin sana meleyim.

 12. xanimazerifandan bitanecik sudamlama dedi ki:

  sudamlam bitanem canim a rkadasim nasilsin bitanem s enin adina cok sevindim so nunda gercek aska inanirs an abimin adina cok sevind im demisdim ki sudamlam bi gun askina zamanla anlaya cak demisdim ve gercek oldu bu arada abime salam deyersen

 13. su damlasi..XANİM AZERİ dedi ki:

  İyi aksamlar XANİM AZERİ tesekkur ederim hic evde oldum tum gunu temizlik yemek iste oyalandim durdum sen kendini anlat quran derslerin nasil gidiyor? Seni cok seviyorum biliyormusun ilk benle tanis olmusdun sen bu siteye geldiyinde gercekden seni tanidigim icin cok mutluyum opdum hayirli aksamlar XANİM AZERİ canim arkadasim

 14. su damlasi...sevda naun canim ♥ dedi ki:

  İyi aksamlar sevda naun canim hos geldin nasilsin? Ben iyim cok sukur evdeyim tatilin tadini cikariyorum evet seni bu gun cok ozledim cok tesekkur ederim bu guzel dileklerin icin canimsin canim ya demek toy var ne guzel ALLAH mutlu etsin cok cok tebrik ederim hep mutlu olsunlar canim toyda firsat olsa benim icin bi avar mahnisi zakaz eleyib oynayarsin ..bilki kalbindeyim hise ederim varligin yeter bana huzur veriyorsun canim kendine de cocuklar da dikkat et ALLAH mutlulugunu daimi etsin amin seni cok seviyorum kocaman sariliyorum Allaha emanet ediyorum seni tesekkur ederim her sey icin opdum
  Dunki gunumuz cok guzel oldu ULKERİM gelsin tekrar toplanib kaynatalim

 15. Sevda Naun dedi ki:

  Tewekkur Xanim canim bitanem Allah sana qismet etsin ve tum bekarlara sag olasin.opdum

 16. xanimazerifan dedi ki:

  iyiaksamlar sevda naunabl acim ben iyim seninde iyi o lmana sevindim yarin dugu n var kimin toyusa ALLAHdan dilerim xosbext olsun sen bitanem hep boy le mutlu neseli ol canim benim sudamlam ben burda yim sen nasilsin ne yapdin bu gun bitanem

 17. Sevda Naun dedi ki:

  Senin iwlerin nasil guzel gozlum Su Damlam bende seni cok ozluyorum .Ablacim dunden senin adina cok seviniyorum.Ben nasil bayiliyorum iki seven gorende bi bilsen.Benim icin bunlari soylemek cok gec 11 yilliq sevgimden elimi yuzdum babam icin.Allah daima dileyim o olubki tum sevenler kovuwub mutlu olsunlar.wart kovuwmak deyil sevgi ebedi yawasin Amin.Sende hep sevil hep sev.Opdum .Goruwuruz.Bugun yazasamasamda nigaran kalma.Sabahda yazarim.Hepiniz howca kalin.Kendinize iyi bakin.

 18. Sevda Naun dedi ki:

  Kalplerimiz nasildi birdi Su Damlam tamda sene yaziyordum.Sabah duyun var.Sacima reng flan iwte hepsi evde bazar oldugundan aliw veriw.gunum kecdi.Size azda olsa yazayim halinizi sorayim?

 19. Sevda Naun dedi ki:

  Su Damlam omrum gunum iyi akwamlar sen nasilsin?Iyiyim tewekkur dun cok guzel gundu.Ulkerimde tez bir zamanda internet sormunu cozub qayidar inwallah.Aytacim kizim bitanecik sen nasilsin?Xanim canim.Betul biricik.Mersinli Elam Gulum.siz nasilsiniz?

 20. Sevda Naun dedi ki:

  Ben seni butun omrum boyunca bikmadan seveceyim.Oyle Aslicim insan bikere sevdise awk odur.Ben ilk awka ilk sevgiye cok inanirim.2ci 3ci kere sevende artik kotuy halini seviyorsun o awk olmur bence.Oyle iwte bitanecik yureyine saglik.

 21. su damlasi dedi ki:

  İyi aksamlar arkadaslar nerdesiniz? Pazardi diye uyudunuzmu AYTACİM prensesim ozledim seni hadi gel
  Sevda naun canim sen nerdesin ozledim seni
  ULKERİM yerin gorunuyor ne olur cabuk don

 22. su damlasi dedi ki:

  Selam XANİM AZERİ ve Asena iyim tesekkur ederim sizede hayirli pazarlar ALLAH yardimciniz olsun

 23. su damlasi dedi ki:

  ASLİ mucizem cok tesekkur ederim bu guzel analiz icin emeğine saglik ..bu bolumde cok guzel di benim icin cok agladim sabah mezarlikda agliyordu orda calinan sarkida cok guzel di. Bide cok rahatlik geldi bana cetini dovuyordular ya sanki yureyimden diken cikdi sana sonsuz tesekkur mucizem

 24. xanimazerifan dedi ki:

  merhaba canim arkadaslari m nasilsiniz mersinlielacim b iz iyiz seninde iyi olmana c ok sevindim sanada hayirl i pazarlar dilerim sudamlam aytacim sevda naun ablaci m ve diger arkadaslarim si zler nasilsiniz insaALLAH iyi sinizdir hepinize mutlu nes eli hayirli pazarlar dilerim hepinizi opdum ALLAHA EMA NET OLUN

 25. asena dedi ki:

  asli canim elerine saglik mutish benim bu bolumde bu adam gozume cok bati sanki omere mesaj veriyordu bishey yapacagi beli bide bu ozgede bishiy var hemde ters bishiyler bashimiza ish acagi beli hem cok kosteriyolar sahnesi cok oluyo bide bi garip haraketleri var alah sonumuzu hayir etsin bu kadar kotuyle hergecen gun bire besh geliyo kotuler bitanesi iyi olsa shasharim vala

 26. su damlasi dedi ki:

  MERSİNLİ ELAM selam canim cok guzel bi mesaji bu tesekkur ederim canimin ici sende iyice dinlen su damlasi seni cok seviyor Allah yardimcin olsun opuyorum canim iyi ki varsin rabbim seni korusun hayirli pazarlar♥♥♥♥

 27. Mersinli ELA ❤️❤️❤️ dedi ki:

  ASLICIM ❤️❤️BİRTANEM ELİNE
  EMEGİNE SAGLIK
  GÜZEL HAFTA SONU GEÇİRMEN DİLEGİYLE ALLAHA EMANET OL

 28. Mersinli ELA ❤️❤️❤️ dedi ki:

  GÜNAYDIN SİTEMİZİN GÖNLÜ GÜZEL ARKADAŞLARIM
  NASILSIN İYİMİSİN İNŞALLAH İYİSİNDİR
  GÜZEL HAFTA SONU GEÇİRMENİZ DİLEĞİYLE ALLAHA EMANET OLUN

  DAMLAM NADİDE GÜLÜM
  CANIM İÇİ SANADA GÜNAYDIN
  HAMD OLSUN BEN İYİYİM SEN NASILSIN İYİ MİSİN İNŞALLAH İYİSİNDİR
  GÜZEL HAFTA SONU GEÇİRMEN DİLEGİYLE ALLAHA EMANET OL

  AYTAÇCIM CANIM BENİM HAMD OLSUN BEN İYİYİM SEN NASILSIN İYİ MİSİN İNŞALLAH İYİSİNDİR
  BENDE SENİ ÇOK ÇOK ÇOK SEVİYORUMMMMMMMMMMMMMMM
  KENDİNE İYİ BAK ALLAHA EMANET OL GÖRÜŞÜRÜZ

  RADACIM CANIM NASILSIN İYİMİSİN İNŞALLAH İYİSİNDİR CANIM
  GÜZEL HAFTA SONU GEÇİRMEN DİLEGİYLE ALLAHA EMANET OL

 29. Rada dedi ki:

  Gunaydin hayirli pazarlar. Aslim yuregine emegine eline saglik. Oh olsun canana. Baskasina kuyu kazan kendi duser diye bosuna dememisler.

 30. su damlasi dedi ki:

  Gunaydin hayirli sabahlar arkadaslar nasilsiniz? Hepinize hayirli pazarlar yeni gunun uguru sizin olsun AYTACİM prensesim uyandinmi kiz sana da gunaydin hayirli pazarlar ah menim ureyim nasilsin bitanem bu gunde seni cok cok seviyorum canim mutluluk diliyorum sana bu gun opdum kocaman sariliyorum Allaha emanet ediyorum seni güzel gozlum hayatimin nese kaynagi

 31. Aytac azəri fan dedi ki:

  Günaydın ask aylesi nasilsiniz hepinize hayirli pazarlar dilyorum siz cok sevyorum cok opdum bugun siteye cok yazmaya bilirim merak etmeyin su damlam günaydın pirenses sana da hayirli pazarlar nasilsin canım seni cok sevyorum cok opdum kendinize iyi bakin ALLAH emanet olun gorusuruz

 32. Gozel dedi ki:

  Aslim bitanem cok guzel sag ol teşekkur ederim niye yoksun her şey yolundadyr umarym ozledik seni canym

 33. xanimazerifan dedi ki:

  iyi aksamlar aslicim bitane m nasilsin cok ozledim seni sen de gel artik bu arada aslicim analiz cok muhtese m olmus eline saglik hadi sana iyi geceler tatli ruya lar

 34. anonim dedi ki:

  Ilk yorum banden olsun,yine çok guzel olmuş,teşekkurler aslicum.aklima bi şey geldi annaşmanin haberi cananin fotorafini çekdigi belgeden çikmiş ola bilirmi?sanirim onda yunetim kurulunun kandi aralarinda annaşmayi taid edib imzalari vardı,çetin fotorafı birine gondermişdı.yinede emin degilim,beklib gorucez.

  1. Aytac azəri fan dedi ki:

   Ikinci yorum da ben de olsun ozman anonim kardes aslicim canım analiz gelmis sen yok sun nerdesi bitanem inşallah her sey yoladir cok ozledim seni analiz cok guzel olmuş ellerine salik canım arkadasim cok opdum səni iyi geceler tatil ruyalar her nerdeyse iyi ol ve cabuk don

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.