Adını Sen Koy 221. Bölüm analizi 20 Kasım 2017 Pazartesi

Burak 21 Kas 2017 Adını Sen Koy  0

 

GEÇMİŞİN ACI İZLERİ

ÖMER DİYOR Kİ,

Bir zamanlar ben de çocuktum, bir evim, yuvam, annem, babam vardı. Birde kardeşim mutluyduk. Yalanmış, sevgilerde, sevmelerde, yalanmış, sahteymiş mutluluklar. Hepsi para içinmiş.

Ben daha küçük bir çocukken öğrendim, annemin babama para için seviyormuş gibi davrandığını, kulaklarımla duydum, gözlerimle gördüm onların konuşmasını, annemin evi terk edişini ve o günden sonra hep korktum, babam gibi benimde bir gün terk edileceğimden.

 

Ve korktuğum başıma geldi.

Sevdiğim, güvendiğim eşim dediğim insan da tıpkı annem gibi sevmiş beni, daha doğrusu sever gibi yapmış. Bende inanmıştım, güvenmiştim, kalbimin kapılarını açmıştım, yanılmışım annem gibiymiş o da.

 

Ömer böyle düşünüyor işte.

 

Geçmişin acı izlerini yüreğinde taşıyor. Yaşı ne kadar ilerlese de, boyu da ne kadar büyürse büyüsün. Ömer’in içinde büyümeyen acı çeken yarası daha dünmüş gibi taze olan, yarası kanayan bir çocuk var. Geçmişin izlerini bugüne taşıyor Ömer.

 

Annesinin ona yaşattığı acı ile yüreğinde açılan derin yara ile birlikte geçmişi o anı yeniden bugüne taşıyor Ömer. Acısıyla, öfkesiyle, kin ve nefreti ile annesine duyduğu kızgınlığı Zehra ya duyuyor Ömer.

 

Ve korkuyor, acı çekmekten, terk edilmekten, babası ile aynı kaderi paylaşmaktan korkuyor Ömer.

Annesinin babasına yaptığı gibi, Zehra’nın da kendisine aynı şeyleri yapacağından, Zehra’nın annesi gibi davranmasından korkuyor Ömer.

 

Zehra’nın büyük halası, Zehra’nın annesi ile aynı kaderi yaşamasından korktuğu gibi şimdi de Ömer babası ile aynı kaderi yaşamaktan korkuyor.

Ama Ömer yanılıyor. Zehra annesi gibi değil.

 

Bu bölümü yazmak benim için gerçekten çok zor oldu. Seyrederken gözyaşlarıma engel olamadım Ömer’in o çocukluğuna gittiği anlar beni çok zorladı. Kalbime sanki bir bıçak saplandı öyle ağrıdı nefes almakta zorlandım anladım Ömer’i.

 

**********************************

 

Güzel bir gün düğün günü bitmiş, Ömer Zehra’yı baba evinden alarak konağa getirmişti. Her şey güzel olacak diye beklerken biran da Ömer Zehra yı öpecek diye düşünürken boynundaki kolyeyi eli ile koparıp aldı ve oyun bitti dedi.

 

Zehra da ben de şoktaydık. Ne olmuştu da Ömer birden bire böyle değişmişti? Bu en mutlu olmaları gereken vuslat gecesinde bu hiç olmadı.

Zehra şakamı bu Ömer ? diye sorunca Ömer sinirli bir şekilde ayakta senin hak ettiğin dedi.

Zehra ne olduğunu anlamamıştı. Neden böyle davrandığını sordu. Ömer de, şunu kafana iyice sok, bundan sonra benden layık olduğun muameleyi göreceksin dedi.

Sonra da masada duran birlikte çekinmiş oldukları resmi aldı yere fırlattı. Resim çerçevesi tuzla buz oldu. Ömer odadan gitti.

 

Zehra şokta kırıldı, kırıldı diyerek, hızlı hızlı nefes alarak yere oturdu sürünerek resmin yanına gitti. Kırılan cam parçalarını topladı. Toplarken de elini kesti, canı yanıyor, eli kanıyordu Zehra’nın.

 

Zehra’nın yarası dışa kanarken gözle görünürken, Ömer’in yüreği yaralıydı, onun yüreği kanıyor, kan içine akıyor, yarası dışardan görünmüyordu.

Kırılmıştı evet kırılan bir cam ve kırılan bir yürekti. Cam eli kanattı. Geçmişin acı izleri yeniden yüreği kanattı.

 

Zehra, Ömer’in kolyeyi boynundan kopardığı anı yeniden hatırladı. Bunun bir kabus olduğunu düşündü. Ömer’in yanına gidip konuşmak istedi.

Ömer ise, çalışma odasına girmiş öfke patlaması yaşıyordu. Çalışma masasının üzerinde ne var ne yok hepsini fırlattı. Darma duman etti masayı. Avucundaki Zehra’nın boynundan aldığı kolyeyi fırlatıp attı Ömer.

 

Sonra da terasa çıktı. Zehra da arkasından koştu ve daha fazla gitmedi ağladı Zehra. ben ne yaptım sana suçum neyse söyle diye arkasından ağladı.

 

Suçun mu Zehra? kendinden eşinden önce başkalarını düşünmek ve Canan’ın yaptıklarını, Çetin’in seni tehdit etmesini onun için bankadan ortak hesaptan para çektiğini kocana söylememen senin suçun bu Zehra.

 

Ah Zehra ah. Vakti zamanında anlatsaydın Canan ile Çetin’i. Çetin’in seni tehdit edip senden para istediğini sende bankadan ortak hesaptan para çekip ona vermek istediğini anlatsaydın Ömer’e. anlatmadın, sakladın. Şimdi suçum ne diye soruyorsun? Evlilikte gizli saklı diye bir şey olmaz. Sen gizli saklı iş yaptın Zehra.

 

Evlilikte güven önce gelir. Sevmekten daha önemlidir GÜVEN. Güvenirsen seversin. Güvenmediğin birini sevmezsin.

 

Ömer terasa çıkmış masanın orada dolaşıyor karanlıkta ve yaşadıklarını düşünüyor. Önce mahalledeki evde Canan ile Zehra’nın konuşmasını Canan’ın söylediklerini

hatırlıyor Ömer.

 

Canan Zehra ya hasta yatağındayken, beni bu hale sen getirdin. Çetin ile beni ayırdın, yılansın sen, mutlu musun? istediğini aldın, zengin koca ile evleniyorsun, senin yüzünden ölümden döndüm dediğini hatırladı.

Sonra düğün gecesi, Hasan beyden gelen telefon, telefonda Hasan bey, Zehra’nın ortak hesaptan yüklüce bir miktar para çektiğini söyledi.

 

Zehra odaya geçti yatağa uzandı ağladı. Bir kırmızı gül vardı orada ve kalp şeklinde güller. Onların hepsi soldu. Zehra açmadan solan bir gül gibi ağlıyordu. Ömer ve Zehra’nın bu haline gökyüzü gece bile ağlıyor, dışarda yağmur yağıyordu.

 

İşte o sahne kalbime bıçak saplandığı Ömer’in acısını iliklerime kadar hissettiğim sahne,

Ömer küçük bir çocuk, aynı konak, aynı çalışma odası, bir valiz ve babası Tahsin bey ile annesinin konuşması;

 

Baba; bizi terk edemezsin, yuvanı terk edemezsin.

Anne; ortada bir yuva falan yok, hiçbir zamanda olmadı. Ben daha fazla sürdüremeyeceğim bu oyunu.

Baba; julide kendine gel ne oyunu?

Anne; ben seni hiçbir zaman sevmedim Tahsin, bana dokunmana, seninle aynı evde nefes almaya, hatta yüzünü görmeye bile tahammülüm yok benim, bugüne kadar sana sadece paran için katlandım.

Baba; bizim çocuklarımız var, Ömer Ayşe.

Anne; onlar seninle kalmalı seninle daha mutlu olurlar, benim hayatımda onlara yer yok. Dedi ve valizini alıp gitti.

Ömer ve Ayşe bunu gördü birbirlerine sarıldı kardeşler.

 

Hani Ömer annesinin peşinden koşmuştu düşmüş dizini kanatmıştı Hediye ablada mendil ile kanayan yarasını silmişti bu o sahne ama o sahneyi görmedik.

 

Ömer, bu anları hatırladı ve bu defa olmaz asla izin vermeyeceğim dedi. Ve düğün gecesi Zehra’nın odasına gidecekken son anda vazgeçmiş tam giderken Sabah ile Zehra’nın konuşmasını istemeden duymuş Ömer.

 

“Nefret ettiğin sevmediğin biri ile aynı çatı altında yaşamak, yüzünü dahi görmeye tahammül edemezken aynı odada kalmak, aynı havayı teneffüs etmek. Seviyormuş gibi davranmak, para için böyle bir hayata katlanmak öyle zor ki, ölümden beter.

Ama çaresiz kalınca yapıyorsun işte. Yapmam, yapamam dediğim bir sürü şeyi yapıyorsun. Bende yaptım Sabah”

 

Ömer sonunu dinlemeden gitti. Ve şimdi kendince birleştirdiği bütün bu parçalardan Zehra’nın da annesi gibi olduğunu düşünüyor Ömer. Sende onun gibisin dedi.

Sonunu dinleseydi Zehra’nın annesi gibi olmadığını anlardı.

 

Kerem de Sabah’ın kasetini önce kendi yapmak istedi yapıştırıcı ile elini saçına yapıştırdı. Kurtulmak için saçının bir kısmını kesti. Baktı yapamıyor un kapanından birine yaptırdı kaseti.

Gece bitmiş sabah olmuştu. Zehra gelinliği ile ağlayarak uyuya kalmış uyandı. Bu yaşadıklarının bir kabus değil de gerçek olduğunu anladı. Ömer’in neden böyle davrandığını öğrenip her şeyi düzelteceğim dedi kendine.

 

Üzerini değişti. Ömer’in yanına çalışma odasına gitti. Ömer orada yoktu. Terasa çıktı Ömer masanın üzerine başını koymuş uyuyordu. Üzeri açıktı ve Zehra Ömer üşümesin diye ceketini örttü Ömer uyandı ve ceketi aldığı gibi masaya sertçe koydu konuşmadı.

 

Zehra odasına gitti ve kırılan resim çerçevesini bantla yeniden yapıştırdı. Yapıştırsa da eskisi ilk günkü gibi olmadı olamazdı da kırılmıştı bir kere. Ömer’in kalbi gibi paramparça olmuştu resim camı.

 

Resme bakıp Ömer sana ne oldu neden böyle değiştin? diye sordu. Resim cevap veremez ki. vermedi de zaten. Sonra kız istenirken Ömer’in nasıl tuzlu biberli kahve içtiğini hatırladı.

Köydeki halasının elini öpmesi ve onay almasını, kendisini sokak ortasında öpmesini, kuaförden alışını, düğün gecesi ilk dans etmelerini.

 

Zehra resmi yerine koydu paramparça olsa da cam yine resim ayaktaydı. Zehra kesin ortada bir yanlış anlaşılma var. Konuşmalıyım ama benimle konuşmuyor ki dedi. ne olursa olsun ben onun karısıyım, derdi her neyse böyle birden bire ne olduysa bana söylemek zorunda dedi.

 

İyi de Zehra önce senin konuşman sakladıklarını Ömer’e anlatman gerekmez mi? önce neden kendine bakmıyorsun? Sen Ömer den sakladıklarını ona ne zaman söyleyeceksin? Sen onun eşi isen, o da senin eşin.

 

Kahrından ölsen de pes etmek yok dedi ve Ömer’in giyeceği takımı seçip yatağın üzerine koydu. Sonra da güzel bir kahvaltı sofrası hazırladı Zehra.

Ömer odasına geçince yatağın üzerinde takımını gördü ve ne yapmaya çalışıyor bu dedi odadan çıkacakken resmi gördü ayakta yaralı bir halde durmaya çalışan resmi aldı baktı tam yere atacakken vazgeçti yerine ters çevirerek koydu.

 

Ömer hala Zehra ya karşı içinde sevgi barındırıyor ama geçmişin izleri peşini bırakmıyor. Ömer geçmiş geçti gitti, geçmişi geçmişte bırak. Zehra annen gibi değil.

 

Salona geçince Zehra masaya çağırdı ama Ömer konuşmadan masaya oturmadan gitti. Evde de kimse yok herkes tatile gitmişti.

Zehra masaya oturdu Allah’ım yardım et ne olur diye ağladı.

 

Canan denen baş belası Zehra dan habersiz çaldığı paralar ile inci takı takımı almış. Çetin görse çok beğenirmiş.

Bugüne kadar diziye giren kötülere hiç demediğim bir şeyi diyeceğim kimse kusura bakmasın. Allah belanı versin Canan. Allah belanı versin Çetin. Allah belanızı versin Canan ile Çetin. siz geldiniz her şeyi mahvettiniz.

 

Salim amca evde kahvaltıyı kardeşi ile yaptı Zehra’nın yokluğu ona çok dokundu. İşe giderken de yolda Fikriye teyze gibi unutkanlığı olan bir amca ile karşılaştı. Onu evine götürdü. Komşusuymuş Salim amcanın.

 

Şükran teyze Salim amcalara geçti. Orada hamiyet hanımla kahve içtiler. Zehra düğünde takılan altınların kesesini evde unutmuş bunu haber verdi. Zehra da ağlayarak belli etmeden orada kalsın dedi telefonda.

 

Ömer sahilde tek başına elinde tahtadan bir parça onu kırdı. Zehra’nın Sabah’a söylediği sözleri yeniden hatırladı. Ve senin bir suçun yok buna ben izin verdim. Sana inanan da bendim, güvenen de bendim. Hepsi benim hatam dedi Ömer.

 

Ve çocukluğuna o babası ile annesinin konuşmasını yeniden hatırladı.

Ve Ömer hayatının belki de en büyük hatasını yapmak üzere kendine söz verdi. Bir anlık öfke ile her şeyi yakıyor Ömer. Hem de gözünü bile kırpmadan nedeni de annesinin ona çocukken yaşattığı o an Ömer’in çocukluğundan kalma yüreğindeki yarası yeniden kanıyor, canı yanıyor ve bunun içinde can yakmak istiyor Ömer. çocukluktan kalma bir travma Ömer’in yaşadığı.

 

Ama hata ediyor. Sonra çok pişman olacaksın yapma Ömer yapma.

 

Ömer;

“bu kez canı yanan ben olmayacağım, yaptıklarının bedelini ödeyeceksin, benden kurtulmak için yalvaracaksın ama kurtulamayacaksın. Gitmene izin vermeyeceğim “ dedi.

 

Kimse bir yere gitmiyor Ömer. Bir sakin ol. Aklını başına topla ve Zehra yı al karşına konuş. Onun kardeşin Ayşe için yaptıklarını hatırla kendine gel Ömer.

 

Zehra yemek hazırlamış, öğle yemeği mi? Akşam mı anlamadım. Ömer geldi. Zehra masaya davet etti. Ömer konuşmadan gidiyordu ki, Zehra peşinden Ömer diyerek durdurdu ve

Zehra Ömer’e; bu tavrınla hem bana, hem de kendine acı çektiriyorsun dedi.

Neden böyle davranıyorsun? Yalvarırım anlat, seni bu kadar kızdıran şeyin ne olduğunu söyle? Beni suçluyorsun, kızıyorsun, niye? Ne yaptım ben sana? Düşünüyorum bulamıyorum dedi.

İyi kötü konuş, lütfen bize bunu yapma dedi Zehra.

 

Ömer dinledi ve bakışları, yüz ifadesi değişti. Şşşttt diyerek Zehra’nın omuzlarından tutarak Zehra yı yanağından öptü.

 

Yapma Ömer. Bunu ne kendine, nede seni seven Zehra ya yapma Ömer. Ne olur yapma. Yapma, yapma, yapma, yapma, yapma, yapma, yapma, yapma.

Sonradan çok pişman olacaksın, yapma vuslatınızı bu şekilde öfke ile kin ve nefret ile yapma. Sonradan çok pişman olacaksın yapma, Zehra ya kıyma Ömer. Zehra’yı kandırma Ömer. Zehra’nın Köydeki Büyük Halasının korktuğunu Zehra ya yaşatma Ömer. Yapma.

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 221. Bölüm analizi 20 Kasım 2017 Pazartesi” üzerine 117 yorum

 1. anonim dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar,ban dizide bi şeyler fark etdim,tesaduf mu yoksa gonderme mi annamadim,zehranin giydigi pijama ilk dugun gecasindeki pijamasidi,bide fragmanda ömerle konuşmaya gitdinde kirmizy elbisesi mehtabin tuzak kurdugu gun de uzerindeidi,fikri olan varsasoylesin.

  1. su damlasi dedi ki:

   Anonim selam aynen demek bir ben fark etmemisim sizde fark etmissiz evet pnjamada ayni elbisede .yazik senaristler yeni elbise almaya paralari yok isteseler bi kac kurus verirdim ben bari yeni elbise alsinlar

   1. Aytac azeri fan dedi ki:

    Evet anonim kardes su damlam ben de fark etim e eski zorba omer geri donce eski pisama da geridondu ben baska bir seyi daha farik etim hani omeri anesinin giydigi elbise var ya onu zehar da giymis di bir keresinde hani zehra omer den kusup babasi gilde kaliyor du ya omer gelip aysenin hastaligin anlatmisdi kapi onun de zehra da ayesni hastaligin ogun oyrenmisdi isde ogun o elbiseyi giymisdi zehra gelin kaynana eyni elbiseyi giymis

 2. Sevda Naun dedi ki:

  Tewekkur ederim Xanim bitanem iyiyim wukur.sen iyi ol hep gulum.Canin agrimasin bitanem.hayat iwde oluyur bazi sorunlar.Hepimiz iyi biliriz bazan her wey istediyimiz kibi olmur.Sordugun icin cok tewekkur sen varya kizim bitanesin gel tum kalbim senin olsun.Ama Ben soylerdim size cunki siz benim icin deyerlisiz .Malum sitede olmayan hele bele merak icin girip okuyan insanlarda var .uzurlu say beni gulum opdum

 3. xanim azerifan dedi ki:

  gunaydin canim arkadaslar im nasilsiniz aytacim sudaml am radacim sevdanaunabla cim gozelablacim hanim abl am ayancim aslicim ulkerim betulcum mersinlielacim ayli n irabicim cesur abicim hep inize hayirli ugurlu sabahla r olsun canim bitanecik ask ailem ALLAHA EMANET OLUN

  1. su damlasi dedi ki:

   XANİM azeri ben iyim hayirli sabahlar nasilsin, sende allaha emanet ol

 4. Sevda Naun dedi ki:

  Aytacim kizim iyi olmaga caliwiyorum .Sen hep iyi ol Tewekkur canim

  1. su damlasi dedi ki:

   SEVDA naun ablam gunaydin ..can kiyamam sana . neden keyfin yok? Kiz ben burdayim acariz keyfini evet ben kararliyim yikacam o konagi zorbanin basina. Zehranin goz yaslarinin hesabini vericek o zorba.

   Ay sirinim ay şekerim gel balim ol gel gel demek 4 kameradan birinde yerim eh ben diyer 3 de zapt ederim .hadi ben kacar gorusuruz bitanem

 5. Sevda Naun dedi ki:

  Gunaydinlar nasilisiz hepiniz iyi olun her gununun oyle kecsin ki bu gunu bir daha yawamak isteyesiniz.Gullerim ciceklerim .Iyiki. varsiniz.Su Damlam bu pek kefin yokdu ama siteye acinca sizi hepinizi bir arada gormek konlumu aciyor.Tamam sen diyen hepsini hazirladim arkadaw soylemiwken baba evine gonderdi ya her yanda bulsak hesabini soracaz.Ya wu erkek milleti kadinlari aglatmaga ne kadar merakli.Tabiki bazilarini cikmak warti ile.Eh iwte cok konuwmak istemiyorum.Ismizi tek tek yazmadim.Bilinki hepniz kalbimdesiniz.Kalbimin 4 kamerasinin birinde omurluk size bir taxt kurdum Allah amaninda opdum opdum opdum

 6. Aytac azeri fan dedi ki:

  Sana da gunaydin bitanem hayirli sabhlar ben iyim cok ŞÜKÜR sen nasilsin ? Guzel gozlum ben de seni cok sevyorum cok da opdum tatlic ulkerim sana da gunaydin canım hayirli sabhlar nasilsin ? Aslicim gunaydin bitanem hayirli sabhlar nasilsin ? canım gozel ablam gunaydin hayirli sabhlar sen nasilsin ? canım sevda ablam sana da gunaydin sen nasilsin ? halim ablam gunaydin ir abi cesur abi siz de gunydin hayirli sabhlar nasilsiniz betul ayna aylin rada xanım azeri fan mersinli elacim ve diger arkadaslar hepinize gunydin hayirli sabhlar siz cok sevyorum canım arkdaslarim ben keçdim hoc kalin ALLAH emanet olun gorusuruz

  1. su damlasi dedi ki:

   Aytacim canim gunaydin hayirli sabahlar bende iyim cok sukur hep beraberiz bu gune sukur canim benim iyi ki varsin seni seviyorum canim opucuk manyaki seni opdu

 7. Rada dedi ki:

  Gunaydinnnn.Su damlam bosuna toplama milleti. Zehra pilini pirtini toplayip salimin evine dondu o zorbada pesinden geldi. Aldigi her nefesi zehraya zehir etmege. . O yuzden gidecek olursak mahalleye gidelim salimde bilsin o herifin ne mal oldugu.

  1. su damlasi dedi ki:

   Rada gunaydin kiz once konagi zorbanin basina yikacam sonra mahalleye gedip orda bi isyan cikartacam deyil salim amca sagar sultanda duyacak merak etme hayati o zorbaya zindan edecem opucuk manyaki seni opdum

 8. Tatlıcı ülker dedi ki:

  GÜNAYDIN MİLLET BEN KAÇAR AKŞAMA GÖRÜŞÜRÜZ:-)

 9. xanim azeri fan dedi ki:

  irabicim evet bu gun bolum gozel olmus omer zehrayi seviyor sondaki bolumde zehra bavuluyla babasinin evine dondu bence omerde pesinden gelecek irabim hadi ben kacdim iyi gecelertatli ruyalar

  1. su damlasi dedi ki:

   XANİM azeri iyi aksamlar ben iyim cok sukur sen nasilsin? Canim benim deyerli arkadasim benim iyi geceler allah rahatlik versin yarin gorusuruz bitanem

   1. su damlasi " ÜLKERİME" dedi ki:

    Gunaydin ULKERİM. Bitanem buraya RZALİni afv etdim yazmissin ne guzel cok sevindim ama ben aksam diyer sayfada RZALİ ile konusuyordum cok uzgunum diyor sonra bizlerle vedalasip siteden gideceyini yazmis .bu durum beni cok uzdu lutven onunla konus onun burda kalmasini yalniz sen yapa bilirsin bos ver o olayi belliki RZALİ narinkalpli hassas bi kiz beklemediyi bi anda yasamis bu olayi ….nolur onunla konus o benim adasim ben hepinizi cok seviyorum canim benim ve kimsenin bu siteden kirgin uzgun gitmesini istemiyorum onunla konus sana da haber et aklim RZALİ da kaldi. Senden haber bekliyorum.. Opdum seni cok seviyorum TATLİCİ kiz

    1. su damlasi dedi ki:

     Gunaydin arkadaslar nasilsiniz hayirli sabahlar. Gunaydinlar benim gonu guzel arkadaslarim yeni bi gun yeni bi sabah mutlu ve huzur dolu bi sabahda hos gorduk sizleri.

     Aytac guzel gozlum bitanecik Aytacim canim benim gunaydin hayirli sabahlar nasilsin? Kiz ozledimseni ve ben seni bu gun her sseyden cok seviyorum canim benim bu opucuk manyaki seni cok opuyor cokda seviyorum kocaman sariliyorum canim gorusuruz bitanem

     Sevda naun ablam gunaydin hayirli sabahlar nasilsin? Senide cok seviyorum kiz unutma bu gun saat 12 de otobus sahilden kalkicak hep birlikde gidiyoruz konagi zorbanin basina yikmaya bi tana tava al kendinle bide fare zeheri oluyor ya ondan al senaristlerin kahvesine katicam opdum seni cok seviyorum canim.

     ULKERİM gunaydin hayirli sabahlar nasilsin? Canim bana bi tepsi tatli gonder dikkat et kalorisi az olsun opdum benim TATLİCİ kizim

     XANİM azeri gunaydin hayirli sabahlar nasilsin? Canim seni almaz olurmuyur sende geliyorsun kendine iyi bak seni cok seviyorum canim arkadasim

     BETUL .AYANİM. AYTOS AYLİN Fati Hanim ablam GOZEL ablam Rada. Gunay konul azeri sulu goz MERSİNLİ ELA RZALİ SELİN SEMA ASLİCİM İR abi LALE TURKMEN HAYAT AYAT AZERİ ve diyer sitede olan ve olmayan arkadaslar hepinize gunaydin hayirli sabahlar.

     1. Aytac azeri fan dedi ki:

      Sana da gunaydin bitanem hayirli sabhlar ben iyim cok ŞÜKÜR sen nasilsin ? Guzel gozlum ben de seni cok sevyorum cok da opdum tatlic ulkerim sana da gunaydin canım hayirli sabhlar nasilsin ? Aslicim gunaydin bitanem hayirli sabhlar nasilsin ? canım gozel ablam gunaydin hayirli sabhlar sen nasilsin ? canım sevda ablam sana da gunaydin sen nasilsin ? halim ablam gunaydin ir abi cesur abi siz de gunydin hayirli sabhlar nasilsiniz betul ayna aylin rada xanım azeri fan mersinli elacim ve diger arkadaslar hepinize gunydin hayirli sabhlar siz cok sevyorum canım arkdaslarim ben keçdim hoc kalin ALLAH emanet olun gorusuruz

 10. Tatlıcı ülker dedi ki:

  Her kese iyi akşamlar:-) Dizinin bu bölümünü es geçiyorum. Bu gün yaşadığım olayıda unutdum gitdi. RZALİMİDE af etdim. Sonuçta o benim birtanem:-) Bana inandığınız için de hepinize teşekkür ederim:-)
  İYİKİ VARSINIZ:-)
  HEPİNİZE KOCAMAN SARILIYORUM:-)

 11. xanim azerifan dedi ki:

  iyi aksamlar arkadaslar me rsinli elacim ben iyim sen n asilsi bitanem kendine iyi b ak ALLAHA EMANET OL CANI M sudamlam sen nasilsin be nde geliyorum sizlerle kon agi yikmaya irabicim sen n asilsin cok sinirlenme abim ya sagliga zarar sonucta b u bir dizi oldumu canim abi m tatlici ulkerim bitanem si nirlenme canim biz seni iyi taniyoruz biri senin adinla yazib bizim ile dalqa keciyo r sen uzulme sen bizim nes e kaynagimizsin canim arka dasim aytacim bitanem sen nasilsin insALLAH iyisindir

  1. IR dedi ki:

   Tesekur xanim azeri , iyiyim , ben sinirlenince cok daha guluyorum eyleniyorum , omere elistirince icimi bosaltiyorum ve rahatliyorum , bu ginku bolum cok gozel bolummus , omer zehrayi deliler gibi seviyor sadece kendi kendini yiyiyor , keske cikrasaydi o yanlis anlama canavarini canindan ve pisman olacak seyleri yapmaya devam etmeseydi , kotu bi zamanda kotu bir anda o canavar yakaladi omeri , kahveyi carpdiginda cani yandi , kendi arabadinii zehraya verdi ve surucuye zehraya eslik etmesini tapsirmis ama durumdan dolayi cok incinmis , cani cok yanmis, gururundan diyil , dugru sandigindandir , terk edilmekden diyil sevilmemekden korkuyor , aciyorum onu oyle gorunce ama yaomadigindanda kalmiyor , tekrar ayni hatani yapmasi qnlasilasi bi sey diyil.

 12. Sevda Naun dedi ki:

  Tewekkur cok cok cok Mersinli Elam guzelim akwam akwam dualarin icin.Guzel yuzunden opdum .Hepiniz kendinize iyi bakin.Nasil olsa tez uyuyorum wimdiden yazim ben .Ya unutmadan Su Damlam goruw yerini unutma.nese lazimsa soylersin gotururuz .tamami bitanem goruwuruz iyi geceler.

 13. Tuti dedi ki:

  Bence Zehra eve giremeyecek,Ömer gelib onu alacak.

 14. Mersinli ELA ❤️❤️❤️ dedi ki:

  ❤️❤️SU ❤️❤️ DAMLAMMMMMMMMMMM❤️❤️
  ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
  HOŞ BULDUK ❤️❤️ CANIM İÇİ❤️❤️ HAMD OLSUN BEN İYİYİM SENİNDE İYİ OLMANA ÇOK SEVİNDİM ❤️❤️
  HEP İYİ GÜZEL YÜZÜN HEP GÜLSÜN KALBİ GÜZEL ❤️❤️❤️DAMLAM ❤️❤️❤️❤️
  BENDE ❤️❤️ SENİ ❤️❤️ ÇOK ❤️❤️ ÖZLEDİMM ❤️❤️
  SENİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİ ❤️
  ❤️❤️ÇOK ❤️❤️ ÇOK ❤️❤️ÇOK ❤️❤️ ❤️❤️SEVİYORUMMMMMMMMMMMMMMM ❤️❤️
  SEN GİDERSİNDE BEN GELMEZMİYİM ARKADAYIM
  HEP İYİ İNSANLAR KARŞINA ÇIKSIN GÜLÜM
  BENİM DEGERLİ ARKADAŞIM
  KENDİNE İYİ BAK ALLAHA EMANET OL GÖRÜŞÜRÜZ ❤️❤️❤️

  1. su damlasi dedi ki:

   MERSİNLİ ELA bitanem kiz tesekkurler senin kalpli yorumlarin olduruyor beni …
   Sen varsin gozlerim guluyor yurek huzur buluyor bu guzel kalpli yorumun sahibi ELA olsa gerek ben sende huzur buldum rabbim de senin dunyani huzur ve mutluluk getirsin .amin rabbim bahtini guzel kaderini acik etsin cani gonulden diliyorum bitanem iyi ki varsin rabbime emanet ediyorum seni opdum kendine iyi bak

 15. Sevda Naun dedi ki:

  Mersinli Elacim nasilsin biz iyiyiz kalplerin icin tewekkur sende hep kalbimdesin opdum.Su Damlam alemsin ya ben gitsem kesin oldurum cunki ben karar verende uzatmayi hic sevmem .Bilirim gerginsiniz .Ama hic gerek yok cunki wunlar kecen yili tekrar cekiyiyorlar .Wunlarin yini senariyoya ehtiyaclari var.Bari qahramanlarimizdan ornek alsinlar Tatlim Ulkerimden .Betulumden .Asli hanimdan IR arkadawdan Bizlerde operatorlukdan ve bawka iwlerin kulpundan yapiwip guzel bir dizi cekeriz.Marakli Mantikli deyimi arkadawlar?

  1. Mersinli ELA ❤️❤️❤️ dedi ki:

   ❤️❤️❤️SEVDACIM ❤️❤️❤️ ÇİÇEGİM ❤️❤️❤️ HOŞ BULDUK HAMD OLSUN İYİYİM SENİNDE İYİ OLMANA ÇOK SEVİNDİM
   AİLENLE BİRLİKTE MUTLU HUZURLU SAĞLIKLI GÜNLERİN OLSUN rica ederim
   KENDİNE İYİ BAK ALLAHA EMANET OL GÖRÜŞÜRÜZ
   ❤️❤️❤️HAYIRLI ❤️❤️❤️AKŞAMLAR ❤️❤️ BİRTANEM ❤️❤️

  2. su damlasi dedi ki:

   Sevda naun kiz bu gun sakin oluyorum yarin İR abi ile gediyoruz konagi ay pardon timarhAneyi yikmaya yarin otubus 12 kalkiyor

 16. Mersinli ELA ❤️❤️❤️ dedi ki:

  ❤️❤️❤️AYTAÇCIM ❤️❤️❤️ CANIM BENİM BEN SENİ HİÇ UNUTMUYORUM
  SİZLER BENİM DEGERLİ ARKADAŞIMSINIZ HAMD OLSUN BEN İYİYİM SENİNDE İYİ OLMANA ÇOK SEVİNDİM HEP İYİ OL GÜZEL YÜZÜN HEP
  GÖNLÜ GÜZEL ARKADAŞIM
  KENDİNE İYİ BAK ALLAHA EMANET OL GÖRÜŞÜRÜZ
  ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
  ❤️❤️❤️❤️RADA ❤️❤️❤️❤️ CANIM HOŞ BULDUK NASILSIN İYİ MİSİN İNŞALLAH İYİSİNDİR
  KALBLERİ BEYENMENE SEVİNDİM
  KENDİNE İYİ BAK ALLAHA EMANET OL GÖRÜŞÜRÜZ
  ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
  ❤️❤️❤️ASLICIM HAYIRLI AKŞAMLAR NASILSIN İYİ MİSİN İNŞALLAH İYİSİNDİR
  EMEGİNE SAGLIK
  ALLAH’A EMANET OL GÖRÜŞÜRÜZ
  ❤️❤️❤️

  1. Aytac azeri fan dedi ki:

   Cok teskkur ederim mersinli elac cim canım benim sen de bizim icin cok deyerlisin ben de seni cok sevyorum iyi olmana sevndim hep cok iyi ve cok mutlu ol gonlu guzel kardesmi iyi geceler ALLAH emanet ol cok opdum

 17. HAYDAT dedi ki:

  Morel’ kötüü

  1. su damlasi dedi ki:

   Ben o konagi zorbanin basina yikmaya gidiyorum kim geliyor benimle hadi otubusu kacirmayin

   1. IR dedi ki:

    Ben izlemedim yarin gitsek olurmu?

    1. su damlasi dedi ki:

     İyi aksamlar İR abi bas ustune yarin gidelim beklerim Radayida alip gideriz

     1. Aytac azeri fan dedi ki:

      Iyi aksamlar Su damlam canım benim yarin kona yikmay mi gidyor sunuz siz de benim sakinesmemi mi bekliyor duz cuma gün sitseydiz ben de gelir dim ama simdi bana ne oldu boyle anlmadim ıçim de kizmak gelmiyor artik ben cuma gün yeterice sitrese girdim kizdim bardim cardim kirdim tokdum agladim simdi cok sakinim aslicim ne yapdim sen bana kendimi okadar saki his edyorum ki cok tesekkur ederim sana yoksa sinir de uzuntu de hasta olcak dim omer kizmyorum ona hak veryorum ama yapdiklarin da dogru bulmuyorm zehraya oyle davrnmasi hiç hosum gitmiyor ama her sey duzelcek haberinzi var mi bilmiyorum hani zehra kacrilcak diyordular ya yalan mis yani ben youtube de gordum dogrumu yanismi bilmiyorum ama yazyorum zehra deyil omer kacrilcak miş sonra zehra da bir sekil de omeri bulcak o sirada nasil olcak sa artik zehra vurlucak hata olcek mis gibi kalbim deyncak mis ama hiç bir sey olmycak onda sonar omer yine de zehra guvenmeye basliycak bu da 30 bölüm de sonar filan olcak mis ya ben oyle okudum yalan mi dogrumu iste onu bilmiyorum yeni fragaram da cikmis zehra omer ayni yatak eski bölüm lev geri döndük hanı diyorduk ya eski bölümler ozliyoruz diye iside biz eski bölümler yariki renting sonuclarini cok merak ediyorum

  2. Aytac azeri fan dedi ki:

   Iyi aksamlar arkadslar hadi soyleyin bakalim bugun ki bölüm nasil di kim sinrlendi kim uzuldu vallah beni sorcak olur saniz ben bugun ki bölüm de tek bir sey gordum oda hala omer zehrayi cok sevyor sadece cok kizgin surekli sabahla zehrani konsmasin dusunup duruyor oyuz de zehryla konsmuyor ayrica omeri bukadar kizmasini nede para degil para omeri umurun da bile degil omeri cok uzen kiran bukadar sinrlediren tek bir sey var oda zehranin sabah soledikleri ve omeri yansi duyduklari o konusma olmasaydi omer asla banka da cekile para yuzun den bu hale gelmeyecek di ustune anesi de eklence her sey karsdi omer de cok büyük hata yapdi hatasinin farkina varca cok pisman olcak zehra da soyledi bunu zaten biz nekadar kisak da gün gelcek zehra omeri af edicek barscaklar onar bariscak barsmasina ama burdaki arkadaslar kuscek yakinda biraki artik tartsmayi ben oyuz den dizi hakin da yorum yazmyorum kunki sizinle armda kirginlik olun isdemyorum

   1. su damlasi dedi ki:

    İyi aksamlar aytacim guzel gozlum bende izledim omere kizdim zehraya acidim resmen kizi alcaltiyorlar diyecek lafim yok onlar barissa bile ben o son sahneyi unutmiycam.bos ver nasil olsa yarin İR abile gedip konagi zorbanin basina yikiyoruz ..bitanem benim ben Şimdi cikiyorum gece gelicem yine seni cok seviyorum canim benim opucuk manyaki su damlasi seni cok opuyor hadi gorusuruz iyi aksamlar

    1. Aytac azəri fan dedi ki:

     Canım ablam bitanecik pirensesim ben de seni cok sevyorum canım içi sana kocman sariliyorum ben de opucuk manyaki su damlam cok opuyorum dizi ile ilgili yazip tatmiz kacrmak isdemyorum hiç bir seyin armiza girmesine izin vermem seni dostlugun benim icin cok deyerli hepinzi dostlugzu benim icin cok degerli dizi yuzun den hiç biriniz le aram da sorunu ciksin isdemyorum oyuz den de dizi ile ilgili cok konsmak isdemyorum sadece siz cok sevyorum

    2. Aytac azeri fan dedi ki:

     Iyi aksamalr ir abim tabiki de sen ben de büyük su isdedigini yaz bir sana bir büyük olar abi olar saygi duyuyorum sen benim buyum sun bir yasni yapdiysam af et sen beni yasni anladi ben seni yazdiklarin bir sey demedim sen de cok haklisin cok dogru diyor sun ben zaten zehrayi suclmyorum ki onu bir sucu yok sadece yanis anlasilma oldu ben de siz yansi anladım kusur bakm ir abi ben yansi yapdim cok uzur dilerim yansi yapdim oyuz den dizi hakin da bir sey yazmak isdemyorum kunki her zeferi de her seyi elime yuzume bulasdiriyomu benin yansi anlmayin siz karsi bir yasi yapmak isdemem iyi geceler

   2. IR dedi ki:

    Aytac sen benden kucuksun o yuzden diyorum , sen ne sacmaliyorsun , biz buraya tartismaya gelmiyomuyuz , diziyi ve karakterleri tartiyoruz iste , herkes fikrini siyluyor, dalasmiyoruz ki, ben sadece sucluyu bulamiyorum , zehra hangi sucu isletmis ki bu kadar tepkiye neden olmus ? Birde guven konusunu ben cozemiyorum , o adam kime , nasil ve hangi konularda guvenmis ? Guvenmisse bu tepkiler neyindir ? Birde arkadas zehra bi sey saklamamaya soz vermisdi demis , evet oyleymis , zehra bisey saklamamis ki cunku saklanilan konu zehraya ve ya o adama ayit diyil bi baska adama ayit ve onun haysiyyeti soz konusudur ve acilirsa her kes etkilene bilir , madem guvenmisiz zehra oyle uygun gormus ve madem konusmamak kotuyse neden kendisi konusmuyor ve ne oldugunu soylemiyor ? Konusula bilecek seyker var bimeyecek seyler var , vakti zamani gelince konusulacak seyler var , musayit olunca konusulacak seyler var , hersyi her yerde her zaman konusmak olmaz , bizde bi karakterin olumsuz yonlerini elistiriyoruz , ne var ki bunda ? Ben bu gunku bolumu izlemedim izleyim fikrimi yazarim , musade varmi aytacim benim ? Ha bide madem para soz konusu diyilmis ve yanlis anlasilma varmis demek bu adam hasta , acilen ya timarhane ya sifahane bir yere yatmali , bu adama ayle umut etmek olmaz , zehrada buna bi sey yapamaz.

 18. Rada dedi ki:

  Ela hos geldin nasilsin? Kalplerin reng katdi sayfaya. Tesekkurler kalpler icin

 19. SELİN dedi ki:

  Az önce youtube de akşamın önizlemesini izledim ömer neden buraya geldin diyor zehra konuşmamız lazım tabii ki ömer benim seninle konuşacak birseyim yok çok diyor zehrada yanlış hatırlamıyorsam var diyor hemde çok konuşulacak konumuz var diyor konuşana kadar bu odadan çıkmıyorum diyor zehra

 20. Rada dedi ki:

  Iyi aksamlar. Su damlasi yikim konusu senin uzmanlik alanin dozere bile gerek kalmaz. Hic seni almadan gidermiyim. Demek beni sinir etmek icin surekli opucuk manyagi diyorsun. Kiz o OPUCUK MANYAGI son donemler zehradan tutmus her gordugu kisiyi opuyordu. El opmelere bile doyamiyordu. En son kaptigi virus beynine ve kalbine dustu. Icini kemirdi.Faturasini zehraya kesti. Sen dikkat et mikrop kaparsin o zorba gibi. KIZ ASLI sen zehrayi o suratsiz pasana her seyi anlatmamakla sucluyorsun. Sen olsan zehranin yerinde canan gibi kuzeninin yaptiklarini anlatirmiydin. Ben olsam anlatib boyle bir kuzenim oldugu icin kendimi ailemi rezil etmezdim. Agzi kulaginda zengin koca avcisi gorgusuz hirsiz pislik cananin kendisi gibi rezil zengin gibi gorunup aslinda culsuz biriyle yaptigi rezillikleri nasil anlatsaydi.

  1. su damlasi dedi ki:

   Rada tamam dikkat ederim kiz opucuk manyaki seni cok seviyorum sinirlen biraz oh olsun opucuk manyaki

  2. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar Radacım,
   Benim Ömer gibi bir eşim olacak, bütün zorlukları aşmış olacağız, o bana her fırsatta sevdiğini söyleyecek, bana güvenmiyor musun diye soracak, ben istemeden her şeyini bana verecek ve ben böyle bir eş den bir şeyler saklayacağım.

   Hiç kusura bakma hayatta saklamam hemen söylerim.
   Birlikte hareket eder ne yapılacaksa birlikte yapardım.

   Eşim o benim gizlim saklım mı olacak.
   Hem neden ben utanacakmışım? kuzenim yaptığından utansın. iki günlük adama inanıp kandığı için.

   Bugün var, yarın yok olacak kuzenim için eşimle aramı açamam ben. Benim Eşim, benim yuvam kuzenimden önce gelir.

   Ben eşimle aynı evde kaldığım zaman kapıyı kapattığım an kuzenim dışarda kalır.
   Hayatımı ben eşimle geçireceğim kuzenimle değil.

 21. Mersinli ELA ❤️❤️❤️ dedi ki:

  KIZLARRRRRRRRRRRR NASILSIN İYİ MİSİN İNŞALLAH İYİSİNDİR
  KALBİ GÜZEL ARKADAŞLARIM
  ❤️❤️❤️❤️ASLICIM
  ❤️❤️❤️❤️❤️ LALECİM ❤️❤️❤️ SEVDACIM ❤️❤️❤️HATİCEM GÜZELLER GÜZELİ ❤️❤️❤️❤️❤️AYTAÇCIM ❤️❤️❤️❤️❤️❤️SU DAMLAM ❤️❤️❤️❤️❤️RACACIM ❤️❤️❤️❤️
  AYANCIN TOPRAGIM ❤️❤️❤️❤️❤️FADİME TEYZE ❤️❤️❤️❤️❤️TATLICI ÜLKERİM ❤️❤️❤️❤️❤️HANIM ABLA ❤️❤️❤️❤️❤️BETÜL ❤️❤️❤️❤️❤️DERİN ❤️❤️❤️❤️NUR ❤️❤️❤️GOZEL ❤️❤️❤️AYTOŞ ❤️❤️❤️XANİM AZARİFAN ❤️❤️❤️
  ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
  UNUTTUĞUM ARKADAŞLAR VARSA KUSURUMA BAKMAYIN BEN UNUTTUMSA SİZ BENİ HATIRLAYIN
  ❤️❤️❤️❤️
  KIZLAR HERŞEY GÖNLÜNCE OLSUN KENDİNİZE İYİ BAKIN ALLAHA EMANET OLUN GÖRÜŞÜRÜZ
  HAYIRLI AKŞAMLAR

  1. Aytac azeri fan dedi ki:

   Merhaba mersinli elacim hos geldin bitanem ben iyim cok SUKKUR sen nasilsin beni untmadigi her seferin de sordugun icin sana canı gonul den cok tesekkur ederim seni cok sevyoruz sən de ALLAH emanet ol cok opdum

  2. su damlasi dedi ki:

   İyi aksamlar nasilsin? MERSİNLİ ELA bitanem hey hey elam gelmis canim gelmis hos geldin canim benim iyimi cok sukur seni ozledim haberin olsun sende allaha emanet ol seni seviyorum

  3. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar elacım.

 22. Rada dedi ki:

  Ulker bos ver boyle seyleri. Anlasilan densizin biri ortaligi karistirmaya pek merakli. O yuzden senin ismini kullaniyor. Senin yazini tanimayanlar demek seni de tanimamislar.Istersen kim oldugunu bul. Geliyim doveyim. Bu aralar sinirimi cikaracak birini ariyorum. Terapi olur ilac gibi gelir. Yalniz gelmem gelirken Ir abi ve Betulu de getiririm

  1. su damlasi dedi ki:

   Rada beni unutma bende geliyorum dunyani onun basina yikarim valla altindan cikamaz bekleyin rada ve İR abi bende geliyorum

 23. Rada dedi ki:

  Ir abi bi senin bi benim bi de betulun ofkesi siniri bu sezonda tam gazla devam edicek. Allah sonumuzu hayir etsin. Bu sinirle ne yapacaz. Keski gecen sezon col adaminin agzini burununu kirsaydik. Bu sezon agzi acmak isterken once bizim ona ne yapacagimizi dusunup kiza eziyyet yapmazti. Dun zehrayi yatakta aglarken gorunce icim parcalandi resmen. Suratsiz herif nasil anlatacak ben kapida sizin konusmalarinizi dinledim. Sonunu dinlemeden kendimce bir sonuca vardim ki sen benimle param icin evlenmissin beni hic sevmemissin. Ayni benim seni tanimamam sevmemem gibi. Merak ediyorum zehranin masum oldugunu ogrenince zehranin yuzune nasil bakacak hangi yuzle, nasil dokunacak ona hangi yurekle? Bir ozurle bir hediyye alip kandirir kizi. Hata ettim aff et diye mi?. Zehranin kirilan kururunu onura bilirmi? Hafizasina kaziyan o kabus geceyi sile bilirmi zehranin hafizasindan?

  1. IR dedi ki:

   Sen saydirdikca ben kendimden gediyorum gulmekden vallahi , bi cayi bile icdirmedin , diyer sayfada betul ilmazin sozunu soylemis o herife , gecen sezon biz kizimza uyduk , kirilmasindan , uzulmesimden cekindik , yanilmisiz , kizda yanilmis , bu deyersiz adamin askindan koyde dusub bayilmis , kendi cezasi , ceksin.

   Betulun buradan haberi yokdur sanirim , dun nereye gelecegini yazdim ama anlasilan okumamis.

 24. IR dedi ki:

  Yuce aĺlahin adiyla ve yadiyla .

  Ulker nasilsin abim ?

  Seni kirmislarmi? Kim sana camur atiyor ? Suyle bana , gelib kim olursa olsun hakkindan geliriz evel allah.

  Kizim sen burayi baska siteyle sehv sandin her halde , buradaki insanlar kimsenin tayi beraberi diyil , her deyilene inansin , hem kimse o cureti edib burada kimseyi baltalayamaz , sen bizim oyle durumlardi nasil davrandigimizi gormemismiydin ?
  Uyle sey olamsz be kim ne yzarsa yazsin gecmez burada , yanliz sen baska sitede ne ariyorsun aulene donsene, yoksa seni burada uzen ve ya ihmal eden oldugunimu saniyorsun ? Bak terlikle gelirim berdeye kadar kovalarim seni .

 25. Rada dedi ki:

  Selam. IR ABI AGZINA ELINE YUREGINE SAGLIK. VALLAH SINIRIM AZALDI OKUYUNCA. O pislik herifle 1yildir yildizim barismadi zaten. Bundan sonra agziyla kus tutsa zehra icin gokden yildiz koparsa benim icin cetinden farki yok. Isimi duymak bile mideme zarar. Bazilari sucu hep zehrada goruyorlar. Zehra o belasi cananin sorunu omere anlatmadi diye. Zehra dugun oncesi o magara adaminin keyifini bozmak istemedi. Kiz ne yapti iyi niyyetinden yapti. Bu mudur odulu? Hep hakaret hep suclama. Col adami suclar, canani suclar. Aytac soka girme millet merakli entirigaya. O yuzden reytingler yukselmis. Manyak senarist bu gorunce her hafta bize sok yasatirlar yeter ki reyting kalksin. Bize yaziq. Dizinin tekrarlarini neden yayinda yok.her gun sabah 10da yayinlanirdi 2gundur yok. Ben bugun evde olamam nasil izlerim diye dusunuyorum sabahdan

  1. IR dedi ki:

   Cok sinirliydim iyi geldin , ne yapyim koprude delik bulmuslar omer bir sey yaparsa illaki zehraninda sucu var , zehra bsyanligiyla o col adamindan daha guclu , adam bi tek kizmayi biliyor , hadi sucun hepsi zehranin ve sen sutten cikmis ak kasik hadi anlat ne oldugunu anlat iste neden susuyorsun ? Isine gelmiyor tabi , cunku fal yok yumurts yok ,ortsda ne bir suc nede bir suclu var , hepsi senin paranuyan , heosi senin pesikopatligin, sana pesikiyatrist lazim , hastsin sen , zorbasin , malsin , kursun , ruhun kararmis , seni yine zehra iyilesdirecek ama sen adam olmayacaksin , yazik zehraya , anne , baba marhemeti gormemis ama senden bin kere deyerli biri, senim pardan pulda maldan mulkden baska neyin var ay yazik , essek gibi calisib para kazanmissan , terbiyesiz herif , tekrar bolum hafta ici 3 gun yayinlaniyor saat 9.45 de ama hanki gun bilmiyorum cunku ben izlemiyorum fakat instagramdan ozet izliyorum.

  2. IR dedi ki:

   Zehra annesiz babasiz kalmamis mi ? Zehra terk ediomemis mi ve sen bunu biliyorsun ay……. ne deyecegim bilmiyorum , salim dedigin pisiruk but sey , sevim olan surece zehra necekdigini bile bilniyordu salim , biliyorduysada ya susuyordu ya bi sey yapmiyordu , yine zehra toparliyordu salimi ve aylesini , sen ne halt etmissin ben anlamiyorum.

  3. Aytac azeri fan dedi ki:

   Selam rada nasilsin cok haklisin yazdik larin da dizimizi tekrar bolumler artik haftanin 3 günü yayinlanayor geri kalaç iki gunuse ufak tefek cinayetler ve hayat sarkisi dizisi yaynlanyor

 26. Sevda Naun dedi ki:

  Baw ustune Su Damlam tamam dikkat ederim.Aytacim iyi olmana sevindim.Ben pek anlamam bu retting iwini onlarmi soyluyur yaziyor ya sizler gore biloyursunuz?Eyer onlar soyluyorsa vallahi bize delirtmek icin boyle cikyorki cumle cemaat pislik tarafdari.Yan sunlar bizi pisikopat edip koydular.

  1. Aytac azeri fan dedi ki:

   Canım sevd ablam tesekkur ederim sen de hep iyi ol inşallah aslin da ben de tama olar retinki de cok iyi anmyorum ama bu siralar da olmasi iyi bir sey en son 24 23 de fila di dizimiz bitmesi de gerisi duzleir inşallah

 27. Tatlıcı ülker dedi ki:

  Arkadaşlar şimdi birisi gelip benim ismimi kullanarak size “sizden nefret ediyorum, benim ismimi bir daha yorumunuzda yazmayın, sizinle arkadaş olmak istemiyorum” yazsa siz o yorumamı inanırdınız yoksa banamı? Yada o yorumu benim yazdığıma inanırdınızmı?
  Lütfen doğruyu yazın…

  1. su damlasi dedi ki:

   TATLİCİ kiz asla senin isminle bile yazsa yemin bile etsa asla ve asla inanmiyorum ben gordun Oguz bey yazdigin yorumu RZALİ boyle bi seye nasil inanir aklim almiyor hani siz can dostusunuz? Boyle bi durumu ben de yasadim biri aytac azeri fanin ismiyle bana yazdi dalqa gecdi benimle ben inandimmi ?hayir inanmam emin ol sana yemin ederim asla senden subhe etmem .sen kalp atisinin sayfasinin ismini bana net olarak yaz lutven ben taraftan icin rahat olsun.opdum

   1. Aytac azeri fan dedi ki:

    Aynen ulker canım arkadasim su damlama son cumlesine kadar katliyorum ben de asla ama asla inanmam su damlam la benim de basima oyle bir sey gelmisdi birisi benim ismimi kulanarak su damlam kotu şeylə yaziyor du o bana inan di sagolsun ben de ona cok guveniyorum inanyorum birisi su damlamin adın da bana kotu seyler yasa asla inanmam oyuz de bizim dostlugumuz boyle guclu burdaki bütün arkadslara cok guvenyorum inanyorum asla hiç biriniz den sup duymam

    1. su damlasi dedi ki:

     Selam aytacim kiz nasilsin? Tabiki inanmam o basimiza gelen durumdada inanmadim hani sana demistim ya ben insanlari yazisindan tanirim belki bu meslegimle iygili bi durum ben analiz ederim insani yazisiyla tanirim cunki bu benim isim gece gunduz ayni seyi yapiyorum.canim benim sen iyimisin? Diyer siteye gir bende yaziyorum oraya ozgur teyzem sanada yorum yazmis bitanem hep birlikde olucagiz insallah seni cok ozledim cokda seviyorum opucuk manyaki seni opdum

     1. Aytac azeri fan dedi ki:

      Ve aleykum selam canım benim iyim cok ŞÜKÜR sen de hep iyi ol ablasinin guzeli biz bir birmize guvendik den sonar gersi boş RABBIM den baska kimse bizim dostlugumuzu bitiremez canım arkadasimiz seni cok sevyorum ben de seni cok opdum diger siteye ben de giryorum ama bugun daha girmedim burdaki cevapsiz kalan yorumlari cevaplayip diger sitey gelicem

  2. aslı dedi ki:

   Tatlıcı Ülkerimi kim kızdırmış böyle? kızım ben sana bu ismi vermedim mi? verdim. sen tatlı dillisin de ondan biz senden hiç olumsuz kötü bir mesaj aldık mı almadık.
   Sana daha öncede birisi eşşek şakası yapmıştı yine aynı kişi iş başında olmasın?

   Bak ne diyeceğim, burada yılın ilk karı yağıyor ve kedim ilk kez kar gördü şaşkın şaşkın bakıyor. senin kedin ne yapıyor.

 28. SELİN dedi ki:

  Eline saflık yüreği güzel insan çok dogru bir yazmışsın inşallah ömer ve zehra biran önce düzelirler ama bunun için konuşmaları lazım her ikisininde yoksa barışmazlar bunları anca barıştırırsa cevriye hala barıştırır benim tahminim inşallah uzun sürmez bu ömerin hali az önce ir abi yazdıklarını okudum maşallah ömere söylemediğini bırakmamış ir abicim diyorum benden büyüksün galiba sen sadece zehra tarafından bakıyorsun yanlış çünkü her iki açıdan baksan zehra ömere söylemedi ömer her defasında birseyin varmı sordu zehra yok dedi sonra bunlar oldu hepsi yanlış anlaşılmalar ömerde anlayacak zehranın bunları yanlış anlamadan ibaret olduğunu ömere söylecek

  1. aslı dedi ki:

   Zehra ve Ömer konuşmadan bu iş çözülmez illaki konuşacaklar. konuşmadıkları için bütün bunlar başlarına geldi.

 29. Aytac azeri fan dedi ki:

  Arkadslar ben şok ben ipdal dunki bolumun reytınq sonclarini gordunuzmu hani kimse izilmyce di cok iyi rentinq almış dizimiz bana supriz oldu total 16 abe 17 abec 18 benmi yanis gordum acba boyle devam eder se bizim zehom zor bir araya gelir haberiniz olusun 1 bolumler 16 17 18 geldi dizi benim anlmadigim bu seyrci ne isdiyor arkadas gül gibi bolumler var di once de bukadar iyi rentinq almyordu dizimiz simdi zehom ayrldi diye guzel rentinq aldi dizi bence seyrci aski filan isdemyor sadece heyecan olsun açın ask olsu isdiyorlar ben korkmus dum dizimizin rentngi duscek dizi final yacak sanmisdim ama yanldim

  1. aslı dedi ki:

   İzlemeyeceğim diyenler ilk izleyenler zaten. heyecan istiyorlarmış, zorba Ömer’i görmek istiyorlarmış.
   Bu anlaşılıyor.

   Ben Zorba Ömer’i Zehra ya karşı görmek istemiyorum. Ömer Zehra’nın dışında Ayşe ve Nihat Asya ailesi dışında herkese zorba olsun ama ailesine zorba olmasın.

 30. IR dedi ki:

  Demek insanlari her hanki durumda deneyrek secmek lazim , birisi kiz basina tum cile ve haksizlik ve fakirlige dayanir kendine etrafina fayda dokunuyor , basardikca kimsenin etkilenmesine musade etmiyor ve kendini dusunmeden ne cekerse ceksin ayakta tutuyor birisi adini erkek koymus bi dinleme ve telfonla digerinin en onemli aninda , hayatinin en mntlu aninda kendinin gecmisde yasidigi acilari karsindaki sucu sevgi ve iyilik olana yukluyor , ulan senin paranada , pulunada , annenede , konaginada sirketinede tukiriyim , aptal , assagilik herif , geri zekali manyak , zehra dusumedi sana neden para cektigini soylemedi sen erkek diyilmisin terbiyesiz herif madem trek edilmekden korkuyorsun neden bulbul gibi sevgi sozleri saydirdigin gibi oturtub karsinda sormuyorsun bir semi var diye , parana dokunulurken ilk aklina aldaitmak , terk edilmek geliyor ? Sen trrk edilmek diyil yaklasilmamaki hak efiyorsun , bu kiz bi sene evvel senle karsilasanda para goz , zengin avcisi , ahlaksiz diyilmiydi , sen tum kadinlarin ayni oldugunu tum sozlesme boyu dusunmuyormuydun ? Het hareketini , yapdigin adim adim izleyib cile cekdirmedinmi? Dusunduklerinin hepsi bosa cikmadimi ? Arkadaslarin , aylen , yakinlarin , cok sevdigin ve uguruna dunyayi feda ettigin kardesin ayse bu kiz bi melek , bunun gibi biri olamaz demedilermi ? Yalan sucdur , gunajdir , ahlaksizlikdir , ama zehra sana yalan suylemedi ki sadece sana ayit olmayan ve kendi ve aylesi icin onemli olan bi konuyu senden sakladi ve dusunerek senin verdigin parayla durumu toparlamaya calisdi , paran batsin senin , al parani basina cal , kendini beyenmis , lafdan anlamayan , dusuncesiz col adami, madem bu kiz boyledi ki sen en basdanda oyle saniyordun ve yapmadigini birakmadin ? Neden kiz onca sana , kardesine , aylene , etrafina onca iyilik , yardim edenden sonra sozlesme bitiginde seni terk edib hayatina devam etmek istediyinde gitmesine musade etmedin ve herkesi hatta anne saydigin muzeyyeni bile karasina aldin ve onu korudun ve tatli dilinle ki onuda bu kizin sayesinde buldun aldatib yoldan cikarib ask itiraf edib , babasinin kapisinda , halasinin cifliginde , her an her lehze kapisinda dikildin ve evlenmesine ikna ettin ? Hele seni terk eden zaman elinden tutub benim icin kal ayse icin diyil dedigini demiyorum seninle hayat gecermi dusuncesiz terbiyesiz , ilgi gormeyen sevgiden anlamayan terbiyesiz herif , sen hic neyi hic kimseyi hak etmiyirsun , unce sen hastasin git tedavi ol hastaligini mualice ettir sonra gel sevgi dilen, zehra issiz gucsizmu kendini senin gibi bicimsize , dusuncesize feda edib hayatini sana hesr etsin sende basin esdigi zaman bi bahane bulub hayati ona zindan edesen ? Bi erkeke bu yakisirmi ? Dogal olarak ayleni yonetmek erkekin gorevidir , o yol bulub yol gostercek , madem sen para kazanmakda is turutmekde , patron olmakda bu kadar yeteneklisin ve omrunun coku toplantilarda , mesveretlerde , karar almalarda geciyor o zaman ayle hayanindada yetenek sahibi ol sonrada gel , zehra bi dusunulmemis ve kendisinin Iradesi
  olmadan Iki pislik tarafindan kurulan kompasin icine dusmus ki maalesef biri kuzenidir ve onlarda misafirdir ve zehranin durumundan haberi olmadan istifade edib zengin kocayla evlenmek istiyor , o biri pislikde bu durumdan hirsizlik , dolandiricilik yonunde istifade etmek istiyor ki boylelerinden etrafta cok var ve her insan her an karsilasa bilir ve zehrada seni dusunerek uygunsuz seyler kimsenin hayatini etkilemesin diye ve kendi aylesinin sorunudur diye kendi hall etmek istiyor , zehranin dusinme hakki yokmu densiz? Sen zehrayi tanimiyordunsa neden evlendin yuzsuz? Simdi zehranin deyerleri asmadigin bildigin halde ayaklamayami calisiyorsun? Zehra hakda o kadar konuyu sen sakladin halada sakliyorsun , sen sucku diyilmisin , telefon izin vermiyor bence bu kadari yetrli , boyle karakterleri elesdirilmeli.

  1. su damlasi dedi ki:

   İR abi selam elinize gonlunuze saglik son cumlenize kadar haklisiniz katiliyorum size

   1. IR dedi ki:

    Eleykum selam , tesekkur ederim su damlasi , yahu benim dusuncesine cok onem verdigim , zekasina inandigim asli hocam inadina omeri koruyub kollamak istiyor bende sasiriyorum , soz bula bilmiyorum soylemege ve omerin gecmisini hatirlatarak bu ilsginin gecmisini goz onunde gecirerek kimin kim oldugunu hatirlat istiyorum , asagida selin yazmis abi sen benden buyuksun ama zehranin tarafini tutub zehra yonunden bakiyorsun , evet ben yasca sizlerden buyugum yani 50 yasim var ama sizlerde dusunun tabi , aksine ben omer yunden bakiyorum olaya , insan birini ne zaman ve hangi durumda taniyacak, bi sene ayni odada ve ayni yatakda uyuyub nefes almak bi evlilik karari almaya yetmiyomu ? En ofak bi hatasini bulamamak , o dediyin ozelikleri bulamamak aksine deyerli yunlerini bulub sevmek yetmiyormu? Bu durum bi tek zehrayami ayit ? Omerin hayati diyilmi ? Insan birini anlamakda , tanimakda bu kadar zorlanib yanilirmi ? Bi basit bi sorun o boyda ayle temelini sarsa bilirmi ? Buna Izin verilirmi ? Buna cozum bulmak yerine hayatini cehenneme cevirmek olurmu? Ama sen hep kolayini seciyirsun , alnini dugunleyib kizib kiriib dokmegi seciyorsun, zehranin cetin konusunda hic bi sucu yok , cetin zehranin aylesini rezil etmek tehdidiyle par a koparmak istiyor zehrada diyil omer hatta cananin bile oyrenmesinden cekiniyor , sonuclarindan korkuyir bunu anlamak cokmu zor ? Bi inasnin hicmi dusunmeye hakki yok ? Yapilmamis bi suca hukum geydiriyor asliyla omer , ileride cetin zehraya kotuluk yapacak diye , yahu zehra simdilik cetininde cananinda ustesinden geliyor eyer omer parasindan dolayi endiseli diyilse , hem her ne olursa ilsun ayleyi etkileyen bi karar almak ve onun sonuclarina katlanmak bu kadar kolaymi ? Ayle diyirum , evlilik diyorum , gerdek diyorum , vuslat diyorum , diyirumda diyorum ama kime diyorum bilmiyorum , bu davranisin her ikisinin hayatinda acdigi yara kolay kolay kapanirmi , omerin annesinin acdigi yaradan kolay olacaginimi saniyor ? Senarist gizemli konulara gecis yapib ilgi cekmek icin burada yapmasinin etkili oldugunu dusunmus iyide dusunmus cunku her zaman donus yapsaydi bu kadar etkili yadda kalan olmazdi ama baska turde yaza bilirdi mesela zehrayi omerin annesiyle teraziye koyub tarta bilirdi , zehrada olan uzeligi omerin annesiyle giyas edib azicik mutlu ve tatli ve izleyiciyi cildirtmadanda yapa bilirdi, yapmis Iste , nefret oyandirib izkeyicini sarsmak istemis , buda bi yuntem .ben simdi ise odaklanim sonra konusuruz.

    1. su damlasi dedi ki:

     İR abi oncelikle rabbim uzun omurler versin size amin.
     Bakin bu yorumunuzdada haklisiniz bu kadar zeka gercekden afferim .bende sunu diyorum insan para icin boyle bi sey yaparim .? Zehra omere yalan soylemis olsa bile hic bi mantika sigmiyor. Esiyle oyle davransin omer ..bi sorsun dinlesin .Yani ben soyle dusunuyorum cok sacma para icin bu kadar zorba olmak demek ki neymis omer icin parasi zehradan ve askindan onde geliyor ..bi yandan annesi gibi dusunuyor tum kadinlari ve annesinden aldigi darbeyi zehradan almak istemiyor zehra onu yapmazda zaten sadece sormadan .hakaret ..bende bi soru yarandi omer her seyini malvarligini zehrayla boluyor ama zehra o parani harcadiginda omerden izin almali oylemi?. Yada paraya dokunmamali peki zehranin cantasi vitrinmi banka kartlarini saklamak icin?. Gercekden cok anlamsiz ..ben boyle dusunuyorum bu benim fikrim

     1. su damlasi dedi ki:

      İR abi. Ben bu durum da bile hak vermiyor koruyup kovalamiyorum sadece bu senari cok sacma para uzerinde insanlarla oynuyor oyunculari gozden saliyorlar

    2. aslı dedi ki:

     Merhaba Ir abi,
     içini dökmüş rahatlamışsın maşallah.
     Sen sadece Ömer’i suçluyorsun ben her ikisininde bu olayda suçu olduğunu söylüyorum.

     Sen; Zehra ailevi meselesini Ömer’e söylemek zorunda değil diyorsun.
     Bende; Ömer diyor ki ne zaman birbirimizden bir şey saklasak canımız yanıyor bir daha birbirimizden bir şeyler saklamayalım dediğinde Zehra tamam demişti. Ömer bir şey olduğunda ilk bana gel demişti arabada Zehra söz vermişti. şimdi ne oldu sözünü tutmadı Zehra bu konuyu sakladı saklamasaydı bunlar olmazdı.

     Ömer de hatalı, alıp Zehra yı karşısına konuşmalıydı ne olup bitiyor anlat demeliydi.
     Vel hasılı kelam bunlar konuşmadan bu çözülmez ikisi de suçlu abi.

     Zehra, bunca yaşanandan sonra bilmeliydi ki, biz konuşmadığımız ve birbirimizden bir şeyler sakladığımız sürece canımız yanıyor. evleniyoruz eş oluyoruz birbirimizle bu hayatı paylaşacağız o zaman ben anlatmalıyım demeliydi.
     dedi tam anlatacaktı Şükran teyze engel oldu.
     Araba da Ömer sorduğunda imkan fırsat zaman varken anlatsaydı ya Zehra anlatmadı.
     olan oldu.
     Dediğin gibi, senarist ne derse o. kalem onun elinde o ne yazarsa o.

 31. Sevda Naun dedi ki:

  Xanim canim gulum iyiyim cok wukur.Tewekkur cocuklarda cok wukur iyi.Opduler seni.

  1. su damlasi dedi ki:

   Selam aytac canim benim okudum yorumu uzme kendini seni cok seviyorum canim islerini haal et gel merakda birakma beni..gorusuruz.bitanem.

   Sevda naun ablam gunaydin hayirli sabahlar tavayi kap gel sahilde bulusalim zorbanin konagini yikmaga gidiyoruz ..konak deyil timarhane sanki ..bekliyorum gel opdum seni cocuklara selam dikkat et havalar soyuq gorusuruz bitanem benim

   XANİM azeri nasilsin ? Hayirli sabahlar her sey yolundami ?seni cok seviyorum canim

   1. Aytac azeri fan dedi ki:

    Guzel gozlum sen merk etme beni ben iyim uzmuyorum kendim bir yer de gitmiyorum hep sizin yaninzdayim sadece bazen gec cevap yaza bilirim merak etmeyin siz cok sevyorum canım sevd ablam uzlmuyorm artik siz merak etmeyin siz nasilsiniz bitanecik akadslarim benim xanım azeri fan merhab canım sen nasilsin inşallah sen de iyisindir canım vakitm yok oyuz den tek yorum yazyorum daha sonra yine yazcam hoca kalin

    1. su damlasi dedi ki:

     aytacim anladim canim benim tamam gitme zaten ben musaet diyilim yazarim retinglere bende sasirdim bu izleyici ne istiyor acaba ?ne ise hayirli gunler gorusuruz bitanem opucuk manyaki seni opuyor

     1. Aytac azeri fan dedi ki:

      Gitmiyorum zaten burdayim canım bu opucuk manyaki da seni opuyor kocman da sarliyor ve seni cok sevyor

 32. Anonim dedi ki:

  Xanim canim gulum iyiyim cok wukur cocuklarda iyi .Tewekkkur.opduler seni.

 33. xanim azeri fan dedi ki:

  gunaydin canim arkadaslar im nasilsiniz diziden sonra kotu olsam bile sizinle kon usmak iyi geliyor bana sev da naun ablacim sen nasils in cocuklar nasil bende sana katiliyorum bu senar istleri dovmeye hadi ALLAHA EMANET OLUN OPUY ORUM SIZLERI CANIM ARKA DASLARIM

 34. Sevda Naun dedi ki:

  Gunaydinlar dunya guzellerim sabahlam mutlu oluyorum akwam olunca Omer kefimizi pozuyur.Su Damlam nasilsin wirinim demek tava nerde buluwalim bir ordu ile gidelim senaristleri dovmeye .Bizim Omeri gozden saldilar.Aytacim sende artik kefini pozma yeter amma bunlarki kara sevda .Adini koya bilemediler.Aynaya bizi hayel et nerde buluwacayiz .Hepiniz hep gulun gozel arkadawlarim .onemli olan sizsiz her bir gununuz how surpirizlerle dolu olsun .Opdum kendinize iyi bakin

 35. Aytac azəri fan dedi ki:

  Gunaydin arkadslar hepinizi ismini yazmyorum suan heme cikcam cubur cemahat hepinize hayirli sabhlar nasilsiniz siz cok cok cok sevyorum canım arkadaslarim cok opdum diger sayfaya gircek vakdim yok biraz da dondugum de hepsini okuyup cevap yazcam ALLAH emanet olun gorsuruz

  1. aslı dedi ki:

   Aytaccım seni seviyorum kendine dikkat et görüşürüz Sende Allah’a emanet ol canım.

   1. Aytac azeri fan dedi ki:

    Canım aslicim ben de seni sevyorum bitanem

 36. anonim dedi ki:

  Asil cim bu guzel analiz için teşekkurlar,ban fragmani gordukdan sonra ilk iki bolumu izlamicem dedim şimdi analizi okumak daha iyi geldi,bide ban ömerin annesinin kotu biri oldugunu duşunmiorum kesin ailesini hilmi yilmazdan korumak için terk etmişdir ve arkasindan gitmesinlar diye oyle soylamiş.

  1. aslı dedi ki:

   Bende öyle düşünüyorum bakalım asıl sebebi gösterecekler mi?

 37. Sevda Naun dedi ki:

  Selam Asli hanim yureyinize eline saglik.Yapma yapma Omer defalarca okudum her okudugumda duygulandim.Evet dogru insan sevdiyinin teline bile zarar vermez .Yalanci opuw cok incitdi beni

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Sevda,
   Teşekkür ederim.
   Asıl ben bu gece Ömer’in Zehra ya yapacaklarından korkuyorum inşallah düşündüğüm şeyi yapmaz Ömer. Her ne kadar eşi de olsa bu şekilde olmaz umarım.

 38. Anonim dedi ki:

  Aslı hanım, yine çok güzel anlatmışsınız.Elinize sağlık.Yanlız benim kafama bir şey takıldı.Ömer hayal ederken anne babasını,sanki kadın da kocasından şiddet görüyormuş gibi anladım ben.Kadın diyordu ya artık dayanamıyorum.Demekki Ömerin babasıda aynı ömer gibi davranayormuş kadına ki hiç arkasına bakmadan çocuklarının bırakıp gitmiş.Bide adam kadına Müge dedi.Müge isminde birinin diziye katılacağı söyleniyordu.Acaba ömerin annesimi o.Bir de ben dün akşamki bölümde resmen ömerin içinden bir Emir KOZCUOĞLU çıkardıklarını gördüm.Piskopat aşık.Bu durumda diziye Zehrayı gerçekten sevecek birinin girmesi gerekir.Bence de öyle olmalı Çünkü Ömerin içinden Emir çıktı resmen.Neyse sonuçta bir dizi ama bizi çok etkiledi izlemeden duramıyoruz.

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim,
   Ömer hayal ederken annesinin konuşmasından sizin çıkardığınız sonucu ben çıkarmadım.

   Benim aklımda başka bir şey var. Ömer her şeyi yanlış anlayan bir karakter olarak yazılmış ya, belki de annesini de yanlış anladı.

   Ömer’in gördüğü bu, belki Ömer’in görmediği bir konuşma veya konuşmalar vardır. Ve annesi mecbur kaldığı için gitmiştir.

   1. aslı dedi ki:

    Hilmi Yılmaz sevdiği kadının Ömer’in babası ile evlendiğini söylemişti.
    Ömer’in babasının ölümünde de Hilmi Yılmaz etkiliymiş.
    Bu durum da aklıma Hilmi, Ömer’in annesini zor durumda bırakmış ve oda Zehra gibi her şeyi kendisi halletmeye çalışan birisi olduğu için eşinden gizleyerek böyle bir konuşma yapmış hem çocuklarını, hemde çocuklarının babasının hayatını korumuş evi terk etmiş.

    Ömer de bu konuşmanın öncesini ve sonrasını aynen şimdi olduğu gibi bilmeden sadece gördüğü ve duydukları ile annesine kızgın olabilir.?

    Her ne olursa olsun Ömer’in Yüreği yaralı.

    1. aslı dedi ki:

     Müge mi dedi?
     Ben jülide anladım yanlış da anlamış olabilirim.

     Evet dizinin bizi etkilediği doğru.

   2. Anonim dedi ki:

    Haklısınız sizin düşündüğünüz gibi de olabilir.Konuşmanın tamamını duymadığı için çocuk aklıyla hüküm vermiştir.

 39. Tatlıcı ülker dedi ki:

  Günaydın canlar:-) Aslım eline sağlık…

  1. su damlasi dedi ki:

   Kiz mucizem eline saglik pek sevmedim bu bolumu ama senin analizin daha guzel cikmis opucuk manyaki seni opuyor

   1. aslı dedi ki:

    Peki Öpücük manyağı su damlam.

    Ülkercim sana da merhaba canım.

 40. Gozel dedi ki:

  Aslim ellerine saglik bitanem ay cok zor okumak cok zor nasyl izlijem bilemedim Omerin eski yarasy eskidende derin tazelenmiş buni nasyl sarar Zehra ay cok kutuyum Zehranyn halyna cok uzulyorum ayny zamanda kizkinim ona
  Aslim teşekkur ederim cok iy yazmyşsin ,cok iy anlatmyşsyn her şeyi allam senin uzulmegne izin vermesin hayatynda hic uzulmemegini,kirilmamagyny dileyorum RABBIMDEN

  1. aslı dedi ki:

   Gozelcim, güzel duan için amin inşallah diyorum. Allah’ım senide hep mutlu etsin inşallah canım benim.

 41. Tuti dedi ki:

  Analiz çok güzel,mükemmel,teçekkürler.Ha Ömerin babasınin adı 1.sezonda Tahir Kervancıoglu diyilmiydi?Çimdi neden Tahsin oldu?

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Tuti,
   teşekkür ederim. evet Ömer’in babasının adı Tahir, ancak ekip değişince adamın adını da unutup değiştirmişler.

   Tıpkı Yener’in soyadına yaptıklarını Ömer’in babasının adına da yaptılar. Ekibin dikkatsizliği.

 42. Rada dedi ki:

  Gunaydin. Aslim vallah senin analizini okumak diziyi izlemekten daha keyifli.O artisti manyagi gormeden okumak iyi geldi. Eline saglik. Ilk defe dun keremin sahnesini gorunce sevindim. En azindan ici nefret kinle intikamla tutusan bir zorban iyiydi. Kiz bu ismini anmak istemedigim kisinin babasinin adi Tahir degilmiydi ne zaman Tahsine donustu. Izleyici ile resmen dalga geciyorlar kafasi gidik senaristler. Zorba kesin birini gordu o yuzden zehrayi susturmak icin optu. Betul hakli aralari duzelse bile zehranin aklina heyatinin bir fotoraf gibi tuzla buz olundugu o ilk gece opucuk manyaginin yaptiklari gelicek. Her ona dokunmaya kalktiginda boynundan kolyesini tartib cikaracak oyun bitti deyisini hatirlayacak zehra. Nasil bir de inanacak o odun birde ayni seyi ona yasatmayacak diye. Anca bu kiz salak ya. Ona ahlaksiz zengin avcisi paragoz deyip zaman zaman asalayici sozleri ile canini yakan birini sevmedin mi? Bunlari da unutur.

  1. aslı dedi ki:

   Evet Ömer’in babasının adı Tahir.
   Ama her ekip değişmesinde yaşanan klasik durum ad ve soyad değişimi burada da yapıldı. onu bilerek yazdım kimler fark edecek diye.
   Diziyi yazan arkadaşlar, burada diziyi iyi takip eden seyirci olduğunu unutuyor.

   Ayrıca 1. sezonda Ömer annesinin peşinden koşmuş düşmüş dizi kanamış da Hediye abla mendil ile silmiş Ömer o mendili hala saklıyordu. bunu da unuttular ki Ayşe koşmuş annesinin peşinden. abisi teselli etmiş onu.

   hep değiştiriyorlar bağlantı kopukluğu var dizide ama yinede hoş karşılıyoruz diziye emek var diye.

   ama biraz daha özen ve itina istiyoruz ekipden.

 43. xanim azerifan dedi ki:

  gunaydin aslicim nasilsin bu analizde guzel olmus bu bol umde cok agladim omer ve zehra icin kalbim yandi de meki omer zehra ile canan in konusmasi sabahla olan konusmayi duydu ustune bide telefon konusmasi om eri bu hala getirdi keski ze hra omere onceden cetinin ona tehdit etmesini bankd an para cekmesini anlatsa ydi boyle olmazdi asil omer in annesinin onlari nasil te rk etdiyini hatirladi omer b elli cocukluk travmasi yasa mis burda omere icim para m parca oldu

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim xanim azerifan,
   dün geceye bakarak bugün biraz daha iyiyim.
   Evet Ömer geçmişinde yaşadığı acı dolu anı unutmamış, unutamamış, unutması da pek mümkün değil. Anne sevgisi olmadan geçen yıllar.
   Zehra anlatsaydı bunlar olmazdı. Bunlar oldu demek ki başka yere başka şekilde bu yoldan geçiş yapacaklar bakalım bu yol nereye gidecek?

 44. Aytac azeri fan dedi ki:

  Aslicim canım arkadasim o guzel gonlune salik sagol var ol bitanem cok ama cok guzel yazmisin yazcak tek kelime bile bulmyorum bu bölüm izler ken ben de cok uzuldum ağladım omerin acısını cok iyi anyorum canım abim kiyamam sana ayni sekil de zehraya da cok uzldum onar aglar ken kalpleri acir ken benim de kalbim acdi agladim ıçim de kizqinik yok sadec uzuntu var zehom bu halde gormeye daynmyorum bir an bile aklimdan cikmyor okadar iciden his eder yazmisin ki okurken göz yaslarim sel oldu akdi dizimiz izliyecek gücüm kalmadi zehom oyle gorce kalbim de neler yasyorum keski anlat bilsem nasil ki suan zehom kalbi kirik nasil ki o resim cercvesi param parca ben de zehom oyle gorunce omeri gecmisde yasadigi acilarini gorce kalbim oyle olyor param parca bu son yazilan senaryor insani kalbini cok actiyor ben cok uzluyorum zehom oyle acı ceker ken gormek canım cok actiyor inşallah cok uzun surmez yoksa benim kalbim daha fazla daynmaz buna neysen ben cikip uyyayim artik saat 3 oldu sabah gorsuruz inşallah analiz gercek den cok guzel olmuş nekadar uzuc de olsu cok guzel yazmisin cok tesekkur edermi canım

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Aytaccım,
   Sende var ol bir tanem, ben bölümü izlerken de, yazarken de kalbimin sıkıştığını, nefes alıp vermekte zorlandığımı fazlası ile hissettim. Hazal da Erkan da iyi oyunculuk çıkarmışlar helal olsun onlara. Ben fazlası ile etkilendim bu bölümden.

   Evet senin gibi bende bu bölümü yazarken ağladım. Ömer’in içinde yaşadığı o tarifi imkansız acıyı yaşadım onunla.

   Aytaccım bu zor günlerde geçecek elbet. Güzel günler gelecek. O zamana kadar biraz sabır. onlar bu sahneleri çekerken neler yaşadılar acaba?

   1. Aytac azeri fan dedi ki:

    Merhaba aslicim canım nasilsin evet aynen ben de seni gibi oldum diziyi iziler ken de analiz okur ken de hercek den hem kabim sikisdi həm de agladim cok haklisin erkan da hazal da rolerini cok guzel oynuorlar gercek den helal olsu ben de fazlasiyla etkilendim bu bölüm den bak sana bukadr üzücü bölüm olmasina ramen cok guzel rentig almsi dizi hekes cok etkilenmis bakalim bugun neler olcak merkla yeni bolumleri bekliyorum inşallah her guzel olur

 45. Anonim dedi ki:

  Bugünü özetleyen arkadaş ilk defa tesadufen girdim ve yazınızı okudum okadar güzel yorumlamissinizki heleki sonuna yazdiginiz adini sen koyun senaristi siz olun şimdiki atalım gitsinnn

  1. Lale turkmen dedi ki:

   Keske Asli senarist olsada bizde dogru durust bir adini sen koy izlesek. Bende Rada ve Ir abi ile fikir ayriligina dusmesem. Bence siz hep buraya girip okumayi bizim gibi aliskanlik halina getirin diziyi izlemekden daha iyi gelicek.
   Aslim ben hala istedigim zaman giremiyorum bu siteye . Ara sira girebiliyorum hem artik elime telefon yetmiyor oglum telefonuma el koydu. Yeni iyi calisan yootube gecirmisdim telefondan diziyi izlemek icin o da oglumun isine geldi. Hep cocuk videolari cizi filim goruyor. Bende sizlerle konusmayi cok ozledim. Analiz icinde cok tesekkur ederim canim.

   1. aslı dedi ki:

    Canım Lalecim benim, rica ederim elimden geleni yapıyor yazıyorum işte.

    evet seninle konuşup sohbet etmeyi bende diğer arkadaşlarda çok özledik.
    Canım oğluşuna maşallah. Teknolojiyi şimdiden çözmüş akıllı kerata.
    Benim için öp oğlunu ve sıkı sıkı sarıl ona.
    Her ikinizde Allah’a emanet olun öpüyorum seni meleğim benim.

  2. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim, diziyi tv den izleyemeyen arkadaşlar rica ettiler bende kıramadım onları. 1. sezondan beri buradayım sizle yeni karşılaştık.

 46. Anonim dedi ki:

  Siyah beyaz aşktan çıktım geldim. Yorum yapmasam iyi olacak moralmanim eksilerin altinda..

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba,
   moraliniz biraz daha iyidir umarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir