Adını Sen Koy 215. Bölüm Analizi 10 Kasım

Burak 14 Kas 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 215. Bölüm 10 Kasım 2017 Cuma

Sabır ÖyIe Bir İptir ki; Sen Kopacak Sanırsın, O Gittikçe GüçIenir. Sen Bitecek Sanırsın, O Gittikçe ÇoğaIır.
Mevlana

Mevlana’nın sözündeki gibi ya sabır, Çetin denen o adamın yaptıklarını seyreden başta ben olmak üzere bütün seyirciye ya sabır.

Şimdiki zamanın geçmiş zamandan bugüne gelmiş Nuri Alço’ Namı diğer Gazozcu Çetini, Canana ilaçlı meyve suyu içirip bayılttı ve resimlerini çekti. Zehra yı da bu resimler ile tehdit etti.

Sonra da Zehra’yı adım adım takip ederek tam Zehra karakola girecek ve Çetin’i polise ihbar edecekken engel oldu ve ne kadar ciddi olduğunu göstermek içinde arkadaşını arayarak zarfı söylediği adrese teslim etmesini istedi.

Zarf, Zehraların evine halasına teslim edildi. Zehra da hemen eve gitti. O zarfın içerisinde resimler varsa onu kimse görmeden almalıydı Zehra.

Halası, üzerinde isim olmayınca merak etse de kime geldiğini, içinde ne olduğunu açmadı zarfı.

Zehra telefon açtı ve halası da söyledi bir zarf geldi diye. Zehra da o zarf bana dedi düğünle ilgili ama öyle değil.

Meraklı Melahat Canan da, zarfı kurcalamaya açmaya çalıştı içinde ne var diye. 

Civciv çıkacak kuş çıkacak içinden Canan’ın Çetin tarafından çekilmiş resimleri çıkacak. Ne olacak? sen varsın onun içinde de işte Zehra seni koruduğu ona emanet edildiğin için annen tarafından, seni korumaya çalışıyor.

Ah açsaydın da o zarfı görseydin ne haltlar yediğini. Beni seviyor dediğin Çetinin seni ne kadar sevdiğini görseydin.

Olmadı görmedi Canan Zehra geldi aldı zarfı elinden bir hışımla.

Kerem evden getirdiği eşyalarını emlak dükkanının önünde Atiye sattırırken para kazanacağım ümidi taşırken içinde, dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olurcasına hem eşyalarını zabıta aldı, üstüne ceza kesti kazandığı parayı da ona yatırdı.

Sonuç sıfıra sıfır elde var sıfır. Olan kıyafetlere oldu canım kıyafetler gitti.

Kerem sabır diyor, Mevlana gibi düşünerek onun sabır sözünden yola çıkarak, “ Sabır ÖyIe Bir İptir ki; Sen Kopacak Sanırsın, O Gittikçe GüçIenir. Sen Bitecek Sanırsın, O Gittikçe ÇoğaIır”. Diyor Atiye. Kendine de sabırla devam durmak yok Kerem daha çok işin var dedi.

Kerem daha önceden borç verdiği bir arkadaşını arayarak ondan parasını istedi. Arkadaşı da verdi. Kerem’in cebi yeniden para gördü.

Bu parayı da gitti borsaya yatırdı. Şirketin finans müdürü sayesinde, adam uyardı girme diye ama dinlemedi Kerem.

Senin ne işin olur borsayla elindeki parada borsada gidiyordu ki, son anda hissesini satıp elinde bir miktar para kalmasını sağladı. Ama oda bir işe yaramazdı daha çok paraya ihtiyacı vardı Kerem’in.

Zehra evinde, Ömer konakta. Zehra konağa gelmeyince Ömer Zehra yı aradı gelip alayım seni dese de Zehra kabul etmedi. Ben taksi ile gelirim dedi. Ömer öyle özlemiş ki Zehra yı o taksi seni bana hemen getirir mi diyor?

Ömer böyle söyleyince aklıma bir şarkı geldi hemen yazıyorum. Taksi değil de bir yağmur seni bana getirsin 🙂

Ömer den Zehra ya

BU YAĞMUR SENİ BANA GETİRSİN

Bu yağmur ah bu yağmur 
Seni bana getirsin 

Gök bulut deniz çiçek 

Ne varsa aşka girsin 

Bu yağmur ah bu yağmur 
Seni Bana Getirsin

Ben artık ben değilim 
Sen artık sen değilsin 

Nasıl sevdim ben seni 
Nasıl yandım bilmezsin 

Bu yağmur ah bu yağmur 
Seni bana getirsin 

Bu yağmur getirecek 
Mutlu güzel ne varsa 

Bu yağmur ikimizin saçlarına yağarsa 
Bir gün nazlı sevgilim sevdiğimi anlarsa 

Bu yağmur ah bu yağmur 
Seni bana getirsin
Zeki MÜREN

Zehra da Ömer telefonu kapatınca, Ömer’in onu Canan ile buluşacağı yere bıraktığında yanağından öptüğü anı hatırladı. Zehra Ömer’e sırılsıklam aşık, öpmesi bile hoşuna gidiyor. Gülümsüyor.

Akşam olunca Zehra hala konağa gelmeyince, Ömer Zehra yı düşünüyor derin derin. Aklında Zehra ile birlikte yürüyüş yaptıkları ve onun elini öperek seni seviyorum dediği, gelin havasına girmişsin diyerek sohbet ettikleri an var.

Ömer de çok seviyor Zehra yı duygular karşılıklı. Birbirini yürekten seven iki insan Zehra ve Ömer.

Akşam yemeği için Zehra yı beklerken, Ayşe Nihat’a takılıyor, biz bekleriz beklemesine de aç kurtlar bekler mi diye. Hala da eşlik ediyor Ayşe’ye.  O bekarken kurttu hayatında sen varsın diye gülerek eşlik edince, bir de Ayşe kuzucuk diye yanağından okşayarak Nihat’ı sevince, Nihat dayanamadı. 

Burada sessizce oturuyorum diyemi bunca laf diye tatlıca sitem etti Nihat.

Zehra da geldi. Nefes nefese geç kalmanın verdiği endişe ile neden geç kaldığını Ömer’e kapı ağzında anlatırken Ömer parmağı ile Zehra’nın dudağına dokunarak susturdu ve tamam şimdi burdasın, benim yanımdasın dedi.

Sakinleştirdi taramalı tüfek gibi neden geç kaldığını anlatmaya çalışan Zehra yı, elini  tuttu iki elinin arasında ve Zehra bakışları ile konuşmadan elini bırakmasını istedi. Ömer de şimdilik diyerek bıraktı. Zehra da şimdilik diyerek bırakmasını kabul etti.

Evet şimdilik elini bırakmasını istedi Zehra, Ömer de tamam diyerek bıraktı gün gelecek ikisi de isteyerek, kendi rızaları ile gönül rahatlığı içerisinde, kimselerden çekinmeden, utanmadan, birbirlerinin ellerini tutacaklar.

Ayşe salonda abisi ve Zehra’nın ilişkisi hakkında sohbet ediyor. Sanki evli değillermiş de, flört ediyorlarmış gibi ilk günkü gibi tazecik. Bir yıldır böyle olmaları ve abisinin aşk kelimesi ile yanyana olması biraz garibine gidiyor Ayşe’nin. 

Çok normal eskiden iş den başka bir şey düşünmeyen, evde nerdeyse zaman geçirmeyen Ömer.

Zehra dan sonra evden çıkmaz oldu. Zehra var diye onu daha çok görmek, yanında, yakınında olmak için bütün işlerini neredeyse evden halleder oldu. 

Nihat da bunun adı aşk diyerek neden böyle olduklarını açıkladı.  

Nihat haklı insana yapmam dediği her şeyi yaptıran bir tek aşktır.

Sabah da Kerem’i merak ediyor. Kovarım gitmez, beklerim gelmez diyerek onunla ilgili ne kadar da zor zamanlar geçirdiğini dile getiriyor.

Telefon açıyor ulaşılamıyor. Böyle olunca da endişeleniyor. Vicdanı el vermiyor. Vicdanlı Sabah, ne hali varsa görsün diyemiyor, Kerem’i aramaya çıkıyor. Bildiği her yere baksa da bulamıyor.

Çetin Zehra yı mesajla tehdit ederek parayı hatırlattı ve yarına kadar süre verdiğini, bu sürede parayı vermezse resimleri gazeteye vereceğini yazmış pislik herif.

Cevriye hala çağırınca apar topar salona geçti Zehra zarfı da yere düşürdü haberi yok. Salonda çay içerlerken Zehra dalgın aklında o resimler var. Hala da fark etti

Zehra’nın dalgınlığını. Fark edilmeyecek gibi değil ki.

Asya annesini çağırınca, yalnız kaldılar Hala ile Zehra. Hala Zehra ya Ayşenin söylediklerini söyledi. Sanki bunlar evli değil de daha yeni taze flört ediyorlarmış gibi.

Hala, Zehra’nın kendisine hanım demesini istemediğini artık abla demesini istediğini söyledi.

Zehra bundan sonra artık Cevriye abla diyecek.

Zehra odasına gidince, Ömer geldi ve ona da söyledi Ayşenin onlar hakkında düşündüklerini. Ömer de, Zehra’nın elini iki elinin arasına alarak biz bir aile olduğumuzda da ilk günkü gibi sevgili olacağız. Yeter ki, birbirimize güvenelim, sadece bana güvenmeni istiyorum her ne olursa olsun dedi.

Asla unutulmaması gereken 3 şey; Saygı, Sevgi, Güven.

Saygının olmadığı yerde hakaret, sevginin olmadığı yerde nefret, güvenin olmadığı yerde ihanet vardır.

Zehra o an içinden bütün olanları, Çetin’i anlatmak istedi ama yapamadı. Anlatamadı Ömer’e.

Gece bitmiş gün ağarmış Sabah olmuştu. Kayıp Kerem ortaya çıktı. Dükkana geldi. Bir süre kaldı sonra dışarı çıktı. Sabah da peşine takıldı gizlice takip etti.

Yolda Kerem’e telefon geldi borsada zarar etmiş. Sonra Kerem parasız kalınca dedesinden babasına, babasından ona yadigar saatini antikacı dükkanına götürüp sattı. Gönlü hiç razı değildi satmaya ama paraya da ihtiyacı vardı.

Sabah da gördü. O gittikten sonra dükkana girdi. Saati geri aldı mı? göstermediler. Almış olsa vede daha sonra verse Kerem’e ne güzel olurdu.

Sabah Kerem’in gideceğini düşünürken, emlak dükkanının yanına Kerem emlak diye dükkan açtığını gördü Kerem’in.

Zehra uyuyor, Ömer ise çoktan kalkmış hazırlanmış giyinmişti. Mesaj sesine uyandı Zehra. bir mesaj daha. Ömer merak etti sabah sabah kim mesaj gönderir ki? Zehra da reklam mesajı dedi. kaçarcasına banyoya gitti.

Mesaj Çetin den saat 11 de kafe de olmasını, orada olmazsa fotoları göndereceğini yazmış.

Ömer’e söylesem düğün üzeri canı sıkılacak, belki de başı derde girecek diyerek söylemekten vazgeçti Zehra.

Zehra Ömer’e, Canan ile ilgili halletmem gereken bir iş varda diyerek evden çıktı. Canan da Çetin’i telefonla aradı. Ve buluşmak isteyen Canan’ı reddedip telefonu yüzüne kapattı Çetin.

Canan da, biri mi var niye böyle yaptı diye merak etti. Evden çıkıp onun evine gitti. orada bulamayınca da her zaman buluştukları kafeye gitti Canan.

Zehra da bankadan para çekti Ömer’in ona açtığı hesapdan. Ayşe’nin bahsettiği iş den para gelince yerine koymayı düşünüyor Zehra.

Ömer para akışını görünce anlayacak Zehra’nın para çektiğini.

Hediye abla da temizlik yaparken Zehra’nın düşürdüğü zarfı bulmuş onu Ömer’e verdi. Ömer zarfa sonra bakarım dedi ama içinden de merak etti ne diye?

Zehra kafeye gitti. arkasında da Canan onu Çetin ile konuşurken gördü. Zehra Çetin’e Canan dan uzak duracaksın diyerek zarfı uzattı Canan da bunu gördü.

https://www.youtube.com/watch?v=zgVQq4q2XdI

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 215. Bölüm Analizi 10 Kasım” üzerine 21 yorum

 1. aslı dedi ki:

  Göker bey,
  Lütfen üye olmadan girebildiğimiz bu sistem kalsın çünkü, diğer sizin dediğiniz sistemde çoğu arkadaş siteye giremeyecek.

  Şuan ki mevcut var olan sorun yorumların çıkmaması.
  Bu da sistemdeki bazı kelimelere sizin koyduğunuz filtre.
  Bu kelimelerin listesini yazsanız da bizde bilsek ve mesajlarda onları kullanmasak olmaz mı?

 2. aslı dedi ki:

  İyi akşamlar Göker bey, diğer sayfada üyelik sistemine geçeceğinizi yazmışsınız.
  Çoğu arkadaşın e posta adresi yok siteye giremezler. şuan ki mevcut durumu değiştirmeseniz arkadaşlarımızdan ayrı kalmasak olur mu?

 3. filiz dedi ki:

  gerçekçi değil ya diğer dizilere bakıyorumda

 4. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba sevgili kızlarım.İyisinizdir inşallah.Yorumu 7 defa göndermeme ragmen çıkmadıgı için yazmagı birakmaya karar verdim.Tekrar-tekrar yazmak çok zor benim için.Aslıcım analiz yazmasan da siyah yazılardan mahrum bırakma bizi.Yukarıda 3 şey hakkında yazdıgın o 3 satır çok hikmetli.Gönlune saglık.
  Sevgili arkadaşlarım,hepiniz zahmetinizi,hakkınızı helal edin.Allaha emanet olun.

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın canım ablam,
   Seninle aynı dertten muzdaribim bende yazdıklarım çıkmıyor. Ve insan yazmak istemiyor. Seni çok iyi anlıyorum.

 5. Gozel dedi ki:

  Ay ASLICIM neden yazmyyorsun anlamadym sayfa koymuyolar diyemi yazmyyosun gecde olsa gelyor gic olsun hic olmasyn canym
  bu analiz cok guzel teşekkurler bu Cananyda Cetinide hic sevmedim gelsin Yener ile Sevim onlar cok komik kutuduler bide Zehramda soyleseydin be kiz kocana niye.soylemiyosun ay ben cok sinirlenmeden gideyim
  Aslim tekrar teşekkurler canym artyk yazmyjakmysyn uzuldum

 6. aslı dedi ki:

  Bölümün analizini buraya yazdım seyredemeyen arkadaşlar okusun diye çıkmadı yazdığım bende artık yazmıyorum

 7. aslı dedi ki:

  Mesaj yazıyorum çıkmıyor

 8. isimsiz dedi ki:

  Dizinin özetlerini ve tekrarlarını iple çekereek izlerken şimdi diziyi izleyesim yok.Bu son yazılan senaryolar çok sıkıcı.Çıplak resimlere şantaj.Zehranın herşeyi saklayıp kendi başına çözmesi.Bu şantajın sonunun olmayacağını bilmemesi.ayrıca kuzen için bile olsa kendi mutluluğunu tehlikeye atan senaryo yazılması acayip berbat bir şey.Ayrıca o fotoğrafların ordan oraya düşmesi ve kimse tarafından görülmemesi.Belliki ilerde bu fotoğraflar ömer ile zehranın arasını açacak

  1. aslı dedi ki:

   Haklısın

 9. A.S.K hastasi dedi ki:

  Selam.Nihayet beklenen analiz cikmis. Aslim eline saglik. Kiz ben dun zehrayla cetin konusmasini kacirdim. Zehra parayi vermedi. Cetin nasil oldu da canandan ayrilmayi kabul etti. Bir de sucu zehraya atdi pislik. Sanki bu sudan cikmis ak kasik. Agzini yaya yaya konusup sinirimi bozmayi azmis gibi zehrayi sucluyor. Gebertirim seni cetinnn. Manyak canan zehrayla omerin kara kedi gibi durmaktan ne zaman vazgececek acaba ? Adamlarin mutlu anini bozmaya yaratilmis sanki. Zehraya goz dagi vermek icin intihar ediyor. Geberse de kurtulsak bir pislikten.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba canım,
   Zehra parayı vermedi, Çetinin elindeki kopya resimleri ve resimlerin asıllarını istedi. Ve eğer parayı almak istiyorsan Canan dan da uygun bir dil ile ayrılırsın. Yoksa karşında Ömer Kervancıoğlunu bulursun diye imada bulundu Zehra öylelikle Çetin Canan dan ayrılmayı kabul etti.
   Aslında bu Çetinin işine gelir, daha çok para koparır Zehra dan.

 10. Aytac azeri fan dedi ki:

  Merhaba aslicim canım her zaman ki gibi harikasin cok guzel olmus sarki sozleri de guzel canım arkadaim cok tesekkur ederim bu guzel analiz icin biz senin hakini nasil odicez bitanesin canım cok opdum senin iyiki var sin cok sevyoruz seni

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Aytaccım,
   Bende sizleri seviyorum 🙂

 11. xanimazerifan dedi ki:

  inciarkadasimiz zehraya kiz mayin zehra hakkindaboyl ekonusmayin dizide nekad ar sinirlensekde bizbudiziy i izliycez budizi bizim icin va zgecilmezimizdir

  1. Aytac azeir fan dedi ki:

   Evet xanım azeri fan cok haklisn caninm biz nekadar sinirlen sek de dizimz den asla vaz kecmeyiz bu dizi bizim icin vaz hecilmez hale geldi zehom icin de var ken inci yukar da hatimi asdiysam cok uruz dilerim ama ben zehrayi cok sevyorum onu hakin da kotu konsulmasina dayanmyorum bu site de her ke fikirini soyliyor siz de hakiniz sidediyiniz yazmak ama lutve rica edyorum oyle yeyler yazma ben cok uzluyorum ozaman ayrica untama ki senarist ne yazı yor sa zehra da onu oynuyor

 12. xanimazerifan dedi ki:

  aslicimanaliz yine cok guzel olmus benbu analizi okuya nda cok mutlu oluyorum an alizde duyqulari cok guzel anlatiyorsun

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkürler canım sağ olasın.

 13. Tatlıcı Ülker dedi ki:

  İNCİ arkadaşım lütfen Zehra hakkında öyle şeyler söylemeyin:-)

 14. Inci dedi ki:

  Biz ona sabreden derviş Zehrayi beklemekten gebermiş diye değiştirelim :))
  Omere aciyorum. Hayatini zehra gibi aptal ve içine kapanik ezik bir kızla gecirecek..
  Bu da onun cezasi napalim..
  Bu dizinin izlendine inanamiyorum.. yakinda beni unutmanin sacmaliklarina baglar yada beni affetin

  1. Aytac azeri fan dedi ki:

   Merhaba inci rica edyorum zehra hakin da oyle seyler yazmain zehra cok iyi bir kız biz onu olduğu gibi sevyoruz omer de oyle hiç kimse zehranin yaptgi fedakarliglari yapamaz zehrami kotu ayseyi iylesdire omeri deysdiren babasi icin katlandigi ocak acilar babasin izini olmadan canin da cok sevdigi adam da vaz kecen zehrami kotu kusura baskma ama ben sana katlmiyorum ne ben ne de baskasi zehrani yapdiglarini yapamaz asılı zehra deysir se ben sevmem omer icin uzlmenize gerek yok omer de biz de zehrayi olduğu gibi sevyoruz yasis anlam ama zehra hakin da boyle seyler okuynca cok uzluyorum rica edyorum bir daha oyle yazmayin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir