Adını Sen Koy 227. Bölüm Analizi (“ASLI”) 28 Kasım Salı

Burak 30 Kas 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 227. Bölüm 28 Kasım 2017 Salı

Bir Göz Bir Göze Neyi Anlatır Bilmem Ama….Bir Söz Bir Gözü Yıllarca Ağlatır.

Ömer’in annesinin bir sözü, Ömer’i yıllarca ağlatmış. Şimdi de hem Ömer’i hem de Zehra yı ağlatıyor geçmişten gelen bir söz.

Yunus Emre’nin de dediği gibi, 

Sözü bilen kişinin, yüzünü ak ede bir söz
Sözü pişirip diyenin işini sağ ede bir söz
Söz ola kese savaşı, söz ola kestire başı
Söz ola ağulu aşı, bal ile yağ ede bir söz

Kişi bile söz demini, Demeye sözün kemini
Bu cihan cehennemini, Sekiz cennet ede bir söz
Yunus şimdi söz yatından, söyle sözü gayetinden
Pek sakın o sah katından, Seni ırak ede bir söz

Yunus EMRE

Zehra yatağına uzanmış uyuyorken Ömer iş den gelmişti. Resim çerçevesini Zehra Can dan yaptırmasını istemiş, ancak Ömer buna izin vermeyerek kendisi çerçeveyi alarak, kendisi yaptırarak yerine koydu.

Yatağın kendi tarafına geçerek oturdu ve bir süre uyuyan Zehra yı izleyen Ömer, eli ile Zehra’nın yüzüne dokunmak istedi. Seviyordu eşiydi ve hiç dokunmamıştı evlendikleri andan itibaren ve o günün gecesinden beri hep kavgalıydılar.

Ömer’in Zehra’nın Sabah’a söylediği sözleri duyduğu için kavgalıydı Ömer. Zehra ise bu olup bitenden habersiz Ömer’in neden kendine kızdığını bulmaya çalışıyor bulamıyordu ve hep seni seviyorum diyordu Ömer’e ama Ömer inanmıyordu bu sevgi sözlerine.

Zehra’nın bilinç altına öyle yer etmiş ki, artık rüyalarına girer olmuş Ömer’e olan sevgisi. Zehra Ömer’in yanında olduğundan habersiz rüya görüyor, sesli olarak Ömer yalvarırım yapma, ben seni sevdim diyordu. Eli de farkında olmadan Ömer’in eline dokundu.

Ömer bundan olumlu yönde etkilendi. Duyduğu söz, bir dokunuş Ömer’in Zehra ya olan gerçek sevgisini aşkını gün yüzüne çıkardı.

Zehra’nın bir bakışı Ömer’in yüreğine, bir dokunuşu bedenine, bir sözü ruhuna işliyordu. Ömer buna kayıtsız kalamadı ve Ömer de içinden gönlünden geçen hislerini açıkça Zehra ya söyledi.

Bende seni çok sevdim, hem de hiç kimseyi sevmediğim, sevemeyeceğim kadar dedi. Duygusal anlamda tam teslim oluyordu ki Zehra ya Ömer, biran aklına Zehra’nın o acı sözleri geldi.

“Nefret ettiğin sevmediğin biri ile aynı çatı altında yaşamak, yüzünü dahi görmeye tahammül edemezken aynı odada kalmak, aynı havayı teneffüs etmek. Seviyormuş gibi davranmak, para için böyle bir hayata katlanmak öyle zor ki”

Ömer bir türlü unutamıyor bu sözleri aklından atamıyor. Atamadığı, unutamadığı içinde Zehra ya inanmıyor Ömer.

Öyle öfkelendi ki Ömer, kapıyı hızla çarpıp çıktı. Keskin sirke küpüne zarardır Ömer bir söz uğruna kendi kendine zarar veriyorsun.

Zehra da bu hızla kapanan kapı sesine uyandı. Yatağından kalktığında masanın üzerinde tamir edilmiş resmi gördü. Ömer’in bu resim çerçevesini kalbi yumuşadığı için mi yaptırdı bir anlam veremedi Zehra.

Ömer de çalışma odasında, annesinin babasına söylediği sözü hatırladı. Yıllardır içinde büyüttüğü bu öfke Zehra’nın bir sözü ile ortaya çıktı. İsimleri farklı olsa da hepsi aynı dedi Ömer’in korkusu babası gibi olmak, o sebeple de ben babam gibi olmayacağım diyor kendi kendine.

Çalışma odasında masada uyuya kalmış Ömer. Zehra odaya gelip üzerini örtmek isterken uyandı ve kızdı Zehra ya Ömer. Zehra da, ben senin beni sevdiğini biliyorum benim seni sevdiğim gibi dedi. ve sen gönlünden geçen sözleri duyana kadar ben pes etmeyeceğim, ortada bir yanlış var ve o yanlış düzelene kadar ben vazgeçmeyeceğim dedi odadan çıktı Zehra.

Zehra kararlı, haklı çünkü, suçlu olan kaçar gider, suçsuz Zehra ve bunu kanıtlayana kadar da vazgeçmeyecek.

Kerem ve Sabah cephesindeyse, Ayhan bey Keremi bir süredir takip ediyormuş, eskisi gibi olmadığı ve değiştiği için evinin ve arabasının anahtarını kredi kartını geri verdi Ayhan bey Kerem’e.

Kerem’i değiştirense Sabah oldu. Öyle ki, Kerem kendi elleri ile çok güzel bir sabah kahvaltı sofrası hazırlamış. Ati de iyileşmiş sofrayı görünce çok mutlu oldu. Sabah da çok sevdi masayı ve Kerem onlara hizmet etti çok keyifli bir kahvaltı yaptılar.

Bir gün daha bitmiş Sabah olmuş, Ömer çalışma odasında sabahlamıştı. Akşam Zehra’nın söyledikleri aklına geldi, Zehra yı düşünüyordu Ömer. Ayşe geldi yanına ve abisinin odasında uyumadığını anladı.

Ve Ayşe abisine evlilik yıl dönümü için eşine ne sürpriz hazırladığını sordu. Ömer tamamı ile unutmuştu. Ayşe hatırlatınca aklına geldi. Zehra bile hatırlamadı. Hem bunlar iki kere düğün yaptılar. Hangisi evlilik yıl dönümü olarak kutlanacak?

İlki sözleşme içindi. İkincisinde kavga gürültü oldu olmadı. Hadi Allah’ın hakkı üçtür diyelim ve Ayşe’nin de katılacağı ma aile bir düğün daha yapalım bu çiftimize. O 3. Evliliklerinin tarihi esas evliliklerinin kutlanacağı evlilik yıl dönümü olsun olmaz mı? 

Bu iki düğününde acı hatıraları var. Ne zaman kutlama yapmak isteseler hep kötü şeyler akıllarına gelecek.

Ayşe halası ile bu abisinin unuttuğu evlilik yıl dönümünden konuştular ve kendileri sanki Ömer denmiş gibi Zehra ya sürprizler hazırlamak istiyorlar.

Müge Asya’nın öğretmeni olarak ilk iş günün de Nihat’ın ofisinde Nihat bilmiyor onun Asya ile ilgileneceğini. Psikopat manyak biri bu Müge. İmalı bir şekilde işe başladığını hiç mi merak etmediğini sordu. Nihat da ilgilenmedi. Ah bir bilse eve adımını attırmaz da bilmiyor işte.

Müge saplantılı biri Nihat’ı istiyor, onu elde etmek içinde Ayşe ve Asya ya zarar verecek bu manyak.

Zehra Ömer’e kahvaltı tepsisi hazırlayıp çalışma odasına götürdü. Ama Ömer kahvaltı yapmadı, boşa kürek çektiğini söyledi. odadan gidecekti ki Ömer, Zehra yolunu kesti seni bu hale getiren her ne ise söyle dediğinde,

Ömer, ben sana her şeyi açıkça söyledim sende söyleyebilseydin dedi ve çekilmesini istedi. Zehra çekildi Ömer çıktı gitti.

Asya Annesi ile kreşten gelince, öğretmeni Müge açtı kapıyı sürpriz olsun diye ve Asya annem beni parka götürmüyor deyince, Müge Ayşe den izin alarak parka götürdü Asyayı. Akli dengesi yerinde değil bu kadının Asya ya zarar vererek onun canını yakarak Ayşe ile Nihat’ı ayırmak istiyor.

Parkta Asya oynarken kendi de bir banka oturmuş hain planlar yapıyor. Asya parkta düştü ağlamaya başladı. Hiç oralı olmadı Müge, oturdu Asya’nın ağlamasını seyretti. Ağla ki keyfim yerine gelsin dedi.

Böyle insanlardan öğretmen mi olur? Çocuğun psikolojisini bozacak deli Müge. Asyayı yoğun trafikte tek başına bırakarak kendi başına karşıya geçmesini istedi. Adına da sırlı oyun dedi. Annesine söylemeyecekler bugün parkta olanları.

Ayşe ile Cevriye hala da el birliği yaparak sanki Ömer göndermiş gibi Zehra ya evlilik yıl dönümünü kutlayan bir demet kırmızı gül ve not gönderdiler Zehra gülleri aldı notu okudu şaşırdı beklemiyordu. Ömer, ne olursa olsun seni hep seveceğim, nefes aldığım sürece, evlilik yıl dönümümüz kutlu olsun. Demiş. Aslında bunu diyen Ömer değil.

Zehra da bir anlam veremedi. Onca sözden sonra özür mü diliyor? Kalbimi yumuşadı yoksa bütün bunlar evdekiler için mi? Kafası karıştı Zehra’nın.

Sabah, Canan dan Zehra’nın kalan parasını istedi. Emlak dükkanında konuştular. Canan Sabah’a çok kızdı ve oradan ayrılırken Sabah’ı ihbar etti. Mehtap’ın emlak dükkanını işlettiği için Canan ihbar ettiği için dükkanı mühürlediler. Canan da ne kötüymüş. Çetin ile tencere kapak misali iyi bulmuşlar birbirlerini.

 Müge Asya ile eve geldi ve veranda da biraz daha vakit geçirdiler. Müge kafasına koymuş Asyanın canını yakarak Nihat’ın canını yakmak istiyor. Asya ya çok tehlikeli bir şey yaptırdı. Büyükçe ağacın üzerine yuva yapmış olan kuşları görmesine izin verdi.

Asya tek başına demir korkulukların üzerine çıkarak kuşların yuvasına ulaşmaya çalıştı ama olmadı dengesini kaybedip düştü. Bakalım kim tutacak Asya yı?

ZOR GÜNLER

Benden önce söylenmiş sözlerin haklılığına 
Kızdığım oldu zamanında ama inandığımda
Ömrümde her şarki başka bir kapı açtı
Bu şarkının ardında sen
Bu kapının ardındaysa benden önce söylenmiş sözler vardı.

Çok zor günler geçirdim vaktiyle
Alemde savaşlar çırpınışlar nihayetinde
Aşık olmak kısmetmiş yar, sana..
Aşık olmak kısmetmiş yar.. 

Seçtiğimiz hayatlar mı bunlar? seçtiklerimiz mi ? 
Bunca yokluk, bunca kırıklık, bunca acı
Seçtiklerimiz evet !
Hayat bu sevgilim çoktan seçmeli
Senin aşkınsa bir dönem ödevi

Bir gece çıkıp gelsen ölmezsin yar
Ölümlerden ölüm beğen gelmezsen yar
Bir akşam çıkıp gelsen ölmezsin yar
Ölümlerden ölüm beğen öleceğim yar 

Bir şarkı tuttum sevgilim bir kapı açtım ikimize 
İkimiz çokmuşuz meğer bu resme
Kapatmadan bu kapıyı yine de
Bu yaralar bereler sanadır bileler ..
Göreler aşkımı
Şahidim gök kubbe, Aşığım bekletme 

Çok canım yanıyordu gördüklerimden ve göreceklerimden 
Benim kanayan dizlerim yoktu hayatta bir tek
Benim de kanattıklarım vardı elbet
Ezdiğim kumlar ve geçtiğim yollar hala gölgeni taşıyorlar
Hani demiştim ya en başında
Ne ayrılıklar ne aşklar ne başlangıçlar diye
Yani demem o ki çok zor günler geçirdim vaktiyle 

Çok zor günler geçirdim vaktiyle kalbimde 
Firari endişeler nihayetinde
Aşık olmak çok zormuş yar sana
Aşık olmak çok zormuş yar

Bir gece çıkıp gelsen ölmezsin yar
Ölümlerden ölüm beğen gelmezsen yar
Öleceğim yar
Bu şarkı sadece benimdi sevgilim
Ve ben büyük bahçeler istemiştim ikimize
Yazmışsın ya ‘onu sevebileceğimi düşünmüştüm’ diye
İşte o günden beri belki de bu yüzden sadece
Bu yaralar bereler sanaydı aşkı bileler
Göreler aşkımı şahidim gök kubbe

İclal AYDIN

https://www.youtube.com/watch?v=m0Lj1hX_jaA

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 227. Bölüm Analizi (“ASLI”) 28 Kasım Salı” üzerine 30 yorum

 1. Gozel dedi ki:

  Aslim ellerine gozlerine saglyk bitanem cok guzel olmuş teşekkur ederim iy geceler canym

 2. Çalıkuşu dedi ki:

  Sorun çözülmüş arkadaşlar. Ben siteye rahatlıkla girebiliyorum

 3. ali dedi ki:

  Acil durum : internet baglantisi sitelerd ,apatilmiş Iran

  1. Çalıkuşu dedi ki:

   Nasıl yani şimdi siteye giremeyecek miyim.

   1. Aytac azeri fan dedi ki:

    Yok demet olmuyor 3 kes girmeye çalışdım ama girmedim her defasin da bask yazılar geldin calikusu merk etme yine eskisi gibi gircez siteye ya internet soru var ya da site de brı soru cikmis oğuz abi haleder merk etme birazda ya da sabah eskisi gibi gire bilcek siniz siteye ben de de oyle olmuş du ama sonar tekrat girdim

  2. Tatlıcı ülker dedi ki:

   Ali bey merhaba. Kusura bakmayın ben sizi başka biririsiyle karıştrdım. O yüzden cevap yazmadım. Ama şimdi hatrladımki, benim analize yorum yazan Ali beysiniz. Merak etmeyin internet sorunu kısa zamanda hall olunur.
   Hoşcakalın. Diyer sitede de yine yorumlarınızı beklerim:-)

 4. ali dedi ki:

  selam . hayirli yakşamlar .mevlid kandiliniz mubarek. tum siteler kesilme özerinde . çare yapin . iran vetan daşi .

  1. aslı dedi ki:

   Selam, teşekkürler sizinde mevlid kandiliniz mübarek olsun ali bey, iran’a selamlar.
   kısa süreli teknik arızadır düzelmiştir.

 5. Çalıkuşu dedi ki:

  İyi geceler aslı hanım bazen analizlerin izi okuyorum. Çok güzel yazıyorsunuz. Ellerinize sağlık

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim çalıkuşu, iyi geceler.

 6. Çalıkuşu dedi ki:

  Ya ben de göremiyorum diğer siteye niçin acaba bir bilgisi olan varmı.

 7. Anonim dedi ki:

  selam ulkercim . internet tum siteler çalismiyo . iranli

 8. Demet dedi ki:

  Aytac ben diğer siteye erişimde bulunamıyorum. Rica etsem Oğuz Bey’e durumu bildirir misin? Iyi geceler.

  1. Aytac azeri fan dedi ki:

   Demet cim ben diger siteye girmeye çalışdım ama girmedim site de bir soru var her hal de oğuz abi ilgilenri sorun cozulur inşallah ben tekrar girmeye calsiyim berik bu ke gire bilirim

 9. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aslıcım,nasılsın canım.Benim için o kadar güzel sözler söylemişsin ki uçmaga kanadım yok.Bak o uzden diyorlar ki yaşlılar çocuk gibidirler.Vallahi öyledir.Söz çok şeydir.Söz var dikir,söz vardır yıkar.
  Bir söz bir gözü yıllarca aglatır.Ya Rabbim insan darmadagın oluyor.Aslıcım senmi yazdın.Altında müellif yoktu o üzden sordum.Aşagıda Yunuc Emrenin şiiri var,çok seviyorum onu,ruhumu uçuruyor.
  Söz ola kese savaşı,söz ola kestire başı
  Söz ola agulu aşı bal ile yag ede birsöz
  Ne diyesen,ruhu şad olsun.Allah senden de razı olsun ki böyle sözler bulup bizi feyziyab ediyorsun.Allah amanında.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım,
   iyiyim çok şükür. sende iyisindir inşallah.
   Canım ablam benim ben sende gördüklerimi yazdım seni mutlu ettiyse bu, senin kendi başarın ne mutlu sana 🙂

   o söz bana at değil, okurken öğretmenim söylemişti o sözü oradan aklımda kalmış. paylaştım bende sizlerle.
   Yunus Emre yi bende severim ben hep sevdiklerimi ekliyorum sizde seviyorsunuz ne güzel.
   Canım ablam benim Allah senden de razı olsun iyi geceler tatlı rüyalar.

 10. Tatlıcı ülker dedi ki:

  Aytacım ben iyiyim. Ama bu bölüm unutmak istediyim iki kötü anyı bana hatrlatdı.

  1. Aytac azəri fan dedi ki:

   Hangi unutamk isdediyin kotu anılari hatrlati ki sana canım bu bölüm de ben en cok sabah la keremin konusmasin da cok etkilendim hata ağladım sabahın anlatiklari kalbimi aciti benim de kotu anilarimi hatrlati bana babamın kayip etigim gün geldi gozumu onune RABBIM hiç bir evlada ane baba acısı yasatmasi amin RABBIM bütün ane ve babalarimiz uzun salikli ömür ler birsin inşallah

   1. aslı dedi ki:

    Allah rahmet eylesin

 11. Aytac azeri fan dedi ki:

  Iyi aksamlar ask aylesi iyi aksamlar aslicim elerine emeyine o guzel gonlune salik canım cok guzel bir analiz olmuş cok tesekkur ederim ama 3 cü bir dugun olmasın bence kunki ne zehom ne de bize dugun yarmiyor bak sana 2 kes dugun yapdilar 2 dugunde de geriye kotu anar hatiralar kaldi 3 cü dugune gerke yok zehom barışın o bütün ask aylesine yeter biz daha o dugun sokun da tam cikmadik 3 cü bir dugunu daha kaldircagimzi hiç sanmiyorum seni cok sevyorum cok opdum birtanem

  1. aslı dedi ki:

   yeni bir başlangıç için neden olmasın? Ömer evlenme teklifi yapmadı. evlenme teklifi yapsın.
   yüzük almadı, yüzük alsın, Ayşe yoktu bu kez Ayşe de Asya da olsun her şeye yeniden başlasınlar olmaz mı bence olur 🙂

 12. xanim azerifan dedi ki:

  iyi aksamlar aslicim cok cok guzel olmus bitanem eline saglik

  1. aslı dedi ki:

   İyi geceler canım

 13. Tatlıcı ülker dedi ki:

  Her kese iyi akşamlar:-) Canlarım benim ismimi kullananlar çığ gibi büyüdü. Aslım bana o kadar tatlı isim bulmuş ki, gören kene gibi yapışıyor:-)

  Aslım tremusu tadındakı bu analiz için teşekkürler…

  1. Aytac azeri fan dedi ki:

   Sana da Iyi aksamlar canim ulkerim bitanem nasilsin ?

  2. aslı dedi ki:

   Ülker canım memnun değilsen değiştirelim, yeni bir isim ister misin?
   mesela Tatlıcım ülker nasıl?
   sonuna bir m ekledim daha samimi oldu

 14. Anonim dedi ki:

  Yahu kızlar ben hiçbir şey anlamıyorum. Ömerin kaçırılması hani bu hafta olacakti herşey düzelecekti ??
  Tüyolar yalan mıydı ya

  1. aslı dedi ki:

   Yalan değil, sadece resimler haftalar öncesinden geldiği için dizi bizim izlediğimiz bölümden 2-3 hafta önde çekiliyor. ellerinde stok bölümler var onların resimleri.
   Zamanı gelince bölümleri izleyeceğiz. önümüzdeki hafta olabilir.

 15. Demet dedi ki:

  Aslı’cığım eline sağlık,çok güzel olmuş analizin canım. 🙂

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim Demetciğim. sağ olasın. bakalım bu yanlış anlaşılma nasıl ortaya çıkacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.