Adını Sen Koy 231. Bölüm Analizi (“ASLI”) 4 Aralık 2017 Pazartesi

Burak 05 Ara 2017 Adını Sen Koy  0

Ömer den Zehra ya

Ben, yine de vazgeçmedim seni sevmekten.
Eskisi gibi değil ama.
Biraz buruk, biraz küs, biraz sitemkar seviyorum artık seni…
Dudaklarımı ısırıyorum artık adın geçince.
Kavga falan çıkarıyorum.
Eskisi gibi sakin değilim ama olsun…

Cezmi ERSÖZ

**************

Zehra dan Ömer’e

Zaman lazım sadece, unutacaksın!

Nasıl unuttuysan çocukluğunu, kırılan oyuncaklarını.

Kırılan kalbini de öyle unutacaksın.
Cemal Sürreya

*************

Unutmak mı? Unutamazsın, unutmak istersin sadece

************

Unutmak ister insan bazen!

Tüm yaşanmışlıkları, tüm pişmanlıkları

Unutmak İstersin de Unutamazsın

Mıh gibi çakılmıştır, bir kere kalbine

Unuttum der! Yine de Unutamazsın 

 

Unutmak ister insan bazen!

Geçmişi, geçip giden günleri..

Tam unuttum dediğin anda

Ansızın çıkar karşına hayali

Unuttum der! yine de unutamazsın.

 

Unutmak İster insan bazen!

Hiç yaşamamış olmak ister

Özlenen o günleri

Kendinle hesaplaşır durur

Unuttum der! yine de unutamazsın.

Hüseyin DANIŞMAN

 

 Unutmak mı? Unutamazsın, unutmak istersin sadece ve tam unuttuğunu düşündüğün an tam unutmuşken, bir şekilde karşına çıkar o unutmak istediklerin, bir davranışla, bir sözle alev alır yanarsın geçmişine gider, geçmişi bugüne taşır, anda yaşarsın. Hayatı hem kendine, hem de en sevdiğin insana zindan edersin elde değildir.  

Elimde değil, geçmişimden o içimde yaşadığım acı günlerden kurtulamıyorum.  Oysa ben Seni çok seviyorum Zehra, hem de senin tahmin edemeyeceğin kadar çok. Hem senin tahmin edemeyeceğin, hem de benim sana sözle bunu ifade edemeyeceğim kadar çok seviyorum seni.

Her ne kadar sözlerimle, hal ve hareketlerimle davranışlarımla seni üzsem de ölmeni asla istemem. Yaptıklarım sadece geçmişin acısını senden çıkarmak içindi. Ben daha küçük bir çocukken, çocukluğumu bile yaşayamadan beni çok kırdı birisi, dinledikçe susmam, düşündükçe susmam bu yüzden. Tek başına iki kişi oldum bir ben bir de geçmişimin gölgesi.

Bana sürekli ölümden bahsedip durma Azrail her an ensemde nöbette bekler bir asker gibi tetikte hazır ve nazır. Bir daha bana ölümden bahsedip de ölümü hatırlatma bana, ben senden ayrılmak istemezken beni senden sonsuza kadar ayırma bunu yapma.

Aslı

Zehra Cananın araması ile Canan ile buluştu ve Canan Zehra dan çaldığı parayı geri iade etti. Zehra da bu parayı olduğu gibi Ömer’e götürüp şirkete masasının üzerine bırakarak verdi. Ömer şaşırdı hiç beklemiyordu.

Mesele sadece para değildi. Bunu dile getirdi Ömer.  Asıl mesele Ömer’in duydukları Ömer de susup konuşmadığı için Zehra da o konuşmayı Ömer’in duymuş olabileceği aklına dahi gelmediği için, meselenin bankadan alınan para gibi düşünmüştü Zehra ödenince sorun bitecekti Zehra ya göre.

Ömer bu parayı nereden bulduğunu sordu. Yada bu parayı bulmak için nasıl bir oyun buldun? Nasıl bir oyun kurdun dedi. Ömer şimdi oraya geleceğim Allah yarattı demeyeceğim suratına buz gibi bir şişe suyu boca edeceğim.

 

Karşındaki senin eşin, aklını başına topla, sen eşin ile nasıl konuşuyorsun? Boş yere Zehra’nın kalbini kırıyor, boş yere gözlerinden yaşlar akıtıyorsun. Nasıl telafi edeceksin bunları? Senarist ne yazacak da bu durumu telafi edecek Ömer çok merak ediyorum.  

Zehra olanı olduğu gibi anlattı. Cananı zor bir durumdan kurtarmak için yerine koymak için aldım geç de olsa yerine koydum. Anlatmaya çalıştım dinlemedin, bana inanmadın halada inanmıyorsun dedi.

Bunca zamana kadar Ömer demeyen Zehra artık Ömer demekten çekinmeden rahatça ÖMER diyor. Ömer diyerek Ömer’in kendisine bakmasını sağlayan Zehra, canımı ne denli yaraladığının, canımı nasıl yaktığının farkında değil misin? Senden ettiğin bu hakaretleri duymaktansa, senden bu muameleyi görmektense, düştüğüm şu duruma düşmektense, bin kez ölmeyi tercih ederdim dedi.

Ekledi, ağlayarak insan ölmek istedi diye ölemiyor işte, galiba bu da benim sınavım. Ama ben bu sınavdan alnımın akı ile çıkmaya kararlıyım dedi. Ömer hiç konuşmadan dinledi Zehra yı.

İşte o an Ömer’in bakışları değişti. Ömer Zehra’nın ölmesini istemiyor ki. Ömer Zehra yı çok seviyor. Seven sevdiğini üzermiş farkında olmadan, Ömer’in hatası geçmişin faturasını Zehra ya kesmek oldu.

Zehra, Ömer’e sen beni benim seni sevdiğimden daha çok seviyorsun, dilin inkar ediyor ama gözlerin öyle söylemiyor, nefretle baksan bile içinde başka bir şey var, ben senin kalbinin sesini duyuyorum, benim kalbimde seninki gibi çarpıyor, senin yapmaya çalıştığın sevdiğin birini kalbinden söküp atmak bu çok zor, benim kalbim senin kalbin için atmaya devam ettikçe o aklından geçenler asla olmayacak, Benim kalbim sonsuza kadar senin için çarpacak dedi ve odadan çıkıp gitti Zehra. Ömer de öylece kalakaldı.

Sonra da oturup olanları değerlendirdi Ömer. Önce şirketten istifa etti Zehra sonrada bu aldığı parayı geri verdi. Zehra’nın para için yanında olmadığına ikna oldu Ömer. Ancak aklında az da olsa o sözlerin etkisi olsa da o sert Ömer biraz olsun yumuşadı.

Yumuşasa ne olacak ki, akan göz yaşlarını geri akmaz hale getirecek mi? Hayır olan oldu kırılan kalp kırıldı tamiri nasıl olacak?

Sonunda Nihat Müge ile tanıştı. Nihat çok rahatsız oldu Müge den. Ne zaman yalnız kaldı Nihat Müge den gitmesini istedi. Evden dışarı çıkınca telefonla aradı açmadı. Mesaj gönderdi. Konaktan gitmesini, ailesinden uzak durmasını istedi. Müge de oyun yeni başladı dedi içinden psikopat ne dertler açacak acaba bizimkilerin başına.   

Kerem Sabah’ın dükkanının mührünü açtırmayı Ayhan beyin yardımı ile başarmış. Sabah buna çok sevindi. Dile benden ne dilersen dedi. Kerem de yemeğe çıkmak istediğini söylediği tam yemeğe gideceklerken Zehra aradı ve görüşmek istediğini söyleyince, Kerem’in de onayını alan Sabah yemeğe gitmekten vazgeçtiler. Zehra emlak dükkanına konuşmaya geldi.

Sabah’a Ömer ile olup biten bütün konuşmasını her şeyi anlattı.

Sabah da, Ömer’in öfkesi hiç geçmiyor, sana olduğu kadar kızgınlığı kendine, eline bıçağı almış ciğerini oymaya çalışıyor canı acımaz mı? Ömer de senin kadar acı çekiyor deyince, Zehra da, içinde kıyamet kopsa söylemez, ketum, kan kussa yine söylemez.

Sabah bu duyduklarına cevap olarak, Ömer’in de yardıma ihtiyacı olduğunu söyledi, yoksa insan neden sevdiği kadına böyle davransın ki? Hayatının en mutlu günlerini neden böyle geçirsin ki? her ne olduysa seni onu sevmediğine kanaat getirmiş asıl mesele bu konu para falan değil dedi.

Sabah işi çözdü.  Ömer senin onu çok ama çok sevdiğine inanmalı buna ikna olmalı dedi. Ah bir de Ömer’e böyle yol gösteren, dinleyen akıl veren birileri olsaydı. Zehra’nın Sabah’ı var. Peki ya Ömer? kimsesi yok, yalnızlar yalnızı adam. Benim daha önce dediğim gibi Ömer’in iyi bir terapiye, iyi bir arkadaşa dosta yol göstericiye ihtiyacı var. Önceden Demir vardı Mert vardı şimdi kimse yok. Karanlıkta kalan Ömer’e bir ışık tutacak fenere ihtiyaç var.    

Şirkette işler pek yolunda değil, Zehra’nın da katılmış olduğu toplantıda alınan kararlardan bir maddede değişiklik yapılmasını istiyor karşı taraf, durumu düzeltmek için gözde yeni işe giren bu görevi üstlendi ben yaparım diye bakalım ne kadar başarılı olacak? Ömer’in gözüne girmeye niyetli bu kız.

Sabah dükkanının önünde bebeği ile oturan bir bayan gördü. Hava soğuk olduğu için içeri aldı. Kerem ile yakından ilgilendiler bayan ile ve bebeğin adı can kızmış, Kel oğlan masallarında Kel oğlanın sevdiği kızın adı da can kız. Öyle sevdiler. Bebeğin annesi de sizin de bir bebeğiniz olsa ne güzel olurdu dedi.

Akşam olunca Sabah, kapının önüne bırakılan bebeği gördü. Aldı içeri annesi bir not bırakıp terk edip gitmiş. Keremin evine gittiler bebeğe orada baktılar. Evlenmeden çocukları oldu anne ve baba oldular Kerem ile Sabah. Kerem sıcak süt hazırladı ilk kez yaptığı için, Sabah yeniden hazırlamasını istedi. Kerem de tamam canım dedi. bunlar giderek aşık oluyor birbirine.

Akşam olmuş Zehra Ömer’e bir şey söylemek için elinde çay ile alışma odasına girdi. Ömer ben çay istemedim deyince, Zehra da çay benim için zaten ben bir şey söylemek için geldim deyince Ömer de dinliyorum dedi.

Bu gün Zehra’nın şirkette söyledikleri Ömer’i çok derinden etkilemiş belli. Ömer Zehra’nın ölmesini istemiyor. Ah paşam Ah. Ölüm öyle kol geziyor ki etrafta, Azrail’in o soğuk nefesini ensesinde hissediyor insan öyle soğuk ki, ölüm. Öyle zor ki ölümle karşı karşıya kalmak.

Zehra banyoda ki sorunun hala devam ettiğini, sıcak su akarken birden soğuk akmaya başlıyor, sen soğuk seviyorsun ama deyince, Ömer; söyleriz gelir bakarlar sözde yapmışlardı dedi.

Zehra da sorun onlarla ilgili değil, tesisat çok eski, belki de hepten değiştirmek lazım dedi. Ömer olur dedi. Çalışma masasından karta baktı. Zehra acelesi yok deyince, Ömer çok sakin yapılması lazım dedi.

Canım benim öyle naif, mülayim olmuş ki Ömer, Ölüm onu çok korkutmuş. Ölümden kaçış yok Ömer. Doğmak kadar ölmekte bu dünyanın bir parçası. Her ne adar insana doğum kadar sevinç mutluluk vermese de ölüm bu dünyanın vazgeçilmez bir parçası. Hem de en gerçek belki de tek gerçek parçası bu dünyanın ölüm. Bir varmış bir yokmuş dedirten tek gerçek ölüm.

Neden hep seninle aynı korkuları yaşamak zorundayım ben? İnsanın yaşı kaç olursa olsun her ölüm erken ölümdür. Sevdiklerini kaybetmek kadar zor ve ağır bir olay yok bu hayatta.

Ömer kartı ararken Zehra çıktı odadan ve Ömer kartı buldu. Gözünün önünde duruyormuş 🙂

Zehra’yı düşünmekten önünü göremez halde Ömer. Kaybetme korkusu kol geziyor damarlarında seviyor Zehra yı Ömer.

Zehra da odasında, konuştu benimle, o halleri neydi öyle? bir şaşkınlık, bir sersemlik, biliyorum beni seviyor. Evet Zehra Ömer seni seviyor.

Zehra Ömer için hazırlandı. Saçlarını topladı makyaj yaptı, parfüm sıktı ve o parfümü sıkarken bir anı hatırladı Zehra.

Parfümü sıkarken Ömer geliyor beline sarılıp Zehra’nın kokusunu içine çekerken senin parfüme ihtiyacın yok sen çok daha güzel kokuyorsun diyor. Demesine diyor da, o odada hiç güzel anıları yoktu, o gri renk boyandığından beri hiç güzel bir anları olmadı ki, onların bu biraz saçma olmuş. Gri renkteki odada yaşanmayan ama yaşanmış gibi hayal edilip gösterilen sahne olmamış.

Sahne güzelde bu renkteki oda da yaşanmadığını bildiğimiz için olmamış. Gerçekçi durmadı bu sahne.

Zehra akşam salonda oturan hala ve Ayşe’nin yanına gidip oturdu. Ayşe ve hala Zehra yı çok beğendiler. Ayşe abisi de gelince Zehra da güzelliği fark edip fark etmediğini sordu. Parfüm kokusunu da fark eden Ayşe, bunu dile getirince, Ayşe sayesinde Ömer de Zehra gibi o parfüm anını hatırladı ve orada söylediklerini şimdi herkesin içinde yeniden söyledi Ömer.

Güzel koku ama senin bu kokuya ihtiyacın yok ki, sen çok daha güzel kokuyorsun.

Zehra Ömer’in o anı hatırlamasına çok sevindi. Mutlu oldu o da hatırlıyor dedi. Ama ben hatırlamıyorum böyle bir sahne ne zaman çekildi hem de gri renkte? Siz ikiniz de, dizi deki ekip te rüya görüyor anlaşılan.

 Gece olunca Zehra hazırlık yaptı Ömer’e güzel görünmek için ve kitap alıp okuyarak bekledi. Uyuya kalmış o gelene kadar.  Ömer odaya gelince Zehra yı o halde gördü. Kapıyı sessizce kapattı. Kitabı aldı yerine koydu. Önce üzerini örtmek istedi vazgeçti.

Sonra kendi tarafına geçince Zehra’nın bıraktığı notu gördü. Rolde olsa o güzel zamanlara götürdün beni teşekkür ederim yazıyordu. Rol değildi. Gerçek duygularıydı Ömer’in. Banyoya girecekken kıyamadı ve gidip Zehra’nın üzerini örttü öyle banyoya girdi Ömer.

Zehra da uyandı fark etti Ömer’in yaptıklarını mutlu oldu. Sabah olunca da Ömer’in giyeceği takımı ayarladı. Ömer görünce hiç konuşmadı nutku tutulmuş gibiydi.

Cananın annesi yüzükleri bulmuş, Çetin den yardım isteyen Canan ne yap dediyse artık Çetin? Konak kapısının önünde Ayşe açtı kapıyı ona ve Zehra da gördü bunu? Ne diyecek nasıl açıklanacak bakalım bu durum?

Bir de Polis geldi Sabah’ın kaldığı Kerem’in evine.     

SENİ SEVİYORUM ( Zehra )

Sana uzak kentlerden birinde

Zamanın bir yerinde

Seni ve senli günleri anımsattı akşam güneşi

Onca zamanın üstünde eskimeyen bir düşüncesin şimdi

İnsan her gün anımsar mı aynı gözleri?

Seni seviyordum ve senin haberin yoktu

Saçlarını izliyordum uzaktan

Kulağının arkasına düşüşü ve burnun

Herkesten başkaydı işte Güldüğün zaman yukarıya bakardın

Yukarı kalkan başın ve gülen gözlerin vardı

Ne güzeldiler Sen bilmiyordun ben seni seviyordum

Kalbime sığmıyordu aklımdan geçenler

Duvarlara, vitrin camlarına, kaldırımlara çarpıyordu

Geri dönüyordu çoğalarak Senin sesini duyduğum masalarda erteliyordum her şeyi

Her şeyi erteleyişim oluyordun Kalp ağrısı oluyordun

Birlikte soluduğumuz sokak isimleri oluyordun

Mevsimler değişiyor ve büyüyorduk

Dönemeçler geçiyor, köprüler göze alıyor

Ve bazen, tekin olmayan suların üzerinden atlıyorduk

Cesurduk Ufuk çizgisi maviydi, günbatımı hep turuncu Ve kırmızıydı bütün karanfiller

Ben seni seviyordum sen bilmiyordun

Sevinçlerim oluyordun ara sıra Sen hiç bilmiyordun

Sonra herhangi biri oldun Bütün sevinçlerim bittikten sonra

Yağmurlar yağdı serin haziran akşamları Derken bir gün uzaktan gördüm seni

Saçların bana inat başın her şeye meydan okuyarak İşte yine aynı

Kalbimi acıttın her zamanki gibi Değiştik sanıyordum. Ve sen yine bilmiyordun

Şimdi bunları anlatsa sana birileri

Kim bilir Ya da boş ver Bilme en iyisi

İclal AYDIN.

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 231. Bölüm Analizi (“ASLI”) 4 Aralık 2017 Pazartesi” üzerine 69 yorum

 1. Anonim dedi ki:

  U L K E R deyerli dostum. el kiymaleri çok. siteniz cevab gondermedi . őyretdiyin için teşekkur ederim . hoşca kal . bahtiniz yollariiz açik olsu…

 2. ali dedi ki:

  ULKER deyerli dostum siteniz açdi .am cevap godermedi . Yzi nizi gordum sosuz teşekur edirem . mobil asla çekmiyo . hoşca kal deyerli ve doybusal őyretmen..

 3. Anonim dedi ki:

  Aslı hanım bilginiz varmı dizinin tekrarları neden yayınlanmıyor.Acaba dizi gözdemi çıkarıldı.

  1. aslı dedi ki:

   yeni başlayan dizileri tanıtmak için onların tekrarı veriliyor. Bizim dizinin tanıtım süreci geçti

 4. Tatlıcı ülker dedi ki:

  Aytacım ben aslında hepinize günaydın dedim. Sizler geç kalkmışsınız.

  Aslım günaydın.

  1. su damlasi dedi ki:

   Hayirli gunler hayirli sabahlar arkadaslar nasilsiniz? ULKERİM XANİM AZERİ AYTACİM ASLİ Hanim ablam sevda naun GOZEL ablam hepinize hayirli sabahlar AYTACİM burdayim nasilsin bitanem ben iyim disardayim o yuzden yazmadim birazdan donucem gorusuruz opdum seni cok seviyorum prensesim

   1. Aytac azəri fan dedi ki:

    Iyi aksamlar canım nasilsin kusura bakma bitanem bugun cok yondum misafirlerimiz var di bitrlu siteye yazmadim anca simdi siteye gircek vakit buldum burda bana yazdığını gorce cevap yazayim dedim simdi yeni sayfalar gecicem orda konsuruz seni cok sevyorum

  2. Aytac azər fan dedi ki:

   Iyi aksamlar ulkercim evet sen her kes den once gunaydin mesajı yazmisin canım ama ben siteye bakdigim da senin mesajı yok du ben yazcaya kadar sen goder msi sin oyuz de neden yok sunuz diye yazdim ben de bugun cok yuondun anca simdi sayfalara bak bildim oyuz den sabah ki mesajlara simdi cevap yazyorum

 5. Hanim abla dedi ki:

  Herkese merhaba.Gününüz aydın ve hayırlı olsun.Bu gününüz dünden,sabahınız bu gününüzden daha güzel olsun,inşallah.

 6. Çalıkuşu dedi ki:

  Günaydın aslı hanım elinize yüreğinize sağlık analiz çok güzel olmuş

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın Çalıkuşu teşekkür ederim beğenmenize sevindim 🙂

 7. Aytac azəri fan dedi ki:

  Gunaydin hayirli sabhlar ask aylesi nasilsinz ? Ve nerdesiniz bugun kimse gunaydin mesajı yazmamış yeni bir sayfa mi cikdi benim haberi yok normal de ben siteye girceye kadar siz cok da uyanir diniz her kesi işi var bugun kaliba hepinize kolay gelsin hayirli uğurlu güner diyorum size su damlam canım sana da kocaman gunaydin nasilsin bitanem sen de yok sun nerdesin canım seni cok sevyorum canım arkadasim hepiniz cok sevyorum cok opdum Gorusuruz

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın aytaccım, ülkercim, herkese günaydın. yeni sayfa birazdan analiz sayfası ile olacak inşallah. görüşürüz

   1. Aytac azəri fan dedi ki:

    Selam aslicim gunaydin demek icin cok gec kaldim ama iyi aksamlar diye bilirm bugun cok yondum bir kere girdim analzini okuyup cikdim bu sayfaya bakmadim

 8. Tatlıcı ülker dedi ki:

  GÜNAYDIN DEYERLİ AİLEM. BU GÜN PAZAR DİYİL HADİ UYANIN. SAYFANIN SONUNDA BETÜLÜN DOĞUM GÜNÜ SAYFASI VAR. TEBRİK ETMEYİ UNUTMAYIN.

 9. Gozel dedi ki:

  Aslim canym benim cok teşekkur ederim bi yogunlygyn icinde analizi yazmyşsyn allam razy olsun senden hakkyny helal et canym kardeşim

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın Gözelcim,
   bu dizi ve burası benim bütün yorgunluğumu alıyor.

 10. ali dedi ki:

  Elnare baci sitemize xoş geldiniz . mende iran islam respublikasi TEBRIZ’DEN gatilmişam. biz her gun bu saytida size muntezirk. sağolun sağlikla kalin.

 11. xanim azerifan dedi ki:

  ayancim hos geldin nasilsin bitanem seni cok ozledim ya kuzenin nisani var onla rada mutluluklar dilerim

 12. Aytac azəri fan dedi ki:

  Arkadaslar dizimizin yeni fragrami cikmis kim iziledi ben simdi iziledim boyle bakica cok guzel fragram zehom barsimis sanki ama nede se fragrami izler ken icime kotu bi his doldu omer gercek de desdimi yok sa yine zehrayimi kadryor anmadim inşallah fragram da gördüklerim gercek dir ben bir hayal kirigi daha yasamak isdemyorum inşallah omer zehrayi kadrmyor dur

  1. su damlasi dedi ki:

   Aytacim prensesim kusura bakma ben yinede ulasamiyorum OĞUZ bey sitesine aniden kapandi ozur diliyorum sana zahmet verdim canim benim kocaman sariliyorum opdum

   1. Aytac azəri fan dedi ki:

    Ask olsun su damlam nede uzur dilyor sun ki canım hiç bir kusuru yok olur oyle ben de bu siteyi ozleyip geri dondum evet biraz başım ağrıyır du ama simdi kecdi agirmiyor artik iyim seni cok sevyorum canım benim

    1. su damlasi dedi ki:

     Tamam canim benim ne biliyim birden oldu iste. Ne ise saglik olsun bitanem kendine dikkat et lutven .kiz biz seni burdan gelin gondereceyiz iyi bak kendine ah Rabbim insallah o guzel gunude bana gostersin amin canim mutlu olmani o kadar cok istiyorum ki Rabbim insallah hayiri ugurlu bi taleh bi omur yazmis sana kocaman bi mutluluk diliyorum sana hic bitmiyecek mutluluk huzur dolu hayat her guzellik sans senin olsun ay ben sana dua etdikce kovreldim kiz ben sulu gozum ya canim benim nefesim opuyorum canim benim kocaman sariliyorum seni kalbimde simsiki koruyup sakliyorum ay gel kocaman sariliyorum yine canim seni cekdi cocuklar dondurma istediyi gibi al buda kalbimiz
     ♥+♥

     1. Aytac azəri fan dedi ki:

      Canım arkadasim bitanem guzel dilek leri duvalarin icin cok tesekkur ederim inşallah o guzel güner den benim bitanecik arkadasim icin olun en kisa zaman da amin demek beni burdan gelin kocurcek sin ah canım ya seni okadar cok sevyorum ki iyiki var sin seni varlığı dostluğu benim icin cok kiymetli iyiki benim arkadasim abla sin varlığı la beni okadar mutlu edyor sun ki anlatama ben de sana kocaman sarliyorum cok da opdum ben simdi cikyorum uycam yarı gorusuruz seni kalbime koyup sonsuza kadar orda sakliycam sonsuza kadar sen hep benim bitanecik xedice xatun ablam can dostum olarak kalcak sin iyi geceler tatli ruyalar ALLAH rahatlik versin RABBIME emanet ol seni sevyorum

 13. Derin dedi ki:

  ÜLKERCIM sevdiklerine kıymet vermen çok hoş öpüyorum seni kuzumm♡♡

 14. Ayan dedi ki:

  Su kuzenimden bir rahat birakmiyor.
  Nisan için bir sürü organizasyon sirketinin numarasini aldi. Simdide karsimda oturmus sözlüsüyle konusuyor. Hem burada internet süper digil. O sebep yazamiyorum. Ama söz nisandan sonra evimize döndügümde sizden ayrilmak yok.

 15. Tatlıcı ülker dedi ki:

  AYANCIM hoş geldin. Kızım bir an önce işlerini bitir ve geri dön. Seni çok özledik.

 16. Tatlıcı ülker dedi ki:

  Göker abi tamam nasıl istiyorsan öyle olsun. Sadece sitenin eski görünümünde bir çok anılarım var. Her defa deyişiklikler olduğunda hatıralarımı teker teker kayb ediyorum.

  Abicim benim senden küçük bir ricam olucak. Ama bu sayfada diyil. Lütfen o ricamı yazdığımda çabuk geri dönüş yap.

  1. Göker dedi ki:

   Tamamdır ülkercim. Mail atabiliyorsan [email protected] adresine mail at daha çabuk haberim olur

 17. Ayan dedi ki:

  Göker abi, sen ne yaptin ya?
  Bu hal çok kötü olmus.
  Siz siteyi eski haline çeviremez misiniz?
  Basim döndü resmen.
  Yorumlari sirasiyla okumak için ekrani asagidan yukari baslatiyorum. Buysa insanin içini daraltiyor. Lütfen eski haline getirin siteyi. Hem sitenin eski ev sahipleri hiç biri sevmedi bu hali.
  Bu site farkli bir site diye yaziyor bazi adamlar. Misal ben. Bu sitede digerleri gibi olursa ne anlami kalir ki?

  Hem Asli canim benim Analizin müthis olmus ellerine saglik.

  1. Aytac azeri fan dedi ki:

   Iyi aksamlar ayancim hos geldi nasilsin canım cok ozledim seni don artik aramiza eskisi gibi hep berber olalim yine hepimiz cok ozliyoruz seni

 18. Aytac azəri fan dedi ki:

  Iyi aksamlar arkadaslar sitemize ne oldu boyle bir karip olmuş gercek de başım dondu siteye girerken dünya gercekde de tersine donmuş gibi his etim boyle de iyi ama biz eski haline alsdiqmiz icin site qarip geliyor insana biraz zaman gecsin bu haline de alsiriz ama gercek de başım dondu benim site tersine donse de ben yine okumadigim yorumlari okumak icin aşağı inyorum neyse alsiriz her halde aslicim hos geldin canım nasilsin ozledik seni iyiki geldin analiz muhtesem olmuş yazcak tek kelime bil bulmyorum elerine gonlune salik cok tesekkur ederim canım aslim su damlam canım benim sana da iyi aksamlar bitanem ne yapyorsun

  1. su damlasi dedi ki:

   İyi aksamlar canim prensesim iyim evdeyim ya bu sitenin hali beni cok uzuyor kafam karisti her seyi ters kose goruyorum ben eski halinde olsun istiyorum sen nasilsin bitanem ne yapiyorsun

   1. Aytac azəri fan dedi ki:

    Ben de iyim canım tesekkur ederim evet aynen oyle başım donyor siteye gire ken her şeyi tersine goryorum keski eski haline don se biz sitemizi oyle de cok sevyoruz ilik bast alsiriz sanmsdi ama yok oluyor boyle eski hali daha guzel di goker abi sen nasil isdiyor sana oyle olsun ama siteye gire ken bir karip olyoruz ben eskisi gibi en sona gidip yorumlari okumaya razyim eski haline donmesini cok istyorum ama yine de meslehet senin

    1. su damlasi dedi ki:

     Ah be prensesim hall kalmadi bende basim donuyor haala ne yapalim buna alismak Cok zor olucak ben OĞUZ beyin sitesindeyim istiyorsan sende gel opdum

     1. Aytac azəri fan dedi ki:

      Evet canım haklisin alsmak cok zor olcak bakalim bir kaç gün gecsin neler olacağını gorcez inşallah hemn alsiriz sen oğuz abin sitesi demis vallah başım cok agryor burya da zar zor yazyorum ama neyse tamam gelyorum oraya bekel beni canım ablam seni cok sevyorum bitanem

     2. su damlasi dedi ki:

      Tamam prensesim bekliyorum gel kiyamam basinmi agriyor gecmis olsun guzelim yeni cikmis fraqman sayfasindayim bende seni cok seviyorum hayatimin nese kaynaği opdum

 19. Göker dedi ki:

  Selam TATLICI ÜLKER ve ASLI. Yorumların sondan başa gitmesi konusunda çok fazla istek var. Site ikiye bölünmüş durumda bende ne yapacağımı bilemiyorum açıkçası. Bir çok kişide her seferinde sayfanın sonuna kadar gitmek istemiyor. Aslında internette yaygın olarak kullanılan şimdiki halidir. Bazı konularda 1.000 üzerinde yorum var ve bu onlarca sayfa demek. Bir süre bu şekilde kalsın olmazsa eski haline getiririm.

  1. Neşe dedi ki:

   Bencede bu hali daha iyi her seferinde sayfanın sonuna gidip aynı yorumları geçmenin gereği yok.

   1. aslı dedi ki:

    Neşe hanım sizin fikrinize saygı duyarım ama bu yeni hal bana otobüse tersten oturup gitmeye mehmet ali ismini ila temhem olarak okumaya benziyor. benim için zor anlayacağınız.

    sanki yeni mesajlarda ard arda yazılınca bir çok sayfa olmayacak mı olacak onları okumak için aşağıya inmeyecekmsiniz? ineceksiniz onlara mesaj yazılmayacak mı yazılacak okunmayacak mı? okunacak ha bazı kişiler okumuyor, eski sayfaları bile okumazken bu mesajlara yazılan yeni mesajlarımı okuyacaklar.
    en son yazılan 3 5 mesajı okuyup es geçecek eski sayfaların okunmadığı mesajlar arada kaynayıp gidecek.

 20. Elnare. dedi ki:

  Salam. Merhaba. Biz azerbaycandaniz. Adini sen koyun bas praduseri sizden boyuk xahis edirem ki adini sen koyu trt1-de verin. Biz hamimiz bu kinoya baxa bilmirik xahis edirik trt1-de verin xahis edirik.

 21. asena dedi ki:

  arkadashlar HAZER klass magzazin de ocakda cikacak dergilerini cekimindeydiler cok sevinindim umarim daha basharili olurlar daha nice basharilara inshalah onlar bunu hakediyorlar heycanla ocak ayini bekliyorum bakalim neler soylemishler.

 22. xanim azerifan dedi ki:

  tatlici ulkerim kiz sen nasil sin insALLAH iyisindir sitede degisiklik olmus yinede esk i site iyi idi ama ne apalim bu yeni siteye de alisiriz hadi ALLAHA EMANET OL CA NIM

 23. Derin dedi ki:

  ÜLKERCIM iş güç yazamaz olmuştum..
  Vavv sürpriz mi kime,niçin 🙂
  Sevgili falan mı 😉 harikasın canim herşeye yetisiyorsun.. Öpüyorum seni♡

  1. Tatlıcı ülker dedi ki:

   DERİNCİM Allah iyliyini versin. Kız benim başımı kaşicak vaktim yok. Bide bunca işin arasında sevgili olayı bana fazla. Süpriz deyer verdiyim birisine:-D

 24. Tatlıcı ülker dedi ki:

  Şu an sanki telefona tersden bakıyormuş gibi his ediyorum. Eski hali daha iyidi. Adminimiz deyişti ama ona pek üzülmedim. Cünki onu çok sevdim. Ama ters köşe yorum işine bozuldum

  ASLIM ELLERİN DERT GÖRMESİN. ÇOK GÜZEL OLMUŞ. BAYA DUYQU YÜKLÜ:-)

 25. Hanim abla dedi ki:

  Aslıcım,”o sözler” derken ben şiirleri,siyah yazıları nazarımda tutmuştum.
  Radacım,sende ince yumor hissi vardır,inan bana.
  Ülkercim,senin yazıların 18 yaşlı çocugun yazısı deyil,maşallah sana.
  Canım kızlarım,yeteneklerinizi keşf edin, onları geliştirin.Aile,çocuklar başınızı katacak.Bir de göreceksiniz onlar şah,siz ise mat olmusunuz.Geç kalmayın.

  1. Tatlıcı ülker dedi ki:

   HANIM ABLAM iyi akşamlar. Ablacım ben deşik karaktere sahibim. Bazen şaka dolu tatlıcı oluyorum, bazende duyqusal Ülker. İşte bu yüzden Tatlıcı Ülkerim ya:-)

 26. xanimazerifan dedi ki:

  goker abi sag ol sayfa co k guzel olmus merhaba asl icim bitanem nasilsin INSAL LAH iyisindir canim analizin cok muhtesem olmus siiri c ok guzel yazmisin eline sag lik hadi kendine cok iyi ba k ALLAHA EMANET OL CANIM

 27. aslı dedi ki:

  Ne yaptınız bu siteye böyle? dünya tersinemi döndü nedir? ben bütün mesajları birbirine karıştırdım. hangisi baş hangisi son? benim eski sitem bundan daha iyiydi.

  1. su damlasi dedi ki:

   Bu siteye ne oldu boyle benimde kafam allak bullak oldu eski hali daha iyidi bence

   1. aslı dedi ki:

    Aynen su damlam ben çok zorlanıyorum bunda.

 28. Rada dedi ki:

  Nesrin merak ediyorum omer zehrayi uzerken ne yapiyorsun?

 29. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aslıcım.Nasılsın kızım,dinlene bildinmi?Artık evindesin.Yorgun halinle analizi de yazdın.teşekkürler,eline,gönlüne saglık.Allah senden razı olsun,Allah seni bahtiyar etsin canım kızım.Kalbin gibi hayatın da güzel olsun inşallah.
  Analizleri okurken her defasında bana öyle geliyor ki o sözleri sen deyecektin,baktın ki artık deyipler.Senin fikirlerin o satırların arasında saklanmış sanki.Sahiden öylemidir?Ne olursa olsun hayat güzeldir güzel kızım.Hoşca kal.

  1. aslı dedi ki:

   Güzel duaların için teşekkürler ablacım.
   evet ablacım sahiden öyle.
   Hayat devam ediyor.

 30. Derin dedi ki:

  Merhabalar herkese
  Sayfa ne güzel olmuş masaallah..
  ÜLKERCIM nasılsın tatlim ozledim seni 🙂
  Kizlar bu Ömer hâlâ öğrenmedi mi gerçekleri ya yazık bu Zehraya eriyip bitiyor kizz

  1. Tatlıcı ülker dedi ki:

   DERİNİM birtanem merhaba. Canım benim nasılsın? Kız bende seni çok özledim ya hatta dün gece “Derincim nerdesin” diye yorum yazmıştım. Ama çkmamış qaliba. Neyse buralardayım. Birisi için süpriz yapıcam. Onun son tamamlanma işlerini yapıyorum.

 31. nesrin dedi ki:

  Selam .Goker bey sayfa çok güzel olmuş
  .ASLIM yazına çok teşekkür ediyorum .AZRA KöHEN söylediği gibi gelişmek için aşk lazım .Dizimiz biraz aşkla daha güzel oldu ,daha sıcak .Biliyor musun Aslı Ömer gülümsediği zaman benim de içim gülüyor .Hele hele Zehrasını severken değmeyin keyfime .

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba nesrincim ben sitenin bu halini sevmedim. şuan tersten yazıyorum. en sona indim başa doğru anca gidiyorum. tramvaya ters oturmuşda gidiyor gibiyim beynim döndü.

   Resul abiden özellikle istemiştim böyle yapma diye Göker abi yapmış bile.
   eskiye dönelim lütfen.

   Ömer’in gözleri bakışları beni daha çok etkiliyor.

 32. asena dedi ki:

  merhaba ashk ayilesi nasil siniz iyimisiniz?umarim herkes iyidir bu arada aslicim analizin yine yikiliyo mutish olmush elerine gozlerine saglik 10 numara 5 yildiz

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkürler asenacım sağolasın.

 33. Rada dedi ki:

  Mehrabalar. Goker bey tesekkur ederiz. Vallah sayfanin sonuna gidene kadar omur gidiyor sanki. ASLIM tesekkur ederim yariya kadar izlememistim. Sayende izlemis oldum. Bunun icin sana kocaman sarilib opucuk manyagi gibi opuyorum. Ekledigin siirler cok guzel. Gercekten iyi geldi bana. Kiz canan ne zaman verdi parayi? Zehrayla bulustugunda ben para verdigi gormedim. Gelib ozur diledi o kadar. Zehranin o zorbaya cay benim dediginde adamin suratinin hali oyle keyfimi acti ki anlatamam. Birde ben cay istemedim. Sanki suna cay veren var. Kendini ne zannediyor bu herif. Zehra hep bana hizmet etsin bende istemiyorum diye onu tersleyim. Vanyodaki suda ayni o magara adami kimi akiyor. Bi sicak bi bakiyorsun soguk.

  1. su damlasi dedi ki:

   ASLİ mucizem Cok tesekkur ederim gercekden Cok guzel olmus bu siyah yazilar her analiz cikdiginda ben olup olup diriliyorum.kocaman sariliyorum sana kocaman opuyorum iyi ki varsin mucizem

   1. aslı dedi ki:

    su damlam teşekkür ederim sende iyi ki varsın.

  2. aslı dedi ki:

   Canan Zehra ya parayı tam verecekken Nihat ile Ayşe nin sahnesine geçtiler, heyecan olsun diye o sahneyi Ömer’e anlatırken gösterdiler. Canana geri döndüklerinde Canan çoktan parayı vermiş Zehra ya da ben çok büyük bir hata yaptım diyordu. o sahne özellikle gösterilmedi. 230. bölümde.

 34. Göker dedi ki:

  Yorumlarda düzenleme yapıldı. Artık son yorumlar ilk sırada görüntülenecek. Sayfa sonuna gitmenize gerek kalmadı.

  1. IR dedi ki:

   Tesekkur goker bey ,ilgilendigin icin ,bu deyisikligi onceden rrsul neyde yapmisdi ama bazi arkadadlar alisamadi ,sonradan eski haline donderdi ,ama zamanla alisiriz ,bir daha tesekurler.

   1. aslı dedi ki:

    Bence eski hali daha iyiydi. bu ne tersten okuyor gibi benim için bu çok zor, diğer siteleri böyle oldukları için sevmiyordum. mesajlar arap çorbası gibi geliyor bana

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir