Adını Sen Koy 213. Bölüm Analizi 8 Kasım 2017 Çarşamba

Burak 10 Kas 2017 Adını Sen Koy  0

Herkesin Elinden, Her Şey İçilmez.

Zamanın Nuri Alço’su Çetin. Senin Annen Yok mu? Senin Kız Kardeşin Yok mu? Senin Sevdiğin Evleneceğin Bir Kız Yok mu? Sen Nasıl Bir Erkeksin Vicdanın Yok mu? Allah’ dan Korkmaz, Kuldan Utanmaz mısın Sen?

Çetin Zehra için evinde bir tuzak kurmuş, Canan’ın kendisinin yanında olduğunu söyleyerek kandırmıştı. Zehra Canana telefonla ulaşamayınca, evde ve Sabah’ın yanında olmadığından emin olduktan sonra kesin doğru diyerek Çetinin evine gitti Zehra.

Çetinin niyeti Zehrayı bir şekilde etkisiz hale getirip resimlerini çekip şantajla ondan para koparacaktı. Niyeti buydu ama olmadı.

Çetinin evine Zehra değil Canan geldi. Çetin ilk başta çok mutsuz olsa da bu durumdan, sonradan Canan da işime yarar diyerek planını Zehra üzerinden değil de Canan üzerinden yürütmeye karar verdi.

Ne fark eder ki, ha Canan, ha Zehra her ikisi de bayan ve bu Çetin’in yaptığı insanlığa sığmayan çok kötü bir durum. Senin dünyada yerin yok, senin yerin ancak Cehennemin dibi Çetin.

 Canan desen safın önde gideni, cahil misin sen kızım? İnternette tanıştığın ne olduğunu, kim olduğunu bilmediğin bir erkeğin evine tek başına gidiyorsun. Önceki yaşadıklarından ders almadın mı sen Canan.

Yalan söylüyorsun annene Zehra ya. O insanların başını da yakıyorsun.

 

Canan Çetinin evine girdi ve Zehra ya ben eve gidiyorum diye mesaj yazdı. Zehra da Cananın sesini duymak için aradı konuştular. Canan yalan söyledi Zehra da inandı. Canan kendi eli ile kendini yaktı.

Çetin de, tıpkı Nuri Alço gibi Cananın meyve suyunun içine ilaç katıp verdi. Canan da bunu afiyetle içti. Deme

 

k ki neymiş, herkesin elinden her şey içilmemeliymiş.

   

Canan Çetine, kapıda Zehra yı gördüğünü söyledi. Çetinde onu ben çağırdım seni ne kadar sevdiğimi anlatmak için dedi. seven insan sevdiğine bunu mu yapar Çetin? Senin annen, bacın, kardeşin, sevdiğin olsa şuan Cananın yerinde hoşuna gider miydi vicdansız?

Senin Para için Zehra ya yapmayı düşünüp planladığın işi, Canan’a yapman meyve suyuna ilaç katıp bayıltman ve onun resimlerini çekip Zehra ya şantaj yapma planı yapman hiç doğru değil. Senin yerin ancak Cehennemin dibi Çetin.

Canan kendine gelince Çetin canım ben seni bırakmak isterdim ama toplantım var dedi. Hay ben senin canına kibrit suyu dökeyim de yanman kolay olsun emi, Çetin.

Canan da evden giderken bir mutlu bir mutlu, yanlış anlamışım beni seviyor diyor. He ya nede seviyor seni sorma gitsin.

Sabah Kerem cephesinde ise, Kerem Sabah’ın yanında çalışmak istiyor, Sabah’ın bir elemanı gibi ve kiralama ve satış yaparsa pirim alacak ve dükkanda kalacak Kerem. Sabah da Şükran teyzede kalacak, mahallede laf söz olmasın diye.

Sabah bir müşterisi ile buluşup ona ev gösterecekti ama Kerem ben gideyim işi öğreneyim diye ısrar edince Sabah da tamam dedi. el feneri verdi göstereceği evin elektiriği yokmuş da. Kerem evi kiraya vermek için komisyon ücreti olarak normal fiyatın 3 katı para istemiş adam da hali ile evi kiralamaktan vazgeçti.

Aza kanaat etmeyen çoğu bulamaz bunu öğren Kerem efendi.

Ve bir müşteriyi daha kaçırdı Kerem. Yetmiyormuş gibi, Sabah’ın çantasını karıştırınca, Sabah da dokunduğun her şeyi mahvediyorsun deyince, bu Kerem’e ağır geldi dükkandan hiç konuşmadan gitti.

Ömer Zehra ya sürpriz yapmak istiyor. Bunun içinde sabah gitmek için evden çıkacakken Ayşe kapıda onları çevirdi bir kahve içecek kadar bana zaman ayırın dedi.

Ömer’in daha doğrusu Erkan kardeşimin gözlerinin altı şişmiş. Çok yorulmuş belli. Allah yardımcısı olsun.

Ayşe kahve içme bahanesi ile Zehra ya güzel bir haber verdi. Zehra’nın geçen sene çanta işi ile uğraştığında ona olmaz diyen bir firma fikrini değiştirmiş Zehra ile çalışmak istiyormuş. Hem de aldığı fiyatın üç katı bir ücret ile.

Ömer de bu işe sıcak baktı.

 

Ömer ve Zehra konaktan Ömer’in sürprizini görmek için ayrıldılar. Ayşe de arkalarından abimi böyle mutlu gördüm ya ölsem de gam yemem dedi. Yeniden mi hastalanacaksın Ayşe? Cevriye halada ağzından yel alsın biz beraber yaşlanacağız dedi.

Ömer Zehra ile konak bahçesinde arabanın önünde ufak bir konuşma yaptılar. Ömer sen Ayşeye iyi geldin varlığın ile sevgin ile onu iyileştirdin deyince Zehra da Ayşe ye biz iyi geldik dedi.  Ayşe’nin abisini nedenli sevdiğini biliyor Zehra.

Ömer daha sonra beni iyileştirdin, Ayşe den farkım yoktu, ruhum hastaydı benim, gözlerim kör, kalbim kilitli, dilim bağlı dedi ve ekledi ben eski Ömer değilim dedi.

Evet Ömer eski zorba Ömer değil. Değişti Zehra sayesinde, Ayşe için başladığı bir oyun ile hem kardeşini, hem de kendinin iyileşmesine vesile oldu.

 

Araba ile sürpriz alanına giderken yolda sohbet ettiler. Zehra sorsa da sürprizi, nereye gittiklerini bir cevap alamadı Ömer den.

Ve Cananı aradı halam bana emanet etti de diyerek. Bu Ömer’in hoşuna gitti ve seni bu yüzden de seviyorum dedi.

Çetinin yanında olan Canan evdeyim beni merak etme dedi Zehra ya. Sen böyle yalanları söyle daha başına ne işler gelir senin Canan.

 Ömer Zehra yı sürpriz alanına getirdi. Zehra alanı çok  beğendi şehirde değiliz sanki çok huzur verici dediğin de, Ömer de senin gibi huzurlu, dingin, güzel, eşsiz, masum dedi. Zehra Ömer’e huzur veriyormuş.

Ne güzel bir evlilikte çok önemlidir huzur. Huzur varsa mutluluk vardır. Mutluluk varsa Sevgi vardır. Sevgi varsa sağlık vardır. Sağlık var ise insanın yüzü hep güler. Rahat bir uyku uyur, iyi bir uyku insanı mutlu eder. Mutlu olan insan da diğer insanları mutlu eder ne güzel işte. Zincirin bir halkası bir bütünü komple etkiliyor.

Zehra buranın sahipleri çok şanslı dedi. Bilmiyor ki oranın sahibi onlar. Ve alanda kendi kendine yetişen çiçekleri gördü. Onlara hüdayi nabit denir dedi. Yani kendi kendine çıkan ve yetişen çiçek.

Ömer Zehra ya burası senin olsaydı burasını çiçek bahçesine çevirirdin herhalde dedi. Zehra da evet diyerek hayalini anlattı.

Papatyalar, yaseminler, menekşelerle dolu bir bahçe. Ömer bir de ev olsun bari deyince, Zehra da olsun dedi ve sanki ev varmış gibi hayal ederek, şuraya ıhlamur ağacı, şuraya da bir iğde diyerek hayalini anlatınca.

Ömer de bazı hayaller gerçek olabilir dedi.  Senin hayalindi, burasını bizim için, senin için aldım buranın sahibi şuan burada, senin hayalindi gerçek oldu dedi.

 Zehra çok mutlu oldu, öyle ki mutluluk gözyaşları dökecek kadar. Ömer bir evimizde burada olacak senin hayal ettiğin gibi dedi.

Zehra, dün Ömer’in ona sorduğu soruları neden sorduğunu şimdi çok daha net anlamıştı. Ben seni hak edecek ne yapmış olabilirim? dedi Zehra.

Nemi yaptın kendinden önce hiç tanımadığın, sana etmediğini bırakmayan insana dayandın, sabrettin, bekledin, elinden gelen gayreti ve çabayı göstererek sana onca hakareti eden, iftiralar atan, eziyet eden üvey annen olduğunu bilmeden gerçek annenmiş gibi sevdiğin insana dayandın. Baban olmadığı halde babam diye bildiğin insan için 6 ayını verdin.

Bu 6 ay içerisinde, başına gelmeyen iş kalmadığı halde sabrettin. Kendini hiçbir zaman düşünmedin. Allah da karşına Ömer’i çıkardı. Onu sen iyileştirdin. Kardeşini iyileştirdin. Asyaya annesini verdin. Daha ne olsun Zehra. Bırak da Ömer de senin hayallerini gerçekleştirsin.

Bu mutlu anı Çetinden gelen bir mesaj bozdu. Sanırım Cananın bir resmini Zehra ya gönderdi Çetin.

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 213. Bölüm Analizi 8 Kasım 2017 Çarşamba” üzerine 3 yorum

 1. Aytac azəri fan dedi ki:

  Elerine salik aslicim cok guzel analiz olmus canım cok tesekkur ederiz arkadaslar bu sayfan ne suçu var neden kimse bir sey yazmamis buray

 2. Anonim dedi ki:

  Merhaba.Analiz güzel,ama Çetin orada olmasaydı çok daha güzel olurdu.Tuti.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba anonim,
   Evet Çetin dizi de olmasaydı bu sahneler yaşanmasaydı iyiydi ama yaşandı yapacak bir şey yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.