Adını Sen Koy 20. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)

Burak 03 Tem 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy da 180. Bölüme Kadar Ömer ve Zehra Neler Yaşadılar? Neler Yaşamadılar ki?
Alev Ömer ile Zehra’nın Peşinde. Özellikle de Zehra’nın
20. Bölüm

Alev, Broşun Kayıp Olduğunu Ayşe’nin Öğrenmesini Sağladı. Salim Amcanın Tüm Mal Varlığına El Konuldu Evsiz Kaldılar.
Ömer Zehra’yı depodan kurtarmış, önce hastaneye, oradan da şirketin revirine getirmişti. Alev bu durur mu ? durmaz. Ömer’in neler yaptığını toplantıya neden gereken önemi vermediğini araştırdı durdu sonunda da revire ulaştı.

Ömer de Zehra ile yakalanmamak için kabinin arkasına saklandı. Alev revire girdiğinde Demir aradı telefonla konuştuğu yerde odayı kolaçan eden Alev, Demir sayesinde Ömer ile Zehra yı kabinin arkasında bulamadı.
Zehra da Alev odadayken fenalaştı, Ömer den destek aldı. Başını omzuna yasladı. Ömer onu ayakta tutabilmek için tuttu ve bir yandan da Alevi perdenin arkasından kontrol etti.

Ömer ile Zehra bu güne kadar hiç bu kadar yakın olmamışlardı. Zehra’nın başı Ömer’in omzunda, Ömer bir yandan Alev’e yakalanma korkusu yaşarken, bir yandan da Zehra’nın fenalaşmasından endişe etmekte.
Alev seruma baktı, etrafa baktı, kabine çok az baktı derken bir şeyler olmuştu oda da ama çözemedi. Demir’in telefonu da bunda etkili oldu.

kafası dağıldı Alev’in.
Zehra’nın da giderek gücü kalmıyor, Ömer den destek alarak ayakta duruyordu. Birkaç kere düşecek gibi oldu Ömer onu kolundan sıkıca tutarak kaldırdı. Başını Ömer’in omzuna yaslayarak Ömer den güç alarak ayakta durdu Zehra.

Ve artık ayakta duracak gücü kalmadığı an Alev odadan çıkıp gitti.
Ömer de Alev’in gittiğinden emin olmak için Zehra yı duvara yasladı gidip kapıyı kapattı.

Ömer Zehra’nın yanına geldiğinde Zehra’nın artık dayanacak gücü kalmamıştı bayıldı. Tam yere düşecekken Ömer Zehra yı tuttu ve kucağına alıp sedyeye yatırdı.

Tam bitti dediğin an bir el uzanır sana ve senin düşmene engel olur. Ayakta tutar seni dimdik. Ve her şey yeniden başlar. Hayata yeniden gözlerini açarsın.

Zehra biraz olsun kendine gelince su istedi, Ömer de bir bardak su verdi Zehra ya. Bardak ile de olsa Ömer’in elinden ilk su içmesi Zehra’nın, ilerleyen bölümlerde bir kere daha Ömer’in elinden su içecek Zehra ama bu kez bardaksız.

Zehra gitmek istedi, Ömer de bu şekilde olmaz dedi. Zehra da böyle göründüğüm için mi diye sordu.

Ayakta duracak halin yok, biraz gücünü topla gidersiniz Zehra.

Ömer de toparlanmadan olmaz dedi. Haklı Ömer nasıl yürüsün bu halde Zehra ayakta duramıyor.

Bir telefon geldi Ömer’e arayan doktordu sanırım, Zehra’nın durumunu sordu Ömer ve 2 gün daha böyle devam edeceğini öğrendi. Zehra çok halsiz.

Erkan da Hazal da bu sahnelerde gerçekten çok başarılıydılar. Ben bir an Zehra’nın gerçekten hasta olduğunu düşündüm.

Alev de asistanından Ömer’in hala şirkette olduğunu dışarı çıkmadığını öğrendi ve bulmaca çözer gibi olayı çözmeye çalışıyor Alev.

Ömer burada, aşağısı tadilat nedeni ile kapalı, broş kayıp, Zehra kayıp, Ömer kayıp, odasında olmadığına göre aşağıda dedi ve parçaları birleştiren Alev olayı çözmüş bir şekilde, biraz önce geldiği o alt kata yeniden indi.

Ömer Zehrayı depoya kapattığı o anı yeniden hatırladı. Ömer gerçekten çok pişman böyle bir sonucun yaşanacağını tahmin etmemişti.

Biran önce oradan gitmek istiyor Ömer, orada daha fazla kalamayacağını biliyor, çünkü; Alev’i tanıyor işin peşini bırakmayacağını oraya yeniden geleceğini biliyor Ömer.

Revire gelen Demir’e Alev bu durumu öğrenirse herkes öğrenir dedi. Ömer bu durumu Ayşe’nin öğrenmesini asla istemiyor.

Ömer’in korktuğu başına geldi Alev tekrardan alt katta ama bu kez başka bir odaya baktığı için Ömer ve Zehra yı bulamadı Alev ve odadan çıktığı an Demir’i gördü. Demirde revirden çıkmıştı.

Demir Alev’i katta elektrik kaçağı var diyerek kattan uzaklaştırmayı başardı. Demir Ömer ile Zehra yı Alevden kurtarmış oldu.

İyi dost; iyi günde çağrıldığında, kötü günde ise çağrılmadan gelendir. Demir Ömer’in gerçek dostu.

Zehra için kıyafet aldı Demir. Ve arabası ile şirkete geldi. Bir zamanlar Demir’in de kendine ait arabası vardı. Alev’in de ve hepsi zamanla bir bir yok oldu, hurdaya mı çıktı güzelim arabalar ne oldu, anlamadım ki? anlayan var mı? 

Bir de güvenlik şirketi işi sigorta şirketine devretmiş yangın olayında ve ilk bakacakları kamera görüntüleri olacak dedi Demir.

Ömer de o kayıtların kimse tarafından öğrenilmesini istemediğini söyledi.

