Adını Sen Koy 222. Bölüm Analizi 21 Kasım 2017

Burak 22 Kas 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 222. Bölüm 21 Kasım 2017 Salı

Dipsiz Bir Kuyu Gibi Karardı Dünya.

Tıpkı Odalarının Rengi Gibi. Önceden Böyle Değildi Odaları. Gri Gölgenin Rengidir. Ve Geçmişin Gölgesi Ömer ve Zehra’nın Üzerinde.

Konuşmak, Anlaşmak, Anlaşılmak Nede Önemlidir İnsan İçin. Vakti Zamanında Yapılırsa Altın Değerindedir. Ve Dinlenilir İse Sözler Sonuna Kadar Bir Güneş Gibi Aydınlatır Karanlıkları Dipsiz Kuyudan Çıkartır İnsanı.

Ömer ve Zehra vakti zamanında konuşamadıkları için bir yanlış anlaşılmayı ortadan kaldıramıyor hayatı hem kendilerine, hem de birbirlerine zindan ediyorlar.

Ömer, Zehra’nın Sabah ile olan konuşmasını istemeden duydu. Eksik duydu, duydukları Ömer’i bir anda çocukluğuna geçmişine götürdü. Anne ve babası ile olan konuşmasının sonucunda annesinin evi terk edip gittiği anlar geldi aklına geçmişin acı izleri peşini bırakmamıştı Ömer’in.

Ve eşim dediği güvendiği Zehra’nın da annesi gibi olduğu düşüncesine kapıldı. Buna sebep, geçmişte annesinin babasına söylediği sözler ile şimdi Zehra’nın Sabah’a söylediği sözlerin benzer olması. Babası ile aynı kaderi paylaştığını düşünüyor Ömer ama yanılıyor.

Ömer, Zehra ya sormadığı ve orada bu konuşmanın sonunu dinlemediği için boş yere kendine dünyayı zindan ediyor. Sorsa konuşsalar her şey açığa çıkacak ama yapmıyor konuşmuyor Ömer.

Zehra da kendi açısından yaşadığı olayları Canan ve Çetin’i onlar için bankadan para çektiğini söylemiyor. Karşılıklı ikisi de konuşmadıkları için ortada bir sorun var ve bu sorun bir türlü çözülemiyor.

İki birbirini seven ama aklı sıra Zehra’nın iyilik ettiğini düşündüğü ama aslında kendine, eşine, yuvasına zarar verdiği kuzeni Canan yüzünden, vakti zamanında Ömer ve Zehra bu konuyu konuşmadıkları için yanlış anlaşılmaya mahal vererek hayatlarını bir hiç uğruna mahvettiklerinin farkında değil bu iki deli aşık.

Ömer küçük çocuklar gibi küs Zehra ya, küstüm oynamıyorum yapıyor ama hem kendini hem Zehra yı çok üzüyor Ömer.

Zehra ne yapsa yaranamıyor Ömer’e evde kimse yokken yüzüne bakmayan tersleyen Ömer. tatilde olan aile bireylerinin eve dönmesi ile Zehra ya öfkeli olan Ömer birden yüz ifadesini değiştirip Zehra’nın yanağından öpüyor.

Asya dayısına sarılıyor Zehra ablasını öpüyor. Bir sonraki tatile de onlarla birlikte gitmek istiyor Asya.

Başkalarının yanında mutlu çift, yalnızken mutsuz bir çift Ömer ve Zehra.

Salonda otururken Ömer Asya koltukta Zehra ayaktaydı. Asya Zehra ablasının da oturmasını istedi. Ömer de eli ile otur yaparak Zehra dedi Zehra da oturdu Asyanın yanına ve Asya Ömer ile Zehra’nın ellerini birleştirdi babam ile annemi de böyle yapıyorum diye. İkisi de etkilendiler bu durumdan ama belli etmediler.

Zehra’nın hazırladığı sofraya geçtiler birlikte yemek yediler. Nihat şirket de o yok. Diğer tüm aile masada. Ve herkes yemekleri çok beğendi. Ömer de Zehra ya bakarak, sadece yemekleri değil, her şeyi her zaman çok güzel yapar benim karım dedi.

Çalışmak için çalışma odasına geçti. Zehra konuşmak istedi Ömer olmaz sen yat uyu işim uzun sürer dedi.

Odaya girince kulağında hep Zehra’nın o söylediği sözler vardı.

“Nefret ettiğin sevmediğin biri ile aynı çatı altında yaşamak, yüzünü dahi görmeye tahammül edemezken aynı odada kalmak, aynı havayı teneffüs etmek. Seviyormuş gibi davranmak, para için böyle bir hayata katlanmak öyle zor ki, ölümden beter.

Ama çaresiz kalınca yapıyorsun işte. Yapmam, yapamam dediğim bir sürü şeyi yapıyorsun. Bende yaptım Sabah”

Ömer bu sözlerin etkisinde çok canı yanıyor ve bana yalan söylediğin her günün hesabını vereceksin, bu evde kaldığın her günü, aldığın her nefesi sana zehir edeceğim dedi kendi kendine.

Kerem Sabah’ın kasetini tamir ettirmiş ve şimdi içinde ne var dinleyip öğrenmek istiyor. Bunun içinde bir kaset çalara ihtiyacı var. Dükkana bir bey amca geldi Halit amca aynı fikriye teyze gibi unutkanlık sorunu var.

İnsan yaşlanınca ne sağlık sorunları ile karşılaşacak Allah bilir. Bu da o sorunlardan biri unutkanlık.

Emlak dükkanını manav zannetti, Kerem de istediği meyve sebzeyi dışardan aldı geldi. Gelene kadar da amcayı dükkanda misafir etti. Aralarında çok tatlı konuşmalar geçti aynı fikriye teyze gibi insanın yüzü güldü onların konuşmasına. Amca kaseti gördü sanat güneşinin mi çalda dinleyelim dedi. teyp olmayınca çalamadı Kerem. Amcada bende teyp var getireğimde dinle diyerek gitti.

Sonra da teybi getirdi. Bu kez dükkan muhallebici dükkanı oldu. teyp çalışıyor mu deyince, senden benden iyi çalışıyor dedi amca. Kızı geldi götürdü amcayı. Kerem kaseti dinledi. Bir bayan ninni söylüyordu. Sabah’ın annesinin sesi. Ondan geride kalan tek hatıra sesi olmuş.

Kasette olan;

“Uyu yavrum yine sabah oluyor, uyumazsan güzel yüzün soluyor, babacığın gelmiş bize bakıyor.”

Yemekten sonra, Cevriye hala Zehra ya evliliğin nasıl gittiğini sordu. Dışardan bakınca yüzünüz parlıyor dedi. birde demez mi odanı beğendin mi?

Ben hiç beğenmedim hala, oda kapkaranlık bir yer olmuş. Yer zemin zaten siyah, duvarları da gri yaptırmışsın simsiyah bir oda olmuş. O ne öyle zindan gibi kapkaranlık.

Zaten yaşadıkları insanı geriyor. Oda da hepten geriyor insanı. İç karartıcı bir oda.

Ayrıca gri gölgenin rengidir. Verilmek istenen mesaj eğer geçmişin gölgesiyse çok iyi düşünülmüş. Geçmişin gölgesinden bugüne taşınan izler. Her yerde. Biran önce odanın bu kasvetli halini değiştirin ruhum sıkıldı kalbim sıkışıyor onlar o odadayken.

Zehra odasında ve iki Ömer var artık, birini çok iyi tanıyorum, diğeri benim sevdiğim Ömer değil. Ağlayarak niye böyle yapıyorsun Ömer dedi. söylesem duyacak mısın Zehra?

Zehra Ömer’in gece giyeceği pijama ve terliğini getirip yatağa koydu. Yine eskisi gibi olacağız bunu da atlatacağız dedi. Gözlerime yine eskisi gibi bakacaksın dedi.

Ömer odaya gelmeyince Zehra çalışma odasına gitti. Ömer buraya gelmeyeceksin demedim mi diye tersledi. Zehra da ne yaparsan yap, ne söylersen söyle, aramızdaki meseleyi halletmeden bu odadan çıkmayacağım dedi.

Ömer de bizim konuşacak hiçbir şeyimiz yok dedi.

ya sabır ya selamet ya resulallah yarabbim. İkinizin başından aşağıya su döksem kendinize gelir misiniz acaba?

Zehra, bana neden böyle davranıyorsun? Yüzüme pislikmişim gibi bakıyorsun? Ne yaptım ben sana öğrenmek istiyorum dedi. biraz yaklaşmak istedi Zehra Ömer izin vermedi durdurdu Zehra yı.

Cevriye hala girdi aniden odaya lambayı kapatacakmış da Ömer birden değişti ve iyimisin canım diye Zehra yı omuzlarından tuttu.

Sonra da Ömer, Zehra yı Cevriye hala ile yorgun dinlenecek diyerek gönderdi.

Kendi de çalışma odasında kaldı odaya gitmedi. Masada uyuya kalmış. Sabah odaya Hediye abla geldi gördü Ömer’i ve masanın üzerindeki dosyaları nereye koyayım dedi. Zehra’nın dosyası da onların içinde. Dolaba koydu dosyaları Hediye abla.

Ömer Zehra nerede diye arıyor, odaya, banyoya baktı. Zehra Ömer giysin diye takım elbise koymuş onu gördü. Sonra Zehra kahve yapmış Ömer’e yaparken de taşırdı. Odaya getirdiğinde Ömer çekil diyerek odadan çıkarken tepsi devrildi fincan yere düştü.

Zehra’nın canı acıdı ama Ömer’in canı Zehra dan daha çok acıdı. Ömer seviyor Zehra yı ona bir şey olsun istemiyor ama geçmişi de unutamıyor. Ömer geçmiş geçmiş de kaldı. Sen Zehra ile yeni bir sayfa açtın topla kendini ve oturup karşılıklı konuşun.

Ne geldiyse başınıza şu konuşmadığınızdan geldi.

Ömer işe giderken Şoförü de tembihledi ki, Zehra bir yere giderse sen götür diye.

Zehra yı telefonda çanta işinden aradılar. Bir süre para ödemesi yapamayacaklarını anlaşmayı ertelediklerini söyledi. çizimlerden para gelmiyor. Bankadan çektiği parayı hesaba yatıracaktı para yok ki haberi de yok.

Resimlerin olduğu zarfı almak için çalışma odasına gitti bulamadı. Ömer’in resimleri bulduğunu düşündü ve o yüzden bana böyle davranıyor diye düşündü. Akşam konuşmak istedi Ömer ile.

Sabah’ı aradı onunla buluşup dertleşti Can götürdü Zehrayı.

Sabah, Zehra ile sahilde oturup konuştular. Sabah bu iş de bir kopukluk var. Ortada bir yanlış anlaşılma var, ne olduğunu bulmalıyız, en başından düşün, atladığın bir şey olmalı. Ömer neyi yanlış anladı bulalım dedi.

Sen seviyorsun, o da seni seviyor. Düğünden önce ve düğünde sana nasıl baktığını ben gördüm. Bu adam seni deliler gibi seviyor dedi. yanlış anlamayı bulmalıyız, bunun içinde Ömer’in burnunun dibinden ayrılmayacaksın.

Bakmıyorsa sen bakacaksın dedi. Ömer ne yapıyorsa onu anlamaya çalış, Ömer senden ne olursa olsun vazgeçmeyecek dedi.

Can önce Zehrayı sonra da Sabah’ı mahalleye bıraktı. Kerem de gördü kocaman dolmuşdan Sabah’ın indiğini.

Canan önce alışveriş yapmış, üstü başı zenginler gibi olmuş, Çetine de orijinal saat almış. Şu Çetinin sakallarını, saçını başını tavuk yolar gibi yolsam ne olur? Kedimi de üstüne salsam yüzünü tırmalasa tanınmaz bir hal alsa ne güzel olur şu Çetin. La havle vela kuvvete ya sabır yarabbi.

Zehra Ömer ile konuşmak istedi. Çalışma odasına geçtiler. Zehra bize ne oldu diye sorunca, Ömer biz diye bir şey yok dedi. Zehra da, düşmanına bakar gibi bakıyorsun, yaşadığımız onca şey yalan mıydı? Diye sorunca, Ömer de evet her şey yalanmış ve sen bu hikaye de ki yalancı kişisin dedi.

Zehra da ben sana hiç yalan söylemedim inan bana, eğer zarf yüzündense açıklayabilirim dedi. Ömer’in zarftan haberi yok ki.

Ömer, hem annesini söylediklerini, hem de Zehranın Sabah’a söylediklerini yeniden hatırladı. Çık bu odadan yüzünü bir saniye daha görmek istemiyorum dedi.

Zehra da tamam gidiyorum yüzümü görmeyeceksin ama bir gün bu sözlerin hiçbirini hak etmediğimi anlayacaksın diyerek çıktı. Valizini aldığı gibi babasının evine mahalleye döndü Zehra.

Kerem kaseti Sabah’a veremeyince marangozhaneye gitti Koray’a verdi o versin diye. Tamir ettirdiğimi de bilmesin dedi. Sabah geldi kaseti aldı çok mutlu oldu. Kerem gidince Koray kaseti Kerem’in yaptırdığını söyledi.

Yıktım döktüm ördüğüm duvarları İyileşmiştim aslında. Eğdim büktüm umutları rüyaları Her şey aynı hala Bu dünyada Konuşsan da dinlesen de. Sınırları bilmesen de Sevilsen de sevsen de. Güçlüysen haklısın Yakabiliyordun yaktın. Marifetine gururla baktın. Ne öldürdün insafsız, ne de sağ bıraktın. Kalbimdeki sapsız bıçaktın. Fettah CAN.

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 222. Bölüm Analizi 21 Kasım 2017” üzerine 126 yorum

 1. Sevda Naun dedi ki:

  Beli canim Su Damlam o qeder yazdigin vallah eziyyet verdiyim ucun utaniram.Soylediklerinin yaridan coxunu emel etsemde yene senin yazdiqlarinda hammisi men emel edecem.Bawqa bir rahatlik verdin mene Men sene demiwdim mawallah bawqa bir huzur var sende.Bir gun ikisinde yoxlatmaq ucun pisxoluqun yanina apardim .Mene dediki sizde ele bilki huzur var odur ehsen terbiyelerine.Yene gelib rahat oturdum daima mewgul oluram .uwaqlarla .bele mene esas fikri verdin mene cox sag ol.nece tewekkur edeceyimi bilmirem.Allahim seni nezerden qorusun .qizildan baha mene vaxt ayirdigin ucun cooooox sag ol.ic nuw olsun.ozunede yaxwi bax opdum.

  1. su damlasi dedi ki:

   Tessekkur ederim canim ne vaxt lazim olsam bak yaxsi edip pisxologa aparmisan arada bir apar ..bezen insanlar buna yaxsi baxmir guya usag delidi deyirler ama bu bele deyil siz duz yoldasiz her cok dAha yaxsi olacak rabbim bext talehlerinden guldursun uzunuzu eh mende senle rahatlik tapiram bu durumda beraberik tesekkure gerek yox opdum …bu movzu hakda sual olsa bura yaz olmaza cuma duasi yazdigim seyfeye yaz seni sevirem usaglara salam de op onlari

 2. Sevda Naun dedi ki:

  Sabahin xeyr Su Damlam o qeder iwin icinde vaxt ayirdigina gore cox cox cox tewekkur.Oncelikle cok xowbextemki inan semimiyetime seninle taniw oldum.Menim ucun ezizdin daha daha cox eziz oldun .Allahim sene ele bir rahat heyat bexw etsinki tezyiq hec yadina bele duwmesin Amin.Kecim Mehine ama duz deyirsen dizi sitesi oldugu ucun aciqda her weyi yazmaq olmur.2 – ci sinifde oxuyur.orta mektebde .Arzum Baki Avropa litseyinde oxutmaq idi.1 ci il yolum uzaq oldugundan apara bilmedim.Weherde biraz uzaq yerde yawayiram .2 ci ilde geldik imtahan vermeye hec bir hazirliga getmeden butun sinaqlardan kecdi.Cox teesufle deyiremki pisxoloji testden kecmedi.Bele qeribe suallar olub.Meselen.mawini tehlukeli surrerse surucu ne baw vere biler.Buda uwaqdida buna cavab verib amma coxu cetin olub .Neise bu bele gozleyirem 4 qutarsin sonra litseye salim.Allah nesib etsin.Qaldiki evde nadinc amma harasa getseler ozlerini aparmagi bilirler.Menim uwagimdi deye yox terbiyeleri cox wukur ikisininde yerinde.Birde baci qurban Niyazi adina musiqi mektebinde de 2 sinifde fortepianinadan tehsil alir.Onu da oxuyur pis deyil .Amma derse elme daha cox hevesi var .Mentiqden cox gucludu riyaziyyatdan aciq suallar edir.Bele mawallah Allah butun balalari saxlasin menimkide icinde.Bawqa 3 il gimnaziyada reqse aparmiwam.uzguculuye yay giren kimi apariram.Bele sebirlidi amma herden qardawi ile eseblewir.mende bawa salanda dinleyir meni.Cox wukur.Canim cox yormaq istemirem iwin gucun var.vaxt ayirdigin ucun bir bilsen nece minnetdaram sene opdum.Indi ne deyirsen qulaq asacam sene opdum

  1. su damlasi sevda nauna dedi ki:

   He geldim ay senin sabahinda xeyi cumende mubarek ..opdum bu cume opucuyudu..ve artik tesekkur etmeyi bi kenara qoy elimden geleni eleyecem mene xosdu .duan icin tesekkur ederim gorusmeyimizi mende cok istiyirem ama bu menim senin isteyiyle olmaz allah qismet etsin deyek .bu gorus mumkun olmasa bele men burdayam ve ne zaman istesen komek ederem bi. Baci kimi senin ve yoldasinin bacisi kimi .bu arada qardasima salam de
   Ve seni tebrik ediyorum neye gore cunki hele bir ana bu qeder usagiyla mesgul olmur cok vaxt eşi .mektebe gedir besidi menim oyretmeyim artiqdi deyirik. Bu yalnis dusuncedi ..usagin en yaxsi muellimi anasi ve atasidi.her menada ….fikirmi bildirrem prafisanal pskoluk olarak deyil menim qardasim usaq pskolukudu ona gore. Bildiklerim var ….sen yaxsi yas devri secmisen ki 4 cu sinfi qurtarsin sonra bu cok yaxsi fikirdi qoy indi oxudugu mektebde okusun indi ayirsan bele ona cetin olucak orda artik dostlari muellimi. Var 4 de qeder oxusun. Biliyi dahada inkisaf edecek .onda artik ne isdetiyini bilicek ..tesufle deyirsenki usaq testen kece bilmedi senin usaginda problem yoxdu men indi o usagi gormesemde yazdigindan yola cixaraq netice cixariram niye problem yoxdu bi gel dusunek bu yasda usaq ne bilsin suret. Ve masin nedi? Sual duz verilmeyip o mellim nezere almaliydiki bu qiz usagidi ve balaca bi beyni var …burda ki tesuff muellim ucundu usaga deyil..
   Eyni hadise bizdede bas verdi xalam nevesi tesden kece bilmedi onu sual vermisdiler ki qarpizin icinde texminen ne qeder tum var?men bele bu bilikle bilmirem usag hardan bilsin ? Yani bizde ders .metodu yalnisdi tessuff..sen ona eyer maddi imkan varsa bi ozel muellim tut xarici dili dersi kecsin evde imkan varsa gelip evde desin dersi cunki mektebde usagin fikri yayinacak evdese bi otaq bi usag bi muellim ozun dusun gor nece rahat di.
   Zehni ve qavramasi yaxsidi deyirsen ne güzel bu parlak geleceyden xeber verir riyazziyat bilmek yaxsidi calis bu fendin uste cok ozunu yormasin …foryapiyana güzel musiqi aletidi oyrenmem bile rahatlik verir qoy oyrensin ona ne rahat gelirse o sekilde oyrensin bi kagiza notlari yadir ezber etsin…dil oyrenmek ucun fikir ver az dili kitabini nece oxuyur? Sebirle telefusle oxuyur? Yoxsa telesir?.en cok yemeyine fikir ver o indi tehsil alir bol meyve yesin yatanda sut icsin gece yatandan sonra otaqin isigin sondur qoy rahat yatsin emin ol indi o usag cok yaxsi vezyetdedi problemi yoxdi.
   Eyer nadinclik edirse decellik edirse qoy elesin o usagdi oz evidi buna serbest inkisaf deyirler ozunu evinde serbest aparir ozun ne vaxtsa esebi olsan bele usagla mulayim danis onu ezizle senle fexr eliyirem menim agilli balam de.
   Qardasiyla ara bir dalasirsa gor ne uste dalasirlar?birde olar dalasanda olari sakitlesdirmek ucun birini o otaqa birini bu otaga yollama bax burde deyirem yollama eksine otur ikisinide al yanina danis ne olup de bele dalasmayin dede bir de qizina .qizim o senin qardasindi sen ondan boyuksen de onunla dalasma bu evde siz ikinizsiz ve biz atanla men sizi cok istiyirik.de.
   Baci her sey yaxsi olacak narahat olma indi usagin vezyeti qaydasindadi eyer o usaqlar ozlerini colde yaxsi aparirlarsa. Bu verdiyiniz terbiyeden aslidi harasa gedenden sonra eve gelirsiza onda her iksinede afefin de colde oznuzu yaxsi apardiz de fikirin olsun usag istirahet elesin. Yuxusu rejimde olsun ..bu qeder eleve sualin olsa ver cekinme ama bura yaz diyer seyfeye yok ..azericem yaxsi deyil yazilarimda kusur olsa ozur dilerim.
   Sikma canini allah senin eziyetini gorur mutleq qiymetlendirecek …cay icim gelirem öpdüm seni cok seviyorum

 3. Sevda Naun dedi ki:

  Ya Radacim hep guzel gunlerin olsun .Allah butun cocuklari bagiwlasin.Seni okul birakmasin hep cocuklarinin bawarlari cok olsun yuzunu hep guldursunler.Mesala Naunsuz nefes alamiyorum azciq mutsuz olsam hep bana nefes veriyor.cocuklarinda senide opdum.

  1. su damlasi sevda nauna dedi ki:

   Sevda bacim axsamin xeyir .
   Once cok tesekkur gozel dileklerin icin …anam haminizi taniyir narahat olma…Mehine geldikde dil oyrenir ne gozel.qavramasi varsa oyrenecek buda yediyi yemeklere dikket et..men sene burda ancak fikir bildirerek komek eleye bilerem cox isterdim ki uzuze oturup danisak tesuff eslinde bura nomre qoyacaqdim meni yig deye o ölum xeberim cixandan sora bu fikirden el cekdim .darixma feysbuka girim seni bi yolla tapacam biraz sabr et. Okey fikir bildirecem daha acik danisa bilmerik ozunde bilirsen bura dizi sitesidi buna yaxsi baxmayanlarda var .
   Men biraz yol gosterecen mecbur elemirem ama istesen emel ele bu mesajimi yoldasinada oxut .once deyim ki men tehsilimi burda almamisam deye burdaki tehsil sevyesinden bixeberem men 15 yasimda isvece getdim orda oxudum .ve men bir ile 3 dil oyrendim indi bunun ezabin cekirem niye ona gore ki 1 ilde 3 ayri mellimden ders aldim beyin yoruldu esebi oldum neticesi de teziq xestesiyem dermanla qaliram.indi gelim Mehine.
   Bilmirem nece yasi var ?.tehsil alirsa bu vezyete dikket et niye cunki bu usaq orta tehsil alir xarici dil oyrenir eserler calir .bir dusunek biz bu usaqi ne yoruruk cunki onun beyni balaca beynine yigdigi bilgilerse boyuk biseydi..once bunu deyimki eyer xaricu dil oyrenirse ona ozel muellim tut ama bir tek mellimi olsun yani bu usaq bir insandan tehsil alsin rus ve ingilis dili eyni anda usak nece qavrayacak? Cox yorularaq cetin olacak belke indi rahat gelecek ama gelecekde bu ona tesir edecek …..ozun az cox. Bu dili bilirsense qizinla o dilde danis mecbur etmeki cox cumle oyrensin az az her gun birsaat otur danis ..yemeyine dikket et cox yagli yemesin qavramasina ziyandi birda qizin oyrendiyi cumleleri bi kagiza yazdir ve sorus ki bu soz ne demekdi? Gorsen cetinlik cekir ustune cox getme sabrla ….oynadigi oyuncaqlara fikir ver cox dagitici qirilan oyuncaq alma bele sade seyler birda bacim qizin bu sey bu gun varsa sabah olmaya biler yani vari yoxu oyret hem sen hem atasi cox vaxt olarla danisin .ne istediylerini sorusun gorun ne dusunur mellime qarsi fikri nedi ….
   Ders alsin telesmeden yavas yavas ……ben bele komey eleye.bilerem eyer istesen mene yaz usaq neter usaqdi evde colde ozun nece aparir sebirlidi? Mene yaz burda oxu bunu sonra darixma yaxsi olar her sey allah. Boyukdu elbet bir qapi acar

 4. Rada dedi ki:

  Asli sen o isimi lazim olmayan kisiden cok zehranin kotu yanlarini soyluyorsun. Bir pasandan soyleyende 5 zehradan diyorsun. Ben neden senin suratsiz pasanin iyi yanlarini gormuyorum. Hep bana kotu yanlari deng geliyor. Ir abi sen oldurmeyecek merak etme. Onun icinde azacik omercilik var. Ara sira senin gibi ovuyor o col adamini. Ama beni kesin oldurecek. Oldurmese de kuser.

  1. aslı dedi ki:

   Radacım,
   Ir abi de senin gibi düşünüyordur, benim Ömer’i övdüğüm konusunda seninle hem fikirdir.
   Seni öldürmez siz aynı cephedesiniz. Küser mi küssede uzun sürmez hemen barışır kıyamaz Ir abi 🙂

 5. Rada dedi ki:

  Sevda sinif ogretmeniydim. 6Yil once benim tabrimle desek emekliye ayrildim. Ev cocuklar odevler okul gidip gelmek butun gunum sen gibi kaca kacla geciyor. Ben okulun pesini biraktim ama okul benim pesimi bir turlu birakmiyor.Cocuklarinin ismi guzelmis allah bagislasin. Hanim abla cocuklar iyidir. Yaramaz ne yaramaz. Beni o kadar yoruyorlar ki doktorluk oldum.

 6. Sevda Naun dedi ki:

  Ilk once cox sag ol canim menim dualar ucun.Allah butun ailere xowbextlik huzur onemlisi can sagligi versin.Inwallah gozel anan butun bu xowbextikleri sende gorecek amin.ellerinden opurem senin kimi gozel boyutmuw.Beli yoldawim ozude univeristet oxuyub amma ozel iwde iwleyir.Kesinlikle bizde evvelce insan sonrasinda elm vermek fikrindeyik.Allah hamiya nesib etsin bizde icinde.Menim qizim teriflemeyi sevmirem amma atrafli demek isteyirem bilesen.Cox gozel oxuyur az sektorunda .ama bir wey var rus dili ingilis dili muelliminin yanina elave hec vaxt qoymamiwam.Ele mektebde oyrendikleridi .Indi sen bacina de ozel kursa qoysam yaxwi dil bilecek ya ferdi muellim tutsam .Cox Adam meslehet verir.Mende yoldawimda azda coxdan ingilis dilini bilirik .amma daha mukemmel daniwmasini istiyerdim.Nece olsa daha tecrubelisen .Qavramasina soz ola bilmez.Bele cox daniwdim .Imkan olanda yazarsan .opdum guzel gozlum.

 7. Sevda Naun dedi ki:

  Salam Rada tanima sevindim Cok guzel bende azeriyim.Oyretmensin cok guzel bilmek olar (neden ders deyirsiniz?)Allah ovladlarini saxlasin Amin.Ailene birlikde hemiwe xowbext ol.uzun omurlu olsun.Amin.Uwaqlara baxmaq ele en gozel iwdi .ozunu emekli sayma .Turkce coxda yaxwi bilmedim ucun azerice yazdim.ozune yaxwi bax goruwerik

 8. Sevda Naun dedi ki:

  Uzr dilerim Su Damlam Mehinin okulundaydim yaza bilmemedim .O nasil soz sen bitanemsin ben sana kurban olurum .Ya sen unutdunmu ben senle taniwdigim gunden hep seni sevdim .wimdiki sevda diyilki cokdanki kiz yoksa sen bene inanmiyorsun?Naun Mehin hepsi cok iyi.(Mehin imtahanda eserler calacaq hec iwde gucde ele qaca qacdayam.dinlendiyim vaxt tez girib baxiram kizlarim ne edir.Naunu reqse hec gunum hardan gelir hara kecir hec bilmirem.)bu arada senden bir meslehet alacam Gulum opdum cok cok.

  1. su damlasi dedi ki:

   Baksun uzur dilemekde ne sorun diyil ne zaman istersen yaz ben gorduyum an cevapliyorum ya demek benim Naunum reqse gediyor?oh oh maşallah nazar deymesin..Mehinse eserler çalicak oh ne guzel musiqiyi severim kendimde gitar çaliyorum..rabbim sana kolaylik versin cocuklar ne kadar kucuk uzerlerinde çalis kocanada soyle iksinide okudun guzel bi meslek sahibi olsunlar onlarla kurur duyun onlar rabbimin en guzel hediyyesi .ah kuzum şaka yapdim seni bilmezmiyim sen benim ilk benimle tanis olan sevdamsin eh alis benim huyuma suyuma şaka yaparim surekli her sey yolundaymis ne guzel teki hep oyle olsun….yuvanda huzur sevgi rahatlik .mutluluk eksik olmasin canim ben her zaman yanindayim..buyur bakalim ne meslehetmis ya suna meslehet demeyelim fikir aliyorsun diyelim ama diyorum annem meslehet lafini duyarsa bana kiz bicirik bu kadarmi buyudun. Bide meslehet veriyorsun….bana istersen azerice yaz sorun diyil .sonucta biz bakili kizlariyiz öpdüm

 9. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Rada.Nasılsın kızım,Eminim,hüseynim nasıl.Bak torunlarımı incitsen benden incime.Yaramaz çocuklar büyüyende akıllı oluyorlar.İnşallah.Hoşca kalın.

 10. Rada dedi ki:

  Selamlar. Nasilsiniz arkadaslar? Hanim abla seni tekrar burda gormek ne guzel. Xanim azeri ben iyim sen nasilsin? Kiz opucuk manyagi ne yapuyorsun? Ir abi sana da kolay gelsin.Yorgunluktan unuttun bizi. Sevda naun gel tanisalim. Ben Rada(A.S.K hastasi). Azeriyim. Meslegim ogretmen.Su an calismadigim kendimi emekli olmus gibi hiss ediyorum. Evliyim 2tane yaramaz oglum var. Asli gibi bende tek buraya yaziyorum. Tam 1yildir burdayim. Burasi dinlenme kosem.Burda cok guzel samimi arkadaslarim var. Bir de ZEHRACIYIM. Zehracilari severim. Omercilerle surekli fikr ayriligi yasasak da onlari da cok seviyorum

  1. su damlasi dedi ki:

   Sinir kaynağim hos geldin ya sorma ciddi ciddi opucuk manyagi oldum hic calisiyorum demek zehracisin aferim sana hep masumlar tarafta ol l pis zorbadan konusmuyorum .cok karip oyretmensin isin gucun beni sinir etmek bi isede yaradigin yok öpdüm opucuk manyagi seni cok seviyor

   1. su damlasi dedi ki:

    Ya bu aytaci goren oldumu ozledim kiz opucuk manyagi gel nerdesin offff offf kesin yine internet sorunun var aksam seni burda bekliycem öpdüm seni cok seviyorum

  2. aslı dedi ki:

   Bende Ömerciğim, Allah iyiliğini versin Rada. Bende Zehracıları seviyorum.
   Ayrıca, ben hem Ömer’in hem de Zehra’nın iyi kötü yanlarını söylüyorum ikisini de seviyorum

   Ir abi, kesin öldürecek beni 🙂

 11. Sevda Naun dedi ki:

  Su Damlam.Su Damlam bitanem darixdim senin icin.

  1. su damlasi dedi ki:

   Sevda naun kiz kurban olurum sana benimi ozledin ay kiyamam yazmistim ama cikmadi isdeyim ben de yine yaziyorum hadi gel sohbet edelim.
   Nasilsin? Naun nasil? Ev esik nasil?mehin nasil?
   Ben iyim cok sukur .
   Sen konus bakalim bi kac gundur güzel güzel yorumlar gunaydin mesajlari ne güzel hayirdir costu bi kere deli konul oylemi? Ah sevdam benim sana askim resmen son zamanlar kendime opucuk manyagi ismini koydum ve su an bu opucuk manyagi seni cok öpdü cok seviyorum ABLAM canim ABLAM

 12. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aslıcım.Nasılsın canım.Biliyormusun neye dikkat etdim.Sana analiz hakkında yazanda yazdıgım çıkmıyor.Son kez on kasımda çıkmış.On iki gün yazmadım.Dün yazdım yine çıkmadı.Anlaşılan internet seni benden ayırmak istiyor,ya da o filtre.Yaşım çok ya emekli edecekler beni galiba.Amcanın hepinize selamları vardır.O iki çocuktan bir şey yazmadım.
  İnsanları hata yaptıkları için diyil,onlardan umudunu kestiyin zaman hayatından çıkarırsın.CAN MANAY.

  1. su damlasi dedi ki:

   Hanim ABLAM canim selam nasilsin? Seni opuyorum once güzel yanakdan sonrada ellerinden öpdüm seni cok seviyorum ABLAM

  2. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım,
   Seni gördüm çok daha iyi oldum ablacım, seni çok seviyorum biliyorsun yokluğun çok fazla hissedildi.

   Demek sistem bizi ayırmaya çalışıyor, analizler hakkında yazamıyorsun onların içinde kullandığın bir kelime ama hangisi işte o yasak anlaşılan.

   Sakın sen emekli olma ben izin vermiyorum buna, sende böyle yazarsın sistem utansın ne yapalım senin o güzel fikirlerinden beni, bizleri mahrum bıraktığı için.

   Güzel sözmüş son yazdığın.
   Umut ne kadar önemli değil mi ablacım umut biterse her şey biter.
   Polad amcamın selamını aldım getirip gönderen sağ olsun.

 13. Tatlıcı ülker dedi ki:

  SU DAMLASI baklava frında. Akşama burda ol. Getiricem. Yada seni baklavaya götürücem:-)

  1. su damlasi dedi ki:

   Tamam ULKERİM mene baklava getir meni baklavaya goturme baklava meni yeyer mensiz kalarsiz öpdüm

 14. Sevda Naun dedi ki:

  Iyiyim Ulkerim cok wukur sende iyi ol hep.Sabah yazdim hepineze Su Damlamada sanada inwallah cikar dunde Su Damlama yazdim dunki sahifada cikmadi .Tamam Asilicim sen nasil istersen tanimama cok sevindim .Iyiki varsiniz

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkürler iyi ki sende varsın.

 15. anonim dedi ki:

  Gun aydin arkadaşlar,dunku bolumde ömerin şu para avcisi laflari sinirimı bozdu ama bu sabah şoyle duşundum hani filmlerde olurbiri kafasina darbe alir sonra hayatinin belli bi surecini hatirlamaz ve hap bi tarihde kalir,ömerde aldigi duygusal darbenin etkisile sanki geçen bir seneyı hafizasindan silmiş ve hala o ilk gun iş goruşmedeki kiz vaer karşisinda,boyle duşununce sakin kaliorum sizede tavsiye edarim.

  1. aslı dedi ki:

   Haklısın, Ömer geçmişin o acı gününü Zehra dan duyduğu bir sözle yeniden hatırladı. O eski anılar yeniden gündeme geldi. Geçmişi bugüne taşıdı Ömer. Yarası iyileşecek.

 16. xanim azeri fan dedi ki:

  gunaydin canim arkadaslar im nasilsiniz hanimablacim s en nasilsin diger siteye sim di baktim cok sag ol gozel sozlerin icin sudamlam ayta cim aslim ayanim mersinliel am betul rada nur gozelab lacim sevdanaunablacim ira bicim cesurabicim sizler na silsiniz arkadaslar hepinize hayirli sabahlar canlarim benim hadi ALLAHA EMANET OLUN OPDUM CANLARIM

  1. su damlasi dedi ki:

   XANİM AZERİ gunaydin hayirli sabahlar canim tesekkur ederim öpdüm seni cok seviyorum

  2. IR dedi ki:

   Tesekkur ederim xanim azeri fan , cok yogunum siteye ugrayamiyorum , o yuzden cevap veremezssem kirilma .

   1. aslı dedi ki:

    Kolay gelsin Ir abi

  3. IR dedi ki:

   Tesekkurle xanim.

  4. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim xanim azeri fan,
   İnşallah sende iyisindir.
   Sende Allah’a emanet ol görüşürüz.

 17. Tatlıcı ülker dedi ki:

  Maşallah sayfa günaydınlarla dolmus taşmış:-)

  FADİME anam ben artık seni özledim bile:-)

  HANIM ABLAM sanada günaydın:-)

  GÖZEL ABLAM iyiki gelmişsin:-)

  XANIM analiz yazdığım hər səyfədə məni tək qoymadığın üçün təşəkkürlər:-)

  Su damlam kız sen yinede yüzüme yapışıp kaldın, ben sana öpücük manyakı derken sen yapışkan kız oldun:-( Hay öldürecek beni, senin bu huyların beni:-)

  Aytacım uğur böceyim sanada tekrardan günaydın.

  SEVDA ablam senden ne haber. İyimisin? Umarım iysindir:-)

  1. su damlasi dedi ki:

   ULKERİM yuzune falan yapismiyorum kusum ben sana ask olsun ben dun sana ne dedim? Bana bi tepsi tatli getir kalorisiz olsun ama bekledim senden tik yok bende kusum konusma benimle

 18. xanim azeri fan dedi ki:

  gunaydin arkadaslarim fad ime teyzem cok sagol sen bitanesin ulkernen rzalini barisdirdin ulker rzalicim d ostlugunuz hic bir zaman b ozulmasin fadime teyzem SENIN COCUKLARIN COK SANSLI BOYLE GUZEL kalbli samimi anneye sahib olduq u icin ALLAH SANA UZUN OM URLER VERSIN ALLAH SANA UZUN OMUR CAN SAqliqi arz u edirem ALLAHA EMANET OL CANIM FADIME TEYZEM

 19. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Gözelcim,hoş buldum. Nasılsın.Alma,Söhbet,İsmayıl nasıllar.İyisinizdir inşallah.Dün gece Aslıya yazdıgın yorumu gördüm ve seninle selamlaşmak istedim.Ama düşündüm ki kızlara bir kaç mesaj yazmışım,çıkıp da.Şimdi yazsam hızlı diye geri dönecek,morelim bozulacak ve uyuyamıcam.O üzden yazmadım.Eger bu yazı çıksa demek ki Aslıya analiz barede yazanda neyi ise yanlış yazıyorum. Ne bileyim.Hoşca kal arkadaşım.

 20. Aytac azeri fan dedi ki:

  Gunaydin hayirli sabhalr bitanecik ask aylem nasilsiniz ? yeni gununuz uğurlu olsu siz cok sevyorum

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkürler Aytaccım,
   sana da hayırlı günler

 21. Sevda Naun dedi ki:

  Gunaydinlar meleylerim.
  Biri var uzaklarda hey sizleri sesleyir..
  Biri var uzaklarda hep sizler icin darixir
  Biri var uzaklarda sizleri cok cok cok cok cok.seviyor ve hep sevecek.
  Su Damlami
  Ulkerimi
  Aytacimi
  Xanimimi
  Mersinli Elami
  Asli hanimi
  Ve taniwamadiklarim sizlerde benim icin ezizsiniz .Iyi ki varsiniz.Opdum Opdum.
  Asli .Rada .Xedice arkadawlar sizinlede eyer tabiki sizde isterseniz taniwardim.kendinizden bahs edersiniz.olmaz derseniz ….

  1. Aytac azeri fan dedi ki:

   Gunaydin canım sevda abla nasilsin ? günün uğurlu olsun biz de seni cok cok sevyorum cok opdum gorsuruz acelam var oyuz dne uzun yazmyorm tekrar doncem hoca kal

   1. su damlasi dedi ki:

    Aytacim canim opucuk manyagin seni cok seviyor güzel gozlum bu gunde seni cok seviyorum öpdüm

  2. aslı dedi ki:

   Merhaba sevda,
   ben aslı, bu dizi sayesinde bu site ile tanıştım. Resul abim benim için çok değerli birisidir ki, onun ve buradaki arkadaşlarım sayesinde yazdıklarımı sizlerle paylaşmamı sağladı.

   Ben tv seyretmem sadece bu diziyi devamlı seyrediyorum. arada Kalp atışına bakarım o kadar. Kitap okumayı çok severim, eğitimim çocuklar üzerine 3-6 yaş onlarla ilgileniyorum.
   Ve bu site dışında başka yerde yazmadım. sadece burası var benim için.
   Oda dediğim gibi Resul abinin samimiyeti içtenliği, buradaki tanıştığım arkadaşlarımın özel iyi insanlar olması benim burada kalmamı sağladı öyle işte.

 22. Tatlıcı ülker dedi ki:

  HER KESE KOCAMAN, KOCAMAN GÜNAYDIN:-) Allah bü yeni günde hepine musmutlu anlar yaşatsın:-)

  1. aslı dedi ki:

   Amin inşallah Ülkercim.

 23. Sevda Naun dedi ki:

  Oncelikle Asli hanim eline saglik gozel yazmiwsin.Sondaki sozler harika .Ama o qahve bardagini o tebsiyide Omerin cok kobud davraniwi icmezsen icme sene qahve verende qabahet…..

  1. su damlasi dedi ki:

   Gunaydin hayirli sabahlar canim arkadaşlarim ask ailesine kocaman gunaydin tek tek isminizi yazmiyorum acelem.
   Var hepinizi seviyorum .ay durun boyle icime sinmedi yaziyorum.
   AYTACİM…SEVDA .NAUN RZALİ .HANİM ABLAM.GOZEL ABLAM.FADİME TEYZEM.ASİL.RADA.MERSİNLİ ELA.
   İR ABİ XANİM AZERİ ULKERİM.NUR.SELİM SEMA FATİ AYTOŞ AYLİN.SULU GOZ.BETUL..kimin ismi kaldi ? Hepinize yeni gun ugur getirsin Sabahiniz aydin olsun canim ailem

   1. Aytac azeri fan dedi ki:

    Gunaydin canım ici yeni günün uğurlu olsu o guzel yuzun hep gulsun inşallah seni cok sevyorum bitanem cok opdum

  2. aslı dedi ki:

   Merhaba Sevda,
   Teşekkür ederim, rica etsem bana sadece ismimle hitap eder misin? hanım olunca kendimi iş yerinde gibi hissediyorum da.

 24. betül dedi ki:

  lütfen adını sen koy dizimizi mahvetmeyin trtdeyken çok akıcıydı şimdi ise sıkıcı izlerken sıkılıyorum bi sene boyunca bi insan bi insanı yeterince tanımazmı çok saçmaladılar senaristler düğün gecesimi şüpelendi lütfen toparlayın dizimizi başka akıcı şeyler bulun hayatta daha çok örnek konu var

 25. Rada dedi ki:

  Aslim guzel bir analiz icin tesekkurler. Sanki eski bolumlere geri donduk. Yine o zorba birini gorunce rol yapmaya calisiyor. Zehrada bir anlik her sey duzeldi saniriyor. Dunku bolumde sabahla zehranin konusmasini sevdim. Sanki leylanin yerini sabahla doldurmaya calisiyorlar. Odanin rengi gercekten insanin ruhunu karartiyor. Onceki daha iyiydi. Oda gibi o odununda ruhu griye donmus. Surekli ayni seyleri hatirlayib duruyor. Canan paralari catir catir yiyor zehra hala dusunuyor ne yapacam onca parayi nasil yerine koyucam diye. Cizimlerdende para gelmiyecek. Bu kiz yandi vallah. Ela nasilsin kiz senin bu kalplerin bana Aylini hatirlatiyor. Surekli kalpli yorumlar yapardi. Kalpleri gorunce keyfim acildi tesekkur ederim. Iyi geceler. Allah rahatliq versin hepinize

  1. Mersinli ELA ❤️❤️❤️ dedi ki:

   ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
   ❤️❤️❤️❤️RADACIM ❤️❤️❤️❤️
   ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
   ❤️❤️❤️❤️CANIM BENİM ❤️❤️❤️❤️ SENİ MUTLU GÖRMEK
   BENİ ÇOK MUTLU EDER
   SEN KALP EMOJİSİ SENİN GÜZEL YÜREGİN GÜZEL MESAJIN İÇİN
   KENDİNE İYİ BAK ALLAHIMA EMANETSİN
   İYİ GECELER TATLI RÜYALAR ❤️❤️❤️

   1. su damlasi dedi ki:

    Hanim ablam cok ozur dilerim ben aytaca haber vermeyi unutdum iyi geceler allah rahatlik versin ask ailesi allaha emanet olun yarin gorusuruz aytacim opdum iyi geceler tatli uykular

  2. aslı dedi ki:

   İyi geceler Radacım,
   Evet plak başa sardı. bu kez rol yaparken gerçek duygular dile geliyor sahte değil. tekrardan zorba olduğu için o zorluyor Zehra yı.

   Zehra’nın bir arkadaşı Sabah var. Peki Ömer? o kimle konuşacak? Demir ah demir nerelerdesin?

   1. Gozel dedi ki:

    Gunaydyn ask ayilem nasylsynyz
    HANYM ABLACYM hoş geldin saglyklar iymi,coluk cocuk iymi nasylsyn
    AYTACCYM nasylsyn iymisin
    UIKERCIM,RZALICIM baryşdygynyza sevindim bidaha dengesizin lafy yuzunden kusmeyin lutfen

    1. Aytac azeri fan dedi ki:

     Gunydin canım gozel ablam iyim cok tesekkur ederim inşallah sen de iyisndir cok opdum ablacim seni cok sevyorum tatlic kiz biz bitanecik ulkermiz sana da kocman gunaydin hayirli sabhlar siz cok sevyorum ALLAH emanet olun gosuruz

 26. Gozel dedi ki:

  Aslicim canym benim cok sag ol teşekkurler cok guzel olmuş ben dun 220 bolume kadar alyp izledim gercekden odalarynyn rengini sevmedim gelejekleri karanlyk diye geldi bana in unutulmyjak anlaryny boyle gecmesine uzulyorum insanyn duyn guni,ilk gecesi unutulmayan anlar bunlara cok uzulyorum jidden kalbym syzlyyo
  Aslicim allam bahtyndan guldursun canym sana borcluyam teşekkurler canym

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Gozelcim,
   Bende sana çok teşekkür ederim, bana dua ettiğin için. O kadar değerli ve kıymetli ki senin o içten gelen duan çok teşekkür ederim canım benim.

   Evet odalarının rengini bende sevmedim. Şen şakrak Cevriye hala yapmış da hiç iyi yapmamış.
   Analiz içinde de yazdım zaten geçmişin gölgesi bu renk ve bilinçli yapıldıysa olaylar çözülüp araları iyi olunca odanın da renginin değişmesi lazım.

   o odada ki sahneleri izlerken cidden çok rahatsız oluyorum ben. boğuyor oda çok karanlık kasvetli bir havası var.

 27. Hanim abla dedi ki:

  Her kese iyi akşamlar.Ulker,Rzali,Aytac bizahmet 223.bölum özeti sayfasina bakarmısınız? SU damlasının haberi var.
  Xanım azeri ve Nur,siz de lütfen bakın.Size cevap yazmıştım.

  1. Aytac azeri fan dedi ki:

   Hanim ablam diger sayfaya bakdim yazdiklarini da okdum cok sevndim cok guzel yazmisi elerine sallik cok tesekkur ederim sana diger sayfa da yazdim isder sen baka bilir sin canım ablam siz tandigim icin cok sansliyim siz cok sevyorum

  2. Aytac azəri fan dedi ki:

   Hayirli geceler gozel ablam nasilsin ? Hayirli aksamlar rada sen nasilsizn ? Ikiz de göstərir geldiniz inşallah iyisnizdir size iyi geceler yarin gorsuzruz hepinzi ALLAH emanet olun

 28. Rzali dedi ki:

  Fadime anam seninde gecen xeyre.seni cox sevirem.bir gelisinle her seyi yoluna qoydun.her zaman var olasan canim anam.

 29. aslı dedi ki:

  Merhaba Rzali,
  Gelmene sevindim. Geldiğin için teşekkür ederim.
  Ben gelene kadar aranız düzelmiş. Bir daha da bozulmasın inşallah.

  Ülker ki, ona tatlıcı ülker ismini veren benim ve o bugüne kadar kimseyi kırmaz üzmez.
  Onu üzerler o ayrı. Daha önce yine olmuştu buna benzer bir durum.
  Tamer adı altında birisi Ülkere eşşek şakası yapmıştı ki, büyük bir ihtimal aynı kişidir Ülker bunu daha iyi bilir.

  Birileri Ülkeri kıskanıyor, çekemiyor, arkadaşları ile arasını bozmak istiyor. Buna asla inanma olur mu Rzali.

  1. Rzali dedi ki:

   Merhaba Asli cok iyim canim.evet geri dondum.ve bir daha boyle sahtekarlara asla inanmam.iyi ki sizler gibi arkadaslarim var.

   1. aslı dedi ki:

    Merhaba Rzali,
    İyi ki sende varsın. yeniden hoş geldin canım.
    Sen ve ülker düşman sevindirmeyin bırakın hasedinden çatlasın o kişi sizi ayıramadığı için.

 30. Anonim dedi ki:

  DĪZÏMÏZ❤❤KENDÏNÏ TOPARLIYCAK❣❣VE DAHA GÜZEL ✨✨OLACAK⭐⭐INSAALLAH ✌
  ⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘

 31. Fadime teyze dedi ki:

  Çox şukur her şey yoluna dusdu.men artiq gedim.ara-sira sizlere bas cekerem.men gelende haminizi bele mehriban gormek isteyirem.Geceniz xeyire qalsin haminizi opurem.sag olun

  1. Aytac azeri fan dedi ki:

   Cok ŞÜKÜR her sey oluna dustu her şey senin sayen de fadime deyzem cok sagol bizim rzaliliye ulkermiz barsdir din biz cok sevdir din ALLAH da seni sevdirsin elerin de opyorum ALLAH emanet ol herde bize yaz

 32. Mersinli ELA ❤️❤️❤️HATİCEM GÜZELLER GÜZELİ NARTANEM ❤️❤️❤️ dedi ki:

  ❤️❤️❤️❤️❤️
  ❤️H❤️eryerde sen varsın
  ❤️A❤️lıştım ben sana
  ❤️T❤️aa en derinlerdesin
  ❤️İ❤️yilik meleğim benim
  ❤️C❤️eylan gözlüm
  ❤️E❤️ee gel artık sol yanım
  ❤️❤️❤️❤️❤️❤️
  ❤️❤️❤️HATİCEM ❤️❤️❤️❤️GÜZELLER GÜZELİ NARTANEM BİRTANEM NASILSIN İYİMİSİN İNŞALLAH İYİSİNDİR CANIM
  GİDECEM DEMİŞSİN BEN SENİ ÇOK ÇOK SEVİYORUM
  SEN GİDERSEN KİM BANA MERSİN GOZELİ DİYECEK BEN SANA ÇOK ALIŞTIM İNŞALLAH ARANIZDAKİ SORUN ÇÖZÜLÜR VE SEN GİDMESSİN
  SENİ ÇOK ÇOK SEVİYORUM
  DİYARBAKIRIN NADİDE GÜLÜ
  KENDİNE İYİ BAK ALLAHA EMANET OL GÖRÜŞÜRÜZ
  SENİ ÇOK ÇOK SEVEN ELA
  KALBİMİM İÇİMDESİN SEN HEP AKLIMDASINIZ ❤️❤️❤️

  1. Rzali dedi ki:

   Ay benim canim Mersin guzelim Elam seni cok seviyorum.ellerine saglik cok beyendim şeyirlerini.nasilsin guzelim?ben cok sukur iyim artik

 33. Tatlıcı ülker dedi ki:

  FADİME ANAM senin sözün benim için kanundur. Ben sımsıkı sarılıcam Xediceme. Asla brakmicam onu.
  Bu arada bitanecik anam lütfen ara sıra uğra buralara. Kendini özletme.
  Seni çok seviyorum:-)Öpdüm seni .

  1. Mersinli ELA ❤️❤️❤️ dedi ki:

   ❤️❤️❤️ÜLKERCİM ❤️❤️❤️ CANIM BENİM ARANIZDAKİ SORUN ÇÖZÜLMESİNE ÇOK SEVİNDİM İKİNİZ BENİM İÇİN ÇOK DEGERLİSİN SİZLERİ MUTLU GÖRMEK BENİ MUTLU EDİYOR
   SİZLERİ ÇOK SEVİYORUM KENDİNİZE İYİ BAKIN ALLAHA EMANET OLUN GÖRÜŞÜRÜZ
   KALBİ GÜZEL ÜLKERİM ❤️❤️❤️

 34. Mersinli ELA ❤️❤️❤️ dedi ki:

  ASLICIM BİRTANEM❤️❤️
  AYTAÇCIM CANCAZIM ❤️❤️
  SU DEMLAM CANIM İÇİ ❤️❤️
  ❤️❤️❤️❤️❤️
  İYİ OLMANIZA ÇOK SEVİNDİM HEP İYİ OLUN GÜZEL YÜZÜN HEP CANLARIM
  AYTAÇCIM BEN SENİN İÇİNDE KALP EMOJİSİ KOYARIM GÜLÜM
  HEPİNİZİ ÇOK SEVİYORUM KENDİNİZE İYİ BAKIN ALLAHA EMANET OLUN GÖRÜŞÜRÜZ
  HAYIRLI AKŞAMLAR
  ❤️❤️❤️❤️

  1. Aytac azeri fan dedi ki:

   Cok tesekkur ederim elacim canım arkadasim ben de seni cok sevyorum bitanem sen de hep ALLAH emenet ol

 35. Rzali dedi ki:

  Fadime anam menim kusmeye ne haqqim var ki.Ülkerin menden kusduyunu dusundum.onsuz olmaz deye birde yazmaram dedim.ama baxdim ki menden kusmeyib yene her sey yolundadi hemiseki kimidi.Su damlasi seni uzduyum ucun bagisla canim bax burdayam bir yere de getmirem.yaxsi sen narahat olma.
  Ülker can dostum seni cox sevirem.qizlar meni bele cox sevdiyiniz icin deyer verdiyiniz ucun sag olun yaxsiki varsiz

  1. su damlasi dedi ki:

   Rzali cox sukur geldin allah bagislasin birde getmeyin adin ceksen meni unut okey seni sevirem rabbim ayirmasin amin cox deyerlisen emin ol

 36. Tatlıcı ülker dedi ki:

  RZALİM ÇOX ŞÜKÜR QAYITDIN. VALLAH ÇOX QORXDUM BİRDE QAYITMAYACAQSAN DİYE. ÇOX ŞÜKÜR GERİ DÖNDÜN. SƏNƏ QARŞI QƏLBİMDƏ KİÇİCİK BİR İNCİKLİYİN BELƏ OLMADIĞINDAN ƏMİN OLA BİLƏRSƏN. CAN DOSTUNUN ŞƏKƏRPARƏRSİ SƏNİ ÇOX SEVİRƏN… UNUTMA YAXŞI. BU ARADA KALP ATIŞI SƏYFƏSİNƏ BAXSAN YAXŞI OLAR:-) ÇÜNKÜ ORDA DASTAN YAZMIŞAM.

 37. Tatlıcı ülker dedi ki:

  RZALİM ÇOX ŞÜKÜ QAYITDIN. VALLAH ÇOX QORXDUM BİRDE QAYITMAYACAQSAN DİYE. ÇOX ŞÜKÜR GERİ DÖNDÜN. SƏNƏ QARŞI QƏLBİMDƏ KİÇİCİK BİR İNCİKLİYİN BELƏ OLMADIĞINDAN ƏMİN OLA BİLƏRSƏN. CAN DOSTUNUN ŞƏKƏRPARƏRSİ SƏNİ ÇOX SEVİRƏN… UNUTMA YAXŞI.

 38. Fadime teyze dedi ki:

  Demek geldin qizim xos geldin.birde hec bir yere getdi yoxdu esidirsen anani?Barisirsiz Ülker qizimla hemise bir yerde olursuz.men dedim qurtardi….qizlarim haminizi cok sevirem.Su damlasi Aytac Asli qizlarim cox sag olun

  1. su damlasi dedi ki:

   Fadime teyzem Allah ne muradiniz varsa versin uzun omur can sagligi sen meni sevindirdin rabbimde seni sevindirsin evladlarin gozune cirag olsun amin her namazda dularimda artik sende varsan men senden incimemisdim sen mene qizim dedin bu mene besti ellerinden opurem allaha emanet ol ara sira yaz ozletme kendini opdum

  2. Tatlıcı ülker dedi ki:

   FADİME ANAM senin sözün benim için kanundur. Ben sımsıkı sarılıcam Xediceme. Asla brakmicam onu.
   Bu arada bitanecik anam lütfen ara sıra uğra buralara. Kendini özletme.
   Seni çok seviyorum:-)Öpdüm seni .

  3. Aytac azeri fan dedi ki:

   Axsamin xeyir fadime deyzem necesen ? Ulker le rzali bizim icin çox dəyərlidir olarin kusmesi biz de cok uzdun ama cok ŞÜKÜR ki artik barsdilar inşallah bir de hec vaxit bele şey olmaz çox sevndim rzali ulker arkadasimin barışmasına fadime teyzem biz de səni cok isdeyirik RABBIM sana uzun omer cana saligi veris inşallah elerin de opyorum ALLAH emanet

 39. Tatlıcı ülker dedi ki:

  HANIM ablam iyi akşamlar.

  ASlım, Su damlam şu an 23 kasım sayfasına baktım ve deliricek gibi oldum.
  Ben genelde sadece yeni çkan sayfaya yazarım. Geçmiş sayfalara bakmam. O yüzden Rzalimin yazdıklarını görmemişim. Görsem mutlaka cevaplardım.
  Aslım sayfanın adını söyleyince hemen baktım. Rzalimin yorumunu görünce içimden haykıra-haykıra ağlamak geldi. Ama benim yokluğumu frsat bilip ismimi kullanan sahte ülkeri görünce resmen deliye döndüm. Arkadaşlar ben o sayfada en son yorumumu
  20 kasım 2017 saat 21:27-de yazdım. Ondan sonrakı ülkerlerin hiç biri ben diyilim. İsmimi kullanıp “iyi akşamlar” yazmış. Bunulada sanki ben Rzalinin yorumlarını görüyorum ama önemsemiyorum gibi bir his yaratmaq istemiş… Uyanık şeytan. Zaten yorum yazdığım tüm sitelerde farklı farklı isimler kullanıp tüm asabımı bozuyor… Bktım artık ondanda, yaptıklarındand, her şeydende…
  Off…

  1. su damlasi dedi ki:

   Ulkerim bak geldi rzali men dunen bildim o sen deyilsen men senin isletdiyin herifleri taniyiram analiz etdim bildim sen deyilsen danis rzaliyla

 40. anonim dedi ki:

  Geçen sayfalarin birinde yazmişdim bu gelen öretmen nihatin esgi sevgilisi ola bilir vallah dogru çikdi yalniz bu kadarini baklamiodum ,kiz resmen baş belasi,gözderinden ateş fişgirio,allah nihatin yardimcisi olsun.

  1. aslı dedi ki:

   Evet yazmıştınız, mümkünse birde size nasıl hitap etmemizi isterseniz isim yazsanız da diğer anonimlerle karışmasa.

 41. Rzali dedi ki:

  axsamin xeyir Fadime anam necesen?Ele sey olar sen cagirasan men gelmeyem.seni cox sevirem canim anam.bax geldim burdayam.Ülker menim can dostumdu men sehvimi basa dusdum uzr istedim.bu siteye de yazdim men burda oldugum ucun yazmir dusundum ve getmeyi qerara aldim.O menim canimdi her seyimdi.Allaha hemise dua ediremki mene verdiyi ureyi hec kime vermesin bir kuleyin esmesiyle bele qirila biler.cox hessas bir insanam.tez qerar verdim dusunmeden oldu.

  1. su damlasi dedi ki:

   Rzali mene. Bir kelme getmirem de allahimi seversen mene yazigin gelsin oturub agliyiram adasim getdi deyirem anamla atam matmetel. Baxirlar ne olub deyirler .nolar uzme meni fadime ana burda

 42. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aslıcım,nasılsın kızım.Bir az önce yorum yazdım,çıkmadı.Admin demişti ki çıkmayan yorumları tekrar göndermeyin.Silindi getdi zaten.Nerede hata yaptıgımı bir bilsem.Her halde yanlışım olmasa çıkardı.Seni ve seninle düşüncelerimi paylaşmayı çok seviyorum.Allahın amanında olasan güzel kızım.Türkcem kötü oldugu için ola bilirmi?

  1. Aytac azeri fan dedi ki:

   Iyi aksamlar hanim ablam hos geldin nasilsin ? bir kaç gundur yoksu iyisndir inşallah cok ozledik seni iyiki geldin

  2. aslı dedi ki:

   Canım ablam benim, hoş geldin. seni çok özlemiştim. Hayır Türkçen kötü olduğu için değil. Ben yazarken de aynı sana olanlar bana da oluyor. sistem bazı kelimeleri kabul etmiyor.
   o kelimeleri bilsek yazmayız da bilmiyoruz işte.

   yeni okuma yazmayı öğrenen çocuklar gibi siteyi çözeceğiz ablacım pes etmek yok 🙂
   Polad amcama selam söyle ben şimdilik gideyim yazı yazacağım daha 🙂
   gelirim yine.

 43. Aytac azeri fan dedi ki:

  Iyi aksamlar canım arkadslarim nasilsiniz ? Bugun ben pek yorum yazmadim anca simdi gire bildim siteye ne yapyor sunuz inşallah iyisinizdir su damlam iyi aksmlar canım nasilsin bitanem cok ozledim bugun siz ne yapyor sun izledin mi diziyi ben izledim ama hiç beynmedim yine sacmalmis senarist bir ayseyle nihat mutluydu onarin da mutluluguna nazar deydi bu yeni gel kiz muge miydi resmin de gormuşdum ama omu degilim bilmedim dizinin eski tadi kalmadi artik eski de ne guzel izliyor duk simdim sadec nefret var dizi de bu yeni kizdan hiç hoslnmadim basimiz bela olcak zehrayi uzmeleri yetmedi simdi de ayseyi uzmek isidiyorlar bu dizinin adını sen koy deyil zəhranın göz yaslari koyusaydilar ya bir de bize diyorlar adını sen koy diye omer hak verdim cani yanyor dedim ama o hatini asyor gün kecdik ce ona olan sevgim hasar goruyor omeri ne hale sokdular yeni senaryoyu hiç beyenmedim ben eski zorba omer bu yeni zorba omer de cok daha insafliydi evet omeri acisin anyorum hak veryorum ama zehhray boyle davranmasina dayanmyorum cok yanis yapyor inşallah zehra omeri hemen af etmez biraz surunsun akli basina gelsin deli seytan izleme diyor ama yapmyorum ki diziyi izlmeden daynmyorum yine ya sabır deyip hazal erkan icin izlemeye devam edyorum bu senarist kendi aklini kacirdi simdi de yakin da biz bu senarist yuzun de akilmizi kacircaz kendi sorunlarimiz yetmiyor buş gibim bir de diziye uzluyoruz zehra oyle alarken ıçim acyor ama bizim yapcagimz bir şey yok ben yine cok konsdum en iyisi susayim konsdukca konsasim gelliyor kendimi zor doparladim yinide sinrlenmeyeyim neyse ya siz ne yapdiniz kim ozledi benim vallah ben cok ozledim siz bitanecik arkadslarim siz cok sevyorum

  1. su damlasi dedi ki:

   Aytacim gelmis iyi aksamlar hos geldin nerde idin bu gun ozledim seni burnumda tutdun resmen ah canim prensesim iyimisin?bende iyim cok sukur .evdeyim izledim diziyi malesef bende beyenmedim ..eh iste .saglik olshn.seni cok ozledim bidaha boyle kayp olma opucuk manyagi seni opuyor cokda seviyor Allaha emanet ol

   1. Aytac azeri fan dedi ki:

    Evet sonu da geldim Hos bulduk canım benim cok ŞÜKÜR ben de iyim seni de iyi olmana cok sevndim bitanem o guzel yuzun den gulus hiç bir zaman eksik olmasin inşallah hep cok mutlu ol ben de seni cok ozledim sen de benim burnum da tutu bugun bir kac defa girmey calsdim siteye girmedim internet zayif qaliba sabah diger sayfaya yazmisdim cikdimi bilmiyorum girmedim diger sayfaya heleki burdaki yorumlari cevapliyorm seni cok sevyorm bitanem ne olur hiç kimseni armiza girmesine izin verme ben asla izin vermycem oyle korkuyorum ki bizim de dostlugumuza nazar deycek diye bak sana ulker le rzalin arasini nasil vurdular ALLAH larin da bulsunar RABBIM de baska kimse bizim ayirmaz sen benim icin cok deyerlisi asla ama asla senin bana olan guvenine ihanet etmem seni cok sevyorum cok opdum

    1. su damlasi dedi ki:

     Aytaç canim hemise yaxsi ol men bigisiyarla yaziram azeri ce yazirAm bayakdan diyer sitede cixib yorumun cavabda yazdilar qizim basina hava gelmir diyesen
     Kimse bizim aramiza gire bilmez hec vaxt bax men ozume eminem sukurki menim bu senetim mene komek eleyir men sizin haminizi yazdigi herifden taniyiram hec vaxt bele seye yol vermiyecem soz baci sozu senden de raziyam subhem yokdu olmayacaqda .qorxma men olmemisem ki canim gozum allah bizi ayirmasin seni sevirem bu arada diyer seyfede abine yazmisan bildinde kimi deyirem o yaxsidi siteye girende problem yasayir ona gore yazmir telini deyisip yazacak .men indi cixiram isim var biraz gelecem yene opucuk manyaki seni opur cokda sevir kocaman qucaqlayir rabbime emanet ol rabbim yar ve yardimcin olsun goruserik aytacim

     1. Aytac azeri fan dedi ki:

      Canım benim her sey icin cok tesekkur ederim en esas da heyatim da oldugun icin amin inşallah RABBIM biz hiç bir zaman ayirmasin caninm benim ben de seni cok sevyorum kocman da sarilyorum evet bildim hangi abimi dendi inşallah yakin da oda doner sen islerini halet ben de oğuz abini sitesine gireyim hem doncem

 44. xanim azeri fan dedi ki:

  iyi aksamlar elacim ben iyim sen nasilsin insALLAH i yisindir canim hadi ALLAHA EMANET OL CANIM

 45. aslı dedi ki:

  iyi akşamlar Ülker,
  Neler oluyor Rzali gidiyormuş? sana yazdığı mesaj 223. bölüm özetinde bu sitede

  Bu mesaj
  ****************

  Rzali yazmış

  BAKIN ARKADASLAR SIZE SON KES YAZIYORUM.BIR DAHA SIZLERI RAHATSIZ ETMIYECEM.GERCEKTEN SIZLERI COK SEVDIM BIR AILEM KIMI. SIZINLE BIRLIKTE GULDUM.BAZEN AGLADIM.UZULDUYUM HALLER BILE OLDU.HAYATDA SIZLERI GORMESEMDE UREYIMDE SIZIN COK KIYMETLI BIR YERINIZ OLDU.BU GUNE KADAR EGER SIZINDE KALBINIZI KIRDIYSAM.NE BILIYIM UZDUYSEM EYER HEPINIZDEN OZUR DILERIM.AFF EDIN.HAKINIZI HELAL EDIN.DAHA YAZMAMAGA QERAR VERDIM.ARANIZDAN GEDIREM.BIR DAHA YAZMAYACAM.EYER BENIM ADIMLA OLAN BIR YORUM GORURSENIZ INANMAYIN O BEN OLMIYCAM.YANI BENIM GIBI YAPMAYIN.BEN YAPTIM VE COK PISMANIM.KALP IŞTE COK INCE KIRILIYOR.SOZ DINLEMIYOR KI.ARKADASLAR HEPINIZ ALLAHA EMANET OLUN.YAZARKEN BILE BANA SORMADAN AKIYOR GOZ YASLARIM.SANKI CANIMDAN BIR PARCA AYRILIYOR.AMA GITMEM GEREK KIZLAR.HEPINIZ ALLAHA EMANET OLUN.VE UNUTMAYIN HER ZAMAN SIZI HATIRALARINDA YASATACAK BIR XEDICE OLACAQ.ÖPDÜM….

  ******************

  Rzali
  bu mesajı yazıp gitmişsin. Ben yeni gördüm.
  Seninle konuşmamız gerek lütfen gelirmisin?
  Önce konuşalım sonra yine gidersin olurmu?
  seninle ben konuşmak istiyorum Rzali lütfen.

  1. su damlasi dedi ki:

   Tesekkur ederim aslicim

  2. Aytac azeri fan dedi ki:

   Iyi aksamlar aslicim canım nasilsin ?analiz cok guzel olmmus her zamanki gibi cok guzel yazmisin elerine emeyine o guzel gonlune salik cok tesekkur ederim seni cok sevyrum cok opdum ben rzalinin bu mesajını gormemis dim simdi okudum cok uzuldum ne demek bir daha yazmiycam nede ki ulker onu af etmisdi nede giti rzali canım arkadasim bliyorum yazmycam demisin ama bizim yazdiklarmzi okyor sundur bunda cok emini bak canım sen bir hata yapdin bilyorum ama hatni farkina varmis bak ulker de seni af etmis gitmen gerek yok her kes hata yapa bilir insaniz sonucda hatasiz insan yok dur canım lutfen biz birakip gitme biz de seni cok sevyoruz eyer gider sen en büyük hatayi yapar sin lutfen biz kirmam geridon bak site deki hiç kimse gitmeni isdemyor sen bizim icin cok deyerlisin seni gibi bir arkadasimiz kayip etmek isdemiyoruz hic birimiz lutfen yazdiklarmiz okuyor sana bir cevap yaz seni uzmeye calisanlar inat gitme bak su damlam da bir hata yapip cikip gitmek isidyor du biz izin vermedik simdi de senin gitmeni isdemiyoruz lutfen gitme arkadaslarini yari yolda kirakma bütün ask aylesi seni cok sevyor

   1. aslı dedi ki:

    İyi geceler su damlam, rica ederim canım barıştılar şükür.

    İyi geceler Aytaccım.
    Teşekkür ederim. ben iyiyim sende iyisindir inşallah. bende seni seviyorum görüşürüz iyi geceler arkadaşlar.

 46. Mersinli ELA ❤️❤️❤️ dedi ki:

  KIZLARRRRRRRRRRRR NASILSIN İYİ MİSİN İNŞALLAH İYİSİNDİR
  KALBİ GÜZEL ARKADAŞLARIM
  ❤️❤️❤️❤️ASLICIM
  ❤️❤️❤️❤️❤️ LALECİM ❤️❤️❤️ SEVDACIM ❤️❤️❤️HATİCEM GÜZELLER GÜZELİ ❤️❤️❤️❤️❤️AYTAÇCIM ❤️❤️❤️❤️❤️❤️SU DAMLAM ❤️❤️❤️❤️❤️RACACIM ❤️❤️❤️❤️
  AYANCIN TOPRAGIM ❤️❤️❤️❤️❤️FADİME TEYZE ❤️❤️❤️❤️❤️TATLICI ÜLKERİM ❤️❤️❤️❤️❤️HANIM ABLA ❤️❤️❤️❤️❤️BETÜL ❤️❤️❤️❤️❤️DERİN ❤️❤️❤️❤️NUR ❤️❤️❤️GOZEL ❤️❤️❤️AYTOŞ ❤️❤️❤️XANİM AZARİFAN ❤️❤️❤️ RADACIM ❤️❤️❤️
  ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
  UNUTTUĞUM ARKADAŞLAR VARSA KUSURUMA BAKMAYIN BEN UNUTTUMSA SİZ BENİ HATIRLAYIN
  ❤️❤️❤️❤️
  KIZLAR HERŞEY GÖNLÜNCE OLSUN KENDİNİZE İYİ BAKIN ALLAHA EMANET OLUN GÖRÜŞÜRÜZ
  HAYIRLI AKŞAMLAR

  1. aslı dedi ki:

   elacım iyi akşamlar sende iyisindir inşallah görüşürüz sen de Allah’a emanet ol canım.

  2. su damlasi dedi ki:

   İyi aksamlar mersinli elam ben iyim sen nasilsin bitanem sen bana huzur veriyorsun rabbim seni korusun amin allaha emanet ol opdum

  3. Aytac azeri fan dedi ki:

   Selam iyi aksamlar elacim iyim cok ŞÜKÜR sen nasilsin canım benim insalah sen de iyisndir guzel alper icin cok tesekkur ederiz canım keski ben de koy bilsem o kalpler de ama ben koymorum malesfm ama siz hepinzi benim kalbimdesiniz bunu untutmayin hepiniz cok sevyorum cok opdum sən de ALLAH emanet ol bitanem ben cevapsiz kalan yorum larim var onari da cevaplayi bugun sitey girmedim cevapsiz kalsi isdmyorum gorsuruz kendine dikkat et

 47. Tatlıcı ülker dedi ki:

  Su damlam yorumunu indi gördüm. Nolar tez ol. De görüm Rzali hansı səyfədə, hansı sitədə yazıb gedəcəyini. Vallah bu qızın başı xarab olub deyəsən. Axı mən onu bağışladığımı yazmışdım. Bu getməy məsələsi hardan çxdı? O aravurmuşun ucbatından sitədən mən getməliyəm. Rzali yox.
  Xədicəm mənim can dostumdu:-)

  1. Fadime teyze dedi ki:

   Axsaminiz xeyir qizlarim nasilsiniz?Fadime teyzeniz hepinizi cok sevir.
   Ülker qizim salam axsamin xeyir.gozel qizim bu nedi bele?Xedice qizim hara gedir niye gedir?men sizi bele gore bilmirem.xalaniza az da olsa deyer verseniz barisarsiz.sizin bir birinizi ne qeder sevdiyinizi bilirem.bele olmaz.Indi Xedice qizim da yazar inaniram ona.o mene Fadime anam dedi.hec ananin da sozunden cixmaq olar?gozleyecem eger yazmasa demek mene gec deyer vermiyib.Su damlasindan da Allah razi olsun sizi barisdirmaq ucun elinden geleni edir qiz.bu qeder insani uzmeye haqqiniz yoxdu.bax yoxsa hirslenirem size.Xedice ince qelbli qizim sozumuzu yere salma.

   1. su damlasi dedi ki:

    Fadime teyzem axsamin xeyir ay sene qurban danis bunlarla .men vallah seherden sitedeyem rzalini gore bilmirem ..sene ana demisdi umudluyem ki seni esidib geler allah senden razi olsun

   2. Tatlıcı ülker dedi ki:

    FADİME anam axşamın xeyir. Gözəl anam Rzaliylə mən başqa saytda KALP ATIŞI səyfəsinde bir birimizle danışırdıq. Çox mehirban idik. Aramızdan su sızmırdı. Sonra isrən kim olduğunu bilmədiyim birisi mənim adımdan istifadə ederək Rzaliyə “sənə nifrət edirəm, bu dostluq məne görə deyil, birdə mənim adımı ağzına alma” kimi yorum yazıb. Rzali bir anlıq onun mən olduğunu düşündü. Mənə inanmadığı üçündə qəlbim qırıldı…
    Ama can dostumdan əl çəkə bilmədim. Bağısladım onu…
    Bu olanları unudaq dedim. Ama cavab yazmadı…
    Birazdan o səyfəyə təkrar gedəcem. Rzali bu səfərdə gəlməsə ən sevimli seriyalım KALP ATIŞINI DA, kalp atışı səyfəsinidə birdəfəlik siləcem.
    Xədicəm olmadan oraların marağı yoxdu…
    Aramızı vuran şəxsdə artıq xoşbəxt ola bilər. İstədiyinə nail oldu… Can dostum dediyim insanı məndən ayırdı. Onu insanı Allaha tapşırıram…

    1. su damlasi dedi ki:

     Ulkerim vallah oturub agliyiram axi men dun axsam onunla danistim sabaha qeder sabr et dedim mene yaxsi dedi sonrda vida mesaji yazib getdi men ondan yasda boyuyem meni esitmedi men cehennem. Axi o Fadime teyzeye ana demisti yani indi fadime ananin yazdigini gormur allahim nolur bi yalan olsun rzali geri donsun axi sen onu afv etdin

    2. Aytac azeri fan dedi ki:

     Iyi aksmlar ulker canım arkdasim nasilsin ? Ne oldu sizin dostlugunuza boyle okuyunca cok uzuldum nasil insanlar var paxiliq larin da sizin aranzi vurmak icin ele seyler yaziplar insafsızlar hep boyle oluyor zatne kotu insanlar yuzun de hep biz uzluyoruz oyle insanlari ALLAHIMA tapsiriram su damlam la benim arami da vurmay biz bir birmize kusturmeye calisdilar ama cok ŞÜKÜR biz onari oyununa gelmedik inşallah rzali yakin da geri doner eskisi gibi yine cok iyi arkadas olur sunzu sizi cekmeyenere inata eskisin den cok daha iyi arkadas olur sunuz inşallah RABBIM büyük dur hakimiz da hayirlisi olur inşallah

 48. xanim azeri fan dedi ki:

  merhaba aslim analiz cok g uzel yazmissin eline saglik canim bu bolumde cok sinirlendim omere boyle ko nusma zehrayla canini cok yakiyorsun ilerde bu sozle rine cok pisman olacaksin bide muge gelicek of sinir lerim bozuldu ya

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba xanim azeri fan,
   nasılsın inşallah iyisindir.
   Sözleri ile canını yakıyor doğru ama canı da yansın istemiyor. Garip değil mi? seviyor Zehra yı Ömer. Yaptığı yanlış, annesinin yaptığını Zehra yapıyor diye düşünüyor ama yanılıyor sonunu dinlemediği için bir yanlış anlamanın içinde boğuluyor Ömer.

   Yazan kişi Ömer karakterini sürekli yanlış anlayan birisi yapmış. sonra da pişman olan. 1. sezondan beri böyle Yazan ne mantıkla yazdıysa artık?

 49. xanim azeri fan dedi ki:

  merhaba aslim analiz cok g uzel yazmissin eline saglik canim

 50. Armin dedi ki:

  Melis,ece,asude Fulya Yavuzoglu hem unutma beni hem beni affetin senaristi..
  Al unutma beniyi vur beni affete. Ikisi de birbirinden berbat ve rezil diziler. Aile kavramini parcalayan sacmaliklar..
  Simdi bu kervana adini sen koyda katildi..

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Armin,
   Adını Sen Koy Dizisinin
   Yönetmeni:
   Fulya Yavuzoğlu
   Mahir Aktaş dır.

   Kendisi senarist değildir, dizinin yönetmenidir.

   Bu dizinin senaryosunu yazanlar:
   Nazmiye Yılmaz
   Hazel Sevim Ünsal
   İnan Güngören
   Murat Özdemir
   Teoman Gök
   Derya Kara
   Fulya Emek Tanrıkulu
   Melek Ordu
   Hazan Toma dır.

   1. Armin dedi ki:

    Asli Hanim Fulya Yavuzoğlu bu dizinin senaristi olmayabilir yanılmışımdır belki kendisi sanat yönetmeni,yardimci yonetmen,yönetmen ve ayni zamanda senaryo danışmanı..
    Ve bu kadın diziyi çekerken seyirciye nasıl yansıdığını bilmeli,senaristleri uyarmali.
    Sonuç olarak şu an dizi keyif vermiyor ve halk izlese de tepkili. Birinin birşey yapması lazim

    1. aslı dedi ki:

     Biliyorum Armin,
     Ama ne yazık ki, senaryo hint dizilerinden alıntı yapılarak yazıldığı için değiştirmiyorlar. Bu konuda bende 1. sezondan beri burada yazıyorum hep isteklerimi, dizi genelinde isteklerimi zamanla dikkate aldıklarını gördüm. Umarım bunda da dikkate alırlar ve her şey yoluna girer.

     1. Armin dedi ki:

      Asli keşke hint dizilerindeki kıvamı verseydi.. ben bir Arkeyin,Arnavin tutkusunu ve aşkını göremiyorum.. yansımalar farklı. Hint zevkini vermesi mümkün değil.. Umarım çeki düzen verirler

 51. Anonim dedi ki:

  Aslı hanım analiz yine çok güzel.Emeğine sağlık.Bu zehranın çektiği para ve resimler ortada yok Zehra nasıl kanıtlayacak olanları.Ayrıca bu ömerin durumu daha bir kaç hafta devam edecek gibi.Çünkü diziye yeni bir kadın Asyanın öğretmeni girecek.Ömer bir kaç hafta da bu kadınla zehranın canını yakacak gibi.Kıskandırma oyunları falan.Eğer böyle bir şey olursa kadın ikisinin arasındaki sağukluğu fark edecek ve Alev gibi o da ömeri elde etmek için her şeyi yapacaktır.Bu durumda Zehra ile Ömeri bir arada görmek biz izleyicilere nasip olmayacak herhalde.Sezon sonunda belki.O zamanda mutlaka birisini öldururler herhalde kavuşma ancak o şekilde olacak gibi.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba, teşekkür ederim.
   Zehra kanıtlamayacak, Ömer o zarfı bulacak tabi çok sonraları. Ömer’in yada Zehra’nın Çetin tarafından başı belaya girdiğinde, şimdi yaşanan olayların neden yaşandığını anlayacak Ömer o zarfla birlikte.
   Ve Zehra ya bugünlerde davrandığı davranışları için pişman olacak.
   Ben öyle düşünüyorum.

   Zehra Ömer’i sevdiği için bırakmaz. Ömer de Zehra yı seviyor o da bırakmaz her ne kadar can yaksa da çok seviyor Zehra yı Ömer.
   Canı yanıyor evet her ikisininde canı çok yanıyor. kendi hataları, her ikisinin de canı yanıyor.

   Alev varken Ömer Zehra ya daha iyi sıcak davranıyordu.
   Gelen öğretmen Asyanın drama öğretmeni ise, Ömer Ayşe anlamasın diye eskiden Alev’e yaptığı gibi öğretmene de aynısını yapar. Yani öğretmen bizimkileri kıskançlık krizine soksa da yaklaştıracaktır.

   Ömer Zehra dan başkasına bakmaz.

   1. aslı dedi ki:

    Belki de bir olay yaşanmadan Ömer o zarfı bulur. Konuşur Zehra ile ve olaylar açığa çıkar. Ama her ne olursa olsun bugünler için her ikisi de çok pişman olacaklar. Birbirleri ile konuşmadıkları için.

 52. su damlasi dedi ki:

  Kiz selam mucizem dokturmussun yine canim benim eline saglik guzel cikmis iyi ki varsin senaristlerin mahv etdiyi diziyi dizi edip ortaya cikariyorsun tesekkurler bu bolum de.zehraya cok acidim resmen alcaltdilar kizi peki o zorba ?ama ne ise konusup sinir oldum. Bu opucuk manyaki seni opuyor .

  1. aslı dedi ki:

   Selam su damlam,
   Ömer hatasını anlayacak pişman olacak. Ömer Zehra yı çok seviyor, canı yansın istemiyor ama geçmişin izini, silemiyor, geçmişin gölgesi Ömerin ve Zehra’nın peşinde.
   Zehra da Ömer den zarfı sakladığı için pişman olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.