Adını Sen Koy 206. Bölüm Analizi 30 ekim Özeti

Burak 01 Kas 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 206. Bölüm 30 Ekim 2017 Pazartesi

Ömer Zehra’nın Kahramanı Olmaya Pek Hevesli. Eh O Zaman Ömer Zehra’nın Kahramanı Olsun mu? Hadi Olsun 🙂

Kardeşi Ayşe’nin de Kahramanı Olsa Ona Hala Söylemiyorlar Düğün Yapacaklarını. Zehra’nın Halası İle Kuzeni Canan Geldi.

Ve En Önemlisi Ömer Zehra yı Zehra dan Habersiz Tüm Mal Varlığına Ortak Etti.

Ömer ve Zehra harala gürele Ayşe’den gizlice bir düğün telaşı içerisindeler. Ve Ayşe den gizlice birçok işi yürütmeye çalışırlarken, Ömer ve Zehra düğün davetiyesi beğendiler ve bir örnek aldılar. O örneği Salim amcaya gösterecekken kaybettiler. Asya buldu. Babasına gösterdi. Nihat da bizim olmayan hiçbir şeyi almıyoruz okumuyoruz diyerek Zehra’nın çantasının bulunduğu masaya koydu.

Ayşe de salona gelince masanın üzerinde duran isimsiz zarfı aldı tam açıp bakacakken içine Zehra geldi bende bunu arıyordum diyerek elinden aldı.

Revamı şimdi bu yapılanlar Ayşe ye? Ayşe abisini ve Zehra yı o kadar çok severken bu mutlu günlerinde onların düğün telaşına, heyecanına ortak olamıyor. En çok da o hak ediyor bu düğünden haberdar olmayı ama söylemiyorlar. 

Ömer’e de Zehra ya da çok kızıyorum bu yüzden. Aynı evin içerisinde resmen köşe kapmaca oynayıp sır saklıyorlar. Sakladıkları kötü bir şey olsa anlayacağım da güzel olan bir şeyi saklamalarını bir türlü anlamıyorum hem de hiç.

Çok basit Ömer Ayşe ye, Zehra ile evlenirken yapamadığımız düğünü şimdi yapmak istedim, bir nevi evlilik yıl dönümü hediyesi diyecek Ömer. Ayşe bunu duyunca bayram eder ama nerde bunu anlayacak Ömer?

Benim abim olacak ve benden bu özel güzel gününü benden saklayacak küserdim ben abime. Ayşe ne yapacak bakalım öğrenince? Ayşe de küssün abisine birde üstüne hasta olsun bayılsın da iyice korksun Ömer. Ayşe yeniden hastalandı diye aklı başına gelsin Ömer’in. Güya her şey Ayşe içindi. Geçmiş o günler şimdi Ayşe için değil de sanki Zehra’nın ailesi, akrabaları için yapılıyor her şey.

    

Ayşe, o kadar iyi niyetli ki, Zehra’nın abisine mektup yazdığını düşünüyor. Akşam yemek masasında birlikte olalım çok özledik sizi özelliklede Asya dedi.

Zehra da olur dedi ve Ömer’in çalışma odasına geçerek müjdemi isterim kartı buldum dediği an Cevriye halada geldi yanlarına. Zehra kartı son anda Ayşe’nin elinden aldığını söyleyince Ömer de Hala da çok korktu ancak korktukları olmamış Ayşe içini açıp bakamamış okuyamamıştı kartı.

 

Akşam yemeğine konakta kalan Zehra’ya, Asya Zehra ablası için çizdiği resmi gösterdi. Ömer de Asya ya kendisi için resim yok mu diye sorunca, Asya da yok dedi. Dayısından daha çok seviyor Zehra yı Asya ve önceliği ona veriyor.

Ömer, bende bir resim isterim deyince, Asya da çizerim dedi. Nihat da Asya ya uyku vaktinin geldiğini söyleyerek resmi yarın çizmesini istedi. Asya da dayısına bekler misin? üzülmez misin? diye soruyor. Dayısının üzülmesini istemiyor Asya. Ömer de beklerim ama Zehra ablana çizdiğin kadar güzel olacak dedi. Asya herkese iyi geceler tatlı rüyalar diyerek odasına uyumaya gitti.

Ömer sanki biraz Zehra yı kıskandı resim konusunda ona varda bana yok mu? Derken havada bir kıskançlık kokusu vardı sanki. Bakalım Asya dayısına nasıl bir resim çizecek. Zehra ya çizdiği güzeldi. Sadece resimdeki kızın yanında kimsecikler yoktu yalnızdı resimdeki

 kız. Ve o kız Asya için Asya mı? yoksa Zehra ablası mıydı?

Ve Asyacım senin dayın beklemeyi, sabretmeyi öğrendi Zehra ablan sayesinde. Üzülse de belli etmez içine atar senin dayın.

Asya babası ile gidince Ayşe, bizimkilere siz ortadan kaybolup kaybolup nereye gidiyorsunuz? Hesap vakti diye sorguya alsa da, bizimkiler daha bir şey demeden hemen hala atladı o cevap verdi.

Başbaşa kalmak için fırsat kollayıp evliliklerinin tadını çıkarıyorlar anla, yakında düğün dernekte kurar bunlar diyerek bir gerçeği itiraf etti hala da. Ayşe garibim öyle saf öyle temiz yürekli ki, bunun için yeniden davetiye bastırmışlardır dedi. içine doğmuş gibi biliyormuş gibi davetiye seçtiklerini açıkça söyledi Ayşe de abisi çok şaşırdı davetiye gerçekten seçip beğenmişlerdi.

Ayşe, ısrarla davetiye, nikah şekeri bunları yeniden çıkarmak lazım siz bu gidişle her sene bir düğün yaparsınız dedi. ya ne olur şu Ayşe ye söyleyin de sevincinize heyecanınıza o da ortak olsun. 

Baksanıza hayali ne kadar mutlu etti birde gerçeği olduğunu öğrense mutluluktan havalara uçar Ayşe.

Ve ayrıca Ömer bey, sen bunca hazırlığı yaptın da en önemlisi evlilik teklifini unuttun. Ya Zehra sana hayır derse ne olacak. Demez Zehra da istiyor Ömer ile evlenmeyi de. Ömer den güzel bir evlenme teklifi mutlaka gelmeli. Yoksa evlenme teklifi olmadan düğünleri olacak bu gidişle.

     

 

Salim amcanın evinde Koray ve Şükran teyze var. Meyve yerlerken Şükran teyze yarın sabah kız kardeşi Hamiyet ve onun kızı Canan gelecekmiş. Ömer de onların biletini almış bunu öğrenince Salim amca kızdı kardeşi dururken burada o neden alıyor ki biletleri diye.

Şükran teyze de o senin damadın çok zarif dedi. Canım Koraycım bu konuşulanları duyunca, Salim amcanın bir damadı olarak O da, Hala ile kızını havaalanından alırım dedi. Demesine de Şükran teyze çok büyük bir pot kırdı. Onların altlarında arabaları var onlar alırlar. Zehra söyledi biz alırız dedi.

Koraycım canım nasılda üzüldü. Altında arabası olmadığı için. Offf Şükran teyze sen ne yaptın böyle. Ömer ile Koray’ı kıyasladın. Senin araban yok, onun arabası var dedin resmen. Üzüldü Koray buna meyve tabağını bıraktı masaya iştahı kaçtı. Şükran teyze de fark etti yaptığı hatayı da söz ağızdan çıkmıştı bir kere. Salim amcada farkında Koray’ın nedenli üzüldüğünün.

Sabah, mafya adamlarının Kerem’e bir şey yapmasından endişeli eve gidip Kerem’e baktı ama Kerem evde değildi. Kerem de Sabah’a bakmaya emlakçı dükkanına gitmişti. Dükkan kapalıydı. Her ikisi de birbirini seviyor ve birbirlerinin canı yansın istemiyorlar. Kerem Sabah’ın gittiğini düşündü ve en azından gidiyorum demesini bekledi.

Arabası ile oradan ayrılıp yol alırken birden yolda Sabah’ı gördü. Arabayı durdurdu pasaklı diyerek arabadan indi. Sabah da püskül dedi melül melül bakarak. Bari koşarak sarılsaydınız birbirinize. Çoktan aşık olmuş bunlar birbirine.

Sabah Kerem’e mafya adamlarının kendisinden özür dilediğini söyledi. Kerem de olup bitenden habersizmiş gibi davrandı. Oysa o adamlarla Kerem konuşmuştu. Ve Kerem Sabah’ın İstanbul dan gideceğini duyunca yüzü düştü. Kerem Sabah’ın gitmesini istemiyor.

Her ikisi de evlerine geçti. Sabah gitmekten vazgeçti para biriktirmesi gerektiği için yeniden yerleşti emlak dükkanına.

Kerem de evinde Sabah hakkında konuşurken pasaklı su şişesinden su içer diye birden kendi içti su şişesinden su. Aşk adamın nevrini böyle döndürür Kerem efendi.

Ömer ve Zehra kendi odalarına geçince, Ömer Zehra ya bu eve, bu odaya tekrar hoş geldin dedi. Zehra ya sırılsıklam aşık Ömer. Zehra da özlemiştim bende dedi. Zehra da Ömer’i seviyor. Birbirini seven iki aşık Ömer ve Zehra.

Zehra’dan Ömer’e gelsin bu yazdığım yazı. 

Özledim, güne seninle başlamayı, gözlerine bakmayı, kahvaltıyı senle yapmayı. 

Seni işe uğurlamayı, gün içerisinde sen işte olduğun zaman eve gelmeni dört gözle seni beklemeyi. 

Seni beklerken senin sevdiğin yemekleri hazırlamayı. 

Sen gelince kapıyı sana açmayı, o güler yüzünü görmeyi, yemeği birlikte yemeği, akşam bir kahve eşliğinde sohbet etmeyi. 

Geceyi seyretmeyi, günü seninle, senin gözlerine bakarak bitirmeyi özledim.

Zehra, Ömer’e yaşadıklarımızı düşünüyorum da sen olmasaydın dediği an, Ömer parmağı ile Zehra yı susturdu ve biz beraber atlattık bütün engelleri dedi. Zehra utandı kendini çekti ve üzerini değiştirmeye gitti. Sende yatakları ayır dedi.

Ömer de kendi kendine, aşamadığımız bir engelimiz kaldı dedi gülümseyerek yatak engeli. 

Ömercim o yatak engeli Zehra yı baba evinden gelinliği ile alıp konağa getirdiğinde, düğün olup bittiğinde aşılacak bir engel az daha sabır. 

Ama lütfen Ayşe ye haberdar et bu özel güzel gününde kardeşinde yanında olsun ne olur Ömer.  

 

Ve Zehra ya adam akıllı bir evlenme teklifi yap. Her şey iyi hoş da evlenme teklifi olmadan bu iş olmaz ki.

 Bir günü daha konakta tamamlayan Zehra gece konakta kalıyor. O kadar huzurlu ki Zehra ilk kez gecenin sessizliğinde rüzgarın ve de yaprakların sesini dinliyor. Ömer de odaya girince Zehra yı gördü öylece bir süre seyretti sessizce. Sonra da sohbet ettiler kendilerince ve yatıp uyudular. Sabah ilk Ömer uyandı yanı başında uyuyan Zehra yı seyretti. Zehra da uyandı günaydın dediler birbirlerine, hal ve hatırlarını sordular.

Zehra çok heyecanlı halası geleceği ve onları Zehra karşılayacağı için geç kalmamak için kalkıp giyindi acele ettiği için elbisesinin fermuarını tam çekememiş Ömer fark edince, Zehra yı kolundan tutup yavaşça arkasını çevirip fermuarını kapattı. Kaç erkek bu zaman da Ömer gibi sevdiği bayana dokunmadan sabırla evleneceği günü bekler ki?

Ömer, Zehra ve hala bugün neler yapacaklarını kararlaştırdılar. Ömer ve Zehra önce şirkete geçeceklermiş ufak bir işi varmış Ömer’in. Hala hediye alacakmış o alışverişe gidecek şoför Can la beraber mahalleye bırakacak Can. Ömer ve Zehra hala ile Cananı alıp mahalleye gidecekler.

Nurçin de, Kerem’in evine geri geldi. Kerem gibi zengin bir çocuğu bırakmak istemiyor evlenerek zengin hayatı yaşamak istiyor Nurçin.

Sabah da Kerem’in evinde olan eşyalarını almaya gidince gördü Nurçini. Eşyalarını aldı gitti Sabah. Nurçin de Sabah yaptı diye kendi ayağına mutfak dolabının kapağını düşürüp kendini Kerem’e acındırdı. Zengin avcısı Nurçin beter ol emi. Böyle kızları hiç sevmiyorum. İnsan da biraz onur, gurur, haysiyet olur be.

Kerem de Sabah’ın dükkanına gidip dolabın kapağını kırmışsın yaptır dedi. Sabah da bir usta gönderir yaptırırım dedi.

Ömer Zehra ile birlikte şirkete geçince, Ömer avukatına Zehra için bir evrak hazırlatmış, avukat bekliyordu onları. Zehra o evrağı imzaladığında, Ömer’in bütün mal varlığına ortak olacak.

Zehra bunu bilmiyor, ona söylenen şirketle ilgili olduğu ve Zehra neye imza attığını okumadan imzaladı kağıtları.

Zehra safsın be güzelim. Ömer ile ilk anlaşma yaptığında da okumadan imzalamıştın kağıtları ve sonra okuduğunda pişman olmuştun. Şimdi de aynısını yaptın neye imza attığını okumadan attın imzanı.

Hadi bu Ömer’in sana yaptığı bir iyilik. Ancak sen bunu öğrendiğinde istemeyeceksin. İşin kötü tarafı senin bu saflığını bilen ve bu saflığından faydalanmak isteyen biri senin mal varlığını öğrenince yine bu şekilde seni oyuna getirip bütün mal varlığını elinden alabilir. Bu kadar saf olmak, herkese güvenmek iyi bir şey değil Zehra.

Zehra imzayı attı. Babası aradı o telefonda konuşurken, avukat Ömer’e Zehra hanım bundan sonra bütün mal varlığınıza ortak. Nikahdan öncekilerde dahil diye bilgi verdi ve Zehra bu konuşmayı duymadı.

Ömer Zehra ya ne kadar güvendiğini, ona eşi olarak baktığını, kabul ettiğini ve her şeyine ortak ederek göstermiş oldu. Zehra şimdiye kadar Ömer’in acılarına, dertlerine, sırlarına, acılarına ortaktı. Artık mal varlığına da ortak hayatı ortak paylaşmak ben olmak tan çıkıp biz olmak adına yapılmış bir davranıştı bu. Ömer Zehra yı sadece soyadı ile değil, hem gücü ile, hem malı ile hem de eşi olarak himayesi vede koruması altına alıp sahiplenmişti. Gerçek bir eş gibi davrandı Ömer.

Ancak Ömer Zehra ile konuşup her önüne gelen kağıda imza atmaması gerektiğini, imza attığı kağıtları da mutlaka okumasını böylelikle de neye imza attığını mutlaka bilmesi gerektiği konusunda uyar yoksa hem Zehra’nın hem de senin ilerde canınız yanmasın. Zehra bu kadar saf olmaya devam ederse bir şekilde başınız ağrıyacak kesin.

Ömer ve Zehra tam şirketten çıkıp havaalanına gidecekken Ayşe aradı abisini. Asya’nın okulunda kabakulak salgını varmış ve öğrencileri evlerine gönderiyorlarmış. Ayşe biz eve gelene kadar Asya ya siz bakar mısınız? deyince Ömer de olur diyerek Zehra ile konağa geçtiler.

Onlar konağa geçerken hala ile kızı Canan Salim amcalara şoför ile birlikte geldi. Bu Canan ne biçim bir insan? zırt bırt resim çekip internete koyuyor. Al sana zengin erkek avcısı bir kız daha. Hiç sevmedim ben bu Canan’ı.

Annesi arabadan inecek oldu, durdurdu annesini şoför açacak kapıyı diye. Şoför önce halanın sonra da Cananın kapısını açtı mersi dedi telefona bakarak. Al benden de sana elimin tersi. Sevmedim ben bu kızı.

Evde onlara yemek hazırlanmıştı onlardan yemişler herhalde ortalığın toplanmasına yardım etmedi. Elinde telefon çat çat çat, bide benden kafana pat. Mehtap gibi, Alev gibi sinir edecek bu kız anlaşıldı.

Asya konağa gelmiş, Ömer ve Zehra da yanında. Dayısı Asya ya bir yerinin ağrıyıp ağrımadığını sordu cevap vermedi. İğne olmaktan ve doktora gitmekten korkuyor mu acaba Asya?. Arkadaşının başına gelenleri anlattı.

Yüzü şişmiş, ağrımış, doktora götürmüşler onu ve sınıfın en arkasında oturuyormuş o arkadaş. Zehra sordu senin yanında mı oturuyor? diye de öyle cevap verdi Asya.

Zehra kabakulak olmamış ve Asya hastalanırsa Zehra da hastalanabilirmiş. Zehra yine hasta olacak sanırım ve Ömer bu kez çok korkacak ona bir şey olacak diye anlaşılan hadi hayırlısı bakalım neler olacak? 

  

Kerem’in evine dolap tamiri için Koray geldi ve Koray ile Kerem tanıdık çıktılar sarıldılar birbirlerine. Koray aşk yüzünden o mahallede olduğunu söyledi. Yasemin’e aşık Koray.

 

Zehra daha fazla geç kalmasın diye Ömer sen git ben Ayşeler gelince gelirim dedi.Zehra tek başına yürüyerek mahalleye giderken Ömer de arkasından araba ile yetişti. Yolda kornaya bastı ve Zehra yabancı biridir diye dönüp bakmadı. Ömer benim deyince baktı Zehra.

Ve arabaya bindi Zehra. Erkenden gelerek beni bir çok sorudan kurtardın deyince, Ömer de; o zaman ben senin kurtarıcınım, yok yok kahramanınım dedi. Zehra da sen kahraman olmaya bu kadar meraklı olduğunu bilmiyordum dedi.

Ömer de bende seni tanıyana kadar bilmiyordum dedi.

Ömer ve Zehra mahalleye varınca, Canan telefonda sevgilisi ile konuşuyordu. İnternette yazışarak tanışmış onunla da ve erkek arkadaşı başkaları ile yazışıp yazışmadığını sordu. Böyle konuşurken camdan Zehraların geldiğini görünce telefonu kapattı Canan.

İçeri geçti ve Zehra ile sarıldı. Ömer ile tanıştı. Zehra onları almaya gelmediği için iğneleyici laflar söyledi Canan.

Hamiyet hala oğlan evine bohça hazırlayıp getirmiş. Adetlerine göre bu bohçayı erkek evine ziyarete gittiklerinde götürüp verirlermiş. Yani kız tarafı oğlan evine ziyarete gelecek. İyi hoş da Ayşe ne olacak? Ömer de nasıl isterseniz diyerek tekliflerini kabul etti. Şimdi ne olacak? Hediye abla öğrenmeyecek mi? Ayşe öğrenmeyecek mi bu insanların kim olduğunu?

Hele o patavatsız Canan konağın altını üstüne getirir. Bu düğünden Ayşe’nin haberi olmadığını öğrenirse, yada kendisi bizzat söylerse yandı gülüm keten helva. Buyrun cenaze namazına tövbe yarabbim ya.

 

Zehra’nın Süper Kahramanı Ömer

Kim olur yanılan 
Tek hasarım aşk bu kazadan
Arayı açmayalım
Nerde kaldıysak devam ordan 

Senin zorluğun ihtisas konum 
Zaman adildir bilir işini
Büyük aşkına ayrılıkla
Saplarım hançerimi 

Biraz geç oldu beni anlaman 
Aşka mı geldin süper kahraman
Beklediğime değdi tam şuan
Bendesin tendesin

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 206. Bölüm Analizi 30 ekim Özeti” üzerine 3.581 yorum

 1. aslı dedi ki:

  Ve
  Su damlasının, dünden yarın yapacağım deyip bugün yaptığın senin için güzel ve büyük bir adım ve ilerlemek adına atılmış güzel bir adım.

  Bunca zaman kendine eziyet etmişsin yaptığın işi sevmeyerek yaparak neyse ki o andan itibaren artık işini severek yapan yaptığı iş den zevk alan bir su damlası var karşımda ben öyle düşünüyorum.

  Ve sen dünle bugün arasındaki farkı fark etmişsin güzel bende bu farkı görebiliyorum.
  Gün geçtikçe daha farklar göreceksin kendinde henüz yolun başındasın canım.

  İstediğimiz doğru yolda çok güzel ilerliyorsun.

  Affetmek ve Teşekkür etmek konusunda göstermiş olduğun duyarlılık için teşekkür ederim.

  Bu değişimin olmazsa olmazıdır bu iki kelime ve içtenlikle yapıldıktan sonra artık geçmiş tamamı ile geçmişte güzel olarak şu ana ve geleceğe taşınmayacak şekilde geçmişte kaldı olay bitti. işlem tamamlandı.

  Artık kendin için yeni temiz bir sayfa açma zamanı su damlası.

  Ve açıklama yapmışsın ya ileri geri konusunda.

  Evet sen 3 gün geriden geliyorsun ama emin adımlarla içinden gelerek isteyerek geliyorsun.

  Ayrıca şunu da belirteyim sen ve o bir yarış içerisinde değilsiniz bunu unutma.

  Ve bugün yaptıkların evet sadece ama sadece kendin içindi. huzurlu, mutlu ve sağlıklı güzel günler seninle.
  Sen istedin başardın ben sadece sana yol gösterdim sen istemeseydin bu olmazdı.

  Tuzlu su ile ayaklarını her akşam yıkıyorsun unutma önceki ödevlerin aynen devam.
  Yarın sabah sana yeni ödev vereceğim bugünlük senin için yeterli canım.
  Gösterdiğin gayret ve çaba için kendin için yaptıkların için sana teşekkür ederim.
  İyi akşamlar su damlası 🙂

  1. su damlasi dedi ki:

   İyi aksamlar aslicim oncelikle ben her sey icin tesekkur ederim.
   Yuruyoru. Her gun artik 3 yildir ben sabah aksam duzenli yapiyorum bunu yarini odevimi bekliyorum.
   Evet oda deyisimini taktir etdim dogrusu beklemiyordum boyle bi sey sekreteri oyledir cesur beyin her talimati emirdir onun icin bu gun sirf ben o odaya girmeyim diye oylen yimeyine cikmadi bende dayanamadim biseyler getirdim yedi oyledir o isine patronuna sadikdir.

   Bu gun yapdigim hareketle kendimde olan ofke ve nefreti siniri firenledim bunu yapmasaydim afv edemezdim evet artik isime karsi sinir yok kendime eziyet yok ..
   O dualari ediyorum canim ama cok yorqunum sanki omuzlarimda yuk varmis gibi ..
   Ben her seyi basaririm ama bu konuda senin desteyinle oldu sen olmasaydim yapamazdim
   Canim benim bisey sorucam icimde karip bi bosluk var sanki bisey kopmus yeri bos kalmis neden boyleyim?
   Sakinim sessizim oturmus oylece gokyuzune bakiyorum …
   Her sey icin tesekkur iyi geceler bitanem

   1. aslı dedi ki:

    İyi akşamlar su damlası,
    Rica ederim canım ben sadece sana yol gösterdim sende içinden gelerek yaptın biraz ikna olman zor olsa da başardın bunu ben teşekkür ederim canım.

    içindeki o boşluk normal. Yaptığın içsel temizlikten kaynaklı artık o kötü düşüncelerin geçmişte kaldı ve yerini sen güzelliklerle dolduracaksın.
    Yorgunluğunda bu yüzden. Zamanla hafifleyeceksin.

    daha ilk günün affedip özür dilediğin.

    su damlası biliyorum bugüne kadar sen hep gökyüzüne baktın hiç konuşmadın.
    şimdi senden gökyüzü ile konuşmanı istiyorum.
    bunu yapmadan önce duanı etmeni ve o şekilde konuşmanı içinden geçenleri içinden geldiği gibi konuşarak anlatmanı istiyorum.

    Bunu yapamaz isen yaz canım eline kağıdı ve kalemi al yaz.
    içinden geçenleri hissettiklerini kağıda olduğu gibi aktar.
    İyi geceler canım 🙂

    1. su damlasi dedi ki:

     İyi aksamlar Aslicim
     Haklisin beni ikna etmek zor oldu inatci keciyim ya oyuzdem .
     Canim duani editorum. Bu gune kadar hic geceyle konusmAdim sanku ses cikarsa o manzar bozulacak gibi geliyor ama yine denerim olmazsa kagita yazarim
     Biliyormusun o kadar iyi uyudym ki hic boyle uyumamistim ya canim benim bu inatci keci su damlana yol gosterdiyim icin tesekkur ederim ben namaza kalkdim namazimi kilicam sonra yuruyus ordanda ise gecicem iyi geceler sana opdum

   2. Gozel dedi ki:

    Iy akşamlar ASLIM onje seni tebrik etman gecmeyim tebrikler canym iki ovrenjinde maşallah oyleje gitseler hedefe ulaşyrys umarym Aslim Su damlamyn yorumunyn son jumlelerinde icimde bi boşluk var dimiş benje bu dogal olarakda boyle olmaly sure bitince o boşlugyn yerini bi şey doldurur umarym ben oyle duşunyorum ASLIM sana bol şanslar
    SU DAMLAM iymisin iy olujaksyn enşalla sen Rada yazan yorumynda zengin diye yanynamy yapyşayyn diymişsin biz zenginligi icin kabul et demeyorus biz burdan Cesuryn zenginligini goremiyorus yazylaryndan onun saf sevgisini,temiz kalbyny,durust cesaretli anlayyşly biri olduguny bilyorus boyle buyuk sevgi dizilerde,masallarda olur sanyoduk ama hayatdada olduguna sevinyorum ve bu buyuk sevgini kabul etmemekde direnyosun ben buni anlamiyorum taby bu senin ozelin kendin bilirsin ben sadeje fikrimi soyledim MEVLAM BAHTYNDAN GULDURSUN guzel yuzli ablacym
    Eh patron bey ben yazmasam yazdygyn yok unutdun ablany ( şaka) Cesurcym iy bi insansyn buni bil odany yenilemegini sevindim hayyrly ,ugurly olsun ABICYM yalnyzlyga alyşdynmy sykylmiyosun dimi seni tum kalpdan seven hep aklynda tutan ablan her zaman senin ile RABBYM seni kem kozlerden korusun iy gejeler

    1. Gozel dedi ki:

     Aslim burasy 21 gune kadar dolup daşyjak napyjas ya biz yazmayalymmy
     Aslim dizinin 210 bolumine kadar alyp izliyorum şuan cok guzel ya ben Zehomy izlep doyamyyorum bunlary boyle gorup gercekden icim titriyo cok hoş bunlar

     1. aslı dedi ki:

      İyi geceler Gözelcim.
      Sayfamı dolup taşacak varsın taşsın siz yazın arkadaşlarınızın sizin desteğinize ihtiyaçları var. desteğinizi esirgemeyin.

      ve ben bugünün analizini de gönderdim ama bölümü hiç sevmedim. dizi kötüye gidiyor.

      Senin adına sevindim bölümleri izleyebiliyormuşsun.

     2. su damlasi dedi ki:

      İyi aksamlar GOZEL ABLAM.nasilsin ? Nerde idin dun neden yazmadin? Beni yari yolda birakip gitmek yok ona gore ..seni ozledim biliyormusun o kadar iyi uyudum ki bu aksamboyle sanki uykuya hasretim gibi …
      Zenginlet konusunda insanlarin bakis acisini yazdim .tabi haklisin onu benim kadar kimse tanimaz ki biliyorum abini ne kadar cok seviyorsun canim benim iyi ki varsin …sadece abin zaman ayarini bilmiyor ….sen yinemi bana saka yapdin ah ablacim ne doluracakmis benim kalbimdeki boslugu? Sen yine neler dusunuyorsun?bak sen ablama asli dogru soyluyor bana her zaman yaz sana ihtiyaccim var ben seni cok seviyorum ellerinden opuyorum canim ablam

 2. aslı dedi ki:

  İyi akşamlar su damlası, bugün yaşadıklarını yazmışsın. Yürümek sana da iyi geliyor. Bunu düzenli olarak yapıyorsun sanırım. yapmıyorsan da yapmaya gayret göster.

  Sana yazdığım sağlıkla ilgili yazıyı her gün sabah ve akşam tekrar etmeyi unutma.

  Sen sağlıklı bir bireysin. hiç bir sağlık sorunun yok böyle düşün tamammı ve o duayı da okumaya devam et.

  Ve bugünün en önemli anı senin onun odasına girmek isteyip de girememen ve bunu patronunun kesin talimatı ile yapılması.
  O sekreteri de takdir ettim patronunun sözü ona emir ve ne olursa olsun içeri almamış seni afferim ona.

  Ve bu tadilat senin içinde iyi olmuş. Onun bu yaptığı davranışı sende benim gibi takdir etmişsin.

  Aklı selim aklı başında ne istediğini bilen bir patronun var maşallah ona kafasına koyduğunu yapıyor.
  Kendisine bir hedef belirliyor ve o hedefe ulaşmak için elinden geleni yapıyor pes etmiyor vazgeçmiyor. beğendim bunu.

  Ve en önemlisi senin içinde o oda dünde kalmış. Çok güzel istediğimizde buydu zaten. Başardın acı anıları hatıraları geçmişte bıraktın ve bunu da kendin için yaptın.
  Ve

 3. aslı dedi ki:

  İyi akşamlar Cesur,
  Bana sorduğun o bugün yaptığın ile ilgili görüşümü akşam söyleyeceğim. Bekle lütfen demiştim şimdi cevaplıyorum.

  Bugün, önce kendin sonra onun için yaptığın şirketteki odanın değişimi çok yerinde vede doğru bir adım.

  Zamanlaman harika bunu onun senin odanda geçmişi ile yüzleştikden sonra yapman doğru.
  Bunu daha önce yapsaydın bu kadar etkili olmazdı. İyi ki o senin odan da geçmişi ile yüzleştikten sonra yaptın.

  Bu davranışın yerinde vede zamanında yapılmış çok doğru bir hareket.
  Sana bekle dememin sebebi en başta bunun içindi.

  Ve bugün bekle dememin nedeni de onun bugün yapacakları vardı. Ve yapmış sonuç ondan da olumlu yönde yani sen doğru olan bir hareketi doğru zaman da yaptın ve bunun için de benden bir afferimi ve teşekkürü aldın.

  Afferim çünkü, değişim önce kendin içindi. Ve iş alanı olarak o oda seninle onun ortak kullanım alanınızdı ki, halada öyle ve bu geçmişte kalan olay o odada o eşyalarla yaşandı.

  Oda da bir değişim olması yerinde bir karar ben bunu senden isteyecektim sen benden atik davrandın buda pratik zekana, çözüm odaklı bir insan olduğunu gösteriyor.
  İnsanların sadece sana yol göstermesi yeterli, gerisini sen rahatlıkla şunu yap, bunu yap, demeden yapıyorsun bu özelliğini de sevdim ve takdir ettim. Bu yönünü hep geliştir ve ne sorunla karşılaşırsan karşılaş mutlaka bir çözümü vardır, pes etme, vazgeçme, şimdi, bugün yaptığın gibi ilerle sen çok güzel ilerliyorsun teşekkür ederim Cesur.

  Beklemeyi de öğrendiğin için de teşekkür 🙂

  1. Cesur Sonmez dedi ki:

   İyi aksamlar oyretmenim nasilsiniz ? İnsallahki iyisiniz beni soracak olursaniz afv edilmis biri nasil ola bilirki? Mutluyum huzurluyum rahatim cok rahat bu gunu nasil bekliyordum bi bilseniz sukurler olsun bu gunume .
   Bana cesaretlisin diyordunuz ya o kadarda cesartli diyilim ben icimde afv etdim tesekkur etdim bakin ona burda yazmis asil oyrenci o basarili oyrenci hep hayran kaldim onun cesaretine simdide hayranim ……
   Ben ona kuralina gore yorum yazamam o yuzden mutlu animi sizjnle paylasiyorum
   Ben mutluyum oyretmenim…
   Tesekkur ederim afferim icin listeme ekliyorum iyiye gitdiyimi biliyorum en cok uzerimde sabri ve beklemeyi firenliyorum..
   Oda deyisimi simdi bitti duvarlarin rengine kadar deyisti artik yeni bi odam var huzur dolu gecmisden hic bi anisi olmayan oda biliyormusunuz en cok neden mutluyum? Yarin o odaya ilk o girecek ilk benim narinkalplim ayak basacak oraya bunu bana verdiyi huzuru anlatamam…
   Deyisim fikiri dun aksam aklima geldi hani o yazdi ya gecmisimle uzlesdim ben bu deyisimi kendim icin onun icin yapdim onun icin bu olayin kismende olsa telafisi icin yapdim hem o oda bizim ortak noktamiz bundan sonra daha 3 yil beraber calisacagiz .
   Bu yapdigim hareketi beyenmeniz beni rahatlatdi iyim su an gidip annemle konusayim sonra odevlerimi yapib tuzlu dus geceyle konusma ve dua edip iyi bi uyku cekicem …..

   1. aslı dedi ki:

    İyi geceler güzel kardeşim Cesur.
    Senin bu yazını okudum ve şuan bende çok mutluyum.
    Çok şükür bu gününe Cesur çok şükür 🙂

    Sevincini mutluluğunu benimle paylaştığın için teşekkür ederim.
    bu mutluluğun kat be kat artıyor sen rahatsın, mutlusun, huzurlusun.

    Sen her şeye sıfırdan yeniden başladın. şu an temiz bir hayata sahipsin. Senin hayatın tertemiz bu temiz hayatı sen koruyarak, muhafaza ederek daha mutlu, huzurlu bir geleceğe sahipsin şuan buna sen sahipsin senin ellerinin arasında bu güzel hayat. Senin hayatın çok güzel.
    İyi geceler Cesur.

   2. aslı dedi ki:

    İyi geceler güzel kardeşim Cesur.
    Senin bu yazını okudum ve şuan bende çok mutluyum.
    Çok şükür bu gününe Cesur çok şükür 🙂

    Sevincini mutluluğunu benimle paylaştığın için teşekkür ederim.

    Bu mutluluğun kat be kat artıyor sen rahatsın, mutlusun, huzurlusun.

    Sen her şeye sıfırdan yeniden başladın. şu an temiz bir hayata sahipsin. Senin hayatın tertemiz bu temiz hayatı sen koruyarak, muhafaza ederek daha mutlu, huzurlu bir geleceğe sahipsin şuan buna sen sahipsin senin ellerinin arasında bu güzel hayat. Senin hayatın çok güzel.
    İyi geceler kardeşim.

   3. aslı dedi ki:

    İyi geceler güzel kardeşim Cesur.
    Senin bu yazını okudum ve şuan bende çok mutluyum.
    Çok şükür bu gününe Cesur çok şükür 🙂

    Sevincini mutluluğunu benimle paylaştığın için teşekkür ederim.

    Bu mutluluğun kat be kat artıyor sen rahatsın, mutlusun, huzurlusun.

 4. A.S.K hastasi dedi ki:

  Cesurun askini begeniyorum Su damlasi. Cunki su an yasadigimiz dunyada cok az boyle gercek asklar. Cok az kisi 3yil boyunca karsiliksiz sever. Zengin zengin deyip duruyorsun. Askin zengini fakiri mi olur? Benim ailem esimin ailesine bakildiginda zengindi status farki da vardi aramizda. Biz tum bunlara bakmayarak bir gun bile bunu aramizda sorun etmedik. Herkese ve her seye ragmen. Bir kere bile pisman olmadim onu sectigim icin. Cesur 18 yasinda bir genc diyil ki 5 6ay sonra bu iliskiden bikip biraksin. Akili basinda bir adam. Onun icin ask gecici bir heves diyil bir omur boyu mutluluktur. Onun kalbi bazi erkeklerin kalbi gibi supermarket diyil ki ne gireni ne cikani malum olsun. Her zaman kendin soyluyorsun bir kere bile zengin gibi davranmadi. O bu heyatta ne istedigini biliyor ama sen bilmiyorsun. Ne malum yarin karsina gunduz Cesuru mumla aritacak biri cikmayacagi. Birde dusunmuyorum diyorsun. Sabah aksam surekli Cesurun yorumlarini takip ediyorsun ne yapiyor degisimi nasil gidiyor beni dusunur mu ozluyor mu diye. Hic inkar etmege kalkma burdan goruyorum seni. Ben mi? Hic isim yoktu onu dusunucem diye. Bal gibi de dusunuyorsun. Kurur diyorsun. Kurur aski zehirler.Ben kururum yuzunden heyatimda olan cok seyden vazgectim. Bir tek askimdan gecmedim.Gelelim sana patron. Senin adini ben yanilmiyorsam bu yaz miydi ya da gecen sezon bu sitede adini sen koy sayfasinda bir kez gormustum. Ben sinif ogretmeniyim. Neden matamatik dedin?

 5. su damlasi dedi ki:

  Selam ask hastasi nasilsin ?siteye bakdim yazamadan gecmedim. Calisiyorum diyorsun her dakka sitedesin diyorsun ben sirketde. Bilgisiyardan yaziyorum malum isimi burdan yapiyorum bu arada siteye de bakiyorum..patron yok butun gunu teldesin diyorsun o oldugundada butun guni teldeyim ben ….. Pirlanta gibi adamin neyini beyenmiyorsun oncelikle .su an bende bi soru yarandi neden insanlarin aska bakis acisi ayni malesef ayni .
  Soyle ki bi insan seni seviyorsa hele bu zenginse ne duruyorsun hemen kendini ativer yanina neden? İnsan dediyinin kururu olmazmi,?biz bara pul bunlar icinmi yasiyiyoruz? Boyle baslayan iliskiler fazla surmez 3 5 yada bi ay sonra boyle kalakalirsin ortada … Ben biri seni seviyorum dediyinde su animi diyilde geleceyimj dusunuyorum dogru pirlanta gibi bi insan hakkini yemiyorum sadece benim yapim deyil o…
  Elini sallasa ellisi katiliyorum sana peki neden elini sallamiyor bu adam?Ben bu gune kadar bu adama ozel konuda hic bi umud vermedim kendisi havalara girmis bi kere simdi cikmaya basliyor….
  Sans vermek diyil dun bu gun bile dusunmuyorum,
  Aldigim aferin ben her zaman basaririm havalara girmedim her konuda liderim ben o aferin olsa bile olmasa bile yine . Basarirdim ben sadece acele isi sevmem….
  İyi bi gozlemcisin sendende aferin koparirim merak etme takibdesin yalnis yonumu gorsen direk soyle fikirin onemli benim icin gorusuruz canim

  1. su damlasi dedi ki:

   Gelelim sana aslicim is cikisi bu gunumude yazayim cikiyorum henuz yuruyus yapicam eve gidicem diziyi izliyicem oh cok isim var bu gun 5 ci gunum bu gun neler yapdim

   Sabah namazdan sonra cok halsizdim aynada kendi kendim yok kizim boyle ise gedemezsin dedim yuruyuse cikdim ama kendi kendime beni bu satte disarda goren kesin bu kiz aklini kacirdi diyicemler ne ise yurudum cok rahatladim eve dondum hazirlanib ise gecdim bu biseyler Atistirmayi unutmusdum hem Atesim vardi sag olsun is arkadasim beni beklemis gel beraber buseyler yiyelim sonra calusiriz
   Yedik pek canim cekmiyordu ama
   Gun benim icin tadilat haberiyle basladi onun odasina giricekdim senedleri almak icin sekreteri engel oldu bu odaya bu gun girme yasak dedi bende saka yapiyor sandim kizim odayi yiyecek halim yok ya alttarafi sened alip cikicam dedim hayir hic. Bisekilde birakmadi beni iceri ki o patronun emri boyle karsi cikamam diyor nedeni tahmin etdim dogruda tahmin etmisim.
   Sevinmedim deyemem cok sevindim bi daha o odayin yapisinj bile gormiycem o oda benim icin dunde kaldi yarinsa yeni bi oda olucak taktir etdim bu durumu …..
   Sonra is is is oylene kadar dun yarin bisey yapicam demisdim yapdim yapdigim sey su cesur bey icin evrak tercume ediyordum tabiki yazili her defe sinir ofke nefretle yapdigim isi bu gun sinirsiz nefretsiz ofkesiz sakin bi sekilde yapdim bunu basardim dunden bu gune farkim bu simdi rahatim cok rahat artik ona hirsli diliyde bi patronum gibi bakiyorum..
   Afv et ve tessekkur et demisdin simdi bunu rahatlikla yapiyorum

   Cesur sonmez ben sizi bu olaydan bana yasatdiginiz sikintilardan ve her seyden dolayi afv ediyorum bunu icden yapiyorum sizde rahat olun.
   Cesur sonmez ben size bu gune kadar bana gosterdiyiniz sabir sayqi icin ve yapdiginiz iylikler icin tesekkue ederim bunuda icden yapiyorum …

   Aslicim bu gunum bu simdi yuruyusumu yapib eve geciyorum

   1. su damlasi dedi ki:

    İleri geri konusuna fikir bildiricem bekle

    1. su damlasi dedi ki:

     Şoyle yazmissin aslicim cesur bey onde vediyor su damlasi arkadan geliyor dogru arkadayim ama neden?
     Ben acele etmeyi sevmem bu gun acele edersem yarin uzulub kayip edicem yalniz kalicam kirilacam peki beki bu bi deyisim olacakmi? Hayir olucaksa bu 0 puanlik deyisim olur ben kayet iyi gidiyorum …

     Bu gun yapdiklarim sa sadece ve sadece kendim icin yapdim ne cesur bey nede bi baskasi icin sadece kendim icin aksam odevlerimi yapib tuzuda uygulayip dua da edip guzel bi uyku cekecegim….
     Ya yemek yemeyi unutdum gerek yemek de yiyem yoksa annemden cekeceyim var hadi ben kacdim bu gun benim icin ..

     Birol giray ve hale yildirim ( gorev icbi) sarkisiyla bitti

 6. A.S.K hastasi dedi ki:

  Selam. Nasilsiniz Asli sen beni hic yanlis soru sordugumu ne zaman gordun. Dunku soruyu bilerek sordum. Su damlasinin tabiri ile desek bakliyata girib bir seyler ariyorum bir isler pesindeyim. Kiz Su damlasi ne o Asli sana aferin dedi diye havaya girmissin. Cesurun 2gune aldigi aferini ben bir gune aldim diye. Kiz ben hala sana ne bir puan ne de aferin soylemedim. Cunki hala eksilerdesin. Sen korumalardan patrondan kurtula bilirsin ama ben her yerde seni takipteyim. Ona gore durumu degerlendiriyorum. Calisiyorum diyorsun ama surekli sitelerdeee sayfalardaaa yorum yazmakla mesgulsun. Goruyorum patron yok surekli teldesin. Ben seni 2gun saklamazdim sirkette.Sonrada oyle pirlanta gibi patronu begenmiyorsun. Gelelim sana Patron bey. Verdigim puan senin icin az olmus saniyorsun. Ben su an calismasamda bir ogretmenim. Ogrenciye puani tum dogrusu yanlislarini goz onunde bulundurarak vereriz. Hala tam 10puanlik olmadin. Olunca yildizlisindan alacaksin merak etme. Senin adina sevindim . Mutlusun huzurlusun. Keski daha once yapsaydin. Yalnis hatirlamiyorsam bir kez sen bizim yorum yapmistin. Cunki senin ismini hatirliyordum bir yerden.

  1. Cesur Sonmez dedi ki:

   ASK HASTASİ selam geldinmi ?gozlemci puan konusunda haklisin dogru 10 istiyordum ama zamanla oda olur yorumunum sonunda yazdigin cumleyi anlamadim nerden hatirliyorsun?.
   Gercekden pirlantamiyim? Ben oyle dusunmuyorum dunki yorumunu cevepliyorum elini sallasa ellisi ben ondan baskasina bakmadim k hic bundanda sonra bakmam ben oyle bu gun sevip yarin vazgecmem benim yapimda yok bu sakincasi yoksa oyretmenim dedin ne oyretmeni ,? Ben seni matamatik dusunuyorumda yanilada bilirim

  2. aslı dedi ki:

   Sana işinde başarılar canım. Bu su damlası var ya su damlası çok yaramaz haberim var aytaçla sohbetleri maşallah buraya gelince işdeyim akşama gelsin bakalım ne işler yapmış.
   Evet benim Cesur öğrencim pırlantadır maşallah ona.

   1. su damlasi dedi ki:

    Ask olsun aslicim yaramazim oylemi eh aytaca falan kisa yaziyorum beni takipmi ediyorsun sen ah aslicim

    1. aslı dedi ki:

     Ben hiç birinizi takip etmiyorum, sadece ben yorum yazınca gördüm aytaca yazdığını o kadar, o da benim mesajımın üzerinde vede altında olduğu için bazen yazılan yorumların çoğunu atlaybiliyorum.

     Bir tek buradaki yazınızı takip ediyorum ki değerlendirmek için.

     1. su damlasi dedi ki:

      Aslicim takip konusunda saka yapdim ben sakaci oyrenciyim demistim

 7. su damlasi dedi ki:

  Selam Aslicim canim ben iyim isdeyimde bu yuzden yazamiyorum aksam donerim sana kendine iyi bak cok opuyorum

  1. aslı dedi ki:

   Sen Gel sen.. Akşam gel bakalım. Bu gün neler yaptın bir bir anlatacaksın.

 8. aslı dedi ki:

  Merhaba Cesur, teşekkür ederim inşallah sende hep mutlu ol. Mutlusun huzurlusun bu hep böyle devam.

  Sürenin ilk iki günü temizlik yapmanın etkisi. Şöyle düşün bir gün boyunca sürekli temizlik yaptın ve günün sonunda yoruldun ama yaptığın temizlikte çektiğin yorgunluğa değdi. emek olmadan yemek olmaz.
  sen zor olanı başardın şimdi rahatsın çok şükür. bu bir ömür seninle şuanda olduğu gibi.

  Bana sorduğun o bugün yaptığın ile ilgili görüşümü akşam söyleyeceğim şimdi değil. Bekle lütfen.

  Cesur, bu çok konuşma değişim ile mi başladı yoksa önceden de var mıydı?

  Eskiden içine kapanıkken şimdi dış dünyaya açılman güzel. en nihayetinde iş adamısın konuşmadan olmaz.

  1. Cesur Sonmez dedi ki:

   Tama beklerim
   İs adamiyim bu konuda cok konusarim ama bu deyisimle fark etdimki kendi kendimle cok konusuyorum is hayatimda konusurum da kendi hayatimda diyil sorunlarimla her seyimle icime kapanirdim biri sordugunda Cesur neyin var iyim der gecerdim

   1. aslı dedi ki:

    Cesur sen gerçekten söz dinleyen ne istediğini bilen ve sana gösterilen yolda azimle ilerleyen birisin bu yönünü de takdir ettim.
    Ve değişimin olmazsa olmazını en iyi şekilde yaşıyorsun.

    Amaç da buydu zaten kendi iç dünyandan dışa çıkmak. Çünkü sen kendi iç dünyanda kendinle kaldığın süre içerisinde sorunlarla tek başına baş edemiyordun.

    Etsen de yanlış kararlar alıyor bunu uyguluyor yanlışa doğru diyordun.

    Şimdi ise içten dışa bir değişim ile kendine bakıyor soruyor sorguluyor yaptığın hataları fark ediyor, onları düzeltiyor bir daha yapmamak adına söz veriyor sözünü de tutmaya gayret gösteriyorsun.

 9. aslı dedi ki:

  Oh maşallah benim öğrencime 🙂
  bende sayende iyice öğretmen moduna girdim 🙂

  Günün erken başladığını ve günlük yürüyüşünün olduğunu biliyorum ama buna ata binmeyi eklemen de çok hoşuma gitti.

  Ata binince atın kulağına benden selam söyle ve benim içinde sev onu.

  Atlar iyidir. Pozitif enerji verir insana, rahatlatır.
  Yüzümde tatlı bir tebessümle yazıyorum bu mesajı sayende teşekkür ederim.

  Gece rahat bir uyku uyumana da çok sevindim afferim sana çok güzel ilerliyorsun.
  bu günü çok iyi ve güzel geçirmeni her şeyin gönlündekinden de güzel olmasını diliyorum.

  Benden istediğin bir şey var mı? şu sorunum var buna da çözüm istiyorum dediğin bir konu var mı? varsa yazar mısın? elimden gelen bir şeyse yardımcı olmak isterim Cesur.

  ve ben gün içerisin de yine gelirim.

  1. Cesur Sonmez dedi ki:

   Oh ne guzel oyretmenimin yuzu guluyor hep boyle gulun bu da bana iyi geldi masallahida kapdim tesekkur ederim

   Atla gezi gercekden cok guzel rahatlatiyor enerji veriyor …selaminizida soylerim .iyi uyuyorum rahat uyuyorum fark etdimde suremin ilk iki gunu bu kadar rahat uyumamisdim simdi rahatim dualarida ediyorum

   Ve ben bu gun bisey yapdim ama bunu hem kendim hemde onun icin yapdim belki kizarsiniz hani onceliyimiz kendimuzdik? Oyle tabi
   Bu gun sirketde kendi odamin yeniden dizayni icin talimat verdim su an deyisimi yapiyorlar simdi sormak isterseniz peki neden? Anlatayim once kendim icin bi daha o odaya girdiyimde o olayi hatirlatacak hic bisey gormek istemiyorum aynisi onun icinde istemiyorum oda o odaya girdiyinde o ani hatirlatacak bisey gorsun.
   Bilmiyorum ne kadar dogru bi addim ama rahatim bana iyi geldi .
   Acaba o nasil karsiladi bu durumu?

   Sizden sormak istediyim su ki ben cok konusuyorum hem kendimle hem onunla hem umumen insanlarla bu dogru bi seymi?
   Eskiden icime kapanik biriydim annen disinda kimseyle rahat konusmuyordum simdi gece var gok yuzu yildizlar bi de o cok konysuyorum oyretmenim zararmi acaba?

 10. aslı dedi ki:

  Bu 5. günde Cesur kardeşim nasılmış bakalım?
  Nasılsın Cesur?
  Aytaç azeri fan seni merak ediyormuş haberin olsun.

  Arkadaşlarınızla hoş sohbetinize, dizi ile konuşmaya devam edebilirsiniz.

  Ve Cesur sen su damlasından öndesin diye durmak yok ona göre.
  o arkadan geliyor tamam ama arap atları gibi birden şahlanıp önede geçebilir bu kez sen geride kalırsın ona göre.

  Ayrıca yarış halinde değilsiniz belirteyim sadece süreye göre ilerlemeniz ve bu 21 günün sonunda her ikinizde bütün programı bitirmiş olmalısınız.

  Ve Cesur senin ödevin diğer yaptıkların aynen devam onlara ilave olarak

  *********
  “Her geçen gün daha da iyi olmayı ve sağlığımın mükemmel olmasını seçiyorum. Sağlığımı korumayı ve sağlıklı olmanın tadını çıkartmayı kabul ediyorum.
  Tam olarak sağlığıma kavuşmaya bütün benliğimle ve yüreğimle niyet ediyorum. Niyetim hemen şimdi gerçekleşmeye başladı ve bunun için teşekkür ediyorum
  Ben sağlıklıyım, sağlıklı, mutlu, huzurlu, bir bireyim.

  demeni ve bunu gün içerisinde o dua ile birlikte tekrar etmeni istiyorum.

  1. Cesur Sonmez dedi ki:

   Selam oyretmenim nasilsiniz gec yazdim diye tenbelim sanmayin yuruyurdum sorada atla gezi yapdim Aytac kardesimede yazdim tesekkur ederim bu gunun odevim bu tamam basim gozum uste ondan tik yok dogru diyorsunuz birden gelib beni gece bilir sessizlik sonrasi firtina gibidir o simdilik hosca kalin yazarim

   1. Cesur Sonmez dedi ki:

    GOZEL ABLAM nasilsin selam beni merak etme iyim iyi de uyudum gunumu geciriyirum odevlerimi yapiyorum seni de cok seviyorum sayqilarimla ellerinden opuyorum

 11. aslı dedi ki:

  Bugün 5. Gün.

  Günaydın hayırlı sabahlar arkadaşlar nasılsınız bakalım nasıl geçiyor gününüz?

  Su daamlası, teşekkür ederim iyiyim sende iyisin.
  O son yapacaklarını yap teşekkürünü et, affet ve yeni bir temiz sayfa açarak yoluna devam et.
  Senden güzel haberler bekliyorum canım.

 12. su damlasi dedi ki:

  Aslicim su oyrencine soyle AytAc azer fan onu merak etmis bu gun benden sordu nerde? Merak ediyorum diyor bi zahmet ona bi yorum yazsin sana zahmet verdim tesekkur aslicim

 13. su damlasi dedi ki:

  Gunaydin GOZEL ABLAM nasilsin?hayirli gunler sana ben iyi uyudum nasil olsa uzerimden kamyon gecmisti.
  Evet bir az usutdum atesimde var ama yok bu ates beni yataga salamaz kalkdimbile bi kosu yurudum simdide ise gidicem canim tesekkur ederim omuzlarinda uyumus kadar oldum. Evet seni cok seviyorum ellerinden de opuyorum

  Aslicim gunaydin nasilsin? Tesekkur ederim gececek tabi iyi biraz son bise daha yapicam bu gun sonra devam devam ileri gidicem. Bu guzel dua etdim bile gunun ugurlu olsun ben getdim yazarim sana hosca kal seni seviyorum

  1. Gozel dedi ki:

   Cesur iymisin hala senden tik yok merak etdim

 14. Gozel dedi ki:

  Gunaydynlar canymyn icleri iy uyudynyzmy
  CESURCYM nasylsyn umarym ablam sozuni unutman kendine dikkat etyosundyr hady yeni gununiz hayyrly seni cok sevyorum canym abim
  SU DAMLAM uşutmuşsun biraz dikkat et canym omuzlarym her zaman cocuklarymki kadar seninde seni omuzuma alyp başyny,saclaryny syparym dunki gunune afferin sen af etmagi ovrendin Aslimsana insanlara guvenmegide saglyjak eminim hady goruşurus gonli guzellerim

 15. aslı dedi ki:

  Geçmiş olsun su damlası dikkat et kendine canım.

  1. aslı dedi ki:

   kaç mesaj yazdım çıkmadı. su damlası aşağıdaki yazıyı her gün tekrar et, o dua ile beraber olur mu canım.

   Her geçen gün daha da iyi olmayı ve sağlığımın mükemmel olmasını seçiyorum. Sağlığımı korumayı ve sağlıklı olmanın tadını çıkartmayı kabul ediyorum.

   Tam olarak sağlığıma kavuşmaya bütün benliğimle ve yüreğimle niyet ediyorum. Niyetim hemen şimdi gerçekleşmeye başladı ve bunun için teşekkür ediyorum
   Ben sağlıklıyım, sağlıklı, mutlu, huzurlu, bir bireyim.

   gün içerisinde tekrar et, senin günlük ödevin bu canım.

   iyi geceler, tatlı rüyalar.

 16. aslı dedi ki:

  Merhaba su damlası geçmiş olsun canım.
  Dikkat et kendine.
  Sana yazdığım o duayı okuyarak

  Allah’ım bana değiştiremeyeceklerimi kabul etmek için huzur, değiştirebileceklerimi değiştirecek cesaret ve her ikisini birbirinden ayırabilecek akıl ver. diye

  sonrada

  Her geçen gün daha da iyi olmayı ve sağlığımın mükemmel olmasını seçiyorum. Sağlığımı korumayı ve sağlıklı olmanın tadını çıkartmayı kabul ediyorum. Tam olarak sağlığıma kavuşmaya bütün benliğimle ve yüreğimle niyet ediyorum. Niyetim hemen şimdi gerçekleşmeye başladı ve bunun için teşekkür ediyorum
  Ben sağlıklıyım, sağlıklı, mutlu, huzurlu, bir bireyim.

  Bu sana iyi gelecek, tansiyon sıkıntını da atlatacaksın bu sayede inanarak söyle ve gün içerisinde tekrar et tamam mı. Unutma ama senin günlük ödevin bu canım.

  iyi geceler, tatlı rüyalar arkadaşlar her ne kadar uykunuzun en güzel yerinde olsanızda 🙂

 17. aslı dedi ki:

  iyi geceler su damlası, dikkat et kendine. geçmiş olsun.

  su damlası bak şimdi sana yazacaklarımı, senin bugün içerisinde yapacağını söylediğin bazı şeylerden sonra, sen geçmişine yaşadıklarına teşekkür ettikten ve af diledikten sonra yazacaktım ama madem hastalandın o zaman sana yazdığım o duayı okuyarak

  Allah’ım bana değiştiremeyeceklerimi kabul etmek için huzur, değiştirebileceklerimi değiştirecek cesaret ve her ikisini birbirinden ayırabilecek akıl ver. diye

  sonrada

  Her geçen gün daha da iyi olmayı ve sağlığımın mükemmel olmasını seçiyorum. Sağlığımı korumayı ve sağlıklı olmanın tadını çıkartmayı kabul ediyorum. Tam olarak sağlığıma kavuşmaya bütün benliğimle ve yüreğimle niyet ediyorum. Niyetim hemen şimdi gerçekleşmeye başladı ve bunun için teşekkür ediyorum
  Ben sağlıklıyım, sağlıklı, mutlu, huzurlu, bir bireyim.

  bu sana iyi gelecek, tansiyon sıkıntını da atlatacaksın bu sayede inanarak söyle ve gün içerisinde tekrar et tamam mı. Unutma ama senin günlük ödevin bu canım.

  iyi geceler, tatlı rüyalar sizlere

 18. aslı dedi ki:

  İyi akşamlar arkadaşlar 🙂
  Nasılsınız bakalım?
  Cesur ve Su damlası öncelikle bu değişimi sadece kendiniz için yaptığınız için ve sadece bu sürecin başkalarını mutlu etmek değil de kendi iç dünyanızda huzura mutluluğa ermek için olduğunun bilincinde ve de farkında olduğunuz için teşekkür ederim.

  Her ikinizde gayet iyi ilerliyorsunuz. Sadece su damlası biraz geriden geliyor o kadar.

  o da yetişecek inşallah.

  Ve arkadaşlar lütfen şiddet yok. Su damlası hayır. Cesur hayır. şakası bile kötü.
  Bir daha şiddeti konuşmuyorsunuz hiç bir şekilde. Ne psikolojik baskı nede normal şiddet hakkında
  Ne bir erkeğe, nede bir bayana yakışmaz. Bayanı erkeği bırakın insana yakışmaz lütfen önemle rica ediyorum. Ruhunuzu bu şekilde yormayın.

  Ve her ikinizde Hayatınızın bundan sonraki sürecinde hayatınızın tamamen olumlu yönde değişeceğine ve bu değişime kolaylıkla uyum sağlayabileceğinize bütün kalbinizle inanarak niyet ederek yolunuza devam etmenizi istiyorum.

  Ve su damlası Cesurun yaptığı tuzla duşu senin de yapmanı istiyorum.
  Yapamam dersen sadece ayağını dayanabileceğin sıcaklıkta tuzlu suyun içine koymanda olur mutlaka yap bunu ve hergün Cesur yapıyor. Himalaya tuzu demiştim ama normal tuzda olur.
  bunu bu gece uyumadan önce yap olur mu su damlası.

  Ben 2-3 saate gelirim yine görüşürüz.

  1. Cesur Sonmez dedi ki:

   İyi aksamlar tamam benden istekleriniz tamam tesekkur her sey icinher sey iyi olucak icimde umut var iyi olucak ….size iyi geceler sizide yorduk …..dinlenin tatli ruyalar

   1. aslı dedi ki:

    İyi geceler Cesur kardeşim.
    Merak etme ben yorulmadım sana ve su damlasına yardımcı olmak bir onur ve şeref benim için. Böyle akıllı ve zeki öğrencilerim olduğu için çok mutluyum gururluyum.
    Sabah görüşürüz.

    Su damlasından ses yok Allah’a emanet ettim güzel su damlam seni.
    hadi sen başarırsın bu geceyi sağ salim atlat ve sabaha çok güzel başla ben seni seviyorum.

    Gozel de A.S.K. hastası da ve Cesur da senin yanında, destek için hep buradayız yalnız değilsin bunu sakın unutma.

    1. su damlasi dedi ki:

     Tesekkurler bu destek icin aslim iyim ben sadece o ayak altda kalan sinekler oluyor ya oylece kanepeye yapisip kalmustim atlatmaya cilisiyorum canim ben biraz saka yapan oyrenciyim haberin olsun hadi iyi geceler bende seni seviyorum

     1. aslı dedi ki:

      Merhaba su damlası geçmiş olsun canım.
      Sana yazdığım o duayı okuyarak

      sonrada

      Her geçen gün daha da iyi olmayı ve sağlığımın mükemmel olmasını seçiyorum. Sağlığımı korumayı ve sağlıklı olmanın tadını çıkartmayı kabul ediyorum.

      Tam olarak sağlığıma kavuşmaya bütün benliğimle ve yüreğimle niyet ediyorum. Niyetim hemen şimdi gerçekleşmeye başladı ve bunun için teşekkür ediyorum
      Ben sağlıklıyım, sağlıklı, mutlu, huzurlu, bir bireyim.

      gün içerisinde tekrar et, senin günlük ödevin bu canım.

      iyi geceler, tatlı rüyalar.

 19. aslı dedi ki:

  hoş geldin A.S.K. hastasi, onlar bu değişimi kendileri için yapıyorlar. Birbirleri için değil.
  Öyle değil mi gençler?

  Ve şuan bu gün su damlasının yaptıklarından sonra bu soru yanlış. Yanlış zaman da sorulan bir soru bu.
  Su damlası şimdi Cesuru düşünecek halde değil.

  1. su damlasi dedi ki:

   Aslicim ay seni cok yasa gercekden bu yalnis soru su an ne onu ne bi sans hic bisey dusunmuyorum bu deyisimi kendim icin yapdim sadece kendim icin

   Canim bu desteyin benim icin gercekden cok buyuk bi sey kocaman tesekkur ederim

   1. Gozel dedi ki:

    Iy akşamlar canlarym SU DAMLAM bugunki yapdyklaryn cok iy teşekkur ederim kaşka yanynda olup moral olsaydym yok seni ogluma almyjam abyma alyjam o hicde zorba dil bicok şaka yapmak isterdim ama sen şaka ustlenjek halda dilsin cok yorgunsyn,halsyzsyn boş vereyim bu geje cok iy uyki cekersen yaryn cok iy olujaksyn iy gejeler tatly ruyalar temiz kalplym
    CESURCYM iymisin annende iymi gel beraber sen kafe ben cay icelim cunki ben kafe icmem tansyyonymy firladar hep bardygymda cay ikram ede bilirsin vay vay sen aşkyna kurban olurum onun yerine dovulejek kadar yany cok iy dovulmek ne olujek kadar desene neyse ben kalkayym hoş goruşurus yaryn iy uykular canym opdum

    1. Cesur Sonmez dedi ki:

     İyi aksamlar GOZEL ABLAM iyim sen nasilsin ? Seve seve tabiki gelirim cay icerim senle oh tesekkur ederim .kaski yapsaydin saka belki iyi gelir ona atlaticak oda merak etme eh dundovulmek istiyordum dogru napiyim onu doverlerse ben buna seyirci kalamam ki canin ablam hersey cok daha guzel olucak iyi geceler tatli ruyalar sayqilarimla ellerinden opuyorum

   2. aslı dedi ki:

    su damlası ne demek canım benim, bende sana teşekkür ederim. Cesur ile sana ortak yazı yazdım onu okursan sevinirim. Ve Cesurdan istediğim şeyi senden de istiyorum.

    Bu konu burada konuşulsun ve burada kalsın olur mu diğer sayfalara taşımayın. Oralarda dizi hakkında, arkadaşlarınızla özgürce konuşun ama bu konu sizin özeliniz ve bu özel bu sayfada kalsın olur mu canım.
    ama sen yine de konuşmak istersen özgürsün konuşabilirsin Cesur da özgür ben sadece fikrimi söyledim.

    1. su damlasi dedi ki:

     İyi aksamlar aslicim tamam bu konu burda konusulacak bu iyi olur iste ….
     Ya canim ben kaliba ustmusum yuruyuse gitditimde sicak giyinmemistim of atesim var biraz uyudum yarin isde olmam lazimbenim en iyisi bitgi cayi falan yapayim ben
     Canim ben o tuzulu dus yapamam malesef ozel nedenlerim var ayaklarima uygularim bas ustuna evet geride kaldigimi dusunuyorsun oylemi? Eh gec olsun guc olsun bu dua iyi geldi bana insani hafifleriyor ya tesekkur ederim iyi geceler cok opuyorum bitanem

     GOZEL ABLAM nasilsin canim ya keske yanimda olsaydin boyle basimi omuzlarina koyup uyurdun şakami?dedin ne zaman istetsen yapa bilirsin iyi geliyor canim benim kahveyi seviyorum ama fazla icemiyorum tansyonun kalkiyor bigun benide davet edersen cay keyfine gelirim tesekkurunu aldim listeme ekliyorum iyi geceler sana seni cok seviyirum ellerinden opuyorum

 20. A.S.K hastasi dedi ki:

  Su damlasi benim merak ettigim bir sey var. Tum bunlari yaptiktan sonra icinden Cesura bir sans vermek kectimi?. Dogrusunu soyleyim onun yerinde kim olsa coktan birakirdi pesini. Elimi sallasam ellisi deyip yoluna bakardi.

  1. su damlasi dedi ki:

   Hayir su an cesur beyi dusunecek durumda diyilim gercekden elini sallasa ellisi buyursun onu tutmuyorum ki.

 21. A.S.K hastasi dedi ki:

  Cesur oyle bir doverimki senin o narinkalplini. Senin bile canin dovulmek ceker. Kendini anlatmana gerek yok senin bir ruh ikizin benim yanimda zaten. Ayni onun gibisin huyun suyun karakterin hetta yaptiklarin soylediklerin bile ayni. Tek fark aranizdaki yas farki.Sen dovme diyorsun su damlasi sana inat dov diyor.

  1. Cesur Sonmez dedi ki:

   ASK HASTASİ hayir yapma baksana ne halde revami benim Şimdi denizgozlume ? Gel beni dov raziyim ruh ekizimmi var o basarmis sira bende

 22. A.S.K hastasi dedi ki:

  Cesur benden sana tavsiye seni dusunmeyeni sen asla dusunme… Yoksa ona da sinirlenecek yine. Su damlasi sende ne zevk varmis arkadas. Edis ve sarkisi. Oda senin gibi sarkida 3 4 kelimeyi tekrar edib duruyor. Onun yerine F. Gocerin gunah sarkisini dinleyip dans etseydin ya. En azinindan unvani belli olurdu sinirinin.

  1. Cesur Sonmez dedi ki:

   ASK HASTASİ selam ah be ellerinmi kirilirdi 10 puan verseydin olsun 9 da iyidir 0 yaninda ve sen ne dedin arkadas benim narinkalbli deniz gozlumu dovermisin afedersin ben neyim burda bu şaka bile olsa asla asla ama asla kimse benim canima kiyamaz ben ona bakmaya bile kiyamazken sen dovmeyi nasil dusunursun? Hele bi yap bak karsinda nasil bi Cesur Sonmez gorursun .onun gozunden akan bi damla yas benim basima yikilan dunyamdir ..ve onu dusunme diyorsun bu benden asli diyilki o almis beni benden bir bana baksan tamamen onu gorursun bende diyilim ki onu o kadar cok seviyorum kizsa bile ..
   Gelelim kapanmayan resim konusuna yapdigim esseklik biliyormusun Şimdi onu daha iyi anliyorum neden unuta bilmediyini ? O bi kere bi kiz temiz saf inci gibi hic hayatinda yasamadigibi yasadi kabulenmasi zor onun icin simdi onu iyi anliyorum….
   Edis ve cok cok bu sarkiyi cok sever o … Bu kadar hosca kal

   1. aslı dedi ki:

    İyi akşamlar Cesur kardeşim.
    O na yaptığın senin tabirinle eşşekliğin farkına varman ve onu anlaman çok iyi.

    Değişim sürecinde bunu fark ettin ama öncesinde bunun farkında değildin.
    Şimdi onu anlıyorsun. Ve yaptığın hatanın farkındasın.

    1. Cesur Sonmez dedi ki:

     Asli hanim evet bu yapdigim esekklik bu gun onu daha iyi anladim ah keske cabuk atlatsa sabir diliyorum ona

     Bu arada bu desteyinizi bi kenara yazdim her sey icin tesekkur ederim

     1. aslı dedi ki:

      Rica ederim ne demek elimden geleni ve bildiklerimi paylaşıyorum sizlerle ve senden bir ricam var bu konu burada kalsın en nihayetinde sizin özeliniz çoğu kişi bilmiyor.

      Bilenlerde sizin iyiliğinizi isteyen sizi seven insanlar.

      Bu süreç de desteğe ihtiyaç duyduğunuzu biliyorum ve size gerçekten destek olanlar zaten burayı biliyor Gozel ve A.S.K. hastası ki onların desteği çok iyi geliyor size yaşadığı tecrübeler deneyimler A.S.K. hastası ve Gozel abla bence yeterli tabi onlarda size destek vermek isterlerse.

  2. su damlasi dedi ki:

   Buyur ask hastadi dovulmeyi o kadar cok istiyorum ki nasil doversen dov hazirim

 23. A.S.K hastasi dedi ki:

  Oh be nihayet buldum sizi. Cesur aferin sana. Benden sana 9puan. Bir puanini kestim cunki 3kez onun ismini kendi isminin yerine yazdigin icin. SU damlasi Cesur bu kadar seyi degisimi senincin yaparken sen ayni yerde durub vir vir konusuyorsun Asli hakli kac gun oldu sende bir icrahat yokkk. Cizik plak gibi donub dolasib yine ayni seyi caliyorsun. Resimi cekmesi hakaretmi senin icin oylemi? Aninda silmissin bitti gitti. Ya senin fotorafcidan aldigin fotoraflardan birini gizlin alib yillarca saklasaydi onda ne yapardin benim yerimde olsaydin? Oldururdun her halde. Hangisi daha iyi. Senin durumun mu benim mi? Diger sitede Cesuru sikayet edib zorba dedigini gormedim sanma. Sen iyice sopalik oldun. Hic acimam. Seni dusunmesine sinir oluyorsun. Dusunmek suc mu? Sende asik olsaydin sende dusunurdun diyecem ama malesef….Gozelcim su damlasini benim Zehramla bir tutma. Benim zehram onca hakarete aciya ragmen zorbasini aff etti kalbini aska acti. Bir su damlasina baksana. Zehraya benzer yani varmi? Ben baya sinirlendim en iyisi kiminse kalbini kirmadan gideyim.

 24. aslı dedi ki:

  Merhaba su damlası
  Evet süre sayımını sana devrettim çünkü, dediğim gibi ben zaman kavramını unutuyorum.

  Ve senden bir isteğim daha olacak. Bu sürede bundan önce Cesur kardeşim bir gününü nasıl geçirdiğini, nasıl bir değişim yaşadığını yazmıştı.

  Ama sen sadece düşünüyorumla bu 3 günü geçirdin.
  Artık seninde ilerlemen gerekiyor.
  Düşünmek güzel ancak yapmak faaliyete geçmek gerekli ve bir şeyleri değiştirmek insanın elinde. Bazı şeylerde elimizde olamaya biliyor bunun içinde o duada ki gibi söyleyip yolumuza devam ediyoruz.

  Allah Allah ya ben görünmez oldum da haberim mi yok? Su damlası kendini yalnız hissediyormuş.

  1. su damlasi dedi ki:

   Selam aslicim baya sikayet var benden en iyisi siz kulaklarimi. Cekmeden ben anlatayim..

   Gunu sayarim tamam.
   Ne dusunuyorsun diye sordun? Ve harakete gecsene ? Bi seyi yapdimsa once dusunurum bin defa benim yapim boyle ben bu gun dusunub yarin harakete gecmem cunki acele ise seytan karisir iyice dusunmekde fayda var ..
   Gunumu deyerlendirmiyorum.dogru cesur beye bakilirsa ben yazmadim fazla bisey yapmadimda o yuzden benim gunum iş iş iş 8 de basliyor 6 da bitiyor ..
   Sinirlenme kendimi yalniz hiss ediyorum demisim simdi de oyle ben sizler varken yalniz diyilim ama insanin icinde kopan firtinalar var ya hani kendi bile. Bas edemeyeceyi firtina ben o anlamda yalnizim….

   Ve ben verdiyim sozu tutdum …ama. Cok kotuyum bu gun gittim sirkete o odaya kapi arkadan kilitledim tam 2 saat o odada kaldim o tekrar hatirladim her ani ile nasil sinirden agladigimi ona atdigim tokati bi suru hakareti karsimde sessiz bisekilde durusunu o anda alip sildiyim resmimi sonra agladim ve ordaca kendime 3 konuda soz verdim.

   1 birdaha asla ve alsa bu odaya girdiyimde (her gun gimek zorundayim).bu olayi hatirlamiyacagim .
   2 cesur beyle yuz yuze geldiyimde o olayi o yapdi diyip suclamiyacagim kendi icimde bile olsa.
   3 bu odadan cikdigimda bu olayi burda ca defin edicem bidaha aklima getirmiyecegim ( o kadar agladimki) bu goz yaslarin sanki yillardir icindeki ofkeyi hafifletdi. Nefrete dur dedi unut dedi.
   Sonra kendi odama gecdim orda sirf cesur beye nefret etmek icin koydugum esyalar vardi kendim buyukluyunde bi takvim almistim anlasmamin kalan suresini saymak icin her gun bi sayfa yirtip atiyordum.bu gun o takvimi atdim cope sonra bi tablom vardi uzerine ask yazmistim her defa onun beni sevdiyini soylemesi aklima geldiyinde o tabloya ok atiyordum onuda cope atdim bicak suveniri vardi o resmi cekdiyi ellerini kesmek icin almistim onuda cope atdim.arkadasim bana ne o odayimi temizluyorsun? Dedi bende odayi diyilde hayatimi temizliyorum dedim.
   Su an cok kotuyum sanki uzerimden kamyon gecmis yorqunum halsizim …bu benim icin kolay diyil yillardir nevcekdim ben bikiyordum bu gun hepsini unutdum yarin yeni gun yeni sayfa yeni hayat ben bekliyor

   1. aslı dedi ki:

    Merhaba Selam Su damlası,
    Ben senin kulaklarını çekmeyeceğim önceden çektiğim için gerek yok şuan.

    Her günü sayışın da aynı bugün yaptığın gibi yazmanı istiyorum neler yaptığını neler yapmak isteyip de yapamadığını kısacası gününü günlüğe yazar gibi yazmanı istiyorum.
    ki, sana yardımcı olabileyim.

    Gelelim bugüne
    Tamam sende haklısın düşünmeden iş yapmamak gerek. Acele işe şeytan karışır buda doğru ama 3 günden fazla düşünmek de olmaz güzelim. sürekli düşünürsen işleri kim yapacak. neyse ki bu gün harekete geçtin çok şükür 🙂

    İş hayatını çok iyi biliyorum canım. Allah yardımcın olsun. İş hayatında çalışırken de kendin için bir şeyler yapabilirsin. Tıpkı bugün yaptığın gibi.

    Su damlası seni çok iyi anlıyorum. O iç dünyandaki kopan eşi benzeri olmayan fırtınayı senden de, bu yeryüzündeki bütün canlılardan çok daha iyi bilirim. Yalnızlığın ne demek olduğunu da çaresizlği de.

    Ve gelelim o büyük ana ve senin yaptıklarına

   2. aslı dedi ki:

    Ve gelelim o ana ve senin yaptıklarına su damlası.

    Öncelikle bana ve kendine verdiğin sözü tuttuğun için çok teşekkür ederim.
    Bunun için benden sana kocaman bir afferim hatta yıldızlısından 🙂

    Canım senin için geçmişinle yüzleşmen, o anı yeniden yaşaman zordu ama sen bu zor olanı başardın. Geçmişin ile yüzleşmekten bugüne kadar kaçıyordun.

    Sen kaçtıkça acıların seni kovalıyordu. Sen bugün buna bir son verdin noktayı koydun geçmişi geçmişte bırakmak için elinden geleni yaptın.

    Bunu da ne Cesur için, nede bir başkası için yaptın. Bunu sen kendin için yaptın

    su damlası başkaları için yaşamıyoruz önceliğimiz kendimiz bunu sakın unutma.

    2 saat süren bir temizlik geçmişin o acı yanlarını temizlemek gözyaşları ile yıkamak hesaplaşmak güzel ve kendi kendine verdiğin 3 sözün güzel. Ağlaman da olması gerekendi normal.

    Sen geçmişini, ruhunu, bedenini, anılarını temizledin tek bir şey yok burada affettim, teşekkür ederim dememişsin.

    Şuan bunu içinden geçirdiğinde bu günü hatırladığında bunları der misin? gerçekten içinden gelerek içten samimi olarak geçmişimi yaşadıklarımı affettim teşekkür ederim, geçmişim artık geçmiş de kalacak. Ve ben yeni bir temiz sayfa açtım, der misin lütfen?
    Yarına temiz bir sayfa açmak geçmişi geçmişte bırakmak için lütfen.

    Cesurun odasından sonra kendi odana geçmen ve temizliğe kaldığın yerden devam etmen çok yerinde bir davranış olmuş. takdir ettim seni canım benim.

    Ve arkadaşına verdiğin cevap çok güzel işte tamda bunu istiyordum senden.
    senin cümlen
    ” odayi diyilde hayatimi temizliyorum ”

    Başardın su damlası afferim sana 🙂
    sana sarılıp kocaman öptüm seni bir tanem

    Ve gelelim yorgunluğuna bu çok normal. Aynısını Cesur da yaşadı aynı duyguları yaşayıp hissettiniz farklı zamanlarda.

    Hayırlı olsun su damlası.

    1. su damlasi dedi ki:

     Aslicim gercekden bu dustuyum durum cok tuaf geliyor bana sanki bi boslukdayim is cikisi eve gitdim sigamadim eve yine geldim sahile yuruyorum cok kotuyum of.
     Afv etdim ve tesekkur icin yarina kadar surem var bu gun bunu yapmadim bu gun yapdiklarim yeter fazlasini kaldiramam kendimi cok zorlayamam tansyonum kalka bilir yarin diyorum yarin bi sey yapacam ondan sonra rahat sekilde afv ederim su an olmaz bitanem….
     Evet is hayatimda basariliyim ama kendi hayatimda malesef karar vermekde sorunum var guven konusunda sorunum var birine guvensem sanki bana zarar verecek gibi geliyor canim yanimda oldugun icin tessekkur

     1. su damlasi dedi ki:

      Bak ben gec harakete gecdim ama cesur beyin 2 gune kazandigi aferini ben bi gune kazandim basari konusunda hep liderim

     2. aslı dedi ki:

      Su damlası bu yaşadığın ve hissettiğin duygu tam da olması gereken bir duygu her şey yolunda merak etme.

      Sadece eksik olan o iki kelime bunun için de sen kendini gerçekten hazır hissedince olacak olan bir şey.

      Ben seni zorlamıyorum bu işler zorla olmaz. Hiç bir şekilde zorlama olmadan kendi hür iradenle kendin karar vererek ve de inanarak yapacağın şeyler bunlar.

      Ancak öyle faydasını görebilirsin canım.

      Ve senin için sorun olan o iki konu da da ben sana Allah’ın izni ile yardımcı olup yol göstereceğim merak etme.
      Hepsi birden olmaz yavaş yavaş ama emin adımlarla ilerleyeceğiz, ilerleyeceksin.
      Bunun sende farkındasın.

      Senin ve Cesurun her zaman yanındayım yanınızdayım ne zaman destek isterseniz önce o duayı edin sonra da gökyüzüne bakıp bir selam gönderin yeterli canım benim.

      Su damlası hani yazdığım bir dua vardı işte şimdi tamda o duayı okuma vakti kendini iyi hissetmediğin zaman onu oku tamam mı canım.

      şöyle;
      Allah’ım bana değiştiremeyeceklerimi kabul etmek için huzur, değiştirebileceklerimi değiştirecek cesaret ve her ikisini birbirinden ayırabilecek akıl ver diye.

 25. aslı dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar ben geldim nasılsınız bakalım gününüz nasıl geçiyor?

  Merhaba Cesur, demek aklı başına gelmiş yaramazsın 🙂
  Bir daha yapmamaya çalışırım diyecektin herhalde.
  O senden de yaramazmış demek ki, ama onu nedenli kızdırdıysan artık kabahat sende neyse geçmiş gitmiş o günler biz şu anımıza bakalım.

  Cesur bey bakıyorum da diğer sayfalarda destek arayışına girmişsiniz ve sadece Gozel ablanız size destekmiş öyle olsun yazdım bunu bir kenara

  1. Cesur Sonmez dedi ki:

   Hos geldiniz oyretmenim gunum iyi geciyor diye bilirim .bi cukura 4 defa dusmem bi defa duserum 2 ci kez yanindan gecmem..
   Destek arayisina cikdim kimseden tik yok yalniz siz ve gozel ablam. Varsiniz bende yazdim bi kenara tesekkurler…
   İnanmiyacaksiniz at buldum bindim baya gezi yapdim iyi geldi. Simdide gecen defa tanisdigim amca vardiya onlara geldim oturub konusuyoruz yururken en cok soylediklerinizi dusunuyorum kendimce uyguluyorum …
   Simdi onu merak ediyorum napdi acaba tansyonu var fazla uzmese bari kendini …..
   Evet yine yazarim

   1. aslı dedi ki:

    Hoş buldum Cesur, Gününün güzel geçmesine sevindim.
    Çukur konusunda düşüncen doğru önemli olan onu uygulamaya koyabilmek. Bakalım ne kadar uygulayacaksın. Umarım ne demek istediğimi anladın?

    Destek, benden sana tam destek. Bir kardeşin olarak ben her zaman senin yanındayım bunu bil yeter. Ömrü hayatımda hiç yapmadığım bir şeyi sana ve su damlasına yapıyorum neden mi? sana ve ona inandığım için. Bunu başaracaksınız her ikinizde geçmişinizdeki acılarınızı temizleyip kendinize tertemiz yeni bir sayfa açacaksınız. Ben inanıyorum size Sen en sancılı süreci geçtin darısı Su damlasının başına.

    At bulmana gerçekten çok sevindim. Bu gün gün içerisinde seni düşünmüştüm at buldu mu? bindi mi diye. Bulmuş binmişsin.

    Sen ata binmeyi biliyormuydun? ve mümkünse hergün bir tur ata bin onun enerjisi sana geçsin ve onun üzerindeyken farkındaysan bütün vücut kasların çalışıyor ilk günden hamlayabilirsin de sevindim hemde çok ben binmiş kadar hem de 🙂

    O amcayı ziyaret etmen sohbet etmen güzel olmuş. Gününü çok verimli geçirmişsin senin adına çok mutlu oldum.

    Ödevlerini de yürürken yapman güzel afferim sana.

    Su damlası da iyi olacak senin gibi endişe etme sabırla bekle sadece bekle.

    1. Cesur Sonmez dedi ki:

     İyi aksamlar asli hanim .
     Cukur konusunu anladim
     Tamam..evet at buldum her gun icin izin bile aldim evet at binmeyi biliyorum sadece baya oldu binmemistim bu gun iyi geldi enerji verdi ….
     Simdi odevlerimi yapiyorum aklim onda kaldi ya ya sabir deniz gozlume sabir gecicek ben burdayim lazim olursam aferinlerim cok oldu tesekkurler oyretmenim

     1. Cesur Sonmez dedi ki:

      Tabikide bu deyisim once kendim icin inanmiyacaksiz belki ama su an hic ozel dusunulesi zaman diyil evet bunu ben diyorum dogru seviyorum ozluyorum ama ben bu surede. Bi sey oyreniyorum her seyin zamani var

 26. su damlasi dedi ki:

  GÖZEL ABLAM Allah aşkina nerden buldun bu lafi ” cesaretli gelinim” hadi ya baya guldum sen kaliba alisiksin her kesi gelinin yapmaya .bi kere ayanada yazmistin seni ogluma alicam ilahi cok guldumya ..
  Ama napiyoruz henuz bu konulara girmiyoruz zamani gelince hem sen beni kendi ogluna alsana ne diye bu zorbaya veriyorsun?
  Gercekden hayatimiza karisman iyi oldu birinden destek fikir almak iyi oldu ve ben artik kendimi yalniz hiss etmiyorum iyi ki varsin

 27. Gozel dedi ki:

  Abim aman aman ucardan oklamasyn tekrar abisyz kalmak istemiyorum
  Kendine iy bak CESURCYM akşam gelerim bazan oyleden son internet zayyf site islesemem gire bilmiyorum salamat ol bitanejik abicim
  SU DAMLAM saygyna teşekkurler bende seni cook sevyorum oyuzden sizin hayatynyza karyşdym canym kendi tarafyndan dil ortak noktada ve kalbyn sesini dinleyirek karar vermegini istiyorum bu konuya sure bitdiginde gelelim hoş naryn kalply,guzel yuzli cesaretli gelinim

  1. Cesur Sonmez dedi ki:

   GOZEL ablam korkma abisiz kalmazsin bi kere atmak istedi ama atmadi
   Ya sen guzel yazmissin oyle sevdim o lafi ben diyorum ya Asli hanim beni adam edecek sende evlendireceksin tesekkur ederim aksam gorusuruz ellerinden opuyorum

   1. aslı dedi ki:

    Estağfirullah adam etmek ne haddime.
    Sen zaten aklı selim aklı başında bir birey ve adam gibi adamsın.

    Ben sadece yaptığın bazı yanlış davranışların vardı bunları sana gösterip doğrusunu yapman için yol gösteriyorum.
    Sende iyi bir öğrenci olarak söz dinleyip derslerine çalışıp güzelce ilerliyorsun. Sen istediğin için oluyor sen istemeseydin bu olmazdı.
    Arada yaramazlıkların oluyor onlarda normal yaramaz olmayan öğrenci olmaz. Önemli olan yaptıklarının farkına varıp aynı hatayı yapmamak.

    Bir insan aynı çukura 4. defa düşmez öyle değil mi?
    Bakalım göreceğiz, Cesur ne kadar ders almış ve yaptığı hatayı yapmayacak.

 28. aslı dedi ki:

  Günaydın arkadaşlar 🙂
  Günaydın Su damlası
  Günaydın Cesur

  21 günlük değişim sürecinde ilk 3 günü geride bıraktık.
  Ve bu gün 4. gününüz.Kendinizi nasıl hissediyorsunuz?

  Her ikinizi de tebrik ediyorum bu süre içerisinde baya yol kat ettiniz. Özellikle de sen Cesur.

  Su damlası da bugün verdiği sözü tutar sa harika olacak. ben ona inanıyorum güveniyorum.

  Ve gelelim bu gün sizden isteğime. Bugün sadece su damlasından isteğim var.
  Ben zamanla zaman kavramını unuttuğum için, gecem gündüzüm birbirine girdiği için, bundan sonra gün takibini kaçıncı günde olduğumuzu su damlası takip edecek. anlaştık mı?

  bu gün 4. gün.

  gün içerisinde neler yaptığınızı yazabilir, sormak istediklerinizi sorabilirsiniz.

  gün sonunda değerlendirme yapacağım her zaman ki gibi.

  Arada gelirim.

  Herkese güzel bir gün ve güzel bir hafta olmasını diliyorum arkadaşlar ve sizleri seviyorum görüşürüz.

  1. Cesur Sonmez dedi ki:

   Gunaydin oyretmenim nasilsiniz?ben iyi akli basina gelmis yaramazim ben bidaha yapmamaya calisirir ….
   Gun sayimini ona devr etmeniz iyi oldu tesekkurler …
   Ben ona inaniyorum o soz verdi yapacak ah ah ne delilikler yapdi yani beni ucak penceresinden atmayi dusunen kiz bunu da yapar ….gercekden o pencereden atsaydi su an olmus olurdum ah iyiki atmamis ben ona guveniyorum..
   Size kolay gelsin bu gunuz banada tabi hadi gorusuruz

  2. su damlasi dedi ki:

   Gunaydin aslicim hayiri bi hafta dilerim canim
   Tesekkur ederim sure sayimini bana devretdin ama tek nedeni bu mu? Bana oyle gelmedi ama olsun kabul sayarim su an isdeyim aksam yazarim gorusuruz bende seni cok seviyirum

 29. aslı dedi ki:

  İyi geceler Gozelcim, iyimiyim bilmem?

  Rica ederim ne demek seyirci kalamadım bir girdim pir girdim içlerine bakalım sonunda yüzümü güldürebilecekler mi her ikisi de çok merak ediyorum?

  Benim yaramaz bir öğrencim var maşallahı var, sözünün eri, verdiği sözleri tutan birisi, evet ilerliyor çok şükür bakalım yarın neler olacak?

  Su damlam da azimli.

  İyi geceler Gozelcim.

  1. su damlasi dedi ki:

   Aslicim yapacagim soz verdim dun aksam cok dusundum bunu yapmazsam raharlayamam soylediyin duayi ederin
   İleri sizde boyle yaziliyor biz azeriler ireli yaziyoruz yalnislik yok azerice yazmistim ireli….
   Affv etmeyi becermem lazim kismen rahatim o korumalardan kutuldugum icin artik birileri tarafindan goz hapsinde deyilim bu olayida gecmistw birakacam …….soz yapicam..

   GOZEL ABLAM TATİLİM BENİM NASİLSİN ?SENCE GERCEKDEN. BUYUTUYORUM ? TAMAM BENDE BUYUTMEM SOZ SANA CANİM SANA KİZMİYORİM SİZDE BENİ İYİCE DELİ ZANN ETDİNİZ A (şaka) BAK NE DİYİCEM ABİNİN YORUMLARİNİ OKUYUP ONDA OLAN DEYİSİMİ GORE BİLİYORSUN NE GUZEL BENİMDE NERDE YALNİSLARİM OLSA DİREK SOYLE LUTVEN TAMAMMİ? HAYİR KİZMAM SANA DOGRU NARİNKALPLİYİM AMA COK GUCLU Bİ KİZİM BEN ….SENİDE COK SEVİYORUM ELLERİNDEN OPUYORUM

   1. aslı dedi ki:

    Günaydın su damlası anladım canım. Ben bilmiyordum öğrendim ilerinin sizde öyle yazıldığını teşekkür ederim.

    Canım, ben sana inanıyorum ve güveniyorum sen neleri başarmış insansın elbet bunu da başarırsın.

    Geçmiş adı üstünde geçmiş ve geçmişte kalmalı her ne olursa olsun ve geçmişi geçmişte temiz bırakmak geleceğe, bugüne güzel yansıtmak önemli olan bu.

    Ve sen bugün bunu başaracaksın.

    Sende yanlış olan ne biliyormusun? aslında buna yanlış demek doğru olmaz.
    Sen karar veriyorsun ama uygulamaya geç başlıyorsun.
    Sen Cesurdan önce bu değişimi kabul ettin ama uygulamaya onun kadar çabuk geçemedin. yerinde saydın ileri gidemedin.
    Bakalım bundan sonra neler olacak?

   2. Gozel dedi ki:

    Gunaydynlar iki tane tatly yaramazlar ikinizinde ortak noktanyz var buna sevinyorum el openleriniz cok olsun
    CESURCYM iymisin canym evet guldum tek ayakda durdugun goz onume geldi bu essekligine kizmadygymyn sebebi buni sen yapmadyn duygularyn yapdyrdy duygulary frenle yoksa yary yolda kaza yapyjaksyn canym seni cok ama cok sevyorum kucuk yaramaz
    SU DAMLAM sende iymisin evet senide iyije deli zanetdik cunki sen Zehram gibi inatcy gecisin( taby şaka) olaylara kendi tarafyndan bakyosun karşy tarafyn bakyş acysyndan bakmaya calyş canym yoksa hicmi sevmiyorsun benim canym abym boşunamy ygraşyo seni sevyorum bu sozleride kulagyna fissildayorum bu zamanda bunun gibi erkegi bulamazsyn iyije bi duşun
    Su damlam cok guldum Cumhur başganlygyna eeh napsyn adam delirtdin ony sizi cok sevyorum hoş

    1. Cesur Sonmez dedi ki:

     Gunaydin Gozel ablam iyim ben tatli yaramazim ya sen nasilsin ben yapiyirumki bu yaramazligi aşk yaptiriyor bana gercekdende ortak noktamiz varmiş hic fark etmemisim..
     Cumurbaskani ?bende baya guldum cesaretki kiz o guvenim sonsuz ona oda deyisecek eminim azacik sabir seni cok seviyorum ve yine ellerinden opuyorum hadi gorusuruz

    2. su damlasi dedi ki:

     Gunaydin GOZEL ablam nasilsin?ben iyim tatli yaramazlar oylemi?ve gercekden iyi. Bi gozlemcisin nasil da fark etdin ortak notkayi..el opmek. Benim icin sayqi hurmet ve buyukluk demektir seni de seviyorum o yuzden ellerinden opuyorum…
     Ya demek inatci keciyim ama bu konuda haklisin aferin sana gercekden oyleyim benim rahmetli babaannem derdiki kizim sende olan bu inat dikkafalik ve cesaret bi gun sultan suleymanida tahtindan endirecek oyle oldu kaliba…..
     Kulagima bi seylermi fisilladinmi sen? Bak suna diyorum ya kulaklarim cigladi simdilik bu konuda dusunmuyorum sure bitsin kendi gozumle deyerlendirmemi yapayim bakariz.
     Cumurbaskani gercekden bazen kendimi oyle hiss ediyorum malesef ben isdeyim yine yazarim kendine iyi bak. Cocuklara selamlar ellerinden opuyorum gorusuruz

 30. Gozel dedi ki:

  ASLYM iymisin canym bu yapdygyna teşekkur ederim sizi takypdeyim sende cok dogry alyp baryosun sadeje maşallah diyesim gelyo ogrenjinde baya ilerliyo hady hayyrlysy sag ol canym minnetdarym
  SU DAMLAM benje sen buyutyosun diyesim gelyo af etmegi ovren canym hayat cok zor bişey bende senin dek ayilemin goz bebegidim kalabalyk ayileye gelin geldim zor hayat bana af etmegi ogretdi şuan gelen noktam eltilerim,gorumjelerim bişey yapyjak olsalar Gozel napalym diye onje bana danyşarlar kisajasy soylemek istedigim af edip buyuk saygy kazandym lutfen beni yalnyş anlama hayatyn guzel olsun olujakda enşalla gunah gecmegi ovren canym seni sevyorum
  Eeeh gelelim abicime
  CESURCYM CANYM ABIM nasylsyn iymisin ben bu gun gelemedim cunki sabah kahvaltymy yapmadan telefon geldi ” Gozelcym gelsene sana cok ihtiyajym var” arayan eşimin akrabalaryndan yaşly teyze heman koşdum anjak akşam ove geldim ABICYM sana yazaryn diye yaza bilmedim kusurma bakma sende baya ilerlemişsin maşallah diyejekdim ama ogretmeninden ceza almyşsyn vay ve cok guldum
  ABICIM gonlu guzel,saf,temiz,merhemetli kardeşim seni cok sevyorum her şeyde allah yardemcin olsun hady opdum yaryn goruşurus iy gejeler tatly tatly su damlaly ruyalar canym benim

  1. Cesur Sonmez dedi ki:

   Gozel ablam iyi aksamlar ne kusuru istediyin zaman dogru dun yazamadin bende ozledim seni ben iyim ablacim allahini seversen benim yapdigim essekliye sen niye guluyorsun? Baksa ablama guluyormus bana bu gun seni ozledim gokyuzune bakdim yildizlar bana gozel ablan seni cok seviyor dediler bende seni cok seviyorum canim ablam dualarin icin tesekkur ilac gibi geldi icinde onun oldugu bi ruya diliyorsun eh hadi insallah. Ben uyuyorum sende dinlen iyi geceler benim merhemetli ablam sayqilarimla ellerinden opuyorum

 31. aslı dedi ki:

  iyi geceler su damlası, madem yerinde saymayı sevmiyorsun. Kalk silkelen ve kendine gel, at üzerindeki o ölü toprağını ve bana söz verdiğin gibi kendine söz ver. sözünü de tut.

  Geçmişi geçmiş de bırakacaksın inşallah karar vermek, söz vermek bu anlamda adım atmak demektir.
  Sen istiyorsun ama içten istemiyorsun. yapamama ihtimalin de var sözlerinden bu anlaşılıyor.
  Sen verdiği sözleri tutan birisin. ve bana söz verdin unutma geçmişinle yüzleşecek, onu affedecek, her şey için teşekkür ederek geçmiş defteri kapatıp, yeni tertemiz bir sayfa açacaksın ben sana inanıyorum iyi geceler su damlası.

 32. aslı dedi ki:

  İyi geceler Cesur kardeşim Cezan bitti. Tek ayak üzerinde sabaha kadar beklemene gerek yok. O kadar acımasız biri değilim.

  Ama lütfen isim konusunda yazarken biraz daha dikkat. Hani sen frenliyebiliyordun kendini, bunu da başarmıştın.

  Eminim bu konuda da kendini frenleyebilir ve bundan sonra kendi adını yazmayı unutmazsın.

  Onun adını değil, kendi adını yazacaksın bunu unutma.

  Evet insan bazen uykusuz geceler yaşayabilir, bunu en iyi ben anlarım, seni de anlıyorum ve senin yanındayım gökyüzüne bak orada hissedersin çünkü bende uykusuz gecelere talimim.
  Ama sen başka ben başka nedenlerle uykusuzuz.

  Yarın yeni bir gün olacak ve bu gece seni bekliyor madem uykusuz bir gece olacak var içini dök geceye ve o bir sır gibi saklasın gecenin karanlığında senin anlattıklarını ve gün ağarırken yeni bir güne merhaba derken rahatlamış huzurla başlamak sana nasip olsun inşallah
  İyi geceler Cesur kardeşim.

  1. Cesur Sonmez dedi ki:

   Oyretmenim eh .madem cezam bittdi bende geleyim dedih nede olsa burda kim var oyretmenim .ablamda burda en iyisi siz bana ne afacan cocuksun demeden ben kendime ceki duzen vereyim …evet gokyuzunu izliyordum baya konustum sanki icimden bi cesur cikdi ve bana aferin oglum yapdin yine bi eseklik dedi ben de birdaha yapmam calisacagim …..
   Gelelim onun yazdigi yoruma gercekden o soylediyino yaparsa ki yapar bu iyi olur. Beni affv etmesi onun rahatligina sebeb olur bundan sonra belki insanlarada guvenir ….
   Eh ben simdi gidip biraz uyuyayim hadi tatli ruyalar Asli hanim

   1. aslı dedi ki:

    Tatlı yaramazsın sen 🙂
    Hoş geldin bir daha öyle yaramazlıklar yapmak yok anlaştık mı?

    Ve evet inşallah bana verdiği sözü tutar, geçmişi ile yüzleşir, geçmişini olduğu gibi kabul edip, değiştiremeyecekleri için Allah dan huzur isteyerek yoluna devam eder umarım.
    Sabah ola hayrola.

    Allah’ım bana değiştiremeyeceklerimi kabul etmek için huzur, değiştirebileceklerimi değiştirecek cesaret ve her ikisini birbirinden ayırabilecek akıl ver amin.

    Hayırlı geceler iyi uykular tatlı rüyalar kardeşim.
    Sabah görüşürüz inşallah.

 33. aslı dedi ki:

  Cesur kardeşim ev işlerinde bana yardım etme düşüncenize teşekkür ederim. Baya yorulmuştum ama bu site ve sizler beni çok iyi bir şekilde dinlendiriyorsunuz.
  Teşekkür ederim.

  Paşamın yani Ömer’in resmine bakmak güç veriyor bana, dizi deki Ömer benim paşam olur da kendileri 🙂

  Sokak da şarkı söyleyenlere eşlik etmek dans etmek güzel çekingen değilsiniz. Önünden geçip gitmemişsiniz.

  Ve bugün senin için çok önemli bir adım atmış, kendini frenlemeyi başarmışsın.
  Bunu yıldızlı afferim olarak geç deftere.

  Yeri geldiğinde hayır diyebilmelisin. ve sen bugün bunu başarmışsın. Ve başardığın bu küçük ama değişimin için büyük olan adım da, kendini ona karşı frenlemen takdire şayan böyle devam et olur mu, hep bir adım ileri.

  Asla geriye düşmek yok. Başarı merdivenlerini birer birer ama sağlam adımlarla çıkacaksın. senin bir hedefin var ve bu yolda çok güzel ilerliyorsun sözünü tuttuğun ve bu başarıyı gösterdiğin için seni kutluyor teşekkür ediyorum iyi bir öğrenci olduğun için.

  Ve en önemlisi ne biliyormusun?
  Bunu yaptığın için kendini iyi hissetmen. evet bu gerçek değişim.

  1. Cesur Sonmez dedi ki:

   Buda benim ucuncu yalnisim o yukaridaki yorumu ben yazdim yine isimimin yerine su damlasi yazmisum bittim ben valla.

   1. aslı dedi ki:

    Bittin oğlum sen 😀
    Yok yapmıyorum istediğini cezalısın. 3 oldu suç oldu kabahatin büyük çek cezanı 😀
    Gülerek öğrencisine ceza veren Öğretmen 😀
    Öğrenci hiç dikkate alırmı tek ayak üstünde bekle 5 dakika hadi bakayım. 😀

    1. Cesur Sonmez dedi ki:

     Tamam oyretmenim cezami cekiyorum
     Bukiz akilmi birakti bende bari soyleyin aklimi geri versin yoksa bu gedisle ben delirecem

     1. su damlasi dedi ki:

      Suna bak asli karismayim diyorum sinirlenmeyim diyorum yok arkadas bu zorba bilerek yapiyor yeter artik kendi isminizin yerine yazmayin benim ismimi of ya sinir ziplatiyir sanki
      Bide su yorumunuz
      O benim narin kalplim kimseye kiyamaz o
      Allah askina nerden sizin narinkalpliniz oluyorum? Kimseye kiyamama ama size oyle bi kiyarim ki yazdiginiz yorumlara dikkat edin lutven bu yorumumu asliya size diyil .

     2. aslı dedi ki:

      Cezalısın, Cesur.
      Bugünlük bu kadar yeter. Yaptığın yanlış neredeyse tüm doğrularını götürecek bilgin olsun.
      Hadi herkes uykuya dinlenmeye iyi geceler.
      Biraz daha dikkat Cesur kardeşim Lütfen.

     3. aslı dedi ki:

      Su damlası sakin. Biliyorum rahatsız oluyorsun bu günlerde bir anı olarak kaldı bak geçti. Bırak ilgilenme cevap verme.
      Sen ödevlerini yap ve düşündüklerini uygulamaya koy lütfen,iyi geceler yarın görüşürüz.

     4. Cesur Sonmez dedi ki:

      İyi geceler asli hanim siz gidin uyuyun ben de tek ayakla cezami cekeyim uyku yok bana bu gece hadi size iyi geceler allah rahatlik versin

     5. Cesur Sonmez dedi ki:

      İyi geceler asli hanim siz gidin uyuyun ben de tek ayakla cezami cekeyim uyku yok bana bu gece hadi size iyi geceler allah rahatlik versin yariin gorusuruz

    2. su damlasi dedi ki:

     Ah aslicim ah tamam sakinim zaten sinirlekmek istemiyorum .yerimde saymayi sevmiyorum ama iste bazen oluyor boyle o gecmisi gecmisde birakmak icin yarin o olayin oldugu yere gidicem her seyi tekrar hatirlayip ordaca o defteri kapatacam bi daha o kotu olayi dusunmuyucem soz sana soz veriyorum yarindan itibaren gecmisi arkamda birakip ireli yuruyecem bakalim basaracakmiyim?
     Bencede bu gunluk yeter hakkini helal et opuyorum iyi geceler aslicim

     1. aslı dedi ki:

      İleri sözünü kasıtlı olarak mı tersinden yazdın? ireli tersini yapacağın için mi böyle yazdın?
      Burada bir mana var da bakalım ne?
      ileri yürümüyor geri yürüyorsun yazında ve çok manidar.

 34. aslı dedi ki:

  Gelelim Cesur kardeşime 🙂
  İyi akşamlar kardeşim, su damlasından sonra kısa bir ara kedimle oynadım ve geldim buradayım 🙂

  bugün saat 9 da yazdığınız mesajla başlayıp hepsini şimdi değerlendirmeye çalışacağım.

  Hayırlı pazarlar efendim, teşekkür ederim şuan gayet iyiyim enerjiyim sitem sağ olsun. Sizler sağolun ilaç gibisiniz bana.
  Evet cesur, baya ilerleme var sende maşallah diyelim de nazar değmesin.

  O zaman sende Su damlasına bir zorba olmadığını değişimin ile göster. Ama ona göstermeden önce kendine göster çünkü önceliğimiz kendimizdik, başkaları için yaşamıyorduk.

  Onun sende sevmediğin yönlerini kabul ediyor ve değiştirmek için söz veriyorsun helal sana 🙂

  Evet sende kendindeki değişimin farkındasın çok şükür. Sen yaramaz olduğun kadar zeki vede çalışkan bir öğrencisin çabuk öğreniyor ilerliyorsun afferim sevdim.
  Yollarda dolaşırken hep güzel şeyler hayal etmeyi unutmayın.

  evet benim bir kedim var. Yavru idi. Ama şimdi maşallahı var. Çok yaramaz. onunla ilgilenmezsem bilgisayarın modemini kapatacak interneti kesecek kadar zeki kedim benim.
  su damlasına yazdıktan sonra biraz onunla oynadım gönlünü hoş ettim yemeğini yedirdim öyle geldim arada gelir bakar bilgisayara.
  Hele analizleri yazarken baya cebelleşiriz onunla halimizi bir görsen gülersin halimize.

  Hayvanları severim. Arada ata da binerim bilir arkadaşlarım. Orada imkan varsa sizde ata binin çok iyi gelecektir.

  1. su damlasi dedi ki:

   Asli hanim o ne guzel yine aferin kazandim bu gunumu yazmisim deyerlendirin oyretmenim hayvanlari severim kedileri de at bulursa binerim bi tur atarim bu gunumu okuyup sizden bir ricada bulunacagum su damlasindan bu gunki gunle iygili bide deyisimimle iygili fikirini yazmazini isteyin

   Ben ne yapa bilirimku o yapdigim yalnis haraketi telafi edim .?

 35. aslı dedi ki:

  su damlası bak bu cümle sana ait,
  Baska sekilde beni sevdiyini oyrenseydim hemen evet demezdim ama hemen de kestirip atmazdim dusunurdum bana olan sevgisine inanirdim …..malesef bunu yapmadim..

  Su damlası, Cesur da seni rahatsız eden aşırı dikkat ve saygı sadece sana mı mahsus, yoksa diğer bayan çalışanlarına karşıda böyle saygılımı?

  1. su damlasi dedi ki:

   Evet o cumlede hakliyim baska sekilde oyrenseydim boyle de olmazdi.

   Asiri dikkat ve sayqiyi bana gosterir diye bayan calisalara karsi sayqilidir ama bana yapdigi gibi diyil …asiri dikkati bitek bana gosterir ….
   Aslicim gercekden temizlemek istiyorum evet cesur bey baslamis bile ben se dusunuyorum unutmak istediklerimi bu gunki yapdigi haraketini ben beyendim ilk defaydi bene gormek istemedi o bi soz verip tutuyor sure bitdikden sonra gercekden karsimda eski cesur beyi gormek istemiyorum..

   Biliyorum ben temizim zaten bana karsi yapmadi bu sadece nefret etdiyim durumdan dolayidir …..

   1. aslı dedi ki:

    Su damlası kukumav kuşu gibi düşünmeyi bırak icraate geç. Cesur çok yol kat etti. Sen hala yerinde sayıyorsun. hadi kalk bir silkelen kendine gel ve ilk beş yılını temizlemekle başla işe ama bunu gerçekten içten gelerek isteyerek yap, yoksa yapma.

    Sen daha Cesur kardeşimde ne değişimler göreceksin, seni çok şaşırtacak o, ben ona güveniyorum.

 36. aslı dedi ki:

  Su damlası, senden ricam bir dene Bak Cesur kardeşim denedi yaptı. Sen de yapabilirsin.
  Geçmişini 0 yaşından 5 yaşına, 5 er yaş ara ile 5-10, 10-15 diye temizle lütfen senden önemle rica ediyorum.

  Ve bu yaşına kadar her 5 yılı iyice temize çıkar. yüzleş acılarınla, yüzleş kayıplarınla, hayatın sana verdiği acılarla, ve deki bu benim imtihanımmış, geldi geçti. geçmişte kaldı hepsi benim olgunlaşmam büyümem hayatı öğrenmem için yaşamam gerekenlermiş, yaşadım bitti gitti, geride kaldı şimdi hepsine teşekkür ediyor ve hepsini affediyor kendime yeni bir sayfa açıyorum bu temiz sayfa da hayat bana çok daha iyi ve güzel şeyler yaşatacak ben buna inanıyorum ve yaşıyorum şuan bu güzellikleri, içimde, ruhumda, hayatımda hissediyorum de ve geçmişi geçmişte bırak su damlası.

  Yoksa senin yaptığın şekilde hayat devam etmez güzelim.
  Sen önüne bak, bugüne bak, geçmişe bakarsan önünü göremez tökezler düşersin canın yanar. Canın yansın ister misin? elbetteki istemezsin.

  Ve sen kirlenmedin, Cesur sana böyle bir şey yapmadı sen tertemizsin bir su damlası gibi berrak saf ve temizsin bunu sakın unutma. aklından da bunu sakın çıkarma sen bir su damlası gibisin. ve zaten su damlasısın.

 37. aslı dedi ki:

  Su damlası, Cesurun senden habersiz resmini çekmesi ve bunu senin sonradan öğrenmen ve bunu da seni sevdiği için yaptığını söylemesi. Kendi eli ile gelecek güzel günlerine kilit vurmuş.

  Tamam doğru bir davranış değil kabul ama dünyanın da sonu değil.

  Sen ondan bunun dışında olumsuz bir davranış gördün mü? bence hayır görmedin. Gözü kapalı olarak yola çıkılacak bir insan güvenilir diyorsan bu hatasının dışında sana büyük bir hata yapmamış. aşırı saygısı ve dikkati dışında.

  Bu değişim sonunda Cesur kendisine yeni temiz bir sayfa açacak inşallah.
  Sende bu süre sonunda yeni temiz bir sayfa açmak istermisin kendine?

  Bunun için sana dediklerimi yapmış olman lazım.
  Geçmişini ve Cesurun sana yatığı bu büyük hatayı geçmişinden temizlemelisin. onu affederek bu sana biraz zor gelebilir ama imkansız değil.
  Sen başarabilirsin sen o güce sahipsin. Onun için değil kendin için kendi iç dünyanda huzuru bulmak için bunu yapmalısın.
  geçmişindeki problemleri, sıkıntıları, acıları, kayıpları, sen temizlemediğin sürece bu sana geri dönüş yapacak ve hep seninle olacak.
  Ancak geçmişini temizler yüzleşir affedip bağışlar isen önce kendine çok büyük iyilik yapmış olursun. bu değişim yolculuğu bireyin yeniden hayata sıfırdan temiz bir sayfa açması demek.

  Bu temiz sayfayı açacakmısın su damlası?

  Affedersen öncelikle kendine iyilik etmiş olursun.
  ben şunu merak ediyorum o olaydan sonra resmini sildi mi telefonundan Cesur?

  1. su damlasi dedi ki:

   Resmimi telinden hemen anda sildim
   Kendime yeni bi sayfa acmayi dusunuyorum ama gecmisten kurtulmakda zor bu kolay diyil dogru dunyanin sonu deyil ya ama benim nefret etdiyim bi durum bu …unutmayi denesemde henuz basaramadim.
   Hayir o haraketinin disinda hic bi kotu yada yalnis bi sey yapmadi bana

   1. aslı dedi ki:

    Su damlası güzel kardeşim benim, bu programda geçmişini unutmak yok. Yaşadıklarınla yüzleşmek ve onları kabul etmek, onları o yaşadıklarına teşekkür ederek onları affederek hayatına yeni temiz bir sayfa açmak var. geçmişi geçmişte iyi bir şekilde bırakmak var.

    Sen bu benim sana dediklerimi yapmadığın sürece geçmişini bugüne ve geleceğine taşıyorsun. bırak geçmiş geçmiş de kalsın canım sen bunu başarabilecek güçtesin ha gayret et biraz.

 38. aslı dedi ki:

  İyi akşamlar su damlası nasılsın canım?
  Bu gün işlerimin yoğunluğundan anca cevap yazabiliyorum canım kusura bakma.

  Seni düşünmesi seni sevdiği için olabilir mi?
  ben de diyorum düşünme diye ama işte ne yaparsın yaramaz bir çocuk Cesur, söz dinlemiyor o konuda.
  Beni dinlemiyor ama seni dinleyecektir. Nede olsa senin üzülmeni istemiyor.

  Zorba demeyelim hani değişiyor ya o anlamda.
  Bak ne diyeceğim sen Cesura yeni bir isim bulsana, zorba olmayacak ama ve değiştikten sonrası için olacak bir isim olsun tamam mı, bakalım ne isim bulacaksın Cesura?

  1. Cesur Sonmez dedi ki:

   İyi aksamlar hos geldiniz nekusuru soyleseydiniz gelip yardim ederdim..
   Ben iyim bu gunum guzel gecdi her zamanki gibi yuruyuse cikmistim yolda muzik soyleyen bi takim gencler gordum eh ben dururmuyum hayir tabi iste sarki soyledik dans etdik bende dinlenmis oldum baya halay cekdim iyi geldi bana .
   Su damlasi onu dusunmemi istiyor malesef yapamam..
   Bu gun bi sey yapdim inanmayacaksiniz ama yapdim..

   Bu sabah sekreterim aradi imzalanmasi gereken evraklar var ve onlari benim icin once su damlasi tercume etmeli ben imzalamaliyim bu durumda bi gorusmeliydik ben o an her seyi bi kenara koydum askimi.ozlemimi hasretimi onu gormek istememi sesini her sey birakdim ve hayir hic bi sekilde bu gorusme yapilmayacak dedim cok onemliyse once o tercume etsin bana tercumesini gonderin ama o gelmesin dedim ilk dafa yapdim bunu kendimi iyi hiss etdim bu da deyisim dedim ve ilk defa kendimi ona karsi firenledim

  2. su damlasi dedi ki:

   İyi aksamlar canim hos geldin ne kusuru ama ozledim seni …
   Canim bu gun pazardi ve ben acayib sekilde dinlendim iste bu sabah alis veris yapdim sonra yuruyuse cikdim ama o kadar yurumusum ki bide saate bakdim nerdeyse 3 saat olmus her zaman yururum ama bu kadar olmamisti sonra her zaman getdiyim bi muzik salonu var iste sarki dinlemeye gidiyordum ama bu gun napdim bol ca dans etdim stres atdim
   Ben Edis diye sanatci var bi sarkisi var cok cok o sarkiyla dans etdim dinlendim oh cok rahatim..

   Ona baska isim veremem deyisecekse deyisip cesur olsun ama simdilik zorba ..
   Beni sevdiyi icin dusunuyor peki ama bu sevgiye inanmiyorum

   Canim sorularin olursa burdayim

 39. aslı dedi ki:

  Hayırlı akşamlar Cesur kardeşim anca gelebildim şu ana kadar ev işi yaptım, çamaşır ütü yemek bulaşık, temizlik, öldüm yorgunluktan ama burası bu site benim dinlenme köşem şimdi dinleniyorum kusura bakma bugün fazla ilgilenemedim seninle ve su damlası ile.

  şimdi hemen yazdıklarınızı okuyup o yazdıklarınıza cevap yazacağım az sabır 🙂
  Bakalım ben yokken neler olmuş?

 40. Cesur Sonmez dedi ki:

  İyi aksamlar benim oyretmenim gelmemis henuz gozum yollda kaldi ya gelin artik

 41. aslı dedi ki:

  Günaydın herkese, mutlu pazarlar arkadaşlar. Biraz işlerim var bugün onları halledeyim geleceğim yanınıza.
  Kedim şuan sağ kolumu esir almış uyuyor üzerinde, sol elimle ancak yazıyorum

  1. Cesur Sonmez dedi ki:

   Selam asli hanim ve Gozel ablam icin 3 rakaminin detayli anlamini yaziyorum bu benim secdiklerim…

   Soz .ses.ruh.yil.aşk.tek..abi.afv.bos .var .yok .cok.hic.
   Ven buyuk anlami ben gozumu acip evde 3 kisi gormusum annen.babam.ben.

   Asli hanim size kolay gelsin kedinizmi var? Ben kedileri cok severim..gorusuruz

 42. Gozel dedi ki:

  Gunaydyn hayyrly pazarlar ABICYM gunun hayyrly olsun sana mutlylyk getirsin canym aaay ne guzel toply gelmegine sevindim bende işlerimi birakyp buyuk tebessum bile size bakarym mutlyka yorum yazyjam taby ne hoş bu 3 lemelerin yyl,aşk soz,bide abi sozude uc harf ne guzel bide sen,eşin,cocugun vay ben bunlary ne zaman gorujem sag ol canym abym yine gelerim salamat ol benim kiymetli ABICYM

  1. Cesur Sonmez dedi ki:

   GOZEL ablam hayirli pazarlar evet geliyorum sende bizi izlersin tebessumun yeter bana tesekkur

   Dedim ya 3 rakaminin anlami buyuk abi de dahil haklisin eh sana iyi pazarlar bana iyi dolasmalar ne zaman istersen yaz ellerinden opuyorum gule gule

   1. Cesur Sonmez dedi ki:

    Gunaydin asli hanim hayirli pazarlar size
    Nasilsiniz? Ben iyim iyi olucam cok daha iyi olucam ..
    Vay vay kaptim bi masallah oh ne guzel kaliba bu gedisle benden koyde olur kasabada ..dunki gunume sizin gozunuzle baya irellemisim tessekkur ederim ..
    Ve ne kadar guldum su damlasinin yazdigi yoruma kac yerde zorba yazmis bu gedisle. Bu kiz zorbalarin krali odulunu bana kaptiracak haberiniz olsun.

    Ve dakiki basi onu dusunmek bu benim elimde deyil almis bikere aklim kendisiyld gezdiriyor. Merak etmeyin boylede iyim o da guc veriyor tabi

    Sevmediyi yonlerimi yazmis bende bunlari deyismeye calişicam bunada soz.

    Artik kendimdeki deyisikliyi fark ediyorum cok sukur ve ben yine dolasiyorum bu yollarda iyice seyyaholdum kendinize iyi bakin gorusuruz

 43. aslı dedi ki:

  İyi geceler su damlası, ben Cesur kardeşimin bir zorbalığını görmedim şimdiye kadar.
  bende sana sarıldım canım.

  Senin hayatında büyük değişim olmuş o zaman korumaların hayatından çıkması.

  Su damlası, sana hak veriyorum. Senin iznin olmadan senin resmini çekmesi ve bunu telefonunda saklaması doğru bir davranış değil. yapmaması gerekirdi. Ama yapmış ve sende bunu görmüşsün. Bu konu da sen haklısın bunun telafisi var mı dır ki?

  Peki bu şekilde olmasaydı. Cesur sana gelip senden hoşlandığını seni beğendiğini söyleseydi ve senden bir resim isteseydi verir miydin ona resmini?

  Yada şöyle sorayım Cesur, senden hoşlandığını sana nasıl söyleseydi etkilenir ve ona evet derdin?

  1. aslı dedi ki:

   Su damlası, sen Cesur kardeşimde rahatsız olduğunu söylediğin dikkat seni korumaya çalışması mı?

   Her şeyin aşırısı zarardır sanırım çizgiyi biraz fazla aşmış Cesur kardeşim ve sen bundan rahatsız olmuşsun.

   İlgililere duyurulur. Cesur bey mesajı aldınız sanırım.

   Her ikinizde birbirinizin sevdiğiniz yönlerini yazdınız.
   Şimdiki ödeviniz her ikinizde, birbiriniz deki kötü olumsuz gördüğünüz yanlarınızı yazmanızı istiyorum.

   Ayrıca değiştirme imkanınız olsaydı onda neyi değiştirmek isterdin bunları yazın bakalım
   Sen biraz yazdın su damlası da biraz daha yaz diğer soruma da cevap verirsen sevinirim.

   1. su damlasi dedi ki:

    Selamlar ASLİ bitanem sorularini cevaplamadan once bu zorbanin yazdiklarini okudum surekli beni sinir etmek icin yaziyor sanki….
    Daka başi ” onu dusunuyorum o geldi aklima ” yaziyor hayir anlamadim ki nediye dusunuyor beni?
    Goz hapsi bittide Şimdi de dusunce hapsinemi mahkumum?
    Yok bu var napdigini iyi biliyor kim bilir kafasinda hangi tilkiler doyasiyor?
    Dusunmesin beni rahatsiz oluyorum bu ne ya bide isminin yerine benim ismimi yazmiş bi 2 oldu artik nerde bu zorbanin akli anlamadim ki?
    Sen onun zorba tarafini gormesen bile benim icin o zorbalarin kirali kendi kafasina gore kuralci ………
    Bi su yorumu var ” her haliyle sevdiyim o benim” anlamiyorum melekmiyim ben? Bide daka başi “onu cok seviyorum” yazmasi bunu yazmakla gozume girebileceyinimi dusunuyor bu zorba?
    Anlamiyorum o yazdigi yorumu okudugumda niye sinirleniyorum?

    Gelelim senin sorularina..
    Bu yapdigi yalnis hareketi hic bi sekilde unutamiyorum her defa yuzunu gorduyumde aklima geliyor o an her seyi onun kafasina gecirmek istiyorum bu olay beni kotu etkiledi şoyle ki bu benim resmimi gizli cekip saklamis ve bakmis bunu duydugumda sanki kirlenmis gibi hiss ediyorum …
    Bunun benim icin bu 3 yilda telafisi olmadiysa bundan sonra nasil ola bilir? Hayir hafizami yikiyacak hali yokya..
    Bu sekilde beni sevdiyini oyrenmemde kotu nefret etdiyim. Bir durumla oyrendim
    Baska sekilde bile resmimi isteseydi yine vermezdim tabi bundan hoslanmiyorum….
    Baska sekilde beni sevdiyini oyrenseydim hemen evet demezdim ama hemen de kestirip atmazdim dusunurdum bana olan sevgisine inanirdim …..malesef bunu yapmadim..

    Asiri dikkat ve sayqi ki o bu duruma boyle ad veriyor anlatiyirum.
    Bu zorba. Beni nerde olursa olsun gorduyunde ayaga kalkiyor is satinde yemek falan yedinmi? Soruyor.
    Biz bu yilin nisan ayinda almaniyada bi tanitim tolantisina katildik bi cok ulkenin unlu is adamlari vardi orda ben toplanti zalina en son girdim biraz gec kalmisdim her kes toplanmusdi ben kapidan girdim bu adam beni gordu ayaga kalkdi sonra oturmam icin masayi cekdi ben oturdum ve iyimisin dedi ben bu durumdan cok rahatsiz oldum ve cok utandim neden diye icimde bagirdim hayir. Bu ne dikkat ben cumurbaskani falanmiyim? Utancimdan yere girmis gibiyidi cunki her kes bizim bakiyordu ve kendi aralarinda. Bu ne dikkat bu ne ilgi hayirdir diyip konusutordular .
    Buda yetmemis gibi toplanti geriyor bu adam bana bakiyor sanik ilk defa goruyor ben yine sakince ve kendi dilimizde ” cesur bey lutven isinise konsantre olun her kes size bakiyor dedim.” bu adam baksinlar ne var bunda demezmi bana bende ya sabr dedim …..

    Sevmediyim yonleri:
    İnatci dikkafali kendi bildiyini yapan surekli her kesin icinde askinu ilan etmesi kendine gore kuralci ve bundan zevk aliyor sanki . asiri dikkati sayqisi ve daha bi surusey yazarsam listem uzanip gidicek bu kadar …
    Okuyan gozlerin derd gormesin bitanecik aslim

 44. aslı dedi ki:

  İyi geceler Cesur kardeşim sen şimdi belkide uykunun en tatlı yerindesin ama ben buradayım bakalım neler yazmışsın?
  Madem bir günü nasıl geçirdiğinizi değerlendirmemi istiyorsunuz değerlendirelim o zaman 🙂

  Her zaman ki gibi güne erken başlamışsınız, sabah sporu ve kahvaltı gayet güzel.
  İlk gün ile 2. gün arasındaki farkı sende fark etmişsin bu normal olması gereken bir durumdu. Şayet olmasaydı ve o hızlı temponuz devam etseydi o kötüydü. ilerleme var güzel.

  O bulunduğunuz yerde bir tanıdık sima ile karşılaşmanız güzel size çok iyi moral olmuş. Torunu ile oynamanız, çocukla çocuk olmanızda güzel. Çünkü, çocukların temiz duyguları enerjileri vardır saftır çocuklar onun enerjisinden faydalanmışsınız sevindim sizin adınıza.

  Neredeyse her adım atışından sonra onu düşünüyorsun 2 öne 2 arkaya gider gibi, mehter takımı gibi. Bir dur sakin ol. sürekli düşünme dedikçe düşünüyorsun.
  ne yapsak bundan sonra hep onu mu düşün desek 😀

  Çok alemsin Cesur. Rahatlama sevindim. Demek o iyi olunca sende iyi oluyorsun? demek ki neymiş eskiden yaptıklarımızı artık yapmıyormuşuz. o böyle daha mutlu, sık boğaz etmek yok, boğmak yok, seveyim derken öldürmek yok anlaştık mı?

  1. aslı dedi ki:

   Yemeğini yemen ve aç kalmaman da güzel. Annen ile olan konuşman yüzümde tatlı bir tebessüm oluşturdu 🙂

   Annenden özür dilerim. Analizi senin dediğin gibi yazıp gönderememiştim. Malum dün gece uyuyup kalmışım. daha doğrusu ağrımdan dolayı yazamadım ve ilaç alıp dinlenmeye çalıştım ilacın da etkisiyle uyumuşum sabah da ondan geç kalktım. Ondan dolayı da ne yazık ki analizi yazamadım.

   Ama bugün yazıp gönderdim analizi Resul abim de görünce siteye ekler inşallah sende annene okursun artık.

   Annene benden selam söyle bu kez sana kızmasın çünkü sen haklısın.
   suçlu benim.
   Senin kulağın yerine benim kulağım çekilecek 🙂
   Suçum büyük çünkü.

  2. aslı dedi ki:

   Cesur kardeşim, dakika dakika saat saat daha iyiye gidiyorsun maşallah diyelim de nazar değmesin inşallah.

   Çayınızı yudumlarken derslerinizi ihmal etmeden çalışmanız gayretiniz, çabanız takdire şayan.

   Ve o an aklınıza geldiğin de hüzne kapılmadan onunla konuşmanızda dersime çalışıyorum demeniz de güzel. Afferim sana 🙂
   Yanlışın yok doğruların var kardeşim böyle ilerlemeye devam. Sende farkındasın değişimin öyle değil mi?

   Her ikinizde birbirinizin sevdiğiniz yönlerini yazdınız.

   Şimdiki ödeviniz her ikinizde, birbiriniz deki kötü olumsuz gördüğünüz yanlarınızı yazmanızı istiyorum.

   Ayrıca değiştirme imkanınız olsaydı onda neyi değiştirmek isterdin bunları yazın bakalım 🙂

 45. Gozel dedi ki:

  Iy akşamlar ABYCYM ben geldim hady kalk bunja afferinlen icin sana koocaman siriliyim Cesurcym iysin dimi nekadar bi guzel insansyn sen seni oyle bir kendime yakyn hissetdimki bu gizelliyin icindir meger ben artyk hic kardeşim yok diymiyorum bi yerlerde has dogrusy AZERBEYJANDA TURK kardeşim sevgili abym var diyorum kendimide gercekden abily hissetyorum ynan bunlary yazerkem mutlylygymdan aglyyorum ben malesef duygusal kadynym
  CESURCYM CANYM ABIM ben hep seninileyim buny unutma say bu gun bana Su damlam iyilik yapdy 3 rakamyn manasyny kendinden sor diymişdi anlatarmysyn?
  Cesurum yemegi falan aksatma zamanynda beslenejeksin kendine dykkat edejeksin bana soz ver, senin yolun acyk her şey guzel olujak ben oyle hissetdim kalbyma umyt geldi sen sevgine kovuşujaksyn ABICYM seni cook sevyorum goruşurus iy gejeler

  1. Cesur Sonmez dedi ki:

   İyi aksamlar hos geldin ay. Benim gonlu guzel ablam nasilsin? Ben iyim cok daha iyi olucam aferierim bol eh tamam kalkdim saril bakiyib abine bak ben de sana sariliyorum o guzel ellerinden opuyorum..
   İyi ki varsin sen bana rahatlik veriyorsun ..
   Ben senin abinim ne guzel bi daha benim abim falan yok deme ben ne ne gune duruyorum afedersiniz zurnaciya davulcumuyum ben tabi ki abinim ve seni cok seviyorum GOZELablam.
   GGelelim sorularina su damlasinin sana yazdigi yorumu okudum kusursuz yazmis gercekden de iylik yapmis sana eh yapacak tabi o benim narin kalpli sevdiyim kimseye kiyamaz ….
   Dogru diyor 3 rakami benim ugurum anlatiyorum ben ilk defa 3 rakamini oyrendim 3 rakami benim icin annem babam ben demek 3 rakami ask demek 3 rakami yil demek 3 rakami soz demek ve daha. Bi suru ozel manalari. Var dikkat et okurken 3 rakam yazdigim hariflerin sayi su Damlasi hakli beni ordan vuruyor 3 rakamin onemsediyimi biliyor ..
   Yemeyimi aksatmiyorum yiyiyorum soz her sey daha iyi olucak bak benim icimde umut. Var sen sakin uzulme duygulanma tamammi? Ben senin gibi bi abla buldum tabi askima da kovusacam azacik zaman tatli ruyalar ellerinden opuyorum bi top alip cocuklarinla top oynamaya geliyorum hadi hazir olun buyuk qalatasaray hayrani geliyor canim ablam kendine iyi bak istersen her gun 3 tane yorum yaz bak buna ihtiyacim var seni cok seviyorum hurmetler sayqilarimla iyi geceler yarin gorusuruz

   1. aslı dedi ki:

    Demek 3 öylemi? seni gidi seni 🙂
    eh nede olsa Allah’ın hakkı da 3. güzel sevdim bu bakış açınızı.

    1. Cesur Sonmez dedi ki:

     Asli hanim evet 3 en sevdiyim rakam anlami cok sayarsan site dolucak ugur getiriyor bana

  2. aslı dedi ki:

   İyi geceler Gozelcim. Sende eşlik et bize varsa hatamız yanlışımız söyle bilelim dış göz olarak 🙂

 46. Cesur Sonmez dedi ki:

  ASLİ hanim ben sizden uzur dilerim ben yine yalnislikla AYTAC azeri kardesime yorum yazdim ismini yerine su Damlasi yazdim yA bu nasil oldu anlatdim COK ozur dilerim kizacaksiniz bana biliyorum …
  Uzur dilerim ASLİ hanim

  1. aslı dedi ki:

   Ah ah, ben kolay kızan birisi değilim beni öyle kolay kızdıramazsın 🙂

   Sadece gülüyorum şuan senin o haline ve burada sizlere yazdıktan sonra o sayfalara bakıp göreceğim neler olmuş bitmiş ben yokken 🙂

   Çok afacan küçük yaramaz bir çocuk çıktın Cesur sen, senle baya işimiz var bizim 😀

   1. Cesur Sonmez dedi ki:

    Gunaydin asli hanim evet nasil oldu anlamadim ki onunla iygili verdiyiniz odevleri yapiyordum ben onun kagita.ismini su damlasi yazmisim ondan oldu her halde

    Cok afacan ve yaramaz oyrenciyim eh siz biraz urasmali olacaksiniz

 47. aslı dedi ki:

  su damlası sıra sende sen yaz bakalım Cesur kardeşimde hangi yönlerini sevdin? ve günün nasıl geçiyor?

  1. su damlasi dedi ki:

   İyi aksamlar ben geldim ASLİ bitanem nasilsin? Sorularina bakilirsa senden cekeceyim var tamam cevapliyorum

   Gunum iyi geciyor rahat ve huzurluyum odevlerimi yapiyorum dusunuyorum….
   İs cikisi yuruyorum su an da yuruyerek sahile geldim oturmusum burda yalnizim..
   Gece gece seviyorum sessiz geceleri cok seyi anlatiyorlar..
   Soruna gelelim .. ,:-(
   Cesur beyin fazla sevdiyim yonu yok cesaretli biri sayqili durust guvenilir birisi ki(ben guvenmiyorum)
   En cok 2tane sevdiyim tarafi var hic bi canliya kizamaz o soyle anlatayim

   Bi defa sirkete nerden girmisse artik bocek girmistir. Beni masamin usteydi ki ben bocekden korkuyorum ve. Hayvani gorduyumde korkdum ve bagirdim her kesi. Basima toplamistim sesime. Cesur bey geldi ne o niye. Bagiriyorsun dedi bende bocek hemen oldurun dedim cesur bey tebessum ederek bi kagitla boceyi alip pencereden disari atdi …
   Bende napiyorsunuz ?neden oldurmediniz dedim? Cesur bey de o bi canli. Ben ona kiyamam ki korkma dedi .bu yonunu sevdim.

   Cok iyi bi yol arkadasi simdi sende bj soru yarana bilir ne kadar iyi taniyorsun onu?
   Tanimam normal tabiki ben onun tercumecisiyim gitdiyi her yere benimle gider guvenilir bi yol arkadasi o.
   Hayir ve yardim sever ve en son

   Hangi erkek onun yerinde olsaydi ben zenginim istediyim her seyi yaparim deyip bu kadar. Beklemezdi oysa hep sabir ve sayqiyla bekledi bu kadar aslicim

   1. aslı dedi ki:

    Teşekkür ederim su damlası, seni gördüm daha iyi oldum 🙂

    Rahat ve huzurlu olmana sevindim bunun devam etmesini ve hiç bozulmamasını diliyorum.

    Düşünüyorum dedin, neleri düşünüyorsun?
    Yürümek güzeldir sana da iyi geliyor anlaşılan.
    Evet gece çok şey anlatır. Gece ile sohbet edip, onunla konuşanlara çok şey anlatır anlayanlara, dinleyenlere gece.

    Demek Cesur kardeşime güvenmiyorsun. Hangi konu da güvenmiyorsun? Ona güvenmemeni gerektirecek sebep ne? bir olay mı? bir söz mü? bir davranışı mı?

    1. aslı dedi ki:

     Bir insanı tanımak istersen zaten onunla ya alışveriş yapacaksın
     ya komşuluk edeceksin
     ya yolculuğa çıkacaksın

     en iyi şekilde bir insanı bu 3 adımda tanırsın.

     Ve sen Cesuru iyi bir yol arkadaşı hatta güvenilir bir yol arkadaşı olarak görüyorsun. Seyehat esnasında kendini onun yanında güvende hissetmen bunu sana hissettirmesi güzel bir durum.

     ama sen ona güvenmiyorsun peki ama neden? hem bir konu da güvenirken, hala güvenmiyorum diyebiliyorsun. bunun sebebi nedir?

     Seni onda rahatsız eden ne?

   2. aslı dedi ki:

    su damlasının Cesur beyde sevdiği yönleri
    cesaretli
    saygılı
    dürüst
    güvenilir
    ( ama su damlası güvenmiyor )
    hiç bir canlıya kızamaz kıyamaz
    çok iyi bir yol arkadaşı, güvenilir bir yol arkadaşı.
    hayır ve yardım sever
    Beklemeyi bilen birisi hem de sabırla saygı ile.

    Su damlası, güzel kardeşim, Cesur kardeşim ile o böcek olayında aranızda geçen konuşma çok etkileyici.

    Herhangi bir hayvana zarar vermeyen,insan o.
    Ve bu sayede onun insanlara da kolay kolay zarar vermeyeceğini, incitmeyeceğini görebiliyoruz
    bunu sen bizzat yaşayarak görmüşsün.

   3. aslı dedi ki:

    cesaretli, saygılı, dürüst, güvenilir
    ( ama su damlası güvenmiyor )
    hiç bir canlıya kıyamaz
    çok iyi bir yol arkadaşı, güvenilir bir yol arkadaşı.
    hayır ve yardım sever
    Beklemeyi bilen birisi hem de sabırla saygı ile.

    Herhangi bir hayvana zarar vermeyen insan Cesur.
    Ve bu sayede onun insanlara da kolay kolay zarar vermeyeceğini, incitmeyeceğini görebiliyoruz
    bunu sen bizzat yaşayarak görmüşsün.

   4. aslı dedi ki:

    Cesur,
    cesaretli, saygılı, dürüst, güvenilir
    ( ama su damlası güvenmiyor )
    hiç bir canlıya kıyamaz
    çok iyi bir yol arkadaşı, güvenilir bir yol arkadaşı.
    hayır ve yardım sever
    Beklemeyi bilen birisi hem de sabırla saygı ile.

    1. Cesur Sonmez dedi ki:

     İyi aksamlar ASLİ hanim ya yine tesekkur aldim bu iyi oldu iste bi centilemen olarak kabul etdiniz tamam 18 girmediysez iyidir ben size en genc oyretmenim diyor ve odullendiriyorum ..

     Ben gunumu deyerlendiriyorum lutven yanlislarimi soylerseniz bana ..
     Bu sabah yine 7 de kalkdim biraz yurudum kahvalti yapdim 2 saat bilgisayarda oldum malum isleri burdan yurutuyorum sonra disari. Cikdim orman var burda yurumek icin gittim bu gun bi sey fark etdim ilk gun yuruduyumde hizla yuruyordum ama bu gun rahat ve hafif addimlarla yurudum..
     Burda bi amcayla tanistim benim turk oldugumu bildiyinde cok sevindi evim hemen surda gel caya misafir edeyim dedi beni gormeniz lazimdi nasil sevindim ki ben burda kimseyi tanimiyorum ya ..
     İşte oturduk konustuk amaca bana oglum evlimisin? Bende hayir dedim o da sanki sorunlarimi biliyormus gibi olsun oda olur az biraz sabr et bu konusma bana iyi geldi .onun bi torunu vardi onunla cocuk gibi top oynadim …sonra tebessumle onlarla vedalastim yine yurudum o geldi aklima ve ben onunla konustum “sen iyi ol bende iyim sen rahat ol bende olurum seni cok ozledim ve zaman icinde daha cok sevdim” boyle rahatladim …aksam dusdu otele dondum yemek falan yedim odama kalkdim biraz oturdum sonra anneme telfon etdim konustuk ve ben anneme anne senin dizi ne durumda izliyormusun dedisdim ki annem terliyin aldi eline (olusum sen nasil cocusun ben sana cuma gununun analizini gonder demedimmi sen napdin tik yok sandan valla bakmam kocaman olmussun seni essek sudan gelene kadar doverim dedi ) ve ben annemden cok korkuyorum hemen kendimi savundum (annecim ASLİ hanim analiz gondersin ben atarim sana) demistim ki annem tekrar kizdi ASLİ bana selam gonderen kizmi ? Bende Evet anne dedim yine kizdi bak sen ne yaramaz cocuksun kendince tenbellik ediyorsun suçu ASLİ kizimin uzerine atiyorsun soyle o ASLİ kizima senin kulagini ceksin bende kendi icimde merak etme anne ASLİ hanim zaten kulagimi cekiyor dedim ….
     Evet boyle tatli bi konusma oldu sonra cay icdim odevlerimi yapdim o yine aklimdaydi sanki bana bakiyor gibi geldi aklima bende bu defa huzune kapilmadam ne bakiyorsun odevlerimi yapiyorum işte dedim sonra merak etme sen aklimdasin seni cok seviyorum dedim boyle cok rahatladim benim bu gunum boyle oldu siz deyerlendirin yanlislarimi soyleyin

     Onun bende sevdiyi yonleri dogru yazmis bu Cesur kiz bocekden ve yildirim cakarken korkuyor … Bide sevmediyi tafafimi yazsaydi keske ….
     Onun bana guvenmemesi hakli bi tarafi var ama o umumen hic bi insana guvenmez ..

     Ne zaman isterseniz okuyun iyi geceler ASLİ hanim

     1. su damlasi dedi ki:

      İyi aksamlar canim ASLİ bitanem iyi olmana sevindim nasil olsa zorba bi oyrenciyle bas ediyorsun aferin sana kocaman sariliyorum

      Guzel dileklerin icin tesekkur ederim.
      Ne dusunuyorum COK seyi yasadiklarim kurtuldugum korumalari ki artik yururken yalniz ola biliyorum eh ne dusunuyorum ki her seyi dusunuyorum canim…

      Ben geceyle konusanlardan diyilde geceyi seyr edenlerdenim gecenin sesi ruhumu dinlendiriyor bunu her gece yapiyorum.
      O guvenilir bi yol arkadasidir diyorum Evet oyledir ben onunle zaman zaman ekip olarak cok zaman da ikimiz yol arkadasi olmusuz yolda her anlamda guvenilir biri o yanindaysa gozunu kapa dunyanin obur ucuna git derim o kadar guvenilir ..
      Ben guvenmiyorum ona …demistim hakliyim cunki o benim sevmediyim bisey yapdi …..bi erkey olarak ona guvenmiyorum ama bu gune kadar hakkini yemeyeyim bana karsi hic bi sayqisizlik ya da kotu bisey yapmadi …guvenmemin tek sebebi var .
      Benim hic ama hic sevmediyim bisey benim izinim olmadan resimimi kimse telefonunda saklasin bu durumu sevmem bu ZORBA da aynisini yapdi gizlice resmimi cekmis ne varmis efendim bey efendi beni seviyormus hemde bana soylemeden bi gun telini sirketde odasinda unutmusdu bende evrak almak icin odaya girdim bu an telfonu caldi ekranda benim resmim bu gorduyme inanmadim neler oluyor dedim buda bana Evet seni cok seviyorum o yuzden resmini cekdim eh zipladi tabi sinir 1 tane tokat oh canima deysin ve bi suru laf cunki ben boyle durumdan nefret ederim o gun bu gun guvenmem ona boyle bi sey yapan bi insana nasil guvene bilirim ? . guvenmiyorum ona kac defa ozur diliyorum dese bile guvenmiyorum

     2. su damlasi dedi ki:

      Onda beni rahatsiz eden bana karsi aşiri sekilde dikkat ve sayqisi ki bu dikkat den rahatsiz oluyorum canim sana iyi geceler gorusuruz aslicim

 48. Cesur Sonmez dedi ki:

  Selamlar Asli hanim nasilsiniz? Estegfurullah ne kusuru sizin benim icin yapdiklarinizdan sonra varsinda bu gun gec yazin gun sizin icin yeni basliyor hayirli gunler ugurlu bereketli gunler Asli hanim
  Benim gunum 7 de basladi….

  Ya demek “aferin” oylemi? Eh bununla 3 tane aferinim 2 kutlayasi tarafim var kalben tesekkurler

  Ah annemi ozlememezmiyim burnumda tutuyor su an yaninda olsan da (afedersiniz) basimi dizlerine koyubda derin bi uykuya dalsam ne guzel olurdu…

  İsteklerimin farkindayim tabi olumlular beni mutlu ediyor kendim icin deyisecem once kendim mutlu olucam onun su an yasadigi rahatlik ve huzur bendede olucak insallah o rahatsa kismenede olsa rahatim bi azcik nefes almakda zorlaniyorum .
  Geceyi seyr etmeyin ondan oyrendim o geceyle konusmaz sadece seyr eder.
  Bense dun aksam konustum kendimi.ananlatdim pismanlklarimi acilarimi olumsuz taraflarimi deyismem umudumu onu her seyi geceye anlatdim cok rahatlik geldi bana..

  Onu ozlememek mumkun diyil bi hasreti var ki canimi yakiyor dun aksam cok kotuydum gozlerimi kapadim gozumun onune geldi sanki bana ben iyim merak etme der gibi bakiyordu bu da beni rahatlati …

  Cesaret ve verdiyin sozu tutmak iyi bisey tabi benim icin soz keskin bicak gibidir mesela. Ben dun aksam hislerime kapilip onu arasaydim sanki kendi elimle. Onu oldurdum gibi gelerdi verdiyim soz deyismeyen kanundur..

  Onda neleri sevdim o kadar cok sey varki.
  İlk benim gozumde cesaretiyle taht kutdu ilk defa is basvurusu icin geldiyinde ben onun sivisine bakiyor sonra kendisine bakdim cunki o artik kapidan girdiyi an beni buyulemisti ben ona bakdigimda onun hosuna gitmedi ve bana, ” hortlak gormus gibi ne bakiyorsunuz” dedi kendi kendime vaybe gencecik kizda cesarete bak dedim…

  Hic biseyden korkmaz o halini seviyorum ki sinirliyken tokat atar o hali bile guzel bu arada yediyim tokatlarin sayini unutmusum ..
  Huzunlu gozlerini severim ki sanki deniz mavisi..
  Her kesin indadina kosar kendinden baska her kesi dusunur o yonunu severim.
  Temiz saf narin kalbini severim ki kirilmakdan korkupda bi sey diyemezsin gulusunu sevindim ki icime huzur veriyor ..
  Guzelliyini beni buyulemis guzelliyini severim o kadar guzel ki şişe gibi ince su gibi duru guzelliyini bazan bakmaya bile kiyamam bu guzellik bozulur diye
  Hep sayqi ve nese dolu .
  Eh Asli hanim ben onun her halini seviyorum hangisini yazayim ki tek kelimem yeter
  Her haliyle sevdiyim. O benim

  1. Cesur Sonmez dedi ki:

   Ya gercekden benden insan olur dimi? Bu yorumunuz beni guldurdu .tesekkur ederim
   Annem ve ben guzel iliskimiz var evet biseyler yedim

   Ve bu guzel dilekleriniz icin cok tesekkur ederim karsilikli sizede diliyorum ve ben yine dolasmaya cikdim surem normal diyorsaniz sorun yok o zaman …

  2. aslı dedi ki:

   Merhaba Cesur kardeşim, evet gün benim için biraz geç başladı. Güne başlarken çok yorgun ve halsizdim ama şimdi iyiyim çok şükür.

   Anneannemi ziyaret ettim ilaçları kalmamış onları aldım biraz sohbet ettik geldim.
   Siz erkenciniz maşallah size, ben hafta içi neredeyse hiç uyumadığım için normal benim bu gün geç kalkmam 🙂

   Ben den aldığınız afferimler ve olumlu yanlarınızı okumak güzel öyle değil mi? bu doğru yolda ilerlediğinizi gösteriyor. defterinize bunları da ekleyebilirsiniz bakalım 21 gün sonunda neler olacak?

   Annenizle ilgili hayalleriniz için af dilemeyin bu sizin en doğal hakkınız.
   yapacaklarınız listenize bunu da ekleyin. 21 gün sonra yapacaklarım listeniz vardıya babanızı mezarında ziyaret edecektiniz ya işte o listeye bunu da ekleyin.
   Vakti zamanı gelince yaptıkça artı
   koyarsınız yanına.

   Ve gerçek değişim kendi içinizde başladı bunun farkındasınız. Bu nefes almak ta zorlanmanız mecazi anlamda o olmadığı için mi? yoksa sağlık anlamında gerçekten nefes almakta mı zorlanıyorsunuz?

   1. aslı dedi ki:

    Gece insana huzur verir, sakinlik verir. Senin gece ile konuşman çok iyi olmuş, en iyi sırdaş bazen de yol gösterendir gece. o kimselerin olmadığı saatte ayakta olmak gecenin karanlığında kendinizle başbaşa olmak ve konuşmak güzeldir. dinlemek geceyi ve kulağınıza fısıldanan sessizlikte nelerin olduğunu duymak hissetmek ruhunuzu dinlemektir. Sende diyorsun rahatladım diye.
    Arada yapabilirsin bunu.

    O iyi merak etme, yazdığı mesajlardan attığı kalpli mesajlardan anlayabilirsin bunu. İçin rahat olsun.
    Sende iyi ol, her şey şuan yolunda.

    Sözünün eri olmak, verdiği sözleri tutmak bir insanın güvenilir olduğunu gösterir ki, sende bunu göstermiş ve de ispatlamış oldun.

    Teşekkür ederim Cesur güvenilir bir insan olduğun için.

    1. aslı dedi ki:

     Cesur kardeşim Allah seni öyle güzel , özel yaratmış ki, çok şükür haline. Eksik yanlarını tamamlayacak eksilerini artı yapacaksın o kadar. size iyi dolaşmalar.

     1. Cesur Sonmez dedi ki:

      ASLİ hanim bu gun ne guzel gun oyrenciniz sizden baya tesekkur aldi eh yeşil isik gorunuyor o zaman
      Annannenize gecmis olsun ne iyi bi insansiniz kendinizi her yere yetistiriyorsuz alin benden de size maşallah ve hep bana cesur kardesim diyorsunuz bende kardesiniz olarak ellerininizden opuyorum

      Listeme tesekkurleri kutlamalari ve aferinleri ekliyorum
      21 gun sonra yapacaklarimida bunun basinda ilk. Anneme gidicem babami ziyaret edicem ve orda okutdugum cocuklar gormeye gidicem.

      Saglikla iygili bi sorunum yok cok şukur onu dusunduyum an nefes kesiliyor boguluyorum sanki…..

      Yuruyuse iyice alistim kaliba iyi geliyor artik her aksam geceyle konusucam ..
      Ve siz ASLİ hanim lutven ama lutven uykunuza dikkat edin hasta falan olmayin benim sizin desteyinize cook ihtiyacim var elave edeyim ki bu gun bana yapdiginiz yorumlar beni cok rahatlatdi tesekkur ederim öyretmenim

     2. aslı dedi ki:

      İyi akşamlar Cesur kardeşim 🙂
      Evet benden teşekkür aldın hak ettiğin içindi.
      Yeşil ışık ve sonu güzelliklerle dolu bir gelecek görünüyor önünüzde. şuan içinde gelecek içinde güzellikler, iyilikler başarılar vaad eden iyi bir öğrencisiniz. Maşallah size.

      Teşekkür ederim elimden geldiğince yetişmeye çalışıyorum. Seni bir kardeşim olarak gördüğüm için öyle diyorum ve seninde centilmen bir erkek olarak elimi öptüğünü düşünüyorum. Yoksa hiç de yaşlı birisi değilim. Kimliğimde yazan yaşı çoktan unuttum ben, ruhen daha 18 ime girmedim bile 🙂

      Yapacaklar listeniz çok güzel ilerliyor bakalım daha neler ekleyeceksiniz?

     3. aslı dedi ki:

      İnşallah da bundan sonra ömrünüzün sonuna kadar sağlık sorunları yaşamadan sağlıklı yaşarsınız. Bu hayatta en büyük servet sağlık bir de zaman elimizdeki en değerli hazine bu ikisi bence.

      Yürümek iyidir sana da iyi geliyor çok şükür.

      Her akşam gece ile konuşanlar dan biri olarak aramıza hoş geldin 🙂
      Gökyüzünden sana gözkırpan kayan yıldızları da görürsün umarım 🙂
      onlar en iyi dinleyici ve en iyi sırdaştırlar.

      Ah Ah uyku ve ben dikkat ederim inşallah.

      Demek rahatladınız güzel inşallah daha da iyi hissedersiniz kendinizi.
      ben gece gelmeye gayret göstereceğim. olmazsa yarın görüşürüz.

      Demek öğretmeniniz oldum yüzümde tatlı bir tebessüm oluştu şuan teşekkür ederim.
      Sende iyi bir öğrencisin 🙂

 49. Cesur Sonmez dedi ki:

  Asli hanim sizin bana yazdiklariniz ve bu sure icinde verdiyim sozler beni ona karsi bi addim atmaya koymuyor … O iyi biliyorum ve yalniz diyil o kadar arkadaslar var ailesi var ama iste merak ediyorum.
  Ve aksam cok kotuydum yine disari cikdim karanlikda yurudum biraz rahatlik geldi …
  Ve tekrar otele dondum ki bu akil bende diyil bi kagit kalem aldim yazdim ama yirtip atAmadim fark etdim de yazdigim her cumleden bi seni cok ozledim yazmisim yine dua etdim bana soylediyiniz duayi aynen oyle etdim pencereyi acdim hava almak icin yine aklima o geldi “sessiz geceyi o kadar COK seviyorum”. Demistiki bi defa arksiyla konustugunu duymustum ayni bende oyle yapdim sessiz geceyi seyr etdim..
  Onu unutmak gibi bi niyyetim yok bunu olmek gibi bi sey ben buraya deyismeye geldim deyisib onun ve sizin istediyiniz olmak istiyorum ..
  Aksam kendi kendime şoyle dedim rahat ol Cesur sen onu rahat biraktin atdigin addimlar onun huzuruna rahatligina sebeb oldu sende rahat ol dedim..
  Burdayim pes etmedim sadece ozledim bu zaman icinde cok sevindim onu unutmam sadece deyisiyorum kurallarimdan korkularimdan kurtuluyorum evet bu sure bitdikde zaten gorucem onu ve aklima cesur ol diyorum sen deyismekle birilerini ve en onemlisi kendini mutlu edeceksin ….
  Aksam hic bi sey yemedim aklima annem geldi oglum bisey yemezsen hasta oolursan derdi bana …yine aradim annemi konustuk iyi geldi bana…. Bilmiyorum bu yazdiklarimla ben suremi normal geciriyormuyum?
  Siz bana onu bu sure icinde dusunmeyin dediyinizde sanki her seyimi elimden aliyormussunuz gibi geldi bana ….bakin yine cok konustum simdi diyeceksiniz ki yok arkadas bu cesur dan adam falan olmaz ….ne karip ayni seyi ona diyordu siz deyisseniz bile yine zorba ve kabasiniz diyor du onu tek biseyle gulerem hatirliyorum bu sirketi basina yikarim demisti kendi sendime sen sirketi diyil yoklugunla dunyayi basima yikdin ……
  Bu kadar .sadece ona olan sevgi ve ozlemimi yaziyorum.
  Seni cok sevidim ve ozledim…..

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Cesur kardeşim, günaydın 🙂
   Gün benim için yeni başladı. dün gece uyuya kalmışım kusura bakma yeni cevap yazıyorum.

   Öncelikle sen sözünün eri, verdiği sözleri tutan azimli, kararlı birisin bu anlamda seni kutluyorum. her babayiğidin harcı değildir verdiği sözleri tutmak.

   Pes etmediğin için afferim sana 🙂

   Geceyi dinlemek, geceyi seyretmek, geceye eşlik etmek ve gece ile dertleşmek güzeldir.

   Geceye anlatın gökyüzündeki yıldızlara aya bulutlara ama ne olur içinizde bırakmayın duygularınızı.

   Oraya değişmeye geldiğinizin bilincindesiniz ancak kurduğunuz cümle kendiniz için değil başkaları için yaptığınızı gösteriyor.
   Başkaları için yaşamıyorduk hani?
   Önceliğimiz kendi mutluluğumuz. Sen mutlu olacaksın ki, başkalarını mutlu edebilesin öyle değil mi Cesur?

   onun ve benim için değil, kendiniz için, kendiniz gerçekten bu değişimi istediğiniz için değişin, o zaman daha güzel Cesur kardeşim.

  2. aslı dedi ki:

   Cesur kardeşim, önceden yaptığın yanlış davranışlarını değiştirmenin olumlu sonuçlarını almak ve görmek seni de mutlu ediyor değil mi?

   O rahat olunca sen de rahat olmak istiyorsun. Peki şuan gerçekten rahat hissediyormusun kendini?

   Ve en önemli cümleyi bu paragrafında kullanmışsın. Başta yazdığın ile şimdi yazdığın arasında fark var.

   senin yazdığın:
   “Burdayim pes etmedim sadece ozledim bu zaman icinde cok sevindim onu unutmam sadece deyisiyorum kurallarimdan korkularimdan kurtuluyorum evet bu sure bitdikde zaten gorucem onu ve aklima cesur ol diyorum sen deyismekle birilerini ve en onemlisi kendini mutlu edeceksin ….”

   Öncelikle kendini mutlu edecek olmanın bilincine varmana sevindim. Sen mutlu olursan, diğer insanları da mutlu edersin. Bunun farkında olman güzel.

   Özlemek evet seven sevdiğini özler. Anneni de özlüyorsun değil mi?
   Sevmek güzel, sen onda neleri sevdin birde onları yaz bakalım?
   ister kağıda ister buraya serbessin.

  3. aslı dedi ki:

   Yemek yemeden olmaz anneniz çok haklı ve sizin anneniz ile konuşmanız ondan destek almanız çok güzel. Hiç bir anne evladının üzülmesini acı çekmesini, mutsuz olmasını istemez. Elinden gelse sana dünyaları verirdi annen.

   Ne güzel bir anne oğul ilişkiniz var maşallah. Mutluluğunuz daim olsun Allah size ve annenize sağlıkla, mutlulukla, huzurla geçecek bir ömür nasip etsin. Acı keder göstermesin amin.

   Umarım yemek yediniz? Ve evet bu süreyi normal olması gerektiği gibi geçiriyorsunuz. Merak etmeyin her şey yolunda 🙂 baya ilerledin tebrik ederim seni.

   Hani bir söz vardır, senden ne köy olur nede kasaba diye.

   İşte senden de çok güzel köyde olur, kasaba da. Senden çok da güzel bir insan, bir birey, bir evlat, bir eş, bir baba, bir arkadaş, bir patron, bir yardımsever, hayırsever olur merak etme Cesur kardeşim.

 50. aslı dedi ki:

  Daraldığınız da bunaldığınızda, onunla konuşmak istediğinizde, alın elinize kayıt kalemi ona söylemek istediklerinizi, sanki ona söylüyormuş gibi kağıda yazın. sonrada yırtıp atın yazdıklarınızı.

  gece gökyüzüne anlatın aklınızdakileri. suya anlatın içinizden geçenleri. içinizde tutmayın bırakın.

  sesini duymak istemeniz normal başına gelenlerden dolayı merak ettiğiniz için iyi olup olmadığını bilmek istediğiniz için.
  Kendinizi böyle hissettiğinizde o duayı edin bir.
  Allah’ım bana değiştiremeyeceklerimi kabul etmek için huzur, değiştirebileceklerimi değiştirecek cesaret ve her ikisini birbirinden ayırabilecek akıl ver diye dua edin.

  ikincisi de
  “Ben elimdekilerin değerini biliyorum ve şükrediyorum
  Ben sahip olduklarımı özgürce seviyorum” deyin özgürce sevin sevdiklerinizi.

 51. aslı dedi ki:

  Hayırlı akşamlar Cesur kardeşim.
  Merak etme o iyi. sizde iyi olun lütfen.

  Mesafeler ne kadar uzak olursa olsun görmeseniz bile yüzünü, işitmeseniz bile sesini, burada yazdıklarını görmek okumak sizi unutmama yönüne itiyor. normal.

  Bir anda kesip atamazsınız zaten.
  Bakın onun için yaptıklarınızla onu ne kadar rahatlatmışsınız bunları düşünün.

  Nasılsa bu sürenin sonunda yine onu görecek sesini duyacaksınız.

  Önemli olan bu sürede verdiğiniz sözleri tutabilmeniz.

 52. Gozel dedi ki:

  Iy agşamlar CESURCYM ya ben yazmayym,karyşmayym diyorum ama senin uzgunlugini gorup tutamyyorum kendimi merak etme abycym O iy hic bişeyi yok iy şimdi kendini yalnyz hissetme nooluur senin icin zor olduguny bilyorum allam sana sabr,cesaret,kolaylyk ile mutlulyk versin ya Rabbym iy gejeler temiz kalply CESUR abycym

  1. Cesur Sonmez dedi ki:

   GOZEL ablam canim benim neden karismayim diyorsun ki? Yaz bana lutven desteyinle guc aliyorum ben uzulme her sey cok guzel olucak beni merak etme lutven beni yorumlarindan mahrum etme bak ben seni cok seviyorum canim ablam gonlu guzel ablam tamammi?

 53. aslı dedi ki:

  İyi akşamlar su damlası evet bir daha peşinizde korumalar olmayacak inşallah ve siz böyle rahat ve huzurlu olacaksınız.

  İyisin değil mi? tansiyonundan dolayı yaşadığın zor zamanları atlattın?
  Senden de doğduğun günden bu yaşına kadar geçen zamanı 5 er yıl ara ile geçmişinde seni üzen rahatsız eden acı veren herşeyi yazıp bunları temizlemeni istiyorum.

  1. su damlasi dedi ki:

   Gunaydin asli bitanem nasilsin? Ben iyim tesekkur ederim evet tansyon işte arada oluyor dusup kalkiyor ama iyim tesekkur ederim ilgin icin .

   Kecmisimi gozden gecirecegim soz temizlemeye calisiyorum kendi kendime ha kayret diyorum odevimide yapiyorum bak ben uslu va akill oyrenciyim hadi ben kacar kendine iyi bak opdum

 54. Cesur Sonmez dedi ki:

  İyi aksamlar Asli hanim okudum hepsini aynen oyle yaparim
  2 ci gunum cok kotu gecdi diye bilirim malesef
  Sabab uyandim yurus yapdim ve kahfalti yapdim burda orman manzarali yerler var orda dolastim bana yazdiklarinizi aklima getirdim her iyi guzel de ben dayanamiyorum artik boguluyorum neden soracak olursaniz siz bana dun onu dusunmeyin demistiniz afedersiniz ama yapamiyorum olmuyor
  Cok ozledim onu o kadar cok ki hatta numarasini yazdim aramak icin son anda verdiyim soz aklima geldi vazgectim.
  Anneme telefon etdim 1 saat falan konustuk bana iyimisin sesin kotu geliyor dedi yorqunum dedim eniselensin istemedim
  Cok yorqunum ve icimdeki bu olzem beni nefes almaz hale getiriyor o bu gun tansyonum dusmustu yazdiginda ne hale dustum bir ben biliyorum ya kotu bi sey olursa dedim aklima onun gecen ay olmustu sirketin merdivenlerinden dusmusdu ve ben odamdan gurultu sesine cikdim onu yerde bagqin sekilde gordum bu gun aklima o manzara geldi nasil o kadar merak etdim ki
  Yok işte beceremiyorum her sey iyi guzel de o benim aklima dan cikmiyor.
  Bu gun ne kadar aklima geldi hep bana yazdiklarinizi okudum cesur yapa dedim olmadi ki su an cok caresiz bu sekilde oturmusum tek istediyim bi defa sesini duyayum sanki icim rahatliyacak bi kere sesini duymak istiyorum

 55. aslı dedi ki:

  Cesur kardeşim 2. günün nasıldı? kendini nasıl hissediyorsun? sana yazdıklarımı okur musun yukarıda.

 56. Sevda dedi ki:

  Su Damlam yawadigin uzuntuleri bak buna cok uzuldum .Allahdan hemiwe kendine sabr dile canim.Taniwinca daha yakindan taniriz Ben tekrar etmek istemem bak senin univeriste bitirmeyine dil bilmeyine cok sevindim Daha once Betul ablaya da soyledim tabiki insan olmak onemli amma okumakda lazim.turkce o sozu bilmem azerice diyorum qohumlarim hammisi savadlidir hetta coxu olkeden xaricde oxuyub oz biliklerile ).Bence bu kadar okumuwsun iwleyirsen kendine guvenen kizsin .Allah daha cox etsin ugularini amin Gencsin guzelsin sabrli ol.Herkesin hayatinda awa bilmeyin prablemi dertmi var.Allah haminin canini sag etsin sevdiklerimizle bizi sinaga cekmesin .Bak onda ben yikilmadim ayaktda durdum .Kalan ne varsa hepsi varimdi wukur amma kardewimi heckim hecne kaytara bilmez……Odurki hayat devam edir Su Damlam azciq sabr et opdum

 57. Sevda dedi ki:

  Kizim Su Damlam oncelikle cozumu buldunsa bana haber edersin ben yalniz kizlarla vatsapdada qrup yaradib sizinle konuwmaya varim .Tatlim bilmem neden sizinle yaziwmak bana iyi geliyor.Amma senin tansiyonun olmasina uzuldum ya ben kecmiw olsun hayla ya bu yawda sen kendine iyi bak .her wey duzelir canim ablam.Bak yene uzuldum kewke konwu olardiq ben sana bi bakardim qahvalti yememek cikmak nedi evden vallahida benden kurtula bilmezdin.Gelek benim ewime bana sosial webekeden tekce vatsapa izn veriyor ammma kendi iwletdiyi sahifalardan problem yok birlikde bakiriz .Evet ben cok mutluyum onun kibi bir ewim var.Bana kalan hic bir weyede yasak yok ister giyimde ister gezmeyimde kendiside iw adami vakit bulduqca beni istediyim yere goturur .Kisaca kafanizi yormak istemiyorum .Allah butun bekarlara qismet etsin.Amin .Kendimde Tibb kolecni bitirmiwem.amma cocuqlarima kendim bakdigimdan caliwmiyorum.Allahima wukurler olsunki onun kibi ewim var.Kizim benim 11 yilliq sevgimden vaz gecdim babam beni verdi .iyiki Babami dinledim.Ehhhh.bu gunluk yeter ardini konuwacam.hadi opdum coxlu

  1. su damlasi dedi ki:

   Sevda bitanem oncelikle rabbim hep aile direyini mohkem etsin amin guzel dileklerin. İcin tesekkur.
   Bitanem birazcik sabr et yogun is rejimim var bu aralar fazla kendime zaman ayiramiyorum malesef cozumu bulur bulmaz sana ve AYTACa haber idicem soz
   Uzulme kurban olayim tansyon sorunum 2 yildir pesimi birakmiyor bu yasta dogal deyil tabi ama yasadigim uzuntuler kayiplar. Ve daha neler buna neden oldu ki ilac kullaniyorum tansyon ilaci iste sinirlendim kalkiyor uzuldum ve ac kaldimsa dusuyor .
   Sabah ise gec kalmayim diye ac cikdim sonuc ortada
   Tibb fakultesi demek ama. calis lutven pesini birakma ben burda diyil de yurtdisinda okudum tercumeciyim 3 yabanci dil uzer isimde meslegimle iygili ben sana birde aksam yazarim oylen yemeyine cikmisdim hadi cok opuyorum guzel gozlum

   1. aslı dedi ki:

    Su damlası ben sana ne dedim sen ne yapıyorsun?

    Yaptın mı ödevlerini? geçmişini sende temize çektin mi? senin kulağını mı çekeyim ben yaramaz çocuklar gibisin.

    1. su damlasi dedi ki:

     Asli bitanem benimmi kulagimi cekiyorsun neden ayyyy cok korkuyorum yapma lutven aney yandim evet yapiyorum odevlerimi neden sordun anlamadim

     Bide ben bi kac gundur inanilamaz rahat ve huzurluyum ve dakka basi guluyorum sanki sallakim

     1. aslı dedi ki:

      huzurlu vede mutlu olmana sevindim nede olsa peşinde korumalar yok, köşe kapmaca oynamıyorsun ondandır.

      neden mi kulağını çekiyorum geçmişindeki acılarınla, yüzleşmemiş ve onlarla barışmamış, temize çekmişsinde ondan.

     2. su damlasi dedi ki:

      İyi aksamlar canim aslim tamam cekme kulagimi temizlemeye calisiyorum su an ne yapdigim soracak olursan balkonda oturup sesziz geceyi izliyorum bu bana iyi geliyor dusunuyorum.

      Evet pesimde kimse yok cook rahat ve huzurluyum ben bunlardan neler cekdiyim bi ben bilirim ya okadar saklanarak onlari atlatmisim ki su an o gunleri unutmak istiyorum bi daha boyle bi sey olmuyacak diyorum eh iste oturmus dusunuyorum

 58. Sevda dedi ki:

  Kizlar dizide canimi sikmaya bawladi.Ya Omer bitanecik ablasindan nasil gizler duyununu.Birde o cirkinin Zehranin kolunu tutmasina nasil izin Verdi diziyi cekenler

  1. su damlasi dedi ki:

   Sevda bitanem selam ♥♥♥
   Oncelikle esine kooocaman aferin ki seni telifon konusunda ozgur birakmis anlasilan damat efendi bi cocuk 🙂

   Feys kullanmiyorum nedenin sorsan tarayicimda sorun var 1 ay oldu artik giremiyorum feyse malesef 🙁
   Seni bulmanin ve seninle konusmanin pratik bi yolunu dusunuyorum ki burda bi kac arkadas var onlarla teldede konusmak isterim buna sende dahilsun bi cozum dusunuyorum bun
   Az biraz sabir guzel gozlum tamammi? 🙂
   Ya sorma ben aksam komsudan sordukdan sonra bu salak aklima geldi ki sevda ablam bana kaynanamla yasamiyoruz demisti 🙁
   Ben simdi bunu kendime derd ederek geceyi sabah etdim ki gidip komsuda. Ozur dilerim sabah oldu 🙁
   Ben ise giderken komsum nuniş teyze ekmek alip donuyordu ben hemen devriye girdim ozur dilerim dedim oda bana neden? Sordu bende iste aksam icin dedim kadin bana donup demezmi ben sana diyil kocama sinirliydim bana sen denk geldin hemen yuzum dustu 🙁
   Ah be kadin dedim kocana kizmistin gedip onun kafasini kirsaydin ya ne diye benim. Bu narin kalbimi kirdin?:-(
   Eh sonra işe geldim nasil oldugumu sorarsan hiiiiiç iyi diyilim malesef 🙁
   Bu sabah evden kahvalti yapmadan cikdim aksam da dogru durust bisey yemediyim icin benim tansyon sorunum ve tansyonum dusmus 🙁
   Al bi aksilik daha ben ilacimi evde unutmusum veeee hemen sirketde bakliyata cikdim bi tana limon aradim aradim bulamadim 🙁
   Ne. Bicim sirket burasi ya ben is saatinde sirketi terk edemem o yuzden sinir zipladi tabi 🙁
   Bi arkadasi aradim ilac alsin getirsin bir saatdi bekliyorum adam sanki fizzzanan geliyor sunu surasi ya eh ben cok konustum ya ben su tansiyonu normale dondereyim yazarim hadi cok opuyorum

 59. Sevda dedi ki:

  Hayirli sabahlar arkadawlar iyisiniz inwallah.Kizim Su Damlam can kiyamam sen benimi gormeye gitdin .Valla bende cok merak etdim ya seni gormek istedim bitanem kewke .Bak ne diyirom kizim feys kulnanirsan ?ordaki ismin ne ewimin feyisden tapa bilerim seni ya ben seni lap evimde qonaq ederim .Ben akwamda yazdim kaynanadan ayri otururum bitanem wirinim wekerim

 60. A.S.K hastasi dedi ki:

  Gunaydin. Cesur allah baba rahmet elesin basin sag olsun. Yanlislarini fark etmene sevindim. Su onun ismini yazmaktan vaz gec artik. “O” yaz masele. Bu da bir degisim aslinda.Su aralar seninle Asli ilgilenecek. Bende takipdeyim merak etme. Yanlisini gorunce direk soylerim

  1. Cesur Sonmez dedi ki:

   ASK HASTASİ Gunaydin hayirli cumalar tesekkur ederim gocenlerine rahmet evet takip et katilmak istersen katil asli hanim cok yardim ediyor seninde fikirlerin cok onemli tamam bundan sonra o yazarim

 61. aslı dedi ki:

  Teşekkür ederim su damlası iyiyim hayırlı cumalar Ah su damlası ah
  Sen yok musun sen çok fenasın

  1. su damlasi dedi ki:

   Ya fenayim oylemi? Ya bi kac gundur icinden cin cikmis kibiyim eh seninde COK seviyorum bundanda ola bilir cikiyim diyorum cikamiyorim ki hadi kacdim

 62. aslı dedi ki:

  Ve güzel kardeşim Cesur,
  Başkaları için yaşama,

  Lütfen ama lütfen senin yanında çalışan iş arkadaşın istediği için değil, bunu sen istediğin için yap.

  Bu hayat senin hayatın. Acıların, sevinçlerin, hüzünlerin senin. Ve sen şuan bir değişim sürecinin içerisindesin ve bu süreçte artık o insanı hiç bir şekilde düşünme.

  Aklından ruhundan düşüncelerinden tamamı ile çıkar. Bu değişim onun için değil senin kendin için. Bunun farkına var lütfen.
  Ve sen bir patrondan önce bir bireysin. Bir insansın. Sen Cesur isminde Allah’ın yarattığı ve bu dünyaya seni bir imtihandan geçirmek için gönderdiği bir kulsun. Bir kul olduğunun farkına var.

  Bırak yanında çalışan kişi, senin diğer çalışanların gibi olsun, diğer çalışanlar senin aklında, ruhunda, düşüncelerinde ne ise o da aynı onlar gibi olsun.

  Onun hayatı ayrı, senin hayatın ayrı. Ortak noktanız sadece iş arkadaşı oluşunuz. Bunun bilincinde ol lütfen.

  Özel hayatında yanında olacak olan eşini, alın yazını, kaderini Allah dan iste. Olur da kaderinde o isim varsa zaten olacaktır. O senin kaderin de yoksa, bir başkası varsa kaderinde o çıkacaktır karşına hayatı akışına bırak bu konuda.

  1. Cesur Sonmez dedi ki:

   Babamin mezarina sik sik gidiyorum ama hep dua ediyor onunla konusuyor bazande konusdukda agliyorum cunki ben babama asiri sekilde bagli bi insandim

   21 gun bitsin ilk isim mersine gidip babami ziyaret edicem

   Bu soylediyinizde yapacagim

   Evet bende bu korku var o zaman XediceXatun bakuya yalniz dondu ve aklim onda kaldi korumasi vardi ama icimde bi korku vardi ki haala asamadim o korkuyu ben her kesi koruma altina alirim COK sevdiyim den yaparim bunu guvensizlikden deyil .

   1. Cesur Sonmez dedi ki:

    Asli hanim bi konuda fikir almak istiyorum siden
    Ben her yil kazancimdan bi kismini huzur evine ve cocuk esirgeme kurumuna bagisliyorum bunu duzenli yapiyorum dunden beri soyle. Bi sey dusunuyorum acaba ben
    Xedicexatun icin tutdugum korumalara verdiyim parayi bu yapdigim bagisa eleve edibde iste huzur evine bagis yapmak istiyorum ki bunu kendim istiyorum bu nasil fikir?

    1. su damlasi dedi ki:

     Sevda bitanem Gunaydin nasilsin hayirli cumalar ♥ kiz diyorum ya ben gitdim aksam komsuya kapiyi caldim ve soruyu sordum kadinda bana kizim sen iyimisin bu saate bu ne bicim soru eh tabi saat 11 di eh biraz yuzum dustu bende olsun ben nasil olsa bulurum sevda ablami hadi cok seviyorum seni kendine iyi bak

     Asli bitanem nasilsin Gunaydin hayirli cumalar sana cok kolay gelsin bu arada ben soylediyin kagitlari yazip her gun okuyorum ♥♥♥seni seviyorum aslicim ben Şimdi ise kosuyorum ah dusup bi yerimi kirmasam bari hadi her kese Gunaydin ben yazarim gorusuruz♥♥❇♥♥

    2. aslı dedi ki:

     Günaydın, hayırlı sabahlar ve hayırlı cumalar kardeşim.
     Ne güzel bir iş yapıyorsun takdir ettim seni.
     olur neden olmasın.
     Babanın adına bir okul da yaptırabilirsin yada babanın adına bir çeşmede olabilir, yada bir öğrenciyi eğitim hayatı boyunca okutabilir bütün masraflarını da karşılayabilirsin bunları yapacak imkanın varsa neden olmasın.

     Benden sana ufak bir öneriydi. Sen düşünüp içine hangisi siniyorsa onu yap kardeşim.

     1. Cesur Sonmez dedi ki:

      ASLİ hanim Gunaydin sizede hayirli cumalar

      Ben zaten turkiyede sorumluklarim var dediyimde bunu kast ediyorum. Ben yaklasik bir yil falan oldu ki istanbulda babamin adina iki engelli cocuk okutuyorum
      Burda okul acmak istedim zor sartlar koyuldu iste projemi kabul etmediler
      Babam en cok ahşap sanatini severdi ben o yonde biseyler yapmayi dusunuyorum .
      Burda yapdigim su an icin yardim kanpaniyalari falan oldugunda katiliyorum
      Taktir edilesi bi durum tabi ben zevkle yapiyorum cunki ben durduk yere Cesur Sonmez olmadim babamin desteyi ile bu yere geldim zaman zaman yardim projelerimi artirmayi dusunuyorum .

     2. aslı dedi ki:

      Cesur kardeşim gerçekten de takdir edilesi yaptıklarınız. Allah her daim yardımcınız olsun.

      Sadece babanızın desteği ile bir yere gelmediniz. Allah istediği için sizi bununla imtihan etmek istediği için şuan o noktadasınız.
      Çalıştınız gayret ettiniz, hiç bir şey boşuna olmadı.

      unutmayın ki Allah izin vermediği sürece sinek dahi kanadını kımıldatamaz. Bizler sadece aciz birer kuluz bunu sakın unutmayın.

   2. aslı dedi ki:

    Cesur kardeşim korkularınızla yüzleşmeniz gerekli. Ve serbest bırakmalısınız. Siz kaybetme korkusu yaşıyorsunuz bunu aşmanız içinde, bunun içinde,

    “Ben elimdekilerin değerini biliyorum ve şükrediyorum
    Ben sahip olduklarımı özgürce seviyorum”

    demelisiniz. ve bu cümleyi sabah uyandığınızda ve gece uyumadan önce kendi kendinize söylemelisiniz.

 63. aslı dedi ki:

  Cesur kardeşim Babanız için gerçekten üzgünüm.
  O sizi görmek istediği halde siz bunu ertelemiş babanızın yanına gitmek yerine işinizi tercih etmiş, sonrasında da hiç aklınıza gelmeyen olay başınıza gelmiş babanızı kaybetmişsiniz.

  Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

  Onun için dua edin.

  Babanızı kaybetmenin acısı, artı onu son kez görememek, artı babanız çağırdığı halde gitmemeniz ve sonrasında da acı kaybı yaşamanız sizi derinden etkilemiş.

  Bunun acısı içinizde çok büyük bir yara olarak kalmış. Ve siz sevdiğiniz insanları bu babanızın kaybından sonra kaybetmek istemediğiniz için aşırı derece de koruma yoluna gitmişsiniz.

  Yani babanızın acı haberini alırken yanınızda o yolculuk esnasında iş arkadaşınızın olması onun tek başına geri dönmüş olması sizin 2. bir acı yaşamama isteği nedeni ile koruma içgüdüsüne, sahiplenme duygusuna itmiş.

  Ancak içinizde, iç dünyanızdaki bu yaradan kurtulmanın tek yolu o insanı serbest bırakıp hayatı akışına bırakmanız.

  Ve her şeyden önemlisi siz bu iç dünyanızdaki seyahat de, kendinizi rahata ve huzura kavuşturmalısınız. Hedefimiz bizim bu.

  Siz içinizde babanızı son kez görememenin verdiği acıyı yaşıyorsunuz.

  Size önerdiğim dua da ne diyorduk?

  Allah’ım bana değiştiremeyeceklerimi kabul etmek için huzur, değiştirebileceklerimi değiştirecek cesaret ve her ikisini birbirinden ayırabilecek akıl ver diye. dua ediyorduk.

  Sizin içinizdeki o derin yarayı geçmişi o anı değiştiremeyiz. Değiştiremezsiniz. bunu artık kabul etmelisiniz. Babanız için bolca dua edin ve bu 21 günün sonunda ilk yapacağınız iş babanızı mezarında ziyaret etmek olsun.

  Babanızın mezarını ziyaret ettiğinizde onunla orada bolca konuşun.
  o günü beklemeden şimdide ona dua ederken konuşabilir içinizden geçenleri ona anlatabilir ondan özür dileyip af diyerek kendinize yeni temiz bir sayfa açmalısınız.
  Lütfen bunu yapın olur mu?

  Babanız ile kendi iç dünyanızda konuşun ona söylemek istediklerinizi, her şeyi ama her şeyi söyleyin sanki o sizi karşınızda dinliyormuş gibi.

  Ve içinizi babanıza döktükten sonra ondan özür dileyin çağırdığın halde sana gelemediğim için özür dilerim deyin. Af dileyin ve kendisinden, hayatta yeni bir sayfa açtığınızı bu yeni temiz sayfada ona her zaman duanızla yer vereceğinizi söyleyin.

  ve o yukarıya yazdığım dua yı edin.
  Ve yeni bir güne yeni tertemiz bir ruh ile, kendiniz ile barışmış bir şekilde, geçmişinizde hiç bir pürüz, sizi rahatsız eden bir nokta bırakmadan güne hayata yeniden başlayın. lütfen bunu yapın olur mu?

  Bunu yaparken de ağlamak isterseniz bırakın ağlayın. Ruhunuz gözyaşlarınızla yıkanıp temizlensin.

 64. aslı dedi ki:

  Merhaba İyi geceler Cesur kardeşim.
  uyku dinlendirir insanı buna ihtiyacınız var çünkü.
  Hem ruhen çıkmış olduğunuz bu yolculukta bedenen olduğu kadar ruhende yorgundunuz.
  iyi bir uyku ruhunuzu da bedeninizi de dinlendirecektir. yürüyüş bu anlamda size iyi gelmiş. bunu yapmaya devam edin.
  Yürürken de her attığınız adımda düşünün hayaller kurun gelecekle ilgili. Ama o insanı hayallerinizde düşünmeyin.

  ve sizinle bende bir konuda aynı fikirdeyim. bu konuştuklarımız mümkün olsaydı da sadece iki kişilik olarak kalsaydı. En nihayetinde sizin özeliniz.

  Ama isminiz gibi Cesur vede cesaretlisiniz bunun için sizi gerçekten kutluyorum takdir ediyorum ve bir afferim daha diyorum size. benden bir gün içerisinde daha ilk günden 2 afferimi kaptınız 🙂

  Cesur kardeşim sen o ismi bırak unut, gerçekten unut. Bakın ben telaffuz etmiyorum.
  Bu sizin için gerçekten çok önemli bir durum.

  Tuzlu duşu yapacak iseniz, ayrıntısı şu ki, vücudunuzu hafifçe ıslatın. Himalaya tuzu bulabilirseniz onunla, bulamaz iseniz normal sofralık tuz ile vücudunuzu tuzlayın 10 dakika kadar bu üzerinizde kalsın. sonra duş alın.

  Dua çok önemli isterken dikkatli istemek önemli.
  Babanıza Allah dan rahmet diliyorum. Ailenin tek çocuğu olarak ağır bir sorumluluk üstlenmişsiniz Allah yardımcınız olsun.

  Anneniz tek Mersin de yaşıyor o zaman. onu yanınıza alamaz mısınız?
  Ve bu yaşınıza kadar 5 er yılın muhasebesini yapıp bitirdiniz ve tek pişmanlığınız sizi üzen olay bu mu? başka yok mu? geçmişi tamami ile temize çektiniz mi? asla geçmişte temizlenmedik bir nokta bırakmayacağız.

  1. Cesur Sonmez dedi ki:

   Asli hanim ya demek 2 tane aferin kazandim bu COK iyi oldu iste
   Anneme cok dedim gel buraya beraber yasiyalim cunki benim isim burda ama o mersine cok bagil toprakimi birakamam diyor tabiki sayqi duyuyorum dusuncesine ben burda 6 yilldir yasiyirum annem bu yilllar icinde buraya pek fazla gelmedi hep ben gidiyirum o tokragini cok seviyor orda huzur buluyorum diyor

   Soylediyiniz tuzu bulmaya calisirim bullmazsamda softa tuzuyala idare ederim aynen soylediyiniz gibi yapicam soz

   Bu konuda haklisiniz cok cesaretli biriyim mesela ben cekinmem bura konusuyoruz ozel bile olsa ben bundan rahatsiz diyilim sonucda cabaliyorum deyismek icin kotu bi sey yapiyorum.

   Tesekkur ederim nasil derler dunyadan gocenlerinize rahmet evet cok agir bi sorumluluk var uzerimde kolay diyil bakuda .isvecde .is yurutmek bide turkiyede sorumluluklar .
   Onu fazla dusunmemeye calisacagim ama asla unutamam bunu yapamam cunki o cok seviyorum aklima geldiyinde icimde huzur buluyorum su anlar onu hep guzel tarafiyla hAtirluyorum
   Mesela isinde basarili cesartli guzel her kese sayqi duymasi ve gulusunu boyle hatirliyorum bu sure icinde ancak calisacagim ki hep isle iygili hatirlayim .

   Kecmisimin tek acisi ve pismanlik bu baska yok benim şoyle bi hasiyetim var birinin kalbini kirdigimi dusunuyorsam hemen ozur diliyorum
   Bebce yok ama yine hatirlamaya calisacagim, soz
   Uyumaya ihtiyacim var gibi uyudum bu aksam sanki birileri beni dovmus o kadar halsiz bi sekilde uyudum yorgunum cok hayeller kuruyorum .

   Annemle telefonla cook konusuyirum iste baya dertlesiyoruz bu da beni rahatlik veriyor bu kadar ASLİ hanim

   1. aslı dedi ki:

    Cesur kardeşim, cesaretine hayranım. Evet sen çabalıyor gayret gösteriyorsun çünkü istiyorsun. istemek, başarmanın yarısıdır.

    Sorumluluklarınızın bilincinde vede farkındasınız. Bunun için ağır bir yük demeyelim ki, omuzlarınızda ağır bir yük olmasın
    Sözlerinizle kendinize bir baskı uygulamayın. Bunu farkında olmadan yapıyorsunuz. Kullandığınız kelimeler çok önemli.

    *************
    Ben kendi gücüme güveniyorum ve sahip çıkıyorum.
    Ben her halimle güçlüyüm ve bu yüzden kendimi takdir ediyorum.
    Evrenin gücünü içimde hissediyorum
    Ben ne zaman neyi istersem yapabilecek güce sahibim.
    Sorumluluklarımın farkındayım onlara en iyi şekilde sahip çıkıyorum.

    Sorumluluk beni geliştirir ve olgunlaştırır.
    Beni büyütür ve güçlendirir.
    Çünkü sorumluluklarım hem beni, hem de
    başkalarını geliştiren ve güçlendiren
    şeylerdir.

    Sorumluluklarım bana neşe ve
    canlılık verir.
    **************
    derseniz bedeninizdeki omzunuzdaki yük kalkmış hafiflemiş olursunuz.

 65. Sevda dedi ki:

  Ya Su Damlam bitanesin ben kaynanadan ayri yawiyorum kendi evim var.

 66. Gozel dedi ki:

  Sevda hanym hoş geldin iymisin

 67. Sevda dedi ki:

  Su Damlam oyle soyleme sevgiden mutlu deyilim .Sevgi tekce o sevgi deyilki canim benim kendin sevgi dolu kizsin yakindan tanimasamda arkadawlarin sana yazmasinda biliyorumki ici ben dahil seni cok seviyoruz .Hepiniz kendinize iyi bakin iyi geceler

 68. Sevda dedi ki:

  Bir daha iyi akwamlar Aytac canim Mutluluqlar bir omur boyu Allah bizde olan sevgiden butun bekar kizlarimiza nasib etsin .Amin in wallah.Ben dediyin kibi yukarida yazilanlari okuya bilmiyorum .cunki tam sitiye dahil olada bilmiyorum e mail ne bilim daha ne isteyir kabul etmek icin .Ben dizibilgi saytina girib ordan size yaziyorum.Inwallah ewim soz verib meni dahil edecek sosial webekeden daha o iyi anlar Biraz uzun olacaq amma ureyimdekileri yazarim azca vaktim var.Demek azerice deyecem(Bakili balasisan mende Bakida yawayiriram daha Kim yawayirsa desin )Ben dedim Su Damlama bakin sonunda kiz valla konwu cikariz

  1. su damlasi dedi ki:

   Sevda bitanem kaliba gercekden komsu cikiyoruz:-)
   Ben annema anne bizim sevda isimli komsumuz varmi?diye sordu annemde evet kizim bu kattaki komsunun gelininin ismi sevdadir dedi:-) veee ben hemen komsuya gidiyorum valla gidip sorucam ki
   Afedersiniz sayin kaynana sizin gelininiz dizibilgi tv yaziyormu? Bakalim ne diyicek

  2. Aytac azeri fan dedi ki:

   Amin sevdacim insallah sen de yaki da sitey tam olar gire bilir sin evet bakini balasiyam men de sen de bakini balsi sana su damlam da bakini balasdi ne guzel biz bakini qizlaryiq sana iyi geceler tatli rualar ALLAH emanet olun canarm siz çok sevyorum

 69. aslı dedi ki:

  bu günlük benden sana yazacaklarım yeni ödevlerin bu kadar 🙂
  sormak istediklerin varsa sor Cesur kardeşim.

  1. Cesur Sonmez dedi ki:

   ASLİ hanim iyi aksamlar .bu yazdiklariniz cok guzel banada rahat geldi harfiyen uyguluyacagim

   Defter aldim gunumu deyerlendiriyorum su an fazla bi sey yapmadim bu gun en cok yurudum afedersiniz ayaklarim yorulana kadar yurudum .
   Sizden sormak istediyim 2 soru var Şimdi ben bu gun gozumu telfondan ayirmadim ben isle iygili ariyorlar diye kapatmiyorum teli ama her defa mesaj ve zeng geldiyinde xedicexatun ariyormus kibi kosuyorum ben bu durumda ne yapa bilirim? Gorduydeki o aramiyor uzuliyorum kendimi yalniz hiss ediyorum.
   2. Ci sorum bu gun ben xedicexatun icin tutdugum korumalarin isine son verdim XediceXatun bu durumu ASK HASTASİ arkadasimizla paylasarak cok mutluyum diyor bu yorumunu okudum sonra pismanlik hissi gecirdim ki bu hiss haala devam ediyor ben bu 3 yilda bi insani nasil goz hapisine mahkum etmisim cok kotu bi pismanlik yasiyorum su an ben durumdan nasil kurtula bilirim?
   Dua hep ediyorum annem icin ve xedicexatuna kovusmak icin yazdiginiz duada cok guzel aynen oyle dua ederim. Tesekkur ederim

   1. Cesur Sonmez dedi ki:

    Asli hanim ben sizde ricada bulunucam bu gu 208 209 210 bolum fraqman sayfasinda anonim isimli arkadasin yorumuna cevap yazdim lutven o yorumumi okuyup bana yalnislarimi soyleyin o yorumumu benim icin deyerlendirirmisiniz?

   2. aslı dedi ki:

    İyi akşamlar Cesur kardeşim,
    sen doğru yoldasın hiç endişe etme. içinde yaşadığın o pişmanlık yaptığın hatanın farkına vardığın için. Hatanı da düzelttiğin için bu içinden zamanla geçecektir. etkiye tepki aldın sen.

    Eskiden yaptığın o an için sana doğru gelen ama yanlış olan davranışı şimdi düzelttin ve o zaman içerisinde sana, bana zarar veriyorsun dendiğinde anlamadığın hissetmediğin duyguyu şimdi anlıyor vede hissediyorsun.

    Bu ilerlemenin değişimin güzel olduğunu, senin bu değişim yolunda başarı ile ilerlediğini gösteriyor.

    Sen onu bu 21 günlük süre içerisinde unut.
    aklına geldikçe de ben nerden geldim nereye gidiyorum diye sor kendine?
    ve bu soruya ne cevap vereceksin bakalım?
    her telefon çaldığında anneni düşün.

    ve şu anı temizlemeden önce en baştan geçmişten 5 er yıl ara ile geçmişini temize çekerek, bu şekilde bir pişmanlığın var mı? acın var mı? onları bir temizleyip geçmişten bugüne geleceksin güzel kardeşim. Daha yolun başındasın.

    Yürüyüş iyidir. akşam tuzlu su ile duş al, olmadı ayaklarını tuzlu dayanabileceğin sıcak su ile yıka ve bunu 21 gün boyunca yap olur mu?

    Ve kendini yalnız hissetme, içinde var olan enerjiye Allah’a sığın o an bak gör yalnız olmadığını her an seni koruyan kollayan olduğunu anlayacaksın.
    Ve kendini yalnız hissettiğin an Allah’a dua et gerisini ona bırak. o sana doğru yolu gösterecektir de, yolunu açacaktır da.

    1. aslı dedi ki:

     Cesur kardeşim senin o sayfada yazdığını okudum.
     1) Sen şuan aşk yaşamıyorsun. tek taraflı sevgi seninki.

     2) İçinde bulunduğun ruhsal yönden bir çıkmaza girdiğin için yaptığın yanlışları hataları göremiyordun. sen yardım istedin bizde sana yol göstermeye yardım etmeye çalışıyoruz ve sen benden ve diğer arkadaşlardan yardım alıyorsun hatalarını yanlışlarını görme anlamında.

     3) Sen ailenden vatanından uzakta hiç tanımadığın bilmediğin insanların içerisinde bir iş adamı olarak bir düzen kurmuşsun yaşamaya çalışıyorsun ancak seni anlayacak dinleyecek, yol gösterecek hatalarını düzeltecek kimse yok. Kimse olmadığı içinde hatalarını devam ettirip durmuşsun. Bunun bilincindesin farkındasın.

     ************
     Gelelim yanlışlarına
     1) Sevdiğin kız için koruma tutman bir hata ancak düzelttin bu hatanı.
     bir daha da lütfen tekrarlama

     2)Sevdiğin insanları koruma iç güdüsü ve onların başına bir şey gelecek korkusu ile sevdiklerin üzerinde oluşturduğun psikolojik baskı.
     bunu yapma sen her ne kadar korumaya çalışsan da olacakların önüne geçemezsin.

     3) gönül rızası olmadan annesinin, babasının haberi olmadan bir bayanı zor durumda bırakman hiç hoş değil. bunu öğrendiklerinde de başına gelecekleri biliyorsun. öyle ise kendine çeki düzen vermelisin ki, veriyorsun da. Afferim sana.
     Sen kendin de gördüğün, bizlerin de söyledikleri ile eksi yanlarını artıya çevirmeye devam et.

     1. aslı dedi ki:

      Ve Cesur kardeşim, su damlası gerçek ismini sen biliyorsun. illaki o insan senin kaderinde olacak diye bir şey yok. Bu dünyaya geldiğimiz zamanı annemizi, babamızı, ismimizi biz belirlemiyoruz evleneceğimiz insanı da bilemeyiz.
      o sebeple hakkında hayırlı olanı seni mutlu edecek olanı, anneni gerçek annesi gibi sevecek birisini Allah dan dua ile iste. Israrından o isim de ki ısrarından bu 21 gün boyunca vazgeç.
      Sen vazgeçince bak gör ki, senin kaderin de kim varsa bel ki de o kişi senin hayatında yer almaya devam edecek. bunu da dikkate almayı unutma.

     2. Cesur Sonmez dedi ki:

      Asli hanim oncelikle kusura bakmayin ben yorqunluqdan oldu her halde uyuya kalmişim Şimdi uyandim o yuzden gec cevapladim.
      Evet yanlislarimin farkina variyorum sanki biri. Benim gozumu acdi ki iyi bak her seye.
      Cok isterdim bu yazdiklarimi yani sizinle 21 gun konusunda konusduklarimi XediceXatun bilmesin ama malesef goruyor bende artik kendi kendime yok Cesur o bu yazilari gormuyor farz et.
      Bu arada bi sey soyleyim kaliba tek hatali benim o ondan bisey sormadigina gore .
      Tuzlu dus hic yapmadigim bisey ama yaparim bunada söz yapicam.

      Dua etmek dualarima da ceki duzen vereyim . bas ustune
      Burda gelib yasamam babam sag iken tum islerini kendi idare ediyordu onu kayb etdik den sonre haliyle evin tek cocugu oldugum icin varisi ben oldum o sag iken islerin bi kismini yurutuyordumsa Şimdi hepsinin sorummulugu bende.
      O beni sag iken. Bakudeki sirketin bana devr etdi .

      5 yil icinde 1 tana acisini cekdigim pismanligim var gecen yil XediceXatun la isvece gitmisdim orda ki isimle iygili 2 toplantimiz vardi yapib hemen donecekdik son anda bi aksilik cikdi 2 gun kalmali olduk bana mersinden telefon edib babamin kaza gecirdiyini soylediler durumu agir hemen gel dediler ben gec kaldim biraz orda ucakla mersine dondum xedicexatun sa bakuya yalniz dondu
      Ben babama yetisemedim son kez yuzunu goremeden onu kayp etdim ve bunun icin cok pismanim cunki babam beni arayip isvece gitdiyim gun oglum mersine gel seni gormek istiyorum dedi bense isvece gidiyorum dondugumde urarim dedim o yuzden yetisib son kez goremedim pismanim .bi sey daha soyleyim yazdiginiz aferin beni rahatladi bAsarmak icin guc veriyor tesekkur ederim .
      Xedicexatun dusunmemeye calisacagim o buraya yazmisdi ya busure bitdikden sonra karsimda hep gormek istediyim ppatron gorucem dedi en cok oyle olmak icin deyisiyorum
      Mesela ben buraya qebeleye ilk geldiyim gun yalniz ozel dusunuyordumsa bu sure basladigdan sonra artik iside dusunuyorum xedicexatun o gormek istediyi patron olmak istiyorum o hep bana diyordu ki neolur baska calisanlariniza nasil davraniyorsaniz banada oyle davranin ama o zaman onu dinlemiyordum Şimdi bu konuyu dusunuyorum ve ona hak veriyorum .bu kadar her sey icin cok tesekkur ederim iyi geceler Asli hanim

 70. aslı dedi ki:

  Cesur kardeşim, sen mutlu bir evlilik istediğin için sana özel bir cümle örnek olarak yazıyorum sen bunu kendine göre değiştirebilirsin.

  Mutlu bir evlilik yapmayı, eşimle uyum ve denge içinde yaşamayı seçiyorum. Eşimi mutlu ettiğim gibi, kendimi ve sevdiklerimi de mutlu etmeyi kabul ediyorum. Bütün kalbimle ve beynimle evet diyeceğim, evleneceğim kişinin hayatıma girmesi için şimdi güçlü bir şekilde niyet ediyorum. Niyetim hemen şimdi gerçekleşmeye başladı ve bunun için teşekkür ediyorum.

  Eşimle evliliğimizin mutlu ve uyumlu olmasını seçiyorum. Eşimi sevmeyi ve onu desteklemeyi kabul ediyorum. Eşimin bana sevgi, saygı ve anlayış göstermesini tüm kalbimle istiyorum ve bu isteğimi elde etmeye kesin olarak niyet ediyorum. Niyetim hemen şimdi gerçekleşmeye başladı ve bunun için Allah’a teşekkür ediyorum. kaderimi alın yazımı bana yazdığı için.

 71. aslı dedi ki:

  Cesur kardeşim, senin olumsuzluklarının, olumluya çevirdiğin yanlarının olduğu kağıdı her gün düzenli olarak okuyacaksın.

  Olumlu yazdığın sayfalarını da her gün okuyup tekrar edeceksin. Olumlamaların şu cümlelerden olmalı

  Sen kendine göre bunu uyarla olurmu.

  Olumlama cümlelerin şu şekilde olmalı, örnek; mutlu bir hayata sahibim diyeceksin. Mutlu bir hayat istiyorum değil.
  Sağlıklıyım,

  Olumlama cümlelerin sadece sana ait olacak başkalarına değil.

  Örnek, bana saygı göstersin değil, Saygı görmeyi hak ediyorum gibi olacak cümlelerin.

  Kendimi olduğum gibi kabul etmeye niyet ediyorum, hazırım, başlıyorum, kendimi olduğum gibi kabul etmeyi öğreniyorum diyeceksin.

 72. aslı dedi ki:

  İyi akşamlar Cesur kardeşim, bu gün ilk günü tamamladın hayırlı olsun.

  Ben sana soru sormayacağım sadece sana yol göstereceğim, senin bana sormak istediklerin varsa sorabilirsin.

  Ben senden bir defter almanı ve her günü günlük tutar gibi değerlendirmeni yazmanı istemiştim. Bunu düzenli olarak her gün yapmanı istiyorum.

  Ayrıca senden bu yaşına kadar geçen yıllarını değerlendirmeni, 0 yaşından şuan ki yaşına kadar olan yaşını 5 er yıl ara ile iyisi ile kötüsü ile yazmanı istiyorum. İlk 5 yıl hatırladığın kadarını sevdiklerin, sevmediklerin.

  Sonra 5-10 yaş arası geçen zamanda yaşadıkların. Sevinçlerin üzüntülerin. Acıların kayıpların kazandıkların. Hayallerin, gerçekleştirdiklerin, gerçekleştiremediklerin. affedemediklerin bu şekilde 5 er yılla bu yaşına kadar değerlendirmeni istiyorum.

  Ancak bunu bir günde yapmayacaksın.

  Her 5 yılı iyileştire iyileştire geçmişinle barışa barışa geçmişinde seni üzen sıkan acı veren hiç bir şey bırakmadan geçmişini ruhunda aklında temizleyerek barışarak geçmişte yaşadıklarına teşekkür ederek, geçmişini affederek her 5 yılı böyle temizleyerek bu yaşına gelmeni istiyorum.

  Bu biraz zor olacak. Affedemediğin kimse, olay bırakmayacaksın anlaştıkmı?

  bunu da defterin arkasına yaz yada bir temiz kağıda yazıp sonradan dosyaya koyacak şekilde sakla.
  tıpkı olumlu olumsuz yanın gibi 5 yılın olumlu olumsuz yaşadıklarını yazacaksın.
  Ancak bu kez olumsuz olanlarla barışacak, olumsuzları olumlu düşünceye çevireceksin.

  Bunun içinde Allah dan dua ile yardım isteyeceksin kardeşim.
  şöyle;
  Allah’ım bana değiştiremeyeceklerimi kabul etmek için huzur, değiştirebileceklerimi değiştirecek cesaret ve her ikisini birbirinden ayırabilecek akıl ver diye.

 73. Sevda dedi ki:

  Atiwdir Su Damlam afiyet olsun hep sevgiden mutluluqdan bagir

  1. su damlasi dedi ki:

   Sevdam bitanem tesekkur ederim afiyet bal seker oldu
   Kiz ben sevgiden mutlu diyelim ki yani bu hiss bana cok yabanci ben
   2 gundur rahat nefes ala biliyorum o yuzden cok mutluyum ki hep devam etsin bu rahatlik amin sen napiyorsun 🙂

 74. Sevda dedi ki:

  Yok yok hic sesini yukseltme Ya Su Damlam hep Boyle pozitiv duwun guldurdun beni Allahda seni guldursun amin .o gunlerde Betul yazmiwdiki Zehra bon bon bakiyor yadima duwdukce gulurum wimdide sen .

  1. su damlasi dedi ki:

   Ya sevda ablam bu bagirmak bende adet olmus kaliba
   Canim ya hep yuzun gulsun evet betul beni olduruyor gulmrkden opuyorum. Bi seyler atistirayim yazarim burda ol

 75. Sevda dedi ki:

  Aytac canim iyiyim sen nasilsin cook uzr dilerim yeni oldugum icin senide hepinizi tanimagima sevindim

  1. su damlasi dedi ki:

   Sevda kiz bu fikir aklima yatdi valla
   Gercekden komsumuyuz? Ah keske ben simdi cikiyorum balkona boyle
   Avazim cikdigi kadar bagiriyorum ki .
   Huyy komsular hanginiz sevdasiniz:-) ki alemsin vallah
   Evet benimde ablam yok 2 abim var onlarda yurtdisinda yasiyor
   Arkadaslar cok ama tek sirdasim annem
   Cocuklarini opusuni aldim koydum kalbime tesekkur ederim seni cok opuyorum

  2. Aytac azeri fan dedi ki:

   Tesekkur ederim sevda cim ben de iyiym çok SUKUR seni de iyi olmana çok sevndim hep iyi ol üzü dilemen gerek yok ben sana kendim tantiym ismim aytac yukarda da yazli zaten 18 yasdayim baku de doguldum baku de de yasyorum nisanliyim calismyorum nasil derler ev qizyim qisa ça kendimi tantim sana ben de seni le tanis oldugum sevndim tekrar hos geldin aramza

 76. Sevda dedi ki:

  Gozel .Xanim .Betulcum sizler nasilsiniz?inwallah hepinizi tanirim zamanla .Betul canim senaryu nasil gidiyor kovuwacaq Omer Zehra duyun olar senin cekdiyin dizide ?ya bu senaristler kibi etme yureyimizi cekdirdiler

  1. Aytac azeri fan dedi ki:

   Seni guldur bildiysem ne mutlu bana canım arkadasim o cetine ben de çok sinir oldum o eli kirarim ben insallah yarin omer ona guzel bir kaf atar da icim rahatlar ismini bile duynca sinrleni yorum e tabi sen diziyi izler ken guler sen ane baban da nede gulyor sun der sana ben de gulyor dum kardesi de oyle bakyor bana gulucek ne var ki gülü yor su deli sin dyor bana gercek de de kardesim çok hakli bu dizi bizi deli etti neyse canım san iyi geceler tatli ruyalar seni çok sevyorum canım guzel gozlum

 77. Sevda dedi ki:

  Opdum Su damlam onlarda seni opuyur canim benim kewki gercek heyatda tanisaydim nerde otuyursun belki konwuyuz hic haberimiz yok .Benim kiz kardewim olmadigi icin dostlarim arkadawlarim cok tabiki gercek arkadawlarim var .evet Su Damlam azeri oldugumuz icinde.

  1. Aytac azeri fan dedi ki:

   Iyi aksamlar sevda cim hos geldin nasilsin ?

   1. su damlasi dedi ki:

    Prensesim iyi aksamlar canim tamam uzulmuyecem bu gun cok iyim bitanem Şimdi geldim eve diziyi bekliyorum ah yine bu canani gorucem ziplatiyor sinirlerimi eh katlanacam artik bitanem senin durumun nasil?

    1. Aytac azeri fan dedi ki:

     Ne guzel sen hep mutlu ol canım sen iyi olunca ben de iyi olyorum dizimiz ben de iziledim ne yalan soyleyiyim bugun canana hiç takilmadim zehom arbadaki sahnesi bana okadar iyi geldiki o sahneyi izleynce kalbim de karip bir his yaşadım o his de beni çok mutlu eti canana sinrlendim ama o sahne nede bilmyorum ama bana çok iyi geldi anem de bak dizi boyle olur kizi elin den opdi gercek ask boyle olur dedi anemin de hosuna git o sahne neyse sen napyorsu canım nasil buldum bugun ki bölümü ha son sahne de kotu oldum nasil da tudu zehranin kolu dan ben qskanclik da deliye dondum omerin yeri de olsam onu bir guzel dover dim bislik omer bile zehraya doknmaya kiyamaz ken ona ne nolyor ya ben bu cetini oldururum ya sinir bozucu bislik ne olcak

     1. su damlasi dedi ki:

      Ya demek mutlu oldun oylemi ?aferinsana arabadaki sahneyi bende sevdim dŞimdi bu sahneye bakib boyle guluyorum annemde hayirdir kizim piyanqo falan mi var 🙂
      Ben yine guluyorum bu defa tepki babamdan geldi ne kizim maasini alip bendenmi gizliyorsun 🙂 tabi ben hic bisey soylemeden guluyorum yine bu defada kapi caldi veeeeee sinir zipladi offffffff diye bagirdim 🙁
      Biraz sakinlesmisdim ki diziye canani sokdular bide o cetin denilen gorgusuz var ya offfff onu bi elime gecirirsem 🙁
      Ve son darbeyi bana yine cetin vurdu zehram dokundu bu an bagiran su damlani yildirim vurdu sanki kiskandim sinir oldum boyle disimide sikdim :-\
      Eh sonra siteye girdim bi de. Ne gorsem prensesim AYTAC bana yorum yazmis hemen gulmeye basladim ku haala guluyorum COK tesekkur ederim bu gulucuk icin

 78. Sevda dedi ki:

  Selam Su damlam sizinle yeni yazdigim ucun tabi ki cok Weyden habarim yok Amma bitanem sen hayla gencsin bu sozleri bir daha sakin ewitmeyelim sandan .Senin hayirlisi ne olacaqsa Tanrim yardimcin olsun .Ben siteye dahil ola bilmediyim icin sizi farkli farkli sahifalardan takib ediyorum Bu gun zor buldum sizi senin bana sicaq davranman yillardir taniyorum kibi geldi bana hadi opdum kendine iyi bak zamanin her weyi duzeldir boyuk ablan kibi diyorum

  1. su damlasi dedi ki:

   Ay ay benim sevda ablam gelmis nasilsin? Cani seni merak etdim cook kiz yeni cikan sayfalara yaziyorum ben hep cani soz artik bu turlu seyler soylemem canim desteyin icin cok tesekkur ederim iyi ki varsin bitanem soylediklerini dusunucem

   1. su damlasi dedi ki:

    Sevda ablam azeriyiz ya toprak cekiyor canim benim yazdigin yorum icimi rahatkatdi cocuklar nasil ?benim yerimede op onlari

   2. Aytac azeri fan dedi ki:

    Iyi aksamalr arkadaslar napyoruzn canım su damlam sana da iyi aksamlar napyorsu bak bir de ben den rahatsız olyor musunuz diyor su her kes seni çok sevyor sevda arkadasim da seni çok sevyor mus gördün mu sen bizim icin çok degerlisin bundan sonra uzulmek yok biz hep senin yandayiz bitanecik pirensesim çok opdum seni

 79. aslı dedi ki:

  Cesur kardeşim, ilk günün nasıl geçiyor? benim senden bir isteğim olacak. kendine bir defter almanı ve o deftere her günün değerlendirmesini yazmanı istiyorum. 1. gün. 2. gün diye günlük tutar gibi günün sonunda bir gününü kendin değerlendirmeni istiyorum.
  Akşam olunca sana yazacaklarım var bekle olur mu.

  1. Cesur Sonmez dedi ki:

   Asli hanim gunum cokda iyi gecmiyor karib ozlem hissi var icimde

   Tamam defter tutuyorum Şimdi zaten bos. Bos oturuyorum olur tabi ki sorularinizi bekliyorum .burda olucam aksam

  2. su damlasi dedi ki:

   Aslim benim bitanem nasilsin?

 80. xanimazerifan dedi ki:

  merhaba gozel abla dun dogum gununmus dogum gunun kutlu olsun mutlu yillar sana

  1. Gozel dedi ki:

   Teşekkur ederim HANYM AZERI FAN yorumuny şuan gordum sag ol

 81. Gozel dedi ki:

  Oo LALECYM hoş geldin nekadar sevindim gelmegine ASLIM mujdemi istiyorum bak Lale geldi canym

  1. aslı dedi ki:

   Evet canım gözümüz aydın olsun. inşallah da hep bizimle kalır.

 82. A.S.K hastasi dedi ki:

  Kiz lale seni gorduyume nasil mutlu oldum anlatamam. Iyi geldi bana. Nasilsin ne yapuyorsun? Kiz ozledim seni. Seninle omeri tartismayi ozledim. Gerci bu aralar omerden cok baska is pesine dustum. Olsun yine geldin ya varligin yeter. Bende yasiyorum siteyle ilgili sorunlar. Su aralar biraz duzeldi. Arada yine giremiyorum.

 83. A.S.K hastasi dedi ki:

  Gozelcim bugun iyi olmak bana haram galiba . Sabahtan beri aksilik pesimi birakmiyor.Moralim cok bozuk. Once dolabtan vazo ustume devrildi. Sonra disari ciktim baskasinin bana alis veris icin parayi kaybettim. Bu da yetmedi bir araba uzerime camur sicratti. Hala disardayim eve gidene kadar daha ne olucak bilmiyorum.

  1. aslı dedi ki:

   onunla geçmiş olsun A.S.K. hastasi. Allah daha beterinden korusun.

 84. Lale turkmen dedi ki:

  Her kese MERHABAAAAA. OLEYYYY haftalardir bu site bana cin ishkencesi yapdi be. Su an bu siteye nasil girdi anlamadim. Simdilik hec bir sey okumadim. Siteye girebildigim icin shokdayim ya da sevincim beynime vurdu ne yazicagimi sasirdim. Hepinizi cok seviyorum canim arkadaslarim cok ozledim sizler. Sebebini bilmiyorum ama her gun 40 kez siteye girmeye calisiyorum her defasinda ayni rusca yazilar cikiyor. Her gun o yazilari 40 kez gormekden bikdim valla. O yuzden cin iskencesi dedim. Umarim bir daha o yazi ile karsilasmam

  1. Aytac azəri fan dedi ki:

   Hos geldin lale turkme nasilsin ? Canım ne guzel sonun da gire bilmisin sitey her kes seni çok ozledi çok merak edyorduk seni çok sevndim seni adina insallah bir daha sitey girme sorun yasamasin arkadaslar seni gornunce çok sevincek ben den çok sevndim RABBIM bir daha ayirmasin insallah

  2. aslı dedi ki:

   Benim prensesim gelmiş, hoş gelmiş. Seni çok merak ettik vede çok özledik, özledim Lalecim.
   Şükür kavuşturana inşallah bir daha bizden ayrı kalmazsın o rusça yazıları da görmezsin. Tekrardan hoş geldin canım.

 85. Gozel dedi ki:

  Iy gunler RADACYM iym cok şukur dogum gunude cok iy gecdi biraz yorgunlyk var misafirlerim icin o yan bu yan koşdurdugum icin sen nasylsyn canym
  AYTACCYM iyleşdinmi nasylsyn
  ASLYCYM seninle gurur duyurum cok iy bi iş yapyosun
  SU DAMLAM nasylsyn kendini iy hissetdigine sevindim umarym fikrin degişer Cesuryn yazdyklaryndan iy bi insan oldugundan eminim biraz aşkyny frenlep bilmiyo tek sucu bu
  CESURCUM nasylsyn diymijem yabancy ortamda nasyl oldugunun farkyndayym biraz sabyr abycym ben senin yanyndayym bu zorluklardan baş alyp cykajagyna eminim sana kolay gelsin seni sevdigimizi sakyn unutma umarym guvenimi boşa cykarmazsyn boyuna kurban abycym allah emanet ol

  1. Cesur Sonmez dedi ki:

   GOZEL ablam nasilsin canim ablam ben senin ellerinden opuyorum COK tesekkur ederim iyiki varsin inanin sizden o kadar destek aliyorum ki ben COK şansliyim sizler varsiniz evet haklisin hic olmadigim bi yerdeyim zor bi az kimseyi tanimiyorum yabanci bi ortam ama ya sabr deyip dayaniyorum umutlarinizi bosa cikarmiyicagim askimida frenliyecegim soz verdim yapiyorum ilk koydugum kurallardan basladim bile canim ablam var ol her zaman bana destek oldun seni cok seviyorum GOZEL ablam.

   Aytac guzel kardesim tesekkur ederim ben iyim iste alisiyorum haklisin hayirli olsun tabi hep bana destek oldun iyiki varsin sagol canim kardesim internet zayif bira az telimle yaziyorum. Qebele COK guzel bi yer dolasiyorum buralari .

   Xanim azeri kardesim cok tesekkur ederim bu destek Benim icin cok onemli

   1. Aytac azeri fan dedi ki:

    Iyi olmana çok sevndim cesur abi hep iyi ol RABBIM yardimcin olsun biz hepimiz her zaman seni yandasiz her şey çok guzel olcak insallah yeter ki sen sabırlı ol ben abime guvenyorum insallah her gonlunce olur iyi guner

  2. Aytac azeri fan dedi ki:

   Merhaba gozle ablacim yavaş yavaş iyilesyorm çok SUKUR bugun da iyim çok tesekkur ederim sen nasilsin ?

 86. xanim azeri fan dedi ki:

  gunaydin sudamlasi nasilsin yeni bir gun sanada cesur abimede hayirli olsun

  1. su damlasi dedi ki:

   Gunaydin Xanim azeri canim benim cok tesekkur ederim seni cok seviyorum her zaman yanjmdasiniz tesekkur

 87. A.S.K hastasi dedi ki:

  Su damlasi senin adina cok mutluyum. sen mi atlatdin yoksa kendisi mi geri cekti adamlari. O yaptiysa demek degisim baslamis. Iyi olucak merak etme. Gozel sen nasilsin dogum gunun nasil gecti? Aslim Cesur siz nasilsiniz? Aytac iyimisin canim diger sayfada sana yazmistim ama cikmamis.

  1. su damlasi dedi ki:

   ASK HASTASİ cesur bey kendisi islerine son vermis bu sabah ise getdiyimde yalnizim his etdim birileri pesimde diyil artik fark etdim ofise geldiyimde katibesinin artik kurtuldun dedi bana bende nasil yani anlamadim kizda bana cesur bey istedi bi daha pesinde hic kimse olmuyacak ozgursun kiz dedi tabi ki cok sevindim ismdi rahat bi sekilde dolasa bilicegim.

   Kiz ben bunlardan neler cekiyordum bide adamlar turk hic soyleyemiyordu biz emir kuluyuz diyorlardi
   Eh artik eve yeralti gecitlerde saklanarak ve son kurusumu taksiye verib eve bes parasiz gitmyecem cok iyi oldu bu .

  2. Aytac azeri fan dedi ki:

   Merhaba ask hastasi bugun daha iyiym canım çok SUKUR sen nasilsin ? Sikma canini olyor oyle benim de yazdigim bir çok yorum cikmyor bazen yenide yazmak zorun da kalyorum

  3. Aytac azeri fan dedi ki:

   Merhaba ask hastasi bugun daha iyiym canım çok SUKUR sen nasilsin ? Sikma canini olyor oyle benim de yazdigim bir çok yorum cikmyor bazen yenide yazmak zorun da kalyorum internet mi yavas anlamadim yorumu kac defa goder dim ama gitmyor insallah bu cikar

 88. Gozel dedi ki:

  Gunaydyn ask ayilem yeni gununiz hayyrly olsun arkadaşlar iymisiniz

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın Gözelcim

  2. su damlasi dedi ki:

   Gunaydin gonlu guzel kalbi guzel ask ailesi nasilsiniz arkadaslar? Yeni bi gun her kese ugur getirsin hepinize Gunaydin ASLİ bitanem nasilsin? ASK HASTASİ nasilsin dun seninle konusdugum konu vardi ya bu gun o konuda ozgurluyime kovuştum cok mutlu oldum .GOZEL ablam nasilsin? Aytacim bitanem nasilsin kiz. Seni cok seviyorum .

   1. Aytac azeri fan dedi ki:

    Gunaydin canım benim bugun daha iyiym çok SUKUR sen nasilsin bitanem ben de seni çok sevyorum canım arkadasim çok da opyorum seni adına çok sevindim sana da cesur abye de bol sans lar diliyorum bakalim 21 günün sonra neler deysicek san iyi güner pirensesim

    1. su damlasi dedi ki:

     Buldum seni cok tesekkur ederim iyim ben sen benim ugurumsun ya prensesim kiiiiiz ah ben seni nasil seviyorum canim işdeyim yazarim Allaha emanet ediyorum gorusuruz opuyorum guzel gozlum

     1. Aytac azeri fan dedi ki:

      Evet bulmusun ben diger sayfa da ydim simdi buraya geldim iyi olmana çok sevindim hep iyi ol ben de seni çok sevyorum guzel gozlum canım sən benim ben de opdum kocaman da sarlydim sana internet yavas zayif yazyorum gitmyor site de girmek de zorlanyorum

 89. A.S.K hastasi dedi ki:

  Gunaydin. Evet yeni bir gun yeni bir baslangic icin degisim kampi baslamis. Her ikiniz icin hayirli olsun. Cesur hadi goster kendini. Burda bak ne kadar kisi sana guveniyor yapa bilecegi ispat et. Yalniz kalmak ikinize iyi gelecek. Biri geldi bile mutluluktan ucuyor. Senin icin aynisini soylemem. Ilk gunden kendi ismin yerine onunkunu yazmissin.

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın canım.

   1. Cesur Sonmez dedi ki:

    Gunaydin Asli hanim nasilsiniz? Ve her kese Gunaydin .Asli hanim ricaniz basin gozum uste haklisiniz etkilenirim diyer sayfaya bakdigimda bu koniyla iygili hep buraya yazacagim tesekkur ederim bu konudada yardim etdiniz kendinize islerinizde size kolay gelsin

    ASK HASTASİ gunaydin destek oldugun icin tesekkur ederim ya hic sorma o isim konusunu haala nasil oldu anlamadim bi de bakibda guluyorum evet her sey COK guzel olucak ASLİ HANİM bana guc verdi gercekden icim cok rahat su an tabi zaman zaman onu ozleye bilirim bu cok dogal bi sey .ama sureni iyi deyerkendirim iyice atlatman lazim

    1. aslı dedi ki:

     Günaydın teşekkür ederim iyiyim çok şükür. Cesur kardeşim, sen rahat ol her şey güzel olacak inşallah, elimden ne gelirse yardıma hazırım ben 🙂

 90. Gozel dedi ki:

  Aslim bu iki gonli guzel insanlara yardym etmegine sevinyorum teşekkur ederim ikisi icinde hayyrlysy olsun ikiside benim icin kiymetli hayyrlysy olsun

  1. aslı dedi ki:

   Gozelcim canım benim herkes için hayırlısı olur inşallah.

 91. aslı dedi ki:

  Cesur kardeşim, su damlası başladı bile değişime.
  Sıra sende, su damlasından istediklerimi aynen senden de istiyorum.

  Cesur kardeşim eline bir kağıt al ve ona kendinde gördüğün olumlu ve olumsuz yönlerini yaz.
  bir diğer kağıda, su damlasının olumlu ve olumsuz yönlerini yaz.

  ve diğer kağıda kendinde gördüğün olumlu yönleri yazdıktan sonra, olumsuz olanları da, olumluya çevirerek yaz. ve su damlası içinde bunu aynen yap.

  elinde toplam da 4 kağıt olacak.
  sen hem kendin için, hem de su damlası için yazdığın olumlu olan sayfayı her gün düzenli olarak okuyacak, hayal edecek düşüneceksin. yazdıklarında uygulayacakların varsa mesela sigara içmek gibi olumlusu sigara içmemek, gerçekten de bu 21 gün boyunca sigara içmeyeceksin yazdıklarını uygulayacaksın.
  kendin için yazdıklarını da aynı şekilde okuyacaksın.
  ve bundan su damlasının haberi olmayacak ne yazdığını ona göstermeyecek söylemeyeceksin.
  21 gün sonra o kağıtlar lazım olacak atmayın.

  1. Cesur Sonmez dedi ki:

   Tamam Asli hanim bende sureye basliyorum simdi yazarim elave edeyim ki sigara hic icmrdim tadini bile bilmiyorum ickide aynen bu konuda kendime guveniyorum .soylediyiniz her seyi harfiyen uyguluyacagim bide bu sure icinde acil is konusu bile olsa su Damlasi ile konusmayacagim acil durum olursa arkadaslar hall eder Asli hanim bende bu sureye hic konusmadan basliyorum o her seyi biliyor zaten

   Diyer yorumunuzu cevapliyorum evet hic olmadigim bi yerdeyim yalnizim burda sakince dusunucem ic dunyamada seyahet edicem

   Bi sey sorayim ben bu sure icinde dusunduklerim konusunda kendimi koti hiss edersen sizden fikir ala bilirmiyim? Bu gunluk iyi geceler size zahmet verdim tesekkur ederim

   1. aslı dedi ki:

    Cesur kardeşim, öncelikle kötü alışkanlıklarınız olmamasından dolayı sizi kutluyorum.
    Bazen insanın iç dünyasında seyahat etmesi güzeldir. size bu seyahatinizde iyi yolculuklar diliyorum.
    elbetteki fikir alabilirsiniz. iyi geceler. ne zahmeti yardımcı olabilirsem ne mutlu bana tekrardan iyi geceler Cesur kardeşim 🙂

    1. Cesur Sonmez dedi ki:

     Asli hanim tesekkur ederim beni kutluyorsunuz tesekkur evet kotu alişkanliklari hic sevmiyorum .şöyle duşunuyorum bi insan kendi vicudunu zeherliyorsa baskalarinida kolay.bi sekilde zeherler hatta oldurede bilir.
     O yuzden sevmiyorum ve kullanmiyorum kullanan arkadaslar var mecbur kalmadigim surece onlardan uzak duruyorum.

     İc dunyama yolculuka basladim bile umarim bu yolculuk iyi olur.
     Bi sey daha soyleyecegim dun bi kac arkadas sitede ask yasiyorsunuz falan yazmis ben boyle dusunmuyorum ben aski burda yasiyacak kadar cocuk diyilim ki,.
     Ben destek amaciyla dusunuyorum ilk defa hayatimda birinden destek aliyorum .
     Mesela bana siz dun 21 gun sure dediyinizde ilk bastan bana cok basit geldi ama simdi oyle hiss etmiyorum cok rahatim biriyle konusuyorum ve beni sayqiyla dinliyorsunuz
     Sizin bana etdiyiniz yardim dan sonra su Damlasinin soyledikleri aklima geldi .
     O hep diyordu ki bi psikolokdan yardim alin adet etdiyiniz aliskanlikdan kurtulun o zaman ben onu beni deli sandigini dusunuyordum .
     Ama oyle diyilmis gercekden destek almaya ihtiyacim varmis
     Ben yazarim yine her sey icin cok tesekkur ederim okuyan gozlerinize saglik Asli hanim

     1. aslı dedi ki:

      Günaydın Cesur kardeşim.
      Kötü alışkanlıklar hakkında söylediklerinde haklısın sana katılıyorum.

      Bedeninize, sağlığınıza, önce kendinize sonrada diğer insanlara karşı bu anlamda saygılı olduğunuz için sizi tebrik ederim.

      İnsanın kendisi ile zaman zaman yalnız kalması iç dünyasına yolculuk yapması, kendisini keşfetmesi güzeldir. Bu süre içerisinde kendinizin farkına varacak, hiç görmediğiniz yönlerinizi keşfedecek fark edecesiniz.

      Ve sizden tek bir ricam olacak, bu konu ile ilgili görüşlerinizi, düşüncelerinizi, bana sormak istediklerinizi 21 gün boyunca sadece bu sayfaya yazarak belirtirseniz sevinirim.

      Çünkü, diğer sayfalarda yazılanlardan etkileneceksiniz. O sayfaları okuyabilir dizi ile ilgili düşüncelerinizi yazabilirsiniz. Ancak bu konuyla ilgili her şeyi 21 gün boyunca bu sayfaya yazmanızı istiyorum.

 92. su damlasi dedi ki:

  Ben bu degişim suresine hiiic konusmadan basliyorum sure bitdiyinde karsimda gercekden gormek istediyim patron gorucem .dusunucem davranislarimi gozden gecirecegim .tesekkur ederim asli bitanem cok sagol

  1. aslı dedi ki:

   Su damlası, bir tanem öyle ise, senin şimdi yapman gereken eline bir kağıt alıp ona Cesur beyin olumlu ve de olumsuz yönlerini yazmanı istiyorum.

   Cesur beyde görmek istemediğin olumsuzlukları ondan habersizce yeni bir kağıda yazmanı ve saklamanı 21 gün boyuncada değişmesini istediğin olumsuzlukların olumlularını düşünmeni istiyorum.
   temiz kağıda Cesur beyde görmek istediğin olumlu ne varsa hepsini yaz.
   sana nasıl davranmasını istiyorsun?

   bunu kendin içinde yapacaksın, kendinde gördüğün olumlu ve olumsuz yönlerini yazacak değiştirmek istediğin ne varsa değişmiş olanı temiz kağıda yazacaksın.
   elinde toplam da sana ait 2, Cesur beye ait 2 toplamda 4 kağıt olacak.

   ve temize çektiğin olumlu olan kağıdı hergün düzenli olarak okuyacak ve hayal edecek buna da inanacaksın. her gün bunu yapacaksın.

 93. aslı dedi ki:

  Pekala arkadaşlar, Su damlası ve Cesur kardeşim.
  Değişime ikinizin de gönül rızası olduğuna göre. 02 11 2017 perşembe günü itibari ile değişim süreciniz başlamış bulunmakta.

  23 11 2017 tarihinde de bitmiş olacak Allah’ın izni ile.

  Bu zaman dilimi içerisinde, hiç bir şekilde birbirinizle mecbur kalmadıkça iş dışında görüşmeyecek konuşmayacaksınız.
  Su damlasının istekleri aynen geçerliliğini koruyacak.
  kurallara uymamak, yarıda bırakmak yok.

  *************
  10 günlük süre 21 güne çıkarıldı.
  su damlasının kuralları

  1 kural.qebelede 1 gun deyilde 10 gun kalacaksiniz.
  ( özel not 21 Güne çıkarıldı )

  2 kural .hic bisekilde yangin bile cikarsa bana telefon etmiyeceksiniz.

  3 kural vhatsappma mesaj atmayib durumuma bakmiyacaksiniz.

  4 kural bu siteye yazin burda arkadaslariniz var ama bana yorum yazmayin.

  ************

  Birbirinizden neler istediğinizi her ikinizde biliyorsunuz sanırım? karşılıklı son bir konuşma yaparak da başlayabilirsiniz.

  yada her ikinizde birbirinizden ne istediğinizi bildiğiniz vede beklentilerinizi de bildiğiniz için hiç konuşmadan da başlayabilirsiniz.

 94. aslı dedi ki:

  Su damlası, Cesur kardeşim senin ona koyduğun 10 günlük kuralı 20 güne çıkarmak istiyor.

  Yani 21 günlük değişimi o da kabul ediyor.
  Sende kabul edersen ve Cesur bey de vazgeçmeyip kabul eder ise, 21 günlük değişim süreciniz başlayacak.

  her ikinizde kabul dediğiniz de, ertesi gün ilk gününüz olacak ve 21 günlük geri sayım başlayacak. kabul mü?
  her ikinize tekrardan soruyorum bu soruyu 21 günlük değişime hazır mısınız istiyor musunuz?

  1. Cesur Sonmez dedi ki:

   Asli hanim o anonim ben diyildim. Benim kafam karisti bi şarjim bitiyordu yorumu yazdim kendi ismim kalmis su Damlasi yazmisim . anonimin yorumundan sonra fark etdim o yuzden ozur dilerim yazdim gercekden nasil oldu ben anlamadim evet 21 gun degisime ben raziyim artik 21 gun qebeledeyim size bu gun bana etdiyiniz destek icin sonsuz tesekkur ederim hakkinizi helal edin

   1. Cesur Sonmez dedi ki:

    Sizi guldurduysem ne mutlu bana haklisiniz onu o kadar cok dusunuyorum hic aklimdan cikmiyor o yuzden yalnis yazdim eh ne ise ben qebeledeyim buralari fazla tanimiyorum o yuzden cok yabanci geliyor bana

    1. aslı dedi ki:

     Size kolay gelsin Cesur bey hiç tanımadığınız bilmediğiniz bir yerde kendinizi iç dünyanızı rahatlıkla dinleyebilirsiniz. Size iyi gelecektir orası inşallah.
     Desteğim elimden geleni yapmaya hazırım kardeşim.

  2. su damlasi dedi ki:

   Aslim bitanem bu gorduyume inanamiyorum gercekdenmi?
   Allahim sana cok sukurler olsun,

   Asli sen bunu nasil basardin?ben 3 yildir basaramiyordum.
   21 gun onun yuzunu gormuyecegim inanmiyor cok mutluyum tesekkur ederim evet ben zaten kabul etmisdim o artik isleri ordan yurutur .bu sure benim icin cok onemli dusunucem.
   Rahat nefes alacagim .bunu kabul edecegini beklemiyordum gercekden ama kabul etmis ne guzel onu bu yonunu iyi tanirim verdiyi sozu tutar eh bu gece rahat uyucam artik .aslim sana cok tesekkur ederim evet sen benim yapamadigim bi seyi su an benim icin gercekleştirdin iyiki varsin opuyorum canim benim

   1. aslı dedi ki:

    Su damlası insan istediği zaman Allah’ın izni ile ona her kapı açılır sen rahat ol. Cesur kardeşimde rahat olsun.
    şimdi sen iyice bir düşün bak sende diyorsun düşüneceğim diye.

    Cesur kardeşimde düşünsün iyice, nerede yanlışınız var doğrularınız var bakın ve bu 21 günün sonunda birbirinizi daha iyi anlamış olarak ve birbirinizin kıymetini bilerek sevgi saygı içerisinde önce iş arkadaşı, sonra da eğer gerçekten istiyorsanız özel hayatınızda birbirinize yer vereceğiniz kişi olursunuz. inşallah.

 95. Anonim dedi ki:

  Asli hanim. Bu nasil oluyor?Su damlasi Su damlasina mesaj yollamis.

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar anonim. şuanda bu mesajı yazan kişi Cesur bey mi? öyle ise isminizi yazmadan gönderdiğiniz için isminiz şuan anonim olarak çıkmış.

   olur da bu mesajı yazan Cesur bey değil ise, Cesur bey su damlasını o kadar çok düşünüyor ki, kendi isminin yerine onun ismini yazmış. bilinç altının dışa vurumu bu. Cesur bey için varsa yoksa su damlası.

 96. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aytac.Gecmiş olsun.Bir az daha iyimisin?Allah şifa versin.

  1. Aytac azeri fan dedi ki:

   Iyi aksamlar hanim ablacim çok SUKUR biraz daha iyiym ilgin icin çok tesekkur ederim canım ablacim sen nasilsin ? Iyisndir insallah

 97. Gozel dedi ki:

  Aslim sag olasyn canim bu analizler bana buyuk hediye canym kardeşim bazy işlerimi birakyp okudum cok iy geldi minnetdarym gercekden Ayşeye soylemeli mutlylyk onun haky soyleme firsatda olmuş o an soyleseler iy olurdy Koraya cok uzuldum Kerem bile tanydyk olmasyna sevindim hoş goruşurus daha onjede yazdym ama gondere bilmedim bisafar enşalla gider

  1. aslı dedi ki:

   Gozelcim canım benim bu özel güzel doğumda senin için çok daha fazlasını yapmak isterdim ama elimde olmayan nedenlerden dolayı böyle oldu. Kusuruma bakma canım benim Allah ömür verirse inşallah bir daha ki doğum gününe güzel sürprizler yaparım.

   Her günün bir önceki günden güzel geçsin inşallah sağlıkla sevdiklerinle güzel bir hayatı yaşa Gozelcim. Seni seviyorum güzel arkadaşım benim.
   Allah’a emanet ol.

 98. aslı dedi ki:

  Cesur kardeşim ben sana yazdım hemde bir kaç kere ama yazdığım çıkmıyor.
  sen 10 günü geçersen 20 günüde geçersin eminim.

  1. Cesur Sonmez dedi ki:

   Okudum ve cevapladim asli hanim cok tesekkur ederim

   1. aslı dedi ki:

    Merhaba Cesur kardeşim ben sana uzunca mesaj yazdım o çıkmadı. senin cevap verdiğin mesaj değil o.

    Senin değişim için ilk aşaman zaten su damlasının kurallarına uymayı kabul ederek başladı. olurda bu 10 günü su damlasının istediği şekilde geçirirsen zaten onun sevgisini, saygısını, kazanma yolunda adım atmış olursun.
    10 günü geçince 20 günde zaten geçer.

    sen istersen bu 10 güne o 20 günü ekle. 20 gününde ilk 10 günü böylece geçmiş olsun olur mu?

    1. su damlasi dedi ki:

     Asli hanim iyi aksamlar oncelikle cok tesekkur ederim kabul etdim bunu ben ama o 10 gun demisti kuralina gore ben ona yazamam senden cok rica ediyorum su Damlasina sureni 20 gune uzatdigimi soyle bakalim ne diyecek ben raziyim 20 gun olsun

     1. Cesur Sonmez dedi ki:

      Ya cok uzur dilerim asli hanim ben ismimin yerine su Damlasi yazmisim o yorumu ben yazdim ya cok uzur dilerim artik nasil ozledim se ismimin yerine onun ismini yazmisim

     2. Cesur Sonmez dedi ki:

      Ay ben Şimdi fark etdim bu nasil oldu anlamadim ki

     3. aslı dedi ki:

      Peki, Cesur kardeşim. sen zaten bu değişimi istiyorsun. Ancak vazgeçmekten korkuyordun şimdi vazgeçmeyeceğini de biliyorsun.

      İsminin yerine onun ismini yazman bilinç altında sürekli onu düşünmenden kaynaklı. adının yerine de ondan o ismi yazdın. beni de bu ağrılı halimde güldürdün.

 99. Aytac azeri fan dedi ki:

  Elerine o guzel gonlune salik aslicim harika bir analiz olmus canım yazdığı o siyirler ayri bir guzelik katyor analize çok guzel her zamanki gibi koraya ben de çok uzuldum sukra teyze yansi yapdi oyle konsarak o canan denilen kizi ben de hiç sevmedim o nebicim bir qız ya sinir olyorum o kiza tpki alev ve mehtap gibi o da ayse konsunda da çok haklisin aslicim ayseye de her seyi oyirenmeli aysesiz dugun olmaz bence yakin da ayse de her seyi oyrenicek dir hayrlis diyelim izliyip gorcez 1 cin analiz okudum simdi 2 ciyi okycam eminim 2 çin analiz de çok guzel olmsdur her iki analizic çok tesekkurler canım her sey gonlunce olsu her zaman RABBIM sən den razı olsu iyiki varsin

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Aytaccım, sağolasın bir tanem.
   sondaki şiiri diyorsan o bir şarkı sözü klip ekliyorum ya sonda. klipleri göremeyenler için en azından şarkının sözlerini okusunlar istiyorum beğeniyorsanız ne mutlu bana.
   Güzel duan için de amin canım benim.

   1. Aytac azeri fan dedi ki:

    Çok guzel düşünmüş sun sarki sozlerini yazmayi eski den ben yapdigi klipi ləri izliyordum ama artıq izileye miyorum vidyo acmyor telm de nede boyle oldu anlamadim vidyo destek lenmyor yad bağlantı bitip boyle bir yazı geliyor sarki sözü olduğun bilyorum ama boyle okuynca siyir gibi geliyor insan her iki analiz de okuyup bitrdim çok guzel olmuşam canım sen de bitanesi canım arkadasim

    1. aslı dedi ki:

     Bazı telefonlarda oluyor video izlenemiyor. sende izleyemiyorsun sağlık oldun en azından şarkının sözlerinden haberdarsın.

 100. su damlasi dedi ki:

  Tesekkurler bitanem cok guzel eline saglik iyi ki varsin hadi cok opdum

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkürler su damlası sende iyi ki varsın ben de seni öpüyorum.
   biraz önce diğer sayfaya yazdıklarınıza cevap yazdım ama çıkmadı yeniden buraya yazacağım umarım çıkar.

   1. su damlasi dedi ki:

    Okudum bitanem cok tesekkur ederim Aslicim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.