Adını Sen Koy 196. Bölüm Analizi 16 Ekim Detaylı Özeti

Burak 17 Eki 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 196. Bölüm 16 Ekim 2017 Pazartesi

Kul; Ya Rabbi! Ya Rabbi! Ya Rabbi! Dediği Zaman, Allah Der Ki; Lebbeyk Kulum İste İstediğin Verilecek. İste Diyor Allah, İste Ki Vereyim. Sev Diyor, Hakkıyla Sev Ki Sevdireyim.

Allah böyle derde, verir de. Allah inancı olan Salim Amca da edebinle, adabınla, usulünce kızımı iste benden bende vereyim diyor Ömer’e.

Salim amcanın, Zehra’ nın kendisi için 6 ayını feda edip Ömer ile anlaşmalı evlilik yaptığını öğrendikten sonra, kızının geçen zaman da Ömer’e, Ömer’in de Zehra ya aşık olabileceği aklına hiç gelmeyen ve bu nedenle de borcunu ödeyerek kızını Ömer den ayırarak  boşanmasını isteyen. Kızından bunu isterken Ömer’in yanına dükkanını satıp hastane parasını ödeyen ve bu anlaşmalı evliliğin son bulmasını isteyen Salim amcanın günlerdir dükkanının önünde sevda nöbeti tutan ve sevdasına, aşkına, eşine, Zehra ya sahip çıkan vazgeçmeyen, pes etmeyen Ömer sonunda muradına ermek üzere.

Salim amca, Zehra ile olan konuşmalarını, Ömer’in ona söylediklerini, Koray’ın anlattıkları, Şükran teyzenin ona söyledikleri hepsini ölçen biçen teraziye koyup tartan Salim amca, dükkandan çıkıp Ömer’in yanına gitti ve akşama, adabınla erkanınla gel Zehra yı iste dedi.

Şaşkın aşık Ömer ne diyeceğin bilemedi. Duyduklarına inanamadı. Bir kere daha tekrar ederek sordu Ömer, yanlış anlamadım siz benden kızınızı isteme mi dedi kaldı. Cümlesi yarım kalsa da Salim amca anlamıştı anlayacağını da, fazla uzatmadan duydun işte dediği mi diyerek dükkana girecekti ki, Ömer onu takip etti. İnanamıyordu duyduklarına, Salim amca da bu iş fazla uzamasın diyerek biran önce adı konsun hem kendi, hem de kızı rahat etsin, hem de çevreden gören duyan olursa ağızlarına bir laf vermek istemiyordu Salim amca.

Salim amca dükkana girdi. Şaşkın aşık Ömer sevinçten havalara uçacak iste dedi iste diyerek arabasına binip gidecekti ama öyle şaşkına dönmüştü ki, tıpkı sudan çıkmış balık gibi hangi yöne? Nereye gideceğini bilemedi. Sonra fark etti, ben neden bu tarafa gidiyorum ki? araba bu tarafta diyerek yönünü değiştirdi Ömer.

Canım benim kıyamam öyle aşık ki sevdalı ki Zehra ya ve ona kavuşacak olmanın verdiği mutlulukla yönünü şaşırdı da sonradan fark etti şaşkın aşık Ömer 🙂

Her karanlık gecenin bir sabahı olduğu gibi, her acının son bulduğu bir zaman da var elbet. Hz. Yusuf gibi dünya güzeli olan Ömer, gösterdiği sabır ile, edep ile, haya ile sultan olmak üzere Salim amcanın gönlünde. Ve iki aşık Ömer ile Zehra kavuşacaklar birbirlerine.

Ömer gibi bir genç delikanlıların,  Zehra gibi genç kızların herkesin hayatında olması dileğiyle.

Zehra mahalledeki evinde yıkadığı çamaşırları kaldırırken eve Şükran teyze girdi. Zehra kapının üzerinde anahtar unutmuş. Öyle bir ruh haline sahip ki Zehra, Ömer den başka hiçbir şey düşünemiyor. Yaptığı her işi de ruh gibi yapıyor ve ne yaptığının bilincinde değil. Anahtarı kapı da unutması da bu yüzden.

 

 Zehra, şükran teyzenin dükkandan geldiğini duyunca, hemen yanına oturup Ömer’i sordu hala orada mı diye. Orada beklediğini öğrenince de hiç vazgeçmeyecek dedi.

Zehra’cım gerçek sevgide, gerçek aşk da vazgeçmek olmaz. Vazgeçilirse o gerçek sevgi, gerçek aşk olmaz. Ama bir nokta var ki o da severken sevdiğinden vazgeçmek ama görünürde vazgeçip aslında içten gönülden vazgeçmemek. Tıpkı senin yaptığın gibi. İç içe birbirine girmiş ikilem gibi. Hem vazgeçmek, hem vazgeçmemek. Vazgeçmemek kadar, gerektiğinde vazgeçmek de sevdaya dahildir. Pek anlaşılır gibi görünmüyor değil mi?

Aşk da öyle kolay anlaşılan ve de anlatılan bir şey değil işte. Aşkı anlatmaya kelimeler yetersiz kalır, yaşamak gerekir. Leyla ile Mecnun gibi, Ferhat ile Şirin gibi. Aslı ile Kerem gibi şimdi de Ömer ile Zehra gibi.

 Zehra sen nasıl vazgeçmediysen içten içe seviyorsan Ömer’i, Ömer de seni öyle seviyor. Ve sahip çıkıyor sevgisine aşkına ve bu evliliğine. Çünkü, bir kız olarak senden önce onun sahiplenmesi babanın karşısında dik durması, sabrını göstermesi, seni sevdiğini, bu evliliğe inandırması gerekli ki sen de rahat edebilesin Zehra.

Ömer doğru olanı yaptı beklemekle. Sende doğru olanı yaptın babanın sözünü dinlemekle. Her ikinizde büyüklerinizin rızası ile bir araya gelecek mutlu olacaksınız inşallah. Biraz daha sabır Sabrın sonu selamet olacak yakındır.

Şükran teyze Zehra ile konuşmaya ona Ömer vazgeçmesin, seni ne kadar sevdiğini, düşündüğünü göstersin dediğinde Zehra, beklemesi bir işe yaramayacak, aksine babam daha çok sinirlenecek, üzülecek dedi. babasını düşünüp benim yüzümden yine üzülecek, hastalanacak dedi. Fedakar Zehra yine babasını düşünüyor.

Şükran teyze de daha fazla dayanamadı kızdı Zehra ya merak etme babana senin yüzünden hiçbir şey olmaz dedi. Doğru ancak iyilik olur babasına hep iyilik yapar Zehra.

Zehra öyle umutsuz ki, babasının hem kendisini, hem de Ömer’i asla affetmeyeceğini düşünüyor. Şükran teyze de Rabbim güzel yazılar yazdıktan sonra gerisi boş dedi.

Kalbin atışı kaderin sesidir. Kader müsaade ettiği müddetçe atar kalp bir yürekte. Ve insanın külli iradesinde üç şey değişmez. Rızkı, Ömrü, Eşi. Dolayısı ile Ömer Zehra’nın, Zehra da Ömer’in kaderinde alın yazısında yazılı ise bunu kimse değiştiremez. Allah herkesin kaderine, alın yazısına güzellikler yazsın inşallah Amin.

Konakta Ökkeş amca için mevlid okutacaklar ve gelen misafirlere helva ikram edilecek bunu da Cevriye hala yapıyor. Memleket de bütün cenazelerde irmik helvasını o yaparmış çok lezzetli olurmuş.

Konağa yeni hizmet edecek birini almışlar. Nazan gibi değil. Uslu, sessiz, mülayim birine benziyor bakalım zaman ne getirecek? Ne götürecek?

Cevriye hala böyle bir günde Zehra’nın konakta olmamasına şaşırıyor ve Zehra yı telefonla arıyor. Şükran teyze de telefonda görüyor arayan kişiyi kahve yapan Zehra ya haber veriyor. Açmasını konuşmasını istiyor. Zehra yalan söylemek istemediği ve ne diyeceğini bilemediği için açmak istemese de Şükran teyzenin zoru ile açıyor telefonu.

Konuşuyorlar konağa gelmesini, böyle bir günde Hediye ablayı yalnız bırakmamasını istiyor ve helva yanacak diye telefonu kapatıyor hala.

Zehra da olanları anlatıp bugün konak da Ökkeş amca için mevlid okutulacağını, orada olmayı çok istediğini, Ökkeş amcanın üzerinde çok emeği olduğunu ama baba

 

sı ve bu olanlar yüzünden dolayı deyince, Şükran teyze de gitmesini babasını kendisinin idare edeceğini söyledi.

 

Sabah peşindeki adamlar tarafından yakalanınca, iki erkek Sabah’ı zorla götürmek istedi. Kerem de gördü ve ilk başta önemsemedi sonra zor kullandıklarını görünce hemen yanlarına gidip Sabah’ı adamların elinden aldı kavgaya tutuştular ve adamın biri Keremin ayağına sopa ile vurdu. Polisin siren sesini duyunca da kaçtılar.

Eve geçince Sabah, Kerem’e teşekkür etti adamlardan kurtardığı için ve buz getirdi dizine. Kerem de o adamların kim olduğunu sorsa da, neden peşinde olduklarını sorsa da Sabah hiçbir bilgi vermedi kim oldukları konusunda.

Sabah bir ara anlatmak istedi ama Kerem’in, sen o adamlarla iş birliği yapmışsındır sözü üzerine vazgeçti. Ben o adamları tanımıyorum diye açıklama yapsa da inanmadı Kerem.

Sabah da başına açtığı dertler için özür diledi. Gidecekti ki, Kerem; bu adamlar seni öldürecekti ben seni kurtardım bana hayatını borçlusun borcunu öde beni bu şekilde bırakıp gidemezsin diyerek durdurdu.

Koray dükkana döndüğünde Ömer abisini göremedi. Ustasına sordu. Ustası da bilmediğini söyledi. Koray da, benim bildiğim Ömer abi öyle hemen pes edecek biri değildir dedi. işine bak deyip ustası eline iş verip konuyu kapattı.

Ömer de arabasının içinde çok mutlu sonunda her şey bitecek diye düşünüp hemen bunu telefonla Zehra ya haber vermek istedi Ömer sonra vazgeçti yüz yüze söylemek istedi ve mahallede ki evine gitti. Zehra evde yoktu. Biraz önce konağa gitmek üzere evden Şükran teyzesi ile çıkmıştı Zehra.

Ve Şükran teyze de Ömer’i gördü hemen yanına gidip konuştu. Senin burada ne işin var? Salim deyince, Ömer ben Salim beyle az önce görüştüm endişe etmenize gerek yok dedi. Daha fazla ayrıntılı olanları anlattı mı Ömer bilmiyorum.

Zehra konağa gelmiş, Cevriye hala ile birlikte akşam yemeğini pişirip hazır hale getiriyorlar. İnsanlar gidince en azından yemek hazır olmuş olacak.

Zehra salata yaparken, halamız Zehra’nın parmağında yüzüğü olmadığını fark edip yüzüğünün nerede olduğunu sordu. Bu esna da da Ömer geldi mutfağa konuşulanları duydu ve Zehra yı içinde bulunduğu zor durumdan kurtarıp yüzüğü çıkarıp Zehra’nın parmağına taktı ve sevgi dolu gözler ile gülümseyerek baktı Ömer Zehra ya.

Kerem saatini düşürmüş nerede düşürdüğünü bilmiyor. Sabah’ı adamlarla kavga ettiği yere bakıp saati oradaysa bulup gelsin diye gönderdi. Saat orada yoktu. Bulamadan eve geldi diye demediğini bırakmadı. Sırf zararsın, faydan yok dedi Sabah’a. Sonra da ağrım arttı doktora gidelim diyerek doktora gittiler.

Konakta Ökkeş amca için mevlid okutulacak şehir dışından birkaç misafir gelmiş, Nihat ayarlamış araç da Nihat yoktu böyle bir günde ortalıkta. Neden acaba?

Hediye abla acısı çok taze olduğu için çok yaralı yüreği, ömrünü paylaştığı hayat arkadaşını kaybetti. Yemeden içmeden kesildi. Bir limonatayı bile içmek istemedi. Servis edilen limonatadan Ömer de almıştı ve şekerinin az geldiğini hemen fark etti Zehra.

Ve hemen mutfağa giderek eşi Ömer’in damak zevkine göre limonatayı hazırlayıp getirdi Zehra.

Ömer de Hediye ablanın limonatayı içmediğini fark edip yanına oturup kendi eli ile verdi ve biraz konuştu Ömer. Zaman her şeyin ilacı demez miydin bize, bu günleri yan yana atlatacağız, her şey iyi olacak Ökkeş abi de senin üzülmene dayanamazdı dediğinde bir yudum içti Hediye abla. Ömer’i dinleyeceğini söylemiştim önceden şimdi bunda ne kadar haklı olduğumu gördüm. Ömer’i oğlu gibi seviyor ve her söylediği söz bir kıymet içeriyor Hediye abla için.

Zehra da, Ömer için limonatayı yeniden hazırlayıp getirdi Ömer de içti ve böyle güzel olmuş sağ ol dedi. hediye abla da bir insanı en iyi eşi tanır diyerek Ökkeş amca için yaptıklarını anlattı. fonda da çok duygusal bir fon vardı ağlamamak elde değildi. Duygusal bir sahneydi.

Eş demek hayatı acısı tatlısı ile paylaşmak demektir. Dertlere derman olmak, yaraya merhem olmak, güneşin doğuşunu, batışını birlikte izlemek geceyi sabaha kavuşturmaktır eş olmak. Yağmur yağdığında altında birlikte ıslanmak, gökkuşağı çıktığında onu birlikte seyretmektir. Neyi sevdiğini, neyi sevmediğini bilip, hep sevdiklerini yaparak mutlu etmektir eş olmak.

Ben demekten vazgeçip biz diyebilmektir eş olmak. İncitmeden, kırmadan dökmeden sevmektir eş olmak. Sadık olmaktır eş olmak. Tuttuğu eşinin elini bir ömür boyu bırakmamak sevgi ile ona bakmaktır eş olmak. Allah herkese hayırlı eş nasip etsin. Eşleri olanları da her iki cihanda mutlu etsin inşallah amin.

Hediye abla bu zor gününde yanında olan Ömer Zehra için çok güzel dualar etti.

Sabah ve Kerem doktordan gelmişler. Doktor Kerem’e krem vermiş Sabah dan kremi sürmesini istiyor. Sabah da ben sana dokunmam dediğin de ben senin hayatını kurtardım dedi. İyi ki bir iyilik ettin ha, kızın başına kakıp duruyor psikopat Kerem. Hay kurtarmaz olaydın hayatını emi. La havle.

Sabah’ı bir hizmetçi gibi kullanıp her istediğini yaptırdı Kerem. Bunun içinde çekmecesinde duran zilden faydalandı Sabah’a o zili çıkarttırdı. Ve ne zaman çağırmak istese o zili sallayarak çağırdı yanına Sabah’ı.

Adamlar Sabah’ı da hırpaladıklarında kolu morarmış krem sürüyordu koluna ve Kerem bu esna da zil ile çağırdı. Telefonu yere düşmüş de ver diye çağırmış. En sonunda Kerem beni tuvalete götür deyince gitti Sabah bir tekerlekli sandalye aldı geldi. Gelince de saati evde buldu.

Zehra eşarbını almak için odasına çıkınca Ömer geldi odaya ona odaya neden geldiğini açıklayınca, Ömer de bana açıklama yapmana gerek yok. Ne zaman istersen girebilirsin bu oda benim olduğu kadar senin de dedi.

 

Helvalar dağıtılırken Cevriye hala bir tabağı Zehra ya verdi bunu Ömercime götür dedi. Zehra da götürdü çalışma odasına kapıdan verdi. Ömer Zehra ile konuşmak istediğini söyledi ama Zehra gitmem gerek babamın haberi yok dediği an Ömer’in telefonu çaldı. Gizemli biri her kimse artık?

Zehra evine geldiğinde babası gelmemişti. İlaç içmeyen ve ilaç içmeyi sevmeyen Zehra artık çantasında ağrı kesici ilaç taşır olmuş. Çok kötü başı ağrıyor ve bunun içinde çantasında olan bir ağrı kesiciden içti Zehra ve konakta Ömer’in onun parmağına yüzük taktığı an ile yatak odasında söyledikleri geldi aklına.

Açık olan pencereden dışarı bakarken babası aradı ve akşama çaya bir misafir gelecek diye haber verdi bu çaya gelecek olan misafir Ömer ama Zehra’nın bundan haberi yok. Kek börek hazırlamaya mutfağa geçti Zehra.

Ömer de odasında hazırlanırken Zehra’nın yüzüğünü bırakıp gittiğini gördü aldı yüzüğü  eline oda için de Zehra’nın onun eşi olduğunda ona su koyduğu, terliğini getirdiği, hangi takımı giyeceğine Zehra’nın karar verdiği güzel bir hayal kurdu Ömer ve bu hayalin gerçek olması içinde Zehra’nın yüzüğünü cebine koyarak evden çıktı mahalleye gitti Ömer.

Salim amca eve geldiğinde Zehra karşıladı babasını ve misafirimiz ne zaman gelecek diye sordu. Babası da gelir birazdan dedi ve Zehra babasının ayakkabısına eğilince Ömer’in ayaklarını gördü doğruldu Ömer tam karşısında duruyordu.

Babası içerde, Ömer de kapının önünde ona bakıyordu Zehra çok şaşkın beklemiyordu böyle bir durumla karşılaşmayı.

SEHER VAKTİ

Uyan ey gönül uyan

Bu gaflet bize bir an

Yol yakınken ağlayan

Gözlerin için uyan

Hayat öylesi fani

İnan ki ölüm ani

Tövbe et af dilen

Ömürdür gelip geçen

Çok mu yoruldun hayattan

Çok mu üzdüler seni

Derde dert katan o kalbin

Bilinmez midir derdi

Semaya el açtığında

İçinde hisset Rabbi

Sen af dile sabreyle

Kurtuluştur seher vakti

Yusuf GÜNEY

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 196. Bölüm Analizi 16 Ekim Detaylı Özeti” üzerine 61 yorum

 1. sulu goz dedi ki:

  Asli abla kac yasindasin?

 2. Günay dedi ki:

  Aleykuma salam Hanım abla. Duanız için teşekkür edirem. Amin. Eksik olmayın.

 3. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Günaycım.Çocukların isimleri güzel,bahtları da güzel olur inşallah.O iki neneye de benden selam söyle.

 4. Demet dedi ki:

  Aslı’cığım sende hosgeldin canım. Seni çok özlemişim. Bende şimdi seni Su damlasına sordum “nerede,nasıl?” diye. Merak ettim seni. Hosgeldin tekrardan öptüm canım.

  1. aslı dedi ki:

   Sağ olasın Demetcim bende seni öpüyorum dikkat et kendine görüşürüz yeniden.

 5. Hanim abla dedi ki:

  ASLIM,canım kızım,benim dünyalar güzeli kızım hoş gelmiş.Benim omuzumda senin yerini kimse alamaz kızım.Dilerim Allahdan omuzuma tökülen gözyaşları sevinc gözyaşları olsun.Bu defa seni çok özledim.Yüregim çok dolu.Sen geldin,sevinmek yerine aglıyorum,kendimi tutamıyorum.Ben seni ne kadar çok seviyormuşum,hiç bilmemişim.Allah seni tüm isteklerine kavuştursun,her zaman,her yerde mutlu etsin.Amin.bizi de görüştürsün,inşallah.Çok öpüyorum,kurban olurum sana.

  1. aslı dedi ki:

   Canım ablam benim senin o omzun bugün bana öyle iyi geldi ki, sana ve buraya yazıyı yazdıktan sonra uyuyakalmışım dizi saatine kadar ve bu bana öyle iyi geldi ki anlatamam. günlerdir uyku yoktu gözümde.
   Sen ağlama dayanamam zaten çok duygusalım yine omzunda kalırım.
   bende seni çok ama çok seviyorum dikkat et kendine olur mu. Allah’a emanet ol. sevgimiz karşılıklı güzel duaların için canı gönülden amin diyorum. dua ile ayaktayım zaten seni çok öpüyorum ablacım

 6. aslı dedi ki:

  OOOO kimleri görüyorum Aylinim gelmiş, biz seni kabul etmez olurmuyuz hiç başımın üzerinde yerin hazır gönlümde de öyle. Hoş geldin Aylincim.
  Bende seni seviyorum bir tanem.

  Faticim sana da geçmiş olsun canım sen yokken seni hep merak ettik ve siteye girebilmeniz için elinden geleni yaptı Resul abimiz.

  Ben sana bir şey soracağım Resul abi için, google chrome da sıkıntı yaşadığını söylüyorsun. diğer web tarayıcılarını denedin mi?
  Mozilla Firefox, opera, internet explorer, yandex, onlarla da siteye girerken sıkıntı var mı? sadece crohme da mı var? Resul abi bunu bilirse ona göre bir şey yapabilir.
  Sen cepten mi? bilgisayardan mı giriyorsun?

  1. fati dedi ki:

   Aslim gelmis canim gelmis nasilsin cok ozledim seni vede merak etdim.evet Resul abime tesekkurler var olasin abi.Aslicim ben hep google arama matotuna dizibilgi yazib cikan sayfaya giriyordum.ama oncelerde google siteyi bulamiyirdu sonralarda buldu bugunde bi kere gire biliyordum ikinci kes denediyimde hep guveli bi baglanti kurulamadi yaziliyordu ekrana.bir kac gundurdu chrome ile giriyorum arasira hata veriyor mesaji yolluyorum hata yaziyor 2-3 dede deniyorum sonunda gidiyor.o dediyin arama matorlari yok bende sadece google ile google chrome var bende.cep telefonu ile giriyorum bilgisayarim bozuk.internet paketi ile giremiyordum bekji dedim wifi ilede denedim ayni oluyor.diyelimki sorun benim telefonum ama butun sitelere gire biliyorum bi tek bu sitede oluyor yakinda telefinumu degisicem eger bendeyse sorun bilinir.

   1. aslı dedi ki:

    Merhaba Faticim, bende özledim seni.
    Umarım en kısa zaman da sorun çözülür. Resul abi bu mesajını okur umarım olmadı ben gönderirim kendisine.
    Lale de siteye girebilir umarım.

  2. sulu goz dedi ki:

   merhaba Asli.Belki de senin yadinda olmaz ancak ben seninle bu sitede bir kac defa yazisdim.Tanis olalim mi?
   neredensiz?
   turk musun?
   ben azeriyim
   yasini yazarmisin
   pis menada demiyorun
   incime
   sadece oyrenmek istiyorum

   1. sulu goz dedi ki:

    asli nerdesin?

    1. sulu goz dedi ki:

     asli abla nerelerdesin???

   2. aslı dedi ki:

    Merhaba sulu göz ben hatırlıyorum seni evet karşılıklı konuştuk. Elbetteki tanışabiliriz.
    Ben Türkiye deyim Kayseri deyim. bu aralar fazla giremedim siteye. Zamanla düzelecek ve yeniden eskisi gibi sizlerle olacağım inşallah.

    1. sulu goz dedi ki:

     insallah
     kac yasindasin?
     sora bilirmiyim?

  3. Aytac azeri fan dedi ki:

   Iyi aksamlar canım asilim hos geldin seni cok ozledim bir tek ben degil site deki her kes seni cok ozledi bak her kes ne qadar da cok sevindi yazman tabi ben de cok sevindim iyiki yazimisin seni cok sevyoruz canım

   1. aslı dedi ki:

    Aytaccım sağ oalsın canım bende sizleri çok özledim

 7. aslı dedi ki:

  su damlası, Zehracım, A.S.K. hastası, hepinize teşekkürler.
  Könül azeri geçmiş olsun canım.
  Aytac azeri fan sağ olasın canım.
  Demetcim merhaba canım hoş geldin.

  Canım ablam bir tanem Hanım ablam seni ve diğer bütün arkadaşlarımı çok özledim gözlerin iyidir inşallah
  omzun boştaysa ben sessizce oradayım bilesin. sessiz sedasız içimde kopan fırtınalarla kimselere belli etmeden sessizce sendeyim be abla.

  1. su damlasi dedi ki:

   Aslicim hos geldin canim ne guzel İyi oldu gelmen ozlemiştik seni

 8. aslı dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar uzun bir aradan sonra yeniden merhaba herkese.
  Kaç gün oldu bilmiyorum gecem gündüzüm birbirine girdi zaman kavramı kalmadı bende.
  neyse yeniden merhaba 🙂

  Arkadaşlarım gelmiş siteye giremeyen Gozel gelmiş, Fati gelmiş, hoş geldiniz arkadaşlar. Lalecim bir sen kaldın hadi sende gel bir tanem.
  şuan mesajlarınıza tek tek cevap veremiyorum ama her şey bir yoluna girsin ben yeniden eski aslı olacağım inşallah.
  Dünkü bölümde Ömer yanında çalışan bayana aslı dedi sanki bana demiş gibi mutlu oldum bende kabuğumdan çıktım dışarı ve burdayım.
  şimdi ben bu sayfadaki mesajları okuyayım görüşürüz.

  1. Gozel dedi ki:

   Aslim hoş geldin gozlerimiz hep seni arady hep mutly ol canym

   1. aslı dedi ki:

    Rabbim nasip etsinde İnşaallah canım hep birlikte mutlu olalım inşaallah.

 9. Günay dedi ki:

  Aleykuma salam. Hanim abla menim cocuklarımın iki nenesi vardı daha biri oldu çox sevindim. Böyük oğlumun adı Celil 14 yaşı var, kiçik öğlumun adı Rehim 12 yaşı var.
  Zehra, Aylin ve bütün yeni gelenler xoş geldiniz.

 10. Gozel dedi ki:

  Hanym ablacym gozlerin nasyl oldy şimdi iymi bilgiseyer kullandiginda gozluk takynsan gozlerine iy bak canym ablam amjamada selamlar

  1. su damlasi dedi ki:

   Gunaydin nasilsin turkmen Gozelim ben iyim işte ufak ufak agrilarim var hen uz yuruyemiyorum ama iyim ben ilgin icin cok tesekkur ederim seni cok seviyorum

   1. Gozel dedi ki:

    Bende sizi cok sevyorum Su damlam yurumek icin ajaletme iyije dinlen bitanem

    1. su damlasi dedi ki:

     Tamam Gozelcim bas ustune sadece
     Biraz sikiliyorum o kakadar desteyin icin tesekkur ederim

 11. Gozel dedi ki:

  Aslim ellerine,gozlerine saglyk ne guzel yazmyşsyn hep dualaryna amin diyorum bu analizleri yazmak bile bana nekadar iylik yapdygyny bir bilsen canym tum kalbym bile teşekkur ederim bu yogun gunlende ALLAM sana kolaylyk versin canym kardeşim
  Ay Zehram gelmiş doktorum gelmiş hoş geldin kizim
  Aylincim,Faticim sizde hoş geldiniz neolur bida gitmeyin
  Konul azeri,Fati gejmiş olsun kendinize iyi bakyn iyije dinlenin
  Su damlam iyileşdinmi agyryn falan varmy canym
  Aytaccym nasylsyn bitanem
  Gelelim diziye ben Omerim ve Zehramyn halyna sevinyorum ama icimde bir korku var bişey olujak diye cok korkyorum bu kiz isteme guni bişey olmadan gecse bary neyse bu benim panyklamam hady opdum hepinizi iy gunler

  1. Aytac azeri fan dedi ki:

   Ben iyiym gozel cim cok tesekkur ederim bitanem sen nasilsin ? Ben de bu site deki her kesi cok sevyorum iyiki varsiniz ve heyatimdasiniz

 12. Hanim abla dedi ki:

  Faticim merhaba.Daha iyimisin?Ogullarını Allah bagışlasın.Neden onların bir kızkardeşi yok?

 13. fati dedi ki:

  Aa yorumum cikdi ama silinede bilir siteden hersey beklenir kac gundur sinir etdi beni o yuzden aramiz limoni site ile:'(Ablam torunlarinin adi sahib eli yani turkce ali.sahib ismi yok qaliba turklerde hic duymadim.

  1. su damlasi dedi ki:

   Ura inAnmiyorum Fati gelmis kiz hele sukur seni cok ozledik hos geldin sefalar getirdin canim benim

   1. su damlasi dedi ki:

    Fati cok gecmis olsun dikkat et kendine cabuk iyles kiz bi nane limon kaynay da ic ateşe iyi gelir hadi cok opdum

    1. fati dedi ki:

     Selam arkadaslar gununuz aydin olsun.bende sizi cok ozledim.abla inanirmisin o soruyu herkes soruyor bana:)abla oglanlarimi gorsen o kadar yaramazlarki bu kadara kadar saglam kaldim bile bi mucize:)sinir sistemim cokdu resmen.26 yasinda yaslandirdilar beni bu yasinda kendimi yorgun hissediyorum.biri okulda biride yuvada olunca sessizliyi dinliyorum televizyon acmiyorum sadece dinleniyorum.yani boyle 2 cocuk en az 4 cocugun yerini veriyor.Su damlam siteye ben hep google giriyorum simdi chrom ile giriyorum biraz zor oluyor bazen hata yaziyor ama cabalayip bi sekilde yorum yaziyorum.bi yorumu iki defe yoluyorum biri gidiyor.Asli nerelerde iyidir insAllah.Ir abide yok.Hele Lale uzun zamandir yok insAllah iyidir ya cok ozledim onu.ben diziyi arada sirada izliyorum qaliba eski heyecanina donuyor tabi sabahla kerem sahneleri azalirsa.sabahin repliyi belli zaten “agzindan cikani kulagin duysun yoksa cok fena olur”kereminde repliyi “naparsin ha?”zaten belli ne konusduglari.sabahin diziye girdiyine gore bi alakasi olmali zehrayla bari onu isleseler.haa dun yorumlari okurken Ir abinin yorumunu gordum sasirdim abi Omeri ovmus demekki dogru yolda omer.bide omerin salime baba dediyi gunleri gorsek.aslinda benim yazda yazdigim senarya benziyor gidisat.ben zehra evine doner salim zehranin yemeden icmeden kesildiyini gorup omere gel kizi iste der zehranin haberi olmaz..bunun gibi seyler yazmisdim..kesin yine biseyler olucak kotu seylee olucak dizide firtina oncesi sessizlik bu bence hersey yolunda gidemezki dizimize haykiri…gecmis olsun yazmissiniz tsk ederim su an iyi hiss ediyorum bigazim agriyor axsam atesim vardi simdi daha iyiyim ates hep aksamlari cikar ya insAllah aksam ciknaz.simdilik ben cikiyorum.yorumum cikicakmi emin diyilim.aksam yine yazarim.hoscakalin

     1. su damlasi dedi ki:

      Tekrar hos geldin fati nasilsin canim benim rabbim yardimcin olsun

 14. fati dedi ki:

  Selam kizlar yaziyorum yayinlanmayada bilir Allah bilir kacinci yorumum..atesim var o yuzden uzun uzadi yazamicam.Aslim niye yoksun iyisindir insAllah.cemi gedenler gelsin mesela Lale .hosgeldin Aylin bende cok yazmadim ama yorumlari okurken gozlerim seni aradi.mutluluklar canim.ilac alib uyysam iyi olacak.sitede virus var qaliba herkes sifayi kapmis:'(

  1. Aytac azeri fan dedi ki:

   Iyi aksamlar fati cim hos geldin ne guzel sonu da sitey gire bilmisin cok sevindim canım benim nasilsin ? Atesim var demisin hastalandin mi cok gecmis olsu simdi isdedigin zaman sitey girip cik bilyor musun RABBIM bir daha ayir masin insallah

 15. Hanim abla dedi ki:

  Aylincim merhaba.hoş geldin,hemişe sen gelesin.iyisindir inşallah.Allah koysa dügün ne zaman?Mutluluklar dilerim.

 16. Aylin dedi ki:

  Merhaba arkadaslar nasilsiniz ne yapiyorsunuz nasilsiniz . Su an zaman buldum ,adini sen koyu izleye biliyorum . Su an Ayse Hediye abla Cevriye hala kahfe iciyorlar . Ya ben su Cevriye halani cok ozlemisim valahi . Bundan sonra muhtemelen izleye bilecegim diziyi ve sik sik bursa olacagim . Insallah beni yeniden araniza kabul edersiniz . Hepinizi cok seviyorum .❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

  1. Aytac azeri fan dedi ki:

   Hos geldin aylincim biz iyiyz cok sukur sen nasilsin ? Canım hepimiz seni cok ozledik iyiki yazmisin ya bu gün ne qadar da guzel bir gün hem aylinimiz hem de zehramiz donmus cok mutu oldum bir de aslimzla diger qizlar doner se cok guzel olur tekrar hos geldin seni yinide aramz da görmekde mutluluk duyariz

 17. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba kızlar.Aslında o mesaj Radaya idi.İsim yazmayı unutmuşum.Ama ben hepinizin çocuklarınızın adını bilmek isterim.sonuçta onlar benim torunlarım,bilmek hakkım.Sana da selam olsun Zehracım,hoş geldin.ASLICIM. bir ses versen.Sen olmadan olmuyor.Analizdeki tüm dileklerine amin diyorum canım kızım ve eminim ki Allahın izni ile her karanlık gecenin bir ışıklı gündüzü vardır.Sag ol.saglıkla kal.

 18. Aytac azəri fan dedi ki:

  Canım su damlam bitanem sen napyorsun iyimisin cok yormuyor sun dimi kendini basi nasil oldu hala agiriyormu

  1. su damlasi dedi ki:

   Prensesim guzelim Aytacim ben yormuyorum kendimi iyim başim biraz agriyor ilac aldim sabahdan beri kacinci ilac bu bitanem ben bu yorumumdan sonra yazmasam beni merak etme ilacin etkisiyle uyursam yazamicam hadi cok seviyorum prensesim seni benim nazar boncugum kocamanda sariliyorum sana kendine iyi bak

   1. sulu goz dedi ki:

    allah sifa versin su damlasi abla

    1. su damlasi dedi ki:

     İyi aksamlar iyim Sulu goz tesekkur ederim sen nasilsin canim benim cok ozledim seni hadi yaz ablan burda

   2. Aytac azeri fan dedi ki:

    Iyi yapyorsu cok yormamali sin kendin tamam merak etmem sen uyu dinle ben burdayim nasil olsa uyanin ça yazar sin insallah başının ağrısı kecer uyaninca hadi ALLAH emanet ol opdum pirensesleri en guzeli bitanem

 19. Demet dedi ki:

  Aslı’cığım merhaba canım. Nasılsın? Seni özledim. Konuşmayalı çok oldu. Bende hazır özlemişken yazayım dedim. Iyisindir inşaallah canım. Öpüyorum. 🙂

 20. Aytac azeri fan dedi ki:

  Aslicim canım elerine o guzel gonlune salik cok guzel harika bir analiz olmus okuyunca cok zevk aldim cok tesekkur ederiz canım

 21. Könül Azeri dedi ki:

  Biraz ateşim var iyileşmeye çalişiyorum.Sen naslsn Su damlası.

  1. su damlasi dedi ki:

   Konulcum ah canim dikkat et cabuk iyles nazarmi deydi bize he canim benim

  2. Aytac azeri fan dedi ki:

   Səlam könül cum canım sen iyiles medinmi hala cok kecmis olsu RABBIM acil sifalar versi insallah qisa zaman da iyilesir sin

 22. Könül Azeri dedi ki:

  Salam kzlar naslsz?Nəhayət evlenirler.Hanm abla benim çocuklarmn ismini sormuşdunuz?

  1. su damlasi dedi ki:

   Konul azeri nasilsin canim benim

  2. Aytac azeri fan dedi ki:

   Biz iyiyz cok sukur könül cum sen de hep iyi ol insallah

 23. Zehra dedi ki:

  Selamlar nasilsiniz canlarim

  1. su damlasi dedi ki:

   Ay inanmiyorum Zehram gelmis hos geldin sefalar getirdin

   1. Zehra dedi ki:

    Cannn hos buldum cok tesekkur ederim birtanem evet geldim

    1. su damlasi dedi ki:

     Nerdeydin sen her kes sorub duruyordu hos geldin

  2. Aytac azeri fan dedi ki:

   Ve aleykum selam zehracim biz iyiyz cok sukur sen nasilsin ? hos geldin inanamyorum ya nerelerdesi sen hepimiz seni cok ozledik here kes seni sorup duruyor zehra asagi zehra yukari kimseni dilin de usmuyorsu gercek de cok ozlemisdik seni biliyorum sitey gircek vakit bulamiyorsun ama vakit buldukca yazar san biz cok sevindiri sin seni yazdığın gorunce cok sevindim ne olur hemen kayiplar qarisma biraz hasret giderelim diger arkadaslarimzi da seni cok ozledi

 24. A.S.K hastasi dedi ki:

  Selam. Bu sezon Ilk kez bir bolumu iple cekiyorum. Zehra babasindan sonra omeri kapida gorunce kiz neye ugradigi sasirti. Cok merak ediyorum zehranin olanlari duyunca sok olmasini

 25. su damlasi dedi ki:

  Oh şukur dun izleyemedim zaten bu analiz ilac kibi geldi tesekkur ederim gonlune saglik bitanem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir