Adını Sen Koy 23. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)

Burak 06 Tem 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy da 180. Bölüme Kadar Ömer ve Zehra Neler Yaşadılar? Neler Yaşamadılar ki.
Alev Yine iş Başında.
23. Bölüm
Alev, Zehra’nın Hamile Olduğunu Düşünüp, Zehra Çocuğunu Düşürsün Diye Eczaneden İlaç Alır.
Ömer’in Herkeslerden Sakladığı Yangının Kamera Kayıtları Ömer İçin Çok Önemlidir. Kimsenin Eline Geçmemelidir. Ama Kamera Kayıtları Kayıptır.

Alev kendi aklınca Zehra’nın hamile olduğunu düşünüyor ve bunu daha ne kadar saklamayı düşünüyordun diye sorunca, Zehra da içinden sözleşmeyi biliyor olabilir mi? diye düşündü. Her ikisinin aklından geçen düşünce farklı.
Alev tokayı ilerde koz olarak kullanmak istediği için, bu şimdilik bende kalsın dedi ve tam odadan çıkıyordu ki, Zehra Alev’i durdurdu. Çekmeceden yeni almış olduğu tokayı çıkardı. Onu nereden buldun bilmiyorum ama benimki burada diye tokayı gösterdi.

Alev’in suratı görülmeye değer, ohhh canıma deysin Alev. ne oldu cicim 😀
Alev iyice delirdi. Ömer’in seninle neden evlendiğini çok iyi biliyorum, Ömer sana aşık değil. O senin gibi birini asla sevmez dedi ve öfkeyle dışarı çıktı.
Ömer Zehra gibi birini sevemezmiş. Hadi ordan be, senin gibi birini mi sevecek Ömer, Zehra dururken. Ömer Zehra yı sevecek, sende onların büyük aşkına şahit olacaksın çatla da patla emi Alev.

Zehra da iyi ki o tokayı almış. 5tl lik sıradan basit bir toka Zehra yı çok büyük bir dertten, Alev den kurtardı.
Bazen önemsiz gördüğümüz küçük detaylar, yeri geldiğinde çok önemli olabiliyor. Hayatta hiçbir ayrıntı önemsiz değildir. Bu hayatta her şeyin canlı, cansız ama her şeyin bir görevi vardır. 
Görev vakti geldiğinde görevini tamamlar ve bir insanın hayatını değiştirir.

Alev odadan çıkmıştı ki, Ömer aşağıdan geldi ve Alev’i gördü. Alev biran sendeledi Ömer’e söylemek istedi vazgeçti gitti.
Ömer de odasına girince Zehra ile konuştu. Zehra Alev’in tokasını revirde bulduğunu söyleyince, Ömer hala şüpheleniyor, onu inandıracağız dedi ve çıktı. Zehra da yalan söylemekten rahatsız ama yapacak bir şey yok 6 ay katlanacaksın Zehra.

Ömer ve Zehra sabah kahvaltısı için masadalar ve başka kimse yok.
Kahvaltılarını yaparlarken Ömer birden masadan bir peynir aldı ve Zehra’nın tabağına koydu. Sonra salatalık verdi, verirken de bir işve, bir cilve, ne oluyoruz dedim. Ömer Zehra’nın saçına dokundu hepsi arkada onları seyreden Alev içinmiş.

Eee mübarek adam arkanda da mı gözün var? hangi ara Alev’in geldiğini anladın da böyle davranıyorsun Zehra ya? 
Zehra da Alev’in gittiğini görünce, her ikisinin suratı yine sirke satmaya başladı. Kaça satıyorsunuz sirkeleri biraz alsam da yükünüz hafiflese bari.

 

Zehra ilaçlarını almak için kalkmak istedi, Ömer de diğerleri gelince kalkarsın diye engel oldu.
Alevde çıldırmış bir halde odasına gitti. onun o halleri beni çok güldürüyor 😀

Ömer Zehra ya hamile olduğu için öyle davranıyor derken çıldırıyor Alev.

Bari Zehra gerçekten hamile olsa da içim yanmasa, olmayan bir bebek yüzünden Alev’in yaptıkları, ya Zehra gerçekten hamile olursa Alev ne yapar acaba?

Bu mesele kimse duymadan kapanmalıymış. Alev Zehra bebeğini düşürsün diye hain planlar kuruyor kafasında.

Ömer işe giderken Zehra da onu kapıdan yolcu ediyor. Düşünceli eş Ömer, Zehra ya ilaçlarını almayı unutma, hasta olduğunu biliyorlar, odadan çıkmasan da olur dedi. Zehra da tamam dedi.

Saç saça girip birbirinizi dövseydiniz birde, o nedir öyle? biraz gülümseyin. Ömer sert görüntüsünün altında gerçekten Zehra yı düşünüp, senin için söylüyorum dinlen diye dedi.

Zehra da Ömer’in damarına basarcasına, ne kadar düşüncelisin dedi. 

Küçük yaramaz çocuklar gibisiniz, iki inatçı keçi, ikisi de birbirinden inat bunların.

Mehtap, şirkete girerken Nihat’ı görüyor. Nihat Mehtap dan kaçıyor. İyi de yapıyor. Evli barklı adam seninle mi ilgilenecek Mehtap. Onun gül gibi dünyalar güzeli eşi Ayşe si var. Hadi git sende başka bir sevgili bul kendine, Nihat dan uzak dur, ondan yar olmaz sana.

Leyla, Salim amcaların nereye taşındığını öğrenmeye çalışıyor ama kimse nereye gittiklerini bilmiyor.

Demir Mehtap dan kendisine kuryenin getireceği önemli bir evrakı soruyor. Daha gelmemiş. Bu evrak yangınla ilgili Ömer için gerçekten önemli.

Mehtap, Nihat’ın odasına dosya götürürken, şirketin diğer çalışanı ona engel oldu, dosyayı elinden aldı. Mehtap da bu kıza sinir oldu.

 

Ayşe Zehra yı odasından alarak bahçeye çıkardı. Müzeyyen anne ile kahve içtiler hep birlikte. Ve sohbet ettiler. Ayşe annesinin dernek başkanlığını bıraktığını, abisi gibi titiz, tavizsiz, en ufak hatayı affetmeyen biri olduğunu, kurallarına harfiyen uyulacak, uymayan olursa yandı dedi Ayşe.

Zehra da bu duydukları karşısında Ömer’i biraz daha tanımış oldu.

Alev Nazan’ı da alarak yanına, arabasıyla eczaneye gitti. Nazan eczaneden tek kullanımlık kesin çözüm yazan bir ilaç aldı. Bunu Zehra ya içirecekler. Vicdansızlar.

Beklenen kurye şirkete geldi ve evrakı Mehtap’a veriyordu ki, diğer Mehtap’ın atıştığı kız Demir bey de bunu bekliyordu diyerek evrakı aldı. Mehtap da o zarf kaybolursa ne olur acaba? diye kıza tuzak kuracağını sesli olarak düşündü.

Mehtap, Demir’in odasından o evrakı aldı, kendi çekmecesine sakladı ve şirket doktorundan izin alıp şirketten ayrıldı.

Ömer’e de bilirkişi raporu gelmiş. Ömerler suçlu görünüyormuş çıkan yangında iyi bir avukatla bu işi çözme peşinde Ömer. O kayıtları da kimse izlememeli, Ayşe bunu öğrenirse diye çok korkuyor Ömer. Her şey Ayşe için.

Demir o evrakın şirkete geldiğini öğrendi ama bulamıyorlar şirketin altını üstüne getirdiler yok kayıp.

Zehra Leylayı arayacaktı, Alev gelince arayamadı. Ne yapsam diye düşünürken, banyodaki kendi eşyalarını Ömer’in eşyalarının yanına itina ile yerleştirdi Zehra.

Ömer artık yalnız değil. Eşyaları bile, artık evli bir erkek olduğunu, bir eşi olduğunu gösterir nitelikte oldu, bunu da Zehra başardı. Zehra yavaş yavaş Ömer ile yaşamaya alışıyor. 

6 ay yoksa hiç geçmez. Her ikisi de tek kişilik hayattan iki kişilik hayata terfi ettiler.  

Evlilik zamanla güçlenen bir bağdır ve Zehra ile Ömer’in evliliği de her geçen gün kopmayacak bir bağ ile güçleniyor.

Yener Salim amcalar için içi eşyalı, dayalı döşeli bir ev tuttu. 2 aylık ev kirasını da ödedi. Salim amcaya da anahtarı verdi. 3 ay sonra kira ödeyeceksiniz diyerek. Sevim de hala şokta yemek falan hiç yemiyor.

Müzeyyen hanım, Zehra yı çay içmek için aşağıya çağırınca, Nazan fırsattan istifade ederek Zehra’nın ilaçlarını, Alev ile aldıkları ilaç ile değiştirdi.

Şimdi ne desem boş. Böyle insanlara ne diyebilirim ki? diyecek söz bulamıyorum. Daha doğmamış bir bebeği öldürmekle eline ne geçecek? Allah dan Zehra gerçekten hamile değil. Ya bir de gerçekten hamile olsaydı Zehra, o bebeğin vebalini nasıl taşıyacaktınız omzunuzda Alev ile Nazan?

Ve Zehra o ilacı içti.

Ömer şirketteyken de, şirkete yangın için sigorta şirketinden müfettiş geldi kayıtları izlemek istiyor ama kayıtlar yok kayıp.

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 23. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)” üzerine 22 yorum

 1. Aslınur dedi ki:

  ZeHöm hayırlısı olsun inşaallah
  Evet ben Manisada oturuyorum , buralar eh işte , sıcak biraz ama yine de çok fazla değil
  Manisa bu yönden iyi , kışın çok soğuk değil yazın da çok sıcak değil
  İnşaallah canım inşaallah Rabbim hayırlı ne muradın varsa versin
  Rabbim gönlüne göre versin:)

 2. ZehÖm dedi ki:

  Aslınur canısı diğer sayfa ya yazmışsınız nasılsın yeni gördüm allaha şükür iyi m abi nin nisani var hazırlık felan yapıyoruz ondan fazla giremedim Sen nasılsın sen manisa da mi oturuyorsun oralar nasıl güzel inşallah birgün çoook param olurda gezerim gezmeyi cook seviyorum

  1. aslı dedi ki:

   Kolay gelsin sana:)

 3. Aslınur dedi ki:

  Aleyküm selam Nurbanu
  iyiyiz Allaha şükür sen nasılsın
  Ay o Sevimin çantası da , bütün bölüm elinden düşmedi , Sevim ve para çantası , bi bütün oldular resmen
  Hatta geçende Nur Abla da canlı yayında bahsetti , son sahnesiydi ya setten giderken “artık bu çanta benim oldu bunu eve götürcem” demiş

  1. aslı dedi ki:

   Sadece çantayı mı? yoksa içindekilerde çantayla birlikte mi? çanta ve paracıklar, altınlar ayrılmaz ikili 😀

   1. Aslınur dedi ki:

    Hahahahahaa tabi ki de çünkü Sevim’in en sevdiği arkadaşı kim … Tabi ki de PARA
    Sevim❤️Para
    Tabi işin şakası bu , espri yaptı Nur Abla orada

 4. Aslınur dedi ki:

  Azeri Aytac , diğer sayfada Fati de yazmış sadece senin değil bir kaç kişide de aynı şey oluyor
  Benim de bu aralar oluyor , aynı dediğin gibi sayfa çıkmıyor bembeyaz oluyor , genelde yeni çıkan sayfalarda oluyor bende
  Biraz vakit geçince düzeliyor , inşaallah düzelir kısa sürede …

 5. Aslınur dedi ki:

  Aslıcım allah senden ebeden razı olsun , bu analizin de her zamanki gibi süper , emeğine yüreğine sağlık …
  Gelelim şu Aleve , ah ne fena bu kadın yaa , olmayan bebeği öldürmeye çalışıyor
  Yaaa adam evlenmiş peşini bırakmıyor pislik , Zehranın hamile olduğunu sanıyor yine de vazgeçmiyor Ömerden ya kene gibi yapıştı , doğmamış çocuktan ne istiyorsun allah allah …
  Ay acaba Zehra gerçekten hamile olsa ne güzel olurdu ya dimi
  E dünya yakışıklısı babası , dünya güzeli ponçik bir annesi…bebek de ayy nasıl tatlı bir şey olur yaaa , ay bi an gözümde nasıl canlandı hayali bile güzel
  Acaba bu dediklerim kaçıncı sezonda olur

  1. aslı dedi ki:

   Amin inşallah canım Allah senden de razı olsun inşallah.
   Alev çok fena. Ömer ile Zehra’nın olmayan bebeğine bunları yapan, bebek olup da dünyaya gelince neler yapar Allah bilir. Ömer’in işi gerçekten çok zor.

 6. Nurbanu dedi ki:

  Selamün aleyküm herkese. Nasılsınız? Yine çok güzel yazmışsın ablacim ellerine ve emeğine sağlık . Ömer Zehraya salatalık yedirdiginde çok güldüm . Çünkü bizim enistemize bu yakışmadı. Hele şu Sevim elinden bir türlü çantasını bırakmaması sinirlerimi bozdu. Keşke yener o çantayı alıp acsaydida ondan aldığı paraların hepsini görseydim. Neyse kendinize iyi bakın Allah a emanet olun.

  1. aslı dedi ki:

   Ve aleykümselam canım:)
   Sevim’in çantasında bi dünya para var göreceksin elbise dolabına sakladı. kirli çıkı Sevim.

 7. ayse .c dedi ki:

  omerin bakislari resmen ekran karsisindaki bizleri eritiyor zehra nasil dayaniyor acaba yada hazal omer baslarda buzdagi gibiydi zehra onu guzelligi temizligiyle eritti ikinci sezonda zehra omeri surundursun

  1. aslı dedi ki:

   1. sezonda Ömer Zehra yı süründürdü. Şimdi de Zehra Ömer’i süründürsün adalet olsun diyorsun ha,

   o zaman bizde sürüneceğiz onların yüzünden, onlara adalet de bize nerede adalet 🙂

 8. Azeri Aytac dedi ki:

  Yine cok guzel analizler geld cokg guzel yazmssn yine aslicim 🙂 ya ben bu 22 23 bolum analizlerine cok zor giriyorum sadece benmi yoksa sizdemi giremiyosunuz? Acaba zehra gercekten hamile olsaydi nolurdu?:/ alev napardi? kesin intahar falan ederdi:D iyi olurdu alevden kurtulurduk, alevin sinirli yuz ifadesne bayiliyorum kulaklarindan burnudan resmen dumanlar cikiyo 😀

  1. aslı dedi ki:

   Bende sorun yok canım. Ben rahat giriyorum.

 9. Hayat dedi ki:

  Bence omer zehrani ilk gördüğü an kendini kaptırdı. Yoksa oyun bile olsa bu kadar inandırıcı olmazdı ilk başlarda. Demek istediğim eğer öyle bişey olmadıysa nasıl her kesi inardirdilar. Insanın oyun yapiyor mu diylmi anlamak o kadar zor diyl. Bir de olmasa bir de kendini açığa verirdiler. Ama onlar hiç açığa vermediler alev hariç .
  Ömer sadece aşık olmaktan bağlanmadan korkmus olmasin. Bir çocuk en çok annesine bağlı olur. Ve onun annesi tarafından bırakılması omerde çok yara açmış olabilir. Bunu her kesin yapacağını sanıp eğer öyle yapmazsa zehraninda bir gün kendisini bırakıp gitmesini düşünmüş olabilir. Birde zehranin gitmesi aysenin hayatı tehlikede demek. Neden böyle düşünüyorum çünkü onların oyun diye yaptığı her şey çok doğal geliyordu. Sonradan zaten dogaldi. Nefret ettiğim adamın gözünün içine aşkla bakmak saçma omer le zehranin oynuda öyle . Yani bunlar nefret ediyorum derken asikdilar. Hemde çok. Ben mesela öyle yapamam. Sevmediğim adama yalandan bile olsa çok hoş davranamam. Cok kisi ile oyle bir davranisimda yok. Ama beni hayal kırıklığına uğrayan insanları sevmiyorum. Bunu da açığa açık belli ediyorum yada direk suratına söylüyorum. Zaten ses tonun davranışlar her şeyi açığa veriyor. Onlar vermedi ama. Demek istediğim oyun diye omer le zehra aşklarını daya siya yaşadılar . Zorluklara yanlış anlasilmalar yalanlara ramen

  1. aslı dedi ki:

   Haklısın Hayat.
   Ömer, Zehra nın evine gidip kolundan çekip gözlerine baktığı an aşık oldu Zehra’nın gözlerine. ilk etkileşim orada başladı. sonrası emin olma süreciydi.
   Sevim’in gerçek annesi olmadığını öğrendiği an Zehra aklandı Ömer’in gözünde, o zamana kadar Zehra para avcısıydı Ömer’in gözünde. ondan sonrası da geldi. aynı acıyı yaşıyorlardı Zehra da Ömer gibi annesiz kalmıştı ve Ömer Zehra yı çok iyi anlamaya başlamıştı.

 10. aslı dedi ki:

  O nasıl salatalık vermektir öyle, çok büyük bir sevgi ve aşkla bakan bir çift göz ve tatlı bir tebessüm. Eridim bittim ben Ömer’in o tebessümüne.

 11. Lale turkmen dedi ki:

  Bizim ciftin satdigi sirkeye bir alici daha var:) Aslicim senin analizlerin beni her zaman guldurmeyi başaroyor saol canim.

  1. aslı dedi ki:

   Yazarken bende gülüyorum:)
   Ömer ve Zehra sirke satar da alıcısı olmaz mı:)
   ah o sirkeler ah.

 12. Hayat dedi ki:

  Ellerine sağlık Aslicim .
  Evet ya eğer zehra gerçekten hamile olsa ne olurdu acaba bu bölümü seyrederken aklıma gelen tek soru. Ilerde hamile olursa yinede öyle yapmaya kalkarsa ne olur acaba yinede zehirlenen zehra ya omer olup alev dört ayağının ustunemi düşecek. Dogmamis bebeğin suçu ne? Allah büyüktür kimse onun emri olmadan bişey yapamaz.

  1. aslı dedi ki:

   Aynen öyle canım. doğmamış bebeğin suçu ne? Bizim senaristler ne yazacaklar bakalım 2. sezona.
   Zehra hamile olsa, Ömer ona gözü gibi bakar. Olur da Zehra ya bir şey olsun dünyayı yakar Ömer affetmez asla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir