Adını Sen Koy 21. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)

Burak 04 Tem 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy da 180. Bölüme Kadar Ömer ve Zehra Neler Yaşadılar? Neler Yaşamadılar ki.

21. Bölüm

Ömer’in Pişmanlığı 2

Kayıp Olan Broşu Asya’nın Kedisinin Boynunda Görür Ömer. Ve 2. Pişmanlığını Yaşar. Zehra da Kendisine Atılan İftiranın, Broşun Ağırlığına Daha Fazla 

Dayanamaz Ömer’in Kollarına Bayılır.

(19. bölümü kim çekti ise, oradaki çekim hatası aynen bu bölümde de devam ediyor. Sanki kasıtlı yapılmış gibi)

Alev yine yaptı yapacağını ve broşun boş kutusu ile Zehra yı zor durumda bırakmayı başardı. Zehra zaten Ömer’in ona yaptığı ağır suçlamanın etkisinde, Ömer Zehra yı depoya kapatmış, ve Zehra orada üşüdüğü için ısınmak isterken yangın çıkmış, yoğun dumana maruz kalınca da neredeyse ölecekti Zehra.

Şimdi de bu,

tüm ev halkının önünde kendisine düğünde hediye edilen broş soruluyor. Kutusu var, broşun kendisi yok. Ne diyebilir ki Zehra.

Ömer de Zehra ya içinden hadi açıkla bakalım broşun nerede olduğunu der gibi baktığı ve başını çevirip te Asya’nın kedisi pamuk’u görünce, kedinin boynunda broşu gördü Ömer ve kendi kendine broş dediği an Zehra Ömer’in kollarına bayıldı.

Bedeni zaten yorgun, bir de ruhu çok derinlerden yara aldı Ömer’in ona inanmaması yüzünden ve Zehra artık bu yükü taşıyamaz hale geldi ve Ömer’in kollarına bayıldı.

Beden her yükü kaldırır da, gönül her sözü kaldıramaz. Sözden ağırı yoktur. 

Zehra artık o ağır yükü taşıyabilecek güçte değildi. Öyle ki, baygınken bile ben almadım, bende değil diyecek kadar ağırdı broşun kayıp olması. Broşu Zehra’nın almış olduğu düşüncesi çok ağırdı Zehra için kaldıramadı ve bayıldı Zehra.

Ömer Zehra yı koltuğa götürdü ve kendine gel Zehra dediği an, Zehra; ben almadım, bende değil dedi.

Ömer 2. Pişmanlığını yaşadı o an çünkü; Zehra doğruyu söylüyordu. Önceden söylemiş olduğu gibi broş onda değildi. Zehra almamıştı broşu. Ömer emindi artık çünkü; Ömer gördüklerine inanan biri olduğu için şimdi kendi gözleri ile görmüştü broşu, broş kedinin boynundaydı.

Olan Zehra ya olmuş bir hiç uğruna boş yere Ömer den laf işitmiş, yetmezmiş gibi bir de depoya kapatılmış, canına kast edilmiş ölümle burun buruna gelmişti Zehra. Değdi mi Ömer?

Anlamadan dinlemeden hüküm verdin. Ama verdiğin hüküm yanlıştı. Hadi şimdi özür dile ve affettir kendini Zehra ya.

(ben kaç kere yazdım özür dilesin diye ama nerde Ömer ve özür dilemek ancak rüyamızda görürüz. Çok sonraları özür diledi Zehra dan Ömer. 180. Bölümde bir kere daha diledi sevdiğini de söyledi Ömer o zamana kadar da çok çektirdi Zehra ya Ömer.)

Bir bayılan daha var o da Sevim.

Evlerinin ellerinden alındığını öğrendi ve o da bu yükü kaldıramadı.

 

Salim amca inşaat den düşmüş, günlerce çalışamamış evine ekmek götürememiş, şimdi şirketi zarara uğrattı gerekçesi ile evi elinden alınıyor. Hangi akla mantığa sığar vicdansızlar?.

Siz Salim amcayı zarara uğrattınız. Gerekli önlemleri almış olsaydınız inşaat den düşmezdi.

Ömer Zehra yı kendi yatağına yatırmış. Zehra ilk kez Ömer’in yatağında yatıyor. Ve Ömer’e; gerçekten bende değil, ben almadım diyor. Zehra’nın doğru söylediğinin farkında Ömer. Broş kedide kedinin boynunda.

