Adını Sen Koy 219. Bölüm 16 Kasım Analizi

Burak 19 Kas 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 219. Bölüm 16 Kasım 2017 Perşembe

 

Baba evi diye bir şey var.
Ayrılırken üzüldüğün, gidince sevindiğin, başın sıkıştığında da kapılarının ardına kadar açık olduğunu bildiğin…
İkinci evin, arkanı yasladığın dağ,
Hep dumanı tütsün, ışığı sönmesin istediğin, başımdan eksik olmasın diye dua ettiğin…
Baba evi diye bir şey var , çocukluğunu, gençliğini yaşadığın, haber almadan duramadığın, uzak olmaya dayanamadığın..
Baba evi diye bir şey var ayrılırken kalbinden bir parça bıraktığın…

Zehra’nın baba evinde son gecesi.

 

Çetin Cananı allem etmiş kallem etmiş kendisine inandırmayı başarmış. Canan hiçbir şekilde Zehra ya inanmıyor. Zehra Canan’a çok büyük bir iyilik yaparak Çetin’in gerçek yüzünü söylerken Canan inanmıyor ve kötü olan Zehra oluyor.

 

Zehra, Canan’a daha yeni tanıdığın insana benden daha çok güveniyorsun öylemi deyince, Canan da sen ne kadar Ömer’e güveniyorsan bende Çetin’e o kadar güveniyorum dedi.

 

Çetin ile Ömer bir mi Canan? Çetin Ömer’in tırnağı bile olamaz. Yalancı, sahtekar, düzenbaz, dolandırıcı adamın teki Çetin. Ömer öylemi? Güvenilir, sadık, babacan, sevecen, ailesini, eşini Zehra yı çok seven saygın bir iş adamı. Kıyasladığın adama bak birde. Bu saydıklarımın onda biri bile yok o Çetin de. Körsün sen Canan, Gözlerini aç.

 

Salim amca, Şükran teyze ve kız kardeşi balkonda oturmuş konuşuyorlar. Salim amca üzgün Zehra’nın baba evindeki son gecesi olduğu için. Kardeşi de, kızın teli ile duvağı ile baba evinden ayrılıyor diyerek teselli etti.

 

Kız babası olmak zor dokundu Salim amcaya kızının evden ayrılacak olması. Gerçek babası olmasa da çok severek büyütmüş Zehra yı Salim amca.

Ömer Cevriye hala ile mahalledeki eve geldi. Zehra evde olmayınca Zehra yı aradı Zehra da Canan ile mahalleye geçti.

 

Zehra gelene kadar, Ömer Salim amca ile konuştu. Ömer, bana güvendiğiniz için teşekkür ederim dedi. Salim amca da güven önemli, ikinizin birbirinize güvenmesi daha da önemli dedi.

 

Salim amca, bir baba olarak Ömer’e nasihatlerde bulundu. Yarın evleniyorsunuz. Birbirinize her zaman açık dürüst olun. Güven biterse her şey biter. Güven önemli dedi. haklı Salim amca.

Bir öleni geri getiremezsiniz, birde kaybolan güveni.

 

Siz artık birbirinize emanetsiniz, emanete hıyanet edilmez dedi. ben kızımı gözümden sakındım, aynısını da senden beklerim dedi.

Zehra babasından Ömer’e emanet.

Birbirinizin elini hiçbir zaman bırakmayın dedi. Ömer de Zehra’nın elini hiçbir zaman bırakmayacağım diye söz verdi.

Ezan okundu ne güzel ilk kez dizi de ezan sesini duydum. Yurt dışında ezan sesine hasret nice insan mutlu olmuştur benim gibi. Önceden bunu çok istemiş dile getirip yazmıştım, istediklerimi duyup gerçekleştirdikleri için dizi ekibine teşekkür ederim. Ama benim anlamadığım Ömer neden camiye gitmiyor? Sadece büyüklere Salim amcaya özel bir durum değil ki bu.

İnşallah bir gün Ömer’i dua ederken ve camiye giderken de görürüz. Zor olmasa gerek.

 

Salim amca camiye gidince, Ömer Zehra’nın büyük halası ile yaptığı konuşmayı hatırladı. Zehra baba diye bildiği kişinin aslında dayısı olduğunu öğrense çok üzülür şimdi olmaz ama bir gün bunu öğrenecek, benim gerçek babasını bulmalıyım diye içinden düşündü.

 

Ömer Zehra’nın babasını bulmayı kafasına koymuş hadi hayırlısı bakalım kimmiş Zehra’nın babası görelim.

 

Ayşe ve Nihat okulda Asya’nın durumu hakkında konuşuyorlar. Asya 6 yaş sendromu yaşıyormuş. Bunun içinde iyi bir pedegog dan yardım alın dedi öğretmen.

 

Zehra eve varınca, balkonda Ömer ile baş başa oturup konuşuyordu. Tam Çetin ve onun yaptıklarından Ömer’e bahsedecekti ki, Şükran teyze Zehra yı içeriye çağırdı. Zehra 5 dakika izin istese de bu izni vermedi teyze. Zehra da sonra konuşuruz diyerek gidiyordu ki, Ömer tamam sevgilim dedi.

 

Kulaklarıma inanamıyorum Ömer sevgilim dedi. Zehra da şaşırdı ve o da Ömer’e seni seviyorum dedi. düğünden önce son itiraflar ediliyor gibi güzeldi çok sevdim bu sahneyi. Sevgilim ve seni seviyorum 🙂 iyi bir ikili oldu bu iki kelime.

 

Zehra içeri geçti. Çeyiz sandığına Cevriye hala eklemeler yapmış onları gösterdi. Makyaj takımı, giyeceği birkaç kıyafetler. Sabah da geldi bu güzel anda Zehra’nın yanına.

Canan ise, hasedinden çatır çatır çatlıyor. Odaya geçti ve Zehra’nın çantasından Çetin’e vereceği para dolu dosyayı aldı kendi çantasına koydu. Zehra’nın Ömer’in hesabından habersiz çektiği parayı Canan çaldı. Bir hırsızlığın kalmıştı onu da yaptın Canan. Zehra ne yapacak?

 

Cevriye hala, çeyiz sandığını baba evinde kapanır, yeni yuvanda açılır diyerek kapattı.

 

Mahalleden konağa geçecek Ömer ama ayrılamıyor sevgilisinden. Ayrı geçirecekleri son geceleri bir yıl gibi uzun gelecek olan bir gece.

 

Ve bu son gece kızı ile dertleşen bir baba,

Salim amca, balkonda gece ile başbaşa iken Zehra geldi yanına ve duygusal anlar yaşandı. Bir baba kız evladını yuvadan uçuracak olmanın verdiği mutlulukla biraz hüzün karışık duygular içerisinde.

 

Bir kanadı kırılmış gibi hissediyor Salim amca, Zehra nın yuvadan uçması ona dokundu, ilk göz ağrımsın dedi. kızına ben hep buradayım dedi ve nasihat etti. Evlilik mahremiyet ister, sorunlar olabilir, kol kırılır yen içinde kalır dedi.

Burası senin ilk yuvan, büyüdün kanatlandın uçacak kendi yuvana konacaksın. Bugüne kadar benim başımı önüme eğdirmedin, kocanın başını da önüne eğdirme dedi. her ikisi de çok duygusal anlar yaşadı ağladı sarıldılar.

 

Ayşe, Nihat, Asya, Hediye abla tatile gidiyorlar.

 

Zehra’nın mahalledeki evinde, bahçe düzenlemesi var. Masalar sandalyeler akşam için hazırlanıyor. Canan da sinir küpü olarak ortalıkta geziyor. Ondan iş istediklerinde ise, kafanıza Canan kadar taş düşsün dedi içinden. Senin kafana düşşün emi kötü kedi Canan.

Sabah, Kerem’in yan tarafa emlak dükkanı açmasından rahatsız. Babası ile konuşup neden geceye katılamadığını söyledi, bu sayede baba oğul arasını yapacak Kerem dükkanı kapatıp gidecekti.

 

Ancak bu olmadı. Bu haberi Kerem Ayhan beyden telefonda öğrenince küplere bindi. Kendisinden habersiz babası ile konuştuğu için Sabah’a çok kızdı Kerem. Benim özel hayatıma karışamazsın. Ben senin özeline bu çantana karışıyor muyum dedi o kızgınlıkla, Sabah’ın çantasını almaya çalıştı. İçinde ne var bunun deyip çekerken yere Sabah’ın gözü gibi bakıp sakladığı kaset düştü kırıldı parçalara ayrıldı.

 

Sabah buna çok üzüldü. Ağladı. Kerem ne olduğunu anlamadı. Ne olacak Kerem Sabah’ın geçmişine ait anıları onun içerisindeydi. Belki anne ve babasına ait ses, belki de özel bir şarkı vardı anılarına dair ama artık senin sayende yok kırıldı kaset.

BEN SANA BABAMIN EMANETİYİM

Öyle bir derin aşk ki sana duyduğum
Kelimelere sığmaz
Ne dünüm ne yarınım ne de bugünüm
Sensiz olmaz

 

Bu gülüş tek sana ait
Son yemin ol elimi tut
Bir gece bile ayrı yatma
Beni sarıla sarıla uyut

 

Seni bana verene şükürler olsun
İki dünyada da cennetimsin
İyi günde kötü günde ben sana
Babamın emanetiyim

Ebru POLAT

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 219. Bölüm 16 Kasım Analizi” üzerine 10 yorum

 1. xanim azerifan dedi ki:

  aslim beniyim seninde iyi ol mana sevindim sen bizim ic in deyerli arkadassin sen bu analizleri cok guzel yaz iyorsun ben analizleri okuy anda ben kendimi huzurluk rahatlik buluyorum ALLAH rahatlik versin sana iyigec eler tatli ruyalar canim be nim

 2. Gozel dedi ki:

  Aslim teşekkur ederim bitanem cok guzel bolum olmuş baba kizin konuşmasyna biraz duygulandym babasy bi bolumde guven bas etmiş Zehraya bi mesaj ama Zehra soylememegi terci etmiş yapyjak bişey yok
  Canym Aslim guzel kalplym sag ol cok cok minnetdarym canym

 3. xanim azerifan dedi ki:

  aslim bu analizde cok guzel olmus evet bu bolum cok g uzeldi zehra omere seni se viyorum dedi omerde sevg ilim dedi bu sahne muhtes emdi

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim xanim azerifan
   nasılsın iyisindir inşallah.
   Evet bu bölümde şimdiye kadar hiç söylemedikleri sözleri birbirlerine söylediler.
   Güzel sahneydi. Bende beğendim o sahneyi.

 4. su damlasi dedi ki:

  ASLİ mucizem bi seye ki senin elin dokunuyor orda cicekler aciyor bu kalbinin guzelliyi olsa gerek sen bi mucizsin dokundugun her sey cicek aciyor eline saglik bazi olaylardan dolayi bu bolumu izlememistim Şimdi izlemis kadar oldum cok tesekkur ederim

  1. aslı dedi ki:

   Su damlam canım benim, o senin güzel görüşün, çok sağol güzel düşüncelerin sözlerin için utandım şimdi

   1. su damlasi dedi ki:

    ASLİ mucizem her guzel lafdan utanirsan oho isimiz var senle ben geleceyine neler neler soylicem ah canim sen tum guzelliklere layiksin iyi ki varsin hadi iyi geceler opdum ay yine opdum olsun ya cok seviyorum seni o yuzden dakka basi opuyorum

 5. Aytac azeri fan dedi ki:

  Aslicm canım bu analiz de cok guzel olmuş bayldim cok tesekkurler bitanem sen evet cetin omeri tirnagi hata ayagini tozu bil olmaz cok haklisin bu bölüm cok guzel di cok sevdim bu bölüm hem cok mutlu hem de cok uzldugum ve agladigim bir bölüm du mutlu olduğum sahne omer sevgilim dedi zehra da seni sevyorum bu sahne cok guzel di bu sahne de cok mutlu oldum uzldugum sahne se zehrayla babasini konsdu sahnedi o sahne de cok uzuldum agladim kalbime dokundu kendi babam geldi aklima cok duyqulandim kisacasi bu bölüm de analiz de cok guzel di

  1. aslı dedi ki:

   Sağ ol aytaccım,
   Evet bu bölüm çok güzeldi. Zehra ilk kez Ömer’e seni seviyorum dedi.
   Ömer de Zehra ya sevgilim dedi. öyle tatlılardı ki bu bölümde.
   Unutulmaz bölümlerden biri.

 6. aslı dedi ki:

  Yazdığım analiz çıkmış, ama siyah yazı ile vurgu yaptığım yerler düz çıkmış. Klip de yok. Resimde.
  Sağlık olsun.
  Eklediğiniz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.