Adını Sen Koy 198. Bölüm Analizi 18 Ekim 2017 özeti

Burak 19 Eki 2017 Adını Sen Koy  0

Çarşamba

Zorbalıktan, Anlayışlı, Sevecen Aşık Prensliğe Terfi Eden Kurbağa Prens Ömer ve Onun Prensesi Zehra 🙂

Ömer zorba gibi görünse ve de öyle davransa da aslında yüreğinin derinliklerinde çok güzel bir prens saklamaktaydı. Ömer yüreğinin en kuytu, en ücra köşesinde, kimsenin bilmediği, görmediği bir Ömer’i saklıyordu.

Küçük bir prens saklıydı bozulmamış saf bir yürekti aslında Ömer. Sadece saklıydı bir yerlerde. Ve bu saklı Ömer prensesini bekliyordu sadece. Gelsin ve kendisini bulsun diye Kurbağa prens gibi 

Ve şimdi kurbağa prens yakışıklı anlayışlı bir prense dönüşmüştü kim sayesinde prenses Zehra sayesinde.

Ömer her ne kadar kabul etmese de kurbağa prensti Zehra da onun prensesi ve Zehra Prensini bulmuştu. Zorbaydı o prens, anlayışsız, katı yürekli, anlamadan, dinlemeden hüküm verendi. 

Zehra direndi pes etmedi ve sonunda saklı olan, asıl anlayışlı, sevecen, kibar, beyefendi, efendi Ömer’i aldı gün yüzüne çıkardı. Kurbağa prens Ömer gerçek bir prens Ömer’e dönüşmüş, aslına özüne dönmüştü Ömer.

Ömer, Salim amca ile mahalledeki evlerinde Zehra ile birlikte evde konuşunca hayırlı işlerde acele ediniz deyince, kendince Zehra yı babasından istemeye, akşamı bekleyemeden hemen elinde çiçeği ve çikolatası ile Zehra yı babasından istemeye gitti.

İyi hoş da paşam bu böyle olmaz ki yakışıklı paşam, kuzum benim.

Tamam hayırlı işlerde acele etmek gerekir de bu kadar da acele edilmez. Her şeyin bir usulü, erkanı var paşam.

Salim amca açtı kapıyı Zehra geldi sonra ve Salim amca çıkıp gelmişsin ama bu iş böyle olmaz dedi. Ömer şaşkın ben bilmeden bir hatamı yaptım diyebildi. Salim amca da bir büyük olarak bunlar ayak üstü konuşulacak konular değil diyerek içeri buyur etti Ömer’i.

Ömer de mahcup bir şekilde ayakkabısını çıkarıp terliğini giyerek girdi içeri ve çiçeği ile çikolatasını masanın üzerine bırakıp koltuğa oturdu. Salim amca kızına da oturmasını söyledi Zehra da oturdu.

Her iki genç çok tedirgin biran Salim amcanın bu işten vazgeçtiğini düşündüler. Ama Salim amca konuşmaya başlayınca anladılar ki vazgeçmemiş. Sadece Ömer’in kapıya bir başına gelmesini yadırgamış Salim amca.

Ailen yok mu? Akraban? Yada eşin dostun diye sorunca Ömer gözleri buruk bir şekilde boynunu büktü. Annesi var da, yok. Çocukken bırakıp gitmiş, şimdi nerede belli değil? Baba desen vefat etmiş hayatta değil.

Böyle bir durumda en çok yanında anne ve babasını, ailesini, sevdiklerini ister insan. Ama Ömer’in ne annesi var nede babası boynu bükük kaldı Ömer ama bir şey diyemedi. Annem yok, babam yok diyemedi. Sustu sadece.

Akraba olarak kardeşi Ayşe, eşi Nihat var ama onlara söylemek istemez ki Ömer. Söylese ne iyi olurdu. En çok da Ayşe sevinirdi abisi için kız isteyeceği için. Ama en başta Zehra’nın bir ailesi yok diyerek, bir yalanla başlamıştı o sebeple Ayşe ye bir şey söylemek istemiyordu Ömer.

Aslına bakarsanız Ayşe’yi alıp karşısına konuşsaydı Ömer ve Ayşe de abisinin bu mutlu gününde yanında olsaydı ne iyi olurdu. Ömer düğün yaparken ne yapacak? Şimdi söyleyemeyen Ömer o zaman ne yapacak? Düğünü Ayşe den gizli yapacak değil herhalde? Böyle yaparsa ve Ayşe bunu sonradan öğrenirse abisine çok darılır küser incinir Ayşe. 

    

Salim amca, madem bir aile kuracaksınız, temelleri sağlam olsun diye çaba harcamalısınız,  daha yolun başında deyince, Ömer de haklısınız, özür dilerim diyerek hata yaptığımı şimdi anladım, bundan sonra ne gerekiyorsa, nasıl gerekiyorsa öyle olacak dedi.

Müsaade isteyerek ayrıldı. Zehra da Ömer’i uğurlarken kapı önünde konuştular. Ömer böyle bir hata yapıp Zehra yı zor durumda bıraktığı için çok üzgün. Zehra da ben önemli değilim ama babam dedi ve kimle geleceksin deyince Ömer sen düşünme bunları ben hallederim, her şeyi en kısa zaman da halledip yoluna sokacağım dedi.

Ömer sen ne çok yük taşıyorsun omuzlarında. Ayşe hastalanır sen taşırsın, baban ölür sen baba olursun, annen gider sen anne olursun, abi olursun, patron olursun. Evi çeviren reis, aileyi bir arada tutan direk olursun. Şimdi de Zehra yı istemek için birilerini bulmak durumundasın. 

Kardeşinle konuşsan o istese sana Zehra yı ama bu olmayacak. Eş olacaksın senden ne de güzel eş olur ki, sonra da baba. Vay be Ömer sen ne çok şeymişsin böyle maşallah sana.

Ayşe Nihat ile bir arkadaşlarını ziyarete gideceklermiş Asya da Zehra ablası gelmediği için huysuzlanmış Ayşe ne yapacağını bilemez durumda Zehra yı aradı olanları anlattı Zehra da söz vermiştim Asya ya derken bu konuşmaları Salim amca duydu.

Telefon konuşması bitince, Salim amca insanları zor durumda bırakmak olmaz. Hele bir çocuğu diyerek gerekiyorsa konağa gidebilirsin ama anne ve babası dönünce geleceksin orada kalmak yok dedi.

Zehra da buna çok sevindi ve hemen giderim kalmam Asya’nın gönlü olunca gelirim dedi.

Ömer şirkete geçince telefonda Mert ile konuşup olanları anlattı. Mert de ona bir arkadaşının babasını İshak amcayı önerdi. Ömer de olabilir, beni uzun zamandır da görmüyor ama durumu anlatınca anlayacaktır dedi. Baba olarak bir büyüğü bu şekilde ayarlamış oldu Ömer.

Sabah ile Kerem cephesi yine aynı. Kıvırcık marul Kerem Sabah yüzünden yaralandım diye kıza yapmadığı eziyet kalmadı. Dükkana gelen müşterisine kiralık daire yok dedi. Müşteri kaçırdı. 

Oyundan numaradan ağrım var diyerek dükkandan eve çağırdı, bin tane numara çevirdi. Evde sandalyeden düşme numarası bile yaptı. Bildiğiniz Kerem işte. Erkek müsveddesi.

 

Sabah da onun her aramasında önemli bir şey oldu endişesi ile işlerini bırakıp yanına koştu ama gördüğü hiç de öyle korkulacak bir durumun olmadığıydı hepsi bir oyundu. Sabah iyi sabır gösterdi Kerem’in yaptıklarına la havle diyerek.

Zehra konağa Asya için döndü ve Asya balkonda masa da resim yapıyordu. Zehra onun yanına gelince sevgi ile sarıldı ve neredesin hep yoksun deyince Zehra da az bir işim kaldı onları da halledince hep burada olacağım inşallah dedi.

Cevriye hala da geldi yanlarına ve o da sarıldı Zehra ya herkes gibi o da çok özlemiş Zehra yı ve telaşlanacak bir sıkıntı olup olmadığını sordu. Asya Zehra ablası ile pasta yapmak istedi özel bir pastaları varmış bonibonlu ondan yaptılar. Yaparlarken görmedik ama sonradan yerlerken gördük.

Dayısına ikram etti Asya ve dayısı çok beğendi pastayı. Asya Zehra ablamla pasta yapmak çok eğlenceli dedi sonra da bebeğini almaya gitti. o zaman Ömer Zehra ya babanın burada olduğundan haberi var mı? dedi.

Zehra da, babam izin verdi diyerek olayların nasıl geliştiğini anlattı. ve fazla kalamayacağını Asya yı uyutup gideceğini söyledi.

Ömer Zehra ya kendisini istemeye arkadaşının babası İshak beyle geleceğini, bunu kendisinden rica edeceğini, kendisini kırmayacağını umduğunu söyledi. Ömer’in başı ağrıyordu.

Zor işlerdi bu işler ve başında bir büyüğü olmadığı için zorlanıyor, her şeye tek başına yetişmeye çalışıyor, kimseyi de kırmak, incitmek, üzmek istemiyordu ve bu beden artık bunları kaldıracak gücü kalmadığı, yorulduğu için, bir yerden patlak verecekti, bu da Ömer de baş ağrı

sı olarak kendini gösterdi. Canım benim kıyamam sana çok geçmiş olsun paşam.

Zehra da fark etti ve bir ağrı kesici getirmek için ayağa kalkınca Ömer, Zehra’nın elinden tutarak gerek yok geçer birazdan otursana diye Zehra’nın elini tuttu. Biran bile olsa ayrı kalmak istemiyor Ömer Zehra dan her an yanında olsun istiyor.

Zehra Asya ya enginar yediriyor, tadı hiç de fena değilmiş sevmiş Asya enginarı. Halamızda gelince yanlarına sen Ömer’e de enginar yedirmiştin sana kırmızı kurdele takmak lazım evde gez dolaş salın eskisi gibi ateş topu da yok dedi.

Ömer’in yemeğini unutma dedi Zehra da Ömer’e çalışma odasına, tepside enginar yaprak sarması ve çorba götürdü. Ömer Zehra da kendisi ile birlikte yesin istedi. Gitmesine izin vermedi elini tutarak durdurdu giden Zehra yı.

Zehra da, tok olduğunu Asya ile birlikte bir şeyler yediğini söyledi sonra Ömer’in bakışlarına dayanamadı tamam dedi tam oturacaktı ki çatal bıçak tek kişilikti bir tane daha getireyim deyince, Ömer gerek yok bir çatal, kaşık bize yeter dedi.

Hayatı şimdiden paylaşmaya başladı Ömer önceden de paylaşıyordu ama böyle değildi. Bu başka türlü bir paylaşım gerçek eş olarak bir paylaşım.

Ve bir insanın bir insana verebileceği en güzel hediye az da olsa ona ayıracağı zamandır. 

Ömer az da olsa Zehra ile her anı birlikte geçirmek istiyor. Zehra da Ömer’e az da olsa zaman ayırarak onu mutlu ediyor. Bir yemeği, ekmeği, kaşığı, çatalı, bıçağı paylaşıyor zamanı paylaşıyorlar.

Asya dayısının odasında Zehra ablasını bekliyor ona masal anlatması için ve orada uyuduğunu annesi öğrenmesin istiyor. Çünkü, annesi Asya ya dayınları rahatsız etme demiş. Kıyamam bunu saklamak ve dayısı ile Zehra ablası ile uyumak istiyor Asya.

Zehra da ben senden hiç rahatsız olmam diyerek kurbağa prens kitabını okudu ona. İnsan hiç şu dünya tatlısı, dünya güzeli küçük prenses Asya dan rahatsız olur mu hiç, yanaklarından öpecek vede şöyle sıkıca sarılacaksın bıcırığa 🙂

Sabah dükkana daha önceden gelmiş ve bir daire kiraladığı müşterisin dairesinde ahşap kapı da sıkıntı varmış ona usta istedi. Sabah da Salim amcasından yardım istedi.

Koray ile Sabah’ı tanıştırdı. Sabah da parasını hemen ödeyemeyeceğini söylediğinde, Salim amca baba kız arasında paranın lafı olamaz sen bize emanetsin dedi.

Kerem aradı o esnada Sabah da konuştu morali bozuldu. Koray da fark etti bir sıkıntı mı var diye sordu. Sabah da gereksiz biri deyince bir sıkıntın olursa bana söyle elimden geleni yaparım dedi Koray.

Zehra Asya yı uyutmuştu Ömer odaya girince Asya uyandı hikayenin devam etmesini istedi. Zehra da kurbağa prensi okumaya devam etti. Asya dayısına dayı sen hiç kurbağa oldun mu? 

Kurbağa Ömer 😀 çok tatlı olurdu herhalde vırak vırak diyen bir Ömer 😀 ilahi Asya.

Ömer de, hayır kurbağa olmadım dediğin de, 

Asya; ama senin bir prensesin var dedi. demek oluyor ki bu durumda Ömer bir zamanlar kurbağa imiş. Doğru kurbağa olmasa da zorbaydı Ömer sonradan prense dönüştü Prensesi Zehra sayesinde Asya haklı bu durumda.

Asya dan zor bir soru; Zehra abla sen dayımı sevmeseydin dayım hep kurbağamı olacaktı? 

Cevap yok kimseden Zehra ve Ömer birbirlerine bakıyorlar.

Onlar cevap veremedi ben söyleyeyim Asyacım, dayını Zehra ablan sevmeseydi kurbağa değil de zorba olarak kalabilirdi dayın.

Sabah’ın Salim amca dan istediği iş biraz uzadı ev sahibi kırılan bir yatağı onarmasını isteyince geceyi orada geçirecekleri için Zehra yı arayıp haber verdi işinin uzadığını. Zehra da o esnada Ömer ile Asya ile birlikteydi. Asya duydu ama ses etmedi.

Telefondan sonra Asya yı odasına uyumak için götürmek istediler ama Asya gitmek istemedi onlarla birlikte uyumak istedi. Dayısı da neden burada uyumak istiyorsun? senin odan daha güzel deyince,

Asya da, odam güzel ama bizi kurtlardan koruyacak kişi yok, dayısı Zehra ablası ile Zehra yı kurtlardan koruyacak prensmiş yakışıklı bir prens Ömer maşallah ona 🙂

Ömer bunu duyunca biran kendini gerçekten kurtlardan sevdiklerini koruyan prens gibi hissetti şöyle bir yerinde doğruldu. Asya da unutma dayı prensesin olmaz ise kurbağa dönüşürsün dedi.

Asya tuvaletim geldi diyerek banyoya geçti. Ömer de Zehra ya kurbağa prens bu masalı çocuklarımız olduğunda es geçersen sevinirim, birde onlara kurbağa olmadığımı anlatmayayım dedi.

Oooo bizim Ömer çoktan plan program proje yapmış kafasında çocuk istiyor Ömer şimdiden duyurusunu yaptı hadi hayırlısı bakalım kurbağa zorba prens Ömer ve prensesi Zehra çok tatlılardı 🙂

Asya uyumuş Zehra da çok huzurlu uyuduğunu söyleyince, Ömer yakında bizde böyle huzurlu olacağız dedi. Zehra da şu söz düğün işlerini kazasız atlatsaydık deyince, Ömer atlatmayacağız, herşey güzel olacak, babanın istediği gibi olacak dedi.

Hakanın babası gelecek, içime sinmiyor olması gereken aileden biri ama yapacak bir şey yok dedi bunları derken de dış kapıda Ayşe onları dinliyordu. Ne kadarını duydu? Ne anladı bilinmez?

Ömer Asya yı kucağına aldı odasına götürecekti ki, Zehra kapıyı açınca karşılarında Ayşe duruyordu.

 

KURBAĞA PRENS

Zaman seni beklemez

Gecikirsen hiç iplemez

İzin vermezsen eğer

Kimse seni üzemez

Her şart her koşulda

Kendini elden bırakma

Eylemsiz olma

Her şeye susma

Dengemi bozma

E fazla konuşma

Her aşk için bin kere öldük

Dimdik kendimize döndük

İçinden prens çıkacak diye

Bilsen kaç kurbağa öptük

Zeliha SUNAL

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 198. Bölüm Analizi 18 Ekim 2017 özeti” üzerine 24 yorum

 1. Gozel dedi ki:

  Canym adlam sag ol teşekkurler kizim bu sene kazanyp bilmedi universiteyi gelejek sene yine synava gitmek istiyo nasyp kismet evlilik babatda ajaleye etme diyo neolursa hayyrlysy olsun allam evet cok tedirginem namusly,durus ahlakly kiz yetişdirmek zor kizin sorumlulugy anneye bagly babasy kizi bile gurur duyya kendini laf getirmedi enşalla gelejekdede oyle olsun
  Hanym adlacym seninde başyny agyrtdiysem ozur dilerim iy fikirniz icin teşekkur ederim sen benim buyugumsun ellerinden operim salamat ol minnetdarym tum kalbym bile iy gijeler allah rahatlyk versin

 2. Hanim abla dedi ki:

  Gözelcim merhaba.İyimisin sormayacam,çünkü böyle zamanlarda kız annesi iyi olamıyor,aksine çok huzürsuz,tedirgin oluyor.Ama yapacak bir şey yok,hayat bu.Beni kendine yakın bildiyin için teşekkür ederim.Bu işin kolay olmadıgını biliyorum,reseptle diyil.farklı yerde farklı hall ediliyor.
  Önce kızın yüreginde başka biri varsa,onu öyrenmek lazım.O daha çocuk,uygun olmayan birini seve bilir.Hem de karşı taraf da onu sevirmi?Daha sonra eger könül kuşu hele bir kese konmayıpsa ve onu isteyen iyi biridirse,tanıyırsansa bir müddet başa sal,anlat.Ama kim olursa olsun hiç evlenmek fikri yoksa,başka pilanı varsa,mes.okumak gibi ves. onu bilemem,o sizliktir.izin varmı,yokmu.
  İndi kızlar sevmeden,sevilmeden evlenmek istemiyorlar,her şey dizilerde olan gibi olsun istiyorlar.Ama Ömerden bir tanedir,o da Zehranın bahtına tüştü.Şaka bir yana.Kızlar yüz güzelliyine bakıb “evet bu” demeyin.Akidesi mohkem,yüregi şefkatlı,sana deyer veren birini sevin.O kişi ömür boyu senin olacaktır,emin olun.

 3. Hanim abla dedi ki:

  Aslıcım merhaba.Çok şükür iyisindir.Önce onu söyleyim ki sabrına hayranım.Amcanın da,ablalarının da çoklu selamları vardır.Güzel sözler için sana,buzim için bu sayfaları açtıgına göre Resul beye teşekkür ediyorum.
  Gözelcim bir az beklermisin?

  1. aslı dedi ki:

   Canım ablam benim teşekkür ederim. ne güzel benim ne ablam nede abim yok sizler sayesinde ablalarım, abilerim oldu ne mutlu bana. Evet Resul abimiz sağ olsun.

 4. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aslıcım,sevgili kızımız nasılsın.Polad amcan diyor ki Aslı benim 3.kızımdır,bilesin.Canım kızım iyi ki varsın,iyi ki seninleyik,iyi ki bizim dünyamızdasın.Görüşürüz inşallah.
  Gözelcim,197.bölüm analizi seyfasına bakarmısın?

  1. Gozel dedi ki:

   Bakdym canym ablam çok teşekkur konlumu hoşlandyrdyn icim rahatlady dun siteye girip bilmedim misafirlerim oldy gorumjelem,baldyzlam geldi babaevlerine oyuzden şuan gordum cokta mutlu oldum
   Hanym ablacym kizimi bi ayile istemeye geldi iy bi ayile amma kizim onaylamady galyba konlunde biri var ben oyle his edyorum nasyl emin olujagymy bilemedim eger varsada kizim soyliyemez cok utangaç kendimde razy olmadym daha genç diyip yolcy etdim senin fikrini almak istedim hoş adlacym

  2. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, biraz daha iyiyim çok şükür, inşallah sende, Polad amcam da iyisinizdir.
   Polad amcamın ellerinden öpüyorum çok teşekkür ederim beni bir kızınız olarak gördüğünüz için.
   İyi ki sizlerde varsınız ve sizlerde benim dünyamdasınız. kelebek etkisi gibi dünyanın bir ucundan diğer ucuna küçük bir dokunuş ve bir hayat mutlu olan insanlar ne güzel bir dizi sayesinde bu sayfalar sayesinde 🙂

 5. sulu goz dedi ki:

  kizlar nerdesiniz???
  Su damlasi abla,Ulker abla,Aytac abla,Asli abla nerdesiniz???

 6. fatima dedi ki:

  DR’Yİ BÜYÜK BURADAN TEŞEKKÜR EDERİM SORUNLARIMIZI ÇÖZEREK İÇİN BİZE EMAIL ÖĞRENİYOR ([email protected]
  benim adım Bayan Fatima, 5 yıl boyunca kocamla evlendim, bu yıl bir araya geldiğinde mutlu birlikte yaşıyordum ve o kızla tanıştığı bir iş gezisi için Avustralya’ya gelene kadar o zaman benden ve çocuklardan nefret ediyorduk ve seviyorum sadece onun. Bu yüzden kocam geziden döndüğünde beni ve çocuklarımızı tekrar görmek istemediğini söyledi, bu yüzden bizi evden çıkardı ve şimdi o diğer kadını görmek için Avustralya’ya gidiyordu. bu yüzden ben ve çocuklarım şimdi çok sinirli ve ben sadece annemle kalıyorum ve iyi tedavi edildi değildi çünkü annem babamın ölümünden sonra başka bir erkeğe evlendi, bu yüzden evlendiği adam onu ​​iyi tedavi etmedi. ve çocuklarım çok şaşırmıştı ve ben seviyorum ve çok seviyorum çünkü kocam eve geri almak için bir yol arıyordum, bu yüzden bir gün benim bilgisayarda geziniyorken bu büyü ile ilgili bir tanık gördüm DR Sunny, ifadeler internette bir hanımefendi tarafından paylaşılıyor ve beni çok etkilediğini düşünüyorum da deneyin. İlk başta korktum ama ne yaptığımı düşündüğümde ve çocuklarımın arasından geçtiysem, onunla temasa geçtim ve 24 saat sakinleşmemi söyledi, kocam bana geri gelecek ve en iyi sürprizim için bir çağrı aldım kocamdan sonra ikinci gününde soran çocuklardan ve ben DR Sunny’i aradım ve sorunların çocuğumun çözüldüğünü söyledi. Bu yüzden kötü bir hanımefendinin bu kadar uzun bir frenleme stresinden sonra ailemi geri almasını sağladım, böylece DR Sunny’den gelen bu yardımla hepiniz bu forumda DR Sunny’e büyük bir teşekkür borçlanmasını isterim ve ben benzer ya da benzer sorunlar ya da her türlü sorun için herhangi biri için de tavsiye ona onunla irtibata geçmelidir e-posta) ([email protected]) o hayatındaki tüm sorunlarınız ve önseçilerin çözümdür. bir kez daha e-posta adresini ([email protected])

  AŞAĞIDAKİ HEYKELDE UZMANLAŞTIRILMIŞTIR.

  (1) Eski gününüzü isterseniz.

  (2) Her zaman kötü rüyalar görürseniz.

  (3) Eğer ofisinde terfi görmek istersen.

  (4) Kadınların / erkeklerin peşinizi koşmasını isterseniz.

  (5) Bir çocuğu isterseniz.

  (6) Zengin olmak istiyorsanız.

  (7) Eşinizi kocanızla sonsuza dek bağlamak istiyorsanız.

  (8) Mali desteğe ihtiyacınız varsa.

  (9) Nasıl kandırılmışsınız ve sizi kurtarmak için para kaybedersiniz.

  (10) Boşanmayı bırakmak istersen.

  (11) kocanı boşamak istiyorsan.

  (12) İsteğinizin verilmesini istiyorsanız.

  (13) Gebe kalma büyüsü bebeği tasavvur etme

  (14) Ne kadar çok aşamada olursanız olun, rahatsız edici mahkeme davalarını ve boşanmayı kazanmanızı garanti etmek

  (15) Evliliğinizi veya ilişkinizi koparmaktan vazgeçin.

  (16) (HI V), (KANSER) gibi bir rahatsızlığınız varsa veya herhangi bir hastalık varsa.

  (17) Çocuğunuza veya kendinize kurban gitmeniz için dualara ihtiyacınız varsa.

  Size yardımcı olacak herhangi bir sorunuz varsa onunla tekrar temas kurduğunuzdan emin olun. e-posta adresi ([email protected]) hemen onunla iletişime geçin … veya +2348077620669 numaralı telefonu arayın veya whatsapp yapın

  1. aslı dedi ki:

   Fatima zor günlerden geçmişsin Allah yardımcın olsun da kusuruma bakma ne olur ben anlamadım bu şimdi nedir?
   o kişi sana yardım etti sende onun reklamını yapıyorsun?

 7. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aslıcım.İyi diyelim iyi olalım.Analizler de ışık süretile geliyor.Hanım diyor koru Allah,Abla diyor maşallah.
  Anne baba çocugun 2 kanatıdır.İkisi de lazım.Baba yoksa anne Allahın yardımı ile çocugu büyüte biliyor,küçük uken ona baba da ola biliyor.Ama çocuk büyüdükte anne daha baba olamıyor.Ömerin ise hiç biri yok,o üzden sınık gözüküyor,gözlerinin derinliyinde bir keder,yüreginin derinliyinde bir yara yeri var.Ama artık yanında akıllı,güzel,güçlü bir hayat arkadaşı olacak.Bir-birinin gözlerine bakarak güçlenecek,hem de sakinlenecekler inşallah.Bir şey deyim.geçen bölümde Ömer 2 defa ölene kadar,son nefesime kadar sözleri kullandı Zehra ile konuşurken.Bir az korktum açıkcası.Allah korusun bir işaretmiydi bilemedim.Hadi hayırlısı.Ha şarkı çok güzeldi,müziyi de sözleri de,Zeliha onlardan da güzeldi.Allah amanında ol.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, öncelikle daha önceden yazmış olduğun mesajları şimdi okudum çok teşekkür ederim. şiirler içinde.
   cevap da yazdım
   Ömer’in annesi ve babasının olmaması onun boynunu büktü bu güzel günde ama kader önüne geçilemiyor ne yazık ki.

   Ömer Zehra ya o sözleri onu asla bırakmayacağını belirtmek için söylemiştir. dizide onlar ölürse bana göre dizi biter her ne kadar devam ederse etsin biter.
   ilerleyen zaman da zor günler yaşayacaklardır elbet ancak ölüm olmaz inşallah.

   ne güzel eklediğim videoları beğenmene sevindim. dizinin yayınlanan bölümlerine uygun olan klipleri seçmeye çalışıyorum.

   ve Polad amcam sevgilerimi iletirsen sevinirim onu unutmadım Sende Polad amcamda Allah’a emanet olun ablacım iyi ki varsın canım ablam.

   1. sulu goz dedi ki:

    asli abla senin kac yasin var?

    1. aslı dedi ki:

     Canım benim sulu gözüm, ben hiç yaşımı söylemedim söylemeyi de düşünmüyorum 🙂

     1. sulu goz dedi ki:

      peki incime
      ben kendim haqqinda bilgi veryim bari
      Azerbaycanin Qebele seherindenem.lise de okuyorum 14 yasim var
      senin yasini sorusdugum icin kok uzur dilerim
      sadece herkes haqqinda etirafli bilmek istedim

     2. aslı dedi ki:

      sulu gözüm, adın da çok tatlı bu arada 🙂
      incinmedim merak etme. okul hayatında başarılar dilerim sana

 8. Aytac azeri fan dedi ki:

  Ya yine çok guzel bir bolum ve çok guzel bir analiz bayldim her ikisine de çok haklisn aslicim keski ayseye de anlatsallar oda abisinin en mutlu gün de yanin da ols bakalim ayse ne zaman oyrenicek kercekleri simdi dugun felan yaparlar sa aysesiz nasil olcaq bir anlam veremedim ilerleyen bolum ler de izliyip gorcez bu bolum gerceqde de çok guzel di en esas da kurba pirensi sahnesi benim çok hosuma giti bir de omer artıq demirle degil de mertle konsuyor eski de omer butun sikintilarini demrle paylasi yordu ama artıq mert la qonusuyor okkes amca oldugun de de mert aramsdin demiri tamamen unutular artıq aslicim çok tesekkur ler bu guzel analiz için çok gzuel omus elerin salik canım

  1. aslı dedi ki:

   Aytaccım sağ olasın canım. evet güzel bir bölüm izledik. Ömer çocukları olunca Zehra’nın bu hikayeyi anlatmasını istemiyor. Kurbağa olmak pek hoşuna gitmemiş anlaşılan.
   Ben abisinin bu mutlu gününde Ayşe’nin de yanında olmasını isterdim nede olsa Ayşe sayesinde evlendi Ömer Zehra ile ve bu istemede Ayşe de olmalı bu heyecanı o da yaşamalıydı. Senaristler ne planlıyorlarsa artık.
   Ömer Mert ile konuşuyor artık Demir hepden gitti bitti.

 9. Sabırsız dedi ki:

  Hiçbirşey duymamıştır emin olun.heyecan olsun diye

  1. aslı dedi ki:

   Ayşe bir şeyleri duysa da öğrense ne iyi olurdu.

   Ben Ömer den Zehra ya yeni bir evlenme teklifi bekliyordum ama nerde hiç aklının ucuna bile gelmiyor Ömer’in. evlenme teklifi olmadan evlilik mi olur?

 10. Anonim dedi ki:

  Ömerin elinde çiçekle çikolata paketi öyle kaldi ne salim nede zehra hiç birşey demedi

  1. aslı dedi ki:

   Acele eden Ömer’e bir dersti o.

 11. Gozel dedi ki:

  Oy ilk yorum benden cok teşekkur Aslim sabah sabah guldurdugune bu kurbaga prensden sanada bitanesini isteyorum bunlary boyle gormek mutly edyor beni Aslim kolay gelsin iy gunler analizine bayyldym cook sag ol

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Gozelcim, artık sorunsuz bir şekilde aramızda olmana çok seviniyorum darısı Laleye inşallah. Lalecim sende gel artık seni çok özledim, özledik.

   Ömer gibi olacaksa o kurbağa prens seve seve başımın üzerinde yeri var. Ah ah varmıdır ki Ömer gibi biri şu yer yüzünde.
   Gozelcim öptüm seni meleğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.