Ömer gerçeği biliyor artık ve Zehra ya yaptığı için pişman ama söyleyecek tek bir sözü yok Ömer’in.

Tam odadan çıkacaktı ki, Ayşe geldi odaya ve Zehra için üzülen Ayşe, ya ciddi bir şeyse, hastaneye gidelim dedi. Ömer de; sadece biraz yorgun o kadar dedi ama yutkunması hiç de öyle olmadığını söylüyordu.

Yaptığına pişman olan Ömer Zehra ya bakarak kapıyı kapatıp odadan çıktı.

Salim amcalarda evi yarına kadar boşaltmak zorundalarmış. El insaf, adam inşaat den düştü diye evine el konulur mu? Yuh. Pes. Gelen memur iyi bir avukat tutun haklıysanız diyor. Bunun haksızlığını şirket sahibi yapıyor. Kim bu vicdansız çok merak ediyorum.

Bu konunun da aydınlığa kavuşturulması gerek senaristler, siz unuttuysanız biz seyirciler unutmadık. Salim amcanın evine kim el koydu? 

Müzeyyen hanım Zehra’nın bayılmasından dolayı biran önce hastaneye gitmesini isterken Ömer engel oluyor. Asya’yı sorarak konuyu değiştiriyor Ömer.

Ayşe de Zehra’nın bayılmasını Asya’nın bilmesini istemiyor üzülmesin diye. Herkes birileri üzülmesin diye bazı yaşananları söylemiyor.

Yenerde Salim amcalara gelince olanları öğrendi. Zehra’nın gözüne girmek için eline fırsat geçti Yener’in.

Sevimde evim de evim diyor, bırakmam ben evimi diyor. Bırakacaksın Sevim hanım emir büyük yerden yapacak bir şey yok.

Zehra da Ömer’in yatağında yattığı yerde ağlıyor, herkes hırsız olduğumu düşünecek diyerek.

Allah’a dua ediyor, içinden geldiği gibi ve beni çıkar bu kör kuyudan diyor. 

Sen o kör kuyudan çıktın Zehra aklandın da şimdilik senin haberin yok. Yusuf gibi atıldığın o kör kuyulardan kurtuldun, Yusuf sultan olmuştu, sende sultan olacaksın Ömer’in gönül sarayında Zehra.

Buraya kadar her şey iyi gidiyordu. Bana göre verilmek istenen duygu verilmişti. Şimdi ise; Zehra’nın midesi kötü ve yataktan kalkıp banyoya gidecek.

 1. BÖLÜMÜN DEVAMI ÇEKİM HATASI

Zehra yatağında midesinin kötü olduğunu hissetti, yataktan kalktı başı döndü haliyle o anları yaşamış birisi olarak gayet normal bir durum, ayağında ayakkabı yok, yalın ayak Zehra odadan koşarak çıkıyor banyoya gidecek.

Buraya kadar her şey mükemmel, verilmek istenen duyguyu ben aldım kusursuz.

Amma velakin bir sonraki sahne, o nedir kardeşim? duygudan yoksun, ruhsuz, hiçbir şekilde önceki sahnenin devamı değil. Seyredince anlayacaksınız ne demek istediğimi. 

Banyonun kapısı yavaşça açılıyor, Zehra’nın ayağında o meşhur depodaki ayakkabı, aheste aheste banyoya giriyor Zehra. Özellikle de ayağını gösteriyorlar bilerek kasıtlı yapılmış gibi.

Şimdi ben ne yazayım bütün duygu gitti. Hiç midesi kötü olan bir insan, dur ben bir ayakkabımı giyip de banyoya öyle gideyim, ayakkabısız çıkmam abi mi der? 

Hele midesi kötü ise, biraz önce koşarak gelen insan öyle ıhıl tısıl mı girer banyoya?  sahnenin bütün ihtişamı gitti.

Umarım dizi ekibi dizinin bu yeniden yayınlanan tekrarlarını seyrediyorlardır da, yaptıkları hataları görüp, 2. Sezonda aynı hataları tekrarlamazlar. El insaf.

Banyoya giren Zehra, kapıyı arkadan kilitledi ve ağladı bir süre. Elini yüzünü yıkadı. Ömer de Asya’nın kedisinden broşu almış odaya gelmiş, Zehra yı arıyor.

Zehra da banyo kapısının önüne geldi oraya oturdu ağlıyor. Ömer de kapının diğer tarafında, ağlayan ve kendi kendine hırsız zannedecekler beni diyen Zehra’yı duyuyor Ömer.

Ömer’in elinde broş, içeride ağlayan Zehra, çok pişman Ömer. Zehra’nın ağlamasına daha fazla dayanamayan Ömer banyo kapısını çaldı. Zehra yaşlı gözlerle kapıyı açtı.

 

Ömer yemeğe ineceksen diyerek elindeki broşu Zehra ya uzattı. Konuşmadı Ömer konuşmadan takmasını istedi.

Zehra da broşu görünce, çok şaşırdı sende miydi? Neden yaptın bunu? Dediğinde,

Ömer; bende değildi. Asya almış kedisine takmış dedi.

Zehra da haklı olarak, Ömer’e ben almadığımı söyledim, sen bana inanmadığın, hiç inanmadığın için, az daha ölüyordum dedi.

Ömer broşu Zehra ya takmak istedi, Zehra tedirgin bir halde bir adım geri çekildi. Takmak istemedi broşu. Ömer de, Ayşe çok hassas bu konu da dedi.

Peki Ömer Sen kardeşin Ayşe’nin hassasiyetini biliyorsun da, karşındakinin bir bayan olduğunu neden unutuyorsun? Zehra senin emir erin, askerin, yada robotun değil ki, her istediğini yapsın, o da bir insan ve onunda duyguları var ve onun da canı yanıyor, kardeşin Ayşe gibi. Biraz olsun anlayışlı olsan Zehra ya karşı ne olur Ömer.

Zehra, Ömer’e;  yapmadığım, asla yapmayacağım bir şey yüzünden az daha ölüyordum, birde iftiraya uğradım dedi.

Ömer de broşu takmayacağını düşünerek gidiyordu ki, Zehra Ömer’i koluna dokunarak durdurdu. Ömer şaşırdı döndü Zehra ya broşu uzattı.

Broşu alan Zehra takarken eli titredi takamadı. Nasıl taksın ki? o küçük broş yüzünden işitmediği laf, başına gelmedik olay kalmamıştı. Broş küçüktü ama Zehra’nın başına aştıkları çok büyüktü.

Ömer de fark etti durumu ve hemen Zehra’nın elinden broşu aldı ve kendisi taktı broşu Zehra’nın yakasına.

 

Zehra’nın gözlerine pişmanlıkla bakan Ömer, gidelim dediğinde, boynu bükük süt dökmüş kedi gibi suçlu hissediyordu kendini.

Yemeğe indiklerinde Ayşe çok mutlu oldu. Masada Alev yine olmadık laflar etti. La havle de geç yoksa asabım bozulacak neyse. Ayşe Zehra’nın yakasında broşu görünce çok mutlu oldu. Müzeyyen hanımda öyle.

Sanki ıssız bir çölde, günlerce susuz kalmışlarda, bir an bir yerde su bulan insan gibi seviniyorlar her ikisi de. Altı üstü küçük bir broş işte ne kıymetliymiş.

Gece olduğunda, Ömer odasına gittiğinde hasta olan Zehra’yı koltukta uyuyor olarak gördü. Üstünü örtmek istedi ama yapamadı.

Ömer’in o sert kalkan olan duvarı Zehra ya karşı giderek yavaş yavaş kırılmaya, çatlamaya başladı. Ömer’in değişimi başladı yavaştan yavaştan.

Ömer odadan çıkınca Zehra mide bulantısı ile uykusundan uyandı koşarak banyoya gitti.

Sabah olmuş yeni bir gün başlamıştı. Ömer çalışma odasında Zehra ya yaptıkları aklında çok pişman Ömer. Zehra ya yaşattıklarının farkında ve onun pişmanlığı altında eziliyor Ömer.

Yenerde Salim amcalara yardım ediyor, eşyalarını depoya, kendilerini de Betonun evine yerleştiriyor. Beton evsiz kaldı.

Nazan Önce Alev’in odasına gitti. Alev Ömer’in evliliğinden şüphe ediyor. Ömer’in Zehra gibi bir kızla evlenemeyeceğini bunun altında başka bir iş olduğunu düşünüyor Alev. Nazan’ı da her zaman ki gibi azarlıyor.

Nazan Ömer’in odasına gidince de, Zehra’nın banyodan gelen sesini dinlerken Ömer’e yakalanıyor.

Ömer Zehra’nın banyodan çıkmasını bekliyor, iyi misin? diyerek. Zehra çıkıyor bir şeyim yok deyip tekrar banyoya giriyor. Ömer de doktoru arıyor.

Doktor ilaç vermiş Zehra içmiyor. Nazan da kapı önünde bütün bunları dinliyor.

Ömer Zehra ile yakından ilgileniyor. İlacını içip içmediğini, yemek yemeden ilaç içmemesi gerektiğini söyleyip beraber kahvaltıya iniyorlar.

Zehra kahvaltı da pek bir şey yiyemiyor midesi kötü Ömer de bunu fark ediyor.

Alev masada sorgu meleği gibi dünle ilgili sorular soruyor, Ömer de cevaplıyor en sonunda Alev’i sert bir dille uyardı Ömer. İyi de oldu.

Nazan da Zehra’nın kullandığı ilaçları Alev’e gösterdi. Alevde resmini çekti ilaçların.

Nazan Zehra’nın hamile olduğunu düşünüyor. Oysa öyle bir şey yok ortada.

Zehra yine midesi kötü olunca Ömer doktora gidelim böyle bekleyerek iyileşemezsin hastasın dedi ama Zehra doktora gitmeyi kabul etmedi. Ömer Zehra için evde kaldı şirkete gitmedi.

Ayşe de abisinin şirkete gitmediğini öğrenince odalarına gitti. Zehra tansiyonu düştüğünü söyledi, Ayşe de doktora giderken onlarla gelmek istediğini söyleyince her ikisi birden hayır dedi.

ah yaramaz küçük çocuklar ah. Yaptıkları iş ortaya çıkmasın diye birbirlerine destek oluyorlar.

Salim amca evin tüm eşyalarını boşalttı Yener eşyaları depoya götürdü. Sevim evden çıkmak istemiyor. Zorla çıkardılar evden Sevimi. Sevim büyük bir bunalıma girdi evini kaybettiği için.

Alevde Zehra’nın ilaçlarının resmini çekmişti doktor arkadaşına gösterdi onları sanki kendisine yazılmış gibi. Pervin doktorda hamile misin? dedi.

Alevde bunun üzerine Zehra yı hamile zannetti.

Bir ilaç sadece bir hastalık için mi iyi gelecek? Anlaşılan mide bulantısı için verilmiş ilaç Zehra ya, hamile olduğu için değil. Midesi için.

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 21. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)” üzerine 20 yorum

 1. Azeri Aytac dedi ki:

  Ben geldim 🙂 aslicim yine cok guzel olmus ellerine saglik ben yokken nekadarda analiz cikmis hemencecik okumam lazim:D

 2. Aslınur dedi ki:

  Faticim bu aralar bende de çok oluyor o dediğin
  Bazen diğer sayfalara giriyorum ama bi tane sayfaya giremiyorum ekran gözükmüyor bembeyaz oluyor , yenileyince de olmuyor , ben sekmeleri kapatıp tekrardan giriyorum , o da olmadı biraz bekliyorum yine gir çık yapıyorum düzeliyor
  Sen dert etme biraz bekle düzelir inşallah:)

  1. fati dedi ki:

   Aslinur evet bende de dediyin gibi ben kapatiyorum acilan pencereleri yeniliyorum olmuyor evet duzelir herhalde

 3. fat dedi ki:

  Ben 22ci bolum sayfasina giremiyorum sabah bakmisdim ama simfi bakamiyorum sizde de oylemi yoksa bi tek bendemi??

 4. Aslınur dedi ki:

  Aslım maşallah maşallah bu ne hız ya , melek kanatlarına jet taktın uçuyorsun mübarek:)
  Şimdi tek tek yorum yapacağım
  Aylincim kesinlikle bu senaristlerin Zehra’nın ayakkabıları ile ilgili bi alıp veremedikleri var , fati ben de geçende bi hata farkettim , 15. bölümün sonlarına doğru Ömer Zehra Ayşe kapıdalar . Ömer işe gidecek diğerleri uğurluyor veee Zehra merdivenden yukarı çıkıyor ama o ayakkabılar yok mu o ayakkabılar , Zehra’nın ayağında düz topuksuz normal bir babet var ama gel gör ki Zehra yukarı çıktığında maşallah bi topuklu ayakkabısı var yani aslında tam da çekim hatası gibi değil de yani ne diyim senaristlere , yaptığı şeyleri tam yapmıyorlar , Zehra dakika başı ayakkabı değiştiriyor ya da canım sıkıldı ayakkabıyı çıkarayım ya da dur dur banyoya ayakkabımsız gidemem hemen giyeyim diyor sanki mübarek
  Neyse şu broş meselesine gelirsek de Ayşeyle Müzeyyen broşu görünce nasıl sevindiler öyle , orda olsam derdim ki ” hayırdır cennetle mi müjdelendiniz , ne bu sevinç “:D
  Hanım abla valla çok doğru söylemişsin , hayatında hataya yeri olmayan Ömer Kervancıoğlu hayatının son 6 ayı boyunca hep yanlış anlayarak , yanlış anlaması sonucunda da Zehra’ya hep yanlış şekilde davranarak hata üzerine hata yaptı aslında . Şu broş meselesi de en bariz kanıtı

  Bu arada “anonim” artık sevinebilirsin çünkü Nur Saçbüker Otan’ın yani Sevimin diziye falan döndüğü yok
  Nur Abla geçenlerde bi canlı yayın yapmış , ben de YouTubedan izledim . Orda kendisi de bununla ilgili bi açıklama yaptı çünkü herkes canlı yayında bunu sordu , Nur Abla da öyle bi şey yok dedi , ama olmayacağı anlamına gelmiyor tabi
  Kendisi eğer ekipten bana böyle bi teklif gelirse şartlar da uygun olursa anlaşmaya varırsak belki olabilir dedi , ama bana böyle bi teklif gelmedi , dolayısıyla bu çıkan haberler yalan dedi

 5. anonim dedi ki:

  ben tekrar bölümleri izliyorum.Özellikle sevim karkterin yaptıkları çok iğrenç resmen kızı gibi büyüttüğü birini bir ereye peşkeş çekti.Üvey anne olduğu için bunu yaptı.benim anlamadığım bir kadın bir kadına bunu nasıl yapar.Daha doğrusu senaristler yaptırdı.Yaptıklarınıda hiç ortaya çıkarmadılar.Bu yetmezmiş gibi bird e bu karekteri ikinci sezonda ütekrar diziye getirecekler.Yaptıklarını kocasıda hiç bir şekilde öğrenmedi.yani bu karekteri acaba tekrar zehrayı başkalarına pazarlamak içinmi getirecekler.Çok iğrenç.Bu karekter hiç bir şekilde diziye geri gelmemeli.Hattada iyi olarak bile gelmemeli.yanlışmı düşünüyorum

  1. aslı dedi ki:

   Her üvey anne Sevim gibi olmaz ki, bu farklı bir kişilik, Sevim gibi olanlarda var elbet Allah ıslah etin onları da Sevim’i de.

   Sevim karakterinin diziye dönmesi konusunda yazdıklarınıza ben katılmıyorum.

   Sevim diziye dönmeli bence. Nasıl döner orasını bilemem? parası bittiği için mi dönecek? yoksa Ömer Zehra için annesini bulup mu getirtecek orasını bilemiyorum.

   Ömer de bulup getirtebilir. çünkü; Ömer Sevim’i arattırıyordu.

   Sevim diziye dönmeli çünkü; yarım kalmış konular var onunla ilgili.

   Zehra annesini Ömer’in gönderdiğini düşünüyordu ona para vererek göndermişti Zehra ya göre öyleydi. ama işin aslı Sevim Ömer den para istemiş, peşindeki adamı yaralayınca öldürdüm zannederek kaçmıştı.

   Zehra’nın gerçek annesini bilen kişilerden biride Sevimdir ve diziye dönünce Zehra ya gerçek annesi olmadığını söyleyecektir ve Zehra da gerçek annesini aramaya çıkacaktır.

   Sevim bunu Ömer’in de bildiğini Zehra ya söyleyecek aralarının açılmasına sebep olacaktır. Zehra Ömer’i sırf bunu bilip de söylemediği için terk edecek gerçek annesini aramaya çıkacaktır. diye düşünüyorum ben.

   Yani demem o ki, Sevim yeni olayların ortaya çıkıp gelişmesi için gelecek diziye, birde askerden gelen oğlunu görmek isteyecektir Sevim.

 6. ayse .c dedi ki:

  aslicim zaman ayirip yazdigin icin tesekkurler yorum yazmasamda her analizini defalarca okuyorum eminim benim gibi pek cok takipcin vardir opuyorum canim iyiki varsin

  1. aslı dedi ki:

   Ayşecim çok teşekkür ederim, demek takipçilerim var öylemi:)
   yüzümü gülümsettin sağ ol canım, bende seni öpüyorum:)

 7. Aylin dedi ki:

  Çok duyqu dolu bir bolumdu . Ama ayyakabi hatası olmasaydı mukemelde olacaktı . Bu diziyi ekenlerin ayyakabiyla bağlı bir sorunları var qaliba . Hataların çoğu ayakabiyla ilgili . Omer çalışma odasında Zehraya yaptıklarını düşünürken ,bide Zehranin bakışları aklına geldi . Ve Omerin yüzünde küçücük bir gülümseme oluştu . Yok ya bu oglanin kalbi var . Bide odLarinda Zehranin üzerini örtecek isterken durdu Omer ve Odadan çıktı . Bence Omer kendine kiziyordu . Belki Zehraya yaptıkları için, belkide Zehraya bu kadar yaklaştığı içindi . Hamilelik meselesine gelince Alevin oyle zann etmesi ,sinirden catlamasi beni mutlu ediyordu . Ama Cadi hiç olmayan çocuğu bile öldürmeye kalkıştı . Bide Dusunuyorum da su Muzo ve Ayse Zehraya bir bros taktılar sanki Ingiltere kraliçesi Yelzavetin tacı taktilarda . Sanki bros diyilde Birleşik devletlerin yazılar. Davalının başına gelmeyen kalmadı o bros yuzunden

  1. Aylin dedi ki:

   Pardon hazinesi ve Zavvalim yazacaktim yalnis yazimisim

  2. aslı dedi ki:

   Canım duygu yüklü o bölümü benim tahminimce 2 kişi çekti ve bu iki kişi birbirinden habersiz.

   Yada tek kişi çekti.yaptığından habersiz. ama her ne olursa olsun sahnelerin farklı zamanlarda çekilip birleştirildiğine kanaat getirdim ben.

   Şöyle ki, son bölümlere doğru Hazal gerçek hayatta hasta olmuş sesi kısılmıştı dizi çekimleri de devam ediyordu.

   Hazal’ın sesinin kısık olduğu sahneler hep yatak odasındaki sahnelerdi. yatak odasından salona, mutfağa geçtiğinde sesi düzelmiş oluyordu. bu da demek oluyor ki, bir yerde çekilen sahne için kurulan sette 5 günlük bölüm çekiliyor ve daha sonra diğer parçalarla birleştiriliyor.

   ben bu sonuca ulaştım ki, bu midesi bulanan ve banyoya koşarak giden Zehra çok önceden çekilmiş bir sahne,

   banyo kapısı açılıp ayağında ayakkabı ile içeri aheste aheste giren Zehra sahnesi çok sonra çekilmiş bir sahne birleştirmişler ortaya da böyle duygusu eksik, ayakkabısızken, birden ayakkabılı Zehra ve çekim hatalı bir sahne ortaya çıkmış.

   İnsan çekim yaparken en son nerede nasıl kaldığını, ne giydiğini bilmez mi? bilmiyormuş demek ki, nedeni de bir yere set kurulunca 5 günlük sahneleri karışık olarak çekip, daha sonra bunu montajda birleştirdiklerinden anlıyorum ben.

   bunun dışında başka bir sonuç çıkmıyor ortaya.

 8. Hayat dedi ki:

  Elerine sağlık Aslicim analizin cok guzel yazilarin insana moral veriyor . Teşekkürler

  1. aslı dedi ki:

   Bende sana teşekkür ederim canım:)

 9. Hanim abla dedi ki:

  Sana da hayırlı akşamlar Fati.Yine güzel bir analiz gelmiş.Teşekkürler kızım.Hoşuma giden yerlerden biri.Ömer Asyanın kedisinden aldıgı broş elinde odaya geldi.Zehra kendini iyi hiss etmiyor.Ömer broşu ona nasıl vereceyini bilmlyor. “Hata istemem” söyleyen hata yapmışdı,Zehraya karşı mahcupdu,suçluydu. Şarkıda söylendiyi gibi: “Kalbine deymişim/dokunmuşum/yar, Bilirim yar, Bilirim her günah bendedir.”Suçunu anlamış,pişman olmuş ve buna ragmen özür dileyemiyor Ömer.Ama dilese kendi üzerinde zaferi olacakdı.Bir gün gelir o da olur elbet.İyi geceler.

  1. aslı dedi ki:

   Ömer hatalı, Ömer pişman, Ömer nasıl yapacağını bilmiyor, Seninde dediğin gibi ablacım, hata istemeyen Ömer hata yaptı. ve yaptığı hata çok büyüktü. ölebilirdi Zehra. ne zaman o an aklına gelse omzuna ağır bir yük biniyordu Ömer’in söyleyemese de yaptığına pişmandı özür dileyemiyordu sadece kazaydı diyebildi Zehra ya isteyerek yapmadığını böyle dile getirmiş oldu.

   şarkının sözleri de güzelmiş:) tam Ömer’in bu haline uygun.

 10. fati dedi ki:

  Sitemizin guzel insanlari hepinize hayirli aksamlar.vakit bulamiyorum yazmaga,ama mutlaka analuzleri yorumlari okuyorum gecelim dusunce ve cevaplarima…Asli yazdigim hikayelidin cogunu bildiyin icin senin Alevi ola biliceyini dusundum o yuzden yani sordum.yazimi sabir gosterip okudugun icin tesekkurler arkadaslar:)Ir abinin yoruma baya guldum sedr ve sedr yardimcisi))abi ben senin tarafindayim zaten o yuzden soyluyordum kizi hemen verme iste bu bolumleri izlediyim icin Omer biraz surunmeli diyordum.Gelelim dizimize gecen bolum izleme sansim oldu Zehra odada agliyordu  Hediyye  abla geldi ben orda zehraya  biraz nasihat etmesini isterdim “uzulme bunlarda gecicek sabir et” gibi laflar hediyye abla evliliyi hakkinda nasihat vericekdi ama Zehra onu yasadigi zorlugun icinden cikmasi icin bi umut gibi gorurdu ama oyle olmadi Hediyye abla gelsi zehranin yarasina duzu serpisdirdi gitdi.Asli ayakkabi konusunda haklisin ben gecenlerde bi hata daha gordum evet evet ben hic dikkatli olmadigim halde gozume batsi bu hata.Omer alevle konusup eve donmesi icin ikna etme calisiyor ev telefonu ile konusuyordu..zehra babasini gormek icin gizlice koskden cikmaya calisiyor ust katdan salona bakdi Omeri gordu Omer  elinde beyaz cep telefonu vardi Zehra calisma odasina gitdi tekrar omeri gosterdi Omer hayla alevle konusuyor yine ev telefonuyla gulermisin aglarmisin.orda o kadar set ekibi var kimsemi gormuyor bu hatalari ?bir bolum olur iki bolum olur?her bolum olurmu yaa nerdeyse her hatalar var.gelecek sezon olmaz insAllah.

  1. aslı dedi ki:

   Canım ben kitap okumayı sevdiğim için biliyorum senin yazdığın hikayeleri. Peygamber efendimizin hayatından kesitler onlar. o hikayede ölen çocuğun kuşu vardı nugayr dı adı serçeye benzeyen kırmızı gagalı bir kuş. ve Peygamberimiz o çocuğun kuşu öldü diye baş sağlığına gitti. ne zaman umeyri görse ne oldu senin nugayr der çocukla ilgilenirdi.

   İnşallah o çekim hataları 2. sezonda olmaz olmasın diye ben elimden geleni yapıyorum. dizi ekibinden okuyanlar olursa dikkate alsınlar diye.
   emek veriliyor en nihayetinde güzel bir iş çıksın ortaya hatalar olmasın. bir olur 2 olur hep olmaz ki canım:)

 11. SaHil dedi ki:

  BEN ANLAYAMADIM SIMDI BU ANALIZLERI VE OZETLERI KIM YAZIYOR

 12. SaHil dedi ki:

  Yazanları okuyunca bir an kendimden geçtim içimde bir nefret duygusu oluştu yaa ama ömer suçlu olunca çok tatlı duruyor bazen oh olsun Zehraya diyorum insan o kadar saf ve temiz kalpli olur mu ya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.