Adını Sen Koy 200. Bölüm Özeti 20 Ekim 2017 Analizi

Burak 21 Eki 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 200. Bölüm 20 Ekim 2017 Cuma

************************

Bir kere kader yazmışsa seni bana. Beni de sana. 

Kim ne yaparsa yapsın engel olamaz seninle benim bir arada olmamıza. 

Sen Alnımın yazısı, sen gönlümün kara sevdası, Ömrümün ilk ve son baharısın. 

Dilimde duam, gönlümde sevdam, ömrümde sevdiğim tek insansın. 

Gönül gözümü açtım seninle, bin bir çiçek kokladım seninle 

Yağmuru da gördüm,  ıslandım sevgin ile. 

Gökkuşağının altından geçtik el ele. 

Sonsuz mutluluğa doğru yol almak için yola çıktık birlikte. 

Sonsuz sevda yolunda ilk adım söz dediler, sana söz vermeye geldim. 

Seninle bir ömrü sağlık, mutluluk, huzur ile geçirmeye söz vermeye, 

Hayatı seninle ölünceye dek paylaşmaya geldim.  

Yazan: aslı 🙂

**************************

Ömer ve Zehra Söz Yüzükleri Takılmak Üzere Akşam İçin Hazırlık Yapıyorlar.

Ömer en sonunda Salim amca yı ikna etmeyi başarmış kızı Zehra yı ondan istemek için ön bir görüşme yapmış çay içmişlerdi. Salim amca da isteklerini söylemiş her şeyin usulüne uygun olarak olmasını Ömer’in bir büyüğü ile gelerek kızını istemesini istemişti.

Ömer de acele edip tek başına elinde çiçeği çikolatası ile geldi ama eli boş döndü. Salim amca böyle olmaz diyerek nasıl olması gerektiğini anlatarak gönderdi.

Ömer de daha sonra Zehra yı evine bırakınca Zehra’lar da kahvaltıya katıldı. Ailecek hep birlikte yapılan bu kahvaltıda Şükran teyze söz için gün belirledi. Ömer ve Zehra söz için hazırlıklara başladılar.

Ömer’in en büyük sıkıntısı anne ve babasının olmayışı. Bir evlat için anne ve baba ne kadar önemli özel vede değerli. Daha dünyaya ilk gözlerini açtığı andan itibaren ve ömrünün her aşamasında, her yaşında, isterse 50 sinde, isterse 60 ın da fark etmez, bir anneye ve babaya muhtaç evlat. 

 

Ama bazı insanlar ne yazık ki kaderlerinden gülemiyor, hayata 1-0 yenik başlıyorlar anne ve babası olmayan çocuklar her ne yaparlarsa yapsınlar olmayan anne ve babalarının yerine hiçbir şeyi koyamıyorlar. 

Konmaz da zaten. Onların eksikliği hep yüreklerinin bir köşesinde saklı durur kapanmayan bir yaradır.

Ömer kendisine eş olacak Zehra yı babasından isteyecek istemesine de kiminle? Hangi büyüğü ile? O belli değil. Zehra ile çalışma odasında bu konu üzerinde konuşurlarken, Cevriye hala da onları kapıda dinliyor sessizce.

Önce akıllarına Hediye abla geliyor. Zehra acısı çok taze diyerek bu sırrı kaldıramayacağını düşünerek vazgeçiyorlar. Ökkeş amca hayatta olsaydı o olurdu ama o da hayatta değil. Geriye Cevriye hala kaldı ama onların akıllarına gelmedi hala.

Ömer konağa yeni bir şoför almış onunla birlikte evine gidecek Zehra. Ömer ise evde kalacak ve bunların hepsini halamız gördü. Ortada bir sorun olduğunu düşünüyor da ne olduğunu tam olarak anlayamadı hala.

Zehra da her an bir sorun çıkacak diye düşünüyor. Ömer de bana güvenmiyor musun? Hiçbir sorun çıkmayacak, ben her şeyi halledeceğim dedi. Zehra mahalleye gitti Ömer konakta kaldı.

Sabah ile Kerem cephesinde işler iyice karışmaya başladı. Sabah’ın düşmesi ile Kerem de düşünce Nurçi denen o süs bebeği de onları sevgili zannetmişti ya işte orada Kerem büyük konuşuyorum diyerek sözüne devam etti. Marsa giden ilk kozmonot olurumda bununla, bu pasaklı kontes ile sevgili olmam, ölürüm o derece dedi. He he Kerem sen onu benim külahıma anlat.

Hadi geçmiş olsun bunlar sevgili olacaklar anlaşıldı. Hep böyle konuşurlar efelenip, dayılanırlar, ondan sonra da gül gibi aşık olurlar.

Sabah Kerem’e ve onun kız arkadaşına bir oyun oynadı. Kerem maç seyrederken bağırarak seyrediyor futbolculara bu şekilde tepki veriyordu. Sabah da bunu bir koz olarak kullandı ve Nurçini korkuttu.

Kerem’in Nurçine bir zarar verebileceğini bunu daha önce kendisine yaptığını, ispatı olarak da peşindeki adamların kolunu morartmasından faydalanarak bunu Kerem yaptı diyerek kolunu gösterdi. Kerem beni cezalandırdı kolumu da bu hale getirdi dedi  Sabah. Nurçin inanmadı kıskandığı için yalan söylediğini düşündü. Sabah da maça bağıran Kerem’i gösterdi.

Nurçin Sabah’ın söylediklerine böylelikle inandı. Kerem her an Nurçini de cezalandırabilir. Sabah istediğini elde etmişti.

Zehra eve geçer geçmez ilk işi babasını aramak oldu ben eve geldim dedi. Salim amca da Şükran teyzeni ara o ne yapılacağını biliyor derken kapıda Şükran teyze. Erzak alıp gelmiş akşam için çayın yanında ikram edilecek yiyecekler hazırlayacaklar.

Biraz soluklandılar, sonrada hemen mutfağa geçip hazırlıklara başladılar. Çaydan sonra meyve ikram etmek istedi Şükran teyze ve evde de taze meyve kalmamış meyve almaya markete gitti Zehra.

Ömer çalışma odasında telefonda Mert ile bu son olan olaylar hakkında konuştular. Ömer Hediye ablanın isteme olayı için ruh halinin uygun olmadığını, eşini kaybettiği için çok üzgün bir de bu sırrı taşıyamaz o sebeple istemeye onu çağıramam dedi.

 Koray da dükkanda telefonda Yasemin ile konuştu. Yasemin’in üniversitede okuduğu için sınavları varmış bu yüzden de ablasının söz gününde yanında olamayacak. Koray bunu öğrenince üzüldü. Gelecek diye bekliyormuş Koray.

Ömer’inde kardeşi, Zehra’nın da kardeşi bu mutlu günlerinde yanlarında yoklar. 

Cevriye hala artık dayanamıyor, çalışma odasının kapısının önünde içeri gireceğim bir derdiniz, bir sıkıntınız mı var? Söyleyin bende deva olayım diyeceğim dedi. tam kapıyı çalıp içeri girecekken, konak kapısı çaldı.

Gelen Ömer’in arkadaşı Hakandı. Ömer Cevriye hala ile Hakanı tanıştırıp çalışma odasına geçtiler. Hakan Mert acil deyince hemen geldim derken halamız duydu bunu ve arkalarından biliyordum bir şeyler olduğunu diyerek ah vah etti.

Onlar çalışma odasına geçince halamızda çay götürme bahanesi ile kapıyı açık bırakıp çıktı ve kapının önünde onları dinlemeye başladı.

Ömer, Hakan’a İshak amca karımı bana isteyecek dedi ve en başından olayları anlatmaya başladı. 1 yıl önce böyle başladı bir yalan ile ve her şey Ayşe için derken kapıda olan halamız da konuşulanları duydu kulaklarına inanamadı hepsi bir oyun hepsi bir düzmeceden ibaret olan bu evliliğin Ayşe için yapıldığını öğrendi halamız.

Sabah oyununa devam ediyor. Kerem’in kız arkadaşı Nurçin yoga yapmak için bahçeye çıktı tam Keremin gözünün önünde olacak şekilde oturdu. Sabah da ilaçlarını alı almadığını sordu Kerem’e.

Sonra da ilaçlarını getirdi. Biraz önce ağzını dayayıp su içtiği su şişesinde su getirdi. Kerem de buna sinir oldu. Sabah’ın da istediği buydu. Aslında içindeki suyu dökmüş taze su getirmişti ama Kerem’in bundan haberi yoktu.

Sonrada başının dönmesi ile Kerem’in yaralı bacağının üzerine düştü. Bayılmış numarası yaptı. Kerem de kalkması için onu hırpaladı Nurçin de yoğa yaparken olanları kendi bakış açısı ile görüp, Kerem’in Sabah’ı cezalandırdığını düşündü.

Sabah bu noktada da istediğini elde etmişti. Nurçin de ben gördüm göreceğimi diyerek Kerem’i terk etti.

Ömer, Hakan’ın babası ile telefonda konuşmasını sabırsızlıkla bekledi. İshak amca hasta olmasına rağmen Ömer’i çok sevdiği için bu kız isteme olayında yer almayı kabul etmiş. Ömer bunu duyunca yüzünde güller açtı.

Hakan, şeker çikolata deyince, onları tamamı ile unuttuğunu anladı ve ben hallederim dedi Ömer. Akşam birlikte gidecekler Ömer onları evlerinden alacak.

Zehra alışverişini yapmış eve dönerken yolda Sabah ile çarpıştılar ve Sabah hep o püskülün yüzünden dediğinde Zehra tanıdı Sabah’ı sarıldılar birbirlerine, çok mutlu oldular.

Eve geçince Şükran teyzesine olanları anlattı. Şükran teyzede, Sabah’ın erkek Fatmalığının devam ettiğini ama yüzünün çok güzel olduğunu, çocukkenden beri yufka yürekli, merhametli biri olduğunu söyledi.

Zehra, Sabah ile geçen güzel günlerinden anılarından bahsetti Şükran teyzesine. Sokak köpeklerini beslermiş Sabah ve tüm mahalledeki evleri tek tek dolaşıp onlar için artık yemek, ekmek toplarmış. Bir keresinde yemek bulamamış da annesinin pişirdiği bir kap yemeği vermiş köpeklere Sabah.

Ve Sabah sulu gözün biriymiş. Bir Zehra’nın bir de Leylanın yanında ağlarmış. Zehra için dayak bile yemiş Sabah.

 

******************

 Dostları Olmalı İnsanın

Dostları olmalı insanın, Aynen gemilerin limanları gibi

Zaman zaman uğradığın Yükünü boşalttığın

Dalgalar dininceye kadar beklediğin koynunda

Sonra açık denizlere uğurlamalı seni,

Geri döneceğin günü bekleme umuduyla

Bazen rüzgara o açmalı yelkenini 

Yanağına konan bir öpücüğün coşkusuyla 

Halatlarını çözmeli

Seni çok Ama çok özlemeli

Dostları olmalı insanın,

Ermiş, bilge hayatı ezbere okuyabilen

Düşünmediklerini düşündüren

Seni bir cambaz ipinde güvenle tutabilen

Gerektiğinde senin için ateşi yutabilen

Yolunu ışıtan ustan olmalı,

Şekillendirmeyi öğretmeli hayatın çömleğini

Sana vermeli soğuk bir kış gününde

Üzerindeki tek gömleğini

Oğuzkan Bölükbaşı

************

Zehra akşam için Sabah’ı da çağırmış bu özel gününde arkadaşı da yanında olacak Zehra’nın.

Ömer aradı telefonla her şeyi hallettiğini, akşam olmadan gelsek İshak amca ile dedi. Dur oğlum bu ne acele? Merak etme Zehra yı kaçırmıyorlar.

Zehra, olmaz mutfakta bir sürü işimiz var yetişmez dediğinde,

Ömer, ben artık daha fazla beklemek istemiyorum, biran önce olsun bitsin, sürekli yanımda ol istiyorum. Sen istemiyor musun? diye sordu. Zehra da bende dedi kaldı fazla konuşamadı Şükran teyzeden çekindi Zehra.

Ömer, Zehra dan bende sözünü duyarda mutlu olmaz mı? olur elbet neredeyse ağzı kulaklarına varacaktı. Ne o Ömer Zehra için yanıp tutuşuyorsun. Bu kadar yangına kızı öyle hemen alamayabilirsin hazırlıklı ol paşam.

Cevriye hala da konak bahçesinde bir oyana bir bu yana gidip duruyor duyduklarından sonra yerinde nasıl dursun ki halamız. Ayşe geldi yanına onu bile duymadı görmedi öyle dalmış gitmiş işte.

Nihat yemeğe götürecekmiş Ayşe yi de halamız da gelsin istemişler. Halamız da  olur dedi.

Sabah emlakçı dükkanının arka kısmında odasında. Kendi kendine yoruldun demi Sabah yoruldun yoruldun dedi. benim gibi bende bazen böyle derim yorulunca sessiz kuytu bir köşede.

Hayat bazen çok yoruyor insanı, insan bazen yaşamaktan bile yoruluyor. Yaşamak ne zor bu dünyada.

Sabah çantasında sakladığı küçük çantasından eski kasetlerden bir kaset çıkardı. Ben daha önce de demiştim, ya annesinin ya da babasının, belki de ikisinin ses kaydı var, belki de onlarla birlikte Sabah’ında ve o kaset orjinali, cep telefonunda hep dinlediği ise o asıl kaydın kopyası bakalım bunun altından ne çıkacak?

Eskiden Kürşat hoca olarak rol alan ama şimdi Niyazi bey olan beyefendi eşi ile Kerem’in evini gezmeye gelmiş. Sabah dan evi satın alacaklarmış ancak evin bir sahibi olduğunu öğrenince vazgeçtiler.

Ömer akşam için ne giyeceğine karar veremedi ve hemen kurtarıcı meleği Zehra yı arayıp ne giymeliyim? Siyah takım mı? lacivert mi? beyaz gömlek mi? kravat heyecanla sayıp duruyorken Ömer.

Zehra çok sakin bir şekilde Ömer’i dinledi ve en sonunda Ömer’e ne giymesi gerektiğini söyledi. doğru giyinme odasına gidiyorsun, giyeceğin takım sağ da asılı duruyor. Gömlek ve kravat da içinde. Ve diğer ayakkabı vesaire ne varsa hepsini Zehra önceden Ömer mışıl mışıl uyurken ayarlamış. Eş demek bu işte. Ondan önce onu düşünmek.

Ömer de şaşkın bunları önceden ayarladın mı sen diye soruyor. Zehra eşin ayarladı Ömer. başka kim ayarlayacaktı ki?

Her ikisinin de yüzünde güller açmış etrafa mis gibi mutluluk kokusu yayılıyor.

Sahneden bir başka sahneye geçiş anında İstanbul’un güzel manzarasını göstermeleri çok güzel. Kız kulesi, camisi, köprüsü farklı açılardan görmek güzel teşekkürler.

Zehra giyinmiş kolyesini de taktı bu kolyesi yeni daha önce hiç takmamıştı Zehra.

Ömer de hazır evden çıkarken, Hakan geldi babasını hastaneye kaldırmışlar zamanında müdahale yapılmış ancak tedbir amaçlı hastanede kalacakmış, akşama katılamayacakmış onu haber vermek için gelmiş Hakan.

Ömer de İshak amca iyi olsun da gerisi hallolur dedi.

Bu konuşma kapı önünde yapılırken Cevriye halada çok şık bir şekilde giyinmiş, saçını da yapmış Nihat ve Ayşe ile birlikte gidecekleri yemek için evden çıkacaktı ki, kapı önünde yapılan konuşmayı duydu halamız.

Sabah eve geçti, evi satacağı müşteriler karı koca eve gelmişler, evi gezeceklerdi. Kerem’in ev sahibi olduğunu öğrenince evi almaktan vazgeçip gittiler. Sabah da Kerem’in ayağının iyileştiğini gördü ona kızdı kendisine bunca zaman yalan söylediği için.

Salim amcalarda herkesler hazır Ömer’i bekliyorlar.

Ömer de arkadaşı Hakan ile elinde çiçeği, çikolatası ile geldi. Zehra açtı kapıyı hoş geldiniz dedi. iki kişiden başka kimseyi göremeyince Zehra başka kimse yok mu diyebildi. Hakan da babasının rahatsızlandığını söyledi.

İçeri geçtiler. Salim amca hoş geldiniz dedi Hakan’a, Ömer’e demedi sizi daha kalabalık bekliyorduk dedi sustu Salim amca. Ömer de hoş bulduk dedi. kapı çaldı gelen Cevriye Hala idi.

Ömer de Zehra da çok şaşkın bir halde Halamıza baktılar bölüm burada bitti. Söz kesilemedi. Yüzükler takılamadı.

Klipteki çifti Ömer ve Zehra olarak düşünerek izleyin iyi seyirler J

Ve şarkı Ömer den Zehra ya

SANA SÖZ VERDİM

Hiç beklenmedik bir anda çıktın karşıma
Birden her şeyi unuttum sana bakınca
Çocuk gibi hesapsızca peşinden geldim


Aşkım sana söz verdim
Aşkım seni çok sevdim

Sen ağlasan da gülsen de ben seninleyim

 

İyi günde kötü günde hep beraberim
Yansa yıkılsa bu dünya vazgeçmem senden

 

Aşkım sana söz verdim
Aşkım seni çok sevdim

 

Ne geçmiş ne gelecek umurumda artık
Biz seninle bir hikayeyi baştan yazdık
Sana ruhumu hiç korkmadan teslim ettim

 

Aşkım seni çok sevdim
Aşkım sana söz verdim

 

(KÜRŞAT BAŞAR feat. FERHAT GÖÇER)

 

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 200. Bölüm Özeti 20 Ekim 2017 Analizi” üzerine 141 yorum

 1. Hanim abla dedi ki:

  Könülcüm merhaba.İyiyim çok şükür.sen nasılsın.Evladlarının isimleri çok güzel.Allah bagışlasın.Kaç yaştalar yazmadın.Teşekkür ederim Su damlası.

 2. Könül Azeri dedi ki:

  Salam necəsiz dostarm?Fati ad günün mübarək.Neçə belə gözəl xoşbəxt illərə çxasan inşallah ailənlə birlikdə.Bütün arzularna qovuşasan tanrının nəzərində olasan öpdüm.Arkadaşlarm işlərim çox olduğundan sitəyə giremiyorum kusuruma bakmayn.Hanm abla naslsn?Af edersin gec yazdm çocuklarn isimi Leyla,Məhəmməddi öpdüm hamınızı.♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡

  1. su damlasi dedi ki:

   Gunaydin konulcum nasilsin bizler iyiyiz sende hep iyi ol vakit bulunca yaz ozledik seni rabbim cocuklarini korusun .

   1. su damlasi dedi ki:

    Aytacim bitanem nerdesin seni cok merak etdim iyimisin gel bana ses ver

    1. su damlasi dedi ki:

     Aytacim bitanem sen nerdesin ya merakdan catladim burda ne oldu elektirikmi gitdi internetmi yok of bises ver bana su an ofisteyim Ama hec bisekilde isime konsantre olamiyorum sinirden ofiste masa falan birakmadim hepsini gemirdim ya nerdesin hemen yaz bak merak dan oldum burda

 3. Sema ♥️♥️⭐⭐❤️❤️ dedi ki:

  Günaydın hayırlı sabahlar arkadaşlarım nasılsınız??? Gününüz güzel geçsin…. Tek tek ism yazamıyorum kusura bakmayın …… Doğum günün kutlu olsun nice mutlu yıllara allah ızun ömür versin sevdiklerinle birlikte allaha emanet olun

  1. su damlasi dedi ki:

   Gunaydin Sema ben iyim sende hep iyi ol hadi opdum

 4. Gozel dedi ki:

  Sizede gunaydyn Cesur bey iym cok şukur siz nasylsunuz siz benim kardeşlerimsiniz işinizde hayatynyzda başarylar evet Fatydan sonra sizdeyis haberin olsun ondan son bizde kusurma bakma yazylarym bi tuafdyr turkcam iy dil salamat olun

  1. Cesur Sönmez dedi ki:

   GOZEL abla bende iyim tesekkur ederim guzel dileklerin icin evet biliyorum benim dogum gunum den sonra senin dogum gunun ben ucak biletimi ayarladim bile istiqamet Turkmenistana dogru GOZEL abla bende geliyorum dogum gunune . sorun deyil senin yazi tarzin ben kolay okuyorum .

 5. Hanim abla dedi ki:

  İR merhaba.hoş geldiniz.iyiyim,dua için teşekkür ederim.Ama bana siz neden teşekkür edecektiniz bilemedim.Su damlası sen de hoş geldin.Yeni gelenler hepiniz hoş geldiniz.Bize katılmak isteyenler gelişiniz her zaman hoş olacaktır.
  Ayancım Aslı yazacak, benim yazmagım dogru olmaz belki dedim.Ama sana yazarım diye söz vermişdim.Aslı bagışlar inş-h.

  Azerisin,türksün ne fark eder ki
  Yazıların güzel,yüregin güzel.
  Ayancım dilerim hayat boyu sen
  Ne kadar mutluyum diye bilesen.

  Fatime seni Polad amcan da tebrik etdi,mutluluklar diledi.
  Faticim,ad günün mübarek olsun
  Alinin,Sahibin hayrın göresen.
  Tanrım sana uzun ömürler versin
  İller gözelliyni hiç eksiltmesin.
  Manalı bir ömür dileriz sana
  Ee gün gelur olursun sen de kaynana.

  1. su damlasi dedi ki:

   Gunaydin HANİM abla iyim ben hos bulduk eline saglik serine bayildim hadi cok opdum

 6. Rzali dedi ki:

  Dogum gunun kutlu olsun Fati.nice senelere.Mutlu bir yasam dilerim canim.

  gunaydin her kese.bu aralar pek giremiyorum siteye.dizi haberi tv de oluyorum.nasilsiniz arkadaslar.Su damlar her sey ici tesekkur

  1. su damlasi dedi ki:

   Gunaydin RZALİ iyim canim tesekkure gerek yok .destek her zamana gerek elimden geldii kadar

 7. Gozel dedi ki:

  SU DAMLAM tebrikler canym işinde,hayatynda başarylar dileyorum eeh ozaman bu gun iki party senin zaferinide Fatylerde kutluyorus odulun devamly olsun tum kalbym bile kutluyorum hoş

  1. su damlasi dedi ki:

   GOZEL abla tesekkur ederim dusunmen bile bana yeter siz benim ugurumsunuz sizlerin dualari bana ugur getirdin tesekkur ederim .FATİ canim ne kusuru sen bizim bitanecik FATİ mizsin tekrar kutlarim evet GOZEL abla bu gun 2 kutlama var hadi FATİ lara gidiyoruz FATİ biz geldik,

   1. Cesur Sönmez dedi ki:

    Gunaydin her kese nasilsiniz arkadaslar FATİ dogum gunun kutlu olsun nice guzel yaslara Allah ne muradin varsa versin tekrar kutlarim. GOZEL abla gunaydin nasilsin ?Aytac kardesim sen nasilsin? Hersey yolundami? XediceXatun hos geldin bende seni kazandigin bu zaferden dolayi kutlarim basarilarin bol olsun sen buna layiqsin tekrar kutlarim .

    1. su damlasi dedi ki:

     Tesekkur ederim Cesur bey

 8. Dogum gunu cocuguB-) dedi ki:

  Canım arkadaslarım gune boyle guzel baslamak ne guzel sızın mesajlarınızla.ır abı ask hastası aytac su damlası gozel cok tesekur ederım tek tek tesekkur yazamıyorum ozur dılerım ama mesajlarınızı kac defe okudum ayan canım ne guzel yazmıssın ellerıne saglık 🙂 benım artık ıkı aılem var.sızın gıbı aılem arkaslarım var ne mutlu bana.

 9. Gozel dedi ki:

  Gunaydyn ask ayilem iymisiniz hepinizi çoook sevyorum uyandynyzmy hady kalkyn bu gun Fatylara gidijekdik Ayanym minibus kacda gelyo hazyrlanalym
  Aytaccym Su damlam hoş geldiniz bida gitmeyin siz olmasanyz site sessiz olyo hady goruşurus Fatylarda kocaman party var bu gun

  1. su damlasi dedi ki:

   Gunaydin benim turkmen gozelim GOZEL ablam nasilsin iyisin seni cok ozledim hele su yazi tarzin var ya onu bile ozledim evet ben hazirim hadi FATİ ya gidiyoruz hadi bakalim gozel ablam evet Aytac hi bi yere gitmesin ben malum islerimden dolayi bi gidip bi geliyorum

 10. Gozel dedi ki:

  Gunaydyn FATYCYM iyki dogdun iki varsyn tum sevdiklerin bile beraber saglykly saygyly bir omur dilerim Allam kem gozlerden yaramaz netli insanlardan korusun seni mutlulykda cok yaşa canym yaşyn uzyn olsun canym FATYM

 11. Aytac azeri fan dedi ki:

  Fati canım arkadasim doğum günün kutlu olsu yeni yasin sana mutluluk huzur guzel guner getirsi yuzun de gulus hiç bir zaman eksik olmasın insallah dunyanin bütün guzeliklerini tatmani dilyorum hep çok mutlu ol arkadasim kalbinde ki bütün dileklerin yeni yasin da heyat kecsin insallah RABIMI sana aylene ve sevdiklerine uzun omurlere versin insallah ayleni sevdiklerinin başının ustun den hiç bir zaman eksik olma iyiki dodun iyiki varsi iyiki bizim yeyatmiz dasin seni çok sevyoruz iyiki domusu nicen guzel senelere insallah

  1. su damlasi dedi ki:

   İyi aksamlar canim ask ailesi nasilsiniz arkadaslar ben geldim ve hepinizi cok ozledim eh neler yapdiniz ben yokken anlatin bakalim merak etdim. Ve ben cok ozledim HANİM ABLA .GOZEL AYTAC AZERİ FAN FATİ RZALİ SULU GOZ .ASENA ASLİNUR ASLİ TUGBA SELİN OYRETMEN ZEHRA MERSİNLİ ELA AYTOS SELİN XANİM AZERİ FAN BETUL İR ABİ ASK HASTASİ CESUR BEY ALYA LALE AYAN SEMA ULKER HAYAT ve kimin isminu unutdumsa kusuruna bakmasin hepinizi cok ozledim
   burnumda tutdunuz.
   Oncelikle ask ailesine yeni gelen
   varsa hos geldiniz sefalar getirdiniz
   Ve bakalim kimler gelmis ay ay ay benim prensesim canim Aytacim bitanem gelmis kiz hos geldin ya ben seni nasil ozledim bi bilsen vallahi dunyani dagitirsin kiz sitede yoklugun oyle hiss edildiki bos site guzume gozume girdi of benim prensesim seni cooooook seviyorum sen benim ugurumsun bunu bosuna demedim biradan aciklarim biraz bekle .

   Baksen ASLİNUR gelmis kiz hos geldin ya canim benim seni ne kadar ozledik biz seni cirakla arar olduk ya merakdan catladik sonunda geldin ya sukur canim benim sorunlar her zaman var ama sen caliw bikerede olsa gunde yorum yaz seni merak ediyoruz ay kelem sarmasi yemissin afiyet olsun canim ama ben sevmemki kelemi ben sarmayi 2 Aytac lar icin yapmisdim malesef ne biber nede kelem severim ama tesekkur ederim beni dusunmussun canim benim .

   Ve kim var burda benim hayal gucune hayran kaldigim AYANİM canim benim sende hos geldin nasilsin kiz ne guzel sarki soylemissin rabbim seni cok mutlu etsin sen bizi mutlu ediyorsun ya benim minik prensesim seni cok seviyorum

   Ve FATİ canim benim dogum gunun kutlu olsun nice guzel yaslara once saglikla .mutlulukla rabbimden sana uzun omurler diliyorum hep yuzun gulsun rabbim cocuklarini gozune cirak etsin tekrar kutlarim FATİ cim cok seviyorum seni cok da opdum

   Ve arkadaslar geliyorum guzel haberime cok mutlu yum bu mutlulugumu sizinle pAylasiyorum Şimdi soyle bisey oldu ben isvecde yilin ve calisdigim sirketin en iyi tercumeci odulunu aldim evet bu benim 4 yillik emeyimin zaferidi Aytacim bitanem bunu seninle paylasiyorum sen benim ugurumsun bak seni kalbimde goturdum odulumuzu kazandik sen bana ugur getirdin biliyormusun ben odul kazandigim haberi aldikda elimi kalbime koydum bitanem kazAnik dedim sonra odul torenine katildim odulu alirken yeni elimi kalbime koydum Aytac prensesim bak bu bizim ugurumuz dedim prensesim sen bana nasil ugur getirdin se rabbim de sana ugur getirsin dedim tabi kimse azeri dilini bilmediyi icin herkes dua etdiyimi sanda evet aslinda bu dua idi boyle bitanem cok mutlu yum vatana odulumle dondum sizin yaninizaysa sizi cok ozleyen kalbimle dondum canim benim prensesim seni ne kadar ozledim kocaman opdum hayatimin neşe kaynagi bi guzel haberim daha var ama onu sonra parmaklarim aridi ya biraz dinleniyim namazimida kilayim sonra yine yazarim hepinizi cok seviyorum hadi gorusuruz

 12. Ayan dedi ki:

  Hos geldin dünyaya…
  Hos geldin hayatimiza…
  Hos geldin güzel gözlüm, melek yüzlüm.
  Hos geldin, sefalar getirdin güzel ablam.
  Güzel arkadasimiz Fatinin hikayesi:
  Yillar, yillar önce yine günlerden 24 ekim sonbaharken güzel bir kadinin ve esinin hayatina nur topu gibi bir güzellik geldi. Ismini Fatima koydular.
  Sonbahara denk geldi ama bu sonbaharda anne ve babasinin hayatinin adeta 2.bahari oldu. Yüzlerinde ilk bahar çiçekleri açdi anne babanin.
  Fatima büyüdü, büyüdü, evlendi, kendiside çocuk sahibi oldu. O artik esinin göz bebegi, çocuklarinin caniydi. Sonra bir kaç yilda geçdi.
  Yil 2016 TRT 1 kanalinda ADINI SEN KOY isimli bir dizi basladi. Ömer ve Zehranin hayatini arastira-arastira dizibilgi.tv ni buldu oradakilerle arkadas oldu Fati ismiyle.
  Simdi Fati bizim dizinin göz bebegi, bir tanesi, nesesi. Bu günde Fati arkadasimizi dogum günü. Ben kendi adimdan ve tüm A.S.K ailesi adindan tebrik ediyor, ona uzun, mutlu, huzurlu ömürler yasamasini diliyorum.
  Faticim güzel arkadasim dogum günün kutlu olsun. ALLAH seni çocuklarinin, ailenin üstünden eksik etmesin.
  Yeni yasin sana bol ugur, nese, mutluluk getirsin.
  Hayatda en güzel ne varsa uca RABBIM sana hepsini göstersin. Yüzün hep gülsün.
  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
  Bu sarki tüm A.S.K ailesine özelliklede Fatiye gelsin:

  Ne kadar güzelsin Doyamam bakmalara

  Siz benim herseyimsiniz
  Sigdiramam sayfalara
  Yaz-yaz kalemim tükenir.

  Ne kadar narinsiniz
  Kiyamam dokunmaya

  Ne güzel yüreyiniz var
  Günesle çalar elaya
  Bak-bak nefesim tükenir.

  MASALLAH diyelim
  Nazarlar deymesin.
  Ilan etdim
  Bu kalbin sahibide sizsiz

  MASALLAH diyelim
  Nazarlar deymesin
  Bu günü yasa
  Yarini hayal et
  Çünkü hep birlikdeyiz.

 13. A.S.K hastasi dedi ki:

  IYI KI DOGDUN FATI. IYI KI VARSIN. Dogum gunun kutlu olsun♡♡♡. Ir abi sende hos geldin.

 14. iR dedi ki:

  Fati merheba , dogum gunun kutlu olsun, ya ben demin uzun uzadi sana kutlama mesaji yazdim her seferki gibi tam noktayi koydugum anda telefonum kilitlendi yazdigim yorum silindi , xaten kac zamandir yazmamam da bu yuzdendir , telefona olan sinirimden kac zamandir yazmiyorum, hayat , gozel, a, s, k hastsai , ayse c,ulker siz nasilsiniz? Iyimisiniz? Sonra vakit bulursam , telefonum arizalanmaz sa yazarim , ayyy , hanim abla sen nasilsin ? Allah gozlerine sifa versin, abla kusuruma bakma telefon yuzunden sana tesekkur edemedim ,ayan sende hos geldin.

 15. Hanim abla dedi ki:

  ASK hastası ,iyiyim sag ol.amcan da iyi çok şükür.Bak Eminden,Hüseynden bizarlık etsen kulagını çekerim.Köydeki halaya gelince.Halanın evinde divardakı resim aynen Zehra idi.Annesi ya da teyzesi ola bilirmi?Bir de Salim hala ile telegonda danışırken hala damadın iş-gücünü sordukta şirketi var dedi.Ömerin adı geçmedi.Tanimadıgı halde o çocukla neden öyle davrandı?Bakarsın akraba çıkarlar.Yaddaşıma çok da itibarım yoktur.Yanlış düşüne bilirim.Yarın tekrara bakarsam daha iyi anlarım.İyi geceler.

 16. Hanim abla dedi ki:

  Aslınur merhaba,hoş geldin.nasılsın. Lale,Ülker gele bilmediler galiba.teki salamat olsunlar.Canım kızım iltifatın için teşekkürler.Duydum ki yola çıkıyorsunuz.iyi yolculuklar.
  Merhaba Ayan.Hoş gördük.Torunum artık 11 oldu.3 yaşlı küçük Ayna da Hayat kızımdan geldi.Hepsini Allah korusun.Yazmışsın listede kendin en sonda olacaksın.Bu mümkün diyil.çünkü sen mayıs ayındansın.tarihi bilmiyorum,unutdugum için diyil.söylememişdin o üzden.İR abi de
  mayıs dogumludur(25).Bu aydan evvel de,sonra da ad günü olanlarımız var.Ayları karıştırma istersin.ocak-aralık. ardıcıllıkla yaz.Hem de sen rahat ol.Aslınurda hepsi var.Ha Fati için sayfa açılırsa Aslı kızım her şeyi güzel-güzel yazacak.Sen deyene ehtiyac yok.İyi geceler.

  1. Aslınur dedi ki:

   İyi Geceler ablacım, sağolasın 🙂
   Siz merak etmeyin oyuncularınkine varasaya kadar hepsi var bende, Ayan’ınki de 10 Mayıs olarak gözüküyor bende, Ayan ne sonu sen listenin yarısındasın nerdeyse.. ohoo daha çok kişi var liste kabarık 🙂

 17. Dogum gunu cocuguB-) dedi ki:

  Vaaay aslınurı gelmıs hosgeldın kız ozledık senı ınsAllah Lalede gelır onuda ozledık…sız boyle soylıyınce bende heyecanlandım..napıcaksınız? Bı saat farkımız,var gece ne zaman uyanırsam mutlaka sıteye bakmam gerek ay cok heyecanlı<3

  1. Aslınur dedi ki:

   Kız valla ben de çok özledim, hoş buldum hoş buldum 🙂 heyecanlan valla hakkındır ..

 18. Sema ♥️♥️⭐⭐❤️❤️ dedi ki:

  Hayırlı geceler arkadaşlarım tatlı rüyalar gelelim diziye bu bölümde güzrldi çiftimizin köy hayatı ay çok heyecanlanıyorum izlerkem dizmiz muhteşem ya …. Arkadaşlarım allah rahatlık versin hepinize yarın görüşmek üzere tatlı rüyalar

 19. Aytac azeri fan dedi ki:

  ask hastasi sana da kolay gelsin hanim ablacim ve aleykum selam hepiniz iyi olmasin çok sevindim hep iyi olun insallah hepinize iyi geceller tatlim ruyalar gorusuruz insallah

 20. A.S.K hastasi dedi ki:

  Hanim abla iyi aksamlar nasilsin? Polat amca nasil? Ben torunlarina iyi bakiyorum ama onlar bana iyi bakmiyorlar hep yaramazlik pesindeler. Bu gunku bolumde cevriye halanin durumu kurtarmasi iyiydi. Su salimin halasini cok merak ettim. Kadin neden omerin is adami oldugunu duyunca oyle tepki verdi. Bence bu zehranin gecmisi ile ilgili. Bu hala cok sirri ortaya cikarir.

 21. Hanim abla dedi ki:

  ASK hastası iyi akşamlar.Torunlarima iyi bak.Sana da selam olsun Aytac.iyiyiz. teşekkürler.

 22. A.S.K hastasi dedi ki:

  Bende iyim yorucu bir o kadarda tatli bir haftaya basladim dogum gunuleri pes pese kosturuyorum.Ela senin de iyi olmana sevindim. Aramiz hos geldin.

  1. aslı dedi ki:

   Sana da kolay gelsin A.S.K. hastası.

 23. Aytac azeri fan dedi ki:

  Iyi aksamlar canarim benim hanim abla ask hastasi asli aslinur ulkere fati ayan gozel zehra sulu göz ogretme xanım azeri fan cesur abi selin mersinli ela botul hayat sema butu site içi arkadaslarim nasilsiniz ?iysinsiz dir insallah Sizi hepiniz çok çok çok sevyorum isimin unutugum arkadaslarim var sa çok uzur dilerim yazdiklarimi okuyan herkese selam olsun hepiniz çok ozledim ben simdi cikyorum dizimiz baslamak uzere biraz da tekrar donucem höcətağa kalin

 24. A.S.K hastasi dedi ki:

  Iyi aksamlar. Nasilsiniz arkadaslar? Vay kimi goruyorum. Aslinur kiz cimcime nasilsin ozledim ya seni. Iyi ki dondun yarin Fatiye unutamayacagi dogum gunu yapalim. Resul abi fatiye ozel sayfa acar herhalde. Aslim gecmis olsun cabuk don geri sensiz olmaz burasi. Kelem sevmeyen Ayan kereme kelem deyip keleme yazik etme. Kelemin faydasi cok. Ama Kerem hic bir seye yaramiyor.

  1. Mersinli ELA ❤️❤️❤️ dedi ki:

   A.S.K HASTASI ❤️❤️❤️ CANIM İYİYİM SEN NASILSIN İYİ MİSİN İNŞALLAH İYİSİNDİR
   KENDİNE İYİ BAK ALLAHA EMANET OL GÖRÜŞÜRÜZ

  2. aslı dedi ki:

   Sağ ol bir tanem ❤️❤️❤️

   İnşallah açacaktır 🙂
   biraz sabırlı olun olur mu arkadaşlar.

  3. Aslınur dedi ki:

   Ya ben de çok özledim sizi, bu siteyi 🙂 “Cimcime” ha, bana isim takan takana. E bu da iyiymiş hadi. Küçükken bana anneannem derdi bunu, bir de bana çok yapalı derdi 🙂

 25. Aytac azeri fan dedi ki:

  Iyi aksamlar canim arkadaslarim ben geldim nasilsiniz sizi çok ozledim 3 gunde aslicim canım analiz çok guzel elerin salik bitanem çok tesekkur ederim çok sevindim sen de donmusn ben de dondum burdayim artıq sizi çok sevyorum canim arkadaslarim

  1. Mersinli ELA ❤️❤️❤️ dedi ki:

   AYTAÇ AZARİ FANI ❤️❤️❤️ CANIM HOŞ GELDİN NASILSIN İYİ MİSİN İNŞALLAH İYİSİNDİR
   DAİMA YAZARSIN CANIM SİTEDE SİZİN GİBİ DEGERLİ ARKADAŞIM OLDU KENDİNE İYİ BAK ALLAHA EMANET OL GÖRÜŞÜRÜZ

   1. Aytac azeri fan dedi ki:

    Iyi aksamlar mersinli elacim ben iyim canım çok SUKUR sen de iysindir insallah insanın sizin gibi arkadaslari olduk dan sonra kiçik kotu olur mu çok iyim çok mutluyum sizin gibi arkadaslarim olduguycu iyiki varsiniz sizi çok sevyorum her seycin çok tesekkurler iyi geceler canım gorusuruz insallah

  2. aslı dedi ki:

   Hoş geldin Aytaccım. Bizlerde seni seviyoruz. evet döndüm 🙂

   1. Aytac azeri fan dedi ki:

    Hos bulduk aslicim senin de aramiza tekrar donmene çok sevindim ben 3 gün girmedim sitey sen de aslinur da geri donmusunuz çok sevindim donmeniz iyiki donmusunuz RABBIM bidah ayirmasin insallah

 26. Gozel dedi ki:

  Aslinurcym hoş geldin canym internetin bitti sandyk her şeyi dengesinde tutmalysyn canym iy dersler
  Aslim iymisin kontrollara biran onje gitmelisin ihmal etme evet bende hastane gitmeye korkarym cunki hep bardygymda iyi şeyler duymayorum hastane kokusundan nefret ederim eşim zorla akider her sefer allam şifalar versin biran onje gitmelisin merak etdim

  1. Cesur Sönmez dedi ki:

   Gozel ablam selam nasilsin iyimisin kendime biraz zaman buldum yazayim dedin sizler nasilsiniz?

  2. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar Gozelcim, bende senin gibi sevmiyorum hastane ve ilaç kokusunu Allah herkesin yardımcısı olsun.
   Arada ben giderim kendimi kötü hissedince ama bu kez doktorum kendisi çağırdı. cuma günü gideceğim

  3. Aslınur dedi ki:

   Sağ ol hoş buldum Gözelcim 🙂 ıyyy hastane ismini bile sevmiyorum ben. Allah kimsenin yolunu oralara düşürmesin, amin.

 27. Ayan dedi ki:

  Iyi günlerrr.
  Vay, vay, vay.
  Kimler gelmis, kimler.
  Aslinurum, canim kardesim pamuk sekerim hos geldin. Sana bundan böyle “pamuk sekerim” demek istiyorum.
  Canim benim biz de seni çok özledik çokda merak etdik.
  Telefon konusunda bende anne babana katiliyorum.
  Bende orta okuldayken, lisedeyken pek telefon kullanamiyordum. Babam güne yalnizca bir saat telefonla mesgul olmama izin veriyordu. O zamanlar bilgisayarimda, tabletim de yokdu.
  Lise öyrencisi oldugumda ise telefon saatim iki oldu. Ve telefonla yanasi tablet, ve bilgisayarda aldi babam. Ama simdi ünversite ögrencisiyim ve babamin söylediyi lâflâri, koydugu kurallarin etkisini görüyorum. Emin ol ilerde sende bu günlerin nasil güzel oldugunu, aileni yaptiklarinin nasil dogru oldugunu göreceksin.
  Gelelim dogum günlerine. Canim sen kaç gündür yoksun o yüzden her kesden dogum günü tarihini sordum. Sen o listeyi bana da ver ki önceden kimin dogum gününün ne zaman oldugunu bileyim. Son anda elim ayagim bir birine dolasmasin. Hem biliyorsun ben pek çok olamiyorum burada. Belki arkadasimizin dogum günü olur benim haberim olmamasi nedeniyle onu tebrik edemem.
  Kelemin ne oldugunu ise ben bile 16 yasimda ögrendim. O zamana kadar lahananin da ne oldugunu bilmiyordum. Hiç yemedigim için öyle oldu. Aslinda bir kere yedim begenmediyim ve adini bilmediyim için lahanaya igrenç bir sey dedim. Keremi de gördüm. Çapkin oldugu ve de kendisini hiç sevmedigim için ona da kelem adini verdim.
  Hanim ablacim canim benim yardimin için tesekkür ediyorum. Bir defter açdim. Liste yaptim yazdigin dogum günlerini yaziyorum. 7 kisinin dogum gününü yazdim. Canim ablam, Aslim, Hayatcim, Elacim ve diger arkadaslarim her kes dogum gününü yazsin lütfen. Listeye her kesi yazdikdan sonra en sonda kendi dogum günümü de yazacagim.
  Ablacim MASALLAH 10 tane torunun varmis. Allah anali, babali büyütsün.
  Ablacim Fati için de siir yazmissin. Ellerine saglik. Ellerinden öperim. Güzel ellerin dert görmesin.
  Cesur abi tesekkür ediyorum. De sene Fatiden sonra size geliyoruz dogum gününe.
  Gözel ablacim seni mutlu ede bilidiysem ne mutlu bana. Canim benim.

  Simdi ben kaçiyorum. Abim beni sesliyor.
  Hepinizi öpüyorum.

  1. Cesur Sönmez dedi ki:

   Ayan selam nasilsin evet Fatidan sonra benim dogum gunum bize geliyorsunuz bu arada senin hayal gucune bayildim aferin sana rica etsem banada boyle dogum gunu hayali kur cunki ben artik 3 senedir dogum gunumu yalniz geciriyorum annem baska kimsem yok annemde mersinde yasiyo ben bakude yasiyorum .bide unutmadan bana abi dedin ne hos bana tesekkur ederim izin verirsen bende sana kizkardesimdiye bilirmiyim? Benim kizkardesim yok bitek aytac azeri benim kizkardesim oldu .hosca kal

   1. Ayan dedi ki:

    Arkadaslar her kese iyi aksamlar.
    Aytacim canimin içi hos geldin. Senin yoklugun bu sitede çok belli oluyor. Lütfen böyle yapma.
    A.S.K HASTASI benim için hiç fark etmez. Kelemde Keremde ayni. Kelemde igrenç Keremde. O yüzden öyle yaziyorum.
    Cesur abicim tabi senin dogum gününü hep birlikte yapariz. Annenizin yanina gideriz. Benim için dünya bir yana anneler bir yana. Bir anneyi mutlu ede bilirsem ne mutlu bana. Neyse, sonrasi sürpriz olsun. Annenizin ismini yazar misin Cesur abi?
    Unutmadan bana tabi kiz kardesim diye bilirsin. Benim biq abim var ismi Murat. Sende ikinci abim olursun.
    A.S.K HASTASI ben Fatiye unutamayacagi dogum günü yapmaya çalisiyorum. Hâtdâ bunun için saatleri sayiyorum. Bende her sey tamam.
    Siz hazir misiniz?

    Ben kaçayim diziye bakacayim. INSAALLAH görüsürüz.

    1. Cesur Sönmez dedi ki:

     İyi aksamlar Ayan ne hos bana bi kardesim daha oldu evet abin varmis Allah ayirmasin sizleri abi olmak guzel bi sey her zaman destekciniz olsun malesef benim annemden baska kimsem yok babami kayb etdim ablam ve abim yok .annem benim gozbebeyimdir biliyormusun ben bu diziyi izleyemedim ama her aksam cikan dizi haberlerini skaypela anneme okuyorum kendisi bu dizinin hayrani evet ben her gun bunu yapiyorum yorqun bile olsam severek yapiyorum annem mutlu olsun diye sende beni hayalinde bile dogum gunum de anneme gotursen cok guzel olur benim annemin ismi ,MERYEM hanim .

  2. Aslınur dedi ki:

   İyi akşamlarrr 🙂
   Pamuk Şeker bu da iyiymiş, ben de sizleri çok özledim ama buradayım artık kovsanız gitmem 🙂

   Doğum günleri aklımda inşallah 🙂 bu ay bittikten sonra da Aralık sonunda Rzalinin doğum günü var ondan sonra bu yıl defteri kapanıyor 2018 defteri açılıyor inşallah, Kasım’da hiç doğum günü yok.

   Valla yukarı da da yazdığım gibi lahanaları sizin niyetinize yedim hep 🙂

 28. aslı dedi ki:

  Merhaba Aslınurcum hoş geldin. biz seni ve diğer arkadaşları unutmayız.
  bu sitede ki arkadaşlarımızın hepsi özel güzel, değerli insanlar ve sende bu ailenin bir parçasısın seni seviyoruz canım.

  ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

  Derslerini ihmal edecek derece de telefonla meşgul oluyorsan annen de baban da böyle bir yol bulmuşlar demek ki, ders notların iyi olduğu sürece ve aileni ihmal etmediğin sürece telefonunu kullanmana ailen izin verecektir.

  Demek ki senin ihmal ettiğin bir şeyler var ve onlara ayıracağın zamanı telefonla geçirmeni istemiyorlar.

  Belki bana ufaktan sitem edebilirsin ama her şeyi dengede tutmayı unutma olur mu? ailen, okulun, derslerin ve sonra telefonun. Bak en sona telefonu koydum bende ailen gibi.

  Onlar senin iyiliğini istedikleri için bu yola başvurmuşlar, inan geçip giden zaman geri gelmiyor. O sebeple okul yıllarının kıymetini bil Aslınurcum, benden sana bir abla, kardeş tavsiyesiydi bunlar 🙂

  Laleyi bende merak ediyorum inşallah iyidir.
  Aslınurcum, babam iyi çok şükür atlattık, o zamanlar epey bir şeyler atlattım ben ve geçti çok şükür. Düze çıktım.
  Şimdi de benim kontrol günüm gelmiş, doktorum gel diye kaç kere aradı ben kaçak korkumdan gitmiyorum.
  ama korkunun ecele faydası yok, bir kaç gün sonra gideceğim yapacak bir şey yok.

  Lahana ya kelem dendiğini bende bu sitedeki arkadaşlardan öğrendim bilmiyordum kelemin lahana olduğunu bende severim lahanayı afiyet olsun size.
  Ökkeş amcanın diziden ayrılmasına bende üzüldüm. bakalım neler olacak?

  1. Aslınur dedi ki:

   İyi akşamlar Aslıcım 🙂 bu kocaman A.S.K ailemi ben de çok seviyorum ❤️
   Evet aileme hak veriyorum aslında, onlar en nihayetinde benim iyiliğimi düşünüyor benden çok. Bu tavsiyelerin benim için kıymetli, altın değerinde tavsiyeler bunlar. Sağ ol canım 🙂

   Oh çok şükür tekrar çok geçmiş olsun inşallah, bir daha yaşatmasın rabbim. Rabbim babana, annene, hepimizin babalarına annelerine sağlıklı sıhhatli, hayırlı upuzun ömürler versin inşallah. İnşallah senin sonuçların da iyi çıkar, Aslıcım hastaneye gideceğin gün bize haber ver olur mu , seni çok merak ediyoruz yazmayınca, bizi habersiz bırakma olur mu ?

   Ya inanır mısın bugün lahana sarmasını yerken bu Aslı için bu Aytaç için bu Su damlası için diye diye tencereyi gömdüm inan ki 😀 sizin için yedim valla 😀

 29. Mersinli ELA ❤️❤️❤️ dedi ki:

  Kızlarrrrrrrrrrrr nasılsın iyi misin inşallah iyisindir
  Kusuruma bakmayın tek tek isim yazamadım unuturum diye kendinize iyi bakın allaha emanet olun görüşürüz

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Elacım iyiyiz çok şükür, bir de lale arkadaşımızdan haber alsak daha da iyi olacağız.

   1. Mersinli ELA ❤️❤️❤️ dedi ki:

    ASLICIM ❤️❤️❤️❤️CANIM İYİ OLMANA ÇOK SEVİNDİM inşallah tez zamanda arkadaşından haber alırsın inşallah mutluluğun daim olsun kendine iyi bak allaha emanet ol görüşürüz

 30. Aslınur dedi ki:

  Eveeet gelelim bomba haberlerimeee 🙂
  Hazır mısınız !!!

  Diziye giren yeni isimleri, rollerini ve bir kaç tüyoyu paylaşıyorum sizlerle,

  İlk isim Günce Mutlu: Canan karakteri ile girdi diziye, onu mahallede sıkça göreceğiz artık, tahminimce bu haftanın sonuna doğru onu ekranlarda göreceğiz (belirtiyorum tahmin, kesin değil) Günce Mutlu 1 Ocak 1989 tarihinde dünyaya gelmiştir. Kendisi 28 yaşında, 1.61 boyunda ve 44 kilodur. Haliç üniversitesi konservatuarı oyunculuk bölümü mezunudur. Çocuklar Duymasın 2. sezon, 3. sezon, 4. sezonda Yaprak karakterini , Farklı Desenler dizisinde de aynı şekilde 3 sezon da Neşe karakterini canlandırmıştır. Bunlar oynadığı dizilerin bir kaçıdır.

  Eveeet gelelim ikinci isme Dorukcan Özgüler: Çetin karakteri (Şunu söyleyebilirim ki diğer isimler sayılı Instagram hesaplarında paylaşıldı onları herkes biliyor ama bu Çetin karakterini daha hiç bir Instagram sayfası, hiç bir site paylaşmadı, nasıl yaptım bilmiyorum ama bunu ben kendim bayağı araştırıp buldum) ilk olarak da iki siteye söylüyorum 🙂 evet devam ediyorum oynadığı diziler ;

  Televizyon dizisi:
  – Adını Sen Koy / Çetin (2017)
  – Mayıs Kraliçesi / Sinan (2015)

  Sinema filmi:
  – Merdiven Baba / Berke (2015)

  Tiyatro:
  – Düğün / Telgrafçı Yat (2015)
  – Cadı Kazanı / Thomas Putnam (2014)
  – Sevim Taşan Benim / Bekçi Rıza (2013)

  Dorukcan Özgüler 8 Ağustos 1992 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir, İstanbul Aydın Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünden mezun olmuştur. 2013 yılında oyunculuk eğitimi almaya karar verip, MinT Akademi bünyesinde eğitimine başladı. Daha sonraları senaristlik eğitimi de aldı.

  Veee üçüncü ismimiiiz;
  Nesrin Yıldırım , peki rolü ? Kaç zamandır Aysun Güven babaanne olarak girdi zannettik diziye daha sonra hala dendi yani herkes öyle zannediyor ama değil , asıl bu yeni giren kişi hala. Nesrin Yıldırım hesabından kendisi diziye hala olarak girdiğini söyledi. O zaman Aysun Güven kimm ? Bunu bende bilmiyorum ve merak ediyorum yarın göreceğiz bakalım. Böylelikle Nesrin Yıldırım’ın da hala olarak kadroya dahil olduğunu söyleyeyim. Yeni oyuncular bu kadar.

  Tüyoya gelirsek de, (gerçi bu ben de dahil çoğu kişiyi pek ilgilendirmese de söyleyeyim)
  Kerem emlakçı açıyor, hem de Sabah emlağın hemen yanına. Adı daaa Kerem Emlak…
  Evet benden bu kadar , sahalara geri döndüm artık 🙂 sizi tüyolardan mahrum bırakmayacağım.

  Şimdilik benden bu kadar siteden çıkıyorum yarım saate geri döneceğiiim 🙂 …

 31. ayse ,c dedi ki:

  Günlerdir siteye giremiyorum şimdi nasıl mı yaziyorum tabiki başka bir telefondan site yöneticisi acil çözüm lütfen tüm arkadaşlara selamlar

  1. aslı dedi ki:

   Selam Ayşecim, sorun sadece sende değil, bütün sitedeki arkadaşlarda yaşadı bu sorunu özellikle Türkmenistan siteye girilemedi bir süre ve Resul abimiz düzeltmek için elinden geleni yaptı.

   sen şimdi başka telefonla girerken, önceki telefonla hala giremiyormusun?
   bunun nedenini bilirse Resul abi ona da çözüm bulabilir.
   o giremediğin telefonla neler yaşadığını yazarmısın? girdiğin telefonla ne farkı var? markasımı? internet tarayıcımı farklı? söyleyebilir misin?

 32. Aslınur dedi ki:

  Günaydın herkeseee 🙂 🙂

  ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

  Benim canım arkadaşlarım hepinizi çoook özledim 🙂
  Evet biliyorum bayağıdır yoktum maalesef 🙁 sizi merakta bıraktığım için özür dilerim ama ben hiç size haber vermeden gider miyim, evet yine elimde olmayan sebepler, yine internetsiz kaldım daha sonra internet geldi ama bu sefer de ailem telefonumu bir süre bana yasakladılar, çünkü telefonla çok meşgul oluyorum son zamanlarda. Aslında hak veriyorum onlara ama napıyım ben sizden uzak kalamıyorum kii .

  Annem çarşıya falan gittiğinde telefonumu alıyor, bazen de telefonum babamın iş yerine misafir olarak gidiyordu , böyle yani , babamın (telefonumun 🙂 ) işten gelmesini 4 gözle bekler oldum kaç gündür hatta saatleri sayıyordum, anca akşam veriyorlardı bana telefonumu kaç gündür anca sayfaları okudum anca bitirdim şimdi de anca yazabiliyorum valla. Ama artık buradayım merak etmeyiiin. Sahalara geri döndüüm 🙂 🙂

  Yazım yine uzun olacak galiba 🙂 bir yerden başlayayım bakalım
  Öncelikle Aslıcım analizlerin hepsini okudum vakit buldukça, gönlüne sağlık canım benim ❤️ hepsi için ayrı ayrı teşekkür ediyorum, kocaman da sarıldım sana gönlü güzel arkadaşım 🙂

  Aslı, Alya, Su damlası, Selin, Aytac azeri fan, Hayat, Rada (A.S.K hastası), Asena, Ayan .. beni merak ettiğiniz için teşekkür ederim ben iyiyim, hatta Selin sen arada bir yazanlardansın seninle çok konuşma fırsatımız olmamış olsa da yine de beni hatırlayıp iki sitede de beni sorman inan ki beni çok mutlu etti 🙂

  Unutulmamak çok güzel dizibilgi.tv 🙂 bu beni çok mutlu etti inanın 🙂

  Fati, Ayan ve Gozel yeniden hoşgeldiniz siteyee, sorunun hallolmasına sevindim. Ama cidden Lale bayadır yok inşallah iyidir, acaba o da siteye giremiyor mu ki ? İnşallah o da döner kısa zamanda.

  Su damlası hayırlı yolculuklar su gibi git gel inşallah 🙂
  Aslıcım yeni okudum önceki sayfaları çok çok geçmiş olsun canım, şimdi nasıl babanın durumu ?

  Öğretmen, Duyarlı, Sema ve Cesur bey bu kocaman ailemizde size de yer var , hoş geldiniz hepiniz.

  Alyacım canım benim , vallahi kusura bakma biliyorum 19 gün geçti üstünden..ama yine dee

  ~ Doğum Günün Kutlu Olsun ALYA ~
  Bu yeni yaşında rabbimden sana bir ömür boyu sağlık, mutluluk diliyorum sevdiklerinle beraber.
  Yeni yaşın yeni başlangıçlara vesile olsun inşallah canım benim, minnağım 🙂 sen bizim küçük tatlı kız kardeşimizmişsin 🙂
  (Biraz.. tamam tamam bayağı bir zaman geçti doğum gününün üstünde , bunun için özür diliyorum senden affetin mi ??

  Ayan aşk olsun hiç unutur muyum görevimi, hepinizin doğum günü bende kayıtlı yazmanıza gerek yok yeniden, verilen görevimi layıkıyla yerine getirmeye çalışmaya çalışıyorum inşallah 🙂 özellikle Fatinin doğum gününe yetişeyim diye Allah’ıma dua ettim kız, iyi bari otobüs kalkmadan yetiştim 🙂 hadi hadi kızlar hazırlanııın, yolculuk başlasııın.
  İstikamet Fati’nin evi Ayan yine hayal gücüne hayran kaldım, ee sen hayal edersin biz de gerçekleştiririz evelallah 🙂

  Hanım ablacım doğru liste bende, herkesin doğum gününü yazdım ama maşallah sen direk hafızana yazmışsın. Ben olmasam bile sen unutmamışsın ablacım. Bir Aslı’nın bir de senin hafızanıza hayranım ablacım 🙂 kocaman bir MAŞALLAH.

  Oy oy Ülkercim ilk yorumumdan gözüne girmişim senin. Dur kız dur.. hah çıkardım fazla gözüne girmişim, sonra gözüne batmiyim 🙂
  “Minnoş Prenses” iyiymiş 🙂 sevdim ben bu ismi, biliyor musun benim bir tane daha yorum yazdığım site var ve orada da çok sevdiğim bir arkadaşım bana da Tatlı Yorumcu ismini verdi, orada da “Sitenin Tatlı Yorumcu’suyum” 🙂
  Neyse burada da Ülkerimin “Minnoş Prenses’iyim” bundan sonra. Yalnız Minnoş Prenses’in seni merak etmeye başlıyoor , işlerin yoğun galiba, çabuk dön olur mu ?! Fazla meraklandırma beni yoksa prenseslikten cadılığa dönüşürüm haa 🙂

  Hadi biraz da dizimizden konuşayım bakalım, öncelikle Sabah ve Kerem dizide emanet duruyor bence, ya tamam iyi hoş farklı bir hava vermeye çalışmaya çalışmış senaristler ama zaten seyirci ile araları limoni iken daha da gözümüze sokar gibi ikisinin sahneleri daha da artıyor günden güne, ZehÖm gerçekten çok az gösteriliyor , zaten 1 haftadır Kerem’in bacağını izliyorum. Ya bir de Atilla Pekdemir diziden çıktı daha doğrusu çıkarıldı tamam da Ökkeşi dizide ölmüş olarak senaryodan çıkartmışlar, Ökkeş amcanın ölümüne üzüldüm cidden, çok tatlı bir amcaydı o seviyordum onu, seni hikayelerin ve çiçeklerinle hatırlayacağız Ökkeş amca ..

  Ha bir de Kerem demişken Ayan sen kaç zamandır kelem kelem diyorsun ya Keremi de kelemi de sevmiyorum diye. Ben bu kelemin kaç zamandır ne olduğunu bilmiyordum, Ülker yazınca öğrendim kii meğer bizim lahanaymış 😀 yaa , konuya çok Fransız kalıyordum anlayacağın 😀 artık biliyorum kelemin ne olduğu.
  ooo ben bayılırım lahana sarmasına hatta dün annemle beraber sardık bugün de pişirip afiyetle yiyeceğiz, bak sen su damlasıyla iki Aytaç da seviyormuş lahana sarmasını namı diğer kelem 🙂 ah elimde olsa da sanki komşuya gönderiyormuşum gibi size de birer tabak gönderebilsem. Neyse ben göndermişim siz de yemişsiniz gibi kabul edin artık 🙂

  Bu arada diziyle ilgili BOMBA haberlerim varrr onları da biraz sonra yazacağım. Diziye bir sürü karakter geldi onlar kim ? hangi rolde ? kaç gündür bahsedilen ama kimsenin bilmediği asıl hala kim ? Şok Şok Şok birazdan 🙂 … Biraz merak edin dimi 🙂 site çok boş mesajıma geri dönün bir kaç kişi siteye gelsin o zaman söyleyeceğim tüm bomba haberlerimi 🙂
  Biraz sonra iki siteye de aynı anda yazacağım 🙂

  Şimdilik ben kaçaaarrr … 🙂

  ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

  1. Cesur Sönmez dedi ki:

   ASLİNUR selam hos bulduk ask ailesine katilmak benim icin cok hos tesekkur ederim .bu arada( Su Damlasinin tum arkadaslarina selami var beni merak etmesinler ben iyim diyor .)

   1. Aslınur dedi ki:

    Sağ olun aldık selamını, bizden de selam iletin inşallah, Su damlamıza iyi bakın 🙂

    1. Cesur Sönmez dedi ki:

     ASLİNUR tesekkur ederim selaminisi iletirim (iyi bakin.) diyorsunuz ben SuDamlasinin bi yakini falan deyilin calisdigi sirketin ppatronuyum kendisi su an yurtdisinda ben onunla telefonla iltibat kurutorum , daha oncede bi konuda sanirim yalnis anlasildim o yuzden yazdim hosca kal

   2. Aytac azeri fan dedi ki:

    Iyi asksamlar cesur abi nasilsin iyisdin dir insallah su damlam is için gitmis qaliba sen telefon da konsuyor su dur her hal de ben den çok selam soyle insallah bir an once o da doner

    1. Cesur Sönmez dedi ki:

     İyi aksamlar nasilsin Aytac guzel kardesim hos geldin ne iyi etdinde geldin iyimisin her sey yolunda umarim bende iyim is guc iste kosturuyoruz bizlerde .Evet XediceXatun iyi bi acsilik cikmassa bu aksam baku vaktiyle 3 de bakude olmasini bekliyoruz evet is icin getmisdi merak yalniz diyil şitketin avukati ve 2 arkadas da onunla ekib olarak gitmisler bu aksam donuyorlar.bisey daha soyleyim arkadas in XediceXatun cok guzel bi haberle donuyor Şimdi ben haberi biliyorumda ama soyleyemem en iyisi kendusi soylesin eminim gelir gelmez senle paylasir haberi bende buralardayim lazim olursam hadi iyi aksamlar kardesim

     1. Aytac azeri fan dedi ki:

      Hos bulduk cesur abi iyi olmaniz çok sevindim hep iyi olun çok sukur ben iyiym her yolun da su damlam donuyor demek çok sevindim insallah hemen donsu çok ozledim onu cesur abi su damlam guzel haberler le geliyor demisi ne haberi sen soyle su damlam gelinceye kadar ben berak dan olurum ama çok merak edim acaba ne soyliycek hadi gel su damlam bekliyorum san da iyi geceler cesur abi

  2. Aytac azeri fan dedi ki:

   Selam aslinur hos geldin canım arkadasim ne guzel donmusun çok ozledik seni uzun zaman oldu nasilsin ? Iyisindir insallah biz de seni gorduk çok daha iyi olduk ben de 3 gündür yokdu bugun dondum çok ozlemsdim hepinizi iyiki donmusun çok sevndim

   1. Aslınur dedi ki:

    Ben hoş buldum sen de hoş geldin Aytaç 🙂 Evet 20 gündür yoktum sitede ama sahalara geri döndüm merak etme.

    Bu arada Cesur bey “Su damlamıza iyi bakın” derken o manada falan söylemedim, Su damlası yurt dışına sizinle gitti zannettim o an siz selamı var deyince yanınızda zannettim. Böyle yani ..

    1. Cesur Sönmez dedi ki:

     Aslinur iyi aksamlar anladim sorun yok benim kusurum yalnis anlamisim seni evet haklisin her zaman benim le giderdi su Damlasi ama bu defa kendi ekibiyle gittdi . ..

    2. Aytac azeri fan dedi ki:

     Hos bulduk aslinur cum çok sevindim aramiz donmene RABBIM bir da ayrimasin insallah hep yeri gozukuyor du site de her kes çok ozledi seni iyiki dondun bir daha gitme

   2. Cesur Sönmez dedi ki:

    Aytac guzel kardesim ne yapdin ya iste abin olarak canimi bile veririn sana ama XediceXatun un haberini soyleyemem o onun haberi ben sadece guzel haberi var dedim kusura bakma soyleyemem zaten aramiz limoni bide onun surpirizini soylersen ne olur sen dusun biraz sabrey ne kaldiki zaten bi kac saate bakude olacaq kendisinden duyarsin tamammi sanada iyi geceler .kardesim

    1. Aytac azeri fan dedi ki:

     Estafula cesur abicim ne kusuru olur mu oyle sey asıl sen benim kusuruma bakma ben yanis yapdim soyle demekler tabiki soyleyemesiz canin sağ olsu abim seni de dedigin gibi zaten bir kac sate donuyor supriz kacmasin gelince kendisi soyler insallah

 33. Anonim dedi ki:

  Diziye uzun zamandir bakiyorum
  Yavas ilerliyor ama ilerliyor

  Beni rahtsiz eden sey ise
  Zehra nin görüntüsü su kizin ikinkasini da lütfen ayni sekillendirin biri köse gidiyor diye adile nasit kasi
  Böyle olmuyor zaten bakislari bir alem bu iki farkli kaslada iyice autistiknoluyor

  Iyi seyirler

 34. Anonim dedi ki:

  Çokkkk güzell birrrrr diziiiii

  1. aslı dedi ki:

   aynen

 35. Sema ♥️♥️⭐⭐❤️❤️ dedi ki:

  Günaydın hayırlı sabahlar arkadaşlarım nasılsınız? Aslı cım kusura bakmayın ben dün evde değildim günleri karştırdım dizi var sanıyordum izleyemedim diye canım sıkılmıştı teşekkürler allaha emanet ela abla evet ordada bi aslı vardı ama aynı kişi değilmiş…. Gözel abla hayırlı sabahlar iyi pazarlar

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Semacım, olur normal bende geçen haftalarda günümü gecemi birbirine karıştırdım. Hayattan bağlantımı kestim.
   İnsanız en nihayetinde olur arada hayat bu.
   Evet hint dizilerinde olan aslı ben değilim. konuşma tarzımız aynı mı? takip etmediğim için bilmiyorum. sadece 14 yaşında genç biri olduğunu biliyorum ve ben 14 yaşında değilim yıllar oldu o yaşları geçeli.Bana yaşımı sormayın söylemem 😀

 36. Gozel dedi ki:

  Hayyrly pazarlar canlarym iymisiniz
  Ayancym tatly kardeşim anlayşyna teşekkurler ben cok mutlyyam dunyanyn obur ucundan bana ” abla” diyip hitap etmeleri benin eksik yanymy azda olsa dolduryar beni cok mutly edyosunuz sag olun
  Hanym adlacym hafyzan cok iymiş benimki senin kadar dil unutgunym dogry benimki 1 kasim hepiniz davetli ucak biletini ayarlayyn bekliyorum

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı Pazarlar Gozelcim, iyiyiz çok şükür. sende iyisindir inşallah.

 37. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Ayan.nasılsın.Merak etme Fati için bir şeyler yazdım.Nurbanu ve Zehra 6 kasımda dogmuşlar.Gözel ise ya 1 kasım ya da 30 kasımda.O zaman artık ben not almırdım o uzden bilmiyorum.onu kendisine sor istersin.

 38. Mersinli ELA ❤️❤️❤️ dedi ki:

  Meraba kızlar nasılsınız iyi misiniz inşallah iyisinizdir Nerdesiniz
  Kızlar hiç Hint dizilerine mesaj yazdıgınızmı
  ❤️❤️❤️❤️❤️
  Ayan canım nasıl rahat hissediyorsan öyle ismimi hitap et.
  Nasılsın iyimisin inşallah iyisindir
  ❤️❤️❤️❤️❤️
  AYTAÇ azari fanı nasılsın iyi misin inşallah iyisindir
  ❤️❤️❤️❤️❤️
  SU damlası nasılsın iyi misin inşallah iyisindir
  ❤️❤️❤️❤️❤️
  Haticem güzeller güzeli nasılsın iyimisin inşallah iyisindir
  ❤️❤️❤️❤️❤️
  SEMACIM canım benim FB diyiyorsun hayırlısı olsun
  İyi geceler tatlı rüyalar canım
  ❤️❤️❤️❤️❤️
  Aslı canım gozel birşey soracam hint dizilerine yazdıgınızmı mesaj yabancı gelmiyor isminiz
  ❤️❤️❤️❤️❤️
  İYİ geceler tatlı rüyalar allaha emanet olun görüşürüz

  1. aslı dedi ki:

   iyi geceler hayır ben hint dizisi seyretmedim ve o sayfalara hiç yazmadım. Ama daha öncede soran arkadaşlar olmuştu baktım o sayfalara ve orada 14 yaşında aslı isminde biri var ama o ben değilim.

   1. Mersinli ELA ❤️❤️❤️ dedi ki:

    Aslı canım kusura bakma orda yazan aslı sandım seni sanada iyi geceler tatlı rüyalar canım

    1. aslı dedi ki:

     Merhaba Elacım, ben sadece bu dizi için birde kalp atışı dizisinin sayfasında yorum yazdım diğer yerlerde yokum ben.
     İsim benzerliği 🙂

 39. Sema ♥️♥️⭐⭐❤️❤️ dedi ki:

  Hayırlı geceler arkadaşlarım tatlı rüyalar ben bu gün izleyemedim yarın izlerim ancak ela abla ben de FENERBAHÇE liyim FB candır can……… Allaha emanet olun arkadaşlar

  1. aslı dedi ki:

   İyi geceler Sema da bugün hafta sonu dizi yoktu ki kimse izlemedi diziyi.

 40. öğretmen dedi ki:

  Dizi de bir özensizlik var.Ömer söz yarın diyor ama aynı gün aksam geliyorlar söz için.Salim birinci sezonda konağa gittiğinde Ömer ve Cevriye ile tanıştı.Ama Ömeri tanımadı. Herhalde Cevriye ile de birbirlerini tanımayacaklar.Bu senaristler ve de yönetmenler izleyicileri ne zannediyorlar acaba cok merak ediyorum.İzleyiciye de kendilerine de saygıları yok.

  1. aslı dedi ki:

   Alıştık artık bunlara ekip değişti diyeceğim de hatalar değişmedi aynen devam.
   biz seyirci olarak daha özenli daha dikkatli dedikçe daha çok hata oluyor.

 41. Zehra dedi ki:

  iyi aksamlar nasilsiniz.Aslicim analizin her zamanki gibi mukkemmel tesekkur ederim canim.nasilsin buarada ne zamandir yazisamiyoruz

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim Zehracım iyiyiz çok şükür seni sormalı, sen nasılsın? görüşmeyeli neler yaptın?

   1. Zehra dedi ki:

    Merhaba her zaman iyi ol canim.hic canim unversteye gidiyorum cok yoruluyorum.o yuzdende buraya giremiyorum

 42. Mersinli ELA ❤️❤️❤️ dedi ki:

  KIZLARRRRRRRRRRRR NASILSIN İYİ MİSİN İNŞALLAH İYİSİNDİR KUSURUMA BAKMAYIN TEK TEK İSİM YAZAMADIM AMA HEP AKLIMDASINIZ
  ÖMERİN ZEHRAYA SÖYLEDİ ŞARKIYI OKUDUM ÇOK GÜZEL SİTE SAYESİNDE İZLEMESEM BİLE BURAYA GİRDİGİM ZAMAN OKUYORUM
  HAYIRLI AKŞAMLAR
  HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZ
  BEN KOYU
  ❤️❤️❤️❤️❤️FB ❤️❤️❤️❤️❤️
  ❤️❤️F ❤️❤️ARKLIDIR, FENERBAHÇELİ OLMAK BU DÜNYADA
  ❤️❤️E ❤️❤️YYY! !BENİM ASIRLIK ÇINARIM …
  ❤️❤️N ❤️❤️EFESİM KADAR YAKIN ,RUHUM KADAR YANIMDASIN
  ❤️❤️E❤️❤️ YYY! !BENİM CANIM , CAN PARÇAM ..
  ❤️❤️R ❤️❤️AZIYIM CEFANA, HER ŞARTTA !!!EN BÜYÜK SENSİN KANARYAM!❤️❤️❤️
  !!!!!!
  !!!!!!
  ❤️❤️❤️LACİVERT❤️❤️❤️ SARIMIZ ❤️❤️❤️, ÖTEKİ ❤️❤️❤️ YARIMIZ ❤️❤️❤️,
  ❤️❤️HEM KIŞ ❤️❤️❤️ HEM YAZIMIZ ❤️❤️….
  ❤️❤️❤️❤️FENERBAHÇEM❤️❤️❤️❤️
  ❤️❤️
  ❤️❤️❤️EN BÜYÜK KANARYAM ❤️❤️❤️

  BARIŞ KARDEŞLİK İÇERİSİNDE GÜZEL BİR MAÇ OLSUN

 43. Ayan dedi ki:

  Bir daha iyi aksamlar arkadaslar.
  Ya yukarida 1 yorumum iki kez çikmis ne kadar sinir oldum bir bilseniz?
  Dün 3 kere yorum yazdim çikmadi simdiki yorumum 2 defa çikmis.
  Hanim ablacim canim benim. Ben listenin Aslinurda oldugunu biliyorum. Ama Aslinur ne zamandir siteye girmiyor. O yüzden ben simdiden baslayayim ki kimse unutmasin dedim. Ablacim canim benim senden bir ricam var.
  Ablacim lütfen Fati için özel siir yazar misin?
  Iki yada üç satir olsa da olur.
  Ha ablacim gelecek ay 3 mevlut var demissin. INSAALLAH el birligi ile hepimiz yapacagiz dogum günülerini. Yapariz yapmasina da ben tam olarak kimin dogum günü ne zaman bilmiyorum. Lütfen her kes kendi dogum gününün tarihini yazsin.
  Aytacim iyi yolculuklar.
  Kendine dikkat et.
  Su damlam sana da iyi yolculuklar.
  Hayatcim bende seni özledim.
  Selincim nerede yasadigimi sormussun.
  Ben Türkiyede yasayan Azeriyim.
  Gözel ablacim sana “abla” diye hitab etmek istiyorum. Çünkü benimde ablam yok.
  Hem senin gibi tatli, iyi kalpli, düsünceli kaynanasinin olmasini hangi kiz istemez ki?

  Neyse ben kaçayim. Yarin yengemle yegenlerime alis verise gideceyiz. O yüzden yarin burada olmaya bilirim.

  Lütfen unutmayin her kes kendi dogum gününün tarihini yazsin.

  1. Cesur Sönmez dedi ki:

   Selamlar her kese nasilsiniz arkadaslar .Ayan sanada selam bakiyorum her kesin dogum gunun sormuşsun bende yazayim o zaman benim dogum gunum 29 ekim hepinizi davet ediyorum

 44. Ayan dedi ki:

  Her kese selam…
  Nasilsiniz?
  Aslim analiz muhtesem.
  Ben dün diziyi izleyememistim.
  Bu günde bütün günü temizlikle mesgul oldum.
  Yeni perdeleri asdim, halilari dayayip dösedim.
  Pencereli sildim, aksama kadar kosdurdum yani.
  Askam oturdum ilk diziye baktim sonrada analizi okudum.
  Çok güzel yazmissin. Hele anne baba için yazdigin içimi parçaladi. Gözlerimden yaslar akdi o yazdiklarini okuyunca.
  Insan gerçekten annesiz ya da babasiz olunca bir yani eksik oluyor. Hiç kimsenin senin derdini anlamamasi için hep bir kösede agliyorsun.
  Yüzün gülüyor ama için kan agliyor.
  Allah kimsenin anne babasini elinden almasin.
  Çünkü anne candir, baba candir, aile candir.

 45. Ayan dedi ki:

  Pardonda Erkan Meriç para için hangi durumlara düsmüs söyler misin?
  Sen bu dizide kime manyak diyorsunuz?
  Ben artik sizi anliyorum. Sizin diziyi beyenmeniz için dizide ahlaksiz sahneler sart.
  Ama sirf size inat o istediginiz sahneler dizide olmayacak.

 46. Anonim dedi ki:

  Milleti spastik yerine koyup saçma sapan manyakları izlettiriyorsunuz allah sizi bidiği gibi yapsın inşallah.para için erkan meriç in düştüğü durumda içler acısı yazıklar olsun.

  1. Ayan dedi ki:

   Pardonda Erkan Meriç para için hangi durumlara düsmüs söyler misin?
   Sen bu dizide kime manyak diyorsunuz?
   Ben artik sizi anliyorum. Sizin diziyi beyenmeniz için dizide ahlaksiz sahneler sart.
   Ama sirf size inat o istediginiz sahneler dizide olmayacak.

 47. sulu goz dedi ki:

  merhabalar
  nereye gidiyorsun Su damlasi???

  1. su damlasi dedi ki:

   İsvece bitanem

   1. Cesur Sönmez dedi ki:

    İyi yolculuklar XediceXatun bende seni ve gondereiyim ekibi Allaha emanet ediyorum

 48. Hayat dedi ki:

  Aslicim ellerine saglik analizin çok guzel.☺ Şiirinde çok guzel.Çok içten ve samimi yazıyorsun. Kitabın çıktığında mutlaka bize haber var canım. Okumak isterim.
  Bölümde çok güzelmiş. Ama omer zehraya çok kolaylıkla sahip olmasin. Biraz salim bey canını sikicak gibi gözüküyor.Inşallah hayirlisila her hey çok guzel olur.

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim Hayatcım. samimiyetimi yazılarımda hissetmeniz ne güzel. Nasip kısmet bakalım inşallah haber ederim.

   Ömer zorba iken nasıl Zehra ya kök söktürdü ise, şimdi sıra Zehra da, Zehra kök söktürsün Ömer’e de görsün bakalım Ömer bey öyle kolaymıymış kız alması. Damat olması 🙂

   1. su damlasi dedi ki:

    Tesekkur ederim aslicim

 49. Betül dedi ki:

  Selam arkadaş lar analiz için teşekkürler asli eline emeğine sağlık. ..

  1. aslı dedi ki:

   Selam Betül sağ olasın.

 50. sulu goz dedi ki:

  nerdesiniz???

  1. su damlasi dedi ki:

   Selam burdayim bitanem nasilsin sulu goz ben burdayim ama aksam gidiyorum

  2. aslı dedi ki:

   Merhaba sulu göz buralardayız.

 51. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aslıcım.Sen ne yaptın kızım.Bu ne şiir,şiir yok bir eserdir.O fırtınadan dogdu belli ki.Gönül fırtınası.Denizdeki fırtına onun yanında ne ki.Ömründen ömür gitdi be kızım.
  Sen alnımın yazısı,sen könlümün kara sevdası,ömrümün ilk ve son baharısın
  Dilimde duam,gönlümde sevdam,ömrümde sevdiyim tek insansın.
  Bu şiir senin kitabına bir prolok olmalı(sözün karşılıgını bilmiyorum,başlangıc gibi bir şey).Murad abin demişdi ya ekimde başla artık.Öyle olacak galiba.Şiirler insan ruhunun çiçekleridir bence.
  Dostları olmalı insanın, Aynen gemilerin limanları gibi.Çok dogru benzetmiş yazar,güzel şiirdir.
  Şarkı da güzeldir,sanki Kürşat Yaşar diziyi izlemiş,Ömer için yazmış.Yine çok uzandı.Bir cümle daha.Keremin evini almak isteyen Niyazi bey evi Kürşat hoca olarak alamazmıydı.

  1. aslı dedi ki:

   Canım ablam benim sağ olasın. Sen beni birde bu yazıları yazarken görsen. içimde ne fırtınalar kopuyor kelimeler dökülene kadar. biran da içten gelen bir şey ama o an gelene kadar el ayak çekilmesi ortalığın durulması lazım. el ayak çekilince kimsecikler olmayınca yazıyorum yazılarımı bir ben, bir gece bir de gökyüzü, içimdeki o duygular ortaya çıkıyor işte çok şükür.

   Murad abi de iyidir inşallah dönsen abi ben iyiyim desen ne güzel olurdu.
   kulakların çınlasın Murad abi.

   diziyi izlerken aklıma geldi şarkı öyle ekledim birden.
   Şiir yazmayı seviyorum ben geçmişte yazardım sonra ara vermiştim ve bu dizi, Ömer karakteri ve bu site, Resul abim ve sizler bana yeniden yazmayı sevdirdiniz ablacım. Teşekkür ederim.
   Polad amcama da selamlar.

   Kerem’in evini Kürşat hoca alabilirdi ama yeni ekip böyle uygun görmüş. bir kişiden oyuncudan çok karakter çıkarmak istiyor. daha önce de Ömer’in arkadaşını mafya elemanı yapmıştı ekip. bakalım daha neler göreceğiz.
   neyse ben gidip biraz iş yapayım 🙂
   yine gelirim görüşürüz.

 52. Gozel dedi ki:

  Iy gunler canlarym nasilsynyz ucunji kez yazyorum biturli gonderemedim kapanyor internetim iy dil galyba
  Aslym teşekkur ederim cany gonulden minnetdarym her analizi sabyrsyzlyk bile bekliyorum cok heyjan bile okuyorum sag ol o syyah yazylaryna bayylyorum salamat ol kardeşim

  1. aslı dedi ki:

   Sağ olasın Gozelcim, siz değerli arkadaşlarım rica ettiler bende sizler için yazıyorum. Tv den izleyemiyorsunuz en azından bu yazılar ile özlem giderin. daha kısa yazar ayrıntıya girmezdim ama siz izleyemeyenler için ayrıntıları da elimden geldiğince yazıyorum.
   senin gibi Lale de dönseydi aramıza ne güzel olurdu.

  2. Cesur Sönmez dedi ki:

   Aleykum selam Gozel abla iyim bende tesekkur ederim selaminizi iletirim var olun hoşca kalin

 53. SELİN dedi ki:

  Ve niye aslı bak söylüyorum söylecek kelime bulamıyorum o kadar içten yazıyorsun ki okurken ben duygulanıyorum ki anlatamam kendi adıma teşekkürler aslı o güzel gönlüne saglık

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim Selincim, içten samimiyetimi hissetmene sevindim. Sağ olasın.

 54. xanimazerifan dedi ki:

  sudamlasihemisekikimiyinecokiyim

 55. xanimazerifan dedi ki:

  sudamlasinasilsincanimarkadasim

  1. su damlasi dedi ki:

   Ay Kimleri goruyorum Xanim azeri nasilsin canim benim ya kiz bu millet neden yok bi fikrin varmi ben iyim canim benim sen hep iyi ol

   1. su damlasi dedi ki:

    Sen alnimin yazisi. Sen gonlumde kara sevdamsin ne guzel yazmissin tesekkur ederim aslicim evet isleri vardir donsun ler arkit bende isdeyim.ama zzaman bulub yaziyorm ccok seviyorum sizleri

    1. aslı dedi ki:

     Yazana değil yazdırana bakacaksın 🙂
     Çok şükür ilham kaynağım iyi Erkan kardeşim çok güzel hayat veriyor Ömer karakterine ondan böyle güzel yazılar çıkıyor ortaya.

     Ben bilgisayardan girdiğim için cep telefonum yok. en kısa zaman da bir telefon almam lazım nasip kısmet artık.
     bilgisayar olmaz ise siteye giremem. Arkadaşlarda belki benim gibidir?
     bende buradaki bütün arkadaşlarımı seviyorum 🙂

     1. su damlasi dedi ki:

      Simdi aslici yazdirana bakiyorumda yazaninda gonlu guzel rabbim her seyi gonlunce nasip etsin sana cok opuyorum

     2. aslı dedi ki:

      Teşekkürler su damlam, her şeyin hayırlısını başta da sağlık versin rabbim inşallah. bende seni öpüyorum iyi bak kendine.

     3. Cesur Sönmez dedi ki:

      Evet Asli anneler mutluysa bizde mutluyuz demek annen mutlu oldu ne hos bana haklisin onlari tanistirmayi dusunuyorun guzel fikir tesekkur ederim

 56. xanimazerifan dedi ki:

  bubolumcokguzeldiomervezehracevriyeyigorendenasilsokoldularanalizlersahaneolmusasli

  1. aslı dedi ki:

   Evet canım bu bölüm de güzeldi. Hiç akıllarına haladan yardım istemek gelmedi ama o onlara yardıma geldi. Bakalım haftaya neler olacak?

 57. su damlasi dedi ki:

  Bu arara site baya sessiz millet nerdeseniz ya ben is arasi bile mola verip seteye bakiyorum ama kimese yok iyimisiniz Aytacimin yeri gorunuyor onu cok seviyorum canim benim cabuk don

 58. su damlasi dedi ki:

  Selamlar her kese guzel bi analiz daha şahane olmus eline saglik canim benim

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba su damlası, teşekkürler.
   Hafta sonu olduğu için dinleniyorlardır. biraz da işi olanlar işlerini hallediyordur.
   Sabah erkenden bir kaç işimi hallettim anca geldim ben

   ve yine biraz iş, yemek, temizlik yapacağım malum hafta sonu 🙂
   Aytacın yokluğu belli evet. o da gelecek inşallah.

   1. Cesur Sönmez dedi ki:

    Asli ellerine saglik ben bu diziyi izlemesemde annem en buyuk hayrani bu siteye de onun icin giriyorum inanin her defa analizleri onuncun okuyanda cok mutlu oluyor hep sizlere dua ediyir tekrar tesekkur ederim

    1. aslı dedi ki:

     Merhaba Cesur, annenize benden çok çok selam söyleyin. ellerinden öperim.
     Duaları içinde sağ olsun.
     Ne güzel siz annenizi mutlu ediyorsunuz Allah da sizi mutlu edecektir. Hayırlı evlatsınız maşallah size.

     1. Cesur Sönmez dedi ki:

      Tesekkur ederim Asli evet ben Azerbaycanda yasiyorum ama turk vatandasiyim annem Mersinde yasiyor her aksam cikan analizleri skapla anneme okuyorum .evet ben bunu severek yapiyorum .hayirli evlat olmak guzel bi sey bende annenizin elinden opuyorum selamlarimi iletin hosca kal

     2. aslı dedi ki:

      Teşekkür ederim ilettim mutlu oldu sağ olsun dedi.
      Adana Mersin. Erkan kardeşimle yakınsınız. Bir gün annenizi Erkan kardeşimle tanıştırın çok mutlu olacaktır.

   2. su damlasi dedi ki:

    Arkadaslar ben bi kac gunluyune aranizdan ayriliyorum islerimle iygili yurtdisina gidiyorum beni merak etmeyin diye yazdim kendinize iyi bakin sizleri cok seviyorum canim benim Aytacim bitanem ben donuncen insallah sende donmus olursun hepinizi rabbime emanet ediyorum hosca kalin

    1. aslı dedi ki:

     Hayırlı yolculuklar su damlası, Allah’a emanet ol sağlıcakla git gel inşallah.

    2. Aytac azeri fan dedi ki:

     Selam canım bitanecik ablam nasilsin ? Ben geldim ama sen yoksun gitmisin sana hayrli yolculuklar canım benim seni çok ozledim ne olur cabuk don seni co sevyorum guzel gozlum çok opdum seni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir