Adını Sen Koy 218. Bölüm özeti 15 Kasım analizi

Burak 17 Kas 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 218. Bölüm 15 Kasım 2017 Çarşamba

Temiz Yürekli İnsanlar Hiçbir Zaman Rahat Hayat Yaşayamazlar. Çünkü Herkesi Kendileri Gibi Bilirler ve Üzülen Kendileri Olurlar!
Zehra’nın düğünü var ama uğraştığı insan Canan ve onun belalısı Çetin.

Zehra kendisini, Canan yüzünden tehdit eden Çetin’in yaptıklarını Canan’a anlattı. Ama Canan inanmadı.
Çetin Canan ile buluşmak istedi. Canan da kabul etti. Tam evden çıkacakken Zehra durdurdu Canan’ı ve Çetinin iyi bir insan olmadığını, kendisinin Çetinin evindeyken, baygınken, uygunsuz resimlerini çektiğini Zehra Canana söyledi.

Söyledi söylemesine de, Canan Zehra ya inanmadı. Güya Çetin Canan’ı seviyormuş, o böyle bir şey yapmazmış. Daha kaç gün oldu tanıyalı da bu adama sen inanıp güvendin Canan?

Ne zor şeydir insanlara güvenmek, canım dersin canın yanar. Gülüm dersin gülün solar, dostum dersin yalan çıkar. Elbet bunu bir gün Canan da anlar.

Zehra kendisine inanmayan Canan’a kendini kanıtlamaya, ona yalan söylemediğini ispatlamaya çalışıyor. Telefonunda olan resimleri göstermek istedi. Resimleri sildiği için yoktu resim. Zarftakileri göstermek istedi zarfta çantasında yoktu. Canan da iftiracı senin yalanlarına karnım tok dedi.

Zehra konağa gitti bulup getirmeye Cananı ikna etmeye. Konakta ararken odasında bulamadı, Hediye ablaya sorunca o zarfı çalışma odasına koyduğunu söyledi. Ömer’in çalışma odasında arama yapan Zehra son anda zarfı gördü ama alamadı çünkü, Ömer geldi gelinlik provasına gideceklermiş.

Canan Çetin, Sabah Kerem derken hiçbir şekilde ne düğün alışverişini gördük, nede gelinlik provasını, damatlık seçimini. İlk evlendiklerinde, iyi kötü resim çekinmişti Zehra, Ayşe gelinlik denetmişti Zehra ya. Ömer görmüştü Zehra yı o halde tabi bizde. Şimdi hiç biri olmadı.

Kerem emlak dükkanının açılışını yaptı ama kimse gelmedi. Aynı gün Sabah da açılış yaptı onun davet ettikleri geldi. Kerem’e hayırlı olsuna bir Koray, bir de Şükran teyze geldi. Kerem daha fazla bu duruma dayanamadı para ile adam tutmuş onları dükkanın önüne dikti davetliymiş gibi.
Sabah’ın davetlilerine meyve suyu yetişmeyince, imdada kerem yetişti. Nede olsa onun davetlileri gelmemişti. Şükran teyze ile Koray Keremden meyve suyu istediler. Kerem de verdi.

Ve bu açılışın en güzel misafiri bence Fikriye teyzeydi o geldi açılışa ama o Kerem ile Sabah’ın nişanına geldiğini düşünüyor. Unutkan olduğu için. Kerem de ahiretliğinin oğluymuş öyle güzel ki Fikriye teyze. Kerem ile Sabah’ı nişanlı zannediyor.
Kerem Sabah’ı kaçırmış ve şimdi de nişan yapıyorlarmış, Fikriye teyzeye göre öyle. Bu davetlileri de nişana gelenler diye biliyor. Aralarında çok tatlı konuşmalar geçti. Fikriye teyzenin dediği gibi bunlar nişanlanırlarsa hiç şaşırmam.

Davetliler gitti. Fikriye teyzenin de kızı geldi. Aklı başına geldi hatırladı Fikriye teyze ve kızı ile gitti.
Davete katılan birisi de evini satmak istiyormuş. Hem Kerem ile hem de Sabah ile sözleşme yaptı evinin anahtarlarını verdi. hangisi daha önce satarsa diye. Ve Kerem ile Sabah o eve müşteriyi aynı anda götürünce, Sabah’ın müşterisi kaçtı çünkü, bu şekilde evin fiyatını yükselteceklerini düşündü müşteri.

Kerem de tek kalınca rakip de olmayınca, evi sattı. İlk satışını yaptı Kerem.

Mahallede düğün hazırlıkları sürüyor. Zehra’nın halası çeyiz sandığını açtı yaptığı el emeği göz nuru çeyizleri gösterdi.

Oldu da bitti maşallah diyenin hesabı,
Ömer ile Zehra gelinlik provasından dönüyorlar. Hangi ara gittiniz de dönüyorsunuz? Zehra çok dalgın durgun. Ömer de fark etti bunu ve hemen arabayı durdurdu, ne olduğunu sordu.

Zehra da çok korkuyorum Ömer dedi. Zehra artık rahat bir şekilde Ömer diyebiliyor. Zehra Ömer’e kötü bir şey olacak da bu büyü bozulacakmış gibi geliyor korkuyorum deyince,

Ömer, böyle bir şeyin olmasına ben asla izin vermem, sen benim nefes alma sebebimsin dedi.
Sen beni dünyanın en mutlu erkeği yaptın. Sen benim yanımdayken bile seni özlüyorum nasıl bırakırım seni?
Ben karanlıklarla boğuşurken, sen beni aydınlıklara çıkardın. Ben sayende her şeyi farklı görüyorum, nefes alışım bile farklı artık dedi.

Asya yemek yemiyor, iş de olan babasını özlemiş, o gelirse belki yerim dedi. Ayşe de Nihat’ı aradı olanları anlattı. Nihat eve geldi ama Asya yine yemek yemedi. Babası ile konuşurken hep olumsuz cevaplar verdi Asya.
Nihat da kreş deki öğretmenleri ile konuşalım dedi Ayşeye.

Zehra, Çetin’i aradı. Resimlerin orjinallerini getirmesini parayı vereceğini söyledi. Her zamanki kafede buluştular. Canan da oraya gelmiş. Zehra’nın düğünü olacak, uğraştığı işe bak. Bırak ne hali varsa görsün.

Zehra’nın en mutlu olacağı günde uğraştığı işlere bak. Birde kadir kıymet bilse Canan o da yok.
Çetin para istemiyormuş, resimleri de getirmemiş. Canan ile nişan yüzüğü taktılar kendi aralarında.

Zehra Ömer’e, daha yeni yeni ismini söylerken, evlenmek için tüm aile bireylerinin onayını almak zorundayken, Canan’ın yaptığı ne şimdi? O kız o ailenin bir üyesi değil mi? kafasına göre iş yapıyor. Zehra da dadısı gibi Cananın peşinde onun arkasını toplamaya çalışıyor.
Evlenecek Zehra, işi gücü var gelin kız hazırlanması gerekirken Canan’ın arkasını toplamakla meşgul olacak iş mi?

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 218. Bölüm özeti 15 Kasım analizi” üzerine 22 yorum

 1. Gozel dedi ki:

  Hoş geldin Komisser Murad iymisin Ayanymdan haber getirdigne teşekkurler ya kendine soylemezmisin bi buraya gelip meraba.diyse cok ozledik kendisini sanada kolay gelsin bu işler basky yaparak olmaz canym kusura bakma aşkyny zamana birak hoş

 2. Anonim dedi ki:

  Canan kıskanç suratsız kötü bir kadın dizide oynatmak için çok mu aradiniz

 3. aslı dedi ki:

  Bu gün 220. bölüm o son sahnede Ömer ne yaptı öyle oyun bitti diyerek? Resmen zorba Ömer geri gelmiş. Korktum ya 🙁

  Benim biraz hava almam lazım bu neydi şimdi? Kesin Ömer Zehra ile Sabah’ın konuşmasının başını duydu ve her şeyi yanlış anladı.
  Zehra’nın her şeyi para için yaptığın, hesabından da çekilen parada olunca Ömer bu hale geldi.

  1. Gozel dedi ki:

   Aslim analize teşekkur ederim buni okup sevinerkem bu yorumyn beni cok korkutdy ya resmen yinemi yalnyş anlaşylma ay ynanamyyorum cok uzgunum

 4. aslı dedi ki:

  Bu gün o son sahnede Ömer ne yaptı öyle oyun bitti diyerek? Resmen zorba Ömer geri gelmiş. Korktum ya 🙁

  Benim biraz hava almam lazım bu neydi şimdi?

 5. Komisser Murat dedi ki:

  Shimdiden iyi geceler.
  Ben gordum yazilarinizi. bu kadar seviyorsunuz ya zehrayi zaten o yuzden sizin yaniniza geldim. Asli hanim ve diyerleri zehra sinavi vermish neticeler ise daa gelmedi.kiz kardesimle kardesden ireli arkadash zehra ikiside 4 gozle bekliyo neticeyi. 20 si bir odul toreni var zehraya da davetiye gelmish her hade iyi yazmishdir. Buyuk odul oyle bir shey ki zehra eyer bu odulu alirsa sizden 1 ay uzak kalicak. Odul Amerikada 1 ay tecrubhe. Asil hanim iy ki de soylemishsin.egher soylemeseydi shu an zehra yashamazdi. Ben esek kafamla ona hakeret ediyinde o sinrden karshisindaki chay bardagini sinirle tuthdu, bardak kirldì.eli kan ichindeydi.dokunmama da izhin vermedi. Anliycaghìnìz siz zehranin hayatini kurtardiniz. A.s.k hastasi hanim ben siz adinizi yalnish yazdiniz sanyordum. O yuzde. Ama o hastaneyi asla unutmam. Su damlasi iyi yapyorsun ben bunlar hak etdim. Cesaretim yok bu bashima bela. Tabi sevgi konsunda. Kunku ben bir kere denedhim olmadi. Aghzim yandi yani. Bizim azerbaycanda bir lâf var (Aghzi sutden yanan suyuda ufurerek icher) diye benimki de o mesele. Ulker hanim sanada ve xanimada tesekkur ederim. Buradha yardim etmedinz ama diyer sitede yol gostermishdiniz.
  Ayan siteye geri donermi bilmem.ama bizede o davetiyeden geldi. Egher ayan iyi yazdi ve amerikaya gidiyosa haber vericem soz. Ve orda ona kalbhimide achacam.
  Shimdi sizde hosca kalin.

  1. aslı dedi ki:

   Komiser Murat bey,
   ben Ayan ile o zaman konuştum çünkü, ona doğru olanı yapmasını konuşmasını ben istedim. Susarak hiç bir iş halledilemez. Siz ona çok büyük haksızlık yaptınız, Ayan o zaman çok üzülmüştü, onun rahatlaması için bu konuşmayı yapması gerekiyordu.
   İyi ki de Ayan ile konuşmuşum ve oda benimle.

 6. Tatlıcı ülker dedi ki:

  KOMİSER MURAT arkadaşım merhaba:-) Ya arkadaşım kusura bakma ama bende arkadaşlarım gibi sana yardımcı olamicam:-( Senin için sadece dua ede bilirim. Elimden sadece bu kadarı geliyor.

 7. Aytac azeri fan dedi ki:

  Iyi aksamlar ask aylesi bugun siteye cok girmedim sizi cok ozledim bu analiz icin de cok tesekkur ler aslicim su damlam sen nasilsin canım bugun sana da yazmadim bitanem seni de cok ozledim neyapyor sun nasilsin ? Murat komserim hos geldinzi nasilsiniz ? Bizim ayanmiz sinavi vermiş cok sevndim tebrik ederim basarilarin dayim olsun canım arkadasim seni cok sevyoruz bir de arkadaslar yutup da zehom dansi etigi vidyo paylasilmis ben simdi izledim cok guzeldi cok mutlu oldum ayini zamanda da cok guldum omeri oyle dansi eder ken gormek cok qarbime giti ben bugun 4 cü bölüm izledim yutup da omer cok zorba zehrayi cok uzuyor ama simdi okadar cok sevyorki aski insani bukadar mi deyisir aşkın gücü cok büyük eski de omer hep sirket de oluyor du simdi sirket hiç gitmiyor ben eski ölüm leri cok ozledim oyuz de 1 bölüm de yenide izlemey basladim bugun 4 cü bölüm izledim omer zehray evlenme teklif eti keski yeni bir evlilik teklifi faha etseydi cok guzel olur du neyise ben simdilik kacdim tekrar donerim

  1. aslı dedi ki:

   sağol aytaccım

  2. su damlasi dedi ki:

   İyi aksamlar arkadaslar nasilsiniz?
   AYTAC guzel gozlum hos geldin ben iyim cok iyi sen nasilsin? Evet bu gun yok dun seni cok ozledim ah canim benim muhtesem bi. Bolum izledik sende izledinmi? Her sey cok guzel cok muhtesem oldu zehra cok guzel di hele omer pek yakisikli ya yasasin sonu da gorduk su duyunu cok mutluyum ya hepinizi kutlarim ..canim benim seni ozledim yaz bakalim nasil buldun bu bolumu ?

 8. Anonim dedi ki:

  Arkadaşlar bu Ömerin kardesi adi Ayşe miydi Ayseyi kocası aldatiyor mu çapkın bir adam mi o?? Soyler misiniz?

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar anonim,
   Ayşe, Ömer’in kardeşi doğru. Nihat da eşi. ve Nihat ilk bölümlerde biraz çapkındı ama sonra hiç de öyle olmadığı anlaşıldı. Eşini seven bir erkek Nihat. eşini aldatmıyor.

 9. xanim azerifan dedi ki:

  iyigunler murat komiser na silsiniz ayan sinavini vermis tesekkur ederiz bu guzel haber icim bende asliya ka tiliyorum ayan burda olsun ki ,onunda fikrini alal im sonra size yardimci olal im hoscakalin ALLAH yardim ciniz olsun

 10. xanimazerfan dedi ki:

  iyi gunler aslicim bu analiz de mukemmel olmus eline saglik canim bu bolumde zehra canana gercekleri soyledi inanmadi zehra ina nmasin sana kendi ne hali varsa gorsun bencil kiskanc canan

  1. aslı dedi ki:

   Canan kendi başını yakıyor, yetmiyor Zehra yı da yakacak

 11. A.S.K hastasi dedi ki:

  Aslim hizina yetisemez olduk. Eline yuregine saglik. Haklisin eskiden zehrayi gelinlik denerken gormustuk. Simdi gercek dugun yapiyorlar masraf olmasin diye ne alis verisi nede gelinlik damatlik provasini gorduk. Zehranin akli dugunden omerden cok cananda kalmis. Surekli cananin yaninda. Canana bir de tasma taksin konaga yaninda gotursun kopegi olarak. Canansiz zehra konakta bir dakika durmaz surekli mahalle kafe cananin pesinden kosar. Birak ne hali varsa gorsun. Cananin derdini cekmek sana mi kaldi? Bu gidisle omeri kaybedecek haberi yok.

  1. aslı dedi ki:

   Sağ olasın canım benim,
   Ömer Zehra ya evlenme bile teklif etmedi. Yüzük o da yok ortalık da. Düğün yapılıyor Ayşe yok, Yasemin yok. Varsa yoksa Canan.

 12. Komisser Murat dedi ki:

  Tum site halkina gunaydin diyorum.
  Tesekur a.s.k hastanesi hanim elinize saghlik vurun. Cesur seni anliyorun. Merak etme zaten iyi yaptin guzelce dovmek gerekir beni.
  Aytac hanim, su damlasi, ulker hanim sizin soylediklerinizi yapmaya cesaretim yetmedi. Yapamadim zehraya soyleyemedim. asli hanim ne yalan soyleyem sizden ve gozel hanimdan yardim bekliyordum. hic bir shey bekledighim gibi olmadi. ZEHRA DUN O BUYUK SINAVI VERDI. Haberiniz olsun diye soyledim.

  1. A.S.K hastasi dedi ki:

   Selam Murat bey. Anlamana sevindim. Senin aklin hala Ayanla tanistigin hastanede kaldigi icin ismimi a.s.k hastanesi yazmissin. Afferin benim cimcimeme.

  2. aslı dedi ki:

   Merhaba Komiser Murat,
   Zehra yani ayan, sınavını vermiş maşallah ona.
   Gelelim size, ben Ayan burada olmadan onun fikrini düşüncesini bilmeden size yardımcı olamam.
   O gelsin fikrini söylesin gereken neyse elimden geleni yaparım.

   Ayrıca, onun sizinle hastanede konuşmasını, ayanın sizin düşündüğünüz biri gibi olmadığını ona söylemesini ben istedim ondan, o kişi siz iseniz, kafam biraz dalgın kusura bakmayın.

  3. su damlasi dedi ki:

   Komisser Murat selam hos geldin hayirli cumalar.
   Neden cesaret edemedin? Neden yapamadin? Ay kusura bakma soyliycem ama kirilmayin yani ayanin kalbini kirp uzmeye cesaret etdiniz .dogruyu soylemeye yok oylemi? Pes dogrusu …Ne guzel ayan sinavi vermis tesekkurler bu haber icin ..ah bide kendisi gelse cok ozledik onu ..
   Asliya katiliyorum daha oncede soyledim ayani bekliyoruz bu konu icin ….size yinede cesaret edip soyleyin diyorum sizin icin en dogrusu bu ….. Hosca kalin Murat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.