Adını Sen Koy 192. Bölüm 10 Ekim 2017 Analizi

Burak 11 Eki 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 192. Bölüm 10 Ekim 2017 Salı

Ökkeş Amca Vefat Etmiş. Hediye Abla Yıkıldı Bu Habere. 

Şükran Teyzede Zehra’nın Anlaşmalı Evlilik Yaptığını Salim Amcadan Öğrendi. 

Zehra Bu Zor Günde Konakta Onların Yanında Olmak İstedi Konağa Gitti Zehra.

Salim amca kızı Zehra’nın kendisi için yaptığı fedakarlığı Ömer ile yapmış olduğu evlilik sözleşmesini öğrendikten sonra, dükkanını satarak borcunu ödemek ve Ömer’in Zehra ile görüşmesine engel olmak için Ömer’in şirketine gitmişti. Ömer’e kızımdan uzak dur ve biran önce boşanacaksınız demişti.

Daha sonra da kızı Zehra ile evde konuşan Salim amca Ömer’e haddini bildirdim. Her kuşun etinin yenmeyeceğini anlasın demiş ve boşanma davası açmasını kızından istemiş. Bir daha onlarla görüşmeyeceksin demişti.

Zehra babasının kendisi ile konuşmasından sonra Ömer ile olan buluşmasına gitmemiş Ömer’e mesaj atmıştı. Ömer de eve gelerek Zehra ile konuşmak istemişti. İşte bu konuşma esnasında Zehra babamı bir kere daha ezip geçemem her şey bitti bir daha beni görmeye gelme dedi.

Ömer de Zehra ya ne olursa olsun ölene dek seni bırakmayacağım diyerek evden Zehra dan ayrıldı. Zehra kapıyı kapatınca gözlerinden yaşlar yağmur gibi akmaya başladı.

Zehra da Ömer de birbirlerini çok seviyorlar. Ancak Zehra babasının rızası olmadan Ömer ile görüşmeyi, konuşmayı uygun bulmuyor. Sevgisini yüreğine gömüp, sevdası için gözyaşı döküp baba sözü dinliyor Zehra.

Öyle ki odasına geçip bitti mi gerçekten deyip gözyaşları sel olup akarken, Zehra’nın yüreği bu evliliğin bitmesini istemiyor. Ama babası için bu evliliği bitirmek zorunda hissediyor kendini ve kendi hayatından geleceğinden vazgeçiyor babası için Zehra.

Zehra’nın dökülen her bir göz damlası Ömer’e olan sevgisi, aşkının bir nişanesi. Aynı şehir de aynı havayı solurken gurbet ellere düşmüş gibi hasret çekiyorlar birbirlerine.

Zehra babası eve gelince gözyaşlarını sildi ağladığı belli olmasın diye. Ömer de şirkette çok gergin her an patlamaya hazır bir bomba gibi ve pes edemem derken kendi kendine. Masasının orada volta atıyor, olmuyor kravatını gevşetiyor, yetmiyor tamamı ile çıkarıyor. Sıkıyor boğuyor kravat Ömer’i.

Çözüm bulmaya Zehra ile yeniden nasıl bir arada olur? Babasını nasıl ikna ederim diye düşünüyorken Nihat geldi yanına vakit geç olduğu için çıktığını düşündüğünü söyledi.

Nereye gidecek ki Ömer? gidecek yeri yok. Konağa gidemez Ayşe Zehra ile birlikte olduğunu düşünüyor öyle biliyor. Zehra babasının yanında mahallede ki evinde. Ömer otele gitmek yerine şirkette kalmayı tercih ediyor. Böyle karşılaşma durumlarında da işlerim vardı halletmem gereken diyerek durumu idare ediyor Ömer.

Nihat, Ömer’e Zehra ile her şey yolunda mı? çok kötü görünüyorsun ve bu iş için değil deyince Ömer her şeyin yolunda olduğunu söyledi.

Aslında işler hiç de yolunda değil. Bundan sonra Zehra ile görüşemeyecek Ömer ve bunu evdekilere nasıl açıklayacak Ayşe Zehra nerede? Diye sorunca ne cevap verecek Ömer hep bu sorular kafasında.

 

Sabah da emlakçı dükkanına gelen o parasını alıp kaçan Mehtap’ın peşinde olan adamları görünce Kerem’in evine dönüyor ve kendini üst katta bir odaya kilitliyor Sabah. Kerem’in de kız arkadaşları akşam gelecekler oraya Kerem sakın odadan dışarı çıkma dedi.

Gelen kızlara kapıyı açıp misafirlerini karşılamaya başladı Kerem ve havuz başında kızlı erkekli parti verdi. Kızlardan ikisi kendi aralarında iddiaya girdi Kerem benimle dans eder diye. Ve ilk kız dans etmek isteyince reddetti Kerem. Diğer kızda Kerem’in yanına gelerek iddiaya girdik dans etmelisin diyerek açık açık konuştu. Kerem de o kızla dans etti.

Bu dizi sanki iki farklı diziymiş gibi geliyor bana. Sabah ile Kerem. Ömer ile Zehra birbirine hiç benzemeyen iki farklı dünya.

Sabah’ın karnı acıkınca aşağıya indi ve kızlardan biri de onu gördü ve buz istedi. Sabah’ı hizmetçi zannetti. Sonra anıl diye biri geldi o da aşık oldu Sabah’a. Tam bir püsküllü bela Anıl yapıştı Sabah’a kene gibi.

Kerem de arkadaşlarının Sabah’ı hizmetçi zannetmesini fırsat bilip hizmet edeceksin dedi. Arkadaşlarına Sabah’ı hizmetçisi olarak tanıttı. Biraz da dalga geçti Kerem. Sabah karnını doyuramadan aç aç odaya çıktı.

Çantasından cüzdan gibi bir şey çıkarıp iyi ki varsın dedi. Ne varsa o cüzdanın içinde? Sonra da kulağına kulaklığı takıp o günlere dönebilsem diyerek uyudu Sabah.

Sabah kulağında kulaklık ile uyandı ve salon darmadağın olmuş bir halde. Toplamadı Sabah.  Kerem de o evde kalmak istiyorsa bunun bir bedeli olması gerektiğini söyledi yine atıştılar.

Kerem bu ev benim dedi. Sabah da parasını sen mi ödedin deyince parasını kimin ödediğinin ne önemi var ki diyerek kavgaya tutuştular. Yok satacağım, yok satmayacağım. Bir son noktayı şu eve koyamadılar gitti.

Sattıydın, Satıyordun, satacağım, yok satmayacaksın. Dırdır da dırdır. Vırvır da vırvır.

 

Zehra akşam yemeği yapmış ancak tuz yerine yemeğe şeker koymuş. Yemeği yiyemedi baba-kız. Menemen yaptı Zehra yemekten sonra da odasına geçti ve yine Ömer için biten evliliği için ağlıyor Zehra.

Bir yanda babası, bir yanda sevdiği, bir ömür birlikte olmak istediği insan Ömer ve diğer yanda 6 aylığına yapılmış anlaşmalı bir evliliğin bitecek olması. Ayrılmak istemiyor Zehra.

Ömer iyi misin? diye mesaj yazınca Zehra ya Zehra ağlayarak mesajı sildi cevap yazmadı Ömer’e. babası daha ağır bastı sevgisinden ve vazgeçiyor Zehra zor olsa da Ömer den ayrılması.

Gözyaşlarını silmek için mendil alırken çantasından evlilik yüzüğü düştü dizine ve parmağından çıkardığı ve Ömer’e bu yüzüğü son kez çıkarıyorum dediğini hatırladı Zehra.

Ömer de şirkette mesajına bir cevap beklerken, Zehra’nın ona yarın diye bir şey yok dediği anlar geldi aklına, mesajına cevap da yazmamıştı Zehra. Ömer en sonunda patladı ve şirket masasının üzerinde ne varsa dağıttı attı elleri ile.

Zehra sı sevdiceği, bir ömürü birlikte geçirmek istediği insan ellerinin arasından kayıp gidiyor ve Ömer bir şey yapamıyordu. Öfkesi siniri bu yüzden.

Kayıp gidiyorsun ellerimin arasından ve ben hiçbir şey yapamıyorum. Ne acı verici bu ana seyirci olmak. Konuşsam olmuyor, sussam gönlüm el vermiyor. Gözlerimden yaşlar kendiliğinde akıyor. Seni kaybetmek istemiyorum.

Zehra kıyafeti ile üzeri açık yatakta ağlarken uyuya kalmış. Ömer de şirkette mesaj gelince Zehra zannetti ama Zehra değildi. Ömer Zehra yı aradı Zehra telefonun sesine uyandı. Aynı anda da kapısına babası vurunca Zehra telefona bakmadı.

Ömer de mesaj attı Zehra ya geliyorum diye. Zehra da gelme diye mesaj yazdı. Ömer de yarım saate ordayım diye mesaj yazıp gönderince hemen mahalleye gidecekti ki, Nihat geldi yanına ve gitmesine engel oldu.

Nihat zor bir haberi verdi. Ökkeş amcayı kaybettik başımız sağ olsun dedi. Ömer bu haberi alınca kala kaldı. Her ölüm erken ölümdür.

  

Ömer Nihat’a şekeri vardı ama kalp problemi olduğunu bilmiyordum dedi. Nihat da evdekilerin haberi yok, hediye ablanın da şimdi ne yapacağız diye sorunca. Ömer de biran önce defin işlemlerine başlayalım dedi. Nihat gitti Ömer tek kaldı.

Dizlerinin bağı çözüldü Ömer’in sen ne yaptın Ökkeş abi diyerek kalktığı koltuğa geri oturdu Ömer.

 

Sonra da konağa gitti arabadan indi etrafa bir baktı şöyle artık Ökkeş amca o bahçede o çiçekler ile ağaçlar ile toprakla ilgilenemeyecekti. Bir güneş bir daha doğmamak üzere batmıştı. Artık sabah olmayacak gün ağarmayacaktı Ökkeş amca için. Küçük kıyamet kopmuştu ölüm küçük bir kıyamettir ölen için ve şimdi o küçük kıyamet geride kalanlara nasıl söylenecekti?

Ömer çok zor olan bir şeyi eşi Hediye ablaya çok zor söyledi. Önce oturttu sonra da sakin olmasını söyleyerek Ökkeş amcanın kalp krizi geçirdiğini ve onu kaybettik dedi. Bunu söylemek hiç de kolay olmadı sesi titredi Ömer’in.

Hediye abla da çok üzüldü bu habere.

Şükran teyze de Salim amcanın dükkanına giderek onunla konuştu neden dükkanını sattığını sordu. Salim amca ile neler konuştular görmedik ancak Şükran teyze Salim amcanın dükkânından sonra Zehra’nın yanına gitti.

Kapıyı açan Zehra ya sarıldı bir anlam veremedi Zehra. Şükran teyze beni çok üzdün dedi. içeri geçtiler ve baban her şeyi anlattı. Neden böyle büyük bir yükün altına girdiğinde bize söylemedin de bütün yükü tek başına omuzlarında taşıdın dedi.

Biraz konuştular Şükran teyze de aynı babası gibi boşanmaktan ve Ömer’in yüzünü bir daha görmeyeceğinden bahsedince gözyaşları sel gibi aktı Zehra’nın.

Hediye abla perişan, avuçlarını sıkıyor kendini kasıyor ağlıyor üzülüyor eşi için, Ömer’e benim Ökkeş’i mi morga mı koydular? Acelen neydi? Neden beni bırakıp gittin? Ben sensiz ne yapacağım? Derken Cevriye hala, Ayşe, Ömer vardı ona destek oldular. Nihat cenaze işleri ile uğraştığı için evde değildi.

Ayşe de Zehra yı arayarak ağlayarak telefonda Ökkeş amcayı kaybettiklerini söyledi Zehra da konağa gitmek istedi ama babam deyince, Şükran Teyze sen git babanı ben idare ederim dedi.

 

Ömer de Ökkeş abinin ölüm belgesini aldı arabasına geçince kendi kendine birkaç parça kağıt verip gönderiyorlar işte, her şey bitiyor her şey dedi. Sonra da Zehra yı aramak haber vermek istedi ama yapamadı babasının bir daha görüşmeyeceksiniz sözlerini hatırlayınca vazgeçti Ömer.

Ölüm geldi cihana baş ağrısı bahane.

Dünyaya ilk geldiğimiz anda ağlarız. Etrafımızda olan insanlar ise gülerler. Küçük bir bebek dünyaya geldi diye mutlu olurlar. Günler geçer. Buna aylar eklenir. Sonra da yıl olur. Büyür insan çocukluktan gençliğe, gençlikten yaşlılığa doğru adım adım ilerler.

Ömür takviminden bir bir kopar yapraklar gidenlerin yerine yenisi konmaz olunca bir misafir çalar kapını ansızın ve girer içeri sen buyur etmek istesen de istemesen de misafir olur ten kafesinde ve sonra da ten kafesinden bir can alır gider sonsuz yolculuğa çıkarır.

Giderken de sana gideceğin yeri gösterir kimisi gördükleri karşısında güler. Kimisi korkar derler.

 

Gidenlerin geri gelmediği, o yeri görenlerin hiçbir zaman geri dönüp de anlatamayacağı o yere ruhlar alemine götürür bir melek. Geride ise gözü yaşlı sevenler kalır. Doğarken ağlıyorduk, etrafımızdakiler gülüyordu ya.

Şimdi ölüm vakti bu dünyayı bırakıp gitme vakti biz giderken gülelim inşallah arkamızdan ağlasınlar. Dünya bu işte iki kapılı bir han gelen geçer, gelen göçer. Önemli olan arkada iyi bir nam bırakmak. İyi anılmak.

Mezarlığa giderim arada çok başkadır oranın havası bambaşka bir dünyaya girmiş gibi hissederim kendimi, huzurlu hissederim orada. Bir gün bende geleceğim orada misafir olacağım. Ama ne zaman? Nerede? ne şekilde? işte onu bilmiyorum. Allah her şeyin hayırlısını verdiği gibi ölümünde hayırlısını versin. Amin.

Bir varmış bir yokmuş oldu Ökkeş amca, artık o bahçede çiçekler boynu bükük kalacak. Toprak onunla ilgilenen olmayınca anlayacak kendisine bir emanet daha gelmiş. En çok da hayat arkadaşı Hediye ablaya dokunacak.

Her yerde kokusu, anısı olacak baktıkça hatırlayacak, hüzünlenip ağlayacak tıpkı şimdi olduğu gibi. Bırakmak istemeyecek sıkacak avuçlarını ellerinin arasından kayıp gitmesin isteyecek sevdiği biricik yıllarını birlikte geçirdiği eşi. 

Ama engel olamayacak giden gitti çoktan geride birkaç güzel anı, hatıra bıraktı o kadar ölüm geldi mi başa baş ağrısı bahane. Ökkeş amca içinde kalp krizi bahane oldu.

Allah rahmet eylesin iyi insandı güler yüzlü sevecen, babacan, candan dı. Bu Ökkeş rolünü canlandıran  Atilla Pekdemir abimize Allah dan uzun ömürler dilerim. Diziye verdiği emekler içinde teşekkür ederim.

Sabah emlakçı dükkanına gidince mafya bozuntuları yine geldiler ve para istediler. Tehdit edip gittiler.

Ömer de işleri halledip konağa döndüğünde evdekilere ne diyeceğim? Zehra’nın yokluğunu nasıl açıklayacağım derken Ömer’e kapıyı Zehra açtı. Zehra konağa gelmiş.

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 192. Bölüm 10 Ekim 2017 Analizi” üzerine 12 yorum

 1. Arkadaş dedi ki:

  Merhaba Aslı hanım. Merak etmeyin, mesajınızın kopyasını çektim.Ona ileticem. çok sevinecek.Ayrıca biz teşekkür ediriz. her şey için sag olun.

  1. aslı dedi ki:

   Ben de size teşekkür ederim. İyi geceler herkese yarın görüşürüz inşallah.

   1. su damlasi dedi ki:

    İyi geceler Aslicim tatli ruyalar

 2. Gozel dedi ki:

  Aslim bitanem senin analizini bir daha okumijamy sandim canym iymisin cok sag ol hakkyny helal et az sonra ne oljagy belli olmaz umarym hep analizini okumaya Rabbym izin verir cok şukur kovuşturana sag ol canym

  1. aslı dedi ki:

   Benim dünyalar Güzeli arkadaşım Gozel gelmiş hoş gelmiş.
   Nasıl özledim seni bir bilsen Gozelcim. sorun hallolmuş demek çok şükür.

   İnşallah bir daha ayrı kalmayız.

   ❤❤❤❤❤❤❤

   1. Gozel dedi ki:

    Enşallah canymyn ici

 3. Murad dedi ki:

  Merhaba.Ben Muradın arkadaşıyım.2 günlük Azerbaycana geldim.Murad her kese selam gönderdi.Aslı hanıma mesaj yazdı.
  Selam benim küçük kardeşim,iyimisin.Ben sonunda ameliyat olundum,bir az daha iyiyim çok şükür.Ama çok uzakdayım.Arkadaşlardan Baküye gelen vardı.Düşündüm ki belki abini merak ediyorsundur,özlüyorsundur da belki.Rahat ol, kendine dikkat et lütfen.Sen bizim için çok deyerlisin.Allaha emanet ol.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Murad abi, dün gece analizi gönderdikten sonra ben buraya sana cevap yazmıştım ama çıkmamış. Sitede güncelleme olduğu yurt dışından giremeyen arkadaşlarımızın rahat girmesi için.

   Bu arada sen tam olarak nerdesin? oradan giremiyormusun siteye?

   Ve seni asla unutmadım ben buraya yazan ve uzun zaman girmeyen arkadaşlarımızın hepsini sende dahil merak ediyorum ben.

   Ameliyatının iyi geçmesine sevindim. senden haber getiren arkadaşına da teşekkür ederim.
   umarım bu mesajımı da sana iletir.
   Murad abi sende kendine dikkat et, biran önce sağlığına kavuşup yeniden aramıza dön olur mu Allah’a emanet ol görüşürüz inşallah. Benim için söylediğin güzel sözler içinde ayrıca teşekkür ederim abi sağ olasın.

 4. ayat azeri dedi ki:

  İyi.ki oxudum gozel yazilmissiniz ellerinize saglik gercekden boyledir gedeni geri qaytarmak olmur her kesin kalbinde derin iz koyar onu sevenlerin goz yasi kurumak bilmez zaman zaman zaman her kesin ilacidir ne yaxsi ki sen varsan zaman her acilan sabaha bir umidle baxirik heyatda sevduklerimizi itirende ancak kalbimizde yasada bilirik cunki gucumuz buna catir

  1. aslı dedi ki:

   Çok haklısın ayat azeri, zaman her şeyin ilacı.

 5. Aytac azeri fan dedi ki:

  Aslicim canım arkadasim elerine salik cok cok guzel yazmisin cok tesekkur ederiz okkes amcanin diziden olerak ayrilmasin cok uzuldum du kunki bolum cok uzucuydu ben de atilla abizmize uzun omur can salığı dilyorum bi de cok haklis dizimiz ikiye bolunmus gibi sanki bir taraf da omer zehra diger tarafda da keram le sabah bizim ciftimiz cok uzgun sabah kerem is cok komik ler

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Aytaccım, evet Ökkeş amcanın diziden ayrılmasına bende üzüldüm. Ayrılmasaydı çok daha iyi olurdu.
   Dizi de bahçe işleri ile alış veriş ile ilgilenen bir o vardı. O da gitti. Kim yapacak şimdi bu işleri?

   Ayrıca dizi de bir büyük olarak Ömer’in geçmişini bilen biri olarak kalmalıydı. Ayrılmasına üzüldüm.
   Ölmeseydi de bir gün çıkıp gelseydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.