Adını Sen Koy 195. Bölüm Özeti 13 Ekim Analizi

Burak 15 Eki 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 195. Bölüm 13 Ekim 2017 Cuma

Gönül! Ben aşkı çok duydum ama hiç okumadım; bilmem Aşka dair süslü, koca koca laflar. Aşkı anlat desen belki anlatamam da, ama içimde öyle bir yaşıyorum ki onu; işte o hale de, ne senin aklın yeter, ne de ilmin. Mevlana

Ömer’in Zehra ya karşı olan hisleri aşkı işte tamda bu ve şimdi aşkı için savaş veriyor Ömer. Salim amcaya Zehra ya karşı olan hislerini, duygularını, kanıtlamak istiyor bunun içinde dükkan kapısının önünde onunla konuşana kadar bekliyor Ömer.

Sonunda da Salim amca ikna oldu ve akşam adabınla erkanınla gel Zehra yı iste dedi.

Ömer ve Zehra birbirini seven iki güzel insan, bir yanlış anlama ile başladı hikayeleri, sonra da sevdikleri için Ömer’in Zehra ya 187 bin tl vererek bunun karşılığında anlaşmalı bir evliliğe dönüştü bu yanlış anlaşılma. Zamanla tanıdılar ve sevdiler birbirlerini. Sevdikleri için fedakarlık yapmışlardı her ikisi de. Ve sevdikleri insanlar onların fedakarlıklarının karşılığında iyi olmuşlardı.

En çok iyileşen de, kalın duvarların arkasında, kendi kabuğunun içinde saklı olan bayanlara inanmayan, güvenmeyen Ömer, Zehra sayesinde o kalın duvarlarını yıkmış, kabuğundan saklandığı en derinlerden gün yüzüne çıkmış, Zehra sayesinde gerçek aşkla tanışmıştı Ömer.

Zehra da Ömer’i seviyordu içten içe ve bu sevgisi karşılık da buluyordu Ömer den. Bu iki güzel insan seviyorlardı birbirlerini.

Zaman içerisinde, Zehra’nın babası Salim amca bu anlaşmalı evliliği öğrenmiş kendisi için kızının 6 ayını feda ettiğini bunu da para karşılığı yaptığını öğrenmiş. Sağlığının iyi olması için hastane masraflarının karşılığı olan parayı ödemiş kızından da, Ömer den de bu anlaşmalı evliliğin bitmesini boşanmalarını isteyerek çiftimizi birbirlerini severken ayırmıştı.

Salim amca bunun sadece anlaşmalı bir evlilik olduğunu düşünüyor ama bir türlü çiftin birbirlerini sevebileceği, bu geçen zamanda birbirlerine gönül verecekleri aklına gelmiyordu.

Zehra, Ömer den önce babasını düşünmek zorundaydı. Evet Ömer’i seviyordu Zehra ama çıkıp da ben Ömer’i seviyorum diyemiyordu. Babasından çekinen Zehra onu üzmek, kırmak, incitmek ve de yalnız bırakmak ezip geçmek istemiyordu. Babası istediği için sevdasından vazgeçti Zehra.

Baba, ata rızası, hayır duası olmadan bu iş olmazdı. Zehra doğru olanı yapmış ve babasını dinleyerek aşkını da gönlüne gömerek evine mahalleye dönmüştü.

Bir çok kişi Zehra ya böyle davrandığı için kızabilir. Onların kendi düşüncesidir bu saygı duyarım. Ama Zehra doğru olanı yaptı, yanlış olan Kerem karakterinin kızlarla olan gönül eğlendirmesi, içki içmesi, yaşayış tarzı. Doğru olan ise Zehra ile Ömer’in yaptıkları. Zaman öyle bir hale gelmiş ki, insanlar yanlışa doğru. Doğruya yanlış der haline gelmiş. Belki bunları yazdığım için birileri bana kızacak ama olsun doğru olan Zehra’nın ve Ömer’in yaptığıdır, onların yaşayış tarzıdır der susarım.

Ömer ise, kendisine gerçek aşkı sevgiyi tattıran Zehra dan vazgeçmek istemiyordu. Evet en başta bu anlaşmalı bir evlilikti ama zamanla tanıyıp sevdiler birbirlerini. 

Şimdi Ömer daha önce hiç tatmadığı, bilmediği aşkı sevgisi için kararlı bir şekilde Salim amcanın dükkanının önünde eşi için, gerçek sevdası için, gönül eşi için el pençe divan durarak kendisinin ciddi olduğunu inandırmak ve Zehra ile gerçekten evlenmek istediğini belirtmek için kendisini dinlemeyen Salim amcanın dükkanının önünde kendisin dinleyene kadar bekliyor.

Bekliyor, çünkü; bu bir oyun değil artık. Gerçek sevgi, gerçek aşk. Sevgisine de, aşkına da, eşine de sahip çıktığını bırakmayacağını sonuna kadar pes etmeyeceğini büyük bir sabırla saygıyla bekleyerek bunu Salim amcaya göstermek istiyor Ömer.

Zehra, dükkana babasına yemek götürdüğünde kapıda Ömer’i beklerken gördü. Bir süre sessizce Ömer ile bakıştılar uzaktan uzağa İçi eridi ama ses etmedi Zehra. Görmezden geldi Ömer’i sustu ve selam bile vermeden dükkana girdi Zehra.

 

Salim amca da dükkanda çalışıyordu o da gördü kızını Ömer ile konuşmadığını, Ömer’in Zehra ya nasıl sevgi ile baktığını. Zehra babasına yemeği verip hemen ayrıldı dükkandan daha fazla kalıp da acı çekmek istemiyordu Zehra.

Başı önde Ömer’e bakmadan, Ömer’in önünden geçip gitti Zehra. Ömer de giden Zehra’nın arkasından öylece bakakaldı. Salim amca da gördü dükkandan Ömer’in halini. Ömer elindeki Zehra’nın yüzüğüne bakarak seni kaybetmeyeceğim, kaybedemem dedi.

Gerçek aşk iki seven insanın birbirini kaybetmekten korkma ihtimalidir. Ömer bu ihtimali fazlası ile yaşıyor ve kaybetmemek için her şeyi bırakıp Salim amcanın dükkanının önünde sevdası için, aşkı için, eşi olacak Zehra için sevda nöbeti tutuyor Ömer.

Ömer sevdası için dükkan önünde nöbet tutarken, Zehra da Ömer’i kaybetme ihtimaline karşılık gözyaşları sel olmuş ağlıyor. Şükran teyze de Salim amcanın ona verdiği yedek anahtar ile eve girince Zehra yı o halde ağlarken buldu nedenini sordu. Zehra da bana hiçbir şey sorma diyerek ağlamaya devam etti.

Zehra da çok seviyor Ömer’i ancak babasının rızası olmadığı için bu sevgisini kalbine gömmek zorunda Zehra onun için ağlıyor.

Şükran teyze de Zehra yı o halde bırakmadı, olmaz bana her şeyi en başından anlatıyorsun dedi.

Zehra olup biten her şeyi Şükran teyzeye anlatırken, Ömer de Salim amca yı bekliyor sabırla ve dükkandan çıkan Salim amcayı durdurmayı başaran Ömer, sonunda kendisini ifade edebilmiş konuşabilmişti Salim amca ile.

Salim amca hiç konuşmadan dinledi Ömer’i dükkan kapısının önünde. Ömer de anlattı olup bitenleri. Bana ne söyleseniz, ne kadar kızsanız haklısınız ama inanın benim hiç kötü bir niyetim yoktu. 

Ben kardeşimin hayatı için , kızınız da sizin hayatınız için o anlaşmayı kabul etti. Başta bu birliktelik, sevdiklerimizin hayatı için zorunluydu. Sonra her şey değişti. Duygularımız değiştikten sonra, asla kimseyi utandıracak bir şey geçmedi aramızda. Şimdi izin verirseniz biz bir aile olacağız diyerek Zehra ile ciddi ciddi evlenmek istediğini beyan etti Ömer.

Salim amca sadece dinledi cevap vermedi. Evine gitti. Ömer’inde bugünlük aşk sevda mesaisi bitmişti ve en azından konuşabilmişti bir cevap alamasa da anlattıklarını dinlemişti Salim amca.

Mevlana’nın dediği gibi; Güzeli güzel yapan edeptir. Edep ise, güzeli sevmeye sebeptir. Ömer ve Zehra iki edepli insandılar. Diğer gençlerden farklıydı onlar. Sevdik hadi olsun bitsin demediler. Birbirlerini öpmeye, birbirlerine dokunmaya kıyamadılar. Doğru olanın bu olduğunu biliyorlardı. Haya ve edep sahibi iki gençti bu insanlar ve bu yüzden de çok sevildiler Ömer ile Zehra.

 

  

 Şükran teyze de Zehra yı dinlemiş. Anlaşmalı olan bu evliliğin aylarca bir arada geçen zamandan sonra bir sevgiye ve aşka dönüştüğünün farkına varmış, Zehra ya gönül işleri şakaya gelmez. Senin ne kadar özverili, hassas olduğunu biliyorum böyle bir şey varsa içine atma dedi. Zehra da boynunu büktü beden dili doğru var der gibiydi.

Ancak dili ne olur babam hiçbir şeyi bilmesin üzüldüğümü dediğinde, Şükran teyze de; bu işler konuşmadan olmaz dedi. Salim amca eve gelince herkes sus pus oldu.

 

Bir gün bitmiş gece olmuştu.

Yatma vakti çoktan gelmişti. Ömer ve Zehra birbirlerinden ayrı evlerde aynı anda yataktalar ama uyumak ne mümkün. Zehra ağlayarak Ömer’i düşünüyor. Ömer de aynı şekilde dışından olmasa da içinden ağlayarak Zehra yı düşünüyor.

Ömer sağ dönüyor olmuyor, sola dönüyor olmuyor. Zehra’nın yattığı yatağı boş görünce kötü oluyor Ömer. Her gece yüzünü görerek, sesini duyarak uyuduğu, sabah ilk gözlerini açtığında gördüğü insan sevdiği Zehra sı şuan yanında duran yatak da yoktu.

Bir elmanın iki ayrı yarısı gibiydiler. Birbirlerinden ayrı geçen bir gece de ayrı ayrı evlerde olsalar da hissettikleri duygular aynıydı. Aynı anda uykuları kaçmış, aynı anda birbirlerini düşünmekte, gün içerisinde olan karşılaşma anları akıllarında. Aynı anda yatak dan doğruldular, aynı anda su içtiler. Her şeyleri aynı idi. Bir bütündüler ama yarımdılar ayrıydılar.

Ne çarşaf halden anlıyordu nede yastık. Aynı anda gözlerini kapatıp uykuya daldılar. Birbirlerini düşünerek uyudular. Kim bilir belki de rüyalarında buluştular.

 

********

BİR GÜN ANLARSIN

 

Uykuların kaçar geceleri, bir türlü sabah olmayı bilmez.

Dikilir gözlerin tavanda bir noktaya,

Deli eden bir uğultudur başlar kulaklarında

Ne çarşaf halden anlar ne yastık.

Girmez pencerelerden beklediğin o aydınlık.

Onun unutamadığın hayali,

Sigaradan derin bir nefes çekmişçesine dolar içine.

Kapanır yatağına çaresizliğine ağlarsın.

Sevmek ne imiş bir gün anlarsın.

 

Bir gün anlarsın aslında her şeyin boş olduğunu.

Şerefin, faziletin, iyiliğin, güzelliğin.

Gün gelir de sesini bir kerecik duyabilmek için,

Vurursun başını soğuk taş duvarlara.

Büyür gitgide incinmişliğin kırılmışlığın.

Duyarsın,

Ta derinden acısını, çaresiz kalmışlığın.

Sevmek ne imiş bir gün anlarsın.

 

Bir gün anlarsın ne işe yaradığını ellerinin.

 

Niçin yaratıldığını.

Bu iğrenç dünyaya neden geldiğini.

Uzun uzun seyredersin aynalarda güzelliğini.

Boşuna geçip giden günlerine yanarsın.

Dolar gözlerin, için burkulur.

Sevmek ne imiş bir gün anlarsın.

 

Bir gün anlarsın tadını sevilen dudakların.

Sevilen gözlerin erişilmezliğini.

O hiç beklenmeyen saat geldi mi?

Düşer saçların önüne, ama bembeyaz.

Uzanır, gökyüzüne ellerin.

Ama çaresiz,

Ama yorgun,

Ama bitkin.

Bir zaman geçmiş günlerin hayaline dalarsın.

Sonra dizilir birbiri ardına gerçekler, acı.

Sevmek ne imiş bir gün anlarsın.

 

Bir gün anlarsın hayal kurmayı;

Beklemeyi, ümit etmeyi.

Bir kirli gömlek gibi çıkarıp atasın gelir

Bütün vücudunu saran o korkunç geceyi.

Lanet edersin yaşadığına…

Maziden ne kalmışsa yırtar atarsın.

O zaman bir çiçek büyür kabrimde, kendiliğinden.

Seni sevdiğimi işte o gün anlarsın.

Ümit Yaşar OĞUZCAN

 

*********

 

Sabah da peşindeki mafya bozuntuları heriflerden kurtulmayı başarıp mahalleye dükkanına geldi. Adamlarda mahalleye geldiler ancak Sabah onlara görünmeden dükkana girmeyi başardı. Allah’a dua edip uykuya yattı. Yatarken de telefonundan her gece dinlediği bir şeyi dinledi hüzünlendi Sabah.

 

Sabah’ın cep telefonunda kayıtlı olan ve her gece dinlediği ailesinden annesinin mi? yoksa babasının mı sesi? bir ninni yada bir şarkı mı? ne dinliyorsa hüzünleniyor Sabah ve o günlere dönmek istiyor. Bu gece de o kaydı dinledi ve hüzünlendi kendi kendine ağlamayacağım dedi.

Zehra sabah kahvaltısı hazırlarken mutfakta çok dalgın babası gelince mutfağa elindeki tabağı düşürüp kırdı.

Ömer’in sevda mesaisi de erken den başlamış, Salim amca daha dükkana gelmeden dükkanın önüne Ömer gelmişti. Koray da geldi dükkanı açacaktı Ömer abisini gördü. Selam verdi. Salim amca da geldi dükkanı açtı.

Koray kahvaltı yapmak için dükkana davet etti ama Ömer Salim amcadan dolayı içeri girmek istemedi sabırla dışarda bekledi. Salim amca da Koray’ı yanına çağırarak nereden tanıdığını sordu.

Koray da Yaseminin hayatını kurtardı. Ömer abi olmasaydı Yasemin belki de ölmüş olacaktı dedi.

Salim amca bunu bilmiyordu. Sadece kızının kaçırıldığını biliyordu. Kimin kurtardığını bilmiyordu. Bu kaçırılma olayı yüzünden Koray Salim amcadan tokat yemişti.

Salim amca Ömer’in parası ile kendi hayatını kurtardığını, bileğinin gücü ile de Yasemin kızını kurtardığını öğrendi. Parasını ödeyerek kendi can borcunu belki ödediğini, kızı Zehra yı özgürlüğüne kavuşturduğunu düşünürken şimdi de kızı Yasemin için yaptığı bu iyiliği öğrenince

bir can borcu hissetti Salim amca nede olsa kızı Yaseminin hayatını kurtarmıştı Ömer.

Koray, Ömer abisinin sıcakta beklemesine kıyamadı ustası ile konuştu ama Salim amca hiç ses etmedi. Koray da en azından su vermek istedi. İzin istedi ustasından haberlice bir bardak su götürüp verdi. Ömer de yanmış bir seferde ayakta içti suyu şifa olsun 3 yudumda içseydin be paşam.

Koray Ömer den neden saatlerce orada beklediğini sordu. Ömer de özel olduğunu belki daha sonra anlatabileceğini söyledi. Şükran teyzede atölyeye gelince kapıda bekleyen Ömer’i gördü. Ömer de kendine çeki düzen vererek selam verdi Şükran teyzeye.

Şükran teyze, Salim amcaya Ömer ile konuşması gerektiğini, paradan, puldan daha değerli kıymetli şeyler var, onlar genç. Yazgı kader diyorum dedi. ve ekledi. Koskoca holding sahibi günlerdir neden kapının önünde bekliyor?

Zehra yı düşün, yavrucağın sesi çıkmıyor senin gözün kör mü Salim deyince, Zehra’nın o dalgın hali, tabak kırdığı an geldi aklına.

Şükran teyze konuşmasına devam etti, Zehra senin için, o genç de kardeşi için hayatlarını ortaya koymuşlar. Onlar genç, kır şu kör inadını da konuş onunla dedi. Salim amca hiç oralı olmadı.

Şükran teyze de benim tanıdığım Salim hak yemez, merhametlidir, yapma yazıktır. Bu çocukların kaderi senin iki dudağının arasında diyerek dükkandan ayrıldı Şükran teyze.

Kerem eski nişanlısından ayrılmış bir kızla konuşup onu evine davet edip konumda atınca, eski nişanlı geldi Kerem’i sordu kapıyı açan Sabah’a. Tabi Sabah gelenin peşindeki adamlar olduğunu düşünüp ilk başta çok korktu ve kapıyı açmamak için direndi ama adam içeri girdi.

Kerem de yanlarına gelince kızılca kıyamet koptu kavgaya tutuştu iki erkek. Sabah da onları ayırıp Kerem’i kurtarmak için o benim nişanlım dedi. bundan ne köy olur ne de kasaba olmaz olsun onun gibi nişanlı.

Sabah, kızım sen aklını peynir ekmekle mi yedin? ne yardım ediyorsun şu beş para etmez kızlarla gönül eğlendiren Kerem’e.

Adam ikna oldu gitti. Sabah da eşyalarını alıp evden gitti giderken de peşindeki mafya bozuntuları onu kapıda arabada bekliyorlardı. Görünmeden kaçmayı başarmıştı Sabah ancak adamlar Kerem’e Sabah’ı sorunca şu tarafa doğru gitti diye gösterdi adamlarda koşarak Sabah’a yetişmeye çalıştılar.

Adamlar yetiştiler ve yakaladılar. Koşarak düşen Sabah’ı

 

Salim amca da dükkanda düşünüyor, Zehra ile olan konuşmalarını, Ömer’in ona söylediklerini, Koray’ın anlattıkları, Şükran teyzenin ona söyledikleri hepsini ölçen biçen teraziye koyup tartan Salim amca, dükkandan çıkıp Ömer’in yanına gitti.

Meseleyi fazla uzatma git buradan dedi. Ömer de gitmek istemediğini, izin verirseniz siz konuşana kadar beklemek istiyorum dedi.

Salim amca da bekleme, şimdi git buradan akşama da, adabınla erkanınla gel Zehra yı iste dedi.

Şaşkın aşık Ömer duyduklarına inanamadı ne? Ne dediniz diye şaşkın şaşkın baktı.

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 195. Bölüm Özeti 13 Ekim Analizi” üzerine 61 yorum

 1. Gozel dedi ki:

  Ask hastasy iymisin bazen bendede oyle oluyur akşamlaryna yorum gondermam zor cocuklaryn iymi yanylmasam iki oglun vardimi

 2. Günay dedi ki:

  Aleykuma salam Aytac azeri fan. Men iyiyim çox şükür, sizler necesiniz. Hanim abla gözel duanız için çox sağ olun, eksik olmayın. Su damlası hemişe evinde eşıyınde.

  1. Aytac azeri fan dedi ki:

   Iyi aksamlar günay ben de iyiym cok sukur cok tesekkur ederim sen de hep iyi ol

  2. su damlasi dedi ki:

   Gunayim bitanem tesekkur ederim iyim ben merak etme evimdeyim bu arada gelisine cok sevindim seni ozlemustuk hadi opdum seni cok seviyorum dualariniz icin cok tesekkur ederim

 3. Anonim dedi ki:

  Ayy dizi icimi bayiyo.Bunlar bu yavaslikla 10 yil sonra anca cocuklari olur.Giy gıy fenalik geldi icime ya Rabb!

  1. Aytac azeri fan dedi ki:

   Ayi anonim kardes ALLAH ağzından esitsin insallah dizimiz on yıl surer de ben rasiyimz 10 yıl sonra da olsa olur cocuklari ben seve sven 10 yili izlerim dizimiz ama malesef on yıl surmesi munkunmu deyil

 4. Hanim abla dedi ki:

  Selam.İyiyiz kızım,sen nasılsın.çocukların nasıl.adları ne?Yorumun”kısmet” sozünde kesildi galiba.yazdım ki bilesen,nöqte yoktu o üzden öyle düşündüm.Hoşca kal.

  1. su damlasi dedi ki:

   Geldim arkadaşlar hepinize iyi aksamlar nasilsiniz bu defa yazan benim sizin SUDAMLASİ oncelikle hepinize benim icin etdiyiniz dualar icin tesekkur ederim var arkadaşlar şu an evdeyim iyim sizi enişelendirdiyim icin ozur dilerim zaten haber vermeseydim zaten beni merak edecekdiniz canlarim bu gunumu sizin bana verdiyiniz morel sayesinde atlatdim tum ask ailesine tesekkur ederim .AYTACİM bitanem iyim ben uzulme canim biliyorum sen benim kalbimdesin bitanem desteyin icin sag ol seni seviyorum kazanin nasil oldugunu sormussun oldu iste kosarak merdivenleri kalkiyordum bi de telle konusuyordum bende nasil oldu bilemedim dustuyumde bayilmistim zaten uyandugimda hastanede idim o kadar iyne yapmislarku kendime geliyim deye cok halsiz bi şekilde uyandim şu an evdeyim iyim .ben tum ask ailesine tesekkur ederim beni yalniz birakmadiginiz icin cok opuyoru. Hepinizi

   1. Aytac azerei fan dedi ki:

    Iyi aksamlar su damlam hos geldin cok sukur biraz daha iyimisin bir bilsen neqadar cok endiseledim seni için canım arkadasim cok sukur atlati artik burdasin ne oldu sana boyle birilerinin nazari deydi san qaliba canim kecen sefer de kolunuu sakatlamisdin RABBIM seni kotu gozlerden nazarlardan korusun insallah cok sevindim iyi oluman kendine dikat et bugun beni cok uzdun ama olsu sen iyi ol baska bir sey isdemem seni cok sevyorum canım

    1. su damlasi dedi ki:

     Aytacim prensesim guzelim iyim ben kiz. Ben sana uzulme demedimi ablani dinlemez olduna sen canim benim sana nasil tesekkur etsem az bana cok destek oldun evet nazar deymis bana annemde oyle soyluyor biliyormusun işe 5 dakka gec kaldum diye kosuyordum patronum beni azarlamasin deye ama sonuc hastane oldu dun tum gunu benimle oldu aslinda kendim size yazacakdim ama cok halsizdim teli aldim elime elimden duşurdum sonra sag olsun yardim etdi ne istersen soyle ben yazazarim dedi canim dun bisey oldu patronum senin bana yazdigin yorumu okuyordu ben iste agliyarak elimi kalbime koydum adam bana bunu fark etdim neden boyle yapiyorsun dedi bende o yorumunu okudugun kiz varya o benim kalbimde o benim hayatimin neşesudu dedim adam cok saşirdi boyle sevgimi olur bunu gormeyenlervar ben seni cok seviyorum tesekkur ederim ayagima isde benim boyda bi sargi yapmislar bi hafta kipirdatma diyorlar artik nnasil dayanacagin bi hafta bilmiyirum burdayim iyim ben hadi opdum bitanem

     1. Aytac azeri fan dedi ki:

      sukur bitanem hep iyi ol canım tamam uzulmuycem söz ablacim bak soz de cikmiyorum yeter ki sen iyi ola patronun da cok tesekkur etigimi iletir sin dun sağ olsu sorularimiz cevapsiz biraqmadi cok merak edyordum seni patronu iyi oldugunu aksam kadar hasdanede olcagin söylədi biraz rahatladim canım sen neden agliyor sun ki bir daha asla ağladığını duymuycam sen de hep benim kalbimdesin dun seni canı aciyinca benim de canım acidi cok sukur ki daha kotu bir sey olmadi bak tekrar soyluyorum kendin youma kendine cok dikat et canım seni cok sevyorum opdum heyatimin nesesin

   2. Rzali dedi ki:

    Su damlasi xos geldin.hemise ayaq uste.indi necesen?ayagin yene agrayir?demek ki yururkende dikkat etmeliyiz kendimizi korumaliyiz.Allah sefa versin canim tez sagal

    1. su damlasi dedi ki:

     Rzali sagol canim benim icin dua etmissin rabbim dualarimizi kabul etsin ey işte bir az agirm var sargi yapdilar ise 5 dakika gec kalmistim onun icin kosuyordum site solugu hastanede aldim tesekkur ederim canim her sey icin

 5. A.S.K hastasi dedi ki:

  Selam. Nasilsiniz arkadaslar? Aslim eline saglik. Ir abi senin omere olan bu sevginden ben aglamak istiyorum. Zehra bu bolumde ayni ilk bolumde ki gibiydi. Giyimi cantasini asisi bile bana ilk bolumlerdeki zehrayi hatirlatti. Siteye giremiyorum sorun hala cozulmedi zarzor giriyorum tam duzeldi yorum yaziyorum yine kilitleniyor gunde 10 tane yorum yaziyorum 1ni bile gonderemiyorum. Yine yaziyorum bu kez kismet

  1. Rzali dedi ki:

   axsamin xeyir A.S.K hastasi biz iyiz sen nasilsin?

 6. selin dedi ki:

  Geçmiş olsun su damlası az önce gördüm hastanede olduğunu kaç gündür siteye girmedim işlerim vardı baktım sitede baya durgunlaşmış eskilerden fazla kimse yok hadi ben gittim tekrar geçmiş olsun biran önce aramıza dön iyileş 🙂

 7. Könül Azeri dedi ki:

  Merhaba Hanm abla biraz hasdaym iyileşirim bi kaç güne siz naslsz?Su damlam sana nazarmı deydi?İnşallah çabuk iyileş öpdüm.

 8. eliff dedi ki:

  bu dizi ailevi degerleri gercekten icinde barindiriyoo zehra karakterii masumlugu dogall duru guzelligi dürustlugu icindeki o sevgi ve utangac ve ferdakarr aileye deger verren onemseyen cok guzel cokk temizz bir karakter ornek bir karakter cook seviyorum zehrayi hazal subasida karakterinin hakkinni cookk guzel veriyor oyunculugu cok basarilii zehra babasini tercihh ederekte cokk dogru olani yaptii zehraya bu konuda kizanlar bence toplum olarak askda ask diye gidiyoruz bu yuzdende aile degerlerimizi unutuyoruzz ama senarist oyle yazmiski once aile sabir mucadele arkasindan zaten ask geliyo biz insan olarak cokk sabirsiziz biran once ask olsun istiyoruz yada ne istedigimizi bilmiyoruz zehra omeri tercih etsede eminim bir cok insan yine kizardi babasi icin yaptigi fedakarligin ne anlami kalirdi babasini ezip gecseydi o yuzden zehra cookk guzell yaptii

 9. sulu goz dedi ki:

  ne yapiyorsunuz???

 10. sulu goz dedi ki:

  merhaba nasilsiniz???

  1. Aytac azəri fan dedi ki:

   San da meraba sulu göz biz iyiyz cok sukur ama ben biraz su damlama uzuldum sen nasilsin canım ?

   1. sulu goz dedi ki:

    su damlasi ablaya ne olmus ki???

    1. Aytac azeri fan dedi ki:

     Yukarda yazmis okumadinmi bugun sabah isde dusmus bileyni burkumus hastanede suan

     1. sulu goz dedi ki:

      vah vah simdi cok uzuldum

 11. sedatt dedi ki:

  analize bayildimm ben bu dizide en cokk zehrayi seviyormm cokk masumm ve edepli birii asla omerin ailesini incitmedi acilarini hep gizli yasadii omerin yaptiklarina bile katlandi aysenin mutlulugu icin sustuu simdi mutlu olmak en cokk zehranin hakki

  1. Aytac azəri fan dedi ki:

   Berhaba sedatt cok haklisin soyledikleri de ben de san katiliyorum bu dizideki iyi karakderleri hepsi cok deyerli hepsini cok sevyoruz en cok da omer le zehrayi onar biz için cok deyerli aylemizde bir gibi oldular

 12. Anonim dedi ki:

  Bu siteyi dizi yorumlamak eleştirmek veya ovmek için kullaniyorduk ama artik nerdeyse bir kaç kişinin şahsi haberleşme sitesi haline geldi

 13. canan dedi ki:

  analizz cokk cokk güzeldii ben zehraya hak veriyorumm en güzel ve dogru olani yapti biz zehrayi böyle masum ve fadakar biri olarak tanidik oyle cok sevdikk baska turlu davransa olmazdi zehra omerin ailesi icin nelere katlandi omerde iki gun kapida beklesin birsey olmaz

 14. Hanim abla dedi ki:

  Merhabalar.Bence hepiniz iyisinizdir çok şükür.İR ogul,çok iyi bir yorum yapmışsıniz,edebiyyat ögretmeni gibi.elinize saglık.Gözelcim senin çok böyük yüregin var,yüregine saglık.Azeri Aytac kızım maşallah,bu kadar enerjiyi dostlugun gücünden alıyorsundur eminim.Hayatın boyu başarılar diliyorum.Su damlası(kendne dikkat et kızım),hatice,Gönay,könül ve diger kızlar (bazen torunların da ismini unutuyorum,yaşlılık işte,kusura bakmayın) Allahın inayetinde olasınız.Fatiden haber aldık.Lale de gelseydi iyi olurdu.Aslı kızım da harikalar yaratır.her zaman Allahın amanında olsun inşallah.Analizdeki şiir möhteşem,çok duygulandım.Yazana yazmak yeterli gelmemiş,yaratmış,aşka heykel yaratmış.Allah rahmet eylesin.Bu gün hepimizin misafirimiz var,dizimiz geliyor,sefalar getiriyor.Saglıkla kalın.Yazım geri dönse tekrar yazamam.Gözüm çok yoruldu çünkü.

  1. Aytac azeri fan dedi ki:

   Evet hanim ablacim dostlugun gucunde aliyorum bu site burdaki arkadaslar hepsi benim için cok deyerlei canım bir barcasi aylem de bir gibiler hepsi benim için ben dostluga cok deyer ver biriyim dir COK SUKUR ki sizin gibi arkadaslarim var guzel dileklerin için de cok tesekkur ederim ablacim ALLAH sana uzun omur can saligi versin insallah bizim ablamiz olduğu için cok sansliyiz RABBIM seni buyuklukde hiç bir zaman eksik etmesi insallah ALLAH emanet ol

 15. Gozel dedi ki:

  Su damlasy gecmiş olsun canym allam nazarlardan,kem gozlerden korusun cabujak iyileş dualarmyz senin ile

 16. Günay dedi ki:

  Su damlası keçmiş olsun. İnşeallah ciddi bir zeden yoxdu. Allah seni nazarlardan saxlasın. Allaha emanet ol.

  1. Aytac azeri fan dedi ki:

   Selam günay nasilsin ? Evet bazi arkadaslarimz hal sitey giremiyor malesef insallah yakinda onlar da gire bilir sitey

  2. su damlasi dedi ki:

   Arkadaslar su an tum yorumlarinizi okudum SU DAMLASİ na maalesef goz yaslariyla karsiladi yorumlarinizu ciddi bi şey yok sadece dusduyunde darbenin tesirinden bayilmisti o yuzden hastanede ben yanindayim su an sizi ozdediyini soyluyir Aytac ablasina benim icin dua et diyir uzulme diyir bi de ben Aytac ablami cok seviyorum diyir site acik su an sizin yorumlarinizi okuyorun onun ucun tesekkure gerek yok arkadasiniz benin icin cok deyerli hoca kalin

   1. su damlasi dedi ki:

    Su damlasi Gozel Gunay Aytaca Rizali ve tum ask ailesini dua laru icin tesekur ediyor hepinizi cok sevdiyini soyluyor şu an o sizin sevginizden guc aliyor

    1. Aytac azeri fan dedi ki:

     Tesekur edicek bir sey yok su damlam iyi olsun o bana yeter duvalarim hep onunla ben de onu cok sevyorum kocaman da sariliyorum ben hep onu yandayim o hep benim kalbim de

    2. Rzali dedi ki:

     ya canim SU DAMLAM gecmis olsun ne oldu sana simdi okudum.allah acil sifalar versin seni cok seviyorum guzelim.inwallah aksam namazina az kaldi senin icin dua edicem

   2. Aytac azeri fan dedi ki:

    Canım su damlam sen ağlama ne olur bizim duvallarimiz hep seninle insallah biran once iyilesip aramiz donersin canım arkadasim bitanecik ablam seni cok sevyorum heyatim nesesi biran once iyles don aramiz bekliyoruz seni

    1. su damlasi dedi ki:

     Su damlasi (tamam aglamiyacam )diyor bu arada bi şey soyleyim doktorlar su damlasina aksama kadar uyumamasi icin talimat verdi ben elimden geleni yapiyorum sizde destek olursanuz iyi olur yoksa kendisu su an sinirden beni kovacak . merak etmeyin iyi sadece halsiz oldugu icin yazamiyor annesi ve babasida yaninda hepunizi cok sevdigini soyluyor

 17. Günay dedi ki:

  Günaydın arkadaşlar. Bazı arkadaşlar kimi bazen siteye gire bilmirdim,bazen de yazdığım yorumlar çıxmırdı. A.S.K hastası geri dönmelerini istediklerinin siyahısında adımı oxudum sevindim.
  Hanım abla iyisiniz inşeallah. Sitemiz böyüksüz olamasın.Hanım abla sizin ve
  İr abi sizin yorumlarınıza katılıram. Aynı fikirdeyik.
  Bide Kerem karakterini beyenmeyen arkadaşlara katılıram. Senaristler dizimize daha fazla zarar vermeden bu karaktere çeki düzen versinler bi zahmet. Kerem ve Sabahı canlandıran oyuncularda senaristlerde Kerem ve Sabahı bize sevdire bilmek için çox çalışsalar ola bilir belkede. Keremin içkili hallerini bir daha bizlere izletmemek şartı ile.

 18. Könül Azeri dedi ki:

  salam kzlar naslsz?Kz almaya gedirsiz bensiz.Biraz hasdaym o yüzden yazamadm .Siteye girmek bazen zor olur.Arkadaşlar bende kendi evimde izleye biliyorum dizimi sorun çözüldü.Hoşça kaln frsat bulduqca yazacam öpdüm.

  1. Aytac azeri fan dedi ki:

   Gunayudin konulcum hos geldin ben iyiym cok tesekkur ederim canım sen nasilsin ? hastalanmisin cok gecmis olsun RABBIM acil sifalar versi insallah sensiz qız isdemey gidilirmi hiç insallah bütün ask aylesi hep beraber gidicez qız isdemeye sen de hazir ol yakin da gidyoruz haberin olsun opdum canım görüşüruz kendine dikat et vakit buldukca da sık sık yaz ozliyoruz seni diger arkadaslarimz da zaten uzun zamandir kayiplar karisdin yoklar hiç bir insallah donerler yakin da

   1. su damlasi dedi ki:

    Merhaba ben SU DAMLASİ isimli arkadasinizin ricasiyla yaziyirum kendisi şu an hastanede bu sabah ofiste merdivenlerden düştu ayagini burkmuş su an iyi sadece iyne yapmislar bir az halsiz aksama kadar hastanede olacaq size aksam yazacagini soyluyor beni merak etmesinler bide burda AYTAC azeri fan isimli ablasi varmis beni merak eder. Deye yazdirdi bu yorumu iyim donduyumde yazarim diyor ben onun patronuyum su an telefonu bende kendisi aksam aranuza katilacak hosca kalin

    1. Aytac azeri fan dedi ki:

     Ne nasil oldu bu ? Simdi nasil iyiym peki ah be su damlam dikat et kendine demisdim sana cok uzuldum canım qiyamam ben san bitanem ben simdi aksam qadar merakdan olurur burda ne olur aksam eve gelir gelmez bana yaz cok metak etim seni cok gecmis olsun canım sizie de cok tesekkur ederim haber verdiginiz için lutve siz de su damlama cok kecmis olsu dileklerim iletin biran once toparlanip aramiz geri donsu biz habersiz birakmasin canim su damlam seni cok seviyorum ne olur cabuk don bekli yorum seni

  2. Rzali dedi ki:

   gunaydin kizlar nasilsiniz?Konul salam necesen niye az yazirsan?Su damlasi, Sulu goz, Aytac, Hanim abla ,Gozel nasilsiniz

   1. Gozel dedi ki:

    Rzalicim iys sende iysindir enşalla gunaydyn canym

   2. Aytac azeri fan dedi ki:

    Biz iyiyz cok sukur rzali cok tesekkur ederiz canım sen de iysindir insallah

 19. Aytac azeri fan dedi ki:

  Gunaydin arkadaslar aslicim elerine gonlun salik cok ama cok guzel bir analiz olmus okur ken cok duygulandim ir abi gibi benim de aglayasim geldi cok tesekkur ederiz canım yazdiqlarin da cok haqlisin ben de san haq veriyorum zehra babasin secmek le cok iyi bir sey yapti ben de seni gibi dusunuyorum kelem konusun da da cok haqlisin

 20. Gozel dedi ki:

  Ellerine saglyk bitanem icten teşekkurler evet bu iki guzel insanlaryn fedakarligi,edebi zamany genclere ornek olsun
  Ben Sabahy sevdim bu hayat bile tek başyna mujadele edişine ajydym Keremin etrafyndaky kizlaryn hicmi gurury yok anlamadym
  Aslym ne guzel anlatmyşsyn sag ol canym kardeşim

  1. Aytac azeri fan dedi ki:

   Sana da gunaydin turkmesntan guzeli sen nasilsin ? Bitanem

   1. Gozel dedi ki:

    Kucuk kiz kardeşim Aytaccym seninde gunun hayyrly olsun canym iym cok şukur

    1. Aytac azəri fan dedi ki:

     Cok sukur canim gozel ablacim hep cok iyi ve mutlu ol

    2. Aytac azəri fan dedi ki:

     Cok sukur canim gozel ablacim hep cok iyi ve mutlu ol insallah

 21. su damlasi dedi ki:

  Resul abi selam sitede haala sorunmu var arkadaşimiz Fati hala siteye gire bilmiyor bi zahmet sorun varsa hall edin artik onceden teşekkur ederim

  1. Aytac azeri fan dedi ki:

   Gunaydin site ici guzel insanar nasilsiniz ? Su damlam san da kocaman Gunaydin pirensesim nasilsin ? Akisam cok yorqundum erken uyudum sabah da erken de kalikdim hemen sitey girip arkadaslarim yazayim dedim erken uyandim dedim ama benim için erken sen ben de erken uyanyorsun ben normal de aksamlar gec uyurum sabah da gec unanirim dun aksam tam tersi oldu erken uyuyup erken kalqdim neysen canim ben cikayim daha sonra tekrar yazarim uyandim dedim ama hala ayak usdun uyuyarak yaziyorum sana hadi hoc kal gorusuruz seni cok sevyorum opdum bitanem

 22. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba.Daha bir güzellik.teşekkürler Aslıcım.Ömer ve Zehranın yanlış başlayan hikayesi dogruya dönüştü.Zamanla sevdiler birbirlerini.Ve sevdikleri için yaptıkları fedakarlık neticesinde istedikleri oldu.Bu sürede Zehra Zorba dediyi Ömeri dürüstlüyü,sabrı,masumiyyeti ile öyle bir deyiştirdi ki.Kadınardan nefret eden,onlara güvenmeyen bir Ömer yok oldu, kendi kabugundan çıktı Zehra sayesinde.Okyanustan çıkmış bir sedef idi Ömer.Zehra sedefin içindeki incini gördü ve onu üze çıkarmayı becerdi.Zorba Ömer aşık Ömer oldu ve bu iki insan bir-birlerini sevdiler.Hakikatan “güzeli güzel yapan edeptir.Edep ise güzeli sevmeye sebeptir”.Haya ve edep sahibi idiler Ömerle Zehra.

  1. Aytac azeri fan dedi ki:

   Gunaydin hanim ablacim hos geldin nasilsin ? Soylediklerin de cok haqilisin

  2. Gozel dedi ki:

   Hanym adlacym iymisin 194 bolum analizi sayfasyndaky yorumuny okudum cok dogry yazmyşsyn sag ol Aslym gercekden hepimizin annesi gibidir Rabbym ona saglyk ve sevdiklerini yanyndan ayyrmasyn gerisi hal olur
   Hanym adlacym ALLAm sizide,hepimizide saglykdan ve sevdiklerimizden ayyrmasyn bu hayatda onemlisi bu hoşcakalyn hepinizi sevyorum

 23. IR dedi ki:

  Oyle gozel yazmissin ki aglamak istedim omerin edebine , a, s, k hastasi simdi sasiracak ama zehraya eskiden davranisi disinda omer hakikaten asaletli , durust , namuslu , fedakar , curetli ve edepli cocukdur , aslinin dediyi gibi su yalana dogru , dogruya yalan gomlegi geyindirilen zemanede omer gibisi olmak ve bulmak mumkun diyil, son zamanlarda olan otel movzusunu gecersek en ufak bi yanlis hareket ve ya davranis gormedik , tatli tartismalari , atismalari ve bazende kiskacliklari gozldi, otla pamuk bir yerde olarken alevlenmemek her kisinin isi diyil.

  1. su damlasi dedi ki:

   İR ABİ merhaba ben size ( Adini sen koy 198 ci bolum 18 ekim isteme aksam i ) sayfasina bi yorum yazdim arkadaşiniz Fatinin ricasiyla bi zahmet okuyup cevaplayin

  2. Aytac azeri fan dedi ki:

   Gunaydin ir abi hos geldin sen nasilsin ? Cok haqilisin analizi okur ken benim de icimden ağlamaq geldi cok guzel bir analiz olmus gercekden aslimizin elerine salik tekrar cok tesekkurelr aslicim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir