Adını Sen Koy 205. Bölüm Analizi 27 ekim Özeti

Burak 29 Eki 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 205. Bölüm 27 Ekim 2017 Cuma

Ömer ve Zehra Düğün Davetiyesi İçin Kart Beğendiler. Ve Bu Beğendikleri Kartı Kaybettiler. Düğün İçin de Hazırlıklar Başladı. Cevriye Hala Zehra İçin Çeyiz Hazırladı. Kız Evine Götürüp Bıraktı.

Ömer ve Zehra sonunda Hatice halanın gönül rızasını ve hayır duasını alarak köyden ayrılıyorlar. Hatice hala Ömer’e elini öptürdü ve ona aileye katıldığı damat olduğu için aile yadigarı köstekli saat hediye etti.

Hatice halanın tek isteği Ömer’in Zehra ya iyi bakması, Zehra yı üzmemesi, Halamız, Zehra ya, bu hayta seni üzecek olursa hemen bana haber ver dedi. Ömer de bir şeye ihtiyacınız olursa çağırabilirsiniz, elimden ne gelirse yaparım dedi ve halanın hayır duasını da alarak köyden ayrıldılar Ömer ve Zehra.

Hatice hala da Salim amca yı arayarak gençlerin yola çıktıklarını haber verdi ve bu evlilik için onay verdiğini, efendi çocuk, bizim kızı da sevmiş, Allah tamamına erdirsin dedi. Salim amca da öyle, o hiç vazgeçmedi benim gözüme de öyle girdi dedi.

Seven sevdiğinden vazgeçmez, nasıl vazgeçsin ki? gün güneşten nasıl vazgeçmez ise, gece güne küsmez hemen onun ardına sıra gelirse, ardı sıra gün yeniden yeni bir güne başlar ve hiç kavuşamasalar da birbirine, hiç vazgeçmezler birbirlerini takip etmekten. Çok nadir kavuşurlar birbirlerine o da ancak güneş tutulması, olduğunda gündüz her yer kararır iki sevgili hasret giderip yeniden ayrılırlar.

Ve seven insan vazgeçmeden sabırla bekler, Ömer’in de bu sabrı, bekleyişi etkili olmuş yıkılmaz denilen duvarları yıkmış engelleri aşmış sonunda da muradına ermişti Ömer.

 

Hatice hala Salim amcaya biraz dargın, söze çağırmadın, düğünde unutmazsın diye sitemini dile getirdi ve istersen çağırırsın diyerek Birbirlerini Allah’a emanet ederek telefonu kapattı hala da, Salim amcada.

Olur da düğün yapılacak olursa ve Halaya haber edilmez gelmez ise ayıp olur. Onay diye gittiler düğünde de baş köşe de yeri hazır olmalı.

Ayrıca o baş köşe de Ayşe’nin de mutlaka yeri olmalı. Her şey Ayşe için başlamadı mı? bu sahte evlilik, Ayşe’nin vesilesi ile olmadı mı? oldu. Öyle ise baş misafir olarak Ayşe de bu düğünde yerini almalı. Almaz ise, Ayşe ye yapılmış en büyük haksızlık olur bu. Hem her şeyi Ayşe için yap, hem de en güzel düğün gününde Ayşe olmasın olacak iş mi?

Ayşe ye her şeyi açıklamak istemiyorsa bu evliliğin onun hastalığı için yapıldı denmesini istemiyorsa, Ömer de diyebilir ki, evlilik yıl dön

ümümüz de Zehra ya bir sürpriz yapmak istedim. Evlenirken kınasıydı düğünüydü yapamadık şimdi yapmak istiyorum diyebilir.

Ömer Ayşe ye ve aileye Zehra’nın kimsesi yok demişti. Bunu da bir şekilde açıklar açıklaması lazım konu tatlıya bağlanmalı.

Ömer ve Zehra dönüş yolundalar ve her ikisi de mutlu en çok da Zehra ve diğerleri gibi bu da geride kaldı dedi. Her gelen gün gelip geçiyor ve sadece bir anı olarak kalıyor Zehra.

Ömer halayı bir kere daha ziyaret edeceklerini düşünürken, Zehra da ümidini tamamı ile kaybettiğini ve halayı Ömer’in nasıl ikna ettiğini hala anlayamamışken, Ömer de bende dedi. Ömer her ne kadar halayı nasıl ikna ettiğini anlayamasa da, azmi, sabrı ve en önemlisi de Zehra ya karşı duyduğu sevgi halanın ikna olmasına neden olmuştu.

Zehra, Ömer’e teşekkür etti. Kendisi için bunca yaptığı şey için. Ömer de senin için değil, bizim için yaptım. Ama gerekirse senin için de dünyayı ayağa kaldırırım dedi.

Evlilikte, sen ben yoktur. Biz vardır ve Ömer bunun farkında bilincinde. Evlilik biz demektir. Ömer ve Zehra da evlenecekleri için biz olmuşlardı. Ve Ömer gerekirse Zehra için de dünyayı ayağa kaldıracağını onun için her şeyi yapabileceğini söyledi.

Ömer ve Zehra mahalleye döndüklerinde, Salim amca ile oturup konuştular ve bundan sonrası için düğün hazırlıklarına başlamak için Ömer izin istedi. Salim amcada bu izni verdi.

Cevriye hala ile Şükran teyze de evlilik için hazırlıklara başlamışlar. Ev kurana yuvana yapana Allah yardım edermiş işte tamda bu aşama da Şükran teyze ile Cevriye hala yardım ediyor gençlere. Cevriye hala Zehra için dört başı mamur bir çeyiz hazırlayıp konaktan kimselere görünmeden mahalleye Salim amcaların evine gitti ve çeyizi serip baktılar.

 

Kerem ve Sabah cephesindeyse olaylar o mafya adamlarından kaçmakla devam ediyor. Sabah mafya adamlarından kaçarken Kerem Sabah’a yardım etti ve o adamların elinden Sabah’ı kurtardı. Sabah da Kerem’e benim yüzümden başın derde girsin istemiyorum benden uzak dur, ben bela mıknatısı gibiyim dese de Kerem Sabah’ı bırakmadı ve arabasına bindirip Sabah’ı götürdü.

Arkadaşının kafesine gidip bir süre orada oturdular ve Sabah Kerem’e çok kızgın onu orada bırakıp çıktı ve mafya adamlarından kaçmama kararı aldı Sabah.

Kerem de telefonda birinden bu konu ile ilgili yardım almak için buluşmak istedi.

 

Ömer ve Zehra düğün davetiyesi beğeniyorlar. İlk önce Ömer bir kart beğendi ama Zehra ikimizin de beğeneceği olsun istiyorum deyince birkaç örneğe bakarken bir kartı aynı anda beğendiler ve o kart onların kartı oldu bir örnek aldılar ve oradan ayrıldılar.

Ömer Zehra yı evine bırakmak istedi ama Zehra konağa gitmek Ayşe yi ihmal etmemek istedi. Ömer de haklısın düğün olana kadar açık vermesek iyi olur dedi.

Ömer bey Ömer bey; Ayşe’yi, kardeşini düğüne çağırmazsan, ona, kardeşine çok büyük ayıp etmiş olacaksın bunu bilesin ona göre. Külahları değişiriz, olur da kardeşini çağırmaz isen fena bozuşuruz seninle bunu bilesin Ömer bey. Her şey Ayşe için, Ayşe için de ortalık da dolaş, en mutlu gününde onu yanında görme, isteme, ona bir şey söyleme, olacak iş mi bu Ömer bey?

Zehra, konağa giderken Ayşe için onun sevdiği çiçeklerden almak istedi. Ayşe’nin çok narin, hassas, ince biri olduğunu onu ihmal etmek istemediğini söyledi. Ömer de çok şansl

ı biri olduğunu söyleyerek, sen başkalarını düşünmekten hep kendini unutuyorsun diyerek Zehra’nın takmayı unuttuğu emniyet kemerini Ömer taktı ve konağa gittiler.

Ömer Zehra ya çok hayran. Kara kız Zehra Ömer sana hayran.

Yolda da Ayşe ve Hediye abla için çiçek almışlar, konağa varınca kapıda Hediye ablanın çiçeğini Zehra verdi. Ayşe dışarda olduğu için onun çiçeğini suya koydu Hediye abla ve Ömer Zehra içinde ondan habersiz bir gül almış. Odaya geçelim mi dedi Ömer ve odalarına geçtiler.

Tek bir gülün anlamı; Gül aşkın sembolüdür ve tek bir gülde seni seviyorum demektir. Aşkın ve sadakatin sembolü olan bir gülü Ömer Zehra için özel olarak alıp saklamış odaya çıkınca masanın üzerine koydu Zehra görsün diye.

 Zehra gördü ve Ömer görmeden kulağına taktı Ömer gelince de ona fark ettirmeden hemen masaya gülü koydu Zehra.

Ömer salona geçelim mi deyince, Zehra da gülü alarak teşekkür etti Ömer’e çok güzel deyince de Ömer senin kadar değil dedi ve odaya Asya girdi kapıyı çalmadan.

Yeni ayakkabılar, yeni ciciler, yeni bebek almışlar ve Zehra ablası ile birlikte yeni aldıkları bebek ile oynamak istiyor Asya.

Salona hep birlikte geçtiler. Ayşe de onları görünce çok mutlu oldu ve Zehra bundan sonra ayrı kalmayacaklarına dair söz verdi Ömer de ve Hediye abla çiçeğini de getirince,

Ayşe dedi ki, bu çiçekle siz bizden bir şeyler mi saklıyorsunuz?   Sus payı gibi çiçekler falan.

Ömer de yok ne saklayacağız dedi.

 

Bak Ömer bey efendi, sen Ayşe den ne sakladığını gayet iyi biliyorsun hadi açıkla düğünü de bitsin bu işkence.

Cevriye halayı konakta bulamadı Hediye abla. Ömer de telefonla aradı. Mahallede olduğunu öğrendi. Şükran teyze ile Cevriye hala arasında sanki bu çeyiz hazırlama konusundan dolayı Şükran teyze Cevriye halayı kıskanmış gibi geldi bana.

Akşam olduğunda, Kerem Ayhan bey ile mafya adamlarının patron dedikleri kişi ile buluştular. Patron, racon mu kesilecek? Adam mı indirilecek, yani öldürülecek diye sorunca, Ayhan bey de hiç biri dedi.

Önce kendimiz tanıtalım diyerek, kendini tanıttı. Alkan holdingden Naci beyin yardımcısı, senin tabirinle sağ koluyum dedi.

Yer altı dünyasının adamları gece iş başında. Gündüzleri iş adamı geceleri mafya. Bu ismi duydukları anda düğmeler iliklendi. Kurtlar sofrasında çakallar baş köşede oturur, Aslan kükreyene  kadar da özgürdür çakal. Peki Naci bey çakal mı? Aslan mı? zamanla göreceğiz. 

Ancak şuan için, kurtlar sofrasında çakal gibi görünüyor. Naci beyde baş köşeye ismi ile kuruldu. Kurtlar da el pençe divan durdular önünde kendini görmeden sadece ismini duymaları hizaya gelmeleri için yetti de arttı bile.

Hele bir de Kerem’in Naci beyin oğlu olduğunu öğrendiklerinde, Kerem ne isterse onun istekleri onlara emir olarak yeterdi.

Ve Kerem, kendini tanıttıktan sonra, Sabah diye bir kız var, ne işiniz var sizin onunla? Deyince, patron da bir yanlış anlaşılma olmuş diyebildi korkusundan. 

Kerem de eğer onun kılına bile zarar gelecek olursa senden bilirim dedi.

Adam da öyle korkuyor ki, anlaşıldı isterseniz ücretsiz korumalığınızı yaparız dedi. Hadi yürü de ense traşını görelim esip gürlüyordun ne oldu? dut yemiş bülbüle döndün patron efendi.

 Bu Ayhan beyde çok sırlar saklı. O çok şey biliyor gözlerinden onu anladım bakalım. Bir sır küpü daha Ayhan bey.

Kerem arabası ile gittikten sonra, patron denen bıyıklı, yanındaki adama bağırdı telefonlara sen bakmayacaksın diye. Senin gücün anca kendi adamlarına yeter.

Sabah Şükran teyzelere akşam yemeğine giderken, kapıya mafya bozuntuları geldi. Sabah korktu bağırırım deyince, patronda sakin, biz sizden özür dilemeye geldik dedi. diğer sakallı olan elemanın elinde de çiçek vardı.

Sabah size ne oldu böyle yıldırım mı çarptı? Diye sordu. Sabahcım, onları yıldırım değil de, Naci Alkan’ın adı çarptı birde kendisini görseydik nasıl biriymiş? Endamı? Boyu, posu bir bilseydik. İyi olurdu. bu adamları böyle hizaya getiren zatı muhterem kimmiş bilelim bakalım.

Bu Naci beyle, Ömer’in babası tanıdık çıkarsa hiç şaşırmayacağım.

Sabah dan para almayacaklarını ve aldıkları parayı da en kısa zamanda ödeyeceklerini söyledi patron.

Ömer ve Zehra da Cevriye halayı almaya mahalleye gidecekler gitmişken de beğendikleri kartı babalarına göstereceklerdi. Ancak Zehra kartı düşürdüğü vede düşen kartı Asya bulduğu için odalarını alt üst etmelerine rağmen bir türlü kayıp kartı bulmadılar.

 

Arabaya bakmak için dışarı çıkınca da bahçede Cevriye hala ile karşılaştılar mahalleden geldi o da. Davetiyelerini kaybettiklerini söyledi Zehra. hala da çok üzüldü. Dört koldan aramaya koyuldular ama bulamadılar. Bulamazlar da kart Asya da.

Ve Asya babasına yerde bulduğu zarfı gösterdi. Nihat da, zarfı aldı isim yazmıyordu. Zehra’nın çantasının olduğu masaya bıraktı ve bizim olmayan hiçbir şeye dokunmuyoruz dedi ve ekledi. Bizim olmayan hiçbir şeyi de okumuyoruz diyerek zarfı açmadan masaya bırakarak ayrıldı Nihat Asya ile.

 

Zehra odasında daha fazla duramadı çantama bir kere daha bakacağım diye salona geçti Zehra. Ömer’i de avukat aradı belgelerden sağlık raporu eksikmiş, o da Ömer deymiş. Belgeler tamammış ve avukat yarın Zehra ile Ömer’i bekliyormuş.

Ayşe de salona geçince, masanın üzerindeki kartı gördü eline aldı bakarken Zehra girdi salona açıp bakmasına engel olacak Zehra ve Ayşe yine göremeyecek, haberi olmayacak bu düğünden reva mı şimdi bu Ayşe ye?

 

KARA KIZ ZEHRA, ÖMER SANA HAYRAN HABERİN OLA 🙂

Aya bak yıldıza bak

Suya giden kıza bak

Kız Allah’ın seversen

Dön de yüzün  bize bak

Lemi de hayranın olim

Kara kız kurbanın olim

Ayda yılda bir değil

Her gün hayranın olim

Aya bak nece gider

Ay dolanır gece gider

İki kaşın arası

Bir yol var hacca gider.

Lemi de hayranın olim

Kara kız kurbanın olim

Ayda yılda bir değil

Her gün hayranın olim

Ay buluttan geridir

Buralar merdan beridir

Kalkın gidin evliler

Buralar bekar yeridir

Lemi de hayranın olim

Kara kız kurbanın olim

Ayda yılda bir değil

Her gün hayranın olim

Adını Sen Koy 205. Bölüm 27 Ekim 2017 Cuma

Ömer ve Zehra Düğün Davetiyesi İçin Kart Beğendiler. Ve Bu Beğendikleri Kartı Kaybettiler. Düğün İçin de Hazırlıklar Başladı. Cevriye Hala Zehra İçin Çeyiz Hazırladı. Kız Evine Götürüp Bıraktı.

Ömer ve Zehra sonunda Hatice halanın gönül rızasını ve hayır duasını alarak köyden ayrılıyorlar. Hatice hala Ömer’e elini öptürdü ve ona aileye katıldığı damat olduğu için aile yadigarı köstekli saat hediye etti.

Hatice halanın tek isteği Ömer’in Zehra ya iyi bakması, Zehra yı üzmemesi, Halamız, Zehra ya, bu hayta seni üzecek olursa hemen bana haber ver dedi. Ömer de bir şeye ihtiyacınız olursa çağırabilirsiniz, elimden ne gelirse yaparım dedi ve halanın hayır duasını da alarak köyden ayrıldılar Ömer ve Zehra.

Hatice hala da Salim amca yı arayarak gençlerin yola çıktıklarını haber verdi ve bu evlilik için onay verdiğini, efendi çocuk, bizim kızı da sevmiş, Allah tamamına erdirsin dedi. Salim amca da öyle, o hiç vazgeçmedi benim gözüme de öyle girdi dedi.

Seven sevdiğinden vazgeçmez, nasıl vazgeçsin ki? gün güneşten nasıl vazgeçmez ise, gece güne küsmez hemen onun ardına sıra gelirse, ardı sıra gün yeniden yeni bir güne başlar ve hiç kavuşamasalar da birbirine, hiç vazgeçmezler birbirlerini takip etmekten. Çok nadir kavuşurlar birbirlerine o da ancak güneş tutulması, olduğunda gündüz her yer kararır iki sevgili hasret giderip yeniden ayrılırlar.

Ve seven insan vazgeçmeden sabırla bekler, Ömer’in de bu sabrı, bekleyişi etkili olmuş yıkılmaz denilen duvarları yıkmış engelleri aşmış sonunda da muradına ermişti Ömer.

Hatice hala Salim amcaya biraz dargın, söze çağırmadın, düğünde unutmazsın diye sitemini dile getirdi ve istersen çağırırsın diyerek Birbirlerini Allah’a emanet ederek telefonu kapattı hala da, Salim amcada.

Olur da düğün yapılacak olursa ve Halaya haber edilmez gelmez ise ayıp olur. Onay diye gittiler düğünde de baş köşe de yeri hazır olmalı.
Ayrıca o baş köşe de Ayşe’nin de mutlaka yeri olmalı. Her şey Ayşe için başlamadı mı? bu sahte evlilik, Ayşe’nin vesilesi ile olmadı mı? oldu. Öyle ise baş misafir olarak Ayşe de bu düğünde yerini almalı. Almaz ise, Ayşe ye yapılmış en büyük haksızlık olur bu. Hem her şeyi Ayşe için yap, hem de en güzel düğün gününde Ayşe olmasın olacak iş mi?

Ayşe ye her şeyi açıklamak istemiyorsa bu evliliğin onun hastalığı için yapıldı denmesini istemiyorsa, Ömer de diyebilir ki, evlilik yıl dönümümüz de Zehra ya bir sürpriz yapmak istedim. Evlenirken kınasıydı düğünüydü yapamadık şimdi yapmak istiyorum diyebilir.

Ömer Ayşe ye ve aileye Zehra’nın kimsesi yok demişti. Bunu da bir şekilde açıklar açıklaması lazım konu tatlıya bağlanmalı.

Ömer ve Zehra dönüş yolundalar ve her ikisi de mutlu en çok da Zehra ve diğerleri gibi bu da geride kaldı dedi. Her gelen gün gelip geçiyor ve sadece bir anı olarak kalıyor Zehra.

Ömer halayı bir kere daha ziyaret edeceklerini düşünürken, Zehra da ümidini tamamı ile kaybettiğini ve halayı Ömer’in nasıl ikna ettiğini hala anlayamamışken, Ömer de bende dedi. Ömer her ne kadar halayı nasıl ikna ettiğini anlayamasa da, azmi, sabrı ve en önemlisi de Zehra ya karşı duyduğu sevgi halanın ikna olmasına neden olmuştu.

Zehra, Ömer’e teşekkür etti. Kendisi için bunca yaptığı şey için. Ömer de senin için değil, bizim için yaptım. Ama gerekirse senin için de dünyayı ayağa kaldırırım dedi.

Evlilikte, sen ben yoktur. Biz vardır ve Ömer bunun farkında bilincinde. Evlilik biz demektir. Ömer ve Zehra da evlenecekleri için biz olmuşlardı. Ve Ömer gerekirse Zehra için de dünyayı ayağa kaldıracağını onun için her şeyi yapabileceğini söyledi.

Ömer ve Zehra mahalleye döndüklerinde, Salim amca ile oturup konuştular ve bundan sonrası için düğün hazırlıklarına başlamak için Ömer izin istedi. Salim amcada bu izni verdi.

Cevriye hala ile Şükran teyze de evlilik için hazırlıklara başlamışlar. Ev kurana yuvana yapana Allah yardım edermiş işte tamda bu aşama da Şükran teyze ile Cevriye hala yardım ediyor gençlere. Cevriye hala Zehra için dört başı mamur bir çeyiz hazırlayıp konaktan kimselere görünmeden mahalleye Salim amcaların evine gitti ve çeyizi serip baktılar.

Kerem ve Sabah cephesindeyse olaylar o mafya adamlarından kaçmakla devam ediyor. Sabah mafya adamlarından kaçarken Kerem Sabah’a yardım etti ve o adamların elinden Sabah’ı kurtardı. Sabah da Kerem’e benim yüzümden başın derde girsin istemiyorum benden uzak dur, ben bela mıknatısı gibiyim dese de Kerem Sabah’ı bırakmadı ve arabasına bindirip Sabah’ı götürdü.

Arkadaşının kafesine gidip bir süre orada oturdular ve Sabah Kerem’e çok kızgın onu orada bırakıp çıktı ve mafya adamlarından kaçmama kararı aldı Sabah.
Kerem de telefonda birinden bu konu ile ilgili yardım almak için buluşmak istedi.

Ömer ve Zehra düğün davetiyesi beğeniyorlar. İlk önce Ömer bir kart beğendi ama Zehra ikimizin de beğeneceği olsun istiyorum deyince birkaç örneğe bakarken bir kartı aynı anda beğendiler ve o kart onların kartı oldu bir örnek aldılar ve oradan ayrıldılar.

Ömer Zehra yı evine bırakmak istedi ama Zehra konağa gitmek Ayşe yi ihmal etmemek istedi. Ömer de haklısın düğün olana kadar açık vermesek iyi olur dedi.

Ömer bey Ömer bey; Ayşe’yi, kardeşini düğüne çağırmazsan, ona, kardeşine çok büyük ayıp etmiş olacaksın bunu bilesin ona göre. Külahları değişiriz, olur da kardeşini çağırmaz isen fena bozuşuruz seninle bunu bilesin Ömer bey. Her şey Ayşe için, Ayşe için de ortalık da dolaş, en mutlu gününde onu yanında görme, isteme, ona bir şey söyleme, olacak iş mi bu Ömer bey?

Zehra, konağa giderken Ayşe için onun sevdiği çiçeklerden almak istedi. Ayşe’nin çok narin, hassas, ince biri olduğunu onu ihmal etmek istemediğini söyledi. Ömer de çok şanslı biri olduğunu söyleyerek, sen başkalarını düşünmekten hep kendini unutuyorsun diyerek Zehra’nın takmayı unuttuğu emniyet kemerini Ömer taktı ve konağa gittiler.

Ömer Zehra ya çok hayran. Kara kız Zehra Ömer sana hayran.

Yolda da Ayşe ve Hediye abla için çiçek almışlar, konağa varınca kapıda Hediye ablanın çiçeğini Zehra verdi. Ayşe dışarda olduğu için onun çiçeğini suya koydu Hediye abla ve Ömer Zehra içinde ondan habersiz bir gül almış. Odaya geçelim mi dedi Ömer ve odalarına geçtiler.

Tek bir gülün anlamı; Gül aşkın sembolüdür ve tek bir gülde seni seviyorum demektir. Aşkın ve sadakatin sembolü olan bir gülü Ömer Zehra için özel olarak alıp saklamış odaya çıkınca masanın üzerine koydu Zehra görsün diye.

Zehra gördü ve Ömer görmeden kulağına taktı Ömer gelince de ona fark ettirmeden hemen masaya gülü koydu Zehra.

Ömer salona geçelim mi deyince, Zehra da gülü alarak teşekkür etti Ömer’e çok güzel deyince de Ömer senin kadar değil dedi ve odaya Asya girdi kapıyı çalmadan.
Yeni ayakkabılar, yeni ciciler, yeni bebek almışlar ve Zehra ablası ile birlikte yeni aldıkları bebek ile oynamak istiyor Asya.

Salona hep birlikte geçtiler. Ayşe de onları görünce çok mutlu oldu ve Zehra bundan sonra ayrı kalmayacaklarına dair söz verdi Ömer de ve Hediye abla çiçeğini de getirince,
Ayşe dedi ki, bu çiçekle siz bizden bir şeyler mi saklıyorsunuz? Sus payı gibi çiçekler falan.

Ömer de yok ne saklayacağız dedi.

Bak Ömer bey efendi, sen Ayşe den ne sakladığını gayet iyi biliyorsun hadi açıkla düğünü de bitsin bu işkence.

Cevriye halayı konakta bulamadı Hediye abla. Ömer de telefonla aradı. Mahallede olduğunu öğrendi. Şükran teyze ile Cevriye hala arasında sanki bu çeyiz hazırlama konusundan dolayı Şükran teyze Cevriye halayı kıskanmış gibi geldi bana.

Akşam olduğunda, Kerem Ayhan bey ile mafya adamlarının patron dedikleri kişi ile buluştular. Patron, racon mu kesilecek? Adam mı indirilecek, yani öldürülecek diye sorunca, Ayhan bey de hiç biri dedi.

Önce kendimiz tanıtalım diyerek, kendini tanıttı. Alkan holdingden Naci beyin yardımcısı, senin tabirinle sağ koluyum dedi.

Yer altı dünyasının adamları gece iş başında. Gündüzleri iş adamı geceleri mafya. Bu ismi duydukları anda düğmeler iliklendi. Kurtlar sofrasında çakallar baş köşede oturur, Aslan kükreyene kadar da özgürdür çakal. Peki Naci bey çakal mı? Aslan mı? zamanla göreceğiz.

Ancak şuan için, kurtlar sofrasında çakal gibi görünüyor. Naci beyde baş köşeye ismi ile kuruldu. Kurtlar da el pençe divan durdular önünde kendini görmeden sadece ismini duymaları hizaya gelmeleri için yetti de arttı bile.

Hele bir de Kerem’in Naci beyin oğlu olduğunu öğrendiklerinde, Kerem ne isterse onun istekleri onlara emir olarak yeterdi.
Ve Kerem, kendini tanıttıktan sonra, Sabah diye bir kız var, ne işiniz var sizin onunla? Deyince, patron da bir yanlış anlaşılma olmuş diyebildi korkusundan.

Kerem de eğer onun kılına bile zarar gelecek olursa senden bilirim dedi.

Adam da öyle korkuyor ki, anlaşıldı isterseniz ücretsiz korumalığınızı yaparız dedi. Hadi yürü de ense traşını görelim esip gürlüyordun ne oldu? dut yemiş bülbüle döndün patron efendi.

Bu Ayhan beyde çok sırlar saklı. O çok şey biliyor gözlerinden onu anladım bakalım. Bir sır küpü daha Ayhan bey.

Kerem arabası ile gittikten sonra, patron denen bıyıklı, yanındaki adama bağırdı telefonlara sen bakmayacaksın diye. Senin gücün anca kendi adamlarına yeter.
Sabah Şükran teyzelere akşam yemeğine giderken, kapıya mafya bozuntuları geldi. Sabah korktu bağırırım deyince, patronda sakin, biz sizden özür dilemeye geldik dedi. diğer sakallı olan elemanın elinde de çiçek vardı.

Sabah size ne oldu böyle yıldırım mı çarptı? Diye sordu. Sabahcım, onları yıldırım değil de, Naci Alkan’ın adı çarptı birde kendisini görseydik nasıl biriymiş? Endamı? Boyu, posu bir bilseydik. İyi olurdu. bu adamları böyle hizaya getiren zatı muhterem kimmiş bilelim bakalım.

Bu Naci beyle, Ömer’in babası tanıdık çıkarsa hiç şaşırmayacağım.
Sabah dan para almayacaklarını ve aldıkları parayı da en kısa zamanda ödeyeceklerini söyledi patron.

Ömer ve Zehra da Cevriye halayı almaya mahalleye gidecekler gitmişken de beğendikleri kartı babalarına göstereceklerdi. Ancak Zehra kartı düşürdüğü vede düşen kartı Asya bulduğu için odalarını alt üst etmelerine rağmen bir türlü kayıp kartı bulmadılar.

Arabaya bakmak için dışarı çıkınca da bahçede Cevriye hala ile karşılaştılar mahalleden geldi o da. Davetiyelerini kaybettiklerini söyledi Zehra. hala da çok üzüldü. Dört koldan aramaya koyuldular ama bulamadılar. Bulamazlar da kart Asya da.

Ve Asya babasına yerde bulduğu zarfı gösterdi. Nihat da, zarfı aldı isim yazmıyordu. Zehra’nın çantasının olduğu masaya bıraktı ve bizim olmayan hiçbir şeye dokunmuyoruz dedi ve ekledi. Bizim olmayan hiçbir şeyi de okumuyoruz diyerek zarfı açmadan masaya bırakarak ayrıldı Nihat Asya ile.

Zehra odasında daha fazla duramadı çantama bir kere daha bakacağım diye salona geçti Zehra. Ömer’i de avukat aradı belgelerden sağlık raporu eksikmiş, o da Ömer deymiş. Belgeler tamammış ve avukat yarın Zehra ile Ömer’i bekliyormuş.

Ayşe de salona geçince, masanın üzerindeki kartı gördü eline aldı bakarken Zehra girdi salona açıp bakmasına engel olacak Zehra ve Ayşe yine göremeyecek, haberi olmayacak bu düğünden reva mı şimdi bu Ayşe ye?

KARA KIZ ZEHRA, ÖMER SANA HAYRAN HABERİN OLA 🙂

Aya bak yıldıza bak
Suya giden kıza bak
Kız Allah’ın seversen
Dön de yüzün bize bak

Lemi de hayranın olim
Kara kız kurbanın olim
Ayda yılda bir değil
Her gün hayranın olim

Aya bak nece gider
Ay dolanır gece gider
İki kaşın arası
Bir yol var hacca gider.

Lemi de hayranın olim
Kara kız kurbanın olim
Ayda yılda bir değil
Her gün hayranın olim

Ay buluttan geridir
Buralar merdan beridir
Kalkın gidin evliler
Buralar bekar yeridir

Lemi de hayranın olim
Kara kız kurbanın olim
Ayda yılda bir değil
Her gün hayranın olim

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 205. Bölüm Analizi 27 ekim Özeti” üzerine 97 yorum

 1. Gozel dedi ki:

  Teşekkur ederim ablacym iyis cocuklarda cok şukur iyis sanada iy gunler ablam

 2. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Gözelcim.Çok teşekkür ederiz,iyiyiz çok şükür.Sen nasılsın,çocuklar nasıl?İyi günler.

 3. xanimazerifan dedi ki:

  gunaydin gozel abla abinikayb etmissin basin sagolsun biz hepseninyanindayizuzulme

 4. Gozel dedi ki:

  Gunaydyn ablalarym,abylerim,sevgili kardeşlerim yeni bi gununiz hayyrly olsun sizi coook sevyorum
  ASLIM hoş geldin iymisin her şey yolundadyr umarym
  HANYM ABLAM iymisin amjamda iymi
  AYANYM hic darylma kizim dengesizler soyler gecer gonluni ferah tut iy olmana calyş seninki dek fedakar kalby olan insan istesede kuti olamaz gel bi siriliyim sana
  ASK HASTASY işinde başarylar ozaman bunlaryn duynunde senide tebrikleris
  CESURCYM iymisin duru gonulli kardeşim senin kendini sevdirjeginden eminim biraz agyrdan al oglum hemen peşinden koşmak yok biraz ozlesin seni
  AYTACCYM iysindir umarym insanyn kalbynda sevgi olduysa ol insan her zaman iydir
  SU DAMLAM iymisin bu gun işe gidijeksin dimi canym kendin sevilmegini duyup gezmekde iy bişey dimi sevmekde cok onemli ama seven insanyn sayasynda olmak ol daha onemlidir kalbyn ter temizligini bilyorum allam yazylarynda temiz olsun hayat yolculygynda hic agsama canym ablacym
  Ben bu gun uyandygymdan biraz duygusallaşyp uyandym ruyamda rahmetli abycym beni bahjamdaky ciceklerin arasyna goturdi bundan bikac yyl onje dogum gunumdee abym baş duyp cicek getirip dikdi bahcama cunkiben cicekleri severim ozaman ben bu hediyesine biraz garypsemişdim a şuan cok anlyyorum cunki ” ben her zaman yanynda olman ama hediyem her zaman seninle ” diymek istemiş bu ajymy siz ile paylaşmak istedim hoşcakalyn

  1. su damlasi dedi ki:

   Gunaydin gunaydin benim bitanem turkmen gozelim GOZEL ablam nasilsin? Ben iyim evet uyandim işe gedecem o yuzden erkenciyim canim benim basin sag olsun abini kayp etmissin cok uzuldum bitanem sen uzulme ruyalar hep biseylerden haber verir ciceklerin arasinda gormussun cicekler cennet demekdir abin cennetde su an canim benim uzulme biz senin yanindayiz seni cok seviyorum canim ablam

  2. Cesur Sonmez dedi ki:

   Gunaydin GOZEL ablam nasilsin? Oncelikle cok gecmis olsun. Basin sag olsun abini kayp etmissin cok uzuldum bitanecik ablam .sana cok tesekkur ederim evet ben deyismeye karar veridin sizler benim gozumu acdiniz sevdiyim kiz icin cok deyisecegim bunu basaracagim hepiniz bana destek siz tesekkur ederim ben Şimdi ise gidiyorum vaxt bulsam yazarim GOZEL ablam sakin kendini yalniz hiss etme ben senin yanindayim ve seni cok seviyorum GOZEL ablam hadi gorusuruz

 5. A.S.K hastasi dedi ki:

  Demek istiyorsun. Guzel. Yarindan itibaren eski aliskanliklarini kenara koy. Yeni bir Cesur Sonmez yaratmak lazim senden. Onun seni gormek istedigi kimi davranacaksin. Onu gorunce hemen ayaga kalkip kosma. Biraz heyatinda cekil kendi haline birak. Birde ozur dilemekten vazgec. Artik sert ciddi bir patron gibi ol. Bu gunluk senin icin bu kadar yeter sen get calis. Degisim senin icin de onun icinde hayirli olucak. Iyi geceler

  1. Cesur Sonmez dedi ki:

   Tama ASK HASTASİ nasil soylediusen aynen oyle yapacam soz sana kendimi deyistirecem yarin haraketlerime ceki duzen vericem sonra gelip sanada rapor verecegim hakkini helal et iyi geceler

   1. su damlasi dedi ki:

    ASK HASTASİ bence hiic bu adamla calisma omu deyisecek guldurmeyin beni 2 dunya bir olur o deyismez bosuna yorma kendini ondan olursa ancak zorba olur

 6. A.S.K hastasi dedi ki:

  Iyi aksamlar. Ayan cimcimem kim uzdu seni? Soyle bana sopami aliyim geleyim agzinin payini vereyim densizin. Gelelim sana patron bey. Sen fotorafi telin ekranina mi koymustun? Ben onun yerinde olsaydim teli kafanda parcalardim. Is ayri ask ayri. Sen ikisini bir birine katmissin. Ben burdan anladim bu kizin seni neden sevmedigini, guvenmedigini. Dun Hanim abla sana ne soylemisti: kendini iyice arastir onun sende gormek istediklerini duymak istediklerini bul diye. Sen ne yapiyorsun onun istemedigi her seyi yapiyorsun. Aferin sana. Sen bu kizi istiyorsun? Istiyorsansa seni iyice degisim kampina sokmak lazim.

  1. Cesur Sonmez dedi ki:

   Evet telin ekranina koymusdum bu kizi istiyorum o kadar hanim ablam dogru soyledi zaten 3 yil bundan once yapdigim bu hatanin cezasini cekiyorum

 7. xanimazerifan dedi ki:

  iyiaksamlar ayancim uzulmesen bizsenitaniyoruzsenoylekizdiyilsin

 8. Ayan dedi ki:

  Iyi günler her kese
  Güzel kalpli, kalbi kadar yüzü de güzel ablamdan bir güzel analiz.
  Aslim hani söylerler ya içinin güzelliyi yüzüne yansimis sen de öylesin. Seni bizzat görmedim ama eminim bu böyledir.
  Aytacim 14 yasinda nisanlanmak mi olur?
  O zaman ben evde kaldim kiz. Sen nasil okula gitdin?
  Ben sok oldum.
  Hanim ablam kalbimi okumusun ya. Özür dilerim büyüklerimden bende gelecekte esime öyle söyleyeceyim. Amcaya da selam söyle.
  Xanimcim sende mi Kuran-i Kerim öyreniyor sun?
  Ben 9 yasimdayken ögrendim. Simdi yilda bir kez annem için okuyorum. Arkadasim pardon dün yazdigin yoruma cevap yazamadim ama daha iyiyim.
  Su damlam ben ölmek istiyorum dedigimde sen bana morel oldun.
  Simdi o nasil lâf öyle?
  Gerçekten üzüyorsunuz beni.
  ASLIM canim ablam. Seni çok özledim. Keske yanimda olsan da sana sarilip aglaya bilsem. Çünkü su an gerçek arkadasa ihtiyacim var. Dün kabanin, odunun, bencilin biri beni üzdü. Bana hakaret etdi. Hiç layik olmadigim lâflâr söyledi. Yok ben zengin oldugum için paradan baska gözüm bir sey görmüyormus, yok ben bencilmisim, paragöz biriymisim. Kisacasi kalbimi kirdi. Simdi sana ihtiyacim var yorgani basima çekmis agliyorum. Sizden bir sey soracagim. Sizde mi onun gibi düsünüyor sunuz?
  Ben gerçekten öyle biri miyim?

  1. aslı dedi ki:

   Ayancım canım benim öncelikle teyzen için geçmiş olsun diliyorum.
   Teyzen için kan vermişsin.

   Şimdi neden üzgünsün ağlıyorsun? ben olayı tam olarak anlayamadım? bir insan bir insana durduk yere neden bencilsin, paragözsün desin ki?

   Ağlamadan sakince senin içinde uygunsa bana olayı anlatırmısın canım benim.

   ve ben ve diğer arkadaşlarımız her zaman buradayız ve biliyoruz ki sen bencil biri değilsin.
   seni tanımadığı için öyle söylemiştir.
   Hadi şimdi o yorganın altından çık elini yüzünü yıka pencereni aç ve temiz bir havayı içine çek sonra da bana sarılarak anlat bakalım olayı olur mu canım benim.

  2. Cesur Sonmez dedi ki:

   İyi aksamlar nasilsiniz arkadaslar? Ben geldim ya baya konusmussunuz henuz bi sonuca varilmasada iyi konusmussunuz tesekkur ederim Ayan guzel kardesim kim kirdi kalbini hangi haysiyetsiz soyledi bunu gidib kafasink kiricam guzel kardesim sen bizim icin deyerlisin iyiki varsin Aytac guzel kardesim ne guzel yazmissin eline saglik bana destek oldun cok tesekkur ederim GOZEL ablam sanada tesekkur ederim evet gelelim ASK HASTASİ sana baya soru sormussun hepsini cevaplayim evet ben is hayatinda onun patronuyum oda ozel hayatimda kalbimin patronu gercekden oyle oluyor Şimdi ben bu kizi yurtdisina gonderiyorum aklim onda kaliyor hemen arkasiyca gidiyorum elimde diyil onu gormeden yapamam sonuncu soruna gelelim simdi ben bu kiz 1 yil ondan habersiz sevdim ama bi eseklik yapdim o gunden bu yana bana nefret ediyor Şimdi soyle bi sey oldu ben bundan habersiz resmini cekip telimde sakkiyordum nerde bile bilirdim ki bu kiz hoslanmaz izinsiz kiminse telinde resmi olsun bi kere ofiste telimi unutdum buda benim odama gelmis evrak ariyirmus o an telime zeng gelmis olan olmus resimini benim telimde gormus haliyle cildirdi tabi ne demek deye sordu bende iste onu sevdiyimi ona asik oldugumu soyledim bi tokat yedim bi ton laf yedim o gunden beni kendine dusman ilan etdi .site boyle oldu .gecekden bana yardim etmek isterseniz edin benim baska yolum yok hatta yalvariyirum yardim edin ben onu seviyorum .Asli hanim sizde hos geldiniz .İyi aksamlar xedicexatun nasilsin?yarin ise gel kiyma bana bu gun tum gunu gozum kapida kaldi bi de lutven sinirlenme benim tum cabam senin icin

   1. su damlasi dedi ki:

    Sizde iyi aksamlar yarin gelicem merak etmeyin

  3. su damlasi dedi ki:

   Ayanim bitanem nasilsin kiz minik prensesim aglama o nasil soz sen deyerlisin iyiki varsin onu soyleyen her halde aklini kayp etmis lutven uzulme biz seni cok seviyoruz .

 9. aslı dedi ki:

  Ben farkında olmadan analizi iki defa mı göndermişim ? uykusuzlukla oldu herhalde?

 10. A.S.K hastasi dedi ki:

  Kiz su damlasi… 6gozle beklemeyi ilk defa duyuyorum. 4 gozu duymustum 2 goz kimin icin. Demek kafan allak bullak olmus….

  1. su damlasi dedi ki:

   Ask HASTASİ laf sokusturma bana benim 6 gozum var hem benim hayalimdeki damat nasilnis he soyle bakalim belki benden buyuksun akilda ver buyur

 11. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aslıcım.İyisindir inşallah.Hiç bir şey anlamıyorum.Sen sayfaya gelmemişten 18 dakika evvel sana hoş geldin demişim.Bu nasıl oluyor.her halde normal diyil.hoşca kal kızım.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Ablacım, yoğun vede yorucu bir günün ardından burada sizlerle birlikte olduğum için iyiyim ablacım.

   Manevi yönden geldiğimi hissetmişsin. Analizde çıkınca tam eminlikle hoş geldin dedin herhalde ablacım.

 12. A.S.K hastasi dedi ki:

  Ben anladim su damlasinin hayalindeki damat adayini. Merak etme ben o ismini duymak istemedigin kisiyi senin istedigin kivama getirim sen gor. Bu arada PATRON BEY anlat bakalim sen ne yaptin nasil ogrenmis su damlasi onu sevdigini.

 13. aslı dedi ki:

  A.S.K.Hastası, bu Naci Alkan ismi bana pek yabancı gelmiyor bakalım kimmiş neciymiş bende çok merak ediyorum.

 14. A.S.K hastasi dedi ki:

  Aslim hos geldin. Nasilsin? Su damlasi olmek mi istiyorsun? Lap cocuk gibisin.Seni alanin halina bir taraftan aciyorum sen o kisiyi oldurursun vallah. Malum kisi sana iyi dayaniyor . Kiz ne olmesi beni seni burdan telli duvakli gelin edecem.

  1. su damlasi dedi ki:

   Alemsin ask hastasi ben zor biri diyilim sadece guvenmek istemiyorum o kadar telli duvakli gelinmi ay ayni onun lafini kullandin sen

  2. aslı dedi ki:

   Hoşbulduk canım maşallahınız var. Cevriye hala gibi su damlasını baş göz edeceksin de kızın gönlü yok ki nasıl olacak o iş?

   Kız yok dedi mi olay bitmiştir. Damat bey düşünsün nasıl ikna edeceğini?

  3. Aytac azeri fan dedi ki:

   Merhaba ask hastasi nasilsin ? Vallah bizim asli çok hakli qız gonlu yok zorla guzelik olmaz demisler kaderleri de ne yazildiysa o da olcak bak sana dunden beri sen de ben de ulker de nekadar konsduysak su damlasi dinlemek isdemedi boşu bosuna sinrlenip durdu ben de asli gibi dusunuyorum ben kendi adima soylu yorum bu meseleye daha fazla karsmamalyiz bence o onarin ozel heyatlari kendiler karar versin bence en iyisi biz akisina birakalim zaman bütün dertleri ilacdir

   1. su damlasi dedi ki:

    Evet 6 gozle bekliyorum acaba ayseye ne diyecekler canim icin rahat olsun size sinirli diyilim hata konusun iyi geliyorsunuz bana belki desteye ihtiyacim var

 15. su damlasi dedi ki:

  Hos geldin asli bitanem nasilsin? Bisey diyil hepinizi cok seviyorum

  1. su damlasi dedi ki:

   Masallah her kes de Cesur bey den şupelenmisde nedense hic soran olmamis sorun onda cekinmeyin cok merakli her kese anlatmaya

   1. Aytac azeri fan dedi ki:

    Evet canım su damlam sitey yarsi cesur abin yazdiklarn da anlamsdi bir seler olduğunu ama kimse cesaret edip soramadi ya yanis dusunu yora diye düşündük ama ask hastasi biz de cesaretli cikdi o alem etdi kalem etdi cesur abiye itraf etirdi her seyi neyse o konuyu fazla acmayalim malum sevmiyor sun o kon da konsmayi sen napyorsu dizimiz baslamasinz da çok az kaldi baslas da izlesek artıq

    1. su damlasi dedi ki:

     Hic oturmus 6 gozle diziyi bekliyorum kiz bos ver istediyin konuda konus Cesur abinle biliyormusun bazan onu anliyorum kendini yalniz hiss ediyor ne biliyim kafam allak bullak oldu yazirim opuyorum

     1. Aytac azeri fan dedi ki:

      6 gozlemi saki 4 göz olmasi o guzelik ama sen de haklisin bu diziyi beklemeye 4 göz yetmiyor seni kafan alak bulak olmasi sen hep çok iyi ol bak dizimiz de az sonra basliycak biz de guzle guzel oturup izileriz insallah

 16. aslı dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar, ben geldim ben yokken Cesur bey’in doğum günüymüş. Ben burada olamadığım için kutlayamamıştım.

  Doğum günün kutlu olsun Cesur kardeşim, daha nice senelere tüm sevdiklerinle sağlıkla, mutlulukla ulaşman dileği ile.
  Bu arada Su damlasını da beğeniyor seviyormuşsun, bende içimden diyordum da yazmıyordum Cesur su damlasını beğeniyor diye. Hakkınızda hayırlısı neyse o olsun inşallah.

  Su damlası kendince haklı güven öyle kazanılması kolay bir şey değil ancak kaybetmesi çok kolaydır.
  Ve biraz baş ağrın varmış geçmiş olsun sana.
  Su damlası Cesur beye bizim adımıza aldığın hediye içinde teşekkürler.

  1. Aytac azeri fan dedi ki:

   Merhaba hos geldi aslicim ne gzuel donmusun ben çok uzlmusdum seni site de gormeyince ben site de yoken sen burdaydin ben gelince sen kayip oldu donmen çok sevindim canım arkadasim çok ozlemisdim seni iyiki geldin bir yerler kayip olma artıq analizler icin tekrar çok tesekkur ederim hepsi çok ama çok guzel olmus o guzel gonlune salik

 17. xanimazerifan dedi ki:

  canimaytacimbendegercekaskainaniyorum sana askhayatindamutluluklardilerim

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba, xanimazerifan
   Rica etsem senin için zor olmayacaksa mesajlarının arasına boşluk bırakırmısın okuması zor oluyorda.

  2. Aytac azeri fan dedi ki:

   Ne guzel sen de gercek aşkar inani yorsu xanım azeri fan guzel dilekleri icin çok tesekkur ederim canım arkadasim RABBIM bütün kularinz nasip eder insallah

 18. A.S.K hastasi dedi ki:

  Herkese selam. Yine kovalamaca baslamis biri varken biri yok. Patron bey bazen hanginiz patron hanginiz calisan diye karistiriyorum. Sendeki cesarete hayranim vallah. Gercekten her yere pesinden mi gittin? Sen oyle yaparsan tabi ki kacar. Biraz ozgur birak sikma kizi. Duzelir her sey merak etme. Olucak bir az sabir. Bir birinizin huyunu suyunu iyi biliyorsunuz parfum markasina kadar. Bir seyi soylesem catlarim sen bu surekli ondan ozur dileme huyuna uyuz oluyorum hic kusura bakma. Biraz agirdan al ozur yerine neden yaptigini soyle. Sende ozur dilemek aliskanlik yapmis. O yuzden pesinden kosuyorsun hala.

 19. Gozel dedi ki:

  O ozaman sana mutluluklar dilerim canym AYTACCYM duynune katylarym ona gore gercek sevgiyi bulmagyna sevindim her kese nasyp etsin oyle sevgi MUTLULYKLAR canym

  1. Aytac azeri fan dedi ki:

   Amin insallah gozel arkadasim çok çok tesekkur ederim guzel dileklerin icin hepinizin en mutlu günüm de yanim da olmanizi okdar çok isdiyorum ki yanim da olamasaniz da hep sonsuza kadar kalbim de ve aklim da olcak siniz sizin dostugunuz asla unutmam ben siz hepiniz benim icin çok degerlisiniz sizi çok sevyorum canim arakadaslarim benim

 20. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba hoş geldin,Aslıcım. nasılsın.Analiz için teşekkürler.Canım kızım senin “ben-sen-biz” fikrine aynen katılıyorum.Biz amcanla evlenirken ona dedim ki ailede kadının hökmdar olmasını sevmem.Bu evin büyüyü sensin.Gel daha ” ben” demeyek. Artık biz olduk,biz deyek.Bir-birimize saygı duyak,öyle yaşayak.Anlaştık çok şükür,öyle de yaşadık,huzurlu.
  Resimde Ömrerle Zehra çok güzeller.Zehra çocuk gibi dumduru.Ömerin güzelliyi mükemmeldir.Onun o bakmayı şair ister vasf ede,ressam ister eser yarata.İkisini de Allah belalardan, kazalardan,nazarlardan saklasın,korusun yani.Şimdi ben Ömerleri dua etsem de dolayısı ile Erkanlara da yetişir.Allah dünyamızı korusun inşallah.

  1. su damlasi dedi ki:

   Merhaba Hanim ablam hos geldin nasilsin? Ellerinden opuyorum canim sen bizim buyuyumuzsun iyi ki varsin cok opuyorum

  2. Aytac azəri fan dedi ki:

   Merhaba hanim abla hos geldi nasilsin ? Iysindir insallah su damlasi çok hakli sen bizim buyumuzsun iyiki varsi hanim ablacim RABBIM seni buyukluk de eksik etmesi insallah amin

  3. aslı dedi ki:

   Merhaba Hanım ablacım evet benim düşünceme göre öyle evlilikte ben sen yoktur. evlenmeden önce herkes ben diyebilir ancak evlendikten sonra tek kişilik olan hayatın artık 2 kişilik devam eder ki, burada en doğrusu biz diyebilmektir.
   Sende Polad amcam da doğru olanı yapmışsınız mutluluğunuz huzurunuz sağlığınız daim olsun inşallah.

 21. Aytac azeri fan dedi ki:

  Iyi yapmisin cesur abi rice ederim tesekkur gerek yok su damlasi benim icin de çok degerli abi biliyor sun zaten sen zorba bir degilsin isdese de olamazsin bence ama bizim su damlasi aska sevgiye inanmadığın soyluyor isin zor cesur abicim sana bol şans ALLAH büyük dur o ne yazdiysa o da olcaq su damlam aska inanmyor ama ben inanyorum sadece gercek aska inanrim temiz kalpden ola sevgiye kim inanmaz ki ben 4 yldir amcamin ogluyla nisanliyim insallah yaza dogru artıq evlenmeyi dusunuyoruz ben 14 yasim da ninanlandigim icin 4 yil sürdü nisanmiz ama artik 30 ocak 19 yasina gircem evlenme vakiti geldi catdi oyuz de evlenmeyi dusunuyoruz ask ve sevgi çok guzel bir dugqudur seni çok iyi anlyorum RABBIM her bir quluna gercek aski nasip eder insallah burdaki bekar arkadaslarim da dahil amin

  1. su damlasi dedi ki:

   Of of yetet artik siz Cesur Sonmez benden baska konu bilmiyormuzunuz? Bu inad nereye kadar biliyormusunuz bazan gercekden olmek istiyorum ama yok siz varka rahat olmekde yok bana ben size benden konusmayin dedim inada siz tersini yapiyorsuniz

  2. su damlasi dedi ki:

   Aytacim bitanem geldim kizdemek yaza duyun var oley cok guzel ya demek ask guzel bi duygu oylemi siz bu cesur Sonmez in hislerine askmi diyorsuniz Allah askina bana soyleyin nerde goruldu bi patron elamani ise geldiyide ayga kalkar bu olmayacak seyleri icat cikartiyor adinda ask koymus .oh ne hala yok buna oyle bisey yapacamki beni uykusunda bile gormiyecek ta dunyanin obur ucuna gidicem madem her seyi anlatdi sor o abine bikiz bu aski nasil oyrendi sen ona nasil anlatdin bakalim bi cevabi varmi ama ne hali varsa gorsun

   1. Aytac azeri fan dedi ki:

    Hos geldin canım ben de seni bekliyor dum dur sinrlenme heme ben kendi adima dedim askin guzel bir sey oldugunu seni le bir ilgisi yok yanis anlama canim cesur abi yazin ça ben de cevap yazdim yoksa seni arkanda seni konsmuyorum bitanem canim abla ne olur yine sinrlenme sen nasil indiyor sa oyle yap ben hep seni yandayim evet insallah yazin dugun yapyoruz 4 sene oldu artik vakit geldi catdi insallah kakim da hayrlisi

    1. su damlasi dedi ki:

     İnsallah hakkinda hayirlisi tabi canim benim cok sevindim duyun var hayir sinirli diyilim sadece icimdekini soyledim istediyin kibi arkamca konusmak diyilki bu o senin abin belliki size guveniyor konusuyor sizjnle her kesi dinlemek insanlikdir o da bi insan

     1. Aytac azeri fan dedi ki:

      Canim abla sen bitanesi seni çok sevyorum kocaman opdum iyiki varsi kizqin olmadigina çok sevindim canım heyatim nesesi si sen benim

 22. Gozel dedi ki:

  Ya yalnyş gitmiş ” damady” dil ” demedi” olmaly kusura bakma ajalele yazyorum

  1. Aytac azeri fan dedi ki:

   Selam bizim bitanecik guzel kardesimiz sen nasilsin ? Canım iysindir insallah nerde bizim asli aslinur ayan ben geldim onar kayip oldu ben burda olmaynca onar da burdaydi simdi yoklar insallah donerler

 23. Gozel dedi ki:

  Cesurcym bi zor işinde sana kolay gelsin kucuk kardeşim naryn kalby goren insan zorba olamaz sen benim tatly kardeşimsin Su damlam seni bizimle tanytdygynda YENER gibi damadi Zorba yany omer gibi diyip tanytdy ben seni umitlendirmek istiyorum ama ustune gitmek yok bi isler zorla olmaz bilyosun

 24. Gozel dedi ki:

  3 ci resimde ne guzel onlar HAZALYMA sary cok yakyşmyş
  Ayşe elindeki belgini gorseydi diyip dileyorum

 25. xanim azeri fan dedi ki:

  aytacbeniyimsennasilsinevetQurandersinegidiyoruminsAllahsendenamazkilarsincanimarkadasim

  1. Aytac azeri fan dedi ki:

   Iyi olmana çok sevndim xanım azeri fan hep iyi ol canım çok SUKUR ben de iyiym tesekkur ederim

 26. xanimazerifan dedi ki:

  sudamlasi QURAN dersim cok iyi gidiyor hatta mersiyeler oyreniyoruz

  1. su damlasi dedi ki:

   Ay cok guzel Allah zehin acikligi versin sana cok sevindim canim benim

   1. Aytac azeri fan dedi ki:

    Selam xanim azeri fan nasilsin ? Canım arkadasim QURAN dersimi alyorsu ne guzel RABBIM ziyin acigligi versi sana ben de NAMAZ kilmayi çok isdiyorum insallah RABBIM qismet eder se yakin da kilcam

    1. su damlasi dedi ki:

     Canim namazda kilarsin insallah kismet evet bitanem ben 1 saatliyine cikiyorum burdan namaz kilayim markete gedeyim hemen donerim kocaman opdum guzel gozlum bitanem kendine cok iyi bak

     1. Aytac azeri fan dedi ki:

      Amin insallah canım tamama sen cik NAMAZINI qil ALLAH kabul etsin ben de ckuorum qayin validem le dayimi esi ve cocuklari bizde otruyoruz görüşüruz canım tekrar doncem sen de isin var sa halet sonra konsuruz canım benim

     2. Cesur Sonmez dedi ki:

      Selamlar biraz zaman buldum hemen siteye bakayim dedim Aytac guzel kardesim tesekkur ederim hep iyi ol desteyin icin cok tesekkur. ULKER guzel kardesim cok haklisin su Damlasi cok narin kalpli bikiz ben onu cok iyi taniyorum kalpi temiz kimseyi kirmaz o bakin sizler onu gormeden seviyorsunuz bide ben taraftan dusunun su Damlasi cok guzel bi kiz gorseniz dunya tatlisi o kadar guzel ki narin kalpli bazen insan dokunmaya bile kiyamiyor sanki dokunursam kirilir diye eh ben sana bu bana zorba diyor ama ona zorba kibi davranmadim ben sozde patronumu onun icinse sadece onu cok seven biriyim Şimdi size bisey anlatacagim gecen yil su Damlasinin dogum gunun de onun cok sevdiyi guller var papatiyalari cok sever ben onun icin mersinden o gulleri siparis verdim getirdiler sirketde onun odasini papatiyalarla susledim dogum gunu surpirizi diye bu kiz geldi bunu gordu inanin uzerime avazi cikdigi kadar bagirdi ki bu sirketin hali ne sonra boyle soyledi vallahi bakmam patronumsun nesin bu sirketi basina yikarim dedi bende hic dusunmeden yik dedim bunu size anlatdim siz karar verin ben zorba olsaydim boylemi tepki verirdim .XediceXatun bu gun sana izin yazdim ama yarin erkenden isinin basina don arkadaslar seni soruyor hadi ben kacdim aksam gorusuruz

 27. xanim azeri fan dedi ki:

  gunaydin sudamlasi ben iyim sen nasilsin canim arkadasim seni cok opuyorum

  1. su damlasi dedi ki:

   İyim bitanem bende seni cok opuyorum canim quran dersleerin nasil gediyor her sey yolundami?

  2. su damlasi dedi ki:

   İyim canim benim cok opuyorum bitanem quran derslerin nasil gediyior her sey yolundami?

 28. Betül dedi ki:

  Analiz çıkmış bende çok begendim aslı nin ellerine sağlık. .

  1. su damlasi dedi ki:

   Gunaydin betul bitanem nasilsin ?evet aslinin eline saglik cok guzel cikmis analiz

 29. Gozel dedi ki:

  SU DAMLAM neden işe gimemişsin benje işe gitmelisin iş sorumlulugyny unutma canym gel bi alnyndan opuyum

  1. su damlasi dedi ki:

   GOZEL ablam geldim op bakalim hayir gitmedim dinlenmek istiyorum yarin gidicem soz .canim benim icin eniselenme seni cok seviyorum

 30. A.S.K hastasi dedi ki:

  Gunaydinn. Aslim yuregine saglik harika olmus. Zehranin elindeki cicekler hediye abla icin diyildi ama hediye abla cok guzel cicek deyince zehra ona verdi.Omere bak sen zehranin cicegi gormesi icin saatimi cekmeceden verirmisin behanesine bak. Sukran teyze cevriye halaya bana bak burda tek kurtarici superwomen var oda benim demek istedi. Bende su mehsur naci alkani merak ettim nasil biri acaba mayfa ondan bu kadar korkuyor?

  1. su damlasi dedi ki:

   Gunaydin ASK HASTASİ gunaydin XANİM AZERİ NASİLSİNİZ?

 31. xanimazerifan dedi ki:

  gunaydin arkadaslar aslicimanalizcokguzelolmuselinesaglik birdeyazdiginseircokguzel

 32. Gozel dedi ki:

  SU DAMLAM teşekkur ederim ne iy duşunmuşsun hepimizin adymyzdan hediye etdigin icin ne guzel naryn kalbyn var cok minnerdarym allah senin yazylarny guzel yazsyn canym ablacym hoş

  1. su damlasi dedi ki:

   Gunaydin GOZEL ablam nasilsin? Canim tesekkur edecek bisey yok icimden geldi yapdim sizler benim en boyuk destek cimsiniz COK opuyorum guzel dileklerin icin cok tesekkur ederim

 33. Gozel dedi ki:

  Gunaydyn canlarym Ulkercym sanada gunaydyn işlerine kolay gelsin her kese hayyrly gun olsun salamat olun

 34. Cesur Sonmez dedi ki:

  Gunaydin her kese nasilsiniz arkadaslar? Beni soracak olursaniz bende iyim erken giyecem ise o yuzden yazdim bu gun is cok yazmayada bilirim .Aytac azeri ulker azeri Ve GOZEL ablam sizler nasilsiniz? Ben dun hediyye icin tesekkur ederim Şimdi ediyorum dun XediceXatun bana sizin adinzdan bi hediyye aldi cok sevdiyim ve kullandigim bi parfum markasi var ordan bana parfum almis uzerine hepinizin ismini yazdirmisdir ask ailesi diye yazdirip sonra tek tek isminizide yazdirmis bu benim icin cok deyerli hediyye hep sakliyacagim hepinize sayqi duyuyorum COK tesekkur ederim var olun XediceXatun sa bana kendi hediyye olarak guzel bi saat almisdir cok tesekkur ederim her kese iyi ki varsiniz arkadaslar, Aytac guzel kardesim senden bi sey rica ediyorum lutven o bun gun ise gelmiyecek o sinirli oldugunda yemek falan yemez kendine boyle ceza verir onun tansyonu var dikkat etmesi gerek bu onunla iygilen yemek falan yemesini soyle o seni dinler umarim sakinlesmisdir ben Şimdi cikiyorum donduyumde yazarim hadi Allaha emanet ediyorum hepinizi

  1. Aytac azeri fan dedi ki:

   Gunaydin cesur abi ben iyim çok SUKUR sen de hep iyi ol insallah sen merak etme su damlamla ben ilgilenirim o benim icin de çok deyerli birisin gözün arkada kalmasin isinde sana kolay gelsin

   1. su damlasi dedi ki:

    Bitanem ben iyim benim tansyon sorunum var haliyle aksam kalkdi biraz 2 tane ilac aldim iyim merak etme evet bende o sarkiyi seviyorum ya bisey sorucam deli oyunu yukledinmi ? Dur bi sarki daha soyleyeyim.yaparim bilirsin deliyim gozu kara deliyim yakarim romayida yakarim bulurum seni yine bulurum olur yene senin olurum ♥ al buda benim kalbim senin olsun guzel kardesim cok seviyorum canim seni iyiki varsin

    1. Aytac azeri fan dedi ki:

     Anladim canım sen dikat et kendine artik sinrlenem iyi olmana çok sevindim ya canim benim bu sarkiy da çok sevyorum ben sevdigim şarkıları soyli yorsun ben kalip resmi koyamyorum ama sen hep benim kalbimdesin canım ya çok sevi yorum seni guzel gozlum çok opyorum o guzel gozleri den bitanem

 35. Tatlıcı Ülker dedi ki:

  Yeni bir günde her kese günaydın:-) ve ben yinede işe gitmek zorundayım. Oysa akşama kadar burda sizlerle kalmak istiyorum:-)

  SU DAMLAM lütfen artık Cesurla kavqa etme.

  CESUR lütfen sende SU DAMLAMI çok fazla üzme. Onun çok narin kalbi var:-)

  HADİ AKŞAMA KADAR HOŞCAKALIN.

  1. Aytac azeri fan dedi ki:

   Sana da gunaydin ulker cim nasilsin ? Canım sana işin de kolay gelsin aksama görüşüruz insallah hoca kal

  2. Aytac azeri fan dedi ki:

   Gunaydin ask hastasi gozel xanım azeri fan ve diger arkadaslarim hepinize hayrli sabahlar nasilsiniz ? Sana da kocaman gunaydin su damlam pirensesim nasilsin ? Nerdesin nede yoksun site de merak etdim iyimsin sən normalde ben uykudan uyancaya kadar cokdan sitey girip yorum yazar din yoksan sun aksam bize kirldin biz uzlmeyelim diye soylemedinmi bak eyer oyleyse ne olur af et bir daha o mesele acilmiycak canım merak etme hadi gel benim bitanecik su damlam seni çok sevyorum canım içi

   1. su damlasi dedi ki:

    Gunaydin her kese nasilsiniz arkadaslar ? Hes kese hayirli gunler kocaman kocaman Gunaydin AYTAC prensesim ben iyim hep iyi ol kiz ben sana uzur dileme demedimmi? Hayir hayir ben kimse kizmadim siz benim canlarimsiniz tabiki de isdediyiniz konuda konusa bilirsiniz ben sizden destek aliyorum beni merak etme erken uyandim ya basim gozum cok agriyor disari cikdim bira yurudum simdi geldim eve bu gun tum gunu burdayim seni cok seviyorum canim benim kiz gel bana sarilacam gel hadi opuyorum

    1. Aytac azeri fan dedi ki:

     Hos geldin canım tamam bir daha uzur dilemiycem seni gormeyince merak etdim iysin ya o bana yeter canım arkadasim iyi yapmisin yuruyus iyi gelir sana bugun madem evdesin bütün günü tadini cikartalim ben de site de olcam bitanem ben de kocaman sarliyoruma sana opdum guzel gozlum

  3. su damlasi dedi ki:

   Gunaydin ulkerim bitanem nasilsin? Sana kolay gelsin merak etme ben onunla kavga etmiyorum hadi gorusuruz opuyorum

   1. su damlasi dedi ki:

    Aytac okudum yorum u merak etme dinleniyorum burdayim bu sayfaya yaz

    1. Aytac azeri fan dedi ki:

     Tamama dinle sen ben de burdayim buraya yazicam canım merak etme

     1. su damlasi dedi ki:

      Evet aytacim yurudum stres atdim bir az ama basim agriyor kecer her halde kiz aklima edisin bi sarkisi var ya yanina yanina al beni yanina yakisiriz ama cok cok o geldi aklima canim benim seni cok seviyorum

     2. su damlasi dedi ki:

      Bak aklima bi sarki daha geldi ♥ iyi ki hayatimdasin sensiz kimler anlasin Atdigim her addimdasin sol yanimsin konlunu konlume nasib eden rabbime sukurler olsun Aytacim

     3. Aytac azeri fan dedi ki:

      Canim benim basin da mi aryor insallah heme iyilesir biraz da agirmaz bir daha ya evet ya her iki sarki çok guzel en son yazdığın sarkiyi çok seviyorum ben simdi napyorsun biraz daha iyi oldumu başın canım benim kiyamama ben sana guzel gozlum

 36. Gozel dedi ki:

  Ay bekledigim analiz hoş geldin ASLYM cok teşekkur ederim canym cok iy olmuş gonlune saglyk canym gercekden Ayşeye soyleydiler bi yolunu bulup anlatsalardy iy olurdy cok sag ol ASLIM cabujak gel
  Her kese iy gijeler allah rahatlyk versin

 37. Tatlıcı Ülker dedi ki:

  Aslım yine hzr gibi yetişdin. Neşeye bolca ihtiyacım vardı. Yarın erkenden işe gidicem ama uyuyamyorum. Uykum kaçdı:-(

  Mersinli ELAM meraba. Sende Allaha emanet ol:-)

 38. Mersinli ELA ❤️❤️❤️ dedi ki:

  Kızlarrrrrrrrrrrr nasılsın iyi misin inşallah iyisindir
  Kusuruma bakmayın tek tek isim yazamadım unuturum diye
  Kalbi güzel mi güzel arkadaşlarım
  Kendinize iyi bakın allaha emanet olun görüşürüz iyi geceler tatlı rüyalar
  Zaman herşeyin ilacı

  1. Aytac azeri fan dedi ki:

   Gunaydin mersinli elacim biz iyiyz çok tesekkurler canım sen de iysi dir insallah ne kusuru olur mu oyle sey nasil isdiyor san oyle yaz canım arkadasim

 39. Aytac azeri fan dedi ki:

  Aslicim elerin gonlune salik çok guzel harika bir analiz olmus tam uymaya gidyor dum ki analiz yazdigin gordum yatmadan once masal gibi geldi bana çok tesekur ederim canım bu arada ben geldim sen yoksun yine nasilsin iyimsi canım çok ozledim hepiniz sitey dondum sen ve aslinur yok isiniz bitirip geri dönün çok ozledim sizi çok sevyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.