Alev de broşun peşinde ama broş Asya’nın kedisinde olduğu için kimse bulamıyor. Şimdi de broş yoksa kutusunu kullanacak Alev. Boş kutuyu kullanarak broşun kayıp olduğunu herkesin öğrenmesini sağlayacak Alev. Özellikle de Ayşe’nin öğrenmesini istiyor.

Zehra Demir’in aldığı kıyafetleri giydi ve Ömer ile birlikte otoparka indi. Körün attığı taş gibi Yener de o gün kardeşini almaya şirkete gelmiş otoparkta Ömer bir an Yener’i görür gibi oldu önemsemedi ama duraksadı.

 

Zehra’nın da midesi çok kötü ağrıyor, hiç hali yok, çok zor yürüyor. Ömer arabayı onun yanına getirmeye gitti.

Mehtap da otoparka indi, tam oldu, bir sen eksiktik sende geldin kadro tamam oldu Mehtap.

Zehra onlara görünmemek için resmen köşe kapmaca oynadı otoparkta. Ömer de Zehra yı bıraktığı yere geldi Zehra yok. Yine sinirlenecek Ömer.

Ömer Mehtap’ı gördü, tam Yener’i de görecekti ki, Zehra öksürerek Ömer’in dikkatini çekti. Arabayı onun yanına getirdi. Zehra arabaya bindi. Ömer, Yener’in arabasını görmesin diye öksürerek dikkati kendine çekti. Ömer Yener’i görmedi.

Ömer hastaneye gidelim mi? dedi. Zehra da istemedi.

Birlikte eve giderlerken Ayşe abisini aradı. Annesinin kırıldığını broş meselesinden bahsetti.

Ömer de telefondan sonra, Zehra ya Ayşe bu olanları bilmeyecek dedi.

Zehra da bu kez ne ceza vereceğini sorunca Ömer arabayı kenara çekti. Ömer, Yener’in neler bildiğini sordu Zehra ya. Zehra da onunla arasında hiçbir şey olmadığını, böyle bir şeyin ihtimalinin bile olmadığını söyledi.

Ömer o mahalleye broşu ona götürmek için gittin değil mi diye sorunca, Zehra o yangın anını hatırladı ve fenalaştı. Ağır bir yara almıştı Zehra’nın yüreği, şimdi yangın yeniden başladı yüreğinde.

Nefes alıp vermekte zorlandı Zehra, Ömer de korktu ve iyi misin? Derin derin nefes al diyerek emniyet kemerini açtı Zehra’nın. Zehra kendini iyi hissedince de yola devam ettiler.

Alev de Ayşe’nin odasının önüne broşun boş kutusunu koydu ve Ayşe’nin odadan çıkmasını bekledi. Ve uygun bir anda kutuyu görmüş gibi yapıp bu ne? dedi.

Ayşe de broşun kutusu bu dedi. Alev muradına erdi.

Ömer ile Zehra da konağa geldiler.

Önce odaya çıkalım dedi Ömer ve iyi hissetmezsen yemeğe inmezsin dedi.

 

Odaya birlikte girdiler ve Ömer dinlen biraz dedi. tam çıkacakken geri döndü broşu geri almak istediğini söylediğinde,

Zehra; broşun kendisinde olmadığını, nerede olduğunu bilmediğini, bilseydi hayatını tehlikeye atmayacağını söyledi. Bende olsaydı çıkarıp verirdim dedi.

Alev de salonda teyzesi ve Ayşe’nin karşısında, kutu neden boş acaba? Neden yere atılmış ki? diyerek insanların kafasını karıştırma derdinde.

Nazan’a da Zehra ya haber ver gelsin dedi. Nazan da Zehra ya Müzeyyen hanım ile Ayşe hanım sizi bekliyorlar acilmiş dedi.

Zehra aşağıya indi boş broş kutusunu Alev bulduk diyerek Zehra ya verdi. Zehra da kutuyu aldı eline ve Ömer’in gözlerine baktı ve daha fazla bu yüke dayanamadı Zehra.

Bir kötü haberde Salim amca cephesinde, Salim amcanın çalıştığı yer dava açmış Salim amcaya ve evine el koymuşlar. Şirket birleşik müteahhitlik şirketiymiş.

Bu şirket ya Ömer’in şirketlerinden biri yada Koray’ın babasının şirketlerinden biri. Bir  sezon boyunca bu şirket kime ait öğrenemedik. inşallah 2. sezon öğreniriz?

 

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Adını Sen Koy 20. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)” üzerine 52 yorum

 1. Lale turkmen dedi ki:

  Ir abi tamam Omer zehraya dizinin başinda kotu davrandi. Sevimin gercek kizi olmadigini ogrenene kadarda ayni davraniş devam etdi. Sonradan degişdi. Omer zehranin babasinin hayatini kurtardi eger zehraya sozleşmeli evlilik teklif etmeseydi salim yenerin 60 bin lirasi ilede kurtulurdu ama o 127 bini kimden alirdiler borcun altindan zehra 40 yaşina kadar cikamazdi hayati calişmakla gecerdi yenerle evlenip ondan para almazsa eger. Şimdi zehraya kotu davranmasina goz yumdugum o davranişlari benim icin hice sayicagim Zehra icin yapdigi iyilikleri yazicagim.
  1 Babasinin hayatini kurtardi.
  2. Yasemini kurtardi Korayi kurtardi kendi canini hice sayarak
  3. Zehranin hayatini kac kez kurtardi sayisini bile unutdum
  4.Zehraya hayatinda ilk defa aşik olma duygusunu yaşatdi
  5. Sevime para vererek hem Zehrayi hemde beni Sevimden kurtardi
  Bunlar sizin Omer karakterini sevmenize yetmezmi? Yetmezse Omerciler yardam etsin bana şu an başka aklima gelmiyor. Zehrada Omer icin cok şey yapdi Kardeşinin canini kurtardi zaten zehranin gorevide buydu gorevini başari ile tamamladi .omer yuzunden kacirildi bomba baglandi ama onlar Omerin satin aldigi 6 ay surenin icinde oldu yani Omer parasini verdi Zehranin Omerin sucu yok abi suclamayin sevin artik bizim oglani ( biraz zehranin fedakarliklerinide yazim diyorumda yapamiyorum yine omeri savunucak sozler geliyor aklima:) kizmayin !).

 2. Anonim dedi ki:

  Ir abi tamam Omer zehraya dizinin başinda kotu davrandi

 3. Azeri Aytac dedi ki:

  Allahimmmm benim bu vifilerden cektigim ne yaaaaa diger vifi gitti simdide kardesimin vifisi gidip geliyo offf ben qaliba uzunca bi sure buralarda olmicam:(

 4. Hayat dedi ki:

  Yenerle omer aynı sartlarda olsaydı belkide onlarda bir benzerlik bulurdum ama ikisinin arasinda yer ile gok gibi fark var. Yener zehraya ne yapsa hep ikinci kişinin yardımı ile yaptı. Ömer her şeyi kendisi yaptı. Kimsenin yardımını almadan. Karşı tarafı dinlemeden en büyük hatasini yapti
  Yener ile zehra omer olmasa evlenirmiydi. Hiç sanmam. Bu mümkün diyl. Zehra gibi kız onunla asla evlenmezdi. Ömer olmasa bile. Kaderden kacilmaz karşısına omer çıktı. Onunla evlenmeye mecbur diyldi. Bence sadece yenerin parasını alıp ona borçlu olmak istemedi. O paraları alsaydı belki omrunin sonuna kadar yener peşini birakmazdi. Zehra sadece babasi için alty ay omruni feda etti . Bosunada etmedi. Ilk arkadaşlarımızın söylediği gibi üç kişinin hayatını kurtardı. Hayatinin aşkına kovustu. Bari inat etmesede mutlu olsa 2 sezonda . En çok mutlu olmayı omer ile zehra hak etti bunca çileden son

 5. Betül dedi ki:

  Selam arkadaş lar nasılsınız bakalim arkadaş lar yeni sezon da ömer ve zehra dizide olmayacak miş doğru mu blieniniz var mi acaba…

 6. Aylin dedi ki:

  Allahim bu sitede neler oluyor boyle . Allah ben neden o yorumu yazdimki . Site bir birine karışmış . Şimdi Ir Abicim ben o yorumumda Omeri birazcık savundum . Savunmakla Omerin yaptıklarını ört pas etmek niyetim yoktu . Diyer sayfalardan birinde de Omerin hatalarından söz etmisdim ve bende her seyi doğru söylediğini yazmıştım . Abicim sen burda hepimizden büyüksün (Hanim abla hariç ) ve sen hayatın boyunca eminimki çok insan görmüş tanimissin . Iyisinide kotusunude gormussundur . Biz asla sana neyin ne olduğunu . Kimin kim olduğunu oyretemeyiz ve Estağfurullah aslada buna kalkismayiz . Sen hep Zehrayi savundun . Ama Omer onu bu evlilege mecbur etmediki Zehra mecbur olduğu için evlendi Omerle . Bana gore Zehraninda hataları vardı . Evet ilk başta hiç hatası yokdu, Yener gibi bir pisliğin arabasına binmekten başka . Tüm yalnis anlasilmalar Omere aitti . Ama zamanla Zehrada Omeri dinlemeyecek hatalar yaptı . Omerin kaç kere uyarmasına rağmen hastaneye gitdi ,Mehtabin hazırladığı eve gitti . Ve türlü turu sorunların başlamasına neden oldu . Bide Omeri Yenerle kiyaslamissin . Bu beni çok uzdu . Omer asla Yenerek kıyaslanamaz. Yener ilk başta kaza yaptı ve Omerden bunun parasını çok daha fazlasını aldı ,yalandan Zehra kiz arkadaşım dedi ve Yaptığı igrenclige Zehrayida katdi. Dışarıdan bakınca Omerin bakış açısından gerçektende Zehra Yenerin işbirlikçisi gibi duruyordu. Sonra Yener Zehrayi elde etmek icin Zehranin kardesini kaçırdı ,Omerde hic bir çıkarı olmadan ve Zehra icin ,Zehrayi sevmese bile Yasemen kurtardı . Yener Zehranin babasinin dukanini dağıtırken, Omer Zehranin babasına yardım etmek için gizlice siparişler verdi . Ve en esas konu Yener faiziyle para veriyor ve bu haramdır. Salim amca gibi bir adamın yetiştirdiği kiz Zehra Asla Yenerle evlenemezdi. Evet Omerin yaptığı kadarligin bedeli bir özür olamazdı ,Zehra Omer için çok şey yaptı ,ama Omerde bazı zor zamanlarda Zehranin elini tutmasını bildi .

  1. ir dedi ki:

   Ben yeneri kiyaslamakdan amacim omerin yapdiklarini bildirmekdi ,zaten konu yener diyil zehrayla omerdi ,benim cozemediyim bir erkeke yarasmayan hareketlerdi .bi filmden ornek getiriyim,axirinci asirim ,abbas golu bey gamloya diyur ya semedin evine girib imanin karisini ararken ,gocunu arvatlara gusterirsin ben seni kisi bilirdim ,kisilerin hayfini arvatdan cikmazlar ,iletisim ,surgo suval denen bi sey var ,ve bi is adami icin zur olmasin gerek ,sen gerek duymuyurson o zaman birak gitsin sende kendince kendine yakisan biriyle evlen eyer evlene biliyusan ,daha neden bi kiz cocuguno sikisdiriyuson ,zehra omerden bi beklentisi yokdu ,ne yapdiysa kendi kendine yapdi ,zaten omer herkese yardim etti bi zehradan baska ,ben zehrayla omere gore omeri savonanlara ayitdir sozum,acaba zehrayla omer kiyaslansa bonlar birdilermi?yoksa yener konusu asla konusmali bir sey diyil,omer zehraya ilk basda para verdi hayatini satin aldi demek karsiliksiz vermedi ,yenerde salim babanin hastsne parasini verdi ama sevim holus etti ,omer salime yardim etti yenerde salime yardim maksediyle mosteri boldu vs vs ,ama keske omer yardim etmeseydi ama zehraya o kadar kutulok etmeseydi .neyse soz cok ve vakit yok maksed fikir paylasmak baska bi sey yok ,cogu saka amaciyla yazilan seyler ciddiye alma.

   1. Aylin dedi ki:

    Ya Zehra dizinin sonlarına doğru Zehra her seyi arkada bıraktı ( Omerle aralarında geçenleri ). Biz neden bırakmayalım. Tamam Omer Zorbaydi kalabildi ruhsuzdu . Ama Zehrayi sevince sil baştan bir pOker oldu . Bizde bu güne odaklanalim .

 7. Aylin dedi ki:

  Benim yorumlar niye çıkmıyor. Yoksa sitedenmi atdinizz beni

  1. Hayat dedi ki:

   Ask olsun aylincim ayarlıyor hiç sen bizim arkadasimizsin benimde yorumların çıkmıyor.

   1. Hayat dedi ki:

    Atarmiyiz siteden olmaliydi yanlış gitmiş özür dilerim

    1. Aylin dedi ki:

     Tesekurler Hayatcim bu gun kaç defa yorum yaptim çıkmadı . Cokta uzun yazmisdim . Ama olsun yeniden yazdim çıkar her halde

 8. Aylin dedi ki:

  Benim yorumlar niye çıkmıyor. Yoksa sitedenmi ettiniz beni

 9. Aylin dedi ki:

  Benim yorum niye çıkmamış yine . Ne kadarda uzun yazmisdim

 10. sulu goz dedi ki:

  181 bolum ne zaman baslayacak?

  1. Ergün dedi ki:

   ASLI HANIM GERÇEKTEN SIZDEN ACAIP HOŞLANIYORUM;)

   1. ayka azeri dedi ki:

    Bi kac gundur yokum vuralarda aslinda buralardayim ama yorum yazmiyorum ama wimdi bu siteyee girince bi arkadawin yazdina takildm Ergun asliya bi wey yazmw ama her kes zevabsiz qaldi neden? nie kimse bi wey yazmyo? cevabini vermiyo? her kes dilde oncelikle Asli sen sen neden bi wey demiyosu..?

 11. Könül Azeri dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar nasılsız?Ir abi allah seni güldürsün bizi güldürdün♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡

  1. IR dedi ki:

   allah senide goldursun .

 12. Anonim dedi ki:

  Thankyou for write the analizi that make really happy, i like reading and your analizi very good to be read…widh you write the next episode very soon..

  1. aslı dedi ki:

   Good Morning. thank you. I am glad you like it. I wrote and sent the 21st episode. I’m going to send Chapter 22 today. God willing.

 13. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aslı.20.bölümün analizini de seyrcilerin hizmetine verdin.Maşallah işler yıldırım süreti ile gidiyor.Hayırlısı ile inşallah.Yorum yazmıştım,çıkmadı.Düşündüm ki gec de olsa 2- 3 cümle ile tebrik ediyim.Her bir işin hayırlısı ile,başarı ile sonuçlansın dilerim.Bi de 1 temmuzda yazdıgım yorumda 2 ve 5 rakamları yazmışdım,25 temmuzu kasd etmişdim.Ugurlar olsun.İyi geceler,kızım.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, şu mesajlar neden çıkmıyor bende bilmiyorum?

   duan için çok teşekkür ederim ablacım. Ayşe gibi bende burada sizlerden aldığım güçle, dualarla iyileşeceğim anlaşılan hadi hayırlısı bakalım Allah büyük.

   Ablacım o mesajını okudum da tam olarak o rakamları anlayamamıştım 2 temmuz da ve 5 temmuz da ne var diye düşünüyordum bende. ne kaçırdım diye.

   Meğerse onlar 25 temmuz muş tabi ki de bu tarih sevgili kardeşim Erkan Meriç’in doğum günü:)
   hiç unuturmuyum o günü ben:)

   iyi geceler ablacım:)

 14. Azeri Aytac dedi ki:

  Aslicim kiz vallaha senin enerjine hayranim nazar degecek die korkuyorum, keske senin enerji bendede olsa suan sabahtan beri vifi yok internete giremiyodum sinirden patliyorum suan nasil alev omer le zehrayi romantik bi sekilde goruyoken sinir kirizi geciriyoya bende aynisini geciriyorum neyseki ablacik kendi vifisini acdi onunkiyle giriyorum simdi:)

  1. aslı dedi ki:

   Allah korusun kız, nazara inanırım haktır.

   Hadi gözün aydın olsun ne varsa kardeşlerde var.

   1. Azeri Aytac dedi ki:

    Sag ol canim:) evet simdi kardewim olmasa ben burda olmazdim sagolsun ama yinede qicigim kardesime napiyim:D

    1. aslı dedi ki:

     Olur arada öyle gıcık olmalar, normal fikir ayrılıkları yaşamanız.

     Her ne olursa olsun birbirinizin kıymetini bilin. Kardeş gibisi yoktur:)

     Bak onun sayesinde sen şimdi buradasın, mutlusun, yüzün gülüyor.
     Her iki kardeş de, hayatınız boyunca hep gülersiniz inşallah:)

     1. Azeri Aytac dedi ki:

      Aslicim canim o guzel dileklerin icin cok tesekkur ederim:) insallah sende ailenle birlikte hep mutlu yasarsiniz yuznunuz hep guler 😀

 15. A.S.K hastasi dedi ki:

  Ir abi allah seni guldursun nerden buldun o lafi “ort bastir surasinin sedri ve sedr yardimci” . Moralim duzeldi bu laftan sonra. Cok merak ediyorum bizim adimiz ne? Zehrayi savunma surasimi? Sen de surasin sedri. 2 sura karsi karsiya. Karsi taraf ort bastir yapuyor omerin zehraya yaptiklarini, sende savunuyorsun.Bu ise bais olan kiside omer kervancioglu

  1. aslı dedi ki:

   Hayırdır canım senin moralin neden bozuk?
   Ir abi sağ olsun beni de güldürdü:)

   Ah o Ömer yok mu Ah Ömer Ah.

   1. Ergün dedi ki:

    yeni saçlalık bu tur diziler izlrnmez ki

    1. aslı dedi ki:

     neden izlenmemeli? nesi saçmalık?

   2. Ergün dedi ki:

    Aslı hanın

  2. IR dedi ki:

   Yahoo bonlarin adami benim kizima yapmadigini birakmiyur bonlarda aff dilemek yerine savunoyurda savonuyur , biriydi simdi dort oldular , asli , HANIM ABLA , aylin , lale , saniyular ikinci sezunda ben bonlara kiz veriyim , oldu , yapariz , yaho adam kendi hatasini anladi kizin onunde diz coktu , sucuno kabol etti , akrabalari hala inadina mazeret ostune mazrret getiriyular , var mi oyle bi donya ? asli diyur omer kardesi icin cok sey yapiyor , ee , bana ne ? Benim kardesim icin mi yapiyur ? Kendi kardesi icin yapiyur , isterse yapmasin , hem kardesi icin ne yapiyur ? Baskasinin hayatini karartiyur , kendine gore yanlis anlayib baskasini boyok bi yalanin icine sokuyur , adinida parayla satin aldim diyur , benim korallarima oyacaksin diyur , birakmadi kardesi esiyle cocuyla beraber mutlo bi hayat yasasin , nihata davranisi , baska eve cikmak istedikleri zaman minnet koyarak onay vermesi , herkese karsi koralci olmasi , hani hedye abla getmek istediyi bolum zehra dedi ya el cek bo koralciligindan , daha ne diyim kendini beyenmis zorba , benim anlamadigim komsu sura hala bir yerlerden bi sey bolup savonmalari , senle ben en basdan zehracilar kolubonun es baskaniyiz (hem sedri) gecmisde atv de bi yarisma vardi , mosiki yarismasi oktay eliyev vardi hani dilare eliyevanin esi , orada rohengiz gasimovaya diyudu ort basdir surasinin sedri , conku rohengiz hanim kim ne okusaydi bi turlu savonurdo bende o yuzden dedim.ama coku sakadir , alinmayin.

  3. IR dedi ki:

   Cevap yazdim cikmamis , bonlar birdi simdi durt oldular , asli, hanim abla, aylin , lale , bi tuturmoslar omer cocoklogonda terk edilmis , sanki birisi terk edilse her ne yapsa cayizdir , asli diyur omer kardesine iyi davraniyur , eee , bana ne ? Benim kardesimemi davraniyur ? Kendi kardesine gore bi baskasinin hayatini karatiyu , zehrani boyuk bi yalanin icine zorla soktu , sirf kardesi motlu olsun diye, anlamadan dinlemeden hep suclama hep hakaret , suran yok ki oglum sen polismisin? Komsermisin ? Savcimisin ? Yargitaymisin ? Sana ne zehranin sevgilisinden ? Adam kotu gonler yasamissa dinlemeyidemi onutmos? Pes yani, birde bonlar diyur ki ben ikinci sezonda kizimi bonlarin ogluna veriyim, oldu , yapariz , yaho adam kizin onunde diz coktu pisman oldu ama bonlar hala onu savonuyur , boyle akrabalikmi olur ? Biz seninle zehracilar kulubonun es baskaniyiz (hemsedri), ne olursa olsun kizimizi ezdirmeyiz evel allah , ah o muzu var ya o muzu , kim bilir sezon boyunca ben neler cekdim onun yuzunden ama suyleyemedim , dedim deyecekler ir abide dizide kimseyi beyenmiyur.

   1. Lale turkmen dedi ki:

    Ir abi Omeri yeterince savundular ama ben savunmayagim sadece Omer Zehraya her ne kadar kotu davransada Omer karakteri dururken Zehra karakterinini ondan daha fazla sevemedim dizinin başindan sonuna kadar. Niyemi!? Zehra cok saf annesi ne kadar kotu davransada hec bir sozune inanmasada onem vermesede hep Sevimin oltasinda Zehracik. Artik oltaya ne takdiysa, işte bu yuzden Zehra karakteri ne kadar zorluk ceksede ezilsede zalim Omerden one gecemedi benim gozumde.

    1. aslı dedi ki:

     Lalecim sana katılıyorum söylediklerinde çok haklısın canım:)

   2. aslı dedi ki:

    Ir abi, sende hiç memnun olmuyorsun.
    Ömer özür dilese suç, dilemese suç.
    yaranamadı gitti benim yakışıklı paşam sana.

    Ben 2. sezonda göreceğim senin kızı, bizim paşamıza neler yaşatacak?

    Sen Zehracısın, eh bende yakışıklı paşam Ömer den yanayım. Yapacak bir şey yok.

    Hem ben senin kızının haklı olduğu yanlarını da söylüyorum, her iki taraf için adaletli davrandığıma inanıyorum.

    1. aslı dedi ki:

     Ömer Yener den bin kat daha iyi. Zehra otursun kalksın da şükretsin Yener gibi biri ile evlenmediğine. Sevim onu zorla Yener ile evlendiriyordu.

     Ömer gibi bir eşi olduğu için Zehra çok şanslı kıymetini bilsin paşamın.

     Ömer de Zehra gibi bir eşi olduğu için şanslı onu mutlu etmek için elinden geleni yapsın. Zehra sayesinde kardeşi iyileşti. Ömer yeniden doğdu.

     her ikisi de birbirleri için çok büyük şanslar. birbirlerinin kaderi oldular.

     1. IR dedi ki:

      kunuyu sarpitma , yuk omer olmasaydi yenerle evlenirdi , yuk omer pasaymis ne bilym neymis , evvela yener zehranin agzinin icine bakiyudu , yani zehra yenere yuz gustermiyurdu , eyer zehra azicik yenere yuz gosterseydi yener zehrayi basdan asagiya altinla suslerdi , ama zehranin malda ,parada guzu olmadigina gure yenerinde omerinde parasinin , malinin molkunun onemi yukdu , ilk bolumlerde ben kimseyle parasina gure evlenmem demisti ve sununa kadarda omerin parasina gozunun ocuylada bakmadi o yuzden omer olmasaydi yener olurdu suz konusu diyil, ikincisi zehra omere harcadigi emegin yuzde birni yenere harcasaydi yener zehradanda iyi biri olurdu , yuk omerin parasi var , sirketi var , konagi var ve her ne yapsa mobahdir diyursaniz o baska bi olay , mehtap bile yenere zehrayla iyi davranmani tavsiye eden zaman yener cocuk gibi zehraya yalvariyurdu , ama zehra yenere yuz vermedi ki vermedi,o yuzden omer utursun kalksin allaha sukr etsin ve siz akrabalarda kendinize gelin ,lale diyur zehra sevimden yanaymis , ne yani annesinden yana olmak sucmu ? nasil olurda omerin bilmediyi kunuda hakli oluyur ama zehra bilmediyi kunuda haksiz duruma dusuyur , zehra da sevimin ovey oldugunu bilmiyur , omerde zehrayla yener arasinda bi sey olmadigini bilmyur , ama nedense omerin ozru kabul oluyur zehraninki olmuyur , oh be icimi dukdum , yumdum guzumu acdim agzimi.

     2. aslı dedi ki:

      Ir abi, ben hiç konuyu saptırmıyorum gerçeği söylüyorum. Ben paradan bahsetmiyorum.

      Yener kardeşi ile birlikte akşam istemeye geldiklerinde Zehra kapıda bekleyen Ömer’in arabasına binmeseydi. Ömer’e gitmeseydi Zehra, Sevim ve Yener’in çemberi arasında kalmış olacak ne derse desin Sevim Zehra yı Yener’e verecekti.

      Sevim Zehra’nın haberi olmadan Zehra yı Yener’e vermişti bile. ve bu sayede Yener’in parasını gümüş gümüş yedi Sevim.
      Bu olanlardansa Zehra’nın hiç haberi olmadı. çok sonraları söyledi Yener annen seni bana verdi diye. Salim amcayı hiç kafasına takmadı Yener işi Sevimle bitirme çabası içerisindeydi.

      Sevim hep Yener’e Zehra seni seviyor naz yapıyor dedi. yani demem o ki, Ömer ile evlenmeseydi Zehra zorla Yener ile evlendireceklerdi kızınızı Yener ile.

      Hatta Yener Zehra evli olmasına rağmen nasıl yaptı etti ise Zehra ile evlenmek için evlilik başvurusunda bile bulundu.

      sırf bu yüzden Ömer ile yine Zehra’nın aralarında sorun yaşandı.

     3. Aylin dedi ki:

      Allahim by sitede neler oluyor . Allah benim cezami versin ya . Ben o yorumu neden yazdimki . Ortalik karismis . Şimdi Ir abi ben o yorumu yazarken bir azcik Omeri savundum . Ama bu Omerin yaptıklarını ört pas etmek istediğim anlamına gelmez . Sen diyer sayfalardan birinde bir yorum yapmisdin ve bende senin çok her seyi çok doğru yazdığını söylemiştim . Sen burda yaşça her kesden büyüksün Hanım abla hariç . DEMEM o ki sen bizim hepimizden çok daha fazla bu hayatda insan gormussun tanimissin. America desek hayatın her uzunu gormussundur .Simdi biz sana neyin ne olduğunu ,kimin kim olduğunu oyretemeyiz . Estegfurulah hiç buna kalkismayizda. Ama bu yorimun beni gercetden cok uzdu . OMERI yenerle kiyaslamak konusundan soz ediyorum . Omer asla yenerle kiyaslamaamayacak biri . Omerin yaptığı hatalar ola bilir . Ama o Yener gibi insanlikdan cikmis değil. Yener Zehrayi elde etmek icin onu kardesini kacirirken ,Omer hic nir cikari olmadan Zehranin kardesi icin silah önüne atdi . Yener Zehranin babasinin atolyesini dağıtırken,Omer Zehranin bBasina yardım etmek için gizlice ona siparişler verdi . Omer parasını haliyle kazanırken, Yener onun arabasına çarptı iğrenç bir şekilde Omerden fazlasıyla para aldı ve bu igrenclige Zehrayida alet etti, bumu onun sevgisi . Ve en önemlisi Yener faiziyle para veriyordu . Buda haramdır . Tabiki Dinine bağlı olan Salim amcanın terbiye ettiği Zehra Yener gibi bu adamla e vlenmezdi. Omer Zehrayi bu evlige mecbur etmedi . Zehra mecbur olduğu için Omerle evlendi . Babasının hastane masrafları için. Zehra hicmi hata yapmadi . Omerin kaç defa uyarmasına rağmen hastaneye gitdi. O mehtabin hazırladığı eve gitti. Zehra Omeri dinleseydi . Omerde bu kadar zorbalık yapmazdı. Ha bu arada bazı kişilerin adini yazmıyorum ,yazınca sinirleniyorsun,mes o kişiye yüz verdiği için Zehraya demediğini bırakmayan sendin. Unutmadım. Özür dilemek bu kadar kadarligin bedeli olmaz evet . Bunun bedeli Zehrayi hep korumaktı ve Omer bunu fazlasıyla yaptı.

 16. A.S.K hastasi dedi ki:

  Iyi aksamlar. Asli bugun ben senin hizina yetisemiyorum eline saglik. Zaten kefim yoktu su zorbanin yaptiklari sinirlerimi bozdu. Kiz ne halde adam bros derdinde. Adamin kafasina gokten tas dusse zehra yapti dusunur. Guvensizligi tavan yapmis. Guvenilmesi gereken kisiye guvenmiyor. Guvenilmemesi kisiye guveniyor.Aylincim asyanin oyle yapmasi biraz diziye heyecan katimasi icin gerekirmis sanirim. Kac gundur izlemiyordum bugun izledim alevle muzoyu gorunce sinirlendim.Muzo oyle yapmacik ki. Alev yok diye kadin sofra kurulmasini istemiyor belki sen ac diyilsin baskalari acikmis. Ne alevmis her kesin onun yoklugunda istahi kesiliyor su bile icmek istemiyorlar. Alev sanki dizidekilerin yasam sebebi.

 17. IR dedi ki:

  Ort basdir surasinin sedri asli ve sedir yardimcisi aylin is basinda , yaho ben insanin sartlar ve kader karsisinda ne durumlara dusduyuno fark etmiyumuyum ?ama her seyin bi siniri var , tamam omer bilmiyur , omer kardesi icin yapiyur vs vs , ama insanda vicdan diyilen bir sey olur , ukoz , karsindaki bi kiz cocugu , kimsesiz , caresiz, aylesinden habersiz ve sen sirf kendi kardesin mutlu olsun diye hakaret , ihanet , zulum , acimasizlik kalmadi yapmadigin , yahu eyer kutoye her bir nedenle beraet kazandirirsaniz daha benim size deyecek suzom yok, her sey dugroda olsa bi insanin hic aylesine karsi duygusonun kareisini almak olurmu ? Sen zorla zehrani kendinle evlenmeye mecbor edib , kolyesini alib , kardesinin ve senin oyoncagin olmaya mecbor edib hemde hesabmi suruyuson olan serefsiz , o zaman biz haksizliga karsi ne zaman itraz edeceyiz ? Illa her seye bir ozur bolmak zurundayiz mi ? Hakki hak na hakki da na hakk demeliyiz , yoksa oyle oldu boyle oldu mazeret diyil , eyer mazeret se zehraninda mazereti var ama bo okuz dinlemek bile istemiyur .adam kizin ozel hayatini bile dandi , ote yandan hanim abla , aylin , asli , yok omer kutu biri diyil , cocukken travma almis , yaralanmis ne biliyim daha neler , sizce bonlar mazeretmidir? O zaman her kes yapdiklarina bi mazeret bolub ortaligi istediyi gibi karisdira bilir tibki yener gibi , omerle yenerin ne farki var ? Adam kizin hyatini dandi dahasi mi var ? Yok arkadasin var yok sevgilin var , varsa var sana ne essek? Ha sonda nede olsa bi ozur diler kendini kortarir , sizce bi ozur bo kadar gaddarligin bedeli mi ? Asyanin ozulmesine razi olmayan baskasina ne olursa olsun , bomu insanlik , bona hak kazandirmak ve beraet kazandirmak olurmo ? Neyse elim ayagim titriyur , lale sende safini belli et bi iyi bi kotu begenmek olamaz.

  1. aslı dedi ki:

   Ir abimiz bana çoookkk kızmış.
   yanlış anlamadıysam beni birde başkan yapmış.
   bir sanal ortamda başkan olmadığım kalmıştı onu da oldum çok şükür. Teşekkür ederim abi.

   İşin şakası bir yana, çok kızdığının farkındayım abi.

   Yazdıklarında haklısın, ben sana haksızsın demiyorum, amma velakin herkes senin gibi düşünmüş olsaydı bu konuda ki, düşünenlerde var saygı duyuyorum hem sana, hem de onlara.

   Ömer gibi bir zırhın arkasına saklanmış iyi bir insanı, o zırhın arkasından çıkarmasaydı Zehra Ömer’i kaybederdi.

   Zehra hakikatli kız, ne olursa olsun pes etmedi, vazgeçmedi, her zorluğa göğüs gerdi. Ne için para için değil, asla, babası için, Ayşe için, onların yaşaması için, mutlu olması için, Ömer de gördü bunu anladı. Zehra nın aslında ne kadar iyi bir insan, doğru insan, saf insan olduğunu.

   Demişsin ki Yener ile Ömer arasında ne fark var?.
   İkisi arasında dağlar kadar fark var.

   iki erkek ve ikisininde bir kız kardeşi var. Özlerinde nasıl bir insan olduklarını anlamak için kardeşlerine olan davranışlarına bakmak, onlara hitap tarzlarına, bakmak yeterli.

   işte o zaman hangisi iyi, hangisi kötü anlaşılıyor.

   Yener kardeşi Mehtap’a çok kaba davranırken Zehra ya onu elde edene kadar iyi davranırken, elde edemeyeceğini anlayınca asıl gerçek yüzünü ortaya koydu. Kardeşine davrandığı gibi davranmaya başladı.

   Ömer ise; kardeşine kıyamayan, ona asla zarar gelmesini, üzülmesini istemeyen, gerekirse kardeşi için dünyayı yakacak birisi Ömer.

   Zehra ya ilk başlarda böyle kaba davranması onun yaşadıkları için diyeceğim, sen bana yine kızacaksın ama öyle, Ömer her şeyi başta yanlış anladı, dinlemedi, inanmadı ama sonra yaptığı hatanın farkına vardı ve kardeşi Ayşe ye nasıl iyi davranıyorsa öyle iyi davranmaya başladı Ömer.

   Ömer baştaki zorba Ömer gibi olsaydı devamı da hep öyle gelseydi bir değişim olmasaydı Ömer de işte o zaman Yenerden bir farkı kalmazdı Ömer’in.

   Ama Ömer çok değişti ve değişmeye de devam edecek, bu da senin kızın Zehra sayesinde olacak abi:)

   Zehra, babasının hayatını kurtarırken, Ayşe yi hayata bağlarken ona yeni bir hayat sunarken Ömer’e de bir yeni hayat sunacak sundu da zaten Zehra.

   Yani demem o ki Zehra zor olanı başardı bir insanı değil, üç insanın hayatını, babasının, Ayşe’nin vede Ömer’in hayatını kurtardı Zehra.

   Ir abi, kızın Zehra senin gibi düşünmüş olsaydı çoktan terk etmişti Ömer’i ve Ayşe ölmüş Ömer’i de kaybetmiştik. Ama Zehra hakikatli kız, bir insanı değil 3 insanın hayatını kurtardı. kızınla gurur duymalısın abi zor olanı başardığı için:)

   Her yiğidin harcı değildir Zehra’nın başardığını başarmak.

 18. SaHil dedi ki:

  #YALANCI BAHARIMIZ neden tatli bela sayfalarını açamıyorum

 19. Aylin dedi ki:

  Masallah Aslicim bu ne hız . Yoksa sen hiç yöneten içmeden dinlenmeden analizmi yazıyorsun . Bak sağlığına dikkat et canim . Sen bizlercin daha onemlisin . Zavali Zehram Ne hallere kaldi . Aslında bu durumlarda ne Zehranin nede Omerin suçu var ( Ir abi buna mutlaka cevap yazacaktır. Hemde çok sinirli ) bu kaderin onlara oynadığı bir oyun . Yeni en başından beri olayların gedisati Omerin böyle düşünmesine neden oluyor . Yener pisliği en başında Zehra için kiz arkadaşım etmeseydi Omer en azından şimdi Zehraya inanırdı
  OMERIN tek sorunu güvensizlik. Zaten dizinin anlatmak istediği de bu . Böyle sert bir adamın zamanla ve Zehranin aşkının gücüyle değişmesi . Omer zaten Nihata karşıda öfke dolu . Alevde hata yaptığı için onada kızmıştı cezalandirmisdi . Ama tabi Alevin koruyucuları yapımcılar ve senaristler olduğu için ona çok ağır ceza vermezdi . Omer Zehraya asik olma nedenleri,Omerin Zehraya yaptıklarımızı . Zehra bütün bunlara dayandi Omeri bırakmadı . Zehranin Ayseye olan sevgisi ,Omerin Zehrayi Sevmesine neden oldu . Ama ben bir sey söyleyeceğim Dizide Hiç sevmediğim bir sey vardır . Oda Asyanin bazı yaptıkları . Yana Asya bir çocuk anlamadigi şeyler var . Ama mesela hiç kapıyı çalmadan sürekli dayısı ve Zehranin odasına girmesi . Brosu bulduğunda bunu birilerine göstermeliydi . Aynı zamanda irelide yüzüğü buluncaya aynısını yaptı. Mesala evimizde abiminde Bir kızı var . 3 yaşında insallah bu yıl anaokula başlayacak . Ben hem halası ,hem öğretmeni olacağım . Evet o evde ne bulursa mesale bir kalem bile bulsa bunu mutlaka büyüklere gösterir . Biz izin verirsek onunla oyunaya olur . Ben aslında çocukları özgür bırakma taraftarıyım , onların gelişimi için çok önemli . Ama bazen aşırı özgürlük onlarin zararına ola bilir .neyse konun cok disina ciktim qaliba .su Muzeyyen hanimda her seye kiriliyor . Su zenginlerinde isleri bir qarip yani . Zehra surekli o brosu uzerindemi gezdirmelimi yani . Ozel seyler Ozel gunlerde degerli olur .

  1. aslı dedi ki:

   Canım sağ ol:)
   yok her işimi bitirdikten sonra dinlenirken kendim bir şeyler yazmak istediğimde yazıyorum. yani ilham perisi ne zaman gelirse o zaman:)

   Ir abi en çok da benim Ömer’i savunmalarıma kızacak:)

   Ömer’in o değişmiş hali de çok güzel. o zaman benim paşam olacak şimdiler de Ömer bey.
   Ömer’in değişimi yavaş yavaş başlıyor bu 19. bölümden ve broşun kedide olduğunu gördüğü an değişimi başlıyor.

   şimdi ekranda Ömer Alev’in yanında intihar eden Alev şirkete dönecek oynadığı oyunla sinir Alev.

 20. Lale turkmen dedi ki:

  Cok hizlisin Aslicim. Maşallah. Ellerine yuregine saglik. Oyuncular dizinin başinda bu kadar yetenekli guzel oynuyorlar ama yonetmen kadrosunun hatalari onlarin oyunculugundan daha baskin. Bu durumda nasil izleyciye atilla bey ve nazmiye hanim oyuncularin oyunculuk performansi kotuydi başlarda biz onlara ogretdik diyebildiler?! Acaba 2 sezonda ayni yonetmenlermi olucak sence

  1. aslı dedi ki:

   Canım Lalecim sağol:)
   Dizimiz sanki yeniden başlamış gibi, günlük analiz:)

   Hiç bir bilgim yok. 2. sezonda aynı ekip mi olur?
   ben olması taraftarı değilim. nedenine gelince, oyuncular elinden gelenin en iyisini yaparken, çekim hataları yüzünden dizi istenilen duyguyu, şahsen bana o duyguyu veremiyor.
   Birde bu üzerine yapılan talihsiz konuşma, hiç bir şey olmamış gibi diziye başlamak ve her gün yüz yüze gelmek nasıl olacak? bilemiyorum.

 21. Anonim dedi ki:

  Cok hizlisin Aslicim. Maşallah. Ellerine yuregine saglik. Oyuncular dizinin başinda bu kadar yetenekli guzel oynuyorlar ama yonetmen kadrosunun hatalari onlarin oyunculugundan daha baskin. Bu durumda nasil izleyciye atilla bey ve nazmiye hanim oyuncularin oyunculuk performansi kotuydi başlarda biz onlara ogretdik diyebildiler?! Acaba 2 sezonda ayni

 22. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aslıcım.Maşallah olsun kosmik süretle yazıyorsun.Her bir işinde böyük başarılar.Ömerin böyle olmasının nedenlerini az- çok biliyoruz.Gören Alevin öyle olmasının nedeni ne? Bes Zehra? Gören neden o kadar maddi- manevi zorluklar içerisinde yaşayarak kötü biri olmadı.Suallarla dolu bir dizimiz var.İnşallah her şey iyi olacaktır.Allah yardimcın olsun, güzel kızım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.