Adını Sen Koy 199. Bölüm Özeti 19 Ekim Analizi

Burak 20 Eki 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 199. Bölüm 19 Ekim 2017 Perşembe
Ömer İlk Kez Zehra’nın Evinde Salim Amcanın Sofrasında Şükran Teyze, Koray ve Zehra ile Birlikte Kahvaltı yaptı.

Zehra Ve Ömer’in Söz Yüzüklerinin Takılması İçin Gün Belirlendi.
Asya, Zehra ablasının ona okuduğu kurbağa prens hikayesinden sonra, dayısının da yanlarında tıpkı hikayedeki gibi koruyucu bir melek, yakışıklı bir prens olarak yanlarında olmasından dolayı huzurlu bir şekilde uyumuştu.

Zehra da Asya’nın çok huzurlu uyuduğunu görünce, Ömer yakında bizde böyle huzurlu olacağız demişti. Zehra da şu söz düğün işlerini kazasız atlatsaydık deyince, Ömer atlatmayacağız, her şey güzel olacak, babanın istediği gibi olacak.

Hakanın babası gelecek, içime sinmiyor, olması gereken aileden biri ama yapacak bir şey yok demiş, bunları derken de dış kapıda Ayşe, Asya yı almaya odaya gelmişti ki, kapıda içeride konuşmaları duydu onları dinlemeye başladı.

Ömer Asya yı kucağına aldı odasına götürecekti ki, Zehra kapıyı açınca karşılarında Ayşe duruyordu.
Ömer de Zehra da çok korktular. Konuştuklarını Ayşe’nin duyduğunu zannettiler. Ancak Ayşe, Hakan’ın babası İshak amcanın hastalandığını zannetmiş o sebeple konuştuklarını düşünmüş. Hastamı diye sorunca,

Ömer de Zehra da rahat bir nefes aldılar ve Ömer; İshak amcanın iyi olduğunu, Hakan ile telefonda konuşurlarken Zehra dan bahsettiğini söyleyerek durumu kurtardı.
Ayşe abisinden uyuyan Asya’yı aldı ve odasına gitti.

Ömer ve Zehra da odalarında baş başa kaldılar. Zehra huzursuz odanın içinde dört dönüyor yerinde duramıyor. Ömer de Zehra ya dur sakin ol, durumlar eskisi gibi değil, baban her şeyi biliyor. Yakında evleneceğiz dediğinde.

Zehra, sabah babasından önce evde olmak istediğini, bu gece de babasından habersiz konakta kaldığı için rahatsız olduğunu, babasına söz verdiğini söyledi. Ömer de Zehra’nın Şükran teyzesini aramasını onunla konuşup olanları anlatmasını ve babasının eve gelmeden önce arayıp haber vermesini söyledi.

Ömer yine çözüm üreten taraftı. 

Zehra’nın içi rahat olsun diye bu çözüm yolunu bulmuştu. Artık Zehra rahat bir uyku uyuyabilirdi.

Zehra, Şükran teyzesini aradı, olan biten her şeyi anlattı ve babasının konakta kaldığından haberi olmadığını, gece Koray ile çalıştıklarını, Koray gelince kendisine haber vermesini söyledi. Şükran teyzede tamam dedi.

Zehra rahatlamıştı. Ömer hadi şimdi yat ve rahat bir uyku uyu dedi. Ömer de Zehra da uyumak için ayrı olan yataklarına yattılar. Ömer ve Zehra birbirlerine bakarak uyumaya çalışıyorlardı. Zehra gözlerini kapatsa da Ömer Zehra yı izliyordu bir gece de olsa sevdiği ve eşi olacak insan yanı başında uyuyordu.

Birden Zehra yataktan fırladı telefon alarmı kurduk mu? Diye. Sabah geç kalmak istemiyor Zehra. Ömer de alarmları kurduğunu, bir daha babasının yanında zor durumda kalmayacağını, buna asla izin vermeyeceğini söyleyerek huzursuz olan Zehra yı az da olsa rahatlatmak istedi.

İyi geceler diyerek uykuya daldılar.

Ömürlerinden bir gün daha biterken geceye birlikte merhaba dediler. Ömer bir geceye daha sevdiği Zehra’nın yüzüne sevgi ile bakarak, yanında olduğunu bilerek, sabah da yanında olacağını bilerek rahat bir uykuya daldı.

Gün bitti Ömer’in aklında Zehra’nın güzel yüzü, gülümsemesi, gözleri kaldı. Vuslata az kalmıştı.  

Her günü,  her anı, her saniyesini Zehra ile geçirmek ister Ömer. içinden hep günü seninle yaşamak ve bitirmek, geceye seninle merhaba demek, bir ömrü seninle geçirmek isterim Zehra diye geçirerek uykuya daldı Ömer.

Sabah olmuş alarmlar çalmamış, belki de çaldı ama duyan olmamıştı. İlk uyanan Zehra idi. İlk uyku mahmurluğunda daha erken diye Ömer de uyuyor diye yeniden gözlerini kapattı Zehra ama sonra babasından önce evde olması gerektiğini hatırladı saate baktı geç kalmıştı.

Zehra’nın endişeli kalkışına uyanan Ömer alarma baktı çalmadı mı derken Zehra hadi daha fazla oyalanmayalım geç kaldık deyince Ömer yataktan çıktı ve merak etme ben seni yetiştireceğim diyerek giyinmeye gitti.

Sonra da birlikte evden çıktılar bir telaş ile. Onlar evden giderken Cevriye hala gördü onları.

Ömer araba ile Zehra yı evine yetiştirmeye çalışırken yolda Zehra Şükran teyzeyi arayıp Koray’ın eve gelip gelmediğini sorarken Koray geldi eve ve Zehra iyice endişelendi.

Babasından önce evde olmak istiyordu. O gelmeden önce evde olamaz ise, durumu nasıl açıklarım babamın yüzüne nasıl bakarım diyordu Zehra.

Ömer de ben konuşurum babanla dedi ama Zehra itiraz etti babasının sinirlenmesini istemediği için. Böyle endişe ile eve mahalleye geldiler.

Zehra eve girdi babası gelmemişti. Babasından önce evde olmuş, bu sayede de babası Zehra’nın bir gece konakta kaldığını öğrenmedi.

Şükran teyzesi aradı Zehra yı babasının bir işi olduğu için atölyeye geçtiğini, kendisinin de atölyeye geçip babası ile eve geleceğini söyledi.  Zehra da onlar gelene kadar kahvaltı sofrasını hazırlayacak.

Şükran teyze Ömer’e teşekkür etmek için Zehra dan onun telefonunu istedi de Zehra verdi ama biz Ömer ile Şükran teyzenin konuştuklarını görmedik.

Zehra koşarak köşe başında bekleyen Ömer’in yanına gitti ve babasından önce eve girdiğini, babasının işi çıktığı için eve gelmediğini atölyeye gittiğini söyledi. Ömer de Zehra dan sen şöyle güzel bir kahvaltı hazırlasan da beraber yesek dedi.

Zehra da güzel olurdu ama Şükran teyze, babam ve Koray kahvaltıya gelecekler dediğinde Ömer o zaman bende davetliyim dedi. kendi kendini Zehra’nın evinde kahvaltıya davet eden damat bey Ömer 🙂 çok tatlısın sen Ömer.

Zehra şaşkın olmaz babam deyince, Ömer de; baban bir şey demez ben senin müstakbel sözlünüm dedi 🙂 böyle sözlüye can kurban.

 

Sabah kahvaltısını yapmış, işi içinde bir web sitesi açmış dairelerin resimlerini oraya ekleyecekmiş. Kerem Sabah dan kahvaltı istedi işim var diyerek kahvaltı getiremedi Sabah. Kerem de kız arkadaşlarından birini Nurçini arayıp yardıma ihtiyacı olduğunu söyleyerek eve çağırdı.

Kız Keremlere geldi.

Sabah kendisinin o evin hizmetçisi olmadığını söyledi. Kerem de babasının bir arkadaşının kızı olduğunu yardıma ihtiyacı vardı ondan burada diyerek durumu açıkladı.

Nurçin midir? Nedir? Kendi evlerinde hizmetçileri varmış bu işleri hep o yaparmış ve bu bir kız ev işlerinden anlamıyor. Kerem’e tost yaptı ekmekleri biraz yakmış, Sabah geldi tost makinasının fişini çekti, yeni ekmek koydu Nurçin de daha tost olmayan fişi takılı olmayan tost makinasından ekmeği aldı gitti. O ekmek kızarmadı bile onu tost diye Kerem yiyecek mi şimdi?

Kerem hafif kızarmış tost yiyor tepside giden tost ekmeği bembeyazdı yolda gittiği yerde kızarmış 😀

Keremde çok beğendi tostu bir iltifat etti kıza. Kızda mutlu oldu. kahvaltıdan sonra, kahve pişirmeye çalıştı olmadı taşırdı. İçeri gitti o gelene kadar Sabah yeniden bir kahve pişirdi ve o taze yeni pişen kahveyi de sanki kendi pişirmiş gibi Kerem’e Nurçin ikram etti.  Kahveyi götürürken de gereksiz Sabah yaptı herhalde dedi. Sensin gereksiz. Kendini beğenmiş.

Kerem de çok beğenerek içti. Bilse ki o kahveyi Sabah pişirdi yine böyle beğenirmiydi acaba?

Kerem bir de demez mi Sabah’a Nurçin’e bak da insanlık öğren diye. Asıl insanlığı sen ve o gereksiz arkadaşın, Sabah dan öğrenin.

Kahveyi içti Kerem ve çok beğendi bu kahvenin 40 yıl değil 180 yıl hatrı var dedi. onu Sabah pişirdi kıvırcık haberin olsun aloooo, uyanda balığa gidelim hiç aklın alıyormu süs bebeği gibi olan kız sana bu kahveyi pişirebilsin? O beğendiğin kahveyi Sabah pişirdi.

Damat Ömer beyin kayınbabasının evinde ilk kahvaltısı ve öyle tedirgin ve öyle utangaç ki Ömer. Şükran teyze de Ömer ile Zehra zor durumda kalmasınlar diye sanki kahvaltıya kendisi Ömer’i davet etmiş gibi konuşarak asıl meseleye söz yüzüklerinin takılacağı günün ne zaman olacağını sordu ve hayırlı işler uzatmaya gelmez. Böyle hep bir araya gelmişken gününü belirleyelim dedi.

Yarın senin içinde uygun mudur? diye ilk Ömer’e sordu Şükran teyze. 

Ömer de uygun ben her şeyi hallederim dedi. Sonra da Salim amcaya sordu, o da uygundur dedi. Bunlar konuşulurken Zehra mutfakta hazırlık yaptığı için bu söz gününden haberi yok.

Salim amca ile Şükran teyze kendi aralarında yeni evlenecek bir çift ve hasta olan hastane de yatan bir tanıdık hakkında konuşurlarken aklı Zehra da olan Ömer ben içerden tuz alıp geleyim diyerek mutfağa geçti. Uyanık Ömer 🙂

 Mutfak da bir süre sessizce Zehra yı izleyen Ömer. Zehra’nın kendisini fark etmesi ile mutfaktan gönderilmeye çalışıldı. Ama Ömer gitmek istemedi, seni izlemekten daha önemli bir işim yok dedi.  Sonra da tuzluğu alıp içeri birlikte geçtiler.

Masaya oturunca Ömer eline sağlık dedi Zehra ya ama çok tatlı bu Ömer. evlendikten sonra değişmezsin değil mi Ömer?

Asya bugün okula gitmemiş evde dişi düşmüş de. Süt dişleri kalıcı dişlerine dönüşüyor artık. Zehra ablasını sordu ve aramasını istedi. İlk başta Ayşe aramak istemedi ama Asya çok ısrar edince aradı.

O esnada sofrada kahvaltı yapıyorlardı. Salim amca arayan kim? diye sordu. Zehra da Ayşe dedi. konuştular ve telefonu kapatınca Salim amca ne olduğunu sordu. Zehra da Asya’nın kendisini sorduğunu, ne zaman geleceksin dediğinde.

Salim amca; madem çocuk seni istiyor sende git kızım dedi.

Ömer de buna çok sevindi. Nasıl sevinmesin küçük bıcırık Asya sayesinde Zehra ile konağa birlikte gidecekti Ömer. genç aşıklar çok tatlılar maşallah.

Arabaya binerken Zehra’nın kapısı Ömer tarafından itina ile açıldı yüzünde tatlı bir tebessüm ile bindi arabaya kızı aldım der gibiydi Ömer. Zehra da çok rahatladı bunu da atlattık dedi.

Ömer de baban artık bizi kabul etti. Neden sizde olduğumu kimse sormadı dedi.

Ömer Zehra ya sözün yarın olduğunu söyleyince, Zehra çok şaşırdı. Yarın? Bildiğimiz yarın diye tekrar edip durdu 🙂

Evet Zehra bildiğimiz yarın yani bugünden sonrası arkası yarın senin söz günün.

Ömer ile Zehra konağa geldiklerinde Asya yemek yemiyordu. Zehra ablasını görünce koşarak ona sarıldı. Yemek yemeyeceğim dedi Asya. Dayısı da küçük kurtarıcı meleği Asya yı mutlu etmek için bugün tüm gün bizimle oynamak istiyorsan bu yemeği yemelisin dedi ve kendi elleri ile Asya ya yemek yedirdi.

Dayısı nasıl Asya yı seviyorsa, Asya da öyle dayısını seviyordu. Ve dayısının ellerinden yemek yedi Asya hem de iştahla. Ayşe de gördü bunu ve Zehra ya çok şanslı olduğunu, çocuklarının harika bir babası olacak dedi. Evet Ömer çok iyi bir baba olacak inşallah çocuklarına yüreği çok temiz Ömer’in.

Ne o herkesin ağzında bir bebek lafıdır gidiyor. Dün Ömer bugün Ayşe. Yoksa Ömer ve Zehra’nın evlendikleri gün bir bebeklerimi olacak? Düğünden sonra ki 9 ay 10 gün sonra bir küçük Kervancıoğlu mu olacak konakta?

Sabah Kerem’e yardım ederken küçük merdivenden düştü Kerem de onu tutayım derken birlikte düştüler. Nurçin de onları öyle görünce sevgili zannetti.

Zehra Cevriye hanımın göz hapsinde eve gitmek için Ömer’in yanına çalışma odasına geçince, Cevriye hala da kapıdan onları dinledi. İçerde Ömer ile Zehra söz için bir büyük ayarlama telaşında aileden biri olsaydı dediğinde Ömer, Zehra da Ökkeş amca olsaydı dedi. ama o öldüğü için olamaz.

Bakalım Cevriye hanım bu konuşmadan ne kadarını duydu? Ne anladı? Ne yapacak?

EVLERE ŞENLİK KIZINIZ VAR

Göründü yolda inan bir anda sardı beni hali 
Hep aynı yerden aynı saatte geçiyor akşam vakti 

Aklım kaldı yolunda uykularımda onunla

Kararlıyım en sonunda gelicez alıcaz vallahi

Evlere şenlik kızınız var 
Bizimde onda gözümüz var
Belki biraz da nazınız var

Almaya gelecez vallahi 
Şansınız yok billahi 

E zorda olsa tanıştık işte anlattım derdimi
Evet deyince yuvam kuruldu babam dedi al bari

Sinan ÖZEN

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 199. Bölüm Özeti 19 Ekim Analizi” üzerine 19 yorum

 1. urfalı dedi ki:

  Beni afet final yapması için dua ediyorum….adnı sem koy güzel

 2. Hanim abla dedi ki:

  Teşekkürler Aslıcım.

 3. Hanim abla dedi ki:

  Gözelcim merhaba.198.bölüm analizi saifasına bakman lazım.

  1. Gozel dedi ki:

   Hanym ablacym teşekkurler sana zahmet olduysam ozur dilerim senin hoş sozlerine her zaman ihtiyajym var cany gonulden minnetdarym sag ol sevgili ablam

 4. aslı dedi ki:

  Merhaba hanım ablacım, ben sana yazdım çıkmamış, neyse,

  Şükran teyze Ömer’e teşekkür etmek için Zehra dan numarasını aldı da teşekkür ettiğini konuştuklarını görmedik.
  Sanırım Zehra yı babasından önce eve getirdiği ve bir tatsızlık yaşanmasına engel olduğu için Zehra yı sağ salim evine bıraktığı için teşekkür etmek istedi Şükran teyze.

  Nede olsa Salim amca konakta evlenmeden önce kalmasını istemiyordu ama Zehra kaldı. bunu öğrenmeden eve getirdiği içindir.

 5. A.S.K hastasi dedi ki:

  Selam. Aslim eline saglik. Salim bakislariyla yeyip bitirdi omeri. Cevriye halani kapi dinlerken gormek nazani bana hatirlatti.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba canım, evet Ömer hak ediyor, öyle kızı aldım havasına girmesin Ömer saygıda kusur etmesin babasına.
   Sevim de yok zaten annesiz kız gelin oluyor.
   Nazan kötü niyeti ile dinliyor hep zarar veriyordu.
   Hala öyle değil, o iyi niyetli iyiliği dokunacak bizimkilere.

 6. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aslı.Analiz için sag ol,ellerine saglık.Ben bir şeyi analmadım.Şükran Ömere neden teşekkür etdi.Dikkat etmemişim,önceki bölüme de yeniden bakmaga vakit bulamadım,o üzden soruyorum.Geceye merhaba demeyi ilk defa duyuyorum,hoşuma gitdi.ben de diyeceyem.Saglıkla kal.iyi çalışmalar güzel kızım.Sofrada Yaseminin yeri eskik

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, Şükran teyze Ömer’e teşekkür etmek için Zehra dan numarasını aldı da teşekkür ettiğini konuştuklarını görmedik.
   Sanırım Zehra yı babasından önce eve getirdiği ve bir tatsızlık yaşanmasına engel olduğu için Zehra yı sağ salim evine bıraktığı için teşekkür etmek istedi Şükran teyze.
   Nede olsa Salim amca konakta evlenmeden önce kalmasını istemiyordu ama Zehra kaldı. bunu öğrenmeden eve getirdiği içindir.
   Her biten ve yeniden başlayan her şeye ben merhaba derim ablacım.
   Merhaba demek benden sana zarar gelmez anlamına da gelir 🙂
   Ve evet Yasemin kardeşi olarak yok bu özel günde. Ömer’inde öyle Ayşe si yok yanında.

 7. xanimazerifan dedi ki:

  sanadamerhabaaslicimanalizlericintessekurederim

 8. Gozel dedi ki:

  Konli temiz kardeşim Aslicim cok teşekkur ederim oyle guzel yazyorsun canym ellerine saglyk şu kerem pislik ne kadar uzujek sabahy o iy bi kiz ona uzulyorum
  Bu guzel analizlerin icin heran dua edyorum ALLAM BU KIZIN BAHTYNY GUZEL EYLE salamat ol canym ASLIM

  1. aslı dedi ki:

   Gozelcim canım benim sağ olasın Allah razı olsun güzel duaların ve güzel düşüncelerin için.
   Seni ve diğer diziyi izleyemeyen arkadaşları mutlu edebiliyorsam ne mutlu bana.

   Sabah da Zehra gibi iyi yürekli biri, tek farkı biraz daha açık sözlü, hareketli Sabah.
   Ömer’i nasıl Zehra adam etti ise, Kerem’i de Sabah adam edecek anlaşılan.

 9. Aytac azeri fan dedi ki:

  Merhaba arkadaslar nasilsinz ? Elerine golune salik aslicim çok guzel olmus çok tesekkurler canım bu bolum de çok guzel di ama salim amca nede hala qizqin qizqin bakiyor analamadim o bakislar bizim zorbayi daha doğrusu eski sormayi ertip muma donerdi ben yeni omeri izler ken çok guluyorum oyleki gulmek de diziyi izleyiemiyoru anem qizm sen bu gidisle aklini itirceksin 1 ci sezon hep uzuluyor duk simdi çok guluyoruz bu sezon çok guzel ben du eski bolum ler den izledim alevi gorunce sinir tavana yaptin ben dei boyle iyi insallah çok daha guzel olcak

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Aytaccım, Salim amcanın o kızgın sert bakışları çok normal. Kızı neler yaşadı az çok biliyor ve bir baba olarak kızı üzülsün istemiyor. önceden kaçkere Zehra dükkana üzgün gelmiş babasına sarılmıştı.
   Şimdi ise evleniyor ve kızının üzülmesini istemiyor Salim amca ve ipleri en başında sıkı tutuyor.
   Ömer’e kızımı üzme karşında beni bulursun diyor. ve kızını evlendirecek olmanın heyecanı da var ve usul erkan bilmeyen bir damat var karşısında kızını koruyup koruyamayacağından endişeli Salim amca ama Zehra olur dediği için bu evliliğe rıza gösterdi Salim amca. Yoksa evlenmelerine asla izin vermezdi. Ondan neler sakladılar biliyor.

   1. Aytac azeri fan dedi ki:

    Merhaba aslicim çok haklisin canım

 10. Sabırsız dedi ki:

  Analiz için teşekkürler

  1. aslı dedi ki:

   Bende teşekkür ederim sabırsız sağ olasın.

 11. xanimazerifan dedi ki:

  ilkyorumbendenbubolumdekahvaltisahnesicokguzeldisalimdenasilbakiyor omereyadovecekgibi

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba xanimazerifan, Ömer’e ayağını şimdiden denk al, kızımı üzme karşında beni bulursun onun dağ gibi babası var diyor. Salim amca.

   hem kız babası olmak öyle kolay değil, biri gelecek kızını alıp götürecek, üzüp üzmeyeceğinin garantisi yok şimdiden tedbirli davranıyor Salim amca.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.