Adını Sen Koy 23 Mayıs Özeti 177. Bölüm Analizi

Burak 24 May 2017 Adını Sen Koy  0

Aşk Son Zerresine Kadar Kendini Vermektir, Ruhundaki Son Zerreye Kadar Sevdiğin Olmak İstemektir, Onun İçinde Eriyecek Kadar Sevmek, Kendinden Kopmak Demektir. Aşk Bitmeyen Bir His, Yaşandıkça Kesilmeyen Bir Duyuş ve Hissediş Olduğu İçin o, Her Türlü Şekli, Kalıbı Aşmakta Yani Aşk, Onu Yaşamayanın, Tatmayanın Anlayamayacağı Bir Zevktir.

Zehra odasında Ömer’i arıyor, hem ondan kaçıyor, hem de onu görmeden onsuz yapamıyor. Aşık Ömer’e, eşine, bunun başka bir açıklaması yok. Ömer odanın diğer kapısından içeri girince Zehra korktu. Ömer korkutmak istememiştim dedi. Eline baktı yüzük yoktu parmağında, çekmeceye koyduğunu, takıp takmayacağını sordu Ömer ve ben taksam dediği an Leyla geldi odaya girdi.

Ömer de çalışma odasına geçti. Yaz gelmiş artık açık renk ceket ve pantolon giymiş Ömer yakışmış yakışıklı paşama benim 🙂

Zehra ve Leyla odada baş başa kaldılar. Konuşmaya başladılar. Zehra kafasının çok karışık olduğunu ne yapacağını bilemediğini, bana tektaş yüzük almış diyerek kutuyu şak diye açıp Leylaya gösterdi Zehra.

Daha ne istiyorsun kızım sen? 

Ne güzel işte sevinmen vede mutlu olman gerekirken bu hüzün niye Zehra? Ömer sana olan sevgisinin bir sembolü olarak onu almış vermiş, tamam verirken kullandığı kelimeler yanlış olsa da, hatasının farkına vardı düzeltmek için elinden geleni yaptı Ömer.

Unutma ki, bir yürek bir yürek ile takas edilir, Ömer de kendi yüreğini sana verdi, senin yüreğini senden aldı Zehra.  

Leyla çok sevindi, mutlu oldu arkadaşı adına ben biliyordum böyle olacağını dedi ve Zehra’nın yüzüğü kabul etmediğini öğrendi.

Zehra, niyetinin ne olduğunu bilmiyorum diyerek yüzüğü çekmeceye koydu.

Ömer’in konuşmasına izin versen anlayacaksın niyetinin ne olduğunu da, konuşmasına izin vermiyorsun ki, inatçı keçi.

Şeytan diyor ki, kapat şu iki inatçı aşığı bir yere kapıyı kilitle, kalsınlar içeride bir süre. Zehra korkudan Ömer’in yanından bir an ayrılmasın, Ömer de Zehra yı rahatlatıp, açık açık konuşsun. Konuşmaları bitince kapı açılsın dışarı çıksınlar elele.

Leyla da çok kızdı Zehra ya, adam kalkmış tek taş yüzük almış, sen ona yok demişsin. Sen Ömer’i seviyorsun, Ömer de seni deyince,

Zehra, sen ne diyorsun Leyla? diye soruyor.

Ne diyecek gerçekleri sana söylüyor, senin görüp de görmezcelikden geldiğin gerçekleri açık açık sana yüzüne söylüyor.

Leyla da, görünen köyü anlatıyorum aşk köyünü içinde de sen ve Ömer ikiniz.

Zehra, tamam yüzüğü verdi nedeni?

hala nedeni diyor hey yarabbim ya, sen aklıma mukayyet ol Allah’ım. Zehra Ömer o yüzüğü sana süs olsun diye değil, eşi olasın diye aşkını, sevgisini sana göstermek için verdi.

Allah bir insanı senin elinle ayağa kaldıracaksa Zehra, sen nasıl o elini uzatmazsın Ömer’e?  Allah senin aracılığınla bir zamanlar dağılmış olan Ömer’in parçalarını topluyorsa ve onu yeniden hayata bağlıyorsa, onu hayata bağlarken kardeşi Ayşe yi de yaşama sevinci ile iyileştiriyorsa, bak gör aşk nelere kadir. Ömer’in Aşkına nankörlük etme be Zehra.

Müzeyyen hanım mutfakta Hediye abla ile karşılıklı çay içiyor. Dertleşmek istiyor aslında. İçinde biriken sıkıntıları dışarı atmak istiyor, Alev den yana dertli Müzeyyen hanım ve evdeki avizeleri, odasındaki perdeleri, birkaç eşyayı değiştirmek istiyor.

Belki eşyaları değiştirince evde, odanızda, gözle görülür bir değişim olacak, onlara baktıkça bir rahatlama hissedeceksiniz ama peki bu eşyaların değişmesi, sorunların çözülmüş olması anlamına mı gelecek? elbette ki, hayır.

Alev’in bir profesyonel yardım alması gerekli, Mert biraz olsun konuşsa belki yardımcı olur ona ama eşyaları değiştirmek, Alev sorununu görmezcelikten gelmek anlamına gelir. 

Sorun eşyalarda değil, sorun Alev de, onun düşünce yapısında, bu düşünce yapısının değişmesi gerekli Müzeyyen hanım.

Hediye ablamda durumun farkında, ne zaman canınız sıkılsa evde değişiklik yaparsınız, canınız neye sıkıldı, iyimisiniz? diye sordu.

Alev mutfağa geldi, hediye abla onları baş başa bıraktı, Alev aramızdaki bu durumu düzeltmek istiyorum, niye böyle yapıyorsun? Niye yaşadıklarımı görmüyorsun? Diye soruyor.

Teyzesi de, ne görüyorsam onu söylüyorum, senin söylediklerin yenilir yutulur gibi değil dedi.

Alev, sen ne yaptığının farkında değilmisin? 

Ömer’e tuzak kuruyor onu içten yıkmaya çalışıyorsun, şirkette yapmadığın sahtekarlık kalmadı. Dosyalar üzerinde oynuyorsun, masum insanları işten atılmasına sebep oluyorsun ve daha bir sürü şey, bunu yaparken de Ömer’e olan sevginden aşkından bahsediyorsun. 

Seven insan senin yaptıklarını yapmaz ki, sen Ömer’i sevmiyorsun sevseydin bu yaptıklarını yapmazdın Alev.

Ömer sana güvendi işlerini emanet etti sen onu sırtından vurdun, güvendiği dağlara kar yağdırdın Alev. Ömer senin yaptıklarını bir öğrensin bak bundan sonra ağzınla kuş tutsan yaranamazsın Ömer’e haberin olsun. Ömer’in gözünün içine baka baka yapmadığın iş kalmadı Alev.

Zehra, Leyla ile terasta konuşuyorlar. Leyla bana Alev falan deme, elini Zehra’nın kalbinin üzerine koydu burası ne diyor dedi.

Zehra, sustu kaçtı arkasını döndü, Leyla da böyle susarsın işte dedi.

Zehra, aşk dan da kaderden de kaçamazsın. Sen susarak aslında Ömer’e olan büyük aşkını içinde saklıyorsun, bir yerden sonra onu da içinde saklayamazsın, aşk ağırdır tek başına bunu taşıyamazsın, yanarsın Ömer gibi kıvranırsın içten içe ve bir gün bir şekilde ele verirsin Ömer gibi kendini.

Leyla, Zehra ya eğer biri seninle ilgileniyorsa davranışları değişir, seni şaşırtan şeyler yapar, ben Ömer’in değiştiğini buradan görebiliyorum dediğinde.

Zehra, evet değişti bir anı bir anını tutmuyor dedi,

kimin bir anı bir anını tutuyor ki be Zehra. güneş bile her gün farklı bir noktadan doğup, farklı bir noktadan batıyor. Çünkü; dünya dönüyor Zehra. Kışın güneşi ile yazın güneşi bir mi Zehra.

Leyla, herkes demiyor mu Ömer değişti, onun da yaşadığı senin gibi bir ilk.

Evet Leyla, Ömer ve Zehra ilk aşklarını yaşıyorlar. İlk kez bu duyguyu içlerinde, yüreklerinde hissediyorlar. Birbirlerinin ilki olacak, ilk aşkın heyecanını birlikte yaşayacak Ömer ve Zehra.

O; Ayşe için, ben; babam için. Leyla da; Ömer sana aşık hemde sırılsıklam dedi.

iyi ki de dedin Leyla söyle de anlasın Zehra anlamıyor Ömer ne yaptıysa anlamadı inatçı keçi, bir de deme şöyle diyor. Ne o hanım efendi gerçekler ağır mı geldi 🙂 

Ömer sana aşık sende ona aşıksın oh bende dedim işte. Al bak bir daha diyorum;

 Hey ahali duyduk duymadık demeyin Ömer Zehra ya aşık, Zehra da Ömer’e aşık. Oh canıma deysin tüm dünyaya ilan ettim aşkınızı gördün mü Zehra 😀

Leyla, sende az değilsin, aşkın her aşamasından haberdarsın, madem aşk konusunda bu kadar bilgiliydin neden Demir o kadar peşinde koştuğunda adamı inim inim inlettin. Yazık değil miydi Demir’e. Bu kadar bilgin kendi aşkında işe yaramadı mı Leyla?

Bize şöyle güzel bir Demir Leyla aşkı izlettirmediniz ekranda, çifti ayırdınız yazık değil mi böyle sevgi dolu aşk konusunda bilgili bir insana. Görseydik aşkınızı hayran kalsaydık size,

Demir’in o orijinal biberden yüzük yapması gibi ne sürprizler çıkardı sizin aşkınızdan. Eh bize de yazık ettiniz bu Demir Leyla aşkından bizi mahrum bıraktınız aşk olsun size.

Ömer’in aşkını da sınava tuttunuz ya helal olsun size, Leyla Ömer senin her dediğine evet diyor mu demiyor mu?

Ben cevap vermek istiyorum aşk hocam Leyla hanım parmak kaldırıyorum görünüz lütfen 🙂 

Eskiden olsa Ömer hemen karşı çıkar olmaz der, yapmak istediği hiçbir şeyi yaptırmazdı, yapmazdı da. Şimdi ise, her istediğini yapıyor Ömer. Ömer çok değişti aşk hocam leyla hanım efendi 🙂

Zehra, Ömer den normalde asla yapmayacağı, kabul etmeyeceği bir şey isteyecek, Ömer’in sevgisini aşkını deneyecek. Zehra, istemediği bir şeyi asla yaptıramaz ona dedi.

Leyla da, bir insana istemediği bir şeyi anca aşk yaptırır dedi. ve Zehra yı zorla Ömer’in yanına gönderdi Leyla.

Zehra bu yapamaz ki.

Hediye ablam ile Ökkeş amcam Alev hakkında konuştular. Hediye abla, Müzeyyen hanım Alev ne yaparsa yapsın sineye çekiyor dedi. Cevriye halada gelince mutfağa o da katıldı bu sohbete, bir gün dünürümün canına tak edecek, sırtını bir dönecek, böyle sap gibi ortada kalacak dedi. doğru söze ne denir.

Ökkeş amcamda, Alev ne yaparsa yapsın, Müzeyyen hanım ona sırtını dönmez, evladından da öte, kıyamaz ona, rahmetli kardeşinin hem emaneti, hem de yadigarı, sırtını dönemez dedi.

Ömer, çalışma odasında Mert ile Hilmi Yılmaz hakkında konuşuyordu. Hilmi, kanundan bu kez kaçamayacak, oh çok şükür cezasını çeksin. Babanı bizim için karşına aldın deyince Ömer. Mert, ben bunları sizin için değil, kendim için yapıyorum, artık arkamda karanlık bir gölge ile yaşamak istemiyorum ben, dedi. Zehra geldi.

Mert odadan çıktı.

Zehra, ben sana bir şey soracaktım, işin varsa sonra da sorabilirim deyip kaçıyordu ki,

Ömer hayır sorabilirsin dedi. Zehra, eminmisin? Ömer; tabiki eminim, ben ; son kararım 😀 bu sahnede çok güldüm bu ne Zehra  😀

bugün işin var mı? söylemesem de olur ben sonra gelirim kaçan bir Zehra.

Zehra sen nereye kaçıyorsun? konaktasın elbet yüzyüze geleceksin Ömer ile çocuk gibi bu ne hal? hem aşk sınanmaz. Aşk sizi sınar Zehra.

Ömer de, şaşkın bir şey isteyecekti? Neden öyle dedim ki diye soruyor. Ömer’in bu halleri beni çok güldürüyor. Önce söylüyor, sonra neden öyle dedim ki diyor 😀  gülmekten yazamıyorum bu bana yapılır mı Ömer 😀

İkisi birbirinden şaşkın aşık bunlar.

Zehra Ömer’in kapısının önünde kendi kendine konuşurken Cevriye hala geldi, eşinin odasına girmek kocanı görmek için randevu mu alman gerekiyor, böyle bodozlama dalacaksın dedi girdi odaya hala, ben iptal gülüyorum kahkahalarla. 😀

Allah Allah İllallah Erler çıktı meydana, Biri birinden merdane, Biri ak, biri kara mevlam her birine kuvvet vere. Bu meydan er meydanıdır, Nice koç Yiğitler bu meydandan geçti, Acı tatlı suyun içip göçtü manisi geldi aklıma Cevriye halanın o odaya girişini izleyince her nedense güreşe giriyor gibi girdi odaya.

 

Ömer de kapının ordaymış şaşkın şaşkın bakıyor olanlara, halamız, kazayla oldu dedi 😀 Zehra kapının önünde bekliyor olunca konu sen olunca hassasiyetini koruyor Zehra dedi mutfağa gitti.

Ömer ile Zehra baş başa kaldılar. Ömer; sen kapıda mı bekliyordun? Zehra; aklıma bir şey takıldı da dedi biraz daha saçmaladı, leyla burada ben onun yanına gideyim dedi.

Ömer de, Leyla yı bırakıp geldiğine göre önemli bir şeydi, neden söylemedi ki? benim yüzümden mi? Ömercim sen neden kendini suçluyorsun ki? bugün hep bir suçluluk psikolojisi ile dolaştın durdun evin içinde bir rahat ol sakin.

Ayşe Nihat ile hastaneden çıktı, açken kan verince biraz başı döndü eşi yanındaydı onu tuttu ve birlikte yemek yemeğe yeni açılan bir yere gittiler.

Leyla olanları Zehra dan öğrenmek istedi, oraya gidince, aklımdan geçenle, ağzımdan çıkan o kadar başka oluyor ki. Bunu söylerken bile öyle heyecanlı ki Zehra, iliklerine kadar işlemiş Ömer’in aşkı Zehra’ya

Leyla da, aşk işte bu, ben deyince bana kızıyorsun dedi gülerek. Hem de ne aşk en kavuşulamayanından. Benim adım Leyla gerçek Leyla sensin. Eh bu durumda Ömer de mecnun oluyor Zehra sına.

Mecnun olmayana Leylası görünmezmiş. Mecnun, Ömer. Leyla, Zehra. Zehra göründü Ömer’e.

Leyla, bir daha Ömer’in yanına gitmesini istedi. Zehra yok dese de bir kere daha gitti Ömer’in yanına.

Zehra odaya girince, Ömer Zehra’nın yanına gidecekti, kapıda karşılaşınca Zehra, bir yere mi gidiyordun deyince, Ömer; hayır bir yere gitmiyorum, işimde yok, oturalım mı? konuşmasını istiyor ve dinlemek istiyor Zehra yı Ömer.

Zehra, bunu bir zorlama olarak alma, ben dışarı çıkmak istiyorum dediğinde,

Ömer hemen olur dedi. Aklındaki Ömer ile birlikte dışarı çıkmak istiyorumdu Zehra’nın bunu söyleyemedi. Leyla ile dedi bahanede kalem almak yine başarılı olamadı. Ama ben demiştim Zehra bunu yapamaz diye yanıltmadı beni ve yapamadı.

Zehra, gitmemi istemiyorsun gitmem ben odadayım deyi verdi. neye niyet neye kısmet. Ömer de, benim için gitmiyor diye seviniyor.

Tam bir komediydi bu sahne, Ömer hiçbir zaman gitme demedi ki, gidebilirsin dedi. Zehra’nın kulakları sağır olmuş duymuyor aşktan, yandık işimiz var bu Zehra ile aşk fena çarptı Zehra’yı.  

Kimileri içer sarhoş olur, bizim Zehra da içmeden aşk sarhoşu olmuş.

Leyla merakla bekliyor, Zehra gelince hemen sorguya aldı Zehra yı ve Zehra konu başka yere gitti deyince, Leyla da nereye gitti dedi 😀  tekerleme gibi aklıma tekerleme geldi 😀

-Komşu, komşu   -Hu, hu  -Oğlun geldi mi?  -Geldi  -Ne getirdi?  -İnci, boncuk.  -Kime, kime? -Sana, bana.  -Başka kime?  -Kara kediye  -Kara kedi nerede?  -Ağaca çıktı  -Ağaç nerede?
-Balta kesti -Balta nerede?  -Suya düştü.  -Su nerede? -İnek içti.  -İnek nerede? -Dağa kaçtı.
-Dağ nerede?  -Yandı, bitti kül oldu.

Leyla daha fazla dayanamadı, artık birinizin harekete geçmesi gerekiyor dedi ve Ömer harekete geçti, senin de sevgili davranman gerekiyor. Abartmadan duygularını açık etsen, şu yüzüğü kabul etmiş olsaydın şuan gerçek bir evliliği konuşuyor olacaktık dedi ve telefonu çaldı işten aradılar Leyla gidiyor.

Mert şirkette Nihat ile konuşuyor, babası tutuklanacakmış, Demir dönmeyecekmiş şirket öyle istiyormuş, Alev geldi sen neredeydin diye hesap soruyor. Alev sen mi patronsun? Mert senin çalışanın mı? ne hesap soruyorsun sana ne.

Hilmi’nin dosyasında bir gelişme olup olmadığını sordu cevap alamadı Alev. Mert, Ömer’e tutuklama kararının çıktığı haberini verdi.

Hilmi hakkında tutuklama kararının çıktığını öğrenir öğrenmez, Alev’i aradı buluşmak istedi.

Ömer çalışma odasında, kahve içiyor da fincana bakarak ne yapıyorsun sen Ömer? Ne yapıyorsun diye soruyor kendine yüzünde tatlı bir tebessüm ile.

Zehra hazırlayıp getirdi sanırım o meşhur sakızlı kahveden ve hoşuna gitti, nereden nereye geldiğinin bir filim şeridi geçti Ömer’in gözünün önünden. Bir çarpışma ile bir hastane koridorunda başlamıştı her şey. Bir deli oyun müziği ilk kez bu bölümde bu sahnede verildi.

Ve her şey bir oyunla başlamıştı, ancak zamanla oyun gerçeğe dönüşmeye sevgi kıpırtısı yerini aşka bıraktı. Akılları baştan aldı. Bu noktaya öyle kolay gelinmedi ne zorluklar, ne badireler atlattı bu deli oyun.

Gözyaşı, hüzün, ayrılık… Kavuşma en sona kalmıştı olacakmıydı bu kavuşma? vuslata erilecek miydi? Yoksa daha çekilecek çileler var mıydı bu deli oyunda?. Adı üstünde deli oyun ve delinin ve oyunun ne yapacağı belli olmaz. Aklına eseni yapar. Kimsede anlam veremez deli oyunun yaptıklarına. Oyun en nihayetinde.

Ayşe geldi abisinin yanına ve Nihat la gittiği yemekten, bahsetti siz neden çıkmıyorsunuz diye sordu. Ömer de en kısa zamanda çıkacağız aklımda işlerim yoğunda deyince,

Ayşe; bazı şeyleri düşünmeden iki kişilik planlar yapman gerekli dedi. Ömer onu da düşündü 🙂

Zehra, odasında, elinde yüzük kutusu, Leyla nasıl karıştırdın kafamı diyerek o da Ömer gibi girdiği bu deli oyunu ve başladığı ilk günden geldiği noktayı düşündü. Zehra’nın da gözünün önünden bir filim şeridi geçti.

Bu deli oyun Zehra yı da fena yakmış, Ömer gibi. 

Ve şimdi bir yol ayırımında Zehra, bir karar vermek zorunda. Bu gizli aşkını ortaya çıkacak mı? bu oyunun adı aşk olacak mı? yoksa bu oyunun adını Zehra mı koyacak? 

başka bir ad mı verecek?  Sadece kendisi adına karar vermeyecek, verdiği karar ile hem Ömer’in hayatına, hem de Ayşe’nin hayatına yön verecek Zehra. 

Çünkü; Ömer Zehra ya verdiği yüzük ile bu deli oyunun adını koydu. Şimdi Zehra vereceği cevap ile bu deli oyunun adını koyacak bakalım ne koyacak. 

Göz yaşı, Ayrılık ve Hüzün mü? Yoksa vuslat kavuşma mı hangisi?

Aşk içinde oyun olmayan bir deliliktir. Ömer de Zehra da bu deliliğin birer delisi aşk delisi.

Zehra, sonuçta her şey bitecek, bir gün bitecek diyor, bitip bitmemesi senin elinde Zehra.

Hilmi, Alev ile buluştu. Hakkımda tutuklama kararı çıkmış, ben yakalanırsam sende hapse girersin. Son bir şansın vardı onu sen değerlendiremedin dedi ve Ömer’i aradı. Sesi de hoparlör den verdi. Alev de duydu konuşmayı.

Ben kimleri yanıma almışım çok yakında öğreneceksin, kim olduğunu öğrenince çok şaşıracaksın dedi ve kapattı. Eğer bu işten kurtulamazsam bir telefonla hayatını karartırım git talimatımı bekle dedi.

Ömer de Mert’i aradı içimizde biri var Hilmi tutuklama kararını öğrenmiş dedi. Alev Ömer nasıl aklına gelmiyor.

Mert elimiz deki dosya sağlam adaletten kaçamayacak dediğinde Ömer inşallah mert inşallah dediğin gibi olur dedi.

Kulaklarıma inanamıyorum Ömer inşallah dedi. Hem de 2 kere bugünün tarihini yazın bir kenara, hatta ben duvara çöp sokayım bunun için. Sonunda bir isteğim hatta en büyük isteklerimden biri gerçekleşti. Teşekkürler çok mutlu oldum 🙂

Ömer odasına gömleğini değiştirmek için geldi, Zehra’nın eli ayağına dolandı defterlerini yere düşürdü. Ömer yardım etti yerden almasına ve banyoya gömlek almadan gitti.

Zehra da yatağın üzerindeki Ömer’in ceketini düzeltti kırışmasın diye. Ömer banyonun kapısını açarak hafif araladı ve Zehra dan bir mavi gömlek istedi.

Zehra elinde beyaz bir gömlek ile geldi odaya bir an dedim ben renk körü mü oldum? bu beyaz Ömer mavi istedi gözümü ovuşturup baktım beyaz gömlek.  

Ömer, ben mavi demiştim, Zehra, ben karıştırdım herhalde dedi.

sesi kısık bu sahnede Zehra’nın Hazal hasta olmuş herhalde geçmiş olsun şimdiye iyileşmiştir.

Ömer tamam bu olsun deyip beyaz gömlek giydi. Aşk işte renkleri böyle karıştırı verir insana.

Ömer kol düğmelerini takmasında yardım etmesini istedi Zehra dan. Zehra da yardım etti. Ömer Zehra’nın sesi kısılmış neden fark etmiyorsun ve ona kendi ellerinle çay yapmıyorsun?

Zehra hasta olsun dedim dedim sezon sonunda Hazal hasta oldu sen şifa ver Allah’ım ben dizide olsun derken kız gerçekte hasta oldu iyimi. Üzüldüm şimdi 🙁

Ökkeş amcam bahçeden taze papatya toplamış, önce Cevriye hala beğendi odasına koyacaktı, sonra Zehra geldi, o da çok beğendi çiçekleri ve Cevriye hala da kocanın odasına götür dedi.

Zehra çiçekleri çalışma odasına götürürken, Ömer telefonda Demir ile konuşuyordu ve bu konuşmayı duydu Zehra.

Ömer; yüzüğü verdim, verirken de her şeyi mahvettim. Kafamdakiler yerine başka şeyler söyledim. Oyun dedim Alev dedim saçmaladım, bir türlü yüzüğü senin için aldım diyemedim dedi.

Oh be sonunda Ömer söyledi Zehra da duydu, benim için mi? evet su damlası senin için. şimdi Ömer’i mutlu edecek güzel bir cevap verme sırası sende. Sakın Ömer’i üzecek bir şey yapma Zehra.

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 23 Mayıs Özeti 177. Bölüm Analizi” üzerine 33 yorum

 1. Aylin dedi ki:

  Lalecim ben hemen sene özet geçiyorum. Evet Zehra Omerin konuştuklarını duydu . Ömer hala Demirel konuşuyor ,evet Demir ben ne hissetliklerimden eminim ,artık sacmalamak istemiyorum . Zehranin heyecandan eli ayagina dolasdi . Omerin yanına gitmedi , koridorda gel git ediyor . Allahim ben dogrumu duydum benim icinmi dedi . Ayse geldi canim burda ne yapıyorsun biz annemlerle salonda kahfe içiyoruz istersen sende gel dedi .Zehrada tamam gelirim dedi . Ömer odasında hala Demirle konuşuyor : evet demir bende bunu daha fazla ertelemek istemiyorum dedi . Zehra odasında heyecandan delirmek üzre . ” leyla doğru söylüyormuş beni…. beni seviyor. Odaya asya geldi Zehra abla bak dayım bana yüzük almış nasıl .Zehrada çok guzel çok begendim . Dayin yüzük almayı çok iyi biliyor dedi . Zehra dalmis bunu Omerin kendisi için aldığı yüzük için söylüyor. Asya bunu fark etti Zehra abla sen nereye bakıyorsun dedi Zehrada sana bakiyorum dedi .Asya yüzüğü parmağından çıkarmış Zehra abla sen tak diyor . Zehra ama asyacim bu çok küçük bak bana olmuyor dedi . Asyada o zaman dayımın sana aldığı yüzüğü tak dedi . Zehrada geldi başka bi yüzük taktı hadi bunu takiyim dedi ,asyada hayır dayimin aldığıni tak dedi. Ve Omer odaya geldi. Asya dayısına Dayi Zehra ablam senin aldigin ……. Zehra izin vermedi hadi gidelim dedi . OMERDE ama bu şey söylüyordu dedi Zehra hayir dedi gittiler . ÖMER yüzüğü aLdi çekmeceden baktı ve ceketinin cebine koydu çıktı .Evin bayanları salondalar Asya kosarak geldi annesine yüzüğü gösterdi dayim aldı dedi . Muzeyye hanimda bunu dayin aldigin icinmi takiyorsun yoksa cok sevdigin icinmi ,asyada ikisi içinde dedi Asya :DAYIM Zehra ablamada yüzük almış dedi . Her kes Zehranin yuzugunu görmek istedi . Zehrada odaya geldi yüzüğü alıp çıkmaya. Omer odasinda yuzuge bakiyor ve bu defa her sey çok guzel olacak dedi bu yüzüğü hakk etdigin gibi takacaksin dedi .Zehra cekmeceye bakti yüzük yok her yeri aradı ,yüzük yok . Omu aldı dedi . Omer hala yuzuge bakiyor : öyle telefonda Demire soylmek çok kolayada ,bide söyleye bilsen . Zehra Yüzüğü bulamamış Omerin çalışma odasına geldi . Gozü sürekli yüzüğü arayir . Omer biseymi oldu dedi Zehrada hayır dedi ben öylesine geldim . OMERDE guzel dedi geç otur . Zehranin gözü yüzüğü arıyor ,hayır dedi oturmayacagim .ben her kese çay yapacaktimda sende istermisin dedi . Omer de evet iyi olur dedi ,hani su sakinledirci çay vardiya melisamiydi o? Zehrada evet dedi . Zehra salona geldi .yuzugun parmağına boyuk olduğunu, kucultulecegini söyledi . Hilmi Yılmaz göz altına alınmış ve çok büyük ihtimale tutuklanacakmis . Mert telefonla konuşuyor, Omerle, Alev onu dinliyor . Nihat bunu gördü ve sonra Omeri haklıymış ,bunuda bu şeyler var ama ne . Zehra odanın altını üstüne getirmiş ,yüzüğü arıyor , nerde bu yüzük diye kendini yiyib bitirmiş. Omer odaya geldi her sey alt üst .Omer qaliba anladı Zehranin yüzüğü aradığını. Yüzünde hafif gülümseme var . Ne yapıyorsun dedi . Zehrada saskin ,temizlik yapıyorum dedi . Omerde eminmisin burası temizlikten cox dagitilmisa benziyor. Zehrada bu bahar temizliği dedi . Bahar temizliği böyle oluyor her seyi bir yere topluyorusun her yerin tozunu almak için . Qalibaa oyle söylesi . Omerde o zaman boyle durumda senden çay istemek doğru olmaz dedi . Zehrada ne çayı dedi . Omerde çay yapacaktin dedi. Zehrada ha ben onu tamamen unutmuşum, sen odana git ben hemen yapıp getiriyorum . Omer Zehrayi durdu, hayir hayir dedi zaten yemek saatine az kaliyor artik yemekten sonra dedi . Nihat Omeri aramış :sen hakliydin alev bu meselelri kurcalamaya baslamis dedi .Omerde tam dedi . Zehra cayi yapmis ve getirmis . Biraz gec oldu dedi ama , Omerde evet dedi ama bekledigime degecek dedi .zehra düşünüyor. Birazda beklesemiydim dedi ,biraz soyumasini bekleseydim diye dusunuyor . birazdan basina gelecekleri bilsen .Zehra cayi Omerin üzerine doktu. Omer önemli diyil dedi ,üzerini değiştirmeye getdi. Zehra hemen yüzüğü aramaya koyuldu . Ve buldu ,ve hemen parmagina taktı . Omer geldi. Zehra elerini arkasında gizeldi iyimisin dedi Omerde evet iyiyim üstümü kurladim geçti dedi. Akşam olmuş Zehra odasında uyumaya çalışıyor, uyuyamiyor. Kalktı ışığı açtı . Yüzüğü cekmeceden aldı ve parmağına taktı . Omer geldi Zehra elini yastigin altına sakladi. Omer uyumadinmi dedi Zehrada ben su icecektim ,ama sen geldiysen vere bilirmisin dedi . Omer suyu aldı bardağa doldurdu ,Zehraya verdi ,Zehra içiyor . Omer düşünüyor :keski yüzüğü de vermek bu kadar kolay olsa,hiç bana yardımcı olumuyorsun ,biraz cesaret versen,bi işaret versen .Zehra suyunu icti ,Omerde yatağına geçti . Zehrayi ayanadan izliyor ve yine bi işaret gorsem dedi . Sabah olmus Zehra erkenden kalkmış . Omer hala uyuyor . Zehra yuzüğü aldi ve havuz basina geldi . Hanimlar orda yüzüğü gösterdi . Her kes Omerin cok zevkli oldugunu soyledi . Zehra ben odama gidiyim dedi . Alev erkenden sirkete gitmis . Alev çok zor durumda . Suçlarının açığa çıkmasına az kalmış. Nihatdan Merti sordu . Ve Mert geldi Hilmi Yılmaz tutklanmis . Alevin halini kendin tahmin ediyorsundur. Alev miqrenim tutdu dedi dinlenmem lazım . Ömer uyanmış . Aynanı karşısında durdu saçını düzeltti . Bide bi sey soyledi hatırlamıyor . Zehra Omerin çalışma odasında Yüzüğü yerine koyuyor . Hop Omer içeri girdi. Zehra saskin . Omere anlatmaya çalışıyor, Omerde hiç bir sey görmemiş gibi günaydın dedi . Zehrada günaydın dedi Yine zehra anlatmaya çalışıyor . Omerde, çok acıktım , hediye ablaya soylesen biraz erken hazirlasalar kahfal tiyi . Zehrada tAmam dedi çıktı . Arkasindanda Omer ışte böyle yakalanirsin dedi, gülümsüyor . Zehra hediye ablaya söyledi . Sonra Zehra odasından çıkıyor Alevle karşılaştı . Zehra iyimisin dedi ,Alevde umrundami dedi . Zehra Omerle karşılaştı . Benim sana bir sey soylemem lazım dedi . Omerde benimde sana söylemek istediklerim var dedi . Odaya geçtiler . Alev odasında eşyalarını topluyor Omerle fotoğraflarına bakıyor . 10 yıl önce Milanodaydik . O mağazada gelinlik denerken yakalamisdin beni . O kadar emindimki benle evlenecegine. Holdinginde seninde benim olacagina . Hayatımı bi kervancioglu olarak surdurecegime. Ama sen benim hakkim olan her seyi Zehraya sundun ,hemde kizil tepside . InNamiyorum ben varos kizinami yeniliyorum . Omer benim senden başka sandım yok . Seninle konuşacağım dedi . ya ben kazanacagim ,ya ben kazanacagim . ZEHRA yüzüğü neden aldığını anlatmış Omere . Omerde tamam anladim ,ama bana tek bi şey şöyle yüzüğü begendinmi. Alev içeri girdi . Konuşma yarın kaldı .Alev Omere konuşmamız lazım dedi . Zehra tamam ben cikiyorum dedi ,Omerde hayır dedi . Alev lütfen Omer özel konuşmamız lazım dedi . Zehra çıktı . Alev konuşuyor .yine eskilerden konuşmak istedi . Omerde sınırlı, Alev sürekli eskiler, ne olmus eskilerde . Alevde eskiler Zehra gelmeden önce olan mutlu …. Omer ayağa kalktı . Alev Seni Zehra hakkında konuşmakta men ederim Zehra benim karım . Alev Omeri sevdiğini söylemek istedi . Omer sen ne sacmaliyorsun Alev ,dönüşü olmayan laflar söyleme . Zehra benim karım . Bu konuşulanları Zehra duyor . Bitti . Lalecim bu Omerle Alevin konuşması çok oldu Omer hattat çok şiddetli bu şekilde Aleve cevap verdi ama ben biraz rahatsizim bu gun . Konustuklarinin hepsini hatirlayamadim . Kusura bakma .

  1. Lale turkmen dedi ki:

   Aylincim oncelikle gecmiş olsun. Agrin varmi? Yuzun şişmiş doktora gitdinmi. Allah şifa versin. Boyle durumdayken niye ozet yazdin canim kendini yormasaydin. Benim icin onca şeyi yazmişsin cok cok saol canim benim okuyunca guzel bolum icin seviniyim mi seni yordugum icin uzuliyim mi bilemedim. Aylincim hasta ziyareti kisa olur ben uzatmiyim. Cobucak iyileş INŞALLAH

   1. Aylin dedi ki:

    Çok saq ol Lalecim . Sabah cok agrim vardi . Evet doktora gitdim biraz , siyrilmisdi ,kanamisdi ,pansuman yaptılar. Çok sukur gozeume bir sey olmadı. Ne demek Lalecim . Sen üzülme keyfine bak . Ben kendimi iyi gıda etdim yazdim . Hiç horulmsdim . Benim için zevkdi

    1. Lale turkmen dedi ki:

     Cok teşekkur ederim canim

    2. aslı dedi ki:

     Allah korumuş, onunla geçmiş olsun. ayağın mı kaydı nasıl düştün canım sen?

     1. Aylin dedi ki:

      Cok sag ol canim . Asli . Bu gun iyiyim . Evet ayagim takildi . Malum topuklu olunca ayagimda dikkatli olmadim ve düştüm. Evet canim cok sukur allah korudu

 2. zehÖm dedi ki:

  Asli canım analiz lerin süper olmuş:):)

  1. aslı dedi ki:

   teşekkürler canım.

 3. A.S.K hastasi dedi ki:

  Ben izledim guzeldi nihayet beklediyimiz gun geldi demek

 4. Ir dedi ki:

  2 ci fragman cikmis resmi sayfa instagram itraf yarina kalmis gibi

 5. aslı dedi ki:

  Resimlerde güzel.
  1. resim, 2 gülen insan dizide de böyle gülseniz ne güzel olur. artık kıyafetleri uyumlu giyiniyorlar.

  2. resimde, ne yapacağını bilemeyen kırıp döktüğünü nasıl düzelteceğini Demir’e soran şaşkın aşık Ömer.

  3. resim, güzel bir ekip, birlikte çalışmaktan mutluluk duyan güzel insanlar.

  1. Lale turkmen dedi ki:

   Birinci resimdekilerin biri The best of smile 2017 🙂

 6. Lale turkmen dedi ki:

  Aslicim Leyla hakkinda cok dogru yazmişsin. Leyla zehraya adam sana yuzuk veriyor sende hayirmi diyorsun diyor ya dizin orasinda bende soyleyene bak senin nazindan demir careyi amerikaya gitmekde buldu keşke sende o kadar cok duşunmeden cevap verseydin, aşik olan insanin halinden tavirindan anliyorsan bizde bir dugun gorseydik diye duşundim.
  Yazdigin tekerleme de guzelmiş:) Ellerine saglik canim.

  1. aslı dedi ki:

   Aklın yolu bir Lalecim, bak sende o sahnede Leyla ya kızmışsın. Zehra ya söyledikleri çok güzel, Demir’e yaptıkları çok üzücü.
   Şimdi bir ata sözü geldi aklıma, hocanın dediğini yap, yaptığını yapma. Leyla’nın ki tam ondan oldu. dediği başka, yaptığı başka Leyla’nın aşk hocasının.
   o an aklıma o geldi yazdım tekerlemeyi beğenmene sevindim canım.

 7. Ir dedi ki:

  Ya su lale bi gorunuyur vi kayb oluyur.bir gon sbah sabah birgon gece yari yaziyur neden dengeni bozuyur? Demek zehranin babasi konusunda pek bi onemli dusuncesi yukdur ,dugro olanda bodur , hangi baba evaladinin ayle kormasina karsi cikar ? Hele bide kiz cocogu, ben sanmiyurum bi olay olmasina .simdilik zehranin tek derdi ask, bir kadar tedirginlik var oda dogal olarak , nede olsa bir omur meselisi hele bide omer gibi biruyle hayat bir denli zur olur oda omerin tarzi deyisene kadar .zehra nasil aysenin hastaligina derman oldusa bi okadarda omere derman olacak , deyisim baslamis ama cok cozii , bo deyisime goven olmaz daha cok olmasi gerek, bolum hakkinda a.s.k hastasi benim dusunduyomo yazmis ama ben bi denge olsun diye dozenlenmesini dusondim yani omer duygolarini fark etti caba da gosterdi simdi sure zehrada , bakalim ne olscak

  1. Lale turkmen dedi ki:

   Ir abi saat farkindan dolayi sanirim dengeni bozma sebebim:))

   1. Ir dedi ki:

    Sizle bizim saatin farki yuk ki .azerbaycanla bizim saat farkli .konu saat diyil bi yaziyusun kayp oluyurson bide ertesi gon ortaya cikiyusun .

  2. A.S.K hastasi dedi ki:

   Ir abi is zehraya kaldiysa oho 2sezonun sonunda biz ask goruruz. Zehra bir gun biticek diyor ne kendine ne de omere bir sans veriyor. Zehra omerin askindan olse bile yine babasini sececek artik ayse de iylesdiyine gore ayse icin bir sikinti olmayacagni dusunub gider zehra. Yuregini omerde koyub gider.Ir abi sen omer gibi biri ile heyat kecirmek zor diyorsan ya zehra tum bunlardan bu zorluklardan kecmedimi. Artik zorba omer yok kilibik omer var. Belki zehranin gidisi bu deyisimi yeniden eski omere cevire bilir

   1. aslı dedi ki:

    Bence Zehra ilk babasını seçse ve onunla gitse bile Ömer’in aşkından ve ona olan aşkından vazgeçmez.
    Sevgi emek ister, fedakarlık ister, özveri ister, vermek ister aldığı gibi. o sebeple Zehra Ömer den, Ömer de Zehra dan vazgeçmez. Zehra her ne kadar gidecek olsa da Ömer onu yeniden döndürmek için elinden geleni yapar.
    Ayrıca Ömer kılıbık değil, Aşık hemde sırılsıklam aşık Zehra ya aynı şekilde Zehra da Ömer’e aşık.

   2. Ir dedi ki:

    Ya ask hastasi ben su zehranin babasini secme konusunu tutamadim da aylin sen tuta bildin mi? Zehranin babasi ne yapiyur ki zehra onu secsin , hem biz gorduk zehra is buldum baba dediyi zaman salim hic cekinmeden ve sevime ragmen zehraya inanip govendi ve sunona kadar hala da goveniyur birde zehra ne yapmis ki salim dirensin kutu karakterlerde simdilik zehrayla ograsacagi yuk ne mehtapin ne alevin hem ograssalar ne olur ki, bi turlu ben cozemedim ask …. hastasi donko zehra belkide hic bir zaman omere yanit vermezdi ama bo gunko zehra halile bir an evvel kunonun acilmasini bekliyur omerin gomlek deyisdirme sahnesinde kol dogmeleme sehnesi zehranin icten ice bir an once omerden bi acilmak beklemedeydi.lale hanim leyla demirle de hemen sevgini fark ediyudo ve karsilikda veriyudu ve hic demire sevgisini de gizletmiyurdo fakat leyla gecmisde bi yara almis belli olmayan, o yuzden ask mesk ve evlenme gibi kunolara simdilik girme fikri yokdi o yozden demirede soyledi aceleye getirmesin ve leylaya zaman versin demirde etrafda cevriye halanin dediyi gibi cakallar oldugondan ve leylani kayb etme korkusondan sorekli taciz ediyudu yoksa leyla hemen demiri sevdi de karsilikda verdi

    1. Aylin dedi ki:

     Ir abi özür dilerim . Yorumunu şimdi gördüm . Bu gun rahatsizimda sabah merdivenlerden düştüm ve yüzüm çok kötü şişmiş . Çok acitiyordu . Şimdi biraz kendini toparladı . Zehranin babasını tutma konusuna gelince . Bence ilk başta Zehra korkularina yenik düşecek gibi geliyor bana . Ama sonra mutlaka Omere dönecektir . Salim amcaninda bunu çok uzatacaqini düşünmüyorum. Zehrayla arasındaki sorunlar ,bence Zehranin geçmişinden yani gerçek ailesinden gelen sorunların olacağını düşünüyorum. Ama evliyin sözleşmeli olduğu ortaya çıkınca Zehra akseden dolayı biraz uzak dura bilir konaktan Ama Omerin ondan uzak duracağını dusunmiyorum

     1. aslı dedi ki:

      Canım çok geçmiş olsun bir tanem, bende bugün neden girmediğini merak ettim aklımdan da geçse de yazmadım kötü olmasın diye.

 8. Hayat dedi ki:

  Zehranin yaninda leyla gibi arkadasinin olmasi çoook iyi bisey . Her zaman doğru yolu gösteren daima yanında olan arkadaş sahibi olmak her kese nasip etsin inşallah. Bu kizleylanin söylediği gibi kalbimize indirecek bir gün . Aşkın nedeni olurmu nedeni var mi ki? Omerle zehra kendilerini aşka fena kaptirmislar. Bundan sonra omerden ilk adım geldiğine göre zehranin cevabı onların hayatlarını değiştirecek. Önce çileden yasanan mutlu huzunli gunlerden sonra ayrı kalamazlar kalsalar bile ruhları aynı olacak.
  Müzik çok güzelmiş. Tam zehra ile ömer için.
  Aslicim eline sağlık yinede dokturmussin çok guzel

  1. aslı dedi ki:

   Doğru söylüyorsun Hayatcım, insanın yanında ona destek olacak, yol gösterecek, yeri geldiğinde azarlayıp silkeleyip şöyle bir kendine getirecek, Demir gibi, Leyla gibi, iyi bir arkadaşının dostunun olması çok önemli.
   yazdıklarımı beğenmene sevindim teşekkür ederim canım.

   Müzik de güzel ben intro kısmını daha çok beğendim. Bana farklı geldi, huzur verdi o intro kısmı, her ne kadar hüzün de olsa içinde, huzurda var bana göre.

 9. A.S.K hastasi dedi ki:

  Leylanin demirin askina bir faydasi olmadi hic olmazsa omer zehra askina yardimi dokunsun. Alevin merte hesap sormasi cok iyrencdi sanki holding bunun. Hilmicik insallah alevin ipini ceker sezona gitmeden.

  1. aslı dedi ki:

   Leyla’nın da sırrı hala saklı, onu 2. sezonda açığa çıkarsalar ne güzel olur. Aşk konusunda bu kadar bilgi sahibi bir insan, nasıl oluyor da, ne yaşıyor da, neden Demir gibi bir insan dan kaçıyor? merak ettiğimiz bu soruların cevabını 2. sezonda öğrenmek istiyorum ben lütfen.

 10. A.S.K hastasi dedi ki:

  Selam. Asli yine cok guzel analiz yapmissin. Dun guzel bolumdu diyemem leylanin konusmasi disinda. Kalan sahneler tekrarlanirdi zaten. Yine zehra cevriyye halanin zoruyla omerin yanina gidiyor kapi yine acik, omer arkasi kapiya taraf yine demirle telefonla konusuyor zehra hakda, yine onun icin aldim diyor, zehrada benim icinmi? Diyor. Ayni omerin ucaga neden binmediyini demire soylediyini zehranin duydugu gibi “benim icinmi”. Tek fark giydikleri kifayetlerin rengi, bir de “onun icin dondum” lafinin yerine “onun icin aldim” demesi. Yine zehra elindeki cicek vazosuyla odasina kacar ayni daha once elindeki kahve ile kactigi gibi.

  1. aslı dedi ki:

   Selam canım, teşekkür ederim, tekrarlar olsa da konu farklı. Evet senin tesbitlerin çok doğru. Başka şekilde çekebilirlerdi.

   Mesela; Ömer bu konuşmayı odalarında yapabilirdi, kapı açık olurdu, Zehra gelir odaya o şekilde duyabilirdi. Olsun en nihayetinde Zehra bu yüzüğün kendisi için alındığını öğrendi buna da şükür.

 11. Aylin dedi ki:

  Günaydın gençler ,kendini genç hisse edenler. Dünkü bölümde adeta Leyla bizim hislerimeze ,dusunduklerimize tercüman oldu . Ah LEYLA bu dizide senden ve Demirden aklı bi adam görmedim . Bak ışte Zehra Sen nasıl Omer bu şeyler söylemeye cesaret edemiyordum ya ışte Omerde oyle . Artık anla ve kızın abla . Ve nihayet anladin. Çok guzel Omer yerinde ve zamanında Demirle konuştu. Cevriye halada sag olsun ne iyi o papatyalari zorlada olsa Zehranin eline tutusdurdu . Cevriye hala olmasa bunlarin hali ne olurdu bilmem Bakalım bizi bu gun neler bekliyor . Bu arada şarkı çok guzel . Her ne kadar hüzün dolu olsada umarım sonunda adini ask koyarlar

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın canım, Leyla ve Demir olmasa bunların işi iş. Arkadaşlarına dostlarına çok güzel yardım ediyorlar ama iş kendilerine gelince biri yurt dışında biri burada aşk doktorlarının terzi kendi söküğünü ne yazık ki dikemiyor. Demir iş bitene kadar orada kalacakmış. Yinede bir umut ışığı bıraktılar ufukta gelmeyecek deniyor, belki bir sürprizle gelir Demir.

   şarkının müziği de sözleri de çok güzel. Cevriye hala çok güldürdü beni, Ömer de Zehra da. bu bölümde çok güldüm onların o saf temiz hallerine.

  2. Hayat dedi ki:

   Aylincim müziği nerden buldun soylermisin lütfen ben bulamadım.

   1. aslı dedi ki:

    Hayatcım goole deli oyun yaz çıkıyor video. ben görüyorum. adını sen koy deli oyun sözlü müzik Korhan Nart & Işık Şimşek

    1. Hayat dedi ki:

     Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.