Adını Sen Koy 229. Bölüm Analizi (“ASLI”) 30 Kasım 2017 Perşembe

Burak 01 Ara 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 229. Bölüm 30 Kasım 2017 Perşembe

AYRILIĞIN İLANI

Gidiyor musun diye sorma bana.
Gönderen sensin.
Ne terk etmeyi istedim seni,
Ne de daha yaşamadığımız bu aşkı toprağa gömmeyi.
Senin kadar öfkeliyim ben de.
En az Senin kadar endişeli…

Bir dokunuşunla bin kenti yıkacak güç verirdin bana
Ama ben sana inandıramadım seni sevdiğimi.
Sen, sorgularken beni kafanda
Ben, gözlerinin içine bakıyordum kuşkuyla.
Bir tek sözün bağlardı beni sana,
Oysa sen hep susmanın koynunda.

Aşkın içine bir kez girdi mi kuşku,
Teslim alır bedenleri de. 

Tamam kabul ediyorum,

Sütten çıkmış ak kaşık değildim
Ama yalanı sokmadım iki kişilik dünyamıza.
O dünya ki bazen minicik bir odada
Bazen kentin ortasında şekillendi.
Nasıl da güzeldi…
Zaten sen varsın diye her şey güzeldi ama
Sen buna bir türlü inanmadın. Ah bu sorular…

Ben seni nasıl ikna edebilirdim ki ?
Ben, aşk dedikçe sen, dur dedin.
Ben, seninleyim dedikçe
Sen, hayır dedin.
Zaten az konuşan sen
Olumsuz ne kadar sözcük varsa
Bulup çıkardın ortaya.
Bense hiç bir şey diyemedim.

Ne kadar zarar vermişim sana meğer.
Nasıl değiştirmişim seni.
Oysa hiç böyle düşünmemiştim.
Kimseye zarar vermek istemem ben.
Kimseyi olduğundan farklı bir hale getirmek istemem.
Ama öyle oldu işte.
Demek ki; gitmelerin zamanı şimdi.

Sen Çocukluğuna sığınır atlatırsın bu acıyı.
Ne sevişmelerimiz kalır aklında, ne sevda sözlerimiz.
Hani Rahat değilim diyordun ya, rahat ol artık.
Gülüşlerini saklaman için bir neden kalmadı.
Tedirginliğinin sebebi de kalktı ortadan.

Biliyor musun bir tanem!
Gidişim yürekten değil, zorunluluktan.
Sanma ki, bu toy sevdayı başka kimliklere taşırım.
Sanma ki, benden sakladığın gülüşleri
yalancı yüzlerde ararım.
Ben gittiğim her yere Seni de götürürüm yüreğimde.
Her zaman yokluğunu taşırım.

Farkındayım, ben seni bulup bulup kaybettim.
Ne yazık ki, toz duman edemedim kuşkularını.
Ne yazık ki, kalamadın bana.
Öpücüğümün kokusu senin kapının eşiğinde kalacak.
Kokladıkça; bizi nasıl bir yanlışa mahkum ettiğini anlayacaksın.

İşte bu yüzden gidiyor musun diye sorma bana

Gönderen sensin, ne terk etmeyi istedim seni,

Nede daha yaşayamadığımız bu aşkı toprağa gömmeği

Şuna inan senin kadar öfkeliğim ve gelecekten

Senin kadar endişeli, işte bu yüzden gidiyor musun diye sorma bana

Çünkü, gönderen sensin.

İclal AYDIN

Ömer ve Zehra’nın evlilik yıl dönümleri için Ayşe ve Cevriye hala el birliği ile güzel bir akşam için hazırlandılar. Hediye abla da yardım etti onlara. Her şey hazırdı Zehra da üzerine geceye uygun bir elbise giymiş Ömer’in gelmesini bekliyorlardı.

Ve Ömer geldi. Zehra ya dışarı yemeğe çıkmak istediğini söyledi. Zehra da yapılan hazırlıktan bahsederek evde kalmak istediğini söyledi.

Ömer de tamam diyerek düğün günü deniz kıyısında resim çekinirken hediye ettiği kolyeyi hani düğün gecesi boynun çekip alarak oyun bitti dediği kolyeyi Ayşe’nin önünde Zehra’nın boynuna taktı.  Ayşe düğünden haberi olmadığı için sanki yeni alınan bir hediye gibi düşünüyor.

Zehra, Ömer boynuna o kolyeyi takıp bir de alnından öpünce düğün gecesi yaşadığı o kötü anlar geldi aklına ve ağlamaya başladı kimse ne olduğuna anlam veremedi. Veremez de kimse bilmiyor Zehra’nın neler yaşadığını.

 Düğün gecesi travma yaşadı Zehra bunu nasıl unutabilir ki? bazı şeyler asla unutulmaz özellikle de ilk olanlar. Bu da Zehra’nın düğün gecesi ilk gecesi olacaktı. Olmadı. Olamadı. Bir travma oldu.

Ömer çocukluğunda aldığı yaranın ağır faturasını farkında olmadan, Zehra ya kesti. Nedeni de o kapı arkasında duyduğu Sabah ile olan konuşması. Bu konuşmayı yıllar önce annesi de babasına yapmıştı ve Ömer isimler farklı olsa da bütün bayanların aynı olacağını düşünüyor ama yanılıyor Ömer.

Bazı şeylerin telafisi yoktur. Ömer gerçekleri öğrendiğinde işin aslının kendi duydukları gibi olmadığını anladığında iş işten çoktan geçmiş olacak. Telafisi olmayacak yaptıklarının. Çünkü, giden zamanın, ağızdan çıkan sözlerin, kırılan kalbin yeniden eskisi gibi olmasına imkan yok. Giden zaman gelmez, söz ağızdan çıktımı atılan bir ok gibi yaydan çıktımı geri dönmez. Kırılan bir cam nasıl eski ilk günkü halini almaz ise kırılan bir kalp de o cam gibi eskisi gibi olamaz.

Ömer’in Zehra ya yaşattığı bu acı dolu günlerin gecelerin, gözlerinden akıttığı göz yaşlarının telafisi yok. Yani varsa da ben bilmiyorum. Bilen varsa söylesin bende öğreneyim var mı telafisi?. Dünü bana geri verebilir mi biri ve yeniden o anları düzelterek yaşamama imkan suna bilir mi? yok geriye dönüş yok. Yani bazı şeylerin telafisi yok.

Oldu ki araları düzeldi. Zehra o odada o yatak da ilk gecesini nasıl yaşasın? O sebeple bu durum senaristler tarafından zaman gelecek ve araları düzelecek ise, işte o zaman o odayı eşyaları, boyasını her şeyi değiştirilmesi lazım.

Bilmem farkındalar mı yaptıklarının ama öyle, araları düzeldiğinde o oda sıfırdan yenilenmeli yoksa Zehra Ömer ile birlikte o odada olmaz. Şimdi kalıyorlar ama çoğu zaman Ömer çalışma odasında ayrı kalıyorlar.

 

Ömer Zehra’nın kulağına eğilerek ağlamayı kes her şeyi mahvedeceksin dedi.asıl herşeyi mahveden sensin Ömer.

Zehra kendini topladı ve içi yaşadıklarından dolayı kan kusarken, Zehra kızılcık şerbeti içtim diyerek mutluluk gözyaşları bu kolye benim için çok değerli, bana çok özel bir anı hatırlattı dedi. Ömer duraksadı hatırladı düğün gecesi yaptığını. Zehra ya ne kadar acı verdiğinin farkında ama sert görünmek istediği için başını dik tutuyor Ömer.

Evdekiler herkes Zehra ve Ömer’i kutladılar. Zehra elini yüzünü yıkamak için izin isteyip odasına gitti. Ömer de Zehra’nın arkasından baktı. Canından can gitti Ömer’in Zehra için üzüldü. Yutkundu. Yaptığının farkındaydı ama o içindeki şeytana hep yeniliyordu Ömer.

En çok acıyı seven sevdiğine yaşatır, severken öldürür farkında olmadan. Bazen farkında olmuyoruz yaptıklarımızın. Sevgimizin büyüklüğünden karşımızdakine de zarar verebiliyoruz. Yakınımızdan gelen acı verici sözler davranışlar, onlar çok başka bir acı oluyor hafiflemiyor, ruhumuzda kalıcı acı oluyor. Ömer’in annesinin Ömer’e yaşattığı, Ömer’inde Zehra ya yaşattığı acı gibi.

Zehra banyoda ağladı neden diye sordu cevap yoktu. O an oda da Ömer olsaydı da Zehra’nın ağladığını duysaydı. Söylediklerini duysaydı olmadı. Çok sonraları geldi. Her ne kadar Zehra ya Ayşe için geldim dese de Zehra için endişelenmişti Ömer. Ömer’in bu yaptığına sözlerim ile döverim, hem de severim deniyor. Hiç doğru bir davranış değil.

Canan Çetin’i konağı izlerken gördü. Yüzleştiler. Canan artık onun gerçek yüzünü gördü biliyor. Parasını istedi. Zehra haklıymış, resimlerde doğruymuş dedi konak kapısının önünde baya tartıştılar. Sen dolandırıcısın duydum ben dedi Canan. Hesap sordu Çetinden. Ben kuzenime inanmadım ama o hep doğruyu söylemiş bana dedi.

Oy oy oy Asyama bakın hele Zehra ablasının elbisesini giymiş evdekilere konser verdi. yüzümüm gülümseme sebebi tatlımı tatlı Asyacık. Sen çok şekersin çok güzelsin maşallah sana. Asya resim yaparken kirletmiş o elbiseyi de kızmamış, üzülme demiş Asya ya.. kızacak ne var ki prenses yıkanınca çıkar.

Ömer de duydu bunu Zehra’nın Asya ya kızmaması üzülme demesi dikkatini çekti. Ömer’i ne hale sokmuş bu senarist? Beynine format mı atmışlar nedir? Geçmişi unutmuş Ömer. Zehra yı sanki yeniden tanıyor gibi Ömer. Oysa biz bu aşamaları çoktan geçmiştik. Sil baştan başa sarmışız.

Cevriye halada destek çıktı Zehra ya, herkesin huyuna suyuna gider kimseyi kırmaz, kendi bin parçaya bölünür kimseyi üzmez dedi. Ömer de hüzünlendi. Onayladı halayı Ömer.

Zehra yı merak eden Ömer odaya gitti onu banyo kapısının önünde bekledi. Zehra dışarı çıkınca her ne kadar evdekiler dese de Ömer Zehra için gerçekten endişelendi. Ama canını yakmak istediği için endişelenmedim dedi Ömer.

Zehra da herkes birbirimize aşık olduğumuzu gördü. Benim aşk için ağladığımı, senin de karısını seven biri olarak teselli ettiğini gördü dedi. Ömer tribünlere iyi oynuyorsun diyerek birkaç söz söyleyerek Zehra’nın canını yakmaya devam etti.

Zehra da, sürekli neden hep canımı acıtacak şeyler yapıyorsun? Ölme bana lazımsın, her defasında seni yaralayıp bırakırım diyorsun, vurduğun darbe ile nasıl yaralandığımı, karşında nasıl sarsıldığımı görmek iyi geldi mi? diye sordu.

Ve ekledi aramızda ne yaşanırsa yaşansın ben senin kadar acımasız olmayacağım diyerek odadan çıktı Zehra. Ömer bir kere daha durup düşündü olanları ve o da çıktı dışarı. Bakalım bu sorun nasıl çözülecek? Ömer nasıl öğrenecek gerçeği?

Salona geçince pasta kestiler birlikte ve birbirlerine pasta yedirdiler düğünde görmediğimizi şimdi görmüş olduk. Ayşe ve Nihat tatil hediye paketi verdiler istedikleri zaman gidecekler. Halada kış tatili olacağı için Zehra ya atkı verdi sanırım.

Müge denen psikopat manyak, Nihatı gece gece arayarak buluşmak istediğini söyledi.

Sabah’ın dükkanı Canan yüzünden mühürlenince, marangozhanede işlerini yürüten Sabah’a kerem birlikte çalışalım dedi. Kerem Sabah’ı seviyor ona açılmak istiyor bir türlü yapamıyor. 

Sabah’ın dükkanının olduğu yerde alt yapı çalışması varmış tüm gece elektrik olmayacakmış, kombide çalışmıyor gece soğuk olur diye Kerem eve gidelim dedi ama Sabah gitmedi dükkanın arkasındaki odada kaldı.

Gece olunca kombide yanmayınca Sabah’ın kaldığı oda soğudu üst üste kıyafet giydi yatağına girdi Sabah. Annesinin sesini telefonda açan Sabah ailesinin resmine bakarak ağladı. Kerem de Sabah için endişelendiğinden dükkana geldi. Sabah’ı ona görünmeden izledi.

Sabah annesinin resmine, kızın çok yoruldu, hem çok yalnız sığamıyor hiçbir yere, gidemiyor da diyerek ağladı. Annesiz ve babasız olmak bu hayatta o kadar zor ki.  Anne kokusunu duymadan, anne sıcaklığını yaşayamadan, rüyalarında hiç yüzünü görmediğin mezarını bile bilmediğin birinin yokluğu ile bu yalan dünyada yaşamak öyle zor ki.

Ya babanın yokluğu, o da ayrı bir acı, her ikisinin yokluğunu yaşayarak büyümek, herkesin annesi ve babası varken anne ve babasız olmak, başkalarının yanında bir sığıntı gibi yaşamak hiçbir yere sığamamak gitmek isteyip gidememek öyle zor ki annesiz ve babasız bu dünyada yaşamak.

Sabah Kerem’in ses çıkarması ile onu fark etti. Oturup konuştular, Sabah hikayesini anlattı Kerem’e. Kerem de onu dikkatlice dinledi.

Sabah ağlayarak anne ve babasının ölüm anını, yaşadıklarını, o an hissettiklerini anlattı. Ve ağlayarak, evlatlar anne ve babalarının öldüğünü görmese ama kader bu alın yazısı, Allah verdi Allah aldı.

Sabah’ın bu sözleri beni çok ağlattı. Bu analizi yazmak bana çok zor geldi. Lale sevgili arkadaşım bir konuşmamızda seninle konuşurken sana bunun hikayesini anlatmıştım o geldi aklıma ALLAH VERDİ ALLAH ALDI.

Ömer telefonda Selin ile kurul toplantısı hakkında konuştu. Bu toplantının çok önemli olduğunu söyledi. Zehra da duydu bu konuşmayı. Zehra da şirkette söz sahibiydi Ömer ona bu hakkı vermişti.

Zehra uyumadan önce Ömer’in yanına çalışma odasına gitti ve kolyeyi avucunun içine koydu. Seni boynumdan koparıp almaktan mahrum bıraktım kusura bakma diyerek odadan çıktı Zehra.

Gece bitip sabah olunca, Ömer işe çoktan gitmişti. Zehra Selin ile konuşarak şirkete bu toplantıya katılmak için bilgiler aldı. Gerekli hazırlığını yaptı. Ömer den habersiz şirkete bu toplantıya katılmak için gitti. Ömer toplantıya başlayacakken Selin bir eksiğimiz var dedi. Zehra girdi odaya baştan aşağıya süzdü Ömer Zehra yı.

Zehra’nın şirkette söz hakkı var Ömer bu hakkı Zehra ya vermişti. Bu kurul toplantısına Zehra da katılacak.

Cevriye halanın trafik hakkında söyledikleri çok hoşuma gitti. Bir evde dört araba, herkes tek başına çıkarsa tabi olur trafik. Bin sene dolmuşa otobüse, yada 3 kişi binseniz ya bir arabaya ama yok incileri dökülür dedi, çok güldüm o an halamıza. Çok doğru söyledikleri, Her evde 3 4 araba hepsi çıkarsa trafiğe tabi yollar tıkanır kapanır yoğunluk olur.  Nihat’ın da artık bir arabası var onunla şirkete geçti.

Sabah hastalanmış, hem soğuk, hem acı, hem göz yaşı, hem annesiz, hem babasız olmanın verdiği yalnızlık buz gibi bir gece de hepsinin üst üste gelmesi Sabah’ın hasta olmasına neden oldu. Kerem çikolata alıp geldiğinde fark etti durumu.

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 229. Bölüm Analizi (“ASLI”) 30 Kasım 2017 Perşembe” üzerine 104 yorum

 1. ali dedi ki:

  G U N AYDIN : SU DAMLASI-HANIM ABLA- AZERIFAN- AYTAC- ÇIÇEK – XANIM – ELNARE – MERSINLI ELA-VE TUM SITE EHALISI// IYI GUNLER

 2. Ali dedi ki:

  merheba K O N U L azeri yoldaşimiz . yazmişsin hastaydim . geçmiş olsun . allahdan sene şefa arzo edirem . azerbaycan respublikasinin hanki şehrinden katilmisan ? sene xoş gunler sağlik selametlig arzo edirem . azeri olduguna gora bir az ganim gaynadi . mende tebrizli. allaha emaet olun.

 3. Rzali dedi ki:

  her kese iyi geceler.nasilsiniz kizlar?bir bilsez sizi nasil ozlemisim.neynirsiz neler var buralarda nece gundu yaza bilmirem.Ülker canim yorumumu gorsen eger bu sitenin kalp atisina aid bir seyfesi vardiye ora yazarsan yaxsi men orda olacam.18 bolum 3 kasim onu deyirem

  1. su damlasi dedi ki:

   İyi aksamlar Rzali hos geldin nasilsin? Ozletdin kendini iyisin dimi? Ben iyim den senin uzunu goren cennetlik opdum kendine iyi bak iyi geceler tatli ruyalar

 4. Gozel dedi ki:

  Iy akşamlar iymisiniz meleklerim Aytaccym hayyrly akşamlar
  Hanym adlam nasylsyn coluk cocuk,amjam iymi
  Lalecim bi gun bizimde yagny omercilerinde mutly olujak guni gelijek eminim
  Iy geceler

 5. Mersinli ELA ❤️❤️❤️DAMLAM CANIM İÇİ HOŞ GELDİN ❤️❤️❤️ dedi ki:

  CANLARIM BİRTANELERİM
  GÖNLÜ GÜZEL
  BENİM DEGERLİ ARKADAŞLARIM
  ❤️❤️❤️
  AYTAÇCIM CANIM
  ❤️❤️❤️RADACIM❤️❤️❤️ SENİN İÇİN BU KALPLER
  SEVDAM GÜLÜM
  ASLICIM
  DAMLAM
  DEMETCİM
  HANIM ABLA
  LALECİM
  TATLIM KUZUM
  HAMD OLSUN BEN İYİYİM SİZLERİN DE İYİ OLMASINA ÇOK SEVİNDİM HEP İYİ OLUN GÜZEL YÜZÜNÜZ DAİMA GÜLMESİ DİLEGİYLE
  KENDİNİZE İYİ BAKIN ALLAHA EMANET OLUN GÖRÜŞÜRÜZ
  İYİ GECELER TATLI RÜYALAR ❤️

  1. Lale turkmen dedi ki:

   Sanada iyi geceler canim.
   Ir abi siz sitelerin birinde Omercilerin sesi cikmiyor. Omer suclu oldugu icin yazamiyorlar. Allah kimseyi utandirmasin diye yazmissiniz. Ben simdi size uzunca cevap yazdim ama 10 kez gondere basmama ragmen gonderemedim. Yarin tekrar yazicagim insAllah.

   1. Lale turkmen dedi ki:

    Ir abi yarin yazmakdan vaz gecdim belki yarin siyeye giremem. Uykumda tutmuyor ben simdi yeniden yazim.
    Zehra bazen cok gucli bazende cok narin kiz. Ilk sezonda 5 kez kacirilmasina beline bomba baglanmasina ragmen psikolcisi bozulmadi travmada yasamadi. Dugun guni Omer boynundan kolyesini kopartdi diye o kolyeyi gorunce kotu oldu. Omerde Zehrada sucsuz degil. Ben zehra vuruldukdan sonra Omer her seyi ogrenip ozur dilediginde zehranin uzatmadan barismasini istiyorum.
    Ben dugun gunumde dugunden eve geldikdem sonra dayak yedim. Sucumda gun boyu hec bir sey yemedim acikdim diye yemek yedim o oldu. Evde uzakdan dugune gelen misafirler vardi onlara cay yemek vermeden kendin yedin diye vurdu. O misfirlere yemek vericek olan genc kizlar gelinlerde var hizmet ediyorlardida zaten. Benim dugun gunumde kolyem kopartilmadi, dayak yedim.2 gun karmasik dusunceler ile gezdim sonra kotu hatira olarak kaldi travma olmadi bende.Zehra kacirilmalari hec bir seysiz atlatmis kiz. Bunuda atlatir 2 gunden vazla Omeride yalvartmasin. Omer ozur diliyorsa sucunu anladigi icin diliyor. Onlar barissinlar bizde sizinle baris icinde yasiyalim. Yoksa Zehra Omeri uzmeye baslarsa bende sizin simdike omere soylediginiz magara adami gibi cumlelerinizin benzerini zehraya soylemeye baslarim haberiniz olsun. Hem ben Omer sucsuz demiyorum Omerde Zehrada suclu diyorum. Zehrayada dugun gunu sabaha ilk kez omerler evlenme sebebini o an yasadiklarini 2.kez anlatmak nesine lazim ya. Zaten isteme gunu sabah zehralarda kaldiginda zehra her seyi sabaha anlatmamismiydi.Bir daha tragediye baglamaya ne gerek var.Uzun lafin kisasi baris olsun.kadinlara siddet olmasin.
    Bizimkiler barisdiklarindan sonra dizi yapimcilari zehraya yeni tek tas yuzuk satin alsinlar. Dizinin reytingleri yukseldi iyi para kazanmislardir. Onceki 2 yuzugi kiralamislarmi yoksa birilerinden oduncmi almislar ne biraz gozukup kayboluveriyorlar. Bu defa lutfen parasini verip satin alin.

  2. su damlasi " Elam " dedi ki:

   İyi aksamlar canim Elam hos bulduk cok tesekkur ederim bu sevgin icin iyi ki varsin sende kendine iyi bak iyi geceler Allah rahatlik versin canim allaha emanet ol opdum

 6. Lale turkmen dedi ki:

  Oguz beyin sitesine giremeyen arkadaslar oguz bey yeni sayfa acmis siteye giremeyen arkadaslar dikkat diye. sayfaya giremiyorsaniz tam olarak sorunu anlatin ki cabuk sorunu cozebilelim diye yazmis. Demetcim mesela sayfaya girmek icin tikladiginda ne yazisi cikiyor sen buraya yazarsan ben diger siteye yazarim sorunu. Ben o siteye kolayca girebiliyorum bende dunde sorun yokdu bu gunde. Ben dizibilgiyede bu gun kolayca girebildim:)

 7. anonim dedi ki:

  Ömer kandi duşuncelerila oyle bi kafayi bozmuşki zehra ne apiosa oyun oldugunu ve onu yaniltmak istedini duşunio,oyuzden parayı vermasinede inanmicak,yeni fragman çikmiş umarim asyaya bi şey o manyag.

 8. Demet dedi ki:

  Iyi akşamlar Su Damlası. Beni sormuşsun iyiyim,teşekkür ederim sen nasılsın? Dönmene sevindim. Aytac sen nasılsın? Evet bende diğer siteye giremiyorum. Inşaallah yakında bu durum düzelir. Herkese iyi akşamlar.

  1. su damlasi " Demetcim " dedi ki:

   İyi aksamlar Demetcim canim bende iyim cok sukur iyi olmana sevindim tesekkur ederim insallah sorun biran once cozulur yerin gorunuyor orda opdum kendine iyi bak iyi geceler Allah rahatlik versin

 9. Sevda Naun dedi ki:

  Su Damlam senin yardimini buyuk zevqle kabul ederim.Kiz senin kibi pirlantami zor bulurum.Tamam Rada guzelim bende 31 yawindayim ama hic ruhunu kocaltma.Seviyorson hep genc kalarsin.Hep mutlu ol ablacim

  1. su damlasi dedi ki:

   İyi aksamlar sevda naun canim tesekkur ederim ee kalb kalbe karsi sen prlanta oluncan bende eksik kalmam opuyorum canim

   Aytacim ozledim seni nerdesin? Canim prensesim gel su damlan seni cok seviyor opucuk manyagi

   1. Aytac azəri fan dedi ki:

    Iyi aksamlar geldim canaim burdayim telimi sarja komusdum sonra da diger sayfa da ir abinin bana yadigi yorum okuyordum simdi ir abiye cevap yazicam seni cok sevyorum canım benim ben de cok ozledim seni guzel gozlum ben burdayim yaza bilir sin izledinmi diziyi nasi di ben yutube de fragarm izlədim cok guzel di

    1. su damlasi " aytacim " dedi ki:

     İyi aksamlar canim aytacim hos geldin canim evet izledim once sunu soyleyim sabahin takdigi kupeler cok guzel di sacini yanina tokdugunde cok yakisiyor zehra toplantiya giydiyi elbisesi guzel di o zorba nasil tutdu zehrayi ne oldu omer efendi hani sevmiyordun zehrayi ? Adam dedigim ruhsuz suratsiz….mugeni hic sevmedim asyaya yapdiklari cok marhametsizce bisey nihat gordu bu bolumde mugeni insallah kovar cetinle canam yine el bir oldu yapacaklar Şimdi biton pislik .offf offf son sahne zorba parayi gordu ya iste o zaman ben telvizyonun onunden bagirarak al zorba gozun ac gozun doysun dedim ..boyle bi normal bi bolumdu zorba zehrayi her defasinda eziyor ya cok uzuluyorum bakalim ben her seyin sonunu bekliyorum ..canim benim sen iyisin ya o bana yeter huzur ve mutluluk buldugum prensesim seni cok seviyorum .

     1. Aytac azeri fan dedi ki:

      Hos bulduk canım ben de seni sevyorum hem de cok sevyorum e sen bana yazcak bir sey birakmasi ki aklmdaklarin hepsini yazmış eline salik bitanem evet bizim zehramiz cok iyi yapdi acaba zorba bey nasi bir təpki vercek cok merak edyorum hele omeri zehrani hakinda dusunduklerini yansi olduğun oyrence ne yapicak ben onu cok daha merak edyorum zehra hemen af etmes biraz surdurse omer keski ama zehra omer kiyamz hemen af edere bak sana omer onca sey yapyor zehra ben omeri siz yasiyamam bilmem ne ask zehrani gozunu kor etmis omere olesyie asik olmuş keski omer bnari gore bilse evet sabahı kupeleri cok guzel di saclarini acinica da cok yakisdi ask insanı nasi da deysiyor acaba gercek heyatda da oylemi zehra omer ilik once bir bir de nefret edyorlar du bir birinin yzuunu bile gormek isdemiye omer zehra simdi bir birinini deli gibi sevyor bir birlerin de ayiri kalmyorlar sabahla kerem de oyl onar da asik olmaya basladi biz zehom gibi olmasalar da onari da yeri ayrı sen neyapiyor sun canım seni cok sevyorum ya hem de cok ıçim de sana kocman sarilmak geliyor ben de sana kocman sarilyorum cok da opuyorum bitanecik ablam

     2. su damlasi " aytacim " dedi ki:

      İyi aksamlar aytacim canim bu bolumde ayni fikirde olmamiza sevindim bakalim zorba nasil afv etdirecek bencede zehra onu surundursun biraz ben iyim biraz uyudum yeni uyandim cok sukur her sey yolunda ozledim seni de ne demek elimde olsa yerim ben seni canim benim icin cok deyerlisin tesekkur ederim bu arkadaslik icin cok iyi geldi bu yorumun bana opucuk manyagi seni cok opuyor gozel gozlum iyi geceler Allah rahatlik versin canim yarin gorusuruz opdum kocaman sariliyorum allaha emanet ediyorum seni

 10. IR dedi ki:

  Hanim abla merheba , tesekkur ederim, rada senede merheba , AYTAC 230 SAYFASINDA DON AKSAM CEVAP YAZDIM ISTERSEN BAKARSIN.

  1. Tatlıcı ülker dedi ki:

   İr abim iyi akşamlar. Abicim az önce eski günlerimizi hatrlatacak bir yorum okudum. Öyle hüzünlü, öyle acı doluydu ki…
   Yorumun sahibi Aylinimdi. O talihsiz nişan olayını, pislik adamın onun kalbini nasıl krdığını anlatmış. Asla kimseye inanmam demiş:-( Arkadaşımın haline o kadar üzülüyorum ki, çeşke elimden bir şey gelse…

   1. IR dedi ki:

    Merheba ulker , iyi aksamlar , ben bu gun internettende televizyondada uzakim , yani diziyi izleyemiyorum ama yarin varim , nerde yazmis aylin ? Ben onu sakinlesdirim , sende artik cik su durgun halinden , seni cekemeynler varmis senin adina yorumlar yazirlarmis , sen buna uzulmek diyil sevinmelisin , demek oluyorki sen onemli birisin ve basarilarini gozu goturmeyenler var , bu tekce sana ayit diyil tarih boyu boyle olmus ve olacak , takilma boyle seylere.

    1. Tatlıcı ülker dedi ki:

     İR abi yine güzel yorumunla kalbime rahatlık getirdin. Çoook teşekkür ederim.

     Abi aşağıda ah kalbim 92 bölüm özeti sayfası var. Orayı tkla. Sayfa açlınca zaten Aylinin yorumunu göreceksin. Abi sen bizlerden defalarca büyüksün. Bizlerde senin kzalın yaştayız. Lütfen abi Aylini sakinleştirerek terlikci kızının yüzünü güldür. Aylinimin çok mutlu olmasını istiyorum…

     1. Aylin dedi ki:

      Ay ulkerim canim ya . Ben nerden bilirdim senin o sayfaya ugruyacagini . Yazmazdim yoksa seni uzdugum icin ozur dilerim . Ama arkadasin o sorusunu gorunce cok canim yandi .

  2. Aytac azəri fan dedi ki:

   Iyi aksamlar ir abi diger sayfa da yazdiklarini okdum son cumlene kadar cok haklisin ir abi ben sana kirilmadim inicinmedim yine yansi anlamisin sen uzur diliycek bir sey soylmedi ki neden uzur dilyor su lutfen bir daha ben de uzur dilem sen ben de büyük su cok daha haklisin ben sana kirldigim icin deyil internt uzunde siteye girmedim seni yazdiklarin la hiç bir ilgisi yok sadec tesaduf oldu ben aslan kimseye kirilmam hele o ben de büyük se benim kalbim kiranar cok oldu ama ben yine onari kalbin kirmadim ben asla sizlere kirilmam kusmem hepiniz benim icin cok deyerlisiniz eyer ben isidemeden sizi kirdiysam lutfen af edin hiç biriniz uzucek bir sey asla yapimam hatirli yormus ir abi siteye ilik geldigim de yazdiklarim yanis cikyor du simdi de yanis yazyorum hem azeri həm turkuk ce ikisini karsdiryorum bir de ben okumadim okula gidmedim okuyup yazmayi da evde oyrendim oyuz de yazar ken yanslarim cok oluyor yine de dikkat etmeye calsiyorum ozaman sen bana yazdiklarin yansi cikyor okurken anymiyoruz demişdin onda da internet paket yuzun de siteye girmemisdim sen de benim sana kirldigimi dusunup uzur dilmisdin ben de sana kirlmadigimi soylemis dim hata asli da demsdi aytac kusmemsidir bu iki oldu ben de uzur diyorsun ikisinde de yansi dusunmusun ben sana aslan kirmadim onda da internet yüz de girmemsidim simdi de lutfen ir abi bir daha ben den uzur dileme sen ben de büyük su babam yasdasin sen ne diyor sana doğru diyor sundur sana bir abi bir büyük olar cok hormet edyorum ben heyatim da ilik defa sana abi dedim sana karsi bir yasni olduys lutfen af et

 11. Rada dedi ki:

  Iyi aksamlar. Sevdacim aslinda rahatsiz olmadim. Ilk kez biri bana abla diyor. O yuzden biraz garip geldi bana. 30yasin icindeyim. Cocuklar yuzunden bazen bunaliyorum ki kendimi 50yasinda hissediyorum

 12. Tatlıcı ülker dedi ki:

  ELACIM merhaba:-P Nasılsın canısı. Valla senin bu kalpli yorumların siteye ayrı bir hava katyor. Böyle renkli, renkli:-)

 13. xanim azerifan dedi ki:

  radacim ben cok iyim canim benim seninde iyi olmana sevindim ALLAHA EMANET OL

 14. Sevda Naun dedi ki:

  Radam guzelim istemezsin abla soylemem.Nasil rahat edersin oyle soylerim.Bazan cok sevdiyimden kendimden kucuklere de ablacim diyorum.Kusuruma bakma.olurmu?Ruhunu hep genc sakla oyle soyleme.Yawin kac sorun diyilse soylersin?Benim icin fark etmez.her halinizle sizi seviyorum.Cocuklarda iyi.Tewekkur

 15. Sevda Naun dedi ki:

  Kiz Ulkerim insan hic tatlisini unudarmi.Benim kan wekerim cok awagi sen benim ilacimsin.Mersinli Elam beni enerji veren.Su Damlam beni hayata baglayan.Aytacin Xanimin yureyinde bir bawka yeri olan Alsim hep beni duwunduren ondan cok seviyorum.Betul senariyolari ile hep beni wawirtan yurekden baglandigim .Benim ismime wiir kowan Hanim abla kendine baglandim.Boyle hepinizin yeri bir bawkadir yureyimde.Sizinle kendimi mutlu sanirim.Hayalerimde etrafimda hep donuyorsunuz.Kewke gercek olsa….
  Su Damlam bitanem sordugun icin tewekkur hepsi iyi.opucukler var sana.Eh iwte iw guc otobistlerde kow wuraya buraya bakalim nereye kadar.Wukur kucuk sorunlari saymasak her wey iyi.

  1. su damlasi dedi ki:

   Sevda naun canim benim kolay gelsin sana yardim lazim olsa haber ver opuyorum canim seni cok seviyorum

 16. xanim azerifan dedi ki:

  merhaba elacim sen nasilsi n INSALLAH iyisindir bitane m sanada hayirli cumalar ALLAHA Emanet ol canim

 17. Rada dedi ki:

  Ela hos geldin nasilsin? Kiz bu kalplerini gorunce iyi oluyorum ruhum rahatliyor. Sevda naun sen nasilsin cocuklarin nasil? Iyisiniz insallah. Bana abla deyince kendimi bir anlik yasli hissettim. Gerci yalanda sayilmaz. Bizim Fati demisken ruhum yaslanmis

 18. Mersinli ELA ❤️❤️❤️ dedi ki:

  SEVDAM GÜLÜM HAMD OLSUN BEN İYİYİM SEN NASILSIN İYİ MİSİN İNŞALLAH İYİSİNDİR
  ÇOCUKLARIN NASIL İYİMİ GÜLÜM ALLAHA EMANET OL GÖRÜŞÜRÜZ
  ❤️
  DAMLAM CANIMIN İÇİ HOŞ GELDİN NASILSIN İYİ MİSİN İNŞALLAH İYİSİNDİR
  SENİ GÖRMEYİNCE MERAK ETTİM ASLICIM SENİN BİR KAÇ GÜN YAZMIYACAGINI SÖYLÜYÜNCE RAHATLADIM NE YAPIYORSUN HAYAT NASIL GİDİYOR
  SİTEYE GİRDİGİM ZAMAN GÖZÜM SENİ ARIYOR GÜZEL MESAJINI SOHBETİNİ ARIYOR CUMA MESAJINI ÇOK BEYENDİM
  ALLAH’A EMANET OL
  ❤️❤️
  ASLICIM ÇİÇEGİM EMEGİNE SAGLIK CANIM ALLAH’A EMANET OL GÖRÜŞÜRÜZ
  ❤️❤️
  HANIM ABLA NASILSIN İYİ MİSİN İNŞALLAH İYİSİNDİR
  ❤️❤️
  KIZLAR ALLAHA EMANET OLUN GÖRÜŞÜRÜZ

  1. su damlasi " Elam " dedi ki:

   Gecenin yildiz benim Elam gunduz parliyor hos bulduk canim nasilsin? bitanem kusura bakma merakda. Biraktim bi kac isim vardi hall etdim aslicim sag olsun haber vermis seni cok ozledim canim ben iyim seni sormali cok seviyorum seni canim Elam .dualarimiza amin canim rabbim seni korusun

 19. Rada dedi ki:

  Selam hayirli cumalar. Aslim analizin tam bir saheseri. Siirlerin beni benden aldi. Tum yorgunlugum geciyor senin analizlerini okuyunca. Bunun icin sana kocaman sariliyorum. Iyi ki varsin. Zehra icimi dagladi bu bolumde. Uzuluyorum ben bu kiza. Nasil unuttacak tum bu yasananlari? O sevimsiz magara adamindan konusmak istemiyorum konusdukca sinirlerim bozuluyor. Bu puskul kerem baya baya asik olmus sabaha. Kiz sinirli dualar icin tesekkurler. Seni ne kadar seviyorum bilsen gerci saskin kadar diyil ama olsun. Iyi dondun. Hanim abla hayirli cumalar nasilsin? Polat amcam nasil?

  1. Mersinli ELA ❤️❤️❤️ dedi ki:

   RADACIM ❤️ CANIM HOŞ GELDİN NASILSIN İYİ MİSİN İNŞALLAH İYİSİNDİR
   KENDİNE İYİ BAK ALLAHA EMANET OL GÖRÜŞÜRÜZ

  2. su damlasi dedi ki:

   Rada hayirli cumalar tesekkur ederim .dualar.cocuklarini korusun sen beni sev bana yeter kiz opucuk manyagi

  3. Aytac azəri fan dedi ki:

   Aleykum səlam rada hos geldin nasilsin ? Sana da hayirli cumalar

 20. Mersinli ELA ❤️❤️❤️ dedi ki:

  EVİNİZDEN GÜNEŞİN
  GÜZEL YÜZÜ YÜREĞİNE DOKUNSUN,
  KÂBUSLAR SENDEN
  UZAKTA , MELEKLER BAŞUCUNDA DURSUN .
  GÜNEŞ ÖYLE
  BİR GECEYE
  DOĞSUN Kİ , DUALARIN KABUL,
  BEREKET , DİLİNİZDEN
  DUA, KALBİNİZDEN
  RAHMAN VE RESUL AŞKI
  EKSİK OLMASIN .
  ❤️❤️❤️
  GÜNEŞİN GÜZEL YÜZÜ ,
  YÜREĞİNE DOKUNSUN,
  KÂBUSLAR SENDEN UZAKTA ,
  MELEKLER BAŞUCUNDA DURSUN . GGÜNEŞ ÖYLE
  BİR GECEYE DOĞSUN Kİ ,
  DUALARIN KABUL , OLSUN
  CUMA GÜNÜN
  MÜBAREK OLSUN .
  ❤️❤️❤️
  HERŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN ALLAHA EMANET OLUN
  ❤️❤️❤️

  1. Aytac azəri fan dedi ki:

   Merhaba elacim sen de hos geldin nasilsin canım guzel dilekleri duvalarin icin cok tesekkur ederiz bitanem RABBIM bütün duvalarini kabul etsin inşallah sana da hayirli cumalar

 21. xanim azerifan dedi ki:

  merhaba hanim ablacim sen nasilsin INSALLAH senin gu nunde hayirli ugurlu olsun canim ablam benim ALLAHA emanet ol

 22. Tatlıcı ülker dedi ki:

  HANIM ablam merhaba. Ablacım önceden türkcem çok kötü diyip şikayetleniyordun. Ama şimdi bak. Bülbül gibi ötüyorsun. MAŞALLAH:-)

  XANIM men iyiyim dileyin içinde teşekkür ederim.

 23. xanimazerifan dedi ki:

  mehrhaba canim arkadasla rim nasilsiniz ay kimler gel mis sudamlam bitane canim arkadasim nasilsin ben seni ozlemisim dualarin cok sag ol sanada hayirli cumalar aytacim sevda naunablacim hanim ablacim zehmercim tatlici ulkerim balim sekeri m sen nasilsin sana iyi istir ahetler canim ayanim mer sinlielam aylin rzalicim irabi m cesurabim betulcum rada cim sizlerede hayirlicumala r gununu hayirli ugurlu ge sin canim arkadaslarim

  1. Aytac azəri fan dedi ki:

   Merhaba xanım azəri fan ben iyiym cok tesekkur ederim bitanem inşallah sen de iyisndir cok opdum gorusuruz

  2. Rada dedi ki:

   Xanim sana da hayirli cumalar. Ben iyim sen nasilsin?

  3. su damlasi dedi ki:

   Hayirli cumalar XANİM AZERİ nasilsin bitanem ben de cok ozledim seni tesekkur ederim iyim sen de iyisin insallah ..dualarumiza amin canim

 24. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aslıcım.Bu bölümün hüzünlü notlları çok.O üzden kanatlarım bensiz uçtu.Gönlüne saglık,analiz çok güzel maşallah,yüregimizi titretti.Uzatmamak için özen göstericem.Dogru bazen farkınta olmadan sevdiklerimize zarar vere biliyoruz,evladımıza bile.
  İclal Aydın hem de oyuncu imiş.Amcan “İki aile” dizisini izliyordu,o üzden tanıdım.O,bu sözleri Zehranı görmüş yazmış sanki:Acını içine alıp,göz damlalarını tutup,güclü olmaya çalışmaktır AŞK.
  Çok hızlı olmasın diye her kesle şuracıkta selamlaşıyorum.Her kese merhaba.İR,Gözel,Lale(hoş geldin),Rada,SU damlası(sen de sefa getirdin)Ülker,Aytac,Sevda Naun,Zehmer, Xanım,Nur,Könül(kendini özletme),Tatlım ve her kesin,hepinizin günü aydın,cuması hayırlı olsun.SU damlası tüm dualarına AMİN.Ha bir de Zehmer kızım senin ismin Betülmü,Betulmu.Öten analiz sayfasında sana küçük bir masaj yazdım,bilmem gördünmü.Zamanınızı aldıgım için helal edin.Rabbime emanetsiniz.

  1. Aytac azəri fan dedi ki:

   Selam hanim ablacim nasilsin ? Cok tesekkur ederim sana da hayirli cumalar günün uğurlu duvalarin kabul olsu inşallah helal olsun hanim ablacim sen de ALLAH emanet ol elerin de opyorum

  2. su damlasi dedi ki:

   Hayirli cumalar Hanim ablam canim nasilsin? Cok tesekkur ederim rabbim cumlemizin yardimcisi olsun o ne bicim soz helal olsun tabi

 25. Tatlıcı ülker dedi ki:

  AYTACIM aynı problemi bende yaşıyorum. Çalıkuşu artık siteye gire bildiyini yazmış. Demek ki, problemi çözülmemiş bir tek biz azeriler kalmışız:-(

  1. Aytac azəri fan dedi ki:

   Evet canım ben de gördüm calikusu nu yorumunu demek gercek de sorun cozulmus onar gire bilyor ama biz giremiyoruz malesef :(:( inşallah sorun her neyse oğuz abi hal eder bizde siteye gireriz

   1. Demet dedi ki:

    Kızlar bende hâlâ siteye giremiyorum. Çalıkuşu sorun çözüldü demiş ama bu siteye bile rahatça giremiyorum. Sabah iki yorum da yazmıştım ama onlarda çıkmamış. Şu sorunu bir an önce çözseler bari.

    1. su damlasi " Demetcim " dedi ki:

     Demetcim canim ciyerparem cok ozledim seni nasilsin? Hayirli cumalar neden giremiyorsunuz?ben giriyorum .seni cok ozledim opdum canim

     1. Aytac azəri fan dedi ki:

      Canım sen oğuz abinin sitesine gire bilyormusun biz dun aksam da beri o siteye girmiyoruz ulker de ben de internet sorunu yuzun de her halde inşallah sorun cozulur biz de gire biliriz selam demet canım nasilsin ? Sen demi girmyor su diger siteye neden boyle olduki

     2. su damlasi dedi ki:

      Evet aytacim ben gire biliyorum siteye biraz sorun var hall ediyorlar ama ben giroyorum

 26. Tatlıcı ülker dedi ki:

  Bende diyorduki bu SEVDA abla acaba beni ne zaman hatrlicak.(şaka) Ben iyiyim ablacım. İzin gününün tadını çkarmaya çalışıyorum. Ama nerdeee.

 27. Lale turkmen dedi ki:

  Konulcim hos geldin. Gecmis olsun simdi iyisin degilmi. Ben senide fatinide her sayfaya girisimde hatirliyorum. Eski yorumculardan kayip Aylinimiz geldi Konul ve fatide gelse keske diyordum. Bir daha kaybolma.

 28. Demet dedi ki:

  Arkadaşlar günaydın. Aytac ben hâlâ diğer siteye giremiyorum. Sen girebiliyor musun?

 29. Sevda Naun dedi ki:

  Sizlerede hayirli cumalar !ablalarim ve kizlarim
  Aytacim kizim
  Ulkerim kizim
  Xanimim kizim
  Mersinli Elam ablam
  Betulum ablam
  Hanim ablam
  Rada ablam
  Ve taniwamadiklarim hepinizi cok seviyorum .Kendinize iyi bakin.Hep mutlu olun.opdum

  1. Aytac azəri fan dedi ki:

   Selam sevda ablacim nasilsin?canım Sana da hayirli cumalar diger sayfa da bana yazmış di okudum cevap da yazdim bir kac gündur sayfalar karma karsik di heremiz bir tarafa dağıldık bir cok sayfalar da benim haberi yok du neyse artik cok ŞÜKÜR yine hep beraberiz

 30. Sevda Naun dedi ki:

  Su Damlam gulum omrum gunum sanada hayirli cumalar.Tewekkur dua icin.Ben yadindasa yazmiwdim senin kalbin guzel hep boyle kal.Seni cok cok cok seviyorum .Sensiz olumuyur bu site goz buncugum benim.opdum.Kendine dikkat et

  1. su damlasi dedi ki:

   Sevdalar sevdalar bi guler bi aglar nasil guzellik allahim kalbe zarar ay selam aleykum hayirli cumalar bitanem ben tesekkur ederim okuyan konlun guzel bitanem nasilsin?ben iyim seni cok ozledim ya neden her kes boncuk diyor bu lafi cok severim tesekkur ederim canim eee sen anlat.daha daha nasilsiniz? Cocuklar falan ? Gozlerin aramasin beni kalbime bak ordayim .bu duani rabbim cumlemizin sevabina yazsin opuyorum canim burdayim

 31. Sevda Naun dedi ki:

  Farkindayim bulup bulup seni kayb etdim.Kimse kimise konlune gure bulduysa hic bir zaman kayb etmesin.Amin.Aslicim sen varya bitanesin.Yazdiklarindan hem kendin hemde kalbin guzel belli.Canim benim eline saglik.

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim sevdacım,
   beğenmene sevindim canım. şiirleri severim, sevdiğim şiirleri yeri geldikçe paylaşıyorum. bir zamanlar Can Yücel şiirlerini çok paylaştım duruma uygundu.
   Şimdi de İclal Aydının şiirleri tam yerinde sözleri bence öyle bende paylaştım. Sanki Ömer ve Zehra için özel azılmış gibi

 32. Tatlıcı ülker dedi ki:

  AYTACIM o anonim benim:-) sadece bu sabah yazdığım yorumların hiç biri çkmayınca bende anonim olarak yazarsam belke çkar diye düşündüm. Bu gün işe gitmedim. Hafanın yedi günü çalıştığımız için arada srada izn veriyorlar.

  1. Aytac azəri fan dedi ki:

   Öylemi canım isim yazılan yerde anonim yazıldığını gorunce ben yine birisi seni isminle yazmış sandim sen normal de tatlic ulker yazıyor su oyuz de benim de başıma geliyor du eskiden birileri benim isimimi kulanarak yorum yazyor du cok ŞÜKÜR artik yazlmiyor bir de ulker ben oğuz abinin sitesine girmiyorum sen gire biliyor musun

 33. Anonim dedi ki:

  Yüreğine sağlık aslı hanım insanın yazdıklarınla yüregine dokunuyorsun

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim

 34. Könül Azeri dedi ki:

  Merhaba naslsz ben iyiyim.Bi kaç yazmişam çkmıyo.Bi süre hasda oldum o yüzden yazamadm kusura bakmayn.Dizinin tekrarı neden yaymlanmiyo önceden teşekkürler.

  1. Anonim dedi ki:

   Hoş geldin KÖNÜL. Ben hatrlayamadım ya sen eski yorumcumusun, yoksa sonradan gelenlerdenmi? Bu arada ben Ülkerim.

  2. Aytac azəri fan dedi ki:

   Gunaydin könül cum hos geldin canım iyi olman sevdim biz de iyiz cok ŞÜKÜR nezmandir yazmiyor dun cok ozledik seni iyiki yazdim dizinin tekrarlari nede yaynlanmyor benim de bir bilgim yok bir de aşağıda sana yazan anonim ulker olduğunu soylemis ama o bizim tatlic ulker deyil haberi olsun tekrar hos geldin hemen kayip olma opdum gorsuruz

  3. su damlasi dedi ki:

   Hayirli cumalar Konul azeri canim hos geldin nasilsin?

  4. aslı dedi ki:

   Merhaba Könülcüm,
   geçmiş olsun canım daha iyisindir inşallah.
   dizinin tekrarı yayınlanmıyor çünkü, kanal yeni diziler yayınlamaya başladı onların tekrarlarını veriyor. Yeni dizileri tanıtmak için.

 35. xanim azerifan dedi ki:

  gunaydin aslim bitanem na silsin canim arkadasim iNSA LAH iyisindir analizin cok g uzel olmus ben bu bolumde sabahin anne babasinin hakkinda konusmalari beni cok duyqulandirdi COK aqladim ALLAH Hic kimseye annesiz babasiz birakmasin rabbimden dilerim hepinize anne ve babaniza uzun om urler versin HAYIRLI CUMALAR

  1. aslı dedi ki:

   merhaba xanim azerifan,
   teşekkür ederim canım ben iyiyim çok şükür, sende iyisindir inşallah.

   Sabah’ın hayat hikayesini anlattığında etkilenmeyen kimse yoktur.
   Dualarına canı gönülden amin diyorum hayırlı cumalar canım.

 36. aslı dedi ki:

  Nedense şuan aklıma Murad abi geldi. Murad abi, hala dönmedin mi? nasılsın iyi misin? Ameliyatından sonra hiç sesin soluğun çıkmadı senden haber getirende olmadı inşallah iyisindir abi?

 37. aslı dedi ki:

  Lalecim günaydın hayırlı cumalar seni gördüğüme o kadar mutlu oldum ki canım benim seni çok seviyorum.

  Canım benim ben yürekten içimden geldiği gibi yazıyorum bu da size yansıyor ne mutlu bana.

  Bazen kaptırıp gidiyorum çok uzun oluyor yazı farkına varmıyorum uzunluğunun burada görünce fark ediyorum bu kadar uzun mu yazmışım diye.

  Zoru başarmak, ne güzel bunu duymak.

  Lalecim, seninle aramızda geçen o konuşmadan çok sonra bu cümleyi ekranda dizi de duyunca şaşırdım.
  hani sen hep diyordun ya onlar burayı okuyor senden yazdıklarından fikir alıyorlar diye bunu bu bölümde çok net anladım onlar bu siteyi gerçekten okuyorlar.

  Ah birde yazsalar ne güzel olur. Erkan kardeşim için yazdıklarımdan da inşallah Erkanın haberi vardır.

  1. Lale turkmen dedi ki:

   Hayirli cumalar Aslim ben siteye halada ulasim sorunu yasiyorum. Bazen gun icinde bir kez bile giremiyorum. 15.20 kez denememe ragmen. O yuzden eskisi gibi yazamiyorum. Dizi ekibinin bu siteyi takip etdigine inanmana cok sevindim. Belki de bir gun Erkan Meric reportazlarinin birinde fanlarina tesekkur etdiginde sana ayrica isminle hitap edip tesekkur eder ben bunu cok istiyorum. Sen dizi icin cok sey yapdin, 100lerce izleyci kazandirdin analizlerin sayesinde. Bu siteninde takipcileri senin kalbinden gecen guzel sozlerin sayesinde cogaldi.

   1. aslı dedi ki:

    Teşekkür ederim Lalecim, inşallah Erkan kardeşimden bir güzel jest olur bu beni çok mutlu eder. onun doğum gününde yazdıklarımı okuduğunu bileyim bu bana yeter 🙂
    Nasip kısmet gün gelir belki de tanışırız çok uzak bir ihtimalde olsa hayali güzel.

    Seninle konuştuklarımızı, sonra dizi için isteklerimizi yazdığımızda bunları birbir görmek artık iyice emin olmama sebep oldu ekipten birileri burayı takip ediyor selam olsun o güzel insanlara.

    bundan sonra da aynen yola devam. senin sorunun bu sayfaya girememe en kısa zamanda düzelir inşallah ve günün birinde senin de yolun Erkan kardeşim ile kesişir onunla tanışır konuşursun inşallah.

 38. Lale turkmen dedi ki:

  Aslim analiz icin tesekkur ederim canim. Omerinde zehraninda kalbinden gecenleri his edip yazman okuyanlarin hepsini buyuluyor.Okurken duygulanip agladim. Bu da senin basarini gosteriyor. Aylinde bir analizde agladigini yazmisdi. Yazdiklarinla okuyanlarini etkileyebilmek cok zor. Sen zoru basariyorsun canim.
  Senin bana yazdiklarini cok iyi hatirliyorum hec unutmamda. Bu site benim hayatima cok sey katdi. Mutlulugumu uzuntumi paylasdiniz hec yalniz birakmadiniz zor gunlerimde. Hepinize tesekkur ediyorum.

 39. Tatlıcı ülker dedi ki:

  Günaydın arkadaşlar hayrlı cumalar. Ben hiç bir siteye ulaşamyorum. Yorum dahi yazamyorum. Bu yorumum da gitmez diye ksa yazıcam.

  Aslım ben isminden qayet memnunum. Böylesi güzel isim ve analiz için teşekkür ederim.

  Su damlam duana canı gönülden amin diyorum.

  Günaydın Gözel abla.

  Arkadaşlar İr abinin adı Ali mi?

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın hayırlı cumalar ülkercim,
   adından memnun olmana sevindim 🙂
   Rica ederim ne demek öpüyorum seni tatlı ülkerim benim.

   Ir abinin adını bilmiyorum ancak sen İrandan yazan Ali beyi diyorsun o başka birisi Ir abi değil o.

  2. Aytac azeri fan dedi ki:

   Sana da gunaydin hayirli cumalar ulkercim dun ben de oğuz abinin sitesine giremyor dum bugun gire bilyoruz artik gozel ablacim sana da gunaydin hayirli cumalar RABBIM bu mubarek cuma günün de etiyimiz bütün duvalarmzi kabul gunahlarmzi af etsin inşallah amin siz sevyorum gorsuruz

  3. su damlasi dedi ki:

   Hayirli sabahlar ve hayirli cumalar ulkerim tesekkur ederim amin

 40. Gozel dedi ki:

  SU DAMLAM hoş geldin canym sefa getirdin canym iymisinin

  1. su damlasi dedi ki:

   Gozel ablam canim hayirli sabahlar hos bulduk cok tesekkur ederim cok sukur iyim sen nasilsin? Ozledim hepinizi hayirli cumalar

 41. Gozel dedi ki:

  Aslim ellerine saglyk canym cok guzel yazmyşsyn teşekkurler canym Sabah geldiginde her kes ne diysede ben Sabahy sevmişdim tek başyna bu buyuk yalancy dunye ile mujadele etmek icin cabalayşyna uzulyorum Sabah kimin konlu pak ter temiz kizlar cok olsun bu dunyede
  Tum kalbymden teşekkur ederim bitanem tum durkuna saglyk

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın hayırlı cumalar Gozelcim,
   Canım senin için.

   Sabah’ın ilk resmini burada gördüğümde bende demiştim bu kız kötü biri olamaz diye. Keremden için emin değilim demiştim.
   haklıda çıktım. Sabah iyi bir karakter Zehra’nın da en yakın arkadaşı. kerem de yavaş yavaş iyiye gidiyor.
   Onu arkadaş çevresi o hale getirmiş. Arkadaş çevresinin bir insan için ne kadar önemli olduğunun bir göstergesi Kerem’in yaşadıkları.

 42. Tatlim A♥T dedi ki:

  Merhabalar.Nasilsiniz.Aslicim ellerine saglik cok guzel olmus.Bu aradaZEHRA VE OMER ne zaman kavusacaklar.Hani demisdin ya Zehra emeliyyat olucak.Omerin akli basina gelicek.Onu diyorum.Ne zaman olucak.Hangi bolumde?

  1. su damlasi " cumaya özel" dedi ki:

   Bismillahir Rehmanir Rehim.
   Bu gun gunlerin en gozeli cennet ve Hz.Mehdi etirli cuma ya Rabbim bu cumamizi mubarek et dualarimizi kabul et caresizlere care kil gunahlarimizi afv et .ya Rabbim bu yaratdigin kullarini her turlu kotuluklerden kazadan beladan koru.ya Rabbim ele dosta kem ele muhtac etma
   Ya Rabbim sen bizi rehminle merhemetinle hikmetin ve hidayetinle muhafaza eyle.amin.cumlemizin yardimcisi ol doktuyumuz goz yaslarimizi HAZRET HÜSEYN (s.e.s. ) sevabina yaz.
   HZ.MUHAMMEDin ehlaki
   HZ.SÜLEYMANin seadeti
   HZ.EYYUBun sabri
   HZ.YUSUFun guzelliği.
   HZ.ALİnin edaleti.ve 124. Bin peyğenberin duasi sizinle olsun
   Allahim bu duani okuyan arkadaslarimi karanlikta birakma.derd verip derman aratma kalplerini. Bulandirma can acisi duyurma sevdiklerinden ayirma.yuvalari hep mutlu huzurlu ve bereketli olsun dualari kabul ibadetleri mekbul olsun amin.
   Hayirli cumalar arkadaslar .

   1. aslı dedi ki:

    Hayırlı Cumalar su damlam,
    ne güzel dua etmişsin amin inşallah canım benim

    1. su damlasi dedi ki:

     Tesekkur ederim .mucizem icimden geliyor bu dualar okuyan her kesin sevabina yazilsin .amin

   2. Aytac azeri fan dedi ki:

    Gunaydin hayirlir sabhlar su damlam canım benim duvana amin diyorum ne guzel duva etmisin RABBIM kabul etsin inşallah Ya bu ne guzel supiriz benim bitanecik su damlam gelmis hos geldin bitanem seni cok ozledim ya iyiki geldin gozlerim her yerde seni aryor du yazdığını gorunce cok sevndim sabah sabah cok mutlu etin beni isileri yolun dusdumu artik burdamsin nasilsin guzel gozlum seni cok sevyorum cok opdum simdi cikmam cikyorum yine gelcm hayirili cumalar hoca kal

    1. su damlasi dedi ki:

     Ay selamun aleykum hayirli sabahlar ve hayirli cumalar bitanem ben iyim sen nasilsin? Tesekkur ederim sana bu dua iyi geldiyse ne kadar guzel aytacim ozledim seni cok ozledim o kadar cok ki anlatamam burdayim isimi hall etdim cok sukur canim benim gordum diyer sayfada beni aradiginizi kusura bakmayin is iste bi kac gun sonra tatile cikicam o zaman tamamen burda olucam seni cok seviyorum canim kocaman sariliyorum ozledim seni prenses Rabbim seni cok mutlu etsin opuyorum canim benim

     1. Aytac azəri fan dedi ki:

      Cok tesekkur ederim canım benim RABBIM seni de hep cok mutlu etsin inşallah isilerini hal etmene cok sevindim ben de seni cok cok cok ozledim siteye girince saki bir bosluk var msi gibi his edyordum simdi sen geldin o bosluk doldu bir daha gitme bitanem seni cok sevyorum canım arkadasim evet seni ariyorduk ne kusura canım benim isileri de cok onemli oluyor bazen siteye girmiyoruz benim de başıma geliyor onemli olan tekrar geri donmek canım benim cok opdum kocman da sarlyorum

     2. su damlasi "aytacim" dedi ki:

      Aytacim ozledim kiz tesekkur ederim boslugu doldurdumsa ne kadar guzel seni cok seviyorum canim benim kendine iyi bak havalar cok soguk opuyorum canim

  2. aslı dedi ki:

   Merhaba Tatlim A♥T
   Zehra ve Ömer ne zaman kavuşur tam bilmiyorum 2 hafta sonra belki? Ben hiç Zehra ameliyat olacak yazmadım ki?

 43. aslı dedi ki:

  Evet ilk yorum sende canım Aytaccım,
  Aynen Sabah ilk kez içini döktü, acısını paylaştı ama sonunda hasta oldu.
  Amin inşallah yaşatmaz ama kader dedinmi akan sular duruyor be Aytaccım. Bizim ellimizde değil ne yazık ki.
  Sana da iyi geceler tatlı rüyalar sabah görüşürüz canım

  1. su damlasi dedi ki:

   Hayirli sabahlar Aslicim canim ya cok tesekkur ederim bu analiz icin gercekden cok guzel olmus senin bu siyah yazilarin olduruyor beni demek sabah icini dokmus kereme? Ay ne guzel sag eli o col adaminin basina bi konussa zehrayla cok guzel olucak ama ben diyip bende duyuyorum ay cok kotu demek dugunde takdigi kolyeni evlilik yildonumundede takti zehraya ya ne kadar ezmis zehrayi. .cok uzuldum Allah bu adama ay pardon bu senaristlere akil fikir versin. .

   1. aslı dedi ki:

    Hayırlı Sabahlar efendim ben kimleri görüyorum vay vay vay hoş geldin su damlam özledim seni 🙂
    Ah o siyah yazılar beni de öldürüyor. 🙂

    Evet Sabh ilk kez hayat hikayesini Kerem’e anlattı. Kerem de sessizce dinledi onu. Sabah’ın o hali beni hem çok üzdü hemde inançlı olduğu için sevindirdi.
    Sabah onca yaşadığı acıya dayanmış sağlam bir karakter.

    Sorma Ömer neler neler yapıyor üzüyor Zehra yı içi içini de yiyor. içten içe pişmanlık duysada yinede bildiğini okuyor.
    senaristler bu durumu nasıl toparlayacaklar çok merak ediyorum.

    1. su damlasi dedi ki:

     Aslicim canim hos bulduk cok ozledim seni .
     Evet cok merak ediyorum omer nasil afv etdirecek kendini bakalim opuyorum canim

  2. Aytac azeri fan dedi ki:

   Gunaydin aslicim hayirli sabhlar yeni günün uğurlu olsu evet cok haklisn bitanm kader yapcak bir sey yok cok ŞÜKÜR olusun bu gunerimize hayirli cumalar canım opdum hoca kal gorusuruz

 44. Aytac azeri fan dedi ki:

  Ilik yorum ben de qaliba bu guzel analiz icin cok tesekkur ederim aslicim sagol var ol bitenm bu bölüm de sabahın anlatiklar beni de cok uzdu ağlatı RABBIM hiç bir evlada ane baba acısı yasatmasi inşallah RABBIM bütün ane ve babalarimza uzun sağlıq ömürler veris amin iyi geceler canım ALLAH emenet ol sarjim bitmek uzere hata bıtı yarı gorusuruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir