Adını Sen Koy 197. Bölüm Analizi 17 Ekim Detaylı Özeti

Adını Sen Koy 197. Bölüm 17 Ekim 2017 Salı

Ömer ve Zehra’nın Bir Ömür Boyu Birlikte Olması İçin Salim Amcanın Rızası ile Evlilik Yolunda İlk Adım Olan Söz Kendi Aralarında Alınıp Verildi. Ömer ve Zehra Artık Kendi Aralarında Sözlüler. Bunu İlan Etmek İçinde Diğer Gerekli İşlemler Usulüne Uygun Bir Şekilde Yapılacak. Salim Amcanın İsteği Kızı Zehra’nın Evinden Teli ile Duvağı ile Gelin Olarak Çıkması.

Sonunda Ömer, Salim amcanın dükkanının önünde sevda nöbeti tutarak muradına erdi. Tabi bunda Koray’ın da, Şükran teyzenin de Salim amca ya söylediklerinin payı büyük. Salim amca ile konuşan Ömer ikna etmeyi başarmış sonunda ve Salim amca da bekleme git edebinle adabınla gel kızım Zehra yı iste demişti bunun içinde çaya davet etmiş ön bir görüşme yapmak istemişti Ömer ile Salim amca.

Zehra ya da haber etmiş akşama çaya misafirimiz var demiş ama kimin geleceğini söylememişti. Zehra akşam için hazırlığını yapıp bitirince babası geldi eve tam o esnada da Ömer geldi Zehralara.

Zehra şaşkın, içerde babası, kapıda sevdiği gönül verdiği insan Ömer. Zehra ne yapacağını bilemez durumda. Sen ne arıyorsun diyebildi anca ve korkusu heyecanı çok belliydi. Neredeyse bayılacaktı Zehra.

Salim amca da kapıya geldi ve Ömer’i içeri buyur etti. Ömer siz önden buyurun diyerek büyüğüne saygıda kusur etmedi. Kızım sende gel dedi babası. Zehra bir anlam veremedi olup biten bu olanlara.

Nede olsa babası görüşmemesini, konuşmamasını istemiş, hatta boşanmasını bile istemişti kızından. Şimdi ne olmuştu da Ömer Zehra’nın evinde ve babası onu içeriye buyur ediyordu?  Zehra’nın aklında bunun gibi böyle bir sürü soru vardı. Ömer içeri geçerken Zehra da kapıyı kapattı ve Allah’ım yardım et bana diye dua ederek geçti içeri. Yüreği ağzında Zehra’nın.

Salim amca kızının da oturmasını istedi. Ve söze başladı. Bugüne kadar tatsız şeyler, yanlış şeyler oldu dedi. Olanla ölene çare yok derler büyüklerimiz, demek ki bir sınavdan geçecektik bunlar yaşandı. Yaşananlar için yapabileceğimiz bir şey yok. Bundan sonrasına bakacağız en doğru ve bize en yakışan şekli ile dedi.

Salim amca babalığını da, büyüklüğünü de bu sayede göstermiş. Birbirini seven iki gence bu hayat yolculuğunda, birlikte yol alabilmeleri için önlerini açarak, doğru bir şekilde yol alabilmeleri için yol göstererek yardımcı olmaya çalıştı.

Salim amcanın şimdi söyleyecekleri Ömer’e,

Benim için bu hayatta en önemli mesele bütün anneler ve babalar gibi, çocuklarımın mutluluğu ve huzuru. Bu sözleri söyleyerek Ömer’e mesaj verdi Salim amca. Yani kızım seninle evlenerek mutlu ve huzurlu olacaksa bende mutlu ve huzurlu olacağım.

Kızım da istiyorsa seninle evlenmeyi ben bu işe rıza göstereceğim ama gerçekten istediğinden emin olmam lazım dedi.

Ömer sevgi ile Zehra ya baktı içinden benimle evlenmek ister misin? diye sordu.

Ve Zehra ya sordu babası sen ne diyorsun kızım? Zehra, mutlu yüzü de gözlerinin içi de gülüyor. Sözlü olarak cevap verdiğini görmedik, sadece başını öne eğdi mahcup ve utangaç bir halde buda Zehra’nın Ömer ile evlenmek istediğini gösteren bir beden dili idi.

Aslına bakılırsa Ömer’in Zehra ya bu aşamada bir evlenme teklifinde daha bulunması gerekli. Bu gerçek evliliğe doğru giden yolda Ömer den Zehra ya bir sürpriz evlenme teklifi olsa nede güzel olurdu.

Her şey usulüne göre olacaksa ve her şeye sıfırdan yeniden başlanılmışsa, Ömer’in bu aşama da Zehra ya evlenme teklifinde bulunması ve Zehra’nın da bu teklifi kabul etmesi gerekir ki bu evlilik her iki gencin isteği ile gerçekleşmiş olsun. Benim düşüncem böyle.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Adını Sen Koy 166. Bölüm Özeti 8 Mayıs Fragmanı

Şöyle sürpriz bir evlenme teklifi gelse Ömer den Zehra ya bizde görsek bunu ne güzel olurdu. Ama nerde? Hayaller ve hayatlar birbirini hiçbir zaman tutmazlar.

Salim amca kızından olumlu yanıtı almış olacak ki, Allah mübarek etsin diyelim o zaman diyerek kendi aralarında bu hayat yolculuğunda bu iki güzel insanın evlilik yolunda, geçecekleri ilk aşama olan söz alıp verme olayını bu şekilde gerçekleştirmiş oldular.

Bir nevi görücü usulü gibi, bir büyüğü eşliğinde gençler birbirini görmüş, beğenmiş, evlenmek içinde olumlu yanıt vermişler ve bir büyük olarak da Salim amca kendi aralarında bu özel güzel yolda söz alıp, söz vermiş oluyor gençler arasında aracı olmuş oldu.

Ve bundan sonrasında bunu ilan etmek ve herkese duyurmak için Ömer’in Zehra yı babasından usulüne uygun bir şekilde isteme olayı kaldı.

Salim amca, her şeyi en başta konuşmaktan yana ve bu sözler Ömer’e, 

Testi kırılmadan söyleyeyim ben babayım, kızımın mutluluğu çok önemli, o gülmezse ben gülemem, o ağlarsa ben ağlarım, saçının tek bir kılına zarar gelse benim yüreğim dağlanır dediğinde Ömer mesajı çoktan almıştı.

Ömer de, 

Hiç endişeniz olmasın, Zehra’nın mutsuz olacağı tek bir gün bile olmayacak dedi Zehra ya bakarak. Ama inşallah demedin be paşam. Offf offf.

Kul inşallah diyecek ki, Allah da inşa etsin. Bunu bir anlatamadım gitti sana Ömer. Başınıza bir iş gelir ve Zehra üzülür ağlarsa ben sana bu günleri hatırlatırım ona göre Ömer paşam.

Sabah, Kerem için eczaneden birkaç günlüğüne kullanmak için tekerlekli sandalye almış. Eve de alıcı müşteri çıktı ve Sabah Keremden habersiz telefonda müşteri ile konuştu. Müşterinin ağzı daha önceden yandığı için içinde birileri varsa baştan bileyim eve bakmaya gelmeyeyim dedi.

Sabah da ev biran önce satılsın da Kerem belasından kurtulayım diye istemeye istemeye parmaklarını kilit yapıp yalan söyledi ve evin durumu müsait olunca ben sizi ararım diyerek kapattı telefonu.

Bu yalanı için bin pişman Allah dan af diledi dua etti. Affet bu darda kalan kulunu diye dua etti Sabah.

Kerem bir kızla konuştu adı ada mıymış ne? Telefondan sonra kızın adını unuttu başka isim söyledi. Sabah da bunu fark edip düzeltince, kızın adının bir önemi yok, önemli olan benim duygusal boşluğum dedi. şimdi bir şey diyeceğim de neyse. La havle de geç aslı gece gece insanın asabını bozuyor kıvırcık Kerem.

Hediye abla, Ayşe ve Cevriye hala salonda kahve içerlerken, evin neşe kaynağı küçük Asya, Hediye ablanın üzüntüsü geçene kadar o iyileşene kadar oyuncakları ile sessiz sessiz oynama kararı almış. Onu da şimdi uygulamaya koyunca, Cevriye hala iyi saatte olsunlar geldi zannedip çok korktu.

Duyduğu sesleri Ayşe ve Hediye ablaya sordu onlar ses duymadıklarını söyleyince iyice tedirgin oldu ve salonda arama yapmaya sesin nereden geldiğini bulmaya çalıştı ve sonunda da perdenin arkasında oyuncakları ile fısıldayarak oynayan Asya yı buldu halamız.

Asya bunu hediye teyzesi için o ağladığı için yapmıştı. Yaşı küçük diye çocukların bazı şeyleri anlamadığı düşünülebilir. Oysa ki, çocuklar büyükleri kadar, hatta onlardan daha duyarlı ve de hassastırlar. Etrafta neler olup bittiğini hemen anlarlar onlara gerekli açıklama yaş seviyelerine göre açıklanmaz ise, kendilerince çözüm yollarını kendileri bulup üretirler. Tıpkı Asya da olduğu gibi.

Asya hediye ablasının üzülmesinden, ağlamasından etkilenmiş, o rahatsız olmasın diye oyuncakları ile sessizce oynama kararı almıştı. Hediye abla bunu duyunca Asya ya sevgi ile yaklaşarak, sen istediğin gibi oyna şarkılar söyle ben daha çabuk iyileşirim dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Adını Sen Koy 13 Aralık Salı Özeti 62. bölüm Fragmanı

Asya da o zaman bir daha ağlamayacak mısın? dediğin de Hediye abla ağlamayacağım dedi. Asya da hediye ablasından meyveli pasta istedi. Hediye abla da yapmayı kabul etti. Pasta pişince birlikte yiyecekler. Asya bunu duyunca çok mutlu oldu.

Bazen büyüklerin yapamadığını, küçük çocuklar yapar. Asya da kimsenin başaramadığını başardı Hediye ablayı hayata yeniden bağladı Ömer gibi.   Çocuklar saftır, yürekleri tertemizdir. Kötülük nedir bilmez onlar.

Asya pastayı Zehra ablası ile birlikte yemek istediği için onu aramak istedi. Annesi de şimdi uyuyalım uyanınca ararız dedi ve uyumaya gittiler. Yatcaz kalkcaz pasta olacak diye sevinçle uyumaya gitti Asya.

Zehra çay yapmış nede olsa çaya misafir gelmişti Ömer. çay servisi yaparken heyecandan az daha Ömer’in üzerine çay dökecekti Zehra da Ömer son anda kurtardı durumu.

Salim amca söz alıp verdikten sonra, her şeyin usulüne göre olmasını bu işi daha fazla uzatmaya gerek yok dedi. Ömer de bir söz vardı hayırlı işler de dedi kaldı. Bu sözü Salim amca tamamladı. Hayırlı işlerde acele ediniz dedi.

Doğrudur hayırlı işlerde acele etmek gerekir. Hz. Ebu Bekir’in de dediği gibi “Hayırlı işlerinizde acele edin, çünkü arkanızdan acele eden eceliniz var.

Salim amca, Ömer den bir isteği var, ben kızımı evinden, usulüne uygun olarak teli ile, duvağı ile duası ile uğurlamak istiyorum dedi.

Hadi Ömer beycim, başlamak bitirmenin yarısıydı. Başladın. Söz olayını başarı ile geçtin darısı diğerlerinin başına ciddi ciddi sen damat oluyorsun, Zehra da gelin. Bir düğünde yapar arabanı gelin arabası gibi süsler Zehra yı evinden alırsın artık gelinliği içinde.

Salim amcayı dükkandan Koray arayınca, kapı önüne geçince Salim amca, bizimkiler başbaşa kaldılar. Zehra olanlara inanamadığını söyledi Ömer’e. Ömer de; her şeyi düzelteceğimi söylemiştim, bu olanları planlamadım sana da sürpriz oldu deyince, heyecanla Zehra; bazı sürprizler öldürücü olabilir dikkatli olmak lazım, kalbim nasıl çarpıyor biliyor musun dediğinde Ömer de biliyorum dedi. Sen bayılma heyecandan o yeter Zehra J

Zehra o kadar hazırlık yaptı bir çaydan başka bir şey ikram edemedi. Çaydan önce Salim amca içti sonra da Ömer. Efendi çocuk benim paşam ah paşam ah senden bir tane daha var mı şu yeryüzünde? Ama zorba olmayanından.

Zehra Ömer’i yolcu ediyor kapı önünde konuşuyor iki aşık genç. Ömer Zehra’nın yüzünde her zamankinden farklı bir ışıltı fark ediyor. Zehra da huzurdur diyor nede olsa babasına yalan söylemiyor olmak onu rahatlattı.

Ömer, hiçbir şeyin, hiç kimsenin seni üzmesine izin vermeyeceğim, bir ömür böyle gözlerine bakabilirim dedi.

Bıcırık Asyamız yine iş başında, annesinin telefonunu o uyurken almış ve Zehra ablasını aradı ne zaman geleceksin seni çok ama çok özledim dedi. Zehra da geleceğim ama hemen gelemem dedi. biraz konuştular telefonda.

Babaannesi Asya yı gördü telefonu nereden aldığını sordu ve annenin bile olsa izinsiz bir eşya almamalısın diyerek Asya’nın yaptığı bir yanlışı doğrusu ile düzeltti.

Ömer gidince Zehra eve girdi. Salim amca da Ömer den için, düzgün aklı başında bir çocuk, maşallah diyelim Salim amca da nazar değmesin paşama 🙂

Onun gibisini bu zamanda bulmak çok zor.

Salim amca telefonda kiminle konuştuğunu sordu, Zehra da Asya ile annesinin telefonundan aramış çok özlemiş deyince, sende özledin mi diye sordu Salim amca.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Adını Sen Koy 174. Bölüm Özeti 18 Mayıs Tüyoları

Zehra da, içten gülümseyerek özledim dedi.

Ömer’in dediği gibi Zehra’nın yüzünde artık farklı bir ışıltı var. İçten gülüyor, rahat konuşuyor, dalıp gitmiyor, çok rahat Zehra nede olsa omuzlarından çok büyük bir yük kalktı.

Rabbim herkesin omzundaki ağır yükleri kaldırsın inşallah. Bazen bazı yükler gerçekten ağır gelebiliyor insana.

Salim amca da, eğer istersen konağa gidebilirsin ama gece kalmak yok evlenene kadar dedi. onlar resmiyette zaten evliler Salim amca, yeniden nikah da mı tazelettireceksin olsa ne güzel olurdu.

Salim amca dükkana gidince Zehra mutluluktan havalara uçacaktı bütün bu olanlara inanamıyor Zehra ve gerçekten Ömer ile evleneceği için çok mutlu Zehra.

Ömer şirkette ve herşeyin yoluna girmiş olmasına o da çok seviniyor. Zehra ya seni çok özledim diye mesaj gönderdi Zehra da bende diye gönderdi. Ömer babası yok her halde diyerek Zehra yı aradı telefonda iki aşık genç konuştular.

Olanlara her ikisi de inanamıyor rüyada gibiler. Ömer rüya bile olsa uyandıktan sonra hep beni göreceksin, bende sadece senin gözlerine bakacağım dediğinde. Zehra da ; bu dediklerini unutursan bu sözlerini sana hatırlatacağım dedi.

Ömer de böyle bir şey olmayacak dedi.

Ömer Zehra ya telefonda itirafta bulundu. Ben seninle hiç yaşamam dediğim şeyleri yaşadım. Hiç yapmam dediğim ne varsa her şeyi yaptım. Tıpkı şu anda olduğu gibi, söylemem dediğim ne varsa söyledim. 

Tüm bunlar, bu yeni adam için, bu adama yaşattıkların için teşekkür ederim dedi.

Bu adam da Ömer’in ta kendisi J Zehra sayesinde çok değişti Ömer ve bunun farkında onun için bu teşekkür hele şükür.

Zehra da, Ömer’e teşekkür etti ve bende eski Zehra değilim dedi. doğru Zehra aşık olunca çok değişti. Sakar, çabuk hastalanan nazlı biri oldu. olsun bakalım da eşi Ömer bu nazlı kıza gözü gibi baksın.

Ömer Zehra ya telefonda ben seni seviyorum dedi ve her iki aşık da sustu.

Hediye abla eşi Ökkeş amcanın eşyalarını bir kutuya koymuş kaldırmak üzere götürürken eve yeni gelen hizmetli bayan yardım etmek istedi. Hediye abla da kabul etmedi. Ayakkabısının teki yere düşünce o ayakkabıyı nasıl aldıklarını anlattı hüzünlü bir şekilde.

Kimse son vedanın ne zaman olacağını bilemez o yüzden fırsat varken zaman varken sevdiklerimizin değerini kıymetini onlar hayattayken bilelim. Ölüm gelince çok geç olmasın.

Sabah, Kerem’i tekerlekli sandalye ile dışarı çıkarmayı başarı emlakçı dükkanına götürdü çaycı çırağına Kerem’i emanet etti kendisi de evine gelen müşteri ile ilgilendi. Sonra da dükkana döndü ama Kerem yoktu ortalıkta Sadi’nin adamları geldi diye endişe etti. Mafyacı adamın adı Sadi imiş öğrenmiş olduk.

Ömer şirkette Nihat ile konuşurken Nihat’a kahve getirdi Ömer’in çalışanlarından birisi adı Aslı imiş. Ömer’in istediği bazı şeyleri Aslı hallediyormuş. Ömer den ismimi duymak güzeldi J

İyi bir moral oldu bu bana teşekkürler.

Ömer akşamı bekleyemeden hemen elinde çiçeği ve çikolatası ile Zehra yı babasından istemeye gitti. İyi hoş da paşam bu böyle olmaz ki kuzum.

Salim amca açtı kapıyı Zehra geldi sonra ve Salim amca çıkıp gelmişsin ama bu iş böyle olmaz dedi.

KIZIM

Beni affet kızım
Gözümün önünde büyüdün göremedim
Beni affet kızım
Nasıl sevdim seni gösteremedim

Beni mahvet kızım


Bir lafın yeter buna sana söylemed
Hadi vazgeç kızım
Benim gözümde hiç büyümedin

 

Evlendiğin adam seni benim gibi korur mu?
Sen böyle mutluyken içimdeki hüzün sorun mu?
Başın sıkışırsa bana söz ver lütfen olur mu?
Sen çağır baban hazır

Adını Sen Koy 197. Bölüm Analizi 17 Ekim Detaylı Özeti (92 Yorum)

 1. Merhaba Gözelcim.Ne iyi etdin de yazdın.Bak şimdi benim 9 torunum oldu.Alma kızım artık 8 kardeşin ablasıdır.Hepsini Allah bagışlasın.Yazıyorsun ki 6 ay sonra Sohbet oglum askere gidecek inşallah.Ama sen ayrılıga dayanamıcaksın.Gitmesinmi?Allah korusun hastamı olsaydı.Sevin ki Allah sana saglam ogul veribtir ve sen asker annesi olacaksın.Sen onu Allaha emanet et.Bizim Şahin tek oglumuzdur.Ben bir defa olsun aglamadım o askerde olanda.Onun oglu küçük Polad dünyaya gelende ona bir şiir yazmışdım.sonu böyle idi.
  Gözlerime nur gerek
  Kalbime kurur gerek.
  Böyü boyuna kurban
  Vatana ogul gerek.
  Ogullarımız önce Vatanın,sonra bizimdir.Hem de ne sözün olursa bizimle bölüşüersin.Bir de bakarsan vakit tamamdır inşallah.Saglıkla kal kızım.

 2. Günaydın Gözelcim,nasılsın.Sayfaların birinde yazmıştım.sizler kızlarımsınızsa evlatlarınız benim torunlarım oluyor.o üzden çocuklarınızın adlarını ve yaşlarını bilmem lazım.Artık 3 kızım yazıb,6 erkek torunum var.Sen de yaz.çocukların ismi ne,yaşı kaç.Cevaplar unutkanlik üzünden öyle,sanırım ki yazmışım.yaşlılık işte.çok özür diliyorum.Salamat kal.

  • Sag olasin ablacim yapdim dediyini iyi geldi sanki siside azaliyor gecmese gudicem doktora.buyuk oglum sahibin 7 yasi var kucuyunun yani alinin 5 yasi var ablasim.qaliba hic qiz torunun yok ya:)buda bol bol kiz istemeye gideceksin demekdir

   • Hayyr Fatycym adlamyn 1 kiz torunu var iymisiniz fatycym Hanym adlacym seni cook sevyorum unutma olurmy benim 3 cocugum var ilk gozumun goreni kizim 20 yaşy var ALMA ,son oglum 17 yaşynda SOHBET 6 aydan askerlige gidejek ayralyga nasyl dayanyjam bilemem kucuk yaramazym 9 yasynda ady YSMAYYL ol babasynyn goz bebeyi sizde salamat olun

 3. İYİ GECELER ARKADAŞLAR BU DİZİYİ İKİ GÜNDÜR İZLİYORUM GÜZEL DİZİ DİZİNİN BAŞARILARINI DİLİYORUM ALLAHA EMANET OLUN

  • Gunaydin mersini ela hos geldin evet çok guzel bir dizi dir adını sen koy guzel dileyin için çok tesekkur derim siz daha 2 bolum izlemisiniz bundan oceki bolumleri izley bilseniz baylcaksiniz bu diziye çok daha guzel bolmler var

 4. Merhaba Faticim.Allah şifa versin.Bir bardaga bir kadar quru çay koy,üstünü 1-2sm örtünce kaynar su elave et demlensin,tünd olsun.İlık oluncaya kadar bekle.Sonra onu bir nelbekiye süz.soyumaga koyma.pamuku çayda islat ve gözlerini kulak taraftan buruna taraf yu.sonra ehtiyatla gözlerini qurula.en sonda bardagın içinde qalan çayi tenzifin (bint)arasında gozlerinin üzerine koy.soyuyana dek bekle.Birdefelik çay paketini de gözün üzerine koya bilirsin.Bundan başka bir şey düşünemedim.Doktora gitmeyi ihmal etme.Sahib ile Alinin yaşlarını bizahmet yaz.İyi geceler.

 5. Site eski hâline dönmüş ayan gelmiş aslı gelmiş aslınurdan haber alan varmı bayadır yok onu yorumlarına gülmekten öldürüyor beni öyle güzel yazıyor ki herkese iyi geceler tatlı rüyalar

 6. Hanim abla cocuklarimin nenesi benimde annem oluyor bisey sorucam annecim sen bizden buyuksun tecrubelisin annemede ulasamiyorum yani seni buldum sorucak gozum agriyor ablacim qizardi sisdi suyu akiyor naparsan ise yarar en azindan yarin doktora gidene kadar cok fena agriyor.anama deyenki ilk once soyle diyecek nazara geldin tuz dolandir basina sonrada doktora git diyecem kesin.axsam oldu gozum boyle agriyordu azicik ama aksak kotu oldu sisdi anlasilan uyku yok bana

 7. ASK hastası merhaba,teşekkür ederim, görmemişdim.Biliyorsun gözlerim eynekle de kötü görüyor,çok dikkat etdikde iyneler batıyor sanki.Hem de yazılar bazen ireli geçiyor.Ben ise her defa kaldıgım yerden bakmaga devam ediyorum.o üzden görmüyorum.Biliyormusun artık 6 erkek torunum var.Gönül de yazsa iyi olur.Hayat evlimi bilmiyorum.Gözel,Su damlası,Aytac ilginize çok-çok teşekkür ederim.Ayrı yazmaga korktum ,geri döner çok hızlı diye.Ama son günlerde hiç olmadı öyle.Tekrar teşekkürler.Sag olun.Ha GÖZELcim selamını amcaya çatdırdım,o da selam gönderdi.

  • Gunaydyn Hanym adlaçym çevapladygyna sevindim salam yetiren sag olsun ablacym Hayat evli ben bildigim kadaryyla 6 tane torunum var diymişsin torunlaryny allam bagyşlasyn bizede nasyp etsin torunly olmak bazen hastalandygymda cok korkyorum gormijek o gunleri diye salamat olun

 8. Bu dizi benden beni alyyo nedenini bilemiyorum sinirim bu iki genclerin saf duygulary,edebi ,masumlygy, kalplarynyn guzelligi yuzlerinde buyuklere saygylary bunlary izleyip doyamyyorum oyuzdenmi bilemem
  Arkadaşlar hepinizi cok sevyorum iy gijeler ALLAH rahatlyk versin

  • Biz de seni çok sevyoruz gozel canm sana da ALLAH rahatlik versi iyi gecelr tatli ruyalar ask aylesi

   • Aytac kardeşim tesekkur ederim evet maalesef biz ayni kaderi paylaşiyoruz babami bi trafik kazasinda kayb etdim .seninde basin sag olsun üzülme kardeşim tamammi. Su DAMLASİ söylemişti umarim bi sakincasi yok hakkinda her seyi soylemis bana aslinda SU DAMLASİ kimseye fazla bisey anlatmazdi ,sen ve bu aile onun hayatini deyismissiniz var olun sizler cok guzel insanlarsiniz .Guzel kardesim hayatta sana hep basarilar dilerim.biraz gec cevab yazdim yorumuna umarim bi kusur olmaz islerim oluyor fazla zaman im olmuyor yazarim yine sana iyi geceler guzel kardeşim Allaha emanet ol

    • Cesur bey İyi geceler ya ben oyle lafin gelisi soylemisim şu Zorba lafina takilmasak artik size Allah rahatliq versin yarin gorusuruz iyi geceler Cesur bey

    • Çesur bey hoş geldiniz ailemize su damlamyn patronumuşsunuz cok iy kalply çalyşanynyz var muni soyleyim
     Ir aby nerede kayyplara karyşdy heralde

    • Günaydın cesur abi nasilsin ? soru diyil burdaki her kes benim hakim da her seyi biliyor ben kendim analatim guzel dilekleir için de çok tesekkur ederim cesur abi ne sakincasi nezaman vakit bulursan ozaman yazarsin bir qusuru yok ben de gec yazyorum bazen oyuz de rahat ol zize iyi gunere

   • Ay cani Aytac ben uyumustum şimdi uyandim ya tel elimde uyA kalmisim canim benim sana da iyi geceler yarin gorusuruz Allaha emanet rabbim rahatliq versin cok seviyorum seni su an o guzel gozlerin uykuda uyu bitanem kocamanda sariliyorum sana cok seviyorum seni cok da opdum iy geceler tum ask ailesine

    • Gunaydin birtanem nasilsin ? Olsu bir sey olmaz nezaman isder sen ozaman yaz canm benim ben de seni çok sevyorum pirensesim canım bitanecik ablam ben de sana kocaman sarliyorum o guzel gozlerin de opyorum

     • Gunaydin ask ailesine kocaman gunaydin tum arkadaşlar nasilsiniz arkadaşlar .Gunaydin prensesim guzel Aytacim kiz ne erken kalkmissin canim yeni gunun ugurlu olsun rabbim bu gunun tum mutluluklarini sana nasih etsin nasilsin canim benim? Bende kalkdim kahfaltimi yapayim hastaneye gidecem ayakikdaki sarqimin acilmasj gerekiyor o yuzdan ben iyim sende cok seviyorum kocamanda sariliyorum sana cok mutlu ol prensesim

     • Ay da Su DAMLASİ sen simdi sariklaru astirirsan yurursun ay ben senin yurumeni istemiyorum ki hep sakat kal beni hatirladinmi? Benim ya Aytac azeri fan , hadi yaz bana

     • Merhaba canım benim Evet biraz erken uyandim canim sana afiyet olsu bitanem demek hastaney gitin ben de diger sayfalar da seni ariyorum merka etim seni sonra patronu bana bu sayfa da yazdigini soyledi sen bana yazmisin hastane gidiceyini ama ben gormemisim geldin mi canım acdimi sargilarin ne dedi dokdor gelidiyse bir cevap yaz merak edyorum ha canım bu sayfay deyil yeni sayfalar da birine yazar sin burda yorum çok qarsimasin bir de o anonim denile sahsa cevap filan yazma onu isdedigi bizi sinir etmek hiç umrsama bu yorumum okuduk dan sonra cik diger sayfay gir burdaki bazi deyersiz insanar da takilma sen de haber bekliyorum

 9. Bir genc okulunu bitirib evine doner.ama 3 sorusuna cevap bulamaz.bilikli insanlara alimlere sorsada kimse cevabinj bilmez.anne babasi bir din alimini bulup getirirler ki belki sorularina din alimi cevap bulur.
  Genc alime soruyor;siz benim sorularina cevap bula bilecekmisiniz?hic bir okumus insan bulamadi.
  Alim derki insAllah bulmaya calisiri.Allahinda yardimi ilze..
  Genc sorularini sormaya baslae.
  1.Allah var mi? Bana Allahi tesfir edinki Allah necedir.
  2.kismet varmi?
  3.şeytanda oddan (alev) yaranmis cehennemde.peki Allah dusunmedimi alevde alevden yaranan biri nasil yana bilir?
  Genc sorularini sorub bitirdikden sonra Alim oglana bir tokat atar.
  Genc Alime; niye kizdiniz?
  Alim;kizmadim bu tokat senin sorularinin cevabi.
  Genc;nasil yani sorularimin cevabi.
  Alim gence sorar yuzun agriyormu?
  Genc; evet
  Alim; o agrini bana tesfir et
  Genc;nasil tesfir ediyim?agrinin oldugunu hissediyorum sadece.
  Alim;Allahida tesfir edemeyiz sadece oldugunu Allahin var oldugunu biliriz.
  Peki sana tokat aticami biliyordunmu?
  Genc ; hayir.herhalde kismetimde oldugu icin atdin.
  Alim;hayir yokdu.sen bana soru sormasaydin ben sana kotak atmazdim.kismet emelin neticesidir.
  3.soruna gelelim genc benim elim neden?
  Genc;etden.
  Alim;peki yuzun neden?
  Genc;etden.
  Alim; gorduyub gibi benim elim etden seninde yuzun etden ama bir birine deyinde acitdi.seytan atesden yaranmis olsada cehennem alevinde yanacak.

 10. Aslym cok teşekkur ederim muhteşem olmuş ALLAM ne muradyn varsa versin dua etmekden başga bişey gelmiyo elimden canym dualerim senin ile sag ol ASLYM
  Hanym ablacym diger sayfada iymisin yazdym cevaplamadyn bile
  Ayancym başarylar dilerim hoş geldin

  • Gozelcim çok teşekkür ederim canım sağ olasın dua ettiğin için bu benim için çok daha değerli ve kıymetli

   A.S.K hastasi sana da teşekkür ederim.

 11. Tanishdigimiza memnun oldum sudamlasi ve ben cok iyiyim siz nasilsini hanim abala tekrardan aranizda oldugum icin cok mutluyum sizi cok ama cok ozledim sizi asliyi ayani aslinuru aytaci konul ablayi ir abiyi ashk hastasini ve bi cok kishiyi shimdi adlarini hatirlamadigim icin umarim beni mazur gorurle yine ve yine beni boyle guzel karshiladiginiz icin teshekur ediyorum.

  • Asena tesekkur edecek bisey yok biz seni cok seviyoruz ben iyim sen iy ol bende cok memnun oldum hep yaz ozletme kendini

 12. Hooooooş buldul aytac ve sudamlasi nasilsiniz gercekten hepinizi cok ama cok ozledim sudamlasini daha tanimiyorum ama herkesle iyi anashtigini gordum umarim benide bi arkadashin olarak gorursun seninle iyi anlashagimizi dushunuyorum umarim oyle olur aşk ayilesindeki herkesin benim icin ayri yeri var herkesi gercekten cok seviyorum ve bu dizinin sayesinde boyle guzel arkadashlara abilere ablara sahip oldugum icin de cok mutluyum herkesten cok tashekur ederim bu guzel arkadashlik icin.

  • Asene tabikide arkadasimsin o ne soz oyle tanisalim benim gercek ismim XediceXatun 23 yasindayim her kesle cok iy anlasirim eminim senlede oyle olur

  • Tesekkur ederim asena canım ben de iyiym biz de seni çok sevoyoruz ben de bu site deki her kesi çok sevyorum burasi biz kocaman bir ask aylemiz artıq ne guzel bir diz sayesin de bukadar guzel arkadsar edindik bu diter ve buraki arkadaslar hepsi benim için çok deyerli her kesi ayri yer var kalbim de seni de iyi geceler

 13. Hanim abla ben yazdim kac defa diger sayfalara yazdim ama bir turlu gonderemedim. Site kilitleniyor. Burda sansimi bi deneyim. Buyuk oglumun adi Emin 9yasinda, kucuk oglumun adi Huseyn 6yasinda.

  • Ne guzel isimleri var mis cocuklarin ask hastasi ALLAH bağışlasın bahtlar acik olsu her zaman insallah

 14. Merhaba Aslıcım.Yeni analiz gelmiş,çok güzel,çok teşekkürler.Zehra Ömeri elinde çikolata,çiçek görünce,hele babasının onu içeri buyur etdiyini duyunca şaşırdı tabii.Allahım yardım et bana diye dua etdi.Dua kulun Allaha derdini bildirmesi diyil,o derdin dermanının ancak Allah oldugunu bilmesidir.Güzel kızlarım bilirsiniz bilirim,ama tekrardan zarar yok.
  Bir işe başladıkta Bismillah,bitirende Elhamdulillah,bir iş yapmak istedikde inşallah,bir şey hoşunuza getdikde,beyendikde maşallah demek çok önemlidir.Gencler, evlatlarınıza bunları öyretin,verdiş etsinler.
  Bir şey sormak istiyorum.Keremin evine müşteri çıkan kişi Gülşad hoca diyilml?Allaha emanet.Aslıcım 196.da sana cevap yazmışım.

  • Merhaba ablacım okudum yazını ve daha önce yazdıklarını da çok teşekkür ederim sen bir tanesin ablacım seni çok ama çok seviyorum.
   Ve söylediklerinde çok haklısın, birde Ömer öğrenseydi maşallahı, inşallahı dua etmeyi. özür dilemeyi ve teşekkür etmeyi duyduk ondan darısı diğerlerinin başına.
   ve evet o eve müşteri olarak gelen Kürşat hoca. Alev’in hocası. Doğru hatuırlıyorsun ablacım.

 15. Uzun zamandir gelemiyodum arada bi ancak cikip giriyorum okular tatil oldugunda vaktim coktu shimdi dersler var malum gelemiyorum goruyorum aramiz yeni arkadashlar katilmish gecte olsa hosh geldiniz bu arada herkese iyi akshamlar aşk ayilesi hepinizi cok seviyorum iyiki varsiniz

 16. Merhaba Hayatcım.İyiyiz çok teşekkürler.ASK hastası hoş gördük.çocuklarin ismini neden yazmadın.Gönülcüm sen de yaz.Bakıyorum büyüten Allah, ne kadar asker annesi büyütmüşüm maşallah.Daha kimin çocugu var yazarmısınız?Hepiniz Allaha emanet olun.

 17. Iyi aksamlar. Aslim eline saglik ♡. Guzel olmus. En cok omerin haline cok guldum. Adam ilk once opucuk manyagi oldu simdi evlilik meraklisi.sabrini kaybetmis.Kimleri goruyorum. Benim deli kiz Aylin geri donmus. Tabi duydun omer kiz istemege gidecek o yuzunden kosa kosa geldin hos geldin cok ozledim seni. Ayancim bende seni opuyorum arayi bu kadar acma ozletme kendini. Aramiza yeni arkadaslar katilmis hos geldiniz ask ailesinde her kese yer vardir.

 18. Aslicim ellerine sağlık analizin muhtesem.
  ayan aylın hoşgeldiniz .
  Diğer arkadaşlar sizler nasilsiniz?

   • Seni cok iyi aniyorum canım kunki ben de ilik once şok oldum bana da supriz oldu hiç beklemiyor dum byle bir seyi merak etme bir sor olmaz bence iyi biri patronu

    • Bide seni taniyormuş suna bak evet bana surpriz oldu prensesim sen napiyorsin he yaz bana cok seviyorum seni boncuk gozlum

     • Evet canım taniyor mus ben de ona sasirdim ya ilik once sayen de mesur oldum seni patronu da beni taniyor ben hiç bir sey canım elif dizisi gidyor ona bakiyorum on da baqmak denilir se bayaqda tel elim de sayfalardaki yorumlari okuyup cevap yaziyorum bu kacinci yorum ben de unutum sayfada en çok aytac azeri fan yaziliyor sonu da her kes siqilicaq ben den

    • Evet prensesim Aytacim senden Cesur bey e cok bahs etdim biz hep isde kahve falan icerken konusuruz seni ona anlatmisim biliyormusun seninle o yani kaderi paylasiyorsunuz oda gecen sene babasini kayp etdi bi tek annesi var İstanbulda yaşiyor hep bana bi gun seni cok şaşirtacagim diyordi bu gun yapti işte sag olsun canim benim dizini izle yorma kendini senden kimse sikilaz merak etme cok seviyorum seni prensesim

     • Oylemi bilmiyor duma çok uzuldum cesur abi sen de babani kayip etmisin çok uzuldum basin sağ olsu allah rahmet eylesin mekani cenet olsu insallah izledim izledim canım o biti simdi de ah kalbim dizisi gidyor onu izliyorum onda sonra da sensiz olmaz dizisi basliycak oyuz de gec uyuyorum yormu yorum kendim merak etme canım insallah hiç kimse siqilmaz ben de canım benim ben de seni çok sevyorum ALLAH rahatlik versi bitanem iyi geceler ask aylesi bu günün de sonuna geldik yari görüşüruz insallah ALLAH emanet olun sizi çok sevyorum canarim benim

 19. Arkadaslar nasilsiniz?
  Hepinizi çok ama çok özledim.
  Bu gün tam 10 gün oluyor ki sizinle konusamiyorum.
  Gerçekten vakit bulamiyorum.
  Durumum sulu gözle ayni.
  Sabah ünversite, ünversiteden sonra hocalarin yanina gidiyorum. Daha sonra keman ve gitar kurslarina gidiyorum. Evde de sinavlara hazirlaniyorum.
  Bu aralar çok yogunum.
  Aslinda 7 ekimde bir sinavda tam 10 yalnisim çikti. O yüzden bu hatayi telafi etmek için çalistim ve çok basarili oldum.
  Ama yine de vakit buldukca yazacagim.
  Neyse, kendimden çok bâhs etdim.
  Aslim ilk senle baslayayim. Çok güzel analiz olmus. Ellerine saglik.
  Aytacim nasilsin?
  Diger sayfada gördüm beni merak etmissin.
  Canim benim ben iyiyim.
  Tesekkürler.
  Su damlam bacagini mi incitdin.
  Kiyamam…
  Simdi iyi misin?
  Kendine iyi bak.
  Ülkerim diger sayfada yazdigini gördüm.
  Ayanimdan özür dilediysen. Bende seni aff ederim demissin. Sana da tesekkür borcluyum.
  A.S.K HASTASI geri dönmüs. Radacim seni de öpüyorum.
  Sulu göz aramiza hos geldin. Galiba ben geciktim ama gerçekten uzun zamandir siteye girmiyorum.
  Cesur Sönmez abi hos geldin aramiza.
  Bize kirilma olur mu?
  Siteye isimle giren, lâkin bir yorum yazan arkadaslar var. Biz de seni onlardan biri sanip hos geldin dememisiz.
  Diger arkadaslarimiz nerelerde siniz?
  Hepinizi çok özledim.
  Simdi ben gidiyorum. Halam bana sesleniyor.
  Hepinizi öpüyorummm.

  • Iyi aksamalr ayancim canim hos geldin bitanem biz iyiyz cok sukur sen nasilsin cok sevindim yazmana cok cok ozledik seni ne olur vakit buldukca yaz ya inanamaz sin suan okadar cok mutlu oldum ki cok merak edyordu seni canım benim cok seviyoruz seni iyiki varsi opdum görüşüruz

  • Ayanim hos geldin canim benim cok ozledim seni tesekkur ederim iyim su an sen nasilsin canim

 20. Iyi aksamlar arkadaslar . Hepinize tessekur ederim . Hos geldin icin . Cok mutlu etdiniz beni . Unutulmamak guzel . Simdi dizi baslayacak . Sonra yazarim hepinizi opdum

  • San da iyi aksamlar aylin canım arkadasim tekrar hos geldin asıl sen biz cok sevndir din cok guzel oldu aramiz donmen gercek de hepimiz seni cok ozluyorduk

 21. Dizi ahlâklı,masum,Güzel, ananelere bağlı tıpkı Hint dizileri gibi;lâkin o kadar ağır ilerliyor ve oyuncular o kadar durgunki tahammül edilir değil..Kalbim ATMIYOR❗NABZIM HIZLANMIYOR❗❗
  Bi yerlerde kopukluk var tamir edilemiyen..
  Hazal ile Erkan çok yakışıyor birbirine.Bi mucize olurda gercek hayatta da izdivaç kurarlar insallah..

  • Iyi aksamlar derin hos geldin cok haklisin erkan la hazal cok guzel bir cifit oldu cok yakisyorla bir birlerine insallah senin o mucize dedigin sey gercek olur da erkanla hazal gercek de evlenir ayı hadi insallah YAREPIM sen duy sesimizi ne olur onari kaderin bir yaz yolarin da bir ciz ki hiç bir zaman ayirilmasinar amin

 22. Səlam aslicim nasilsin ? Bitanem cok haqlisin omer yeni bir evlilik teklifi eder se cok guzel olur analiz cok gzuel her zamanki gibi elerine salik cok tesekkur ederiz canım biz hepimiz seni cok ozluyoruz insallah yaqin da tekrar aramiza doner sin bak her kes seni sorup duruyor insallah sitey girememe sorunu her neyise yakin da cozulur sen de doner sin kendine iyi bak canım ALLAH emenet ol görüşüruz

  • Aytaccım sağ olasın biraz daha iyiyim, Ömer den ben yeni bir evlilik teklifini bekliyorum bakalım yapacak mı? bende sizleri çok özledim canım.

   • Ayi aslicim hos geldin canım cok sevindim yaziman bir bilsen seni ne qadar cok ozluyoruz iyiki yazmisin iyi olmanın cok sevindim sen hep iyi ol canım

 23. Söyleyecek kelime bulamıyorum o kadar içten doğru yazıyorsun aslı ellerine gönlüne sağlık

  • Ask ailesine yeni geldim bi hos geldin deyenim yok arkadaşlar beni aranizda istemiyormusunuz ?

   • Tekrar hos geldin cesur nasilsin ? Ben diger sayfa da size hos geldiniz demisdim ama siz gormemisiniz her halde olsu buraya yaziyorum hos geldiniz bizim ask aylesine sen benim su damlami tandigini soylemisin nerde taniyor su onu o sizi tanıma digini soyluyor kendini tanit ki seni tanisin

    • Aytac hanim hos bulduk iyim tesekkur ederim şimdi ben sizide taniyorum desem siz bana bu adam kafayi yemis deyeceksiniz evet Su DAMLASİ beni tanimadi kendimi tanitayim ben Cesur Sönmez İstanbulun mersin sehrinde doguldum 30 yaşindayim 6 yildir Azerbaycanda yasiyorum ben Su DAMLASİ nin size zorba deyip tanistirdigi patronuyum bu siteye geldim burdaki haberleri annem icin okuyordum dizi haberlerin tabiki sonra araniza katilmayi karar verdim Su DAMLASİ benim burda oldugumu bilmiyor ona surpriz olacak bu arara Aytac hanim izin verseniz siza abla deye bilirmiyim?Su DAMLASİ nin ablasi benimde ablan sayilir

     • Ilik once tekrar hos geldiniz cesur bey cok iyi yapmisiniz aramiza katilmakla ben yorumunuz ilik okuyunca gercek de cok sasirdim cok da qorukdum beni nerde taniyor bu adam dedim icim de su damlasin da cok bana supriz oldu ben sizin ola biliceyiniz tahmin bile etmemisdim hala sok dayim ne diyiceyimi bilemdeim ama sizinle tanis olmam cok sevindim su damlama gercek de de supriz olcak sizi tanimamasin da cok sajirdim cesur isimin de cok kisi var ama soyadiniz dan da tanimamis her hal de soyadinizi bilmiyor neyise ben cok konusdum qaliba cesur bey bana abla demek isdiyorsunuz benim için bir sakincasi yok ama siz ben de buyuksunuz benim daha 18 yasim var ben size abi demeliyim ama isder seni kucuk qız kardesim diye bilir siniz bana ben sizden kucuyum sizin ban abla demeniz dogru olmaz hata su damlam da ben de büyük o benim ablam ben de onu küçük kız qardesiyim sizin için bir soru degile sen ben sizie abi diye itap etmek isderim

     • Sana da iyi aksamlar cesur abi evet ben sen de kucukm ama siz nasil itap etmek isder seniz oyle yapin anayisiniz için de cok tesekkur ederim ben de size cesur abi diycem anenize de elerin de opyorum RABBIM bütün ANE ve BABALARIMIZ uzun omrler versi insallah ben de su damlasini cok sevyorum o benim canım her seyim ama kendisi ortalik da yok neden sen cok merak etim cok qarip siz geldizi su damlam qayiplar karisdin iyidir insallah su damlam ben seni cok merak ediyorum ama nerdesi bir ses ver

    • Iyi aksamlar Su damlam nerdesin nede yok sun site de iyisindir insallah gel bak seni tanimadiqin cesur sonmez kim cikdi kız sen patronunu nasil tanimasin o seni patronu muş ben cok sasirdim sen de en az benim qadar sasircaksin dir eminim

     • İyi aksamlar Aytac sizin benden kucuk oldugunuzu biliyorum benim ablam yok o yuzden oyle soyledim tabiki abi deye bilersin izine gerem yok Su DAMLASİ beni tanimadi bilmiyorum neden olsun geldiyinde cok sevinecek sizi iyi taniyorum cunki Su DAMLASİ sizden okadar bahs etdiki inanamazsiniz ben o hastanede oldugunda sizin ona yazdigi niz yorumu okurken onun tepkisine cok şaşirdim o sizi cok seviyorum ben bu siteye hep giriyorum annem bu diziyi izliyor bende haberleri okuyorum annem icin siteye geldim burdayim ama fazla zaman olmuyor zaman oldukca yazarim tanismamiza cok memnunum sahiya bu Su DAMLASİ nerde ?

     • Aytac kadresim tesekkur ederim hepimizin anne babasini rabbim korusun babanizdan dolayi cok uzgunum basiniz sag olsun mekani cennet olsun bana cesur abi diye bilirsin tabi bak geldi su DAMLASİ o su an sokta ben sizinle tanismakdan cok memnunum

    • İyi aksamlar geldim Aytacim prensesim geldim iyim merak etme evde misafirim vardi giremedim siteye kusura bakma simdi gordum yazdigini gercekden cok şokdayim bu Cesur bey benim patronum vah vah ben onu tanimadim ne bileyim ne cok Cesur sonmez taniyamadim bakiyorumda hemen abi kardes kaynaşmişsuniz kiz cok utandim ya kendi patronumu tanimadim adam beni kovacak işten ya

     • Canım hos geldin cok ozledim seni bir anda kayip olunca cok endiselendim ama sen iyisin ya soru yok evet patronunu tanimamisin olur oyle seyler bazen merak etme kovumaz seni iyi birine benziyor biz cok iyi anasdiq hemen abi qarde olduk neyse sen apyorsu ağrını fila varmi canım

     • Ya ben şoktayim su an iyim agrim bir as ayaklarimda var cok utandim ya ona zorba dediyimi duymhs of surpriz oldu bana kiz sen napuyorsun iyimisin ?

     • İyi aksamlar Cesur bey benim ask dolu aileme hos geldiniz kusura bakmayin taniyamadim siz nerden biliyorsunuz size zorba dediyjmi su an gorduklerime inanmiyorum şoktayim

     • Hos bulduk Su DAMLASİ beni tanimamana şaşirdim şoka falan dusme ben gercekden burdayim korkma kovmam seni hem AYTAC kardesim dogru demiş ben anlayisliyimda bana niye zorba diyorsun anlamadim seni ? Nerden duydugumu sordun sen hep beni cekistiriyon ben bi yerlerden duydum işte

     • Amin cesur abi çok tesekkur ederim RABBIM sizde razi olsun siz benim babami kayip etigimi nerde bildiniz su damlam mi soyledi size evet o suan da sok da ben de daha yeni cikdim sokdan ben de sizin le tasiz olmama çok memun oldum iyi geceler

  • Sulu goz kiz geldinmi ask olsun sana kac yorum yazdim senden tik bile yok nasilsin canim benim

   • eee nolacakti hafta ici anca
    dersden cixib mesgeleye girirem mesgeledende eve anca catiyorum
    vaktim cok kisit

     • Selam sulu göz nasilsin canım benim diger sayfa da bana bir sey sormusdun cevapin oraya yazmisdim gor bildin mi bilmiyorm ama olsu buraya yazyorum benim 18 yaşım var baku de soguldum baku de de yasiyorum

 24. İşte bu kadar tamda bunu belkiyordum canim benim ellerine saglik analizin şahane olmus iyi ki varsin