Adını Sen Koy 226. Bölüm Analizi 27 Kasım 2017 Pazartesi

Burak 29 Kas 2017 Adını Sen Koy  0

HER ŞEY SEVMEKLE BAŞLAR.

Karanlık Karanlığı Def Edemez; Bunu Sadece Işık Yapabilir. Nefret Nefreti Def Edemez; Bunu Sadece Sevgi Yapabilir. Sevgi Şifadır. Sevgi Güçtür. Sevgi Değişimin Sihridir.

Zehra Ömer’i İlk Kez Öptü.

 Zehra Ömer’in kendisine onca ağır sözleri söylemesine rağmen evi terk etmek isteyip son anda vazgeçti ve konakta kalmaya karar verdi, bu kararını da Ömer’e çalışma odasında söyledi.

Kalıp ikimiz için mücadele edeceğim dedi Zehra. Ömer inanmadı buna seni seninle yüzleştirdim yaptıklarınla buna rağmen kalıyorsun, oyunbazsın, sen kendinden başkasını sevemezsin dediği an Zehra Ömer’e ben seni sevdim dedi.

 Ömer duraksadı kaldı. Beklemiyordu. Annesinden duymamıştı Ömer. Annesi çekip gitmişti. Zehra da gidecek diye beklerken kalmış ve şimdi ona sevdiğini söylüyordu.

Bilerek Zehra yı üzmeye incitmeye kırmaya devam edeceğinin sinyalini veren Ömer, burada kaldığın sürece sana karşı hissettiklerimi göreceksin dedi.

 Zehra da, kalacağım ama o düşündüğün kişi olmadığımı sana göstermek, onursuz, gurursuz olmadığımı sana göstermek için, seni ne kadar sevdiğimi, bu evliliğe, aşkımıza ne kadar değer verdiğimi gör diye kalacağım hiçbir yere gitmiyorum dedi.

 Odadan dışarı çıktığında Zehra kendine söz verdi. Her şeyi yoluna koyacağım, Ömer’in benden nefret etmesinin nedenini bulacağım dedi.

Müge, Asya’nın drama öğretmeni olarak konakta Zehra ile tanıştırdı Ayşe. Asya da öğretmenine oyuncaklarını tanıştırdı. Mügenin eve geldiğinden Nihat’ın haberi yok. Asya öylesine sevgi dolu bir çocuk ki, yüreğinde herkese yetecek kadar sevgi var. Bu Müge inşallah Asya’nın psikolojisini bozmaz.

Ömer geldi salona ve o da tanıştı Müge ile. Asya dayısına Mügenin yeni oyun arkadaşı olduğunu söylediğinde Ömer bilerek Zehra ablan ile oynamak istemiyorsun dedi. Asya itiraz etti. Zehra ablam bazen yanımda yok sıkılıyorum dedi.

Ömer şirkete giderken Zehra Ömer’i kapıya kadar geçirdi. Kravatının iğnesini düzeltti. Ömer daha fazla kendisine dokunmasını istemedi. Kendine gel diye uyardı. Asıl sen kendine gel Ömer.

Zehra Ömer’i, Ömer’in hiç beklemediği bir anda yanağından öptü. Bu Zehra’nın Ömer’i yanağından ilk öpmesiydi. Daha önce hep Ömer öpüyordu Zehra yı. şimdi Zehra öptü Ömer’i. İyide oldu. Buz gibi, biraz da sıcak bir şok etkisi oldu Ömer üzerinde ve bir süre kendine gelemedi Ömer.

Ömer’in böyle bir şoka ihtiyacı vardı. Annesi tarafından belki de hiç öpülmedi, sevilmedi Ömer. Zehra’nın annesi gibi olmadığına bir kanıt daha işte.

Ömer şaşkın işe gitti. Zehra  şaşkın odasına gitti. Ömer’in pijaması ve terliğini yerine koydu. Kırık resim çerçevesine bakarak, tamir edeceğim, kırılan dökülen ne varsa hepsini toplayacağım dedi.

Müge lavaboya gitme bahanesi ile Ayşe’nin odasına girdi ve aile resmine bakarak abuk subuk konuştu. Önce Nihat’ı sonra da Asya yı Ayşe’nin elinden alacakmış bu manyak.

Kerem, internet üzerinden bir sitede emlak danışmanlığı yapmak için bir ön görüşme yaptı.

Çaycı çırağı Ati de her zaman ki gibi çay getirmişti Kerem’e ancak bu kez Ati hasta, sürekli hapşuruyor. İlk getirdiği çayı almadı Kerem. Bir çay daha getirdi yine hapşurunca yine çayı almadı Kerem.

Ve Ati dükkandan çıkarken fenalaştı düşüp bayıldı hemen taksi çağırdılar Sabah ile Ati yi hastaneye götürdüler. Doktor zatüre başlangıcı demiş. Annesi ve kız kardeşi evde değilmiş, evde ona bakacak kimse olmayınca, Kerem ile Sabah Ati yi yalnız bırakmadılar.

Kerem’i internet sitesi emlak danışmanlığı yapacağı yerden aradılar görüşmeye çağırdılar ama Kerem Ati yi bırakıp gitmedi iş de olmadı.

Ati’nin gidecek yeri olmayınca, Kerem’in evine götürdüler, orada baktılar. Ati’nin ateşi çıkınca eve doktor çağırdılar. İğne yaptı doktor ve çiftimizi de evli zannetti.

Ömer şirkette ve Özge hanım diye birisi şirkette çalışmaya başlamış. Ömer teklif etmiş. Bu özge Ömer ile Zehra ya dizinin en başında organizasyon şirketi olarak sürpriz hazırlayan kişi değilmi? Gece gece kafam mı karıştı benim?

Neyse Ömer Zehra’nın kendisini öptüğü anı hatırladı. Adamın aklını böyle bir buse ile alırlar Ömer bey evladım benim. Sen istediğin kadar kız bağır çağır Zehra ya, sen onu çok seviyorsun sırılsıklam aşıksın ona.

Bir dosyayı evden getirsin diye Can’ı konağa gönderdi Ömer. Zehra hem dosyayı verdi hemde kırılan çerçeveyi yaptırsın diye resmi verdi çerçevesi ile beraber.

Ömer şirkette bedenen şirkette, aklı Zehra da onun kendisini öptüğü anda takılı kalmış durumda. Can geldi dosyayı verdi ve çerçeveyi yaptırmak için izin istedi. Ömer resmi aldı kendisi yaptıracak. Ah Ömer ah aşık Ömer.

Canan Çetin ile buluştu. Parasını çekmek istedi. Çetin kırk yalan söyledi. Canan evine gidince, Çetin biri ile telefonda konuştu birine borcu varmış bu Çetin’in ve adam parasını istiyormuş. Cananın paralarını da ondan almış bu Çetin ve daha fazlasına ihtiyacı varmış.

Kerem ve Sabah kahve içip sohbet ederken Ati uyuyordu. Kapı çaldı gelen Ayhan beydi. Kerem’e evin, arabanın anahtarını verdi. Babasının bu evde kalmasına izin verdiğini de söyledi. bu neydi şimdi?

Yoksa babası Kerem’i sürekli göz hapsinde tutup, takip ettirip değiştiğini mi gördü ne oldu da şimdi bu alınanlar geri verildi ben anlamadım?

Zehra yatağına uzanmış uyuyor, Ömer geldi Zehra yı öyle görünce kıyamadı öyle sevgi ile bakıyor ki gözleri Ömer’in. Kırdığı çerçeveyi de kendisi yaptırıp getirmiş yerine koydu. Aslında Kırmak dökmek incitmek istemiyor Ömer. onun öfkesi geçmişine geçmişte yaşadıklarına ve yaşayamadıklarına, kaybettiklerine.

 Hani derler ya tarih tekerrürden ibarettir. İşte Ömer tarihin geçmişin yeniden tekrar etmesini istemiyor. Bir kere kaybetti bir daha kaybetmek istemiyor Ömer.

Uyuyan eşini izleyen Ömer, Zehra’nın kendisini öptüğü anı yeniden hatırladı. Ömer’in buz gibi kaskatı olmuş yüreği bu bir buse ile erimeye buzları çözülmeye başlamıştı. Zehra ya eli ile yanağına dokunmak istedi yapamadı Zehra ya dokunmaya kıyamadı Ömer.

BEN SENİN NEYİNDİM?

Korka korka sevdiğin birini, hiçbir şey olmamış gibi kaybedersin.

Bazen ikimizin arasındaki şeyin ne olduğunu düşünüyorum, bulamıyorum?

Bir adımız yoktu bizim. Her şeyden biraz “gibiydik”. Biraz dost gibi mesela, biraz tanışık ama daha çok iki yabancı gibiydik. Sevgili gibi çoğu zaman ama aslında o da değildik… Sen bende hepsinden çok daha fazlasıydın oysa. Hepsini toplasan bendeki bir sen etmezdi. Ama seninle ikimizin toplamı koca bir hiçti.

Bizden bir şey olmasına izin vermedin. Nefeslerimiz birbirine değerken bile kocaman duvarların vardı aramızda. Ve o duvarların arkasında senin için var olan dünyayı hiçbir zaman göstermek istemedin.

Böyle durumlarda insana en çok dokunan ne biliyor musun? Hayalini kurduğun biri var ve o kişi de senin hayatında. Ama her an çekip gideceğini biliyorsun.  Onun yanındayken bile onu kaybetmekten korkuyorsun.

Onu her kucaklamanda, koklayarak her öptüğünde, gözlerine her baktığında, yaptığın her şeyi ezberleyerek yapıyorsun. Kokusunu, sıcaklığını, bakışını… Sanki bunların tekrarı olmayacak ve bu son defaymış gibi hissediyorsun. Ödün kopuyor kaybetmekten, çünkü çok seviyorsun!

En acı tarafı da bu işte… Korka korka sevdiğin birini hiçbir şey olmamış gibi kaybediyorsun.

Ben hayatım boyunca birçok şeyle savaştım. Çok vuruldum, çok yara aldım, çok kaybettim. Ama hiçbir şey senin kadar yaralamadı beni. Hiçbir acı senin kadar üzmedi, kırmadı, yormadı.

Düşmanın bile olsam o zaman hak verirdim.

Sahi ben senin neyindim?

Kerem EMRE

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 226. Bölüm Analizi 27 Kasım 2017 Pazartesi” üzerine 17 yorum

 1. xanim azerifan dedi ki:

  iyi geceler aslicim nasilsin bitanem evet dizide ne ka dar uzulsekde senin analiz lerin bana ilac gibi geliyor bu arada mevlidi kandili gecen kutlu olsun

  1. aslı dedi ki:

   İyi geceler xanim azerifan,
   Teşekkür ederim canım benim, iyiyim inşallah sende iyisindir.

   sağolasın seninde kandilin mübarek olsun görüşürüz.

 2. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba.Karanlık karanlıgı def edemez,bunu sadece ışık yapa bilir.Nefret nefreti def edemez,bunu sadece sevgi yapa bilir.Böyle fikirleri kimse soyleyemez,bunu ancak Aslı yapa bilir.Çok güzel yazmışsın kızım.Arada bir az yorgun idin sanki,şimdi çok şükür toparlanmışsın.Elbette bölümlerin agırlıgı var,o üzden şiirler de agır.Zehranın gözyaşları yüregimizi parçalasa da Zehra uyurken Ömerin ona nasıl hayranlıkla,sevgi ile bakdıgını görünce agrımız hafifliyor.Günde 10 kez “seni seviyorum”söyleyenler hiç öyle bakmıyorlar karılarına.Her şey için çok sag ol güzel kızım.Amcandan çoklu selamlar.Her kese hayırlı kandiller.Allaha ısmarladık.

  1. aslı dedi ki:

   Canım ablam benim, senin ve polad amcamın ellerinden öpüyorum dualarınızda beni de hatırlayın olur mu? seni çok seviyorum.

 3. Gozel dedi ki:

  Ask ayilem.ablalarym,abilerim,arkadaşlarym hepinizin MEVLID KANDIL GECENIZ MUBAREK OLSUN dualarynyz kabul olsun allam her kesi muradyna yetirsin

  1. aslı dedi ki:

   Amin inşallah hakkımızda hayırlısı olsun.

 4. Gozel dedi ki:

  Aslicim guzel gonlune saglyk bitanem coook teşekkur ederim canym ya ben Omeri anlayorum canyndan cok sevdigin kadyndan oyle şeyleri duymak cok zor ama bu kadaryda fazla artyk ben omerime buni yakyşdyramyyorum bazen benjilce dayranyyor bu Zehrany injitdygy,uzdygy anlaryny nasyl telafy edijek
  Canym arkadaşym mevlid kandil gecen mubarek olsun allam seni kem gozlerden korusun sag ol ellerin dert gormesin teşekkur ederim

  1. aslı dedi ki:

   iyi geceler Gozelcim,
   bana sorduğun soruyu senariste sormak gerek Ömer bu durumu nasıl telafi edecek diye?

   Ömer’in içi içini yiyor, canı yanıyor, canı yandıkça can yakmak istiyor, yakıyorda sonra çok pişman olacak Ömer.

   Gözelcim canımbenim güzel duaların için çok teşekkür ederim Rabbim seni de hep mutlu huzurlu sağlıklı yapsın güzel sağlıklı bir ömür yaşayasın inşallah.
   Kandilimiz mübarek olsun canım benim.

 5. Aylin dedi ki:

  Bu arada Aslicim seni tebrik ederim . Emin bu gun cok mutlusundur . Her halde bu senin qayretlerin sayesinde oldu ve dizide dinimize kutsal deyerlerimize yer verildi . Cok guzel oldu . Hele o dualar okunurken Zehranin goz yaslari guzeldir . Bende bu az once dua ederken istemedende olsa ağladim . Insallah Rabim bu guzel gun hurmetine dualarimizi kabul eder . Rabim bu mubarek hurmetine ahiretde Peyqenber efendimizin safaetlerini nasib eder bize . Amin .amin .amin

  1. aslı dedi ki:

   Güzel duana canı gönülden Amin diyorum canım benim amin. İnşallah Peygamberimizin şefaatine nail oluruz.

   Evet çok mutluyum çok şükür, boşa gitmedi onca gayret ve çaba tamda gününde tamda zamanında. öyle mutlu oldum ki, diğer sayfanın birinde hanım ablam da bu konu ile mesaj yazmış.
   Seninde, sizlerinde katkısı var hep birlikte konuştuk burada bu konuları günlerce ve bir sezon sonra ekranda tamda gününde görmek eksiksiz dua edilmesi Kuran okunması beni çok mutlu etti. Ağladım.

   o sahneyi ekranda gördüğüm andan itibaren gözyaşlarım sel olup aktı, Kuran okunup dua bitene kadar da böyleydim. şimdi bile o anlar aklıma geldikçe gözlerim doluyor. gözyaşlarıma engel olamıyorum.

   Teşekkür ederim Allah’ım sen çok seviyorum.
   ben dağıldım yine

 6. Aylin dedi ki:

  Aslicim canim arkadasim cok guzel olmus ellerine saqlik da ,bitanem , senden bir ricam var . Ya arkadasim bu kadar icten yazmasan . Cok icime dokunuyor ,Omerin bu helleri . Adeta icim yanir . Sonra Omeri savunuyorum suclu ben oluyorum ama .Bu aralar ben hep aqlama modundayim . Ustune bide Omerin acisi eklenince ben bitiyorum . Tamam Zehrayada cok uzuluyorum hata Omerden daha cok onun acisi biliyorum . Ama Zehra guclu bir kadin her sey ,her aciya goğus gelecek bir karakteri var . Ailesiz kalsa bile onu tum sevgisiyle sahiblenen bi baba acisini paylasacaqi iyi yurekli insanlar var etrafinda . Ama Omer bu kadar sansli diğil . Cocuklukdan o kadar aci cekmiski ,annesi onlari onu ve kardesini cok kotu bir sekilde terk etmis ,babasi ölmus . Sonra yillarca kardesini her an kayb etme korkusu yasamis ve simdide sevdigi kadini terk etme korkusu yasiyor . OMER ARTIK YORQUN . COK YORQUN . Omer cok duyquyu bir anda yureginde beyninde tasiyor . Omer tam mutlulugu yakaldim tam her guzel olacak derken yaralarimi saracak Zehra var derken ,Zehradan o sozleri duydu . Hayatinda bunca aciyi yasayan insan ,hayatda anneden kutsal biri yoktur evlad icin ,ama Omer annesinde bu aciyi tadmisken tabikide insanlara guvenmesi biraz cok Zor . Arkadaslar Omeri sucluyor ,Omer bunca Zaman Zehrayal yasadi birlikde gulduler agladilar ,nasil Zehraya guvenmez diye . Evet bende anliyorum . Ama yasanmamis bir acinin uzerine konusmak cok kolay . Bunca aciyi tadan adam tabikide her kucuk yalnis anlamada yelkenleri suya indirir . Bu yuzden ben Omerin acisini anliyorum . Bu yuzden onun yanindayim .

  1. aslı dedi ki:

   Canım arkadaşım Aylinim benim,
   öncelikle Mevlid Kandilin Mübarek olsun canım.

   Canım benim canını acıtmak istemez seni üzmek istemezdim. Ömer yapıyor ne yapıyorsa.
   Bu günlerde geçecek ve sen güleceksin hemde hep gülecek.

   Ömer de gülecek, bu hüzün bitecek, mutlu güzel günler seni ve Ömer’i bizleri bekliyor.
   Evet Ömer’i senin kadar bende anlıyorum. Zehra yı da anlıyorum.
   Ömer için saydıklarında çok haklısın. Sebepleri var ömer’in doğru ama konuşmuyor susuyor Ömer anlatsa içindekini dökse rahatlayacak ve boş yere kendini de Zehrayı da üzdüğünü de fark edecek ama yapmıyor Ömer konuşmuyor, kabuğuna çekildi eski o sert duvarları yeniden ördü.
   Susarak hiç bir sorun çözülmez bunu Ömer anlamıyor.
   Bende seviyorum Ömer’i çok da seviyorum anlıyorum da susmasına kızıyorum.

   1. Aylin dedi ki:

    Yok canim beni sen uzmuyorsun . Aksina huzur veriyorsunuz sizler butun arkadaslar bana . Beni hayat yormus . Insalah gecer hepsi bir gun

    1. aslı dedi ki:

     Hayatın tadını anın tadını çıkar boş ver geçmişi, yaşananları önüne bak, hem sen çocuklarla ilgileniyorsun onlardan ders al hiç üzülüyorlarmı küsüyorlarmı üzülseler de küsselerde çok kısa sürüyor onların dünyasında bu işler. Sende onlar gibi yap.

 7. Rada dedi ki:

  Aslim bugunku son sahne sinirime senin bu analizin ilac gibi geldi. Tesekkur ederim. Sen saskinlarimi ozledin? O yuzden zehrayla yanindaki herifi saskin yapmissin.

  1. aslı dedi ki:

   iyi geceler hayırlı kandiller Radacım,
   evet özledim 🙂

 8. Anonim dedi ki:

  Hasretinden yandi gönlüm
  Yandi yandi söndü gönlüm
  Evvel yükseklerden uçtun
  Düze indi şimdi gönlüm
  Aramizda karli dağlar
  Hasretin bağrımı dağlar
  Başa geldi olmaz işler
  ◇◇◇◇◇◇
  Ömer ya seni timsahlar gergedanlar öpsün insallah erkek müsveddesi.
  Bu diziyi biraz daha izlersem şeker kalp tansiyon olucam
  Ne haliniz varsa görün ☘☘☘

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir